PDA

View Full Version : Seniorzy w akcji - komentarze


jolita
10-03-2007, 14:48
Komentarz do artykułu: Seniorzy w akcji (http://www.senior.pl/124,0,Seniorzy-w-akcji,168.html)
--------------------
U nas niestety słyszy się tylko o t.zw."mocherach" co nie brzmi zachęcająco...Znacie lepsze przykłady - piszcie, opowiadajćie może uda się zmazać tą niesławę z naszego wieku!

bogda
11-03-2007, 09:58
Miła Jolitko... jak komuś przyklei się taką czy inną etykietkę... to tak już raczej zostanie, choćby nie wiem co zrobić. Chyba, że.... zrobilibyśmy jakąś rewolucję.... ale to raczej niemożliwe bo brak siły przebicia, zdrowie już nie takie i chęci chyba nie ma. Jedynym wyjściem to zmiana nakryć głowy. :)

jolita
11-03-2007, 10:15
Bogduś, ja nie zaliczam sie do "mocherow" i nie sądzę, że ktoś tam mnie "szufladkuje" uważam tylko, że to jedyna aktywna grupa...

Jagoda30
04-12-2010, 14:37
Do Jolity:Nie nazwa beretu podziwia lub ośmiesza lecz poglądy wyrażane przez osoby noszące różne nie konwencjonalne nakrycia głowy np.moherowe berety czy czadory.Jagoda 3O

bogucha
05-12-2010, 05:06
Do Jagody 30: A ja uważam, że moherowe berety są jak najbardziej konwencjonalnym nakryciem głowy. Sama je noszę i wcale to nie idzie w parze z moimi poglądami. Może dlatego właśnie noszę je chociażby dla zmylenia przeciwnika.Pozdrowienia bogucha

slava
05-12-2010, 12:12
Witam. Noszę teraz czapkę robioną na drutach / nie moher/, na to kaptur od kożuszka.Trudno, aby w taką pogodę nosić kapelusz. Jolitka ma rację to określona grupa kobiet o poglądach zbliżonych do wspólnoty o. Rydzyka, które nijak się mają do większości kobiet starszych. Mnie denerwuje to określenie wszystkich kobiet bo z poglądami i zachowaniem o. Rydzyka zupełnie się nie zgadzam.

Jolina
05-12-2010, 13:05
Kiedyś, to jakieś 20 lat wstecz...owszem, nosiłam berety moherowe + szal, więcej - robiłam je dla koleżanek...bo , może jestem nie skromna, ale ...niby , nikt tak nie zrobił jak ja.
Owszem, były bardzo twarzowe...pod warunkiem , ze dobrano je do kolorytu cery i charakteru. Jednak - dziś, absolutnie nie identyfikuję się się z łatkami przypinanymi do tamtej praktycznej mody.

Fedyczek
12-04-2013, 18:35
Mohery, niesława. Wszystko prawda. Tyle, ze dotyczy to pewnej aktywnej ( czytaj głośnej i często bardzo wulgarnej grupy. ) grupy. Nakrycie głowy to tylko pewien identyfikator gustów. Grupa ta ma patrona ideologicznego i często jest sponsorowana.
Co stoi na przeszkodzie aby 55+ aktywnie brało udział w życiu społecznym. Sami ustawiamy się z boku. Jaka instytucja jest zainteresowana aktywnością tej grupy społeczeństwa. Jeśli nie sami zainteresowani, to kto skrzyknie to towarzystwo. Urzędnicy, politycy = przecie oni tylko udają, że ich to interesuje.

ŁucjaS
01-05-2013, 06:03
Moher - mięciutkie milutkie, puszyste, znakomite tworzywo na ręczne robótki dziergane i niech tak zostanie. Moher lubię.
"Rydzykówek" nie lubię- zdecydowanie!
Aktywność 60+ to już całkiem inna para kaloszy.
Pozdrawiam.

Bertold
01-05-2013, 09:18
Dziewczynki, bardzo proszę, nie miejcie kompleksów dotyczących "mocheru" i nie kojarzcie tej wełny z polityką. Wydaje mi się, że z tym mocherem u kobiet, to jest tak, jak ze słońcem w kapeluszu u mężczyzn ................. Wspomnijcie piosenkę - "A ja mam słońce w kapeluszu" - i .................... z uśmiechem noście swoje mocherowe berety, szaliki, sweterki ..... bo tak jest pięknie. Tylko bez polityki i politykowania.

Lucy001
02-05-2013, 12:46
Amerykańska fundacja ogłosiła już IV edycję konkursu "Senior w akcji".
Na konkurs wpłynęło około 450 listów intencyjnych.
Do szkoleń wybrano 90 animatorów , komisja nagrodzi 30 projektów .
Ludzie starsi chcą pracować społecznie.Ja tez napisałam taki list intencyjny . Nie wybrano mnie , ale nie zniechęciłam się .
Dalej z utworzoną Akademią Dorosłego Człowieka będę jeździć na rożne konkursy , kongresy , targi , imprezy rozrywkowe.
Mieszkamy w małym miasteczku i każdy wyjazd coś daje.....
Nie bierzemy pod uwagę poglądów , nakrycia głowy ,.....
Spotykamy się , śpiewamy , rysujemy , rozwijamy swoje pasje.