PDA

View Full Version : Badania, ankiety do prac


Strony : [1] 2 3

nie-calkiem-seniorka
22-09-2007, 10:47
Dzien dobry

jak widac, jestem tu troche za wczesnie (ale nie tak znowu bardzo). Bardzo prosze Was o pomoc - moze moja praca pomoze Wam.

Na co dzien zajmuje sie marketingiem. Zauwazylam ze wiekszosc firm lekcewazy ludzi po piecdziesiatce, jakby zapomnieli ze stanowicie ogromna czesc spoleczenstwa.

Reklamy i produkty opracowywane sa dla mlodych. A dla Was (a niedlugo nas)? To juz tylko srodki przeciwbolowe?

Chce to zmienic. Niedlugo bede o tym mowic na konferencji.
Bardzo sa mi potrzebne Wasze opinie dotyczace:

- Reklam i produktow ktore Was wkurzaja/obrazaja
- Potrzebnych wam uslug
- Braku produktow, ktore by uwzglednialy wasze potrzeby
- Przykladow pozytywnych - ktore firmy potrafia zrozumiec ze senior to normalny czlowiek?
- Wszelkich sugestii - co o tym wszystkim myslicie?

Moze razem uda nam sie cos zmienic?

Czekam na Wasz glos!

Malgorzata 50
22-09-2007, 10:53
Po pierwsze primo potrzeba podstawowa to nie uznawanie osób powyzej 50 za starców niezdolnych do normalnego zycia i pracy.I jeszcze male pytanko ilu "seniorów" zostalo zaproszonych na konferencję .Czy to jest jak zwykle "o nas bez nas" .Potrzeby dzieci dyskutowane przez doroslych ,potrzeby kobiet -obgadane i ustalone przez facetów ,potrzeby niepełnosprawnych (wrzuconych do jednego worka -bez wzgledu na rodzaj schorzeń i niepelnosprawnosci) -obgadane i ustalone przez zdrowych i sprawnych oraz potrzeby seniorow ustalone metoda "dziadki wypowiedzcie się czy razi was gola d...na bilbordzie" -przez nie-calkiem -seniorów . dziekuję nie interesuje mnie to!!!!!!Mam potrzeby mniej wiecej takie same jak ty.Milośc ,szczęście ,praca,pieniadze ,powodzenie zdrowie i troche rozrywki.

Basia.
22-09-2007, 13:02
ani niczego obraźliwego w reklamach. Każdy może coś w nich dla siebie znaleźć, kończę w listopadzie 60 lat i nie uważam siebie "za seniorkę" o szczegónych potrzebach. Bez względu na wiek mamy podobne zapotrzebowanie na miłość, szczęście, zdrowie, pieniądze itd., itp.

Pani Slowikowa
22-09-2007, 14:43
ani niczego obraźliwego w reklamach. Każdy może coś w nich dla siebie znaleźć, kończę w listopadzie 60 lat i nie uważam siebie "za seniorkę" o szczegónych potrzebach. Bez względu na wiek mamy podobne zapotrzebowanie na miłość, szczęście, zdrowie, pieniądze itd., itp.

Ja mysle ze mamy wiecej potrzeb niz ludzie przed 50tka.. Np. ja lubie chodzic na caly sezon do opery.....albo potrzebuje dzinsow ktore pasek maja w pasie a nie na biodrach.. albo moje buty oprocz obcasow i super wygladu musza byc tez wygodne.. Mogalbym wymieniac w nieskonczonosc..

nie-calkiem-seniorka
22-09-2007, 15:12
Niestety tak jest ze potrzebami roznych ludzi zajmuja sie inni ludzie. Mozna z tym walczyc oczywiscie, ale moim zadaniem jest zwrocic uwage wlasnie na to, ze w jesli marketingu pracuja ludzie mlodzi to czesto nie rozumieja wlasnych klientow. Chyba jednak z wiekiem zmieniaja sie nasze preferencje odnosnie zakupow, a czesc firm tego nie dostrzega. NB ja juz calkiem niedlugo bede mogla zmienic nick, a nie chcialam sie podszywac pod kogos kim nie jestem.

Co do konferencji - mysle ze kilku seniorow tam sie znajdzie :)

Malgorzata 50
22-09-2007, 19:34
To nalezy w marketingu zatrudniać ludzi starszych i nie przeprowadzać ankiet idiotycznych tylko zaprosic przedstawicieli zainteresowanych na konferencje .Arogancja to sie nazywa!!!! A jesli chodzi o preferencje odnosnie zakupow to w odróznieniu od mlodziezy nie kupujemy badziewia!!!!

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:25
Dzieki -za poparcie

tar-ninka
22-09-2007, 22:37
Wiecie co? wkurzaja mnie poprostu te wszystkie sondy. ankiety i tym podobne duperele na temat potrzeb seniorow .Przeciez to ze czlowiek skonczy ,któras z kolei "siątkę" nie oznacza ze nie ma takich samych potrzeb , odczuc jak wtedy gdy miał lat ..dziesci.Dlaczego co rusz robi sie z nas jakies dziwo ktore koniecznie trzeba badac ?.
A po zatym podpisuje sie pod wypowiedzia Małgorzaty obiema "ręcamy"

Anielka
22-09-2007, 22:44
A tak wogóle to chcialabym zobaczyć Tę "nie całkiem senioritke"Nie jestem pewna,ćzy wygląda lepiej od niejednaje z nas.Więc może niech sie zatroszczy o te prawie senioritki,a my póki co wiemy jak i gdzie mamy o sibie dbac i robic zakupy.Pewnie jeszcze niejednego mogłybyśmy te nie całkiem senioritki nauczyc.Tak jeżeli robicie taka konferencje to jestem zszokowana,ze to nie senioritki przede wszystkim są jej uczestniczkami.Pozdrawiam serdecznie i powodzenia w pracy zawodowej zyczę.7129

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:46
Anielo twoja kultura ,takt i elegancja jak zwykle wzbudzily moj najwyzszy szacunek!!!!!

Lila
22-09-2007, 22:49
:) łał...ostre babiszcza..

Moja krew...:)

Malgorzata 50
22-09-2007, 22:52
A co!!! Znów się pokazała jakas paliatywnawa

Anielka
22-09-2007, 22:58
Takie odnosze wrażenie i stąd mój"występ".Ciagle sobie szukaja u nas "senioritek" nie seniorów nie wiadomo czego.Pozdrawiam dziewczyny,jezeli robie lub mówie cos nie tak ,to mnie ochrzańcie.7131

emka46
22-09-2007, 23:12
Mnie żaden maketing nie jest potrzebny.trochę żyję na tym świecie.Doskonale zdaję sobie sprawę z moich potrzeb i raczej nikt mi nie wmówi czego potrzebuję.

Lila
22-09-2007, 23:20
A mnie wmówiono..Zrobiła to Jane Fonda sugestywną reklamą kremu z wapniem..
Nabyłam już n-ty słoiczek.Mniejsza o skutek...ale skoro sama Fonda ??

Pani Slowikowa
22-09-2007, 23:29
ale i tak pozwolilam na to zeby wyrwali mi z gardla kupe kasy na tzw.. Sheer minerals czyli .... ech szkoda gadac:mad:

Pani Slowikowa
22-09-2007, 23:31
To forum robi sie coraz bardziej inwestygacyjne... Nic tylko sondaz za sadazem.:mad:
A moze porozmawiamy o tym jak my widzimy mlodych i co w nich nam sie nie podoba??

Lila
22-09-2007, 23:35
:D Co powiecie o wpływie kariery młodych ludzi na ich życie seksualne ???

Pani Slowikowa
22-09-2007, 23:42
co ty myslisz?
Ja tylko zauwazylam ze mlodzi sa jakos mniej rozgarnieci w niektorych sprawach niz my ..bylismy w tym wieku

emka46
22-09-2007, 23:51
O wiele mniej.

jolita
22-09-2007, 23:55
Bo nas (a może to jeszcze tylko mnie?) uczono na teorii Darwina!

an_inna
23-09-2007, 00:08
A mnie wmówiono..Zrobiła to Jane Fonda sugestywną reklamą kremu z wapniem..
Nabyłam już n-ty słoiczek.Mniejsza o skutek...ale skoro sama Fonda ??
Lila, ja też i uczulona jestem, uee! Wracam do Vichy:)

Malgorzata 50
23-09-2007, 09:33
Młode maja to do siebie ,ze wydaje im sie ze są same na swiecie i ze wszystko takie pięęęęęęękne i noooooooowe -a tu guzik nic nowego wszystko juz bylo i dla tego mnie troche ten zapal śmieszy

hannabarbara
23-09-2007, 09:49
:D Co powiecie o wpływie kariery młodych ludzi na ich życie seksualne ???
No właśnie! Prasa kolorowa aż pęka od wypowiedzi : "nie mogę", "mam problemy", "nam nie wychodzi".I nie pomoże tu żadne becikowe.A niektórych życie to jeden wielki stres i dążenie, być najlepszym w pracy, nie dać się wygryść itd.Możemy się tym zająć w wolnych chwilach, o ile takie znajdziemy. Prawda koleżanki?

Sunshine
23-09-2007, 10:08
no cóż,skoro wg.niektórych zaliczam się wg. innych nie, do seniorów/a mnie tam wszystko jedno/to chciałbym powiedzieć, że to co najbardziej mnie doskwiera w niedostrzeżeniu tzw potrzeb to brak odpowiednich rozmiarów odzieży dla kobiet w moim wieku.
W Krakowie z pewnością nie brakuje sklepów z odzieżą wszelką,ale "konia z rzędem" temu,kto znajdzie coś eleganckiego, w dobrym gatunku dla kobiety rozm.44-46./nawet bez ograniczenia cenowego/
Odwiedziłam wiele takich sklepów,gdzie śliczne,długonogie sprzedawczynie patrzą na mnie jak na jakieś monstrum:w rozm.44-46???przykro,ale niczego nie mamy.Pytam wtedy czasem,czy jestem jedyną taką osobą,która mogłaby sobie/póki co/kupić coś na co kiedyś nie było ją stać,i co i nic,żadnej oferty.A w sklepie pustki,żadnej klienteli bo często młodych o "własciwych"rozmiarach jeszcze nie stać na kupowanie droższej odzieży.
Handel,generalnie,moim zdaniem nastawiony jest na młodego klienta/tu w Polsce,na świecie dawno jest inaczej/i to jest duży błąd.
A te nieliczne sklepy, które w swoim logo mają:XXL,XXXL.odstraszają mnie skutecznie samą nazwą, która dla mnie jest obraźliwa i odpychająca.

Lila
23-09-2007, 10:19
Ewuś,kiedyś w Promenadzie warszawskiej widziałam sklep Marina Rinaldi,gdzie była piękna odzież w większych rozmiarach.
Może w Krakowie też jest ?

Sunshine
23-09-2007, 10:25
Ewuś,kiedyś w Promenadzie warszawskiej widziałam sklep Marina Rinaldi,gdzie była piękna odzież w większych rozmiarach.
Może w Krakowie też jest ?
owszem, ja też słyszałam o tym sklepie,ale nie sądzę by był w Krakowie,ale sprawdzę,dziękuję.

Nika
23-09-2007, 10:59
Był w Krakowie sklep z odzieżą dla pań puszystych przy al.Mickiewicza, ale ubranka bardzo drogie, w "stosownych " kolorach-brąż,beż,popiel,granat,czerń i wszystkie w jednym fasonie.Elegancko,drogo, smutnie...

Malgorzata 50
23-09-2007, 11:44
Był w Krakowie sklep z odzieżą dla pań puszystych przy al.Mickiewicza, ale ubranka bardzo drogie, w "stosownych " kolorach-brąż,beż,popiel,granat,czerń i wszystkie w jednym fasonie.Elegancko,drogo, smutnie...
A kto powiedzial ze grube jest stare -Mnostwo jest mlodych gruuubych i tez nie maja się gdzie ubrac.Powiem ,ze nie wybieram sklepów dla "satrszych Pań" kupuję we wszystkich jesli znajdę coś fajnego,eleganckiego -stosownego do mojej dostojnej postury oraz warunkow zewnętrznych tzw.A sklepy w rozmaiarach powyzej 40 -Chryste!!! jedwabie w kwiaty i spodniczyska -to jest pogrubiajace ,postrarzajace i w ogole blee."Jak bylam w Stanach" to WSZYSCY projektanci no,moze prawie wszyscy maja TE same modele w rozmiarach 16+ czyli dla kazdego cos stosownego.Ale czy my musimy wiecznie szukac gdzie indziej...Nika polecam ci Kapphal-jest we wszystkich galeriach handlowych -dobra szwedzka firma maja fajne ciuchy w wiekszych niz 34 rozmairach

Basia.
23-09-2007, 14:39
A kto powiedzial ze grube jest stare -Mnostwo jest mlodych gruuubych i tez nie maja się gdzie ubrac.Powiem ,ze nie wybieram sklepów dla "satrszych Pań" kupuję we wszystkich jesli znajdę coś fajnego,eleganckiego -stosownego do mojej dostojnej postury oraz warunkow zewnętrznych tzw.A sklepy w rozmaiarach powyzej 40 -Chryste!!! jedwabie w kwiaty i spodniczyska -to jest pogrubiajace ,postrarzajace i w ogole blee."Jak bylam w Stanach" to WSZYSCY projektanci no,moze prawie wszyscy maja TE same modele w rozmiarach 16+ czyli dla kazdego cos stosownego.Ale czy my musimy wiecznie szukac gdzie indziej...Nika polecam ci Kapphal-jest we wszystkich galeriach handlowych -dobra szwedzka firma maja fajne ciuchy w wiekszych niz 34 rozmairach
pod tym postem!!!!!!!!!!!!!!!! Nie dajmy się zwariować, jest moda dla nastolatków i dla osób dorosłych.

Alsko
23-09-2007, 14:57
do tematu wątku. Do szału mnie doprowadza, kiedy pytający mnie o zawód - wpisuje >emerytka< .
Wsio ryba mu, czy ja emerytowana traktorzystka, wykładowczyni uniwersytecka, sprzątaczka czy prządka.
Po x-dziesiątce do jednego wora.

POLA
23-09-2007, 15:13
interesuje nasz płatnik;) , statystyczny emeryt ma mniejsze dochody, ale na ogół pewne, inaczej ma się sprawa z tą resztą.
A kto Cie pyta o zawód?
Mnie już nawet o to nie chcą pytać:mad:

POLA
23-09-2007, 15:15
Zapomniałam dodać: jeśli pytają o zawód, to podaj im: przodownica pracy:D

Nika
23-09-2007, 15:22
Ja podaję-emerytowana belferzyca...

Alsko
23-09-2007, 15:29
i tak Ci wpiszą >emerytka<. :) Innej rubryki nie mają.

Polu -mowy nie ma. Oni nie mają poczucia humoru i przodownica pracy im się skojarzy! :D A ja od urodzenia bezorganizacyjna. Nie będę sobie życiorysu psuła.

baburka
23-09-2007, 19:19
[QUOTE=nie-calkiem-seniorka]
Bardzo sa mi potrzebne Wasze opinie dotyczace:
- Reklam i produktow ktore Was wkurzaja/obrazaja
- Braku produktow, ktore by uwzglednialy wasze potrzeby[QUOTE]
Całe lato na nerwy działała mi reklama " Słonia do Ustronia, Przecinka do Ciechocinka". Ilustracją była mocno opiekła pani i męska sierota z niedowagą, oboje na plażowo. "Ja sam pędzę do Media Markt", znaczy jestem cool (jak dla mnie przeciętniak). Mam dziecko, mogłoby się przemknąć między sztachetami, o sobie nie mogę powiedzieć, żeby mi czego brakowało. Nie ma takiej siły, aby mnie wepchnąć w anoreksję, ale młody szczyl/ka kto wie, co wymyśli. Ogólnie dyskryminacja, natrząsanie się z fizycznych ułomności. Wolę chłopaczków w slipach i panienki w koronkach. Nie czuję się wtedy, żeby mi obrażano.

Jeśli chcę kupić ciuch na rynku odnajduję jedynie propozycje dla nastolatek i prababek. Nawet głupiej tuniki nie uświadczysz, żeby Ci się na tyłku nie opięła. Rozmiarówkę ucięto na "40". Co większe, lepiej nie opisywać. Rób, co chcesz, musisz wyglądać jak stara kokota. Pozostaje jeszcze męska koszula. Polecam, wypróbowałam. Spodnie: albo marchewa albo dzwony. Gdzie przepadły klasyczne proste nogawki? Może i by się dało wylatać i skompletować stosowną garderobę. Pytam, skąd na to brać siły, czas i kasę? Polowanie na ciuchy trzeba lubić, nie lubię. Czasu i kasy mi żal na głupoty, do tego nieprzyjemne.

baburka
23-09-2007, 19:26
A jesli chodzi o preferencje odnosnie zakupow to w odróznieniu od mlodziezy nie kupujemy badziewia!!!!
Ja kupuję i lubię . Ma dwie zalety: szybko się zużywa i niewiele kosztuje, zdążę wyrzucić, zanim dopadną mnie mole.

baburka
23-09-2007, 19:30
Mnie żaden maketing nie jest potrzebny.trochę żyję na tym świecie.Doskonale zdaję sobie sprawę z moich potrzeb i raczej nikt mi nie wmówi czego potrzebuję.
Jestem z Tobą. Mnie trudno sprzedać nawet to, co mi jest potrzebne. Żeby mi coś wetknąć, sprzedawca jest bez szans, chyba że kierują mną względy pozamerytoryczne.

baburka
23-09-2007, 19:35
Nie zapłacę za bawełnianą koszulkę 120 zł. Kupię na rynku za 6i przywyknę do jej wyglądu, a ona do moich kształtów. Za taką, która by mi się wybitnie podobała, zapłacilabym 40 - 50 zeta i ani grosza więcej.
Co do reszty-też o tym pisałam.

Alsko
23-09-2007, 19:38
pomysł z męską koszulą kupiłam, bo dobry :)
Sprawa numeracji odzieży jest dla mnie tajemnicą. Wśród młodych nie same syflidy się snują. A w sklepach do 40 i już. Większe rozmiary zepchnięto do nielicznych specjalnych sklepów. Mało ich, a ceny też wyższe. Aż zęby bolą.

hannabarbara
23-09-2007, 19:53
Barburko! Masz rację w tym co piszesz o strojach dla nas. Rozmiarówka u nas to dno kompletne. Nawet jak coś znajdzie się mojego rozmiaru(44), to przeważnie talia jest na wysokości brzucha. Siłą rzeczy kupujemy stroje luźne, workowate i wyglądamy w nich jak słonice w ciąży.Czasem korzystam ze sprzedaży wysyłkowej Quelle, jak tam zamówię swój N-rozmiar (N-do 164cm wzrostu) to naprawdę jest to mój rozmiar. Szczególnie spodnie, te klasyczne i mniej klasyczne.Mimo wszystko wolałabym przed kupnem zmierzyć, czy mi strój pasuje, czy kolor odpowiedni, czy się sama w tym czymś sobie się podobam. Czy nasi producenci nie widzą, że na kobietach dojrzałych można zbić majątek. Bo siusiumajtce i tak we wszystkim ładnie, nawet bez szatek. A tak ogólnie to mam pecha. Za czasów mojej młodości rozmiar S, był rzadkością. A mniejszych to całkiem nie było.

baburka
23-09-2007, 19:57
pomysł z męską koszulą kupiłam, bo dobry :)
Sprawa numeracji odzieży jest dla mnie tajemnicą.
Na 40 -42 kupujesz męską "S". Ceny od 20-60 zł. Wybór przeogromny. :)

Malgorzata 50
23-09-2007, 20:08
Na 40 -42 kupujesz męską "S". Ceny od 20-60 zł. Wybór przeogromny. :)
Koszula mEęka dobry pomysl dla pań w kazdym rozmiarze .A co do badziewia barburko pozwól ,że sie z Toba nie zgodze .Nie mozna dobrze wygladac w rozciagnietej chinskiej koszulce za 6 zl.Dobry gatunek to podstawa .I nie musi to byc gatunekj za 100zl -ale pomyśl ile wywaliłas tych koszulek po6 -to juz wole rzeczy z lumpexu bo trafiaja sie dobre gatunkowo ladne i tanie -jesli ma sie talent do wyszukiwania i lubi te polowania .Poza tym rzeczy niemieckie i holenderskie bywaja w duzych rozmiarach.Teraz mi przeszlo -bo sobie przywiozlam sporo rzeczy -ale kiedys byłam namietna polowaczką

Lila
23-09-2007, 20:17
Wiecie co ?
Nigdy nie przyszło mi do głowy z tą męską koszulą,a to przedni pomysł jest...
Ale inne rzeczy,a przede wszystkim buty i torby ,to już muszę mieć niezłe..

Basia.
23-09-2007, 20:24
Wiecie co ?
Nigdy nie przyszło mi do głowy z tą męską koszulą,a to przedni pomysł jest...
Ale inne rzeczy,a przede wszystkim buty i torby ,to już muszę mieć niezłe..
wyglądają nieźle, co do ciuchów nie zgadzam się że nie ma. Mam koleżankę, która nosi rozmiar 52 przy 160 cm wzrostu. Chodzi dobrze i modnie ubrana /znam się trochę na tym/, nosi spodnie i spódnice, modne buty, wygląda ok. Nieraz wybieramy się razem na zakupy i każda wraca do domu z ciuchami, ktore sobie upodobała ja dla odmiany noszę rozmiar 38-40. Nie robimy "za nastolatki" ale "babskich" ciuchów żadna z nas by nie założyła.

Anielka
23-09-2007, 22:39
Basiu ,owszem sa ciuchy dobre i dobrze wykonane z dobrych materiałow, w rozmiarach powyzej 46 nr.Ale w duzych miastach w dobrych butikach i za ogromne sumy.Nie każdego emeryta na nie stać,ajest tu nas ,tych srednich emerytów" sporo.Ja zeby dobry ciuch sobie kupic,musze przez kilka miesiecy odkładac,chyba,ze moje dobre dziecko powie "Mamusiu kup sobie ,ja placę"Pozdrawiam serdecznie i spokojnej nocy zycze.7181

Malgorzata 50
23-09-2007, 22:55
A;e lepiej kupic jeden porzadny ciuch od czasu do czasu niż tony gniotów -sprawdzilam -bo wszystkie etapy przerobiłam

Anielka
23-09-2007, 22:58
To stara prawda,że ludzie niezamożni,kupuja jedna rzecz a dodrą/dobrego gatunku/Staram sie do tej maksymy stosować.

Malgorzata 50
23-09-2007, 23:00
Otóz to ,Anielko -madrość przez ciebie przemawia.

Anielka
23-09-2007, 23:05
Ale tylko czasmai miewam takie lekkie olśnienia.Oby jak najczęściejPozdrawiam cieplutko i milej nocy zycze.Chyba juz czas na mnie do łożeczka.7184

Malgorzata 50
23-09-2007, 23:13
Pa spij dobrze i niech ci sie coś milego przyśni -ja juz tyle nagadalam ,ze idę sobie też

senior A.P.
16-04-2008, 13:36
To jest dopiero pomysl !
Koszule po mezu,ktory obojetnie gdzie odszedl - do wykorzystania !

Lila
16-04-2008, 17:11
Zdołował mnie ten wątek..
We wrześniu nosiłam rozmiar 40.Teraz 42..buuu..

tadeusz50
16-04-2008, 17:16
Zdołował mnie ten wątek..
We wrześniu nosiłam rozmiar 40.Teraz 42..buuu..
Po rzuceniu dwóch nałogów "zdobyłem" ok. 20kg. To jest cena nawet niewygórowana. :) :)

Malgorzata 50
16-04-2008, 17:18
Zdołował mnie ten wątek..
We wrześniu nosiłam rozmiar 40.Teraz 42..buuu..
Lila coś ci powiem na ucho..ja też pobuuuuuczymy sobie razem

Jadzia P.
16-04-2008, 21:00
Lila, przecież zawsze po zimie troszke przybywa nam tu i tam, ale nic nie stoi na przeszkodzie by przez lato to zgubić.
Mieszkasz w przepięknym rejonie naszego kraju, macie wspaniałe trasy rowerowe. Moi znajomi jeżdżą w Twoje strony na weekend i szosują rowerami. Mówią, że tak wspaniale nigdzie się nie jeżdzi.

senior A.P.
17-04-2008, 11:17
Tak jest !
Ruch to zdrowie !!!

siekierka
17-04-2008, 12:04
Tak jest - ruch, do tego świeża trawka, niech no tylko zakwitną jabłonie ...

Jadzia P.
17-04-2008, 13:42
Drogi Siekierko, kwitną już , ale zrobiło się zimno i żal , że tak jak nie było zimy może nie być pięknej wiosny....

senior A.P.
17-04-2008, 13:54
Nawet tornada sie w Polsce zagniezdzily.

siekierka
17-04-2008, 18:03
Czekam z utęsknieniem na trochę ciepła ...

Nawet nie zauważyłem, ze dziś przekroczyłem 1000 lat, nie... 1000 postów.

senior A.P.
18-04-2008, 14:40
Moje gratulacje !
Prosze o wiecej.

gratka
20-04-2008, 09:32
Siekierko życzę następnych tysięcy lat i tysięcy postów! Optymizmu i zadowolenia z byle czego czyli z codziennych spraw. Życzę radości życia!

gratka
20-04-2008, 09:40
Przez kilka tygodni miałam utrudniony dostęp do kompa, dopiero teraz przeczytałam początek tego wątku i muszę w tym miejscu zawołać gromkim głosem:
Małgosiu, wielkie brawa za post nr 2! TO JEST TO !!!

senior A.P.
20-04-2008, 10:15
Oj trzeba ,trzeba seniorom ciepelka ,do lata juz nie tak daleko i oplaty za slonce Pan Bog nie podniesie,co najwyzej prad elektryczny zdrozeje ale ten wymyslil i dostarcza czlowiek.
Ludzie ludziom wszystko czynia !

enia60
20-04-2008, 10:17
ale tak ogólnie jest dobrze......

tadeusz50
20-04-2008, 10:18
Augustynie przecież na Florydzie na brak ciepełka nie narzekasz (słoneczko). A energia właśnie drożeje.

enia60
20-04-2008, 10:21
Taduszu gratuluję awatru,taki tygrys leży obok mnie oczywiście pluszowy

senior A.P.
20-04-2008, 10:22
Moderatorko !
Moze napiszesz dlaczego me niektore posty nie przechodza ?

senior A.P.
20-04-2008, 10:24
Ja dbam o Wasze slonce w miare uczuc do seniorow.
Mnie na Florydzie juz zagoraco i przebywam w klimatyzowanym pomieszczeniu.

tadeusz50
20-04-2008, 10:48
U mnie pada deszcz, zimno.:mad: Energia drożeje.:mad:

bogda
20-04-2008, 10:50
A u mnie właśnie wyszło słonko i jest mi lepiej...damy jakoś radę, przecież nie pierwszy raz energia i gaz drożeje...

senior A.P.
20-04-2008, 10:59
I nie ostatni,jak sie ma to sie ma !

enia60
20-04-2008, 11:21
liczy się pogoda ducha,a nie ta za oknem

senior A.P.
20-04-2008, 11:24
Oczywiscie,ze pogoda ducha jest piekna az sie go wyzionie .

Basia.
20-04-2008, 13:12
co Ty z tym wyzionięciem ducha?!!!!!! :rolleyes: Zrobiło mi sie zimno i smutno.:D

Malgorzata 50
20-04-2008, 13:51
Nie przejmuj się Basiu A.uprawia od długieego czasu tzw czarny humor ...ha ha ha

enia60
20-04-2008, 15:14
a może lubi dołować innych,niektórym to potrzebne do zwykłego funkcjonowania słońca..słońca.. panie,panowie

kufa86
20-04-2008, 15:29
Smok Wawelski zionie ogniem
Ciekaw jestem jak AP będzie zionął duchem.

Malgorzata 50
20-04-2008, 15:35
Bedzie go z wysilkiem wykaszliwal ,żeby udowodnic swiatu swoją teze iz "ni ma letko" od czasu do czasu zaintonuje sobie resztką ducha pieśn wznioslą i patriotyczną o meczęństwie narodu...

senior A.P.
20-04-2008, 18:39
Prosze sobie nie zartowac z sytuacji na swiecie - kazdej !
Jezeli przestrzegam to dla Waszego dobra .

tadeusz50
20-04-2008, 18:47
Augustynie jesteś niepoprawnym pesymistą. Skoro tak wróżysz, można powiedziec "został nam ino sznur". Ja z tej opcji nie skorzystam. Tyle przeżyłem pożyję dalej. My i tak nic nie zmienimy. Dla ścisłości nie WASZEJ a NASZEJ.

Malgorzata 50
20-04-2008, 18:50
A dlaczego nie???? Stary , o moje dobro to ja potrafię sama zadbac ,jak wiekszosć tu zgromadzonych umiem czytać ,mysleć i wysnuwać wnioski ...i co z tego ,ze ziejesz grozą .Ziemianke mam sobie wykopać i zaczać gromadzić zapasy oraz przystosowywac organizm do jedzienia runa lesnego ...chociaż tego też zaraz zabraknie jak wszystko pójdzie wg twojego scenariusza.
A co z nadchodzacymi pokoleniami zwyrodnialcow może obowiazek sterylizacji powszechny????
Skąd tyś się wziąl idlaczego uwziąleś się na to forum idź walcz gdziej za Boga i Ojczyznę polecam www.katolik.pl (http://www.katolik.pl). Tam znajdziesz posluch i uwielbienie .Tu.....hmmm???
A jak już ci nieraz mówilam Ojczyzna zaradna jest i sobie bez Twoich wieszczen poradzi a Boga każdy ma takiego jak sobie wymysli..daj spokoj...poczytaj sobie lepiej wypowiedzi braci Polonusow na forum GW albo onet -oj kochają oni tę Polskę i "polaczków"(cyt.) ,że aż glupio sie robi czytając

senior A.P.
20-04-2008, 18:57
Kon by sie usmial z tego co tu napisalas z konkluzja GW !
Teraz sie nie dziwie ,kto ci w glowie przewraca.Ty zas Tadziu jeszcze pozyjesz i zrozumiesz biede ,jak narazie jest ci przeciez dobrze - prawda ?

Malgorzata 50
20-04-2008, 19:02
GW iONET oraz inne portale gdzie wypowiada się zasiedziala w US Polonia frustratów...Czytaj kurcze ze zrozumieniem .I w ogole CZXYTAJ jeśli się do postów ustosunkowujesz ,bo ja mam wrażenie ,że przelatujesz wylawiasz co ci wygodne i ...piszesz jakies bzdury nie na temat...idę bo mnie wkurzasz .mam coś lepszego do roboty niż gadanie z Tobą .

senior A.P.
20-04-2008, 19:05
Powodzenia !
Tylko nie znecaj sie nad pierwszym napotkanym mezczyzna,jezeli masz meza to mu wspolczuje.

Malgorzata 50
20-04-2008, 19:08
Przesadziłeś senior ...i to grubo... ale ponieważ jestem w dobrym humorze pozostanę z pełnym współczucia politowaniem.PA

Basia.
20-04-2008, 19:10
przeżyliśmy komunę ze wszystkimi jej dobrodziejstwami to i teraz damy radę. Pamiętamy czasy kiedy w sklepach był tylko ocet i sól, pamiętamy kartki, pamiętamy hiperinflację, cenzurę, gorzej na pewno nie będzie.

senior A.P.
20-04-2008, 19:20
Przeciez ja w tym czasie zylem w Polsce i znam powody dlaczego tak a nie inaczej bylo,nawet sekretarzowi PZPR ( w gminie) nakazalem zwrocic mieso i wedliny ,ktore sobie przywlaszczyl z puli przeznaczonej dla Domu Dziecka na jego terenie dzialalnosci.
Myslal,ze jest nietykalny, bo byl rodzonym bratem wojewody rzeszowskiego.
Dzisiaj to sa dopiero uklady i raczka raczke partyjna myje.
Dalczego w Polsce byl tylko ocet i kartki to tylko moge dopowiedziec aby dzisiaj byl taki a nie inny stan gospodarki polskiej.

Basia.
20-04-2008, 19:25
dzisiejsze "elity" są bardzo pazerne, każdy chce się nachapać jak najwięcej i jak najszybciej.

senior A.P.
20-04-2008, 19:32
Zeby to tylko nachapac .
Przeciez oni juz na calego ze soba walcza,a spoleczenstwo patrzy i niedowierza.
Jak dlugo to "sepowanie" bedzie trwalo - nie wiesz Basiu ?

Basia.
20-04-2008, 19:52
Zeby to tylko nachapac .
Przeciez oni juz na calego ze soba walcza,a spoleczenstwo patrzy i niedowierza.
Jak dlugo to "sepowanie" bedzie trwalo - nie wiesz Basiu ?
dotąd dopóki ich się nie rozpędzi, gdyby to ode mnie zależało rozpędziłabym tych ze "świecznika" i zrobiłabym nowy nabór. :D Pomarzyć dobra rzecz. Tak poważnie to uważam, że politycy mają gdzieś dobro Polski dla nich ważne są rozgrywki partyjne.

ignesja
20-04-2008, 20:17
Przepraszam swoich ostatnich przedmówców,że wrócę do zasadniczego tematu. Myślę,że seniorzy mają swoje potrzeby.Nie oszukujmy się,mamy inne wymagania,inny pogląd na świat,inne marzenia,inne doświadczenia niż nawet kilka lat temu ! Wraz z wiekiem bardziej cenimy jakość i wygodę.Potrzebujemy dobrych usług medycznych,kosmetycznych,fryzjerskich
i w ogóle dobrych usług.Ale także szacunku ! Czy sklep z odzieżą damską nie może mieć rozm. od 36 do 56? Po co" getta" z odzieżą XXL? Potrzebujemy wygodnych /nie tylko ładnych/i funkcjonalnych mebli,itp,itd...Mamy po prostu większe wymagania i wiemy czego chcemy! Dlatego, że jesteśmy wymagającymi klientami,rzadko się nas dostrzega.A tak a propo wcześniejszych postów, nie ma zawodu "emeryt" .

kufa86
20-04-2008, 20:22
gdyby to ode mnie zależało rozpędziłabym tych ze "świecznika" i zrobiłabym nowy nabór. :D Pomarzyć dobra rzecz. Tak poważnie to uważam, że politycy mają gdzieś dobro Polski dla nich ważne są rozgrywki partyjne.
I kasa , kasa przede wszystkim.
Ja też bym rozpędził i....
wprowadził zasady Janusza Korwin-Mikke, tzn...
Pensje w sejmie takie jak w gminie.
Każdy urzędnik odpowiada za swoje decyzje swoim majątkiem.
Spierdzielił coś (wziął łapówkę), państwo poniosło stratę przez złą decyzję, sądy ostrzygą go ze wszystkiego (z tego co przepisał na byłą żonę też).
Wątpię, czy byliby chętni do kandydowania.
Wtedy wybory do Sejmu zastąpiłaby uliczna łapanka.
Statystycznie sejm powstały z łapanki nie powinien być gorszy od tego z "wyborów".

senior A.P.
20-04-2008, 21:09
Ciekawe nawet bardzo, to co wyzej napisane.
J.K.Mikke to bardzo ciekawy czlowiek,dlaczego on sie nie moze dobic do polskiego rzadu ?

gratka
21-04-2008, 08:34
Wracając do wątku czego potrzebują seniorzy - ja potrzebowałabym większych liter na instrukcjach postępowania; począwszy od odżywki do włosów, gdy nie kojarzę, czy trzeba spłukiwać, czy też nie (trudno myć głowę w okularach), aż po różne półprodukty kuchenne, gdzie czas gotowania jest głęboko ukryty wśród innych informacji.:rolleyes:

Kundzia
21-04-2008, 09:20
zupełnie się z tobą zgadzam,ja to oprócz okularów jeszcze lupy potrzebuję.a przeczytać ulotkę dołączoną do leków,to już wy żscza szkoła jazdy.Z tym poradziłam sobie,bo zeskanowałam i powiększyłam na ekranie.Ale jak to zrobić z szamponem,cz jakimś przepisem.....

senior A.P.
21-04-2008, 10:46
Ach te zmartwienia naszych seniorek-moderatorek .
Dobre sobie !
Najpierw przeczytaj instrukcje w okularach lub przez lupe a potem myj wlosy.
I juz po klopocie.
Ignesja zwraca nam uwage,ze nie ma zawodu "emeryt" oczywiscie,ze nie ,sa za to potrzeby ludzi na emeryturze i to jakie !

inka-ni
21-04-2008, 13:13
Mozna tylko pomarzyc.......

senior A.P.
21-04-2008, 13:32
Bywa,ze marzenia sie spelniaja,trzeba tylko tego usilnie chciec a niebo wyslucha.

inka-ni
21-04-2008, 13:36
Niebo wyslucha-a ziemia?

Kundzia
21-04-2008, 13:37
Bywa,ze marzenia sie spelniaja,trzeba tylko tego usilnie chciec a niebo wyslucha.
To należy między bajki włożyć.Nie to dla nas dobre co my chcemy ,ale to co łaskawie raczą nam dać.

senior A.P.
21-04-2008, 13:48
Nigdy nie trac nadzieji choc mowia,ze to matka glupich.
Ja doswiadczylem spelnienia marzen i innym radze marzyc.

Kundzia
21-04-2008, 13:59
Nadzieja-matką głupich-...ale jak trudno żyć bez matki.
A marzenia-owszem ,marzę i wiem ze się spełniają,ale czasem do spełnienia tych marzeń niezwykle bolesna droga prowadzi,i czasami się zastanawiam,czy są warte tego???

senior A.P.
21-04-2008, 14:19
Pojecie dobra jest proste .
Czyn dobro dla dobrych a zlu sie nie poddawaj, wtedy jestes prawym czlowiekiem.

beata-21
18-11-2008, 15:49
Witam wszystkich !Mam podobną prośbe jak studentka111.Pisze prace mgr na temat aktywności zawodowej osób po 60-tym roku życia .Mam z tym nie mały problem .Znalazłam to forum i musze powiedzieć że jestem zaskoczona Waszą aktywnością .Wszyscy mili serdeczni ,naprawdę jestem pod wrażeniem .Ale do rzeczy .Mam do wypisania 2 ankiety łatwe ,anonimowe,dla osób którzy pracują zawodowo i ukończyli 60-ty rok życia.Jeżeli ktoś byłby chętny to podaje mój adres meilowy i prosze o kontakt.Będę bardzo wdzięczna za pomoc .beatasloneczko@interia.pl

Paulina K.
08-01-2009, 19:39
Witam wszystkich państwa!
jestem studentką III roku socjologii i poszukuję osoby chętnej udzielić mi wywiadu biograficznego. Wywiad taki polega przede wszystkim na opowiedzeniu mi swojego życia.
Jeżeli ktoś z państwa byłby chętny to proszę pisać na priv.

Pozdrawiam

tadeusz50
08-01-2009, 19:48
A masz uruchomiony ten priv. Bo ja widzę, że nie. A może tak wyjść i popytać tych co siedzą na ławeczce przed domem. Do domu seniora.

Paulina K.
08-01-2009, 19:54
z doświadczenia wiem ze taki wywiad nie trwa krótko i taka ławeczka jest niefunkcjonalna zwłaszcza w zimę. Jeżeli chodzi o priv to dopiero teraz zauważyłam że Muszę go uruchomić :) dziękuję za zwrócenie uwagi

tadeusz50
08-01-2009, 20:00
To ktoś ma stukać w klawiaturę przez kilka godzin?? Póżniej drukarka i gotowe.

Paulina K.
08-01-2009, 20:08
Nie skąd! Po pierwsze to nie byłby wywiad, a po drugie to pisząc o osobie chętnej miałam na myśli umówienie się z nią i przeprowadzenie takiego wywiadu osobiście przy użyciu dyktafonu. Współczesny student nie jest tak leniwy jak kreują go media... :)

tadeusz50
08-01-2009, 20:21
Co do współczesnych studentów to są tacy jak zawsze, mniej chętni do pracy i pracowici. Czyli lenie i pracusie, zdolni i mniej zdolni.Tu mam wiadomości bieżące.

tadeusz50
08-01-2009, 20:23
Paulino poza tym oczywiście brak miejsca Twojego pobytu.

Paulina K.
08-01-2009, 20:37
nie wiem czemu ale mam poczucie że jestem atakowana. Nie wiem czym się tak naraziłam... Jeżeli tak bardzo potrzebny jest Panu lub komukolwiek mój adres to wpisałam go w profil...

tadeusz50
08-01-2009, 20:48
Paulino wcale Cię nie atakuję, bo nie mam powodu. O priv napisałem bo go nie otworzyłaś, piszesz o wywiadzie przy pomocy dyktafonu, stąd moje pytanie gdzie przebywasz. Mogłaś napisać to na wierzchu. Fakt nie spojrzałem w profil ale tam mało kto pisze gdzie przebywa, zamieszkuje. Nakierowałem Cię na spacer do domu seniora. Odbierasz to za atak?
Powiem ci na uszko być może moje zainteresowanie pomoże Tobie. Często takie apele giną bez odzewu. Powodzenia więcej nie będę atakować.

Jowita
30-01-2009, 12:19
Witam,
Paulinko a czemu ma służyć taka spowiedź ducha. Co chcesz badadać tym sposobem ?? Ilość pomyłek czy poprawność decydowania??
Ile ludzi tyle prawd, nikt nie ma patentu na szczęście.

Może naświetl swój problem nieco jaśniej, a wtedy może znajdziesz chętnych. Inaczej wygląda to dosć podejrzanie ...

Pozdrawiam Ciebie serdecznie
J.

Nika
30-01-2009, 12:48
Ja też mam wrażenie,ze za mało informacji nam podałaś...jaki jest temat Twojej pracy,jakiej sfery naszego zycia ma dotyczyć wywiad.Nie mozna tak wpaść i od progu pytać o czyjeś życie..

SeniorAdam
06-02-2009, 13:31
Może to tylko jakaś część jakiegoś większego projektu? :) Nie wiem czy trzeba podchodzić do tego nieufnie, w końcu chyba będzie można pozostać anonimowym :)

NieDajSieZjescChorobie
29-04-2009, 12:57
Witam, wiele osób zadaje sobie pytanie jak należy właściwie dbać o osoby starsze, którymi przychodzi się nam opiekować, a także jak należy dbać o siebie w wieku seniora.

Zamieszczam poniżej artykuł na temat właściwego żywienia u osób starszych. Jak wiadomo, dieta powinna być dostosowana do wieku oraz do ogólnego stanu zdrowia. Wiele osób skarży się na brak apetytu, trudności z jedzeniem, problemy z trawieniem i inne dolegliwości. Należy starać się pomóc rozwiązać ten problem, ponieważ nam lub naszym bliskim może grozić niedożywienie.

Zachęcam do odwiedzania strony akcji edukacyjnej NieDajSieZjescChorobie.pl (http://niedajsiezjescchorobie.pl/), na której znaleźć można wiele porad na temat tego, jak żywić się w starszym wieku.

Zachęcam też do twórczej dyskusji na temat tego, jak należy dbać o osoby starsze i jaka dieta jest najodpowiedniejsza w późniejszym wieku. Chętnie odpowiem na pytania. Proszę też podzielić się wiedzą, jak Państwo dbacie o siebie i swoich bliskich w starszym wieku.



ARTYKUŁ

Opieka i prawidłowe żywienie osób starszych

Większość zasad racjonalnego żywienia osób w starszym wieku jest taka sama jak dla reszty populacji, ale na niektóre z nich osoby po 60 roku życia powinny zwracać szczególną uwagę.

Przeważająca liczba osób po 60 roku życia nie zdaje sobie sprawy z roli prawidłowego żywienia w zachowaniu pełni zdrowia. Najczęściej nie przywiązują wagi do jakości, ilości i wartości odżywczej pożywienia. Warto uświadamiać takim osobom, że prawidłowy sposób żywienia pozwoli opóźnić procesy starzenia oraz złagodzić dolegliwości związane z niektórymi chorobami.

Urozmaicenie diety

Należy komponować jadłospis tak, by wykorzystać produkty z każdej grupy:


Produkty zbożowe
Mleko i przetwory mleczne
Jaja
Mięso, ryby, wędliny
Warzywa, owoce
Tłuszcze roślinne


Regularność

Niezwykle ważne jest spożywanie posiłków co 2-3 godziny. Takie przerwy pozwalają uniknąć hipoglikemii (tzn. spadkowi cukru) oraz rozłożyć dostawy energii na cały dzień, co z kolei zapobiega nadwadze. Ostatni posiłek należy spożyć 1,5-2 godziny przed snem.

Woda

Starsi ludzie często mają zaburzone odczuwanie pragnienia. Dlatego należy popijać wodę dość często, małymi łyczkami, nawet wtedy gdy nie chce nam się pić. Powinno się spożyć co najmniej 1,5- 2 l wody mineralnej na dzień.

Unikanie nadmiaru soli i cukru

Zbyt duże spożycie soli może powodować wzrost ciśnienia, podrażnienie żołądka oraz znacząco zwiększyć ryzyko udaru mózgu. Powinniśmy unikać dosalania potraw na talerzu oraz kupowania produktów zwierających tzw. ukrytą sól czyli: gotowych zupek i sosów, wędlin oraz konserw. Nadmiar cukru może prowadzić do zakwaszenia organizmu, otyłości, próchnicy oraz insulinooporności.

Na co muszą zwrócić szczególną uwagę osoby starsze?

Ze względu na zmiany zachodzące w ich organizmie powinno się zadbać odpowiednią podaż wapnia, cynku, magnezu, witaminy B6, folianów oraz witaminy D3.

W starszym wieku maleje ilość enzymów trawiennych, należy więc też ograniczyć spożycie produktów ciężkostrawnych takich jak: warzywa kapustne, rośliny strączkowe, potrawy smażone i tłuste.

Z kolei osoby z zaburzeniami lipidowymi (np. podwyższony cholesterol, podwyższony poziom trójglicerydów) powinny ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, cholesterolu i nasyconym kwasów tłuszczowych oraz zwiększyć spożycie błonnika, skrobi oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jak skomponować jadłospis - praktyczne wskazówki

Śniadanie

Tu powinniśmy zjeść najwięcej węglowodanów złożonych: np. ciemne pieczywo, płatki owsiane, ewentualnie rodzynki, banan. W tym posiłku powinno znaleźć się źródło pełnowartościowego białka, może to być ser twarogowy, chuda wędlina, serek wiejski, jajka (jednak nie częściej niż 4 sztuki na tydzień). Źródłem tłuszczu powinna być margaryna dobrej jakości, raczej unikamy masła.

Drugie śniadanie

Mogą to być


Kanapki (chleb pełnoziarnisty z plasterkiem chudej wędliny i dużą ilością warzyw)
serek wiejski z dodatkami: orzechy, owoce, słonecznik
ewentualnie jogurt naturalny z dodatkiem musli, orzechami


Obiad

Unikamy ziemniaków ze względu na wysoki indeks glikemiczny. Wybieramy raczej ryż (najlepiej brązowy), kasze, makaron pełnoziarnisty. Do tego możemy dodać mięso, ryby, gotowane, duszone lub pieczone (unikamy smażenia). Pamiętamy o dodatku warzyw, najlepiej surowych lub gotowanych na parze.

Kolacja

W ostatnim posiłku powinniśmy ograniczyć spożycie węglowodanów (chyba, że przyjmujemy insulinę). Może to być kromka chleba pełnoziarnistego z serem białym, gotowanym lub pieczonym mięsem lub chudą wędliną. Podobnie jak w innych posiłkach i tutaj powinniśmy dodać porcję warzyw lub owoców.

Uwaga na niedożywienie

Starsze osoby często skarżą się na brak apetytu. Niechęć do jedzenia może być wynikiem kserostomii (suchości jamy ustnej), ubytków w uzębieniu, braku aktywności fizycznej czy skutkiem przyjmowania niektórych leków. Z kolei jeśli organizm przez dłuższy czas nie otrzymuje wystarczającej ilości energii, rozwija się niedożywienie.

Stan ten jest bardzo niebezpieczny dla osoby starszej, ponieważ powoduje obniżenie siły mięśniowej, odporności oraz jakości życia. Niestety jest to bardzo częsty symptom w starszym wieku.

Dlatego przy zauważeniu takich objawów jak chudnięcie, brak apetytu, osłabienie wskazana jest wizyta u lekarza lub dietetyka. Chociaż wiele osób uważa, że w takich wypadkach nie można specjalnie pomóc, rozwiązań jest wbrew pozorom bardzo wiele. Specjalista zalecić może na przykład czasowe wzbogacenie diety w suplementy lub wysokoenergetyczne odżywki. Tego typu preparaty są szczególnie przydatne wówczas, gdy występują problemy z jedzeniem lub połykaniem, a jedną z ich głównych zalet jest to, że potrafią dostarczyć w płynnej formie zawartość całego posiłku. Ich skład powinien zawierać wszystkie potrzebne organizmowi składniki odżywcze. Można je dodawać do posiłków a nawet podawać zamiast nich. Dietetyk lub lekarz może również zalecić po prostu przygotowywanie odpowiednich posiłków zmiksowanych lub tylko prawidłowo przemodelować naszą obecną dietę. W skrajnych przypadkach zaleci żywienie dojelitowe (przez zgłębnik).

Wielu specjalistów podkreśla, że najważniejsze by nie lekceważyć problemu. Utrata wagi w starszym wieku, nawet w czasie choroby, jest zawsze groźna, a wielu seniorom, mimo tego, że nie zagraża im bieda, grozi niedożywienie. Powinniśmy ustalić, czy owo niedożywienie bierze się z niewłaściwej diety, z choroby czy może z problemów z przyjmowaniem pokarmów. Im szybciej i właściwiej zareagujemy oraz im szybciej wdrożymy leczenie żywieniowe, tym większą mamy szanse na rozwiązanie problemu bez ubytku na zdrowiu.

Janczar
04-05-2009, 21:28
Witam!
Dobrze, że poruszyłeś temat właściwego odżywiania ludzi starszych. :)
Nieprawidłowe odżywianie ludzi zaczyna się najczęściej od dziecka i trwa aż do śmierci.
Nie jestem ani lekarzem ani dietetykiem, ale z wieloma podanymi przez Ciebie zasadami nie mogę się zgodzić.

Po pierwsze prawidłowy link do podanej przez Ciebie strony: http://niedajsiezjescchorobie.pl/index.php

W podanym artykule jest wiele nieścisłości, a nawet nieprawidłowości. Oto kilka dla przykładu:
Należy komponować jadłospis tak, by wykorzystać produkty z każdej grupy:

* Produkty zbożowe
* Mleko i przetwory mleczne
* Jaja
* Mięso, ryby, wędliny
* Warzywa, owoce
* Tłuszcze roślinne Są: wegetarianie, weganie, optymalni itp. Ludzie ci dożywają długich lat w zdrowiu, żywiąc się tylko niektórymi z wymienionych grup produktów.Ostatni posiłek należy spożyć 1,5-2 godziny przed snem.
Chodzę spać o 23-24 więc mógłbym jeść do 22-ej. Dietetycy zalecają jeść kolację do 19-ej.
Powinno się spożyć co najmniej 1,5- 2 l wody mineralnej na dzień.
Kolejna urban legend. Ilość wody powinna wynikać z indywidualnego zapotrzebowania. Latem i w ciepłym, suchym pomieszczeniu zdecydowanie więcej niż w zimnym i wilgotnym klimacie. I nie wody mineralnej ale źródlanej lub zwykłej przegotowanej kranówy. Z mineralną należy ostrożnie, chyba że uzupełniamy konkretne braki np. sodu, magnezu czy wapna.
Z kolei osoby z zaburzeniami lipidowymi (np. podwyższony cholesterol, podwyższony poziom trójglicerydów) powinny ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, cholesterolu i nasyconym kwasów tłuszczowych oraz zwiększyć spożycie błonnika, skrobi oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Może tak, może nie. Poczytaj o diecie optymalnej.
jajka (jednak nie częściej niż 4 sztuki na tydzień) Od wielu lat jadam znacznie więcej jaj tygodniowo. Nowoczesna dietetyka zwróciła honor jajkom. Potęgę Anglii stworzyły podobno jajka na bekonie.

Jednym z najważniejszych aspektów zdrowego odżywiania jest prawidłowe łączenie potraw. Tzw. "dieta rozdzielna", nie jako sposób na schudnięcie ale jako sposób prawidłowego odżywiania się.
W sprawach prawidłowego odżywiania ukazuje się tyle sprzecznych doniesień, że wielu ludzi gubi się w tym temacie, a efekty widać w zatłoczonych przychodniach lekarskich. :rolleyes:

Pozdrawiam,
Czarek

NieDajSieZjescChorobie
07-05-2009, 14:13
Witam!



Po pierwsze prawidłowy link do podanej przez Ciebie strony: http://niedajsiezjescchorobie.pl/index.php



Dziękuję. Mój błąd.



W podanym artykule jest wiele nieścisłości, a nawet nieprawidłowości. Oto kilka dla przykładu:


Należy komponować jadłospis tak, by wykorzystać produkty z każdej grupy:

* Produkty zbożowe
* Mleko i przetwory mleczne
* Jaja
* Mięso, ryby, wędliny
* Warzywa, owoce
* Tłuszcze roślinne


Są: wegetarianie, weganie, optymalni itp. Ludzie ci dożywają długich lat w zdrowiu, żywiąc się tylko niektórymi z wymienionych grup produktów.




Oczywiście. Ale mówię o ogólnie zalecanych normach żywienia, a one uwzględniają wszystkie wymienione grupy produktów. Jeżeli chodzi o wegetarian i wegan to oczywiście nie neguje się prozdrowotnych właściwości tych diet. Warto jednak pamiętać, że żeby dobrze skomponować dietę wegetariańską trzeba mieć sporą wiedzę m.in. na temat uzupełniania się aminokwasów. Dietetycy absolutnie nie odradzają diety wegetariańskiej pod warunkiem, że jest właściwie skomponowana i dostarcza wszystkich makro- i mikroskładników w odpowiednich proporcjach.





Ostatni posiłek należy spożyć 1,5-2 godziny przed snem.



Chodzę spać o 23-24 więc mógłbym jeść do 22-ej. Dietetycy zalecają jeść kolację do 19-ej.



Najnowsze zalecenia mówią, że najważniejsze by zjeść posiłek właśnie 1,5-2 godzin przed snem. Trudno żeby człowiek, który kładzie się o 1 w nocy (np. ze względu na pracę zawodową) jadł posiłek o 19. Na pewno nie byłoby to korzystne dla organizmu. Tak więc zalecenie, które przytoczyłeś jest tak naprawdę nieaktualne, ponieważ w przeciągu ostatnich lat towarzystwa żywieniowe starają się dostosować zalecenia do przeciętnego trybu życia człowieka.





Powinno się spożyć co najmniej 1,5- 2 l wody mineralnej na dzień.



Kolejna urban legend. Ilość wody powinna wynikać z indywidualnego zapotrzebowania. Latem i w ciepłym, suchym pomieszczeniu zdecydowanie więcej niż w zimnym i wilgotnym klimacie. I nie wody mineralnej ale źródlanej lub zwykłej przegotowanej kranówy. Z mineralną należy ostrożnie, chyba że uzupełniamy konkretne braki np. sodu, magnezu czy wapna.



Oczywiście zapotrzebowanie na wodę zależy od wielu czynników: rodzaju pracy, klimatu czy wysiłku fizycznego. Wszystkie zalecenia, które podaje artykuł odnoszą się do przeciętnego człowieka. W takim przypadku 1,5 l wody jest optymalną ilością.





Z kolei osoby z zaburzeniami lipidowymi (np. podwyższony cholesterol, podwyższony poziom trójglicerydów) powinny ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, cholesterolu i nasyconym kwasów tłuszczowych oraz zwiększyć spożycie błonnika, skrobi oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.



Może tak, może nie. Poczytaj o diecie optymalnej.



Dieta optymalna jest bardzo kontrowersyjnym tematem. W tej chwili ciężko powiedzieć jednoznacznie czy rzeczywiście wpływa korzystnie na profil lipidowy krwi czy jest wręcz odwrotnie z tego względu, że prowadzone badania wykazują różne wyniki.




Jajka (jednak nie częściej niż 4 sztuki na tydzień)


Od wielu lat jadam znacznie więcej jaj tygodniowo. Nowoczesna dietetyka zwróciła honor jajkom. Potęgę Anglii stworzyły podobno jajka na bekonie.



Jak wskazują badania jajka nie podnoszą poziomu cholesterolu u osób z prawidłowym lipidogramem. Natomiast u osób z zaburzeniami lipidowymi nadmierne spożycie jaj bardzo często powoduje pogorszenie profilu lipidowego.



Jednym z najważniejszych aspektów zdrowego odżywiania jest prawidłowe łączenie potraw. Tzw. "dieta rozdzielna", nie jako sposób na schudnięcie ale jako sposób prawidłowego odżywiania się.
W sprawach prawidłowego odżywiania ukazuje się tyle sprzecznych doniesień, że wielu ludzi gubi się w tym temacie, a efekty widać w zatłoczonych przychodniach lekarskich. :rolleyes:


I tutaj zgadzam się z Panem całkowicie. W tej chwili można powiedzieć, że poruszamy się po omacku, ponieważ nauki żywieniowe tak naprawdę dopiero się rozwijają. Dlatego też ciężko zająć stanowisko w sprawach takich diet jak rozdzielna, Atkinsa czy Kwaśniewskiego. Nie istnieją ciągle dowody naukowe potwierdzające prawdziwość poglądów autorów tych diet, zaś przynajmniej część uznanych zaleceń żywieniowych stoi w sprzeczności z tymi poglądami.

Zalecić na pewno należy zdrowy rozsądek w trakcie stosowania rozmaitych diet. Częstym problemem jest to, że w starszym wieku wiele osób ma diety mało urozmaicone oraz z różnych powodów nie dostarcza wystarczającej ilości składników odżywczych do organizmu. Tym powodem może być problem z jedzeniem jak i bardzo częsty brak apetytu. W tym kontekście należy też zwrócić uwagę na dietę rozwiązującą te problemy oraz uważać by nie wystąpiło niedożywienie, które może być groźne dla zdrowia i życia.



Pozdrawiam,
Czarek


Pozdrawiam, dziękuję za ciekawą wypowiedź i zapraszam do dalszej dyskusji

bozenag
18-05-2009, 17:50
Witam!
Widzę, że mamy na forum eksperta, więc skorzystam z okazji i zadam kilka pytań.

Od kilku lat borykam się z nadwagą. Ostatnio postanowiłam wziąć się za siebie i rozpocząć dietę. Niestety nie mogę sobie odmówić słodyczy. Ostatnio w sklepie widziałam czekoladę i ciasteczka z napisem light. Czy mogłabym zastąpić standardowe słodycze taki produktami?

Ostatnio wstąpiłam do sklepu ze zdrową żywnością i widziałam reklamę fruktozy oraz zalecenie, że może być zamiennikiem cukru. Nie potrafię pić niesłodkiej kawy, może fruktoza byłaby dobrym rozwiązaniem w moim przypadku? I jak to jest z tymi słodzikami-stosować czy nie stosować?

I ostatnie pytanie: moim problemem jest wysoki poziom cholesterolu. Czy reklamowane margaryny zawierające sterole roślinne są rzeczywiście skuteczne? I czy picie czerwonego wina obniży mi poziom cholesterolu.

Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Malwina
18-05-2009, 18:34
Moim zdaniem potzreba trochę dyscypliny(od czterech dni własnie postanowiłam być na diecie i używac ruchu intensywniej-2x dziennie z psami po 2km)-co to znaczy nie moge odmowic sobie słodyczy?Chcezs byc szczuplejsza? odstawiam cukier(wogóle) sól(wogóle-zatzrymuje wode w organizmie), chleb,wedliny całą reszta to owoce i warzywa 2x mieso, 2x ryba- pamietaj, ze soki w kartonikach to super cukier, a więc wyciagamy sokowirówkę i wyciskamy(burak, marchew, seler, jablko,papryka,itd)Tylko tyle i az tyle.....wszelkie lighty wcale nie sa lighty....pamiętaj
Na którymś wątku podawałam dietę antycholesterolową i dokładny jadłospis na każdy dzień...Boze nie pamiętam gdzie...

basia73
18-05-2009, 20:32
Malwinko, podawałaś dokładny jadłospis na wątku "Jak zwalczać zły cholestetol bez tabletek". Korzystam z Twoich rad więc jestem na bieżąco co piszesz.

Malwina
18-05-2009, 22:15
Dzięki, ale to informacja w takim razie dla Bozenyg, której tak kurczowo "trzymają" się słodkości...

NieDajSieZjescChorobie
19-05-2009, 14:44
Witam!
Widzę, że mamy na forum eksperta, więc skorzystam z okazji i zadam kilka pytań.

Od kilku lat borykam się z nadwagą. Ostatnio postanowiłam wziąć się za siebie i rozpocząć dietę. Niestety nie mogę sobie odmówić słodyczy. Ostatnio w sklepie widziałam czekoladę i ciasteczka z napisem light. Czy mogłabym zastąpić standardowe słodycze taki produktami?

Witaj, BozenaG! Produkty typu light są niestety bardzo popularne wśród osób odchudzających się. Piszę niestety, ponieważ w Polsce nie ma odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, z czego bardzo chętnie korzystają producenci żywności tego typu. W wielu krajach zachodnich produkty można oznaczyć jako „light” w sytuacji, gdy jego wartość energetyczna jest mniejsza o 30% w stosunku do typowego produktu. Producent powinien podać również, który składnik wpłynął na obniżenie kaloryczności.
Niewątpliwie największym minusem produktów typu „light” jest obniżona zawartość mikroskładników. Co z tego, że odtłuszczone mleko (czyli 0%) ma kilkanaście kalorii mniej, skoro w procesie usuwania tłuszczu tracimy znaczącą ilość witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (wit. A, D, E i K) ?
Kolejnym problemem jest również używanie substancji dodatkowych, które mogą powodować szereg dolegliwości. Przykładem może być stosowanie olestry, czyli substancji o smaku identycznym jak tłuszcz, ale niewchłaniającej się w przewodzie pokarmowym.
W słodyczach, o które pytasz zamiast cukru stosuje się słodziki. Słodziki dzielimy na 2 grupy: poliole oraz intensywne substancje słodzące. Nadmierne spożycie polio li (używanych do słodzenia napojów, cukierków, deserów, sosów) może powodować zaburzenia pracy przewodu pokarmowego. Jeżeli chodzi o as partam, acesulfam K i sacharynę to istnieją różne badania wykazujące sprzeczności w bezpieczeństwie ich stosowania.

Warto również zdać sobie sprawę, że produkt typu „light” nie zawsze jest lekki. Redukując ilość cukru w czekoladzie, producent zwiększa ilość tłuszczu co powoduje nawet zwiększenie wartości energetycznej w stosunku do typowego produktu.
Powinnaś sobie uświadomić, że obniżenie wartości energetycznej diety można uzyskać poprzez odpowiedni dobór standardowych produktów spożywczych. Przykładowo:
Szynkę wieprzową zastępujemy szynką z indyka
Kawę ze śmietanką i cukrem zastępujemy kawą z mlekiem 0,5% lub 1,5% bez cukru
Ser twarogowy tłusty zastępujemy serem półtłustym lub chudym
Zupy z dodatkiem śmietany zastępujemy zupami czystymi lub z dodatkiem jogurtu naturalnego
Sosy majonezowe zastępujemy sosami jogurtowymi
Potrawy smażone zastępujemy potrawami gotowanymi , pieczonymi lub duszonymi


Ostatnio wstąpiłam do sklepu ze zdrową żywnością i widziałam reklamę fruktozy oraz zalecenie, że może być zamiennikiem cukru. Nie potrafię pić niesłodkiej kawy, może fruktoza byłaby dobrym rozwiązaniem w moim przypadku? I jak to jest z tymi słodzikami-stosować czy nie stosować?
O słodzikach pisałam wyżej. Jeżeli chodzi o fruktozę to niestety też nie jest to idealne rozwiązanie. Fruktoza jest monocukrem, często stosowanym w produktach przeznaczonych dla cukrzyków. Jest ona korzystna, ponieważ powoduje mniejszy wzrost glikemii poposiłkowej w stosunku do produktów zawierających inne cukry. I tak naprawdę na tym kończą się jej zalety. Przy wysokim spożyciu fruktozy następuje wzrost tri glicerydów, cholesterolu oraz frakcji LDL we krwi. Poza tym fruktoza jest wielokrotnie słodsza od sacharozy, więc powoduje zwiększenie progu słodkości, co w późniejszym okresie może powodować zwiększenie spożycia sacharozy.
Dlatego też zalecam całkowite odstawienie cukru. Jeśli masz z tym trudności to możesz to robić stopniowo, np. każdego dnia słodząc trochę mniej- po jakimś czasie słodka herbata przestanie ci smakować.



I ostatnie pytanie: moim problemem jest wysoki poziom cholesterolu. Czy reklamowane margaryny zawierające sterole roślinne są rzeczywiście skuteczne? I czy picie czerwonego wina obniży mi poziom cholesterolu.
Musisz pamiętać, że produkty wzbogacone w stanole i sterole roślinne nie są cudownym środkiem na wysoki poziom cholesterolu, mają za zadanie jedynie wspomóc proces jego obniżania. Margaryny z dodatkiem tych związków powinny być zatem dodatkiem do diety niskocholesterolowej.
Jeżeli chodzi o czerwone wino to możesz je spożywać raz na jakiś czas w umiarkowanych ilościach (czyli lampkę wina).

Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Pozdrawiam

bozenag
21-05-2009, 12:34
Dziękuję za odpowiedź.
Przyznam się szczerze, że ciężko będzie mi zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty? A jak to jest z miodem? Czy można nim zastąpić cukier?

Widzę też, że został poruszony wątek kolacji-szczerze mówiąc to również myślałam, ze trzeba ją zjeść przed 18. Czytałam, że kolacja ma być lekka-mogę więc zjeść np. jabłko i popić je wodą(wieczorem nie piję herbaty, bo mam problemy z zaśnięciem)

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie, chyba bardziej związane z tematem artykułu. Moja przyjaciółka cierpi na schorzenia jelit, ma zaburzenia wchłaniania i w związku z tym bardzo ostatnio schudła. Boję się, że dotyczy jej problem niedożywienia o którym jest w tym artykule. Dodatkowo wkrótce będzie miała operację.
Czy duża niedowaga nie jest dla niej groźna? Wiem, że lekarze nie dopuścili by jej do operacji gdyby były przeciwwskazania, ale mimo wszystko. Co w jej chorobie można coś zrobić żeby zlikwidować niedożywienie? Czy powinna zacząć być jakoś specjalnie żywiona żeby się wzmocnić np. słyszałam o takich wzmacniających kroplówkach lub o tym żywieniu przez zgłębnik.

NieDajSieZjescChorobie
28-05-2009, 13:59
Dziękuję za odpowiedź.
Przyznam się szczerze, że ciężko będzie mi zrezygnować ze słodzenia kawy i herbaty? A jak to jest z miodem? Czy można nim zastąpić cukier?


Niestety miód to w przeważającej części składa się z cukrów prostych: glukozy i fruktozy. Poza tym jest bardzo kaloryczny, dostarcza 330 kcal/100g, czyli w jednej łyżce zjadasz ok. 33 kcal. O ile osoby z prawidłową masą ciała mogą sobie pozwolić na spożywanie miodu, o tyle u osób z nadwagą jest to produkt niezalecany.
Widzę też, że został poruszony wątek kolacji-szczerze mówiąc to również myślałam, ze trzeba ją zjeść przed 18. Czytałam, że kolacja ma być lekka-mogę więc zjeść np. jabłko i popić je wodą(wieczorem nie piję herbaty, bo mam problemy z zaśnięciem)

Owszem kolacja powinna być lekka, ale powinna też dostarczać odpowiednią ilość makroskładników. W jabłku masz tylko węglowodany, w dodatku proste, które nie są zalecane na noc. Prawidłowo skomponowana kolacja powinna składać się z:
• Białka (chude mięso: kurczak, indyk, cielęcina, ryby; ser twarogowy, jogurt naturalny)
• Węglowodanów (ale w mniejszej ilości niż w innych porach dnia, np. kromka chleba pełnoziarnistego, 1/3 torebki ryżu, kaszy czy makaronu pełnoziarnistego)
• Tłuszczu (około 1 łyżeczki oliwy z oliwek, oleju lnianego lub innego roślinnego, ale spożywanego na zimno lub garść orzechów)
• Warzywa: najlepiej na surowo, bez ograniczeń

Przykładowa kolacja
• Grillowana pierś z kurczaka, ryż brązowy, sałata z pomidorami i sosem ziołowym
• Dorsz pieczony w folii, chleb pełnoziarnisty, surówka z białej kapusty
• Ser twarogowy ze jogurtem naturalnym, orzechami włoskimi i owocami, grahamka


Poza tym mam jeszcze jedno pytanie, chyba bardziej związane z tematem artykułu. Moja przyjaciółka cierpi na schorzenia jelit, ma zaburzenia wchłaniania i w związku z tym bardzo ostatnio schudła. Boję się, że dotyczy jej problem niedożywienia o którym jest w tym artykule. Dodatkowo wkrótce będzie miała operację.
Czy duża niedowaga nie jest dla niej groźna? Wiem, że lekarze nie dopuścili by jej do operacji gdyby były przeciwwskazania, ale mimo wszystko. Co w jej chorobie można coś zrobić żeby zlikwidować niedożywienie? Czy powinna zacząć być jakoś specjalnie żywiona żeby się wzmocnić np. słyszałam o takich wzmacniających kroplówkach lub o tym żywieniu przez zgłębnik.
Niestety nie napisałaś na jaką chorobę cierpi twoja przyjaciółka, więc mogę ci przekazać tylko ogólne wskazówki.
Warto wiedzieć, że po każdej operacji, nawet mało skomplikowanej, w organizmie dochodzi do zwiększonej utraty białka ustrojowego. W pierwszych dniach po operacji metabolizm jest bardzo przyspieszony, zwiększa się zużycie białka (pochodzącego z tkanki mięśniowej) i tłuszczów. Rozpad białek spowodowany jest tym, że organizm chce sobie zapewnić odpowiednią ilość aminokwasów, które następnie wykorzystuje jako tymczasowe źródło energii oraz do regeneracji tkanek uszkodzonych podczas operacji. Właśnie dlatego bardzo wiele osób chudnie tuż po zabiegach operacyjnych. Stan ten jest bardzo niekorzystny dla organizmu, ponieważ znacząco podwyższa ryzyko wystąpienia niedożywienia, co z kolei może wydłużyć okres powrotu do pełni zdrowia, obniżyć siłę mięśniową, zaburzyć wchłanianie leków oraz zmniejszyć odporność.
Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie żywienie na ok. 2 tygodnie przed planowaną operacją. Należy pilnować, by dieta pokrywała w pełni zapotrzebowanie energetyczne, dostarczała odpowiednie ilości pełnowartościowego białka (chude mięso, nabiał, mleko, ryby), zdrowych tłuszczów (oleje roślinne, ryby) oraz warzyw i owoców (będących źródłem przeciwutleniaczy odpowiedzialnych za szybsze gojenie się ran).
Jeśli chory w przebiegu choroby schudł lub ma zmniejszony apetyt można podejrzewać niedożywienie. W takim przypadku niezbędne jest zadbanie o pełnowartościowe, regularne posiłki, a w razie potrzeby nawet włączenie do diety wysokoenergetycznych odżywek o zwiększonej zawartości białka. Preparaty te zawierają w swoim składzie wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, mają postać koktajli dostępnych w różnorodnych smakach. Jedna porcja (200 ml) dostarcza aż 300 kcal, czyli tyle ile standardowy posiłek i może być spożywana 1-2 razy dziennie. Tego typu preparaty dostępne są w każdej aptece. Przed wprowadzeniem ich do diety zaleca się jednak konsultację z lekarzem lub farmaceutą.
Preparaty te zawierają w swoim składzie wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, mają postać koktajli dostępnych w różnorodnych smakach. Jedna porcja (200 ml) dostarcza aż 300 kcal, czyli tyle ile standardowy posiłek i może być spożywana 1-2 razy dziennie. Tego typu preparaty zalecane są dla osób niedożywionych, osłabionych lub ze zbyt niska masą ciała w celu przybrania na wadze. Służyć mogą także wzmocnieniu organizmu przed operacją. Dostępne są w każdej aptece. Przed wprowadzeniem ich do diety zaleca się jednak konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

slawek1979
30-06-2009, 18:45
czesc ja mam na imie Slawek i tez jestem studentem tylko ze pierwszego roku socjologi mam podobny problem jak ty tyle tylko ze nie wiem jak przygotowac taki wywiad moze moglabys mi cos poradzic

praha13
08-07-2009, 22:52
Witam,
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety badającej zapotrzebowanie
na pobyt w ekskluzywnych Domach Opieki dla osób starszych zlokalizowanych w
Polsce północnej. Wypełnienie ankiety ma na celu poznanie zapotrzebowania na
tego typu usługi.
Ankieta jest anonimowa. Wypełnienie zajmie ok. 5 minut. Z góry dziękuję za
wypełnienie i poświęcony czas!

Link do ankiety w języku polskim
www.centrumpromo.pl/index.php?page=survey_pl
Link do ankiety w języku angielskim
www.centrumpromo.pl/index.php?page=survey

SKrystyna
09-07-2009, 17:52
Właśnie przed chwilą wypełniłam ankietę. Ciekawa jestem jej wyników. Zastanawiam się nad zapotrzebowaniem na takie luksusowe domy opieki. Myślę, że mają szansę na powodzenie, zwłaszcza przy stworzeniu możliwości - dom opieki opłacany np z wynajmu nieruchomości. Ludzie starsi posiadają na ogół mieszkania. Ich wynajem, zwłaszcza w dużych miastach może w znaczącym stopniu pokryć miesięczną opłatę za pobyt w takim domu. Życzę powodzenia.

BarbaraK
09-07-2009, 22:17
Link do ankiety w języku polskim
www.centrumpromo.pl/index.php?page=survey_pl
[/url]
Jeżeli już,to uważam,że pkt.4 też powinien być w języku polskim.

Janczar
09-07-2009, 22:51
Jeżeli już,to uważam,że pkt.4 też powinien być w języku polskim.

Masz rację. Jak po polsku, to po polsku. ;)
Ale ten punkt 4 jest skierowany do osób mieszkających poza Polską. ("Czy zamierzasz wrócić do Polski na stałe?")

Madzia M.
10-07-2009, 08:47
Hej.Jestem studentką 5roku.Wczoraj dostałam nowy temat pracy mgr i także mam zrobić wywiad biograficzny.Mam mały problem z pytaniami, w jakiej formie mają być ułożone?jeśli wiecie coś na ten temat to proszę odpiszcie.Pozdrawiam gorąco

tadeusz50
10-07-2009, 09:06
Hej.Jestem studentką 5roku.Wczoraj dostałam nowy temat pracy mgr i także mam zrobić wywiad biograficzny.Mam mały problem z pytaniami, w jakiej formie mają być ułożone?jeśli wiecie coś na ten temat to proszę odpiszcie.Pozdrawiam gorąco
Chrońcie nas przed takimi magistrami.
Nie napisałaś jaki temat pracy, mamy ułożyć pytania, odpowiedzieć napisać pracę a szanowna studentka będzie mgr. Do roboty umysłowej droga panno a jak nie to do fizycznej tam często nie trzeba myśleć.:mad: :mad:

Paulina K.
11-08-2009, 13:14
Z ciekawości zajrzałam na ten wątek jeszcze raz po paru miesiącach i widzę nadal to samo. Po pierwsze wywiad biograficzny jak sama nazwa wskazuje jest wywiadem na temat całego życia ergo opowiada się swoje życie. Jak by się pytano o jeden aspekt to byłby to wywiad pogłębiony... Nie wiem skąd bierze się ta fobia przed udzielaniem takiego wywiadu i mania, że ktoś chce was wykorzystać do niecnych celów... Osobiście gdyby ktoś mnie poprosił o udzielenie takowego to z chęcią bym opowiedziała bo uznałabym że ktoś po pierwsze chce mi poświęcić swój czas, a po drugie uważa mnie za osobę interesującą. NIKT, A ZWŁASZCZA SOCJOLOG NIE CHCE WAS OCENIAĆ, WASZYCH WYBORÓW I WASZYCH DECYZJI BO JEST OD PIERWSZEGO ROKU UCZONY, ŻE RESPONDENTA SIĘ NIE OCENIA. Madziu M. pewnie już nie zajrzysz na to forum po gorącym przywitaniu Pana Tadeusza, który uwielbia traktować protekcjonalnie wszystkich, którzy mają mniej lat niż on, ale jeśli by ci się udało to polecam Rosenthal, ona była pionierką wywiadu biograficznego w dzisiejszej formie. A co do Pana, Panie Tadeuszu to niech Pan sobie wyobrazi, że czasem młodzi ludzie nie chcą żeby inni za niego coś odwalali, a na forum senior.pl szukali jedynie życzliwej pomocy, której myśleli że mogą się spodziewać. I jeszcze jedno. Zwracanie się do kogoś tekstami typu "droga panno" jest według mnie zwyczajnie niekulturalne, a po za tym może być błędne (na 5 roku wiele osób już jest po ślubie). Życzę więcej otwartości na młodych ludzi.

jasinek123
11-08-2009, 13:44
Widzisz [czytasz] tadeuszu w życiu tak jest
że nie wszyscy podlegają [kto nie z Mieciem tego zmieciem]twoim poglądom nie którzy mają inne zdanie
o czym trzeba pamiętać

pozdrowienia myślę że ten wątek nie jest twój

tadeusz50
11-08-2009, 14:04
Widzisz [czytasz] tadeuszu w życiu tak jest
że nie wszyscy podlegają [kto nie z Mieciem tego zmieciem]twoim poglądom nie którzy mają inne zdanie
o czym trzeba pamiętać

pozdrowienia myślę że ten wątek nie jest twój
Masz 1000% racji jasinku. Łatwo nazwać kogoś burakiem? hę
Wybacz nie oczekuję odpowiedzi.

tadeusz50
11-08-2009, 14:35
Pauliono K.
Jako wywołany do tablicy odpowiem na pewne sugestie.

Nie wiem skąd bierze się ta fobia przed udzielaniem takiego wywiadu i mania, że ktoś chce was wykorzystać do niecnych celów...

Widzisz Paulino (a może pani) tu na tym forum napisałem co nieco o swojej przeszłości -niechlubnej. Jestem alkoholikiem, trzeźwym od lat ośmiu. wielokrotnie zostało to tu wykorzystane do różnych docinków skierowanych do mojej osoby. Podłych epitetów nie będę wymieniał bo nie o to chodzi.
Tak więc mam prawo mieć pewne opory do zwierzeń.



pojedźmy dalej piszesz

NIKT, A ZWŁASZCZA SOCJOLOG NIE CHCE WAS OCENIAĆ, WASZYCH WYBORÓW I WASZYCH DECYZJI BO JEST OD PIERWSZEGO ROKU UCZONY, ŻE RESPONDENTA SIĘ NIE OCENIA. Madziu M. pewnie już nie zajrzysz na to forum po gorącym przywitaniu Pana Tadeusza, który uwielbia traktować protekcjonalnie wszystkich, którzy mają mniej lat niż on,



W jednym zdaniu przeczysz sama sobie bo oceniasz mnie kompletnie mnie nie znając (zaledwie kilka zdań), bardzo pięknie dziękuję za ocenę której nie powinno być.

i dalej

A co do Pana, Panie Tadeuszu to niech Pan sobie wyobrazi, że czasem młodzi ludzie nie chcą żeby inni za niego coś odwalali, a na forum senior.pl szukali jedynie życzliwej pomocy, której myśleli że mogą się spodziewać.



Jakoś tak się składa, że wielokrotnie odpowiadałem na pytania, ankiety studentów do zaliczeń prac itd. ponownie mnie oceniasz, czego nie powinnaś robić.

A tu to popłakałem się ze śmiechu

Zwracanie się do kogoś tekstami typu "droga panno" jest według mnie zwyczajnie niekulturalne, a po za tym może być błędne (na 5 roku wiele osób już jest po ślubie). Życzę więcej otwartości na młodych ludzi.

Wyobraź sobie pani Paulino po pierwsze historyjkę autentyczną.
Wiele lat temu kiedy miałem już dwoje dzieci po powrocie z pracy, żona opowiedziała śmiejąc się historię jak nazwano ja dzieckiem spieszącym się do szkoły. Zostawiła w domu 4-letniego syna i roczną córkę po okiem swojej niepełnosprawnej matki (sparaliżowanej)i pobiegła do sklepu po mleko w proszku. Ponieważ była kolejka chciała je kupić bez kolejki i usłyszała od pewnej pani "dziecinko stań w kolejce do szkoły najwyżej się spóźnisz" Żona się uśmiała a Ty się obrażasz.
Fakt drugi

Moja córka w wieku 18 lat i4 miesięcy zdążyła być już wdową.

Naprawdę jestem otwarty na ludzi młodych,

Ponowna ocena mojej osoby.

i powtórka

NIKT, A ZWŁASZCZA SOCJOLOG

a niby skąd mam wiedzieć, że jesteś socjologiem (zostaniesz nim dopiero po skończeniu studiów i uzyskaniu dyplomu)
Ja gdy napiszę jestem ginekologiem poddasz się badaniu??
Miłego dnia, uśmiechnij się. Samych piatek na dyplomie.

NIE OCENIAJ KOGOŚ

ps. alem się rozpisał, aż się spociłem

Paulina K.
11-08-2009, 16:30
Od początku. Robienie Panu personalnych wycieczek z tytułu alkoholizmu jest dla mnie po prostu głupie i uważam że nie powinno mieć miejsca ale zostawmy to na boku. Po pierwsze nikt nie kazał zwierzać się na forum, po drugie gdybym zrobiła taki wywiad to jego teść byłaby dostępna jedynie dla mnie, po trzecie dane uzyskane w wywiadzie są POUFNE, więc nie wiem jakbym miałabym to wykorzystać przeciwko komukolwiek. Tyle z etyki socjologa. SIC! Socjologa, bo wg mnie o człowieku świadczy jego wiedza, a nie papierek, a w ciągu 3 lat studiów zdobyłam jej wystarczająco dużo by mienić się socjologiem. By the way "socjologami" nasi wykładowcy nazywają nas od pierwszego roku i nie mają z tym problemu... Kolejna sprawa to to, że jak pisałam że my socjolodzy nie oceniamy respondentów-Pan nie jest moim respondentem, tylko osobą z którą dyskutuję na forum więc dlaczego mam Pana nie oceniać zwłaszcza jeżeli młodych ludzi nie spotkało w tym wątku nic miłego z Pana strony... Po za tym nie była to ocena tylko stwierdzenie cech pana wypowiedzi, oceną byłoby wtedy gdybym napisała że jest Pan mądry, głupi, zły czy dobry, lub gdybym wartościowała cechy Pana wypowiedzi np protekcjonalność jest zła . I na koniec a propos przytoczonych przez Pana faktów: to że Pana żonie się coś podobało nie oznacza, że innym się podoba, np. Pan z pewnością musiał się podobać Pana żonie skoro za Pana wyszła, a mnie już niekoniecznie. Wtręt o Pana córce też uważam za zbędny bo niewiele wnosi do dyskusji poza tym, że z powodu utraty męża jej współczuję.

Ps. Nie przypominam sobie żebym przechodziła z Panem na "ty" więc tak wolę, żeby zwracał się Pan do mnie na Pani, chociaż widzę, że nie potrafi być Pan w tym konsekwentny. Jestem osobą dorosłą i życzę sobie żeby się do mnie tak zwracano, no chyba że Panu nie przeszkadza jakbym pisała od następnego postu do Pana per "chłoptasiu"

ostatek
11-08-2009, 16:33
Tadeusz, proszę, wyluzuj... klawiatury Ci nie szkoda ani ocząt emeryckich? O co się tak buldoczysz? Nikt Cię burakiem nie nazwał; zostaw jarzynę czy też roślinę rolnikom, niech ją sobie uprawiają w spokoju.

Dziewczyna szukała pomocy. Możemy pomóc lub nie... nasza wola i chęci szczere, ale nie musimy się przy okazji kłócić i obrażać.
Zaczepiłeś dziewczynę, odpowiedziała Ci i ... to wszystko.
Podoba mi się postawa Pauliny K. Próbuje coś sama zrobić, bez układania ankiety pod dyktando promotora.

Pisząc o dorosłości (również emocjonalnej) dziewczyna ma sporo racji - moja młodsza przyjaciółka kończąc studia miała dwoje dzieci. Bez tzw. dziekanki i powtarzania roku.
Aga zdając egzaminy wstępne na psychologię (dzienną) zostawiła dwuletniego syna pod moją opieką, przerwy w nauce nie miała...
Obydwie były i są moimi przyjaciółkami i nigdy nie traktowałam ich protekcjonalnie czy z przymrużeniem oka.

Cóż, czasy się zmieniają... Dawno, dawno temu na całym Wydziale (kilka kierunków) urodziło się jedno dziecko. J.M. Rektor wózek ufundował i stypendium na mleko... Teraz - w akademiku dla małżeństw jest tzw. "zajezdnia" czyli pomieszczenie na wózki dziecinne. Widok studentki z dzieckiem w wózku lub nosidełku jest czymś zupełnie normalnym...
Wiem, że urodzenie dziecka nie świadczy o dojrzałości, jednakże często ją wymusza...
Uważacie, że proste jest pogodzenie studiów dziennych z opieką nad dzieckiem czy dziećmi, prowadzeniem domu i normalnym życiem rodzinnym?

Czy musimy bez przerwy pouczać się, oceniać, obrażać? Urodziliśmy się wcześniej... więcej czasu mieliśmy na nauczenie się tolerancji i spokoju... gorące głowy powinny ostygnąć, wszak włosy w szronie już...

tadeusz50
11-08-2009, 16:43
Ostatku
Tadeusz, proszę, wyluzuj... klawiatury Ci nie szkoda ani ocząt emeryckich? O co się tak buldoczysz? Nikt Cię burakiem nie nazwał; zostaw jarzynę czy też roślinę rolnikom, niech ją sobie uprawiają w spokoju

Gdzie niby się buldoczę? odpowiedziałem bardzo grzecznie. Co do jarzyny mam wskazać miejsce. W każdej chwili mogę.

ostatek
11-08-2009, 16:52
Ostatku /.../ Co do jarzyny mam wskazać miejsce. W każdej chwili mogę.
Hm... o gustach się nie dyskutuje... chyba, że dumny jesteś z zafundowanej Ci obrazy i tak chętnie się tym chwalisz. Nie prościej jest odpowiedzieć nadawcy lub go ignorować?

Dziewczynę traktujesz bardzo protekcjonalnie, jak siusiumajtkę (sorry), a przecież to dorosła kobieta.

Mar-Basia
11-08-2009, 16:56
Hm... o gustach się nie dyskutuje... chyba, że dumny jesteś z zafundowanej Ci obrazy i tak chętnie się tym chwalisz. Nie prościej jest odpowiedzieć nadawcy lub go ignorować?

Dziewczynę traktujesz bardzo protekcjonalnie, jak siusiumajtkę (sorry), a przecież to dorosła kobieta.

Jednego nie potrafie zrozumiec. Dlaczego ciagle zadymy przez te sama osobe z mocno wygorowanym ego. :mad:

jasinek123
11-08-2009, 17:02
NIE WYTRZYMAŁEM
i zabiorę głos Ja jednak będe Ci mówił po imieniu
jesteś u nas w naszym klubie i tu wszyscy mówimy sobie
po imieniu bez względu na wiek wykształcenie
Na tym i innych wątkach toczy się dyskusja
na różne tematy mamy przeważnie różne poglądy
i różne zdanie na te same tematy
Ty przychodzisz z zewnątrz prosisz o coś
zawsze podchodzimy do takich spraw jak do jeża
ja zdążyłem już Tadeuszowi przypiąć łatkę
on wściekły na mnie nie chciał Cię obrazić
pośrednio odpowiadał do mnie i tak wyszło

Paulinko nie obrażaj się na starszych
jesteś naszą przyszłością-młodość -

tadeusz50
11-08-2009, 17:10
I wyszło jak wyszło.
m123 zejdź ze mnie bo mi okropnie duszno nie zaczepiam Cię to i Ty daj spokój

Paulina K.
11-08-2009, 17:15
W żadnym razie się nie obrażam, bo nie mam tego w zwyczaju. Z pewnością nie przenoszę cech jednej osoby na całą resztę podobnych jej tylko pod względem jednej cechy demograficznej. Wypowiadam się tylko na temat niektórych zachowań, z którymi spotkałam się nie tylko ja. Oczywiście rozumiem nieufność ze strony stałych bywalców tego forum, co do takich próśb z jaką się zwróciłam ja i inni koledzy, że się tak wyrażę "po fachu", nie potrafię jedynie zrozumieć wrogości. To wszystko :)

zen
11-08-2009, 17:22
Pani Paulino, jestem początkująca i parę dni temu na tym forum powiedziano mi, że w tym miejscu wszyscy do siebie mówimy Ty.Nie jest to obraźliwe.
Chętnie Pani pomogę, mogę nawet(jeżeli taka forma jest możliwa) udostępnić moją biografię. Napisałam ją 3 lata temu i dotyczy czasów PRL. O reszcie można mówić.
Pozdrawiam i życzę pomyśłności

jip
11-08-2009, 19:45
W żadnym razie się nie obrażam, bo nie mam tego w zwyczaju. Z pewnością nie przenoszę cech jednej osoby na całą resztę podobnych jej tylko pod względem jednej cechy demograficznej. Wypowiadam się tylko na temat niektórych zachowań, z którymi spotkałam się nie tylko ja. Oczywiście rozumiem nieufność ze strony stałych bywalców tego forum, co do takich próśb z jaką się zwróciłam ja i inni koledzy, że się tak wyrażę "po fachu", nie potrafię jedynie zrozumieć wrogości. To wszystko :)
Wiesz chyba to nie wrogość, a staruszki i staruszkowie tak mają, oni tak zostali zrobieni, że czasem marudzą, mój syn mówi, że ja czasem lotom, czyli niepotrzebnie z igły robię widły, nie przejmuj się staruszkom przechodzi a potem są mili i Ci pomogą, jestem gotowy do pomocy nawet piwo stawiam za staruszków lotających..... w ramach przeprosin, synowi też po polotaniu piwo stawiam i potem jest ok...:D

jasinek123
11-08-2009, 19:52
jip
mosz racje
świętą racje
I g ...... racje
nie gniewaj się taka naszła mi reflekcja

moją wnuczkę kocham nad życie -dziadek

jip
11-08-2009, 19:55
jip
mosz racje
świętą racje
I g ...... racje
nie gniewaj się taka naszła mi reflekcja

moją wnuczkę kocham nad życie -dziadek
No widzisz, a piwo jej stawiasz?

j_szafranska
23-09-2009, 15:36
Dzień dobry,

Jestem studentką V roku psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Moja praca magisterska dotyczy osób w starszym wieku, ich funkcjonowania a w szczególności zagadnień związanych z jakością życia. W związku z tym chciałabym prosić Państwa o udział w badaniach.

Są one anonimowe i zostaną wykorzystane wyłącznie w mojej pracy magisterskiej. Jest to zestaw ankiet zawierających pytania zamknięte, których wypełnienie zajmuje ok 20 minut.

Zainteresowane osoby proszę o podawanie w odpowiedzi na post swoich maili, a ja wyślę zestaw ankiet z instrukcją wypełniania. W razie wątpliwości proszę pytać. Zapraszam osoby, które ukończyły 60 rok życia. Z góry dziękuję za współpracę.

sarna2
23-09-2009, 15:47
Mam skończone 60 lat. Badaniom się poddam. Maila nie podam. Znajdź inny sposób przeprowadzenia badania

jip
23-09-2009, 15:50
Ma racje Lucyna, wymyśl coś coby nie trzeba podawać z dresu na forum, to już nie anonimowo, musisz pomyśleć a wtedy chętnych będzie więcej...

j_szafranska
23-09-2009, 16:15
Rozumiem :) Proszę wysyłać do mnie maile na adres

joanna_szafranska@poczta.onet.pl

cokolwiek nawet pustego maila, a wtedy ja w odpowiedzi wyślę ankietę. Ja zobowiązuje się Państwa maile zachować dla siebie i po badaniach je skasować. Czy tak może być?:)

Mavronka Freydis
23-09-2009, 16:18
Jestem studentką V roku psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Moja praca magisterska dotyczy osób w starszym wieku, ich funkcjonowania a w szczególności zagadnień związanych z jakością życia.
O jakosci zycia swoich starszych wiekiem parafian wie najlepiej kazdy proboszcz. Kilka listow z rekomendacja uczelni zalatwi ten problem.

tadeusz50
23-09-2009, 16:21
Studentko w wątku który założyłaś jest "narzędzia wątku" tam też jest możliwość ankiety. Nie wiem jak dużą ankietę można tam umieścić, bo nigdy tego nie robiłem.

Alunia
23-09-2009, 16:25
...Zainteresowane osoby proszę o podawanie w odpowiedzi na post swoich maili ...
W związku z tym chciałabym prosić Państwa o udział w badaniach.

Praktyczne prawie co tydzień mamy taka prośbę na forum. Nie podajemy maili zrażeni i doświadczeni. :D
Znajdź sposób na umieszczenie ankiety w sieci. Wtedy chętni Ci pomogą. Pozdrawiam.:)

tadeusz50
23-09-2009, 16:59
Praktyczne prawie co tydzień mamy taka prośbę na forum. Nie podajemy maili zrażeni i doświadczeni. :D
Znajdź sposób na umieszczenie ankiety w sieci. Wtedy chętni Ci pomogą. Pozdrawiam.:)
Tu jest cały wątek
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-badania-do-pracy-magisterskiej-page11-1172.html
Niemniej staramy się pomagać, ale w obiecanki o zniszczeniu emaili jakoś nie wierzymy.

sarna2
23-09-2009, 17:11
Rozumiem :) Proszę wysyłać do mnie maile na adres

joanna_szafranska@poczta.onet.pl

cokolwiek nawet pustego maila, a wtedy ja w odpowiedzi wyślę ankietę. Ja zobowiązuje się Państwa maile zachować dla siebie i po badaniach je skasować. Czy tak może być?:)
Nie! Tak nie może być.

j_szafranska
23-09-2009, 17:35
Po Państwa wypowiedziach widzę, że osoby przeprowadzajace badania umieszczały swoje ankiety w internecie, jako najlepszy i jedyny sposób. Jednak umieszczenie ankiety w internecie jest kosztowne.Rozumiem Państwa niechęć dotyczące ujawniania własnych maili w obawie przed wykorzystaniem ich w niewłaściwy sposób.

W tej chwili jednak nie mogę zaproponować innego sposobu badań. Zostawiam ten wątek, jako otwarty. Jeśli ktoś będzie zainteresowany proszę pisać na mój mail, a wszystkim osobom dziękuje za uwagę i chęć pomocy.

tadeusz50
23-09-2009, 17:55
j_szafranska
Jednak umieszczenie ankiety w internecie jest kosztowne.
Tego nie wiem ale jakoś nie wydaje mi się, by to było kosztowne. ankiety były umieszczane i ni było skarg na koszta.

Alunia
23-09-2009, 18:53
Nie rozumiem dlaczego nie można wysłać ankiety jako załącznika na skrzynkę forumową?

Tadeusz zacytował link, a ja dodam fragment wypowiedzi BabkiGratki(chyba się nie pogniewa)

"Dziecko Drogie, my tu już niejedną pracę magisterską wspólnie ze studentami pisali, to i Tobie pomożemy, napisz tylko co za pytania nam stawiasz. Zwykle studenci to robią w formie ankiety, my wypełniamy, oni robią opracowanie, piszą wnioski, które potem do nas nie docierają. Sama jestem ciekawa, jak w tych różnych badaniach wypadamy. Mnie możesz przeslać pytania na prywatną skrzynkę . Ewentualną odpowiedź wyślę na twoją skrzynkę."

ankieteruj
07-11-2009, 18:52
Witam wszystkich Seniorów, nazywam się Paweł Sumara i studiuję geografię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Chciałbym z tego miejsca zwrócić się o pomoc, mianowicie o wypełnienie ankiety potrzebnej mi do napisania pracy magisterskiej. Ankieta składa się z 2 części - tekstowej i oceny zdjęć, jednak jeśli komuś by się nie chciało oglądać i oceniać zdjęć to wypełnienie tylko pierwszej części też będzie dla mnie pomocne. Zamieszczam ten wątek w tym miejscu, ponieważ chcę aby moje badania były możliwie rzetelne, dlatego chcę poznać również opinię ludzi starszych niż dwudziesto, trzydziestolatkowie. Kiedy już zbiorę i opracuję wyniki, chętnie podzielę się nimi z każdym zainteresowanym. Zapoznałem się z regulaminem forum, nie próbuję tu niczego reklamować albo sprzedawać, dlatego proszę administratorów i moderatorów o wyrozumiałość, mam nadzieję, że ten post nie zostanie od razu usunięty jako spam. Liczę po prostu na pomoc ludzi dobrej woli, których mam nadzieję tutaj nie zabraknie. Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc. Oto link do ankiety: http://antek.netiz.pl/ankieta/

W razie wszelkich pytań lub komentarzy proszę pisać w wątku lub na adres: ankieteruj@interia.pl

Pozdrawiam, Paweł Sumara

emka46
07-11-2009, 19:21
Ankietę wypełniłam.

mimoza
07-11-2009, 19:21
Wypełniłam obie ankiety - powodzenia - Cz

Scarlett
07-11-2009, 19:26
Pa, powodzenia.

babciela
07-11-2009, 20:53
Wypełniłam, zyczę powodzenia

mza
31-12-2009, 18:49
Dzień dobry,

pilnie szukam informacji!

Co mogę zrobić lub jak mam to zrobić aby dostarczyć niezbędnych składników osobie w bardzo podeszłym wieku, która w tej chwili jest już ewidentnie niedożywiona (schudła, ma coraz mniej energii i siły) co wynika z tego iż ma zaburzenia z wchłanianiem pokarmów- każde jedzenie, podawane nawet w minimalnych dawkach, jest zwracane (w tym wyżej wymieniane przez Państwa "odżywki" smakowe w postaci koktajli).
W ogromnym procencie wymioty składają się z dużych ilości wody lub innych płynów, nie proporcjonalnie dużych do tych przyjmowanych, co powoduje oczywiście postępujące odwodnienie.

Dwie lewatywy przeprowadzone poprawnie za pomocą zestawu do lewatyw zostały jakby "połknięte" przez organizm i po żadnej z nich nie było wypróżnienia.

Dzisiaj próba podania kroplówki, która wydawała się idealnym rozwiązaniem (pomijając nikłe niebezpieczeństwo przesączania się tego płynu do żołądka co w konsekwencji wywołałoby ponowne wymioty), skończyła się bardzo przygnębiającym niepowodzeniem.
Problemem było juz samo wkłucie się w żyłę, ale to po kilku próbach w wykonaniu doświadczonej pielęgniarki udało się zrobić najcieńszą igłą, natomiast po upływie około 30 minut płyn zamiast w żyłę zaczął się rozlewać pod skorą tworząc "wodna poduszeczkę".
Wniosek jest taki, że żyły są już zbyt kruche.

I niestety tu kończy się moja inwencja i nie wiem juz co robić.

Co do lekarzy to szczerze mówiąc nie można w nich znaleźć oparcia. Jedni, tak jak lekarka rodzinna, wypisują leki, w których zasadność po dwóch dniach sami wątpią (dobrze, że nie zostały podane od razu), inni zbywają skierowaniem do szpitala (gdzie starszą osobę czeka już tylko sala tortur) lub nawet bez obejrzenia pacjenta za powód dolegliwości i obecnego stanu zdrowia podają podeszły wiek... a tak na prawdę świadczy to tylko i wyłącznie o ich ewidentnym braku wiedzy, kompetencji i chęci pomocy człowiekowi w sytuacji, w której za kilkanaście lat sami się mogą znaleźć.
Wiem, że są również prawdziwi, dobrzy lekarze, ale ja na takich nie trafiam, a przez najbliższy długi weekend Nowego Roku najprawdopodobniej nawet o jakiegokolwiek (oby trzeźwego) będzie równie ciężko. Nie mam siły na złość. Chcę najzwyczajniej w świecie pomóc osobie, o której piszę.

Przepraszam za długość mojej wiadomości, ale chciałam jak najdokładniej opisać problem.

Jeśli ktoś z Państwa ma informacje, które mogłyby pomóc w tej sprawie lub wie gdzie mogę je znaleźć, bardzo proszę o bezzwłoczne podanie

Serdecznie pozdrawiam

Damian17
02-01-2010, 17:52
Pij dużo wody, a spokój sam przyjdzie

Brzmi zaskakująco ?A jednak to prawda. Nawet niewielkie odwodnienie wpływa negatywnie na prace mózgu i odbiera energie.
Specjaliści radzą ,aby osoby ,które maja kłopoty z porannym wstawaniem ,przed zaśnięciem i tuz po wstaniu wypili szklankę letniej wody, niegazowanej wody.
Każdy z nas ,aby układ nerwowy działał i bez zarzutu ,powinien wypijać ok. 2 litrów płynów dziennie ,z głównym wskazanie właśnie na wodę.
Niedobór wody potęguje działanie stresu .Utrata nawet 3 % wody z organizmu może powodować uczucie zmęczenia i spadek dobrego samopoczucia . Woda stanowi dodatkowe źródło składników mineralnych :m .in. sodu ,fluoru ,żelaza i jodu.

Estrella
01-04-2012, 11:00
Szanowni Państwo!

Ankieta jest częścią badawczą pracy magisterskiej pisanej na kierunku ochrona środowiska w SGGW. Państwa zdanie jest dla mnie bardzo ważne. Wypełnienie ankiety powinno zająć Państwu około 5-7 minut. Jednocześnie chciałabym Państwa zapewnić o anonimowości kwestionariusza, otrzymane wyniki zostaną wykorzystane do zbiorczych analiz statystycznych.

Na końcu ankiety przewidziane zostało miejsce na zamieszczenie Państwa uwag i komentarzy. Za wszystkie będę bardzo wdzięczna Państwu.

Dziękuje serdecznie za poświęcony czas.

Z poważaniem,
Estrella.

PS. A oto i link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/82092/swiadomosc-ekologiczna-a-wybory-konsumenckie.html

sansat
03-04-2012, 16:53
Witam,
jestem studentką ostatniego roku turystyki i rekreacji na poznańskim AWFie. Piszę pracę magisterską, której celem jest ocena wpływu aktywności fizycznych i psychicznych na życie osób powyżej 60. roku życia. Wypełnienie poniższej ankiety pozwoliłoby mnie uzyskać niezbędne dane do badań.

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam:)

http://moje-ankiety.pl/respond-22705.html

Ciunia
01-06-2012, 12:21
Zwracam się o poradę w mojej sprawie.Moja 88 letnia mama prawie nie odczuwa apetyty,Je kilka posiłkow dziennie,obiad z dwoch dan/przygotowane przez moja siostre/ja mieszkam daleko od Nich./,a mimo to schudła, i jest osłabiona,Byłiśmy u lekarza rodzinnego:zapisal preparat na pobudzenie apetytu.Ja mam pytanie,jakie przeparaty odzywcze mozna podawac mamie,żeby wrocila do poporzedniej wagi i zeby poczuła sie silniejsza.Prosze o odpowiedz.Czekam Dziekuje,

Ania o.
01-06-2012, 23:17
Halinko, z tego co piszesz to Twoja mama ma na swój wiek niemal doskonały apetyt. Żeby odczuwać łaknienie to osoba powinna prowadzić dość aktywny tryb życia. Takowego nie prowadzi 88-letnia osoba. Dwudaniowy obiad wystarcza potrzebom jej organizmu na długo. I co ważne - zachowane są procesy trawienia. Aby jednak dostarczyć niezbędne witaminy i minerały polecam nutridrinki. Dostępne są w aptekach, o różnych smakach. Cena 1 szt. około 7 zł. Nutridrinki podaje się ludziom leżącym, którzy nie odczuwają potrzeby jedzenia. Nawet w szpitalach są stosowane.
Gdyby moja mama tyle zjadła choćby co kilka dni to byłabym szczęśliwa. Nie jada konkretnych posiłków w ogóle, nie odczuwa głodu chociaż nie je nic. Czasem tylko zdarza się kilka łyżeczek kaszki manny na mleku. Jest osobą głównie leżącą i nie odczuwa potrzeby jedzenia. Ku naszej uciesze, przynajmniej owe nutridrinki wypija chętnie - ok 2 do 3 dziennie. Tylko to ją trzyma przy życiu - i to już 6 m-cy. Proponuję wprowadzić do Mamy jadłospisu owe nutridrinki a z pewnością, po jakimś czasie, zauważycie poprawę jej kondycji. A może również apetytu.

Ciunia
03-06-2012, 14:53
Aniu,Twoje słowa to ulga dla mnie.Cieszę się ,że moja mama ma apetyt.Ale wygląda taka ,,cieniutka,,Wprowadzę te nutridrinki do żywienia.Za kilka dni jadę do rodziny i tam wszystko kupię i zaaplikuję.Mama drepcze po domu,czasem coś robi,ale na ogół się rusza.i w miarę jest samodzielna.Wszystkie funkcje ma prawidłowe.To jest wielkie dla nas szczęście.Pozdrawiam Ciebie i Twoja mamę ,

Uka
22-06-2012, 23:04
Polecam ciekawą stronkę na temat żywienia w starszym wieku...
http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title,Dieta-dla-osob-w-wieku-starszym,wid,13235288,wiadomosc.html

Uka
22-06-2012, 23:19
Oblicz swoją prawidłową wagę...
http://kobieta.wp.pl/kalkulatoridealnawaga.html

Opcja
23-07-2012, 11:17
Tak naprawdę każdy wie jak się zdrowo odżywiać, tylko w dzisiejszych czasach trzeba mieć na to pieniadze, by kupowac ekologiczne produkty i czas, by robić samemu potrawy, jak najmniej przetworzone.

Vitamarket_pl
22-08-2012, 14:05
Ostatnio często słyszę, że osoby po 50 mają problemy z trawieniem laktozy zawartej w mleku a w końcu mleko jest ważnym produktem w diecie. Nie każdy jest świadomy, że można nabyć mleko bez laktozy i cieszyć się smakiem mleka bez dolegliwości;) Dla zainteresowanych http://www.meggle.pl/mleko-bez-laktozy.php

_kuba
22-09-2012, 16:27
Bezkaloryczny naturalny słodzik dla diabetyków!!! czyli stevia, a konkretnie ekstrakt z tej rośliny. Stevia jest 200- 300 razy słodsza od cukru. To świetna alternatywa dla cukru. Doskonała dla diabetyków i osób dbających o zdrowie. Więcej na www.sostevia.pl

Zuza30
27-09-2012, 14:57
Witam serdecznie,

jestem studentką ostatniego roku na kierunku Turystyka i Rekreacja w Warszawie. Prowadzę badania ankietowe wśród osób starszych, których celem jest poznanie poziomu aktywności ruchowej seniorów oraz preferowane przez nich formy aktywności.
Ankieta jest anonimowa, zajmuje ok. 5-7 minut. :)
Byłabym ogromnie wdzięczna za poświęcony czas.
Oto link do ankiety:
http://moje-ankiety.pl/respond-31412.html
Dziękuję :)

Anielka
27-09-2012, 15:12
Wypełniłam,życzę powodzenia,pozdrawiam :)

lorison
27-09-2012, 15:44
Też wypełniłem.

Jadzia_G
27-09-2012, 18:32
Wypełniłam - powodzenia

wuere'le
27-09-2012, 20:02
Odfajkowane!

Irena13
28-09-2012, 07:35
Wysłałam - czy tylko była jedna strona tej ankiety?

Rowery-Elektryczne_pl
10-10-2012, 20:56
Dzięki za link,być może z niego skorzystam sprawdzając ten słodzik bezkaloryczny. Cukry staram się uzupełniać na różne możliwe sposoby,każda dieta tego wymaga.

rozalka104
21-10-2012, 23:49
Osoby w wieku emerytalnym to TY i JA .Jak wszyscy mamy smutki i radośći, mamy też marzenia te spełnione i marzenia na których spełnienie się wciąż czekamy.Osoby chętne podzielić się tymi marzeniami zapraszam na ten wątek.

tatoja
03-11-2012, 15:24
Witaj Rozalka.
Czyżby ludzie 60 plus nie mieli marzeń? Tak tu cicho.
A przecież teraz można niektóre marzenia spełniać. Pozdrawiam http://www.klub.senior.pl/images/smilies/icon_smile.gif

ignesja
03-11-2012, 21:51
żebym nie musiała składu kupowanych produktów odczytywać za pomocą lupy...same okulary nie wystarczają.

babciaela
04-11-2012, 06:54
WITAM ....a moje marzenie to żyć wśród ludzi pozytywnych,
kupować produkty naturalne,i nareszcie ODPOCZĄĆ.
POZDRAWIAM MARZYCIELI..[URL=http://wgrywacz.pl/view.php?filename=930fili_anka_dobrego_humo.jpg]

Jarosław II
04-11-2012, 08:17
A ja nie mam marzeń tylko czerpię z życia pełnymi garściami. Jak bym zaczął rozważać i rozmyślać nad marzeniami to ani bym się nie spostrzegł jakbym znowu był w tyle z realem i życie znowu by uciekło do przodu. Po prostu zamiast rozmyślać i marzyć to robię, tworzę, zwiedzam, realizuję stare marzenia i cieszę się życiem.

Nika
04-11-2012, 08:23
Marzą mi się wnuki!

aannaa235
04-11-2012, 11:32
należy marzyć bo marzenia się spełniają.....mam wiele marzeń
nie wiem czy zdążę wszystkie zrealizować:D :D

helena62
04-11-2012, 11:42
Marzenia? mam ...czy zdążę? bardzo chcę...ROTFL

bogucha
06-11-2012, 07:49
A moim marzeniem jest /choć wiem, że nieziszczalnym/, by Polak kochał Polaka. Będę o tym marzyć nawet wtedy, gdy mnie już nie będzie.

Jarosław II
06-11-2012, 08:38
A moim marzeniem jest /choć wiem, że nieziszczalnym/, by Polak kochał Polaka. Będę o tym marzyć nawet wtedy, gdy mnie już nie będzie.
Ja kocham Polkę i na razie mi to wystarczy.:LOL:

Z.G
06-11-2012, 22:17
Hej!
A ja kocham Szweda i co mam zrobic?

ignesja
06-11-2012, 22:33
Hej!
A ja kocham Szweda i co mam zrobic?

i ciesz się, że ze Szwecji...:)

tatoja
09-11-2012, 22:25
JAK BYŁAM MŁODZIUTKA TO MIAŁAM DWA MARZENIA:
CHCIAŁAM ZATAŃCZYĆ NA WIELKIM BALU W WIEDNIU I MIEĆ WŁASNEGO KONIA.ŻADNE SIĘ NIE SPEŁNIŁO ,ALE TO NIC BO KOCHAM TAŃCZYĆ I TAŃCZĘ GDY MAM OKAZJĘ , KONIKA NIE MIAŁAM I NIE MAM ALE MARZĄ MI SIĘ WCZASY " W SIODLE".
MAM NADZIEJĘ ,ŻE SIĘ SPEŁNIĄ. a MARZYĆ WARTO I DĄŻYĆ DO SPEŁNIENIA.pOZDRAWIAM

jakempa
10-11-2012, 00:14
''NIE ŻAŁUJ, ŻE NIE SPEŁNIŁY SIĘ TWOJE MARZENIA,...
POŻAŁOWANIA GODNYM JEST TYLKO TEN , KTO NIGDY NIE MARZYŁ''-/Ebner Eschenbach/

Osobiście bez marzeń nie potrafiłabym żyć,
wciąż od dziecka o czymś marzyłam i o dziwo,,,zawsze te marzenia zostały spełnione,,,,nieważne w jakim czasie,,,,ale się spełniły,,
I teraz znów marzę,,,,o przyszłorocznym urlopie na Krymie lub w Gruzji,,,o spotkaniach z przyjaciółmi,,,
najważniejsze, żeby

''IŚĆ ZA MARZENIEM,... I ZNOWU IŚĆ ZA MARZENIEM,...
I TAK AŻ DO KOŃCA,..''../Joseph Conrad/.

sellenhel
10-11-2012, 21:37
''IŚĆ ZA MARZENIEM,... I ZNOWU IŚĆ ZA MARZENIEM,...
I TAK AŻ DO KOŃCA,..''../Joseph Conrad/.

Pięknie powiedziane Jadziu :)
Nie wyobrażam sobie zycia bez marzeń
wszak marzenia się spełniają :)
jak się bardzo pragnie w co się wierzy
zawsze :) w końcu się spełni ale trzeba
optymistycznie patrzeć na swoje marzenia .
Wszystkim niedowiarkom i pesymistycznie
nastawionym do życia dedykuję piosenkę
Majki Jeżowskiej :

https://www.youtube.com/watch?v=y7QS4H0TVcU

katarzyna56
11-11-2012, 17:30
a moim marzeniem jest ślub mojej córki! całe szczęście, że to marzenie już niedługo się spełni :)

rebelio
05-12-2012, 16:52
Witajcie, trochę to wygląda jak spam, ale kurcze, mnie na moim wątku nie każdy odwiedza, więc małe info:

Fundacja Multis Multum wraz Centrum Medycyny Żywienia Carolina Medical Center zaprasza na cykl wykładów pt.

"Przez żołądek do zdrowego serca'

Czy wiesz, że współczesna dieta Polaków sprzyja rozwojowi miażdżycy już u małych dzieci?

Miażdżyca, leżąca u podstaw choroby niedokrwiennej serca i udarów niedokrwiennych mózgu , jest odpowiedzialna za prawie połowę zgonów w Polsce, gdzie codziennie na zawał serca umiera ponad 200 osób. Jednocześnie w pewnych prowincjach Chin jeszcze do niedawna nie odnotowano nawet jednego zawału serca przez 3 - 4 lata.
Według WHO, u 90% osób umierających na chorobę niedokrwienną serca, przyczyny leżą w niezdrowym stylu życia, a w tym nieodpowiedniej diecie.

Badania wykazują, że oficjalne zalecenia dietetyczne w profilaktyce chorób serca nie są skuteczne. Już ponad 20 lat w USA udowodniono, że bardziej kompleksowe zmiany w diecie, przypominające tradycyjną dietę społeczeństw Azji czy Afryki, przynoszą efekty porównywalne z terapią farmakologiczną bądź nawet chirurgiczną, a nie powodują efektów niepożądanych. Od 2010r. programy intensywnej terapii żywieniowej opartej na zastosowaniu niskotłuszczowej diety roślinnej refundowane są jako opcja terapeutyczna w chorobie wieńcowej, miażdżycy, hipercholesterolemii, cukrzycy, nadciśnieniu i otyłości przez Departament Zdrowia w USA.

Na wykładzie dowiesz się:

- W jaki sposób współczesna dieta wpływa powstawanie chorób układu krążenia, największego zabójcy Polaków
- Co jedzą społeczeństwa, w których nie zaobserwowano miażdżycy nawet u osób w wieku podeszłym
- Że nie tylko tłuszcz nasycony oraz cholesterol wpływają na aktywację promotorów miażdżycy
- Jak istotnie obniżyć cholesterol przy pomocy diety z efektem porównywalnym do leków
- Jak zmniejszyć i przebudować blaszki miażdżycowe przy pomocy diety
- Jak skomponować dietę minimalizującą ryzyko zachorowania na choroby krążenia oraz cukrzycę, u dzieci i u dorosłych.

A także weźmiesz udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Akademię Odżywiania dla Zdrowia 'PIĘĆ SMAKÓW' oraz spróbujesz potraw przygotowanych przez firmę cateringową Jarmuż, przygotowującą posiłki zgodnie z zaleceniami specjalistów CMŻ.

Wykłady poprowadzi mgr Małgorzata Desmond, specjalista w dziedzinie Medycyny Żywienia i Dietetyki, absolwentka University of West London oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prowadzi konsultacje z zakresu medycyny żywienia w Centrum Medycyny Żywienia Carolina Medical Center.

Kolejny wykład (wstęp bezpłatny) odbędzie się w siedzibie Kliniki CMC, w niedzielę o godz. 11.00 i 14.00, 15 grudnia 2012.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod adresem mailowym: anna.matusewicz@carolina.pl oraz telefonicznie: (22) 355 82 00 (całą dobę) oraz (22) 355 85 57 (w godz. 9.00 - 17.00).

Cykl wykładów w latach 2011-2013 współfinansowany jest przez Biuro Profilaktyki i Promocji Zdrowia m.st Warszawy.


Link źródłowy: http://carolina.pl/pacjent/700-cykl_wykladow_przez_zoladek_do_zdrowego_serca.html

iwasiwa
09-12-2012, 17:40
Najważniejsze,żeby marzeń było więcej niż wspomnień,
to przynajmniej jest oznaką,że nie myślimy o starości.
Moim marzeniem jest,żeby moja rodzina rozproszona
po całym świecie była w jednym miejscu,żebyśmy mogli
się sobą cieszyć,często spotykać ,marzeniem jest też,żeby
następny rok był dobry na tyle ,żebym mogła odwiedzić
swoją rodzinę w odległych krajach.:)

waria60
15-12-2012, 20:04
ważna, żeby nie stracić z oczu radości życia, choć osoby schorowane mogą mieć z tym problem.... Ten etap mam dopiero przed sobą - jeszcze kilka lat i będzie po 60 :) Trzymam kciuki za wszystkich, którzy trzymają klasę w każdym wieku.

bakterie do szamba (http://www.biopreparaty-ecoway.pl)

Ninka50
16-12-2012, 17:40
Majka Jeżowska śpiewa marzenia się spełniają
i rzeczywiście tak jest!!

B.Sz
16-12-2012, 21:15
się marzy podróż koleją
tranzsyberyjską
zachorowałam po relacji koleżanki
wiele moich marzeń się spełniło
kto wie?

ankiety_uj
04-01-2013, 20:15
Witam, jestem studentką III roku UJ, bardzo chciałabym prosić Państwa o pomoc, a mianowicie poszukuję osób z Krakowa w wieku powyżej 55 lat do wypełnienia ankiety potrzebnej na zaliczenie przedmiotu. Ankieta jest całkowicie anonimowa i jej wypełnienie trwa ok. 3 minut, byłabym ogromnie wdzięczna jeśli ktoś z Państwa by mi pomógł.

Żeby wypełnić ankietę wystarczy kliknąć w ten link https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dERSS0tiLVlLUUwzNkx6Z0VVUUg3bEE6M Q, potem po wypełnieniu pierwszej strony przycisk "Continue", a na końcu "Sumbit".

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

ditta hop
05-01-2013, 19:16
A ja zawsze marzyłam aby wsiąść do wygodnego samochodu i jechać na południe Europy oraz szlakiem zamków nad Loarą.

yatqeaip
12-01-2013, 14:10
Witam! Jestem studentem I roku etnolingwistyki i w ramach jednego z przedmiotów przeprowadzamy badania dotyczące różnic między postrzeganiem włosów przez różne pokolenia. W związku z tym poszukuję osób, które zechciałyby wypełnić krótką anonimową ankietę.
Link do ankiety: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFlaWjNXTFpiSDhqWEhqOXVZdkhJSlE6M Q#gid=0
Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. :)

Jadzia_G
12-01-2013, 18:54
Wypełniłam - powodzenia.

bogdanaster
16-01-2013, 11:35
Czy etnolingwistyka zajmuje się kształceniem fryzjerów? Bo na to wygląda jeżeli sądzić po temacie niezwykle dociekliwej ankiety?

Studentka Filipinka
17-01-2013, 12:33
Witam! Jestem studentką SGGW kierunku Towaroznawstwo i piszę pracę magisterską na temat żywności wygodnej.
Bardzo proszę Państwa o wypełnienie ankiety.
Zawiera ona 12 pytań + metryka, czyli nie zajmie wiele czasu. Liczy się dla mnie każde wypełnienie!
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas :)

http://moje-ankiety.pl/respond-35533.html

Studentka Filipinka
18-01-2013, 23:54
Bardzo Państwu dziękuję za wypełnianie ankiet :)

Oczywiście cały czas zbieram ankiety do analizy i jeśli nawet ktoś z Państwa nie słyszał wcześniej określenia "żywność wygodna" to nie przeszkadza to w przekazaniu swojej opinii.

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie.

nancy
20-01-2013, 00:46
Witam!
Jestem studentką II roku studiów uzupełniający magisterskich na wydziale Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Na potrzeby przygotowania pracy magisterskiej na temat: „Termy Maltańskie jako produkt turystyczny Poznania” zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Wypełnienie zajmuje ok. 5 minut. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

http://www.ankietka.pl/ankieta/100539/termy-maltanskie-jako-produkt-turystyczny-poznania.html

sellenhel
20-01-2013, 19:36
Zawsze pomagam studentom przy realizacji
prac magisterskich i spełniam prośby o wypełnienie
ankiet.Właśnie to zrobiłam :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

justa682
01-02-2013, 12:17
Witam!
Zapraszam do wzięcia udziału w badaniu naukowym dotyczącym wykorzystania technologii informacyjnych przy sprzedaży. Szczególnie zależy nam na opinii osób około 50 roku życia i więcej! Ale każdy może wypełnić ankietę. Każdy kto uzupełni otrzyma raport końcowy z badania! Czas wypełnienia to około 20-30 min. Z góry dziękuję za poświęcony czas!

Oto link:
http://surveymonkey.com/s/TI7

yopashouu
04-02-2013, 18:15
Szanowni Państwo,

bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety, która stanowi ważną część mojej pracy magisterskiej pt. "Organizacja turnieju finałowego EURO 2012 w Polsce".

Ankieta jest krótka, jej wypełnienie zajmie maksymalnie 5 minut.

http://www.ankietka.pl/ankieta/106011/ocena-organizacji-turnieju-finalowego-euro-2012-w-polsce.html



Z góry dziękuję za wypełnienie ankiety.

EwaWid
18-02-2013, 16:22
Dzień dobry.

Jestem doktorantką na wydziale komunikacji politycznej na Uniwersytecie Pompeu Fabra.
W chwili obecnej prowadzę badania dotyczące małżonek prezydentów Polski od 1990 roku.
W ramach badań przeprowadzam ankietę, badającą stosunek Polaków do wyżej wymienionej roli. Jako że ciężej drogą internetową dotrzeć osób powyżej 50 roku życia, byłabym niermiernie wdzięczna za liczne wypełnienie ankiety, składającej się z 20 prostych pytań umieszczonych na stronie : http://bit.ly/XjCeey

Dziękuję za pomoc

Heidi
04-03-2013, 20:26
Dzień dobry/dobry wieczór.
Jestem studentką III roku Turystyki i Rekreacji we Wrocławiu.
Serdecznie proszę o wypełnienie anonimowej ankiety, która posłuży mi jako materiał badawczy do pracy licencjackiej. Temat dotyczy aktywności ruchowej osób starszych.
Temat ten wybrałam, ponieważ mogłabym porównać aktywność osób żyjących w Polsce z osobami mieszkającymi za granicą (moja Babcia mieszkająca za granicą aktywnie spędza czas). Będę bardzo wdzięczna za szczere wypełnienie ankiety :)
Jeśli uda mi się obronić pracę, chętnie podzielę się z Państwem wynikami badania :)


http://www.ankietka.pl/ankieta/107863/aktywnosc-ruchowa-osob-starszych.html


Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam.

AnnaBP
25-03-2013, 17:40
Drodzy Państwo,

Zwracam się z serdeczną prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Służy ona do zebrania grupy kontrolnej do mojej pracy magisterskiej. Jeśli nie stosują Państwo diety bezglutenowej proszę o jej wypełnienie.

Link:
http://moje-ankiety.pl/respond-40065/sec-pRm4r0mJ.html

Serdecznie dziękuje!

sellenhel
25-03-2013, 18:47
Ankietka wypełniona :)
czyżbym była pierwsza ?
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Kasandra1
26-03-2013, 16:28
Też wypełniłam tą ankietę.
Myślę, że nic nie macie
przeciwko temu, że mieszkam
poza krajem.

Gabrielka
26-03-2013, 16:55
Też wypełniłam...

rubio39
05-04-2013, 20:18
http://www.ankietka.pl/ankieta/110111/preferencje-konsumenckie-spozycia-mlecznych-napojow-fermenowanych.html

KarolinaOgarek
14-04-2013, 20:01
Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona na celu zbadanie potrzeby edukacji seksualnej wśród osób po 60 roku życia. Ankieta stanowi pilotaż badań, dlatego zależy nam na wszelkich Państwa uwagach dotyczących zarówno treści pytań, jak i struktury ankiety (miejsce na uwagi znajduje się na końcu ankiety). Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych. Niektóre z pytań poruszają kwestie intymne. Jeżeli w którymś momencie wypełniania ankiety poczują Państwo, że z jakichś powodów nie chcą Państwo brać udziału w badaniu, prosimy o zaprzestanie jej wypełniania. Z góry dziękujemy za poświęcony czas i szczere odpowiedzi.
Prosimy o wybranie ankiety w zależności od Państwa płci:
wersja dla Pań
https://docs.google.com/forms/d/1sJnLobNOTq3LQb-HNkISbE0nYM0XU3vuYwgCU3FrsbY/viewform
oraz
wersja dla Panów:
https://docs.google.com/forms/d/1H8Kp_1Hx0uPYBcJosj2uDF0ev60CVIZZLhOkTQdRQjk/viewform
Karolina Ogarek, psycholog
Katarzyna Marchewka, psycholog

jadwinia
18-04-2013, 19:34
A ja w walce głównie o zdrowie męża, który jest strasznym uparciuchem, kupiłam kilka suplementów diety ;) dla niego Insulan, który jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. A mój mąż nie dość, że jest nadciśnieniowcem to lubi słodycze i tylko czekać jak mu jakaś cukrzyca wyjdzie :/ i nie pomagają żadne groźby ani prośby, a sobie kupiłam takie babskie rzeczy - na włosy czy paznokcie ;) głównie z bellisy ;)

bambu77
31-05-2013, 11:25
Witam Państwa serdecznie, jestem studentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i przeprowadzam ankietę na temat wizerunku kobiet w reklamie kosmetyków.
Mam już połowe zebranych ankiet w tym większość młodych osób - studentów. Jestem w ogromnej potrzebie uzbierania opinii również w śród starszych obywateli po 40 roku życia. I stąd moja prośba do Państwa o chwilkę czasu na uzupełnienie. Będę ogromnie wdzięczna, ponieważ czasu mam coraz mniej, a Państwa opinia jest dla mnie bardzo cenna.
Ankieta jest oczywiście i dla kobiet i dla mężczyzn.
Z góry bardzo dziękuję !

Monika


link do ankiety:
http://moje-ankiety.pl/respond-45355.html

Agnieszka100
25-06-2013, 09:54
Witam Państwa serdecznie :)

Uprzejmie proszę o wypełnienie internetowej, krótkiej ankiety, której wyniki będą mi niezbędne do napisania pracy magisterskiej. Ankieta dotyczy przeszłości i mediów.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie!
Agnieszka:)

ankieta:

http://www.interankiety.pl/interankieta/584ab81a1b55a2a097c3aab10849115a.xml

Kasandra1
26-06-2013, 18:10
Wypełniłam tą ankietę, pytania są proste, tylko nie wiem czy
będzie się liczyć, jednak mieszkam zagranicą.
Hmm,chciałam pomóc. Pozdrawiam.

paulina_zmijewska
17-07-2013, 19:45
W imieniu Instytutu Badawczego IPC zapraszam osoby w wieku 50-65 lat do wzięcia udziału w badaniu na temat ich sytuacji na rynku pracy.

Badanie jest realizowane w ramach projektu "Obserwatorium dolnośląskiego rynku pracy i edukacji" i jest współfinansowane z Unii Eurpejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Badanie jest anonimowe, odbywa się na terenie regionów: wrocławskiego, jeleniogórskiego oraz wałbrzyskiego i ma na celu poznać Państwa potrzeby i oczekiwania względem rynku pracy.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby podzielić się z nami swoją opinią proszę o kontakt e-mailowy lub pod numerem telefonu 792178340.

Serdecznie zapraszam!

Agnieszka100
24-07-2013, 18:35
Dziękuję serdecznie za wszystkie Państwa odpowiedzi:) bardzo mi pomogły!

Pozdrawiam ciepło,
Agnieszka:)

barteczek
24-07-2013, 18:49
Agnieszko, trzymam kciuki!

Magdalena91
04-08-2013, 18:51
Witam,

Zarejestrowałam się na to forum z nadzieją, że pomożecie mi Państwo w uzupełnieniu ankiety, gdyż najbardziej pożądaną grupą wiekową jakiej poszukuje do przeprowadzenia ankiety to osoby w wieku 50+ :)

Jestem studentką i piszę pracę licencjacką o zachowaniach konsumenckich, o robieniu zakupów i marketach.
Aby opisać i zakończyć prace i móc się obronić we wrześniu bardzo proszę o pomoc, :) ankieta jest anonimowa.


Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim Państwo, którzy pomogą w wypełnieniu ankiety.

O to link do ankiety :) :

http://moje-ankiety.pl/respond-49275.html

mimoza
04-08-2013, 19:44
Magdaleno - wypełniłam ankietę,życzę piątkowej obrony. :) - Cz

Anielka
04-08-2013, 19:51
Też wypełniłam,pwodzenia zyczę :)

Magdalena91
04-08-2013, 22:00
bardzo dziękuję, czy na 5 obronię...bardzo bym chciała ale to tez zależy jaka mi średnią wyliczą z ocen :)

Powoli zwiększa się ilość wypełnianych ankietek :) bardzo gorąco zachęcam osoby powyżej 60 roku życia o pomoc w wypełnieniu ankietek :)

Magdalena91
06-08-2013, 06:22
bardzo Państwa gorąco proszę o wypełnienie ankietki, chociażby jeszcze kilka osób, będę bardzo wdzięczna ;)

Mariola Keller
04-11-2013, 23:12
Witam wszystkich użytkowników. Piszę z ogromną prośbą o możliwość poświęcenia swojego czasu na wypełnienie ankiety, która jest mi potrzebna do badań w pracy magisterskiej. Ankieta jest całkowicie anonimowa i dotyczy kwestii poradnictwa Online mającego wpływ na człowieka. Tematyka odnosi się do problemów współczesnego człowieka i stopnia w jakim poradnictwo Internetowe( blogi, fora, strony www) pomaga je rozwiązać. Będę bardzo wdzięczna za taką informację zwrotną w prywatnej wiadomości odnośnie tego kto mógłby mi ją wypełnić. Ankieta dopiero pojawi się za jakiś czas, gdyż jest w trakcie tworzenia, natomiast muszę wcześniej widzieć ile osób mi pomoże w jej realizacji:) Pozdrawiam Mariola Keller.

claudiene
22-11-2013, 12:07
Szanowni Państwo,

Byłoby mi niezmiernie miło, gdyby chcieli Państwo wziąć udział w badaniu na temat wpływu działań społecznie odpowiedzialnych, stosowanych przez firmę Philip Morris International, na reputację przedsiębiorstwa.

Zajmie to od 2-3 minut :)

Każda wypełniona ankieta będzie bardzo cennym źródłem danych i pomoże mi w przygotowaniu mojej pracy magisterskiej.

http://moje-ankiety.pl/respond-55218.html

Z góry dziękuję serdecznie wszystkim ankietowanym i życzę miłego dnia! :)

P.S. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

puissiez
03-12-2013, 21:17
Czy nadal ankieta jest potrzebna?

agnese96
04-12-2013, 00:57
Witam serdecznie, mam taką prośbę: chodzi o wypełnienie ankiety (zajmuje ok 2-3 min) na potrzeby SKN Okulistycznego Uniwersytetu Medycznwgo w Poznaniu. Dotyczy naszych poglądów n.t. laserowej korekcji wzroku, jest dla wszystkich- niezależnie od wieku i profesji Będę bardzo wdzięczna za pomoc :) http://moje-ankiety.pl/respond-55465.html

Jadzia_G
04-12-2013, 08:40
Witaj - jeśli to Ci pomoże - wypełniłam - powodzenia.

kento
31-01-2014, 09:59
Jeśli jecie mniej, albo po prostu posiłki nie mają odpowiednich wartości odżywczych, to powinniście spróbować preparatów odżywczych, w celu zwyczajnego uzupełniania witamin. Z tego (http://www.zdrowemiasto.pl/i/13/szepty/wysokoenergetyczne-preparaty-odzywcze,7102.html#.UutjDeIimpB)wynika że tak można. U mnie jak dotychczas problemów z dietą nie było, jem dosyć dużo, i raczej wyłącznie wartościowe produkty. O dopływ witamin trzeba dbać - cały czas.

studentkamgr
07-03-2014, 20:52
Drodzy Seniorzy!

Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Resocjalizacja z profilaktyką społeczną. Piszę pracę magisterską dotyczącą postaw osób po 50 roku życia oraz studentów względem zjawiska prostytucji.

Zwracam się z serdeczną prośbą do Państwa o poświęcenie mi 2 minut i wypełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dzięki niej informacje posłużą mi jedynie do opracowania statystycznego w mojej pracy magisterskiej.

link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/138584/postawy-i-opinie-wobec-zjawiska-prostytucji-ankieta-dlaosob-po-50-roku-zycia.html


Serdecznie zapraszam do wypełnienia ankiety
Pozdrawiam,
Marlena

psyche
18-03-2014, 18:32
Szanowni Państwo,

Poszukuję dojrzałych osób dorosłych (w wieku 60 lat i więcej) ze Szczecina chętnych do wypełnienia krótkich kwestionariuszy dotyczących poczucia satysfakcji z życia, poziomu nadziei oraz perspektywy czasowej. Każda wypełniona ankieta jest niezwykle ważna z punktu widzenia prowadzonych badań i stanowi cenny wkład w ostateczny rezultat.
Badania są anonimowe, a w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań – służę odpowiedzią. Jeśli chciałaby Pani / chciałby Pan pomóc w rozwoju wiedzy na temat życia psychicznego osób dojrzałych, która – być może – w przyszłości zaowocuje bardziej skutecznymi programami wsparcia, pomocy, opieki nad osobami w okresie późnej dorosłości - bardzo proszę o kontakt drogą telefoniczną (wystarczy puścić sygnał – oddzwonię) lub mailową do 31 marca b.r.


karolina@abcpsychologii.pl
tel.kom.: 534 31 34 34

oriflame
20-03-2014, 22:43
Polecam produkty Wellness - Oriflame ( chcesz je zamawiac az z 23% znizka - zglos sie na oriflame.1@wp.pl lub pm) !

:)

xys
21-03-2014, 09:31
http://www.klub.senior.pl/showpost.php?timehash=1395390517&p=1198813&postcount=18Witajcie, trochę to wygląda jak spam, ale kurcze, mnie na moim wątku nie każdy odwiedza, więc małe info:

Fundacja Multis Multum wraz Centrum Medycyny Żywienia Carolina Medical Center zaprasza na cykl wykładów pt.

"Przez żołądek do zdrowego serca'

Czy wiesz, że współczesna dieta Polaków sprzyja rozwojowi miażdżycy już u małych dzieci?

Miażdżyca, leżąca u podstaw choroby niedokrwiennej serca i udarów niedokrwiennych mózgu , jest odpowiedzialna za prawie połowę zgonów w Polsce, gdzie codziennie na zawał serca umiera ponad 200 osób. Jednocześnie w pewnych prowincjach Chin jeszcze do niedawna nie odnotowano nawet jednego zawału serca przez 3 - 4 lata.
Według WHO, u 90% osób umierających na chorobę niedokrwienną serca, przyczyny leżą w niezdrowym stylu życia, a w tym nieodpowiedniej diecie.

Badania wykazują, że oficjalne zalecenia dietetyczne w profilaktyce chorób serca nie są skuteczne. Już ponad 20 lat w USA udowodniono, że bardziej kompleksowe zmiany w diecie, przypominające tradycyjną dietę społeczeństw Azji czy Afryki, przynoszą efekty porównywalne z terapią farmakologiczną bądź nawet chirurgiczną, a nie powodują efektów niepożądanych. Od 2010r. programy intensywnej terapii żywieniowej opartej na zastosowaniu niskotłuszczowej diety roślinnej refundowane są jako opcja terapeutyczna w chorobie wieńcowej, miażdżycy, hipercholesterolemii, cukrzycy, nadciśnieniu i otyłości przez Departament Zdrowia w USA.

Na wykładzie dowiesz się:

- W jaki sposób współczesna dieta wpływa powstawanie chorób układu krążenia, największego zabójcy Polaków
- Co jedzą społeczeństwa, w których nie zaobserwowano miażdżycy nawet u osób w wieku podeszłym
- Że nie tylko tłuszcz nasycony oraz cholesterol wpływają na aktywację promotorów miażdżycy
- Jak istotnie obniżyć cholesterol przy pomocy diety z efektem porównywalnym do leków
- Jak zmniejszyć i przebudować blaszki miażdżycowe przy pomocy diety
- Jak skomponować dietę minimalizującą ryzyko zachorowania na choroby krążenia oraz cukrzycę, u dzieci i u dorosłych.

A także weźmiesz udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Akademię Odżywiania dla Zdrowia 'PIĘĆ SMAKÓW' oraz spróbujesz potraw przygotowanych przez firmę cateringową Jarmuż, przygotowującą posiłki zgodnie z zaleceniami specjalistów CMŻ.

Wykłady poprowadzi mgr Małgorzata Desmond, specjalista w dziedzinie Medycyny Żywienia i Dietetyki, absolwentka University of West London oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prowadzi konsultacje z zakresu medycyny żywienia w Centrum Medycyny Żywienia Carolina Medical Center.

Kolejny wykład (wstęp bezpłatny) odbędzie się w siedzibie Kliniki CMC, w niedzielę o godz. 11.00 i 14.00, 15 grudnia 2012.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod adresem mailowym: anna.matusewicz@carolina.pl oraz telefonicznie: (22) 355 82 00 (całą dobę) oraz (22) 355 85 57 (w godz. 9.00 - 17.00).

Cykl wykładów w latach 2011-2013 współfinansowany jest przez Biuro Profilaktyki i Promocji Zdrowia m.st Warszawy.


Link źródłowy: http://carolina.pl/pacjent/700-cykl_wykladow_przez_zoladek_do_zdrowego_serca.html

xys
21-03-2014, 09:33
Dzięki za link,być może z niego skorzystam sprawdzając ten słodzik bezkaloryczny. Cukry staram się uzupełniać na różne możliwe sposoby,każda dieta tego wymaga.mam moped dwutakt Solex jeszcze z Francji ale promuję rowery poziome i poziome składane do diet cud miód