PDA

View Full Version : Doktorat Rydzyka, kpina, czy obłuda?

wuere'le
10-10-2009, 16:39
Jak można nadać tytuł doktora na wydziale teologii moralnej osobie, która z moralnością ma niewiele wspólnego?
Człowiek, który jest antysemitą, który naciąga bogobojne osoby, człowiek, który do dziś się nie rozliczył ze świadectw udziałowych (stoczni wszak nie uratował, nawet nie próbował), człowiek, który powinien oddać się , przynajmniej teoretycznie Bogu, oddał się biznesowi? Myślę, że promotor dał palmę i wystawił sobie kiepskie świadectwo.
Promowanie ludzi w rodzaju Rydzyka nie sprzyja rozwojowi katolicyzmu, a wprost przeciwnie, zniechęca ludzi do Kościoła, bo promuje obłudę, pazerność i lekceważenie innych. Jakoś nie widzę w działaniu Rydzyka woli bożej, działania dla chwały Bożej. O ile pamiętam z lekcji religii, to nie po to są duchowni, oni maja być pośrednikami między owieczkami a Bogiem, a gdzie tu to pośrednictwo, po przez złoża gorącej wody, poprzez rektorowanie uczelni, poprzez latanie drogimi samolotami? Czy pycha jest tym czego Bóg oczekuje od ludzi, a od swych funkcjonariuszy szczególnie?
Nie wiem, zaczynam się gubić w tym wszystkim. Czy ksiądz jest jeszcze księdzem, czy już jest biznesmenem, czy jedno wyklucza drugie, czy nie? A gdzie tu słynne ucho igielne i biblijny wielbłąd?Gdzie w końcu wartości zawarte w Dekalogu, gdzie wartości moralne, o których kościół tak duzo mówi????

Lila
10-10-2009, 17:19
O ile pamiętam z lekcji religii, to nie po to są duchowni, oni maja być pośrednikami między owieczkami a Bogiem, a gdzie tu to pośrednictwo, po przez złoża gorącej wody, poprzez rektorowanie uczelni, poprzez latanie drogimi samolotami? Czy pycha jest tym czego Bóg oczekuje od ludzi, a od swych funkcjonariuszy szczególnie?

Mówię Ci, rób tak jak ja.:)
Gadaj tylko z samym Szefem.

ps.nawiasem mówąc, On coś na mnie obrażony jest.

wuere'le
10-10-2009, 17:57
Lila, całkowicie się z Tobą zgadzam.
Jeśli chodzi oczywiście o rozmowę z Szefem, jeśli zaś chodzi o tę osobistą urazę Szefa do Ciebie, to niestety nie potrafię się wypowiedzieć, ale tuszę, że wszystko będzie dobrze.

Mag
10-10-2009, 18:13
A tak na marginesie - do szefa czasem łatwiej przez sekretariat :)

Jadzia_G
10-10-2009, 20:04
Ale sekretarka bardzo przekupna jest - niestety hi,hi:rolleyes:

bronczyk
10-10-2009, 20:18
Szef lepszy od podwładnych.

Lila
10-10-2009, 21:09

A kto tam tyra?:)

Mavronka Freydis
14-10-2009, 05:39
Jak można nadać tytuł doktora na wydziale teologii moralnej osobie, która z moralnością ma niewiele wspólnego?
O rydzu mleczaju: -"Dość gruby, kremowej barwy, po kilku godzinach szarzeje. Wydziela pomarańczowe, gorzkawe mleczko."-

wuere'le
14-10-2009, 15:24
O rydzu mleczaju: -"Dość gruby, kremowej barwy, po kilku godzinach szarzeje. Wydziela pomarańczowe, gorzkawe mleczko."-

... i to jest dobrze powiedziane.

senioritka
14-10-2009, 21:26
O kim tu mowa? Czyżby o PADRE TADEO?

wuere'le
14-10-2009, 22:41
Dziś stacja "Superstacja " wyemitowała teledysk Sobeckiej. Był to hymn pochwalny świeżo upieczonego, z bożej łaski, doktora grzybka z Torunia.
oto link:
http://www.pitbul.pl/parcie-na-szklo/uwaga-sobecka-spiewa-na-czesc-rydzyka-audio

Dla mnie to żenujące, i kto tę kobietę wybrał do Sejmu?
Że nie wspomnę, że wygląda jak pis.... i zachowuje się jak pis.... , no mniejsza z tym, szkoda słów.

jasinek123
14-10-2009, 22:53
wuere'le
zastanawiałem się który klawisz nacisnąć by Cię
nie urazić czy tak: czy tak " cholera nie wiem?
a jest napisane u administratora obowiązującym językiem
jest Polski
jeżeli można prosiłbym -wuere'le -to kobieta -chłopiec
oświeć mnie jeśli mogę prosić
bo ja urodziłem się za komuny i ni wsztok

wuere'le
14-10-2009, 22:57
wuere'le
zastanawiałem się który klawisz nacisnąć by Cię
nie urazić czy tak: czy tak " cholera nie wiem?
a jest napisane u administratora obowiązującym językiem
jest Polski
jeżeli można prosiłbym -wuere'le -to kobieta -chłopiec
oświeć mnie jeśli mogę prosić
bo ja urodziłem się za komuny i ni wsztok

Chyba nadmiernie tępy jestem, bo nie rozumiem Twego pytania, jesli możesz, to napisz dosłownie o co Ci idzie, ok?

Matrix
19-01-2010, 17:14
A tu bełkot Rydzyka - jeszcze doktora na temat swoich wyznawców.
Po powrocie powie,że to kłamstwo polskojęzycznych mediów.
I pewnie to kupią - mimo nagrania. Gratuluję wszystkim, którzy Rydza bronią jak niepodległości. Wart Pac pałaca a pałac Paca.

http://wyborcza.pl/1,75248,7469176,Jak_ojciec_Rydzyk_w_Kanadzie_obraz al_polskie_rodziny.html

jip
19-01-2010, 17:23
Dziś stacja "Superstacja " wyemitowała teledysk Sobeckiej. Był to hymn pochwalny świeżo upieczonego, z bożej łaski, doktora grzybka z Torunia.
oto link:
http://www.pitbul.pl/parcie-na-szklo/uwaga-sobecka-spiewa-na-czesc-rydzyka-audio

Dla mnie to żenujące, i kto tę kobietę wybrał do Sejmu?
Że nie wspomnę, że wygląda jak pis.... i zachowuje się jak pis.... , no mniejsza z tym, szkoda słów.
Niepotrzebnie się jej czepiasz, chciała sobie dziewczyna pośpiewać, może to już było po obronie i kilku głębszych, też czasem śpiewam, jak nikt nie słyszy....... mnie się podoba, chociaż jest taki program jak oni śpiewają... ma szansę.....

wankabor
19-01-2010, 17:27
Ludzie w Polsce teraz "tak są głupi, że przechodzi ludzkie pojęcie" czy wiecie drodzy seniorzy, kto wypowiedział o nas te słowa i gdzie ?

Bogda501
19-01-2010, 17:32
Ludzie w Polsce teraz "tak są głupi, że przechodzi ludzkie pojęcie" czy wiecie drodzy seniorzy, kto wypowiedział o nas te słowa i gdzie ?
Ojciec Rydzyk

wankabor
19-01-2010, 18:00
Dla mnie ten człowiek nie jest ojcem, Ja miałam jednego ojca i nikt inny być nie może. A Tadeusza Rydzyka nawet nie mogę nazwać nawet "pan" bo na to nie zasługuje. Nie wiem czy wiecie jak Rydzyk szanował własnego biologicznego ojca. Strach pomyśleć , a tym bardziej pisać.

Bogda501
19-01-2010, 18:02
A ja chetnie bym o tym poczytała .

Kazimierz
19-01-2010, 18:35
Cynk link:
http://www.pardon.pl/artykul/10649/rydzyk_o_polakach_tak_sa_glupi_ze_przechodzi_ludzk ie_pojecie

wankabor
19-01-2010, 19:10
Szczegółowy życiorys T.Rydzyka był opublikowany jakiś czas temu w "Faktach i Mitach" ale nie pamiętam w którym numerze. Szkoda.

maja.47
19-01-2010, 19:57
Jeżeli ktoś czytuje przede wszystkim "Fakty i Mity" i wierzy wszystkim artykułom,to gratuluje.

Matrix
19-01-2010, 20:10
- Problemy są nawet z porozumieniem się z rodziną w Polsce. Ci ludzie chodzący do kościoła nieraz, przystępujący do Komunii tak są głupi, że przechodzi ludzkie pojęcie. Tak zazdrośni, tak źli - skarżył się w Toronto na Polaków ojciec Tadeusz Rydzyk.

Ciekawe, kogo miał na myśli....Bo chyba nie tych obojętnych
religijnie?

http://wyborcza.pl/1,75248,7469176,Jak_ojciec_Rydzyk_w_Kanadzie_obraz al_polskie_rodziny.html

Lila
19-01-2010, 20:13
Ci ludzie chodzący do kościoła nieraz

Ciekawe, kogo miał na myśli....Bo chyba nie tych obojętnych
religijnie?
Też. Cały ojciec.

and1951
20-01-2010, 00:21
Jeżeli ktoś czytuje przede wszystkim "Fakty i Mity" i wierzy wszystkim artykułom,to gratuluje.

Czy możesz, Maju podać kto i w którym poście tak napisał, że "czytuje przede wszystkim" i "wierzy wszystkim artykułom" ?
Jakoś nie mogę na to trafić.

Tulipan
20-01-2010, 08:59
czytuje różne gazety Fakty i mity też wszystkim artykułom to ja nie daje wiary ale coś na rzeczy musi być

wankabor
20-01-2010, 09:54
To samo można powiedzieć o tych co czytają Nasz Dziennik, Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą, Wprost itd. Dziennikarze zawsze szukają "atrakcyjnych tematów", bo zależy im aby ich gazeta dobrze się sprzedawała. Uczciwość dziennikarza polega na tym,że powinien podawać wiadomości dobre lub złe ale zawsze prawdziwe. Jak wiesz, każda gazeta czy inne media mają swoją ideologie i przez te media uprawiają propagandę korzystną dla swojej linii ideologicznej, a niekorzystną dla przeciwników. Czy uważasz,że np Nasz Dziennik opublikowałby życiorys T.Rydzyka w takiej wersji jak to uczyniły Fakty i Mity? Nigdy, bo niekorzystną prawdę o sobie każdy stara się ukryć. To przeciwnik tę prawdę ujawni. Jeżeli dziennikarz opublikuje nieprawdę, to ma proces o zniesławienie, np ostatnio zasądzono ogromne odszkodowanie tygodnikowi Wprost za zniesławienie córki Włodzimierza Cimoszewicza. Takich procesów jest coraz więcej, co świadczy o nierzetelności dziennikarzy. Powracając do "Faktów i Mitów" - Rydzyk nie wytoczył im procesu z powodu opublikowania jego życiorysu, dlaczego? bo najwidoczniej wszystkie zawarte w tym artykule informacje były prawdziwe. Ps. nie wyrażaj pogardy dla ludzi mających inne poglądy niż Ty, bo to bardzo brzydka wada, Tobie też może ktoś okazać pogardę.

senior A.P.
20-01-2010, 12:16
Oprocz pychy ludzie maja w sobie pelnie msciwosci .
Czy sa tu tacy ?
Zakladajac temat jak ten wyzej autor jaki mial cel :

- zazdrosci komus tego doktoratu lub innych tytulow ?
- nie podoba mu sie czlowiek czy jego dziedzina zycia ?
- sluzy prawdzie czy klamstwu ?
- nie moze zniesc popularnosci innego czlowieka ?
- obawia sie o swoj los ?

A teraz co do zyciorysow :

- czytaliscie zyciorys ksiedza dr. Tadeusza Rydzyka napisany osobiscie przez niego ?

Nie tworzcie wiec wlasnych faktow i mitow i nie oczerniajcie ludzi !
Sluzcie dobru,prawdzie ,sprawiedliwosci .
Potepiajcie kazde zlo obojetnie od kogo ono pochodzi,tym bardziej to ,ktore pochodzi od tych co przy wladzy !!!

wankabor
20-01-2010, 19:14
- czytaliscie zyciorys ksiedza dr. Tadeusza Rydzyka napisany osobiscie przez niego ?

To niemożliwe, bo taki życiorys będzie zawierał półprawdy. A ja za takimi bajkami nie przepadam. Pamiętam jak kiedyś będąc już w szkole średniej, kazano nam, nauczyć się życiorysu Rokosowskiego. Zapamiętałam do dziś tylko tyle, że był synem polskiego kolejarza , koniec.

waclaw46
21-01-2010, 17:25
Praca Tadeusza Rydzyka zatytułowana jest "Apostolski wymiar Radia Maryja w świetle założeń ideowych i programowych" i ma ponad 300 stron.Po co tyle szumu doktorat Rydzyka to kpina, bo co można powiedzieć o pracy doktorskiej pisanej o sobie ,dla części społeczeństwa wierzącego w mity i symbolem których to berecik ,jest to osiągnięcie .Tak samo jak każdy doktorat.Zresztą uczelnia na której to zdobył też o czymś świadczy.Ci co jako argumentu używają zazdrość nie wiedzą o czym piszą bo na pewno nie byli nigdy nas obronie prawdziwej pracy doktorskiej .Gdyby wszystkie były takie prace doktorskie to dalej bylibyśmy pewnie w średniowieczu.

wankabor
21-01-2010, 19:44
A teraz co do zyciorysow :
Nie tworzcie wiec wlasnych faktow i mitow i nie oczerniajcie ludzi !

Seniorze A.P. aby nie tworzyć własnych faktów i mitów, postanowiłam posłuchać Cię. Szukałam w Google życiorysu Tadeusza Rydzyka i nigdzie nie mogę znaleźć kto był ojcem biologicznym Tadeusza Rydzyka. Czy mógłbyś pomóc mi rozwiązać tę zagadkę.

iksigrek
21-01-2010, 20:21
Szukałam w Google życiorysu Tadeusza Rydzyka i nigdzie nie mogę znaleźć kto był ojcem biologicznym Tadeusza Rydzyka. Czy mógłbyś pomóc mi rozwiązać tę zagadkę.

Co może mieć wspólnego ojciec T. Rydzyka, z jego doktoratem?
- z jego działalnością?
- z jego wypowiedziami?
Czyżby ktoś chciał ukarać rodzica, za poczynania jego syna(pełnoletniego)?
:confused:

Bogda501
21-01-2010, 20:33
Szukałam w Google życiorysu Tadeusza Rydzyka i nigdzie nie mogę znaleźć kto był ojcem biologicznym Tadeusza Rydzyka.
http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/229152.html

bronczyk
21-01-2010, 20:43
Jest ojciec biologiczny znaleziony przez Bodzia333, ale te dane nie wyjaśniają powstania takiej osobowości jak Rydzyk, ani erupcji intelektu w trakcie pisania pracy doktorskiej.

Lila
21-01-2010, 21:54
Bez przesady.
Znam paru znacznie głupszych od niego doktorów.

wankabor
21-01-2010, 22:34
Bodzia333 - serdecznie dziękuję.

Bogda501
22-01-2010, 11:36
Szczegółowy życiorys T.Rydzyka był opublikowany jakiś czas temu w "Faktach i Mitach" ale nie pamiętam w którym numerze. Szkoda.
Chociaż w przybliżeniu wskaż , kiedy to było . Mam dostęp do archiwum "FiM" od 2002 roku , ale przeglądanie kilkuset plików zajmie mi wieczność, więc chociaż ogólnie - kiedy to było. Może skojarzy Ci się z okładką, polecam przeszukanie okładek na moim "Chomiku".
http://chomikuj.pl/bodzia333

eledand
22-01-2010, 11:41
Witam was.
Kręcą nowy serial p.t.Tylko Taca w roli głównej "Ojczulek";)

33335

Bogda501
22-01-2010, 12:38
Znalazłam coś w 30 nr FiM ale tam też niewiele. Znajdziecie to pod: http://www.klub.senior.pl/moje/bodzia333/blog/

senior A.P.
22-01-2010, 15:02
Czego wy innym zazdroscicie ?
Z zazdrosci popada sie w powazne choroby !