PDA

View Full Version : Sprawa Romana Polanskiego


Strony : [1] 2

Mavronka Freydis
28-09-2009, 14:57
Otwieram nowy watek z dwoch powodow:
1. Temat, o Romanie Polanskim przyciaga uwage wielu Seniorow.
2. Uwazam, ze dyskusja nie powinna sie odbywac w watku o pedofilach.
Zanim zaczniemy oceniac R.Polanskiego proponuje zapoznac sie z artykulem pana Bartosza Weglarczyka. http://bartoszweglarczyk.blox.pl/html

Dzidka
28-09-2009, 15:36
Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona.
http://www.dziennik.pl/

Pani Slowikowa
28-09-2009, 16:01
Amerykanie lubia pokazowe procesy..

Dzidka
28-09-2009, 16:06
Asiu, przeczytaj poprawiony link z "Dziennika".

Mavronka Freydis
28-09-2009, 16:09
Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona. Prosze nie myslec, ze rozgrzeszam Polanskiego, ale nalezy pamietac, ze nad zeznaniami dziewczyny "pracowali" specjalisci od wnoszenia aktow oskarzenia. Protokoly przesluchan pisze sie specjalnie pod lawnikow. Celem sa wrazliwe kobiety lawniczki. Prosze zwrocic uwage, ze nigdy nie uzywa sie slowa "gwalt" bez przymiotnika "brutalny" zeby podkreslic okrutnosc czynu. Szczegolowe opisywanie stosunku Polanskiego mialo na celu pokazanie go jako wyjatkowo zdemoralizowanego czlowieka. Mloda 13 letnia dziewczyna podczas stosunku analnego powinna przynajmniej krzyczec w nieboglosy. No chyba, ze Polanski ma fizyczny feler, ale o tym prokuratorzy nic nie pisza. Bo moze wzbudzilby czyjas litosc?

Pani Slowikowa
28-09-2009, 16:14
Przed chwilą przeczytałam fragmenty zeznań 13-latki /z 1977 r./ i ...jestem zniesmaczona.
http://www.dziennik.pl/



Dzidko ja tez jestem zniesmaczona.. i nie tylko zeznaniem dziewczynki ale przedewszystkim zachowaniem niektorych ktorzy uwazaja ze gwalt na dziecku jest OK jezeli zdarzyl sie 30 lat temu...:mad:

Co nie zmienia faktu ze Amerykanie lubia show.. i wyciagaja asa z kieszeni odpowiednio w momencie kiedy im sie to oplaca.. Robili to 30 lat temu i teraz. Show biznes po prostu!!
Obrzydlistwo!!:mad:

BarbaraK
28-09-2009, 16:27
Niesmaczne to dla mnie są wystąpienia w sprawie obrony Polańskiego,bo niby z jakiej racji ma być ponad prawem?
Wyczytałam gdzieś komentarz "uwolnić Łyżwińskiego",no i w tym kontekście ,dlaczego nie ?,przecież nie miał stosunku z małoletnimi.
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni .

Pani Slowikowa
28-09-2009, 16:34
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni .

Jeszcze raz pokazowka czy super-sluzbistosc glupkow na granicy??:confused:

Mavronka Freydis
28-09-2009, 16:34
Według mnie skandalem jest niewpuszczenie zespołu Zakopower,mimo że byli zaproszeni . Wspomniany zespol nie posiadal specjalnej wizy, ktora obowiazkowo musza posiadac wystepujacy na terenie USA artysci.

jasinek123
28-09-2009, 16:53
Pani Słowikowa
myślę że w sygnałach dnia to zostało wyjasnione
zna Pani przysłowie Polak potrafi ?
Zespół ten leciał dwoma różnymi samolotami
jednemu się udało drugiemu nie
konkuręcja poprostu zadzwoniła do urzędu emigracyjnego
że przylecą na wizie turystycznej co jest zabronione
pracować -koncert
Polak-Polakowi życzliwy
ci się przyznali że będą wystepować
i kłopot gotowy

Pani Slowikowa
28-09-2009, 17:03
Pani Słowikowa
myślę że w sygnałach dnia to zostało wyjasnione
zna Pani przysłowie Polak potrafi ?
Zespół ten leciał dwoma różnymi samolotami
jednemu się udało drugiemu nie
konkuręcja poprostu zadzwoniła do urzędu emigracyjnego
że przylecą na wizie turystycznej co jest zabronione
pracować -koncert
Polak-Polakowi życzliwy
ci się przyznali że będą wystepować
i kłopot gotowy


A kto byl ta konkurencja??

tadeusz50
28-09-2009, 17:38
Wczoraj była rozmowa w tvn z Michałem Bajorem i między innymi o wpuszczeniu a właściwie nie wpuszczeniu zespołu Zakopower do USA. Sam ten artysta miał podobną przygodę. Do sali w której miał wystąpić wpadli z urzędu imigracyjnego żądając wizy. Na szczęście Michał miał przy sobie paszport a więc i wizę. Wybuchła afera okazał się, że dostali telefon od konkurencji chcąc nie dopuścić do występów artysty. Zysk Michała zamiast trzech koncertów miał pięć. Tak to bywa z konkurencją na całym świecie.
ps. temat wątku skręcił całkiem na boczne tory.

Kazimierz
28-09-2009, 17:59
Ja w sprawie Polańskigo. Moim zdaniem, sąd powinien skazać go na 10 lat cięzkich robót w Hollywood, 10 mln zadośćuczynienia na rzecz Skarbu Kalifornii, a Samancie Geimer rentę dożywotnią po 1 mln/mies. PiS zwycięży w Kalfornii.

Ps. film Polańskiego, oparty na faktach z tego wydrzenia, powinien przynieść ok. 100mln , jeśli nie więcej.Scenariusz już jest gotowy.

ewelina55
28-09-2009, 18:12
Nie udało się Amerykanom położyć łapy na Charlie Chaplinie, to położyli na Polańskim. Historie identyczne:
Lolitka, mamuśka lolitki i wzięty artysta. Dlaczego dopiero po 30-tu latach?? nie umiem tego skomentować, na czym polega to szwajcarskie "halo"...Coś tu nie gra.
Za sex z nieletnią powinien dostać wyrok i swoje odsiedzieć. Popełnił przestępstwo, a to , że ma tyle zasług, nie czyni go, że stoi ponad prawem. Absurdem jest tylko fakt, że dopadają go po 30-tu latach.
Po obejrzeniu "Galerianek", myślę, że gdyby polskie małolaty sypnęły wizytówkami, numerami telefonów, to ilu szanownych menadżerów, ojców, mężów poszło by siedzieć. Ilu jest chętnych na epizod z lolitkami?
To jest problem większej skali. Ukarany zostanie on, bo ma nazwisko, a panowie x nie mają. To tylko ta różnica. I tu coś nie gra...I każdy pyta dlaczego teraz??

Mar-Basia
28-09-2009, 18:14
Nie udało się Amerykanom położyć łapy na Charlie Chaplinie, to położyli na Polańskim. Historie identyczne:
Lolitka, mamuśka lolitki i wzięty artysta. Dlaczego dopiero po 30-tu latach?? nie umiem tego skomentować, na czym polega to szwajcarskie "halo"...Coś tu nie gra.
Za sex z nieletnią powinien dostać wyrok i swoje odsiedzieć. Popełnił przestępstwo, a to , że ma tyle zasług, nie czyni go, że stoi ponad prawem. Absurdem jest tylko fakt, że dopadają go po 30-tu latach.
Po obejrzeniu "Galerianek", myślę, że gdyby polskie małolaty sypnęły wizytówkami, numerami telefonów, to ilu szanownych menadżerów, ojców, mężów poszło by siedzieć. Ilu jest chętnych na epizod z lolitkami?
To jest problem większej skali. Ukarany zostanie on, bo ma nazwisko, a panowie x nie mają. To tylko ta różnica. I tu coś nie gra...I każdy pyta dlaczego teraz??

Czytalam o filmie "Galerianki" - wlosy deba staja, nawet swietego by ruszylo....a co tu mowic o zwyklym smiertelniku.

ewelina55
28-09-2009, 18:16
Mnie jeszcze dziwi zaangażowanie naszego polskiego Rządu.

ewelina55
28-09-2009, 18:37
W 1977 r. został oskarżony o uprawianie seksu z 13-letnią modelką Samanthą (dziś Geimer), którą fotografował w domu Jacka Nicholsona w Hollywood dla magazynu "Vogue". Sprawa była niejednoznaczna - oskarżenie twierdziło, że Polański podał nastolatce tabletki nasenne, szampana oraz że ją zgwałcił. Obrona utrzymywała, że wszystko odbyło się za zgodą dziewczyny, która miała być znana z bujnego życia seksualnego, a nawet że całą sprawę zaaranżowała jej matka, by wyłudzić odszkodowanie.

Polański poszedł na układ z sędzią Laurencem J. Rittenbandem, prowadzącym sprawę. Przyznał się do uprawiania seksu z nieletnią (choć nie do gwałtu), w zamian miał spędzić tylko 90 dni w areszcie na obserwacji psychiatrycznej. Gdy psychiatrzy wypuścili go po 42 dniach, sędzia stwierdził, że umowa nie obowiązuje. Chciał dalszego postępowania i wyroku za gwałt, co groziłoby Polańskiemu 50 latami więzienia. Polański uciekł do Francji i od tego czasu jest ścigany. Od 1978 roku nigdy nie odwiedził USA.

Rok temu film dokumentalny Mariny Zenovich pokazał, że nieżyjący już sędzia Rittenband mataczył, był też wobec Polańskiego uprzedzony, powiedział, że "da popalić temu polskiemu sukinsynowi". Od tego czasu prawnicy reżysera walczyli, by postępowanie przeciw niemu z 1978 r. uznać za niebyłe. Sędzia Peter Espinoza w lutym powiedział, że nie rozpatrzy wniosku, dopóki Polański nie stawi się przed sądem, zachęcał go, by to zrobił, dając nadzieję na zakończenie sprawy. Polański jednak nie przyleciał, bo zostałby od razu aresztowany. W maju Espinoza odrzucił więc wniosek.
--
Dodam, że Polański zawsze miał skłonności pedofilskie, tylko ten przypadek mu udowodniono.

Mar-Basia
28-09-2009, 18:43
.
--
Dodam, że Polański zawsze miał skłonności pedofilskie, tylko ten przypadek mu udowodniono.

Troche pokrecone daty i fakty - ale nie o to chodzi. Jest winny i napewno powinien byl poniesc kare albo zaplacic jak Michael Jakson.

Skad wiesz, ze R.Polanski zawsze mial zawsze sklonnosci pedofilskie. Nie wyobrazam sobie, ze bylas osoba z jego bliskiego otoczenia?!!! Za takie stwierdzenia wiesz, ze moze byc kara.

Oj, lubicie ploty moje panie. :mad:

Andreas
28-09-2009, 18:49
Nikt nie powinien być ponad prawem.

Arti
28-09-2009, 18:49
Polański hmmm znana postać ..pożyjemy to zobaczymy jaki będzie finał sprawy.
No nie zaprzecza i broni się, że matka dziewczyny mu ją podsunęła kiedy był na zakrapianym przyjęciu czyli pijany.

Nie byłam tam więc nie wiem jak i co było a czytanie z gazet hmm zawsze podają "sensacje".

ewelina55
28-09-2009, 19:03
R. P. jest bliższy pokoleniu moich rodziców. A to nie są plotki, to są fakty znane osobom, którzy interesowali się jego biografią od kuchni i w swoim czasie znalazły się w publikatorach.

Karol
28-09-2009, 19:17
Dura lex, sed lex.

Scarlett
28-09-2009, 19:22
Politycy, artyści i publicyści z całego świata murem stają za zatrzymanym reżyserem. Większość internautów zajmuje jednak nieco odmienne stanowisko.


http://www.pardon.pl/artykul/9739/pedofilia_jest_trendy_dlaczego_gwiazdy_bronia_pola nskiego

ewelina55
28-09-2009, 19:37
Legem nocens veretur

Pani Slowikowa
28-09-2009, 19:46
Politycy, artyści i publicyści z całego świata murem stają za zatrzymanym reżyserem. Większość internautów zajmuje jednak nieco odmienne stanowisko.


http://www.pardon.pl/artykul/9739/pedofilia_jest_trendy_dlaczego_gwiazdy_bronia_pola nskiego


Wart Pac palaca.......:mad:

Arti
28-09-2009, 19:49
R. P. jest bliższy pokoleniu moich rodziców. A to nie są plotki, to są fakty znane osobom, którzy interesowali się jego biografią od kuchni i w swoim czasie znalazły się w publikatorach.

to co piszą to musi być poczytne bo jakby mogli na tym zarobić.
nie ekscytuję się a finał jaki będzie na pewno dotrze do mnie.
Nie łykam wszystkiego jak pelikan.

Mar-Basia
28-09-2009, 19:50
R. P. jest bliższy pokoleniu moich rodziców. A to nie są plotki, to są fakty znane osobom, którzy interesowali się jego biografią od kuchni i w swoim czasie znalazły się w publikatorach.

Podaj fakty konkretne, osoby, ktore to niby wiedza, zrodla publikacji!!! Inaczej ploty, pomowienia. :mad:

Karol
28-09-2009, 19:55
Uciekał, kluczył aż go dopadli. Niech sąd osądzi tego pana. Artyści, politycy i inne nacje niech nie próbują zastępować niezawisłego sądu.

tadeusz50
28-09-2009, 20:28
Mnie jeszcze dziwi zaangażowanie naszego polskiego Rządu.
Roman Polański jest obywatelem Polski i rząd ma obowiązek angażować się w takie sprawy, bez względu na rodzaj przestępstwa. Osoba znana to i media podają i reakcja też szybsza. Czy skuteczna? Czas pokaże.

Mar-Basia
28-09-2009, 20:36
Roman Polański jest obywatelem Polski i rząd ma obowiązek angażować się w takie sprawy, bez względu na rodzaj przestępstwa. Osoba znana to i media podają i reakcja też szybsza. Czy skuteczna? Czas pokaże.

Ma doskonalych adwokatow, swiatowej renomy, Francja: Georges Kiejman, California: Chad Hummel i w Szwajcarii jeden z najlepszych gabinetow adwokackich z Zurichu, ktory bedzie koordynowal sprawe w Szwajcarii, jako korespondent. Najlepiej zostawic sprawe wladzom sadowym. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Do momentu ostatecznego wyroku, nie nalezy siac plotek i pomowien, typu: jedna pani, drugiej pani.

tadeusz50
28-09-2009, 20:41
m123

Do momentu ostatecznego wyroku, nie nalezy siac plotek i pomowien, typu: jedna pani, drugiej pani.
Gdzie ja sieję plotki? Ja tego nie widzę.

Mar-Basia
28-09-2009, 20:57
m123

Gdzie ja sieję plotki? Ja tego nie widzę.

To nie bylo do Ciebie. Przestan byc nadwrazliwy. Mozna dostac czkawki. Hihihhi :) Nie jestes pepkiem swiata, dlaczego wszyscy musza mowic o Tobie? Znasz odpowiedz? Podszepnij, zdradz tajemnice!

Moja uwaga byla do pan, ktore podobno znaja R.Polanskiego, albo znaja ich rodzice i wszystko wiedza. Tylko zrodel jakos nie potrafia wysypac z rekawa...i stad moja uwaga, prosta i pragmatyczna. Zadna obrona, bo sprawa jest dla mnie jasna. Jedno co mozna dla R.Polanskiego zrobic to negocjowac jak najnizszy wyrok. Mysle, ze wykaraska sie z tego z wyrokiem 3.5 - 4 lata. Przynajmniej tak to widze.

bronczyk
28-09-2009, 20:58
Nie jestem za wolnością dla łamiących prawo, ale jak ta trzynastolatka znalazła się sama w gronie panów na przyjęciu. A gdzie do cholery byli inni uczestnicy zabawy? Nie mogli złapać Romana za klapy i powstrzymać. Ja bym oskarżyła o współudział. Ktoś napisał, że Polański ma skłonności pedofilskie. Jakoś oprócz tego zdarzenia nigdy nie podawano tego typu wiadomości o nim. A artystą jest wielkiego formatu i dla mnie to się liczy.

basialwica
28-09-2009, 21:08
Jestem bardzo ostrożna w wydawaniu opinii. Jak było naprawdę wie sam Polański a , że rzecz działa sie w Stanach to ma biedaczek pecha.
Przypomniała mi się sprawa z przed lat, kiedy to ojczym (polak) kąpał swoją pasierbicę został posądzony i skazany za molestowanie.

Pani Slowikowa
28-09-2009, 21:17
Nie jestem za wolnością dla łamiących prawo, ale jak ta trzynastolatka znalazła się sama w gronie panów na przyjęciu. A gdzie do cholery byli inni uczestnicy zabawy? Nie mogli złapać Romana za klapy i powstrzymać. Ja bym oskarżyła o współudział. Ktoś napisał, że Polański ma skłonności pedofilskie. Jakoś oprócz tego zdarzenia nigdy nie podawano tego typu wiadomości o nim. A artystą jest wielkiego formatu i dla mnie to się liczy.

Jeszcze moga wyjsc na jaw w czasie procesu inne fakty . Wtedy dowiemy sie dokladnie jak to bylo i czy nie bylo tam jakiegos wspoludzialu ze strony innych uczestnikow imprezy.
W tych kregach reka reke myje.. ale tylko kiedy nie ryzykuje sie samemu..
Czy artysci maja imunitet??

Mar-Basia
28-09-2009, 21:20
Przypomniała mi się sprawa z przed lat, kiedy to ojczym (polak) kąpał swoją pasierbicę został posądzony i skazany za molestowanie.

Takich przypadkow jest tysiace w Stanach. Moznaby tomy napisac. Niech ojciec sprobuje pocalowac w malenki, rozowy tyleczek, malego niemowlaka, wlasna corke w obecnosci sasiada - wystawia sie na wielkie niebezpieczenstwo. Bardzo czesto "sasiedzi", "znajomi" - probuja wyrownac w ten sposob porachunki osobiste ...dramat natychmiast gotowy.

tadeusz50
28-09-2009, 21:23
Takich przypadkow jest tysiace w Stanach. Moznaby tomy napisac. Niech ojciec sprobuje pocalowac w malenki, rozowy tyleczek, malego niemowlaka, wlasna corke w obecnosci sasiada - wystawia sie na wielkie niebezpieczenstwo. Bardzo czesto "sasiedzi", "znajomi" - probuja wyrownac w ten sposob porachunki osobiste ...dramat natychmiast gotowy.
To nie jest chore, to jest bardzo chore. To własny ojciec nie może przytulić córki lub syna? Zawiść sąsiadów bywa okrutna.

Lila
28-09-2009, 21:24
No i bardzo dobrze.
Na zimne dmuchać należy.
Co do Romana Polańskiego, to chyba ekstradycji nie uniknie, tak jak Bagsik, który miał obywatelstwo Izraela, a mimo to Szwajcaria wydała go Polsce.

Stach
28-09-2009, 21:28
Napisał Bronczyk:.....artystą jest wielkiego formatu i dla mnie to się liczy. Adolf też był artystą podobno nie złym malarzem

tadeusz50
28-09-2009, 21:31
No i bardzo dobrze.
Na zimne dmuchać należy.
Co do Romana Polańskiego, to chyba ekstradycji nie uniknie, tak jak Bagsik, który miał obywatelstwo Izraela, a mimo to Szwajcaria wydała go Polsce.
To mnie powinni skazać na dożywocie za to że myłem kąpałem przewijałem córkę jedną wnuczkę, teraz drugą. Na szafot ze mną.:confused:
ps. idę się dobrze wyspać bo mnie rano zwiną. Obym Olę zdążył odprowadzić do przedszkola.

Mar-Basia
28-09-2009, 21:35
To nie jest chore, to jest bardzo chore. To własny ojciec nie może przytulić córki lub syna? Zawiść sąsiadów bywa okrutna.

Wydaje sie to nieprawdziwe, niedopomyslenia, ale niestety tak jest. Protestanci sa bardzo surowi w ich regulach zycia, i napewno wiesz, ze oni dominuja Stany. Na tych wszystkich "anomaliach ludzkich" zarabiaja tylko adwokaci. Ot, taki sobie kraj, niby najwieksza potega a zacofana jak w sredniowieczu. Mozesz mi uwierzyc na slowo.

tadeusz50
28-09-2009, 21:38
m123
Nie muszę wierzyć na słowo bo wiem o tym. Temat poruszany wielokrotnie w filmach. Nadgorliwość do potęgi n-tej.

Lila
28-09-2009, 21:39
To mnie powinni skazać na dożywocie za to że myłem kąpałem przewijałem córkę jedną wnuczkę, teraz drugą. Na szafot ze mną.:confused:
ps. idę się dobrze wyspać bo mnie rano zwiną. Obym Olę zdążył odprowadzić do przedszkola.

Ależ pieprzysz Tadziu..:D
Jutro w TV będzie program o innym dziadziusiu.
Nie tylko kąpał. Tylko kto mu szafot zbuduje?

tadeusz50
28-09-2009, 21:42
Ależ pieprzysz Tadziu..:D
Jutro w TV będzie program o innym dziadziusiu.
Nie tylko kąpał. Tylko kto mu szafot zbuduje?
Lilu dlaczego pieprzę? Gdybym mieszkał w USA to by mnie czekało, albo majątek na adwokatów. W tym wypadku całkowicie wierzę Marbelii

Lila
28-09-2009, 21:45
Lilu dlaczego pieprzę? Gdybym mieszkał w USA to by mnie czekało, albo majątek na adwokatów. W tym wypadku całkowicie wierzę Marbelii
Ale nie mieszkasz, i raczej Ci to nie grozi...umówmy się.:D
A cała populacja ojców i dziadków amerykańskich jakoś sobie radzi, bo jednak nie wszyscy siedzą.:D

Mar-Basia
28-09-2009, 21:50
Ale nie mieszkasz, i raczej Ci to nie grozi...umówmy się.
A cała populacja ojców i dziadków amerykańskich jakoś sobie radzi, bo jednak nie wszyscy siedzą.

W USA zyja miliony ludzi, duzo wiecej niz w calej Europie w kupie zebranej. Trudno, zeby wszyscy siedzieli. A ancestry - tak modne w USA - zapomnieliscie? Mormonowie, Amisze....i dziesiatki innych sekt, gdzie normalny czlowiek nogi nie moze postawic? To jest wlasnie ta "niekaralna" i zbrodnicza Ameryka. Prawo "silence"!

Karol
28-09-2009, 21:52
Boże ale przywaliłaś. a co to ma wspólnego z Polańskim?

Bianka
28-09-2009, 21:53
Na dobrą sprawę nikt nic nie wie o tej sprawie, bo i skąd? Z prasy, która tez nic w zasadzie nie wie? Ale już kroi się kolejne nieszczęście narodowe. Jeszcze żałobę ogłosić tylko i posypać głowę popiołem, bo gość ma polskie obywatelstwo.

A co z krajami, gdzie wydawane są za mąż niepełnoletnie dziewczynki? Podobno często nawet te przed menstruacją? Nikogo nie rusza?

Lila
28-09-2009, 21:56
To ciekawe..
Czyli odsetek siedzących jest większy niż w Polsce?:)
Toż to taki drugi Sojuz, tylko na innym kontynencie, jest.

ps.sorki, zważywszy fakt, że USA są ziemią obiecaną dla wielu narodów, nie wierzę.
No i Amisze zbrodniczy?:)
Śmiem wątpić. Tym bardziej,że ich rekonesans mieszka w Polsce, a wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi, jak mówi pewne starożytno- staropolskie przysłowie.

Pani Slowikowa
28-09-2009, 21:56
m123
Nie muszę wierzyć na słowo bo wiem o tym. Temat poruszany wielokrotnie w filmach. Nadgorliwość do potęgi n-tej.


Kapanie dzieci nie jest bezprawiem.. Co wy za bzdury pleciecie!!??

Lila
28-09-2009, 22:00
Kapanie dzieci nie jest bezprawiem.. Co wy za bzdury pleciecie!!??

Aśka bidulo, gdzie Ty mieszkasz qrna? Alcatraz tam masz, czy co?:D
A weź Ty pakuj bambetle i wracaj do wolnego kraju...do nas.:D Przynajmniej nikt Ci chłopa za kraty nie pośle.

Karol X
28-09-2009, 22:01
To nie jest chore, to jest bardzo chore. To własny ojciec nie może przytulić córki lub syna? Zawiść sąsiadów bywa okrutna.

Witam.
Widzisz Tadeuszu,to jest tak:
Rozbite rodziny,gdzie corka lub syn spedza co drugi weekend u tatusia.W potocznym jezyku nazywany"niedzielny tatus".
Jesli relacje miedzy bylymi malzonkami sa dobre,pomimo rozwodu,to wtedy OK.
Bywa jednak,ze czasem sa one zle,badz bardzo zle.
Wtedy tatus musi bardzo uwazac,by przypadkiem nie wziac coreczki na niedzielnym spacerze na rece,bo a nuz zobaczy to przyjaciolka bylej zony,doniesie odpowiednim wladzom,mocno przesadzajac w opowiadaniach i moze byc baardzo nieciekawie.
Sluzby socjalne moga dac wiare "nakreconemu przez mamusie dziecku" i zeznaniom przyjaciolki.A wtedy?...
Lepiej nie mowic.
To tylko prosty przyklad jak mozna zostac " pedofilem mimo woli".

Podobno Polak,ktory odbywa kare dlugoletniego wiezienia w USA nie uzywal rekawiczek specjalnie do tego przeznaczonych.
Chore to wszystko.

Pani Slowikowa
28-09-2009, 22:04
Aśka bidulo, gdzie Ty mieszkasz qrna? Alcatraz tam masz, czy co?
A weź Ty pakuj bambetle i wracaj do wolnego kraju...do nas.:D Przynajmniej nikt Ci chłopa za kraty nie pośle.


Zadzieram kiece i leeeece:D

O kurcze.. dobrze ze jestem pelnoletnia bo jeszcze jakis amisz by za mnie do pudla trafil: :rolleyes:

W niektorych stanach zadzieranie kiecy chyba jest zabronione:D

Lila
28-09-2009, 22:08
Jednakże zanim wrócisz, poczytaj...:) Asiu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,37976,title,Molestowani-ojcowie-czyli-gra-w-pedofila,wid,10884870,wiadomosc_prasa.html?ticaid= 18d46

bronczyk
28-09-2009, 22:10
Napisał Bronczyk:.....artystą jest wielkiego formatu i dla mnie to się liczy. Adolf też był artystą podobno nie złym malarzem
Trochę to niesmaczne porównanie. Nie znam dzieł Adolfa ( artystycznych), ale nigdy nikt go do twórców nie zaliczał.A Polański bardziej będzie znany ze swoich filmów niż ze skandali. Gdybyśmy wszystkich wielkich oceniali tylko pod kątem ich poprawności w życiu codziennym to większość dzieł należałoby wyrzucić z bibliotek i muzeów. To bardzo proszę nie być upiornie błyskotliwym.

Karol
28-09-2009, 22:15
Zbrodnicze - protestanckie prawo amerykańskie nakazujące ściganie niewinnego Polańskiego, tolerujące kopniętych Amiszów, Mormonów i nakazujące myć pupy niemowlęce w specjalnych rękawiczkach, a sprawa polska. Ble ble ble kukuryku, fiu, fiu ....

Mar-Basia
28-09-2009, 22:17
Witam.
Widzisz Tadeuszu,to jest tak:
Rozbite rodziny,gdzie corka lub syn spedza co drugi weekend u tatusia.W potocznym jezyku nazywany"niedzielny tatus".
Jesli relacje miedzy bylymi malzonkami sa dobre,pomimo rozwodu,to wtedy OK.
Bywa jednak,ze czasem sa one zle,badz bardzo zle.
Wtedy tatus musi bardzo uwazac,by przypadkiem nie wziac coreczki na niedzielnym spacerze na rece,bo a nuz zobaczy to przyjaciolka bylej zony,doniesie odpowiednim wladzom,mocno przesadzajac w opowiadaniach i moze byc baardzo nieciekawie.
Sluzby socjalne moga dac wiare "nakreconemu przez mamusie dziecku" i zeznaniom przyjaciolki.A wtedy?...
Lepiej nie mowic.
To tylko prosty przyklad jak mozna zostac " pedofilem mimo woli".

Podobno Polak,ktory odbywa kare dlugoletniego wiezienia w USA nie uzywal rekawiczek specjalnie do tego przeznaczonych.
Chore to wszystko.

Karolu, dobrze zes to napisal, sama prawda, zadna bzura!!!!!!!! Niestety w Stanach dzieki uczynnej sasiadce (rzadko sasiadowi) mozesz szybciutko wyladowac za kratkami z aktem oskarzenia za pedofilie...nawet za kapiel wlasnego dziecka - zalezy od interpretacji i intencji swiadka. Tego dawniej nie bylo, mentalnosc sie zmienila od pewnego czasu i ludnosc jest poprostu swirnieta do kwadratu. Za duzo maja "nawieczonych bigotow".:mad:

Wlasnie w tym kontekscie ryzykuje byc sadzony R.Polanski. Zdecydowanie jest winny, ale jest wiele ale, trikow w procedurze poprzedniego prokuratora. Nalezy znac wszystkie kulisy aby sie wypowiadac.

Bianka
28-09-2009, 22:18
Zbrodnicze - protestanckie prawo amerykańskie nakazujące ściganie niewinnego Polańskiego, tolerujące kopniętych Amiszów, Mormonów i nakazujące myć pupy niemowlęce w specjalnych rękawiczkach, a sprawa polska. Ble ble ble kukuryku, fiu, fiu ....
Nareszcie głos rozsądku. Drugi, poza Marbellą :D

Pani Slowikowa
28-09-2009, 22:20
Jednakże zanim wrócisz, poczytaj...:) Asiu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,37976,title,Molestowani-ojcowie-czyli-gra-w-pedofila,wid,10884870,wiadomosc_prasa.html?ticaid= 18d46


Wiesz w Polsce to jest jeszcze nowosc.. Tu takie praktyki juz sa od dawna.. Manipulacja dzieckiem do spraw rozwodowych.. Paskudna sprawa..:mad:

Jest jeszcze jedna podobna.. nazywa sie "sexual harasment" to jezeli spojrzysz sie na urzedniczke pozadliwym okiem i dotkniesz jej ramienia twoim ramieniem w ciasnym korytarzu:confused:

Mar-Basia
28-09-2009, 22:23
Widze, ze nareszcie wraca glos rozsadku o "prawdziwej" realnosci amerykanskiej. Duzy postep. :rolleyes:

Lila
28-09-2009, 22:26
Karolu, dobrze zes to napisal, sama prawda, zadna bzura!!!!!!!! Niestety w Stanach dzieki uczynnej sasiadce (rzadko sasiadowi) mozesz szybciutko wyladowac za kratkami z aktem oskarzenia za pedofilie...nawet za kapiel wlasnego dziecka - zalezy od interpretacji i intencji swiadka. Tego dawniej nie bylo, mentalnosc sie zmienila od pewnego czasu i ludnosc jest poprostu swirnieta do kwadratu. Za duzo maja "nawieczonych bigotow".:mad:

Wlasnie w tym kontekscie ryzykuje byc sadzony R.Polanski. Zdecydowanie jest winny, ale jest wiele ale, trikow w procedurze poprzedniego prokuratora. Nalezy znac wszystkie kulisy aby sie wypowiadac.

Po pierwsze, oskarżenia takie są u nas coraz powszechniejsze ( artykuł który podesłałam, oraz opinia sędziów, którzy domyślają się fałszu).

Po drugie -Polański reżyser i gubernator aktor Szwarceneger, może pójdą sobie ...hmm...na rękę.

Po trzecie, dziwna jest ta obrona faceta ( zapomnijmy iż to wielki reżyser) , który upił i przeleciał dziewczynkę.
Szczególnie przez kobiety.
Dla mnie - SZOK !!!

Po czwarte - marbello, sugerujesz że znasz kulisy.:D
Jeśli nie byłaś w tej willi Nicholsona, to ośmielam się mniemać, że ich nie znasz.

I ta sprawa jest papierkiem lakmusowym dla naszego rządu, który każe kastrować.:D

Pani Slowikowa
28-09-2009, 22:27
. Gdybyśmy wszystkich wielkich oceniali tylko pod kątem ich poprawności w życiu codziennym to większość dzieł należałoby wyrzucić z bibliotek i muzeów. To bardzo proszę nie być upiornie błyskotliwym.

A kto mowi o jakims wyrzucaniu?? Sztuka to sztuka .

Karol
28-09-2009, 22:31
Ach te niedobre USA - ile nam Polakom przysparza problemów...

Kazik
28-09-2009, 22:52
Napisał Bronczyk:.....artystą jest wielkiego formatu i dla mnie to się liczy. Adolf też był artystą podobno nie złym malarzem
Malarzem pokojowym, a nie artystą. Może Tobie to wszystko jedno.

Karol
28-09-2009, 22:53
USA jest beeeee i murzynów tam też biją. Okropny kraj...

Lila
28-09-2009, 22:58
Malarzem pokojowym, a nie artystą. Może Tobie to wszystko jedno.

Nie malarzem pokojowym, tylko sztalugowym.:D :D
Takie tam akwarelki produkował.
Tu masz linka , po ile chodzą...:D
http://fakty.interia.pl/ciekawostki/news/obrazy-hitlera-sprzedane-za-95-tys-funtow,1295481

ewelina55
28-09-2009, 23:05
Chciałabym jednak zwrócić uwagę [ i nie jest to plotka ] dyskutantek i dyskutantów na maleńki detal.
Teraz Polański nie został aresztowany za sex, ani za gwałt, ani za nic takiego gorszacego opinię publiczną.
List gończy został wystawiony, ponieważ po pierwszej rozprawie, a przed drugą R.Polański dał nogę z USA.
Czyli ścigany i aresztowany jest za niestawienie....I za nic więcej, jak dotąd. I nie mam tej informacji przekazanej pocztą pantoflową....zaręczam.

Karol
28-09-2009, 23:07
Bardzo ciekawą ewolucję przeszedł wątek od Polańskiego poprzez krytykę prawa USA aż do oceny malarstwa sztalugowego Adolfa Hitlera. Ciekawe jaki będzie koniec rozważań?

Lila
28-09-2009, 23:13
Chciałabym jednak zwrócić uwagę [ i nie jest to plotka ] dyskutantek i dyskutantów na maleńki detal.
Teraz Polański nie został aresztowany za sex, ani za gwałt, ani za nic takiego gorszacego opinię publiczną.
List gończy został wystawiony, ponieważ po pierwszej rozprawie, a przed drugą R.Polański dał nogę z USA.
Czyli ścigany i aresztowany jest za niestawienie....I za nic więcej, jak dotąd. I nie mam tej informacji przekazanej pocztą pantoflową....zaręczam.

Oczywiście Ewelino. Cały czas bębni o tym radio.
Ponoć to jeszcze gorzej. Ponoć...:) :)
Bardzo ciekawą ewolucję przeszedł wątek od Polańskiego poprzez krytykę prawa USA aż do oceny malarstwa sztalugowego Adolfa Hitlera. Ciekawe jaki będzie koniec rozważań?

Posiedź trochę Karol, to się dowiesz.
Może dojdziemy do budowy piramid?:)

Dobranoc.

Karol
28-09-2009, 23:20
Piramidy może mniej mnie interesują, ale np. wywód: najazd Hunów na Rzym i jego wpływa na twórców ustawodawstwa w USA.

Mar-Basia
28-09-2009, 23:23
Po pierwsze, oskarżenia takie są u nas coraz powszechniejsze ( artykuł który podesłałam, oraz opinia sędziów, którzy domyślają się fałszu).

Po drugie -Polański reżyser i gubernator aktor Szwarceneger, może pójdą sobie ...hmm...na rękę.

Po trzecie, dziwna jest ta obrona faceta ( zapomnijmy iż to wielki reżyser) , który upił i przeleciał dziewczynkę.
Szczególnie przez kobiety.
Dla mnie - SZOK !!!

Po czwarte - marbello, sugerujesz że znasz kulisy.
Jeśli nie byłaś w tej willi Nicholsona, to ośmielam się mniemać, że ich nie znasz.

I ta sprawa jest papierkiem lakmusowym dla naszego rządu, który każe kastrować.

Ty masz dar przekrecania wypowiedzi, znamy to od dawna. Przeczytaj uwaznie co napisalam::D

Wlasnie w tym kontekscie ryzykuje byc sadzony R.Polanski. Zdecydowanie jest winny, ale jest wiele ale, trikow w procedurze poprzedniego prokuratora. Nalezy znac wszystkie kulisy aby sie wypowiadac.
Dlatego sie nie wypowiadam kategorycznie w sprawie R.Polanskiego, bo kulisy znane sa tylko SAMEMU OSKARZONEMU, nawet jego adwokaci pewnie ich nie znaja tak do konca!!!!! A jak znaja to wersje R.Polanskiego.

Powroce do twoich wywodow. Sedziowie nie zawsze chca domyslac sie falszu. Wszystko zalezy od kontekstu, adwokata, ukladow. Fakty stare jak swiat, znane zawodowcom z dziedziny prawa , ktorzy mieli lub maja do czynienia ze skomplikowana maszyna sadowa. Sa sprawy o ktorych sie nie mowi z wielu powodow. ;)

Karol
28-09-2009, 23:30
Zmobilizujmy się i niech ekipa pań z naszego Forum pojedzie do USA, to jak w banku - Polański zostanie uniewinniony.

Mar-Basia
28-09-2009, 23:37
Zmobilizujmy się i niech ekipa pań z naszego Forum pojedzie do USA, to jak w banku - Polański zostanie uniewinniony.

Karolu o nicku w czarnych okularach. Wyobrazam sobie, ze jestes doroslym "chlopcem" i nie obrazisz sie za to co powiem ponizej.

Najwiecej robia szumu, najwiecej oskarzaja Ci, co sami maja podobne winy na sumieniu. Odbierz to jak uwazasz, mysle, ze nie bardzo sie myle!;)

ewelina55
28-09-2009, 23:37
Dla mnie żałosne są te głosy obrony establihmentu politycznego i artystycznego. On miał 43 lata, a dziecko 13 lat no i takie ciągoty? Dodam, że mają prawo wypowiedzieć się i obstawać za nim.
Ja wolałabym, żeby honorowano go na całym świecie za twórczość niż żeby wspominano jego perwersyjne zachowanie.
Może sędzia złagodzi wyrok, wszak jest to teraz rześki staruszek.

jano43
28-09-2009, 23:52
Ten sędzia kopnął już w kalendarz Ewelinko55.Sędzia,który go zastąpił w zeszłym roku zwrócił się do Polańskiego by stawił się w sądzie dla dokończenia sprawy.Podobno,zważywszy na okoliczności,były widoki na b.łagodny wyrok.Tyle,że oskarżony wolał nie ryzykować.

Karol
28-09-2009, 23:58
Święta racja marbello123, oj mam kilka grzeszków, oj mam... w końcu jestem "dorosłym chłopcem", tyle że różnię się od p. Polańskiego tym, że preferowałem pełnoletnie panienki.

ewelina55
29-09-2009, 00:06
O widzisz Jano, tego nie wiedziałam, dzięki za info. Dodam jeszcze, że nie wyobrażam sobie, żeby taki 43-letni dziad, nawet dotykał moją 13-letnią córkę. Ale to może zrozumieć tylko małżeństwo posiadające dzieci płci żeńskiej. Dlatego conajmniej dziwne wydają mi się opinie co niektórych.

tadeusz50
29-09-2009, 05:01
O widzisz Jano, tego nie wiedziałam, dzięki za info. Dodam jeszcze, że nie wyobrażam sobie, żeby taki 43-letni dziad, nawet dotykał moją 13-letnią córkę. Ale to może zrozumieć tylko małżeństwo posiadające dzieci płci żeńskiej. Dlatego conajmniej dziwne wydają mi się opinie co niektórych.
43-letni facet jest dziadem. To co mówisz o tych starszych? 50, 60, 70 latkach.?? Jak rozumieć "nawet dotykał moją 13-letnią córkę"? Nie może ten dziad (może być wujkiem) przywitać się? W jakiej odległości ma od niej stać by przypadkiem jej nie dotknąć? Sprecyzuj!!! Dla jasności mam dorosłą córkę i od niej dwie wnuczki.
Oczywiście jeśli chodzi o dotykanie z podtekstem seksualnym to już zupełnie co innego zdecydowanie nie wyobrażam sobie tego ale i tak nie nazwę go dziadem.
Kłania się 59-letni dziadyga

Lila
29-09-2009, 08:57
Dla mnie żałosne są te głosy obrony establihmentu politycznego i artystycznego. On miał 43 lata, a dziecko 13 lat no i takie ciągoty? Dodam, że mają prawo wypowiedzieć się i obstawać za nim.
Ja wolałabym, żeby honorowano go na całym świecie za twórczość niż żeby wspominano jego perwersyjne zachowanie.
Może sędzia złagodzi wyrok, wszak jest to teraz rześki staruszek.

Mam to samo zdanie. Dokładnie.
Aż żal był patrzeć na Wajdę, jak się plątał '' w zeznanich'' w programie ''Teraz my''.

Tadziu, ależ niezłomny jesteś.
Przecież Ewelina nie pisze o przywitaniu się z wujkiem, tylko o przywitaniu z penisem Romana .
A dla takiej dziewczynki, facet po 40-ce to już dziad jest,bez urazy.

tadeusz50
29-09-2009, 09:48
Tadziu, ależ niezłomny jesteś.
Przecież Ewelina nie pisze o przywitaniu się z wujkiem, tylko o przywitaniu z penisem Romana .
A dla takiej dziewczynki, facet po 40-ce to już dziad jest,bez urazy.

Odniosłem się do tego co napisałem w innym miejscy (innym wątku).
Tu suche słowa które często są zupełnie inaczej odbierane niż autor miał na myśli. W odpowiedzi powstaje czasem agresywna odpowiedź i już konflikt gotowy. Poza tym szukanie w upatrzonym "przeciwniku" wyjętych z kontekstu cytatów (czasem nawet zmienionych) i dopiero draka nad drakami.
"Suche" słowa tak też mogą być odczytane. W dyskusji w realu zostaje to odczytane zdecydowanie bardziej prawidłowo o ile wypowiedź nie jest specjalnie prowokacyjna z całą gestykulacją i mimiką.
ps. 43-letni facet spokojnie może być ojcem i to wcale nie starym jak na ojcostwo.

asa
29-09-2009, 09:48
Mam biografię Polańskiego,nawet własnoręcznie opisane zdarzenie nie wygląda dobrze,niestety.Poza tym Polański miał też inne kontakty z nieletnimi-Nastazję Kinski poznał bliżej zanim zagrała u niego w "Tess"

Bianka
29-09-2009, 09:49
O Dodam jeszcze, że nie wyobrażam sobie, żeby taki 43-letni dziad, nawet dotykał moją 13-letnią córkę. Ale to może zrozumieć tylko małżeństwo posiadające dzieci płci żeńskiej. Dlatego conajmniej dziwne wydają mi się opinie co niektórych.
No nareszcie ktoś to powiedział. Gdzie była mamusia tej dziewczynki? Nie wiedziała, dokąd córka pojechała? Sama ją tam odwiozła, z góry planując karierę filmową córeczce? I co dalej? Czy takie prywatne, jednoosobowe castingi (to znaczy z jedną kandydatką) to w Stanach norma?
Nie chodzi mi o usprawiedliwienie Polańskiego. Guzik mnie obchodzą jego dokonania filmowe.
Chodzi o prewencję przestępczości. GDZIE BYLI RODZICE?

Babcia Iwa
29-09-2009, 10:23
Regułą jest, że do sławy najczęściej droga prowadzi przez łóżko.
Osoby pełnoletnie się na to godzą, bo chęć dostania się na afisz jest strasznie duża. Matka miała małe szanse i się córką posłużyła./ Myślę, że z kariery nic nie wyszło, więc trzeba było się zemścić. Faktem jest, że Polański zachował się jak przysłowiowa świnia, nawet gdyby dziecko /już z przeszłością/go prowokowało, powinien dać klapa w tyłek i odwieść do domu. Ale świat artystów jest z reguły bardzo zepsuty. Jedno mnie tylko w tym śmieszy - wyrok 50 lat. Szkoda że nie 200.

Ludgarda
29-09-2009, 11:06
Regułą jest, że do sławy najczęściej droga prowadzi przez łóżko.
Osoby pełnoletnie się na to godzą, bo chęć dostania się na afisz jest strasznie duża. Matka miała małe szanse i się córką posłużyła./ Myślę, że z kariery nic nie wyszło, więc trzeba było się zemścić. Faktem jest, że Polański zachował się jak przysłowiowa świnia, nawet gdyby dziecko /już z przeszłością/go prowokowało, powinien dać klapa w tyłek i odwieść do domu. Ale świat artystów jest z reguły bardzo zepsuty. Jedno mnie tylko w tym śmieszy - wyrok 50 lat. Szkoda że nie 200.

Dobrze powiedziane, taka jest prawda!:((

Kazimierz
29-09-2009, 11:40
Gdybym znalazł jakąś przemoc ze strony gwałciciela, prawdziwy sprzeciw ze strony gwałconej, prawdziwe oburzenie ze strony rodziców,szególnie matki, to przyłączyłbym się do zgodnenego chóru potępienia "gwałciciela, ale widzę tylko zgodny chór mamuś posiadających 13-letnie dziewczynki -dzieci o wyglądzie aniołków, widzących w "gwałcicielu ohydnego zboczeńca,43-letniego dziada itp. Widzę zgniliznę i upadek obyczajów wśród ludzi bogatych, zgniliznę systemu pieniądza i sukcesu za wszelką cenę, zgniliznę ludzi sukcesu,cynicznych "twórców", traktujących sex ze swoimi fankami jako zaszczyt dla nich.
Jedynym rozsądny głos znalazłem w w wypowiedzi Samanty G.,która widzi w tym swoją winę i mówi teraz: wybaczam mu.
Nie wini matki, która ją sama zawiozła do "gwałciciela". Rozumie czas, epokę sexu, sukcesu materialnego, hedonizmu, nie domaga się "kary śmierci" dla swego partnera w sprowokowanym przstępstwie.
Nikt nie chce poczekać na wyrok "niezawisłego" sądu, chociaż jego wyrok zależy o zawisłych ludzi.
Wyrok już zapadł, to można wyczytać w każdym poście.
Każdy już wydał wyrok na tego człowieka i nic nie zmieni jeszcze jeden wyrok. Wyrok urzędowy nie zatrzyma fali rozpasanego sexu, jaka zalewa świat sukcesu materialnego, mimo frazesu o miłości bliżniego swego.
Rozdzielenie miłości od sexu, nigdy nie było tak wyraźne, jak teraz.

Mavronka Freydis
29-09-2009, 12:02
Jedno mnie tylko w tym śmieszy - wyrok 50 lat. Szkoda że nie 200.Babciu Iwo, babcia chyba przesadza. Gdyby takie wyroki ferowano artystom i rezyserom to dalej ogladalibysmy nieme kino. :) Wokol Hollywood kreca sie rozne podlotki przyciagajace uwage zgrabna pupa i jedrnym biustem. Dziewczyna i jej matka zgodzily sie na prowokujace sesje zdjeciowe. Zdjecia mialy rozbudzic seksualne pozadanie u czytelnikow "Vogue Magazine". Okladki takich magazynow trafiaja na szafki w meskich przebieralniach i sciany toalet w zakladach karnych. Polanski byl tak dobry w przekazie tego co chcal osiagnac, ze sam padl ofiara wlasnej tworczosci. Artyste powinien osadzac sklad sedziowski skladajacy sie przynajmniej w polowie z ludzi znajacych sie na tej branzy.

Basia.
29-09-2009, 12:13
byłam zniesmaczona, dzisiaj przeczytałam fragment bloga Janusza Wojciechowskiego, z którym się zgadzam całkowicie.:

"Wielce szanowny Panie Humanisto! Nie ma nieletnich prostytutek, są tylko krzywdzone dzieci!" - pisze an swoim blogu Janusz Wojciechowski. Eurodeputowany komentuje w ten sposób wczorajszą wypowiedź Krzysztofa Zanussiego na temat sprawy Romana Polańskiego.
"13-letnia dziewczynka, która uprawia seks z cztery razy starszym od siebie mężczyzną, jest tylko i wyłącznie ofiarą, jest tylko i wyłącznie krzywdzonym dzieckiem. Koniec i kropka nad i. Jest dzieckiem krzywdzonym tym bardziej, jeśli czyni to za pieniądze, bo ten, kto ją wykorzystuje, oprócz psychicznego urazu sprowadza ja na złą drogę i pogłębia jej demoralizację" - przypomina Janusz Wojciechowski (http://temat.onet.pl/janusz_wojciechowski?forceDisplay=true).

"Nie słyszałem, aby dziewczynka molestowana przez Polańskiego wzięła za to pieniądze" - podkreśla.

Podsumowując, eurodeputowany punktuje Zanusssiego (http://temat.onet.pl/krzysztof_zanussi): "Wstyd, że pan tego nie wie, Panie Humanisto!"
http://wiadomosci.onet.pl/2051339,11,nie_ma_nieletnich_prostytutek,item.html

Mar-Basia
29-09-2009, 12:23
Polanski byl tak dobry w przekazie tego co chcal osiagnac, ze sam padl ofiara wlasnej tworczosci. Artyste powinien osadzac sklad sedziowski skladajacy sie przynajmniej w polowie z ludzi znajacych sie na tej branzy.

Doskonale, wlasnie o to chodzi. Jest winny, zdecydowanie ale powiniem byc sadzony przez specjalistow a nie podniecona opinie publiczna.

http://img5.imagebanana.com/img/rmv6jgrb/brawa_g9n3gauk0fsbjz8qvhcg1.gif (http://img5.imagebanana.com/)

Jadzia_G
29-09-2009, 12:34
Jedno tylko chciałabym dodać - to że jest winien nie ulega wątpliwości ....... ale jeżeli to mamusia ją tam zaprowadziła ... to dla niej jeszcze surowszy wyrok. I to by było na tyle......pozdrawiam.

Scarlett
29-09-2009, 12:40
Faza pokwitania właściwego- występuje między 13 a 16 rokiem życia, przypada z reguły na wiek około 13 lat. Piersi u dziewcząt w tym wieku są już wyraźnie zaznaczone , z brodawką i jej otoczką o ciemnym zabarwieniu. Pojawia się owłosienie pod pachami a włosy łonowe pokrywają wzgórek łonowy na kształt trójkąta. U większości młodych kobiet w tym wieku pojawia się pierwsze krwawienie miesięczne.

Czy Pan Polański nie zdawał sobie sprawy, że dotyka jeszcze dziecko, którego ciało jest nie w pełni ukształtowane nie mówiąc o psychice?
Czy nie zauważył tego i jeszcze pytał o datę ostatniej miesiączki?
Wykorzystał dziecięcą naiwność. Zachował się jak zwyczajna glisda i nie usprawiedliwia go ilość wypitego alkoholu i zażytych narkotyków. Zafajdał sobie życiorys i powinien mimo upływu lat za to odpokutować. To jest moje zdanie.

Mavronka Freydis
29-09-2009, 13:00
Roman Polanski wielokrotnie przyznal, ze zrobil dziewczynie krzywde. Z wlasnej inicjatywy chcial ja naprawic i udalo mu sie uzyskac przebaczenie. Byl gotowy poniesc karne konsekwencje swojego czynu. Ale jest pewna granica strachu, ktora nawet u zwierzecia wywoluje odruch samoobrony. Uciekl zaszczuty przez zadnego krwi sedziego, ktory go publicznie obrazal i straszyl niewspolmiernie wysokim wyrokiem. W takim ukladzie nie bylo mowy, o sprawiedliwosci tylko, o zemscie szalenca. Roman Polanski nie uniknal kary. Za swoj czyn zaplacil cala swoja kariera jaka mogl zrobic w Hollywood. Byl uciekinierem przez 30 lat. Gdzies chyba powinna byc granica zemsty. W ktoryms momencie nalezy sie zatrzymac. Chyba ze chce sie byc takim jak sedzia Laurence J. Rittenband.

jasinek123
29-09-2009, 13:05
Kaziu
Polański ma już 76 lat
proszę to też brać pod uwagę!

tadeusz50
29-09-2009, 13:07
Elu-sagela.
Faza pokwitania właściwego- występuje między 13 a 16 rokiem życia, przypada z reguły na wiek około 13 lat.
Ale są też dziewczęta dojrzewające znacznie wcześniej np około 9 roku życia. Z tego co było pisane to dziewczę było nad wiek rozwinięte. Wieku nastolatków i nastolatek nie da się określić na podstawie wyglądu. Można naprawdę poważnie się oszukać.

Malgorzata 50
29-09-2009, 13:12
Gdybym znalazł jakąś przemoc ze strony gwałciciela, prawdziwy sprzeciw ze strony gwałconej, prawdziwe oburzenie ze strony rodziców,szególnie matki, to przyłączyłbym się do zgodnenego chóru potępienia "gwałciciela, ale widzę tylko zgodny chór mamuś posiadających 13-letnie dziewczynki -dzieci o wyglądzie aniołków, widzących w "gwałcicielu ohydnego zboczeńca,43-letniego dziada itp. Widzę zgniliznę i upadek obyczajów wśród ludzi bogatych, zgniliznę systemu pieniądza i sukcesu za wszelką cenę, zgniliznę ludzi sukcesu,cynicznych "twórców", traktujących sex ze swoimi fankami jako zaszczyt dla nich.
Jedynym rozsądny głos znalazłem w w wypowiedzi Samanty G.,która widzi w tym swoją winę i mówi teraz: wybaczam mu.
Nie wini matki, która ją sama zawiozła do "gwałciciela". Rozumie czas, epokę sexu, sukcesu materialnego, hedonizmu, nie domaga się "kary śmierci" dla swego partnera w sprowokowanym przstępstwie.
Nikt nie chce poczekać na wyrok "niezawisłego" sądu, chociaż jego wyrok zależy o zawisłych ludzi.
Wyrok już zapadł, to można wyczytać w każdym poście.
Każdy już wydał wyrok na tego człowieka i nic nie zmieni jeszcze jeden wyrok. Wyrok urzędowy nie zatrzyma fali rozpasanego sexu, jaka zalewa świat sukcesu materialnego, mimo frazesu o miłości bliżniego swego.
Rozdzielenie miłości od sexu, nigdy nie było tak wyraźne, jak teraz. Kazimierzu sorry ale ręce opadają oraz biust z szelestem jak się czyta twoje świętoszkowate "mądrości" .Gdyby ta gówniara goła wlazła Polańskiemu do łóżka powinien ja wykopać jednym zręcznym ruchem.A jego pozycja ,intelekt i poziom są tu tylko okolicznością obciążająca.Niestety.Kocham filmy Polańskiego -jest wybitnym reżyserem o bardzo przewrotnym spojrzeniu na ludzka naturę .Ale człowiekiem okazał sie dennym.Moim zdaniem wazne jest w tej sprawie by zapadł wyrok "winny" oczywiście nie żądam 50 lat w kazamatach ale albo żyjemy w świecie prawa albo podwójnej moralności.I dziwi mnie ten chór oburzonych intelektualistów z Zanussim na czele

Basia.
29-09-2009, 13:13
Gdy Polański dostał nominację do Oscara za "Pianistę", Samantha Geimer, jego ofiara z 1977 r., powiedziała dziennikowi "Los Angeles Times":

Poznałam go, gdy miałam 13 lat. Powiedział mojej matce, że chce zrobić mi zdjęcia do francuskiego magazynu. Potem w domu Jacka Nicholsona na Mulholland Drive dał mi szampana i działkę quaalude - i mnie wykorzystał.

Nie zgodziłam się na stosunek. Powtarzałam "nie", ale on nie uznał tego za odmowę. Byłam sama, przestraszona.


putBan(62);

Pozwaliśmy go, przyznał się do winy. Jego prawnik i nasz oraz prokurator zawarli ugodę. Sędzia ją zatwierdził. Ale ku naszemu zdumieniu w ostatniej chwili się wycofał i odmówił jej respektowania.

Niewątpliwie zrobił rzecz ohydną, straszną wobec młodej dziewczyny. Ale to było 25 lat temu. I szczerze mówiąc, skandal (http://tematy-wiadomosci.gazeta.pl/S/1587,skandal), jaki wybuchł, był tak traumatyczny, że jego postępek zbladł przy tym w moich oczach.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80276,7089540,Samantha_Geimer_w_2003_r___Osadzmy _film__nie_czlowieka.html

Scarlett
29-09-2009, 13:14
Tadeuszu to jest jedyne publikowane zdjęcie tej dziewczynki. Ile byś jej dał lat?

http://www.iv.pl/images/7cyfsgy49r4ek7ihknuo.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=7cyfsgy49r4ek7ihknuo.jpg)

Lila
29-09-2009, 13:15
Szok, szok i jeszcze raz szok !!!

A jak pięknie wyżywaliscie się na wątku o pedofilach, a teraz liczycie włosy łonowe na ciele skrzywdzonej dziewczynki.

Hola, hola z tą zemstą.
Jak na razie nie było kary. Mogę zrozumieć strach Polańskiego, choć nie do końca, bo Nastasjia Kinsky miała lat 15, a przespał sie z nią już po amerykańskiej aferze.

Dla mnie ta cała obrona naszej artystycznej wierchówki jest żenująca. Ma ona problem z sobą. Zwyczajnie głupia jest świadomość iż się wchodziło w tyłek wielkiemu reżyserowi.
Całkiem tak samo, jak on to zrobił ....z dzieckiem.

Malgorzata 50
29-09-2009, 13:23
Lila,Basiu -dokładnie tak myślę .

Malgorzata 50
29-09-2009, 13:23
sagula dałabym jej 12-13 lat nie wiecej .

Basia.
29-09-2009, 13:24
Elu, dobrze, że zamiescilaś tę fotkę, dodaję jeszcze jedną. Tak wyglądała wtedy trzynastolatka.

http://img16.imageshack.us/img16/5888/samantac.jpg (http://img16.imageshack.us/i/samantac.jpg/)

tadeusz50
29-09-2009, 13:24
Elu co prawda zdjęcie niezupełnie okazuje sylwetkę, ale jednak widzę u niej pomimo prawie profilu biust. Tak więc mogła sylwetka być doroślejsza. W wielu mediach jest mówione o tym, że była ponad wiek rozwinięta.
ps. parę lat temu do domu w którym mieszkam wprowadził się małżeństwo z dziećmi. (współwłaściciele). Widząc dziewczę spytałem "kiedy matura" gdy usłyszałem, że chodzi do podstawówki i jest o równy rok młodsza od starszej wnuczki oczy miałem wielkości starych dwudziestozłotówek. Stąd uparcie piszę czy wiedział, że ma 13 lat. Taka jest moja wątpliwość. Nie chcę go bronić ale mogę mieć wątpliwości.

Malgorzata 50
29-09-2009, 13:27
Elu co prawda zdjęcie niezupełnie okazuje sylwetkę, ale jednak widzę u niej pomimo prawie profilu biust. Tak więc mogła sylwetka być doroślejsza. W wielu mediach jest mówione o tym, że była ponad wiek rozwinięta.
ps. parę lat temu do domu w którym mieszkam wprowadził się małżeństwo z dziećmi. (współwłaściciele). Widząc dziewczę spytałem "kiedy matura" gdy usłyszałem, że chodzi do podstawówki i jest o równy rok młodsza od starszej wnuczki oczy miałem wielkości starych dwudziestozłotówek. Stąd uparcie piszę czy wiedział, że ma 13 lat. Taka jest moja wątpliwość. Nie chcę go bronić ale mogę mieć wątpliwości.
No to może wyglądała na 16 i co Z TEGO????????

Basia.
29-09-2009, 13:27
Tadziu, miałam 170 cm wzrostu jako czternastolatka /później urosłam 1 cm/ wyglądałam na więcej lat i co z tego? Pisałam o tym w innym wątku DOROŚLI LUDZIE UŻYWALI DZIECKA W HANIEBNY SPOSÓB, UŻYWALI JAK RZECZY. :mad: Dorosły, zblazowany facet, jako artysta wybitny, jako człowiek maluczki uprawiał seks z trzynastoletnią dziewczynką, dzieckem, dając jej przed stosunkiem jakąś pigułkę i szampana. Czytałam o dzieciństwie Polańskiego, po takich przeżyciach powinien być wrażliwy na krzywdę ludzką bo sam otrzymał pomoc od wrażliwych ludzi. Dzieciństwo w getcie ma się nijak do obcowania cielesnego z dziećmi. Nie chodzi o to żeby 76 letniego człowieka wsadzić do więzienia na resztę życia, nie chodzi o więzienie tylko o wyrok gdzie facet usłyszy, że jest WINNY, po wyjściu z rozprawy niech sobie podróżuje po całym swiecie bez obawy, że go złapią i aresztują.

Mavronka Freydis
29-09-2009, 13:27
Tadeuszu to jest jedyne publikowane zdjęcie tej dziewczynki. Ile byś jej dał lat?
A moze wszyscy powinni zobaczyc choc kilka z tych kilkuset zdjec, ktore robil Polanski? Nieuwazasz, ze cos tu nie gra i ktos nakreca cala ta sprawe?

ewelina55
29-09-2009, 13:39
Nie obrażajcie się panowie i nikt mi nie wmówi, że 43-letni facet, to wymarzony partner dla 13-latki, nawet gdyby była prostytutką [ w co śmiem wątpić ]. I ja nie pisałam o żadnym dotyku wujka.
Jak można nazwać człowieka, który dopuszczał się czynów lubieżnych podając wcześniej dziewczynce alkohol i narkotyki?
Kiedy czyn mu udowodniono, to on jak tchórz poprostu zwiał i robił wiele lat uniki. Po Oskara też nie pojechał w obawie, że go zamkną.
To nie społeczeństwo będzie go sądzić, jak tu ktoś zaznaczył. Normalni, wrażliwi ludzie wyrażają tylko swoją opinię i oburzenie.
Nikt nie odbiera p.Polańskiemu jego zasług. Ocena negatywna dotyczy jego, jako człowieka prywatnie, a tu nawet p. Wajda wystawił mu niepochlebną charaktrystykę.

Mavronka Freydis
29-09-2009, 13:54
Uwazam, ze matka tej dziewczyny zrobila jej wieksza krzywde niz Polanski.
Pozwolila niepelnoletniej corce na robienie sobie erotycznych zdjec.
Jej donos wywolal oskarzenie Polanskiego, przez co zdjecia, ktore robil nie mogly byc opublikowane w magazynie. Wystawila corke na pozarcie reporterom i to na cale dziesieciolecia. A takze odebrala jej zyciowa szanse zostania modelka czy nawet aktorka, bo nikt nie zatrudni skandalistki.
Tak "madrej" mamy nie mozna pozazdroscic nikomu.

Bianka
29-09-2009, 13:59
Uwazam, ze matka tej dziewczyny zrobila jej wieksza krzywde niz Polanski.
Pozwolila niepelnoletniej corce na robienie sobie erotycznych zdjec.
Jej donos wywolal oskarzenie Polanskiego, przez co zdjecia, ktore robil nie mogly byc opublikowane w magazynie. Wystawila corke na pozarcie reporterom i to na cale dziesieciolecia. A takze odebrala jej zyciowa szanse zostania modelka czy nawet aktorka, bo nikt nie zatrudni skandalistki.
Tak "madrej" mamy nie mozna pozazdroscic nikomu.
Dokładnie. O mamuśce przede wszystkim powinno się rozmawiać. Ojciec w tej rodzinie był? Bo nie wiem.

Lila
29-09-2009, 13:59
Uwazam, ze matka tej dziewczyny zrobila jej wieksza krzywde niz Polanski.
Pozwolila niepelnoletniej corce na robienie sobie erotycznych zdjec.
Jej donos wywolal oskarzenie Polanskiego, przez co zdjecia, ktore robil nie mogly byc opublikowane w magazynie. Wystawila corke na pozarcie reporterom i to na cale dziesieciolecia. A takze odebrala jej zyciowa szanse zostania modelka czy nawet aktorka, bo nikt nie zatrudni skandalistki.
Tak "madrej" mamy nie mozna pozazdroscic nikomu.

Wynika z tego,że nie do końca się godziła na to co jej przypisujecie.
Zaprowadziła córkę na zdjęcia , a nie na rypanko.:mad:

Lila
29-09-2009, 14:01
Swoją drogą jakie to znamienne i ''dulskie''.:)
Jak się nie da obwinić córki, to chociaż moze matkę?

A kto to robi?
"KOBIETY".
Powtórzę- SZOK.

Bianka
29-09-2009, 14:07
Dobre :D Ciekawe, ile z naszych forumowiczek prowadzało swoje nieletnie córki na sesję rozbieranych zdjęć do czasopisma dla panów? Ile gotowe byłoby zaprowadzić na takie sesje swoje nieletnie wnuczki (no bo córki już z pewnością dorosłe).

Mavronka Freydis
29-09-2009, 14:11
...nawet p. Wajda wystawił mu niepochlebną charaktrystykę. Pan Wajda to jest wielokrotnie krytykowana konkurencja Polanskiego. Sam powinien odebrac swojego Oskara poczta, bo jego ukazanie sie na zywo wywolalo konsternacje i smiech. Kilka nieskladnych slow po polsku nie wystawia mu dobrego swiadectwa. Szkoda ze przypisuje mu sie reprezentowanie polskiego kina.

Lila
29-09-2009, 14:13
Młodą Paulinę Młynarską zaprowadzili rodzice do Wajdy.
O efektach można sobie poczytać,bo sama teraz głosno mówi .
A Adrianna i Wojciech Młynarscy nie tego chcieli dla dziecka.

Pani Slowikowa
29-09-2009, 14:25
. Sam powinien odebrac swojego Oskara poczta, bo jego ukazanie sie na zywo wywolalo konsternacje i smiech. Kilka nieskladnych slow po polsku nie wystawia mu dobrego swiadectwa. Szkoda ze przypisuje mu sie reprezentowanie polskiego kina.


Chyba zartujesz? Dlaczego jego ukazanie sie mialo wywolac konsternacje i smiech???:confused:

Mavronka Freydis
29-09-2009, 15:18
Chyba zartujesz? Dlaczego jego ukazanie sie mialo wywolac konsternacje i smiech???:confused:Dlatego, ze to byla zenada. Facet do anglojezycznej widowni zwracal sie po polsku, a swoim zachowaniem przypominal nierozgarnietego "Pawlaka" podczas jego filmowej wizyty u brata w Chicago.

Basia.
29-09-2009, 15:23
Mavronko, Amerykanie do polskojęzycznej widowni zwracają się w swoim języku więc nie rozumiem problemu, tlumacza nie było? :confused: Nie wszyscy muszą znać obce języki, Wajda jest wspaniałym reżyserem.

Mavronka Freydis
29-09-2009, 16:15
Mavronko, Amerykanie do polskojęzycznej widowni zwracają się w swoim języku więc nie rozumiem problemu, tlumacza nie było? :confused: Nie wszyscy muszą znać obce języki, Wajda jest wspaniałym reżyserem. Przy odbieraniu nagrody podziekowanie za nia mowi sie w jezyku tych, ktorzy ja przyznali. Tak nakazuje zwyczaj. Wajda mogl nauczyc sie tej roli, bo w tym teatrze juz nigdy nie wystapi. Zwracanie sie do widowni w niezrozumialym dla niej jezyku powoduje konsternacje chocby dla tego, ze niewiadomo kiedy gwizdac, a kiedy klaskac. Ludzie patrzyli na Wajde jak na mamroczacy manekin z grymasem twarzy przypominajacym usmiech. Nie wszyscy przeciez wiedzieli, ze w tym dniu Suwalki reprezentuja cala Polske.
Tak samo, zupelnie nie na miejscu zachowal sie polski zespol "Ich Troje", kiedy zaspiewal po niemiecku na konkursie Interwizji. Totalny brak odpowiedzialnosci. Takie zachowanie osmiesza Polske przed swiatem. Zenada.

Jadzia_G
29-09-2009, 19:05
Swoją drogą jakie to znamienne i ''dulskie''.:)
Jak się nie da obwinić córki, to chociaż moze matkę?

A kto to robi?
"KOBIETY".
Powtórzę- SZOK.
Nawiasem mówiąc Dulska usprawiedliwiała swojego synusia. Matka która zostawia swoją 13 letnią córkę na sesji zdjęciowej - jest poprostu nieodpowiedzialna. Zrozumieć to mogą kobiety ktore mają córki - jeśli się ma syna inaczej się do tej kwestii podchodzi. Ja przede wszystkim musiałabym być obecna na tej sesji (gdybym wogóle zezwoliła córce na to). A teraz sprawa dzisiejszejszego "Celownika" - co też mamusia niewinna ??

Malgorzata 50
29-09-2009, 19:09
Dokładnie. O mamuśce przede wszystkim powinno się rozmawiać. Ojciec w tej rodzinie był? Bo nie wiem.
Bianka szanuję cię ale doprawdy - Polański był bardzo dorosłym facetem i żadna mamuśka itd itd sprawy nie rozmydla.Tym bardziej ,ze chodzi tylko o to żeby facet usłyszał wyrok ,a nie zeby go skazać na ciemnicę o chlebie i wodzie

Malgorzata 50
29-09-2009, 19:14
Wajda,Zanussi stare pierniki ,bełkoczące coś pokrętnie a wasze dywagacje na temat mamusi ,intencji mamusi ,wyglądu dzieweczki itd -żenada i szok

babciela
29-09-2009, 19:19
Ja bardzo przepraszam , ale jak można przyrównywac Wajdę do Ich Troje...a Wajda nieraz prezentował zupelnie przyzwoity angielski. Odnosnie Polańskiego to nie mam zdania, bo sprawa bardzo stara, a mysle , że niejedna dziewczynka 13-letnia doswiadczyła już bardzo doroslego seksu- specjalnie nie zwracając uwagi na swój wiek- inicjacja seksualna w naszych czasach - niestety- zachodzi bardzo wczesnie.

babciela
29-09-2009, 19:21
Małgosiu , przecież to mamusia podala do publicznej wiadomosci informacje- nie ukrywając nazwiska dzieweczki.

Basia.
29-09-2009, 19:22
Przy odbieraniu nagrody podziekowanie za nia mowi sie w jezyku tych, ktorzy ja przyznali. Tak nakazuje zwyczaj. Wajda mogl nauczyc sie tej roli, bo w tym teatrze juz nigdy nie wystapi. Zwracanie sie do widowni w niezrozumialym dla niej jezyku powoduje konsternacje chocby dla tego, ze niewiadomo kiedy gwizdac, a kiedy klaskac. Ludzie patrzyli na Wajde jak na mamroczacy manekin z grymasem twarzy przypominajacym usmiech. Nie wszyscy przeciez wiedzieli, ze w tym dniu Suwalki reprezentuja cala Polske.
Tak samo, zupelnie nie na miejscu zachowal sie polski zespol "Ich Troje", kiedy zaspiewal po niemiecku na konkursie Interwizji. Totalny brak odpowiedzialnosci. Takie zachowanie osmiesza Polske przed swiatem. Zenada.
faktycznie, mógł się nauczyć podziękowania, reżyserem jest jednak wspaniałym.

Malgorzata 50
29-09-2009, 19:29
ok. Mamusia jest krową ,ale z kwestią oceny winy lub nie mojego ulubionego reżysera jej działania nie mają nic wspólnego .Fakty są takie ,ze 43 -letni facet spał z nastolatką upoiwszy ją uprzednio i tyle .No!
I wszelkie dywagacje mające na celu podważenie tej ewidentnej winy uważam za mocno naciągane i pokrętne .Facet zwiał bo bał się zrujnowania kariery i słusznie się obawiał bo wszystko wskazywało na to ze polegnie i siądzie w amerykańskich kazamatach .Sąd się dołożył do tego żeby sprawa sądowa zamieniła się w rodzaj linczu ale to już zupełnie inne zagadnienie .Natomiast pierdoły naszych luminarzy włażących w d ...Polańskiemu i bredzących o Pigmalionie ,analizujących jego twórczość oraz traumę dzieciństwa sa w tym kontekście o kant d.... potłuc.

babciela
29-09-2009, 19:33
Ja myslę, Basiu, że Wajda juz jednak wypalił się artystycznie- porównaj jego wczesnejsze filmy( Brzezina- Panny z Wilka-najlepszy Kanal) z obecna jego twórczoscia- niestety kiedys musi nastapic kres.Oscar należal mu sie, bo stworzył nowy kierunek w sztuce filmowej i wejdzie do historii kina, ale najlepsze filmy ma juz poza soba....

Kazimierz
29-09-2009, 19:34
Kazimierzu sorry ale ręce opadają oraz biust z szelestem jak się czyta twoje świętoszkowate "mądrości" .
Z szelestem ? Pierwsze słyszę, ale niech tam.
A ty zamiast wybrzydzać na moje "mądrości", powinnaś raczej wytknąć mi te, które Cię degustują, a tak to tylko jeszcze jeden post oburzonej "mamuśki".
Wolę oburzenie tych starych pierników, niż tych z opadającymi piersiami.
Świętoszek ze mnie ? Ciekawe ?

amelia
29-09-2009, 19:49
Odnosnie Polańskiego to nie mam zdania, bo sprawa bardzo stara, a mysle , że niejedna dziewczynka 13-letnia doswiadczyła już bardzo doroslego seksu- specjalnie nie zwracając uwagi na swój wiek- inicjacja seksualna w naszych czasach - niestety- zachodzi bardzo wczesnie.


Jezeli nawet, to jednak nie znaczy, ze trzynastolatka pozbawia odpowiedzialnosci czterdziestolatka za jego poczynania.
To dorosly powinien byc odpowiedzialny, a nie dziecko.

tadeusz50
29-09-2009, 19:58
Dziś w tvn widziałem zdjęcia tej 13-latki. Jeśli tak powinna wyglądać trzynastolatka to mam pewnie kiepski wzrok. Starsza wnuczka powiedziała ona wygląda co najmniej na osiemnastkę.
Powtórzę pytanie czy Polański wiedział, że ma 13 lat?

babciela
29-09-2009, 19:59
Jakie dziecko?-dziewczynka 13- letnia, ktora ma juz za soba pewne doznania fizycznosci seksu?Dziecko-Lolitka....

Basia.
29-09-2009, 20:01
Ja myslę, Basiu, że Wajda juz jednak wypalił się artystycznie- porównaj jego wczesnejsze filmy( Brzezina- Panny z Wilka-najlepszy Kanal) z obecna jego twórczoscia- niestety kiedys musi nastapic kres.Oscar należal mu sie, bo stworzył nowy kierunek w sztuce filmowej i wejdzie do historii kina, ale najlepsze filmy ma juz poza soba....
oczywiście, już się wypalił ale robił świetne filmy kiedyś. Mam nadzieję, że zwolni obroty, Oscar za całoksztalt mu się należał.

Basia.
29-09-2009, 20:07
Jakie dziecko?-dziewczynka 13- letnia, ktora ma juz za soba pewne doznania fizycznosci seksu?Dziecko-Lolitka....
ale Lolitkę ktoś z niej zrobił, podobno ta dziewczynka po raz pierwszy miała stosunek w wieku 8 lat. Jeżeli mamuśka ją kiedyś komuś podkładała, to powinni za d...ę wziąć mamuśkę i tych, którzy z dziecka zrobili Lolitkę, bo to było dziecko wykorzystywane i krzywdzone przez ludzi dorosłych.

Arti
29-09-2009, 20:08
Fakty są takie ,ze 43 -letni facet spał z nastolatką upoiwszy ją uprzednio i tyle .No!

na przyjęciu zakrapianym alkoholem trzynastolatka hmmmm
a skąd ona się tam wzięła..z ulicy? chyba nie,
kto ją tam wprowadził? a gdzie rodzice tej dziewczyny hmmm
trzynastolatkę to chyba by zauważyli biesiadnicy nawet po pijanemu, że jest.

Bianka
29-09-2009, 20:13
Bianka szanuję cię ale doprawdy - Polański był bardzo dorosłym facetem i żadna mamuśka itd itd sprawy nie rozmydla.Tym bardziej ,ze chodzi tylko o to żeby facet usłyszał wyrok ,a nie zeby go skazać na ciemnicę o chlebie i wodzie
dzięki, ja również Cię szanuję. Myślę, że nie zrozumiałaś moich intencji. Ja NIGDZIE nie pisałam, że w jakikolwiek sposób usprawiedliwiam p. Lieblinga. Nawet nie zająknęłam się, że w środowisku artystycznym w rodzaju Hollywóod istnieje ogromne - jak to ujmuje jedna moja psiapsiółka - "rozwolnienie obyczajów".

Ja pisałam tylko i wyłącznie o tym, że pewnych rzeczy, incydentów, nieszczęść można uniknąć. Powiedz, czy zawiozłabyś swoją nieletnią córkę na sesję zdjęciową do willi jakiegoś gościa, aby tam fotografował jej gołą pupę itd. do pism dla panów? Bo ja bym tego nie zrobiła. Zbyt byłoby to dla mnie obrzydliwe. A tamta mamuśka właśnie tak postąpiła. Więc na czym polega miłość macierzyńska, odpowiedzialność za swoje dziecko? Bo trzynastolatka to przecież psychicznie przede wszystkim jeszcze dziecko?

Więc nie jest to "rozmydlanie" tematu. Jest to jego uzupełnienie o bardzo istotne szczegóły. Ta cała historia mogła naprawdę w ogóle się nie wydarzyć, gdyby dziecko miało dbająca o jej dobro matkę.
Czy nie zgadzasz się ze mną?

W końcu skoro najważniejsze - moim zdaniem - jest dobro dziecka, nieważne rozwiniętego fizycznie czy nie - to czemu w ogóle doszło do sprawy? Skąd wzięła się w willi Nicholsona? Polański ją spod szkoły przywiózł? Żenada i szok to przede wszystkim usprawiedliwianie matki.

Scarlett
29-09-2009, 20:25
A ja myślę, że nie tylko ją wykorzystał, ale potraktował obrzydliwie, uważając, aby czasem nie zaszła w ciążę. Może i żle się stało, że nie zaszła, bo sprawa obrałaby inny tor, może bardziej korzystny.:mad:
Migdalski tak pisze na blogu i tu się z nim zgadzam.:mad:

Szkoda czasu, by rozprawiać się z debilną i żałosna próbą bronienia kolegi. W walce o członka swojej korporacji nie ma - ja widać - granic wstydu i braku logiki. Ale chciałbym się jedynie naszych artystów zapytać - używalibyście tych samych argumentów, gdyby wasz koleżka Romek najpierw upił a potem pobawił się doodbytniczo z waszą 13-letnia córką? I jeszcze jedno pytanie - czy macie nasr.. w tych waszych głowach?! - kończy swój wpis Migalski.

Pani Slowikowa
29-09-2009, 20:25
Dlatego, ze to byla zenada. Facet do anglojezycznej widowni zwracal sie po polsku, a swoim zachowaniem przypominal nierozgarnietego "Pawlaka" podczas jego filmowej wizyty u brata w Chicago.


Wiesz jak sie chce cos komus wytknac to znajduje sie dziure nawet w calym.. Wajda typowy inteligent faktycznie nie pasuje swoim skromnym zachowaniem do Hollywood gdzie wszystko musi byc przesadzone aby bylo widoczne..
Smiech na sali ?? A kto sie smial?? Na pewno nie dzentelmeni:confused:

Wielka jest ignorancja w Hollywood!! To oni sa smieszni :rolleyes:

Malgorzata 50
29-09-2009, 20:26
Wiecie co już wszystko chyba zostalo powiedziane .Rozmydlamy międlimy jak TVN24

jano43
29-09-2009, 20:27
Mającym wątpliwości chcę powtórzyć to co zostało tu już powiedziane wcześniej:w trakcie rozprawy (30 lat temu) sam Polański przyznał,że wiedział z kim miał okoliczność (nieletnia) oraz,że przygotowawszy odpowiednio,że tak powiem nieelegancko,ją wychędożył.Nie sądzę też by większość z wypowiadających się w tej sprawie chciała wyręczać sąd.Ludzi irytuje,że uporczywie uchyla się przed wymiarem sprawiedliwości.

Bianka
29-09-2009, 20:33
Po prostu paskudne środowisko, ten Hollywood. I takich przypadków, jak ten, który tu międlimy, też pewnie mnóstwo.
Ale to nie jest usprawiedliwienie dla p. Lieblinga, podkreślam, żeby wszyscy zrozumieli dokładnie, że wcale go nie usprawiedliwiam.

Arti
29-09-2009, 20:34
Wajda,Zanussi stare pierniki ,bełkoczące coś pokrętnie a wasze dywagacje na temat mamusi ,intencji mamusi ,wyglądu dzieweczki itd -żenada i szok

Polański, Wajda, Zanussi to ludzie którzy swą pracą wzbogacili sztukę filmową. Są znani i uznani przez Świat sztuki.
Są wybitnymi ludźmi bez wątpienia
Życie prywatne zaś tych wybitnych zawsze było łasym kąskiem dla zajmujących się zarobkowo śledzeniem, fotami i pisaniem.

Polański nie zaprzecza ale ja mam wątpliwości czy był świadomy wieku dziewczyny będąc na przyjęciu alkoholowym.

amelia
29-09-2009, 20:45
Jakie dziecko?-dziewczynka 13- letnia, ktora ma juz za soba pewne doznania fizycznosci seksu?Dziecko-Lolitka....


Ale jakie to ma znaczenie, ile miala lat, na ile wygladala i co bylo wczesniej?
To Polanski zastosowal przemoc, do czego sie przyznal i zlamal prawo.

Arti
29-09-2009, 20:55
czy zawiozłabyś swoją nieletnią córkę na sesję zdjęciową do willi jakiegoś gościa, aby tam fotografował jej gołą pupę itd. do pism dla panów?

kobiety, matki, ojcowie, dziadkowie, babcie czy zawiozłybyście dziecko swoje lub cudze do willi gościa na zdjęcia ? a może zawiozłybyście do studio które robi zdjęcia do pism dla panów?
i zostawiłybyście je tam na parę godzin.

tadeusz50
29-09-2009, 21:00
kobiety, matki, ojcowie, dziadkowie, babcie czy zawiozłybyście dziecko swoje lub cudze do willi gościa na zdjęcia ? a może zawiozłybyście do studio które robi zdjęcia do pism dla panów?
i zostawiłybyście je tam na parę godzin.
Nie, nie, nie.

Lila
29-09-2009, 21:05
Śmieszne rozważania...

A niech nawet alfons ją tam zawiózł .
Co to ma za znaczenie?

Arti
29-09-2009, 21:07
To Polanski zastosowal przemoc, do czego sie przyznal i zlamal prawo.

Nie byłam tam.
Czy zastosował przemoc..zeznań Polańskiego z akt sprawy nie czytałam.
Czy wiedział, że dziewczyna ma 13 lat nie wiem.
czy złamał prawo aaa to sąd orzeka.

więc nic nie mogę powiedzieć w obecnej chwili na temat czynu Polańskiego.

Arti
29-09-2009, 21:16
Śmieszne rozważania...

A niech nawet alfons ją tam zawiózł .
Co to ma za znaczenie?

bo tylko alfons lub alfonsowa miałaby interes to zrobić zostawiając dziewczynę na parę godzin z cichym przyzwoleniem.
być może wiążąc dalsze plany.
czy Polański wiedział o wieku dziewczyny? ja nie wiem.

Karol X
29-09-2009, 21:20
Szkoda Romka.
Znalazl sie w matni.Nawet noz w wodzie nie przetnie wezla wstretu.

Lila
29-09-2009, 21:24
czy Polański wiedział o wieku dziewczyny? ja nie wiem.

Bo też Tobie ta wiadomość nie jest potrzebna.:D

amelia
29-09-2009, 21:25
Nie byłam tam.
Czy zastosował przemoc..zeznań Polańskiego z akt sprawy nie czytałam.
Czy wiedział, że dziewczyna ma 13 lat nie wiem.
czy złamał prawo aaa to sąd orzeka.

więc nic nie mogę powiedzieć w obecnej chwili na temat czynu Polańskiego.

O dziewczynce sad juz cos orzekl?

Dziwne, ze nikomu nie przeszkadza fakt, ze mezczyzna uprawia przygodny seks, z pierwsza d.pa jaka spotkal na swojej drodze.
To meski przywilej.
A matki, babki i ostatecznie zony (po otarciu lez) zawsze potwierdza, ze to wina tej dziwki co go uwiodla, w zadnym razie chlopa - bo seks mu sie nalezy:D

Bianka
29-09-2009, 21:30
O dziewczynce sad juz cos orzekl?
Orzekł, 34 lata temu. Dziewczynka obecnie ma ponad czterdziestkę i nawet dawno juz Polańskiemu wszystko oficjalnie wybaczyła.

Dziwne, ze nikomu nie przeszkadza fakt, ze mezczyzna uprawia przygodny seks, z pierwsza d.pa jaka spotkal na swojej drodze.
To meski przywilej.
A matki, babki i ostatecznie zony (po otarciu lez) zawsze potwierdza, ze to wina tej dziwki co go uwiodla, w zadnym razie chlopa - bo seks mu sie nalezy:D
Ktoś tu tak napisał? Czy mogłabyś zacytować tę wypowiedź?

amelia
29-09-2009, 21:43
Orzekł, 34 lata temu. Dziewczynka obecnie ma ponad czterdziestkę i nawet dawno juz Polańskiemu wszystko oficjalnie wybaczyła.


Ktoś tu tak napisał? Czy mogłabyś zacytować tę wypowiedź?

Sad stwierdzil, ze to dziewczynka jest winna?

To sa Twoje slowa:
Dokładnie. O mamuśce przede wszystkim powinno się rozmawiać. Ojciec w tej rodzinie był? Bo nie wiem.

z tych slow domyslam sie, ze to Polanski jest ofiara.
Mezczyzna to taki obiekt specjalnej troski?

Sprawa matki to zupelnie oddzielny temat, nie ona podawala narkotyki, nie ona .....

Bianka
29-09-2009, 22:03
Wiesz, nie chcę być niegrzeczna, więc nie proponuję Ci czytania ze zrozumieniem.
Rozbawiłaś mnie jednak mimo woli.
Dobranoc, kolorowych snów :)

amelia
29-09-2009, 22:07
Wiesz, nie chcę być niegrzeczna, więc nie proponuję Ci czytania ze zrozumieniem.
Rozbawiłaś mnie jednak mimo woli.
Dobranoc, kolorowych snów :)


To mile, choc tez wolalabym, bys zrozumiala o czm mowie:D.
Dobranoc

Alunia
29-09-2009, 22:35
I o co tyle krzyku!
Pani Stalińska Dorota rzekła dziś w telewizorni, że to 13 - latka uwiodła celebrytę Polańskiego.
Bidulek,.... tak dał się wykorzystać!

(Jak pisałam na innym wątku, że to stary satyr, to ktoś ze mną dyskurs prowadził :mad: )

Basia.
29-09-2009, 22:43
Internauta z Salonu24.pl napisał, że choć sama sprawa aresztowania Romana Polańskiego w Szwajcarii "ani go ziębi, ani grzeje", to jednak postanowił spełnić "dobry uczynek" i przetłumaczyć wypowiedź Zanussiego na angielski i przesłać e-mailem prawnikom p. Samanthy Geiner, wraz z krótką notką biograficzną o autorze".
Krzysztof Zanussi wystąpił wczoraj w obronie Romana Polańskiego. W rozmowie w "Kropce nad i" w TVN24 nazwał 13-letnią wówczas modelkę Samanthę Geiner "nieletnią prostytutką.
- Gdyby nie był sławny, to fakt, że ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, nie miałby dzisiaj przedłużenia - mówił Zanussi.
Przeczytaj wpis Starego Wiarusa pt.: (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)"Szampański (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)

No to Pan Zanussi może mieć kłopoty, sam sobie na nie zapracował.:confused: Przy okazji się skompromitował podobnie jak Pani Stalińska. Przyzwoity człowiek myślący głową, trzynastolatkę "pchającą się do jego łóżka" odesłałby do rodziców informując ich o zachowaniu córki.

Mar-Basia
29-09-2009, 22:45
Internauta z Salonu24.pl napisał, że choć sama sprawa aresztowania Romana Polańskiego w Szwajcarii "ani go ziębi, ani grzeje", to jednak postanowił spełnić "dobry uczynek" i przetłumaczyć wypowiedź Zanussiego na angielski i przesłać e-mailem prawnikom p. Samanthy Geiner, wraz z krótką notką biograficzną o autorze".
Krzysztof Zanussi wystąpił wczoraj w obronie Romana Polańskiego. W rozmowie w "Kropce nad i" w TVN24 nazwał 13-letnią wówczas modelkę Samanthę Geiner "nieletnią prostytutką.
- Gdyby nie był sławny, to fakt, że ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, nie miałby dzisiaj przedłużenia - mówił Zanussi.
Przeczytaj wpis Starego Wiarusa pt.: (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)"Szampański (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)

No to Pan Zanussi może mieć kłopoty, sam sobie na nie zapracował.:confused:

Maly podpis pod donosem, bedzie was dwie :confused:

Alunia
29-09-2009, 22:46
A panowie, co się tu wypowiadają z wątpliwościami co do wieku dziewczątka i omyłki reżysera,
to chyba 13 - latki nago nie widzieli.
Choćby i była nad wiek rozwinięta, 13 to nie 18.

PS
I bardzo dobrze, że nie widzieli.

Arti
29-09-2009, 23:19
Krzysztof Zanussi wystąpił wczoraj w obronie Romana Polańskiego. W rozmowie w "Kropce nad i" w TVN24 nazwał 13-letnią wówczas modelkę Samanthę Geiner "nieletnią prostytutką.
- Gdyby nie był sławny, to fakt, że ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, nie miałby dzisiaj przedłużenia - mówił Zanussi.

gdyby tak było jak Zanussi powiedział (nieletnia prostytutka) to rzeczywiście się czepiają.
Ktoś ma w tym interes.

Lila
29-09-2009, 23:22
Internauta z Salonu24.pl napisał, że choć sama sprawa aresztowania Romana Polańskiego w Szwajcarii "ani go ziębi, ani grzeje", to jednak postanowił spełnić "dobry uczynek" i przetłumaczyć wypowiedź Zanussiego na angielski i przesłać e-mailem prawnikom p. Samanthy Geiner, wraz z krótką notką biograficzną o autorze".
Krzysztof Zanussi wystąpił wczoraj w obronie Romana Polańskiego. W rozmowie w "Kropce nad i" w TVN24 nazwał 13-letnią wówczas modelkę Samanthę Geiner "nieletnią prostytutką.
- Gdyby nie był sławny, to fakt, że ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów, skorzystał z usług jakiejś nieletniej prostytutki, nie miałby dzisiaj przedłużenia - mówił Zanussi.
Przeczytaj wpis Starego Wiarusa pt.: (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)"Szampański (http://wtemaciemaci.salon24.pl/127882,szampanski-bon-mot-pana-krzysztofa)

No to Pan Zanussi może mieć kłopoty, sam sobie na nie zapracował.:confused: Przy okazji się skompromitował podobnie jak Pani Stalińska. Przyzwoity człowiek myślący głową, trzynastolatkę "pchającą się do jego łóżka" odesłałby do rodziców informując ich o zachowaniu córki.

I bardzo dobrze zrobił internauta.
Niech dziadostwo nauczy się trzymać język za zębami, nawet broniąc kumpla, który kiedyś nie mógł utrzymać interesu w spodniach.
Uśmiech Zanussiego - gdy to mówił- przypomniał mi inny śmiech takiego jednego, co pytał się głupio czy można zgwałcić prostytutkę.

Arti
29-09-2009, 23:33
czy można zgwałcić prostytutkę.

no właśnie czy można? tak zarabia jej wybór .
i to
ponad 30 lat temu w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów,

co kraj to obyczaj a że taki to inna bajka.

Lila
29-09-2009, 23:37
Cytat:
czy można zgwałcić prostytutkę.


no właśnie czy można? tak zarabia jej wybór

Jesli nie pamiętasz sprawy posła Samoobrony, to Cię zmartwię.
Można. I można za to beknąć przed sądem.

Kazik
29-09-2009, 23:38
W lokalu w Złockiem na dancingu były 4 takie umalowane prostytutki po 12-13 lat. Zaczepiały facetów z propozycją. A w Niemczech po szkole takie na skrzyżowaniu podchodzą do auta z propozycją. Nazywają je "pisklaki". Nie trzeba jechać aż do Tajlandii, aby przelecieć nieletnią za pieniądze.

Alunia
29-09-2009, 23:42
no właśnie czy można? tak zarabia jej wybór .
No właśnie wybór. Jak jest przemoc - to wyboru niema. Jak dla mnie.

co kraj to obyczaj a że taki to inna bajka.
A w tej bajce moralność inna obowiązuje?
Podobno Usa to purytański kraj?

Alunia
29-09-2009, 23:45
W lokalu w Złockiem na dancingu były 4 takie umalowane prostytutki po 12-13 lat. Zaczepiały facetów z propozycją. A w Niemczech po szkole takie na skrzyżowaniu podchodzą do auta z propozycją. Nazywają je "pisklaki". Nie trzeba jechać aż do Tajlandii, aby przelecieć nieletnią za pieniądze.

Popyt rodzi podaż. Dlaczego nie krytykujesz usługobiorców. To są dopiero obrzydliwcy!!
Co to za zwrot "przelecieć za pieniądze" - to Cię nie zniesmacza, że leci facet byle gdzie z interesem?
Przelecieć!! - tak traktowany sex, a potem do swojej baby, żeby była czuła!
Brrrr......

Basia.
29-09-2009, 23:55
W lokalu w Złockiem na dancingu były 4 takie umalowane prostytutki po 12-13 lat. Zaczepiały facetów z propozycją. A w Niemczech po szkole takie na skrzyżowaniu podchodzą do auta z propozycją. Nazywają je "pisklaki". Nie trzeba jechać aż do Tajlandii, aby przelecieć nieletnią za pieniądze.
Nikt z dorosłych tych dzieciakow nie popędził? :confused:

Alunia
29-09-2009, 23:57
Świat stanął na głowie, jak dom w Szymbarku!
Dlaczego surowiej jest oceniona ta, która się poniża płatną usługą, niż ten kto za to płaci?
Ilu z tych gości wraca potem do żonusi?

Kto bardziej ma się wstydzić,
ta która ulega,
czy ten kto nie umie trzymać tego co ma w portkach?
Pewnie obydwoje. Obydwoje, nie jedna!

Alunia
29-09-2009, 23:58
Nikt z dorosłych tych dzieciakow nie popędził? :confused:

No właśnie, jeszcze rączki zacierali!!:mad:

Arti
30-09-2009, 00:04
.
No właśnie wybór. Jak jest przemoc - to wyboru niema. Jak dla mnie.

jeśli udowodniona przemoc - to jest przemoc.


w tej bajce moralność inna obowiązuje?
Podobno Usa to purytański kraj?

podobno ...a Zanusi mówił że w Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów,

Kazik
30-09-2009, 00:06
Nikt z dorosłych tych dzieciakow nie popędził? :confused:
Siedziałem na wysokim stołku przy barku, a one przy jednym z najbliższych stolików. Barman dobrze widział.

Malgorzata 50
30-09-2009, 00:16
Polański, Wajda, Zanussi to ludzie którzy swą pracą wzbogacili sztukę filmową. Są znani i uznani przez Świat sztuki.
Są wybitnymi ludźmi bez wątpienia
Życie prywatne zaś tych wybitnych zawsze było łasym kąskiem dla zajmujących się zarobkowo śledzeniem, fotami i pisaniem.

Polański nie zaprzecza ale ja mam wątpliwości czy był świadomy wieku dziewczyny będąc na przyjęciu alkoholowym.
Wiem koleżanko przemądra kim sa ci panowie ale nie mówimy o ich dokonaniach artystycznych tylko postawie w tym konkretnym przypadku-ohydnej.
Nie mówimy również o życiu prywatnym owych tuzów kinematografii -nic mnie ono nie obchodzi -natomiast przypadek Polańskiego -owszem jako przykład hipokryzji i podwójnej moralności.Trudno się niestety rozmawia z osobami nie umiejącymi czytać ze zrozumieniem którym trzeba wykładać kawę na ławę słowo po słowie.
Polański wiedział ile lat ma ta dziewuszka -sam to przyznal

Malgorzata 50
30-09-2009, 00:17
Siedziałem na wysokim stołku przy barku, a one przy jednym z najbliższych stolików. Barman dobrze widział.
No i co ma piernik do wiatraka -skorzystałeś?????

Arti
30-09-2009, 00:22
Kto bardziej ma się wstydzić,
ta która ulega,
czy ten kto nie umie trzymać tego co ma w portkach?
Pewnie obydwoje. Obydwoje, nie jedna!

a jak żadne z nich wstydu nie odczuwa to co?

W lokalu w Złockiem na dancingu były 4 takie umalowane prostytutki po 12-13 lat. Zaczepiały facetów z propozycją. A w Niemczech po szkole takie na skrzyżowaniu podchodzą do auta z propozycją. Nazywają je "pisklaki". Nie trzeba jechać aż do Tajlandii, aby przelecieć nieletnią za pieniądze.

"obiło mi się o uszy", w jakiejś audycji radiowej czy programie tv, że małolaty ze szkół wyskakują w trakcie zajęć aby zarobić na ciuszka firmowego.
Mnie się to nie podoba ale co ja mogę założyć mohair i z transparentem biegać..długo bym nie pobiegała:D

Basia.
30-09-2009, 00:26
To jest film gdzie pokazana jest fotka dziewczynki i jest wywiad z Polańskim.
http://www.youtube.com/watch?v=sAPg1SpUX2U

Malgorzata 50
30-09-2009, 00:26
Jestem chora i przeczytałam sobie całą tę dyskusję bo wyjątkowo mam czas i po prostu ręce opadają .
LUDZIE o czym wy mówicie .Ze miała 13 a wyglądała na ileś ,że istnieją na tym świecie nieletnie prostytutki,ze mama ,ze tata itd .
Istnieją nie tylko nieletnie prostytutki ale również tzw Galerianki dziewuszki z gimnazjów uprawiające seks z dorosłymi facetami za komórkę, ciuszek i przejażdżkę wypasionym samochodem .I co z tego, taki jest ten świat co nie oznacza ,że normalny ,przyzwoity dorosły facet mający rozum w głowie do tego będący jednym z najinteligentniejszych ludzi kultury taką okazję WYKORZYSTUJE. Na tym polega ten problem .I nie ma co współczuć podstarzałemu twórcy ,że go wreszcie dopadli.Panowie i Panie puknijcie się może w głowę nim zaczniecie stukać w klawiaturę.

Mar-Basia
30-09-2009, 00:35
Jestem chora i przeczytałam sobie całą tę dyskusję bo wyjątkowo mam czas i po prostu ręce opadają .
LUDZIE o czym wy mówicie .Ze miała 13 a wyglądała na ileś ,że istnieją na tym świecie nieletnie prostytutki,ze mama ,ze tata itd .
Istnieją nie tylko nieletnie prostytutki ale również tzw Galerianki dziewuszki z gimnazjów uprawiające seks z dorosłymi facetami za komórkę, ciuszek i przejażdżkę wypasionym samochodem .I co z tego, taki jest ten świat co nie oznacza ,że normalny ,przyzwoity dorosły facet mający rozum w głowie do tego będący jednym z najinteligentniejszych ludzi kultury taką okazję WYKORZYSTUJE. Na tym polega ten problem .I nie ma co współczuć podstarzałemu twórcy ,że go wreszcie dopadli.Panowie i Panie puknijcie się może w głowę nim zaczniecie stukać w klawiaturę.

Hej, hej - nie podniecaj sie.....adrenalina skacze w gore? Zaszkodzi na zdrowko.:confused: Wszystko bylo powiedziane, dyskutanci nie potrzebuja "pani profesor".

ZOSTAW OCENE I WYROK SADOWI.:mad:

Arti
30-09-2009, 00:40
Wiem koleżanko przemądra kim sa ci panowie ale nie mówimy o ich dokonaniach artystycznych tylko postawie w tym konkretnym przypadku-ohydnej.
Nie mówimy również o życiu prywatnym owych tuzów kinematografii -nic mnie ono nie obchodzi -natomiast przypadek Polańskiego -owszem jako przykład hipokryzji i podwójnej moralności.Trudno się niestety rozmawia z osobami nie umiejącymi czytać ze zrozumieniem którym trzeba wykładać kawę na ławę słowo po słowie.
Polański wiedział ile lat ma ta dziewuszka -sam to przyznal

dzięki za uznanie.
ale masz rację co do trudności w porozumiewaniu się są problemy.
Takich Polańskich jest ho ho wieeelu. Ten akurat znany
przyznał się .Twierdzisz, że wiedział o wieku dziewczyny. Zanussi też dopowiedział i dojaśnił Los Angeles, mieście szczególnie swobodnych obyczajów,

Tylko dlaczego się tak pienisz ...moralność każdy ma swoją.
np. Raczek i Szczygielski fajne chłopaki. Podobają mi się...inteligentni, mili, sympatyczni.

Malgorzata 50
30-09-2009, 00:43
Hej, hej - nie podniecaj sie.....adrenalina skacze w gore? Zaszkodzi na zdrowko.:confused: Wszystko bylo powiedziane, dyskutanci nie potrzebuja "pani profesor".

ZOSTAW OCENE I WYROK SADOWI.:mad:
Dziękuję za pouczenie każdy może się wypowiadać na tym forum ja też czy ci się podoba czy nie i mimo to ,ze ci się to nie podoba.Moja wypowiedź nie jest ani lepsza ani gorsza od pozostalych .

Malgorzata 50
30-09-2009, 00:46
dzięki za uznanie.
ale masz rację co do trudności w porozumiewaniu się są problemy.
Takich Polańskich jest ho ho wieeelu. Ten akurat znany
przyznał się .Twierdzisz, że wiedział o wieku dziewczyny. Zanussi też dopowiedział i dojaśnił

Tylko dlaczego się tak pienisz ...moralność każdy ma swoją.
np. Raczek i Szczygielski fajne chłopaki. Podobają mi się...inteligentni, mili, sympatyczni.
A co maja z tą sprawą wspólnego Raczek i Szczygielski -nikogo nie zgwałcili o ile mi wiadomo ten drugi cytata to nie ja wiec dlaczego mówisz.że się pienię taki mam sposób mówienia i tyle .Wkurzam sie to daje temu wyraz.:)

Arti
30-09-2009, 01:07
A co maja z tą sprawą wspólnego Raczek i Szczygielski -nikogo nie zgwałcili o ile mi wiadomo ten drugi cytata to nie ja wiec dlaczego mówisz.że się pienię taki mam sposób mówienia i tyle .Wkurzam sie to daje temu wyraz.:)

Tylko dlaczego się tak pienisz ...moralność każdy ma swoją.
np. Raczek i Szczygielski fajne chłopaki. Podobają mi się...inteligentni, mili, sympatyczni.

a co? Jednakową moralność mają ludzie twoim zdaniem? Oni mają taką ,są razem, śpią razem, nawet z zazdrości Raczek pobił kierownika hotelu.

ten drugi cytat to p. Krzysztofa.(może niezbyt czytelnie umieszczony choć napisałam że to jego)

ale nie rozumiem co cię aż tak porusza?

Kazik
30-09-2009, 01:26
No i co ma piernik do wiatraka -skorzystałeś?????
Jakbyś czytała uważnie posty to byś wiedziała. Basia w # 163 zapytała mnie i odpowiedziałem. To tylko 6 postów wstecz od Twojego #169 więc łatwo znajdziesz. Nie muszę więc chyba cytować tamtego postu?

Mavronka Freydis
30-09-2009, 03:13
Zostawcie Polanskiego amerykanskim sadom. Krajowe sprawy sa o wiele ciekawsze. :)
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,5315227,Przemysl__Wyrok_w_sprawie_psiej_ku py.html

tadeusz50
30-09-2009, 06:07
A panowie, co się tu wypowiadają z wątpliwościami co do wieku dziewczątka i omyłki reżysera,
to chyba 13 - latki nago nie widzieli.
Choćby i była nad wiek rozwinięta, 13 to nie 18.

PS
I bardzo dobrze, że nie widzieli.
Aluniu.
Tak stawiając pytanie ustawiasz nas -menów- pod ścianą. Odpowiedź na tak widziałem -zboczeniec, w jakich okolicznościach itd i co tam jeszcze można wymyślić.
Odpowiedź nie nie widziałem,- siedź cicho skoro nie widziałeś, to co się odzywasz.

Basia.
30-09-2009, 09:15
Zostawcie Polanskiego amerykanskim sadom. Krajowe sprawy sa o wiele ciekawsze. :)
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,5315227,Przemysl__Wyrok_w_sprawie_psiej_ku py.html
żyjemy w bardzo "ciekawych" czasach.:)

Lila
30-09-2009, 09:58
Dziękuję za pouczenie każdy może się wypowiadać na tym forum ja też czy ci się podoba czy nie i mimo to ,ze ci się to nie podoba.Moja wypowiedź nie jest ani lepsza ani gorsza od pozostalych .

Małgoś, co się przejmujesz?:D
Jak się nie podoba, to weź się zaloguj jako 'cycek' na przykład, i wal śmiało.:D

ps.kocham to zamykanie ust forumowiczom, jak się swoich nie umiało zatrzasnąć.:mad:

gerd
30-09-2009, 10:30
Czy - Wy wszyscy którzy zadajecie sobie pytanie ... Czy można zgwałcić prostytutkę? W ogóle wiecie co to - Gwałt?
To poprostu użycie - siły. "Prostytutka" też może powiedzieć - Nie - i trzeba to honorować. Nie zależnie od tego ile ma lat.

Alunia
30-09-2009, 10:33
Aluniu.
Tak stawiając pytanie ustawiasz nas -menów- pod ścianą.
Tadeuszu, lubię czasami stawiać menów pod ścianą:D :D
Są sytuacje, że tylko wtedy dupsko ruszą hi hihi.
A poważniej.... Wczoraj przeprowadzałam wywiad u faceta, który stosuje wobec żony psychiczny terror.
Tak się w tym zaplątał, że wierzy iż kontrola i wymuszanie przewagi nad bliskimi,
daje mu i im szczęście.
Takiego stawiam pod ścianą, dla dobra.

Piszesz: "Odpowiedź na tak widziałem - zboczeniec"
Dlaczego zboczeniec?? Uważam tylko, że to bezczelność wmawiam ludziom, że nie rozpoznaje się różnicy między dziewczynką, a kobietą.
Nie demonizuję nagości. A w układach rodzinnych trudno nie wpadać na siebie w sytuacjach intymnych.
Postawa ojca uczy młodą kobietę szacunku do siebie i oswaja z płcią przeciwną.
Przyjaźnie-dumna postawa ojca, z córki, która staje się kobietą pomaga jej dojrzewać.
Nie rzucać się na pierwszego który spodnie nosi.

Basia.
30-09-2009, 10:34
Czy - Wy wszyscy którzy zadajecie sobie pytanie ... Czy można zgwałcić prostytutkę? W ogóle wiecie co to - Gwałt?
To poprostu użycie - siły. "Prostytutka" też może powiedzieć - Nie - i trzeba to honorować. Nie zależnie od tego ile ma lat.
właśnie o to chodzi, prostytutkę też można zgwałcić.

Alunia
30-09-2009, 10:35
Mavronko!
Najpierw zakładasz wątek o Polańskim,
a kiedy masz go dość podsuwasz nam
linki o psiej kupie??:mad:
Tym sposobem dla mnie wątek się zakończył.

babciela
30-09-2009, 10:37
Ha, ha Małgosia "CYCEK".Małgosiu ale Lolitki nieraz przerastaja perwersja i zepsuciem swoich partnerów.Ja pisałam ,ze nie mam zbyt jasnego pogladu na te sprawę, kazde dziecko rodzo sie czyste z pewna iloscia wiadomosci zapisanych w genach- czy sie otworza, czy nie zalezy od okolicznosci- czyli na pewno zdeprawowaniu tych dziewczynek winni sa dorosli- to nie ulega watpliwości,ale w przypadku Polańskiego jest wiele niejasnosci- przecież to jest facet ktory mógł miec w łóżku najpiekniejsze kobiety świata, dlaczego wybrał ja( chyba że pedofil- ale to wymaga dlugich badań- vide sprawa Andrzeja Samsona sp.,w którego winę nigdy nie wierzylam- który mądry facet- a taki byl- bo znalam osobiscie podkłada się sam ze swoimi filmikami wyrzuconymi na śmietnik)

babciela
30-09-2009, 10:47
Marbello, jak się umie inteligentnie odpowiedziec na inteligentny post, to nie moze robic sie pyskówka, tylko ciekawa wymiana dowcipnych i czasami złośliwych( a ludzie tTYLKO inteligentni potrafia śmiac się się z siebie i byc zlosliwymi, vide np Oskar Wilde)

Mar-Basia
30-09-2009, 11:13
Marbello, jak się umie inteligentnie odpowiedziec na inteligentny post, to nie moze robic sie pyskówka, tylko ciekawa wymiana dowcipnych i czasami złośliwych( a ludzie tTYLKO inteligentni potrafia śmiac się się z siebie i byc zlosliwymi, vide np Oskar Wilde)
Hihihih, Elu, nie wszystkie zlosliwosci sa inteligentne i wlasnie na takowe szkoda czasu. Czasami "bum-bumki" przesadzaja.;) :D

Bianka
30-09-2009, 11:27
właśnie o to chodzi, prostytutkę też można zgwałcić.
Basiu, to zawód, w który wpisane jest ryzyko przemocy. Ale można przecież wyuczyć się innego, mniej ryzykownego zawodu i wykonywać go z pożytkiem dla społeczeństwa.
No, chyba, że chodzi o powołanie :D

Mavronka Freydis
30-09-2009, 11:32
Mavronko!
Najpierw zakładasz wątek o Polańskim...

Chcialam ostudzic nastroje podsuwajac humorystyczny temat jako przerywnik. Watek o Polanskimi i tak zmienia kierunki przemieniajac sie czasami w osobista krucjate przeciwko artyscie. Polskie prawo przewiduje dla lubiezcow wyrok od 2 do 12 lat pozbawienia wolnosci. Najczesciej jest to jednak wyrok w zawieszeniu Gdyby Polanski dokonal zniewolenia nieletniej w Polsce to juz po kilku latach sprawa by sie przedawnila. Czemu wiec traktowac go surowiej niz innych obywateli RP?

Mavronka Freydis
30-09-2009, 12:05
Tadeuszu, lubię czasami stawiać menów pod ścianą:D :D
Są sytuacje, że tylko wtedy dupsko ruszą hi hihi.
A poważniej.... Wczoraj przeprowadzałam wywiad u faceta, który stosuje wobec żony psychiczny terror.
Tak się w tym zaplątał, że wierzy iż kontrola i wymuszanie przewagi nad bliskimi, da jemu i im szczęście.
Takiego stawiam pod ścianą, dla dobra.

W piecozdaniowej wypowiedzi, az dwa razy powtorzylas, ze lubisz stawiac mezczyzn pod sciana. Dlatego uwazam, ze wynik wywiadu, o ktorym wspominasz byl daleki od obiektywizmu. Pisze to, zeby zwrocic uwage jak ogromny wplyw na ocene czyjegos zachowania maja poglady oceniajacego. Sedzia wyzywajacy Polanskiego od sukinsynow byc moze sam byl ofiara molestowania. Skrajne poglady i zlosliwe opinie sa najczesciej wypowiadane przez ludzi niezrownowazonych.

Mar-Basia
30-09-2009, 12:06
Czemu wiec traktowac go surowiej niz innych obywateli RP?


Bo: jest slawnym Polakiem,
jest inteligentnym i utalentowanym rezyserem,
jest zamozny i znany na calym swiecie,
ma kupe wrogow, zazdrosnikow z powodu jego talentu
jest zagrozeniem dla licznego beztalencia hollywoodzkiego

no i ostatnie, ze w naszej naturze lezy szybkie kochanie i szybka nienawisc.

Prosze nie odbierac tego, ze uwazam, ze R.Polanski nie jest winny ale zgadzam sie z opinia, ze nalezy go traktowac jak innych obywateli.

Odbiegne troche od tematu. Lech Walesa - byl kochany, noszony na rekach, przyniosl wolnosc.....a dzisiaj jest NIENAWIDZONY i uwazany za zdrajce. Ot, przewrotnosc nasza. Paskudna cecha.

Alunia
30-09-2009, 12:23
Dlatego uwazam, ze wynik wywiadu, o ktorym wspominasz byl daleki od obiektywizmu.

Jak zwykle wiesz najlepiej.!
Może lepiej pytać zanim będziesz uważać coś za pewnik?
Prawdopodobnie ratujemy życie jego żonie, bo trudno przewidzieć do czego on jeszcze może posunąć.
Gwałt (małżeński), też tam jest.

Za chwilę cała Polska będzie zadawała pytania,
gdzie byli..........i tu długa lista odpowiedzialnych.
Ech, szkoda gadać!

PS. Dwa pierwsze zdania, które przytoczyłaś z mojego postu
były żartem, zrozumiałaś to przecież, prawda?

Mar-Basia
30-09-2009, 12:23
Sedzia wyzywajacy Polanskiego od sukinsynow byc moze sam byl ofiara molestowania. Skrajne poglady i zlosliwe opinie maja najczesciej podloze w skrzywionej psychice.

W "procedurze" amerykanskiej (bo nie bylo jeszcze procesu) Romana Polanskiego bylo wiele tzw "vis de procedure", ze kazdy nawet poczatkujacy sedzia powinien to zauwazyc. W sytuacji jakiej sie znajduje, moze powinien pojechac do Stanow i raz na zawsze skonczyc z ta smierdzaca sprawa.
Przyznal sie do winy, przeprosil, zaplacil - prowadzi normalne zycie, ma rodzine - mysle, ze nie stanowi zagrozenia dla "amerykanskich niepelnoletnich walnietych Lolitek". Jak dlugo mozna byc "karanym" za przestepstwo?

W dniu dzisiejszym wielu jego kumpli z Hollywood ma duzego stracha, boi sie wypuscic pary z pyska....bo sami to robili w latach 60-80 i boja sie wlasna dupe!....i pokreconej, rozhisteryzowanej opinii publicznej amezrykanskiego widza i elektora. A jak Polanski zacznie mowic? To dopiero bedzie fajnie!!!!!

Nie zgwalcil dziewczyny, mial z nia seks - popelnil blad i musi poniesc konsekwencje. Ale, zeby robic z niego zboczenca, zagrozenie swiatowe - lekka przesada.:mad:

Mavronka Freydis
30-09-2009, 12:33
...Nie zgwalcil dziewczyny, mial z nia seks - popelnil blad i musi poniesc konsekwencje. Ale, zeby robic z niego zboczenca, zagrozenie swiatowe - lekka przesada.:mad: Przeciez to rezyser z artystyczna wyobraznia. Wyprzedil epoke laczac bidet z kolonoskopia.

Malgorzata 50
30-09-2009, 13:28
Ha, ha Małgosia "CYCEK".Małgosiu ale Lolitki nieraz przerastaja perwersja i zepsuciem swoich partnerów.Ja pisałam ,ze nie mam zbyt jasnego pogladu na te sprawę, kazde dziecko rodzo sie czyste z pewna iloscia wiadomosci zapisanych w genach- czy sie otworza, czy nie zalezy od okolicznosci- czyli na pewno zdeprawowaniu tych dziewczynek winni sa dorosli- to nie ulega watpliwości,ale w przypadku Polańskiego jest wiele niejasnosci- przecież to jest facet ktory mógł miec w łóżku najpiekniejsze kobiety świata, dlaczego wybrał ja( chyba że pedofil- ale to wymaga dlugich badań- vide sprawa Andrzeja Samsona sp.,w którego winę nigdy nie wierzylam- który mądry facet- a taki byl- bo znalam osobiscie podkłada się sam ze swoimi filmikami wyrzuconymi na śmietnik)
Samason -też mam cały czas wątpliwości-jesli chodzi o P to abstrahuję od sprawy samego procesu itd itd .Chodziło mi tylko o dywagacje pod hasłem "sama chciała" .Zaloguje sie jako "bunm bum" Do jasnej cholery doprowadza mnie korygowanie kazdej mojej wypowiedzi przez "panią adwokat" z pozycji protekcjonalnej właścicielki pensji damskiej

ewelina55
30-09-2009, 13:34
Po przeczytaniu wywiadu z tą dziewczyną nikt mi nie wmówi bzdetów w rodzaju: sama chciała etc.
http://wyborcza.pl/1,75475,7084987,Wersja_13_letniej_dziewczyny.html

Mavronka Freydis
30-09-2009, 14:35
Może lepiej pytać zanim będziesz uważać coś za pewnik?
Pytam sie wiec Aluniu co robi z Ciebie "kobiete wojujaca", nieprzejednana w osadach innych? Od fachowca oczekuje sie pelnego dystansu do sprawy, w ktorej uczestniczy. Uwazam, ze lepiej nie wydawac zadnych opini niz wydawac je zle. Twoje wczesniejsze wypowiedzi sa tak mocno podszyte emocjami, ze traca na wartosci. Sama umiejetnosc pisania nie wystarczy do przekonania, o swojej racji. Trzeba jeszcze posiadac umiejetnosc dopuszczenia do swojej swiadomosci racji innych ludzi. Nikt nie jest wszystowiedzacy, ale z duzym prawdopodobienstwem mozna zalozyc, ze gdyby Romana Polanskiego sadzilo 10 sadow to otrzymalby conajmniej 5 roznych wyrokow. I to jest wlasnie pojecie wzglednej sprawiedliwosci, o ktorym tutaj tyle dyskutujemy. Po co wiec te emocje?

Kazik
30-09-2009, 14:41
Gdyby wiedział to by kazał nagrodę przysłać pocztą. Po Oskara też do USA nie jechał. Przecież mało ludzi to pamiętało. Kto miał wtedy 10 lat to nie może pamiętać, czyli dziś 42 lata lub mniej to nie miał pojęcia, chyba że gdzieś wyczytał. Ja nawet pamiętam jak banda Charlesa Mansona zamordowała mu żonę (1969). Teraz wałkują starą sprawę na całym świecie. Trudno mu się będzie pokazać na ulicy bo to długo będzie w pamięci.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090507/KRAJ/989967502 Czytałem kiedyś sex za doładowanie komórki. Wpisałem w Google i oto jest. To w Polsce. W domach towarowych też są i za ciuch markowy są propozycje. Lolitek oczywiście. Po co szukać tego aż w Kalifornii, mamy to też u siebie.

senior A.P.
30-09-2009, 14:54
Polanski to "wielonarodowiec" dzisiaj juz staruszek ,ktorego twarz (nawet wygladzona przez kamery) mowi wszystko - wreszcie sprawiedliwosc go dosiegla .
Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy,a ludzie bol w pamieci zachowuja na zawsze.
Nie rob nikomu zlego !
Co do gwaltow ,to nie takie jak Polanskiego na swiecie zachodza ,czesto za zycia nie sa ukarane ale po smierci NAPEWNO !!!
Temat o Polanskim nie wart jest dyskusji - gwalt jest zawsze gwaltem .

Alunia
30-09-2009, 15:05
Mavronko Freydis!
Nie wciągniesz mnie w dyskusję i analizowanie każdego mojego i Twojego słowa.
Nie chce mi się, szkoda mojego czasu.
Nie pisz do mnie więcej.
Pozdrawiam.

PS. A mnie nie oceniaj, bo nic o mnie nie wiesz.

POLA
30-09-2009, 15:43
Tak sobie czytam i tak sobie myślę: nie jestem sądem, nie do mnie należy wyrokowanie, bo nie mam dostępu do akt sprawy, ale niepokoi mnie stadna obrona ze strony ludzi sztuki i przypomina się korporacyjna solidarność niektórych bardzo znanych psychologów w odniesieniu do Samsona.
Rozgorzała niemal narodowa dyskusja, podkreślano jego zasługi, dorobek itd. jakby to miało stanowić okoliczność łagodzącą.

Dla mnie taka okoliczność nie istnieje, bo trzeba oddzielić zasługi dla nauki czy filmu od postępowania, które z tworzywem owym nie ma nic wspólnego, więc opowiadam się za umiarkowaniem w ferowaniu ostatecznych wyroków.

Korporacja w odniesieniu do Samsona się myliła, był winny, został skazany i ukarany...przez nieodwracalność choroby miedzy innymi.

Ofiara prywatnie może przebaczyć, Jan Paweł II też tak uczynił, ale to nie oznacza, że sprawcę jakiegoś czynu należy zwolnić z odpowiedzialności i stawienia się przed sądem.

ostatek
30-09-2009, 16:42
Tak sobie czytam i tak sobie myślę: nie jestem sądem, nie do mnie należy wyrokowanie, bo nie mam dostępu do akt sprawy, ale niepokoi mnie stadna obrona ze strony ludzi sztuki /.../ trzeba oddzielić zasługi dla nauki czy filmu od postępowania, które z tworzywem owym nie ma nic wspólnego, więc opowiadam się za umiarkowaniem w ferowaniu ostatecznych wyroków./.../
Dziękuję Polu. Od początku dyskusji czekałam na taki głos. Wiarę w rozsądek, normalność i istnienie prawa przywracasz.
Też pomyślę: gdybym napisała wiersz powalający na kolana, książkę najmądrzejszą na świecie, namalowała najpiękniejszy obraz... miałabym moralne prawo kogoś skrzywdzić, zniewolić lub zabić?

Nie zależy mi na tym, by Polański pokutował w kazamatach o chlebie i wodzie... chciałabym tylko mieć pewność (choćby cień pewności), że wszyscy wobec prawa są równi. Powinien stanąć przed sądem... a ten powinien orzec: winny lub nie. Wysokość kary czy nagrody nie ma dla mnie znaczenia.
Napisałam o nagrodzie z pełnym rozmysłem: jeśli nie był winien - długoletnia ucieczka powinna być należycie wynagrodzona.

PS - w głębi duszy sądzę, że brak podobnego wpisu do tej pory znaczy "oczywistą oczywistość" tegoż, w odróżnieniu od innych argumentów, które takie oczywiste nie są.

ewelina55
30-09-2009, 17:06
oburzenie ludzi jest reakcją na ogromnych rozmiarów akcję wybielania tego pana przez artystyczne środowisko. szary obywatel ma świadomośc, że gdyby dopuścił się czegoś tak okropnego poszedłby siedzieć na lat wiele, a uprzednio zostałby potępiony. artyści chyba tym co obecnie prezentują roszczą sobie jakieś specjalne prawa, pokazują swoją prawdziwą twarz i wrażliwość, przykład - wypowiedź Krzysztofa Zanussiego.
prof. Magdalena Środa pięknie podsumowała dzisiaj jego wypowiedź:

"Krzysztof Zanussi pozwolił sobie na dywagacje na temat miernoty moralnej niektórych dziewczyn, tzw. galerianek i do głowy mu nie przyszło potępić starszych panów, którzy tworzą popyt na taki interes. Zaczynam się poważnie zastanawiać, czy to środowisko nie ma jakichś głębszych problemów, większych niż te, które ma Roman Polański - pisze prof. Magdalena Środa

rękoma i nogami podpisuję się pod panią Środą, Zbiegniewem Hołdysem, Bartkiem Węglarczykiem i innymi, którzy wykazują zdrowy rozsądek i oceniają trzeźwo sytuację.
--

Malgorzata 50
30-09-2009, 17:30
Ja też sie podpisuję.Cały czas pisze to samo co wy ale jakis ignor chyba został na mnie załozony dzięki działalności pani mecenas

stanley47
30-09-2009, 17:31
Niewątpliwie Polański popełnił przed laty czyn haniebny. Nie jestem już jednak tak bardzo pewien czy za współżycie z nieletnią należy ścigać człowieka do dni jego ostatnich.Sędziowie amerykańscy czasem ścigają się w wydawaniu surowych wyroków.Oczekiwania społeczne co wyroku były takie , że dostał by zapewne wyrok 150 lat więzienia o zaostrzonym rygorze i dlatego uciekł ze Stanów. Tak już na marginesie dodam , że w cywilizowanej wszak Europie zbrodnia zabójstwa ulega przedawnieniu . W Polsce dla przykładu, po 30 latach.

Malgorzata 50
30-09-2009, 17:36
Nie mówimy o linczu i wtrąceniu na długie lata do ciemnicy .A po prostu o uznaniu za winnego -co zresztą już się stało.Sprawa aresztowania znienacka ,procesu i jego efektów to zupelnie inne zagadnienie .Masz tu rację .Najlepiej jakby rząd polski wystąpił o ekstradycję .

Mavronka Freydis
30-09-2009, 17:36
oburzenie ludzi jest reakcją na ogromnych rozmiarów akcję wybielania tego pana przez artystyczne środowisko. --
Troche dziwne, bo oburzenie TYCH ludzi natychmiast znika kiedy o rozpuste, gwalty i znecanie sie oskarza sie ksiezy. Dlaczego tak naglasnia sie sprawe Polanskiego kiedy tysiace zgwalconych przez ksiezy dzieci nie moze doprosic sie sprawiedliwosci. Zajrzalam do watku o pedofilach, gwalcicielach i innych popaprancach. Wielu z tych co ciskaja tutaj gromy w Polanskiego tam nagle lagodnieja. Co sie dzieje?

ostatek
30-09-2009, 18:04
Wklejam linki do własnych wypowiedzi, bo do nich mam... hm... prawa autorskie. Nie sądzę by "wielu" zmieniło zdanie. Nie wskazałaś nikogo; ot, taki post w pustkę... uderz w stół...

http://www.klub.senior.pl/p-pedofil-kolejarz-listonosz-krawiec-tapicer-i-inne-spolecznosci...-post470037/postcount168.html
http://www.klub.senior.pl/p-dwie-twarze-post466506/postcount63.html
http://www.klub.senior.pl/p-dwie-twarze-post467545/postcount136.html

liduszka
30-09-2009, 18:22
powinna obiac wszystkich za gwalty na nieletnich . Aco z panami w sukienkach , 80% ich, powinno stac przed sadem, to jest moje zdanie. Obojetnie jakie ma nazwisko i stanowisko.:mad:

ostatek
30-09-2009, 18:34
/.../ nie znalazlam tam ani jednej wypowiedzi eweliny55. Za to kilka osob wypowiadajacych sie tutaj dosc ostro w tamtym watku wykazuje bardziej stonowana opinie.
Brak postu nie świadczy o niczym. A już na pewno nie o braku poglądu na dany temat.

Sorry, w poprzednim poście wyraziłam się nieprecyzyjnie. Nie chodziło mi o wskazanie osób a raczej postów (pisanych przez tego samego autora) przeczących sobie. Konkretnie: w jednym wątku pochwała/usprawiedliwienie pedofilii, w innym - żądanie surowej kary.
Wytykajmy niespójność poglądów, ale nie krytykujmy ludzi. Szukajmy argumentów. Pytajmy: dlaczego? Być może, odpowiedź nas zaskoczy...

ewelina55
30-09-2009, 18:40
O przepraszam Mavronko, zupełnie zignorowałam ten wątek o pedofilach....zaraz tam zaglądnę i jeżeli będę miała swój pogląd, to napewno się wypowiem. Już teraz mogę Cię zapewnić, że wszelkie odchyły od normy są dla mnie szokiem.

Pani Slowikowa
30-09-2009, 18:49
Ja też sie podpisuję.Cały czas pisze to samo co wy ale jakis ignor chyba został na mnie załozony dzięki działalności pani mecenas

Eeeetam, ja tam czytam wszystko co piszesz:)

Malgorzata 50
30-09-2009, 21:10
powinna obiac wszystkich za gwalty na nieletnich . Aco z panami w sukienkach , 80% ich, powinno stac przed sadem, to jest moje zdanie. Obojetnie jakie ma nazwisko i stanowisko.:mad:
Pan w sukience to nie gwałciciel ani pedofil tylko transwestyta na ogol niezwykle nieszczęśliwy i nie czyniący nikomu krzywdy człowiek .Jeśli popełnia przestępstwo seksualne -owszem .Ale do palenia czarownic bym nie wzywała.

Malgorzata 50
30-09-2009, 21:11
Eeeetam, ja tam czytam wszystko co piszesz:)
Asiu ,dzięki:)

Lila
30-09-2009, 21:13
Asiu ,dzięki:)


Ja też czytam.:D
ps. możesz nie dziękować.:):)

Karol X
30-09-2009, 21:48
Brak postu nie świadczy o niczym. A już na pewno nie o braku poglądu na dany temat.

Sorry, w poprzednim poście wyraziłam się nieprecyzyjnie. Nie chodziło mi o wskazanie osób a raczej postów (pisanych przez tego samego autora) przeczących sobie. Konkretnie: w jednym wątku pochwała/usprawiedliwienie pedofilii, w innym - żądanie surowej kary.
Wytykajmy niespójność poglądów, ale nie krytykujmy ludzi. Szukajmy argumentów. Pytajmy: dlaczego? Być może, odpowiedź nas zaskoczy...

....nie krytykujmy ludzi.
Zapamietaj to sobie - "forumowe slonce Egiptu".

Lila
30-09-2009, 22:06
. Wielu z tych co ciskaja tutaj gromy w Polanskiego tam nagle lagodnieja. Co sie dzieje?

I odwrotnie.
Co się dzieje?

Uka
30-09-2009, 22:16
Ja też czytam.:D
ps. możesz nie dziękować.:):)
A ja czytam wszystko co pisze Lila,bo Jej wypowiedzi wprowadzają mnie w dobry humor!
ps.Lila ,możesz nie dziękować;)

Mavronka Freydis
01-10-2009, 00:51
I odwrotnie. Co się dzieje? Ano dzieje sie to, ze jeden facet 31 lat temu podniecil sie do tego stopnia przy robieniu erotycznych zdjec, ze nie zapanowal nad swoja hucia. Przyznal sie do haniebnego czynu, wyrownal szkode i... zwial. Przestraszyl sie schizofrenicznego sedziego, ktory naprzod wyzwal go od polskich sukinsynow, a nastepnie publicznie zapowiedzial, ze go wsadzi na 50 lat do wiezienia. Wszyscy, nawet prokurator i poszkodowana byli zgodni co do tego, ze przed facetem w sukience (toga) nalezy wiac, gdzie pieprz rosnie.

Drugi watek tez jest, o facetach w sukienkach (sutanna), ktorzy na skale masowa (kilkanascie tysiecy ofiar) gwalcili dzieci, pastwili sie nad nimi fizycznie i psychicznie, oraz upokarzali je przez cale dziesieciolecia czujac sie zupelnie bezkarnie. A dzialo sie tak, bo stala za nimi mafijna instytucja slynaca z opieki nad swoimi czlonkami. Z gwalcicielami obchodzono sie lepiej niz z ich ofiarami. Te ostatnie zastraszano i uciszano. Napuszczano na na rodziny ofiar zdewociale kobiety. Klamano i zaprzeczano, mataczono. Zaslaniano sie krzyzem, Chrystusem, wiara w Boga i wszystkimi swietymi.
Jednoczesnie z ta cala pantomima gestow i cyrkiem wiary dbano, o zaspokojenie potrzeb seksualnych zboczencow. Osobnikow, o zwiekszonej aktywnosci przenoszono w rejony, gdzie dotychczas nie byli jeszcze znani. Inni, ktorzy skarzyli sie na maly dostep do dzieci zatrudniano w sierocincach i domach opieki. A calym tym interesem kierowali politycy z czerwonymi myckami na glowie i ustami pelnymi slow, o milosierdziu.

Jesli nie rozroznia sie skali tych dwoch zjawisk to znaczy, ze albo jest sie slepym, albo zaslepionym. Tak czy owak jest to kalectwo.

Lila
01-10-2009, 09:16
I tu nie zgadzam się z definicją.

W tej chwili wybielasz pana reżysera, który nie zapanował nad chucią , choć jakoś inni panują.
Nie po raz pierwszy, ani ostatni ( Nastassja Kinsky i parę innych nastolatek).Mógł sam nie robić tych zdjęć, skoro 'przyjaciel' mu ze spodni wyskakiwał w sposób niekontrolowany.
Stoi za nim cała mafijna społecznosć ludzi filmu, luminarzy można rzec, którzy są w tej chwili w szoku,że ich opinia tak się rozminęła z publiczną.

Księży należy karać jak najsurowiej, jak wszystkich.
Tylko wiesz Mawronka, Twoja do nich nienawiść jakoś generuje chęć wyciągnięcia na światło dzienne tych rabinów-pedofili i pederastów, aby pokazać jak to ogromne zjawisko jest.
Dołączywszy zjawisko galerianek, wychodzi na to,że każdy patrzy się dupczyć z dziećmi, o ile ma okazję.A ci co nie chcą, to mniejszość narodowa.
Trzeba wobec tego oddzielić mniejszość od większości, i ową większość zażyć sposobem bolszewickim, gdy mniejszość która uważała iż jest jej bolsze, całkowicie wykończyła większość, myślącą iż jest jej miensze.

Ale to musi być rewolucja. Także w umysłach.

waclaw46
01-10-2009, 09:57
http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html

Widzę że dyskusja o pedofilach przeniosła się do R.Polańskiego.Polecam film BBC

Lila
01-10-2009, 10:02
http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html

Widzę że dyskusja o pedofilach przeniosła się do R.Polańskiego.Polecam film BBC

Ba...http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,84228,4152881.html
Tu masz nawet malarza pokojowego.
Strach malować mieszkanie, qrna.
Ale Waciu, nam oni nie zagrażają,dzięki Bogu.Nieprawdaż?:)

Mavronka Freydis
01-10-2009, 16:04
Ale to musi być rewolucja. Także w umysłach.– Sytuacja dzieci w świecie jest przerażająca. Jeżeli przytoczymy dane watykańskiej Agencji Fides (przygotowane we współpracy ze Zrzeszeniem Meter) i raportu UNICEF, odkryjemy wstrząsające fakty:
- 60 milionów dzieci ma przed sobą dramatyczną przyszłość; 211 milionów to „dzieci-robotnicy”; czasami przyczyną wykorzystywania nieletnich jest fakt, że w krajach ubogich ponad 50 milionów dzieci po urodzeniu nie jest nigdzie rejestrowanych (ostatni raport UNICEF mówi o 24 milionach „nielegalnych” maluchów w Azji i 28 milionach w Afryce Subsaharyjskiej);
- na świecie jest 120 milionów tzw. dzieci ulicy;
- co najmniej 300 tys. nieletnich wcielanych jest do wojska i zbrojnych band jako mali żołnierze;
- 11 milionów dzieci umiera z głodu przed osiągnięciem 5. roku życia;
- co roku 1 200 000 nieletnich pada ofiarą handlu żywym towarem;
- 4 miliony dziewczynek zostaje sprzedanych w celach matrymonialnych lub jako prostytutki czy autentyczne niewolnice;
- 2 miliony dziewczynek zostaje poddanych zabiegom okaleczenia narządów płciowych;
- w Azji 2/3 dziewczynek nie chodzi do szkoły – w przyszłości będą kobietami analfabetkami (dziś kobiet analfabetek jest w świecie około 600 milionów).

Lila
01-10-2009, 16:06
– Sytuacja dzieci w świecie jest przerażająca. Jeżeli przytoczymy dane watykańskiej Agencji Fides (przygotowane we współpracy ze Zrzeszeniem Meter) i raportu UNICEF, odkryjemy wstrząsające fakty:
- 60 milionów dzieci ma przed sobą dramatyczną przyszłość; 211 milionów to „dzieci-robotnicy”; czasami przyczyną wykorzystywania nieletnich jest fakt, że w krajach ubogich ponad 50 milionów dzieci po urodzeniu nie jest nigdzie rejestrowanych (ostatni raport UNICEF mówi o 24 milionach „nielegalnych” maluchów w Azji i 28 milionach w Afryce Subsaharyjskiej);
- na świecie jest 120 milionów tzw. dzieci ulicy;
- co najmniej 300 tys. nieletnich wcielanych jest do wojska i zbrojnych band jako mali żołnierze;
- 11 milionów dzieci umiera z głodu przed osiągnięciem 5. roku życia;
- co roku 1 200 000 nieletnich pada ofiarą handlu żywym towarem;
- 4 miliony dziewczynek zostaje sprzedanych w celach matrymonialnych lub jako prostytutki czy autentyczne niewolnice;
- 2 miliony dziewczynek zostaje poddanych zabiegom okaleczenia narządów płciowych;
- w Azji 2/3 dziewczynek nie chodzi do szkoły – w przyszłości będą kobietami analfabetkami (dziś kobiet analfabetek jest w świecie około 600 milionów).

No mówię! Rewolucja!
I to nie żart.

ostatek
01-10-2009, 16:25
Mavronko, sorry, rozczarowałaś mnie argumentacją. Spodziewałam się wybuchu bomby a dostałam trzaśnięcie kapiszona.
W odpowiedzi mogłabym napisać, że sam Polański nie miał takich "mocy przerobowych" by samemu zgwałcić kilkanaście tysięcy ofiar z jednoczesnym pastwieniem się fizycznym, psychicznym etc... Nec Hercules... co w wolnym tłumaczeniu brzmi: i Herkules/R.P. d..a kiedy dziewczyn kupa...
Przedstawiłaś jednostkowy przypadek przeciwko grupie różnych ludzi, spłycając tym samym problem. Pisząc o skali porównujesz nieporównywalne...
Dalej widzę więcej podobieństw niż różnic. Ucieczki, chowanie się przed wymiarem sprawiedliwości, zasłanianie chwilową słabością charakteru, wykonywanym zawodem... Cel taki sam - wyślizgać się, uciec przed odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo.
Piszesz o Polańskim:
/.../ jeden facet 31 lat temu podniecil sie do tego stopnia przy robieniu erotycznych zdjec, ze nie zapanowal nad swoja hucia. Przyznal sie do haniebnego czynu, wyrownal szkode i... zwial. /.../
A drugi facet podniecił się wysłuchiwaniem (podczas spowiedzi) fantazji seksualnych nastolatki... przekonuje Cię ten argument? hm... tak samo nie, jak mnie Twój.
Zawodowcy? Nie! Bo zgubili po drodze tzw. etykę zawodową. Cóż mają powiedzieć operatorzy kamer, oświetleniowcy i cała reszta ekipy filmowej nakręcający śmiałą scenę erotyczną? A ginekolodzy? psycholodzy? psychiatrzy? seksuolodzy? Kończą pracę i ruszają na łowy? Nie twierdzę, że wśród nich nie ma gwałcicieli czy pedofilów... tylko nikt nie pisze "mafijne instytucje" i nie przenosi incydentalnych zdarzeń na całe środowisko.
Co na to BHP? Warunki pracy szkodliwe dla zdrowia? Zabezpieczenia stosowne by się zdały? hm... nie słyszałam o odzieży roboczej ani ochronnej typu majtki blaszane...

W którymś z postów napisałam, że nie jest usprawiedliwieniem hasło: bo xy zrobił tak samo czy podobnie. Taka argumentacja zawsze z lekka mnie śmieszy i irytuje, bo jest zwykłym lekceważeniem rozmówcy.
Pisałam również o szacunku dla religii i o szacunku dla ludzi, niezależnym od przynależności religijnej/kościelnej. Ludzie są różni i tego nie zmienimy. Świętego i łobuza znajdziesz w każdym zawodzie.
/.../ Zaslaniano sie krzyzem, Chrystusem, wiara w Boga i wszystkimi swietymi.
Jednoczesnie z ta cala pantomima gestow i cyrkiem wiary dbano, o zaspokojenie potrzeb seksualnych zboczencow./.../
Powyższe zdanie zabrzmiało jak stwierdzenie, że Kościół jest organizacją przestępczą, mafijną a może zbrodniczą. Myślisz, że celem Kościoła jest "zaspokajanie potrzeb seksualnych zboczeńców"? Sądzę, że KK ma inne cele. Ba! Nie tracę nadziei, że mnie, niedowiarka, nawróci... może... kiedyś...
No i czy zasłanianie się kamerą jest bardziej moralne?
/.../ Jesli nie rozroznia sie skali tych dwoch zjawisk to znaczy, ze albo jest sie slepym, albo zaslepionym. Tak czy owak jest to kalectwo.
Rozróżniasz te dwa zjawiska, Mavronko? Tak. Patrząc bezkrytycznie na jedną i bardzo krytycznie na drugą stronę. Czyż to nie jest również kalectwo?

"nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni /.../ dlaczego widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku własnym nie dostrzegasz? /.../ Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Łuk. 6: 37-42
Cytując Łukasza chciałam zapytać o równość wobec prawa widzianą naszymi oczami. Bo za taki sam czyn bronimy jednych, skazujemy drugich... czy w naszym oku nie tkwi belka zniekształcająca obrazy zdarzeń?

Kazimierz
01-10-2009, 16:34
No mówię! Rewolucja!
I to nie żart.
Te fakty są już znane tzw. światu od lat i to żadna rewelacja. I to nie żart. I tak będzie jeszcze długo, dopóki się nie zmieni system, w którym o wszystkim decyduje pieniądz. Jeszcze ze dwa pokolenia, i albo zostanie zaakceptowany, albo nic się poprawi, a nawet sytuacja się pogorszy. System, w którym jeden ma 1000$ rocznie, a drugi 100$.
World Movement już jest i się rozwija.

Mavronka Freydis
01-10-2009, 16:55
Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego." Łuk. 6: 37-42
Cytując Łukasza chciałam zapytać o równość wobec prawa widzianą naszymi oczami. Bo za taki sam czyn bronimy jednych, skazujemy drugich... czy w naszym oku nie tkwi belka zniekształcająca obrazy zdarzeń?Swiety Lukasz mial na mysli tych, ktorzy oskarzja innych, a sami nie dostrzegaja wlasnych przewinien. A nie oskarzaja innych i nie dostrzegja drugich winnych.

Mar-Basia
01-10-2009, 17:01
No to bedzie komunizm, kazdemu tak samo. Czy sie stoi czy sie lezy USdolcow 100 sie nalezy (cytuje za Agnieszka Osiecka), hihihi.

Kazik
01-10-2009, 17:19
JPII będąc W USA, napominał duchowieństwo, że pedofilia tam przybrała ogromne rozmiary. Ale czy w tym tak niby praworządnym USA skazano chociaż jednego biskupa? Bo podobno właśnie szczyty władzy kościelnej były najgorsze. Tak więc prawdą jest, że mafia swoich broni. Nie pamiętam o co szło parę lat temu jak górale zabili deskami drzwi do kościoła, bo nie chcieli złego księdza. Mieli już go dość. Ponieważ pisma nie pomagały. W końcu księdza przenieśli daleko. Ale najpierw długo nie chcieli przenieść. Taki ktoś nie powinien dostać parafii.

Musiał być zły skoro górale tak zrobili.

Mavronka Freydis
01-10-2009, 17:46
JPII będąc W USA, napominał duchowieństwo, że pedofilia tam przybrała ogromne rozmiary. Ale czy w tym tak niby praworządnym USA skazano chociaż jednego biskupa? Bo podobno właśnie szczyty władzy kościelnej były najgorsze. Tak więc prawdą jest, że mafia swoich broni. Nie pamiętam o co szło parę lat temu jak górale zabili deskami drzwi do kościoła, bo nie chcieli złego księdza. Mieli już go dość. Ponieważ pisma nie pomagały. W końcu księdza przenieśli daleko. Ale najpierw długo nie chcieli przenieść. Taki ktoś nie powinien dostać parafii.

Musiał być zły skoro górale tak zrobili.Oj Goral nie popusci. Napewno przeniesli go na Slask. Tam sa bardziej tolerancyjni.

waclaw46
01-10-2009, 20:36
Myślę że temat już przez dziennikarzy będzie mniej eksploatowany ,jest nowy nie z dziedziny sex u.Zabierając głos chcę polecić blog Bogda 50 który problemem pedofilów się zajmuje i pokazuje jak ten problem wygląda i jakie grupy społeczne są poza prawem bo tylko burza medialna potrafi coś zmienić.
Mavronko nie rozumiem Cię czy artyści filmowi reżyserzy mają być tak jak episkopat poza prawem?
Stany Zjednoczone mogą mieć prawo takie jak chce ich społeczeństwo.Nie nam się w to mieszać.Czy mamy też zmieniać prawo w Arabii Saudyjskiej bo nam się nie podoba.Prawo i normy etyczne które podzielają grupy w ramach nacji stają się normami a dane społeczeństwo piętnują jednostki które je łamią.
Uważam że R.P zdaje sobie sprawę z czynu jakiego dokonał i jest to jego prywatna sprawa i wymiaru sprawiedliwości w USA.
a roztrząsanie to mieszanie się w sprawy prywatne drugiej osoby..

Scarlett
01-10-2009, 20:41
Wiemy przecież, że dziewczynka 13-letnia może wyglądać jak 20-latka - przekonywała Dorota Stalińska w TVN24. Rzeczywiście wygląda na 20?!http://www.iv.pl/images/yhv9cptzn2qgl37owiln.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=yhv9cptzn2qgl37owiln.jpg)

Arti
01-10-2009, 20:59
....
Stany Zjednoczone mogą mieć prawo takie jak chce ich społeczeństwo.Nie nam się w to mieszać.Czy mamy też zmieniać prawo w Arabii Saudyjskiej bo nam się nie podoba.Prawo i normy etyczne które podzielają grupy w ramach nacji stają się normami a dane społeczeństwo piętnują jednostki które je łamią.
Uważam że R.P zdaje sobie sprawę z czynu jakiego dokonał i jest to jego prywatna sprawa i wymiaru sprawiedliwości w USA.
a roztrząsanie to mieszanie się w sprawy prywatne drugiej osoby..

Każdy może mieć swoje zdanie w sprawie Polańskiego i tak na wynik sprawy nie będzie miało wpływu.
Nie ma się co ekscytować :)
A jaki będzie to się okaże.

Bianka
01-10-2009, 21:51
Każdy może mieć swoje zdanie w sprawie Polańskiego i tak na wynik sprawy nie będzie miało wpływu.
Nie ma się co ekscytować :)
A jaki będzie to się okaże.
Ufff... AMEN. :)

Mavronka Freydis
02-10-2009, 03:09
...Mavronko nie rozumiem Cię czy artyści filmowi reżyserzy mają być tak jak episkopat poza prawem? Nie, absolutnie nie. Prawo musi obowiazywac wszystkich bez wyjatku.
Nie bronie Polanskiego, ale zwracam uwage na histerie dzikiej nienawisci jaka zostala rozpetana przez osoby, ktore do niedawna stawaly w obronie krajowych przestepcow. W osadzaniu kogos nie mozna stosowac podzialu na swoich i obcych. Polanski od 31 lat ponosi kare za swoj czyn i proces jego upokarzania nie dobiegl jeszcze konca.

Lila
02-10-2009, 09:19
ale zwracam uwage na histerie dzikiej nienawisci
Jak zwyke przesadyzm, bardzo bliski sadyzmu.

waclaw46
02-10-2009, 09:20
Na temat kołtunerii najlepiej wie Bogda 50 która podjęła temat wykorzystywania dzieci i jakie mejle otrzymywała.
Też śmieszy mnie podejście członków forum na mnożeniu wątków na ten sam temat z próbą ferowania wyroków.
Bianka ma rację ufff koniec.

Lila
02-10-2009, 09:31
Na temat kołtunerii najlepiej wie Bogda 50 która podjęła temat wykorzystywania dzieci i jakie mejle otrzymywała.
Też śmieszy mnie podejście członków forum na mnożeniu wątków na ten sam temat z próbą ferowania wyroków.
Bianka ma rację ufff koniec.

Wcale nie koniec.
Nikt wątku nie zamyka.
Maile z forum? Ba, ja mam ich 65 mocno obraźliwych.
Po prostu, są ludzie i są taborety. Piszą te ostatnie.

Bianka
02-10-2009, 11:06
Wcale nie koniec.
Nikt wątku nie zamyka.
Maile z forum? Ba, ja mam ich 65 mocno obraźliwych.
Po prostu, są ludzie i są taborety. Piszą te ostatnie.
A co nowego można jeszcze powiedzieć na temat sprawy Polańskiego?

Arti
02-10-2009, 12:46
Wcale nie koniec.
Nikt wątku nie zamyka.
Maile z forum? Ba, ja mam ich 65 mocno obraźliwych.
Po prostu, są ludzie i są taborety. Piszą te ostatnie.

no i zobaczymy kto lubuje się taplać, paplać w tym temacie :D

START

Lila
02-10-2009, 12:50
no i zobaczymy kto lubuje się taplać, paplać w tym temacie :D

Nie uważasz, że trochę uwłaczasz założycielce?
Mnie byłoby co najmniej przykro.:)

Miłego dnia.
Jutro się być może tu wpiszę. Jak będzie o czym, oczywiście.:)

smoss
02-10-2009, 13:54
Święte słowa Andreasa / w sprawie dot. Romana Polańskiego / - nikt nie powinien być ponad prawem.

Malgorzata 50
02-10-2009, 21:53
Dla dzieci Polańskiego to musi być dopiero trauma .Ale chyba jakos się to poukłada w końcu .polscu luminarze jeden po drugim zaczynają odszczekiwać bzdury których naopowiadali.Oj zanikająca polska inteligencjo gdzież ty?

Lila
05-10-2009, 12:15
Świat się śmieje z naszych elit.
I słusznie.
http://www.tvn24.pl/12691,1622440,0,1,wsj-wysmiewa-polskich-ministrow,wiadomosc.html

Mar-Basia
05-10-2009, 12:22
Opinie amerykanskie? Co to jest?

Prasa podaje:

Wśród rozważań na temat aresztowania Romana Polańskiego szczególnie jeden wątek zwraca uwagę mediów. Zdaniem "Corriere della Sera" reżyser mógł być wymieniony na ustępstwa w sprawie szwajcarskich kont.
Według gazety, Szwajcarzy z obawy, że Amerykanom nie wystarczy pierwsza przekazana im lista 4400 nazwisk posiadaczy kont, którzy w ich kraju ukryli nielegalnie majątki, postanowili zaproponować coś innego. Jedną z "ofert" - twierdzi publicysta dziennika - miała być "głowa Polańskiego", ściganego przez amerykański wymiar sprawiedliwości.

http://www.tvn24.pl/12691,1622406,0,1,polanski-byl-na-wymiane,wiadomosc.html

Kazimierz
05-10-2009, 15:44
Świat się śmieje z naszych elit.
I słusznie.
http://www.tvn24.pl/12691,1622440,0,1,wsj-wysmiewa-polskich-ministrow,wiadomosc.html
Masz rację ! Wykastrować pedofila i już. I to nie chemicznie, ale chirurgicznie.
Ale, to, że to "tranzakcja wiązana" jest nie wykluczone. Szwajcaria na tajnych kontach stoi i będzie bronić tajności tych kont w imię "prawa i sprawiedliwości".

Mar-Basia
05-10-2009, 20:33
Masz rację ! Wykastrować pedofila i już. I to nie chemicznie, ale chirurgicznie.
.

Powtarzam za prasa i wypowiedzia specjalisty seksuologa.

Lew-Starowicz: "Polański nie jest pedofilem"

Polański nie jest pedofilem - mówi seksuolog Zbigniew Lew -Starowicz. Tłumaczy, że choć było to zachowanie seksualne wobec nieletniej, to nie wyglądała ona jak dziecko, tylko jak kobieta. - Pedofilia to pociąg do ciała dziecka, a w tym przypadku był to pociąg do ciała rozwiniętej kobiety - uzasadnia. Natomiast Daniel Olbrychski, mimo że potępia zachowanie Polańskiego, winą za całą sytuację obarcza matkę 13-latki.

Starowicz tłumaczył w "Faktach po Faktach", że w przypadku 8 i 9-latek sprawa jest wiadoma, natomiast jeśli chodzi o 13 czy 14-latki zdarza się, że jedne wyglądają jak dziewczynki, a inne jak bardzo dorosłe kobiety. Polańskiego ma bronić przyjaciel prokuratora generalnego USA (http://www.tvn24.pl/12691,1621869,0,1,polanskiego-ma-bronic-przyjaciel-prokuratora-generalnego-usa,wiadomosc.html)
http://m.onet.pl/_m/ae0308b5f5137cfd183cdab613827499,25,1.jpg
Do zespołu obrońców Romana Polańskiego dołączył wpływowy adwokat Reid... czytaj więcej »



Jak dodaje, sam w swojej pracy wielokrotnie spotykał się z przypadkami oskarżonych, którzy byli przekonani, że 14-latka z którą uprawiali seks miała co najmniej 20 lat.

Lew-Starowicz przyznaje także, że w przypadku poszkodowanej nie rozpoznano następstw, które występują u ofiar gwałtów. - Ona mu wybaczyła - zaznacza. Tate: Polański nie zmusił 13-latki do seksu (http://www.tvn24.pl/12691,1621842,0,1,tate-polanski-nie-zmusil-13_latki-do-seksu,wiadomosc.html)
http://m.onet.pl/_m/585e93e0b8f1b061d45c01ae243b3419,25,1.jpg

Siostra zamordowanej przez bandę Charlesa Mansona, żony Romana Polańskiego... czytaj więcej »

Wiecej na linku:
http://www.tvn24.pl/12690,1621904,0,1,lew_starowicz-polanski-nie-jest-pedofilem,wiadomosc.html


Ciekawe to wszystko. Nie zaprzeczam faktu, ze mial seks z nieletnia "lolita amerykanska", do czego sie przyznal. I za to powinien poniesc kare po uczciwym procesie, bez emocji i ukladow handlowych. Zdecydowanie nie podoba mi sie w jaki sposob naglasnia sie sprawe. Gdyby to byl szary "pan Pipsinski", napewno nie znalazlby sie na pierwszych stronach prasy swiatowej.

Scarlett
05-10-2009, 21:05
Ta wypowiedż tyczy się czasów terażniejszych, ale czy 30 lat temu było tak samo, och wątpię.

http://www.dziennik.pl/kobieta/article450792/13_latki_naprawde_pchaja_sie_do_lozka.html