PDA

View Full Version : II EUROPEJSKI FESTIWAL SZTUKI I RĘKODZIEŁA ARTCHANNEL - Warszawa


Artchannel
24-10-2009, 22:58
TAK BYŁO…….


I edycja Europejskiego Festiwalu Sztuki i Rękodzieła ARTCHANNEL odbyła się w dniach 3-4 października 2009r. i okazała się sukcesem. Uczestniczyło w niej ok. 12.000 zwiedzających zarówno z Polski jak i z zagranicy. Każdy wymagający mógł kupić dla siebie jakieś cudeńko, posłuchać muzyki i nauczyć się podstawowych kroków salsy z mistrzami tańca, wziąć udział w warsztatach kreatywnych i posmakować wiejskich specjałów.


TAK BĘDZIE…….


II Europejski Festiwal Sztuki i Rękodzieła ARTCHANNEL odbędzie się w scenerii świątecznej w Warszawie w dniach 12-13 grudnia 2009 roku. Miejscem jego organizacji jest Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14. Jest to impreza, gdzie każdy z odwiedzających ma możliwość w jednym miejscu zakupić niepowtarzalne wyroby rękodzielników, poznać smak i kulturę dalekich krajów i wziąć udział w niesamowitych atrakcjach.


A BĘDZIE W CZYM WYBIERAĆ……...

Oprócz naszych rodzimych rękodzielników z ceramiką ręcznie malowaną, wyrobami z filcu, decoupage, koronką, frywolitką, rzeźbą, biżuterią, witrażami, obrazami, haftem, ręcznie malowanymi szalami czy kapeluszami tym razem zobaczymy również wystawców z poza Europy. W tej edycji zaszczycą nas swoją obecnością wystawcy z Senegalu, Egiptu, Meksyku, Peru i Indii.
W jednym miejscu mamy okazje zakupić niepowtarzalne prezenty dla najbliższych.


LOTERIA ŚWIĄTECZNA…………


Każda osoba, która zakupi bilet wstępu na Festiwal Artchannel bierze udział w losowaniu prezentów świątecznych. Wystarczy zakupiony bilet wrzucić do „Bębna Świętego Mikołaja” i być obecnym podczas losowania.
Do wygrania bardzo cenne nagrody – wycieczki zagraniczne, rowery, markowa odzież, komplety bielizny nocnej i wiele innych.

Losowania odbywają się:

- w sobotę 12/12/2009r. o godzinie 14:00 i 17:00;
- w niedzielę 13/12/2009r. o godzinie 13:00 i 15:00.


KONCERTY I KABARETY …………


ZAKOPOWER – godzina 15:00 niedziela 13/12/2009r. tego zespołu nie trzeba przedstawiać. To obecnie najbardziej znany w Polsce zespół, który z powodzeniem połączył muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką.

BRATHANKI – godzina 11:30 niedziela 13/12/2009r. Polski zespół muzyczny założony w 1998 roku. Wykonuje muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka. Któż z nas nie zna takich utworów jak „Czerwone korale” czy „ W kinie w Lublinie”?

KABARET OTTO – godzina 13:00 sobota 12/12/2009r. Do łez rozbawi nas grupa z kabaretu OTTO, ale nie tylko …. Cała Polska śpiewała już z nimi "Zasmażkę", "To już lato" czy "Wakacje".

ATRAKCJI RÓWNIEŻ NIE ZABRAKNIE……..


SHOW KULINARNE w wykonaniu Agnieszki Fitkau-Perepeczko przez 2 dni festiwalowe 12 i 13 grudnia 2009r. Oprócz popisów kulinarnych zapraszamy również na spotkania autorskie z Panią Agnieszką i jej nową książką „ Strzał w dziesiątkę, czyli 10 lat młodsza w 10 dni”.

RZEŹBA W LODZIE w dniu 13 grudnia 2009r. przed halą EXPO XXI staną kilkumetrowe kloce lodowe, gdzie mistrzowie ice carvingu pokażą nam na żywo jak wyczarować prawdziwe dzieło sztuki.

POKAZY BARMAŃSKIE przez 2 dni festiwalowe 12 i 13 grudnia 2009r. mistrzowie „drinków’ zaprezentują nam niesamowite SHOW, gdzie każdy odwiedzający będzie mógł zmierzyć się z efektem ich pracy.

REKORD GUINNESSA przez 2 dni festiwalowe postaramy się ustanowić rekord w największej choince rękodzielniczej. Choinka stanie przed Halą EXPO XXI w Warszawie.

KOLĘDNICY Z CAŁEGO ŚWIATA przez okres festiwalu posłuchamy kolęd w wykonaniu artystów z 7 kontynentów. Spotkamy się z ich zwyczajami i spróbujemy potraw wigilijnych.

KATARZYNĘ GROCHOLĘ zaprosimy do kolędowania, a wiernych jej czytelników do kącika autorskiego na spotkania z pisarką.

MIKOŁAJA również nie zabraknie na naszym Festiwalu. A na każdego „Małego uczestnika” festiwalu czekają prezenty i osobiste rozmowy ze Świętym Mikołajem.

WITOLD PYRKOSZ na stałe już związany z Festiwalem Artchannel zaprosi Państwa do kącika autorskiego, gdzie opowie o swoim życiu i zaprezentuje książkę „Witold Pyrkosz. Podwójnie urodzony.”

SZKOŁA WIZAŻU O STYLIZACJI i tutaj dla wszystkich chętnych rozmowy z ekspertami o modzie, wyglądzie, fryzurach, ale nie tylko – każdy może wziąć udział w warsztatach.

WARSZTATY KREATYWNE i tutaj podobnie jak w I edycji Festiwalu powstanie „Miasteczko Kreatywne”. Każdy spragniony wiedzy może wziąć udział w praktycznych szkoleniach z decoupage, filcowania, scrapbookingu, frywolitki, koronki, haftowania, malowania na szkle i jedwabiu i wielu innych.

BODYPAINTING i tutaj dla każdego spragnionego sztuki, pokażemy w jaki sposób można malować ciało ludzkie, aby powstało prawdziwe arcydzieło.

A DLA DZIECI oprócz Mikołaja, reniferów, Śnieżynek i prezentów czekają warsztaty kreatywne, teatrzyki, taniec i zabawy z żabą Moniką i Kulfonem.

www.artchannel.pl