PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XX cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
20-10-2009, 00:10
http://img2.vpx.pl/up/20091019/orzelek.jpg (http://www.vpx.pl/foto,orzelek5.html)

Zaczynamy część XX..:) Zapraszam serdecznie..:)

siekierka
20-10-2009, 00:15
No i co z tą Polską? Ze wstydu za jej władców, aż orzełek się odwrócił i stanął "tył na przód"

Lila
20-10-2009, 00:20
No i co z tą Polską? Ze wstydu za jej władców, aż orzełek się odwrócił i stanął "tył na przód"

Nie tylko za władców.
Także ze wstydu na jego pohańbienie na innym wątku.:confused:

Dobrej nocy.

Kazik
20-10-2009, 00:21
Czy to znaczy, że teraz zwrot w lewo, przez lewą burtę?

Siekierka może poczytał mój post na końcu poprzedniego wątku. Ale chociaż do niego pisałem, to chciałbym, aby Pola po powrocie to poczytała. Bo o niej była mowa.

Arti
20-10-2009, 00:33
no moi drodzy radźcie co z tą Polską:

co z tą Polską?
co z tą Polską:mad:
co z tą Polską :rolleyes:

:cool: super nie jest ale w przyszłości...kto wie kto wie.

siekierka
20-10-2009, 00:50
OK Przeczytałem.
Czy zauważasz, że wielu zwolenników PO ,właściwie rekrutuje się głównie z pośród przeciwników pp.Kaczyńskich. A zatem nie są to przeciwnicy ideowi lecz ewidentnie szukający interesu w tym, co liberalizm może im oferować: swobodę spekulacyjną, swobodę moralną, swobodę seksualną.
Pierwsza grupa, to ci którzy cieszą się z upadku CBA - handlarze resztkami dóbr narodowych, geszefciarze dorabiający na jednorękich bandytach, a także przeciwnicy Polskich źródeł energetycznych (geotermalna, sucha destylacja węgla)
Druga grupa to ci, którzy chętnie obrażają kapłanów (głównie katolickich) i zwalczają dzieła zakonu Redemptorystów - Radio Maryja, TV Trwam, Wyższą Szkołę Koltury Społecznej i Medialnej oraz powstające przy niej domy studenckie.
Obrońcy Polańskiego, zwolennicy nieokiełznanej rozwiązłości i aborcji i miłośnicy wszelkich zboczeń seksualnych (homofile, pedofile, nekrofile, zoofile) rekrutują się z ostatniej grupy.
Warto tu zwrócić uwagę, że nawet członek PO J.Gowin odrzuca w swoich wystąpieniach takie postawy. :confused:

Kazik
20-10-2009, 00:56
Jak to co będzie? Druga Irlandia --chyba że Tusk nie doczeka. A oto jego plan (wyrwany nocą nie legalnie z Tuska gabinetu). Oczywiście przez Kamińskiego.

Ponieważ mieszkasz w dzisiejszym Radomiu, to do Nowego Dublina będziesz miała blisko.
http://img194.imageshack.us/img194/8416/nowairlandia.jpg (http://img194.imageshack.us/i/nowairlandia.jpg/)

Arti
20-10-2009, 00:57
OK Przeczytałem.
Czy zauważasz, że wielu zwolenników PO ,właściwie rekrutuje się głównie z pośród przeciwników pp.Kaczyńskich. A zatem nie są to przeciwnicy ideowi lecz ewidentnie szukający interesu w tym, co liberalizm może im oferować: swobodę spekulacyjną, swobodę moralną, swobodę seksualną.
Pierwsza grupa, to ci którzy cieszą się z upadku CBA - handlarze resztkami dóbr narodowych, geszefciarze dorabiający na jednorękich bandytach, a także przeciwnicy Polskich źródeł energetycznych (geotermalna, sucha destylacja węgla)
Druga grupa to ci, którzy chętnie obrażają kapłanów (głównie katolickich) i zwalczają dzieła zakonu Redemptorystów - Radio Maryja, TV Trwam, Wyższą Szkołę Koltury Społecznej i Medialnej oraz powstające przy niej domy studenckie.
Obrońcy Polańskiego, zwolennicy nieokiełznanej rozwiązłości i aborcji i miłośnicy wszelkich zboczeń seksualnych (homofile, pedofile, nekrofile, zoofile) rekrutują się z ostatniej grupy.
Warto tu zwrócić uwagę, że nawet członek PO J.Gowin odrzuca w swoich wystąpieniach takie postawy. :confused:

no to też :rolleyes: jaka koszula jest bliższa ciału
hm wychodzi taka ma refleksja
hasło: Obywatelu sam zatroszcz się o siebie.

Kazik
20-10-2009, 01:22
no to też :rolleyes: jaka koszula jest bliższa ciału
hm wychodzi taka ma refleksja
hasło: Obywatelu sam zatroszcz się o siebie.
Co ja emeryt mogę się o siebie zatroszczyć? Czy "sprywatyzuję" państwową żarówkę z zakładu pracy? Teraz miliardy się kradnie, a dostaje niezłe "honorarium" (nowa nazwa)--- przynajmniej te zwyczajowe 20% od miliardów. Od 3 mld to "trójca" bohaterów Tuska by miała 600 milionów zł. Czy wyobrażacie sobie taką kasę, nawet podzieloną na trzech? Lub na czterech (jeżeli z Tuskiem).

Teraz będą prywatyzacje. Najważniejsza Polska Miedź. To już Kamiński nie obejrzy. PO ma już swojaka. Można nawet dzwonić o przekrętach, bo afery swój nie wykryje.

Na zachodzie szykują się do licytacji naszych dóbr. Nawet Kamiński (och wszędzie go pełno), zrobił im fotkę.

Pech chciał, że jakis redaktor nie zależnej gazety też tam był.:rolleyes:

Dla Jip wyjaśniam, że to napisałem kpiąco. Znaczek dołączyłem też.

Oto fotka Kamińskiego.
http://img5.imageshack.us/img5/8241/michnikiswojaki.jpg (http://img5.imageshack.us/i/michnikiswojaki.jpg/)

Arti
20-10-2009, 02:00
Co ja emeryt mogę się o siebie zatroszczyć?

Dbaj o zdrowie.
Nie czytaj gazet nie oglądaj tv skreśl wyborców (jak nie masz sensownego kandydata twoim zdaniem)
Popatrz jaka ładna jesień. Przejdź się po lesie. Nastaw muzykę jaką lubisz i spoko.

jip
20-10-2009, 10:29
Kazik, jednak znowu muszę Ci pokazać żółwia, bo pi.. jak ten żółw, pies już machnął ręką a Lusia nawet do monitora nie podchodzi...
http://images36.fotosik.pl/104/715597c33de41da9.jpg
i na poważnie przy takim pieprzeniu, zwolenników tej partii, która Ty lubisz a ja nie, jest coraz mniej, bo właśnie każdy poseł tej partii pieprzy jak ten żółw, tzn pieprzy i nie wie co pieprzy, przepraszam wszystkich, którym słowo pieprzy źle się kojarzy, zastąpić nie wszędzie się da, a tam gdzie się da, możemy powiedzieć gada, a jeszcze powiem, że jak wygrali kilka lat temu, to nawet byłem zadowolony, chociaż na nich nie głosowałem , myślałem, że pogonią trochę towarzystwo i trochę będzie dobrze, ale oni zaczęli gonić dla samego gonienia i nadal to robią, byle gonić, co i jak już mniej jest ważne.... mówiąc krótko - w NIC IM NIE MOGĘ UWIERZYĆ, chociaż może i nieraz mówią prawdę, ale raczej mówią tą "***** prawdę"...

siekierka
20-10-2009, 12:02
Przykład ks. Jerzego Popiełuszki zobowiązuje nas do stanowczego sprzeciwu wobec tych wszystkich kontrkulturowych propozycji propagowanych przez współczesny świat, których jako chrześcijanie nie możemy przyjąć. Przypomniał o tym wczoraj ks. abp Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas głównych uroczystości związanych z 25. rocznicą męczeńskiej śmierci bohaterskiego kapelana ludzi pracy. W Eucharystii, której metropolita warszawski przewodniczył przed kościołem św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, uczestniczyło kilka tysięcy osób. Po Mszy św. prezydent Lech Kaczyński wręczył mamie Sługi Bożego przyznany pośmiertnie Order Orła Białego.

W homilii ks. abp Kazimierz Nycz wskazał, że zdecydowany sprzeciw ks. Jerzego Popiełuszki wobec zła "stawia nam pytanie o nasze 'non possumus' wobec tych wszystkich propozycji dzisiejszego świata, których jako chrześcijanie nie możemy przyjąć". "Wobec tych wszystkich kontrkulturowych propozycji, które nam, chrześcijanom, i współczesnemu światu próbuje się propagować, musimy tak jak oni umieć powiedzieć: non possumus - nie możemy!" - podkreślił metropolita warszawski.
Mówiąc o postawie ks. Jerzego Popiełuszki, ks. abp Nycz wspomniał kanonizowanego przed tygodniem ks. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, który za swą patriotyczną postawę zapłacił 20-letnim zesłaniem.Metropolita warszawski wskazał też, że swoje "non possumus" wobec komunistycznych władz również ks. kard. Stefan Wyszyński przypłacił więzieniem. Jako przykład podał również osobę ks. kard. Adama Sapiehy, który przewidując swoje uwięzienie w 1949 roku, zwrócił się do swoich kapłanów z prośbą, by nawet wówczas, gdy będą widzieć jego podpis pod jakimiś listami czy dokumentami - nie wierzyli, że złożył go dobrowolnie. - Musimy postawić pytanie, czy czasem nie zbytnio ufamy i wierzymy tym wszystkim fałszywkom, które pisali wrogowie, a my dzisiaj nie potrafimy zająć tego dystansu, zapominając o tym, że nie pisali tego ani przyjaciele Kościoła, ani Polski, ale pisali to ludzie, którzy chcieli szkodzić Kościołowi i Polsce - podkreślił ks. abp Kazimierz Nycz. Wielu zgromadzonych odebrało to zdanie jako odniesienie do spraw związanych z lustracją, a zwłaszcza sprawy ks. abp. Stanisława Wielgusa, co znalazło wyraz w burzliwych oklaskach.

Lila
20-10-2009, 12:08
Kazik, jednak znowu muszę Ci pokazać żółwia, bo pi.. jak ten żółw, pies już machnął ręką a Lusia nawet do monitora nie podchodzi...
http://images36.fotosik.pl/104/715597c33de41da9.jpg
i na poważnie przy takim pieprzeniu, zwolenników tej partii, która Ty lubisz a ja nie, jest coraz mniej, bo właśnie każdy poseł tej partii pieprzy jak ten żółw, tzn pieprzy i nie wie co pieprzy, przepraszam wszystkich, którym słowo pieprzy źle się kojarzy, zastąpić nie wszędzie się da, a tam gdzie się da, możemy powiedzieć gada, a jeszcze powiem, że jak wygrali kilka lat temu, to nawet byłem zadowolony, chociaż na nich nie głosowałem , myślałem, że pogonią trochę towarzystwo i trochę będzie dobrze, ale oni zaczęli gonić dla samego gonienia i nadal to robią, byle gonić, co i jak już mniej jest ważne.... mówiąc krótko - w NIC IM NIE MOGĘ UWIERZYĆ, chociaż może i nieraz mówią prawdę, ale raczej mówią tą "***** prawdę"...

W związku z '*****prawdą' większość Polaków zadaje sobie pytanie, co CBA ma na szefów TVN.Chodzi o rozbieżność sondaży między TVN a TVO info.
Może jeszcze być tak,że - ponieważ są to sondaże telefoniczne - panowie dziennikarze dzwonią do określonych grup ludzi. W takim razie, jedne i drugie są całkowicie niewiarygodne i służą jedynie do manipulacji.
Prawda wyjdzie w czasie wyborów.
Pożyjemy - zobaczymy.

siekierka
20-10-2009, 13:09
Wziąłem wczoraj udział w sondzie w programie T.Lisa i wysłałem SMS na "NIE".

Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

O naiwny! Gdybym wpisał ''właściwą treść'' czyli dał odpowiedź "TAK" , mój SMS byłby rozpoznany i "właściwie" zaliczony.

Teraz już wiem jak powstają korzystne dla władzy wyniki sondaży !!!:D :D

Oczywiście ponownie nie wysłalem

jip
20-10-2009, 14:20
W związku z '*****prawdą' większość Polaków zadaje sobie pytanie, co CBA ma na szefów TVN.Chodzi o rozbieżność sondaży między TVN a TVO info.
Może jeszcze być tak,że - ponieważ są to sondaże telefoniczne - panowie dziennikarze dzwonią do określonych grup ludzi. W takim razie, jedne i drugie są całkowicie niewiarygodne i służą jedynie do manipulacji.
Prawda wyjdzie w czasie wyborów.
Pożyjemy - zobaczymy.
Czy naprawdę Kaczyński ma tak głupich ludzi, którzy tak blubrają i tak .. że wydaje się iż jest to sam jazgot, czy w tej partii nikt o tym nie pomyśli, że może mniej jazgotu a więcej spokoju i merytoryki, mniej konferencji prasowych, jest tam Stasiak, też nie mój idol i jest u prezydenta, ale gada naprawdę rozsądnie, podobnie Kowal, wiem, że czasem muszą mówić to co mówią, ale bzdur nie pie... a inni, inni takim jak dotychczas pie...niem mnie i większości na pewno nie przekonają...

Kazimierz
20-10-2009, 17:23
Wziąłem wczoraj udział w sondzie w programie T.Lisa i wysłałem SMS na "NIE".

Otrzymałem odpowiedź: "Twoj SMS wyslany na numer 7227 (2/2,44 zł z VAT) został dostarczony, ale nierozpoznany. Wysylajac go ponownie wpisz wlasciwa tresc."

O naiwny! Gdybym wpisał ''właściwą treść'' czyli dał odpowiedź "TAK" , mój SMS byłby rozpoznany i "właściwie" zaliczony.

Teraz już wiem jak powstają korzystne dla władzy wyniki sondaży !!!:D :D

Oczywiście ponownie nie wysłalem

Jeszcze jeden qusi dowód, że telewizja kłamie. Ale, to już było, czyżby wróciły dawne władze. Chyba lewe przejęli TV ?

Kazik
21-10-2009, 00:05
Zobacz na #9 to ilustruje GW, TVN i TVN24. A Jip znowu wkjeja żółwiki. Cofanie poziomu, który miał i tak niski? A zauważyłeś, że nikt nie odpowiada Seniorowi AP? Też podobnie pisał, chociaż mądrzej.

Kazik
21-10-2009, 00:17
A za kilka minut "B. Wildstein przedstawia" na TV1. Idę posłuchać, bo to mądry gość. To że Żyd to wiem, ale nie taki fałsz jak Michnik.

Lila
21-10-2009, 00:31
A za kilka minut "B. Wildstein przedstawia" na TV1. Idę posłuchać, bo to mądry gość. To że Żyd to wiem, ale nie taki fałsz jak Michnik.

To wielki Polak jest. Bronisław Wildstein.

Kazik
21-10-2009, 01:44
To wielki Polak jest. Bronisław Wildstein.
Zgadza się. Dlatego z przyjemnością go słuchałem. A PO wygrywa na umysłach strasząc PiS-em. Afera hazardowa? Afera stoczniowa? Podsłuchy? To pikuś. No ale pomyślcie co by było, gdyby rządził PiS. Ale za Pis-u tego nie było (pomijając dorsza za 8,16 zł) Przytoczył Palikota (film) jak Palikot mówi, że ta afera (hazardowa) to zaplanowany przez PiS zamach stanu.

Wszystkie siły się sprzysięgły przez 2 lata rządów PiS. SLD-bo rozliczeń się bało. Mafia-też.

A zaczęło się od "nocnej zmiany" w której uczestniczył Tusk. Kaczyński był przeciwny odwołaniu Olszewskiego. Tak więc komuchy i różne Bolki nie zostały rozliczone. Mogli się spokojnie uwłaszczać na państwowym.

Wielu głupich w to uwierzy. To będą ci, których polityka nie interesuje. Co powiedzą w TV (na podstawie gazet), to w to uwierzą.

Czy można przekręcić jeszcze bardziej? Czasem można podobnie-Rosjanie przecież napisali, że za wybuch II wojny to my jesteśmy odpowiedzialni. Taka sama prawda.

http://img24.imageshack.us/img24/8905/partiamioci.jpg (http://img24.imageshack.us/i/partiamioci.jpg/)

To jest partia miłości. Przodownicy: Palikot, Niesiołowski i chwilowo nie obecny Chlebowski.
Spocił się na konferencji i przeziębił.:D :D

Lila
21-10-2009, 09:55
Kazik, nie wierz sondażom.
Sondaż za odwołaniem Kamińskiego wykazywał 20 i kilka procent zwolenników. Inny, przeprowadzony przez Infor, wykazał ponad 80 procent, co dało asumpt do dywagacji, co też CBA ma na szefów TVN.

W sumie KAŻDE większe pieniądze w kraju boją się CBA. Bo takich biznesmenów jak Kluska czy szef ComarCh z Krakowa, ( i paruset innych) co doszli własną pracą do olbrzymiej kasy, nie ma tak dużo.

jip
21-10-2009, 11:07
Kazik, nie wierz sondażom.
Sondaż za odwołaniem Kamińskiego wykazywał 20 i kilka procent zwolenników.
W sumie KAŻDE większe pieniądze w kraju boją się CBA. Bo takich biznesmenów jak Kluska czy szef ComarCh z Krakowa, ( i paruset innych) co doszli własną pracą do olbrzymiej kasy, nie ma tak dużo.
No popatrz trochę udało mi się skrócić, nauczył mnie Kazik prawie, a już do tego co nie skrócone, masz rację, wszyscy co trochę kasy maja to złodzieje, od ilu to złodziej? jak myślisz? i od ilu trzeba się bać CBA? Bo nie wiem czy już się mam bać, czy spać spokojnie?.....

amelia
21-10-2009, 22:36
Zgadza się. Dlatego z przyjemnością go słuchałem. A PO wygrywa na umysłach strasząc PiS-em. Afera hazardowa? Afera stoczniowa? Podsłuchy? To pikuś. No ale pomyślcie co by było, gdyby rządził PiS. Ale za Pis-u tego nie było (pomijając dorsza za 8,16 zł) [B]

Bywalo, bywalo i nie jedno sie rozmywalo

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/syn-posla-pis-ma-zarzuty-o-liste-lekow_90471.html

siekierka
21-10-2009, 23:06
Według sondażu, jaki instytut GfK Polonia wykonał dla "Rz", 43 proc. Polaków uważa, że na czele komisji śledczej do zbadania afery hazardowej powinien stanąć poseł opozycji.
A Platforma boi się tego ... jak ognia!!! :D

Lila
21-10-2009, 23:09
Według sondażu, jaki instytut GfK Polonia wykonał dla "Rz", 43 proc. Polaków uważa, że na czele komisji śledczej do zbadania afery hazardowej powinien stanąć poseł opozycji.

Jeśli ma czyste sumienie, niepotrzebnie się boi.:)

Kazik
22-10-2009, 00:06
A Platforma boi się tego ... jak ognia!!! :D Jeśli ma czyste sumienie, niepotrzebnie się boi.:)
http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7171363,Hazardowi_binesmeni_zasilili_kampa nie_Chlebowskiego.html Sobiesiak&spółka--wpłacali na kampanię Chlebowskiego. Nie na całe PO, lecz ze wskazaniem osoby. Potem należy się posłowi odwdzięczyć i rozpocząć lepsze interesy.

Chce PO mieć przewodniczącego w sprawie własnej afery. Ma 3 ludzi plus jeden z PSL. To jest czterech na dwóch z PiS. Jak wypadnie każde głosowanie? Nawet jak jeden z SLD poprze PiS (nie zawsze ma interes) to i tak jest 4 do 3 dla PO. A jak jeszcze dać z PO przewodniczącego (w razie remisu ten głos rozstrzyga).

Ale najważniejsze, że przewodniczący decyduje o kierunku śledztwa. A chcą zacząć od 2003 roku. Na dodatek skrócić (ustalić termin zakończenia na 4 do 5 miesięcy). Czyli komisja by nie wyszła dalej jak do 2007 roku. A świeża sprawa? Po prostu nie zdążono. Czy to śmieszne?

Natomiast komisje powołane przez PO są nadal. Ta od "odcisków" i nacisków, oraz ta od Blidy, ale zawiesili je na jakiś czas. Przed wyborami oczywiście wystartują wszystkie z nową energią. No to ich mogą działać bezterminowo?

siekierka
22-10-2009, 00:11
Jak to się dzieje, że jeden Karpiniuk ma być w dwóch komisjach? Czyżby w PO brakowało posłów znających prawo?:D

Kazik
22-10-2009, 00:16
Bywalo, bywalo i nie jedno sie rozmywalo

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/syn-posla-pis-ma-zarzuty-o-liste-lekow_90471.html
Poczytaj jeszcze raz ten artykuł co podałaś. To ustalili śledczy (dziennikarze-Super Expresu). A gdzie zarzuty prokuratorskie? Takie informacje z własnego śledztwa bardzo lubi dawać Wybiórcza czyli GW. Oczywiście ze wskazaniem na PiS. Często politycy nie mieli by czasu na skarżenie kogoś. Bo trzeba pracować. Sam Palikot miałby ze 100 procesów, gdyby nie to, że zainteresowani machnęli ręką.

Lila
22-10-2009, 00:19
Poczytaj jeszcze raz ten artykuł co podałaś. To ustalili śledczy (dziennikarze-Super Expresu). A gdzie zarzuty prokuratorskie? Takie informacje z własnego śledztwa bardzo lubi dawać Wybiórcza czyli GW. Oczywiście ze wskazaniem na PiS. Często politycy nie mieli by czasu na skarżenie kogoś. Bo trzeba pracować. Sam Palikot miałby ze 100 procesów, gdyby nie to, że zainteresowani machnęli ręką.

Mam nadzieję,że chociaż żona mu nie odpuściła?:D

Kazik
22-10-2009, 00:30
Jak to się dzieje, że jeden Karpiniuk ma być w dwóch komisjach? Czyżby w PO brakowało posłów znających prawo?:D
Bo to taki wredniacha, że Polikoty, Niesiołki i Kurski, nie dali by mu rady. Widać to było jak po Czumie został przewodniczącym komisji. Ale jedna prokurator powtarzając mu coś trzeci raz, zapytała czy on w końcu zrozumie, że jak mówi, że nie było na nią nacisków, to jak ma to jeszcze powiedzieć?

jip
22-10-2009, 16:06
Bo to taki wredniacha, że i Kurski, nie dali by mu rady. Widać to było jak po Czumie został Ale jedna prokurator powtarzając mu coś trzeci raz, zapytała czy on w końcu na nią naciskał,
No co Ty kiedy na nią naciskał, przestań go krytykować,
P.S zobacz udało się skrócić, dzięki...

siekierka
22-10-2009, 17:12
PO wymyśloła, że wykopany ze stołka Ministra Czuma, wejdzie do komisji naciskowej w miejsce Kapiniuka.
Jedeni drugi prezentują mentalność jednorocznego karpia. :D

jip
22-10-2009, 18:17
"Polityka napisała, że sopocka kancelaria prawna w latach 90., gdy współpracował z nią Lech Kaczyński, reprezentowała jednego z potentatów na rynku automatów do gier hazardowych."
Czyli co, prezydent łapki maczał w jednorękich bandytach? A udaje niewiniątko...:confused:

amelia
22-10-2009, 20:31

"A gdzie zarzuty prokuratorskie?"

No wlasnie, gdzie zarzuty prokuratorskie dotyczace aktualnych "afer" - CBA nawet nie zawiadomilo prokuratury tylko popuscilo przecieki

A ponizej juz nie dziennikarskie sledztwo - a jednak sprawa sie rozmyla, mimo, ze Piecha przyznal sie do spotkan z przedstawicielami firmy farmaceutycznej i mimo, ze kontrowersyjny preparat w ostatniej chwili znalazl sie na liscie.
Dla Pis nie ma problemu, dla ciebie tez?

Firmy farmaceutyczne to jest biznes, przemysl stoczniowy przy tym to maly pikus.

http://www.tvn24.pl/0,1529127,wiadomosc.html

monia
23-10-2009, 00:03
Odwolany Chlebowski powinien przewodniczyć komisji i wszystko będzie cacy To wina kosmitów a nie panów poslów

Kazik
23-10-2009, 00:18
"Polityka napisała, że sopocka kancelaria prawna w latach 90., gdy współpracował z nią Lech Kaczyński, reprezentowała jednego z potentatów na rynku automatów do gier hazardowych."
Czyli co, prezydent łapki maczał w jednorękich bandytach? A udaje niewiniątko...:confused:
Jesteś w stanie we wszystko uwierzyć co napisano. A to tylko gazeta. Ale jak się ma takie nastawienie jak Ty to co napiszą złego o którym z bliźniaków to Jip uwierzy. Jak na Tuska--a to musi być fałsz i robota PiS.

Kiedyś ktoś na płocie napisał dupa. A jakiś mądrala (wierzył w słowo pisane), pogłaskał i drzazgę sobie wbił.:D

Kazik
23-10-2009, 00:50
"A gdzie zarzuty prokuratorskie?"

No wlasnie, gdzie zarzuty prokuratorskie dotyczace aktualnych "afer" - CBA nawet nie zawiadomilo prokuratury tylko popuscilo przecieki

A ponizej juz nie dziennikarskie sledztwo - a jednak sprawa sie rozmyla, mimo, ze Piecha przyznal sie do spotkan z przedstawicielami firmy farmaceutycznej i mimo, ze kontrowersyjny preparat w ostatniej chwili znalazl sie na liscie.
Dla Pis nie ma problemu, dla ciebie tez?

Firmy farmaceutyczne to jest biznes, przemysl stoczniowy przy tym to maly pikus.

http://www.tvn24.pl/0,1529127,wiadomosc.html
A masz kiepskie wiadomości. Kamiński zawiadomił prokuraturę i obie wierchuszki sejmu i senatu i marszałków. Ponieważ widział, że Tusk nic nie robi, a tylko przeciek powstał. Tak więc sprawa spalona i już nie było tajemnicy.

Ale w sprawie stoczni, to Tusk nauczony, że Kamiński w sprawie hazardu był pierwszy, to WYPRZEDZIŁ Kamińskiego z doniesieniem do prokuratury. Widział ktoś coś takiego? Nie było podobno (w/g PO) afery stoczniowej, ale doniósł. Tak na wszelki wypadek.

No to dalej nie widzę wyjścia poza krąg dziennikarzy. Ztego artykułu więcej nie wyczyta. Już kiedyś pisałem ranking wrogich mediów PiS-owi. To G.Wyborcza TNN24 i TVN.

A gdyby poczytać blog Palikota, to wszyscy z PiS (i sympatycy) powinni się powywieszać wzajemnie. Napisałem Jip-kowi, który też wierzy co gdzie napiszą, że ktoś na płocie napisał, a ktoś sobie drzazgę w łapę wbił.

Czekam na artykuł (poszukaj), że prokurator się tym zajął. Skoro to było (cała lista leków) na koniec władzy PiS, to nowa władza nie postawiła zarzutów?

Z tego artykułu co podałaś:
Bardzo krótko tę sprawę skomentował Jarosław Gowin z PO. - Fakt, że pan minister Piecha spotkał się prywatnie z przedstawicielami firmy farmaceutycznej jest naganny - powiedział polityk Platformy.--cytat.

Jeszcze wtedy Gowin nie wiedział jakie tuzy z PO (w tym vice premier), będą się spotykać z bossami hazardu (mafia) i jeszcze telefonować. No to jak teraz usprawiedliwią to w PO?

Ano tak--Kamiński winien bo wykrył i nagrał.

Matrix
23-10-2009, 01:24
Rozumiem,że nie kupujesz krętactw PO. A sprytnie skonstruowane bzdury PIS - już tak? Jednym i drugim nie powierzyłabym rządów w gminie a przypadło im rządzić państwem. Z widocznym skutkiem. Pętaki.

jip
23-10-2009, 10:49
Jesteś w stanie we wszystko uwierzyć co napisano. A to tylko gazeta. Ale jak się ma takie nastawienie jak Ty to co napiszą złego o którym z bliźniaków to Jip uwierzy. Jak na Tuska--a to musi być fałsz i robota PiS.
Kiedyś ktoś na płocie napisał dupa. A jakiś mądrala (wierzył w słowo pisane), pogłaskał i drzazgę sobie wbił.:D
Może napisała prawdę, ale nie uważam, żeby to był jakiś grzech, nawet gdyby to prawda była, napisanie opinii, czy jakaś inna porada prawna nie jest grzechem, ale nie o to tu idzie. Zauważ jedno, jak można ludzi utaplać w błocie, więc zanim się kogoś osądzi trzeba znać fakty, a Ty niestety osądzasz wszystkich bez faktów, na podstawie jakichś przypuszczeń, artykułów a fakty istnieją dla Ciebie tylko wtedy, kiedy Ci pasują albo dostałeś wytyczne partyjne i każą Ci deskę głaskać, to wtedy głaszczesz...

Lila
23-10-2009, 13:06
Ba, fakty. One są ukryte dobrze.
Jeszcze raz uparcie przypomnę FOZZ. Co się stało z olbrzymią kasą ?

Mag
23-10-2009, 13:12
Rozumiem,że nie kupujesz krętactw PO. A sprytnie skonstruowane bzdury PIS - już tak? Jednym i drugim nie powierzyłabym rządów w gminie a przypadło im rządzić państwem. Z widocznym skutkiem. Pętaki.

Święta prawda. Cała prawda...i tylko prawda ! Dokładnie tak jest. Ja już kiedyś napisałam, że klasy politycznej u nas, w dobrym tego słowa znaczeniu, nie ma w ogóle. Napisałam również, że ciągle ci sami politycy kręcą się jak ***** w przeręblu. :)

Kazik
23-10-2009, 13:18
Może napisała prawdę, ale nie uważam, żeby to był jakiś grzech, nawet gdyby to prawda była, napisanie opinii, czy jakaś inna porada prawna nie jest grzechem, ale nie o to tu idzie. Zauważ jedno, jak można ludzi utaplać w błocie, więc zanim się kogoś osądzi trzeba znać fakty, a Ty niestety osądzasz wszystkich bez faktów, na podstawie jakichś przypuszczeń, artykułów a fakty istnieją dla Ciebie tylko wtedy, kiedy Ci pasują albo dostałeś wytyczne partyjne i każą Ci deskę głaskać, to wtedy głaszczesz...
To prawdę jakąś za grzech uważasz? Gdyby jakaś gazeta napisała prawdę to dobrze, ale jak mam stwierdzić, że to prawda, jak nie ma nawet zarzutów prokuratorskich. Ale nawet zarzuty to mało. W sprawie Plechy prokuratura miała 2 lata i nic się nie stało.

Na dodatek była to prokuratura pod wodzą Ćwiąkalskiego, Czumy i teraz nowa miotła jest. Z PO wszyscy--oczywiście. Więc gazeta prawdę napisała? Przecież takiego "kąska" by PO nie przepuściło, gdyby było coś nie prawidłowo. Czy to Cię przekonuje? Pasy by z niego darli i miesiącami by to w telewizji było. Mam tu na myśli min. Plechę.

A jak jakaś gazeta napisze, że Donek jest gejem i bije żonę to mamy w to zaraz uwierzyć? Ja nie uwierzę, ale gdyby tak o Jarosławie K. napisali, to zaraz byś się odezwał: no to wreszcie mamy prawdę. Bo masz klapki na oczach i widzisz wybiórczo.

Lila
23-10-2009, 13:27
A jak jakaś gazeta napisze, że Donek jest gejem i bije żonę to mamy w to zaraz uwierzyć?

Ja tam zaraz uwierzę.:)
Tak jak w to,że Rosja wyciulała właśnie USA z Barackiem na czele.
Zmiana doktryny wojennej, o której pisałam zaraz po wycofaniu się z Tarczy, stała się FAKTEM.
Co do mnie, mam nadzieję iż tylko pomacham sobie chusteczką białą, za przelatującymi w stronę Waszyngtonu rakietami dalekiego zasięgu.

Kazik
23-10-2009, 13:43
Będzie mi brakowało seniorka. Pojawię się tutaj po 15 listopada. Ale TV będę pilnie śledził. Teraz zrobię re-instalację Win. Może jeszcze zdążę. Na razie.

jip
23-10-2009, 15:05
To prawdę jakąś za grzech uważasz?

A starałem się bardzo wolno pisać, i tak poprzekręcałeś, nie wkleję żółwika ale opiszę - pieprzysz jak mały Kaziu po dużym piwie, przepraszam, ale wkurzyłeś mnie, przeinaczasz, coś tam komponujesz, ... spokojnego komponowania...

Lila
23-10-2009, 15:34
No i masz..:D
Wzięli i się pokłócili..

Kazik, miłej wyprawy i wracaj szybko. Bo jip zawsze tęskni. Wbrew pozorom.:D

jip
23-10-2009, 17:17
Wzięli i się pokłócili..

No pewno, że będę tęsknił, no bo z kim się będę kłócił?:D
Chociaż nieraz Kazik doprowadza mnie do konieczności wypicia.... no powiedzmy czegoś na uspokojenie....
I pewno, że szybko wracaj....:D

Kazik
23-10-2009, 18:05
Wzięli i się pokłócili..

Ja się nie wyprawiam, to siostra wyjeżdza, a ja w domu internetu nie mam. Ale kupiłem 19 bm monitor 22" i rozmawiałem w jednej firmie o internecie. Kolega z sąsiedniej klatki mi polecił i razem tam pojechaliśmy. Sprawdzę u niego szybkość i zamówię. Tak więc może będę pisał wcześniej niż po 15 listopada.

Zrobiłem re-instalację Win i jeszcze mam 2 godziny czasu tu u siostry.

Jip w poście pisze sprzeczne rzeczy i się potem dziwi. Myślę że będzie tęsknił.:D :D (jeżeli leki będzie brał).

jip
23-10-2009, 18:25
Ja się nie wyprawiam, to siostra wyjeżdza, a ja w domu internetu nie mam. Ale kupiłem 19 bm monitor 22" i rozmawiałem w jednej firmie o internecie. Kolega z sąsiedniej klatki mi polecił i razem tam pojechaliśmy. Sprawdzę u niego szybkość i zamówię. Tak więc może będę pisał wcześniej niż po 15 listopada.

Zrobiłem re-instalację Win i jeszcze mam 2 godziny czasu tu u siostry.

Jip w poście pisze sprzeczne rzeczy i się potem dziwi. Myślę że będzie tęsknił.:D :D (jeżeli leki będzie brał).
No pewno, że będę musiał w tym kielonku od bieszczadzkich Aniołów od czasu do czasu coś wypić, inaczej trudniej się z Tobą gada, wiesz, żeby nie PiS i PO to pewno byśmy sobie za normalnie gadali, a tak, tak chociaż trochę weselej.... i jest o co się pokłócić, wiesz jakie by były nudy, a w końcu za co by nam płacili, ja teraz przez tą cholerną aferę mniej dostałem, a Ty?

amelia
23-10-2009, 20:24
A masz kiepskie wiadomości. Kamiński zawiadomił prokuraturę i obie wierchuszki sejmu i senatu i marszałków. Ponieważ widział, że Tusk nic nie robi, a tylko przeciek powstał. Tak więc sprawa spalona i już nie było tajemnicy.

Ale w sprawie stoczni, to Tusk nauczony, że Kamiński w sprawie hazardu był pierwszy, to WYPRZEDZIŁ Kamińskiego z doniesieniem do prokuratury. Widział ktoś coś takiego? Nie było podobno (w/g PO) afery stoczniowej, ale doniósł. Tak na wszelki wypadek.

[Ano tak--Kamiński winien bo wykrył i nagrał.

Alez prosze bardzo, tutaj masz zawiadomienie Rzadu do Prokuratury - moze masz cos na usprawiedliwienie Kaminskiego, nie wspominajac juz o cytowanej gdzie indziej korespondencji w sprawie tarczy ochronnej?

http://bi.gazeta.pl/im/8/7130/m7130848.pdf

siekierka
23-10-2009, 23:19
Właśnie na Polsacie zaczynają sie ostatnie dwa odcinki serialu o Pełowcach i ich Rządzie. Tytuł serialu : SKORUMPOWANI :mad: :D

siekierka
24-10-2009, 18:32
Katolicy hiszpańscy żywią nadzieję, że ostatni marsz dla życia zintegruje opozycję i pozwoli jej wygrać kolejne wybory. Politycy opozycyjni bowiem, którzy z uwagi na elektorat do tej pory nie bardzo chcieli się jasno wypowiadać w kwestii wartości fundamentalnych, mogli się przekonać, że wyrasta potężny elektorat katolicki, który jest świadomy i zdeterminowany (jeden z uczestników marszu wprost powiedział, że będzie walczył do końca, aż w Hiszpanii nie będzie się przeprowadzać ani jednej aborcji). By dojść do władzy, trzeba będzie zdobyć głosy milionów katolików, a ci stawiają sprawę jasno: stop aborcji i eutanazji. Jest nadzieja, że takim głosem przemówią również wszyscy politycy Partii Ludowej.
Hiszpanie z radością podkreślają, że w tę manifestację zaangażowało się bardzo wiele organizacji świeckich, co świadczy o tym, iż katolicy nie tylko się budzą, ale również potrafią się organizować i nie składają na barki biskupów i księży spraw organizacyjnych, by nie prowokować bezpośrednich starć między rządem i Kościołem. Zresztą chodzi tu przecież o podstawowe prawa człowieka, które mają wymiar ponadreligijny, a nie o interesy Kościoła.:)

jip
25-10-2009, 13:26
Jakoś wszyscy politykę olewają, i chyba maja racje bo politycy też wszystkich olewają, czyli może niech się olewają sami i nam dają spokój, ale niech jeszcze w miarę dobrze rządzą........Ale trochę jak się z nich pośmiejemy to chociaż nam ulży, np:, Jurek sobie marzy o rządu dymisji, siłami odpowiedzialnej opozycji, można by było!, gdyby opozycja była ...... , piesku, on jeszcze jest politykiem?, chyba jest,
np: "Jarosław Kaczyński wypowiedział się, że trzeba powołać drugą komisję śledczą ws. "afery stoczniowej". no i może znowu następna komisja dla komisji, potruje nas z telewizji, popatrz jak człowiek popatrzy na wątek z poezją to i rymy same wchodzą, co tam jeszcze?
Aaaa.. wystarczy się pomodlić żeby alkomat dostać i już można pić....
"Po mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie rozdano 500 alkomatów"

BarbaraK
26-10-2009, 00:51
Aaaa.. wystarczy się pomodlić żeby alkomat dostać i już można pić....
"Po mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie rozdano 500 alkomatów"
I znowu urządzili igrzyska dla ludu.
Ciekawe po co brali alkomaty te starsze panie i mocno podstarzali panowie.Czyżby cały czas grzeszyli,wsiadając do samochodu po spożyciu?

tadeusz50
26-10-2009, 07:58
I znowu urządzili igrzyska dla ludu.
Ciekawe po co brali alkomaty te starsze panie i mocno podstarzali panowie.Czyżby cały czas grzeszyli,wsiadając do samochodu po spożyciu?
Pewnie jednak chcą ustrzec się nieświadomego prowadzenia po spożyciu %. Często wydaje się, że już można jeździć a tu co innego pokazuje alkomat. Lepij na zimne dmuchać i bardzo dobrze. To alkomaty na pewno nie uchronią przed siadaniem za kierownicą tych co dopiero wstali od stołu z %. Często jeszcze wręcz dopijają alkohol za kierownicą.

POLA
26-10-2009, 13:12
Jak to po co... na handel być może:D:D
Pamiętasz, jak ustawiały się przed kościołem tłumy rzekomo potrzebujących po dary przeróżne w okresie pustych półek?
Młodszym przypomnę, że to za komuny było.

Witam po przerwie szanownych Forowiczów.:)
Muszę się rozejrzeć, co na grządkach tu porosło.;)

BarbaraK
26-10-2009, 16:17
Witam Polu.
Pamiętam jak rozpowiadali ,że dobrymi brykami podjeżdzali do kościoła po dary.

jip
26-10-2009, 16:47
Koszalin - (ciekawe czy dotrze do Poznania chyba nie bo nie ma z kim gadać) Znowu konferencja małego niby Piłsudzkiego, znowu pie..trzy po trzy, szuflady pełne bo będą rządzić, (Boże uchowaj), bulwersujące, najważniejsza, zdumiewająca, całkowita klęska, czego się boi, fatalny, bardzo poważny błąd, będę funkcjonował przez internet w biurze poselskim, nawet wycieczki do biura są bo biuro takie dobre, sondaż metodologia, i wszystko dyskusje, procesy skomplikowane, prawda nie dociera do opinii, gdzie jest dobrze? wielu dziennikarze broni..... .. i takie sobie pier...lenie
I jeszcze nie bardzo wiem czemu, ale wypowiedzi tego i jemu podległych ludzi są jakieś, oczywiście wg mnie, latające bokiem i bokiem przelatujące, nie mają podstaw coby się o coś zahaczyć ......

siekierka
26-10-2009, 18:35
Odtworzone miejskie uliczki z domami zniszczonymi w czasie działań wojennych, wielkogabarytowe zdjęcia prezentujące zniszczoną przestrzeń miasta oraz olbrzymia swastyka rzucająca złowrogi cień na zwiedzających - to niektóre z elementów projektu głównej wystawy przyszłego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Konkurs na wstępną aranżację wnętrz ekspozycji w tej placówce wygrała belgijska firma Tempora SA.

Autorzy zwycięskiego projektu otrzymają 50 tys. euro nagrody. Jury, w którego skład wchodzili m.in. Stefan Chwin, pisarz, Andrzej Pągowski, artysta grafik, oraz Andrzej Wajda, reżyser, brało pod uwagę głównie zgodność projektu z koncepcją muzeum przedstawioną przez placówkę oraz walory artystyczne pracy. Podczas czwartkowego i piątkowego posiedzenia oceniono dziewięć nadesłanych na konkurs anonimowych prac. Były one oznaczone godłami, a do wszystkich dołączone zostały kartki z nazwami firm zamknięte w kopertach, które otwarto po rozstrzygnięciu konkursu.

Lila
27-10-2009, 10:06
Na pytanie, co odpowiedział SLD na propozycję kandydowania na prezydenta, Włodzimierz Cimowoszewicz odpowiedział, że nic.
Bo wie o tym tylko z prasy.

POLA
27-10-2009, 15:13
Cimoszewiczowi nie zaproponowano kandydowania z SLD.
Ponadto on ewentualnie by wystartował, ale jedynie jako bezpartyjny, jako kandydat wszystkich Polaków.
No, taki on ci dobry, a gdyby przypadkiem lud się pomylił i zgodził dać mu swoje poparcie i gdyby on jako nowa głowa na kogoś się obraził, to zawsze ma zaplecze...wśród żubrów ulubionych, bo on pasjami lubi się obrażać.:)

Napieralski ma chyba chcicę na stolec...prezydencki oczywista oczywistość, więc jakoś omija WC (o matko!, inicjały Włodzia nie do przyjęcia).

Podobno Kalisz też zamierza się poświęcić:D , dla kraju i partii swojej, bo on taki zbzikowany jest na punkcie służby społecznej.
Drzwi w pałacu szerokie, zmieści się, gorzej z fotelami, ale w końcu się wypożyczy jaki tron nieużywany z muzeum.

POLA
27-10-2009, 15:18
Produkcję słowną na konferencji uskutecznia Kamiński, ten, co to był w CBA, ale Tusk go wyrzucił, więc nie szefuje.

O czym on gada?
Ano o tym, jak został ofiarą, nie mylić z ofermą.
Kombatant taki współczesny nam rośnie.:D

Poczekamy na pytania dziennikarzy od dociekań i przecieków.;)

POLA
27-10-2009, 15:31
Prezydent poleci jednak w czwartek na szczyt, wyzdrowiał widać i ochoty na loty nabrał. Niewykluczone też, że spotka się z premierem, żeby stanowiska uzgodnić, żeby tam zgodnie na jednej fali nadawać.
I o to chodzi, o tę jedną falę.:)

Lila
27-10-2009, 16:57
Produkcję słowną na konferencji uskutecznia Kamiński, ten, co to był w CBA, ale Tusk go wyrzucił, więc nie szefuje.

O czym on gada?
Ano o tym, jak został ofiarą, nie mylić z ofermą.
Kombatant taki współczesny nam rośnie.:D

Poczekamy na pytania dziennikarzy od dociekań i przecieków.;)

Ironia nie bardzo na miejscu, zważywszy panikę jaką wywołał w tak zwanym rządzie.
No i skoro jest wyrzucony, to ma prawo zwoływać konferencje prasowe. Pisałam - mając na myśli Tuska, że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera.
Mariusz K. jako szef CBA, byłby mniej groźny dla Tuska i kolesiów, niż zwolniony. Bo ciekawe rzeczy powiedział. Inwestor z holenderskich Antyli....śmiechu warte, gdyby nie było tak straszne.
No to po kiego ta umowa katarska, dzięki której będziemy za gaz płacić jak za przysłowiowe żyto?
No i czemu tak cicho o tym, że wadium musimy zwrócić?

Ot, biznesowe pumy zrobiły Polsce Grad-obicie.

Lila
27-10-2009, 17:17
Noooo, już po konferencji prasowej ,bulgoczącej niczym stary czajnik, Platformy.:)
Oczywiście, bez zbulwersownych szefów, którzy teraz układają plany, jak zabić Kamińskiego czysto, łatwo i bezboleśnie.
Ale uwaga!!! Jest winny!!
PiS jest winien. Hazardowi, stoczni, 'orlikom' oraz podejrzanym inwestorom. PiS i koniec. Kropka. Platforma , niczym dziewica we wianeczku rucianym, została zawleczona na pożarcie Minotaurowi, któremu na chrzcie świętym dano imię Mariusz.
I broni się biedaczka, rączką niewinną osłaniając swój ...hmm...srom. Ale chyba będzie musiała pokazać, co tak naprawdę ukrywa. I może się okazać, że onaż sprzedajna niewiasta jest, a nie żadne niewiniątko.
Co jest zresztą wysoce prawdopodobne. Bo chociaż w parodii państwa działa parodia sprawiedliwości, to nie wszystko da się zamieść pod dywanik w Kancelarii Premiera.

Howgh.

Lila
27-10-2009, 17:24
A na koniec, aby udowodnić, że Polacy nie gęsi, wżdy swój język mają...:D choć to niekoniecznie ma związek z językiem, chociaż może??

Otóż ta cała Junija czepia się nas, Polaków i Polek, że my naród nietolerancyjny. Otóż myli się...
Na dowód..ooooo...proszę, zdjęcie pomnika przyjaźni, a nawet miłości, polsko- radzieckiej z Legnicy.
Para, widać homoseksualna , obojga narodów, doczekała się potomstwa płci żeńskiej.:D

http://img2.vpx.pl/up/20091027/pomnik_przyjazni43.jpg (http://www.vpx.pl/foto,pomnik_przyjazni1.html)

Hmmm, ciekawe czy córeczka była wychowana w duchu internacjonalizmu, socjalizmu i marksizmu?

jip
27-10-2009, 17:53
A na koniec, aby udowodnić, proszę, zdjęcie pomnika przyjaźni, a nawet miłości, polsko- radzieckiej z Legnicy.
Para, widać homoseksualna , obojga narodów, doczekała się potomstwa płci żeńskiej.:D

A tu jeszcze jeden pomnik ale już nie seksualiśtowski
http://images39.fotosik.pl/216/8e58f6f1d432fe56med.jpg
A co do Kamińskiego, jak Cię szanuję to kup sobie jednak okulary, mówisz, że "Bo ciekawe rzeczy powiedział." ja nic ciekawego w tej wypowiedzi nie widziałem, natomiast widziałem doskonale osadzonego kreta PiS, który wyłazi z nory. Druga sprawa, co do "parodii sprawiedliwości" powinnaś jeszcze dodać "parodia prawa" i już wszystko było by wiadomo, I znowu mnie na wysypkę narazili, chyba oba alergeny widziałem, a może to jeden dwa razy był, nie wiem czy był z nimi pieprzyk, ale chyba był, bo gadanie niezbyt wyraźne słyszałem. Pozdrawiam

amelia
27-10-2009, 21:42
Nie ma alternatywy.
W protescie przeciw metodom a zwlaszcza mentalnosci pisowcow pozostala mi tylko PO.
To przykre, ze w katolickim kraju nie ma uczciwych politykow.
Politycy sa dokladnie tacy sami jak cale spoleczenstwo, wszak z niego sie wywodza.

POLA
27-10-2009, 23:54
Nie ma alternatywy.
W protescie przeciw metodom a zwlaszcza mentalnosci pisowcow pozostala mi tylko PO.
To przykre, ze w katolickim kraju nie ma uczciwych politykow.
Politycy sa dokladnie tacy sami jak cale spoleczenstwo, wszak z niego sie wywodza.
Hmm...katolicki kraj?
Może ten katolicyzm nie do końca katolicki?

Jeśli chcesz wzmocnić w sobie awersję do PiS, oglądaj codziennie wiadomości w tv1 czyli publicznej pod przewodem Karnowskiego, faceta do zadań specjalnych.
Teraz PiS i ich prezydent mają mieć ludzką twarz.;)
Muszę przyznać, że ekipie prezesa skok na publiczną się udał, a jakże, na razie w kierownictwie ma większość, ale SLD przecież nie śpi i też ma swoje apetyty. Lada moment wyciągnie to, co skrzętnie skrywa.
Takie tuzy jak Kwiatkowski i reszta nie odpuszczą, swoje upiec muszą.

Lila
28-10-2009, 00:03
I tym sposobem panowie prawica przepieprzyli swoją szansę.

Miałeś chamie...itd.

A Niesiołowski i Czuma zostali honorowymi obywatelami Barczewa. Bo tam siedzieli w więzieniu.
W związku z tym, niejaki Walczak Józef, zamierza wystąpić do władz Wronek o analogiczny tytuł. W końcu przesiedział tam 25 lat.

wierna Eliza
28-10-2009, 00:19
A Niesiołowski i Czuma zostali honorowymi obywatelami Barczewa. Bo tam siedzieli w więzieniu.
.Mnie zatrzymali na 48 w Wąchocku,
starac się o honorowe obżygatelstwo?

POLA
28-10-2009, 00:26
Ironia nie bardzo na miejscu, zważywszy panikę jaką wywołał w tak zwanym rządzie.
No i skoro jest wyrzucony, to ma prawo zwoływać konferencje prasowe. Pisałam - mając na myśli Tuska, że jak Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera.
Mariusz K. jako szef CBA, byłby mniej groźny dla Tuska i kolesiów, niż zwolniony. Bo ciekawe rzeczy powiedział. Inwestor z holenderskich Antyli....śmiechu warte, gdyby nie było tak straszne.
No to po kiego ta umowa katarska, dzięki której będziemy za gaz płacić jak za przysłowiowe żyto?
No i czemu tak cicho o tym, że wadium musimy zwrócić?

Ot, biznesowe pumy zrobiły Polsce Grad-obicie.
Ironia jest moją tarczą, taki rodzaj terapii:), lekarstwo stare jak świat. Nie uzależnia i NFZ do niego nie dopłaca.:D

Kamiński pozbył się stołka, przestał szefować, a pracownikiem CBA jest?
Niech sobie urządza swoje konferencje, które jakoś dziwnie przypomniały mi występy harcownika Ziobry.

Czego dziennikarze dowiedzieli się od Kamińskiego? Niczego ponad to, co wiedzieli już wcześniej, ale jakoś dziwnie były szef CBA zwinął się, kiedy padły pytania dla niego kłopotliwe.

Pozostawienie go na stołku szefa jest tak samo niebezpieczne, jak jego wyrzucenie. To człowiek do zadań specjalnych...PiSu oczywiście, więc do wszelkich jego relacji podchodzę ostrożnie.

O zwrocie wadium nie słyszałam. Skąd ta wiadomość?

Lila
28-10-2009, 00:39
http://wiadomosci.onet.pl/2060993,11,czy_grad_obiecal_el_asirowi_zwrot_wadiu m,item.html

http://edgp.dziennik.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=264168

Znając nasze leopardy, jest to wiadomość raczej pewna.

POLA
28-10-2009, 00:52
Lila, poczekam na potwierdzenie z wiarygodnych źródeł, bo jak na razie - są to przypuszczenia.

Lila
28-10-2009, 10:09
Jestem pod wrażeniem wrażych planów wrażliwego premiera.
Likwidacja hazardu? Niech Bóg mu w dzieciach wynagrodzi.
Tylko ...pewnie to gadanie tylko jak zwykle.

Alunia
28-10-2009, 11:00
A mnie to wszystko przygnębia...
Jeszcze kilka lat, po roku 1989, politycy krzyczeli jak to chodzi im o Polskę i Polaków,
gospodarkę, reformy i całą resztę pomyślności Rzeczypospolitej.
Teraz już nie kryją, że ważne są własne ambicje i dobry stołek dla swojej d***.
Patrzę na gęby pełne zajadłości, fałszu i kłamstwa. Podchody, podsłuchy, podpuchy, węszenie za skandalem i.....
niedobrze mi się robi :mad: Malutkie ludziki, bez klasy i kindersztuby!! Kompromitacja na całą planetę.

Bo, czy ja muszę o wszystkim wiedzieć? Wszystko rozumieć politycznie? Nie muszę!
Mam swój kawałek ogródka do uprawy i o niego dbam.
Ale chcę wierzyć, że klocki na górnej półce mojego Kraju przekłada MĄDRY człowiek
Chcę mieć zaufanie, że robi to uczciwie! Tylko tyle....aż tyle?
Za dużo chcę?

"Kto nie umie utrzymać własnego sztandaru, nie może dowodzić całym pułkiem"

jip
28-10-2009, 11:21
Jeszcze kilka lat, po roku 1989, politycy krzyczeli jak to chodzi im o Polskę i Polaków,
Patrzę na gęby pełne zajadłości, fałszu i kłamstwa. Podchody, podsłuchy, podpuchy, węszenie za skandalem.... i niedobrze mi się robi :mad: Malutkie ludziki, bez klasy i kindersztuby!! Kompromitacja na całą planetę.
Bo, czy ja muszę o wszystkim wiedzieć? Wszystko rozumieć politycznie? Nie muszę!
Mam swój kawałek ogródka do uprawy i o niego dbam.
Ale chcę wierzyć, że klocki na górnej półce mojego Kraju przekłada MĄDRY człowiek
Chcę mieć zaufanie, że robi to uczciwie! Tylko tyle....aż tyle?
Za dużo chcę?
"Kto nie umie utrzymać własnego sztandaru, nie może dowodzić całym pułkiem"
Nie chcesz za dużo ale w sam raz i ja tez tego chcę, to samo co Ty myślę, ale Ty to napisałaś bardzo delikatnie, ja nie zawsze wytrzymuję, pies trochę mnie uspokaja i nalewkę dla spokojności przynosi, bo to taki dobry specyfik coby zbyt dużej alergii nie było...

Lila
28-10-2009, 13:13
Tak zawsze było i będzie. Na masy ma wpływ wybitna , charyzmatyczna jednostka.
Takiej nie widzę.
Więc będzie jak jest. I lepiej abyśmy zdali sobie z tego sprawę, nie robiąc sobie zbytniej nadziei po kolejnych wyborach.

Stalin
28-10-2009, 14:08
Moment bo mam w punktach: Prosze się nie śmiać z pomnika przyjaxni i malej dziewczynki. przeciez wiadomo, ze prawnicy, komornicy i syndycy mas upadłościowych biorą się z seksu analnego... :D:D:D:D
Światłe PIS po wygraniu wyborów prowadzilo rozmowy koalicyjne z PO ale oczywiście światły prezes wybral inne rozwiaząnie - Lepper plus Giertych,
No to teraz ma, co sam sobie wwybral i niech nie marudzi

jip
28-10-2009, 14:14
Prezes PiS ma przeprosić Dorna za alimenty (coś tam w życiorys Dornowi o alimentach wrzucił) i zapłacić 5000zł na cele... ale nie przeprosi bo odwołuje się wyżej do SN ależ to upierdliwa i zadziorna bestyjka, nie popuści, do upadłego, do Pana Boga ale jego musi być na wierzchu, i taki ma nie mieć alergicznego na mnie wpływu?

Lila
28-10-2009, 14:17
Moment bo mam w punktach: Prosze się nie śmiać z pomnika przyjaxni i malej dziewczynki. przeciez wiadomo, ze prawnicy, komornicy i syndycy mas upadłościowych biorą się z seksu analnego..
Światłe PIS po wygraniu wyborów prowadzilo rozmowy koalicyjne z PO ale oczywiście światły prezes wybral inne rozwiaząnie - Lepper plus Giertych,
No to teraz ma, co sam sobie wwybral i niech nie marudzi

Pewno. Przynajmniej dowiedzieli się zwolennicy PO z kim mieli do czynienia.:D
Wiem coś o tym, jak bardzo są zawiedzeni.Mam ich w domu.:D
Mówię Ci Koba, żal ściska....serce, powiedzmy.

ps. RajTusek udaje dyktatora, ale ...za późno.

Stalin
28-10-2009, 14:25
Ale moment, przecież Kaczyński sam nielojalnie potraktował Marcinkiewicza jak mu ( na szczęście) nie wygrał konkursu na prezydenta miasta Warszawy co go wepchnęło w ramiona jakiejs londyńskiej malolaty..... No ale poezja pozostanie...:D:D:D:D

Lila
28-10-2009, 14:33
No no no...Przecież Ty - jako bolszewik- nie masz pojęcia jak wielki wpływ na człowieka ma medytacja. W Tyńcu szczególnie.:)
Wszak tam ponoć Kaziowi ukazała się naga Maria Magdalena, wskazując mu kierunek na Isabel, która wg. niego była kubek w kubek podobna.
Niemniej dobrze się stało, bo Isabel odwrotnie niż Mickiewicz zaczęła pisać ..precz z mej pamięci i inne takie.
Odwrotnie, bo na wieszcza wpłynął brak konsumpcji. Na Isabel natomiast, nadmiar w postaci wyposzczonego po medytacji, organu Kazia.

jip
28-10-2009, 14:39
No no no...Przecież Ty - jako bolszewik- nie masz pojęcia jak wielki wpływ na człowieka ma medytacja. W Tyńcu szczególnie.:)
.
Ale zwiewasz z tematu, napisz czemu tego małego ludzika tak bronisz?, nie wierzę, żeby inteligentna kobieta, a taką jesteś bo na tyle cię znam, prawie osobiście:D , nie widziała małości tego człowieczka.....nie widziała jego szachrajstw, jego za wszelką cenę dążenia do władzy, jego.....a, a dobra bo i tak Cię nie przekonam ale Pozdrawiam

jano43
28-10-2009, 14:39
Jesteśmy tu świadkami rzeczy dość niezwykłych.Uwadze jakże wnikliwych -a i pewno bezstronnych - komentatorów wydarzeń na naszej scenie politycznej ( a są tacy na tym forum),umknął zupełnie fakt wczorajszego wystąpienia premiera przedstawiającego założenia nowej ustawy hazardowej.Pewno za radą Zbysia,Rysia i Misia rząd postanowił niemalże unicestwić tą branże.No i podziwu godna jest determinacja z jaką PO postanowiła wyjaśnić narodowi kulisy tzw.afery hazardowej.Przewodniczący komisji sejmowej już został wyznaczony -z własnego grona,jakżeby inaczej.Za rok wszak wybory.

POLA
28-10-2009, 14:42
Patrzę na gęby pełne zajadłości, fałszu i kłamstwa. Podchody, podsłuchy, podpuchy, węszenie za skandalem i.....
niedobrze mi się robi. Malutkie ludziki, bez klasy i kindersztuby!! Kompromitacja na całą planetę.
Kiedy to było i skład sejmu też był nieco inny, tych niektórych porządnych już tam nie ma.:mad:

Literatura podaje, że ludziska zaraz po wojnie też byli lepsi, a potem, z upływem lat, było tylko gorzej.
Może coś w tym jest?
Żeby przetrwać w dobrej kondycji psychicznej te zwariowane czasy, weź poprawkę na to, że ci najlepsi - nieobecni, a nowych, uczciwych kadr - jeszcze nie ma na świecie, więc proces "oczyszczania" potrwa dość długo.;)

Jeśli zgodzić się z założeniem, że do któregoś pokolenia słoma z butów itd. rokowania są nieoptymistyczne, ale damy radę, a naszej działki nie omijaj.:)

Stalin
28-10-2009, 14:44
Uuuu to bajke opowiem...:D:D
Był sobie raz pewien książę, który pewnego dnia spytał piękną księżniczkę, czy wyjdzie za niego za mąż. W odpowiedzi usłyszał tylko krótkie: "Nie!" ...

I żył książę długo i szczęśliwie, jeździł na polowania i na ryby, każdego dnia spotykał się z kolegami, pił mnóstwo piwa i upijał się w sztok, grał w brydża, rozrzucał skarpetki po domu i nie opuszczał deski sedesowej, przelatywał służki, sąsiadki i koleżanki, śpiewał pod prysznicem na cały głos, puszczał baki kiedy miał na to ochotę, głośno bekał i drapał się po nnabiale wtedy kiedy chcial...

POLA
28-10-2009, 14:50
Jestem pod wrażeniem wrażych planów wrażliwego premiera.
Likwidacja hazardu? Niech Bóg mu w dzieciach wynagrodzi.
Tylko ...pewnie to gadanie tylko jak zwykle.
No, już niektórzy marudzą, że pomysł niedobry i tak sobie myślę, jaki mają w tym interes? Komu służą?
Może Tusk miał rację, kiedy wczoraj powiedział, że należy dobrze się przyjrzeć tym, którzy będą wybrzydzać.
No to się będziemy przyglądać.:)

POLA
28-10-2009, 15:09
Jesteśmy tu świadkami rzeczy dość niezwykłych.Uwadze jakże wnikliwych -a i pewno bezstronnych - komentatorów wydarzeń na naszej scenie politycznej ( a są tacy na tym forum),umknął zupełnie fakt wczorajszego wystąpienia premiera przedstawiającego założenia nowej ustawy hazardowej.
A Ty kim jesteś? Komentatorem?, krytykantem? Malkontentem?

Nie umknął, nic a nic, na papiery czekamy, bo na razie są to tylko ogólne założenia. Mało, idea słuszna, ale diabeł tkwi w szczegółach.
Lila się wyraziła:), dzisiaj. Proces "likwidacji" potrwa 5 lat.
Pewno za radą Zbysia,Rysia i Misia rząd postanowił
niemalże unicestwić tą branże.No i podziwu godna jest determinacja z jaką PO postanowiła wyjaśnić narodowi kulisy tzw.afery hazardowej.Przewodniczący komisji sejmowej już został wyznaczony -z własnego grona,jakżeby inaczej.Za rok wszak wybory.
Ale Cię gniecie, co?
Nie martw się, nie unicestwią, coś Ci na deser zostawią.:D

PSL nie chciało wziąć przewodniczenia w komisji, a oddanie jej w ręce PiSu byłoby samobójstwem, więc nie było wyjścia, choć przyznaję, że nie jest to najlepsze wyjście.;)
Może niezły był pomysł powołania komisji spośród senatorów?

jano43
28-10-2009, 15:30
1// uderz w stół....2//potrafię się również zgodzić.Też uważam,że gdyby komisji przewodniczył ktoś z PIS-u to wyborcy mogliby się dowiedzieć o wiele za dużo.A po co stwarzać sobie problemy.

POLA
28-10-2009, 15:48
Po sejmie łazi plotka, że Gosiewski, z PiSu on ci i załatwił był przystanek dla pewnego szybkiego pojazdu szynowego gdzieś tam gdzieś tam:D , ale pociag już się nie zatrzymuje, bo nierentowny to był pomysł, otóż ten Gosiewski cichcem namawia tego i owego, aby komisja hazardowa jednak nie powstała, bowiem przeszłość ustawy hazardowej zahacza jakoś dziwnie, a nieciekawie o pewne kombinacje, które były autorstwa PiSu właśnie.

Gosiewski sobie przypomniał pewne fakty i ma świadomość, że aby sprawę hazardu wyczyścić, trzeba będzie sięgnąć do owego dna, a dno nie jest wcale czyściutkie, oj nie jest.
Dno jest nawet głębsze jeszcze bardziej, haczy nie tylko o PiS, ale o lewicę także, a jakże, więc może czzas przestać pastwić się wyłącznie nad PO?

Łażące plotki potwierdził skądinąd szlachetny Gowin, na ogół brzydzący się plotkami, więc coś w trawie PiSzczy.;)

POLA
28-10-2009, 15:53
1// uderz w stół....2//potrafię się również zgodzić.Też uważam,że gdyby komisji przewodniczył ktoś z PIS-u to wyborcy mogliby się dowiedzieć o wiele za dużo.A po co stwarzać sobie problemy.
1. Szkoda... ręki.:D
2. Ja tak nie uważam.
PiSowi nie chodzi o wyjaśnienia, chodzi o poligon.:D

jip
28-10-2009, 16:07
1. Szkoda... ręki.:D
2. Ja tak nie uważam.
PiSowi nie chodzi o wyjaśnienia, chodzi o poligon.:D
A może teraz Przemo ma coś na sumieniu? Kto wie, no bo za co ten peron? skądś kasę musiał mieć, no i honorowy Obywatel czy za darmo?, podobno w interesach kumpli nie ma, nic za darmo.....

POLA
28-10-2009, 16:21
A może teraz Przemo ma coś na sumieniu? Kto wie, no bo za co ten peron? skądś kasę musiał mieć, no i honorowy Obywatel czy za darmo?, podobno w interesach kumpli nie ma, nic za darmo.....
Peron zostawmy na boku, Gosiu coś tam maczał przy hazardzie, ale nie pamiętam już, jaki miał z tym związek.
Komisja się dokopie...dna.:D

jip
28-10-2009, 16:31
Peron zostawmy na boku, Gosiu coś tam maczał przy hazardzie, ale nie pamiętam już, jaki miał z tym związek.
Komisja się dokopie...dna.:D
Wiesz jak jest Rysio - to czemu nie Przemo? Pewno, że maczali i na lewo i na prawo, za duża kasa, żeby ktoś kasy nie próbował, albo i wręczał, za "mądre" ustanawianie ustaw....., tylko nie wiadomo gdzie się spotykali, może właśnie na peronie? .... a czy w końcu ten peron to też nie przewała? wg mnie porządna przewała.......

POLA
28-10-2009, 16:39
Jakiś pucz, jakiś protest przeciwko Piskorskiemu, nieudany jak na razie, ale smrodkiem powiało.
O co poszło? O kasę, jak zwykle, i o te kamienice nieźle usytuowane, które Piskorski chciał upłynnić, a stara gwardia - wprost przeciwnie.

Skąd ten bunt?
No jak to skąd, z powodu PO, bo PO poczuło się zagrożone przez ekshumowane SD, więc uknuło spisek.:D
Piskorski wie, co mówi:
Wiem, że niektórzy z działaczy ze starej gwardii SD spotykali się z politykami Platformy Obywatelskiej. PO jest głównym zyskującym na tym rozłamie. Nie wykluczam, że członkowie SD byli namawiani do stworzenia takiej sytuacji. Dla PO upadek pomysłu, jakim jest samodzielna partia SD, to gigantyczny prezent. Z kolei dla niektórych członków SD ważne jest, aby w partii zostało tak, jak było kiedyś.
Chmurki i deszczyk też z winy PO?:D :D
Oj, panie Piskorski, coś nie wyszło, a winny musi być po przeciwnej stronie?
A może trzeba było ze starą gwardią się dogadać, a nie wysyłać ich na aut?

Olechowski ma pecha, znowu podłączył się nie tam, gdzie trzeba.:D

POLA
28-10-2009, 16:41
Jip, zostaw ten peron, niech spokojnie trawą porośnie.:D

jip
28-10-2009, 17:15
Jip, zostaw ten peron, niech spokojnie trawą porośnie.:D
Nie zmusisz mnie, lubię perony, lubię dworce, a nie lubię kolejarzy i nie lubię Gosiewskiego, czyli Przema
Piskorski myślał, że kasy się zahaczy, ale przy kasie już wisieli, i miejsca nie było, stara gwardia ma kasę z nieruchomości i oderwać od tego cud by był, stare wyjadacze z czasów komuny....

POLA
28-10-2009, 17:15
niebawem, a radość z odzyskanego śmietnika czyli publicznej tv nie potrwa długo:D, bo lewica rozsiada się w tv info, na razie też publicznej.

Zniknie Ziemkiewicz, Zalewski, Pawelczyk. Do gry wkroczył Kwiatkowski, niezwykle sprawny i - co tu dużo gadać - bystry facet. Wymienia ekipę, a to dopiero początek inwazji.:D

Jeśli PiSowi się wydaje, że wygra z Kwiatkowski, to się tylko wydaje. SLD nie zagra do bramki prezesa=prezydenta, więc czarno widzę szansę na reelekcję za pomocą mediów publicznych.
A mówiłam? Mówiłam, ale PiS mnie nie posłuchał.

Jaka korzyść dla widzów?
Wielka! tv publiczna nie będzie monotematyczna.:)

POLA
28-10-2009, 17:18
Nie zmusisz mnie, ...
Nie zamierzam...;)

jip
28-10-2009, 17:33
Jeśli idzie o TV - to widać, to słychać, to czuć, aż ekran się wygina..... ABW było informowane, mieli zejść, prawa nie mieli, ale mieli zejść idzie o zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ABW zgłoszone prze BBN, fajne, ale tak głupie, że aż,.... pies podpowiedz co aż? aaa mówisz, że aż żal d..ę ściska.....

POLA
28-10-2009, 17:37
Na urodzinkach u filozofa był Olechowski, a przecież konkuruje on do stolca... jak Tusk, no i krytykuje Donalda.

Wiewiórki doniosły, że filozof namawiał Olechowskiego do powrotu na łono PO. Palikot potwierdził to w rozmowie z GW.

Oj, coś się kręci, coś się kręci, ale czy Tusk się ucieszy ze spotkań z Andrzejkiem?

POLA
28-10-2009, 17:50
zezwolił posłowi z nie swojej partii, a z PO właśnie, aby wręczył w jego imieniu odznaczenie jakiejś pani ze Słupska.

Poseł poprosił o ten zaszczyt kancelarię i zgodę otrzymał a także zapewnienie, że w przyszłości też będzie brany pod uwagę.

Czy odznaczana była zadowolona, tego nie wiemy.;)

Miłościwy jest nasz prezydent i niech mi tu nikt nie wybrzydza, że jest on prezydentem jednej tylko partii, bo to nieprawda, niecała,. Jest prezydentem jednej partii i jednego posła z innej wsi.:D :D

POLA
28-10-2009, 17:58
Jip, będzie wesoło w tv publicznej, zobaczysz, ja sie już cieszę, bo mecz zapowiada się ciekawie.:D

A teraz przenoszę się na działkę domową, ptactwo domowe trzeba pozbierać.:)
Wpadnę może...wieczorkiem, jak ptactwo porozsyłam... po kątach.;)

POLA
28-10-2009, 18:07
do kawy, ale tylko dla niektórych.;)
Po dwóch latach funkcjonowania gabinet koalicji PO-PSL, na którego czele stoi Donald Tusk, utrzymuje dość wysokie notowania - podkreśla CBOS w sondażu przekazanym PAP. Obecnie (październik 2009 r.) rząd popiera 38 proc. ankietowanych. Przed rokiem rząd PO-PSL cieszył się poparciem 54-58 proc. badanych
Oj, niedobrze, niedobrze...dla przeciwników, ale na pociechę - wszystko jeszcze zdarzyć się może, wszak wysyp afer mamy...a będzie więcej.:D

amelia
28-10-2009, 18:53
do kawy, ale tylko dla niektórych.;)

Oj, niedobrze, niedobrze...dla przeciwników, ale na pociechę - wszystko jeszcze zdarzyć się może, wszak wysyp afer mamy...a będzie więcej.:D

Zgadz sie nie jedna przyczjona pod dywanem sprawka ujrzy swiatlo dzienne.
I mam nadzieje, ze bedzie to ponadpartyjna akcja

Lila
28-10-2009, 23:36
Te 38% to i tak na wyrost jest moim zdaniem.
Nie piszę tego złośliwie, aczkolwiek kocham jedynie bliźniaków niezależnie dwu- czy czterojajecznych. Ale z duszy i serca dorzuciłabym te parę procent Platformie,widząc męczarnie jej miłośników. :):)

Nie mam Was na myśli, bo Wy moi kochani jesteście dziećmi polsko- radziecko-unrrowskimi, jako i ja, więc nie takie aferki przeżyjecie. Ale młodzi, co w cuda uwierzyli...no normalnie żal mi.

POLA
28-10-2009, 23:43
Zgadz sie nie jedna przyczjona pod dywanem sprawka ujrzy swiatlo dzienne.
I mam nadzieje, ze bedzie to ponadpartyjna akcja
Nie wierzę w tę ponadpartyjną akcję, bo wszystko jakoś zahacza o partie czyli o politykę, czyli o interesy partyjne.:D

POLA
28-10-2009, 23:50
Czterojajeczny to makaron lubię.:D
A któż to takie męki przeżywa?

Jakie radziecko-unrowskie, no co Ty! ja?! w życiu!!!

Mój młody z urzędu nie wierzy politykom, on wybiera wg innego klucza i na dzień dzisiejszy optuje nadal za PO, nie oczekując żadnych cudów.

siekierka
28-10-2009, 23:50
Radni z Barczewa: Fakt, iż Stefan Niesiołowski i Andrzej Czuma spędzili w czasach PRL w tutejszym zakładzie karnym kilka lat, skazani za działalność antykomunistyczną, to za mało, by przyznać im honorowe obywatelstwo

Radni Barczewa koło Olsztyna odrzucili projekty uchwał zgłoszonych przez Platformę Obywatelską, by honorowymi obywatelami miasta zostali wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski (PO) i były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma (PO). Argument? Obaj politycy nie zasłużyli się miastu, a wicemarszałek Niesiołowski to postać znana nie tylko z niecenzuralnych wypowiedzi, lecz także z częstej zmiany opcji politycznych. Zatem kluczy obaj panowie do miasta nie dostaną.

Lila
28-10-2009, 23:55
A któż to takie męki przeżywa?

Jakie radziecko-unrowskie, no co Ty! ja?! w życiu!!!

Mój młody z urzędu nie wierzy politykom, on wybiera wg innego klucza i na dzień dzisiejszy optuje nadal za PO, nie oczekując żadnych cudów.

Ba, Twój młody nie posiada matki, która sama się nie posiada... z radości, mówiąc...a nie mówiłam???:D :D

Hmm, w zasadzie przeszło mi radowanie się ze słuszności moich wyborów.:rolleyes: :rolleyes:
Zagłosuję nawet na Belzebuba, byle mi zagwarantował okiełznanie tych partyjniackich politykierów.
Tylko skąd go wziąć??

POLA
28-10-2009, 23:57
No to sobie pogadał Palikot z Monisią, która odpytała go na okoliczność drinkowania z Olechowskim.

No nie wiem, czy dojdzie do kolejnego spotkania dwóch panów niebawem, bo jeden ma stanowczo za długi jęzor i robi z niego użytek. Rozmów prywatnych nie streszcza się publicznie, chyba że podsłuchane przez CBA na przykład:D, ale wtedy podrzuca się je jakiejś gazetce.;)

POLA
29-10-2009, 00:00
Lila, profil wyborczy zmień, bo takiego Belzebuba nie znajdziesz.

BarbaraK
29-10-2009, 00:10
Jeszcze a propos hazardówki,wynika że wszyscy jej się boją.Szmajdziński mówił,coby nie sięgać do historii,bo i w 5 lat komisja sobie nie poradzi.

POLA
29-10-2009, 00:13
Kamiński z CBA zapewniał na swojej konferencji, że nie istniał dokument rządowy dotyczący tak zwanej tarczy antykorupcyjnej. Wcześniej Kamiński mówił, że CBA zajęła się sprawą sprzedaży majątku stoczni przy okazji działań związanych z prywatyzacją innych zakładów. Według niego nikt bezpośrednio nie zlecał CBA kontroli w sprawie stoczni.

Tymczasem na stronie kancelarii premiera są dokumenty, które temu przeczą.
Hmm...
Polecam lekturkę cierpiącym na bezsenność.

POLA
29-10-2009, 00:16
Jeszcze a propos hazardówki,wynika że wszyscy jej się boją.Szmajdziński mówił,coby nie sięgać do historii,bo i w 5 lat komisja sobie nie poradzi.A Jaskiernię pamiętasz?
Też miał kłopot...z bandytami jednoręcznymi.:D

POLA
29-10-2009, 00:23
Gosiewski czuje się pomówiony rozsiewanymi plotkami, więc pozywa posłów plotkarzy przed wysoką sprawiedliwość.

I znowu czekają nas igrzyska, ale może to i dobrze?
Faceci od biznesu głoszą, że im mniej rządu w państwie, tym lepiej dla gospodarki.:D

POLA
29-10-2009, 00:30
Jutro na szczyt lecą nasze dwie głowy: prezydent i premier. Ten pierwszy spotkał się z Sikorskim i wg relacji wiewiórki z kancelarii rozmowa upłyneła w miłej i przyjaznej atmosferze.:D

No to panowie, szczęśliwego startu i takowego lądowania.:)

Dobrej nocki życzę, wszystkim bez wyjątku.:) :)

Kontousuniete
29-10-2009, 00:40
I znowu czekają nas igrzyska, ale może to i dobrze?
Faceci od biznesu głoszą, że im mniej rządu w państwie, tym lepiej dla gospodarki.:D

Jak mniej rządu, to więcej nierządu i wychodzi prostytucja:)
Ciekawe, kto bedzie następnym głównym Alfonsem:D

amelia
29-10-2009, 00:43
Nie wierzę w tę ponadpartyjną akcję, bo wszystko jakoś zahacza o partie czyli o politykę, czyli o interesy partyjne.:D

w interesie jednej partii lezyt by udupic te inne, i na tym ten myk polega;)

Kontousuniete
29-10-2009, 01:03

Ee:) ...w interesie każdej partii leży, by udupić społeczeństwo:D

Alunia
29-10-2009, 01:05
Przecież z tej polskiej kołdry już nic nie zostało!!
Rozszarpała ją ta pazerna zgraja!

BarbaraK
29-10-2009, 02:30
Moje przemyślenia na temat ustawy zakazującej hazardu.
Tusk wzorem premiera poprzedniego rządu,poszedł pod publiczkę.
Przecież biedny lud nie gra,no może są wyjątki.Zakażę-lud mnie poprze/robi porządki/.Przecież wiemy dokładnie ,że gdzie jak gdzie,ale w Polsce te definitywne zakazy się nie bardzo udają.
Dopiero ci co siedzą i czerpią zyski zaczną kombinować,gdzie to ukryć.Tym sposobem pieniądze zamiast do kasy państwowej/ z opodatkowania hazardu/pójdą do mafii ,która i tak stworzy nielegalne kasyna.Co najwyżej będzie drożej/ryzyko/ i bardziej nieuczciwie/brak jakiejkolwiek kontroli/.Prohibicja w stanach nie wypaliła,wiadomo bogaciła się mafia.
W ten sposób może Donald społeczeństwu zamąci w głowie a stworzy warunki do rozwoju podziemia hazardowego?

Kontousuniete
29-10-2009, 02:50
Donald chce zostać prezydentem, a to, czy kasyna i gry hazardowe będą czy nie, obchodzi go to tyle, ile to, czy ja będe miał co włozyć jutro do gara, czy nie.

amelia
29-10-2009, 08:38
Donald chce zostać prezydentem, a to, czy kasyna i gry hazardowe będą czy nie, obchodzi go to tyle, ile to, czy ja będe miał co włozyć jutro do gara, czy nie.

No Marcin,
pokaz mi innego kandydata, ktoremu zalezy na poznaniu zawartosci znajdujacej sie twoim garnku.
Ja osobiscie balabym sie takiej inwigilacji.

Czemuz to dazenie Donalda do zdobycia prezydentury jest bardziej naganne niz dazenie innych kandydatow?

Kontousuniete
29-10-2009, 10:53
No Marcin,
pokaz mi innego kandydata, ktoremu zalezy na poznaniu zawartosci znajdujacej sie twoim garnku.
Ja osobiscie balabym sie takiej inwigilacji.

Czemuz to dazenie Donalda do zdobycia prezydentury jest bardziej naganne niz dazenie innych kandydatow?

Zaradni, poradzą sobie zawsze i wciąż, ale są i mniej zaradni. Tak więc im ktoś do gara powinien("inwigilować") zaglądać, by coś mieli do upichcenia:)
A dlaczego nagannne? Bo polityka, to rzemiosło, a najlepszym rzemieślnikiem jest ten, który taki fach, dziedziczy z pokoleń. Oczywiscie mam na myśli "fach" w jednej profesji.
A do politycznych gwiazd i idoli, podchodzę zawsze z dystansem. Hasłami potrafiło rzucać wielu i nic z tego nie wychodziło. Mogę się mylić, ale mylić się może kazdy, pod warunkiem, że nie jest politykiem. Po polityka, to nie jest niedzielna szkółka czy fucha, a robota do wykonania.:)

...to takie tam, moje przemyslenia :)

amelia
29-10-2009, 11:53
A dlaczego nagannne? Bo polityka, to rzemiosło, a najlepszym rzemieślnikiem jest ten, który taki fach, dziedziczy z pokoleń. Oczywiscie mam na myśli "fach" w jednej profesji.

;)
masz na mysli dynastie?

Kaczynscy po tatusiu?
Ola Kwasniewska ma wieksze predyspozycje od Tuska?
a moze cos w stylu Kim Dzong Ila?

A co moze prezydent?

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją, najwyższy przedstawiciel polskich władz, gwarant ciągłości władzy państwowej, najwyższy organ państwa w zakresie władzy wykonawczej, czuwa nad przestrzeganiem postanowień i zapisów Konstytucji, zwierzchnik Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Lila
29-10-2009, 13:29
A Kaczyńcy to po jakim tatusiu, niby?
Bierut ich wziął i powił? Bo nie wiem.:)

POLA
29-10-2009, 15:13
Jak mniej rządu, to więcej nierządu i wychodzi prostytucja:)
Eee tam, bajki prawisz, koło biznesu się nie kręciłeś, to pewno nie wiesz, że im mniej państwa w państwie, tym lepiej dla społeczeństwa.:D :D

POLA
29-10-2009, 15:14
No jak najbardziej, jak najbardziej trafione.;)

POLA
29-10-2009, 15:18
Przecież z tej polskiej kołdry już nic nie zostało!!
Rozszarpała ją ta pazerna zgraja!
Nasza kołdra elastyczna jakaś;), komuszki kradły, wschodni brat nas łupił tyle lat, następcy też nie lepsi - wykwit tych pierwszych:D, a ciągle jeszcze jest tyle do zgarnięcia.:D

POLA
29-10-2009, 15:38
w tę filozofię, choć nie do mnie była adresowana.;)
Zaradni, poradzą sobie zawsze i wciąż, ale są i mniej zaradni. Tak więc im ktoś do gara powinien... zaglądać, by coś mieli do upichcenia..
Hmm...jeśli w garnku dno świeci, to może warto zabrać się za jakąś robótkę?
...polityka, to rzemiosło, a najlepszym rzemieślnikiem jest ten, który taki fach, dziedziczy z pokoleń. Oczywiscie mam na myśli "fach" w jednej profesji.
Dość niebezpieczna to koncepcja. Stawiam mniej na tradycje, więcej na fachowość oraz żelazne zasady, wartości uniwersalne.
Fachowość lub jej brak wychodzi w praniu, tego drugiego też nie da się prześwietlić, bo człowieka sprawdzić możemy, że tak powiem...w użyciu.
A do politycznych gwiazd i idoli, podchodzę zawsze z dystansem. Hasłami potrafiło rzucać wielu i nic z tego nie wychodziło.
Zupełnie słusznie, idole i gwiazdy - na estradzie raczej, a hasłami i dobrymi chęciami podobno piekło jest wybrukowane.:D
Po polityka, to nie jest niedzielna szkółka czy fucha, a robota do wykonania. ...
Niedzielna nie, a szkółki żadnej ani niedzielnej, ani codziennej - brak.

amelia
29-10-2009, 15:39

a sa jakies watpliwosci co do ojcostwa?

POLA
29-10-2009, 15:43
Po swoim tatusiu, tym pierwszym, bo drugi też był chyba, a powiła mamusia raczej.

Ee...lepiej nie zaglądać pod kołderki i w życiorysy, bo co mogą dzieci za grzechy rodziców?:D

POLA
29-10-2009, 16:14
Słucham sobie Rutkowskiego i uszy mnie bolą;), dlaczego on tak krzyczy? W dodatku na posła, którego chciano chyba podłączyć do prądu poprzez wannę jakąś?

Alunia
29-10-2009, 17:27
Słucham sobie Rutkowskiego i uszy mnie bolą;), dlaczego on tak krzyczy? W dodatku na posła, którego chciano chyba podłączyć do prądu poprzez wannę jakąś?
Rzeczywiście, po co tak peroruje! Siebie też chciał przekonać? :rolleyes:
Jego firma mroczna jakaś mi się zdała po tych wywodach....
A poseł od wanny co i rusz prosił o trzymanie się meritum, a sam na boczne ścieżki deptał
i o poboczne sprawy dopytywał!
Ech, wszyscy z jednej mąki!
Czy też miałaś wrażenie, że nie o dociekanie prawdy chodzi, a o swoje lody??:mad:

Lila
29-10-2009, 17:47
O lody??
Jakie lody?
Chyba ratowanie tyłka. W wypadku Rutkowskiego.

siekierka
29-10-2009, 17:59
- Żaden z sądów cywilnych nie uznał, iż nie mogę odpowiadać za raport, gdyż jest on dokumentem urzędowym, i w żadnym z orzeczeń nie ma takiego sformułowania. Upowszechnienie tej fałszywej treści przez PAP wywołuje, i słusznie, w czytelniku poczucie oburzenia na bezkarność urzędników w ogóle, a w szczególności na bezkarność Macierewicza - podkreślił poseł.
Jak zaznaczył, orzeczenia sądów wyraźnie wskazują, że raport jako dokument urzędowy cieszy się domniemaniem zgodności z prawdą i aby go zakwestionować, trzeba udowodnić fałszywość treści w nim zawartych. - Tak więc pozwy odrzucane są nie dlatego, że w Polsce urzędnicy, a w szczególności Macierewicz, są bezkarni zawsze wtedy, gdy dotyczy to podpisanych przez nich dokumentów urzędowych, lecz dlatego że żaden z pozywających mnie byłych żołnierzy WSI nigdy nie był w stanie wykazać fałszywości jakiegokolwiek sformułowania zawartego w raporcie, choć próbowali

amelia
29-10-2009, 18:05

a posel wolal podlaczyc sobie awaryjnie gaz

http://prawica.net/node/2500

ale na szczescie dochodzenie w sprawie umorzono;)

tadeusz50
29-10-2009, 18:13
Kasacja odrzucona. Ziobro musi przeprosić doktora Garlickiego

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7200671,Kasacja_odrzucona__Ziobro_musi_prz eprosic_Doktora.html

Ziobro zapowiada odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Biedny Zbysiu.

Alunia
29-10-2009, 18:14
Amelio!
To jest tak nieprawdopodobne, że gdybym nie zobaczyła to nie uwierzyłabym!

http://srv161.odsiebie.com/MTI1NjgzMjY1OA==/MTI1NjgzMjY2NDEyLmpwZw==/gazociag.jpg (http://odsiebie.com)

amelia
29-10-2009, 18:55
Amelio!
To jest tak nieprawdopodobne, że gdybym nie zobaczyła to nie uwierzyłabym!

http://srv161.odsiebie.com/MTI1NjgzMjY1OA==/MTI1NjgzMjY2NDEyLmpwZw==/gazociag.jpg (http://odsiebie.com)

Osobiscie kiedys (jak ta rura zostala zamontowana) widzialam reportaz w telewizji.
Niejedno zamiecione pod dywan jest jeszcze do zobaczenia.

Takie sprawki w polityce na calym swiecie sie zdarzaja, ale robienie przez PiSowskich politykow niewinnych minek i kreowanie siebie jako ludzi krysztalowo czystych moze zwiesc tylko nielicznych, posiadajacych podobne cechy, lub .....

jip
29-10-2009, 19:08
Co się dziwicie, jakoś się ogrzać musiał, wtedy kłopoty z węglem były, takie numery na szczęście coraz rzadziej przechodzą, ale przechodzą, nieraz gazowo, nieraz na cmentarzu, nieraz..... teraz coraz więcej boją się CBA, które też przewala wszystko i wszystkich....

amelia
29-10-2009, 19:57
..... teraz coraz więcej boją się CBA, które też przewala wszystko i wszystkich....

nie wszystkich, nie wszystkich, tylko kobiety sa najbardziej zagrozone,
trzeba sie pilnowac by nie dostac sie w zasieg zainteresowania; nie, nie, nie czarnej wolgi.. ale porszakow, zwlaszcza terenowek:D

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article443520/Dziwne_przypadki_prezydenckiego_kuzyna.html

jip
29-10-2009, 20:04
"Dziwne przypadki prezydenckiego kuzyna"
No bo tam maczał palce prof. prawa pracy ale czy to nie fajne, że aż tak śmieszne no bo czym się zajmował?:
"Próbowaliśmy to ustalić. Prawdopodobnie niczym. Wszyscy myśleli, że zatrudniliśmy Jana Tomaszewskiego, słynnego bramkarza". Może myśleli, że wyłapuje gole ładowane prezydentowi?

Stalin
29-10-2009, 20:08
No i czym sie podniecać??? Róbmy swoje i juuuu...http://img257.imageshack.us/img257/628/diabp.gif

jip
29-10-2009, 20:10
No i czym sie podniecać??? Róbmy swoje i juuuu...http://img257.imageshack.us/img257/628/diabp.gif
Zawsze śmiech to zdrowie a tu trochę można się pośmiać, a popieram Cię całkowicie, róbmy swoje.....

Alunia
29-10-2009, 20:25
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article443520/Dziwne_przypadki_prezydenckiego_kuzyna.html
Mówiłam już, że niedobrze mi się robi jak słyszę kolejne skandale? .... Błłłeeee:mad:
Parafrazując powiedzenie "jak byś nie stanął, d*** z tyłu" -
- gdzie byś nie spojrzał szwindel, afera, machlojka, oszukaństwo, przekręt,
oszustwo, nadużycie, kombinacja, okpienie, matactwo.
Kłamcy, wszyscy kłamcy!!
No, nie ma na nich rady :mad: :mad:
Nie chcę wiedzieć żadnych afero-wiadomości.
Wyrzucam z domu telewizor, a radio ustawiam na muzykę klasyczną!
A na najbliższe wybory pójdę i wszystkich wykreślę!!!!!

amelia
29-10-2009, 20:36

juz chyba gorsze od tych przekrecikow sa falsz i obluda

Stalin
29-10-2009, 20:37
Nie znosze bezinteresownego pieniactwa, przypomina mi sie scenka jak Lessepsa (tego od Kanału Sueskiego) wyrzucili na bruk przy okazji budowy Kanału Panamskiego.....
- Pan słyszał o tym kanale panamskim i tych wielkich przekrętach i to Pana nie rusza?????
- Panie, my takie przekręty też możem zrobić ino kanalu nie ma...
http://img257.imageshack.us/img257/628/diabp.gif

amelia
29-10-2009, 20:41
Nie chcę wiedzieć żadnych afero-wiadomości.
Wyrzucam z domu telewizor, a radio ustawiam na muzykę klasyczną!
A na najbliższe wybory pójdę i wszystkich wykreślę!!!!!

Aluniu oszczedz telewizor, on tu nic niewinny.
Jest tyle cudownych programow np przyrodniczych czy naukowych, ze szkoda grata:)

Od stluczonego termometru goraczka nie spadnie:), a ja wole znac wroga i jego poczynania - latwiej sie wtedy bronic.

amelia
29-10-2009, 20:44
Nie znosze bezinteresownego pieniactwa, http://img257.imageshack.us/img257/628/diabp.gif

Alez ja jestem INTERESOWNA,
w moim i mojej rodziny interesie lezy by TO juz sie nie wrocilo

jip
29-10-2009, 20:56
Nie znosze bezinteresownego pieniactwa, przypomina mi sie scenka jak Lessepsa (tego od Kanału Sueskiego) wyrzucili na bruk przy okazji budowy Kanału Panamskiego.....
- Pan słyszał o tym kanale panamskim i tych wielkich przekrętach i to Pana nie rusza?????
- Panie, my takie przekręty też możem zrobić ino kanalu nie ma...
http://img257.imageshack.us/img257/628/diabp.gif
Ależ to nie jest bezinteresowne pieniactwo, w naszym interesie leży, żeby takim dupkom dokopywać na każdym miejscu, w każdym czasie i czym tylko się da... może dojdzie do ich mózgów, że jak się tam pchają i mówią, że coś robią w naszym interesie, to niech działają w naszym interesie a nie tylko w interesie swoim...

siekierka
29-10-2009, 21:06
Ziobro zapowiada odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. ....

oto sądy "niezawisłe"

sic transit gloria mundi....

Lila
29-10-2009, 21:11
a sa jakies watpliwosci co do ojcostwa?
Nie ma. Ale skoro dynastia ponoć, to zapytowywuję się, kto był przodkiem? Jaki prezydent?

Lila
29-10-2009, 21:13

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7200671,Kasacja_odrzucona__Ziobro_musi_prz eprosic_Doktora.html

Ziobro zapowiada odwołanie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Biedny Zbysiu.

Ba. Nie lituj się na zapas. Zazwyczaj Państwo wszystkie procesy przegrywa. I my płacimy. Ty też.

Alunia
29-10-2009, 21:13
w naszym interesie leży, żeby takim dupkom dokopywać na każdym miejscu, w każdym czasie i czym tylko się da... może dojdzie do ich mózgów, że jak się tam pchają i mówią, że coś robią w naszym interesie, to niech działają w naszym interesie a nie tylko w interesie swoim...
I komu się teraz poskarżymy?
Komitetu:rolleyes: nie ma , po-solidarnościowcy u władzy wydzierają sobie stołki i kasę.
Judzą przeciwko sobie, zapominając dla kogo walczyli.
Psiakostka!
Znowu wyjdziemy na ulicę?
Mogiła, nomen omen.... :mad:

Lila
29-10-2009, 21:15
nie wszystkich, nie wszystkich, tylko kobiety sa najbardziej zagrozone,
trzeba sie pilnowac by nie dostac sie w zasieg zainteresowania; nie, nie, nie czarnej wolgi.. ale porszakow, zwlaszcza terenowek:D

Chciałabym choć raz w życiu zobaczyć Porsche Cayenne - terenówkę.

Lila
29-10-2009, 21:17
Ależ to nie jest bezinteresowne pieniactwo, w naszym interesie leży, żeby takim dupkom dokopywać na każdym miejscu, w każdym czasie i czym tylko się da..

Wszystko dobrze, tylko czy dupki przejmują się przedszkolem geriatrycznym, jak ktoś to ujął...ujmująco/:D ??

tadeusz50
29-10-2009, 21:19
Ba. Nie lituj się na zapas. Zazwyczaj Państwo wszystkie procesy przegrywa. I my płacimy. Ty też.
Lilu ja się nad Zbysiem nie lituję. Raczej kpiłem z niego. On pewnie własny język odgryzie zanim przeprosi, nie mówiąc o kosztach.

Lila
29-10-2009, 21:20
I komu się teraz poskarżymy?
Komitetu:rolleyes: nie ma , po-solidarnościowcy u władzy wydzierają sobie stołki i kasę.
Judzą przeciwko sobie, zapominając dla kogo walczyli.
Psiakostka!
Znowu wyjdziemy na ulicę?
Mogiła, nomen omen.... :mad:

Eeee tam mogiła.:D
Po to jest ten wątek, aby sobie pogadać.
A na ulicę to chyba trzeba będzie iść. Pod klinikę rządową.
Bo ciekawe, czy ona też będzie przyjmować w przyszłym roku wyłącznie w wypadkach zagrożenia życia?

jip
29-10-2009, 21:25
Wszystko dobrze, tylko czy dupki przejmują się przedszkolem geriatrycznym, jak ktoś to ujął...ujmująco/:D ??
Pewno, że się nie przejmą, ale co się powkurzamy to nasze, przedtem zawsze jak coś było nie tak np. młotek na palec spadł to zawsze sobie zakląłem: "CHOLERNA KOMUNA!!!!!", a teraz też muszę coś wymyślić..

Lila
29-10-2009, 21:26
Lektura dla wszystkich , którym miły sercu jest nasz RajTusek.

http://www.tvn24.pl/12692,1626032,0,1,rzad-mysli--jak-obnizyc-nam-emerytury,wiadomosc.html

ps. pani Fedak obecnie znana jest w tak zwanych kuluarach, z powodu zwolnienia swej pracownicy, natychmiast jak tylko dowiedziała się o jej ciąży.
Państwo zionące miłością.:)

tadeusz50
29-10-2009, 21:29
Pewno, że się nie przejmą, ale co się powkurzamy to nasze, przedtem zawsze jak coś było nie tak np. młotek na palec spadł to zawsze sobie zakląłem: "CHOLERNA KOMUNA!!!!!", a teraz też muszę coś wymyślić..
Ja inaczej kląłem "o panienka lekkich obyczajów" i zaraz słyszałem odzew "podaj adres":D

Alunia
29-10-2009, 21:31
Po to jest ten wątek, aby sobie pogadać.

Toteż mówię, że czuję się jak kto w jajco zrobiony.:mad:
I tak mi nie ulżyło to blubranie.
Idę się pochlastać!

Lila
29-10-2009, 21:32
Skoro przyszłych emerytów już mamy załatwionych na cacy, zajmijmy się obecnymi.:)

http://biznes.onet.pl/liczba-emerytow-w-ix-spadla-o-25-tys-osob--zus,18490,3046862,1,news-detal

Z okazji Święta Zmarłych, cześć ich pamięci.
ZUS się cieszy, bo już bokami robi. Ale może mu się poprawi, bo NFOZ pomoże w redukcji emerytur, a w zasadzie - emerytów.:)

Alunia
29-10-2009, 21:38
Lektura dla wszystkich , którym miły sercu jest nasz RajTusek.

http://www.tvn24.pl/12692,1626032,0,1,rzad-mysli--jak-obnizyc-nam-emerytury,wiadomosc.html
Lila! Ja już nie mam siły! Chcesz mnie dobić!

Z ministerialnych szacunków wynika, że proponowane zmiany pozwoliłyby zaoszczędzić nawet 16 mld zł w ciągu roku.
Dokręcone OFE mają dać wyższe emerytury
Bezpieczne subfundusze, w których nawet w czasie bessy pieniądze na...
pozwoliłyby zaoszczędzić, (ha ha ha) - czytaj: ukraść z portfeli obywateli
Natomiast - jak pisała wtorkowa "Gazeta Wyborcza" - na takich zmianach straciliby przyszli emeryci, bo ich świadczenia na starość byłyby nawet o jedną czwartą niższe. Jednocześnie - jak podkreślał dziennik - rząd odkłada reformę KRUS, emerytur mundurowych, górniczych, sędziowskich i prokuratorskich. Te świadczenia kosztują budżet ponad 25 mld zł rocznie. Ale - sugeruje gazeta - politycy boją się narazić którejkolwiek z tych grup.
AMEN!

Lila
29-10-2009, 21:41
Czym się skończy afera hazardowa? A miał ktoś wątpliwości? POżyjemy, POczekamy.:):)

http://www.tvn24.pl/12690,1626065,0,1,rzad-moze-pomoc-hazardowi-rysia,wiadomosc.html

A może ,pożal się Boże eksperci się mylą?

amelia
29-10-2009, 21:41
Chciałabym choć raz w życiu zobaczyć Porsche Cayenne - terenówkę.

W czsach, ktore kiedys wydawaly mi sie nieznosne, agent "musial" zdobyc sobie srodki np w operacji "Zelazo".
Dzisiaj agent Tomek dostaje lekka raczka od podatnika porsche cayenne, porsche carrera i motocykl harley.

http://www.break.com/usercontent/2008/10/New-Porsche-Cayenne-model-593470.html

Lila
29-10-2009, 21:44
Alunia, to są suche fakty, wzięte z mediów.
Bajki o wyższych emeryturach dla naszych następców należy włożyć między bajki właśnie, modląc się jednocześnie, aby jakiemuś pawianowi nie przyszło do głowy sięgnięcie rączką do naszych kieszeni.:)

Lila
29-10-2009, 21:48
W czsach, ktore kiedys wydawaly mi sie nieznosne, agent "musial" zdobyc sobie srodki np w operacji "Zelazo".
Dzisiaj agent Tomek dostaje lekka raczka od podatnika porsche cayenne, porsche carrera i motocykl harley.

http://www.break.com/usercontent/2008/10/New-Porsche-Cayenne-model-593470.html

No tak,wiem. Chciałam się tylko dowiedzieć, który z wyżej wymienionych pojazdów jest terenówką. Dociekliwa jestem.:D

ps.jak rozpracowywał posłankę Beatkę 'kręce lody' posługiwał się mercedesem z białymi siedzeniami.
Ba, i zaniósł ją własnoręcznie do motorówki na Zalewie Zegrzyńskim. Była tego warta!!:D

ps2.jaka szkoda,że ode mnie nic nie chce. :D Jestem fanką agenta Tomka. Byłabym skłonna nawet posiedzieć.

Alunia
29-10-2009, 22:01
Jak już mowa o agencie T1, to słyszałam w radiu wypowiedź słuchacza - kolegi operacyjnego Tomcia.
Tenże kolega zaprzeczał gorąco zapytaniom redaktora,
że znajomość z Beatką i innymi emablowanymi paniami doszła do alkowy?
Kiedy nijak nie mógł przekonać redaktora,
że stosunki (?) były niewinne
użył z przekąsem słów:
A widział pan panią Beatę Sawicką!:rolleyes:

amelia
29-10-2009, 22:12
Skoro przyszłych emerytów już mamy załatwionych na cacy, zajmijmy się obecnymi.:)

http://biznes.onet.pl/liczba-emerytow-w-ix-spadla-o-25-tys-osob--zus,18490,3046862,1,news-detal

Z okazji Święta Zmarłych, cześć ich pamięci.
ZUS się cieszy, bo już bokami robi. Ale może mu się poprawi, bo NFOZ pomoże w redukcji emerytur, a w zasadzie - emerytów.:)

Dane statystyczne wskazują, że w 2008 r. zmarło ponad 379 tys. osób, co oznacza o 2 tys. więcej niż w 2007 r.; współczynnik umieralności pozostał bez zmian na poziomie 9,9‰.

Myslisz, ze to w wyniku rzadow PO tak drastycznie wzrosl wspolczynnik umieralnosci i przelozylo sie to na ilosc osob pobierajacych swiadczenia?

Lila
29-10-2009, 22:14
Dane statystyczne wskazują, że w 2008 r. zmarło ponad 379 tys. osób, co oznacza o 2 tys. więcej niż w 2007 r.; współczynnik umieralności pozostał bez zmian na poziomie 9,9‰.

Myslisz, ze to w wyniku rzadow PO tak drastycznie wzrosl wspolczynnik umieralnosci i przelozylo sie to na ilosc osob pobierajacych swiadczenia?

Nic nie myślę.
Podałam fakty. Współczynniki umieralności oraz rozrodczości nijak mnie nie obchodzą.:D

Lila
29-10-2009, 22:17
Jeden z wierzycieli spółki H. Cegielski Poznań S.A. złożył w Sądzie Rejonowym w Poznaniu wniosek o upadłość z możliwością likwidacji firmy. Zakłady Cegielskiego zalegają firmie Dachbud około 1,5 mln zł ..

Prawda czy fałsz?

amelia
29-10-2009, 22:20
Nic nie myślę.
Podałam fakty. Współczynniki umieralności oraz rozrodczości nijak mnie nie obchodzą.:D

acha, jasne;) ;)

Lila
29-10-2009, 22:26
Naraziła Skarb Państwa (łącznie z odsetkami) na stratę całych sześciu groszy. Teraz musi zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu. To już pewne - w środę Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał wyrok skazujący emerytkę, która nie wydała paragonu klientowi. Orzeczenie jest prawomocne.

Pracownik łódzkiej skarbówki udając agenta Tomka ( jaki agent , takie przestępstwo:) ) poprosił kioskarkę o skserowanie legitymacji. Nie wydała mu paragonu na usługę 30 gr.

Ciekawe ile nas kosztuje sam proces , bo kobieta odwołała się do Sądu Najwyższego.:) Być może finał w Strasburgu.:)

amelia
29-10-2009, 22:27
..

Prawda czy fałsz?

Pewnie prawda

Cegielski wyprodukowal 1 (jeden tramwaj), ktory w zasadzie stoi w serwisie w Poznaniu przez srednio 20 dni, a przez 10 dni w miesiacu jest w trasie.

Szczecinski Urzad Miejski oglosil przetarg na zakup 6 tramwajow i Cegielski ciagle oprotestowuje rozstrzygniecia przetargu, bo miasto nie chce kupowac bubla. Pomijajac fakt, ze Cegielski nie bardzo ma srodki na rozpoczecie produkcji.

A swoja droga ja dziergam bardzo ladne serwetki i zadam by panstwo kupowalo je odemnie po bardzo godziwej cenie.

Lila
29-10-2009, 22:31
Pewnie prawda

Cegielski wyprodukowal 1 (jeden tramwaj), ktory w zasadzie stoi w serwisie w Poznaniu przez srednio 20 dni, a przez 10 dni w miesiacu jest w trasie.

Szczecinski Urzad Miejski oglosil przetarg na zakup 6 tramwajow i Cegielski ciagle oprotestowuje rozstrzygniecia przetargu, bo miasto nie chce kupowac bubla. Pomijajac fakt, ze Cegielski nie bardzo ma srodki na rozpoczecie produkcji.

A swoja droga ja dziergam bardzo ladne serwetki i zadam by panstwo kupowalo je odemnie po bardzo godziwej cenie.

No to faktycznie.

A serwetki wystaw na allegro. Sama bym kupiła.:)
Państwo olej.

amelia
29-10-2009, 22:36
Pracownik łódzkiej skarbówki udając agenta Tomka ( jaki agent , takie przestępstwo:) ) poprosił kioskarkę o skserowanie legitymacji. Nie wydała mu paragonu na usługę 30 gr.

Ciekawe ile nas kosztuje sam proces , bo kobieta odwołała się do Sądu Najwyższego.:) Być może finał w Strasburgu.:)

alez napewno tyle samo, a moze nawet mniej niz proces Huberta H

POLA
29-10-2009, 23:46
ps. pani Fedak obecnie znana jest w tak zwanych kuluarach, z powodu zwolnienia swej pracownicy, natychmiast jak tylko dowiedziała się o jej ciąży.
Państwo zionące miłością.
Fedakowa od Pawlaka jest, pracownicy po porodzie też chyba kazała siedzieć w domu, żeby się w pracy nie męczyła.:D, ale to pewno plotka tylko.;) ;)

W kuluarach znana jest też z wielkiej miłości do napojów...niekoniecznie mlecznych.;)

POLA
30-10-2009, 00:03
Zaskoczył mnie dzisiaj Olechowski, czyżby filozof jednak miał taką siłę przekonywania?

POLA
30-10-2009, 00:13
Kwiatkowski, ten były tv publicznej, całkowicie niewinny w Rywingate:D, urzęduje w najlepsze w gmachu tv.

Komu zawdzięczamy ten powrót?
Losowi oczywiście.:D
Oj, będzie się działo i ciekawie też będzie. :D

Matrix
30-10-2009, 00:28
Za to konterfekt Ziemkiewicza, katolickiego zamordysty zniknie z planu.Coś za coś.:)

siekierka
30-10-2009, 12:55
Coś ty ? A kto będzie pisał "plusy dodatnie i plusy ujemne"?

POLA
30-10-2009, 16:39
Prezes mojej ulubionej ekipy, która dostarcza nam wielu radości i tematów do pisania, wiecznie jakiś niezadowolony.
Otóż poskarżył się on był na Rzepę, że po sławetnej premierze Kamińskiego w tv, ta Rzepa wredna, zamiast pokazać na następny dzień fotkę byłego przewodnika CBA, pokazała, że tak się wyrażę, gębę Tuska.
No jak śmiała, no jak! wszak nie godzi się.
A tak w ogóle to wszystkiemu winne media:
Media nie są lustrem rzeczywistości, bardziej nadajnikiem. Nadawcy mocno wspierają Platformę...
No ale przecież prezes odzyskał już jeden nadajnik o olbrzymiej sile rażenia;) , tv publiczną, więc o co chodzi? Przecież można nadawać od rana do wieczora lustrzane odbicie rzeczywistości, tylko trzeba uważać, żeby społeczeństwu się nie odbiło.:D

W zapowiedziane zmiany w ustawie hazardowej też prezesowi nie pasują:
Tusk zapowiada zmiany w opodatkowaniu... Nie wiem, czy do projektu nie zostaną wrzucone pomysły, na których Rychowie i Zbychowie, którzy przecież mają też kasyna, jeszcze zarobią, zamiast stracić.
Prezes nie wie? Prezes wszystko wie!;)
I jeszcze o smrodku wokół hazardu:
Nagrane rozmowy posła Chlebowskiego z tymi ludźmi pokazują, że nie sposób tu mówić o zwykłym lobbingu. Tam widać powiązania, skądinąd słyszymy już o wpłatach na kampanie polityków PO. Gołym okiem widać, że mamy do czynienia z lobbystami egzekwującymi swoje należności...
Mam dwie rady dla prezesa:
1. Zapisać się do CBA, może pożytek będzie większy.
2. Na gołe oko radzę onucę założyć, wszak zimno ostatnio.:D

POLA
30-10-2009, 17:03
5 mln dolarów należy się córci Cimoszewicza za wredny artykuł we Wproście. Tak orzekła wysoka sprawiedliwość w USA.
Polska wysoka sprawiedliwość może karę zmniejszyć.
Artykuł był wredny, bo pomawiający rodzinę o krętactwo.
Za pożyczone od córci pieniądze miał rzekomo tatuś kupić akcje PKN Orlen. Następnie miał je odsprzedać, a zyski przekazać córce.

Córcia - draśnięta na honorze - złożyła pozew w Karolinie, ale że tam Wprost jest niepopularne i rzadko czytane, udała się do Chicago i Wprost ma, co ma, czyli duży kłopotek.:D

Naszej kieszeni należność nie obciąży, ale jeśli - zgodnie z przysłowiem - niedaleko pada jabłko od jabłoni, to może lepiej dać sobie spokój z ewentualnym kandydatem Włodkiem?:D

POLA
30-10-2009, 17:25
ale obyczaj powrócił.:D

Otóż jak powszechnie wiadomo, prezes nie lubi wcześnie wstawać, stąd nigdy nie mógł zdążyć na 7:15, kiedy radiowa Jedynka nadaje rozmowy z politykami.
Na wszystko jest sposób, wywiady nagrywane były poprzedniego dnia, a słuchacz nawet o tym nie wiedział.
Skowroński, który też przeprowadzał różne wywiady i nawet był szefem Trójki, osobiście fatygował się do prezesa, bo ten pofatygować się do radia nie zamierzał.

Czabański sobie poszedł, no - może nie tak dobrowolnie - prezes przestał się udzielać radiowo i nikt mi z rana nie marudził.;)

Jakież było moje zdziwienie, kiedy wczoraj, we wczesnych godzinach porannych, o 7:15, orzeźwił mnie słowiczy głos prezesa.

Radiowa "Jedynka" wysłała służbowy samochód do biura PiS na hasło "siedziba". Tak dyspozytor służbowych aut ma oznaczony wyjazd ekipy na ul. Nowogrodzką, gdzie mieści się siedziba PiS.
A co tam, w końcu abonament nie takie koszty pokryje, a prezes będzie się udzielał najwyżej raz w tygodniu, więc na paliwo wystarczy. Gorzej z ambitniejszymi programami.:)

Lila
30-10-2009, 17:45
Natomast ja cichutko się tylko zapytam, gdzie widać dotknięcie geniuszem przez Boga, naszego RajTuska, jak był łaskaw to zauważyć jego osobisty kapciowy, minister Nowak?

Osobiście się cieszę, iż sam Bóg pofatygował się z dotykiem do premiera. Mam nadzieję na cuda tak namaszczonej persony.
Tylko cóś wolno mu to idzie.
Inna sprawa, że jak na skorupkę winniczka nalepisz etykietkę ''porsche'', to on i tak szybciej nie popełznie.
A onegdaj przecież sam wytykał opozycji ..siedzą w sejmie i bezczelnie ponaglają...
No i się porobiło. PiS ponaglał , to ma. Stocznie bez Kataru, a katar na Ukrainie, który do nas dotrze w postaci pandemii.
Wprawdzie nasz winniczek się odgraża, że on i Polska pomoże Ukrainie, ale gdzie tam.:D
Moim zdaniem, niech on Polsce pomoże, bo będziemy mrzeć jak muchy po muchozolu przy takiej opiece medycznej, jaką mamy.

Hmm...moja córka spadła z konia, łamiąc nogę. Więc wiem na bieżąco jak wygląda pielgrzymka od rentgena, poprzez USG do rezonansu. Bez znajomości i kasy, ani rusz.
I z bólem ogromnym napiszę...z bólem, bo komuny nie cierpię niczym świerzba...że jednak dostęp do opieki lekarskiej był nieporównywalny.

A my mamy pomagać Ukrainie.:)
Smiać się czy płakać?

POLA
30-10-2009, 17:55
Cztery miejsca, kandydatów - ponad 31.
Teoretycznie - byłoby w kim wybrać, praktycznie - jeśli się przyjrzeć pewnym nazwiskom - wprost przeciwnie.

1. Zlikwidować publiczną.
2. Zostawić jeden kanał dla rządu, jeden dla sejmu.
Resztę sprywatyzować i po kłopocie.
Skończą się targi, narzekania i opowiadanie bajek o misji, której nie ma. No i abonament do kosza!:)

POLA
30-10-2009, 18:01
Natomast ja cichutko się tylko zapytam, gdzie widać dotknięcie geniuszem przez Boga, naszego RajTuska, jak był łaskaw to zauważyć jego osobisty kapciowy, minister Nowak?
Nowaka zamroczyło chyba:D, nie zawsze wie, co mówi.

Oj, nie podzielam Twojego entuzjazmu dla opieki lekarskiej...za komuny.:mad:
Może mniej luda konno hasało?:D :D

POLA
30-10-2009, 18:05
Idę sobie, na pospieszny się załapać:D i kawą zalać dobre lub złe, ale zawsze prawdziwe wiadomości tv publicznej.:D

Lila
30-10-2009, 18:07
Nowaka zamroczyło chyba:D, nie zawsze wie, co mówi.

Oj, nie podzielam Twojego entuzjazmu dla opieki lekarskiej...za komuny.
Może mniej luda konno hasało?:D

Entuzjazm co za mocno powiedziane.:D
Niemniej powłóczyłam się nieco po szpitalach w młodości, jako że cherlawa byłam i w wieku dojrzałym dopiero doszłam do zdrowia.:D
Nooo, inna sprawa że rezonansu i USG nie było.

amelia
30-10-2009, 18:22

Hmm...moja córka spadła z konia, łamiąc nogę. Więc wiem na bieżąco jak wygląda pielgrzymka od rentgena, poprzez USG do rezonansu. Bez znajomości i kasy, ani rusz.
I z bólem ogromnym napiszę...z bólem, bo komuny nie cierpię niczym świerzba...że jednak dostęp do opieki lekarskiej był nieporównywalny.

A my mamy pomagać Ukrainie.:)
Smiać się czy płakać?

Preferencje polityczne pomine milczeniem.

Coz sporty ekstremalne i wysokourazowe w mojej rodzinie sprawily, ze korzystamy z prywatnego ubezpieczenia, chociaz skladki sa wysokie, ze ho,ho.
W 2006 roku seryjnie jedna corka przezyla kolizje na trasie narciarskiej, druga spadla z konia, ale bez zlaman, a ziec prawie, ze amputowal sobie pol dloni pieszczac swoja ukochana kosiarke.
Doswiadczenia z medycyna NFZ w roznych miejscach w Polsce, trwajace wiecznie wtedy strajki lekarzy i pielegniarek, dziwny stosunek do pacjentow np w Galicji (inny niz w naszym miescie) sprawily, ze dzieci podjelly decyzje - jezeli stac nas na sporty ekstremalne to musi byc nas stac na dodatkowe ubezpieczenie.
Ubieglej zimy u ziecia podejrzewano chorobe nowotworowa i wtedy okazalo sie jak szybko mozna przeprowadzic WSZYSTKIE potrzebne badania i konsultacje. Na szczescie okazalo sie, ze to nie jest nowotwor.
Tylko tych zmarnowanych na NFZ skladek troche zal,
bo nijak ich pobieranie nie wplywa na obsluge pacjentow, ktorych nie stac na ubezpieczenie extra.
Komus przeszkadzaly Kasy Chorych

siekierka
30-10-2009, 21:00
Wypowiadając się na temat konfrontacji z M.Kamińskim, D.Tusk przyjął postawę identyczną z postawą innego Gągoła Krzykliwego, który wezwany przed Komisję Sejmował chciał zatańczyć i zaśpiewać, bo nie wiedział, o czym miałby mówić.

siekierka
30-10-2009, 21:06
Entuzjazm co za mocno powiedziane.:D
Niemniej powłóczyłam się nieco po szpitalach w młodości, jako że cherlawa byłam i w wieku dojrzałym dopiero doszłam do zdrowia.:D
Nooo, inna sprawa że rezonansu i USG nie było.

Taak, technologie były inne, ale służba zdrowia rzeczywiście była służbą, nie łaskawą usługą wyciągającą z obywateli składki na leniwych urzędników ministerialnych.
Było bardziej siermiężnie ale z sercem do pacjenta.

tadeusz50
30-10-2009, 21:11
Taak, technologie były inne, ale służba zdrowia rzeczywiście była służbą, nie łaskawą usługą wyciągającą z obywateli składki na leniwych urzędników ministerialnych.
Chyba kamiennym tym sercem. Oj dolo ludzka dolo.

Lila
30-10-2009, 21:40
Preferencje polityczne pomine milczeniem.

Tylko tych zmarnowanych na NFZ skladek troche zal,
bo nijak ich pobieranie nie wplywa na obsluge pacjentow, ktorych nie stac na ubezpieczenie extra.
Komus przeszkadzaly Kasy Chorych

Możesz nie pomijać. Twoja sprawa.

Co do Kas Chorych, zgadzam się.

Chyba kamiennym tym sercem. Oj dolo ludzka dolo.
Tadziu, serce mi się kraje.
Gdy miałam 24 lata, umierała moja piękna teściowa. Na to samo, co Twoja żona.
Kamienne serce było w Gliwicach. Od nas, młodych zrozpaczonych ludzi, wyciągnęło sporą kasę, choć przecież zdawało sobie sprawę ,że to kwestia 3-ech miesięcy była.

Na serce z kamienia nie ma rady.
Na branie kasy też nie ma.
Choć większość lekarzy jest absolutnie cudowna.

tadeusz50
30-10-2009, 21:46
Lilu nie chodziło mi o żonę, bo w tym wypadku spotkała ludzi na właściwym miejscu.
Myślałem o swoim ojcu który wielokrotnie był z dolegliwościami sercowymi u lekarzy i słyszał "co pan chce, ma pan swoje lata, wojna itd". Później usłyszał inne zdanie "trzeba było się wcześniej leczyć" Kpina?

Lila
30-10-2009, 21:49
Lilu nie chodziło mi o żonę, bo w tym wypadku spotkała ludzi na właściwym miejscu.
Myślałem o swoim ojcu który wielokrotnie był z dolegliwościami sercowymi u lekarzy i słyszał "co pan chce, ma pan swoje lata, wojna itd". Później usłyszał inne zdanie "trzeba było się wcześniej leczyć" Kpina?

Ano widzisz.
Ale tamto co pisałam , było straszliwie dawno.
Ten lekarz dawał nadzieję...

tadeusz50
30-10-2009, 21:58
Lilu, wiem, że było dawno. Ja mógłbym sypnąć wieloma przykładami jak było "wspaniale" jak pisze siekierka. Po prostu zależy na jakich ludzi się trafiło (lekarzy). Kiedyś , teraz i w przyszłości.

Lila
30-10-2009, 22:04
Lilu, wiem, że było dawno. Ja mógłbym sypnąć wieloma przykładami jak było "wspaniale" jak pisze siekierka. Po prostu zależy na jakich ludzi się trafiło (lekarzy). Kiedyś , teraz i w przyszłości.

Tadziu, od gloryfikacji 'tamtych' czasów jest mi daleko jak do Księżyca.:)
Ale w szpitalu nikt mi nie kazał przynosić sztućców, talerzy i strzykawek. Miałam kilka razy transfuzję i nikt się nie pytał, czy ma kto oddać krew za mnie.
Krew była z jednostek wojskowych, bo wtedy dane były wypisane na butelce.
Hmm...jest sporo tej wojackiej krwi we mnie. Grupy AB.:D

Była komuna.
Teraz powinno być lepiej. A nie jest. W przyszłym roku będzie ....o wiele gorzej.

Pani Slowikowa
30-10-2009, 22:13
. Miałam kilka razy transfuzję i nikt się nie pytał, czy ma kto oddać krew za mnie.
Krew była z jednostek wojskowych, bo wtedy dane były wypisane na butelce.
.

Lila, polemizowalabym.... Teraz tzw." poprawnosc polityczna" kaze sie zapytac czy jest jakas krew ktora wolalabys uzyc zanim dadza ci ta zmagazynowana .....
Tutaj np. uzywa sie przed operacja zgromadzic swoja wlasna krew na taki ewentualny uzytek..
Rozne religie rowniez maja rozne prawa gdzie nie mozna zrobc transfuzji z krwi innego czlowieka..

tadeusz50
30-10-2009, 22:13
Lilu.
Ze strzykawkami to było też różnie. Po wypadku kiedy leżałem w szpitalu żona przynosiła strzykawki i igły od koleżanki która pracowała w innym szpitalu, bo w tym mieli te wielokrotnego użytku. Cyrk na kółkach.

siekierka
30-10-2009, 22:45
Ja mógłbym sypnąć wieloma przykładami jak było "wspaniale" jak pisze siekierka.

Oto rzetelność chwalców dzisiejszych porządków.
Tadeusz!!! Podaj ten fragment mojego tekstu gdzie użyłem słowa "WSPANIALE" ..... które tak łaskawie mi przypisałeś. :D

POLA
30-10-2009, 23:16
...Nooo, inna sprawa że rezonansu i USG nie było.
No właśnie, i tu leży pies pogrzebany. Dawniej nie wykonywano tylu badań, nie leczono tylu chorób, więc trudno porównywać czasy Gomułki, Gierka i późniejsze z tym, co mamy teraz, a to wszystko kosztuje i to ciężkie pieniądze.

POLA
30-10-2009, 23:21
Ale fajnie było za komuszych czasów, co?:D
Tęskno Ci?:)

Otóż różnie z tą "służbą" było, oj różnie w różnych miejscach, a dzisiaj kasa idzie także wprost do kieszeni białego personelu, nie tylko urzędników.

POLA
30-10-2009, 23:33
rośnie nam sondażowo:D, a Tusk spada - jako szef rządu.

No, to opozycja zaciera łapki.:D

POLA
30-10-2009, 23:44
z lewicy wicemarszałek dziwi się, że do prezesa PiSu dziennikarze jadą, aby nagrać wywiad, które radio emituje następnego dnia.
Ale to się pewno zmieni, bo radiem rządzi człowiek lewicy Ryszard Hińcza, no... chyba żeby poszedł w ślady Czabańskiego i przymykał oko na upodobania prezesa.;)
Może też jest hmm...śpiochem?:D

amelia
31-10-2009, 08:32

Z Toba Siekierka jest ten problem, ze w PRL nalezales do grupy UPRZYWILEJOWANYCH i nie miales okazji zobaczyc jak funkcjonuje tzw. lud.
Dzisiaj sa inni uprzywilejowani - tak w ramach sprawiedliwosci dziejowej? - pewnie nie, zawsze w ramach umiejetnosci urzadania sie w zyciu.

Zawsze i w kazdym systemie byli, sa i beda - rowni i rowniejsi.
Umiesz liczyc, licz na siebie.

amelia
31-10-2009, 08:42
No właśnie, i tu leży pies pogrzebany. Dawniej nie wykonywano tylu badań, nie leczono tylu chorób, więc trudno porównywać czasy Gomułki, Gierka i późniejsze z tym, co mamy teraz, a to wszystko kosztuje i to ciężkie pieniądze.

To prawda, a znam wielu hipohondrykow, ktorzy potrafia bardzo skutecznie wywalczyc sobie WSZELKIE istniejace badania i zabiegi, ot tak sobie profilaktycznie i na wszelki wypadek.
Zawsze w drodze, do lekarza, na badania lub do szpitala.
Okupuja wszelkie kolejki i w rezultacie ci naprawde chorzy musza korzystac z prywatnych gabinetow.

Lila
31-10-2009, 09:58
Ja tylko w biegu i na chwilę.
Powiedzcie mili, czy bardzo źle kombinuję, podpisując się pod nawoływaniem do zamknięcia granicy polsko-ukraińskiej w czasie epidemii, a raczej pandemii grypy, a raczej czegoś niewiadomego?

Wiem, Lwów kochany i bliskie sercu cmentarze.
Ale tam jest panika.
I po Święcie Zmarłych, my TO będziemy mieć u siebie.
Skoro władze zamknęły kina, teatry i odwołały wszelkie imprezy, to jak nasza Służba Celna może przeciwdziałać wpuszczeniu do nas ludzi z wirusem. Przecież to tylko Służba Celna?
Marzy mi się władza w Polsce zdecydowana .....

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników wątku..:)

Kazimierz
31-10-2009, 11:03
O ile Cię poznałem z Twoich postów, to wiem, że nie należysz do osób, które by się ujmowały za starymi czasami, tymi z PRL'u. Dlatego nie rozumiem tych tych ataków na Ciebie, kiedy próbujesz pokazać pozytywne strony służby zdrowia w tamtych czasach.
Daj sobie, Siekierka, z tym spokój, tak jak ja sobie dałem. Wszystko ma być złe i już.
Na półkach w sklepach był tylko ocet, w delikatesach były wyroby czekoladopodobne, wszystko było na kartki itd.
Emeryci popierali partię czynem i umierali przed terminem. Zagranica to był tylko CCCP, Bułgaria i Rumunia i tam spędzali wczasy tylko uprzywilejowani i komuchy. W ogóle dno.
Prawdziwe luksusy to mamy teraz, a wyjątkowo wspaniale było jak rządził PIS, który wróci do rządzenia za rok,a może jeszcze wcześniej.W ogóle, kaczo jest, Siekierka.
Ale, i tak prezydentem będzie mądra kobieta.
To jest marzenie wielu.

siekierka
31-10-2009, 11:22
Z Toba Siekierka jest ten problem, ze w PRL nalezales do grupy UPRZYWILEJOWANYCH i nie miales okazji zobaczyc jak funkcjonuje tzw. lud.

Coś Ci się chyba po...przestawiało. Najpierw z powodu rodziny za granicą nie przyjęto mnie na szkolenie szybowcowe. Jeszcze w szkole, gdzie przynależność do ZMP była obowiązkowa, zostałem z hukiem wyrzucony z ZMP. Następnie, dwa miesiące przed maturą za wyrażenie swojej opinii nt. Powstania Warszawskiego, zostałem wyrzucony ze szkoły. Dopiero po trzech latach i zmianie dyrekcji szkoły zdałem maturę, a po następnych dwóch nieco koloryzując życiorys dostałem się na studia.
Po latach, za poparcie "Solidarności" utraciłem pracę.
I to uważasz za uprzywilejowanie

Alsko
31-10-2009, 11:38
Było bardziej siermiężnie ale z sercem do pacjenta. Rzadko się zgadzam z Siekierką, bo mamy zupełnie inny kąt patrzenia.
Dziwi jednak to huzia na Józia. I takie stwierdzenie:
Z Toba Siekierka jest ten problem, ze w PRL nalezales do grupy UPRZYWILEJOWANYCH Skąd to wiesz, Amelio?

Leczyłam się wtedy i pamiętam, że bez czekania wchodziłam do gabinetu specjalisty i nie trafiały we mnie ograniczenia np. w kierowaniu na badania. Może Siekierka miał szczęście trafiając na Ludzi?
O chorej służbie "wtedy" i dziś nie chce się nawet gadać. Wtedy tez trzeba było mieć pieniądze, dobry lekarz był osiągalny np. po wizycie w spółdzielni lekarskiej.

siekierka
31-10-2009, 12:00
O ile Cię poznałem z Twoich postów, to wiem, że nie należysz do osób, które by się ujmowały za starymi czasami, tymi z PRL'u. Dlatego nie rozumiem tych tych ataków na Ciebie, kiedy próbujesz pokazać pozytywne strony służby zdrowia w tamtych czasach.
Daj sobie, Siekierka, z tym spokój, tak jak ja sobie dałem. Wszystko ma być złe i już.
Na półkach w sklepach był tylko ocet, w delikatesach były wyroby czekoladopodobne, wszystko było na kartki itd.
Emeryci popierali partię czynem i umierali przed terminem. Zagranica to był tylko CCCP, Bułgaria i Rumunia i tam spędzali wczasy tylko uprzywilejowani i komuchy. W ogóle dno.
Prawdziwe luksusy to mamy teraz, a wyjątkowo wspaniale było jak rządził PIS, który wróci do rządzenia za rok,a może jeszcze wcześniej.W ogóle, kaczo jest, Siekierka.
Ale, i tak prezydentem będzie mądra kobieta.
To jest marzenie wielu.

Masz Kazimierzu w znacznej mierze rację. Dawniej i za PRL i za PiS było be, teraz, w bagienku kaczorka Donalda jest cacy. Najlepsza jest kaczka Ewa dbająca o zdrowie (chyba głównie własne)."Na szczęście" zęby zjadłem na PRL-u i teraz nie muszę ich leczyć, koncentrator tlenu mam więc mam już czym oddychać, 1200 emerytury plus dodatek pielęgnacyjny wpływa mi co miesiąc na konto - aby do wiosny! Wiosną się zobaczy...
A co do Prezydenta. Jeśli to nie będzie Jądra Mola (przepraszam, odwrotnie - Mądra Jola - to przez reklamę rarki plusa), to na konkurencję lepszych z Panią Szymanek-Deresz pewnie bym się zgodził.

Kazimierz
31-10-2009, 12:00
Wiem, że nie na temat, ale chciałem się z Wami podzielić tym rzadkim widokiem, jaki dzisiaj rano miałem za oknem. Rzadkość polega na tym, że nad morzem, nad Zatoką Gdańską , ogodz. ~9,30 pojawiła bardzo równa warstwa chmur, ciągnąca na całej długości horyzontu i utrzymywała się ~godziny. Wyglądało to jakby to była warstwa śniegu wisząca w powietrzu i leżała na cienkiej, czarnej warstwie. Zresztą, zobaczcie sami:
http://img692.imageshack.us/img692/6412/311009.jpg
Zdjęcie wykonane aparatem komórkowym małej rozdzielczości, z okna, przez szybkę i jakość jest mizerna. W rzeczywistości, widok był niezwykły.

POLA
31-10-2009, 12:46
...Wszystko ma być złe i już.

Wszystko?
Skądże, kabaret był dobry, satyra się pięknie rozwijała w starciach z cenzurą:D , parę komedii też się udało, oszczędniej się żyło, wystarczyło kupić jedną gazetę, bo wszystkie pisały to samo, nie to co dzisiaj.
Książki były dla niektórych, więc spod lady:D, komunikacja międzyludzka tańsza - telefony reglamentowane, podobnie samochody i paliwo do nich też, jednym słowem - raj w PRLu.;)

jip
31-10-2009, 12:51
Wszystko?
Skądże, kabaret był dobry, satyra się pięknie rozwijała w starciach z cenzurą:D , parę komedii też się udało, oszczędniej się żyło, wystarczyło kupić jedną gazetę, bo wszystkie pisały to samo, nie to co dzisiaj.
Książki były dla niektórych, więc spod lady:D, komunikacja międzyludzka tańsza - telefony reglamentowane, podobnie samochody i paliwo do nich też, jednym słowem - raj w PRLu.;)
A ile z białego można było wyczytać, jak człowiek się sprężył?
Ale wesoło było, a jak człowieka przygniotło, zawsze można sobie było zakląć "cholerna komuna!!!!!!"

POLA
31-10-2009, 13:10
Wtedy tez trzeba było mieć pieniądze, dobry lekarz był osiągalny np. po wizycie w spółdzielni lekarskiej.
No właśnie, wejście do dobrej kliniki czy szpitala pod opiekę fachowca kosztowało w czasach Gierka równowartość czterokołowego malucha.
Pamiętam taką aferkę w Poznaniu jak i to, jak kupowano zwolnienia, renty itd.
Ten ostatni proceder trwa zresztą do dzisiaj, więc nie czarujmy się, że było tak różowo, bo było różnie, a pamiętać trzeba jeszcze i o tym, że przepływ informacji filtrowano i że nie był on tak szybki jak teraz.

Co my wiemy o przekrętach władz za czasów PRLu? Niewiele, w mediach obowiązywało embargo na złe wieści i hasło: "Proletariusze wszystkich krajów łączcie się".:D
No, to się zgodnie łączyli, zgodnie z linią PZPR, dla którego wszelkie afery i przegięcia były nie do przyjęcia, bo państwo socjalistyczne czegoś takiego z założenia mieć nie mogło.

Oczywiście Judymów też mieliśmy, jeden z nich leczył moją babcię, prywatnie i całkiem za darmo.
Pediatrę-Judyma też pamiętam, w gabinecie prywatnym od biednych ludzi nie brał, a domu i samochodu dorobił się najpóźniej ze wszystkich lekarzy w promieniu 100 km.

POLA
31-10-2009, 13:21
W radiowej Trójce posłuchałam sobie narzekań na zbyt duże rozszerzenia czasokresu badań komisji hazardowej, ale po lekturze Dużego Formatu i opowieści o Sobiesiaku - jestem za. To szalenie pouczająca lektura i warto się problemowi przyjrzeć historycznie, bo nazwiska wokół hazardu są szalenie interesujące.;)

POLA
31-10-2009, 13:28
przymierza się do prezydentury... w Bydgoszczy.;)
Ława poselska za twarda?
Prestiż posła upada, a praca w samorządzie to dla mnie nic trudnego. Mam przecież wiedzę i doświadczenie, które wykorzystam na tym stanowisku.
No, to Bydgoszcz ma kłopot?:D

amelia
31-10-2009, 15:19
No właśnie, wejście do dobrej kliniki czy szpitala pod opiekę fachowca kosztowało w czasach Gierka równowartość czterokołowego malucha.
Pamiętam taką aferkę w Poznaniu jak i to, jak kupowano zwolnienia, renty itd.
Ten ostatni proceder trwa zresztą do dzisiaj, więc nie czarujmy się, że było tak różowo, bo było różnie, a pamiętać trzeba jeszcze i o tym, że przepływ informacji filtrowano i że nie był on tak szybki jak teraz.

Najlepsze wejscie do kliniki prowadzilo przez gabinet prywatnej praktyki ordynatora.

siekierka
31-10-2009, 17:12
.... wystarczyło kupić jedną gazetę, bo wszystkie pisały to samo....

Naprawdę tak to widzisz?

A dziś ile gazet pisze inaczej niż nakazuje "political corectness"?

amelia
31-10-2009, 19:51
"political corectness"?

a co to znaczy?
slaba jestem w obcej mowie i mam tylko jakies podejrzenie;)

Lila
31-10-2009, 20:48
Mam pewien potencjał, stwierdził nader enigmatycznie Jamajka Komorowski, odpytywany na okoliczność ewentualnego ubiegania się o fotel prezydencki.

Ma się to dobre samopoczucie, poza dobrym nazwiskiem.:D
Ciekawe czy na Jamajce już wiedzą, kto się na tron szykuje?:D

siekierka
31-10-2009, 20:54
Cytat:
Napisał siekierka
"political corectness"?
a co to znaczy?
slaba jestem w obcej mowie i mam tylko jakies podejrzenie;)

Biednaśty amelko. Tak wszystko wiesz (nawet o mnie), a nie znasz "europejskiego" określenia "politycznej poprawności".

amelia
31-10-2009, 21:15
Biednaśty amelko. Tak wszystko wiesz (nawet o mnie), a nie znasz "europejskiego" określenia "politycznej poprawności".

Tak sie domyslalam, ale literka ci sie gdzies zapodziala wiec wolalam sie upewnic. W jezykach obcych kazda sztuka jest podobno wazna:D :D :D

POLA
01-11-2009, 01:17
Naprawdę tak to widzisz?

A dziś ile gazet pisze inaczej niż nakazuje "political corectness"?
A co, może tak nie było?

Dzisiaj?
A Rzepa, a Twój ulubiony ND, którego - że tak powiem - jesteś naczelnym kopistą:D na naszym forum, a Gość Niedzielny, a Trybuna, GW, Dziennik, Polska, Polityka, Wprost, Newsweek i wiele innych, regionalnych także, to mało? Więc nie przesadzaj z political correctness.;)

POLA
01-11-2009, 01:32
posłuchałam, jak zwykle swojej ulubionej audycji i nie wiedziałam, że Marek Jurek tak bardzo naraził się swoją książką dr. Nowakowi, który promował na antenie co czas jakiś swoją własną.
Konkurencja?
A skądże, Jurek nie prześcignie Nowaka, który niezwykle płodnym jest autorem.:)

Jedna ze słuchaczek zażyczyła sobie, aby dr zechciał kandydować na prezydenta RP, ale nie zechciał, bo miałby zbyt wielu wrogów.
No tak, już dawno ktoś zauważył, że władza jest samotnością.

siekierka
01-11-2009, 11:17
Pamiętasz czasy PRL-u? Pamiętasz zapewne, że w PZPR ścierały się różne kierunki: Ursynów i Natolin, Ordynacka i Pałac, Chamy i Żydy, a wszystko w jedną antychrześcijańskonarodową trąbkę dęło i miało swoje tytuły prasowe, z Trybuną Ludu na czele.
Tak też jest i dziś. Z całej gamy przytoczonych przez Ciebie pism, jedynie trzy lub cztery są naprawdę "niepoprawne". Reszta to zgodny chór obsługujący identyczną trąbkę jak za komuny.
Bo chyba mi nie powiesz, ,ze wszystkie te Trybuny, GazWyb'y, Dzienniki, Polityki, Wprosty, Newsweeki itd, to czasopisma wpierające środowisko słuchaczy Radia Maryja czy też współpracujące z Naszym Dziennikiem?

amelia
01-11-2009, 11:47
Bo chyba mi nie powiesz, ,ze wszystkie te Trybuny, GazWyb'y, Dzienniki, Polityki, Wprosty, Newsweeki itd, to czasopisma wpierające środowisko słuchaczy Radia Maryja czy też współpracujące z Naszym Dziennikiem?

a powinny?

siekierka
01-11-2009, 11:54
a powinny?

Czy powinny? nie wiem. Pola twierdzi ,że tak jest (patrz post 229)

senior A.P.
01-11-2009, 13:25
Gazety,dzienniki,tygodniki i inne polskie ?
Zapomnij !
Nawet "Niedziela" jest "koscielna".
Jezeli juz "Nasz Dziennik" ,to mnie sie wydaje,ze on nie jest moj ,tylko ich.

POLA
01-11-2009, 23:36
A dlaczego miałyby współpracować lub popierać? Po co? Toż to byłoby jak za komuny właśnie, więc każda gazeta niech pisze, co chce i jak uważa. Osąd i wybór zostawmy czytelnikom.

Jaki pałac? Za komuny?
Komuna nie lubiła pałaców, pegeery wolała,:D wszak bliższe jej były...ideologicznie.;)

POLA
02-11-2009, 00:16
roni łzy nad swoim losem:
Byłem na dnie politycznym, ale dzięki temu zaczynam wychodzić na wyżyny swoich spraw rodzinnych. Wiele razy myślałem sobie potem: Zbyszek, ty głupku, dwoma zdaniami zmarnowałeś swoją gigantyczną karierę.
No jaka szczerość, zwłaszcza po dwukropku.:D

Wypromował Chlebowskiego Rokita, opowiadał, jak pracował nad tym prowincjonalnym kandydatem na polityka, który nie umiał sklecić poprawnie jednego zdania, a potem jakoś już klecił, ale... nadal dość kiepsko.;)
Nie ma się co dziwić, Rokicie nie udała się też praca nad Miodowiczem, który nawet absolwentem UJ jest, a gada...szkoda gadać.

Otóż Chlebowski będzie jutro maglowany przez Monisię. Pewno czas niebytu w tv i sejmie od słynnej konferencji przeznaczył na szkolenie, co jutro ma wypłakać na ekranie.:D

Choć on długi ponoć wzrostem, to jednak krótki pod każdym innym względem.:mad:

siekierka
02-11-2009, 10:03
Biznes hazardowy nie ustępuje i nie czekając na wejście w życie nowej ustawy, która ma najpierw ograniczyć, a potem zdelegalizować "jednorękich bandytów", przygotowuje lawinę wniosków o wydanie licencji na nowe automaty i odnowienie zezwoleń na już istniejące. Firmy, które wydzierżawiają automaty, prowadzą "akwizycję" w terenie, aby namówić jak najwięcej właścicieli barów, sklepów, zajazdów i stacji benzynowych do zainstalowania tych urządzeń.

POLA
02-11-2009, 10:23
Zapomniałeś, Siekierko, dodać, że to żywcem ściągnięte z ND, no i oczywiście zajawka zaledwie ze strony wyjściowej.:D
A może streścisz resztę i ustosunkujesz się do całości?;)

POLA
02-11-2009, 10:44
Pewien nawyk, brzydki skądinąd i absolutnie nieprzyzwoity, niegodny kraju, w którym ponad 90% społeczeństwa deklaruje katolicyzm.

Co nam pozostało z przeszłości?
Skłonność do okradania firmy, która daje zatrudnienie, a kradnie się, co się da, dane firmy też i proceder ten nie ma
wcale podłoża spowodowanego apetytem na bułke z masłem, ale apetytem na...jeszcze większą kasę.

Oj, nieładnie złodzieje, nieładnie tak obrabiać pracodawcę.:mad:

POLA
02-11-2009, 10:58
Pewna stacja, posądzana przez niektórych o sprzyjanie PO, nadała wczoraj interesujący film o pewnym facecie, którego zwano "kasjerem lewicy".
To Peter Vogel, ułaskawiony ongiś przez Kwaśniewskiego na wniosek Suchockiej, kiedy ta zajmowała się niekoniecznie ambasadorowaniem w Watykanie.;)
Pani Suchocka jest tak dalece zajęta, że nie znajduje czasu, aby odpowiedzieć na kilka pytań dziennikarzy śledczych.

Dzisiaj w Teraz my będzie ciąg dalszy sprawy.
Co Vogel wie, czego nie powiedział, a co jeszcze ma do odtajnienia?:D
Sprawa wydaje się być rozwojowa, jak wszystko w naszym pięknym kraju nad Wisłą czy Wartą.:mad:

siekierka
02-11-2009, 11:09
Przecież kilka postów wcześniej sama nazwałaś mnie KOPISTĄ . Myślałem , że to określenie nie pochodzi od Korpusu Ochrony Pogranicza tylko od kopiowania informacji z N.Dz.
Wszak Ci to już ze dwa razy wyjaśniałem, ze z uwagi na słabnące oczki, jestem zmuszony jak najmniej korzystać z monitora, dlatego chętnie korzystam z gazetowych tekstów. Zazwyczaj dopisuję notkę (N.Dz. lub za N.Dz.)
choć jak np. czytam gazetę na głos to nigdy nie podaję jej tytyłu ani autora notatki. Jeśli jednak odczuwasz taką potrzebę, to NINIEJSZYM OŚWIADCZAM, ŻE WIĘKSZOŚĆ PISANYCH PRZEZE MNIE TEKSTÓW MA ŹRÓDŁO W NASZYM DZIENNIKU LUB W BLOGU MICHALKIEWICZA.
Z POPRAWNEJ POLITYCZNIE PRASY KORZYSTAM TYLKO W CELACH HIGIENICZNYCH. :D

siekierka
02-11-2009, 11:16
Pewna stacja, posądzana przez niektórych o sprzyjanie PO, nadała wczoraj interesujący film o pewnym facecie, którego zwano "kasjerem lewicy". :mad:

Rozumiem, że chodzi o Telewizję TRWAM.

POLA
02-11-2009, 11:19
wyłazi z ukrycia i zaczyna atakować zgodnie z doktryną, że najlepszą obroną jest atak.

Kogo atakuje?
Palikota oczywiście kierując uwagę wszelkich różnych organów na niejasne jego interesy, na dziwne finansowe wsparcie jego kampanii itd.
Słusznie, kampanię Chlebowskiego poparł taki jeden z UJ zresztą, a obecnie zakręcony w hazard, tylko na kwotę 18000 zł, więc co to jest w porównaniu z nadwornym Stańczykiem PO?
Nic to, zaiste... nic to.

Co zabawniejsze, w obronie Chlebowskiego wystąpił dzisiaj Dolniak, jeden z wice...klubu PO.

Coś się święci...filozof zaczyna zagrażać - jak widać i słychać - innym prominentnym peowcom, więc trzeba ukrócić smycz, na której sobie hasa.:D

A mówiłam:) , żeby filozof nie bronił Chlebowskiego, bo naprawdę nie ma kogo i nie ma za co?

Dzisiaj jeden z dziennikarzy ujawnił, że podczas udzielanego gazecie wywiadu Chlebowski się nawet popłakał...nad swoim losem, taki wrażliwy jest.;)

POLA
02-11-2009, 14:41
...z uwagi na słabnące oczki, jestem zmuszony jak najmniej korzystać z monitora, dlatego chętnie korzystam z gazetowych tekstów. Zazwyczaj dopisuję notkę (N.Dz. lub za N.Dz.)
No, ale tym razem Ci się niedopisało.:D
Mam propozycję: gdybyś ewentualnie cytował, w co wątpię, jakąś inną gazetkę "poprawną..." podaj tytuł. Brak adnotacji przyjmę jako cytat z niepoprawnej i jedynie słusznej - Twoim zdaniem oczywista oczywistość..;)

A czytanie na papierze nie szkodzi? i przepisywanie na monitor też?

Co do ochrony ocząt: jest na to sposób, żeby nie czytać z ekranu, a tylko odsłuchiwać. Wtedy nawet poprawne będziesz mógł przestudiować i być może zmienisz zdanie co do tej rzekomej poprawności.
NINIEJSZYM OŚWIADCZAM, ŻE WIĘKSZOŚĆ PISANYCH PRZEZE MNIE TEKSTÓW MA ŹRÓDŁO W NASZYM DZIENNIKU LUB W BLOGU MICHALKIEWICZA.
I to jest właśnie Twój problem
Z POPRAWNEJ POLITYCZNIE PRASY KORZYSTAM TYLKO W CELACH HIGIENICZNYCH.
Hmm...mam nadzieję, że nie zamiast papieru toaletowego:D , bobyłoby to niehigieniczne, ba, wręcz szkodliwe mniej dla ocząt i kręgosłupa ideologicznego, bardziej dla...że tak się wyrażę, mniej szlachetnej części Ciebie.:D

PS Pozdrawiam jak najserdeczniej.

POLA
02-11-2009, 14:47
Rozumiem, że chodzi o Telewizję TRWAM.
Skądże, nie mają tam dziennikarzy śledczych:D, pewno tropieniem się brzydzą, choć naczelny dr hab. raczej tropi...i to z jakim efektem!:D
No ale on nie dziennikarz i filmów nie potrafi kręcić, kręci słowem raczej. ;)

POLA
02-11-2009, 15:17
coś się dzieje, jakieś zawirowania się szykują, bo jednak nie będzie Chlebowskiego u Monisi.
Popłakał się znowu, czy zakaz ma?

Za to będzie Napieralski. Ten z kolei naraził się Szmajdzińskiemu, który apetyt ma na stolec...prezydencki:D. Szmajdziński coś tam na brudno kombinuje, ale nie powiem z kim i po co. Tajne i poufne, nie może wyciec...przed czasem.:D

Matko kochana, znowu ziobrowanie w tv. Boję się lodówkę otworzyć, żeby Ziobro nie wyskoczył.;)
Brukselke porzucił czy jak?

jip
02-11-2009, 16:41
Nooo, Ziobrowanie na całego, ale on umie nawijać i zamotać, za cholerę tego rozwiązać się nie da a nawet nie pozwoli bo nie dopuści do głosu czasowo.
SLD przy mądrym kierowaniu, ale nie Napieralski, mogło w tym zamieszaniu mieć szansę, ale jest Napieralski i szansa koło nosa póóóójdzieeeee...

Kazimierz
02-11-2009, 16:59
Polu ! Bacz, aby cie nie powiesili tak, jak Janosika. Za Ziobro !

Lila
02-11-2009, 20:09
A w Poznaniu świńska grypa...

Pozostaje mieć nadzieję, że Wielkopolska bogata w potencjał myszy, które tworzyły wielką historię nad Gopłem, poradzi sobie także ze świńskim wirusem.

ps. bardzo mi się podobała przedstawicielka Straży Granicznej, która z całą powagą zapewniała, iż służby celne panują nad wirusem na granicy.
Badania Straży są takie bardziej organoleptyczne.:)
Dany strażnik bardzo badawczo przygląda się delikwentom przekraczajacych granicę. Podejrzanych cofa z powrotem na Ukrainę.

Są już skargi.
Jewgienij Drozdow z Drohobycza na przykład, uparcie twierdzi, że świszczący oddech oraz rumieńce na policzkach, zawdzięczał jednej zaledwie butelczynie horyłki, a nie jakiejś zawirusowanej świni.

POLA
03-11-2009, 00:11
Polu ! Bacz, aby cie nie powiesili tak, jak Janosika. Za Ziobro !
Po pierwsze: jam nie Janosik, po drugie Ziobraczków:D się nie boję, więc nie strasz Poli.;)