PDA

View Full Version : Jak oceniacie rząd i jego przywódce D. Tuska

romek22
16-10-2009, 19:21
Ja uważam że premier D. Tusk zawiódł wszystkich ludzi , którzy na niego głosowali . Wszyscy w rządzie jak i zarówno
ludzie którzy zajmują stanowiska publiczne , myślą tylko o
sobie aby było im dobrze i ich rodzinom . Kryzys ich nie doścignie , bardzo przykro - przedstawia się w strefie
( szarej) oraz w instytucjach ludzie są obsługiwani z szarej
strefy jak manele . Mam proste pytanie czy ktoś z was ,widział ustawę jeśli tak czy mógł się na nią powołać w
swojej słusznej sprawie - i jak została załatwiona .
Wiele - nie dużo zgania na poprzedni rząd - to nowy rząd
powinien wykazać się lepszą postawą do ludzi prawda,
a okazuje się odwrotnie . Ciekawi mnie jakie jest zdanie
wasze , co prawda wielu z was jest na emeryturach , i was
też powinno interesować :)))))) ponieważ emerytura jest stała . A chciwość rządzących jest większa ,a z dnia na
dzień pomysłów przybywa .

Mag
16-10-2009, 19:23
Brakuje mi w mojej skali ujemnych ocen dla wszystkich rządów w Polsce, również gabinetu pana Tuska.

Parsi
16-10-2009, 19:45
Zależy który rząd, bo z tego starego wiele nie zostało ;)

Babcia Iwa
16-10-2009, 20:18
Żenada, kicha, cyrk z klaunem w roli głównej.

weronika1
16-10-2009, 20:18
Brakuje mi w mojej skali ujemnych ocen dla wszystkich rządów w Polsce, również gabinetu pana Tuska.

Nic dodać, nic ująć.

tadeusz50
16-10-2009, 20:32
Politycy i rządzący są chorzy na chorobę rządzenia, dorwania się do władzy, dokopania przeciwnikowi. Barwy i piórka zmieniają jak kameleon. Dziś pod rączkę z jednymi jutro już plują na nich i obgadują.

Jest to powtórzenie mojego postu z innego wątku ale i tu doskonale pasuje. Dotyczy niestety wszystkich rządów.

Konto usunięte
16-10-2009, 20:36
Ja uważam że premier D. Tusk zawiódł wszystkich ludzi , którzy na niego głosowali .
Jak każdy przed nim... i jak każdy następny..!

bronczyk
16-10-2009, 21:13
Pięknie mówią jak to wszystko idzie ku lepszemu. Tu rząd ma same plusy. Potrafią nawet ze złodzieja zrobić uczciwego.

Kazik
16-10-2009, 21:26
To jest nowa jakość PO. Żulia nie widzi nic.
1] To CBA działania operacyjne.
2] W spawie stoczni--wszystko O.K.
Do komisji nie chce, chociaż "była bym dobra".

Lila
16-10-2009, 22:39
Oceniam źle, od pierwszej chwili.
W cuda nie wierzę.

siekierka
16-10-2009, 23:13
Donek - wyjątkowo słaby strateg jak na obecne czasy. Brak mu inwencji i siły przebicia, nie ogarnia potrzeb, a jego rozumienie dobra wspólnego nie przekracza granic dobra partii w jego regionie wyborczym (oczywiście tylko pod jego przywództwem).
Podobnie jak Wałęsa, na szczeblu regionu osiągnął szczyt niekompetencji :mad:

Kazik
16-10-2009, 23:37
A zaczął (Donek) od "nocnej zmiany". Wyglądał wtedy jak zbity pies, bo Wałęsa w 5 minut ustalił nowego premiera (lecz nie jego). Wałęsa nie miał nic "za uszami"? Obalić nocą (do jutra nie może to czekać) --rząd Olszewskiego? To nasz Bolek. --Wałęsa. A teraz ręka rękę myje. Zastrzelić może Zyzaka?

zen
17-10-2009, 09:08
Oceniam źle, od pierwszej chwili.
W cuda nie wierzę.

Od początku to nie był mój rząd, ale chciałam wierzyć, że będzie lepiej, mądrzej, spokojniej. Zawód mój nie jest aż tak wielki. Można się było spodziewać. A jednak mi żal, bo bardzo chciałabym by w rządzie (zresztą nie tylko) zasiadali mądrzy, rozważni, wykształceni i znający się na sprawach państwa ludzie T:) o jednak nie jest ani łatwe, ani proste.

jip
17-10-2009, 09:24
Od początku to nie był mój rząd, ale chciałam wierzyć, że będzie lepiej, mądrzej, spokojniej. Zawód mój nie jest aż tak wielki. Można się było spodziewać. A jednak mi żal, bo bardzo chciałabym by w rządzie (zresztą nie tylko) zasiadali mądrzy, rozważni, wykształceni i znający się na sprawach państwa ludzie T:) o jednak nie jest ani łatwe, ani proste.
Też nie był to dla mnie wymarzony rząd, bo takiego chyba nigdy nie było i nie będzie, ale jednak nadal wolę, że rządzą mną ci co rządzą niż ci co rządzili, na których mam alergię, którzy rok czasu tworzyli koalicję drugi rok ją gonili po hotelach.... pewno w moim wieku już lubię spokój..... a afery - tak do końca nie bardzo w całość tego wszystkiego wierzę, nieraz wydaje mi się, że z cząsteczek pokładano na pożytek niektórych, choć nie ma władzy dla idei, więc oprócz idei zawsze gdzieś się kasa kręci, gdzieś jacyś kumple się przystawią, gdzieś coś....

jasinek123
17-10-2009, 09:35
I co macie w zanadrzu lepszych
może braciszków
jest jeszcze gabinet w Toruniu
nic tylko wybierać -POWODZENIA!!

Lila
17-10-2009, 09:44
I co macie w zanadrzu lepszych
może braciszków
jest jeszcze gabinet w Toruniu
nic tylko wybierać -POWODZENIA!!

Są inni kandydaci.
Trzeba próbować do skutku.

jip
17-10-2009, 10:56
Są inni kandydaci.
Trzeba próbować do skutku.
No to napiszmy kogo byśmy widzieli wg. mnie:
-prezydent Cimoszewicz
- premier - nie wiem
- MSZ - może być Sikorski, ma układy, znajomości, wykształcenie, może wg. mnie być
-Min gosp. - Pawlak niech zostanie
-MSW Kalisz dość mądry i lubię go albo Stasiak tez niegłupi i rozsądny i nie krzykacz
-zdrowie jednak Kopacz
-szkoły - nie wiem (może Giertych:D )
Został jeszcze do zagospodarowania Kowal, Poncyliusz..
-rolnictwa -nie wiem
-sprawiedliwości - jednak Ćwiąkalski
no to poskładajmy rząd i wyślijmy taki rząd do rządzenia,

senior A.P.
17-10-2009, 11:14
Boze !
Uchowaj Polske od wszelkich rzadow partyjnych.
Prosimy Cie Panie !

Kazimierz
17-10-2009, 11:51
Ja uważam że premier D. Tusk zawiódł wszystkich ludzi , którzy na niego głosowali . Wszyscy w rządzie jak i zarówno
ludzie którzy zajmują stanowiska publiczne , myślą tylko o
sobie aby było im dobrze i ich rodzinom . Kryzys ich nie doścignie , bardzo przykro - przedstawia się w strefie
( szarej) oraz w instytucjach ludzie są obsługiwani z szarej
strefy jak manele . Mam proste pytanie czy ktoś z was ,widział ustawę jeśli tak czy mógł się na nią powołać w
swojej słusznej sprawie - i jak została załatwiona .
Wiele - nie dużo zgania na poprzedni rząd - to nowy rząd
powinien wykazać się lepszą postawą do ludzi prawda,
a okazuje się odwrotnie . Ciekawi mnie jakie jest zdanie
wasze , co prawda wielu z was jest na emeryturach , i was
też powinno interesować :)))))) ponieważ emerytura jest stała . A chciwość rządzących jest większa ,a z dnia na
dzień pomysłów przybywa .
Pierwsze twoje zdanie świadzy, że to ty zawiodłeś się na D. Tusku. Nie wiem, o jaką konkretnie ustawę ci chodzi,która zawiodła ciebie i winą obarczasz obecny rząd za jej niezrealizowanie.
Ogólnie biorąc, nie znajduję takich rzeczy za niezrealizowanie których obarczałbym rządy D.Tuska.
Obecna sytuacja ekonomiczna Polski jest nawet lepsza niż innych krajów. Kryzys światowy przechodzimy stosunkowo dobrze. Wskażniki makroekonomiczne mamy lepsze niż cała reszta Europy, nie tylko wschodniej, inflacja w normie, bezrobocie również,przeciętne zarobki pracujących nadążają za inflacją,emerytury są jeszcze wypłacane w 100%. A z tym ostatnim może być jeszcze różnie. Z ich obniżeniem trzeba się liczyć. Wystarczy wystarczająco silnie rozbujać łódkę, na któej wszyscy płyniemy, aby zostać wyrzuconym za burtę.
Liczę, podobnie jak inni, że przyszłym prezydentem zostanie ktoś inny, niż ci dwaj psuje z PO i PIS.
Nowy całkowicie rząd się wyłoni dopiero po wyborach prezydenckich. Nowy bezpartyjny prezydent desygnuje właściwego premiera, być może spoza obecnych skłóconych partii.
Reasymując. Obecny rząd D.Tuska jest do przeżycia, mimo pewnych błędów popełnionych przez niego na początku kadencji, które mu się teraz odbijają czkawką. Np. zbyt pochopne obietnice typu "mowię wam, byczo,kaczo będzie", i pozostawienie Kamińskiego na czele CBA. To były jego wiekie błędy. Ale, " nie popełnia błedów ten, co nic nie robi". Teraz ppełnia ich coraz mniej.
Na prezydenta wybierzmy jednak kogoś innego.

jasinek123
17-10-2009, 12:57
Kaziu
zgadzam się z tobą we wszystkim
tylko jest jedno ale
jak pójdzie do wyborów 70-80%wyborców
to wybierzemy dobrze-prawda?

Lila
17-10-2009, 13:08
Kryzys światowy przechodzimy stosunkowo dobrze
Przede wszystkim dlatego,że jeszcze nie ma €.
zbyt pochopne obietnice typu "mowię wam, byczo,kaczo będzie", i pozostawienie Kamińskiego na czele CBA
Też ubolewam.
Przynajmnie byłoby gdzie prać pieniądze.

Kazimierz
17-10-2009, 14:55
Kaziu
zgadzam się z tobą we wszystkim
tylko jest jedno ale
jak pójdzie do wyborów 70-80%wyborców
to wybierzemy dobrze-prawda?
Masz rację. Wtedy byłby dowód, że ludziom w kraju zależy na tym, kto nimi rządzi. Myślę jednak,że okołu 25% ludzi w każdym państwie jest to bez znaczenia, są już zbyt starzy, niepełnosprawni,w tym dniu akurat zapici itp,a dalszych 15 % zdrowych, młodych nie wierzy,że ich głos coś im osobiście da.
Uczestnictwo w wyborach na poziomie 60-70 % byłby znakomitym wynikiem i byłaby nadzieja, że wybierzemy właściwego człowieka na prezydenta.
Lubimy rozpierduche i anarchię (stąd taka niechęć do wszelkich partii), moim zdaniem. Nie znosimy dyscypliny i samodyscypliny. Mówimy: "musi, to na Rusi, a w Polsce, jak kto chce". Podziwiamy Niemców zaś za te cechy podziwiamy. "

jip
17-10-2009, 15:15
Przede wszystkim dlatego,że jeszcze nie ma €.

Też ubolewam.
Przynajmnie byłoby gdzie prać pieniądze.
Ty jednak masz fobię jak Kaczyński... a układów też szukasz?

Kazik
17-10-2009, 17:30
Nowy całkowicie rząd się wyłoni dopiero po wyborach prezydenckich. Nowy bezpartyjny prezydent desygnuje właściwego premiera, być może spoza obecnych skłóconych partii.......

pozostawienie Kamińskiego na czele CBA. To były jego wiekie błędy. Ale, " nie popełnia błedów ten, co nic nie robi". Teraz ppełnia ich coraz mniej.
Na prezydenta wybierzmy jednak kogoś innego.
Nowy prezydent legitymację chwilowo przechowa w piwnicy--i już będzie bezpartyjny. To i obecny jest bezpartyjny. Nie wiesz, że legitymację zdał? Dlaczego o obecnym i przyszłym rozumujesz inaczej?

Tak Kamińskiego jakby usunął na początku to afery rządowe by nie wyszły. To uważasz za największy błąd? Może afer nie widzisz? Bondaryka na szefa ABW nie powinien był mianować, bo ten wierny jak pies, ale głupi. Właśnie jest afera podsłuchowa dziennikarzy. Prokuratura (szef) i szef ABW przecież to z nadania Tuska.

Na dodatek ABW prowadziło śledztwo przeciw Bondarykowi, a Tusk dał go na szefa tej służby. Czegoś takiego świat nie widział.

Aby było podobnie to na szefa C. B. Antykorupcyjnego, Donek powinien dać Dochnala.:rolleyes: Sawicka i Ryba--zastępcy.

Kazimierz
17-10-2009, 20:57
Nowy prezydent legitymację chwilowo przechowa w piwnicy--i już będzie bezpartyjny. To i obecny jest bezpartyjny. Nie wiesz, że legitymację zdał? Dlaczego o obecnym i przyszłym rozumujesz inaczej?

Tak Kamińskiego jakby usunął na początku to afery rządowe by nie wyszły. To uważasz za największy błąd? Może afer nie widzisz? Bondaryka na szefa ABW nie powinien był mianować, bo ten wierny jak pies, ale głupi. Właśnie jest afera podsłuchowa dziennikarzy. Prokuratura (szef) i szef ABW przecież to z nadania Tuska.

Na dodatek ABW prowadziło śledztwo przeciw Bondarykowi, a Tusk dał go na szefa tej służby. Czegoś takiego świat nie widział.

Aby było podobnie to na szefa C. B. Antykorupcyjnego, Donek powinien dać Dochnala.:rolleyes: Sawicka i Ryba--zastępcy.
Masz rację. Z chwilą wyrażenia zgody na kandydowanie na prezydenta, każdy ma obowiązek złożenia legitymacji partyjnej. Ale zostawmy ocenie wyborców, kogo uznają za najbardziej wiarygodnego bezpartyjnego w gronie kandydatów. Co innego bowiem, złożenie legitymacji partyjnej z chwilą wpisania na listę kandydatów, a co innego jest kandydowanie z listy obywatelskiego komitetu bezpartyjnego. Dam ci przykład:SLD chce ,aby Cimoszewicz startował z ich listy, ale on nie chce, ale jeśli ponadpartyjny komitet obywatelski go poprosi o kandydowanie to nie wykluczone, że wyrazi zgodę.
Moim zdaniem, powinno być podobnie jak w USA, że z chwilą wyboru na urząd, prezydent dobiera sobie wspópracowników wedle swego uznania. No, ale tem prezydent i premier to ta sama osoba. Kamińskiego dostał w spadku po poprzednim rządzie.
Sprawa podsłuchów dziennikarzy przez ABW nie ma związku z polityką, tk mi narazie wydaje, i nikt z PIS nie jest przedmiotem podsłchiwania. Jeśli się okaże, że szef ABW jest w to zamieszany, to napewno poniesie konskwencje, do odwołania go se stanowiska włącznie.

Kazik
17-10-2009, 21:45
Moim zdaniem, powinno być podobnie jak w USA, że z chwilą wyboru na urząd, prezydent dobiera sobie wspópracowników wedle swego uznania. No, ale tem prezydent i premier to ta sama osoba. Kamińskiego dostał w spadku po poprzednim rządzie.

Jasne że Cimoszewicz jak wystartuje z innej listy to już będzie cacy. Może przedtem da sobie wyprać mózg? Bo inaczej poglądów i przynależności się nie da zmienić. Czy wyobrażasz sobie np. Kwaśniewskiego "odnowionego" bezpartyjnego, bo startuje np. z listy kościelnej (gdyby taka była?) Z Cimoszewiczem ma być inaczej?

Kto podsłuchiwał, to mniejsza sprawa. Skąd Mąka wiedział że takie coś jest? Ano mieli te materiały, czy też sami podsłuchiwali. Na forach piszą czy zwykły obywatel może poprosić prokuraturę o coś na sąsiada po tego potrzebuje?

Podsłuchy do sprawy cywilnej. Dlaczego się środowisko dziennikarskie się oburza, jeżeli to wszystko jest cacy? Bo że niby legalne to może być. Wystarczy zdjąć klauzulę tajności i już legalne. a tyle PO pyskowało o "policyjnym państwie PiS".

Jak rozumieć to co cytuję z Twojego postu? Prezydent i premier to ta sama osoba? To znaczy L.K. i Tusk? No bo Jarosław premierem nie jest. A jeżeli chodzi o prezydentów (obecnego i poprzednich) to zawsze sami sobie dobierali współpracowników. Jeden nawet szofera zrobił szefem kancelarii.

Nie jestem naiwny, Tusk nie odwoła Mąki, ani Bondaryka. Pisałem o tym na "co z tą Polską" odpowiadając siekierce. Czyli mój #449.

Kazimierz
17-10-2009, 22:41
Jasne że Cimoszewicz jak wystartuje z innej listy to już będzie cacy. Może przedtem da sobie wyprać mózg? Bo inaczej poglądów i przynależności się nie da zmienić. Czy wyobrażasz sobie np. Kwaśniewskiego "odnowionego" bezpartyjnego, bo startuje np. z listy kościelnej (gdyby taka była?) Z Cimoszewiczem ma być inaczej?

Kto podsłuchiwał, to mniejsza sprawa. Skąd Mąka wiedział że takie coś jest? Ano mieli te materiały, czy też sami podsłuchiwali. Na forach piszą czy zwykły obywatel może poprosić prokuraturę o coś na sąsiada po tego potrzebuje?

Podsłuchy do sprawy cywilnej. Dlaczego się środowisko dziennikarskie się oburza, jeżeli to wszystko jest cacy? Bo że niby legalne to może być. Wystarczy zdjąć klauzulę tajności i już legalne. a tyle PO pyskowało o "policyjnym państwie PiS".

Jak rozumieć to co cytuję z Twojego postu? Prezydent i premier to ta sama osoba? To znaczy L.K. i Tusk? No bo Jarosław premierem nie jest. A jeżeli chodzi o prezydentów (obecnego i poprzednich) to zawsze sami sobie dobierali współpracowników. Jeden nawet szofera zrobił szefem kancelarii.

Nie jestem naiwny, Tusk nie odwoła Mąki, ani Bondaryka. Pisałem o tym na "co z tą Polską" odpowiadając siekierce. Czyli mój #449.
Wszyscy znają przeszłość Cimoszewicza i poglądów swoich nie zmienił, tak samo jak Kwaśniewski. Ten ostatni, dwukrotny prezydent, za którego prezydentury Polska odniosła szereg sukcesów politycznych i gospodarczych.Właśnie, liczę na to,że gdyby Cimoszewicz został prezydentem byłoby podobnie i byłby prezydentem ponadpartyjnym . Ma duże doświadczenie polityczne i międzynarodowe uznanie.
Dalszych twoich wywodów nie komentuję, bo dla mnie są one zbyt chaotyczne i niezrozumiałe.
Sprawa podsłuchiwania przez wszystkie służby będzie teraz napewno długo komentowana i spodziewam się rewizji kompetancji służb specjalnych w tym względzie.
Chociaż niby wiedzą kogo i kiedy podsłuchiwać, ale robią to nadzwyczaj nieudolnie, po partacku.

romek22
18-10-2009, 20:31
Wyjaśnienie dla Kazimierza -- Jeżeli chodzi o ustawę to wybierz
sobie jaką chcesz , bo chodzi o wszystkie ustawy . Kiedyś za
Gierka wychodziły monitory do ustaw - ustawy były do wglądu
natomiast monitory jako uzupełnienie ustaw dla nielicznych .
Za dużo czytasz gazet lub oglądasz telewizji i na swój sposób interpretujesz . Ja obecnie pracuje i wiem jak ludzie
są oszukiwani , jak traktowani . Wiem na jakiej zasadzie zostały pusty ZUS itd. ----- D. Tusk został mianowany przez
swoje ugrupowanie PO , zobacz kogo wybrał do swego rządu ,
kogo mianował z pominięciem rządu . Gronkiewicz rozdaje
swoim ludziom pięćdziesiąt milionów , a szara sfera żyje w ubóstwie itd. Z tego mogę wnioskować że masz emeryturkę
nie wiem jakiej wysokości nie muszę wiedzieć , siedzisz w ciepełku czytasz gazety ,((((( a nie wiesz dokładnie jakie jest
życie szarego dnia , oraz jaka jest polityka zakładowa i wiele
innych rzeczy ))))

jip
18-10-2009, 22:27
Za dużo czytasz gazet lub oglądasz telewizji i na swój sposób interpretujesz . Ja obecnie pracuje i wiem jak ludzie
są oszukiwani , jak traktowani . Wiem na jakiej zasadzie zostały pusty ZUS itd. ----- D. Tusk został mianowany przez
swoim ludziom pięćdziesiąt milionów , a szara sfera żyje w ubóstwie itd. Z tego mogę wnioskować że masz emeryturkę
nie wiem jakiej wysokości nie muszę wiedzieć , siedzisz w ciepełku czytasz gazety ,((((( a nie wiesz dokładnie jakie jest
innych rzeczy ))))
Nie wiem ile masz lat, ale coś mi się wydaje, że mimo iż pracujesz to zachowujesz się jak stary tetryk i jęczeć to naprawdę umiesz. Wiesz jest taki wątek:
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-bo-za-moich-czasow-tego-nie-bylo-czyli-watek-dla-zgredow.-5600.html
tam można spokojnie sobie pojęczeć , ponarzekać, że za czasów Gierka, że co tam chcesz, Lila specjalnie taki wątek dla starych tetryków utworzyła, też tam czasem narzekam

Kazimierz
18-10-2009, 23:28
innych rzeczy ))))
Dawnym,dawno, jak mówią Rosjanie, wszystkie ustawy i dekrety były publikowane a Monitorze Polskim, prasowym organie rządowym, i teraz napewno też tak jest, i są prenumerowane napewno przez wszystkie instytucje państwowe. Pod tym względem nic się, moim zdaniem, nie zmieniło, bo i po co. Papierowych gazet w ogólenie czytam, bo i po co. Za dużo organów. Szkoda mi emerytury na takie badziewie. Obowiązkiem partii rządzącej jest desygnowanie premiera,którym powinien zostać przewodniczący partii.
G. cie powinno obchodzić jaką kto ma emeryturę, jak g. mnie obchodzi jaką ty masz. A tak tak, siedze se w ciepełku,nawet bez bamboszy, czytam i słucham wiadomości multimedialne a szarego człowieka widzę codziennie w swoim bloku i nawet z nim często dyskutuję, i o ile wiem takich zakładów pracy, jakie ja pamiętam, już nie ma.
Nadal jednak nie wiem, o co ci właściwie chodzi. Jip dobrze ci radzi. Jak chcesz ponarzekać podaje link do wątku.
Współczuję ci biedny,młody emerycie,rencisto,bo przypuszczam,że musisz dorabiać do przedwczesnej emerytury Przykro mi, ale...

Karol X
18-10-2009, 23:39
Ale sie zdenerwowales.
Az poczerwieniales ze zlosci.:mad:

BarbaraK
19-10-2009, 00:38
, a szara sfera żyje w ubóstwie itd.

)

Romku
czy Ty aby napewno wiesz co to jest szara strefa?

amelia
19-10-2009, 19:34
D. Tusk został mianowany przez
innych rzeczy ))))

Platforma Obywatelska i premier Donald Tusk odrabiają straty po ostatnich zawirowaniach wokół hazardu, stoczni i dymisji w rządzie. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla TVN24 i TVN, w połowie października na PO zagłosować chce 48 proc. ankietowanych - dwa razy więcej niż na PiS i 9 proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Startujący w wyścigu do pałacu prezydenckiego Donald Tusk mógłby liczyć z kolei na poparcie 36 proc. respondentów. Za nim - z wynikiem 25 proc. - uplasował się Włodzimierz Cimoszewicz.

Poparcie dla partii politycznychGdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie października, w Sejmie znalazłyby się tylko trzy partie: PO z wynikiem 48 proc. głosów, PiS z 24 proc. poparciem oraz SLD, które zdobyłoby 7 proc. głosów - wynika ze zrealizowanego w dniach 16-18 października 2009 r. sondażu MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie TVN24 i TVN. Pod "kreską" znalazłyby się: współrządzący PSL (4 proc.), LPR (3 proc.) oraz Porozumienie dla Przyszłości, Samoobrona i Stronnictwo Demokratyczne (po 1 proc.). 8 proc. respondentów nie wiedziało na kogo oddać swój głos.

http://www.tvn24.pl/-1,1624671,0,1,platforma-odrabia-straty,wiadomosc.html

Zadziwiajace?

jip
19-10-2009, 20:12
Platforma Obywatelska i premier Donald Tusk odrabiają straty po ostatnich zawirowaniach wokół hazardu, stoczni i dymisji w rządzie. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla TVN24 i TVN, w połowie października na PO zagłosować chce 48 proc. ankietowanych - dwa razy więcej niż na PiS i 9 proc. więcej niż w poprzednim badaniu. Startujący w wyścigu do pałacu prezydenckiego Donald Tusk mógłby liczyć z kolei na poparcie 36 proc. respondentów. Za nim - z wynikiem 25 proc. - uplasował się Włodzimierz Cimoszewicz.

Poparcie dla partii politycznychGdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie października, w Sejmie znalazłyby się tylko trzy partie: PO z wynikiem 48 proc. głosów, PiS z 24 proc. poparciem oraz SLD, które zdobyłoby 7 proc. głosów - wynika ze zrealizowanego w dniach 16-18 października 2009 r. sondażu MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie TVN24 i TVN. Pod "kreską" znalazłyby się: współrządzący PSL (4 proc.), LPR (3 proc.) oraz Porozumienie dla Przyszłości, Samoobrona i Stronnictwo Demokratyczne (po 1 proc.). 8 proc. respondentów nie wiedziało na kogo oddać swój głos.

http://www.tvn24.pl/-1,1624671,0,1,platforma-odrabia-straty,wiadomosc.html

Zadziwiajace?
Czemu zadziwiające, ten kto myśli to wie co o tym wszystkim myśleć, ten co ma wzrok to widzi jazgot opozycji, słuszny czy niesłuszny ale jazgot i to bezmerytoryczny, nie przekonał mnie swoim jazgotem żaden Kaczyński, Brudziński, Czarnecki, Maciarewicz, ...czy Napieralski i jego rzecznik, bo widzę, że nie o merytoryczne sprawy tu idzie a mącenie i pokazanie, że śmierdzi chociaż nie do końca wiadomo gdzie jest *****....

Lila
19-10-2009, 20:14
Czemu zadziwiające, ten kto myśli to wie co o tym wszystkim myśleć, ten co ma wzrok to widzi jazgot opozycji, słuszny czy niesłuszny ale jazgot i to bezmerytoryczny, nie przekonał mnie swoim jazgotem żaden Kaczyński, Brudziński, Czarnecki, Maciarewicz, ...czy Napieralski i jego rzecznik, bo widzę, że nie o merytoryczne sprawy tu idzie a mącenie i pokazanie, że śmierdzi chociaż nie do końca wiadomo gdzie jest *****....
Nie wiesz gdzie jest *****?:D
Weź psa, on Cię zaprowadzi. Tylko nie bądź zdziwiony.:D No i nie wdepnij czasem, bo jak się przyklei to koniec.

jip
19-10-2009, 20:30
Nie wiesz gdzie jest *****?:D
Weź psa, on Cię zaprowadzi. Tylko nie bądź zdziwiony.:D No i nie wdepnij czasem, bo jak się przyklei to koniec.
Nie wiem gdzie jest, ale obojętnie gdzie jest, to nie lubię jak ktoś nieumiejętnie to rozwala, czemu do rozwalania tego g... nie wysuną do przodu Stasiaka albo Kowala, chociaż oni wiedzą jak rozwalić, żeby myślała wiara, że ***** śmierdzi w miejscu wskazanym, a tak większość widzi, że może śmierdzieć u tego co rozwala.....

Lila
19-10-2009, 20:52
Eeee nie wiem o czym piszesz.
RajTusek musi zostać prezydentem, bo nigdzie nie będzie miał takiej fuchy pod tytułem 'jak zarobić i nic nie robić'.
Wtedy pokaże maestrię w nicnierobieniu , jak zresztą i Wałęsa pokazał.

Pozdrówka. Na dyskusję ***** a sprawa polska nie pisze się przed nocą.:)

jip
19-10-2009, 21:01
Eeee nie wiem o czym piszesz.
RajTusek musi zostać prezydentem, bo nigdzie nie będzie miał takiej fuchy pod tytułem 'jak zarobić i nic nie robić'.
Wtedy pokaże maestrię w nicnierobieniu , jak zresztą i Wałęsa pokazał.

Pozdrówka. Na dyskusję ***** a sprawa polska nie pisze się przed nocą.:)
Masz racje ale zas... wątek, przepraszam, idę wypić i spokojnym zacząć być... wypić dla spokojności...

amelia
19-10-2009, 21:52
Nie wiem gdzie jest, ale obojętnie gdzie jest, to nie lubię jak ktoś nieumiejętnie to rozwala, czemu do rozwalania tego g... nie wysuną do przodu Stasiaka albo Kowala, chociaż oni wiedzą jak rozwalić, żeby myślała wiara, że ***** śmierdzi w miejscu wskazanym, a tak większość widzi, że może śmierdzieć u tego co rozwala.....

Hydropiekłowstąpienie - Lao che

Słuchaj, Noe
/Chciałbym/ na słówko:
Wiesz, tak między nami,
to jestem człowiekiem zaniepokojonym.
By nie rzec: rozczarowanym.
Bo miałem ambicję stworzyć
taką rezolutną rasę,
a wyście to tak po ludzku
spartolili.
I teraz jestem piekielnie sfrustrowany

Płyń, płyń Noe płyń.
Żyj, a utop to kim byłeś.
Płyń, płyń Noe płyń.
Żyj, jak nawet nie śniłeś.

Wiesz sam, jak nie lubię radykałów.
Wiesz?
Ale, na Boga, nie spałem całą noc
i podjąłem decyzję:
Zsyłam na Ziemię potop,
mój mały Noe,
mój Ptysiu Miętowy.
Ja zsyłam potop

Utopię waszą utopie.
Utopię waszą utopie.
Ja
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Zarządzam pełne zanurzenie
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Hydropiekłowstąpienie!

Zatem, utonie wszystko:
Drogi i mosty kołowe,
gospodarstwa domowe,
urzędy skarbowe.
Powiadam: wszystko.
Za wyjątkiem ciebie, chłopaku.
Wypływasz jutro
/Bandżur/ pakuj!

Utopię waszą utopie.
Utopię waszą utopie.
Ja
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Hydropiekłowstąpienie!

Płyń, płyń Noe płyń.
Żyj, a utop to kim byłeś.
Płyń, płyń Noe płyń.
Żyj, jak nawet nie śniłeś.

Wybrałem ciebie bo...
Tak właściwie to nie wiem
dlaczego ciebie wybrałem.
Chciałem tylko, żebyś był fajny.
I żeby ktoś kiedyś mógł powiedzieć:
Był Noe,
Noe, gość co się czasem spinał,
ale uwierzył
i gdy szedł po /gnoju/
smród już się go nie imał!
Płyń, chłopaku, płyń!
płyń, nie odwracaj główki
chłopaku płyń!
A ja
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Utopię waszą utopie.
Utopię w potopie.
Hydropiekłowstąpienie!

http://www.youtube.com/watch?v=glEOzAo-l40

Kazik
19-10-2009, 23:43
Oglądałem dziś piękny spektakl. W programie z Lisem. Nasz "maczo z pichczu" lub "machczu picer", zapowiedział rozliczenia (jak się zapozna z materiałem). Dla Kamińskiego to był szybki.

Czy wierzysz w to co teraz mówi Tusk? 57% za, 43% przeciw (chwilami było 55 do 45). No ale PO ma bogatsza klientelę wyborczą. Gdzie ta kolosalna przewaga Tuskowa się podziała?

jip
20-10-2009, 09:43
Amelio - dzięki za utopioną utopię....:D

siekierka
20-10-2009, 11:41
Czy wierzysz w to co teraz mówi Tusk? 57% za, 43% przeciw (chwilami było 55 do 45). No ale PO ma bogatsza klientelę wyborczą. Gdzie ta kolosalna przewaga Tuskowa się podziała?

Chciałem wziąc udział w tej sondzie LIsa i wysłałem SMS na "Nie".
Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

Pewnie gdybym wpisał ''właściwą treść na "TAK"-'' , mój SMS byłby rozpoznany.
Oto jak powstają wyniki sondaży!!!

Mavronka Freydis
20-10-2009, 16:24
Gdybys wyslal SMS tresci; "Jestem za, a nawet przeciw" nie stracilbys 2.44 zl. i przynajmniej bylbys pewny, ze wyniki sady sa po Twojej mysli.

Kazimierz
20-10-2009, 16:46
--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Napisał siekierka
Wziąłem wczoraj udział w sondzie w programie T.Lisa i wysłałem SMS na "NIE".

Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

O naiwny! Gdybym wpisał ''właściwą treść'' czyli dał odpowiedź "TAK" , mój SMS byłby rozpoznany i "właściwie" zaliczony.

Teraz już wiem jak powstają korzystne dla władzy wyniki sondaży !!!

Oczywiście ponownie nie wysłalem
-------------------------------------------------------------
Jeszcze jeden qusi dowód, że telewizja kłamie. Ale, to już było, czyżby wróciły dawne władze. Chyba lewe przejęli TV ?

Ciekawe, Mavronko,spotkalem ten sam post,Sikierki, na na Qvo vadis.."

Mavronka Freydis
20-10-2009, 17:05
...Ciekawe, Mavronko,spotkalem ten sam post,Sikierki, na na Qvo vadis.."
Sprawdzilam, masz racje. Widac Siekerka rozezlil sie nie na zarty. Skasowali go jak w autobusie, ale nie dowiezli na miejsce.

romek22
20-10-2009, 17:46
Nie wiem ile masz lat, ale coś mi się wydaje, że mimo iż pracujesz to zachowujesz się jak stary tetryk i jęczeć to naprawdę umiesz. Wiesz jest taki wątek:
http://www.klub.senior.pl/spoleczenstwo/t-bo-za-moich-czasow-tego-nie-bylo-czyli-watek-dla-zgredow.-5600.html
tam można spokojnie sobie pojęczeć , ponarzekać, że za czasów Gierka, że co tam chcesz, Lila specjalnie taki wątek dla starych tetryków utworzyła, też tam czasem narzekam
Wiesz - bardzo mi się chciało śmiać z Twojej wypowiedzi a
mianowicie jesteś prosto linijny , tak wypowiadali się ludzie
którzy piastowali jakieś stanowiska w minionych latach i Ty do
nich należysz . Co prawda ja nigdy nie poważałem takich ludzi.
Jeżeli chodzi o mnie - to mógłbym iść na emeryturę ale jestem
jeszcze aktywny na każdym polu życia tak że daleko Tobie
do mnie . Śmieszne jest to że wtórujesz Panu Kazikowi ,
co prawda że ja mam inne zdanie , jak on ale jest bardziej
powściągliwy --- ponieważ on ma jednego poszkodowanego
w bloku ja natomiast dużo ludzi z którymi się spotykam
w pracy są oni z różnych środowisk życia : miasto , miasteczko , wieś . Powiem Tobie wybitnie więcej przez
takich ludzi jest bardzo żle ( gdzie wiatr wieje tam idą )
---- mądry człowiek to zrozumie ----- a ja się śmieję
Błąd drugi nie powołuj się na drugiego bo na dzień dobry
wchodzisz na pozycję dyskryminacji ok. Jak coś piszesz
to pomyśl albo poproś o pomoc :::)))) i nie załamuj się
bo takich ludzi jest bardzo dużo ..

jip
20-10-2009, 17:53
A już myślałem, że nudno będzie a tu śmiać Ci się chce, cieszę się, że jeszcze się uśmiechasz .....Pozdrawiam

stanley47
20-10-2009, 18:51
Całkiem poważnie! romek22 , doradzam Ci zmień styl wypowiedzi , który przypomina mi wystąpienie działacza związkowca z minionej epoki.
Gratuluję aktywności na każdym polu życia i związanych z tym zapewne wybitnych osiągnięć .

Babcia Iwa
20-10-2009, 19:05
Widzę że trafił nam się Romek atomek i w dodatku z mojego miasta. Jestem emerytką pracującą, a to czy się pracowało na kierowniczym stanowisku ma się jak pięć do nosa.

Kazik
20-10-2009, 20:16
Prezydent Klaus obawia się, że dołączona do traktatu lizbońskiego Karta praw podstawowych może w przyszłości stać się podstawą roszczeń odszkodowawczych ze strony Niemców sudeckich i Węgrów przesiedlonych po II wojnie światowej. W piątek oficjalnie potwierdził, że zanim złoży podpis pod traktatem, chce takich samych gwarancji, jakie wynegocjowała Polska i Wielka Brytania. – Jestem przekonany, że da się to zrobić szybko, choćby w sposób niestandardowy – powiedział czeski przywódca.---cytat. A tu link dla Jipka:
http://www.klub.senior.pl/polityka/t-quo-vadis...polsko...xx-cz.co-z-ta-polska-5612.html

Nasz Prezydent to wynegocjował, ale o tym się w PO nie mówi. Kwaśniewski kiedyś zawetował ustawę uwłaszczeniową, czyli wieczystej dzierżawy na własność.

Ludzie tam mieszkają od czasu wojny, ale jak Olek to zawetował, to kilka rodzin straciło dom po 60-ciu latach. Porównajcie teraz tych dwóch prezydentów, oraz kandydata (Tuska) na następnego.

To że mały wzrost się Jipkowi nie podoba, lub wymowa to tylko "nie kumaty" może oceniać na tej podstawie. Czy Jip wie, że pewien prezydent USA (b. dobry) jeździł na wózku inwalidzkim? Gdyby miał wtedy takich mądrych wyborców jak Jip to prezydentem by został jakiś amant typu Rudolfa Valentino. Piszę typu -bo to nie te same czasy były—wyjaśnienie dla Jip.

Romek22--pisz raz Kazimierz a raz Kazik. Bo nicki podobne a zdrobnienia zaciemniają sprawę, do kogo to piszesz.

jip
20-10-2009, 20:35
Prezydent Klaus obawia się, że dołączona do traktatu lizbońskiego Karta praw podstawowych może w przyszłości stać się podstawą roszczeń odszkodowawczych ze strony Niemców sudeckich i Węgrów przesiedlonych po II wojnie światowej. W piątek oficjalnie potwierdził, że zanim złoży podpis pod traktatem, chce takich samych gwarancji, jakie wynegocjowała Polska i Wielka Brytania. – Jestem przekonany, że da się to zrobić szybko, choćby w sposób niestandardowy – powiedział czeski przywódca.---cytat. A tu link dla Jipka:
http://www.klub.senior.pl/polityka/t-quo-vadis...polsko...xx-cz.co-z-ta-polska-5612.html

Nasz Prezydent to wynegocjował, ale o tym się w PO nie mówi. Kwaśniewski kiedyś zawetował ustawę uwłaszczeniową, czyli wieczystej dzierżawy na własność.

Ludzie tam mieszkają od czasu wojny, ale jak Olek to zawetował, to kilka rodzin straciło dom po 60-ciu latach. Porównajcie teraz tych dwóch prezydentów, oraz kandydata (Tuska) na następnego.

To że mały wzrost się Jipkowi nie podoba, lub wymowa to tylko "nie kumaty" może oceniać na tej podstawie. Czy Jip wie, że pewien prezydent USA (b. dobry) jeździł na wózku inwalidzkim? Gdyby miał wtedy takich mądrych wyborców jak Jip to prezydentem by został jakiś amant typu Rudolfa Valentino. Piszę typu -bo to nie te same czasy były—wyjaśnienie dla Jip.

Romek22--pisz raz Kazimierz a raz Kazik. Bo nicki podobne a zdrobnienia zaciemniają sprawę, do kogo to piszesz.
Kazik dzięki za wszystkie wskazówki, wszystkie podkreślenia i linki, ale i tak nie jesteś w stanie wyleczyć mnie z alergii, pozwól, że ja sobie swojego będę wybierał, mądrego i rozsądnego.... no i nie pantoflarza....

Lila
20-10-2009, 20:41
Kazik dzięki za wszystkie wskazówki, wszystkie podkreślenia i linki, ale i tak nie jesteś w stanie wyleczyć mnie z alergii, pozwól, że ja sobie swojego będę wybierał, mądrego i rozsądnego.... no i nie pantoflarza....

No i nie kapciowego czasem. :D

Kazik
20-10-2009, 20:42
Wiesz - bardzo mi się chciało śmiać z Twojej wypowiedzi a
mianowicie jesteś prosto linijny , tak wypowiadali się ludzie
którzy piastowali jakieś stanowiska w minionych latach i Ty do
nich należysz .

Chyba żartujesz romku22. Jip kiedyś nieopatrznie napisał, że ma 7 klas i to wszystko. Stanowisko miała też sprzątaczka. Nie poszukam już tego z tysięcy postów (już w archiwum). Trochę się tu (JiP) na seniorku nauczył. Już nie wkleja w co drugi post "żółwiki", a gdzie się przeniósł jego pomocnik araad? Może wrócił skąd przyszedł. To znaczy gdzie rzucanie mięsem jest dozwolone. Pewnie ma jak ryba w wodzie. A tu moderatorzy na to nie pozwalają.

jip
20-10-2009, 20:49
Chyba żartujesz romku22. Jip kiedyś nieopatrznie napisał, że ma 7 klas i to wszystko. Stanowisko miała też sprzątaczka. Nie poszukam już tego z tysięcy postów (już w archiwum). Trochę się tu (JiP) na seniorku nauczył. Już nie wkleja w co drugi post "żółwiki", a gdzie się przeniósł jego pomocnik araad? Może wrócił skąd przyszedł. To znaczy gdzie rzucanie mięsem jest dozwolone. Pewnie ma jak ryba w wodzie. A tu moderatorzy na to nie pozwalają.
Kazik znowu żółwika powinienem wkleić, a co do 7klas masz rację dalej to już ze mnie samouk taki, wklejać się nauczyłem sam, i podkreślać i linki pokazywać, widzisz jak się chce to nawet , Kazik a co to prost linijny?, to tak jak głupi lud to kupi? czy to coś inszego?

Kazik
20-10-2009, 20:52
Wybierz nawet Jolę Rurowicz, a ponieważ z linku i tak nie poczytasz, to masz tu krótki artykuł (w całości):

Najgorszy reality show w historii polskiej telewizji, na szczęście, skończył się. Program wygrała najbardziej kontrowersyjna postać - Jolanta Rutowicz.

Ponieważ nikt normalny tego nie oglądał, powiemy kim jest zwyciężczyni. Jola pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, do programu dostała się z castingu w Londynie. Typowa "laska" - tipsy, wsiowe kozaki, miniówki i topy z lateksu. Ciekawą rzeczą w jej wizerunku jest fakt, że ma zawsze brudne dłonie od samoopalacza. Może nie wie, że nawet czarnoskórzy mają jasne dłonie od wewnątrz. Oprócz charakterystycznego "look". Jola powalała wszystkich swoim wysokim poziomem inteligencji. Nie wiedziała, gdzie przebiega równik, kto jest premierem...

Skoro właśnie takie osoby, chcą oglądać widzowie, nam opadają ręce. Na koniec, nie możemy sobie darować pytania jakie Jola zadała prowadzącemu: Ile błyszczyków można kupić za 100 000 złotych?---to pogrubione to cały artykuł.

Jola na prezydenta.:D :D:D

jip
20-10-2009, 20:55
Wybierz nawet Jolę Rurowicz, a ponieważ z linku i tak nie poczytasz, to masz tu krótki artykuł (w całości):

Najgorszy reality show w historii polskiej telewizji, na szczęście, skończył się. Program wygrała najbardziej kontrowersyjna postać - Jolanta Rutowicz.

Ponieważ nikt normalny tego nie oglądał, powiemy kim jest zwyciężczyni. Jola pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, do programu dostała się z castingu w Londynie. Typowa "laska" - tipsy, wsiowe kozaki, miniówki i topy z lateksu. Ciekawą rzeczą w jej wizerunku jest fakt, że ma zawsze brudne dłonie od samoopalacza. Może nie wie, że nawet czarnoskórzy mają jasne dłonie od wewnątrz. Oprócz charakterystycznego "look". Jola powalała wszystkich swoim wysokim poziomem inteligencji. Nie wiedziała, gdzie przebiega równik, kto jest premierem...

Skoro właśnie takie osoby, chcą oglądać widzowie, nam opadają ręce. Na koniec, nie możemy sobie darować pytania jakie Jola zadała prowadzącemu: Ile błyszczyków można kupić za 100 000 złotych?---to pogrubione to cały artykuł.

Jola na prezydenta.:D :D:D
Kazik, ale ja bym wolał linka.... podaj mi linka..

Kazik
20-10-2009, 21:08
Kazik, ale ja bym wolał linka.... podaj mi linka..
Masz linka. Możesz obejrzeć jej fotkę, bo artykuł cały Ci skopiowałem. http://nocoty.pl/title,Jola-wygrala-Big-Brothera,wid,9495131,wiadomosc.html?ticaid=68f54

A przy okazji--czy nie nauczysz się skracać cytatów? Lub wycinać z cytatu już nie potrzebnych fotek? Nawet regulamin to zaleca. Jak stwierdzisz, że Twój post będzie następny po moim (wiesz jak to podejrzeć?), to wystarczy w tytule do Kazika i ewentualnie "odp. na nr #??? postu.

Wtedy będzie na seniorku bardziej przejrzysto do czytania.

jip
20-10-2009, 21:12
Masz linka. Możesz obejrzeć jej fotkę, bo artykuł cały Ci skopiowałem. http://nocoty.pl/title,Jola-wygrala-Big-Brothera,wid,9495131,wiadomosc.html?ticaid=68f54

A przy okazji--czy nie nauczysz się skracać cytatów? Lub wycinać z cytatu już nie potrzebnych fotek? Nawet regulamin to zaleca. Jak stwierdzisz, że Twój post będzie następny po moim (wiesz jak to podejrzeć?), to wystarczy w tytule do Kazika i ewentualnie "odp. na nr #??? postu.

Wtedy będzie na seniorku bardziej przejrzysto do czytania.
Kazik naprawdę nauczę się ale musisz mi czasu trochę dać, no bo przecież samouk jestem.... już prawie umiem ale tak nie do końca, jeszcze trochę i już.... Dziękuję za linka...
Adm.Dobra już będę grzeczny.

jip
21-10-2009, 20:49
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80271,7171438.html?i=0
No i co o tym można sądzić, co można powiedzieć, można by skomentować, ale po co?

jasinek123
21-10-2009, 21:32
Kaziu
ja cię nie poznaję taki zgryzliwy -A FĘ

amelia
21-10-2009, 21:41

[

Zupelnie nie wiem kto to jest ta Jola.
Mam sie tego wstydzic?

jip
22-10-2009, 17:10
Zupelnie nie wiem kto to jest ta Jola.
Mam sie tego wstydzic?
No nie, to nie Ty a ja mam się tego wstydzić, że Jola nie wie gdzie równik ale wie ile błyszczyków można kupić za 100 000zł, też nie wiem ile błyszczyków, Kazik pewno wie i dlatego taki hojrak, pewno też wie gdzie równik, i Jolę zna, no i Kazik się dowiedział, że ja mam siedem klas skończone ale nie wie, że to wykształcenie jest wyższe, bo szkoła była wyżej położona na górce, no to wyżej się kształciłem, i tak teraz Kazik mi dokucza z tymi klasami, zapomniał o korytarzach, tam chyba były trzy korytarze jeszcze, czyli jak już to powinien mówić, że mam siedem klas i trzy korytarze i wyższe wykształcenie z powodu górki...

Lila
22-10-2009, 19:40
No nie, to nie Ty a ja mam się tego wstydzić, że Jola nie wie gdzie równik ale wie ile błyszczyków można kupić za 100 000zł, też nie wiem ile błyszczyków, Kazik pewno wie i dlatego taki hojrak, pewno też wie gdzie równik, i Jolę zna, no i Kazik się dowiedział, że ja mam siedem klas skończone ale nie wie, że to wykształcenie jest wyższe, bo szkoła była wyżej położona na górce, no to wyżej się kształciłem, i tak teraz Kazik mi dokucza z tymi klasami, zapomniał o korytarzach, tam chyba były trzy korytarze jeszcze, czyli jak już to powinien mówić, że mam siedem klas i trzy korytarze i wyższe wykształcenie z powodu górki...

Jessssu...:D
A może tak trochę interpunkcji?:D

Alsko
22-10-2009, 19:42
Kazik mi dokucza z tymi klasami, zapomniał o korytarzach, tam chyba były trzy korytarze jeszcze Jip, dodaj koniecznie, że te korytarze były poziome. Bo wiesz, różnie może z tym być. Był precedens, ze wspomnę panią Alicję B. :D

Do Kazika
gdzie się przeniósł jego pomocnik araad? Może wrócił skąd przyszedł. To znaczy gdzie rzucanie mięsem jest dozwolone. Pewnie ma jak ryba w wodzie. A tu moderatorzy na to nie pozwalają. Na takie dictum ja poproszę link do postu, gdzie Araad rzuca mięsem.
Stanowczo konieczny.

jip
22-10-2009, 19:44
Jessssu...:D
A może tak trochę interpunkcji?:D
No przecież nie wymagaj po kształconym na górce....w siedmiu klasach i trzech korytarzach, to teraz może wstawię kilka przecinków i sobie dopasuj,,,,,,,,,

amelia
22-10-2009, 19:44
No nie, to nie Ty a ja mam się tego wstydzić, że Jola ....no i Kazik się dowiedział, że ja mam siedem klas skończone ale nie wie, że to wykształcenie jest wyższe, bo szkoła była wyżej położona na górce, no to wyżej się kształciłem, i tak teraz Kazik mi dokucza z tymi klasami, zapomniał o korytarzach, tam chyba były trzy korytarze jeszcze, czyli jak już to powinien mówić, że mam siedem klas i trzy korytarze i wyższe wykształcenie z powodu górki...

Na Youtube Jole sobie obejrzalam i jestem juz w temacie - bez komentarza. A co do wyksztalcenia - no coz ludzi mozna podzielic na madrych i na wyksztalconych;)

monia
22-10-2009, 22:45
Pięknie mówią jak to wszystko idzie ku lepszemu. Tu rząd ma same plusy. Potrafią nawet ze złodzieja zrobić uczciwego.
Lepiej nie można tego ując popieram

Kazik
23-10-2009, 00:23
Jip, dodaj koniecznie, że te korytarze były poziome. Bo wiesz, różnie może z tym być. Był precedens, ze wspomnę panią Alicję B. :D

Do Kazika
Na takie dictum ja poproszę link do postu, gdzie Araad rzuca mięsem.
Stanowczo konieczny.
Tu się powstrzymywał i nawet zaczął nabierać ogłady.:D

Kazik
23-10-2009, 00:35
Jip, dodaj koniecznie, że te korytarze były poziome. Bo wiesz, różnie może z tym być. Był precedens, ze wspomnę panią Alicję B. :D

Tak dla Alicji Błochowiak były różne korytarze, a nawet priorytetem było czy się spotkali obok WC czy dalej. Windy w pionie czy w poziomie?

Beger za to lubi "Anana Kofana" (na komisji sejmowej) Specjalnie dla Was YT z Beger. http://www.youtube.com/watch?v=7Q_nrLEqXQ4
Nie potrafiła też czytać bilingów. Ale pewnie mieszkała na górce, a szkoła była niżej.:D

jip
23-10-2009, 09:40
Tak dla Alicji Błochowiak były różne korytarze, a nawet priorytetem było czy się spotkali obok WC czy dalej. Windy w pionie czy w poziomie?
:D
Kazik to była jednopoziomowa szkoła, korytarze może lekko pochyłe, ale wcześniej zapomniałem dodać, że WC były, i kółko i trójkącik, ale widzę, że Kazik kłamiesz i mataczysz jak Kamiński, mówisz, że Aarad rzucał mięsem a jak konkretny link, post masz podać to cofasz się rakiem, stąd trzeba powiedzieć: jaka partia popierana -taka prawda wygłaszana..
I rada - równaj do ogłady Aarada - no bo nie bardzo wiem jaką ogładę ma facet, który kłamie?....

Alsko
23-10-2009, 10:06
Tu się powstrzymywał i nawet zaczął nabierać ogłady.:D Szczęśliwie wiem, że tej ogłady nie potrzebuje, bo zgroza mnie ogarnia na myśl, co by mu dało szlifowanie jej tutaj ;)

Kazik
23-10-2009, 12:36
Kazik to była jednopoziomowa szkoła, korytarze może lekko pochyłe, ale wcześniej zapomniałem dodać, że WC były, i kółko i trójkącik, ale widzę, że Kazik kłamiesz i mataczysz jak Kamiński, mówisz, że Aarad rzucał mięsem a jak konkretny link, post masz podać to cofasz się rakiem, stąd trzeba powiedzieć: jaka partia popierana -taka prawda wygłaszana..
I rada - równaj do ogłady Aarada - no bo nie bardzo wiem jaką ogładę ma facet, który kłamie?....
Jak z tobą polemizować, jak nie rozumiesz takiej rzeczy, że o Błochowiak pisałem i jej wpadkach na komisji sejmowej? Co ma Twoja szkoła do tego? Ja o zupie, a Ty o *****. Tak się pisać nie da. Możesz nie odpisywać, wyłączam kompa i wracam po 15 listopada. Nick on miał Araad, już kolegę zapomniałeś?

weronika1
28-10-2009, 10:58
Ciekawe teksty
o rządzie Tuska:http://cogito.salon24.pl/

senior A.P.
17-11-2009, 11:51
A mialo byc o Tusku i co z tego wyszlo ?
Czy wy wszyscy jestescie z PO ???

zen
17-11-2009, 15:58
Na Youtube Jole sobie obejrzalam i jestem juz w temacie - bez komentarza. A co do wyksztalcenia - no coz ludzi mozna podzielic na madrych i na wyksztalconych;)
A czy nie spotkałaś mądrych i wykształconych, mnie sie zdarzało i to wiele razy.

amelia
17-11-2009, 21:46
A czy nie spotkałaś mądrych i wykształconych, mnie sie zdarzało i to wiele razy.

Oczywiscie, ze spotkalam wielu madrych i wyksztalconych, ale spotkalam rowniez wielu glupcow, ktorzy szcycili sie poświadczona dokumentem wiedza zdobyta w oficjalnym systemie nauczania, a nijak tej wiedzy nie potrafa zastosowac ani w pracy, ani w zyciu.
Wielu ludziom udalo sie rowniez wyludzic takie poswiadczenie nie posiadajac podstawowych wiadomosci, oni rowniez mienia sie ludzmi wyksztalconymi.

Lila
18-11-2009, 01:13
Rząd oceniam na celująco, jako najbardziej pracowity,
od czasu Okrągłego Stołu, choć wiem, że mało kto zgodzi się z moim zdaniem.:)
Rząd spod znaku akcji i ratyfikacji.
Napierw miał nerwa z powodu ratyfikacji TL, bo ledwośmy zdążyli na przedostatniej pozycji,
a później akcja za akcją, a za tą akcją jeszcze jedna akcja. CBA.

eledand
18-11-2009, 05:49
Witam w następnej Kadencji nasz pan i władca sie poprawi.Już sam zaczyna królowac,bez swojego pazia.Zobaczymy- Szkoda Gadać.;)

Mavronka Freydis
18-11-2009, 07:20
...Czy wy wszyscy jestescie z PO ???
Niestety wiekszosc piszacych jest juz po.

Mavronka Freydis
18-11-2009, 07:25
Większośc ludzi zyje w cichej rozpaczy.
Henry D. Thoreau.
Pozostala mniejszosc wrzeszczy w nieboglosy, aby tej rozpaczy uniknac.
Mavronka Freydis

eledand
18-11-2009, 08:03
Można nie należec do żadnej Sekty i dobrze żyć.Ja też nie chce mieć nikogo na karku i być od kogos zależna.M oj umysł by tego nie zniósł - czyli uległosci.

Jeżeli ktoś uważa że unika rozpaczy ,to jest w głębokim błedzie,będzie sie to wlokło za nim całe życie.
:D

amelia
18-11-2009, 08:08
A mialo byc o Tusku i co z tego wyszlo ?
Czy wy wszyscy jestescie z PO ???

Dywersant w sercu PiSu?

http://www.youtube.com/watch?v=qrmrLCX_zJ0

Lila
18-11-2009, 09:34
Niestety wiekszosc piszacych jest juz po.

Jestem po, ale nie PO.

jip
18-11-2009, 09:43
Rząd oceniam na celująco, jako najbardziej pracowity,
od czasu Okrągłego Stołu, choć wiem, że mało kto zgodzi się z moim zdaniem.:)
Rząd spod znaku akcji i ratyfikacji.
Napierw miał nerwa z powodu ratyfikacji TL, bo ledwośmy zdążyli na przedostatniej pozycji,
a później akcja za akcją, a za tą akcją jeszcze jedna akcja. CBA.
Znam Cię za dobrze, żeby nie znał Twojej oceny, ale ja powiem, że w mimo wpadek uważam, że nie bałem i nie boję się tak jakbym się bał za poprzedniego Wielkiego Romka, Małego Jarka, i Bystrego Andrzeja, jakoś było więcej gonienia czarownic, szatanów, wychodzenia, wchodzenia, konferencji, briefingów, otwierałem lodówkę- Ziobro, szafę -Kaczyński albo Brudziński, już wolę teraźniejszy spokój, teraźniejszy sposób na kryzys, wolę nawet Pawlaka i Żelichowskiego u boku Tuska bo chociaż żart jakiś wypalą, a nie nadętą minę JK
I nie uważam, żeby to co robią (oprócz wpadki z jednorękimi), robili źle , oceniam na dobrą czwórkę......

senior A.P.
18-11-2009, 11:38
Teraz to mi sie podoba w polskim rzadzie minister zdrowia E.Kopacz ,dba o zdrowie Polakow !

Mavronka Freydis
18-11-2009, 12:52
... jakoś było więcej gonienia czarownic, szatanów, wychodzenia, wchodzenia, konferencji, briefingów, ...
Ciekawi mnie jakimi haslami zarzuca nas europoslowie po zakonczeniu mandatu w Brukseli? http://blog.luniewski.eu/2009/01/27/co-to-jest-briefing-do-cholery/

gratka
18-11-2009, 13:16
Marzy mi się prezydent i rząd z jednej opcji politycznej, żeby nie leciało weto za wetem, niechby sobie chłopaki swobodnie porządzili (kontrolowani przez opozycję, ale nie związani).
Rządowi Tuska stawiam leciutko naciąganą czwórkę.

siekierka
18-11-2009, 13:31
Na zakończenie dzisiejszego odcinka "Rodziny zastępczej", Jadzia powiedziała coś w tym rodzaju:"tym którzy kierują krajem, powinno się odebrać dożywotnio prawo jazdy" :D

wankabor
18-11-2009, 14:49
Marzy mi się prezydent i rząd z jednej opcji politycznej, żeby nie leciało weto za wetem, niechby sobie chłopaki swobodnie porządzili (kontrolowani przez opozycję, ale nie związani).
Marzenia masz tragiczne, a z ocena to bardzo, ale to bardzo przesadziłaś

gratka
18-11-2009, 22:18
Marzenia masz tragiczne, a z ocena to bardzo, ale to bardzo przesadziłaś
I jeszcze chciałabym, żeby rząd nie był koalicyjny, to odpadłyby wymówki, że koalicjant nie wyraża zgody na to czy tamto....
Jedna kadencja bez przeszkód, niechby pokazali co potrafią !
Taka jestem (... tragiczna ?) marzycielka.

Zdzisia
19-11-2009, 06:33
Podpisuję się pod Twoimi słowami.
P.S. Bardzo lubię i cenię wypowiedzi prof.Staniszkisz i w wielu kwestiach podzielam jej opinię. Np.tą,że p.Schetyna byłby dobrym premierem,a Tusk mógłby być prezydentem.Tuskowi faktycznie według mnie czasami brakuje stanowczości, czasami działa impulsywnie,nie przemyślając do końca problemu.Moim zdaniem niepotrzebnie usunął z rządu p.Schetynę.

wankabor
19-11-2009, 17:43
Moja ocena dla premiera to - zero do potęgi silnia

jip
19-11-2009, 17:50
Co Ty? aż psa mi wystraszyłaś, tą silnią, a co to ta silnia?....
Ale może uzasadnisz taką ocenę, no bo wiesz nawet jak Kuba Wojewódzki w talencie ocenia to uzasadnia, a Ty tak z rękawa i zero i do potęgi silnia, to nawet nie możemy pokumać jaka i dlaczego ta ocena.... i do administratora proszę nie traktować tego jak jakąś turystykę ale chęć zrozumienia myśli wankabora....

Kazimierz
19-11-2009, 18:22
Jak silnia,to nie potęga. Ale,Tobie chodzi nie o ścisłość matematyczną, ale o dezaprobatę premiera. Nie bój nic, i tak wygra.

gratka
19-11-2009, 19:30
Piesku Jipkowy nie przejmuj się, podnieś ogon do kwadratu, podnieś jedną łapę do potęgi i możesz olać .....co chcesz:D

wankabor
19-11-2009, 19:33
Jak silnia,to nie potęga. Ale,Tobie chodzi nie o ścisłość matematyczną, ale o dezaprobatę premiera. Nie bój nic, i tak wygra.
Masz rację, "zero do potęgi silnia" w tym przypadku nie jest pojęciem matematycznym (chociaż 0!=1 czyli pała); to jest moje określenie dla wyrażenia mocnej dezaprobaty kogoś lub czegoś.

wankabor
19-11-2009, 19:37
Piesku Jipkowy nie przejmuj się, podnieś ogon do kwadratu, podnieś jedną łapę do potęgi i możesz olać .....co chcesz:D
i kogo chcesz.

jip
19-11-2009, 19:48
i kogo chcesz.
On jest na tyle mądry, że ludzi nie olewa, ale nieraz zastanawia się dlaczego ktoś, kto mając taką wielką do kogoś lub czegoś ocenę ujemną, nie potrafi uzasadnić dlaczego, i wtedy myśli, że brak argumentów, zastępuje silniami, potęgowaniem .....
gdzieś już słyszałem jak argumenty - szatanami, układami zastępuje się
Przy jakimś uzasadnieniu oceny, można by było podyskutować, może ja albo pies bym Cię przekonał, a może Ty mnie albo psa, a tak to nie ma jak...

jip
20-11-2009, 11:29
Jakoś nie bardzo tu widać tych co to złe, albo bardzo złe oceny chcą wystawić, czyzby brak argumentów na nie? też uważam, że nie wszystko cacy ale więcej plusów dodatnich niż minusów ujemnych.....

BarbaraK
20-11-2009, 11:40
I jeszcze chciałabym, żeby rząd nie był koalicyjny, to odpadłyby wymówki, że koalicjant nie wyraża zgody na to czy tamto....
Jedna kadencja bez przeszkód, niechby pokazali co potrafią !
Taka jestem (... tragiczna ?) marzycielka.
Podpisduję się również pod Twymi marzeniami,pod tymi jak również pod poprzednim#.

amelia
20-11-2009, 15:11
Podpisduję się również pod Twymi marzeniami,pod tymi jak również pod poprzednim#.

Jezeli chodzi o marzenia to chetnie sie przylacze.

Premiera oceniam pozytywnie.

Rzeczywistosc jaka jest kazdy widzi.
Zdaje sobie sprawe, ze rzeczywistosc mocno skrzeczy, ale ona wlasnie taka jest.
My, spoleczenstwo jestesmy wlasnie tacy.
I ci wszyscy Zbynie, Mira i inni wywodza sie z nas, ze spoleczenstwa, czy tego chcemy czy nie.
Premier moze wybierac z posrod nas, ale czy ma duzy wybor?.
Kto "pcha" sie do wladzy?, kto jej unika jak ognia?
Jak lekko sie pogrzebie to na czlonka kazdej opcji politycznej mozna znalezc "umoczonego" kuzyna zatrudnionego fikcyjnie w miedzi, niepracujaca zone rowniez w miedzi, ojca w SB, czy jakis niewydarzony dworzec we Wloszczowej.
W miedzynarodowych rankingach zajmujemy niehlubnie wysoka pozycje jezeli chodzi o korupcje.
Problem w tym jak partie i Rzady traktuja ujawnione przestepstwa.
Czy zawieraja z podejrzanymi koalicje i pozniej zastawiaja na koalicjantow pulapki czy rozstaja sie definitywnie z podejrzanymi a sprawy przejmuja prokuratury i Sady.
Ciagle jeszcze nie wytworzyla sie prawdziwa Klasa polityczna, a zamach PiS na Korpus Sluzby Cywilnej sprawily, ze do administracji panstwowej znow naplnal szeroki strumien znajomych krolika.

http://www.rocki.pl/prasa.php?2006.02.10_gazeta_prawna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_s%C5%82u%C5%BCby_cywilnej

jip
20-11-2009, 15:41
No i jak słyszę konferencje prasowe i z prawa i z lewa na temat oceny rządu, to moje notowania rządu i premiera wzrastają jeszcze bardziej........

siekierka
22-11-2009, 11:05
Żeby zwyciężyć 'układ', Kaczyński jest gotów zrobić wszystko, niczym inkwizycja, dla której pokonanie czarownic stanowiło - w pewnym okresie - główną rację bytu" - taki oto pogląd przed wyborami w 2007 roku 4 września na łamach "Rzeczpospolitej" wyraziła prof. Magdalena Środa. Pani profesor chyba napisała to, w co szczerze wówczas wierzyła. Zresztą nie ona jedna. Profesor Środa uwierzyła, iż PiS stworzyło państwo policyjne, że rządy tej partii stanowią zagrożenie dla demokracji. Przed wyborami parlamentarnymi w roku 2007 podobnie sądziła niemała część wyborców. Po dwóch latach rządzenia PO nie udało się ówczesnej wiary podbudować faktami. Dowodów na zbrodnie Prawa i Sprawiedliwości brak.
.... dzięki tej fałszywej wierze Platforma wygrała wybory...
- Podobnie jak dzięki nieprawdziwej informacji o sprzedaniu stoczni Katarczykom PO zyskała głosy w wyborach do europarlamentu w czerwcu bieżącego roku. Zatem dwa razy wygrała wybory dzięki wprowadzeniu opinii publicznej w błąd.
Może to znaczyć, że mamy władzę ufundowaną na kłamstwie...?:confused:

jip
22-11-2009, 11:26
Żeby zwyciężyć 'układ', Kaczyński jest gotów zrobić wszystko, niczym inkwizycja, dla której pokonanie czarownic stanowiło - w pewnym okresie - główną rację bytu" - taki oto pogląd przed wyborami w 2007 roku 4 września na łamach "Rzeczpospolitej" wyraziła prof. Magdalena Środa. Pani profesor chyba napisała to, w co szczerze wówczas wierzyła. Zresztą nie ona jedna. Profesor Środa uwierzyła, iż PiS stworzyło państwo policyjne, że rządy tej partii stanowią zagrożenie dla demokracji. Przed wyborami parlamentarnymi w roku 2007 podobnie sądziła niemała część wyborców. Po dwóch latach rządzenia PO nie udało się ówczesnej wiary podbudować faktami. Dowodów na zbrodnie Prawa i Sprawiedliwości brak.
.... dzięki tej fałszywej wierze Platforma wygrała wybory...
- Podobnie jak dzięki nieprawdziwej informacji o sprzedaniu stoczni Katarczykom PO zyskała głosy w wyborach do europarlamentu w czerwcu bieżącego roku. Zatem dwa razy wygrała wybory dzięki wprowadzeniu opinii publicznej w błąd.
Może to znaczyć, że mamy władzę ufundowaną na kłamstwie...?:confused:
Siekierka i tak Cię lubię....

siekierka
23-11-2009, 11:25
Pani Ewa Kopacz niestety, za wiele nie zarobi na prywatyzacji szpitali, jeśli nawet w tych niesprywatyzowanych nie będzie miał się kto leczyć, Żeby mieć klientów teraz i w przyszłości, powinniśmy dbać o przyrost (najlepiej) naturalny. Tymczasem jak głosi fama, żadna cywilizacja nie jest w stanie przetrwać, jeżeli wskaźnik urodzeń jest na poziomie 1,3 (jak w Polsce). Żeby przetrwać, trzeba by go podnieść co najmniej do 1,8. Dla porównania warto dodać, że wskaźnik cywilizacji w krajach islamskich to 8,1, czyli ponad sześciokrotnie wyższy od naszego poziomu. Zatem aby rząd mógł z otwartą przyłbicą zmierzać ku końcowi swej kadencji powiniem zadbać o ponad 6-krotny wzrost dzietności w kraju.
Mistrz Fredro w toaście weselnym mówił:
Ruszaj tedy śmiało przodem
Siłą wszelkie zwalcz przeszkody
Świeć przykładem przed Narodem
Ruszaj przodem Panie młody!

:) :D :)

tadeusz50
23-11-2009, 11:50
Pani Ewa Kopacz niestety, za wiele nie zarobi na prywatyzacji szpitali, jeśli nawet w tych niesprywatyzowanych nie będzie miał się kto leczyć, Żeby mieć klientów teraz i w przyszłości, powinniśmy dbać o przyrost (najlepiej) naturalny. Tymczasem jak głosi fama, żadna cywilizacja nie jest w stanie przetrwać, jeżeli wskaźnik urodzeń jest na poziomie 1,3 (jak w Polsce). Żeby przetrwać, trzeba by go podnieść co najmniej do 1,8. Dla porównania warto dodać, że wskaźnik cywilizacji w krajach islamskich to 8,1, czyli ponad sześciokrotnie wyższy od naszego poziomu. Zatem aby rząd mógł z otwartą przyłbicą zmierzać ku końcowi swej kadencji powiniem zadbać o ponad 6-krotny wzrost dzietności w kraju.
Mistrz Fredro w toaście weselnym mówił:
Ruszaj tedy śmiało przodem
Siłą wszelkie zwalcz przeszkody
Świeć przykładem przed Narodem
Ruszaj przodem Panie młody!

:) :D :)
To w takim razie do dzieła siekierka. Działaj, działaj spłódź z drużynę piłkarską jeszcze.
ps. jakoś w Chinach, Indiach wprowadzono radykalne przepisy ograniczające przyrost naturalny.

siekierka
23-11-2009, 14:13
Tadeusz50 chciałbym, słowo daję, ale jakoś żadna kobieta w wieku "preferencyjnym" się mną nie interesuje. Widać wolą młodszych. Może takich młodzieńców jak Ty?

tadeusz50
23-11-2009, 15:10
Tadeusz50 chciałbym, słowo daję, ale jakoś żadna kobieta w wieku "preferencyjnym" się mną nie interesuje. Widać wolą młodszych. Może takich młodzieńców jak Ty?
Ja nie agitowałem!! Swoje wykonałem i "nie ze mną te numery Bruner"
:D :D

dener
23-11-2009, 15:34
niestety w Polsce za rządzenie wzięła się głupota, póki oni nie znikną nie ma szans na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej w naszym kraju;(

jip
23-11-2009, 15:39
niestety w Polsce za rządzenie wzięła się głupota, póki oni nie znikną nie ma szans na poprawę sytuacji społeczno-ekonomicznej w naszym kraju;(
moim zdaniem trochę krótko to powiedziałeś i tak bez uzasadnienia, może rozwiń i powiedz coś więcej, głupota to gdzie?, jaka?, a sytuacja społeczno ekonomiczna to gdzie poprawy wymaga? piszesz, że w naszym kraju ale w którym miejscu i co Ci się nie widzi?

siekierka
23-11-2009, 18:52
Jestem jip'owi winien koniak, więc się nie będę włączał, spróbuj ty dener dokładniej mu wytłumaczyć, co za głupota rządzi dziś krajem.
Możesz podobnie jak ja w #11

tadeusz50
23-11-2009, 18:56
Mam pytanie!!!
Czy był w Polsce mądry rząd??

Każdemu można coś zarzucić i jeszcze każdy z nas co innego.
dener pokaż jak to się robi!! Jak rządzić naszym krajem.

jip
23-11-2009, 19:16
Jestem jip'owi winien koniak, więc się nie będę włączał, spróbuj ty dener dokładniej mu wytłumaczyć, co za głupota rządzi dziś krajem.
Możesz podobnie jak ja w #11
Ja stawiam drugi a rzadem i tak sie nie przejmuję bo nie mam na nich wpływu, ale nadal twierdzę, że wolę jak Tusk ze swoimi mną rządzi, niż robił by to poprzednik, mniej się boję, a chwalić każdy się chwali, zobacz jak JK się chwali chociaż nic wielkiego poza konferencjami, gonieniem układów po piętrach hoteli ( (gonieniem bo nie złapaniem), tworzeniem i nie tworzeniem koalicji, głaskaniem Leppera i Giertycha i przywalaniem im, i gumisiami i.....nie zrobił,
a wyobrażasz sobie jak się fajnie będziemy kłócić politycznie po dwóch koniakach? a może na tym się nie skończyć, bo ja mam jeszcze dość dużo nalewek.....

siekierka
24-11-2009, 09:33
Rząd to nie tolko premier. Kiedyś był we Francji taki król, który twierdził: Państwo - to Ja! Ale też się skończył a Państwo przetrwało.

Z badań przeprowadzonych przez GFK Polonia wynika, że Polacy odrzucają pomysły Tuska w sprawie majstrowania w Konstytucji.
Życzą sobie , żeby Prezydent pozostał 85%
był wybierany w wyborach powszechnych 83%
miał prawo weta 82%

To wcale nie musi być Lech Kaczyński, ale Prezydent niezależny od pomysłów rządu, w procesie legislacynym reprezentujący tych, którzy nie mają większości w parlamencie.

jip
24-11-2009, 10:46
Rząd to nie tolko premier. Kiedyś był we Francji taki król, który twierdził: Państwo - to Ja! Ale też się skończył a Państwo przetrwało.

Z badań przeprowadzonych przez GFK Polonia wynika, że Polacy odrzucają pomysły Tuska w sprawie majstrowania w Konstytucji.
miał prawo weta 82%

To wcale nie musi być Lech Kaczyński, ale Prezydent niezależny od pomysłów rządu, w procesie legislacynym reprezentujący tych, którzy nie mają większości w parlamencie.
Dodrze, ale dobrze też, że na ten temat zaczynamy gadać, też mnie zaczyna przekonywać, że prezydent powinien być wybierany przez wszystkich, ale czy potrzeba tylu posłów,senatorów, czy może nie lepiej by wybierać ich z okręgów jednomandatowych, a tego to już nie wiem, może by było lepiej, mniej kłótni... no i może lepiej gdyby prezydent rządził i odpowiadał za to co robi...

Kazimierz
24-11-2009, 11:05

miał prawo weta 82%

Zgadzam się z Tobą, Siekierka. PAŃSTWO-TO MY i prezydent powinien być NASZ, z wymienionymi przez Ciebie prerogatywami.
VETO,ale tylko w obronie praw większości. Wszystkich, to raczej niemożliwe.Jeśli prezydent postawi "veto" w obronie praw mniejszości, to musi to być zgodne z konstytucją unijną, którą uważam za nadrzędną w stosunku do konstytucji państwowej. Jeśli np. zapłodnienie "in vitro" jest zgodne z konstytucją unijną, a rząd ,parlament, uchwalą zakaz "in vitro" w Polsce, to prezydent może,powinien, postawić "veto".

emerED
24-11-2009, 11:21

miał prawo weta 82%

Polacy sobie życzą powszechnych wyborów prezydenckich - 83%, a z czynnego prawa wyborczego korzystają w niewiele ponad 40%. Jak takie życzenia traktować poważnie?

Kazimierz
24-11-2009, 11:34
Polacy sobie życzą powszechnych wyborów prezydenckich - 83%, a z czynnego prawa wyborczego korzystają w niewiele ponad 40%. Jak takie życzenia traktować poważnie?
Moim zdaniem,wszystko jest OK. 83% z tych 40% idących na wybory.

waclaw46
24-11-2009, 11:47
Tak jak Amelia ocena rządu pod przewodnictwem Tuska za okres dwóch lat jest pozytywna.
Okres w którym mu przyszło działać nie miał warunków cieplarnianych polegających na dzieleniu dobrobytu z uwagi na rosnące PKB.Przeprowadza nas przez okres trwania kryzysu bez takich sytuacji jak Islandia ,Irlandia czy Estonia.Nie uległ naciskom PiS , SLD i lobby bankowo -przemysłowemu o pomocy Państwa jak w USA,Niemiec czy Francji .Przecież najlepiej wydaje się pieniądze publiczne.Też niemałą zasługę ma w zakończeniu sporu pomiędzy EUREKO w sprawie PZU.Udało mu się zakończyć a wcześniejsze rządy tylko w tej sprawie "biły pianę"Tak samo wynegocjowano kontrakt gazowy na dostawy gazu do Polski przez 20 lat do roku 2030 i jest czas na działania bez obaw że gazu nie ma i trzeba się ograniczać.W sprawie pakietu klimatycznego podpisanego przez poprzedników udało się dokonać zmian w kształcie nam odpowiadającym.Też przedstawiciel z Polski Buzek został Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego,przecież nie musiał być Polak.
W procesie rządzenia nie podejmował decyzji personalnych emocjonalnie tak jak by chciała opozycja czy tabloidy bo jest o czym pisać i pokazać nowe twarze.Nie odnoszę się do spraw w zakresie podatków ,które obiecał a oponenci mu zarzucają bo zdrowo myślący człowiek w kryzysie nie robił by takich pociągnięć i dobrze.Zresztą przyszło mu działać w takiej sytuacji gdzie Prezydent wszystko blokuje bo jest Prezydentem jednej tylko grupy opozycyjnej w parlamencie.Dlatego trudno mi powiedzieć czy coś by dała nowelizacja przez Rząd ustawy o emeryturach bo była by zawetowana przez Prezydenta i stała by się sprawą walki politycznej a nie racjonalnej oceny

senior A.P.
26-11-2009, 11:58
Rzad zawsze sam sie wyzywi !
Ale co bedzie jak rzad nie zechce jesc ?

gratka
26-11-2009, 21:00
VETO,ale tylko w obronie praw większości. Wszystkich, to raczej niemożliwe.Jeśli prezydent postawi "veto" w obronie praw mniejszości, to musi to być zgodne z konstytucją unijną, którą uważam za nadrzędną w stosunku do konstytucji państwowej. Jeśli np. zapłodnienie "in vitro" jest zgodne z konstytucją unijną, a rząd ,parlament, uchwalą zakaz "in vitro" w Polsce, to prezydent może,powinien, postawić "veto".
Większość ma dosyć możliwości dochodzenia swoich praw. Prawdziwa demokracja to szlachetna obrona praw mniejszości.
Ale do tej obrony słabszych społeczeństwo musi dojrzeć.Tak mi się wydaje...

siekierka
27-11-2009, 10:12
Większość ma dosyć możliwości dochodzenia swoich praw. Prawdziwa demokracja to szlachetna obrona praw mniejszości.
Ale do tej obrony słabszych społeczeństwo musi dojrzeć.Tak mi się wydaje...

Masz rację, na tym polega sens veta Głowy Państwa.
A JEśLI CHODZI O RZĄD TUSKA: ŻEBY ZACHOWAĆ TWARZ, POWINIEN NIE ZGODZIĆ SIE NA PARAFOWANIE UMOWY GAZOWEJ, ODDAJĄCEJ NAS W NIEWOLĘ ROSYJSKĄ NA 28 LAT ! :confused:

senior A.P.
27-11-2009, 11:06
Wyglada na to,ze to juz z kazdej strony nas "nie-wola".

amelia
28-11-2009, 18:49
A JEśLI CHODZI O RZĄD TUSKA: ŻEBY ZACHOWAĆ TWARZ, POWINIEN NIE ZGODZIĆ SIE NA PARAFOWANIE UMOWY GAZOWEJ, ODDAJĄCEJ NAS W NIEWOLĘ ROSYJSKĄ NA 28 LAT ! :confused:

tylko co? szyszki zbierac?

waclaw46
28-11-2009, 19:31
A JEśLI CHODZI O RZĄD TUSKA: ŻEBY ZACHOWAĆ TWARZ, POWINIEN NIE ZGODZIĆ SIE NA PARAFOWANIE UMOWY GAZOWEJ, ODDAJĄCEJ NAS W NIEWOLĘ ROSYJSKĄ NA 28 LAT !
Ty byś tak zrobił i co byś zaproponował,odbiorcom gazu?

Kazimierz
28-11-2009, 21:21
Siekierka ! Coś mi sie wydaje,że przesadzasz z tą niewolą gazową. Nie znam szczeółów tej umowy, a wiadomo,że zło tkwi w szczegółach.Może te szczegóły są dla nas korzystne.
Przecież,zawsze zabiegaliśmy o długoterminowe zapewnienie sobie dostaw gazu. Szczególmie PIS. Może nareszcie przełamiemy w sobie to uprzedzenie do Ruskich i będziemy podgrzewać dobrosąsiedzkie sąsiedzkie stosunki z nimi na domowych kuchenkach gazowych.
Amelka ma rację. Szyszki to ekologia, a ekologia to nasza przyszłość, i trzeba o nią dbać. Poza tym, mam daleko do lasu na Wzgórzach Oliwskich.

senior A.P.
27-12-2009, 12:12
Co tak uparliscie sie na ten gaz ?
Bez gazu da sie zyc !
Wazne aby praca byla to i "gazowac" bedzie za co.
Rok sie konczy i co z tym rzadem Tuska ?
Jakos temat zapomniany zostal ,moze przez ten "polski hazard " ???
Gdzie sie podziali zwolennicy "platformersow" ?

senior66
29-12-2009, 17:46
Oceniam, że rząd ten jest.

jip
29-12-2009, 17:52
Oceniam, że rząd ten jest.
No to ocena ... pies jaka to ocena? do dupy bo to nie ocena i nie bardzo wiadomo kwilenie Ci to czy niekwilenie?

Lila
29-12-2009, 18:06
No to ocena ... pies jaka to ocena? do dupy bo to nie ocena i nie bardzo wiadomo kwilenie Ci to czy niekwilenie?

Doskonała ocena.
JEST. I to wszystko.:cool:

jip
29-12-2009, 19:54
Doskonała ocena.
JEST. I to wszystko.:cool:
No nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej gminie coś i to wiele się dzieje, wiele widocznego, wiele dla ludzi, w skrócie: budowa kompleksu rekreacyjno sportowego (aquapark, dwa orliki, promenada, chodniki, ulice, remont kapitalny dzielnicowego ratusza....), nie wiem czy to zasługa rządu ale to wszystko można namacać, wszystko to dla ludzi mieszkających w gminie, więc ja na rząd nie będę jęczał, jest więcej spokoju, i wolę taki hazardowy rząd niż uczuleniowy z Lepperem, Giertychem i Kaczyńskimi, z ganiatyką po piętrach hotelowych, z kolumnami samochodów na polach pszenicy, z gumisiem pedałem, z codziennym Ziobrą w lodówce i aniołkami prezesa....

amelia
29-12-2009, 20:19
Pustych obietnic czar

Duże wierzby, małe gruszki (http://archiwum.polityka.pl/art/duze-wierzby-male-gruszki-czyli-rozliczamy-pis-z-jego-obietnic,359313.html)

jip
29-12-2009, 20:42
Pustych obietnic czar

Duże wierzby, małe gruszki (http://archiwum.polityka.pl/art/duze-wierzby-male-gruszki-czyli-rozliczamy-pis-z-jego-obietnic,359313.html)
Wydaje mi się, że wszyscy więcej obiecują niż mogą, ja jednak patrzę co się dzieje wokół mnie, i dla większości ludzi nie jest ważnym kto rządzi byle robił to spokojnie i dobrze w miarę i nie przeszkadzał... a o ile ludzie widzą, że coś się dzieje dla nich, coś co polepszy im byt no to już są plusy....
ale stronka oddaje prawdę o której już się nie pamięta a to potwierdza, że obiecują wszyscy i wiele a spełnienie obietnic ...... i jeszcze potem.....

bronczyk
29-12-2009, 21:01
A ja staram się rządu nie oceniać. Postawię jedynki to będą repetować. Postawię szóstki to już biedni nie wylezą z tej wody sodowej, która im uderzy do głowy.

senior A.P.
30-12-2009, 10:55
Jezeli chodzi o ocene rzadow to warto wziasc pod uwage to co dany rzad zrobil dla narodu ,ktorym rzadzi.
Rzad Tuska sie sypie i nie doczeka wiosny.

jip
02-01-2010, 20:14
No to ja stawiam plus pani Kopacz za świńską grypę i niezakupienie szczepionek...
"- Trudno nie myśleć o spekulacyjnych manewrach w wymiarze światowym ze strony pozbawionych skrupułów międzynarodowych koncernów farmaceutycznych, na tyle potężnych, by wpływać na informację, która ze swym alarmistycznym tonem służy tym rekinom"
To wypowiedź włoskiego senatora Gasparri.
I trudno z nim się nie zgodzić....
http://wiadomosci.onet.pl/2104314,12,nowa_grypa_to_blef_nie_ujda_im_na_sucho _nielegalne_zyski,item.html

waclaw46
02-01-2010, 20:32
Jip zaszczepiłem się na grypę ale jak tego typu informacje czytam to mam wątpliwości.
http://www.wykop.pl/link/279563/tvn-uwaga-cala-prawda-o-szczepionkach-30-12-2009

wankabor
02-01-2010, 21:07
Rząd oceniam bardzo źle, a jego przywódcę jeszcze gorzej. A kysz, a kysz z nimi

senior A.P.
04-01-2010, 11:39
To nie rzad ,to "pandemia" !

jip
04-01-2010, 14:47
To nie rzad ,to "pandemia" !
Senior bo Ci żółwika poślę....:D

wankabor
04-01-2010, 14:58
jip na jednym z blogów wyczytałam, że syn Tuska pracuje w gazecie wyborczej. A więc w czyich rękach jest Tusku i komu się wysługuje. Tusk, to marionetka w rękach możnowładców To jest nasz (narodu) dramat. Jeszcze ktoś uczciwy ma zamiar go popierać.

POLA
04-01-2010, 15:30
jip na jednym z blogów wyczytałam, że syn Tuska pracuje w gazecie wyborczej. A więc w czyich rękach jest Tusku i komu się wysługuje. Tusk, to marionetka w rękach możnowładców To jest nasz (narodu) dramat. Jeszcze ktoś uczciwy ma zamiar go popierać.
Do blogów zaufania nie mam, jeśli chodzi o fakty, bo te są interpretowane po swojemu, a fakty się często nagina. Trzeba to weryfikować.
Michał pracuje w dodatku lokalnym Trójmiasto. Nie jest to informacja tajna, bo ogólnie dostępna.

Brat europosła Kurskiego, Jarosław, jest pierwszym zastępcą naczelnego GW.
I co? Jacek z PiSu, czy PiS ma w GW jakieś szczególne prawa? Nie.
Czy to, że Michał pisze w lokalnym dodatku chroni jakoś PO
Nie.
Trzeba czytać gazetę, żeby widzieć, że przykłada wszystkim opcjom. Stara się być obiektywna i na jej łamach można poczytać opinie zupełnie skrajne. Tak właśnie powinno być, a wybór należy do czytelnika, za którą opinią się opowie.

wankabor
04-01-2010, 17:01
Polu! swój swojemu łba nie urwie

POLA
04-01-2010, 23:53
Wankabor, czy żadne argumenty do Ciebie nie docierają?
Nie chodzi o urywanie łbów przecież:).

Gdybyś może czytała systematycznie GW, na pewno zawahałabyś się przed napisaniem czegoś takiego:
...że syn Tuska pracuje w gazecie wyborczej. A więc w czyich rękach jest Tusku i komu się wysługuje. Tusk, to marionetka w rękach możnowładców To jest nasz (narodu) dramat. Jeszcze ktoś uczciwy ma zamiar go popierać.
Nie zamierzam Cie jednak przekonywać do czytania gazety, masz wolny wybór i każdy czyta, co chce albo co mu pasuje do raz postawionej tezy.:)

Dramat narodu też upatruję w czym innym, ale...to mój punkt widzenia, wcale nieodosobniony zresztą.

Kazik
05-01-2010, 01:31
81% ocenia źle. Tą liczbę przytaczano już w dyskusjach telewizyjnych,, dobrze 13% nie ma zdania 6%. A PO trzyma się tylko na ciągłym wmawianiu PiS=agresja. Kto agresywny to PO pokazało rozklejając przed wyborami na bilbordach plakaty-klepsydry. Goebbels powiedział że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. PO to stosuje doskonale.

Dramat narodu to chyba w/g Poli jest, że cała władza nie jest w jednym ręku. Teraz jest: sejm,senat,prezydium sejmu przewaga w komisjach śledczych, wszystkie służby specjalne. Nie wiem czy już zawładnęli też NIK, dając go pod marszałka sejmu. No prezydenta nie mają. Wtedy pełna samowolka by była. Żadnej afery by nie było. Bo teraz żadna ze służb nie zaglądnie do "lodziarni". A jak zaglądnie to premierowi na ucho powie. My się nie dowiemy.

Czy wyszła by na jaw afera hazardowa, gdyby Kamińskiego zmieniono rok temu? A gdyby już dwa lata temu--to i Sawicka by była teraz senatorem.

Polu pisałem nie dawno ze facet się dziwił bo ważny i nie dobry dla Tuska i PO artykuł znika szybko z serwera. Napisałaś że facio nie umie szukać bo to spadło do archiwum. Daję tu link do G.W. jak ma być w archiwum jak tego na serwerze niema?
Sprawdziłem tytuły od 1 do 7. Pierwsze z góry. Na 7 tylko drugi tytuł istnieje. Reszta wycięta. Do siedmiu sprawdziłem i miałem dość.
http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/przewaga+pos%C5%82%C3%B3w

POLA
05-01-2010, 15:21
...Dramat narodu to chyba w/g Poli jest, że cała władza nie jest w jednym ręku.
Dość kiepsko u Ciebie z myśleniem, skoro wyPiSujesz takie brednie.

Dramat narodu polega na tym, wg Poli, że najpierw sobie coś zbudujemy, a potem pięknie to rozwalimy.:D
I jeszcze na tym, że nie potrafimy ze sobą spokojnie rozmawiać, że nie mamy zamiłowania do sprawdzania, że w nosie mamy wszelkie wybory, bo pupy się nie chce ruszyć z fotela, bo niektórym się wydaje, że to się samo zrobi. Nie zrobi się samo. No i ta bezgraniczna wiara w hasła, w deklarowane programy przy zupełnej bezmyślności i ochocie do sprawdzania, na ile te bajeczki opowiadane barankom są możliwe do wprowadzenia w życie.
Tak widzi to Pola, a Kazik ma inne widzenia, a może zwidy?:D
Polu pisałem nie dawno ze facet się dziwił bo ważny i nie dobry dla Tuska i PO artykuł znika szybko z serwera. Napisałaś że facio nie umie szukać bo to spadło do archiwum. Daję tu link do G.W. jak ma być w archiwum jak tego na serwerze niema?
Sprawdziłem tytuły od 1 do 7. Pierwsze z góry. Na 7 tylko drugi tytuł istnieje. Reszta wycięta. Do siedmiu sprawdziłem i miałem dość.

Artykuł, o którym "facio" wspominał, a nad jego nieobecnością gorzkie żale wylewał, zamieszczony był ponoć w Dzienniku,
o ile pamiętam, tak pisałeś.
Wyjaśniam: dostęp do archiwum trzeba sobie wykupić, bo nie wszystkie materiały są w necie za friko.
Abonament potrzebny.:)
Facio nie wiedział? A jeśli wiedział, napisał tak, bo przecież trzeba w łatwowiernej części zjadaczy chleba wyrobić przekonanie, że media są na usługach Tuska.

No cóż, to też kłopot narodowy, że niektórzy nie mają zamiłowania do weryfikowania "puszczanych" informacji a to w prasie, a to na forach przeróżnych czy blogach.

Wiara dobra jest w kościele, poza nim - niekoniecznie.
Zasada ograniczonego zaufania sprawdza się nie tylko podczas jazdy samochodem.;)

Babcia Iwa
05-01-2010, 16:36
Nie rozumiem sporu Poli. Czy wszyscy musimy Tuska "uwielbiać"?Lubi go to jej sprawa, ale większość ma inne zdanie i jest to normalne. Moim zdaniem Tuskowi się smykła władza w co on sam nie wierzył a teraz nie wie co z tym zrobić. Najlepiej pójść i pokopać piłeczkę jak chłoptaś w krótkich majtkach. Czekam z niecierpliwością na wybory i wierzę w mądrość Polaków.http://www.iv.pl/images/ct4sas6yvkn64fgguo_thumb.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=ct4sas6yvkn64fgguo.jpg)

jip
05-01-2010, 16:53
Nie rozumiem sporu Poli. Czy wszyscy musimy Tuska "uwielbiać"?Lubi go to jej sprawa, ale większość ma inne zdanie i jest to normalne. Moim zdaniem Tuskowi się smykła władza w co on sam nie wierzył a teraz nie wie co z tym zrobić. Najlepiej pójść i pokopać piłeczkę jak chłoptaś w krótkich majtkach. Czekam z niecierpliwością na wybory i wierzę w mądrość Polaków.
Też w nią wierzę, ale wierzę, że wybiorą mądrzej niż teraz, nie słyszałem coby Pola była miłośniczką Tuska, a jak będę miał wybierać to już wolę kogoś, kto w majteczkach za piłką biega niż mlaskającego profesora, często chorującego (życzę mu zdrowia ale reelekcji nie), lubiącego małpki a nielubiącego małpy w czerwonym, czy dziadów....
P.S. fotka Kazikowa i głupia, a co najmniej nie śmieszna, dużo głupich się po necie wala ale czy warto tak głupie wstawiać?
Pola podziwiam, cierpliwość Twoja w tłumaczeniu, komuś co sobie nie pozwoli wytłumaczyć jest... no popatrz nawet nie znalazłem słowa, każde za małe..

wankabor
05-01-2010, 18:04
[QUOTE=POLA]Wankabor,Gdybyś może czytała systematycznie GW, na pewno zawahałabyś się przed napisaniem czegoś takiego:
Jeszcze tak nisko na głowę nie upadłam.

Babcia Iwa
05-01-2010, 18:57
Prezydent jak był wybierany to przecież nie był wyższy i jak mówisz - mlaskał. Widać większości to nie przeszkadzało. A czy lubi małpki czy nie - nie moja sprawa. Palikot dla mnie to idiota i nie biorę go na poważnie. Wolę mlaskanie niż seplenienie i wytrzeszcz. Stare powiedzenie powielę: " jeden lubi ser Szwajcarski, drugi jak mu nogi śmierdzą". Jest to powiedzenie na poziomie dzisiaj rządzących.

POLA
06-01-2010, 00:28
Nie rozumiem sporu Poli. Czy wszyscy musimy Tuska "uwielbiać"?Lubi go to jej sprawa, ale większość ma inne zdanie i jest to normalne. Moim zdaniem Tuskowi się smykła władza w co on sam nie wierzył a teraz nie wie co z tym zrobić. Najlepiej pójść i pokopać piłeczkę jak chłoptaś w krótkich majtkach. Czekam z niecierpliwością na wybory i wierzę w mądrość Polaków.
Brak rozumienia pewnych spraw jest Twoim kłopotem, ale także i moim, bo obie żyjemy w tym samym kraju i - chcę w to wierzyć - zależy Ci na tym jak i mnie, aby było jak najwięcej ludzi odpornych na naiwne hasła, a zdolnych do samodzielnego myślenia. Jeśli ten stan się osiągnie, będzie lepiej, dla nas wszystkich bez względu na wyznanie, opcję polityczną, kolor skóry i orientację seksualną.:D

Nikomu nie nakazuję uwielbiać Tuska, masz prawo go krytykować, ale niekoniecznie wyłącznie za kopanie piłki, bo to jest śmieszne.
Podejmij poważną polemikę i pokaż rząd, który - Twoim zdaniem - był lepszy, bo zrobił to, to i to...

Z tą większością bywa różnie, raz tak, raz tak, a większość jednak 2 lata temu miała serdecznie dosyć rządu Kaczyńskiego i wybrała, jak wybrała.
Co będzie w urnach za kolejne 2 lata, czas pokaże. Wola ludu.:D

POLA
06-01-2010, 00:35
Jeszcze tak nisko na głowę nie upadłam.
Wiesz, czasem warto upaść na głowę, żeby zobaczyć coś, czego z dzikiego uporu wcześniej się nie widziało.:D

GW przeżyje bez takiego "czytelnika", ale jak Ty będziesz egzystować w tej blogowej czy forowej papce?

Na szczęście to wolny kraj, przymusu na wiedzę nie ma.;)

POLA
06-01-2010, 00:46
...A czy lubi małpki czy nie - nie moja sprawa. Palikot dla mnie to idiota i nie biorę go na poważnie. Wolę mlaskanie niż seplenienie i wytrzeszcz...
Aha, czyli Kwaśniewskiego z choroby filipińskiej też rozgrzeszasz?
Prezydentowi wszystko wolno? Nawet pić ponad przyzwoitość? Ośmieszać siebie i swoje państwo?
Nie Twoja to sprawa?
A moja tak.

Palikot idiota?
No pogratulować intelektu.:D
Podejrzewam jednak, że niewiele miałabyś do powiedzenia w polemice z filozofem.
Czytałaś coś z jego publikacji?
Pewno nie.

Kazik
06-01-2010, 01:10
http://img704.imageshack.us/img704/148/sepleni.jpg (http://img704.imageshack.us/i/sepleni.jpg/)http://img69.imageshack.us/img69/9786/piknydonek.jpg (http://img69.imageshack.us/i/piknydonek.jpg/)

Kazik
06-01-2010, 01:15
http://img686.imageshack.us/img686/4794/52106220.jpg (http://img686.imageshack.us/i/52106220.jpg/)

Kazik
06-01-2010, 01:35
Dość kiepsko u Ciebie z myśleniem, skoro wyPiSujesz takie brednie.

Tak widzi to Pola, a Kazik ma inne widzenia, a może zwidy?:D

Artykuł, o którym "facio" wspominał, a nad jego nieobecnością gorzkie żale wylewał, zamieszczony był ponoć w Dzienniku,
o ile pamiętam, tak pisałeś.
Wyjaśniam: dostęp do archiwum trzeba sobie wykupić, bo nie wszystkie materiały są w necie za friko.
Abonament potrzebny.:)
Facio nie wiedział? A jeśli wiedział, napisał tak, bo przecież trzeba w łatwowiernej części zjadaczy chleba wyrobić przekonanie, że media są na usługach Tuska.

Mógłbym Ci równie grzecznie napisać: widzę że tu POrąbało kogoś.

Ja mam zwidy a Ty omamy. Teraz jest dobrze?

Nie ważne co facio widział. Dałem Ci wczoraj link co ja znalazłem. Na tej samej stronie otwiera się: 1,2,3,4,5,6,7, Te czerwone się nie otwierają. To jedne płatne [z archiwum] a inne tytuły nie? Były ułożone chronologicznie? Może "najświeższy" włożyli między archiwalne? Zostały tytuły a klikniesz to informacja, że na serwerze nie ma. Jak nie ma to choćbym dolarami płacił to się nie znajdzie. Wyczyszczone. To Twoja ulubiona, czyli Wyborcza.

jip
06-01-2010, 10:33
Kazik pisałem Ci już, że idiotycznych fotek jest bez liku, i daj sobie spokój, zobacz taka też można wkleić:
http://images48.fotosik.pl/244/02cba9ad5c0bbfc0.jpeg
http://images41.fotosik.pl/240/e7816a7e52f9b1a1.jpg
http://images46.fotosik.pl/244/2ea0fa1d8e17ec9d.jpg
Ale to chyba śmieszne już nie jest, chyba, że Ty tak uważasz....
mnie więcej bubel rozśmieszył,.... ale kota oddaj.....

POLA
06-01-2010, 14:47
Mógłbym Ci równie grzecznie napisać: widzę że tu POrąbało kogoś.
Już napisałeś.:)
Nie ważne co facio widział.
Nieważne? skoro tak, to po co o tym pisać?
Nawiązałam do Twojej wypowiedzi (wątek: Quo vadis,#366), która tak brzmiała:
Dziś przed południem Dziennik.pl za Najwyższym Czasem doniósł...I tu sprawa moim zdaniem najbardziej istotna. Wydaje mi się że powinna być to co najmniej informacja dnia.--ale nie była, bo szybko wycięto to z portalu Dziennik.pl.
Piszemy o tym samym?
Skąd nagle GW?
Przecież o Dzienniku była mowa i tylko do tego się odnosiłam.
A teraz na bieżąco:
To jedne płatne [z archiwum] a inne tytuły nie? ...choćbym dolarami płacił to się nie znajdzie. Wyczyszczone. To Twoja ulubiona, czyli Wyborcza.
Jak nie wierzysz, zadzwoń do GW, a dowiesz się, że jedne za friko, inne - nie.:D
Tygodników też to dotyczy albo pewne artykuły są do zdobycia po tygodniu lub dłużej.
Dolary niepotrzebne, ale złotówki - wystarczą.;)

GW moja ulubiona?
Czy to, że czytam ND, GP, PB, Rz., Dz., P. i całą masę innych, także terenowych oznacza, że to są moje ulubione gazety?

Czy to, że piszesz o Niesiołowskim, Palikocie, Tusku i innych z PO oznacza, że są to Twoi ulbieńcy?

Powiem tak: nadmiar czytania jeszcze nikomu nie zaszkodził, ale ograniczony zestaw lektur przeróżnych ogranicza horyzonty...widzenia pewnych zjawisk pod różnym kątem.:D Tak uważam, Tobie jednak wystarczy poleganie na cudzych opiniach, bez sprawdzania. Niestety, nie jesteś w tym odosobniony, a szkoda.

POLA
06-01-2010, 14:54
Kazik pisałem Ci już, że idiotycznych fotek jest bez liku, i daj sobie spokój,
Jip, Ty też odpuść sobie wycinanki.:D Luźniej będzie i więcej miejsca na słowo.;)

Albo załóżcie oddzielny wątek: satyra polityczna w obrazkach.
Powodzenie i ilość odsłon - gwarantowane.:)

jip
06-01-2010, 15:09
Jip, Ty też odpuść sobie wycinanki.:D Luźniej będzie i więcej miejsca na słowo.;)
:)
Nie mogę sobie odpuścić bo wku... mnie to wklejanie...idiotyzmów i wtedy sam idiocieję.... ale żółwika i tak Kazikowi będę wklejał....

POLA
06-01-2010, 15:24
Jip, litości!!! nie wklejaj i się nie wściekaj.
Pies szczeka, karawana (nie karawan!:D) jedzie dalej...powiada przysłowie.:)

jip
06-01-2010, 15:26
Jip, litości!!! nie wklejaj i się nie wściekaj.
Pies szczeka, karawana (nie karawan!:D) jedzie dalej...powiada przysłowie.:)
Dobra, powiedziałem psu powstrzyma mnie, ale nie przed żółwikiem......

POLA
06-01-2010, 15:34
Żółwia? na profil:D :D

jip
06-01-2010, 15:44
Żółwia? na profil:D :D
O niee!!!, żółwik jest dla tych co pie... od rzeczy....czyli bzdury i to na siłę tak jak żółwik na siłę starał się kochać kamień...

Babcia Iwa
06-01-2010, 18:10
Tak dla przekory,ponieważ na polityce się nie znam i całe szczęście, zademonstruję wierszyk, który przypadkiem wpadł mi w oko:
Ciężki rozum jak na kacu,
oto obraz tych pajaców.
Nigdy nic nie myślą sami,
podpierają się mediami.

Pluć na Polskę i Polaków,
to domena tych prostaków.
Zdrada kraju, prezydenta
o tym marzy taka męta.

Kiedy w sieci coś przeczyta,
już Polaków jadem wita.
Dawno wyszło z worka szydło,
że Peło wybrało BYDŁO!

To nie moje dzieło, ale czuję, że coś w tym jest prawdziwego.

Ada 33
06-01-2010, 22:30
Staram się być w miarę obiektywna w ocenie innych ale niestety Donalda Tuska jako Premiera Rządu mojego kraju trudno mi zaakceptować.Sukcesów jakoś nie widzę,a i polityki miłości też.
Mam już serdecznie dość obarczania PiS o wszelkie niepowodzenia....przecież PO rządzi dłużej niż PiS....jeżeli znacie jakieś konkretne osiągnięcia Tuska jako Premiera to chętnie się z nimi zapoznam.

senior A.P.
07-01-2010, 11:27
Ciekawe - jak dlugo jeszcze ludzie w Polsce beda liczyc ,ze partie beda dobrze rzadzic w Polsce ?
Bedac wrogiem wszelkich partii politycznych dopisze :
PARTIE TO ZGUBA NARODOW !

siekierka
25-01-2010, 13:01
...wypowiadanie wulgarnych słów pod adresem kogokolwiek jest przykładem obniżenia się jakości życia publicznego. - Kiedyś takie wypowiedzi można było zobaczyć na ścianach toalet. Teraz wszystko wrzuca się do internetu. Niedobrze jest jednak, gdy do takich inicjatyw przyłączają się politycy. A sam fakt, że była tam posłanka PO - to cóż tak naprawdę można mówić o poziomie moralnym tej partii? Wystarczy tylko wspomnieć, ilu polityków Platformy Obywatelskiej jest zamieszanych w różne afery - komentuje prof. Krasdodębski.:cool:

Kazimierz
25-01-2010, 13:19
Staram się być w miarę obiektywna w ocenie innych ale niestety Donalda Tuska jako Premiera Rządu mojego kraju trudno mi zaakceptować.Sukcesów jakoś nie widzę,a i polityki miłości też.
Mam już serdecznie dość obarczania PiS o wszelkie niepowodzenia....przecież PO rządzi dłużej niż PiS....jeżeli znacie jakieś konkretne osiągnięcia Tuska jako Premiera to chętnie się z nimi zapoznam.
Adziu ! A chociażby ten, że przechodzimy najłagodniej z wszystkich ten światowy kryzys ekonomoiczny, czego nikt na świecie rozsąny nie neguje i dlatedo jestem za dalszymi rządami PO, chociaż jestem sympatykiem innej opcji.
Oby PO zyło jak najdłużej. A ta niby "afera hazardowa " wyjdzie mu tylko na zdrowie !

Lila
25-01-2010, 13:31
Oby PO zyło jak najdłużej. A ta niby "afera hazardowa " wyjdzie mu tylko na zdrowie !

Cuuuudnie jest!:D :D
Na zdrowie Grzecha, Rycha i Zbycha!:D

jip
25-01-2010, 13:39
Cuuuudnie jest!:D :D
Na zdrowie Grzecha, Rycha i Zbycha!:D
Lila masz rację tych posadzić ale w całości Kazimierz ma rację, też uważam, że lepszego na razie nie można wypatrzeć,
przeciwpisowska grupa na facebooku ma już prawie 6000 osób a powstała w połowie stycznia, zaglądnij i sama stwierdzisz, że nie ma alternatywy:
http://www.facebook.com/topic.php?topic=15138&post=163102&uid=253864591458#/group.php?gid=253864591458
wiem, że to reklama tej grupy, ale też w tym mój cel, PO też mi nie do końca się widzi, ale kogo wybrać?

siekierka
25-01-2010, 13:59
Adziu ! A chociażby ten, że przechodzimy najłagodniej z wszystkich ten światowy kryzys ekonomoiczny, czego nikt na świecie rozsąny nie neguje i dlatedo jestem za dalszymi rządami PO, chociaż jestem sympatykiem innej opcji.

"Najłagodniejsze" przejście kryzysu to zasługa nie PO lecz nędzy naszych Obywateli. Po prostu nas nie stać na opróżnienie sklepów jak w "przyzwoitym " kryzysie.
A Afera hazardowa? Wyjdzie! Ale nie na zdrowie tylko bokiem ! Jak każde ciało obce.
Politycznym Oszustom mówię NIE :mad:

siekierka
26-01-2010, 09:54
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski skierował cichaczem do prac w sejmowej Komisji Zdrowia projekt nowelizacji ustawy o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Projekt autorstwa posłów z klubu Lewicy dopuszcza m.in. tworzenie nadliczbowych zarodków oraz ich zamrażanie. Ale nawet twórcy ustawy nie liczą na jej uchwalenie, widząc w decyzji marszałka tylko taktyczny wybieg Platformy Obywatelskiej, która przed wyborami nie chce prawdziwej debaty o in vitro, aby nie odstraszyć od PO katolickich wyborców. I dlatego Komorowski nie skierował do komisji ani dwóch projektów swojej partii, ani ustawy przygotowanej przez PiS, bo tylko one mają szansę na aprobatę większości posłów. Platforma, krytykując w czambuł projekt lewicy i odrzucając go, będzie starała się jednocześnie pokazywać swoje propozycje jako umiarkowane i do przyjęcia przez większość Polaków.(N>Dz)

Babcia Iwa
26-01-2010, 10:48
Weszłam do Facebooku i stwierdziłam, że prawie sama " gówniarzeria" zabiera krytyczny głos. Jestem członkiem facebooku od roku, więc również wypisałam swoje zdanie / odmienne " pt: a jak wróci PIS?/. Chyba mnie oplują. Ale co tam. Ja się nie zgadzam z większością wpisów. Jest to zwykłe bicie piany przez PO-wców przed wyborami.

Babcia Iwa
26-01-2010, 10:56
Mały tchurzliwy przestraszony chłopczyk. Wystarczy tupnąć nogą schowa się za plecami Palikota lub Niesioła albo wlezie pod stół. Władza to dla niego zabawka, którą obawia się że straci i robi rozpaczliwe "ruchy" w postaci gnojenia kiedyś Cimoszewicza a dzisiaj Piskorskiego bo boi się Olechowskiego. W moich oczach jest śmieszny i strasznie mściwy. Mam nadzieję że takie widzenie ma większość naszego społeczeństwa które będzie głosować.Najgorsze w tym jest to, że nie ma prawdę mówiąc kandydatów wiarygodnych którym można było by zaufać. Mam nadzieję, że życie samo pokarze nam drogę.

siekierka
26-01-2010, 10:59
Weszłam do Facebooku i stwierdziłam, że prawie sama " gówniarzeria" zabiera krytyczny głos. Jestem członkiem facebooku od roku, więc również wypisałam swoje zdanie / odmienne " pt: a jak wróci PIS?/. Chyba mnie oplują. Ale co tam. Ja się nie zgadzam z większością wpisów. Jest to zwykłe bicie piany przez PO-wców przed wyborami.

A propos facebook antyPO. Jip podrzucił taki link:

http://www.facebook.com/group.php?gi...7351343&ref=mf Wątek Quo Vadis, #143 :D

jip
26-01-2010, 11:04
No widzisz a ja tam gówniarzy nie widziałem, a jak pluli to jednak tacy co to im się bardziej PiS podoba, obrażasz ludzi uważając, że 6100 osób to gówniarze, sam tam jestem a gówniarzem się nie czuję, sam tam jestem, a moimi idolami nie są ludzie PO, a grupa powstała po to, żeby PiS nie wrócił do władzy a nie w celu popierania partii, nie widzę tam plucia jak mówisz, żadnego, plucie jest niedostępne, czyli nie siej kłamstw, a poczytaj uważnie... i nie bądź nieuczciwa...
http://www.facebook.com/jip22?ref=name#/group.php?gid=253864591458&ref=mf

siekierka
26-01-2010, 11:27
No widzisz a ja tam gówniarzy nie widziałem, a jak pluli to jednak tacy co to im się bardziej PiS podoba, obrażasz ludzi uważając, że 6100 osób to gówniarze, sam tam jestem a gówniarzem się nie czuję, sam tam jestem, a moimi idolami nie są ludzie PO, a grupa powstała po to, żeby PiS nie wrócił do władzy a nie w celu popierania partii, nie widzę tam plucia jak mówisz, żadnego, plucie jest niedostępne, czyli nie siej kłamstw, a poczytaj uważnie... i nie bądź nieuczciwa...
http://www.facebook.com/jip22?ref=name#/group.php?gid=253864591458&ref=mf

Jip'ku drogi! spróbowałem poczytać wypociny na tym facebooku antysikowym. Ale to się długo nie daje czytać. PiS nie, bo...nie! To nie argument. Brak jest rozsądnych próbek choćby alternatywnych rozwiązań.

A może Samoobrona? Tam znajdziesz ludzi o podobnej mentalności, ale z większą kasą. Oni nie muszą tak bardzo kraść jak p-łowcy. I mentalność podobna - jednorocznego Karpia (że nie powiem Karpiniuka). I kultura nie gorsza niż Niesiolkiego czy Palikota. I kretacze też jak nie przymierzając Halicki...

jip
26-01-2010, 11:55
Jip'ku drogi! spróbowałem poczytać wypociny na tym facebooku antysikowym. Ale to się długo nie daje czytać. PiS nie, bo...nie! To nie argument. Brak jest rozsądnych próbek choćby alternatywnych rozwiązań.

A może Samoobrona? Tam znajdziesz ludzi o podobnej mentalności, ale z większą kasą. Oni nie muszą tak bardzo kraść jak p-łowcy. I mentalność podobna - jednorocznego Karpia (że nie powiem Karpiniuka). I kultura nie gorsza niż Niesiolkiego czy Palikota. I kretacze też jak nie przymierzając Halicki...
Chyba przesadzasz, ale to już Twoja sprawa, ja tam widzę słuszną inicjatywę, którą popieram, bo boję się PiSu u władzy, boję się Ziobry w mojej lodówce ....

Babcia Iwa
26-01-2010, 11:57
Wchodząc do blogu wyświetlają sie fotki piszących, więc po fotkach widzę młodzież w wieku od 15 wzwyż. Starszych takich jak my / nie obrażam nikogo?/ jest bardzo mało. Więc nie bardzo rozumiem wzburzenia jak zwykle jip? Czyżbyś był równy wiekiem jak podałam wyżej? Wszystko możliwe. Po sposobie prowadzenia przez Ciebie konwersacji można tak sądzić. Mnie to osobiście nie przeszkadza. Rozumiem i świetnie się dogaduję z małolatami.A teraz "produkuj się do woli.

jip
26-01-2010, 12:08
Wchodząc do blogu wyświetlają sie fotki piszących, więc po fotkach widzę młodzież w wieku od 15 wzwyż. Starszych takich jak my / nie obrażam nikogo?/ jest bardzo mało. Więc nie bardzo rozumiem wzburzenia jak zwykle jip? Czyżbyś był równy wiekiem jak podałam wyżej? Wszystko możliwe. Po sposobie prowadzenia przez Ciebie konwersacji można tak sądzić. Mnie to osobiście nie przeszkadza. Rozumiem i świetnie się dogaduję z małolatami.A teraz "produkuj się do woli.
Dziękuję.. ale ja tam na fotkach nawet niemowlaki widziałem, ale one nie potrafią pisać, a małolatów? nie bardzo, może ślepy jestem, co prawda trochę tak.. ale na seniorku też mam awatar jaki mam, więc nie sądź, że to grupa małolatów... ale to Twój problem.. idę się produkować, ale nie obrażaj się, niech każdy myśli po swojemu, tylko wolał bym, żebyś pisała prawdę...

Babcia Iwa
26-01-2010, 12:27
Nie. Awatar masz śliczny, a ja nie jestem obrażalska. Uważasz,że moja prawda to kłamstwo. Dla mnie nie.

Lila
26-01-2010, 12:27
Eeee , pisać każdemu wolno.

Tylko mało kto zastanawia się, że kampania propisowska idzie w TV, bo
komisja hazardowa jest taką właśnie kampanią. Niechcący całkiem.:)

Kazimierz
26-01-2010, 12:32
Lila masz rację tych posadzić ale w całości Kazimierz ma rację, też uważam, że lepszego na razie nie można wypatrzeć,
przeciwpisowska grupa na facebooku ma już prawie 6000 osób a powstała w połowie stycznia, zaglądnij i sama stwierdzisz, że nie ma alternatywy:
http://www.facebook.com/topic.php?topic=15138&post=163102&uid=253864591458#/group.php?gid=253864591458
wiem, że to reklama tej grupy, ale też w tym mój cel, PO też mi nie do końca się widzi, ale kogo wybrać?
Jipku ! Ja mam altrnatywę. Widzę w II turze Tuska i kogoś z LEWICY.Odkąd Cimoszewicz zrezygnował z kandydowania i kandydatem LEWICY został Szmajdziński bedę na niego głosował, ale będę zadwolony,jak Tusk wygra wybory, bo liczę na koalicję PO-LEWICA>SLD LEWICA i na spokojne w miarę rządzenie , bez vetowania istotnych , reformatorskich ustaw, takich jak reforma służby zdrowia, emerytur, czy rozsądnej prywatyzacji gospodarki. W tym ostatnim wypadku dopuszczam veto prezydenta, jeśli miało by to pogorszyć sytuację materialną obecnych emerytów,czy pracowników strefy budżetowej.
Kapitalizm z ludzką twarzą mi się marzy.

and1951
26-01-2010, 12:39
Tylko mało kto zastanawia się, że kampania propisowska idzie w TV, bo
komisja hazardowa jest taką właśnie kampanią. Niechcący całkiem.:)

Święte słowa. I to zauważyła przysięgła zwolenniczka PIS-u, a nie ktoś z PO.

Lila
26-01-2010, 12:39
Oj marzyciele, marzyciele.:):)

Już koalicje Wam się marzą?

A co ten SLD taki durny jest, żeby umoczyć się do reszty w blamażu, jakim jest PO?

jip
26-01-2010, 13:51
Nie. Awatar masz śliczny, a ja nie jestem obrażalska. Uważasz,że moja prawda to kłamstwo. Dla mnie nie.
Widziałem Twój wpis, "Co zrobicie jak PIS wróci? Nie ma na dzień dzisiejszy na horyzoncie partii której można zaufać".... no i obrzucili Cie błotem?, nie zauważyłem, jedyne, że babcią Cię nazwali i, że za dużo słuchasz RM, ....... więc?.... Ale tam na babcię się obraziłaś.. to Ty?

Babcia Iwa
26-01-2010, 14:27
Acha. Co mi bedzie babciował jakiś gnojek. Niech sobie poszuka może babcie klozetową. A RM nie słucham mam inne zainteresowania.

jip
26-01-2010, 16:01
Acha. Co mi bedzie babciował jakiś gnojek. Niech sobie poszuka może babcie klozetową. A RM nie słucham mam inne zainteresowania.
Ale nie ma tam jednak wielkiego przekraczania normy, niektórzy próbowali, zastali utemperowani i jest spokojnie a ludzi, którzy PiSu nie chcą przybywa.... i to dużym tempie... no ale Masz swoje zdanie , szanuję i pozdrawiam.. no i szkoda, że nie przeczytałaś wypowiedzi, komentarza wskazanego przez tego jak go nazwałaś "gnojka" na temat też między innymi ludzi starszych, może zmieniłabyś o tym "gnojku" zdanie, mimo, że młody wypowiada się z sensem i bardzo logicznie i wcale nie jak gnojek wie co chce powiedzieć powinnaś jeszcze raz tam zaglądnąć, bo byłaś niezbyt sprawiedliwa w stosunku do tego "gnojka"...,

amelia
26-01-2010, 20:39
Ale nie ma tam jednak wielkiego przekraczania normy, niektórzy próbowali, zastali utemperowani i jest spokojnie a ludzi, którzy PiSu nie chcą przybywa.... i to dużym tempie... no ale Masz swoje zdanie , szanuję i pozdrawiam.. no i szkoda, że nie przeczytałaś wypowiedzi, komentarza wskazanego przez tego jak go nazwałaś "gnojka" na temat też między innymi ludzi starszych, może zmieniłabyś o tym "gnojku" zdanie, mimo, że młody wypowiada się z sensem i bardzo logicznie i wcale nie jak gnojek wie co chce powiedzieć powinnaś jeszcze raz tam zaglądnąć, bo byłaś niezbyt sprawiedliwa w stosunku do tego "gnojka"...,

Mlodziez i mlodzi ludzie sa nasza przyszloscia. Sa tacy sami jak reszta spoleczenstwa, ale wierze, ze wieksza wiekszosc to naprawde madrzy i wspaniali ludzie.
I jeszcze im sie chce chciec.
Tez kiedys bylismy mlodzi i mowiono o nas, ze ... brak nam rozumu;)

jip
26-01-2010, 20:49
Wiesz, że ja nawet ucieszyłem się, że młodzi myślą tak jak myślą, to ich przyszłość bardziej niż nasza, to oni widzą w XXI wieku, wypowiedzi z wieku XIX, i przeciw temu protestują, przecież to oni widzą, że teraz są wolni, mogą się nie bać, że na granicy z najbliższymi sąsiadami zrobią im kontrolę osobistą, że nie muszą klękać po paszport, że,..że.. ja się zresztą z tego też cieszę... i niech nie wracają do władzy, którzy cofaja nas nazad,.... staram się w tym pomóc...

senior A.P.
27-01-2010, 10:58
Ocena rzadow i partii idzie na seniorku pelna para przez ...... i wydelegowanych.
Moze jednak podyskutujecie o tym co bedzie gdy "Polska nierzadem stanie" ?

siekierka
28-01-2010, 10:10
premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski mają przedstawić długo zapowiadany plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych. Do dziś jednak programu nie przyjął rząd, nie ma go w planach pracy Rady Ministrów. Szczegóły nie były nawet konsultowane z koalicyjnym Polskim Stronnictwem Ludowym.

Czy Polskie Stronnictwo Ludowe nadal jest w rządowej koalicji z Platformą Obywatelską? Z krytyki ministrów Platformy w rządzie Donalda Tuska, które usłyszeliśmy wczoraj z ust polityków PSL, wyglądałoby, że nie. Choć z niektórymi poważnymi planami premiera się nie zgadzają, wciąż jednak piastują rządowe funkcje i przedstawiają zamierzenia kierowanych przez siebie resortów na drugą część kadencji. Krytyka ministrów współrządzącej Platformy to raczej znak zbliżającej się kampanii wyborczej, podczas której mniejszej partii koalicyjnej wygodnie byłoby być "trochę w opozycji".:D

senior A.P.
29-01-2010, 11:23
Kto tu rzadzi ? Ja tu rzadze i chce rzadzic ,powiedzial Premier D.Tusk i ..... zrezygnowal z ubiegania sie o fotel prezydenta.
Jest przewidujacy - po co ubiegac sie o cos ,co i tak nie bedzie przydatne w panstwie-unii .
W euroregionie da sie "porzadzic"!
A palac ? Przeciez mozna miec wlasny a nie panstwowy.

siekierka
30-01-2010, 14:03
Premier Tusek rusza w kraj
wypożyczył Quady
polną drogą rusza bo
nie ma autostrady...

Bo tej autostrady rząd nie zdążył wybudować ...

POLA
30-01-2010, 14:39
Bo tej autostrady rząd nie zdążył wybudować ...
Nie pomoże autostrada,
zima zniszczy nawet quada.:D

Lila
30-01-2010, 15:34
Święte słowa. I to zauważyła przysięgła zwolenniczka PIS-u, a nie ktoś z PO.

Niechcący... napisałam.

Czy ktoś mógł przewidzieć, że kolesie będą się pocić przed całą Polską?

siekierka
30-01-2010, 17:33
Nie pomoże autostrada,
zima zniszczy nawet quada.:D

A TO napisała przeciwniczka PiS

elizka
30-01-2010, 19:02
Nie obrażcie się,ale posłuchajcie Daukszewicza
WIOSNA NASZA

http://www.youtube.com/watch?v=89ALt5UbcCQ&feature=related

amelia
31-01-2010, 09:38
Nie obrażcie się,ale posłuchajcie Daukszewicza
WIOSNA NASZA

http://www.youtube.com/watch?v=89ALt5
UbcCQ&feature=related

Obrazac sie nie ma powodu, Daukszewicz jest naszym sumieniem

Krzysztof Daukszewicz - "List do Pana Prezydenta"

Panie Prezydencie
Tak chciałbym Panu wierzyć
Że i na życiu naszych chłopców w obcych krajach
Panu też zależy
Więc ich wycofaj z wojen
Niech wrócą tu chłopaki
W afgańskich górach rosną maki
Lecz to są nie te maki

Panie Prezydencie
Niech Pan mnie raz wysłucha
Niech Pan nas weźmie serio
I nie dąsa ciągle
Daj się Pan udobruchać
Panie Prezydencie
Nie będzie końca świata
Gdy podasz rękę z takim słowem
Jak zwracasz się do brata

Panie Prezydencie
Tak chciałbym tutaj zostać
I mimo lat za sobą
Temu życiu jeszcze chwilę sprostać
Nie lękać się o jutro
Zgubić codzienną chandrę
Nie mam już sił, żeby Irlandię
Pokochać jak Irlandię

Panie Prezydencie
...

Panie Prezydencie
I proszę w obcych progach
Przyjaciół trzeba szukać
A nie widzieć w każdym wroga
I poproś swych ministrów
Niech mówią ciut spokojniej
Ja nie chcę wiedzieć, że Pan w kraju
Jest z rządem też na wojnie

Panie Prezydencie
...

Panie Prezydencie
Małgosia, gdyby żyła
To za ten list, co napisałem teraz
Pewnie by mnie zabiła
Albo mi rzekła, "Krzysiu
Tu szkoda twego pióra
Stąpaj po ziemi, a nie lataj po niej
Bez przerwy z głową w chmurach"

Ale ja mam nadzieję
Że Pan mnie raz wysłucha
Niech Pan nas weźmie serio
I nie dąsa ciągle
Daj się Pan udobruchać
Panie Prezydencie...

http://www.youtube.com/watch?v=qPcf5pRd_JM

Ale tak naprawde od lat to ta "piosenka"? niezmiennie robi na mnie wrazenia.
Dzisiaj tez jest aktualna, ale dla PO nie widze alternatywy.

Krzysztof Daukszewicz
Mój kraj
Zbyt często mnie pytają ludzie, co śpiewam im i gram,
Jaki naprawdę jest mój kraj, ja nie wiem, nie wiem sam,
Bo co odpowiedzieć, przy tych gramach stu,
Gdy z wódką się miesza, tylko gorycz słów.

Nie pan i nie ułan, inny mam dziś fart.
Tu Pewex wytworny, tu obskurny bar
I szare ulice tam, gdzie miał być raj
I gruszki na wierzbach, i to jest mój kraj.

Tu jedni mają grosz powszedni, a drudzy pełny miech.
Tu mądrych orzą, głupich sieją, a trzecim z tego śmiech.
Pijaczki, prostaczki mają wszystko gdzieś,
A ci co przegrali, piją by się wznieść.

Tu wielki złodziej ex-dobrodziej spokojnie może tyć.
I są uczciwi, żywi choć tak ciężko jest im żyć.
Tu dziwki, jak śliwki, że tylko płacić i rwać.
I panny pokrzywki, że aż strach z nimi spać.

Tu święte krowy jeżdżą w nowych Mercedesach Benz.
Tramwaje mają ci co wstają do pracy piąta pięć.
I szaletów smród, czy grudzień to czy maj
I zapach maciejki, i to jest mój kraj.

Mężczyźni godnie noszą spodnie, bo na to ich jeszcze stać.
Ci mają gorzej co w honorze postanowili trwać.
Kobiety, niestety - praca, dom i sklep,
By trochę wędzonek dzieciom dać na chleb.

Poetom bywa czasem dobrze, choć częściej bywa źle,
Więc jaki jest ja nie wiem sam po prosu myślę, że
Dla uczciwych to piekło, dla cwaniaków raj,
Dla głupich głupota, dla mnie to mój kraj.

http://www.youtube.com/watch?v=Dc8TX1f5M78

siekierka
31-01-2010, 10:08
Drodzy towarzysze liberałowie! Macie słuch jakoś przestrojony, czy co, bo ja to głównie słyszę towarzysza Kaczora Donalda et consrtes, podczas gdy Wy podsuwacie Żubrowi Krzysiowi skargi na Prezydenta. Mam w Bogu nadzieję jednak, że nastąpi sanacja Waszych umysłów i dostrzeżecie w którymś momencie, komu zależy na dobru Polski, a komu bardziej na własnej kieszeni.

jip
31-01-2010, 10:47
Drodzy towarzysze liberałowie! Macie słuch jakoś przestrojony, czy co, bo ja to głównie słyszę towarzysza Kaczora Donalda et consrtes, podczas gdy Wy podsuwacie Żubrowi Krzysiowi skargi na Prezydenta. Mam w Bogu nadzieję jednak, że nastąpi sanacja Waszych umysłów i dostrzeżecie w którymś momencie, komu zależy na dobru Polski, a komu bardziej na własnej kieszeni.
Janusz my już widzimy komu zależy na dobru Polski a komu na dobru brata, dobru PiSu, to przecież tak łatwo jest dostrzegalne, że nawet mój pies to zauważa a ja nie muszę zakładać okularów...

siekierka
31-01-2010, 10:57
Janusz my już widzimy komu zależy na dobru Polski a komu na dobru brata, dobru PiSu, to przecież tak łatwo jest dostrzegalne, że nawet mój pies to zauważa a ja nie muszę zakładać okularów...

Cieszę się, że Twój szanowny pies zauważa, jak brać partyjna z PO na czele z Donkiem, Grzechem, Zbychem, Mirem, tudzież z Rychem i jego córką dzielą się ze społeczeństwem jego majątkiem .

amelia
31-01-2010, 12:36
Cieszę się, że Twój szanowny pies zauważa, jak brać partyjna z PO na czele z Donkiem, Grzechem, Zbychem, Mirem, tudzież z Rychem i jego córką dzielą się ze społeczeństwem jego majątkiem .

Zarzucasz Premierowi udzial w zorganizowanej grupie przestepczej?

Kazimierz
31-01-2010, 12:52
Zarzucasz Premierowi udzial w zorganizowanej grupie przestepczej?
Czy masz jeszcze wątpliwości ? Nasza ostra siekierka to naprawi ?

amelia
31-01-2010, 13:42
Mam w Bogu nadzieję jednak, że nastąpi sanacja Waszych umysłów i dostrzeżecie w którymś momencie, komu zależy na dobru Polski, a komu bardziej na własnej kieszeni.

Tez mam w OPACZNOSCI nadzieje, ze zrozumiesz iz dobro Polski lezy w wolnosciach obywatelskich.
Nie w szukaniu na sile wrogow politycznych, nie na pospiesznie i byle jak konstruowanych oskarzeniach, ktore pozniej rozwiewaja sie jak poranna mgla.
To dobrze, ze opozycja patrzy wladzy na rece, ale dobrze by bylo gdyby troche staranniej przygotowywala zarzuty i opierala sie na prawdziwych faktach, co do zaistnienia ktorych posiada niezbite dowody.

W calej tej aferze hazardowej to juz nie wiadomo czy o sam hazard chodzi czy moze o sluzby specjalne, czy o udupienie Premiera.
W kazdym razie rzucono temat i kilka "przypadkowo" polaczonych podsluchow. Wystarczylo jeszcze chwile popracowac i zdobyc niezbite dowody.
Ale moglo sie okazac, ze ich nie bedzie i nie bedzie calej afery?

Na szczescie Wszyscy podejrzani na wszelki wypadek stracili posady.
Zrteszta slusznie poniesli kare za kontakty z biznesem.
Zreszta z biznesem legalnie dzialajacym w naszym kraju.

I jak dotychczas nie uslyszalam ani slowa o osobistych korzysciach, jakie odniesili politycy zamieszani w ta afere.
Moze objawia sie jakies szwajcarskie konta lub zatrudnione zony i kuzyni (ktorzy de facto nie przepracowali ani dnia) w spolkach skarbu panstwa?

Kazik
31-01-2010, 14:29
Zrteszta slusznie poniesli kare za kontakty z biznesem.
Zreszta z biznesem legalnie dzialajacym w naszym kraju.

I jak dotychczas nie uslyszalam ani slowa o osobistych korzysciach, jakie odniesili politycy zamieszani w ta afere.
Moze objawia sie jakies szwajcarskie konta lub zatrudnione zony i kuzyni (ktorzy de facto nie przepracowali ani dnia) w spolkach skarbu panstwa?
Nie zdążyli dostać łapówki, ale wszystko było na dobrej drodze. Po piśmie Mira, które podpisał podobno nie czytając, min. finansów zlikwidowało dopłaty. Jeszcze tylko dać to do sejmu, przegłosować i wypłata od Rycha i innych pewna.

Myślisz że robili to z czystej miłości do właścicieli automatów?
Gdyby Kamiński czekał aż uchwalą, to by miał zarzuty. Poinformował Tuska i od tej pory komórki ucichły. Najpierw spotkanie na cmentarzu, a później zapewne nowiutkie komórki na kartę. Więc już bez podsłuchu.

Jak raptem komórki milkną, to wiadomo że był przeciek. Miro raptem znowu zaczyna chcieć dopłaty. Córka Sobiesiaka wycofuje się z ubiegania się o posadkę w Totalizatorze. Totalizator jest konkurencją dla prywatnego hazardu. Dobrze by było mieć tam kogoś swojego.

A Chlebowski nie potrafił nagrania wytłumaczyć inaczej jak "niefortunne słowa'. Amelio-to nie były kontakty z biznesem na poziomie że grali tylko w golfa. Tu była ustawa robiona pod ten legalny biznes. Sobiesiak i inni zyskują-budżet traci.

A czy wcześniej nie brali w łapę, to nie wiemy. Przecież Sobiesiak budował wyciąg zanim zgodę dostał. Był pewien że zgoda będzie. A może nie wiesz, że Sobiesiak ma prawomocny wyrok za korupcję? Może to da Ci trochę do myślenia?

jip
31-01-2010, 16:22
Amelio widzisz jakie to proste, gdyby Kamiński był z Chlebowskim chyba na cmentarzu, a Sobiesiak grał w toto toby siedział już dawno, może to tak było a może inaczej Kazik za szybko pisze i nie do końca zrozumiałem aaa jeszcze Miro coś napisał, nie wiem do kogo ale napisał.....

amelia
31-01-2010, 16:40
Amelio widzisz jakie to proste, gdyby Kamiński był z Chlebowskim chyba na cmentarzu, a Sobiesiak grał w toto toby siedział już dawno, może to tak było a może inaczej Kazik za szybko pisze i nie do końca zrozumiałem aaa jeszcze Miro coś napisał, nie wiem do kogo ale napisał.....

Zdaje sie, ze to w "Archipelagu Gulag" Solzenicyn napisal, ze kiedys aresztowano, skazano i stracono jednego goscia, ktory modlil sie w cerkwi, podobno o to by tow. Stalina spotkalo cos zlego.
W kazdym razie dowiedziono mu winy.

siekierka
07-02-2010, 09:26
Doskonałej oceny "Tuskolandu" dokonał b.Premier Jarosław Kaczyński, który na posiedzeniu komisji hazardowej m.in. powiedział:
...mamy "aferę hazardową rządu Donalda Tuska", stan praworządności w naszym kraju pod rządami Donalda Tuska jest bardzo niedobry, zaś były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński był tak nieustępliwy i bezkompromisowy w tropieniu korupcji, iż właśnie w wyniku tego został przez premiera Donalda Tuska zdymisjonowany. - Odwołanie przez pana premiera Tuska pana ministra Kamińskiego - poza treściami prawnymi i brakiem przesłanek, czyli złamaniem prawa po raz pierwszy i nieuwzględnieniem konieczności opinii prezydenta, czyli złamaniem prawa po raz drugi - jest także czymś więcej. Przykro to mówić, ale to jest swego rodzaju przyznanie się do winy.
Zdaniem Kaczyńskiego, zarzuty, które Kamińskiemu przedstawiła prokuratura odnośnie do przekroczenia uprawnień CBA w sprawie afery gruntowej, są akcją polityczną. A za tym wszystkim stoi premier Tusk.

tadeusz50
07-02-2010, 09:39
Januszu-siekierka
Do powyższego postu nie pamiętam by Jarosław Kaczyński powiedział choć jedno pozytywne słowo o rządach Donalda Tuska. I odwrotnie to samo. Normalna gra polityczna. Teraz tym bardziej wszak wybory tylko patrzeć. Trzeba dokopać przeciwnikowi.

siekierka
07-02-2010, 10:44
[QUOTE=tadeusz50] ....nie pamiętam by Jarosław Kaczyński powiedział choć jedno pozytywne słowo o rządach Donalda Tuska. I odwrotnie to samo. Normalna gra polityczna. Teraz tym bardziej wszak wybory tylko patrzeć. Trzeba dokopać przeciwnikowi.[/QUOTE/]

A w żyyciu! Tyle, że Donald Tusk jest premierem rządu i ma zobowiązania wobec CAŁEGO narodu, a nie tylko swoich wyborców

senior A.P.
08-02-2010, 00:54
Jak konie zaczynaja sie kopac to nici z dalszej jazdy !

tadeusz50
11-02-2010, 16:17
Czy tu ukrył się Zbychu?

Scarlett
11-02-2010, 17:18
Tadziu chyba Rosół :D

tadeusz50
11-02-2010, 17:28
Tadziu chyba Rosół :D
Elu patrzę czy z lodówki nie wygląda bo są wszędzie.

senior A.P.
12-02-2010, 09:23
Nie ma to jak "Sobieski przed sejmowa komisja" !
Dzielny czlowiek ,a jak dobrze czyta z kartki .
Teraz kolej na media i bo je tez zlekcewazyl .
Platformisci KWICZA !

wankabor
12-02-2010, 18:27
Nie ma to jak "Sobieski przed sejmowa komisja" .
!
Seniorze, ten pan nazywa się Ryszard Sobiesiak.

tadeusz50
12-02-2010, 19:15
Seniorze, ten pan nazywa się Ryszard Sobiesiak.
Wandziu, niektórzy tak mają, jeszcze brak Jagiełły tylko przez ile ł? To ze inna osoba to nie ważne sztuka się liczy i ludź.

jip
12-02-2010, 19:19
Dzielny czlowiek ,
Platformisci KWICZA !
Tak jak Sobieski pod Grunwaldem, rzucił się przez morze, fajny dzielny i dobry pływak...

amelia
13-02-2010, 15:06
premierem rządu[/B] i ma zobowiązania wobec CAŁEGO narodu, a nie tylko swoich wyborców

dokladnie tak samo jak Prezydent:D

Kazik
14-02-2010, 00:17
Dzielny czlowiek ,a jak dobrze czyta z kartki .
Teraz kolej na media i bo je tez zlekcewazyl .
Platformisci KWICZA !
Używaj tylko prostego języka, bo zaraz Ci to uznają za błąd. Aż 3 osoby to komentowały. Można by Jip-ka zapytać o Sobieskiego, Grunwald i morze. Ale jak mu pies dyktuje to co się dziwić. Oni nie zauważyli cudzysłów.

Jak nie chcesz się tu paru osobom narazić to nie używaj przenośni i porównań. A dowcipy pisz tylko na poziomie Leppera. [wtedy nawet Jip zrozumie], bo przez tydzień będą Ci to do każdego postu pisać.

A Rycho jakby przeczytał w domu więcej niż jeden raz, to by mu się nie zacinał. W pewnym momencie już myślałem, że sobie kartki pomieszał. Ale ponumerowane, więc wybrnął.

siekierka
14-02-2010, 12:29
Rozmowę ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z szefem białoruskiego resortu spraw zagranicznych Siarhiejem Martynauem, wbrew szumnym zapowiedziom pierwszego, trudno uznać za "męską". Obaj politycy pozostali przy swoich stanowiskach co do sytuacji Polaków na Białorusi. A jedynym sukcesem ich spotkania było... podpisanie umowy o małym ruchu granicznym.(N.Dz.):D

Ada 33
17-02-2010, 17:54
Rozmowę ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego z szefem białoruskiego resortu spraw zagranicznych Siarhiejem Martynauem, wbrew szumnym zapowiedziom pierwszego, trudno uznać za "męską". Obaj politycy pozostali przy swoich stanowiskach co do sytuacji Polaków na Białorusi. A jedynym sukcesem ich spotkania było... podpisanie umowy o małym ruchu granicznym.(N.Dz.):D
Pewnie ministrowi Sikorskiemu watahy się pomyliły,a i dożynać nie miał czym.

Lila
17-02-2010, 18:33
Pewnie ministrowi Sikorskiemu watahy się pomyliły,a i dożynać nie miał czym.

On taki bardziej wilk-kanibal.
Swoi bardziej smakują.

amelia
17-02-2010, 19:27
Andżelika Borys została dzisiaj dwukrotnie zatrzymana przez białoruską milicję. Przy drugim zatrzymaniu po interwencji polskiego konsula w Mińsku została zwolniona, ale - jak dowiedział się nasz reporter - nie wpuszczono jej do sądu w białoruskim Wołożynie. Miała być świadkiem. Jesteśmy przed sądem. Ja jako świadek nie zostałam wpuszczona na proces. Argumentacji żadnej nie było. Przed sądem jest około 40 osób, około 20 jest zatrzymanych - mówiła podczas rozprawy Krzysztofowi Zasadzie.

"Liczyliśmy, że tym razem zatrzymań nie będzie"

Liczyliśmy, że tym razem zatrzymań nie będzie
Kilkadziesiąt osób ruszało do Wołożyna z różnych miejsc, tak by zmylić milicję. Jak powiedziała dziennikarzowi RMF FM Irena Waluś ze Związku, miało to być "dmuchanie na zimne". Liczyliśmy, że nie będą nas zatrzymywać. Do Wołożyna jedzie między innymi szef Wspólnoty Polskiej Maciej Płażyński. Udział w procesie zapowiedzieli też dyplomaci z kilku ambasad - mówiła Waluś.

Zatrzymania jednak były, a traktujemy je jako dalszy ciąg zastraszania - dodaje inna działaczka Andżelika Orechwo.

Widocznie Łukaszenko jeszcze nie przeczytal listu od naszego Prezydenta;)

Lila
17-02-2010, 19:29
Zatrzymania jednak były, a traktujemy je jako dalszy ciąg zastraszania - dodaje inna działaczka Andżelika Orechwo.

Widocznie Łukaszenko jeszcze nie przeczytal listu od naszego Prezydenta;)

Ale dowiedział się o uchwale naszego Sejmu.:D

siekierka
18-02-2010, 05:47
Dyrektor Teresa Sobol musi oddać Dom Polski w Iwieńcu - zdecydował wczoraj białoruski sąd w Wołożynie. To czternasta zarekwirowana Polakom placówka. Milicja utrudniła członkom organizacji udział w rozprawie i aresztowała szesnaście osób, w tym prezes ZPB Andżelikę Borys.(N.Dz.)

Ada 33
19-02-2010, 20:39
No to skończyło się udawanie. Wystarczyło, że Roman Giertych napluł parę razy Jarosławowi Kaczyńskiemu do kaszy i od razu wyszlachetniało mu oblicze. Jeszcze nie tak dawno oceniano go, zwłaszcza w kręgach PO, jako tępego narodowca, którego prezes PiS wykorzystuje z niskich pobudek, a dziś chętnie byłby widziany w PO. Działacze tej partii, na czele z Grzegorzem Schetyną, mówią, że nie można wykluczyć wzmocnienia PO przez członkostwo Giertycha. Tylko w koalicji z PiS był politykiem obrzydliwym . Wejście do PO od razu przekształci go w Europejczyka, a nawet światowca. I nawet dzieł przodków nikt nie będzie mu wypominał./Dz.P./

Kazik
19-02-2010, 21:33
Nawet Komorowski łączył go z neonazistami. Przecież z M.Wszechpolskiej przez Giertycha do sejmu dostał się Bosak. Fotografowany jako jeden z tych którzy jednocześnie "zamawiają piwo" na stojąco i z podniesieniem ręki w hitlerowskim pozdrowieniu. Giertycha do PO nie wezmą. Dołączy do szczekających piesków i jak będzie posłuszny i dyspozycyjny to miskę dostanie. Czyli jakąś ekspertyzę prawną na zamówienie rządowe. Jestem pewien że uzasadni wszystko co zleceniodawca zechce.

Coś mu kancelaria chyba słabo zarabia, a na dodatek Palikot mu zarzuca wyciek do prasy. Załapał się Romek na reprezentowanie bogatej pani, a przeciwnik też cwany i bogatszy. W maju Palikot go pozwał. Jak długo trzeba będzie czekać? Czy to będzie ten sam skład sędziowski, który je z ręki Palikota?
Jak dwaj oszczercy się wezmą za łby, to będzie ciekawie.

Niech sobie wezmą na dokładkę Millera. Przecież stara się zasłużyć. Dobrze szczeka i we właściwym kierunku, ale to balast mogący przytopić statek. Bumerang powracający z Samoobrony, chyba słabo został przyjęty bo banicji. Teraz ma parcie na ekran TV. Dziwne jest zapraszanie takiego zombi.

Ada 33
19-02-2010, 21:38
Jak go maja nie zapraszać jak TVP Info i TVP II są kierowane przez ludzi z nadania SLD

Lila
20-02-2010, 08:38
Długi Roman to języczek ( jeśli go tak można nazwać:):)) u wagi Platformy.
Myślę że mądrzy ludzie w tej partii, to widzą.

Miller ...cóż Miller.
Każda okazja wydostania się z piekła niebytu, jest dla niego szansą.

Ada 33
21-02-2010, 12:11
Niepierwszy to zawarty alians Romka z Platformą....przypomnijcie sobie "becikowe" i ówczesne rozróby w Sejmie....kiedy Marszałek Jurek musiał trwać non-stop aby "spółka" nie rozwaliła budżetu państwa.

amelia
21-02-2010, 13:31
Niepierwszy to zawarty alians Romka z Platformą....przypomnijcie sobie "becikowe" i ówczesne rozróby w Sejmie....kiedy Marszałek Jurek musiał trwać non-stop aby "spółka" nie rozwaliła budżetu państwa.

ale prezydent podpisal? bal sie narazic?

Ada 33
21-02-2010, 16:25
No i widzisz nie taki zły jest Prezydent RP....nie wszystkie ustawy w jego oczach zasługują na veto.
Tylko czemu teraz PO nie wprowadza żadnych ulg rodzinnych?....szkoda.

amelia
21-02-2010, 18:34
No i widzisz nie taki zły jest Prezydent RP....nie wszystkie ustawy w jego oczach zasługują na veto.
Tylko czemu teraz PO nie wprowadza żadnych ulg rodzinnych?....szkoda.

a dodatkowy urlop macierzynski i tydzien dla tatusia?

http://www.tvn24.pl/12690,1574083,0,1,becikowe-za-wzorowa-ciaze-tacierzynski-od-2010-roku,wiadomosc.html

Pracownicy od dnia 1 stycznia 2010 roku będą mieli prawo skorzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Umożliwi ona dłuższe sprawowanie opieki nad nowonarodzonym dzieckiem.
http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/211779,Od-2010-roku-dodatkowy-urlop-macierzynski.html

Ada 33
21-02-2010, 19:00
Bardzo się cieszę z wprowadzonych zmian....oby tylko zatrudnienie przyszłe mamy miały.