PDA

View Full Version : " Przyjażń"....


zdzislaw.bedrylo
12-11-2009, 13:33
Sygnalizuję temat-wątek"Przyjażń Polsko-Litewska"....
Jest to niestety wielka ściema......
Jestem ogromnie zbulwesowany jawną nienawiścią Władz Litwy
wobec Polaków....Stale słyszy się o zmuszaniu o Polaków do zmanie polskich końcówkach nazwisk,o dyskryminacji polskich szkół i wielu,wielu innych pociągnięcich...Jawna nienawiść....
Wiadomo Kłajpeda,walka o Wilno i itd.itd.....
Pytam jaka racja Stanu kieruje Prezydentem RP,że tak hołduje
Litwie i Gruzji....
Przecież oni nas mają stale za wrogów choć historia była inna.
Uważam,że należałoby to zrewidować i chłodno podejść do
tzw."Przyjażni Polsko-Litewskich"...
Temat-wątek do dyskusji....

senior A.P.
17-11-2009, 11:21
Temat i watek do dyskusji jest ale chetnych nie widze,wiec moze ja zaczne.
Polacy znaja takie powiedzenie:
"Msciwy jak... i Litwin ! "
Moglem sie o tym przekonac majac ..... i pierwsza zone z pochodzenia litewskiego.Ale bylo minelo.
Teraz Polakow na Litwie faktycznie traktuje sie jako.... (wyzej delikatnie napisano),jako tych,ktorzy Litwinom przeszkadzaja we wielu poczynaniach . Tu warto wspomniec Adasia Mickiewicza ,ktory tak pieknie pisal "Litwo Ojczyzno moja Ty jestes jak zdrowie....." . Teraz tego zdrowia zabraklo,a szczegolnie zdrowego myslenia i rozsadku .
Mam nadzieje,ze chociaz autor tematu podciagnie dyskusje,jak trzeba to i prowokacyjnie.
Racja stanu prezydentem RP nie kieruje ,to nim kieruja "one".
Przyjazni polsko-litewskiej nie bylo ,nie ma i nie bedzie .
Powod ? Dla madrych Polakow znany.

zdzislaw.bedrylo
17-11-2009, 16:23
Ja prowakacyjnie napisałem o "przyjażni polsko-litewskiej" ponieważ to bzdura....Tak bzdura....Czlowiek się zżyma jak oni
wypisują to w mediach..a Prezydent RP stale to podkreśla....
Troch zdrowego rozsądku......

Mavronka Freydis
18-11-2009, 07:44
"Msciwy jak... i Litwin ! "
Moglem sie o tym przekonac majac ..... i pierwsza zone z pochodzenia litewskiego.Ale bylo minelo.
A coz to za okrutna kobiete miales Seniorze, ze walczyla z Toba jak Litwini na polach Żalgirisu (po polsku - Grunwaldu)?

Lila
18-11-2009, 09:44
Za to druga jest jak Albrecht Hohenzollern.

senior A.P.
18-11-2009, 11:43
Taka okrutna to ona nie byla ale litewska krew po matce w niej plynela .Jezeli juz o Litwinach wiecej chcemy wiedziec ,to warto zapytac i poddac pod dyskusje : Co Litwninki /Litwini lubia ? To ze Polakow nie miluja to stara prawda ale co wiecej ???

senior A.P.
18-11-2009, 11:44
Lila !
Kim druga jest to juz wiem ale nie wiem jaka bedzie trzecia .

Mavronka Freydis
18-11-2009, 12:31
Lila !
Kim druga jest to juz wiem ale nie wiem jaka bedzie trzecia .
Seniorze, powiadaja do trzech razy sztuka.
To co napisze nie ma nic wspolnego z Toba, ale pracowalam kiedys z facetem, ktory na trzecia szanse wybral kolege z dzialu, w ktorym pracowal.

Kazimierz
18-11-2009, 13:19
Miało być o przyjażni polsko-litewskiej, a tu widzę, jak zwykle dewiacje.
Zdzisiu ! Jako,że w Twoich żyłach płynie,moim zdaniem, najwięcej krwi litewskiej, a raczej jest najwięcej "litewskich" genów,powinieneś zdecydowanie być za tą przyjaźnią, zgodnie z przysłowiem "kto się lubi,ten się czubi".
Mieliśmy. i mamy, tyle ze sobą wspólnego, że powinniśmy podkreślać co nas łączy, a nie rozpamiętywać co nas kiedyś poróżniło. Szczególnie teraz, kiedy mamy znowu nową Unię Polsko-Litewską, w ramach Unii Europejskiej.
Ja jestem zdecydowanie za tą Unią. Grunwald-Tannenberg-Żalgiris powinien nas łączyć, a nie dzielić już więcej.
Powinien nas łączyć Dzień 9 maja, Dzień Europy !

Pani Slowikowa
18-11-2009, 13:40
Taka okrutna to ona nie byla ale litewska krew po matce w niej plynela .Jezeli juz o Litwinach wiecej chcemy wiedziec ,to warto zapytac i poddac pod dyskusje : Co Litwninki /Litwini lubia ? To ze Polakow nie miluja to stara prawda ale co wiecej ???


Litwini na pewno lubia litewska kielbase ( Ja tez)

Ciekawe jednak ze Polacy lubia Litwinow..

senior A.P.
19-11-2009, 10:54
Dewiacje tez ludzi ruszaja i juz dyskusja jest !
Kazimierzu !
Nie zachwalaj wszelkich unii jak i spolek ,bo tym cwierkaja nawet jaskolki .
Litwini to taki narod ,ktorymu latwo wmowic ,ze jest piekny i silny ale rzeczywistosc jest inna.
O Polakach powiedziano ,ze przed szkoda jak i po niej jest glupi,a Litwini juz podobno rodza sie naiwni .

Mavronka Freydis
22-11-2009, 10:54
Kazimierz nie lubi jak ktos pisze o burzliwych zwiazkach. Woli dotykac polityki niz kobiet. I slusznie. Politycy maja mniejszy wplyw na osobiste zycie niz zony a ich kadencja jest znacznie krotsza niz sredni zywot malzenskiego zwiazku.
Wracajac do przyjazni polsko litewskiej to nie ma co robic sobie zludzen. W obu krajach istnieja grupy ludzi podsycajace wzajemna niechec. Kazimierz wypowiadajacy sie w watku o faszystach wie dobrze co mam na mysli.

senior A.P.
27-11-2009, 11:36
Faszystow doszukac sie mozna w kazdej narodowosci .
Co do politykow to sa tez rozmilowani ale w partiach .Z miloscia u nich to tak jak z zywieniem niektorych zwierzat - kto daje jesc tego sie kocha !
Inna sprawa z uzywkami i sexem - u politykow bywa roznie - po trzezwemu i na rauszu tez czyli cos tam,cos tam.
Przyjaznie warto zawierac ale te prawdziwe.