PDA

View Full Version : Dzień Dziecka Utraconego - komentarze


Basia.
05-10-2009, 00:36
Komentarz do artykułu: Dzień Dziecka Utraconego (http://www.senior.pl/88,0,Dzien-Dziecka-Utraconego,7093.html)
--------------------
To jest straszna trauma dla rodziców, znam kobietę, której dziecko umarło w wdrugim trymestrze ciąży. W szpitalu wywołano jej poród, długo nie mogła wrócic do równowagi, bała się następnej ciązy. Po kilku latach urodziła dwójkę dzieci, chłopiec ma 4 lata, dziewczynlka 2 tygodnie.

bronczyk
05-10-2009, 18:49
Szczerze współczuję rodzicom czekającym na dziecko, które niestety żywe nie pojawia się na świecie. Ale te baloniki i symboliczne groby nienarodzonych raczej wzbudzają we mnie zdziwienie.

wuere'le
05-10-2009, 18:54
Utożsamiam się z Twoją wypowiedzią.

Basia.
05-10-2009, 21:47
Szczerze współczuję rodzicom czekającym na dziecko, które niestety żywe nie pojawia się na świecie. Ale te baloniki i symboliczne groby nienarodzonych raczej wzbudzają we mnie zdziwienie.
Halinko, moja znajoma urodziła chłopca, szpital nie wydał zwłok.

bronczyk
05-10-2009, 22:06
Basiu twoja znajoma powinna mieć możliwość pochowania dziecka, ale puszczenie niebieskiego lub różowego balonika nic nie zmieni. Nie zmieni tego też tworzenie pustych grobów, które mają być symbolem dzieci, które zmarły w czasie ciąży lub porodu. Jeśli kobiecie to pomoże w pogodzeniu się z losem niech to robi, niech puszcza nawet latawce, ale nie róbmy z tego dnia. Coś co odbywa się na komendę nie będzie dla mnie nigdy prawdziwe. Kobiety po takich przejściach każdej godziny mają ranę w sercu, ale są i takie, które straciły dzieci po miesiącu, po dwóch latach i co? Będzie się tworzyć dni dla poszczególnych grup wiekowych.