PDA

View Full Version : Czy partie polityczne w Polsce "zagryza sie " ?


senior A.P.
17-10-2009, 11:10
To co obserwujemy na polskiej scenie politycznej w walce partyjnych liderow i pomiedzy poszczegolnymi partiami napawa nie tylko ciekawoscia przecietnego czlowieka ale takze zastanawia do czego to doprowadzi.
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .
Komu to sluzy i dokad prowadzi ???
W temacie postawilem pytanie dosc istotne,bo znajac z obserwacji jak walcza psy to wiadomo,ze nie tylko krew sie leje i slychac skowyt ale czesto na placu boju pozostaja zagryzeni .
Jezeli juz o walce,to warto tez zwrocic uwage na walke kogutow ,a takich ci w Polsce pod dostatkiem .
Oczywiscie kogutow politycznych .
Kto kogut a kto pies w partii ???

Mavronka Freydis
03-11-2009, 10:28
Kto kogut a kto pies w partii ???
Wybierz Seniorze sam.

http://www.geocities.com/wojciech_jaruzelski/kongressdrp.jpg

Lila
03-11-2009, 10:33
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .


Trochę posiedział na Florydzie i amerykański się zrobił, bardziej niż pomnik Lincolna.
Świat to się śmieje do dnia dzisiejszego, gdy cygara kupuje.
Bo każdemu kojarzą się one z amerykańskim prezydentem, co sobie cygarem penisa przedłużał.

My nie musimy mież aż takich kompleksów.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 13:50
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .



Poznac glupiego po smiechu jego:mad: :mad:

Kontousuniete
03-11-2009, 14:28
To co obserwujemy na polskiej scenie politycznej w walce partyjnych liderow i pomiedzy poszczegolnymi partiami napawa nie tylko ciekawoscia przecietnego czlowieka ale takze zastanawia do czego to doprowadzi.
........

Jestem przeciętny!
- i co?
Obchodzi mnie to wszystko tyle, co kilo mandarynek w twoim sadzie. Niech się żrą ile wlezie. Im więcej kłótni do góry, tym więcej spokoju na dole.
Wiadomości z kraju i ze świata?
Chłopie kochany!
-wiesz co ja oglądam w takich serwisach? Prognozę pogody i które miejsce zajmuje Kubica.:D
Na wybory sobie chodzę i to mi wystarczy. Żaden z "koni" których obstawiłem, nie ukończył gonitwy. Ale przyjdzie czas, kiedy mój "rumak" zwycięży:)

Acha! Śmieją się?
-kit im w oko.

Mavronka Freydis
08-11-2009, 06:55
Takich popisow partyjnych nie bylo juz od lat ,a z Polski swiat pelnym glosem sie smieje .
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".

babciela
08-11-2009, 09:26
A ja jestem zdania , że dopoki się kłoca, to jest dobrze, przynajmniej nie maja czasu wtrącac się do gospodarki i opracowywac głupich ustaw.A wracając do wątku, to partie kłocą się na calym swiecie- przypadkowo trafiłam na wybory w Niemczech- ho, ho, kłotnie naszych partii to maly pikus...

jip
08-11-2009, 10:16
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".
Może się dowiedz z jakiego narodu byli najbardziej zajadli komuniści i poplecznicy Stalina, tak trochę dokładniej, a potem, potem .........dobra pies , masz racje cytat z Dorna.....

babciela
08-11-2009, 13:59
Pierwsze- Swiat się Smieje - jedna z lepszych komedii tamtych czasów. Drugie "tamte czasy" jakie by nie były- to była moja mlodosc-i byla najpiekniejsza- a ,że urodziłam się dawno i w takim a nie innym ustroju, nic nie poradzę.
Trzecie- no, właśnie,....dobra ,pies , masz rację.

babciela
08-11-2009, 14:02
jip- ja mysle , że Mavronka dobrze wie , z jakich ludzi składalo się np nasze Ub- na ten przykład- i że tak powiem.Ja jestem wyjatkowo spokojna i tolerancyjna osoba, ale....

zen
08-11-2009, 14:53
"Swiat sie smieje" w oryginale "Весёлые ребята" to byla pierwsza sowiecka komedia muzyczna. Ten hit z czasow wczesnego PRL-u obowiazkowo ogladano w koszarach. Dla wielu posiadaczy "malej matury" bylo to pierwsze zetkniecie sie z kultura. To tlumaczy dlaczego te roczniki z takim sentymentem wspominaja tamte czasy.
A wracajac do dnia dzisiejszego to nalezy sie dziwic, ze istnieja jeszcze w Polsce partie siegajace korzeniami do tamtych czasow. Nalezy na to patrzec jak na "anomalie polityczna i sadystyczny zart historii - wrzod, ktory od tylu lat jatrzy Polske i nie potrafi uczciwie zdechnac".
Dla nich "mała matura" była wielkim awansem społecznym i dlatego nie ma się z czego śmiać, chyba że źle zrozumiałam wypowiedż.

Mavronka Freydis
08-11-2009, 16:26
jip- ja mysle , że Mavronka dobrze wie , z jakich ludzi składalo się np nasze Ub- na ten przykład- i że tak powiem.Ja jestem wyjatkowo spokojna i tolerancyjna osoba, ale.... Cala obsada kierownictwa UB byla mianowana przez KC PZPR. Urzedy Bezpieczenstwa byly wspomagane przez polskich zolnierzy, milicje oraz przez miliony polskich sympatykow tego systemu. Przypomne nieznajacym historii wlasnego kraju, ze najwiekszy zbrodniarz PRL, super szef, ktoremu podlegalo cale UB, Jakub Berman zostal odznaczony w grudniu 1983 roku Medalem Krajowej Rady Narodowej. Trzydziesci lat po smierci Stalina odznaczenie wreczyl mu "najwiekszy polski patriota ", Wojciech Jaruzelski. Znamienne jest, ze kiedy tylko napisze cos krytycznie o generale zaraz podnosi sie jazgot w dawnym zapleczu Bermana, Brystygierowej, Czaplickiego i Fejgina.
Cieszy mnie babciela, ze jestes tolerancyjna i cierpliwa. Do wymienionych zalet nie dolaczylas tej najwaznieszej, a ktora z pewnoscia masz. Przynajmniej ja tak mysle.

Mavronka Freydis
08-11-2009, 16:29
Dla nich "mała matura" była wielkim awansem społecznym i dlatego nie ma się z czego śmiać, chyba że źle zrozumiałam wypowiedż.
Zle zrozumialas, bo to jest powod do placzu, a nie smiechu.

Mag
08-11-2009, 16:58
A co to za walka polityczna dzisiaj jest....żadna. Drzewiej to bywało:) Tak np. w dniu 30 marca 1925 roku ilość stronnictw w Polsce wraz z partiami politycznymi mniejszości narodowych i politycznymi organizacjami młodzieży osiągnęła liczbę 92.
Z tej liczby 32 stronnictwa były reprezentowane w 18 klubach poselskich sejmu i senatu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast 60 przypadało na partie i związki pozasejmowe. Żadna z frakcji parlamentarnych nie dysponowała większością głosów. Aby stworzyć rząd, partie i bloki musiały wchodzić w absurdalne koalicje, które trwałay bardzo krótko i były obliczone na tzw. doraźny sukces. I tak między rokiem 1919 a 1925 Polska posiadała aż 17 gabinetów, co łatwo sobie wyliczyć, że przeciętnie biorąc, żywot każdego rządu nie przekraczał pięciu miesięcy. Więc nie mówcie mi, że teraz jest jakaś walka polityczna :)

Kazimierz
08-11-2009, 19:52
Śmierć partii wszelkich partii politycznych, systemu politycznego opartego na partiach, to marzenie SenioraAP i chyba takim jeszcze długo pozostanie.
Zastanawia mnie jednak to,że nie podaje jaka jest jego propozycja. Chociażby bardzo ogólna i nie do końca wyjaśniona. Takie swoiste konstruktywne votum nieufności.
Niektórzy, jak rzep do psiego ogona,przyczepili się PRL i systemu,ktróry,krótko mówiąc,nie wypalił. Ale, przytaczane przykłady ( nie matura,lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera, posła,ministra itp, komedia radziecka "świat się śmeje") są wg. mnie żenujące.
Nie wiem, Mag, jaka jest teraz liczba partii,stronictw teraz oficjalnie zarejestrowanych, ale jest, moim zdaniem, dwucyfrowa (chyba~30). Sami tego chcemy. Inaczej skupilibyśmy się wokół 3-4 : prawica,centrum,lewica i zieloni, pod każdym względem. No,cóż sytuacja jest taka,jak jest.
Liczę, że dwie obecne prawicowe tak ludziom obrzydną, że zwycięży partia zielonych pod każdym względem.
Wtedy dopiero będzie "Świat się śmieje".

tadeusz50
08-11-2009, 20:31
Kazimierzu.
Co do SenioraAP i jego marzeń, kiedyś wyjaśniał jak to widzi. Nie pamiętam jak to było tłumaczone jednak prawie niemożliwe do realizacji. Początek "kariery" od zakładu pracy, dzielnicy lub coś podobnego, przez miasto powiat województwo itd.

araad
08-11-2009, 20:48
A pamiętacie jak wymyślaliśmy Seniorowi jak odsądzaliśmy go od czci i wiary i jego poglądy uważaliśmy za dziwne i absolutnie nie do przyjęcia w cywilizowanym świecie, teraz w świetle postów Mavronki chyba powinniśmy zweryfikować nasze głosy bo chyba w wielu sprawach to Senior miał rację chociaż brzmiał przyznaję dziwnie.

jip
08-11-2009, 21:30
Ja naprawdę lubię Żydów, mam wśród nich przyjaciół, strasznie lubię zespół " SHALOM, założony przy Towarzystwie Przyjaźni Polsko-Izraelskiej w Poznaniu", naprawdę kapitalne osobowości i artyści, ale jak słyszę....pies nie wyrażaj się, ale masz rację, myślę, że taki jazgot z tamtej strony jest discrete i musimy naszym kumplom powiedzieć, że maja tam nieźle zawirowane osobnik.. czki. Czasy dawne to czasy naszej młodości, jednych poturbowały więcej innych mniej, ale tak było jak było i niewielki wpływ jak było my mieliśmy, a czasy przed wojny, wojny, komunizmu nieraz były bardziej skomplikowane niż nam się wydaje......, pies myślisz, że powinniśmy tłumaczyć, dobrze niech sobie szukają....

bronczyk
08-11-2009, 21:43
Ja mam dość analizowania na wszystkie sposoby tamtych czasów i ciągłego wyliczania strasznych grzechów. Żyłam wtedy i żyję teraz to jest ważne. A komedie radzieckie bardzo mi się podobają. Mają więcej humoru niż osławiony Jaś Fasola. A człowiekiem można być zawsze. Dyrektorka mojego liceum, wysoko postawiona w partyjnej hierarchii jak koleżance buty ukradli to natychmiast jej dała swoje i pieniądze na nowe. My to jej pamiętamy. Ja mam więc szargać dobre imię tej kobiety, tylko dlatego, że była partyjna. Coś nie tak. A jak się mieszka poza granicami kraju to się nie poucza tych co są na miejscu. Tak jest grzeczniej.

Kontousuniete
08-11-2009, 21:55
A człowiekiem można być zawsze.

Masz rację. I to bez względu na narodowość, wyznanie, przekonanie, płeć, czy poziom wykształcenia lub stan konta.
CZŁOWIECZEŃSTWO!!!

Kazimierz
08-11-2009, 22:31
Tadeuszu ! Nie przypominam sobie, aby SeniorAP kiedykolwiek sprecyzował swoje poglądy na alternatywny do partyjnego system polityczny. Gdyby tak było, nie były w tym osamotniony.To byłaby koncepcja jakiegoś znanego już nam ruchu. O ile pamiętam,to miał powiedzmy niepochlebne zdanie o Niegojach i wątpię, czy znalazłby chociażby jeden wspólny punkt widzenia z MF, no może na tzw. komunę.
Nie wiem,co Arrad ma na myśli pisząc:" teraz w świetle postów Mavronki chyba powinniśmy zweryfikować nasze głosy bo chyba w wielu sprawach to Senior miał rację chociaż brzmiał przyznaję dziwnie."
Ja też, Jip, szanuję mądrość Niegojów i podziwiam mądrości zawarte w Talmudzie,ale nie mogę ścierpiećbanalnych opinii wyrażanych tu na temat PRL, wyrażanych przez inteligentne i ładne Niegojki. No cóż, Niegoje w całym świecie mają się za naród wybrany,lubią doradzać,mają potężnych sojuszników, ale u sibie rządzą się, moim zdaniem,beznadziejnie.
Może MF w ramach Political Outscouercing Services doradzi nam, jaki byłby,Jej zdaniem, najlepszy,alternatynatywny , system polityczny,do partyjnego.
Czysto teoretyczne pytanie,dla ożywienia dyskusji na tym wątku ?

tadeusz50
09-11-2009, 06:57
Kazimierzu
Tadeuszu ! Nie przypominam sobie, aby SeniorAP kiedykolwiek sprecyzował swoje poglądy na alternatywny do partyjnego system polityczny. Gdyby tak było, nie były w tym osamotniony

Wiem, że tą swoją wizję opisywał. Prawdopodobnie było to w czasie dyskusji ze mną. Być może zostało to dość szybko usunięte jak wiele jego postów i może tego nie czytałeś. Sens opisałem wyżej.

Mavronka Freydis
09-11-2009, 08:04
...Może MF w ramach Political Outscouercing Services doradzi nam, jaki byłby,Jej zdaniem, najlepszy,alternatynatywny , system polityczny,do partyjnego.
Czysto teoretyczne pytanie,dla ożywienia dyskusji na tym wątku ? Zlosliwosc jest jak bakteria, ktora rozmnaza sie kiedy trafi na sprzyjajacy grunt. Organizmy slabe i ulomne sa bardziej narazone na infekcje. Niestety sprawnosc umyslowa czesci emerytow nie pozwala im na wyobrazenie sobie tej wspolzaleznosci.

Kilku Seniorow z tego forum nie stanowi na tyle reprezentacyjnej grupy polskiego spoleczenstwa, zeby na podstawie ich wypowiedzi mozliwe bylo stworzenie alternatywnego modelu politycznego.

Osoba o nicku "bronczyk" wogole nie akceptuje zadnego modelu poza tym jaki zapamietala z czasow PRL-u. "Bronczyk" rozpaczliwie broni przeszlosci, z ktora sie utozsamia. Wkreca moje wypowiedzi w historie jakiejs komunistki, zeby wykazac moja niechec do tej kobiety. "Bronczyk" nakreca sie przy tym jak budzik rosyjskiej produkcji. Na koniec, zeby nie bylo watpliwosci ujawnia ksenofobiczne skrzywienie. Calosc sumuje slowami o grzecznosci.

"araad" poszedl jeszcze dalej, bo w innym watku polaczyl moja osobe z terroryzmem. Takiego koktailu glupoty i rasowej nienawisci nie mogl zniesc nawet administrator i wywalil jego wypowiedz do kosza.

Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.
Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.

Kazimierz
09-11-2009, 12:36
Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.
Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.
Załóżmy,że MF pisze prawdę, i że M jest 16letnim warszawiakiem o inteligencji bijąjcej na głowę wszystkich seniorów w Polsce,których zaledwie garstka produkuje się tu na swoim forum. Piszą, co chcą i ten "nastolatek" powinien zrozumieć,że jest tutaj gościem i nie powinien seniorom pokazywać, "jaki to on mądry", a seniorzy małointeligentni, i niepotrzebnie wspominają dobrze czasy swojej "komuchowatej" młodości. Tudne,ale nie tak beznadziejne, jak próbują niektórzy nam to wmówić.
Ten "małolat" to przecież nasz wnuczek,kochani seniorzy,któremu nowe czasy i gadżety przewróciły nieco w głowie. Bądźmy więc dla niego tolerancyjni i wyrozumiali.
Przepaść pokoleniowa, niestety, tak się czasami objawia. Błędy wychowawcze mszczą się. Małolaty typu M. nie ustępują nam miejsca w tramwaju (?), nie nigdzie, na Forum Seniora też. Na szczęście, mnie to nigdy jeszcze nie spotkało. W tramwaju, czy autobusie, często nawet bardzo ładne panienki ustępują mi miejsca, co mnie bardzo żenuje.
Mam też znajomego, niespełna 17-letniego młodego człowieka (licealistę, sąsiada), z którym czasami rozmawiam o dawnych czasach,i z którym znajduję wspólny język.
Na szczęście, takich toksycznych małolatów, jak ten opisywany przez MF, jest zdecydowanie niewielu w Gdańsku. A w waszych miastach ?

anna49
09-11-2009, 12:50
Póki będziemy mieć system dupokracji to będą istnieć partie polityczne.
Ich likwidacja jest możliwa jedynie przy zmianie systemu rządzenia.

czarny_bez
09-11-2009, 14:22
Partie polityczne niech się wzajemnie zagryzają. Niech zostaną tylko te najsilniejsze. Ale nawet one będą się przymilać do wyborców tylko momencie,
kiedy pospolite ruszenie na urny wyborcze zapewni zwycięstwo. "Kasa, misiu, kasa"
Money makes the world go round :)



Kilku Seniorow z tego forum nie stanowi na tyle reprezentacyjnej grupy polskiego spoleczenstwa, zeby na podstawie ich wypowiedzi mozliwe bylo stworzenie alternatywnego modelu politycznego.


Ta grupa czasy reprezentacyjnej świetności ma już za sobą. Upływ czasu pozostawia widoczne skazy nie tylko na tej widocznej, reprezentacyjnej powłoce. :) ale są reprezentatywną grupką ukazującą mocno skrywane przywary polskiego społeczeństwa.



Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.



Mavronko
rozbawiłaś mnie do łez. Wykluczyć nie można, że jest tak jak mówisz, i zabawiasz się tu kosztem zmurszałych seniorów śniących o minionych czasach. Ale jeśli mamy takich bystrych nastolatków to przyszłość jawi się w nieco radośniejszych barwach. :)



Przeciwko Rosji oplaca sie sprzymierzyc nawet z diablem.


Czym ta Rosja tobie podpadła?
Tylko proszę, nie cofaj się wstecz zamierzchłej historii,
bo może się okazać, że każda inna nacja też powinna zawrzeć z diabłem pakt przeciwko: …………./tu wstawić nazwę państwa, narodu/
Biedny ten diabeł.
Czy ty wierzysz w diabły, i inne stwory stworzone po to,
by w szachu trzymać mniej kumatych.


Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.

Już na wstępie wytrącę ci z ręki kilka opcji,
biorąc pod uwagę dotychczasowe historyczne zaszłości. Ruskie, Niemcy, Szwedzi,
a nawet Francuzi i Anglicy, nie mówiąc o braciach z południa,
nie są godni by dotykać naszych rąk.
Amerykanie może i by sprostali,
ale mają nas w nosie. Araby i inne, nie myją za często,
więc nasze czyste łapki by nam zbrukali. Żydzi, podobno dzierżący światowy kapitał w swoich rękach,
już dawno są be, ale forsę mogliby nam z łapki do łapki cichcem przetransferować.
Nie do przyjęcia są drobne płotki w rodzaju Litwy, Estonii.

I co?

Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć. :)


A młodzi tak to widzą:


Gdyby głupotę można było eksportować,
Polska byłaby najbogatszym krajem świata!
Pod warunkiem, że nie wprowadzono by ceł zaporowych
~dyzio marzyciel 15:05, 6.11.2009

Pani Slowikowa
09-11-2009, 16:25
Czytajac Wasze posty przyszla mi do glowy taka refleksja. Co by bylo, gdyby Mavronka okazal sie szesnastoletni aryjczyk, uczen warszawskiej szkoly, ktory chce udowodnic swoim dziadkom, ze przepasc pokoleniowa jaka ich dzieli spowodowali oni sami.Nie dziwcie sie Seniorzy, ze mlodziez nie chce Wam ustapic miejsca w tramwaju.

Po prostu nie udowodnilby dziadkowi nic..:D

a mlodziez powinna ustepowac w tramwaju staruszkom z zupelnie innych pobudek.. :rolleyes: :rolleyes:

Mavronka Freydis
09-11-2009, 16:34
...Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.


Moze zaczne od tego, ze nie mam narodowosciowych uprzedzen i do oceny polskich sojuszy podchodze bardzo chlodno. Partnerstwa krajow rzadza sie tymi samymi prawami co zwykle spolki biznesowe. Polska ma dwoch poteznych sasiadow, ktorzy maja ogromny wplyw na nasza gospodarke.
Z kim sie zwiazac? Do obu sasiadow mamy uprzedzenie, ale z jednym z nich musimy zwiazac sie partnerstwem. Nie przetrwamy dlugo w osamotnieniu. Niemcy z Rosja porozumieja sie ponad Polska. Padniemy ofiara wlasnych ambicji i stoczymy sie do zascianka Europy ku uciesze naszych wrogow. Czas przelamac lody. Uwazam, ze Polsce do Europy blizej jest z Niemcami niz Rosja. Rosja ze swoja dzika i nieokielznana polityka nie moze byc gwarantem polskiej prosperity. Wiazac sie sojuszem z Niemcami mozemy w pelni wykorzystac nasze polozenie geograficzne. Rosja zawsze bedzie potrzebowala Europy, a Europa rosyjskich surowcow. W sojuszu z Niemcami bedziemy mieli mniejsze obawy co do regularnosci ich dostaw. Niemcy sa nowoczesnym i stabilnym krajem. Polska moze byc tez doskonalym partnerem dla Niemiec. Polityka nienawisci jaka rozpetali niemieccy neonazisci zostanie wyciszona przez samych Niemcow. Na tym sojuszu mozna duzo wygrac i napewno nie stracic.

Pani Slowikowa
09-11-2009, 16:39
Czym ta Rosja tobie podpadła?
Tylko proszę, nie cofaj się wstecz zamierzchłej historii,
bo może się okazać, że każda inna nacja też powinna zawrzeć z diabłem pakt przeciwko: …………./tu wstawić nazwę państwa, narodu/
Biedny ten diabeł.
Czy ty wierzysz w diabły, i inne stwory stworzone po to,
by w szachu trzymać mniej kumatych.


Może podpowiesz,
z kim byłoby najlepiej iść Polsce ręka w rękę,
wykluczając diabła, bo jakoś trudno uwierzyć w jego istnienie.

Już na wstępie wytrącę ci z ręki kilka opcji,
biorąc pod uwagę dotychczasowe historyczne zaszłości. Ruskie, Niemcy, Szwedzi,
a nawet Francuzi i Anglicy, nie mówiąc o braciach z południa,
nie są godni by dotykać naszych rąk.
Amerykanie może i by sprostali,
ale mają nas w nosie. Araby i inne, nie myją za często,
więc nasze czyste łapki by nam zbrukali. Żydzi, podobno dzierżący światowy kapitał w swoich rękach,
już dawno są be, ale forsę mogliby nam z łapki do łapki cichcem przetransferować.
Nie do przyjęcia są drobne płotki w rodzaju Litwy, Estonii.

I co?

Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć. :)


A młodzi tak to widzą:

A coz mi to za autorytet ci tzw.."mlodzi"??? Starsi wiecej zapomnieli od tego czego mlodzi dopiero sie ucza..

Prawda nie jest moze gdzies po srodku??
Wiek nie ma z nia nic wspolnego.. Czlowiek moze byc glupi i okrutny za mlodu jak i w starosci..

Pani Slowikowa
09-11-2009, 16:44
Moze zaczne od tego, ze nie mam narodowosciowych uprzedzen i do oceny polskich sojuszy podchodze bardzo chlodno. Partnerstwa krajow rzadza sie tymi samymi prawami co zwykle spolki biznesowe. Polska ma dwoch poteznych sasiadow, ktorzy maja ogromny wplyw na nasza gospodarke.
Z kim sie zwiazac? Do obu sasiadow mamy uprzedzenie, ale z jednym z nich musimy zwiazac sie partnerstwem. Nie przetrwamy dlugo w osamotnieniu. Niemcy z Rosja porozumieja sie ponad Polska. Padniemy ofiara wlasnych ambicji i stoczymy sie do zascianka Europy ku uciesze naszych wrogow. Czas przelamac lody. Uwazam, ze Polsce do Europy blizej jest z Niemcami niz Rosja. Rosja ze swoja dzika i nieokielznana polityka nie moze byc gwarantem polskiej prosperity. Wiazac sie sojuszem z Niemcami mozemy w pelni wykorzystac nasze polozenie geograficzne. Rosja zawsze bedzie potrzebowala Europy, a Europa rosyjskich surowcow. W sojuszu z Niemcami bedziemy mieli mniejsze obawy co do regularnosci ich dostaw. Niemcy sa nowoczesnym i stabilnym krajem. Polska moze byc tez doskonalym partnerem dla Niemiec. Polityka nienawisci jaka rozpetali niemieccy neonazisci zostanie wyciszona przez samych Niemcow. Na tym sojuszu mozna duzo wygrac i napewno nie stracic.

Zgadzam sie z toba ..szesnastolatku:) ale co zrobic z tymi ktorzy jeszcze pamietaja mordy ( w sensie zabijania nie facjat)????

Mavronka Freydis
09-11-2009, 16:53
Zgadzam sie z toba ..szesnastolatku:) ale co zrobic z tymi ktorzy jeszcze pamietaja mordy ( w sensie zabijania nie facjat)????
Moze to nie zabrzmi zbyt elegancko, ale prawda jest taka, ze zycie zwycieza smierc i przyszlosc nalezy tylko do zyjacych.

Pani Slowikowa
09-11-2009, 17:04
Moze to nie zabrzmi zbyt elegancko, ale prawda jest taka, ze zycie zwycieza smierc i przyszlosc nalezy tylko do zyjacych.

Ech, ale i smierc zwycieza zycie tez.. wiec to jest zly przyklad..:rolleyes:

W kazdym razie nie mam odpowiedzi co zrobic z tymi co jeszcze zyja ale i pamietaja krzywdy.???

Kontousuniete
09-11-2009, 21:03
Ech, ale i smierc zwycieza zycie tez.. wiec to jest zly przyklad.....
co zrobic z tymi co jeszcze zyja ale i pamietaja krzywdy.???

Nie do mnie było to pytanie, ale mam nadzieję, że łba mi nikt nie urwie, że się ..... :)

Ale życie silniejsze jest od śmierci, dlatego życie zwycięża śmierć.
.....a jeśli chodzi o ludzi, którzy pamiętaja doznane krzywdy, to myślę, że ci ludzie potrafią stanąć na wysokości zadania i gotowi byli by poświęcić nawet własne żale, dla dobra ogółu, by nie powtarzać kolejnych cierpień.
Myślę, że dla świata większym problemem, są ludzie, którzy byli sprawcami ogromnych cierpień i "jeszcze żyją" i nie maja poczucia winy, za wyrządzone krzywdy. A takich ludzi jest jeszcze sporo.

Pani Slowikowa
10-11-2009, 00:34
Ale życie silniejsze jest od śmierci, dlatego życie zwycięża śmierć.


Polemizowalabym...;)

Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..

Mavronka Freydis
10-11-2009, 02:04
Polemizowalabym...;)
Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..
Wyglada, ze mnie nie zrozumialas Slowiczku. Chce powiedziec, ze swiat nalezy do zywych i to pokolenie zywych bedzie decydowalo o polityce, ekonomi i sojuszach. Natomiast ci zyjacy, ktorzy beda przeszkadzali procesowi integracji poprzez stale odwolywanie sie do przeszlosci beda mieli szanse zostac wysluchani przez Stworce w nastepnej kolejnosci po tych co juz odeszli.

Kontousuniete
10-11-2009, 10:18
Polemizowalabym...;)

Zauwaz ile ludzi juz nie zyje a ile zyje..

To prawda! Świat jest pełen umarłych z garstką żywych. Ale inaczej być nie może. Ci którzy odeszli, są w naszej pamieci i żyją, dzięki żywym:)

Mavronka Freydis
10-11-2009, 15:05
...Pozostają Eskimosi, ale nie wiem czy oni by zechcieli Polakom towarzyszyć. :) Tylko w tedy kiedy by musieli. Polacy to smutasy. Gorsi od nich sa tylko Rosjanie.

Pani Slowikowa
10-11-2009, 15:34
Wyglada, ze mnie nie zrozumialas Slowiczku. Chce powiedziec, ze swiat nalezy do zywych i to pokolenie zywych bedzie decydowalo o polityce, ekonomi i sojuszach. Natomiast ci zyjacy, ktorzy beda przeszkadzali procesowi integracji poprzez stale odwolywanie sie do przeszlosci beda mieli szanse zostac wysluchani przez Stworce w nastepnej kolejnosci po tych co juz odeszli.

No to w tym kontekscie.. masz racje.. Dodam tylko ze ci zyjacy ktorzy nie ucza sie na bledach poprzednich pokolen.. ryzykuja popelnieniem tych samych bledow. Historia powtarza sie.. niestety.

Pani Slowikowa
10-11-2009, 15:39
Tylko w tedy kiedy by musieli. Polacy to smutasy. Gorsi od nich sa tylko Rosjanie.

Cos ty??? Polacy to smutasy??? Nigdy w zyciu!! Wszystkie narody slowianskie sa tylko albo super wesole albo rzewne .. ale nie smutne.. Daje to wyraz w muzyce;)

Mavronka Freydis
10-11-2009, 16:39
Cos ty??? Polacy to smutasy??? Nigdy w zyciu!! Wszystkie narody slowianskie sa tylko albo super wesole albo rzewne .. ale nie smutne.. Daje to wyraz w muzyce;)
-"Dawnych wspomnień rzewny ton, stukot kopyt w grudniowy szron,
W rytmie walca raz dwa trzy, to się na pewno śni.
Płynie czas, liczę dni, co minęły daremnie,
Nie wiem skąd znana mi, ta melodia gra we mnie."-

Kazimierz
11-11-2009, 18:44
http://www.dailymotion.pl/video/xb3glr_surowo-wzbronione-odcinek-2-11110_shortfilms

Mavronka Freydis
13-11-2009, 06:41
... Nie przypominam sobie, aby SeniorAP kiedykolwiek sprecyzował swoje poglądy na alternatywny do partyjnego system polityczny. (...)
Może MF w ramach Political Outscouercing Services doradzi nam, jaki byłby,Jej zdaniem, najlepszy,alternatynatywny , system polityczny,do partyjnego.
Czysto teoretyczne pytanie,dla ożywienia dyskusji na tym wątku ?

Senior AP czerpie swoje natchnienie z takich wlasnie stron: http://newworldorder.com.pl/index.php
Miejsc poswieconych temu tematowi jest setki. Wiekszosc stron jest w jezyku angielskim. Na niektorych ludzi NWO (New World Order) dziala jak religia. Poniewaz prawda miesza sie z fikcja wywoluje to wizje jak z koszmarnych snow. Kedy ta narkotyczna mieszanka domyslow i plotek padnie na jalowy grunt wyrasta bujne drzewo nieprawdopodobnej wyobrazni, ktore pozniej ciezko wyrwac ze swiadomosci uzaleznionego. Senior AP stal sie ofiara swojej wlasnej wyobrazni. Doszukuje sie spisku we wszystkich poczynaniach ludzi, ktorzy w jakims stopniu odpowiadaja za losy tego swiata. W swoich wypowiedziach jest jednak wybiorczy, nie idzie na calosc i oszczedza JP2, a to podobno on najbardziej spiskowal z masoneria.

senior A.P.
16-11-2009, 12:01
Rozkolysala sie dyskusja w mym temacie wiec pora aby cos do tematu dorzucic.
Seniorzy i ci mlodsi na sluzbie :
Temat (jak wyzej) dalem z pewnego powodu ,ktory w koncowej fazie dyskusji (zawsze wszystko sie zaczyna i konczy) wyjasnie dobitnie,jezeli mi cenzorzy pozwola. Jak wszystkim wiadomo (stalym bywalcom) od poczatku swego istnienia na tym portalu i forum jestem mocno ocenzurowany,moj rzeczywisty licznik wejsc i postow jest inny niz ten wyswietlany. Wieloletni bywalcy forow wiedza kim jestem i jakie sa moje poglady,wyrazam je dobitnie na portalu "naszym" czyli na "wiernipolsce". Jestem "antyzlymsemita",jestem PRZECIWNY KAZDEMU ZLU I KLAMSTWOM ,obojetnie z jakiej strony plyna ,w tym z religii i Kosciola w jakiej mnie wychowano i przygotowano do doroslego zycia . Partii politycznych nienawidze od zarania swej mlodosci i upatruje w nich OGROMNE ZLO. Jestem za rzadami bezpartyjnymi ,nawet na drobnych szczeblach wladzy.
Partie polityczne dbaja tylko o wlasny INTERES ,zarejestrowanych partii politycznych w Polsce jest (podobno ) okolo 200 (nie sprawdzalem w rejestrze).
Partie polityczne w swym dzialaniu przypominaja dzialalnosc sekt religijnych ,ulegna napewno likwidacji ,to kwestia tylko czasu. NWO juz sie o to postara,gdy oficjalnie zacznie dzialac rzad swiatowy ,podbnie bedzie z religia ,jezeli takowa bedzie to tylko jedna ,nie wiem tylko czy z wiara w Boga czy w diabla !
Wszystkim tym,ktorzy raczyli sobie przypomniec o mnie obojetnie w jakim "swietle" - Dziekuje !
Tadeuszowi oznajmiam,ze moje widzenie swiata bez partii jest oparte na autentycznej WLADZY LUDU ale nie na zalozeniach Markasa i Angelsa ale na wlasnych "przymiarkach" ale na naturalnym (a nie podrzucanych listach) wyborze przedstawicieli do wladz z ludzi nas otaczajacych - prawych i sprawiedliwych ( nie mylic z czlonkami partii PiS). Tak,faktycznie o tym pisalem na niejednym forum ,jak ja widze to zorganizowac,bez partii i wyborczych progow ,z calkiem inna ordynacja wyborcza .
Wiem,ze jak narazie jest to niemozliwe ,bo partie polityczne SWIATOWE ,a szczegolnie lewicujace na to nie pozwola.Wprost przeciwnie widzimy laczenie sie lewicowcow w calym swiecie i planowany jest SWIATOWY KOMUNIZM Nr.2,ktory zacznie sie od Chin i USA - te dwa mocarstwa juz w tej sprawie sie dogaduja ( patrz wizyta Obamy w Chinach).
"Szesnastolatce" dziekuje za neutralne wsparcie ,a Lili przypominam,ze jestem Polakiem i mam obowiazki polskie.
Innym dyskutanom ,nawet dyzurnym odpisze po dalszej dyskusji.

Mavronka Freydis
17-11-2009, 09:08
...Tak,faktycznie o tym pisalem na niejednym forum ,jak ja widze to zorganizowac,bez partii i wyborczych progow ,z calkiem inna ordynacja wyborcza ...

Nie mialam okazji zapoznac sie z Twoja wizja stworzenia systemu wladzy bez udzialu partii politycznych. Poswiec kilka linijek tekstu temu tematowi. Porozmawiamy.

senior A.P.
17-11-2009, 10:53
Faktycznie to w kilku zdaniach trudno przedstawic wybory i program dzialania "wladzy bezpartyjnej' ale sprobuje.
Wyobraz sobie,ze zyjesz w malym miasteczku lub wiosce gdzie wszyscy sie znaja i wiedza o sobie prawie wszystko.Chca wybrac swojego przedstawiciela aby ich reprezentowal na okreslonym szczeblu wladzy (liczac od samego dolu). Postanawiaja wybrac zacnego (w sensie uczciwosci i godnosci) obywatela ze swego grona i zwoluja zebranie ogolne i dostepne dla wszystkich (kto nie przyjdzie ten traci mozliwosc wyboru). Zostaja z sali podane kandydatury ,istnieje zgoda lub nie samego kandydata ,sa glosy pochwal i krytyk ,jest na koncu glosowanie i male wybory przeprowadzone na drodze uczciwej .
Zostal/zostala/zostali wybrani ludzie najuczciwsi i najsprawiedliwsi ,ktorzy moga (jak chca) kandydowac do wladz wyzszych na kolejnych prawyborach do kolejnych szczebli wladzy az po najwyzsze . Oczywiscie te prawybory musza sie odbywac na przestrzeni calego roku wyborczego i w okreslonych terminach . Nie mamy wiec "partyjniakow",nie mamy gotowych sporzadzonych list (te sa sporzadzane podczas prawyborow) ,nie mamy progow procentowych,partyjnych i innych,nie mamy kandydatow "przywozonych w teczce" i stawianie wyborcow przed faktem dokonanym. Nie wazne tez jest miejsce na liscie wyborczej, czyli "alfabet nazwisk" jest malo istotny,jak i roniez plec,majetnosc,pochodzenie .MAMY WOLE LUDU . Liczy sie uczciwosc ,sprawiedliwosc i nieskazitelnosc prawna i spoleczna ,takze przygotowanie i odpowiednie predyspozycje,w tym wyksztalcenie ( minimum umiejetnosci w mowie i pismie ,przemawianiu do narodu bez pomocy innych i sprzetu naglasniajacego czy podgladowego - takich sterowanych juz mielismy).
To w skrocie .
Na szczegolowe pytania dyskutantow postaram sie tez odpowiedziec .
Co do instrukcji wyborczych lub samej ordynacji wyborczej mozna dyskutowac , opracowac i wybrac najlepsza , SPRAWIEDLIWA .
Calosc trzeba oprzec na skonstruowanym prawie wyborczym oraz ustalic/napisac instrukcje .
Waznym jest okreslenie minimum frekwencji wyborcow (wg mnie nie nizsza niz 75% i waznosci wyborow.
Prosze pamietac,ze nigdy mniejszosc nie powinna rzadzic wiekszoscia !
Jak do tej pory narodem rzadza partie polityczne bedace w mniejszosci do wiekszosci bezpartyjnej narodu a to jest ogromnym bledem i NIESPRAWIEDLIWOSCIA !!!

Mavronka Freydis
18-11-2009, 11:46
Czytam co napisales, ale nie bardzo rozumiem jak w praktyce mialby dzialac ten system. Powiedzmy, ze w stu wioskach wybrano stu soltysow i w pobliskim miescie z kazdej dzielnicy wybrano 20 kandydatow. Razem mamy 120 osob, ktorzy reprezentuja jakis okreg. I co dalej?

senior A.P.
19-11-2009, 10:46
Teraz to sobie przymierz do nie tylko soltysow ale i samorzadow ,wladz na poszczegolnych szczeblach ,do okresowych wyborow poslow i senatorow az po wybory prezydenckie. Czy to tak trudno zrozumiec ,ze lud wybiera wladze a nie wladza podporzadkowuje sobie lud i rzadzi lub nie ???
Kto teraz sporzadza listy wyborcze ?
Kto wybiera soltysa na wsi ?
Jak wybiera sie wojtow,burmistrzow,starostow ,wojewodow ?
Czy dobry kandydat potrzebuje reklamy ?
Jak biedny czlowiek a madry moze dostac sie do wladzy - ma dzisiaj do tego warunki ??? Zamiast dotowania partii politycznych z naszych podatkow ,wspierajmy madrych a nie glupich ,slugusow,zdrajcow i cieple kluchy !
Madrych ludzi w Polsce do rzadzenia nia nie brakuje .
Tych niestety do wladzy sie nie dopuszcza ,typowani sa "oni/one zwane bmw " (bierni,mierni ale wierni) !

jip
19-11-2009, 13:21
Teraz to sobie przymierz do nie tylko soltysow ale i samorzadow ,wladz na poszczegolnych szczeblach ,do okresowych wyborow poslow i senatorow az po wybory prezydenckie. Czy to tak trudno zrozumiec ,ze lud wybiera wladze a nie wladza podporzadkowuje sobie lud i rzadzi lub nie ???
Kto teraz sporzadza listy wyborcze ?
Kto wybiera soltysa na wsi ?
Jak wybiera sie wojtow,burmistrzow,starostow ,wojewodow ?
Czy dobry kandydat potrzebuje reklamy ?
Jak biedny czlowiek a madry moze dostac sie do wladzy - ma dzisiaj do tego warunki ??? Zamiast dotowania partii politycznych z naszych podatkow ,wspierajmy madrych a nie glupich ,slugusow,zdrajcow i cieple kluchy !
Madrych ludzi w Polsce do rzadzenia nia nie brakuje .
Tych niestety do wladzy sie nie dopuszcza ,typowani sa "oni/one zwane bmw " (bierni,mierni ale wierni) !
Senior masz rację, też myślę, że to mądry pomysł, ale niestety to marzenia nasze......, najpierw sołtys na wsi, jakiś burmistrz w mieście, dzielnicy, gminie, dalej marszałek powiatu, potem w województwie i dopiero czapka .... ale......

Mavronka Freydis
19-11-2009, 16:36
Teraz to sobie przymierz do nie tylko soltysow ale i samorzadow ,wladz na poszczegolnych szczeblach ,do okresowych wyborow poslow i senatorow az po wybory prezydenckie. Czy to tak trudno zrozumiec ,ze lud wybiera wladze a nie wladza podporzadkowuje sobie lud i rzadzi lub nie ???
Nie odpowiedziales na pytanie. Chce zebysmy razem przeszli wszystkie szczeble tej drabiny. Jest to ptrzebne do dowiedzenia, ze taki model jaki sobie wyobraziles nie jest w stanie funkcjonowac. Wrocmy do 120 ludzi. Pytanie jak ich polaczyc, zeby ludzie mogli wybrac sposrod nich powiedzmy 10kandydatoe na nastepny szczebel. Co dalej?

BarbaraK
19-11-2009, 19:33
Kto wybiera soltysa na wsi ?
!
Sołtysa na wsi wybiera społeczność wiejska.

senior A.P.
20-11-2009, 12:00
Zalozmy,ze na dolnych szczeblach wladzy mamy bardzo dobrze rzadzych .Z nich wlasnie powinnismy wybrac (trzeba ich najpierw pokazac szerokiemu ogolowi - dla powiatu,wojewodztwa az po szczebel centralny - pisac,mowic o nich i pokazywac ich z bezposrednia konfrontacja czynow jakie dokonali) na co ich stac.
Wtedy caly ogol spoleczenstwa ich pozna . Nie czynic tego odwrotnie gdzie dla przykladu takiego obywatela J.Palikota pokazuje sie centralnie (dla nieznajacych i to w odpowiednim przedstawieniu),kiedy "doly" znaja go od innej strony (tak dobrej jak i zlej) i mowia,ze ze na bycie poslem on nie zasluguje - to przyklad jak bledne moze byc rozpoznawanie "kto jest kto" .
Na "bycie" Premierem lub Prezydentem trzeba sobie zasluzyc ale nie w partii ale na podstawie dzialania na wszelkich szczeblach wladzy . Podobnie jak w wojsku - aby zostac generalem trzeba przejsc wszystkie szczeble dowodzenia,inaczej bedzie to "general nieudacznik" z tzw "kopa w gore" ,zwanego tez "przyspieszonym funduszem rozwoju".
Teraz sobie przegladnijmy jak u nas wybiera sie wladze a "bachakujowi" dziekuje ,ze mnie uswiadomil jak wybiera sie soltysa na wsi. Szkoda tylko ,ze do tej pory zawsze to byl wybrany "nasz czlowiek" ,no bo takiego nie dalo sie przywiezc w teczce z zewnatrz. Ten "nasz" mimo wszystko musial miec "polityczne zaslugi" czesto mijajace sie z predyspozycjami !

amelia
20-11-2009, 14:41
Zalozmy,ze na dolnych szczeblach wladzy mamy bardzo dobrze rzadzych .Z nich wlasnie powinnismy wybrac (trzeba ich najpierw pokazac szerokiemu ogolowi - dla powiatu,wojewodztwa az po szczebel centralny - pisac,mowic o nich i pokazywac ich z bezposrednia konfrontacja czynow jakie dokonali) na co ich stac.
Wtedy caly ogol spoleczenstwa ich pozna . Nie czynic tego odwrotnie gdzie dla przykladu takiego obywatela J.Palikota pokazuje sie centralnie (dla nieznajacych i to w odpowiednim przedstawieniu),kiedy "doly" znaja go od innej strony (tak dobrej jak i zlej) i mowia,ze ze na bycie poslem on nie zasluguje - to przyklad jak bledne moze byc rozpoznawanie "kto jest kto" .
Na "bycie" Premierem lub Prezydentem trzeba sobie zasluzyc ale nie w partii ale na podstawie dzialania na wszelkich szczeblach wladzy . Podobnie jak w wojsku - aby zostac generalem trzeba przejsc wszystkie szczeble dowodzenia,inaczej bedzie to "general nieudacznik" z tzw "kopa w gore" ,zwanego tez "przyspieszonym funduszem rozwoju".
Teraz sobie przegladnijmy jak u nas wybiera sie wladze a "bachakujowi" dziekuje ,ze mnie uswiadomil jak wybiera sie soltysa na wsi. Szkoda tylko ,ze do tej pory zawsze to byl wybrany "nasz czlowiek" ,no bo takiego nie dalo sie przywiezc w teczce z zewnatrz. Ten "nasz" mimo wszystko musial miec "polityczne zaslugi" czesto mijajace sie z predyspozycjami !



No coz, piedziesiat lat jedynie slusznej opcji politycznej rzadzacej w PRL zrobily swoje, do demokracji trzeba dojrzewac powoli.

Czyzby chodzilo ci o system wyborow bezposrednich w okregach jednomandatowych?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednomandatowe_okr%C4%99gi_wyborcze

ale taki system niesie zagrozenie paralizu Rzadu i Sejmu, ktory moze nie osiagnac konsensusu w zadnej sprawie

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/okregi_jednomandatowe_lekarstwo_gorsze_od_choroby_ 47479.html

Mavronka Freydis
20-11-2009, 14:42
Zalozmy,ze na dolnych szczeblach wladzy mamy bardzo dobrze rzadzych .Z nich wlasnie powinnismy wybrac (trzeba ich najpierw pokazac szerokiemu ogolowi - dla powiatu,wojewodztwa az po szczebel centralny - pisac,mowic o nich i pokazywac ich z bezposrednia konfrontacja czynow jakie dokonali) na co ich stac.
Wtedy caly ogol spoleczenstwa ich pozna .
I tutaj Seniorze juz na samym dole drabiny zaczynaja sie klopoty, bowiem wszystkie srodki przekazu sa zarzadzane przez ludzi majacych swoje wlasne preferencje. Kazde z mediow przedstawi w lepszym swietle kandydata, ktorego popiera i bedzie zatajac wszystko co mogloby mu zaszkodzic. Nikt nie moze narzucic mediom przedstawiania wszystkich kandydatow w jednakowy sposob. Prosze podac inny sposob na wybory, bo ten jest polityczny.

senior A.P.
22-11-2009, 08:34
Zainteresowanym podsylam "88 Spostrzezen" autorstwa Davida Lane (znalezc je mozna w sieci net). Przepisuje je na forum "wiernipolsce" i daje pod rozwage wszystkim.

"Glebsze zrozumienie fundamentalnych PRAW,ktore rzadza czlowiekiem jest niezbedne jesli mamy ocalic cywilizacje od jej uzurpatorskich egzekutorow" - pisze miedzy innymi w/w autor.
Autor ten ostrzega : " Konstytucja Narodu czyli podstawowe FUNDAMENTALNE PRAWO nie moze byc poprawiane zadna inna metoda jak tylko jednomyslna zgoda wszystkich zainteresowanych stron. W przeciwnym wypadku zostana otwarte drzwi dla najbardziej niebezpiecznej formy rzadow - DEMOKRACJI ." - koniec ostrzezenia nr. 45.

Mila Pani Mavronko !

Sposoby sprawiedliwych wyborow trzeba jak najszybciej opracowac !
Nie tylko Polska ale wiekszosc panstw i narodow zostala juz na tyle OTUMANIONA,ze dalej tak trwac nie moze .

I tu przytocze ostrzezenie 43 :
"Wybierajcie i osadzajcie swoich przywodcow . Ci ,ktorzy daza do ograniczenia wladzy rzadu sa ludzmi dobrego serca i sumienia.Ci,ktorzy pragna wzmocnienia i rozszerzenia wladzy sa TYRANAMI. "

Namiastka sprawiedliwosci przez ordynacje wyborcza jednomandatowa byc moze zmienila by na lepsze i dojscie do wladzy ludzi niezaleznych ale to jeszcze nie to czego oczekuje SPRAWIEDLIWOSC SPOLECZNA .
Tylu mamy ludzi madrych i uczonych a dlaczego rzadza nami miernoty spoleczne ?
Musimy znalezc te rozwiazania ,ktore zadowola wszystkich ,tak bogatych jak i biednych ,partyjnych i bezpartyjnych ,innej drogi nie ma .

Zakoncze ten post 44 spostrzezeniem :
" Zaden rzad nie moze nigdy niczego nikomu dac nie odebrawszy uprzednio czegos komus innemu. Rzad jest ze swej istoty zalegalizowanym BRANIEM. Rzad jest koniecznym obciazeniem pomagajacym w utrzymaniu obrony narodowej i wewnetrznego porzadku ."
Czy tak jest ???