PDA

View Full Version : Big Beat


KKangaroo
05-10-2009, 22:54
Muzyka mojej młodości, chyba i Waszej? W piątej klasie szkoły podstawowej wspaniała nauczycielka ucząca 'śpiewu' uczyła nas tych wszystkich big-beatowych przebojów.
Dzięki niej znaliśmy takie hity jak: Chłopiec z gitarą, Walentina Twist, coś tam o czarnym kocie(chyba Filipinek) z wdzięcznym miaaau.
http://www.youtube.com/watch?v=H8kcPR0_tZk

ewikomega
21-10-2009, 21:43
Witaj komisławie
Na dobry początek MODERN TOLKING
http://odsiebie.com/pokaz/1247900---a2e5.html

elizka
21-10-2009, 22:02
Big beat – gatunek elektronicznej muzyki tanecznej powstały w połowie lat 90. XX w.
No tak!
A co to jest właściwie.....
szukam....
szukam.....
"Gatunek ten łączy elementy elektronicznej muzyki tanecznej, szczególnie z nurtów breakbeat z elementami innych gatunków, w których dominują tradycyjne instrumenty muzyczne. Połączenie to odbywa się zazwyczaj poprzez zapożyczenie fragmentów utworów, tak zwanych sampli lub loopów. Szczególnie chętnie wykorzystywane są fragmenty z utworów z gatunków takich jak: rock, hip-hop, funk, blues i wielu innych. "

O,będą problemy.....czy to da się tak ściśle wydzielić? Kto to wie-co?

KKangaroo
26-10-2009, 16:14
Nie o ten big beat chodzi a o ten:
WikipediaBig beat (po angielsku - "mocne uderzenie"), bardzo popularny w latach sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych XX wieku styl muzyki młodzieżowej, wyparty później przez inne style muzyki rockowej. Przedstawicielami big beatu światowego byli we wczesnym okresie swojej twórczości The Beatles. Utwory big beatowe charakteryzowały się łatwą linią melodyczną, prostymi tekstami i - bardzo często - szybkim rytmem.

W Polsce big-bit był początkowo utożsamiany z całą młodzieżową muzyką taneczną i piosenką. Za prekursora polskiego big beatu uważany jest Franciszek Walicki, który wymyślił to pojęcie i wprowadził do języka polskiego, gdyż określenie "muzyka rockowa" nie odpowiadało ówczesnym władzom politycznym jako zbyt silnie powiązane z kulturą zachodnią. Pierwszym polskim zespołem big beatowym był zespół powołany przez redaktora Franciszka Walickiego "Rhythm and Blues". Grupa ta została utworzona na bazie zespołu Marynarki Wojennej.
Nie wierzę, żeby ludzie w naszym wieku nie wiedzieli co to jest.

Kazimierz
26-10-2009, 18:05
Byłem na 2gim roku, kiedy pierwszy raz słyszałem to w reżimowej, wyobraż sobie, Komi, TVP1 i od tej pory muzyka towarzyszyła mnie i moim koleżankom i kolegom do końca studiów. Pressley to była późniejsza historia. A big-beat, lub jak piszesz big-bit to już inna historia. Dla mnie . nie ma to jak Bill Haley - Rock Around The Clock (1956):
http://www.youtube.com/watch?v=F5fsqYctXgM

Karol X
26-10-2009, 18:35
Kazimierzu,sluchales takich utworow?!
Koniec swiata!

Ja nie chodzilem do szkoly i nic nie ukonczylem,gdyz urodzilem sie przedwczesnie na korytarzu szkolnym,wiec wiedze i wyksztalcenie nabylem automatycznie.
Bedac bikiniarzem - niechcianym ssynem systemu,sluchalem z kolezankami,popijajac wino i trzymajac za kolana takiego "big beatu":
http://www.voila.pl/172/9tafr/?1

Kazimierz
26-10-2009, 19:29
Kazimierzu,sluchales takich utworow?!
Koniec swiata!
Ja nie chodzilem do szkoly i nic nie ukonczylem,gdyz urodzilem sie przedwczesnie na korytarzu szkolnym,wiec wiedze i wyksztalcenie nabylem automatycznie.
Bedac bikiniarzem - niechcianym ssynem systemu,sluchalem z kolezankami,popijajac wino i trzymajac za kolana takiego "big beatu":
http://www.voila.pl/172/9tafr/?1
Karolku ! Nie mów, że urodziłeś na szkoklnym korytarzu, w czepku i do tego w niedzielę, bo i tak nie uwierzę. Wtedy, gdy Ty trzymałeś koleżankę za kolano i słuchałeś tego big-bitu, to tuszę, że to było w socjalistycznym przedszkolu.
Pamiętaj, że to były czasy odwilży u nas i "chcąc nie chcąc "
reżim wiele rzeczy , w tym, rocka , dopuśił do głosu, a myśmy beneficjentami tej odwilży, co teraz niektórym nie mieści się w pale. Bikiniarze to i dla mnie byli śmieszni. Teraz są inni bikiniarze, którzy też mnie śmieszą. Np. taki jeden z pomarańczowymi włosami. Byznesman ponoć ?

elizka
26-10-2009, 19:48
No to z Polski ci ludzie-tak?
Zbigniew Bernolak
Stan Borys
Michaj Burano

Halina Frąckowiak
Piotr Janczerski
Krzysztof Klenczon
Wojciech Korda
Seweryn Krajewski
Helena Majdaniec
Czesław Niemen
Janusz Popławski
Ada Rusowicz
Katarzyna Sobczyk
Karin Stanek
Marek Tarnowski
Franciszek Walicki
Bogusław Wyrobek
....no tak?

Ja wtedy nie miałam żadnego sprzętu,dopiero pooootem ZK124.Wcześniej płyty,jakiś adapter,najpierw na radiu,a potem odzielny.
To była radość....tylko,że nie było z czego nagrywać,ale sposoby się znalazły....


Jutro będzie dobry dzień Helena Majdaniec i Czerwono -Czarni
http://odsiebie.com/pokaz/4276427---534c.html