PDA

View Full Version : Polskie opiekunki w Niemczech.


Rozia
03-11-2009, 09:46
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

jasinek123
03-11-2009, 10:02
Rozia a jak myślisz jaka jest praca dla polaków
w niemczech- przeważnie sprzątaczka opiekunka do
umysłowo chorych ciężko chorych
Żaden Niemiec tej pracy nie podejmnie
taka jest rzeczywistość !

Mar-Basia
03-11-2009, 10:21
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

Roziu, bo aby byc opiekunka trzeba byc do tego odpowiednio przygotowanym zawodowo. To znaczy miec kwalifikacje. To nie jest latwa praca, ot saksy na zarobek tysiaca Euro i hajda! Jezeli takim amatorkom placa do Euro 1'500, to powinny chodzic codziennie do kosciola i dziekowac, ze znalazly pracodawce.

Lila
03-11-2009, 10:29
Roziu, bo aby byc opiekunka trzeba byc do tego odpowiednio przygotowanym zawodowo. To znaczy miec kwalifikacje. To nie jest latwa praca, ot saksy na zarobek tysiaca Euro i hajda! Jezeli takim amatorkom placa do Euro 1'500, to powinny chodzic codziennie do kosciola i dziekowac, ze znalazly pracodawce.

Na naszym częstochowskim forum jest jedna ,co powinna chodzić do kościoła i dziękować.
Niekoniecznie.
Ja bym pirzgła tym tysiącem € takiemu niemieckiemu weteranowi ,prosto w niemiecką ,kurza jego twarz.
Umarł dzięki Bogu, podobno. I ona wraca.

Rozia
03-11-2009, 13:44
Jasne Lilu!NIE BEDZIE NIEMIEC PLUL NAM W TWARZ!!!I dzieci nam germanil!

czarny_bez
03-11-2009, 14:08
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.


Na naszym częstochowskim forum jest jedna ,co powinna chodzić do kościoła i dziękować.
Niekoniecznie.
Ja bym pirzgła tym tysiącem € takiemu niemieckiemu weteranowi ,prosto w niemiecką ,kurza jego twarz.
Umarł dzięki Bogu, podobno. I ona wraca.

1.200 euro x 3 miesiące = 3.600 euro

x 4,29 zł = 15.444 zł : 12 m-cy = 1.287 na miesiąc,

dla kobiety po 50-tce,
dla której nie ma pracy w Polsce,
może
to niewiele.

Ale ostrożnie z tym pizganiem i życzeniem rychłej śmierci niemieckim emerytom.

_________________________________

Gdyby niektórzy mieli czym pomyśleć, na pewno byliby mądrzejsi. /wesoły pies z głową na karku/.

Lila
03-11-2009, 14:10
Jasne Lilu!NIE BEDZIE NIEMIEC PLUL NAM W TWARZ!!!I dzieci nam germanil!

Dokładnieeee !!
Dziadyga kochał ją całować na przywitanie, śliniąc się przy tym nader po niemiecku.
Chyba tylko Polka mogła to wytrzymać, dzielnie i z uśmiechem.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 14:28
W Niemczech czy gdzie indziej.. praca takich opiekunek jest zawsze b. ciezka.. W to lato we Wloszech.. poznalam pewna Ukrainke z Odessy.. Przychodzila wyplakac sie do nas i cos zjesc.. Jest opiekunka u znajomej mojej tesciowej..
Ta b. stara kobieta jest jeszcze na chodzie ale jak przystalo takiej staruszce ( 96 lat) je b. malo. A biedna Natasha.. nie ma jeszcze 50.. i jest po prostu glodna..
Bardzo nam jej bylo zal.. Moja tesciowa ( 94) dokarmia ja od czasu do czasu...

Mar-Basia
03-11-2009, 14:41
W Niemczech czy gdzie indziej.. praca takich opiekunek jest zawsze b. ciezka.. W to lato we Wloszech.. poznalam pewna Ukrainke z Odessy.. Przychodzila wyplakac sie do nas i cos zjesc.. Jest opiekunka u znajomej mojej tesciowej..
Ta b. stara kobieta jest jeszcze na chodzie ale jak przystalo takiej staruszce ( 96 lat) je b. malo. A biedna Natasha.. nie ma jeszcze 50.. i jest po prostu glodna..
Bardzo nam jej bylo zal.. Moja tesciowa ( 94) dokarmia ja od czasu do czasu...

Przeciez jej placa...czy nie moze sobie cos dokupic...jedzenie we Wloszech nie jest drogie.
A tak nawiasem, to sa skutki zatrudniania sie na czarno bez papierow, osob bez zadnych kwalifikacji zawodowych. Obie strony na tym korzystaja, jedna nie placi podatkow, ubezpieczen.......i zarabia wiecej niz zarobi u siebie w kraju, a druga jest poprostu WYZYSKIWACZEM.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 15:02
Przeciez jej placa...czy nie moze sobie cos dokupic...jedzenie we Wloszech nie jest drogie.
A tak nawiasem, to sa skutki zatrudniania sie na czarno bez papierow, osob bez zadnych kwalifikacji zawodowych. Obie strony na tym korzystaja, jedna nie placi podatkow, ubezpieczen.......i zarabia wiecej niz zarobi u siebie w kraju, a druga jest poprostu WYZYSKIWACZEM.

Tak nieraz ona robi... ale musi ukradkiem bo jak staruszka widzi ze ona sobie kupuje jakies jedzenie zaczyna sie zloscic ze ta marnuje pieniadze, za duzo je, jest za gruba, no i ze chodzi po ludziach i opowiada ..

Biedna dziewczyna.. nie ma juz odwrotu do domu bo jej maz lezy sparalizowany. ( dostal wylewu podczas jej nieobecnosci) i nie ma zadnych dochodow.
Staruszka zlozyla papiery o zalegalizowanie jej we Wloszech wiec nic innego jej nie pozostaje jak czekac cierpliwie.

Ale co my sie tak dziwimy.. przedziez ludzkosc zawsze zerowala na tych ktorych sie wykorzystywalo..
A te wszystkie chinskie tanie produkty?? Czy nie jest to wykorzystywanie tych ktorzy zadowalaja sie miska ryzu dziennie?? :mad:

Mar-Basia
03-11-2009, 15:19
Tak nieraz ona robi... ale musi ukradkiem bo jak staruszka widzi ze ona sobie kupuje jakies jedzenie zaczyna sie zloscic ze ta marnuje pieniadze, za duzo je, jest za gruba, no i ze chodzi po ludziach i opowiada ..

Biedna dziewczyna.. nie ma juz odwrotu do domu bo jej maz lezy sparalizowany. ( dostal wylewu podczas jej nieobecnosci) i nie ma zadnych dochodow.
Staruszka zlozyla papiery o zalegalizowanie jej we Wloszech wiec nic innego jej nie pozostaje jak czekac cierpliwie.

Ale co my sie tak dziwimy.. przedziez ludzkosc zawsze zerowala na tych ktorych sie wykorzystywalo..
A te wszystkie chinskie tanie produkty?? Czy nie jest to wykorzystywanie tych ktorzy zadowalaja sie miska ryzu dziennie??

Swiat jest okrutny...ale musisz przyznac, ze tylko czlowiek jest zdolny stworzyc pieklo drugiemu czlowiekowi. Zawsze walczylam przeciwko wyzyskowi pracownika, nigdy bym nie zatrudnila kogos na "czarno", bez zadnych praw i na stawkach ponizej oficjalnych - to jest WYZYSK i podstawowy brak MORALNOSCI.

Co do dziewczyny...jezeli maz jest sparalizowany, to jej miejsce jest przy mezu...nawet jezeli mialaby jesc kromke suchego chleba dziennie. Ja, przynajmniej tak bym zrobila.:confused:

O chinskich produktach mi nic nie mow (zartobliwie), bo ich nie kupuje, zawsze ostroznie patrze na etykietke. Gdyby choc przez jeden dzien, ludzie podjeli solidarna decyzje i nie kupowali tych chinskich "cudow" - to napewno byloby lepiej.

A produkty wyrabiane przez male dzieci....haftowane serwety, dywany, male rzezbione figurynki, naszyjniki z paciorkow???????? Lista jest dluga. Jaki wplyw mamy na to? Znasz recepte?

Mag
03-11-2009, 15:48
Ten świat jest obrzydliwy ! I jak tu nie tęsknić do Królestwa Niebieskiego :)

Rozia
03-11-2009, 16:29
Czarny bzie.Zle ulozylas zadanie tekstowe.Mimo,ze na maturze wypocilam ledwo trojke,zaraz go zauwazylam!
1.200x 3 mies. = 3.600 ok!
3.600x4.29= 15.444 ok!
Ale,zeby otrzymac zarobek na miesiac,trzeba podzielic to przez 3!15.444:3=5.148 zl!Tyle zarobi niewykfalifikowana opiekunka w Niemczech na miesiac!Bez podatku i na reke!

tadeusz50
03-11-2009, 16:30
Piszecie o Niemczech, Włochach i innych krajach a ile tu u nas w Polsce w tym klubie jest ogłoszeń typu "Zaopiekuje się starszą osobą w zamian za mieszkanie" "Potrzebuję kogoś do opieki nad chorym rodzicem". Naprawdę daleko nie trzeba szukać. Nie chodzi o euro dolary czy inną walutę. Doświadczenie też wątpliwe. Zatrudnienie "na czarno" lepsze niż droga ku przestępstwu np kradzieży.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 17:25
Piszecie o Niemczech, Włochach i innych krajach a ile tu u nas w Polsce w tym klubie jest ogłoszeń typu "Zaopiekuje się starszą osobą w zamian za mieszkanie" "Potrzebuję kogoś do opieki nad chorym rodzicem". Naprawdę daleko nie trzeba szukać. Nie chodzi o euro dolary czy inną walutę. Doświadczenie też wątpliwe. Zatrudnienie "na czarno" lepsze niż droga ku przestępstwu np kradzieży.

Tadziu, jasne ze lepsze. Ci wyzyskiwani nie czuja sie wcale tacy pokrzywdzeni.. Dla nich jest to jedyne wyjscie z nedzy.

Co do dziewczyny...jezeli maz jest sparalizowany, to jej miejsce jest przy mezu...nawet jezeli mialaby jesc kromke suchego chleba dziennie. Ja, przynajmniej tak bym zrobila
Ta kobieta okolo 50tki utrzymuje cala rodzine w Ukrainie. Maz lezy zupelnie nieprzytomny w jakims prywatnym miejscu za ktore ona placi.. Bedac nielegalnie ( ale czekajac juz na dokumenty) w kraju.. nie moze nawet z niego na razie wyjechac.. bo juz nie ma powrotu. Nie byloby nawet tej kromki chleba dla nikogo gdyby ona byla przy mezu.
Ale co bardzo mnie wzruszylo to to ze mimo tego ze byla w pieknym nadmorskim kurorcie.. nie chodzila na plaze. Zapytalam sie jej dlaczego ...? Ona na to ze jej maz nie bylby zadowolony z tego.. bylby zazdrosny..
Okropnie mi zal tej kobiety..urodzil jej sie wnuczek w tamtym roku i nawet go nie widziala jeszcze.

O chinskich produktach mi nic nie mow (zartobliwie), bo ich nie kupuje, zawsze ostroznie patrze na etykietke. Gdyby choc przez jeden dzien, ludzie podjeli solidarna decyzje i nie kupowali tych chinskich "cudow" - to napewno byloby lepiej.


Nie wiem... a co staloby sie wtedy z biednymi Chinczykami?? Nawet na ta miske ryzu juz nie mogliby liczyc.:confused:
Jest tak duzo produktow ktore nie maja metek a pochodza z Chin.. np. produkty rolne.. czy chocby ryby:confused:

A produkty wyrabiane przez male dzieci....haftowane serwety, dywany, male rzezbione figurynki, naszyjniki z paciorkow???????? Lista jest dluga. Jaki wplyw mamy na to? Znasz recepte?

Nie nie znam recepty..... ale jedyne co przychodzi mi do glowy to to ze jezeli tych krajow cywilizacja pozwala na sprzedawanie dzieci do burdelow.. to juz lepiej zeby robily naszyjniki i haftowaly serwetki..
Moze kiedys w przyszlosci kula ziemska bedzie jednym wielkim panstwem.. w ktorym beda jedne prawa i jedna moralnosc. Dopuki tego nie bedzie ... bedzie niewolnictwo.

Lila
03-11-2009, 17:37
nie chodzila na plaze. Zapytalam sie jej dlaczego ...? Ona na to ze jej maz nie bylby zadowolony z tego.. bylby zazdrosny..


Kto byłby zazdrosny?
Ten co ją wysłał do roboty?

Głupich nie sieją.
Sami się rodzą.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 17:42
Kto byłby zazdrosny?
Ten co ją wysłał do roboty?

Głupich nie sieją.
Sami się rodzą.

Lila, moze ona i glupia byla... ale meza widocznie kochala i mimo tego ze on juz nic nie czul.. w jakis sposob dochowywala mu wiary.. Nie jestem pewna czy to on ja do roboty wyslal.. Moze sama tak zdecydowala?

Czy glupi ludzie zasluguja sobie na nedze??

Lila
03-11-2009, 17:45
Lila, moze ona i glupia byla... ale meza widocznie kochala i mimo tego ze on juz nic nie czul.. w jakis sposob dochowywala mu wiary.. Nie jestem pewna czy to on ja do roboty wyslal.. Moze sama tak zdecydowala?

Czy glupi ludzie zasluguja sobie na nedze??

Jaką nędzę?
Przecież mówimy o pójściu na plażę.
Zapewniam Cię, że na Ukrainie też chodzą się opalać. I mają bardzo piękne kurorty.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 17:56
Jaką nędzę?
Przecież mówimy o pójściu na plażę.
Zapewniam Cię, że na Ukrainie też chodzą się opalać. I mają bardzo piękne kurorty.

Oni zyli w nedzy.. To ze ona mogla wyjechac i pracowac pozwolilo na to ze moze jej wnuczek bedzie mogl kiedys opalac sie w ukrainskich kurortach..
Ta kobieta nie chodzila na plaze aby uhonorowac moze jakas przysiege ktora dala mezowi przed wyjazdem??
Moze robila to z pobudek religijnych?? A moze po prostu tylko tak powiedziala a nie lubi plazy?? Nie wnikalam w to bo wydawalo mi sie niedyskrecja tak sie wypytywac..

Niestety.. biedni ludzie zawsze wydaja nam sie tez glupi..
Pewnie sa glupi.. bo madrzy jakos sie dorobili.. a oni musza jeszcze harowac..

Lila
03-11-2009, 18:06
Oni zyli w nedzy.. To ze ona mogla wyjechac i pracowac pozwolilo na to ze moze jej wnuczek bedzie mogl kiedys opalac sie w ukrainskich kurortach..
Ta kobieta nie chodzila na plaze aby uhonorowac moze jakas przysiege ktora dala mezowi przed wyjazdem??
Moze robila to z pobudek religijnych?? A moze po prostu tylko tak powiedziala a nie lubi plazy?? Nie wnikalam w to bo wydawalo mi sie niedyskrecja tak sie wypytywac..

Niestety.. biedni ludzie zawsze wydaja nam sie tez glupi..
Pewnie sa glupi.. bo madrzy jakos sie dorobili.. a oni musza jeszcze harowac..

Tobie się wydaje, że to nędzarze jeżdżą na zarobek?:D
Mocno byś się zdziwiła...


Na resztę...pozwól iż nie odpowiem.
Nie mam siły myśleć o harówce zmierzającej do dorobku wnucząt.
Myśleć należy rzadko, a jeśli już, to o niczym.
Koniec. Kropka.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 18:22
Tobie się wydaje, że to nędzarze jeżdżą na zarobek?:D
Mocno byś się zdziwiła...


Na resztę...pozwól iż nie odpowiem.
Nie mam siły myśleć o harówce zmierzającej do dorobku wnucząt.
Myśleć należy rzadko, a jeśli już, to o niczym.
Koniec. Kropka.

Tak jestem pewna ze niektorym nedzarzom tylko wyjazd na zarobek moze pomoc.. Tak juz bylo setki lat temu..

Niektorzy zupelnie nie biedni tez moga polasic sie na taki krok ale to raczej jest rzadsze zjawisko..

W kazdym razie ja nawet w nedzy nie pozwolialabym sie calowac przez obslizglego starca.. . Mysle ze mozna opiekowac sie staruszkiem bez zbytniego sie z nim spoufalania. W Niemczech ludzie po 90 tce to moga byc jacys ex.. gestapowcy np???:confused:

Lila
03-11-2009, 18:29
W Niemczech ludzie po 90 tce to moga byc jacys ex.. gestapowcy np???

Asiu, Asiu...:)
A gdzie chrześcijańskie wybaczenie?
Czyż taki stary gestapowiec, co nie może się poruszać o własnych siłach, nie zasługuje na opiekę?:)
A zresztą, jak on tylko Wehrmacht był i spalił parę wsi, to co?
Przecież nie można takiego pod płotem zostawić, aby tam sczezł.
Bo w zasadzie możnaby całą generację....:)

Pani Slowikowa
03-11-2009, 18:37
Asiu, Asiu...:)
A gdzie chrześcijańskie wybaczenie?
Czyż taki stary gestapowiec, co nie może się poruszać o własnych siłach, nie zasługuje na opiekę?
A zresztą, jak on tylko Wehrmacht był i spalił parę wsi, to co?
Przecież nie można takiego pod płotem zostawić, aby tam sczezł.
Bo w zasadzie możnaby całą generację...

Eeeetam jakbym wiedziala ze spalil pare wsi to zostawilabym pod plotem .. ;)

W kazdym razie co innego chrzescijanskie wybaczenie a co innego spoufalanie sie i dawanie sie calowac ... :rolleyes: Obrzydlistwo!!

Rozia
03-11-2009, 19:04
Hej!Ludzie!Prosze ustosunkowac sie do mojego - nomen omen - "13"-stego,posta!Z gory dziekuje,za pozytywne ....i tak dalej!

Mag
03-11-2009, 19:23
Eeeetam jakbym wiedziala ze spalil pare wsi to zostawilabym pod plotem .. ;)

W kazdym razie co innego chrzescijanskie wybaczenie a co innego spoufalanie sie i dawanie sie calowac ... :rolleyes: Obrzydlistwo!!
Szkoda mi gestapowców, bo na pewno gryzą ich niemiłosiernie wyrzuty sumienia. Ciężko im zapewne. Naprawdę, szkoda ludzi ;:rolleyes: Biedne Polki po 50. powinny sie nimi zająć!

tadeusz50
03-11-2009, 19:26
Hej!Ludzie!Prosze ustosunkowac sie do mojego - nomen omen - "13"-stego,posta!Z gory dziekuje,za pozytywne ....i tak dalej!
Hej ludź :confused: Rozia. Twoje wyliczenia są dobre lecz i również dobre są wyliczenia "czarny bez" # 6 jeśli policzymy jako jedyny zarobek na rok. Tak więc tu jedna prawda i tam druga prawda. Powstały dwie najprawdziwsze prawdy.

Lila
03-11-2009, 19:30
Szkoda mi gestapowców, bo na pewno gryzą ich niemiłosiernie wyrzuty sumienia. Ciężko im zapewne. Naprawdę, szkoda ludzi ;:rolleyes: Biedne Polki po 50. powinny sie nimi zająć!


Och, Mag..:D

Mnie jeszcze żal jest tych z Kriegsmarine, szczególnie biedaków z u-botów. Na pewno reumatyzm mają.

A Luftwaffe nie żal Ci?
Wiesz,jak im musi być przykro na starość?:D
Podobno największe wyrzuty- także sumienia- ma Abwehra, jako najbardziej inteligentna służba Rzeszy.

Pani Slowikowa
03-11-2009, 19:33
Szkoda mi gestapowców, bo na pewno gryzą ich niemiłosiernie wyrzuty sumienia. Ciężko im zapewne. !

watpie aby ich cokolwiek gryzlo:rolleyes: :rolleyes: chyba ze pchly pod tymi plotami co Polki ich zostawiaja:rolleyes:

Mag
03-11-2009, 19:41
A tych oprawców z Auschwitz....to dopiero masakra. Szkoda, szkoda ich...tak sie napracowali...

Mag
03-11-2009, 19:42
Słowikowa....niby taka delikatna, itd...a serca nie masz za grosz. Zobacz, Lila też jest mięciutka...;)

jasinek123
03-11-2009, 19:43
Lila
ale wyliczasz ! nie rób nam wody z mózgu
jeszcze została ci krigsmarine-potem luftwafen
i diabli wiedzą co!
a przy okazji powiedz P. Slowikowej niech zmieni klawiaturę

Mag
03-11-2009, 19:45
[QUOTE=jasinek
a przy okazji powiedz P. Slowikowej niech zmieni klawiaturę[/QUOTE]
Słowikowa ma świetną klawiaturkę :)

Pani Slowikowa
03-11-2009, 19:49
Słowikowa ma świetną klawiaturkę :)


Zmienic to nie zmienie mojej klawiaturki... ale pojutrze troche podczycze... u dentysty:D

jasinek123
03-11-2009, 19:57
ja nie piszę otwoich zębach
chciałem zwrócić uwagę na pisownię angielską

tadeusz50
03-11-2009, 20:01
ja nie piszę otwoich zębach
chciałem zwrócić uwagę na pisownię angielską
Jasiu, masz rację ale P.Slowikowa mieszka obecnie w USA.

czarny_bez
03-11-2009, 21:22
Mnie jeszcze żal jest tych z Kriegsmarine, szczególnie biedaków z u-botów. Na pewno reumatyzm mają.



ja nie piszę otwoich zębach
chciałem zwrócić uwagę na pisownię angielską



Jasiu, masz rację ale P.Slowikowa mieszka obecnie w USA.


Zdaje się, że pora udać się w inne rejony.
Nie bardzo rozumiem o co biega, i jak się ma do tematu miejsce zamieszkania Słowikowej.

Mogę przysiąc, że wcześniej była tutaj rozmowa o polskich kobietach pracujących w Niemczech jako opiekunki starych ludzi.
Coś mi się chyba pomyliło.

jasinek123
03-11-2009, 21:37
Czarny Bzie
a czy wiesz że w Cieszynie z kwiatów czarnego bzu
robi się naleśniki !
potwierdzi to Star -Anna
Wątku nie pomyliłeś
różni ludzie piszą z różnych stron świata -nie stety
internet!

Karol X
03-11-2009, 22:22
Ciezkie zycie.Zelazne krzyze tez ciezkie i odkurzyc trzeba.
A nogi na starosc jeszcze ciezsze.
Nawet przeszlosc kiedys swietlista,teraz przygniata.

A Kurt z Gerda maja wszystko w d...
Pojechali na Wyspy Kanaryjskie.
A po przyjezdzie zatrudnia gosposie z Polen.
Moze i ja bym potrzebowal?...

BarbaraK
04-11-2009, 00:21
A teraz na temat.Lilu jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Nie zazdroszczę tym osobom,co ciężko pracują choćby na saksach.Gdybym miała korzystać z naszej opieki i miała do wyboru taki wyjazd, napewno bym pojechała.Powiedzcie ilu żyje jeszcze tych 90 latków,którzy byli w wermachcie i innych formacjach?I jeszcze do tego napewno nie wszyscy z ochotą szli do wojska i póżniej na wojnę.Nie można uogólniać całego społeczeństwa.A gdzie tu szeroko rozumiana tolerancja?
Cóż my tak bardzo wybrzydzamy na wykorzystywanie naszych krajan za granicą,za godziwe wreszcie pieniądze.Należy spojrzeć na naszych pożal się Boże biznesmenów,którzy w gorszy sposób wykorzystują swych wspólbratymców.
To święte oburzenie ma się nijak do sytuacji która bardzo często zdarza się w naszym kraju.

BarbaraK
04-11-2009, 21:02
Róziu prosiłaś o ustosunkowanie się do 13#.Otóż zarobek jak na polskie warunki jest wcale,wcale.I jeszcze raz nie dziwię się osobom,które chcąc zapenić sobie dostatniejsze życie, podejmują się tej pracy.
Wiadomo jak jest u nas z pracą dla osób po 50-ce,to niby mają tkwić w niemocy? Uważam ,że lepsze jest podjęcie takiej pracy,aniżeli czekanie na cud.

Mar-Basia
04-11-2009, 21:12
Róziu prosiłaś o ustosunkowanie się do 13#.Otóż zarobek jak na polskie warunki jest wcale,wcale.I jeszcze raz nie dziwię się osobom,które chcąc zapenić sobie dostatniejsze życie, podejmują się tej pracy.
Wiadomo jak jest u nas z pracą dla osób po 50-ce,to niby mają tkwić w niemocy? Uważam ,że lepsze jest podjęcie takiej pracy,aniżeli czekanie na cud.

Basiu, zarobek Euro 1500/miesiecznie plus zakwaterowanie i wyzywienie bez podatku i zadnych ubocznych swiadczen jest naprawde godnym zarobkiem dla osoby bez zawodowych kwalifikacji przy wykonywanej pracy "opiekunki".
A, ze w Niemczech i u Niemcow...to zupelnie inna dyskusja, ktorej nie nalezy mieszac z praca zarobkowa.

BarbaraK
04-11-2009, 21:23
Marbellko ,też tak uważam.I nie obrazajmy się na sąsiadów,że są zamożniejsi,a my czasami nie mamy co do garnka włożyć.Bo taki sposób myślenia jest niestety typowo polski.

dziunia_50
04-11-2009, 21:28
Popieram Twój sposób myślenia-pozdrawiam.

BarbaraK
04-11-2009, 22:05
Marbella123
co jest grane
o czym wy gadacie nie powiem miłe Panie
czy znowu w swojej naiwności wdepnełem, jakieś wasze
*****
nie możecie tak pogrywać z resztą formowiczów
pisze zawsze z potrzeby serca
jeżeli mam się poskarżyć
to to zrobię stare wyjadaczki
jeszcze raz jestem oburzony waszymi rozgryfkami
Jasinku,napisz do kogo personalnie się zwracasz,ponieważ byla również dyskusja między mną a Mirabellą,więc nie wiem o co Ci chodzi.Wydaje mi się ,że piszę na temat.Uściślij swoje pretensje.
To ja czuję się obrażona,ponieważ nie nazwalabym swoich odczuć g.....

Rozia
05-11-2009, 06:52
Co sie dzieje? Dlaczego adminka musiala tyle razy usowac posty w tym temacie?I to "za naruszenie"?!

Mar-Basia
05-11-2009, 09:07
Co sie dzieje? Dlaczego adminka musiala tyle razy usowac posty w tym temacie?I to "za naruszenie"?!

Rozia, bo poprostu komus odbila szajba...... i to nie pierwszy raz.


Piotruś nie był dzisiaj w szkole, Antek zrobił dziurę w stole (http://www.klub.senior.pl/), Wanda obrus poplamiła, Zosia szyi nie umyła, Jurek zgubił klucz, a Wacek Zjadł ze stołu (http://www.klub.senior.pl/) cały placek." "Któż się ciebie o to pyta?" "Nikt. Ja jestem skarżypyta."
(Jan Brzechwa)

Mamy takie cudaki na forum!!!!!:mad:

Pewnie mnie wywala w Kosmos za Brzechwe albo skarzypyta nacisnie trojkacik - niech im ziemia lekka bedzie.:D

jasinek123
05-11-2009, 09:09
bachakuj
nie mam pretensji do ciebie tak samo piszesz z potrzeby
serca jak ja .
pobędziesz troche dłużej w KSC zrozumiesz
jeżeli ktoś ma sprawniejsze pióro to
nie może grać przeciw innym
administrator troche póżno zareagował
Rózia wnioski wyciągnij sama!
mimo wszystko miłego dnia życzę

Alsko
05-11-2009, 12:08
Róziu, chciałaś wiedzieć, co myślimy na temat podjęcia pracy opiekunki w Niemczech.
Nie podjęłabym nigdy takiej pracy!
A że te panie ją podejmują? Zarobek nie jest niski, ale praca bardzo ciężka.
Tak postępują też - często wykształcone - Ukrainki i Białorusinki pracując w Polsce jako sprzątaczki lub opiekunki.
Nie znam niemieckich realiów. Czemu zatrudniają się "na czarno"? Przecież na pewno istnieją agencje? Bo zapotrzebowanie - jak widać - jest.
Pewnie nie mają udokumentowanych kwalifikacji. A może nie opłaca się praca legalna? Ich sprawa.

Jeśli tylko pojawi się na forum wątek na temat pracy za granicą - natychmiast uruchamia się u wielu osób pogarda dla rodaków wybierających taki sposób zarabiania. Nawet jeśli lekarz pracuje jako lekarz w Szwecji lub Wlk. Brytanii.
A że przyłoży się przy okazji jakiemuś Niemcowi - tym lepiej. Niemiec siedemdziesięciolatek urodził się w r. 1939? Nieważne. Jego rodzice lub dziadkowie są winni, ich wina spada na niego. Dlaczego?
Pamiętam, co mi zrobili hitlerowcy, ale...
Szkoda gadać!

amisu
09-05-2010, 22:26
Witam! poszukuję agencji dla opiekunek która ma siedzibę w niemczech i zatrudnia na tzw gewerbę. poszukuję agencji uczciwej, i oferujacej tylko i wyłącznie taką forme zatrudnienia. może któraś z Pań dla takowej pracowała i chwali sobie współpracę z nią. bardzo prosze o pomoc. Mam chłopaka Niemca i chcę zostać w DE na stałe. nie chcę być zatrudniona na polską umowę o pracę. bardzo dziekuje za pomoc, i prosze o odpowiedzi. pozdrawiam.

eledand
09-05-2010, 22:37
Slub powinnaś załatwiać w Niemczech wtedy wszelkie wstępne prawa nabywasz w ich kraju.Także zezwolenie na legalną pracę,oczywiście jest wielki plus jeżeli mówisz po niemiecku a wtedy możesz sie starać o prace w swoim zawodzie.

Kasandra1
09-05-2010, 23:27
W ramach mojej dzialalnosci zawodowej spotykam sie od wielu lat ze "zjawiskiem" pt. polskie opiekunki osob starszych w Niemczech. Jest to dzialalnosc nie do konca wyjasniona - czy jest to oficjalna praca,czy "na czarno".Kobiety,najczesciej po piecdziesiatce,przyjezdzaja do pracy na 6 tygoni,albo 3 miesiace,niektore na dluzej.Jest to jakby totolotek,na jaka rodzine sie trafi.Czasem,sa to dobrzy ludzie,uczciwi.Czasem,wiem to od tych "opiekunek",przezywaja tam koszmary,ale zaciskaja piesci,bo zarobek jest duzy.
Przecietnie,nie mniej niz 1000 euro na miesiac,ale najczesciej - 1200-1500 eu.

Moi Drodzy, albo jesteście źle poinformowane, albo was "wpuszczają" w maliny. Umowa o pracę na terenie Niemiec idzie za pośrednictwem czyli firma mieści sie w Polsce są to pośrednicy, którzy załatwią pracę jako opiekunka, przeważnie do osób starszych. Praca, jeżeli ma podłoże legalne, to pośrednik bierze swoją "pule" od zarobku opiekunki.
Podam przykład; Jeżeli opiekunka pracuje 12 godzin, w tym ma 3-4 godzin przerwy, na miesiąc na czysto zarabia okooło 700-800euro, pośrednik ubezpiecza i płaci podróż, no i pule swoją też bierze.

To, że kobiety sie narobią, to prawda, ale są informowane o tym, i wiedzą gdzie sie pakują. Wiele rodzin jest przyjemnych, nie wszystkie są złe niedobre. Zależy dużo od nastawienia drugiej osoby. Język niemiecki jak się umie choć trochę, ułatwia porozumienie.

Na "czarno" już coraz mniej osób przyjmują, choć się zdarzają. Ale te osoby pracują bez ubezpieczenia, troche to wysokie ryzyko. Zwłaszcza dla kobiet po 50-roku życia.

mariarynkiewicz
12-10-2010, 12:49
Teraz popularne są firmy, które oferują pracę na tzw. samozatrudnienie. Ale w Niemczech to też jest nielegalne, bo nie da się pracować u dwóch klientów naraz, a praca u jednego zleceniodawcy to dla niemców fikcyjne samozatrudnienie..

A jeśli chodzi o pracę na umowę o pracę, to tak jak piszesz jest np. w Promedica24. Praca jest ciężka, ale przynajmniej nikt tam nikogo nie oszukuje i nie ściemnia, a wszystko jest przejrzyste prawnie. Jeśli ktoś będzie zainteresowany jak to wygląda - służę pomocą. Pracowałam w Promedica24 przez kilkanaście miesięcy.

Ritunia
12-10-2010, 18:40
Witam,
pośredniczę w poszukiwaniu osób, które chcą wyjechać do pracy w Niemczech. Rzeczywiście osoby te są zatrudnione najczęściej w kraju (na różne umowy, zależy od firmy) z ubezpieczeniami i w ogóle wszystko legalnie, a do Niemiec wysyłane są w delegacje.
Ale zarobki w granicach 1200-1500 Euro, to już rzadkość. No i nie wyjeżdża się na cały rok, bo nie można, a jedynie w sumie na pół roku(z tego, co mi wiadomo).

marcel20106
08-07-2011, 22:21
A ja nie wierzę,że istnieje praca w Niemczech 1500euro..........normalnie nie wierzę.Przepraszam Barbara G.

Agnieszkae25
21-03-2013, 15:35
http://www.arbeitlandia.eu/oferty-pracy/321,demenz-und-pflegebetreuung-gesucht.htmla jednak istnieje.. niestety nie jest to lekka praca. im cięższa praca tym wyższe zarobki.

Kasandra1
21-03-2013, 16:06
http://www.arbeitlandia.eu/oferty-pracy/321,demenz-und-pflegebetreuung-gesucht.htmla jednak istnieje.. niestety nie jest to lekka praca. im cięższa praca tym wyższe zarobki.

W Internecie wszystko można przeczytać i oferują firmy,aby przyciągnąć ludzi (gruszki na wierzbie) niby doskonałe zarobki.
Czysta bzdura. Nie należy w to wierzyć,tym bardziej na wysokie zarobki.

sellenhel
21-03-2013, 18:35
W Internecie wszystko można przeczytać i oferują firmy,aby przyciągnąć ludzi (gruszki na wierzbie) niby doskonałe zarobki.
Czysta bzdura. Nie należy w to wierzyć,tym bardziej na wysokie zarobki.


W ofertach Arbeitlandii.eu piszą o zarobkach
i zaznaczają : "do" ale wcale po podpisaniu
umowy nie musi być ten górny pułap zarobku
który jest napisany a praca tak jak powiedziały
przedmówczynie do lekkich nie należy.

Rozia
12-04-2013, 11:26
Oczywiście - 1500 euro na miesiąc to dużo,moja znajoma zarabiała tak przy opiece nad małżeństwem.Teraz już nie pracuje tam- podziękowano jej za pracę z dnia na dzień,bo rodzina znalazła Rumunkę,której płacą 800 euro na miesiąc.
Ale,jak już pisałam,to duże ryzyko,z taką pracą.Ja codziennie obracam sią wśród polskich opiekunek w Niemczech,takich "na czarno" i takich "z firmy".Różne są sytuacje ale zawsze jest tak,że tą pracę podejmują osoby mocno zdeterminowane,w bardzo ciężkich sytuacjach życiowych i finansowych.

fili
01-04-2014, 15:55
Mam 61 lat jestem na emeryturze,chcialabym wykupic sobie ubezpieczenie ale nie wiem jakie ? prosze o rade jak to zrobic i gdzie?

Erebra
12-06-2014, 10:02
Ja oferuję pracę opiekunki w Niemczech (http://www.procare24.pl/?pageId=7).Wynagrodzenie jest bardzo korzystne bo,aż 1400 euro.Za dojazd oraz powrót nic się nie płaci.

Rozia
30-11-2014, 17:02
Erebra - to brzmi jak reklama! Nie baw się w to na tym Forum!

krysia1960
31-10-2017, 15:02
nie zgadzam się z tym, że opiekunki osób starszych to osoby, które nie mają wyboru i dlatego wybrały taki sposób na zarobek. Ja zdecydowałam się na pracę w opiece z własnego wyboru, bo taka praca ma wiele plusów. Co prawda jestem już po 50-tce ale wiem, że mogłabym pracować inaczej. w tym wieku można już wyjechać na dłużej do pracy bo dzieci już są dorosłe, a dzięki temu mogę żyć spokojnie w Polsce przez kilka tygodni. jeśli w dodatku znacie język niemiecki to zarobić można dosyć sporo. na mycare24 można określić w jakim stopniu potrafi się język i na tej podstawie dopasowują oferty pracy http://mycare24.pl/oferty-pracy

JerzyDomański
16-11-2017, 14:31
Moja kuzynka też pojechała do Niemiec jako opiekunka. Ofert w internecie jest ogromnie dużo https://www.jobs.pl/praca-za-granica/zdrowie-uroda-rekreacja/niemcy Obdzwoniła kilka agencji i wybrała jej zdaniem najlepszą. Dostawała na rękę 1200 euro, ale to właściwie były pieniądze na czysto, bo całą resztę kosztów miała pokrytych przez rodzinę lub agencje. Także całkiem jej się to opłacało.

AmeliaA66
17-04-2023, 15:40
Poszukiwanie pracy może być czasochłonne i stresujące, ale warto zainwestować w to swój czas, aby znaleźć ofertę, która będzie spełniała nasze wymagania i pozwoliła rozwijać się zawodowo. Jeśli interesuje Cię praca Kujawsko-Pomorskie od zaraz (https://fachpraca.pl/oferty-pracy/l/kujawsko-pomorskie/) to możesz zajrzeć sobie na portal FachPraca, gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji od lokalnych firm. To dobry sposób, aby poznać aktualne trendy na rynku pracy i zobaczyć, jakie kwalifikacje są pożądane przez pracodawców. Nie wahaj się również rozesłać swojego CV do firm, które Cię interesują - może akurat szukają osoby o Twoich umiejętnościach i doświadczeniu.