PDA

View Full Version : 11 listopada swieto faszyzmu? (dla niektórych)- kto bezcześci Święto Niepodległości?

Mavronka Freydis
13-11-2009, 11:58
http://bi.gazeta.pl/im/6/7249/z7249036Z.jpg

-"Pytany o reakcję policji na faszystowskie hasła i gest hitlerowskiego pozdrowienia, rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler odpowiedział: - Policja nie interweniuje w takich sytuacjach. Wszystko skrupulatnie nagrywamy, a potem analizujemy.
Policja zatrzymała za to 14 młodych ludzi, którzy usiłowali przeszkodzić pochodowi polskich faszystów."-

Po drugiej stronie Odry niemieccy faszysci wywieszaja hasla powitalne dla Polakow

http://d.polskatimes.pl/k/r/7/91/fb/4a1ad9217b89e_k2.jpg

Na Wyspach bija Polakow az huczy. Media cenzuruja drastyczne zdjecia pokrwawionych Polakow. Podobnie dzieje sie w kazdym europejskim kraju. W Stanach gazety publikuja zdjecia z haslami antyzydowskimi. Narasta izolacja polskiej dyplomacji. Radek Sikorski zamiast brylowac na salonach siedzi w ambasadzie. Celowo przekreca sie slowa polskich politykow, aby pokazac Polske w zlym swietle. Rosyjska telewizja NTV pokazuje polskich faszystow w przerwach reklamowych podczas nadawania filmow wojennych. Czy Polsce potrzebna jest ta cala heca?
Ciekawe, ze politycy maja ogromne opory z wydaniem zgody na przemarsz homoseksualistow. Czyzby blizej im bylo do faszystow? A moze chodzi o spowodowanie calkowitej izolacji Polski i powrot do sredniowiecza? Wyborco glosuj! Zebys czasami nie obudzil sie z reka w nocniku!

Kazimierz
13-11-2009, 13:42
Ten tytuł wątku jest chybiony. Ten wątek powinien raczej nazywać się: "To się zdarzyło 11 listopada".
W nasze święto narodowe podłączają też polscy nacjonaliści, pogrobowcy przedwojennego ONR.
Nacjonalizm jest niestety wszędzie, ale to teraz haniebny margines dla każdego narodu.
A byłe NRD to teraz bastion pruskiego nacjonalizmu, który odradza się tam, żeruje na animozjach między Niemcami i Polakami,chce rewizji granic.
Ale, wschodnie Niemcy, byłe NRD, to nie te całe Niemcy i Polacy znajdują z nimi prawdziwe zrozumienie i przyjaźń w ramach ZJEDNOCZONEJ EUROPY.
Nie pozwólmy, aby nacjonalizm gdziekolwiek się odrodził i , mam nzdzieję, że następne pokolenia Polaków na to nie pozwolą. Dla mnie narodowy dotyczy wszystkich Polaków, nacjonalistyczny tylko nielicznych Polaków.

siekierka
13-11-2009, 14:12
11 listopada 1918 roku dwa imperia rosja i prusy musiały ugiąć się przed wolą dotychczas ujarzmiomych narodów i Państwa całego szlaku od krajów bałtyckich i Polski , przez Czechosłowację po Jugosławię odzyskały Niepodległość.
Nazywanie Niepodległości faszyzmem jest podłością w Twoim wykonaniu szczególnie wyrafinowaną, bowiem gdy zaczęłaś się ukazywać na forum, wydawałaś się być osobą kulturalną.
Nie będę tego dalej komentował.

Pani Slowikowa
13-11-2009, 16:15
http://bi.gazeta.pl/im/6/7249/z7249036Z.jpg

-"Pytany o reakcję policji na faszystowskie hasła i gest hitlerowskiego pozdrowienia, rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler odpowiedział: - Policja nie interweniuje w takich sytuacjach. Wszystko skrupulatnie nagrywamy, a potem analizujemy.
Policja zatrzymała za to 14 młodych ludzi, którzy usiłowali przeszkodzić pochodowi polskich faszystów."-

Po drugiej stronie Odry niemieccy faszysci wywieszaja hasla powitalne dla Polakow

http://d.polskatimes.pl/k/r/7/91/fb/4a1ad9217b89e_k2.jpg

Na Wyspach bija Polakow az huczy. Media cenzuruja drastyczne zdjecia pokrwawionych Polakow. Podobnie dzieje sie w kazdym europejskim kraju. W Stanach gazety publikuja zdjecia z haslami antyzydowskimi. Narasta izolacja polskiej dyplomacji. Radek Sikorski zamiast brylowac na salonach siedzi w ambasadzie. Celowo przekreca sie slowa polskich politykow, aby pokazac Polske w zlym swietle. Rosyjska telewizja NTV pokazuje polskich faszystow w przerwach reklamowych podczas nadawania filmow wojennych. Czy Polsce potrzebna jest ta cala heca?
Ciekawe, ze politycy maja ogromne opory z wydaniem zgody na przemarsz homoseksualistow. Czyzby blizej im bylo do faszystow? A moze chodzi o spowodowanie calkowitej izolacji Polski i powrot do sredniowiecza? Wyborco glosuj! Zebys czasami nie obudzil sie z reka w nocniku!

Swiat w oczach oszoloma:) Hitler tez taki byl zawziety!!

Mag
13-11-2009, 16:51
"Źle się dzieje w państwie duńskim..." Ale czy kiedykolwiek działo się dobrze?

Mavronka Freydis
13-11-2009, 17:03
Ten tytuł wątku jest chybiony. Ten wątek powinien raczej nazywać się: "To się zdarzyło 11 listopada".

Tytul zostal zmieniony, zeby juz nie bylo zadnych watpliwosci.
4 lipca obchodzi sie Swieto Niepodleglosci w USA. Gdyby tego dnia wyszli na ulice faszysci to zanim interweniowalaby policja ludzie sami rozszarpaliby ich na strzepy. W Polsce faszystow sie ochrania, a tych ktorzy zwracaja na to uwage opluwa. Dla mnie jest rzecza niepojeta, ze w takim dniu i wogole w jakimkolwiek dniu faszysci demonstruja swoja obecnosc w miejscu publicznym.

Zastanawiam sie jaka to sila wynosi tych ludzi na powierzchnie? Komu zalezy na osmieszaniu Polski i pokazywaniu jej w tak bardzo niekorzystnym swietle? Kto pdszeptuje polskim politykom, zeby wydzierali sobie samolot i byli legitymowani przez byle portiera, ktory od innych odbiera plaszcze i parasole? Skad biora sie europoslowie, ktorzy jak zaczynaja mowic to pustoszeja sale?
Tak jest taka sila, ktorej zalezy na kompletnej izolacji Polski. Sila przeciwna podpisaniu Traktatu Lizbonskiego, bo tracaca wplywy na bezwolnych politykow, ktorzy dzieki niej wogole istnieja.

Mag
13-11-2009, 17:07
Mavronko....Przemawiasz niemalże jak Kasandra !:)
Ale fakt...coś jest na rzeczy !

Pani Slowikowa
13-11-2009, 17:11
Tytul zostal zmieniony, zeby juz nie bylo zadnych watpliwosci.
.

Dobrze ze zostal zmieniony .. bo nie watpliwosci on budzil a raczej pewnosci niezbyt pochlebne dla ciebie..

Zmienilas .. czyzby ze strachu??

Nie boj sie. Tak latwo nie jest kogos wywalic z tego forum.

Ja bede cie bronic ewentualnie bo uwazam ze kazdy ma prawo do wypowiedzi bez ewentualnego " rozszarpania go na kawalki"

Komu zalezy na osmieszaniu Polski i pokazywaniu jej w tak bardzo niekorzystnym swietle

Juz kiedys sie nad tym zastanawialam.. ale nikt nie podchwycil wtedy dyskusji na ten temat.
Dobrze ze chociaz ty...

jano43
13-11-2009, 17:22
Oj,chyba strzelasz Mavronko z armaty do muchy.Po pierwsze niezależnie co sadzić o ludziach z ONR-u czy Młodzieży Wszechpolskiej to przecież nie są takimi durniami,żeby poradować kiedy nikt nie zwróci na nich uwagi.Wybiera się święto-to oczywiste.Po drugie;czy gdyby im zabronili takiej manifestacji i oni by się nie pokazali to by oznaczało,że takich ruchów w Polsce nie ma? A tak przynajmniej można ich było policzyć.Przez pierwsze kilkadziesiąt lat po wojnie wolno było uczestniczyć tylko w oficjalnych zgromadzeniach.Jak się to skończyło dla wyznawców takich poglądów?Czy jest jakiś kraj,w którym nie byłoby zwolenników nacjonalistyczno-szowinistycznych ideologii?Pewna jesteś,ze Izrael nie ma podobnych problemów?A jeśli chodzi o Niemcy to tam oficjalnie działa partia o nazwie NPD niewątpliwie w dużym stopniu sukcesorka NSDAP.Dzisiaj nie wolno tam podnosić ręki w wiadomym geście.Ale czy tak będzie zawsze?

babciela
13-11-2009, 17:38
Mavronko, piszesz, że nigdzie w zadnym kraju,nie ma tego typu demonstracji. Będąc 2 lub 3 lata temu w Norymberdze( w koncu kolebce tego haniebnego ruchu)widzialam w samym centrum taka demonstracje- w gorszym może wydaniu- bo mlodzi ludzie, oprocz odpowiednich rekwizytów prowadzili na smyczy psy- wilczury. Wszędzie - w każdym kraju mamy oszolomów-ci demonstrujący chyba nie bardzo wiedza, co to za ideologia,sa głupi,niedojrzali.Może właśnie w tym szalenstwie jest metoda- nie zwracac za duzej uwagi, przepraszam - olac to,nie zwracanie uwagi i niekoncentrowanie uwagi na tym co niegodne powoduje, że ci smarkacze szybko znikna. Jeszcze jedno- kazdemu narodowi potrzeba igrzysk i chleba- my mamy igrzyska- nie mamy za dużo tego drugiego- a to rodzi olbrzymie frustracje. Nie mamy ludzi z charyzmą równa Piłsudskiemu , czy Janowi Pawłowi II- .L pamietac nalezy ze my budujemy swoja demokrację 20 lat- podczas gdy inne narodu maja ją od wieków...Voila...

Mavronka Freydis
13-11-2009, 17:42
Trudno zastanawiac sie co bedzie w Niemczech za kilka czy kilkanascie lat. Zanim dozyjemy tej daty Polska moze znalezc sie w kompletnej izolacji. Neofaszysci z Niemiec pokazuja palcem na Polske i zadaja od wladz takich samych przywilejow. Swoja droga ciekawa jestem jak wygladaloby spotkanie polskich i niemieckich faszystow? Moze niepotrzebnie przelano krew podczas II wojny swiatowej?

jip
13-11-2009, 17:43
Mavronko, piszesz, że nigdzie w zadnym kraju,nie ma tego typu demonstracji. Będąc 2 lub 3 lata temu w Norymberdze( w koncu kolebce tego haniebnego ruchu)widzialam w samym centrum taka demonstracje- w gorszym może wydaniu- bo mlodzi ludzie, oprocz odpowiednich rekwizytów prowadzili na smyczy psy- wilczury. Wszędzie - w każdym kraju mamy oszolomów-ci demonstrujący chyba nie bardzo wiedza, co to za ideologia,sa głupi,niedojrzali.Może właśnie w tym szalenstwie jest metoda- nie zwracac za duzej uwagi, przepraszam - olac to,nie zwracanie uwagi i niekoncentrowanie uwagi na tym co niegodne powoduje, że ci smarkacze szybko znikna. Jeszcze jedno- kazdemu narodowi potrzeba igrzysk i chleba- my mamy igrzyska- nie mamy za dużo tego drugiego- a to rodzi olbrzymie frustracje. Nie mamy ludzi z charyzmą równa Piłsudskiemu , czy Janowi Pawłowi II- .L pamietac nalezy ze my budujemy swoja demokrację 20 lat- podczas gdy inne narodu maja ją od wieków...Voila...
Elu nie przekonasz, że inaczej jest, jak ktoś sobie zakoduje, i w dodatku jego celem takie kodowanie jest, to możesz porównywać, ten ktoś i tak myśli, że myśli prawidłowo... zagmatwałem ale to psa wina....

Mar-Basia
13-11-2009, 17:59
Babcielu, w wielu panstwach sa proby podjecia takich demonstracji. Kiedys probowali tego ruchu w Hiszpanii, zrobili burde na meczu foot gdzie grali czarni pilkarze. Zlapali godsci - 3 lata wiezienia w tym dwa w zawieszeniu i rok odsiedziec musieli. Nie nalezy zapominac, ze Hiszpania w pewnym okresie czasu byla raczej nazistowska i szla reka w reke z Hitlerem....mimo to tego typu ruchy nie sa tolerowane przez rzad, nawet w ramach "DEMOKRACJI I WOLNOSCI SLOWA". W kazdym razie nie ma mozliwosci takich demonstracji.
Gdyby np sprobowali taki numer odstawic we Francji - wyroki bylyby duzo surowsze....a w Angli...odradzam aby tego probowali.

Nie moge sie zgodzic z rozumowaniem, ze Polska demokracja jest mloda - tylko 20 lat. My bylismy swiadkami obozow koncentracyjnych, hanbiacych bestialstw zbrodni nazistowskich ....i mowic, ze nasze dzieci, wnuki sa "niedojrzalymi smarkaczami , mlodymi oszolomami, newiedzacymi co to za ideologia "nazizm". Przepraszam, ale ktos wychowal te potwory....jak bedzie wygladal swiat jak im glow nie utniemy od poczatku. Przeciwnie, nalezy zwracac uwage i walczyc bez pardonu z tymi "milusinskimi". Nie nalezy chowac glowy w piasek.:mad:

Gdyby moje dziecko znalazlo sie w takiej demonstracji i nosilo sztandary nazistowskie, powyrywalabym mu/jej nogi z dupy (przepraszam za doslowne okreslenie) i dala po pysku, ze zobaczyloby gwiazdy. :mad:

Karol X
13-11-2009, 18:32
Policja w zadnym z krajow UE nie wydalaby zezwolenia na przeprowadzenie manifestacji nazistowskiej w dniu swieta narodowego.
Moze ktos,kto przyjmowal podanie na policji nie wiedzial,co oznacza dzien 11 listopada?

30 listopada odbedzie sie podobna demonstracja w Lundzie.
I znow jak co roku dojdzie prawdopodobnie do starc z przeciwnikami nazizmu.Policja bedzie ochraniac tych,ktorzy maja zezwolenie na przemarsz ulicami miasta,demonstrujac miedzy innymi wrogosc do obcokrajowcow.
Nikt nie wydalby na policji pozwolenia na podobna demonstracje 6 czerwca - w dniu swieta narodowego Szwecji,ktore ma integrowac ludzi,a nie dzielic.

Mavronko
Nie udzielam sie na watkach politycznych,ale obserwuje z Twoich postow wielka niechec do Polakow i do wszystkiego co polskie.
Gdybys otwierala podobne watki,czy pisala posty w tonie takiej wrogosci do rzadu Izraela jak to czynisz w stosunku do rzadu polskiego i wszystkiego co polskie,to z pewnoscia mialabys klopoty(ja rowniez gdybym pisal w podobnym tonie jak Ty).
Czy naprawde wszystko w Izraelu jest doskonale?

Oboje,Ty i ja mieszkamy poza granicami Polski i wiesz doskonale jak to wyglada.
Sa pewne granice wypowiedzi.Niestety.
Wszystko zle,wszystko niedobre,ani jednego pozytywnego postu,w ktorym bylabys za cos wdzieczna temu krajowi,ktoremu na imie Polska.

Lila
13-11-2009, 18:32
Koniecznie trzeba to obejrzeć.
http://www.youtube.com/watch?v=YfdG9jDtID0

I nie ma co dopisywać faszyzmu do polskiego święta narodowego.
Czytam o konsekwencjach ..
Faktycznie są. W Norymberdze.
http://ifotos.pl/mini/rapwep.jpg (http://ifotos.pl/zobacz/rapwep.jpg)
Twórca krasnalów z podniesionymi prawicami, odpowie przed sądem za krzewienie nazizmu.

A uczestnicy pochodów i nazistowskich wyczynów?
Skądże znowu.

Kazimierz
13-11-2009, 19:44
Lilu ! Moim zdaniem, Duch Nacjonalizmu, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jak to się u nas ładnie mówi "z mlekiem matki".
Pretensje terytorialne, podobnie. Niemcy do terytoriów z których zostali w ten, czy inny sposób, usunięci po II WŚ, a my do ziem na wschodzie , do których wciąż mamy pretensje, mimo, że tam już powstały niepodległe państwa itd.
Krótko mówiąc, albo pogodzimy się, my i Niemcy, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wolność zamieszkania tam gdzie chce, na terytorium Zjednoczonej Europy. Liczę,że wcześniej czy póżniej, Białoruś i Ukraina dołączą do ZE i problemy łączenia terytoriów "na siłę" przejdą do historii. Napewno to potrwa jeszcze wiele lat, ale już teraz trzeba zwalczać nacjonalistyczne pretansje, terytorialne i inne, po jednej, jak i po drugiej stronie.

siekierka
13-11-2009, 20:30
Elu nie przekonasz, że inaczej jest, jak ktoś sobie zakoduje, i w dodatku jego celem takie kodowanie jest, to możesz porównywać, ten ktoś i tak myśli, że myśli prawidłowo... zagmatwałem ale to psa wina....

Jip - dziś pochwaliłeś mnie, teraz ja muszę pochwalić Ciebie. Okazuje się, że jak wywodzimy się ze wspólnej Ojczyzny, to mamy do niej jednakowo sentymentalny stosunek.
Ojczyzno moja Zyj ! :)

babciela
13-11-2009, 22:01
Marbello,gówniarze sami sobie glowy utna- pożyjemy, zobaczymy. Drugie- to inne narody nie wiedza co to były obozy koncentracyjne, i kto je stworzył. Polacy wiedza, mlodzi tez. I ja wierzę ,że rośnie nam fajne , prezne , energiczne pokolenie, i oni nie mysla o gestach,nazizmie,szowinizmie- oni czuja się (już) obywatelami Europy,nie zapominając o patriotyzmie i lojalnosci wobec własnego kraju

tadeusz50
13-11-2009, 22:18
Marbello,gówniarze sami sobie glowy utna- pożyjemy, zobaczymy. Drugie- to inne narody nie wiedza co to były obozy koncentracyjne, i kto je stworzył. Polacy wiedza, mlodzi tez. I ja wierzę ,że rośnie nam fajne , prezne , energiczne pokolenie, i oni nie mysla o gestach,nazizmie,szowinizmie- oni czuja się (już) obywatelami Europy,nie zapominając o patriotyzmie i lojalnosci wobec własnego kraju
Masz rację Elu-babcielu. Dodam jeszcze, że jak w każdym pokoleniu bywają czarne owce. Z części tej młodzieży (dziś rozwydrzonej) wyrosną wspaniali i mądrzy ludzie. Część pozostanie tymi kim są obecnie małymi rozwydrzonymi oszołomami. Przecież idealnego pokolenia nie było, nie ma i nie będzie.

Kontousuniete
13-11-2009, 23:09
Drugie- to inne narody nie wiedza co to były obozy koncentracyjne, i kto je stworzył.

Doktryna:
-"Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą"

No i są narody, które zaczynają się dowiadywać kto zbudował obozy koncentracyjne i kto jest odpowiedzialny za Holokaust.
....tak więc Babciuelu, raczej nie podzielam Twojego optymizmu.

Mar-Basia
14-11-2009, 00:08

Mam wrazenie, ze prowadzimy "dialogue de sourds" (dialog gluchych) lub nie gramy na tych samych kordach. Jak wszedzie na swiecie jest dobro i zlo, wspaniala mlodziez i czarne owce. Tylko w tym przypadku temat jest "cienki", bardzo cienki! Jezeli mlodziez jest tak wspaniala i wszystko wie (obozy koncentracyjne, morderstwa nazistowskie i bestialstwa) to skad nagle w Polsce, naszej drogiej kazdemu ojczyznie znajduja sie takie zakaly? Przeciez nie spadli z powietrza! Ktos ich urodzil, wychowal, wyzywil i zywi!!!...zaszczepil doktryne nazizmu!!!!!

Jeszcze raz przeczytalam prase Polska i sprawozdania z tej "manifestacji" pod ochrona policyjna aby bron Boze, ktoremus z nich wlos z glowy nie spadl. Czytalam tez echa w prasie europejskiej i swiatowej. Jednoglosnie wszyscy potepili te manifestacje i wyrazili ubolewanie, ze cos takiego moglo zaistniec, wlasnie w Polsce, kraju, ktory najbardziej ucierpial od nazizmu.

Mnie dodatkowo zdziwil i zasmucil fakt, ze na tym watku nie znalazla sie jedna osoba, ktora zdecydowanie potepila ten akt, bez zadnych tlumaczen, ze to lub owo, ze mlodzi, nieswiadomi. A juz szczeka mi opadla kiedy przeczytalam czarno na bialym, ze z czesci tej mlodziezy (dzis rozwydrzonej) wyrosna wspaniali i madrzy ludzie a czesc pozostanie tymi kim sa obecnie (malymi rozwydrzonymi oszolomami). Jestem ciekawa jak beda zyli ci "wspaniali" z pietnem, ze w dawnej mlodosci wychodzili na ulice ze sztandarami i sloganami nazistowskimi i rasistowskimi w dniu tak dla nas waznym, rocznicy odzyskania niepodleglosci w Polsce. Moze poprostu maja specyficzne sumienia...lub moralnosc.

Wybacz Elzbieto, ale ciezko mi to przetrawic. Moje zrozumienie patriotyzmu , ex-dziecka Oswiecimskiego jest troche inne i cale szczescie, bo inaczej nie moglabym spac spokojnie!

Z hitlerjungen tez wyrosli dobrzy ojcowie rodzin, "madrzy i wspaniali ludzie", wg ich matek i ojcow. :mad:

Alunia
14-11-2009, 00:25
Mnie dodatkowo zdziwil i zasmucil fakt, ze na tym watku nie znalazla sie jedna osoba, ktora zdecydowanie potepila ten akt, bez zadnych tlumaczen, ze to lub owo, ze mlodzi, nieswiadomi. Jestem ciekawa jak beda zyli ci "wspaniali" z pietnem, ze w dawnej mlodosci wychodzili na ulice ze sztandarami i sloganami nazistowskimi i rasistowskimi w dniu tak dla nas waznym, rocznicy odzyskania niepodleglosci w Polsce. Moze poprostu maja specyficzne sumienia...lub moralnosc.
Masz rację Marbellko! Wypowiadam się przeciw takim postawom i nie znajduje dla nich tłumaczenia
ani tu w Kraju nad Wisłą, ani za Odrą.
Zastanawiam się gdzie MY popełniliśmy błąd. My dorośli. Może za dużo pseudo-martyrologii w ustach ludzi, którzy nie zasługują na szacunek, bo trąci jawnym fałszem?
Może młodzież nie ma autorytetów?
Patriotyzm dla niej nic nie znaczy?
Albo dlatego, że w szkołach kształcimy a nie kształtujemy?
Cy też religia nie uczy etyki i moralności, a religijność kończy się na progu kościoła (z rzadka odwiedzanego)?
A ponoć:
Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie.
Jakie? Strach pomyśleć!

Kontousuniete
14-11-2009, 02:03
Z Hitlerjugend tez wyrosli dobrzy ojcowie rodzin, "madrzy i wspaniali ludzie", wg ich matek i ojcow. :mad:

Ano wyrośli, wyrośli!
... przed jednym byłym członkiem Hitlerjugend, klękają narody.
Przewrotność ludzka, czy zrządzenie boskie?

Kontousuniete
14-11-2009, 02:23
Jezeli mlodziez jest tak wspaniala i wszystko wie (obozy koncentracyjne, morderstwa nazistowskie i bestialstwa) to skad nagle w Polsce, naszej drogiej kazdemu ojczyznie znajduja sie takie zakaly? Przeciez nie spadli z powietrza! Ktos ich urodzil, wychowal, wyzywil i zywi!!!...zaszczepil doktryne nazizmu!!!!!

No własnie kto zaszczepił im tę doktrynę?
Jak myślisz? Czy matki Hitlera i Stalina, zamiast uczyć ich bawić się zabawkami, uczyły ich zabijania ludzi, a ich ojcowie uczyli ich budowania komór gazowych?

Jadzia_G
14-11-2009, 05:27
Obejrzałam filmy o nazistach, które podesłała nam Lila i ciekawa jestem wypowiedzi naszych koleżanek które mieszkają w Niemczech. Czy dobrze im tam i czy czuja się zagrożone. No muszę przyznać że .......skóra cierpnie jak się to ogląda........ale lepiej nie myśleć co by było gdyby......Dobrze że to zobaczyłam.:mad:

tadeusz50
14-11-2009, 09:15
Nie odpowiadam za brak zrozumienia tekstu pisanego i wyciąganiu swoich wniosków.

babciela
14-11-2009, 10:01
Mavronko, mniej agresji, obrażania innych- może potrzebuiesz pomocy- bo twoje teksty pałaja nienawiscia i co gorsza pogarda do niektórych forumowiczów. Nienawisc rodzi nienawisc- czy Ty potrzebujesz az takich bodżców. Po co?-leczysz swoje kompleksy?. Marbello , ja nie pisalam, albo zle zrozumiałaś- ,że z tych oszołomów wyrastaja wspaniali ojcowie i męzowie.Ja pisałam o braku autorytetow moralnych, o biedzie- to rodzi frustrację tej częsci mlodych, i ruchy które nie powinny miec miejsca. ale to jest garstka głupoli, która nia ma szans zaistniec.NIE MA, i roztrząsanie, co by bylo gdyby... nie ma sensu- bo nigdy nie dojdzie do zaistnienia partii nazi w tym kraju , w którym ja mieszkam. Niemcy równiez nie zwracaja większej uwagi na ten ruch, bo społeczenstwo syte ,bogate nie ma interesu pakowac się wbrudne historie. We Freiburgu byly demonstracje, ale przeciwko obecnosci wojsk niemieckich w krajach okupowanych przez Amerykanów i innych - w tym niestety Polaków...

Alsko
14-11-2009, 11:17
(...)
W Twoim profilu zamiast osoby zobaczylam lodke. Czy mozna rozmawiac z lodka? Plyn po morzach i rozslawiaj imie szkutnika, ktory Cie stworzyl. Moze uda Ci sie gdzies doplynac zanim skonczysz na dnie. Obrzydliwe jest Twoje zachowanie. Zjawilas sie "ni z gruchy ni z pietruchy" i zamiast odniesc sie do watku to obszczekujesz tworce tematu, ktory daje Ci mozliwosc zaistnienia. Wiem ze cierpisz na dysleksje, ale nie mozesz stale liczyc na moja poblazliwosc. Mavronko, tak napisałaś do dwóch użytkowniczek forum. Takich Twoich wypowiedzi jest dużo więcej. Prowokujesz, żeby moć właśnie tak napisać. Hmm...
Mnie za Twój profil wystarcza to, co piszesz. Weszłaś, napisałaś parę słów o sobie, a potem... "obszczekujesz" Kraj, rząd, obywateli, obrażasz piszących na forum. Nie przebierasz w słowach.
Kim Ty jesteś, że przyznajesz sobie prawo do wydawania ocen i patrzenia na wszystkich z góry? Po co to robisz? Leczysz coś takim kosztem?
Brzydko wykorzystujesz to, że jesteś z Izraela. Bardzo łatwo więc naszą niezgodę na takie postępowanie podciągnąć pod antysemityzm.
Pomijam Twoje zapatrywania na różne sprawy. Nie zgadzam się z nimi przeważnie, ale dyskutować z Tobą nie będę, bo musiałabym zniżyć się do Twego poziomu zachowania.
Zniżyć się, bo, delikatnie mówiąc, postępujesz poniżej krytyki.

Mar-Basia
14-11-2009, 12:14
Niech jej Wielki Duch czuwający nad Jerozolimą przebaczy i pozwoli dowoli karmić się tłustym, wieprzowym mięsem.

Jakie to prostackie!!!! Tylko na tyle cie stac? Dlaczego nie mozecie dyskutowac pragmatycznie, nazwac czarne czarnym a biale bialym. Fakt byl, manifestacja nazistowska miala miejsce. Nalezy sie zastanowic aby takie "procesje" sie nie powtarzaly w NASZYM kraju. Siekierko, dobrze zrozumiales NASZM KRAJU!!!!!

Wyrazilam swoje zdanie, ze ta manifestacja mnie przerazila, widzialam wstawki z TV Francuskiej i Hiszpanskiej. To nie sa zarty. Niektore wasze wypowiedzi tez mnie przerazaja. Tylko tyle chce powiedziec.:confused:

Mar-Basia
14-11-2009, 14:51
Moi drodzy, watek jest o haniebnej manifestacji nazistowkiej, ktora mialal miejsce w dniu 11.11.2009.

Dyskusja potoczyla sie niezdrowa droga i to mi sie bardzo niepodoba. Moze wrocimy do tematu i rozsadnie przedyskutujemy jak do tego doszlo, ze naszym kraju, ktory tyle ucierpial od nazistow - sa tego typu problemy.
Nie nalezy chowac glowy w piasek i minimalizowac problemu. Dzis wg Was "maly" nic nie mowiacy problem...a jutro bedzie to DUZY problem. Nie patrzcie co sie dzieje " u innych" - wybierajmy kamyczki w naszym wlasnym ogrodku.

Nie chce sie z Wami wciagac z "przecieranki" bo nie o to chodzi. Oczekiwalam, ze zgodnie potepicie te dobrze zorganizowana i przygotowana demonstracje - jednak sie pomylilam. Podobno zawsze mozna pomarzyc.

Czy wogole zastanowiliscie sie kim sa ci neonazisci? Sa przeciez zarejestrowana organizacja - co oznacza nie musza sie ukrywac i maja pelna swobode dzialania. Kto ich utrzymuje finansowo? Czy przypadkowo nie sa dotowani ze srodkow panstwowych (Waszych podatkow).

Postarajcie sie pragmatycznie przedyskutowac te sprawe - bez nagonek, wycieczek osobistych - nie odbiegajac od tematu.

Jezeli uwazacie, ze jest to bolesne i niemozliwe dla Was - zamknijcie watek na znak protestu, ze tych spraw nie powinno sie poruszac na forum KSC i pozostawic neonazizm w Polsce swojemu biegowi.

PS. Ciagle pamietam organizacje Mlodziezy Wszechpolskiej" i ich lidera Jacka Gietrycha, organizacji liczacej tylko 3 tys. czlonkow, skrajnie prawicowa o podlozu nazistowskim, znana z wulgarnego ekstremizmu. Jezeli sie nie myle, a moze prasa klamala, to wlasnie oni brali udzial w licznych imprezach neonazistow i na tle plonacych swastyk krzyczeli "Sieg heil".

Ci czlonkowie, 3 tys osobnikow i osobniczek - nie wylecieli w Kosmos. Sa wsrod nas, zajmuja miejsca w polityce panstwa.

Wlasnie to jest ten "maly problem", ktory nie ma znaczenia. Dla mnie, dziecka wojny, ktore wie co jest nazizm - jest to duzy problem i to w karaju gdzie sie urodzilam!!!!!!!!:mad:

POLA
14-11-2009, 15:40
PS. Ciagle pamietam organizacje Mlodziezy Wszechpolskiej" i ich lidera Jacka Gietrycha, organizacji liczacej tylko 3 tys. czlonkow, skrajnie prawicowa o podlozu nazistowskim, znana z wulgarnego ekstremizmu. Jezeli sie nie myle, a moze prasa klamala, to wlasnie oni brali udzial w licznych imprezach neonazistow i na tle plonacych swastyk krzyczeli "Sieg heil".

Ci czlonkowie, 3 tys osobnikow i osobniczek - nie wylecieli w Kosmos. Sa wsrod nas, zajmuja miejsca w polityce panstwa.

Wlasnie to jest ten "maly problem", ktory nie ma znaczenia. Dla mnie, dziecka wojny, ktore wie co jest nazizm - jest to duzy problem i to w karaju gdzie sie urodzilam!
A kto to Jacek Gietrych?
Takiego nie znam.
No cóż, od czasu do czasu odradzają się różne paskudne siły, nie tylko przecież u nas.
Nie czuję się jednak zagrożona, na razie nie, chociaż wszelkie dewiacje należy mieć pod kontrolą.

Wszelkie -izmy (nacjonalizmy, szowinizmy) bywają niebezpieczne wtedy, kiedy zaczynają decydować o losie całego kraju.
Tak nie jest, choć pojedynczych egzemplarzy nie da się uniknąć nawet wśród sprawujących władzę...z woli ludu w końcu.;)

aktre
14-11-2009, 15:48
[quote=POLA]A kto to Jacek Gietrych?
Takiego nie znam.
Myślę, ze chodzi o Romana Jacka Giertycha.

aktre
14-11-2009, 15:59
Ja nie toleruję ONR i nie ma dla mnie we mnie zgody na takie marsze.
Demokracja i to, że podobne organizacje sa w innych krajach nie jest wytłumaczeniem.
Warto przeczytać.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7253007,Po_marszu_ONR___komentarz_Seweryna _Blumsztajna.html

Mar-Basia
14-11-2009, 16:08
A kto to Jacek Gietrych?
Takiego nie znam.
No cóż, od czasu do czasu odradzają się różne paskudne siły, nie tylko przecież u nas.
Nie czuję się jednak zagrożona, na razie nie, chociaż wszelkie dewiacje należy mieć pod kontrolą.

Wszelkie -izmy (nacjonalizmy, szowinizmy) bywają niebezpieczne wtedy, kiedy zaczynają decydować o losie całego kraju.
Tak nie jest, choć pojedynczych egzemplarzy nie da się uniknąć nawet wśród sprawujących władzę...z woli ludu w końcu.

Pola, droga Pola - Ty nie wiesz kim jest Gietrych! Wystarczy kliknac w Googla i...
http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82odzie%C5%BC_Wszechpolska

Prezes Ligii Mlodziezy Wszechpolskiej w latach 1989 - 1994. pozniej czlonek rzadu PiS.........No, wlasnie decydowal o losach wszystkich uczniow w Polsce......z woli kudu, jak to ladnie napisalas. ;)

Znasz powiedzenie; "jaki pan taki kram!"

Mar-Basia
14-11-2009, 16:16
Ja nie toleruję ONR i nie ma dla mnie we mnie zgody na takie marsze.
Demokracja i to, że podobne organizacje sa w innych krajach nie jest wytłumaczeniem.
Warto przeczytać.
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7253007,Po_marszu_ONR___komentarz_Seweryna _Blumsztajna.html

Dziekuje za ten link. Piekne slowa i madre napisane przez autora.

".....Jest mi wstyd, że te dziewczęta i chłopcy byli tacy samotni w swoim sprzeciwie. Nie możemy zostawić tej sprawy naszym dzieciom.

Jeśli ONR w przyszłym roku znowu ruszy 11 listopada na Krakowskie Przedmieście (http://miasta.gazeta.pl/warszawa/0,0.html), już dziś zapraszam wszystkich warszawiaków na trasę tego marszu. Bez względu na to, co zrobią policja i władza, możemy faszystom wykrzyczeć naszą niechęć i pogardę. To będzie godny sposób uczczenia narodowego święta......"

Wlasnie takiej reakcji oczekiwalam na tym watku seniorow, ktorzy pamietaja II WS. I co? Zmienil sie w inwentywy, obrazliwe slowa, niewybredne docinki osobiste. Jestem tym ogromnie zasmucona...jak mozna wierzyc, ze cos sie zmieni????:rolleyes:

admin
14-11-2009, 16:23
Użytkownicy dyskutujący w tym wątku są proszeni o stosowanie się do zapisów regulaminu KSC oraz do przepisów polskiego prawa.

jasinek123
14-11-2009, 16:54
Może też dorzucę swoje trzy grosze
HO-HO ale dyskusja
po co pisać taki wątek
aby potem się obrażać!

POLA
14-11-2009, 17:03
Pola, droga Pola - Ty nie wiesz kim jest Gietrych!
Znasz powiedzenie; "jaki pan taki kram!"
!"
Giertych, droga Marbello, Giertych!
Myślałam, że się zorientujesz w popełnionej nieścisłości, ale tę nieścisłość powtórzyłaś, mimo uwagi Aktyreme, więc musiałam sprostować, staram się być dokładna.:)

Powiedzenie znam, a jakże, tylko ten kram... komu przypisujesz?

Żyję tu i teraz, i być może, ze względu na inny ogląd pewnych problemów podchodzę do nich nieco spokojniej, bez zbędnych emocji. Zwłaszcza tych negatywnych, przynajmniej się staram.:)

Do Admin.:
Łamię regulamin? polskie prawo?
Piszę nie na temat?
Jestem innego zdania.

Siekierko, jestem przeciw kasacji, cenzurę już przerabialiśmy, przemiał różnej twórczości na makulaturę też.
Wpisy świadczą o autorach, ich poglądach, osobowości i są najlepszą wizytówką człowieka, dlatego uważam je za jedyny prawdziwy "profil".:)

Mar-Basia
14-11-2009, 17:26
Giertych, droga Marbello, Giertych!
Myślałam, że się zorientujesz w popełnionej nieścisłości, ale tę nieścisłość powtórzyłaś, mimo uwagi Aktyreme, więc musiałam sprostować, staram się być dokładna.:)

Powiedzenie znam, a jakże, tylko ten kram... komu przypisujesz?

Żyję tu i teraz, i być może, ze względu na inny ogląd pewnych problemów podchodzę do nich nieco spokojniej, bez zbędnych emocji. Zwłaszcza tych negatywnych, przynajmniej się staram.:)

Hihi, Polu, pewnie chcialam go zrehabilitowac podmieniajac lub omijajac "r" ;) Widzi jaka ze mnie dobra duszyczka.

Obawiam sie, ze nie bylabym taka bez emocji na miejscu widzac demonostracje neonazistow. A juz wypowiedz w prasie Pani Waltz - dno kompletne. Podobno prawniczka.

Widzisz, my "zagraniczni" Polacy mamy inne zrozumienie "pewnych problemow", jestesmy alergiczni na wszelkie formy neonazizmu w naszym kraju, ktory jest naszym krajem, mimo, ze jakies toporki uwazaja, ze nie mamy sie prawa wypowiadac. I pewnie dlatego nie nadajemy na tych samych falach radiowych.

Mysle, ze sie nie poklocimy o to, ze mam inny poglad, i zjadlam literke "r"?;)

POLA
14-11-2009, 18:01
Marbello, Ty nie ominęłaś tej literki, Ty ją źle ulokowałaś:) i oczywiście nie jest to dla mnie żaden powód do kłótni. Nie są też powodem różnice poglądów, najwyżej stanowią fundament do polemiki, nawet ostrej, ale opartej o siłę argumentu, a nie argument siły.:)

Na wszelkie demonstracje, jakie by nie były, patrzę chłodno, zupełnie ich nie popieram, pod żadne się nie podpinam, bo większą wagę przywiązuję do negocjacji, twardych, ale negocjacji, a epatowania publiczności różnymi emblematami organicznie nie znoszę.

Mam znajomych i rodzinę poza krajem, też reagują alergicznie, ale po rozmowie ze mną łapią dystans do bieżących spraw. Ba, dostają gotowy scenariusz, jak gadać z tubylcami i jak im pewne sprawy tłumaczyć.
To działa.:D
Och, te nasze Polaków rozmowy, z ich telefonów, jakże tanich z całym światem!:D

Scarlett
14-11-2009, 18:20
Widziałam całą oprawę tego święta w telewizji, bo nie mieszkam w Warszawie.Słuchałam przemówienia Prezydenta, a w tym momencie tylko L.Kaczyńskiego uważam i powinnam szanować, gdyż jest moim Prezydentem, Prezydentem mojej Ojczyzny. Drobne zamieszki, jakie towarzyszyły temu świętu to pikuś. Zawsze tak było i tak będzie, a po co taka głupia dyskusja i czemu to ma służyć????

Mar-Basia
14-11-2009, 18:29
Widziałam całą oprawę tego święta w telewizji, bo nie mieszkam w Warszawie.Słuchałam przemówienia Prezydenta, a w tym momencie tylko L.Kaczyńskiego uważam i powinnam szanować, gdyż jest moim Prezydentem, Prezydentem mojej Ojczyzny. Drobne zamieszki, jakie towarzyszyły temu świętu to pikuś. Zawsze tak było i tak będzie, a po co taka głupia dyskusja i czemu to ma służyć????

Elu, oczom nie wierze w to co napisalas. Drobne zamieszki, pikus,glupia dyskusja.

Powiem Ci czemu ma ta GLUPIA dyskusja sluzyc: ABY NIE BYLO NEONAZIZMU. Nie zycze Ci abys kiedykolwiek byla ofiara nazizmu....a moze ......!!!!!!!!!:mad:

Scarlett
14-11-2009, 18:36
Marabello jak żyję na tym świecie 53 lata, zawsze były grupy, które zagrażały naszej demokracji. Zaznaczam zawsze!!!
Marabello kochana tak zawsze było i będzie i mam nadzieję, że nasze władze sobie z tym poradzą i sama czekam na ten moment.
Zakłócanie tak wzniosłych uroczystości ( a jest to dla mnie święte) jest hańbą dla nas jako społeczeństwa, ale co ja biedna Polka mogę zrobić, by temu zapobiec????
Jestem zwolenniczką pamięci tym, którzy przeżyli piekło na tej ziemi. Basiu wiem, że do nich należysz i nie chciałam Cie urazić.

Mavronka Freydis
14-11-2009, 18:57
... mam nadzieję, że nasze władze sobie z tym poradzą i sama czekam na ten moment.(...) ale co ja biedna Polka mogę zrobić, by temu zapobiec????

Mozesz pomoc, ale nie chcesz. Nie protestujesz, bo uwazasz pochody faszystowskie za "pikus", ktory jest wkomponowany w tlo katolickiego spoleczenstwa. Pochod faszystow nazywasz "drobnymi zamieszkami". Kiedys takimi "drobnymi zamieszkami" zaczelo sie nieszczescie calej Europy. "Biedna Polka" moze przynajmniej dac wyraz oburzeniu bez potrzeby ponaglania jej do tego. Wstyd!

Scarlett
14-11-2009, 19:05
a gdzie mam wyrazić swoje oburzenie co?????
sorry podaj mi link do listy, gdzie moge wpisać swoje oburzenie.
albo adres siedziby faszystów!!!!!

Mag
14-11-2009, 19:11
A wszystko zaczęło sie dość niewinnie od volkizmu, niemieckiej ideologii rasistowskiej, która wywodzi się z protestanckiej idei predestynacji. Zacytuję:
Ta rasistowsko-religijna teoria uczyła, że cechy narodowe są uzależnione od krajobrazu, w jakim ukształtował się dany naród, np. cechy Żydów ukształtowały się na pustyniach arabskich i dlatego naród ten cechuje rzekomo jałowość i oschłość. Brak głębi i sił twórczych ma być odbiciem upałów i towarzyszącego im uczucia bezsensu, typowego dla klimatu pustynnego; wyrazem tego rzekomego spodlenia ma być wygląd zewnętrzny Żydów, szczególnie charakterystyczny nos, oraz zapach cebuli i czosnku. Odwrotnością jest klimat Północy, charakteryzujący się wilgotnymi i zimnymi lasami Pragermanii, gdzie ludzie z utęsknieniem wyglądają słońca – dlatego Niemcy są ludźmi światła (Lichtmenschen); ich blond włosy i niebieskie oczy wskazują na czystość duszy.Pragermanie, jako lud osiadły, mają być z natury zakorzenieni w ziemi; Żydzi, jako pierwotni koczownicy, mają być ludem naturalnie wykorzenionym, o mentalności nomadów, niezdolnym pokochać ojczyzny i zakorzenić się trwale w jakiejkolwiek ziemi. Ich nomadyzm rzekomo ujawnia się w postaci naturalnej skłonności do kosmopolityzmu."

To dopiero bzdety. Dlatego własnie nigdy, ale to przenigdy nie wolno godzic się na nazizm ! Sic !

Nasze państwo nie chroni neonazistów. Konstytucja wyraźnie odnosi sie do tego problemu. Artykuł 256 mówi :" Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".
Jestem też przekonana, że polskie społeczeństwo nie daje na taką ideologię przyzwolenia.

Mavronka Freydis
14-11-2009, 19:28
Jestem też przekonana, że polskie społeczeństwo nie daje na taką ideologię przyzwolenia. Jak wiec wytlumaczyc wydanie pozwolenia na pochod faszystow przez wladze Warszawy?

Mag
14-11-2009, 19:32
Podejrzewam, Mavronko, że albo to zwykłe niedopatrzenie, albo tzw. "krecia robota", bo jak pisałaś kiedyś, komuś bardzo zależy na tym, żeby Polaków ośmieszać w oczach świata....albo....bo też to możliwe...Pani prezydent Warszawy to nie przeszkadza. Sama nie wiem .

Scarlett
14-11-2009, 19:59
Mój świętej pamięci Ojciec strasznie mnie bił po pijaku. Czy mam go nazywać faszystą, czy chorym człowiekiem???Jeszcze trochę czasu by minęło a by mnie zamordował. I jak to jest????

Mag
14-11-2009, 20:03
Mój świętej pamięci Ojciec strasznie mnie bił po pijaku. Czy mam go nazywać faszystą, czy chorym człowiekiem???Jeszcze trochę czasu by minęło a by mnie zamordował. I jak to jest????

Raczej sadystą. Czytałam Twoje wpisy na blogu. Wspólczuję, naprawdę. Ja miałam wspaniałego tatę...i mamę mam wspaniałą.

Mavronka Freydis
14-11-2009, 20:06
Czyzby polska mlodziez podchwycila rasistowskie powiedzenie ksiedza Rydzyka o "czarnym, ktory sie nie myje"?
http://naszymzdaniem.dlastudenta.pl/photos/naszym_zdaniem/manifa_1.bmp

czarny_bez
14-11-2009, 20:10
Mavronko
Zabawiasz się obrzydliwie /ostatnio słowo modne na forum – znacząco wzbogaciło słownictwo nielotów i innych dychawicznie podfruwających/ kosztem małych, niewinnych ptaszków. Sugerujesz im bezbożność, fanatyzm, brak kultury.

Wytykasz ptaszkom skrywane ułomności w niezrozumiałych aluzjach, bądź wprost. Tępą siekierką ucinasz bezbronnym ptaszętom malutkie łebki. Brzydko się bawisz. To jest obrzydliwe.
Panuje tu taka cudowna pokojowa atmosfera, a ty chcesz ze ślicznego pokoiku zrobić nowoczesny salon wolnych myśli. Masz zły gust. Wstydź się. :confused:

Mavronko
Daj spokój niewinnym ptaszętom. One dają ludziom obrzydliwą radość tym cudownym świergotem.
Jesteś obrzydliwa zawistnica. Złośliwa jędza, który swym złowieszczym bluzgiem w jednej chwili niszczy bezmiar miłości, tolerancji, zrozumienia.
Poszczęściło się tobie w życiu. Odleciałaś do ciepłych krajów, a niektórzy nawet tego nie zauważyli. Kto by się przejmował, że jakaś wrona musiała odlecieć.

Mawronko, jest taka funkcja w opcjach profilu – pokaż wszystkie posty użytkownika. Myślę, że jesteś dostatecznie bystra i wystarczy tobie 10, 15 postów by dowiedzieć się jak śpiewają poszczególne ptaszki.
Przypadkiem nie próbuj uczyć słowika krakania, bo chyba jesteś na tyle mądra i wiesz, że tak jak wrona nigdy nie wyda z siebie słowiczych treli, tak i słowik przenigdy nie nauczy się krakania. Czy widziałaś kiedyś kurę, taka zwykłą, która szczeka, albo chrząka? Mam sporo wątpliwości względem twojej lotności.

Ach Mavronko miła pewnie nie zechcesz ze mną rozmawiać,
bo jestem taki pusty profil. Mogę tobie zdradzić, że jestem Stasia – sprzątaczka, ale siedem klas mam skończone, sprzątam porządnie, nawet w pańskich domach mnie chcom,
i nawet panu proboszczu zamiete jak trza.
Za darmo. Może lepsze miejsce dostane w niebie.

Mavronko, uprzedzę twoją wściekłość, że w tak obrzydliwy sposób odsłonięte zostały twoje skrywane zamiary względem niewinnego, nielotnego drobiu, oraz innych ptaszydeł fruwających niczym gołębice pokoju.
Weź swój plecak i gitarę, nie zawracaj gitary i don’t make a village :D z tego schludnego przybytku umajonego kwiatami, gdzie śpiewają przepiękne słowiki, wróbelki, a wypasione kokoszki złote jaj niosą. Wrony tylko krakać potrafią, więc tu nie pasujesz.

Do mnie też nie podskakuj, bo jak zakręcę młynka mopem, to nawet manola blues coca~cola nie pomoże. http://img5.imagebanana.com/img/bk20xw4f/rotf10.gif (http://img5.imagebanana.com/)

Mawronka nigdy nie reprezentowala panstwa Izrael i jego polityki. Nigdy tez nie popierala zadnej religii. Jest ateistka bez przynaleznosci partyjnej. Pracuje w Izraelu, mieszka w USA, a pieniadze od lokatorow sciaga z Polski. Mozecie moje drogie panie pisac co chcecie. Waszymi postami "laduje akumulatory" przed podjeciem trudnych decyzji. Pomagacie mi, a ja staram sie to Wam wynagrodzic pokazujac kim naprawde jestescie i jak widzi Was zagranica.
Szalom Alejchem

Mavronko swoim stanem posiadania nikogo tu nie zauroczysz. Gdybyś, qrna, posiadała chociaż ze dwie czerwone kanapy, i inne śliczności codziennego użytku, to może zdobyłabyś sobie tu posłuch, i tutejsze ptaszki miałyby większy respekt dla twojego krakania.

Wbij sobie do głowy, że co wolno wojewodzie to nie tobie.
Przepadłaś z kretesem ! Ściągasz czynsz - zapewne wysoki - z biednych ludzi.

Uwaga! Tajne służby odkryły, że Mavronka jest czynnym agentem MOSAD-u. Więc chapeau bas!

Obrzydliwe zajęcie.

I pomyśleć, że takie coś się wychowało wśród nas.
A ja na początku myślałem, że to osoba kulturalna.
Obrzydliwość ...

Faszystowska demonstracja odbyla sie 11 listopada, a nie 10 czy 12 listopada. Data byla wybrana celowo i z rozmyslem. Prosbe o pozwolenie na demonstracje faszysci zlozyli na wiele tygodni przed data wyjscia na ulice. Takie sa procedury. Wladze miasta dobrze wiedzialy o jaka date chodzi demonstrantom i zgodzily sie na nia. Pochod faszystow oslaniala policja. Wszystko odbylo sie legalnie w majestacie prawa.
Taka demonstracja nie bylaby mozliwa w zadnym kraju Uni Europejskiej. W Niemczech za samo podniesienie reki w faszystowskim pozdrowieniu idzie sie do paki na 3 lata. Polska, ktora tyle wycierpiala od faszystow teraz pozwala im maszerowac ulicami. Wstyd siekierka, wstyd.

Czy Mavronka napisała nieprawdę?
Tekst oparła o wydarzenie, które miało miejsce w Polsce! w dniu święta narodowego!

Czy ktoś tu poczuł się oburzony, że taka manifestacja odbyła się w dniu narodowego święta.

Wyładowano się na Mavronce, bo to ona winna, że zwróciła uwagę na coś zupełnie bez znaczenia, i jeszcze miała czelność pouczać innych.

Proszę o usunięcie wątku http://www.klub.senior.pl/polityka/t...yzmu-5783.html
Chyba nie jest zamierzeniem administracji aprobata obrażania Polski i Polaków?
Ps.teraz zaczynam rozumieć skąd się wziął antysemityzm.
Przez TAKIE jednostki.

Do Admina
Proponuję wykasować cały ten wątek, bowiem sam jego tytuł jest niezgodny z polską tradycją Narodową. Jak bowiem można tolerować tytuł zawierający słowa :"11 listopada swieto faszyzmu"

Ale myślę ,że poprostu chcesz w ten sposób powyżywać się na POLACZKACH.

Mag
14-11-2009, 20:12
[QUOTE=Mavronka Freydis]Czyzby polska mlodziez podchwycila rasistowskie powiedzenie ksiedza Rydzyka o "czarnym, ktory sie nie myje"?
Ks. Rydzyk chciał wtedy zabłysnąć dowcipem / widziałam to w tv /, a wypadło prostacko, koszmarnie i rasistowsko. Zgadzam się. Ale mam nadzieję, że to było po prostu niefortunne wystąpienie.

Mavronka Freydis
14-11-2009, 20:15
To smutne co piszesz. Jesli bil Cie z pobudek rasistowskich to niewatpliwie byl faszysta. Ale obojetnie jaki mial motyw do znecania sie nad Toba nigdy nie polecalabym go swietej pamieci. Milosc blizniego nie polega na wstawiennictwie. Zli ludzie nie potrzebuja protekcji.

Mag
14-11-2009, 20:18
Czarny Bzie....Jakaż przewrotna wypowiedź! Bravoooo!Zaraz mi się przypomina satyra Krasickiego "Do króla".

Bajader
14-11-2009, 20:27
tak , tak . czarny bez ma racje . demonstrancja byla . w telewizorze widziałem .
ja to bym d*** im przetrzepał tak że do końca życia by pamietali . i od razu by zmądrzeli . nie trzeba ich bronić . trzeba ich rozumu uczyć .
Urzędnik który dał zgode też wont z roboty .

Scarlett
14-11-2009, 20:37
Z tego co pamiętam, Ojciec byt podwładnym Kiszczaka. Często słyszałam w nocy, jak mama i tata płakali nad dalszym losem swoim.
Było ciężko, były zielone garnizony i był komunizm i rozmowy dokąd znowu mamy się przeprowadzić?
Jak ja to wszystko przetrwałam, jak przetrawiłam, sama nie wiem do dziś.
Kiszczak żyje, a mój Ojciec już nie, popełnił samobójstwo.

Pani Slowikowa
14-11-2009, 20:41
To smutne co piszesz. Jesli bil Cie z pobudek rasistowskich to niewatpliwie byl faszysta..

Jak ojciec mogl bic wlasne dziecko z pobudek rasistowskich??

Puknij sie w twoja siwa lepetyne.. :)

Faszyzm, nazizm, rasizm to trzy rozne pojecia.

amelia
14-11-2009, 20:53
Jak wiec wytlumaczyc wydanie pozwolenia na pochod faszystow przez wladze Warszawy?

Tutaj jest wszystko

http://www.lex.com.pl/bap/student/Dz.U.1990.51.297.html

Taka obowiazuje ustawa i potrzebna jest nowa inicjatywa ustawodawcza - ktora partia sie tym zajmie?
rzadzaca koalicja? a moze ktoras opozycyjna?

jip
14-11-2009, 21:20
Zabraklo tutaj postow "siekierki" i "slowiczka"
Mnie i mojego psa zastanawia tylko to, co Ty chciałaś osiągnąć poprzez otworzenie tego wątku? chyba Ci się udało cel osiągnąć........

Mavronka Freydis
14-11-2009, 21:48
Z tego co pamiętam, Ojciec byt podwładnym Kiszczaka. Często słyszałam w nocy, jak mama i tata płakali nad dalszym losem swoim.
Było ciężko, były zielone garnizony i był komunizm i rozmowy dokąd znowu mamy się przeprowadzić?
Jak ja to wszystko przetrwałam, jak przetrawiłam, sama nie wiem do dziś.
Kiszczak żyje, a mój Ojciec już nie, popełnił samobójstwo.
Bardzo to wszystko przykre co piszesz. W czasie solidarnosciowego zrywu bylas juz dorosla osoba. Dlaczego mieliscie sie przeprowadzac? W tym czasie szef Twojego taty negocjowal bardzo korzystne rozwiazania dla pracownikow sluzb mundurowych. Znakomita wiekszosc tych ludzi byla juz dobrze ustawiona. Mieli mieszkania i w miare dobre uposazenie. Wielu skorzystalo z mozliwosci wczesniejszego pojscia na emeryture. Dla bylej kadry otwarto tez droge do dodatkowego zarobku w roznych instytucjach.

Mar-Basia
14-11-2009, 21:55
Mnie i mojego psa zastanawia tylko to, co Ty chciałaś osiągnąć poprzez otworzenie tego wątku? chyba Ci się udało cel osiągnąć........

Kurcze, nie wiele zrozumiales. Mnie nie obchodzi kto otworzyl watek!!! Obchodzi mnie neonazistowska demonstracja, ktora miala miejsce w dniu 11.11.2009 - Dniu Swieta Wyzwolenia.....i celem jest jak tego uniknac w przyszlosci!!!! Chyba, ze ci to nie przeszkadza lub sam brales udzial w tej imprezie. Przeczytaj uwaznie od poczatku wszystkie posty, ktore zostaly na watku. Pies nie bedzie potrzebny do zrozumienia. Wszystko jasno napisane, przynajmniej w moich wypowiedziach.

Ubolewam, ze w kraju, ktory tyle uciepial od nazizmu takie manifestacje maja miejsce. Nie mowiac o Lidze Mlodziezy Wrzechpolskiej - o nazistowskich pogladach. :mad:

Przestan wtracac psa do tak powaznych spraw. Nie jestesmy w cyrku !!!!! Troche powagi do sytuacji, smierdzacej z daleka nazizmem. :mad:Wystarczy, ze z tego watku zrobiono prawdziwy smietnik i kto to zrobil?

Mavronka Freydis
14-11-2009, 21:59
...Taka obowiazuje ustawa i potrzebna jest nowa inicjatywa ustawodawcza - ktora partia sie tym zajmie?
rzadzaca koalicja? a moze ktoras opozycyjna? Na juz rzadzacych nie ma co liczyc. Pan premier popiera pania Waltz, a pan prezydent patrzy na Unie niechetnym wzrokiem. Czarne moce pragna izolacji Polski i maja poparcie sluchaczy radia ksiedza Rydzyka. Musi przyjsc nowa sila, kompletnie niezalezna od kosciola.

jip
14-11-2009, 22:08
Kurcze, nie wiele zrozumiales. Mnie nie obchodzi kto otworzyl watek!!! Obchodzi mnie neonazistowska demonstracja, ktora miala miejsce w dniu 11.11.2009 - Dniu Swieta Wyzwolenia.....i celem jest jak tego uniknac w przyszlosci!!!! Chyba, ze ci to nie przeszkadza lub sam brales udzial w tej imprezie. Przeczytaj uwaznie od poczatku wszystkie posty, ktore zostaly na watku. Pies nie bedzie potrzebny do zrozumienia. Wszystko jasno napisane, przynajmniej w moich wypowiedziach.

Ubolewam, ze w kraju, ktory tyle uciepial od nazizmu takie manifestacje maja miejsce. Nie mowiac o Lidze Mlodziezy Wrzechpolskiej - o nazistowskich pogladach. :mad:

Przestan wtracac psa do tak powaznych spraw. Nie jestesmy w cyrku !!!!! Troche powagi do sytuacji, smierdzacej z daleka nazizmem. :mad:
Przecież chyba wątek otworzył ktoś inny, tak zauważyłem, a cel jaki osiągnął tymi kłótniami, to zmiana nastawienia do takich co ten wątek otworzyli, dzięki postawie takiej jaką prezentują.... pies też zmienił poglądy i wiesz tak sam od siebie, no tak mi mówi.
A nazizm potępiam w całej rozciągłości, tylko, że na to co się stało u nas patrzę bardziej powoli, bo takie incydenty dzieją się wszędzie bo takich debili i nazistów znajdziesz wszędzie nawet w narodach najbardziej wybranych.... pooglądaj się w koło .......

bronczyk
14-11-2009, 22:09
Mnie nie obchodzi kim był tata Sageli. Ją znam z forum , a jej przodków nie. Będę ją oceniać na podstawie napisanych postów, a nie rodziny. Mavronko masz jakąś manię z tymi komunistycznymi formacjami. Kiedy się skończy to idiotyczne rozliczanie. Mnie boli, że ten kraj bez UB pozwala na tego typu manifestacje, że nie widzi nic złego prezydent Warszawy w nazistowskich pozdrowieniach. Za to wsadza się do aresztu tych co protestowali.
Odczepcie się od rodziców, dziadków , wujków ludzi tu piszących. Rozmawiajmy ze sobą, a nie z duchami. Boli mnie takie nawiedzone szukanie komunistów, szpiegów, zdrajców i wyrodnych synów narodu. Nie wiem jaką satysfakcję może dawać takie zianie jadem. Powinno się pisać na ten temat, ale nie stylem Mavronki. Zastanówmy się jak poważni ludzie, czemu teraz jest takie przyzwolenie władz na nazistowskie ekscesy. Czemu w naszym kraju tak się dzieje. A Sagelę przepraszam za okrutne słowa Mavronki. Przepraszam dlatego, że napisałam post i wzięłam udział w dyskusji, ale nigdy nie wchodziłabym nikomu w butach w życiorys i publicznie z tego powodu szukała aplauzu.

Mar-Basia
14-11-2009, 22:24
A nazizm potępiam w całej rozciągłości, tylko, że na to co się stało u nas patrzę bardziej powoli, bo takie incydenty dzieją się wszędzie bo takich debili i nazistów znajdziesz wszędzie nawet w narodach najbardziej wybranych.... pooglądaj się w koło .......

Nie patrz co u innych ....patrz i reaguj co u ciebie. U innych po takiej manifestacji, jezeli jakims cudem ma miejsce - ludzie ida do ciupy!!!, dostaja wyroki, sa obserwowani. Ta demonstracja dostala formalna zgode od wladz miasta Warszawy, przynajmniej tak podaje prasa (byl link w ktorejs wypowiedzi). Nawet dostalo ochrone policyjna, a mlode dzieciaki, odwazne dusze i serca polskie, jak zwykle byly rozpedzone aby przypadkiem wlos nie spadl z glowy neonazistom.

Moze dla krajowych Polakow jest to powolne i obojetne "patrzenie"...dla nas zyjacych poza granicami Polakami, ktorzy znalismy nazizm - jest to bardzo upokazajace, ze w naszym kraju dzieja sie takie rzeczy. Powtarzam w naszym kraju, bo obilo mi sie o uszy, ze "zagraniczni" powinni milczec i nie wtracac sie w sprawy polskie. Sprawa jest powazna dla nas wszystkich.
W latach 30-tych to tez byl maly ruch, niewinny, wszyscy patrzyli na to ze spokojem....a jaki byl wynik? Chyba nie musze ci rysowac tego na kartonie papieru? Zobacz film AMEN - dobrze ci zrobi.:mad:

Co do obrazen i wulgaryzmow - nie widze, zebym kogos obrazila na tym watku. Poprostu staram sie od poczatku wbic publice metoda lopatologii, ze to nie jest wesole i takie niewinne, jak twierdzicie. "Tylko..." tez mnie drazni.

amelia
14-11-2009, 22:32
Mavronko masz jakąś manię z tymi komunistycznymi formacjami. Kiedy się skończy to idiotyczne rozliczanie.

No wlasnie, to tak jakby uczestnicy forum byli winni temu wszystkiemu

Mnie boli, że ten kraj bez UB pozwala na tego typu manifestacje, że nie widzi nic złego prezydent Warszawy w nazistowskich pozdrowieniach. Za to wsadza się do aresztu tych co protestowali.

W ubieglym chyba roku a moze jeszcze wczesniej taki zakaz wydany przez wladze Warszawy ONR zaskarzyl do Sadu i Sad potwierdzil ich prawo do wolnosci zgromadzen - zgodnie z ustawa, ktora nie zawiera zapisow o organizacjach faszystowskich i nazistowskich.
Zaden zakaz w chwili obecnej nie jest mozliwy.
Takie sa koszta wolnosci.
Ustawodawca ustala prawo a wladza je tylko wykonuje.

Dziwic sie mozemy tylko temu, ze Sejm tej ustawy jeszcze nie zmienil

Odczepcie się od rodziców, dziadków , wujków ludzi tu piszących. Rozmawiajmy ze sobą, a nie z duchami. Boli mnie takie nawiedzone szukanie komunistów, szpiegów, zdrajców i wyrodnych synów narodu. Nie wiem jaką satysfakcję może dawać takie zianie jadem. Powinno się pisać na ten temat, ale nie stylem Mavronki.

Mlodzi ludzie mysla juz inaczej i twierdza, ze te wszystkie IPNy i szukanie agentow to nie ich bajka.

Zastanówmy się jak poważni ludzie, czemu teraz jest takie przyzwolenie władz na nazistowskie ekscesy. Czemu w naszym kraju tak się dzieje. A Sagelę przepraszam za okrutne słowa Mavronki. Przepraszam dlatego, że napisałam post i wzięłam udział w dyskusji, ale nigdy nie wchodziłabym nikomu w butach w życiorys i publicznie z tego powodu szukała aplauzu.

Nie wiem czy Mavronka ma jakies ludzkie uczucia, ale nie podoba mi sie to w jaki sposob glosi swoje poglady, z pogladami mozna sie niezgadzac, ale nie mozna odbierac prawa do ich gloszenia, natomiast okazywane okrucienstwo swiadczy ... przykra sprawa.

amelia
14-11-2009, 22:38
Na juz rzadzacych nie ma co liczyc. Pan premier popiera pania Waltz, a pan prezydent patrzy na Unie niechetnym wzrokiem. Czarne moce pragna izolacji Polski i maja poparcie sluchaczy radia ksiedza Rydzyka. Musi przyjsc nowa sila, kompletnie niezalezna od kosciola.

Na milosc Boska, tylko juz nam nie organizuj tej sily Mavronko,

moze sami w wyniku inicjatywy obywatelskiej, trzeba zebrac 100 000 podpisow, a moze milion - i mozna zglosic do sejmu.

Pani Slowikowa
14-11-2009, 22:41
.

Ubolewam, ze w kraju, ktory tyle uciepial od nazizmu takie manifestacje maja miejsce. ?

Marbello ten kraj nalezy juz do UE.. Tak ze nigdzie .. ale to nigdzie nie powinno sie pozwolic na nazistowskie parady.. Nie tylko w Polsce ale przedewszystkim w Niemczech gdzie nazizm mial swoj poczatek. Dlaczego wiec tam nie dosc ze pozwala sie na parady.. moze legalnie istniec neonzaistowska partia?? Widzialas filmy ktore wstawila Lila??

Druga sprawa ta partia w Polsce , szowinistyczna bez watpliwosci.. czy aby na pewno moze sie nazwac nazistowska?? Nazizm to hitlerowska filozofia.. Trudno aby kazdy szowinista zaraz byl nazista.

We Wloszech dotychczas jest partia MSI ekstremalnie prawicowa.. do ktorej naleza wszyscy ci ktorzy kiedys mogli sie zwac faszystami.. Ona malo ma juz wspolnego z ta ktora zalozyl kiedys Mussolini, mimo ze on jest jeszcze w niej pewnego rodzaju autorytetem.
Jest tez PCI czyli partia komunistyczna.. Ona tez jest taka "rozana woda" w porownaniu z tymi ktore byly w bylym ZSRR..

Tutaj KKK moze swobodnie robic swoje parady aby tylko nie bylo rozrob.. Sa chronieni przez policje.. Moga nawet palic krzyze w publicznych miejscach .. ( mavronka chyba bylaby szczesliwa:D ) Nie moga natomiast nikogo zlinczowac oczywiscie..
Albo taka organizacja jak "Black supremacy" maja legalne wiece .. skora cierpnie.

Ludzie! Nienawisc istnieje. Szczegolnie miedzy ludzmi o innych rasach i glownie pomiedzy prawica a lewica. Zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie.. Jedyna rzecz to to, aby tej nienawisci nie wprowadzac w praktyke.. My ludzie pokoju powinnismy walczyc o to aby fanatyczne partie polityczne nie doprowadzily do wojen i ludobojstwa..

Mavronka Freydis
14-11-2009, 22:49
Pamietaj jip, ze ludzi wypowiadajacych sie w tym watku jest garstka, ale setki osob czyta forum i wyrabia sobie opinie. To sa przysli wyborcy. Wielu z nich zastanowi sie dlaczego po tylu latach od powstania RP nie poradzono sobie z wieloma spolecznymi problemami. Dlaczego ponad polowa polskich politykow reprezentuje interesy Episkopatu, a nie wyborcow? Komu zalezy zeby Polska nigdy nie dzwignela sie z kleczek? Kto podburza polska mlodziez namawiajac ja do wychodzenia na ulice z faszystowskimi haslami? Jaki to krach gospodarczy spowodowal, ze dwa miliony mlodych ludzi wyjechalo z Polski w poszukiwaniu pracy? Cosie stalo z tysiacami zakladow sprzedanych za grosze zagranicznym inwestorom? Kto kaze budowac bazylijki kiedy co trzecie dziecko w Polsce chodzi glodne? Jip, wiara nie zastapi rozumu. Pan Bog jest wszedzie i kto chce znalezc do niego droge nie musi czyscic kolanami swiatyn, ani dawac na tace obraczek z przeznaczeniem na zlote lancuchy dla ksiedza Jankowskiego. Twoj pies nie musi nosic krzyza przy obrozy zebys go dobrze karmil i dbal o niego. Wystarczy mu ktos kto o niego dba. W Polsce politycy dbaja o poparcie kosciola, ale to ze wyborca bedzie zdychal pod drzwiami szpitala to juz nikogo nie obchodzi. Ale powstana szpitale dla bogaczy, gdzie bedzie sie leczyc elita. To beda szpitale zarzadzane przez kosciol. Tak jest w Ameryce Lacinskiej i taki sam scenariusz przewidziano dla Polski. Przepraszam za chaotyczny post, ale wielblad wszedl do pokoju.

Pani Slowikowa
14-11-2009, 23:02
Przepraszam za chaotyczny post, ale wielblad wszedl do pokoju.

Chaotyczny?? To chyba pierwszy twoj post ktory ma sens:rolleyes: ( moze to ta niebieska tabletka o ktorej wspominalas?)

Wielblada podrap w garbka ode mnie:)

Kontousuniete
14-11-2009, 23:09
Mavronka .
Nie mam wpływu na to, jak postrzegają i urabiają nasze społeczeństwo poza granicami Polski. Propaganda, to wielka machina napędzana interesem.
Ale dzieki Twoim postom, mam okazję przynajmniej to wiedzieć, a wiedza, to połowa sukcesu.

Kazimierz
14-11-2009, 23:19
Słowiczku masz rację. Mavroko Freydis: "Co sie stalo z tysiacami zakladow sprzedanych za grosze zagranicznym inwestorom? "
Moim zdaniem: przejadamy teraz te grosze, większość już przejedliśmy. Na kupno resztówek (stoczni,PKP,itp) nie ma chętnych. Kapitał zagraniczny czeka, aż będą jeszcze tańsze.

Mavronka Freydis
... Zastanówmy się jak poważni ludzie, czemu teraz jest takie przyzwolenie władz na nazistowskie ekscesy. Czemu w naszym kraju tak się dzieje.No prosze, skoro poddalas taka mysl to chetnie zobacze co masz do powiedzenia w tej sprawie. Na razie pouczasz jak powinno sie pisac. Nauczycieli bylo juz tutaj wielu, ale zaden nie odniosl sie do tematu. Czas juz na rozmowe powaznych ludzi. Masz szanse zmienic zle nastawienie do tego watku. Prosze, zaczynaj.

Matrix
Tutaj jest wszystko

Taka obowiazuje ustawa i potrzebna jest nowa inicjatywa ustawodawcza - ktora partia sie tym zajmie?
rzadzaca koalicja? a moze ktoras opozycyjna?

Nowa ustawa nie jest potrzebna. Wystarczyło odmówić zgody na podstawie art.8 w/w.Ale pani Gronkiewicz - jak sama kiedyś wspomniała w wywiadzie przyprawiającym o ból głowy,często kontaktuje się z duchem świętym prosząc go o rady w rozwiązywaniu problemów, tym razem pewnie zapomniała zapytać. Dla niezorientowanych - GW jest czynną działaczką Ruchu Odnowy w Duchu Świętym.

Lila
14-11-2009, 23:40
No prosze, skoro poddalas taka mysl to chetnie zobacze co masz do powiedzenia w tej sprawie. Na razie pouczasz jak powinno sie pisac. Nauczycieli bylo juz tutaj wielu, ale zaden nie odniosl sie do tematu. Czas juz na rozmowe powaznych ludzi. Masz szanse zmienic zle nastawienie do tego watku. Prosze, zaczynaj.

Pewnie mało komu będzie chciało się gadać z tobą na nurtujące cię tematy.
Ja się zlituję i coś ci podeślę.Może tam znajdziesz co nieco i dasz spokój - również wielbłądowi.
http://wyborcza.pl/1,75405,4042231.html?as=1&ias=4&startsz=x
Artykuł napisał twój rodak, który o ile znalazłby się w tych setkach czytających :D :D ( optymistka,o ogromnych pokładach nadziei w dotarcie do mas):D, to pewnie wszedłby pod biurko ze wstydu. Takie koneksje...:D

Kontousuniete
15-11-2009, 00:11

Adaś jest be:D ...ale czytać, go czytam:rolleyes:

Mar-Basia
15-11-2009, 00:19
Marbello ten kraj nalezy juz do UE.. Tak ze nigdzie .. ale to nigdzie nie powinno sie pozwolic na nazistowskie parady.. Nie tylko w Polsce ale przedewszystkim w Niemczech gdzie nazizm mial swoj poczatek. Dlaczego wiec tam nie dosc ze pozwala sie na parady.. moze legalnie istniec neonzaistowska partia?? Widzialas filmy ktore wstawila Lila??

Druga sprawa ta partia w Polsce , szowinistyczna bez watpliwosci.. czy aby na pewno moze sie nazwac nazistowska?? Nazizm to hitlerowska filozofia.. Trudno aby kazdy szowinista zaraz byl nazista.

We Wloszech dotychczas jest partia MSI ekstremalnie prawicowa.. do ktorej naleza wszyscy ci ktorzy kiedys mogli sie zwac faszystami.. Ona malo ma juz wspolnego z ta ktora zalozyl kiedys Mussolini, mimo ze on jest jeszcze w niej pewnego rodzaju autorytetem.
Jest tez PCI czyli partia komunistyczna.. Ona tez jest taka "rozana woda" w porownaniu z tymi ktore byly w bylym ZSRR..

Tutaj KKK moze swobodnie robic swoje parady aby tylko nie bylo rozrob.. Sa chronieni przez policje.. Moga nawet palic krzyze w publicznych miejscach .. ( mavronka chyba bylaby szczesliwa:D ) Nie moga natomiast nikogo zlinczowac oczywiscie..
Albo taka organizacja jak "Black supremacy" maja legalne wiece .. skora cierpnie.

Ludzie! Nienawisc istnieje. Szczegolnie miedzy ludzmi o innych rasach i glownie pomiedzy prawica a lewica. Zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie.. Jedyna rzecz to to, aby tej nienawisci nie wprowadzac w praktyke.. My ludzie pokoju powinnismy walczyc o to aby fanatyczne partie polityczne nie doprowadzily do wojen i ludobojstwa..

Zajelo mi troche czasu w polapaniu sie w w tym co napisalas. Troche to pomieszane ale sprobuje odpowiediec.

Po pierwsze dziekuje Amelii za linka, ktory radze abys przeczytala. Sa to Dz.U od 1990 do 2004 na temat demonstracji i zgromadzen publicznych w Polsce. To tekst prawniczy ale jak sie wczytasz powinien byc zrozumialy.

Nazim, faszyzm, nacjonalizm, rewizjonizm - cztery oddzielne termonologie ale tak naprawde sprowadzajace sie do tego samego.

1. Polska jest czlonkiem EU - podpisala nawet po licznych targach "uklad Lizbonski" z wyjatkiem, ze nie bedzie jej obowiazywac Chart Praw Czlowieka.
Gdyby podpisala ten "Chart" to mialaby klopoty w wydawaniu zezwolen na demonstracje NEONAZISTOWKIE.

Nie obchodzi mnie co sie dzieje u sasiada za Odra - obchodzi mnie co sie dzieje w Polsce. Czy jak Ci kaza wlozyc glowe do pieca - zrobisz to bez zastanowienia, w imie ideji?

2. Piszesz, ze partia w Polsce jest szowinistyczna. Dlaczego wiec skanduja slogany nazistowskie, a dokladnie hitlerowskie, nosza swastyki.....wykrzykuja hasla-cytaty z przemowien Hitlera?

Czy zastanowilas sie kim sa czlonkowie tej partii? Podpowiem, czesc z nich to adepci Mlodziezy Wrzechpolskiej. Poczytaj sobie na ponizszym linku o tej organizacji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82odzie%C5%BC_Wszechpolska

3. Piszesz, ze nie ma nazizmu w Polsce - a pismo Front to co? Napewno nie szowinistyczne. Jej redaktor Piotr Farfela za "zaslugi" zostal v-ce prezesem TVP za nadania koalicji PiS-LPR Samoobrona.

4. Bardzo uproszczenie traktujesz sprawe faszystowskiej parii MSI we Wloszech.
"Ci co kiedys mogli zwac sie faszystami". Oni byli i ciagle nimi sa. Wystarczy poczytac co robia w Naple z cudzoziemcami! A slogany Berlusconiego - to male piwko, pikus jak to slyszalam na tym watku??? Przeciez Duche Mussolini ciagle jest ich przywodca duchowym....wobec tego orientacja jest rownie "a la Duche" - faszystowska.

Dwie formacje: nazistowska - Niemiecka i faszystowska - Wloska szly reka w reke z Hitlerem....dokonywali barbarzynskich czynow w czasie II WS.

Piszesz o amerykanskim KKK - to jest ich "domowa" organizacja, ktora nie budowala obozow koncentracyjnych, krematoriow, nie jest zapisana w historii jako organizacja masowej zaglady. W przeciwienstwie do dwoch, ktore wymienilam wyzej.

I na koniec, pod piekny slogan: zeby nie bylo ludobojstwa i wojen - najpierw zabierzmy sie za neonazizm i neofaszyzm we wszystkich jego formach - pokoj przyjdzie sam.

Mar-Basia
15-11-2009, 00:24
Pewnie mało komu będzie chciało się gadać z tobą na nurtujące cię tematy.
Ja się zlituję i coś ci podeślę.Może tam znajdziesz co nieco i dasz spokój - również wielbłądowi.
Artykuł napisał twój rodak, który o ile znalazłby się w tych setkach czytających ( optymistka,o ogromnych pokładach nadziei w dotarcie do mas), to pewnie wszedłby pod biurko ze wstydu. Takie koneksje...

W rewanzu polecam obejrzec film AMEN - pewnie odpowie na wiele watpliwosci. Tylko nie wchodz pod biurko - szkoda mebla.;)

Mavronka Freydis
15-11-2009, 00:33
Pewnie mało komu będzie chciało się gadać z tobą na nurtujące cię tematy. Wiem, ze na Ciebie zawsze moge liczyc. Jestes jak kolo ratunkowe z kamizelka razem wziete. Podalas link do artykulu, ktory albo nie przeczytalas, albo nie zrozumialas. Nie dziwie Ci sie, bo tekst Michnika odbiega stylem od tego do jakiego jestes przyzwyczajona. Redaktor "Wyborczej" konczy pierwsza czesc swojego artykuluw tak:"Czy wynika z tego dla kształtu prawnego państwa demokratycznego, dla jego konstytucji, coś ponad to, że polityk winien dbać, by jej kształt był najbardziej zgodny z tym systemem wartości, który dyktuje mu sumienie? Czy sumienie nie powinno mu dyktować szukania kompromisu z tymi, którzy respektują normy demokratyczne, ale wyznają inny system wartości?"
Nie pisze do gazety i nie musze sie tak kwieciscie wypowiadac, ale to o czym pisze Michnik pokrywa sie z moim przekonaniem.

Lila
15-11-2009, 00:54
Nie dziwie Ci sie, bo tekst Michnika odbiega stylem od tego do jakiego jestes przyzwyczajona.

Eeee tam, tak bardzo do ciebie się nie przyzwyczaiłam.
Z łatwością za chwilę zrezygnuje z jakże nobilitującego mnie towarzystwa.

polityk winien dbać, by jej kształt był najbardziej zgodny z tym systemem wartości, który dyktuje mu sumienie?
A jakże. Nic nie zrozumiałaś. Znajdź może drugą część, to znajdziesz receptę jak ustrzec się totalitaryzmu na przyszłość.
Wszak tego się obawiasz? Tego sieg hail, które narasta we wszystkich krajach. Hmm, mnie to też przeraża...ale nieważne.

Nie pisze do gazety i nie musze sie tak kwieciscie wypowiadac,
Ba, nie musisz.
Ale chyba także nie musisz sugerować swoim jadem, że jesteś forpocztą jakiegoś koszmarnego ultranarodowego forum,prowadzącego eksperyment na grupie seniorów, mający ich przekonać do swoich haseł.
Pisz normalnie. Zęby jadowe zatkaj gumą do żucia.:)

Marbela, W rewanzu polecam obejrzec film AMEN - pewnie odpowie na wiele watpliwosci. Tylko nie wchodz pod biurko - szkoda mebla
Jaki film Amen? I dlaczego mam wejść pod biurko?
Jeśli chodzi o czasy okupacji, to sorki...ale nawet w planach nie byłam na poczęcie.

BarbaraK
15-11-2009, 00:59
Pamietaj jip, ze ludzi wypowiadajacych sie w tym watku jest garstka, ale setki osob czyta forum i wyrabia sobie opinie. To sa przysli wyborcy. Wielu z nich zastanowi sie dlaczego po tylu latach od powstania RP nie poradzono sobie z wieloma spolecznymi problemami. Dlaczego ponad polowa polskich politykow reprezentuje interesy Episkopatu, a nie wyborcow? Komu zalezy zeby Polska nigdy nie dzwignela sie z kleczek? Kto podburza polska mlodziez namawiajac ja do wychodzenia na ulice z faszystowskimi haslami? Jaki to krach gospodarczy spowodowal, ze dwa miliony mlodych ludzi wyjechalo z Polski w poszukiwaniu pracy? Cosie stalo z tysiacami zakladow sprzedanych za grosze zagranicznym inwestorom? Kto kaze budowac bazylijki kiedy co trzecie dziecko w Polsce chodzi glodne? Jip, wiara nie zastapi rozumu. Pan Bog jest wszedzie i kto chce znalezc do niego droge nie musi czyscic kolanami swiatyn, ani dawac na tace obraczek z przeznaczeniem na zlote lancuchy dla ksiedza Jankowskiego. Twoj pies nie musi nosic krzyza przy obrozy zebys go dobrze karmil i dbal o niego. Wystarczy mu ktos kto o niego dba. W Polsce politycy dbaja o poparcie kosciola, ale to ze wyborca bedzie zdychal pod drzwiami szpitala to juz nikogo nie obchodzi. Ale powstana szpitale dla bogaczy, gdzie bedzie sie leczyc elita. To beda szpitale zarzadzane przez kosciol. Tak jest w Ameryce Lacinskiej i taki sam scenariusz przewidziano dla Polski. Przepraszam za chaotyczny post, ale wielblad wszedl do pokoju.
1.Licz się rownież z tą opinią ,bo może być dla Ciebie mało pochlebna.
2.Dlatego ,że Episkopat ma jeszcze dobrą siłę przebicia i czasami pomaga zwyciężyć w wyborach.I to nie kwestia wiary ,tylko wyrachowania.
3.nie mam takiego odczucia,aby Polska byla na klęczkach/daj przykłady/.
4.Mieliśmy technologie energo i pracochlonne,sprzedawaliśmy również prawie darmo w ramach RWPG.
5.Bazyliki budują ze składek wiernych/ich sprawa/,wyjątek stanowi świątynia Opatrzności/czemu też jestem przeciwna/.
6.Jeżeli powstaną szpitale dla bogaczy,to prawdopodobnie nie pod patronatem Kościoła.Dla ludzi z kasą naprawdę patronat niepotrzebny.
Poza tym nie widziałam na tym wątku wpisu,który by pochwalał tą demonstrację.W związku z powyższym nie każ nam wszystkim tu obecnym posypywać głow popiołem.
Zle się stalo ,że taka demonstracja miala miejsce.
Daliśmy sobie radę z Sowietami,więc nie wydaje mi siężebyśmy pozwolili się zepchnąć do roli trzeciego świata.
A jakby co ,poprosimy Twoich rodaków o pomoc,pewnie wielu chętnie wróci,jeżeli już nie prowadzą tu interesów.

BarbaraK
15-11-2009, 01:14
Czarny Bzie

dotyczy #52

Wyładowano się na Mavronce, bo to ona winna, że zwróciła uwagę na coś zupełnie bez znaczenia, i jeszcze miała czelność pouczać innych.[/QUOTE]
Zacytowałeś mój #,tylko wytlumacz mi dlaczego tutaj?,jezeli był on na wątku"Czarny rozbiór Polski?Czyżby byl niezgodny z tamtym wątkiem?

Mavronka Freydis
15-11-2009, 05:54
A jakby co ,poprosimy Twoich rodaków o pomoc,pewnie wielu chętnie wróci,jeżeli już nie prowadzą tu interesów. Ktorych rodakow bachakuj? Polakow, Amerykanow, Zydow? Walkujesz temat mojego pochodzenia w kazdym swoim poscie. Wyglada, ze masz kompleks Zydowki, ktora w obawie przed odrzuceniem wskazuje palcem innych Zydow. Takie slynne "lapcie zlodzieja".
Nie wstydz sie swojego pochodzenia. Wielu wypowiadajacych sie tutaj Polakow nawet nie wie, ze sami sa mieszancami.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/59/Brakteat01.jpg/166px-Brakteat01.jpg
Brakteat Mieszka III Starego z napisem w jęz. polskim/knaan pisanym alfabetem hebrajskim. Można na nim odczytać ...משקא קרל – Mieszko król...

Lila
15-11-2009, 09:57
Wielu wypowiadajacych sie tutaj Polakow nawet nie wie, ze sami sa mieszancami

Oczywiście. I to właśnie jest bardzo dobre.

My robimy ich, oni robią nas - rzekł hrabia, patrząc smętnie na swojego stangreta.:)

A do rzeczy ...http://hgw-watch.pl/
Tu można pisać komentarze tyczące szanownej pani prezydent Warszawy, której ja wcale nie jestem admiratorką. Wręcz przeciwnie.
Jest w każdym razie szansa,że przeczyta. Bo jako młoda - poniekąd - kobieta, do geriatrium na pewno nie zajrzy.
I całą wasza pisanina psu na budę się nie zda.

ps. życzę miłej niedzieli, równie owocnej w dyskusje nie prowadzące do konsensusu, jak i w sobotę.
A czyż nie milsze jest....dolce far niente ?:):)

Mag
15-11-2009, 12:07
Dlaczego ponad polowa polskich politykow reprezentuje interesy Episkopatu, a nie wyborcow? Komu zalezy zeby Polska nigdy nie dzwignela sie z kleczek? Kto podburza polska mlodziez namawiajac ja do wychodzenia na ulice z faszystowskimi haslami? Jaki to krach gospodarczy spowodowal, ze dwa miliony mlodych ludzi wyjechalo z Polski w poszukiwaniu pracy? Cosie stalo z tysiacami zakladow sprzedanych za grosze zagranicznym inwestorom? Kto kaze budowac bazylijki kiedy co trzecie dziecko w Polsce chodzi glodne?

Odpowiem Ci na te wszystkie pytania - nie bez lekkiej- tym razem drwiny, Mavronko.
Pewnie Opus Dei winien wszystkiemu.

babciela
15-11-2009, 14:02
Nie znam hebrajskiego, nie umiem odczytac co jast na monecie- ale hebrajski nigdy nie byl w Polsce jezykiem urzędowym- łacina- owszem , ale hebrajski- pierwsze słyszę. Zreszta dopiero Kazimierz Wielki nadał prawa ludziom pochodzenia semickiego.
A rozmowu JIP z psem- a dlaczego nie?- człowiek zawsze szuka inteligentnej istoty do rozmowy...

Mag
15-11-2009, 14:20
Babcielu! Mavronka ma rację.
Wiemy z pewnością, że Żydzi dzierżawili i zarządzali mennicami książęcymi Kazimierza II Sprawiedliwego (1138-1194), Mieszka III Starego (1122-1202) i jego synów: Mieszka i Bolesława, Przemysława I Noszaka (1332-1410) i być może arcybiskupów gnieźnieńskich. Najbardziej znanymi są dukaty Mieszka III bite w mennicy w Kaliszu oraz w Krakowie. Widnieją na nich hebrajskie napisy: "bracha" (błogosławieństwo), "bracha miszka" (błogosławieństwo Mieszkowi), "bracha u haclacha" (błogosławieństwo i szczęście), "mazal tow" (na szczęście). Widnieją także imiona: "mszka" (Mieszko), "kaszi" (Kazimierz), imiona zarządców mennic: Józef, Abraham, Jakub, Menachem. Na niektórych monetach widnieją wyobrażenia zaczerpnięte z symboliki judaizmu. Również na ówczesnych stemplach znajdujemy napisy hebrajskie. A jeśli Żydzi zajmowali się rytownictwem, to zapewne także i złotnictwem. Wszystko to razem sprawiało, że Żydzi zajmowali uprzywilejowaną pozycję i byli chronieni przez władców jako "słudzy skarbu". Zatem czapki z głów przed wiedzą Mavronki, czy się to podoba, czy nie. Tak na marginesie - mnie sie to podoba. :) Pozdrawiam:)

BarbaraK
15-11-2009, 14:38
Padlo tyle pytan, przynajmniej w moich postach - odpowiedzi cos cieniutkie...czyzby dyskutanci zapomnieli jezyka w gebie? :confused:
Basiu co mamy powiedzieć ,że wstyd nas za to,tak.Naprawdę ta organizacja jest marginalna.
Nie powinno dojść do takiej manifestacji,wladze nie powinny udzielić zezwolenia,a jezeli to już niemożliwe/obowiązujące prawo/,to napewno nie w tym dniu.Moze teraz się trochę obrazisz/ale przeżyję/,proszę nie pouczjcie nas caly czas,system się u nas zmienil,perspektywy też już są inne.Proszę przyjeżdżajcie ,inwestujcie i zmieniajcie rzeczywistość i mentalność ludzi.A staracie się caly czas ustawiać seniorów.Piszcie również petycje,zażalenia na decyzję władz,nie tylko na forum dla seniorów.My mamy już swoje nawyki i ciężko nas wychowywać.Czy zwracaliście uwagę na te i inne problemy ,gdzie indziej również,czy tylko na tym forum?

Mag
15-11-2009, 14:52
Zaiste, stare są początki naszego związku z narodem wybranym. I tak to trwać będzie wiecznie ?

ZAPEWNE....I OBY!

czarny_bez
15-11-2009, 15:07
Mavronko
należysz do narodu, który uchodzi na najinteligentniejszy. Potwierdzeniem jest ilość Nobli zdobytych przez uczonych żydowskiego pochodzenia. To forum ma już uznany panteon wielkich, którzy zdobyli poklask lokalnej społeczności. Czy warto kruszyć kopie o betonowe ściany. Na wszystkich forach są ludzie i ludziki. Zdecydowanie liczniejsza jest ta druga grupa. Chcesz większej publiczności. Załóż blog na Onecie, albo pisz na forum Onetu. To portal z największą frekwencją.
Tubylcy gazet nie czytają. Cytowane artykuły z GW są pisane niezrozumiałym językiem, a podanie linku do GW nie świadczy o zrozumieniu linkowanego tekstu. Jesteś obca, nie pasujesz do tego miejsca, nie oczekuj wypowiedzi zgodnych z twoim tokiem myślenia i wiedzy. Chcesz tutaj być celebrities, dostosuj się do wymogów odbiorcy.

Dyskusja w drażliwych tematach wymaga wiedzy, jasnego formułowania myśli i cywilnej odwagi /bez pośrednictwa psów, żrących pluskiew w szampanie, sił nadprzyrodzonych, kwiecistych ozdobników/. Dyskusja jest możliwa, ale osoby w niej uczestniczące powinny dysponować podobnym zasobem wiedzy. Inaczej, jest to tylko słowna przepychanka, wylewanie pomyj, i "robienie wiochy" z każdego poważnego tematu. W cenie są "dowcipne" wtręty lokalnych kacyków od mądrości. Poklasku nie wzbudza rzeczowa argumentacja. Jeśli przekroczysz zwyczaje tego miejsca to boskim wyrokiem, przy czynnym udziale tubylców, zostaniesz trwale zabanowana z orgiastycznym aplauzem piesków, żółwików, pluskiew w szampanie, tępych siekierek, gromadki dziobiących, i stada latających. Nikt łezki nie uroni za takim obrzydliwym indywiduum.

Od twoich obrazoburczych postów bardziej intrygujący jest incydent z podebraniem winietki - woda na forumowy młyn, i zawsze można coś dopisać bez zbytniego wysilania szarych komórek. Ty też dajesz możliwość dopisania paru postów, wzbudziłaś zainteresowanie, ale czy ciebie satysfakcjonują takie wypowiedzi:

Poczytałam sobie to i owo. Niektóre wypowiedzi bardzo przypominają taką panią, co pralnię tu prowadziła. Inne też jakoś znajomo brzmią.
A niech! Nie nudzą się chociaż i mają złudzenie, że pełnią misję.
No i dobrze im tak
Też jak poczytałam troche, to mi się odzywać odechciało.
A co do pralni itp. to też mam takie skojarzenia.
Zbyt znajomo brzmią.
Mówisz, że to jakaś misja?
To może one misjonarki.

No! Wychowują nas, pokazują nam, że nie warte my funta kłaków
Toż to ciężka orka jest.
Misjonarki jak nic.

Boguniu najlepiej zrobić tak jak mówi nasza młodzież;"olać to",
a że na niektórych wątkach żrą się jak ch....a to prawda.

Helenko, nie ma się co przejmować.
Po prostu nie należy wchodzić na takie wątki, a przynajmniej nie wdawać się w dyskusję z takimi osobami.
Jakoś brzydko, się dzieje.
Ewoluuje forum w hmm... dziwną formę.
Nic nie poradzisz, więc pooglądaj różne indywidua i machnij ręką.

Poglądaj sobie różne indywidua :) i machnij ręką,
ale jeśli ekscytuje ciebie każde zainteresowanie twoją osobą,
to życzę powodzenia w utrwalaniu swojego wizerunku. Baw się dobrze. http://img5.imagebanana.com/img/7zuvveb9/pozdrawiam.gif (http://img5.imagebanana.com/)

Tylko bez oburzania się, że w dniu narodowego święta mogą sobie spokojnie maszerować neonaziści. Bez obawy, wszystko pod kontrolą, to tylko taki miejscowy folklor. :)

Basiu co mamy powiedzieć ,że wstyd nas za to,tak.Naprawdę ta organizacja jest marginalna.

POLA
15-11-2009, 15:13
do wszystkich "zamiejscowych" zatroskanych naszą obecną sytuacją na miejscu.

Otóż, kochani, zdradźcie nam, na kogo głosowaliście w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych?
No na kogo?;)

Mar-Basia
15-11-2009, 15:13
Nie powinno dojść do takiej manifestacji,wladze nie powinny udzielić zezwolenia,a jezeli to już niemożliwe/obowiązujące prawo/,to napewno nie w tym dniu.Moze teraz się trochę obrazisz/ale przeżyję/,proszę nie pouczjcie nas caly czas,system się u nas zmienil,perspektywy też już są inne.Proszę przyjeżdżajcie ,inwestujcie i zmieniajcie rzeczywistość i mentalność ludzi.A staracie się caly czas ustawiać seniorów.Piszcie również petycje,zażalenia na decyzję władz,nie tylko na forum dla seniorów.My mamy już swoje nawyki i ciężko nas wychowywać.Czy zwracaliście uwagę na te i inne problemy ,gdzie indziej również,czy tylko na tym forum?

Basiu, nie obraze sie bo nie moge tej uwagi wziasc do mnie. Tym razem bede mowila we wlasnym imieniu. Tak sie zdarza, ze doskonale wiem jak jest w Polsce, moze lepiej niz sie niejednej osobie wydaje. Troche znam ludzi i ich mentalnosc i z przykroscia musze stwierdzic, ze nie wiele sie zmienila (nie wszedzie) od czasow sprzed 1989. Wiem, ze to boli, bo kto lubi jak mu troche prawdy powiedza. Co do "opini" - nawet nie zdajesz sobie sprawy ile razy prowadzilam ostre rozmowy z wladzami, ktore nas reprezentuja poza granicami. Poprostu jawnie wytykalam ich nieudolniactwo, karierowictwo. Zebys wiedziala jak wladze konsularne naszego kraju traktuja obywateli - wlosy by Ci deba stanely. Mentalnosc tych ludzi nie zmienila sie od czasu PRLu. A przeciez byli nominowani przez wladze , ktore dorwaly sie do koryta po 1989.
Powiem Ci jedno, zeby wymienic przedawniony paszport polski wydany poza granicami kraju - czeka sie ponad 3 lata!!!!! i dopiero interwencja adwokata przyspiesza sprawe. Wyobrazasz sobie, ze POLAK, urodzony w Polsce, ktory zawsze mial obywatelstwo polskie, pracowal w Polsce....nie mogl kupic mieszkania dla matki....bo brakowalo mu PESELa. Poprostu urzedas w Urzedzie Dzielnicowego Stanu Cywilnego nie mogl znalesc dokumetu, a mial na akcie urodzenia dokladnie napisany numer akt. I znowu interwencja adwokata rozwiazala sprawe. Takich przykladow moge podac setki, poprostu przechodzily przez nasz gabinet.

Przeciez gdybym zaczela wypisywac jakie perypetie maja Polacy mieszkajacy za granica z wladzami administracyjnymi - nikt rozsadnie myslacy by mi nie uwierzyl.

Osobiscie, nie pouczam nikogo na tym forum - zajake pytania, bo pewnych rzeczy nie potrafie zrozumiec, albo poprostu sa tak absurdalne, ze w mojej logice sie to nie miesci. Odpowiedzi sa rzadko na temat, za to szyderstwa, obrazliwe uwagi szybko wychodza spod klawiatury (nie od wszystkich). I najwiecej bawia mnie wstawki antysemickie od niektorych "milusinskich" pod moim adresem, choc nie jestem Zydowka - ale pewnie w ich mniemaniu musze nia byc, aby obraz pasowal do ramy! . Miedzy nami, osobiscie mnie to bawi, i utwierdza , ze pewni ludzie nigdy sie nie zmienia.

Czy myslisz, ze kiedy jestem we Francji i ostro poruszam kwestie Vichy - Francuzi sa zadowoleni? Nie, ale musza przelknac pigulke, bo nie maja zadnego wytlumaczenia logicznego.
To samo wytykam moim rodakom, ze w naszym kraju jest miejsce na nazistowskie "myslenie". I to mnie boli i przeraza. A wychowywac kogos w wieku 60 lat...Basiu gdybym to potrafila robic, zglos mnie do nagrody Nobla...moze by zaakceptowali, kto wie?

Mysle , ze tez sie nie obrazisz. Poprostu pragmatycznie napisalam co mysle.;)

Mar-Basia
15-11-2009, 15:23
do wszystkich "zamiejscowych" zatroskanych naszą obecną sytuacją na miejscu.

Otóż, kochani, zdradźcie nam, na kogo głosowaliście w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych?
No na kogo?;)

Polu, serce moje. U nas "za granica" jest taki cichy zwyczj . Nikt nikomu sie nie zwierza ze swoich preferencji politycznych, na kogo glosuje, ile ma pieniedzy w banku, ile placi podatkow, czy jest na liscie ISF (podatek od duzej fortuny) ....i ile ma kochanek/kochankow. Dzieki temu unikamy problemow, "ognistych" dyskusji i zupelnie sobie dobrze z tym zyjemy wsrod ludzi z tzw multikultura. Nie uwierzysz, nawet maz nie zwierza sie zonie na kogo glosuje!!!

Moge i Ci powiedziec w sekrecie, ze osoba na ktora glosowalam aby zostala Prezydentem Polski - baaaaardzo mnie zawiodla i w 2010 moze zapomniec o moim glosie!!!!!:mad:

PS. "Zagraniczni" moga tylko glosowac na prezydenckie...parlamentarne, nie mamy tego przywileju. ;)

Pani Slowikowa
15-11-2009, 15:29
Ktorych rodakow bachakuj? Polakow, Amerykanow, Zydow? Walkujesz temat mojego pochodzenia w kazdym swoim poscie. Wyglada, ze masz kompleks Zydowki, ktora w obawie przed odrzuceniem wskazuje palcem innych Zydow. Takie slynne "lapcie zlodzieja".
Nie wstydz sie swojego pochodzenia. Wielu wypowiadajacych sie tutaj Polakow nawet nie wie, ze sami sa mieszancami.
...

Mavronko, to ze mieszkalas w roznych krajach nie oznacza ze masz roznych rodakow.. Rodak to jest ten ktory urodzil sie w tym samym kraju w ktorym ktos sie urodzil. W twoim wypadku sa to Polacy. Zydzi urodzeni w Polsce sa tez Polakami ( czy chca czy nie)
Kompleks Zydowki??? Hmmm .. pierwszy raz slysze o tym.. Rozwin temat prosze.. Moze jest to kompleks nie tyle odrzucenia co ....zlapania?? Ale nie wiem. Rozne byly losy tzw"Zydowek" na swiecie.

Jezeli chodzi o mieszancow to przyznaje cie racje.. Chyba wszyscy w Polsce sa mieszancami. Ale to nie ma zadnego znaczenia.

POLA
15-11-2009, 15:30
Tubylcy gazet nie czytają. Cytowane artykuły z GW są pisane niezrozumiałym językiem, a podanie linku do GW nie świadczy o zrozumieniu linkowanego tekstu. Jesteś obca, nie pasujesz do tego miejsca, ...
Zgłaszam swoje votum separatum wobec takich uogólnień.

POLA
15-11-2009, 15:57
Polu, serce moje. U nas "za granica" jest taki cichy zwyczj . Nikt nikomu sie nie zwierza ze swoich preferencji politycznych, Nie uwierzysz, nawet maz nie zwierza sie zonie na kogo glosuje!!!

Moge i Ci powiedziec w sekrecie, ze osoba na ktora glosowalam aby zostala Prezydentem Polski - baaaaardzo mnie zawiodla i w 2010 moze zapomniec o moim glosie!!!!!:mad:

PS. "Zagraniczni" moga tylko glosowac na prezydenckie...parlamentarne, nie mamy tego przywileju. ;)
U nas też niektórzy się nie zwierzają.

Zapytałam nie z dzikiej ciekawości przecież, ale dlatego, że na miejscu najczęściej i najgłośniej gardłują i pouczają ci, którzy palcem w bucie nie kiwnęli, żeby cokolwiek w kraju zmienić.

Nie dziw się, że gospodyni na ogół nie lubi, kiedy sąsiadka poucza ją tonem nieznoszącym sprzeciwu, jak, z czego i w czym zupę ma ugotować, zwłaszcza wtedy, kiedy sąsiadka jest zasobna we wszelkie dobra i sama nie gotuje, bo ma do tego specjalistyczny personel.
Metaforycznie problem ujęłam.:D

PS We Francji przywilej udziału w wyborach parlamentarnych w Polsce wycięty? A to dlaczego?
Bo w innych krajach można, na wyspach, w USA, tylko czasem trzeba się pofatygować dość daleko.

POLA
15-11-2009, 16:17
...doskonale wiem jak jest w Polsce, moze lepiej niz sie niejednej osobie wydaje. Troche znam ludzi i ich mentalnosc i z przykroscia musze stwierdzic, ze nie wiele sie zmienila (nie wszedzie) od czasow sprzed 1989. Wiem, ze to boli, bo kto lubi jak mu troche prawdy powiedza.
Można zmienić rząd, ustrój i cokolwiek jeszcze, ale mentalności ludzkiej tak szybko zmienić się nie da, zwłaszcza po takim ogonie historycznym, jaki za nami, tubylcami, się ciągnie.
O tym, niestety, wielu zarówno tubylców jak i zamiejscowych wydaje się nie pamiętać, a ciągłe narzekania, wytykanie błędów - boli.
... Zebys wiedziala jak wladze konsularne naszego kraju traktuja obywateli - wlosy by Ci deba stanely. Mentalnosc tych ludzi nie zmienila sie od czasu PRLu. A przeciez byli nominowani przez wladze , ktore dorwaly sie do koryta po 1989.
Ale ci nominowani mają mentalność swoich przodków, którzy tak, a nie inaczej ich ukształtowali, a samodzielnego myślenia się nie nauczyli, niestety.
Tę dziwną mentalność obserwuję też nawet wśród dwudziestoparolatków. Proces przemian sposobu myślenia potrwa jeszcze dość długo.
Boli? Boli, ale nie da się zadekretować ludzkiego umysłu.

Mar-Basia
15-11-2009, 16:26
U nas też niektórzy się nie zwierzają.

Zapytałam nie z dzikiej ciekawości przecież, ale dlatego, że na miejscu najczęściej i najgłośniej gardłują i pouczają ci, którzy palcem w bucie nie kiwnęli, żeby cokolwiek w kraju zmienić.

Nie dziw się, że gospodyni na ogół nie lubi, kiedy sąsiadka poucza ją tonem nieznoszącym sprzeciwu, jak, z czego i w czym zupę ma ugotować, zwłaszcza wtedy, kiedy sąsiadka jest zasobna we wszelkie dobra i sama nie gotuje, bo ma do tego specjalistyczny personel.
Metaforycznie problem ujęłam.

PS We Francji przywilej udziału w wyborach parlamentarnych w Polsce wycięty? A to dlaczego?
Bo w innych krajach można, na wyspach, w USA, tylko czasem trzeba się pofatygować dość daleko.

We Francji mozna, w Hiszpanii - nie slyszalam o takiej mozliwosci, choc czesto jestem w kontakcie z Amba i jestem na liscie "elektoralnej". Moze i to lepiej, bo na kogo , na jaka liste parlamentarna glosowac? Trzeba mieszkac non stop na miejscu aby poznac wszystkie "coco" ich wady i zalety. Narazie tylko sie kloca , obrzucaja chamskimi epitetami, wiec...niech sie kloca i ich wybor pozostawiam znawcom. Pola, licze na Ciebie - w koncu jestes ekspertem. :D Prezydenckie wybory to co innego i tez trzeba miec "nos psa mysliwskiego" aby odpowiednio trafic.

Hihi, myslalam, ze gospodynia watku jest Mavronka....wiec nie rozumiem Twej bystrej aluzji. Oswiec mnie ...bom troche przyglupawa. Czy masz cos przeciwko "gospodyni", ktora nie gotuje i ma specjalistyczny personel. Jezeli chcialas mnie wywolac do tablicy - odpowiadam: nie gotuje, nie gotowalam i nie bede gotowala - bo mam do tego obrzydzenie....moj malzonek i synowie doskonale radza sobie w kuchni......a ja posiadam inne zalety....hihihihi ;)

amelia
15-11-2009, 16:26
likwidacja watku nie rozwiaze problemu, zamiecie go tylko pod dywan, o to chodzi?

Mar-Basia
15-11-2009, 16:34
PO RAZ KOLEJNY APELUJĘ O KASACJĘ WĄTKU ZATYTUŁOWANEGO:

"11 listopada swieto faszyzmu"

Ten tytuł obraża wszystkie narody wyzwolone w 1918 r. z pod władzy cara i cesarzy

Hej "siekierka" - zaloz okukary, a jak nie masz pozycz od sasiadki: tytul watku "11 listopada swieto faszyzmy (dla niektorych) - kto bezczeszci Swieto Niepodleglosci?

Czyzbys sie bal, ze cie przypadkowo zfilmowano w tej manifestacji? :rolleyes:

BarbaraK
15-11-2009, 17:09
Marbella
Dobrze Basiu ,że jesteś zainteresowana zmianami w Polosce i czynnie starasz się w nich uczestniczyć./jeżeli chodzi o gospodynię u Poli,to była przenośnia ktorej nie zrozumialaś,my tu mieszkający nad Wislą jesteśmy u siebie gospodarzami/.
Pouczcie nas rzeczywiście,a w którymś #poście piszesz,że nie wiedziałabyś na kogo głosować.My mamy podobny dylemat.Znając nasze polskie charaktery to napewno wiesz ,gdzie dwóch Polaków tam 3 zdania.
Starasz się dyskutować do rzeczy,natomiast Mavronka,mimo iż jej wyłuszczylam pewne sprawy,nie podjęła tematu.Nic na ten temat do powiedzenia nie miała ,poza przypisaniem mnie do swojej nacji.
Basiu dziwicie się nam,niestety jesteśmy skażeni poprzednim systemem.Popatrz mentalność Niemców z b.NRD też jest zupełnie inna ,aniżeli z RFN.A przecież narodowość taż sama.Rację mial Mojżesz,ktory prowadzil Żydów 40 lat z Egiptu.I zapene dzialo się to nie dlatego,że wcześniej by nie doszli,ale dlatego żeby wymarło pokolenie niewolnikow.Tak ,że wszystko przed nami.Teraz do władzy dochodzą ludzie,którzy uważają że przczynili się do zmiany systemu i podczepiający się pod nich karierowicze.Myślę ze tego nie dożyjemy,ale jeszcze jedno pokolenie i będzie dobrz,w co mocno wierzę.

POLA
15-11-2009, 17:23
We Francji mozna, w Hiszpanii - nie slyszalam o takiej mozliwosci, choc czesto jestem w kontakcie z Amba i jestem na liscie "elektoralnej". Moze i to lepiej, bo na kogo , na jaka liste parlamentarna glosowac? Trzeba mieszkac non stop na miejscu aby poznac wszystkie "coco" ich wady i zalety. ...i ich wybor pozostawiam znawcom. Pola, licze na Ciebie - w koncu jestes ekspertem. :D Prezydenckie wybory to co innego i tez trzeba miec "nos psa mysliwskiego" aby odpowiednio trafic.
1.To gdzie Ty mieszkasz we Fr. czy H.?
2. Nie jestem ekspertem, tu nie ma mędrców, bo tomografem prześwietlisz mózg, ale jakości zwojów - już niekoniecznie.:D
3. Człowieka sprawdza się w użyciu, słowom,zwłaszcza przedwyborczym, nie należy zbytnio ufać.
Hihi, myslalam, ze gospodynia watku jest Mavronka....wiec nie rozumiem Twej bystrej aluzji. Oswiec mnie .... Czy masz cos przeciwko "gospodyni", ktora nie gotuje i ma specjalistyczny personel.
Nie chwyciłaś metafory: gospodyni to ja, nie o wątek chodzi i nie o gotowanie.
Siedzę w Polsce, a tu z zewnątrz ciągle ktoś mnie poucza, krytykuje, wytyka błędy, narzeka, jak to źle u nas. Jemu łatwiej, żyje w kraju o ukształtowanej demokracji, przez wieki niekiedy, a od nas żąda, żeby po zaledwie 20 latach było tak jak tam.
To jest łatwe mieszać w cudzym garnku, też tak umiem, tylko, widzisz, tę zupę trzeba mieć z czego ugotować, a z tym jest pewien kłopot. o to mi szło.:)

Wiem, że "zamiejscowym" ta potrawa nie smakuje, mnie zresztą też. Nie mam nic przeciwko krytyce, ale trzeba też pamiętać o tym, co się za nami, tubylcami ciągnie. Tej pamięci właśnie wśród "zamiejscowych mi brakuje.
Widziałabym w Was także inną rolę: wspieranie, podtrzymywanie na duchu, a nie wyłącznie totalną krytykę, wszyskiego, jak to często ma miejsce na naszym forum.

Wcale nie chodziło mi o pichcenie...

Mag
15-11-2009, 17:45
Nie chcę niczego nikomu narzucać....Ale może czas już najwyższy spuentować ten wątek...? Bo te przepychanki słowne do niczego nie prowadzą. Zaczyna się robić niemiło.

BarbaraK
15-11-2009, 17:54
Merytoryczna o Zydach, Polakach, faszystach czy o kreaturach bez jaj? Bachakuj przynajmniej nie osmieszaj nacji, z ktorej sie wywodzisz. Przeciez wiesz, ze Zydzi jednego czego nie potrafia stolerowac to glupoty.
Dlaczego masz zwyczaj dodawać mi słowa których nie wypowiedzialam,czy tak lubisz?daj moj cytat w ktorym wspomniałam cokolwiek o jajach lub o kreaturach..Naprawdę może coś Ci się miesza?Jak to traktować,czyżby nie złośliwie,a może tak wygląda Twoja mądrość?Nied dyskredytuj mnie chociaż w oczach innych przytaczając nie moje slowa.

babciela
15-11-2009, 17:58
A jednak w sprawach monet ja mam racje- nie umieszczano na nich napisów w jwzyku hebrajskim- nigdy...Pecjalistka "babciela"

Mag
15-11-2009, 18:07
A jednak w sprawach monet ja mam racje- nie umieszczano na nich napisów w jwzyku hebrajskim- nigdy...Pecjalistka "babciela"
Przeczytaj, co napisałam w poscie 97 i uwierz mi na słowo. Zawsze możesz sprawdzić w historycznych źródłach :)

Mar-Basia
15-11-2009, 18:32
Marbella
Dobrze Basiu ,że jesteś zainteresowana zmianami w Polosce i czynnie starasz się w nich uczestniczyć./jeżeli chodzi o gospodynię u Poli,to była przenośnia ktorej nie zrozumialaś,my tu mieszkający nad Wislą jesteśmy u siebie gospodarzami/.
Pouczcie nas rzeczywiście,a w którymś #poście piszesz,że nie wiedziałabyś na kogo głosować.My mamy podobny dylemat.Znając nasze polskie charaktery to napewno wiesz ,gdzie dwóch Polaków tam 3 zdania.
Starasz się dyskutować do rzeczy,natomiast Mavronka,mimo iż jej wyłuszczylam pewne sprawy,nie podjęła tematu.Nic na ten temat do powiedzenia nie miała ,poza przypisaniem mnie do swojej nacji.
Basiu dziwicie się nam,niestety jesteśmy skażeni poprzednim systemem.Popatrz mentalność Niemców z b.NRD też jest zupełnie inna ,aniżeli z RFN.A przecież narodowość taż sama.Rację mial Mojżesz,ktory prowadzil Żydów 40 lat z Egiptu.I zapene dzialo się to nie dlatego,że wcześniej by nie doszli,ale dlatego żeby wymarło pokolenie niewolnikow.Tak ,że wszystko przed nami.Teraz do władzy dochodzą ludzie,którzy uważają że przczynili się do zmiany systemu i podczepiający się pod nich karierowicze.Myślę ze tego nie dożyjemy,ale jeszcze jedno pokolenie i będzie dobrz,w co mocno wierzę.

Odpowiem Wam w jednym poscie, bo wlasciwie chodzi Wam o to samo....tylko bardzo prosze nie piszcie do mnie w liczbie mnogiej, nie obwiniajcie "zbiorcza odpowiedzialnoscia" Moge brac baty z mojej winy i pewnie znajde sposob na obrone. Moj kark za slaby aby zbierac za publiczke. Jestem wyznawca indywidualnosci.

Pola, slodka Pola, gospodynia w ¨Polsce tez jestem...nawet znajdziesz mnie w ksiazce telefonicznej, spisie mieszkancow, nawet mam PESEL i wazny polski dowod osobisty, taka mala karte plastikowa. Widzisz jaki ze mnie "dziwolog". Gdzie mieszkam? W Europie!!! Troche tu, troche tam, ot taki ze mnie "spacerowicz" - wolny ptak, kapcie zawsze gdzies tam mam. W naszej terminologii - miejsce gdzie placisz podatki jest twoim "domicile". Wobec tego ani F ani H, gdzie czesto rezyduje i nie tylko. Mysle, ze rozdzial gospodyni i terytorium wyjasniony....teren zaznaczony.

Dawanie rad. Powtarzam - nie daje - stwierdzam fakty i stawiam pytania. Cos kuso z odpowiedzia.....

Usprawiedliwiacie sie, ze nasza demokracja mlodziutka, tylko 20 lat. Jak dlugo bedziemy uzywac tego argumentu? Obserwowalam rozwijajaca sie demokracje Hiszpanska (lubie ten kraj), pare lat - dokladnie pare lat po smierci krwawego dyktatora gen.Franco - kraj stanal na nogi. Dzis przeskoczyl nawet Francje i Niemcy. A plotki sieja, ze Hiszpanie to leniwy narod - hasta manana - ola,ola!
Sama juz nie wiem komu wierzyc - czy w slogany o umiesnionym pracowitym hydrauliku czy ola,ola - o sniadej cerze milosnika corridy? Zeby nie bylo nieporozumien ani miesnie ani corrida nie leza w moim guscie.

Te dwa kraje mozna porownac, ten sam bagaz katolicki, wyszli z dyktatury, lud malo wyksztalcony, choc muszez stwierdzic, ze Polacy to wyksztalcony narod - bez zadnej dyskusji nat en temat. Widzice, mamy cos wiecej niz Hiszpanie. Dzisiaj w Hiszpanii: wladza koscielna rozdzielona kompletnie od panstwowej, kraj laicki, respekt dla wszystkich mniejszosci, prawo do lini vitro, prawo aby kobieta decydowala o potomstwie.......praca w niedziele...no i nikt nie wskazuje palcem Zyda.....a jak grupa ludzi wykrzykuje slogany nazistowskie...policja natychmiast "piesci" ich miekimi paleczkami i za kratki.

I na koniec - mysle glosno, ze czasami dobrze posluchac co mysli drugi czlowiek, ktory liznal ciut wiecej....moze wlasnie jego uwaga bedzie godna zastanowienia. Serdeczne pozdrowionka. Lubie z Wami dyskutowac - i o to chodzi. Jedno pewne, ze wspierac i glaskac po pleckach nie bede - jestesmy dorosli, wiemy co wybieramy, wiemy co sie dzieje. Bozia, dobra Bozia dala jezyk, oczy, uszy, rece i nogi......jak sobie lozko poscielisz tak sie wyspisz. (to nie ja wymyslilam).

PS. Adaptacja, zawsze byla moja specjalnoscia. Aby przestawic sie z mentalnosci polskiej z poczatku roku 1970....na zachodnia zgnilizne - porzebowalam mniej niz miesiac....i tak zostalo do dnia dzisiejszego. Gdybym w dniu dzisiejszym musiala sie na nowo adaptowac do mentalnosci mojej ojczyzny....obawiam sie, ze "kostucha" bylaby bardzo niezadowolona, ze wymyka sie jej grzeszna dusza.;) Wobec tego 20 lat - faktycznie maly pikus.

babciela
15-11-2009, 18:52
Droga Mag- na slowo to ja Ci nie uwierzę- sprawdziłam w zródłach historycznych, i u samego zródła - znanego historyka- rzecz niemozliwa...
Kaziku , nie masz wyjscia i naucz się hebrajskiego- tudziez wejdz na forum izraelskie, może po angielsku, francusku. co?.....Pecjalistka "babciela"

Lila
15-11-2009, 19:06
Droga Mag- na slowo to ja Ci nie uwierzę- sprawdziłam w zródłach historycznych, i u samego zródła - znanego historyka- rzecz niemozliwa...
Kaziku , nie masz wyjscia i naucz się hebrajskiego- tudziez wejdz na forum izraelskie, może po angielsku, francusku. co?.....Pecjalistka "babciela"

Ela, mnie uwierz.:D
Były na brakteatach z czasów Mieszka III ( syna B. Krzywoustego) inkskrypcje polskie w alfabecie hebrajskim.
Mincerzami książęcymi byli Żydzi.

No i ciekawostka. Właśnie od czasów Mieszka III rozpoczął się proces 'psucia monety' polskiej, czyli bicia monet o tych samych nominałach, tylko o mniejszej zawartości kruszcu.
Oczywiście zyski były.
Ale także przymusowa wymiana monet 3 razy do roku.
Owe operacje ,niezbyt czyste w rozumieniu ówczesnego społeczeństwa, przeprowadzali właśnie Żydzi, będący dzierżawcami mennic.

ps. żadnych wniosków z tego nie należy wyciągać.
Taka prawda historyczna i tyle.
Dodam jeszcze, że być może jako emigranci musieli na to się godzić. Gwoli sprawiedliwości.

babciela
15-11-2009, 19:09
Jasne , Tobie uwierze....A historyk, nie wie??

Lila
15-11-2009, 19:12
Jasne , Tobie uwierze....A historyk, nie wie??

Ela, może wie? Tylko ja mam zamierzchłe wiadomości?
Bo tak też być może.:)
Pozdrówka.

Mar-Basia
15-11-2009, 19:29

Elu, znalazlam taka informacje w internecie.

W Wielkopolsce zachowała się informacja o wsi Żydowo pod Gnieznem (1205 r.) i wsi Żydowo pod Kaliszem (1213 r.). A jeśli skupiska Żydów istniały w pobliżu Gniezna oraz Kalisza, to dużym prawdopodobieństwem jest także ich obecność w tych miastach centralnych Wielkopolski. W Kaliszu znajdowała się wówczas mennica księcia Mieszka III Starego (1122-1202). Na denarach bitych w tej mennicy widnieją napisy hebrajskie. Dlatego też można przypuszczać, że w owym czasie Żydzi mieszkali także i w Gnieźnie.

Wiemy z pewnością, że Żydzi dzierżawili i zarządzali mennicami książęcymi Kazimierza II Sprawiedliwego (1138-1194), Mieszka III Starego (1122-1202) i jego synów: Mieszka i Bolesława, Przemysława I Noszaka (1332-1410) i być może arcybiskupów gnieźnieńskich. Najbardziej znanymi są dukaty MieszkaIII bite w mennicy w Kaliszu oraz w Krakowie. Widnieją na nich hebrajskie napisy: "bracha" (błogosławieństwo), "bracha miszka" (błogosławieństwo Mieszkowi), "bracha u haclacha" (błogosławieństwo i szczęście), "mazal tow" (na szczęście). Widnieją także imiona: "mszka" (Mieszko), "kaszi" (Kazimierz), imiona zarządców mennic: Józef, Abraham, Jakub, Menachem. Na niektórych monetach widnieją wyobrażenia zaczerpnięte z symboliki judaizmu. Również na ówczesnych stemplach znajdujemy napisy hebrajskie. A jeśli Żydzi zajmowali się rytownictwem, to zapewne także i złotnictwem. Wszystko to razem sprawiało, że Żydzi zajmowali uprzywilejowaną pozycję i byli chronieni przez władców jako "słudzy skarbu".
Musiało to wywoływać oburzenie duchowieństwa katolickiego, które w Zachodniej Europie bardzo często nawoływało do otwartej nienawiści względem Żydów. Dzielnica śląska charakteryzowała się największymi wpływami niemieckimi, dlatego w 1226 roku biskup wrocławski Wawrzyniec (zmarł w 1232 r.) wprowadził podatek na kupców żydowskich. Przejeżdżający przez Wrocław kupcy żydowscy jadący z Moraw na Kujawy, byli zobowiązani płacić podobne cła jak kupcy chrześcijańscy. Jednakże dodatkowo nałożono na nich obowiązek płacenia pogłównego nawet wówczas, gdy jechali bez towarów (był to początek tzw. "leizoboll"). W ten to sposób biskup Wawrzyniec był pierwszym polskim duchownym, który okazał się antysemitą.
Wędrując z Dolnego Śląska dalej

http://www.izrael.badacz.org/zydzi_w_polsce/dzieje.html

Mag
15-11-2009, 19:37
Ela, mnie uwierz.:D

Dziekuję, Lilu za wsparcie historyczne :)
Zresztą, odsyłam do książki "Dzieje Żydów w Polsce XI-XVIII wiek. Wybór tekstów źródłowych". Tam znajdziesz potrzebne informacje. :)

Mar-Basia
15-11-2009, 20:14
W sprawie tego wątku, wiedziałem,że tytuł był chybiony, proponowałem mniej bulwersujący tytuł,ale Ty chciałaś postawić na swoim i mimo dodania masy słów, tytuł właściwie nie uległ zmianie. I tak dziwię się,ze jeszcze trwa. Nie przetrwa chyba długo a uzyskasz tylko nieprzychylną opinię forum. Już ją masz,a szkoda.

Choc post nie jest do mnie adresowany - odpowiem. Jezeli takie watki draznia i nie maja szansy przetrwania lub niektorzy sie dziwia, ze "jeszcze trwaja" ....to odpowiedz jest jasna.....spokojnie z przymrozeniem oka patrzymy na neonazim rozwijajacy sie w naszym kraju. TYLKO uwaga - moze byc za pozno na wlasciwa reakcje, czego nie zycze nikomu.
Ot, poprostu co mysle na ten "malo chodliwy" i drazniacy temat - ale ciezko zmienic fakty...i wiem, ze prawda w oczy kole.

ostatek
15-11-2009, 20:26
Miałam się nie wtrącać, bo na urlopie jestem... i wątek nie powinien mnie interesować! Ale mnie interesuje i już!!
Przeczytałam Wasze posty, nawet te pisane psim pazurem i .... żądanie likwidacji wątku ani żaden z wpisów (mniej lub bardziej złośliwych czy zagadujących) nie zmienią faktu, który zaistniał. Bo demonstracja była i już.
Nie jestem prawnikiem, nie wiem czy można było nie wydać pozwolenia. Może tak, może nie. Jednakże skandowane hasła ("Narodowy socjalizm" czy "Precz z okupacją żydowską") były/są sprzeczne z prawem. I tu oczekiwałabym interwencji policji i właściwych władz.
Nie mówcie o tolerancji, bo tolerancja a łamanie prawa to są dwie różne sprawy. Podobnie ma się sprawa z niedojrzałością demokracji.

Jest mi wstyd. I wściekłość mnie ogarnia gdy pomyślę, że w przyszłym roku sytuacja może się powtórzyć, bo bezkarność rozzuchwala.

leluri
15-11-2009, 22:57
dopiero teraz znalazłam czas, na przeczytanie postów i wstyd mi za siebie, że dopiero dziś.
wstyd mi także za władze naszego kraju, za prezydenta Warszawy.

to w Polsce w dniu, który powinien być święty dla Polaków, rocznicy - ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przeszedł ulicami stolicy marsz ludzi o poglądach wrogich wolności, demokracji, o ideologii opartej na nienawiści - pochód neofaszystów.!!
i władze na coś takiego pozwoliły ? jak to możliwe ?

Zło jak łeb hydry znowu sie odradza, a wokół patrzą spokojnie.
w przyszłym roku jeżeli taki pochód będzie miał miejsce to ja pojadę wziąć udzial w marszu protestacyjnym

Lila
15-11-2009, 23:08
Zło jak łeb hydry znowu sie odradza, a wokół patrzą spokojnie.
w przyszłym roku jeżeli taki pochód będzie miał miejsce to ja pojadę wziąć udzial w marszu protestacyjnym

Możesz Elu, niemniej pamiętaj o procedurze.
http://www.rpo.gov.pl/pliki/1196428728.pdf

To są blaski i cienie Unii.
Na szczęście nikt nie miał swastyki, co zdarzyło się księciu Harry'emu, bratu przyszłego króla UK.

leluri
15-11-2009, 23:19
Lilu, wojnę znam z literatury.
uważam,że była tak straszna,że nie wolno o niej zapomnieć.
lepiej zapobiegać niż leczyć.
może mam wybujałą wyobraźnię, ale od czegoś trzeba zacząć.

http://wawa11listopada.blogspot.com/

Lila
15-11-2009, 23:23
[QUOTE]Lilu, wojnę znam z literatury.
uważam,że była tak straszna,że nie wolno o niej zapomnieć.
lepiej zapobiegać niż leczyć.
może mam wybujałą wyobraźnię, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jasne.
Przede wszystkim NPD zdelegalizować.Tylko jak?
Ale o tym już było.
Dobranoc.:)

Alunia
15-11-2009, 23:40
"AMEN" reż. Costa Gavras

http://www.klub.senior.pl/film-teatr/t-film-ktory-polecam-page2-5656.html

Karol X
15-11-2009, 23:48
Choc post nie jest do mnie adresowany - odpowiem. Jezeli takie watki draznia i nie maja szansy przetrwania lub niektorzy sie dziwia, ze "jeszcze trwaja" ....to odpowiedz jest jasna.....spokojnie z przymrozeniem oka patrzymy na neonazim rozwijajacy sie w naszym kraju. TYLKO uwaga - moze byc za pozno na wlasciwa reakcje, czego nie zycze nikomu.
Ot, poprostu co mysle na ten "malo chodliwy" i drazniacy temat - ale ciezko zmienic fakty...i wiem, ze prawda w oczy kole.

Marbello
To zalezy od ktorej strony wieje wiatr,by cos wpadlo do oka i zaklulo w nim.
Wiesz rownie dobrze jak i ja,ze takie ruchy nazistowskie istnieja w wielu krajach Europy.To jest oczywiscie godne potepienia.Nie pomoga tu palki policyjne i kratki.Nie bronie tej mlodziezy,ale swiat ludzi doroslych i tej grupy mlodziezy - to zupelnie dwa rozne swiaty,ktorych oni nie rozumieja i my nie rozumiemy,choc my,starsze pokolenie zdajemy sobie sprawe,w przeciwienstwie do tej mlodziezy z niebezpieczenstwa odradzajacego sie faszyzmu.
Dla nas te ich znaki to przestroga,a dla nich to cos,co sie czci,gdzie mozna zrobic "zadyme",wyzyc sie,nie wiedzac dokladnie o co sie walczy i dlaczego o takie idee sie walczy?
Do grupy demonstrujacych dolaczaja sie przypadkowi "zadymiarze",majacy nadmiar wolnego czasu,checi do rozrob,lecz nie do pracy,czy nauki i "kreca mlyn w miescie".
Taka jest niestety cena demokracji w niemal wszystkich demokratycznych krajach.To podatnicy ponosza koszty tych rozrob,to poszczegolne wladze i dany kraj trafiaja na czolowki gazet,mediow.
Nie nalezy tego zjawiska absolutnie lekcewazyc.
Nie lubie jednak jesli ktos probuje utozsamiac polskie spoleczenstwo z ruchami nazistowskimi.
To nieprawda,ze popieramy takie ruchy.

Szwecja przezyla niedawno koszmar w zwiazku z meczem tenisowym Szwecja - Izrael w pucharze Davisa.
Demonstranci(przewaznie Palestynczycy)demonstrowali przeciwko polityce Izraela w stosunku do Palestynczykow i chcieli zbojkotowac mecz,ktory odbywal sie w tle tych wydarzen.
Dokonano wielu zniszczen,byli ranni,aresztowano wiele osob,ale nikt nie rozdziera ran z tego powodu.
Sposob w jaki wyrazono protest,ja zdecydowanie potepiam.
Tak juz jest i bedzie na tym swiecie.
Mozna sie z tym zgadzac lub nie,ale faktu nie da sie odwrocic,chocby kolil w oczy.
http://www.youtube.com/watch?v=XyzRH-Qd4j8

admin
16-11-2009, 00:05
1. Wątek nie będzie skasowany. Ani tytuł ani otwierający go post nie są niezgodne z regulaminem. Nie przewiduję dalszej dyskusji na ten temat a ni w tym ani w żadnym innym wątku.
2. Z wątku usunięte zostały posty niezgodne z tematem, regulaminem bądź stanowiące daleko idące dygresje i/lub wycieczki osobiste. Sugeruję dyskusję zgodną z tematem wątku.
3. Część postów dotyczących innego tematu została przeniesiona do nowego wątku i dyskusja na temat głodujących dzieci powinna się właśnie w nim - a nie tutaj - toczyć.
4. Jeśli przybędzie postów na temat historii Żydów w Polsce, również zostanie utworzony nowy wątek na ten temat.

Mar-Basia
16-11-2009, 02:46
Nie bronie tej mlodziezy,ale swiat ludzi doroslych i tej grupy mlodziezy - to zupelnie dwa rozne swiaty,ktorych oni nie rozumieja i my nie rozumiemy,choc my,starsze pokolenie zdajemy sobie sprawe,w przeciwienstwie do tej mlodziezy z niebezpieczenstwa odradzajacego sie faszyzmu.
Dla nas te ich znaki to przestroga,a dla nich to cos,co sie czci,gdzie mozna zrobic "zadyme",wyzyc sie,nie wiedzac dokladnie o co sie walczy i dlaczego o takie idee sie walczy?
Do grupy demonstrujacych dolaczaja sie przypadkowi "zadymiarze",majacy nadmiar wolnego czasu,checi do rozrob,lecz nie do pracy,czy nauki i "kreca mlyn w miescie".
Taka jest niestety cena demokracji w niemal wszystkich demokratycznych krajach.To podatnicy ponosza koszty tych rozrob,to poszczegolne wladze i dany kraj trafiaja na czolowki gazet,mediow.
Nie nalezy tego zjawiska absolutnie lekcewazyc.
Nie lubie jednak jesli ktos probuje utozsamiac polskie spoleczenstwo z ruchami nazistowskimi.
To nieprawda,ze popieramy takie ruchy.

Szwecja przezyla niedawno koszmar w zwiazku z meczem tenisowym Szwecja - Izrael w pucharze Davisa.
Demonstranci(przewaznie Palestynczycy)demonstrowali przeciwko polityce Izraela w stosunku do Palestynczykow i chcieli zbojkotowac mecz,ktory odbywal sie w tle tych wydarzen.
Dokonano wielu zniszczen,byli ranni,aresztowano wiele osob,ale nikt nie rozdziera ran z tego powodu.
Sposob w jaki wyrazono protest,ja zdecydowanie potepiam.
Tak juz jest i bedzie na tym swiecie.
Mozna sie z tym zgadzac lub nie,ale faktu nie da sie odwrocic,chocby kolil w oczy.
http://www.youtube.com/watch?v=XyzRH-Qd4j8

Karolu,
To co napisales - wszyscy wiemy. Zeby nie bylo nieporozumienia, osobiscie w zadnej z moich wypowiedzi nie usilowalam utozsamic polskiego spoleczenstwa z ruchami nazistowskimi, a raczej neonazistowskimi (trzymajmy sie terminologi). Wyrazilam moje osobiste ubolewanie, ze POZWOLONO w Polsce, kraju, ktory najwiecej ucierpial od NAZIZMU, aby neonazistowska i neofaszystowska demonstracja miala miejsce i to w Dniu Odzyskania Niepodleglosci. W koncu na czyjes rozkazy zabezpieczono ich ochrona policji, aby bron Boze glos im z glowy nie spadl. I dla ironii zaaresztowano i poturbowano tych co protestowali przeciwko tej demonstracji.

1. Nie zapominaj, ze w Szwecji nalezacej do grupy anglo-saksonskiej nie bylo obozow koncentracyjnych, nie bylo wyroku smierci za przechowywanie Zyda, nie bylo Katynia........i, ze IIWS nie za bardzo ich dotknela.

W Polsce to wszystko mialo miejsce.

2. To co sie dzieje w Szwecji i jaka jest na to reakcja - to ich sprawa. Oni tez legalizuja malzenstwa homoseksualne, aborcje, narkotyki.......i wiele roznych ekstrawagancji, ktore nie sa do pomyslenia gdzie indziej. Nie mowiac o ich polityce w stosunku do cudzoziemcow. Wiesz o czym mowie. Wcale sie nie dziwie, ze zbieraja co posieli....jak haniebne morderstwo przywodcy kraju przez extrem-prawicowca.

Czy dlatego mamy, my Polacy przemykac oko i pozwalac na istnienie takiej zarazy na naszej ziemi.? Kim sa ci ludzie?

3. Mnie nie obchodzi co sie dzieje u innych, bardzo bym chciala aby w moim kraju nie bylo tego typu ruchow, bo za bardzo ucierpielismy od nazizmu.
Demokracja ma swoje granice rozsadku, nawet w bardzo mlodej demokracji - 20 letniej. W koncu jestesmy Europejczykami a nie krajem z jakies republiki bananowej czarnego ladu; gdzie demokracja - slowo znane ale interpretowane w inny sposob!!!!

Ostatnie, nikt nie rozdziera ran - poprostu pytam sie jak jest mozliwe akceptowac w naszym kraju partie, ligi, stowarzyszenia i diabel wie co - o podstawach neonazistycznych. Doszlo do tego, ze ich liderzy zostaja czlonkami w naszym rzadzie i decyduja o sprawach mlodziezy, ktora normalnie jest przyszloscia narodu. Czy to tez mozna podpiac pod "mloda i niedoswiadczona demokracje?"

Prawo jest po naszej stronie, nalezy je poprostu egzekwowac, linijka za linijka - a nie chowac glowy w piasek.

PS. Rozroby huliganskie sa wszedzie. Ostatnia miala miejsce wczoraj w Paryzu - bo hordy z przedmiesc, gdzie policja nie moze postawic nogi - nie dostala obiecanej dystrybucji biletow bankowych. Ale tych rozrob nie mozna podpiac pod neonazizm. Idem podczas meczu tenisowego o puchar Davisa, Szwecja-Israel. I to z prostej przyczyny, ze ruch Palestynczykow nie jest ruchem neonazistowskim.

Przepraszam, ze pewne fragmenty podkreslilam grubym charakterem - ale to w celu, zeby nie bylo nieporozumienia w interpretacji moich odczuc i prawa do demokratycznego wyrazenia opinii.

Nota bene, bardzo podoba mi sie nota Administracji Forum. Maja racje, tego rodzaju dyskusje powinnismy prowadzic, bo dzieki temu wladze mlodej demokracji beda mogly latwiej naprawiac popelnione bledy.

Malgorzata 50
16-11-2009, 02:58
Marbello,gówniarze sami sobie glowy utna- pożyjemy, zobaczymy. Drugie- to inne narody nie wiedza co to były obozy koncentracyjne, i kto je stworzył. Polacy wiedza, mlodzi tez. I ja wierzę ,że rośnie nam fajne , prezne , energiczne pokolenie, i oni nie mysla o gestach,nazizmie,szowinizmie- oni czuja się (już) obywatelami Europy,nie zapominając o patriotyzmie i lojalnosci wobec własnego kraju Babcielu rośnie ty ich znasz i ja też i wielu z nas ,ale niestety rośnie również pokolenie ćwierćinteligentów bezmyślnie powtarzających "Polska dla Polaków":mad:
A najtragiczniejsze w tym wydarzeniu o,o ktorym piszecie było to ,że policja spisala dokładnie młodzież protestującą przeciwko tej haniebnej demonstracji w imie czego -wolności słowa i prawa do demonstracji ,a przecież mamy ustawę o zakazie obnoszenia symboli faszystowskich i komunistycznych .Ci policjanci niestety reprezentują grupę bezmózgowi totalnych.

Pani Slowikowa
16-11-2009, 03:42
Ale poskreslano wpisow.. Zostaly tylko te ktore mowia o monetach ze sredniowiecza.. Czy to ma cos wspolnego z nazizmem??:rolleyes:

Watek nie bedzie skreslony ..... zatem powiniem umrzec smiercia naturalna.. To jedyne wyjscie:confused:

babciela
16-11-2009, 09:15
Małgosiu, ja to wszystko wiem, nie wyobrażam sobie , aby ta historia mogła sie powtorzyc....Ale przegładnij link Lili dot> wolnosci slowa, zebrań, to przede wszystkim powinno się zmienic, ale = niestety w wolnym demokratycznym taka historia może sie powtórzy- chociaz j/w.Ja wyżej pisalam o demonstracjach nazistów w Norymberdze- nie wzbudziło to specjalnie emocji - a potem w moich rozmowach z niemieckimi przyjaciólmi= powiedziano mi ze jet to wolny kraj i takie historie moga miejsce natomiast ci mlodzi ludzie nie maja i nigdy nie będa mieli poparcia znaczącej częsci społeczenstwa.I tak też jest w Polsce....Nie wiem , kogo spisano- powinni strone bardziej agresywna. JESTEM PRZECIWKO FASZYZMOWI SZOWINIZMOWI< NACJONALIZmowi- ale dyskusja odbywa się pod złym tytułem i to jeszcze z błedem...

Lila
16-11-2009, 09:33
Nota bene, bardzo podoba mi sie nota Administracji Forum
Mnie też, szczególnie w sytuacji, że to administracja zmieniła tytuł, nie autorka..Prawda?:)
Choc tak chytrze, aby wilk był syty i owca cała. A to się nie udało za bardzo.:)
Ci policjanci niestety reprezentują grupę bezmózgowi totalnych.
Nie masz racji.
Policja miała obowiązek chronić legalną manifestację. Czy to się komu podoba czy nie. Trzeba się było zastanowić przed głosowaniem nad akcesem do Unii.
.
Prawo jest po naszej stronie, nalezy je poprostu egzekwowac, linijka za linijka

I jeszcze raz do upojenia .Prawo Unii , czy to tak cieżko zrozumieć? Pisać petycje do prezydencji aktualnej, bo szkoda strzępić języka. I do PE. I powoływać się najlepiej na Katyń.:)
Watek nie bedzie skreslony ..... zatem powiniem umrzec smiercia naturalna..
Czemu?
Nie jest specjalnie głupszy od innych.
Przecież ktoś napisał babcie się nudzą.
Niebabcie wybywają w plener.
Miłego dnia.:)

leluri
16-11-2009, 09:55
Adolf Hitler przed dojściem do władzy też stosował prawo w zakresie jemu odpowiadającym, a w odpowiednim momencie dokonał zmiany.... siłą.

mnie gnębi fakt wyrażenia zgody na pochód w Dniu Niepodległości chyba żadne prawo nie nakazuje organizacji takich pochodów w określonym czasie

jest to sygnał,że neofaszyści czują się pewnie.
reakcja nagorliwych policjanów też to potwierdza.

milczenie mediów, które np. marsz "kochających inaczej" nagłaśniają do granic możliwości- zapewne z troski o przedłużenie gatunku- jest dla mnie zastanawiające .

prasę przeglądam pobieżnie w internecie, przeważnie słucham radia i dopiero z tego wątku dowiedziałam się o wydarzeniu "upamiętniającym" w specyficzny sposób Polski Dzień Niepodległości,

Mar-Basia
16-11-2009, 10:54
No i jestesmy u sedna sprawy. Watek nie jest specjalnie glupszy od innych np "babcie sie nudza", policja ma obowiazek chronic legalna manifestacje.......i naturalnie wszystkiemu jest winna Unia.

Odpowiem autorce:

WHO IS WHO na tym Forum nie trzeba daleko szukac. Juz kiedys nacjonalizm doprowadzil do narodzin faszyzmu i nazizmu...Wniosek wyciagnij sama co chce ci przez to powiedziec.

PS. Cale szczescie, Polska jest w Uni - bo to jedyna mozliwosc aby otwarcie potepiac rozwoj ruchow neonazistowskich w glupich tematach i formie otwartej na szerszym forum niz wlasne podworko, czy sie komus podoba czy nie!!!!

Mavronka Freydis
16-11-2009, 11:17
Jasne.Przede wszystkim NPD zdelegalizować.Tylko jak? Ale o tym już było.
Do odpowiedzi Lili na post "leluri" nalezy podejsc bardzo powaznie bo jest ona charakterystycznym wybiegiem stosowanym przez politykow popierajacych ideologie ONR-u, ale nie mogacych sie z roznych powodow przyznac do tych sympati. Lila opowiada sie za tolerowaniem demonstracji polskich faszystow do czasu zlikwidowania NPD w Niemczech. Kierowanie uwagi w kierunku niemieckim to sposob na przerzucenie odpowiedzialnosci za to co dzieje sie w Polsce na rzad Niemiecki. Kazdy czytelnik tego watku imusi zauwazyc, ze pewnej grupie osob demonstracje ONRu wcale nie przeszkadzaja. Te osoby od poczatku powstania watku staraja sie sprowadzic dyskusje do roli personalnej pyskowki. W swoim zamysle licza na, zdenerwowanie Admina co w konsekwencji ma doprowadzic do zlikwidowania tego watku. Kolejny sposob na okazywanie cichego poparcia faszystom to "robienie glupa" i udawanie, ze niby sie nie wie o co tutaj chodzi. Czesto lapia sie na te sztuczki osoby o pogladach antyfaszystowskich, ktore sa nieswiadome roli jaka im wyznaczono. Do manipulowania Seniorami wykorzystuje sie osobiste uprzedzenia, ktore w jakims stopniu posiada kazdy czlowiek. Nawet zdawaloby sie niewinna informacja zostaje uzyta w perfidny sposob przeciw faszystwskiej opozycji na KSC. To nie przypadek, ze rozbudza sie niechec do mniejszosci narodowych i Polakow mieszkajacych za granica.. Zydzi sa wytlumaczeniem wszystkich nieszczesc, ktore spadly na Polske. To dobry sposob na obarczenie innych odpowiedzialnoscia za wlasna nieudolnosc. Za przedkladanie interesow Watykanu nad interesami wlasnego kraju.
Skoro dla faszysty najwiekszym ublizeniem jest nazwanie go Zydem to dla mnie ublizeniem jest identyfikowanie sie z ludzmi, ktorzy tych faszystow popieraja.
Niektorym ludziom wydaje sie, ze wszystko co dzieje sie daleko od ich domu nie jest warte poswiecenia uwagi.

http://2.bp.blogspot.com/_2Soum_0sBf8/Svkot3YvJJI/AAAAAAAAAEk/war74uzDJ5A/s1600/noc%2B1.jpg

Lila nie jestes tutaj jedyna popleczniczka rasistowskiego duszpasterstwa prowadzonego przez ksiezy Jankowskiego i Rydzyka. Samo tolerowanie ich ekscesow przez KK jest zaplanowanym dzialaniem sluzacym do podzielenia spoleczenstwa na tych, ktorymi mozna rzadzic i tych ktorzy chca sami decydowac o tym kto bedzie nimi rzadzil. Proces mieszania w glowach rozpoczal sie wiele lat temu poprzez podporzadkowanie sobie marionetkowych politykow, ktorzy zamiast zapewnic miejsca pracy dla 2 milionow Polakow zajeli sie wprowadzaniem w zycie Konkordatu.

Kazimierz
16-11-2009, 12:23
Już w drugim poscie sugerowałem "Ten tytuł wątku jest chybiony. Ten wątek powinien raczej nazywać się: "To się zdarzyło 11 listopada".
Tytuł został zmieniony, ale nifortunnie i nadal wywoływał kontrowersje. Może nawet stało się dobrze, bo wywołał burzliwą dyskusję nt neonazizmu w Polsce, i nawet sugeruje: kto jest jego sympatykiem tu na forum.
Ale, moim zdaniem, takie sugestie dzielą, a nie łączą, czemu jestem zdecydowanie przeciwny.
"Precz z gnębiącymi Ziemię plagami,totalirzmami wszelkich maści,faszyzmem, komunizmem,nacjonalizmami,światowym syjonizmem,terroryzmem,bilderbergeryzmem,globalizm em,swiatowym ociepleniem klimatu itp niekorzystnymi zjawiskami w życiu planety Ziemia !"

Lila
16-11-2009, 12:43
"Precz z gnębiącymi Ziemię plagami,totalirzmami wszelkich maści,faszyzmem, komunizmem,nacjonalizmami,światowym syjonizmem,terroryzmem,bilderbergeryzmem,globalizm em,swiatowym ociepleniem klimatu itp niekorzystnymi zjawiskami w życiu planety Ziemia !"

Precz!!
A także z idiotyzmem,autotematyzmem,demonizmem,utylitaryzmem ,stalinizmem( wyjątek Stalin z KSC), leninizmem, spirytyzmem,mistycyzmem oraz onanizmem.

Ma- rbella i ma-vronka, za kajety !
Prawo w Polsce zmieniać, a nie gęgać na forum.

ps.swoją drogą, czy endecja współpracowała kiedykolwiek z nazi?
Albo z komuną? Co marbella? Może wiesz, jako prominentka?
Hmmm, na starość zostałam endecją. Ale co mi tam. Mogę być.
Bawcie się kobietki.:)

Kazimierz
16-11-2009, 13:06
A ja na starość zostałem greenPISowcem i ekologistą ? No, i Eurpejczykiem całą gębą, ot co !

senior A.P.
16-11-2009, 13:10
Czyje rzady ,tego swieto !

leluri
16-11-2009, 13:39
jakie by argumenty nie padły na forum to fakt pozostaje faktem -

wybranie 11 listopada na manifestację neofaszystów to prztyczek w nos młodej posocjalistycznej Polsce.

policja dopilnowała, media przemilczały i jest ok, a świat się śmieje, zaś nienawiść rośnie w siłę.

idę do moich obowiązków.

Ps. moim skromnym zdaniem nie tytuł świadczy o wartości książki, ale jej treść.

Mar-Basia
16-11-2009, 13:45
nie gęgać na forum[/B].

Nie ty bedziesz dyrygowala kto ma gegac na forum.... Plytki ten mozdzek...ubogi..... ale w koncu czemu sie dziwic. Kiedys madry czlowiek powiedzial, ze indyk nigdy nie bedzie latal jak orzel. ;)

ewelina55
16-11-2009, 13:47
Mnie zastanawia jedno...czy moje pokolenie [ rocznik 1957], było idealne? Konflikt młodzież-dorośli istniał od zawsze. Pamiętam "zadymy" z milicją, okrzyki "gestapo", zdemolowane sklepy, samochody nawet po koncertach rockowych. Teraz, takie demonstracje są legalne i nic by się nie stało, gdyby nie zbiegło się z datą 11 listopada.
W każdym pokoleniu takie ruchy istniały, istnieją i istnieć będą. To tylko my dorośliśmy i inaczej to postrzegamy, a "zapomniał wół jak..."
Szkoda zdrowia na ten ring bokserski, każdy chce udowodnić, że ma rację i bardzo dobrze, gdy się wypowiada na temat wątku, ale gdy przy okazji "dowala" dyskutantom, to już ma inne określenie taka dyskusja.
Nadmieniam, że nie popieram takich demonstracji, ale nie podnoszę też larum. W żadnym kraju nie akceptują "obcych" i Polska nie jest wyjątkiem. Panikować też nie ma sensu.

Mar-Basia
16-11-2009, 14:24
No to sobie gegne jeszcze raz. Kajety odloze na bok.

1. Demonstracja 11.11.2009 neonazistowskich elementow i mentalnych narodowcow, ktora nieszczesliwie zbiegla sie ze Swietem Niepodleglosci nie ma wiele wspolnego z konfliktem pokolen mlodziez-dorosli.

2. Zadymy po meczach fotbolowych, koncertach rocka po IIWS - nigdy nie mialy podloza neonazistowskiego. Tu moznaby powiedziec o konflikcie pokolen.

3. Nawet gdyby ta demonstracja nie zbiegla sie z data 11.11. - jest hanba, dla nas, ktorzy tyle ucierpielismy od nazizmu i hitleryzmu. Mysle, ze nie musze tego nikomu przypominac!!!! Musze zaznaczyc, ze tego typu manifestacje odbywaja sie coraz czesciej w naszym kraju i w tym lezy caly problem.

4. Tu nie chodzi o racje, tu chodzi o fakty - jak im zapobiec? Nikt nie panikuje - poprostu staramy sie dyskutowac....a, ze pewne elementy, mentalni narodowcy sie z tym nie zgadzaja i brak im argumentow - jedyna metoda jest OBRAZANIE przeciwnika.

Ot, i caly problem. Dwa obozy, dwa rozne spojrzenia na sprawe. I dopoki zwolennicy i bierni kibice tego typu ruchow neonazistowskich beda brali gore nad reszta - demokracja naszego kraju bedzie zaklocona.

Jak dlugo bede zyla, bede zwalczala wszystkimi mozliwymi sposobami i srodkami - neonazim, neofaszyzm, nacjonalizm, rasizm i totalitaryzm. Poprostu te terminy nie pasuja do mojej mentalnosci.

leluri
16-11-2009, 14:28
wróciłam na moment

bardzo dużo czytałam o II WŚ, szczególnie o obozach zagłady, było to w latach sześćdziesiątych ub.w.
lękiem napawa mnie myśl o ewentualnym nawrocie nienawiści i bezkarności oprawców wobec bezbronności ofiar.

także uważam, że należy w każdy dostępny sposób napiętnować działania zmierzające do odrodzenia faszyzmu i wszelkich ideologii przeciwnych i zagrażających ludziom.

Ewunia
16-11-2009, 14:36
Postępowanie ws. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych podczas manifestacji, która odbyła się 11 listopada w Warszawie, prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Postępowanie wszczęto z urzędu w poniedziałek.

http://www.tvn24.pl/-1,1628929,0,1,jest-postepowanie-ws-okrzykow-o-zydowskim-szowinizmie,wiadomosc.html

Alsko
16-11-2009, 14:40
Nie patrz co u innych ....patrz i reaguj co u ciebie. (...) Moze wrocimy do tematu i rozsadnie przedyskutujemy jak do tego doszlo, ze naszym kraju, ktory tyle ucierpial od nazistow - sa tego typu problemy.(...) Postarajcie sie pragmatycznie przedyskutowac te sprawe Reaguj - to znaczy co? Napisz na forum, co o tym sądzisz? Mavronka: Mozesz pomoc, ale nie chcesz. Nie protestujesz, bo uwazasz pochody faszystowskie za "pikus"(...) Czarny-bez: Czy ktoś tu poczuł się oburzony, że taka manifestacja odbyła się w dniu narodowego święta. (Mavronka: Musi przyjsc nowa sila, kompletnie niezalezna od kosciola Ostatek: Jest mi wstyd. I wściekłość mnie ogarnia gdy pomyślę, że w przyszłym roku sytuacja może się powtórzyć, bo bezkarność rozzuchwala. Też jestem wściekła!
Przeżyłam okupację w Polsce, Powstanie Warszawskie. Wiem, w jaki sposób powstał faszyzm, jak Hitler doszedł do władzy.
Mówię głośno: nigdy więcej! To, co się stało, nie tylko w tym roku, oburza. To nie jest pikuś. Marbella: Nota bene, bardzo podoba mi sie nota Administracji Forum. Maja racje, tego rodzaju dyskusje powinnismy prowadzic, bo dzieki temu wladze mlodej demokracji beda mogly latwiej naprawiac popelnione bledy Mamy prawa wyborcze. Istnieją coraz liczniejsze organizacje, w tym antyfaszystowskie.
Seniorzy na forum KSC nic nie zdziałają, choćby nie wiem ile "ubili piany" na ten temat. Mój głos tu na forum zmieni prawo, politykę, dziwne zarządzenia, skład parlamentu, wpłynie na wybory innych ludzi? Przedstawiciele młodej demokracji przeczytają i wezmą do serca?
To jest naiwna wiara.

PS Marbello, zanim użyjesz zwrotu "bierni kibice ruchów neonazistowskich" - zastanów się dobrze. Niektórzy nie zabierają głosu z powodów, o których napisałam powyżej.

BarbaraK
16-11-2009, 14:51
Mnie też się nie podoba.
Ależ była gorąca temperatura wątku 45% # wyleciało w powietrze.

leluri
16-11-2009, 15:04
.
Mówię głośno: nigdy więcej! To, co się stało, nie tylko w tym roku, oburza. To nie jest pikuś. Mamy prawa wyborcze. Istnieją coraz liczniejsze organizacje, w tym antyfaszystowskie.
Seniorzy na forum KSC nic nie zdziałają, choćby nie wiem ile "ubili piany" na ten temat. Mój głos tu na forum zmieni prawo, politykę, dziwne zarządzenia, skład parlamentu, wpłynie na wybory innych ludzi? Przedstawiciele młodej demokracji przeczytają i wezmą do serca?
To jest naiwna wiara..

Alu , nie gniewaj się, ale to nie tylko "bicie piany".
ja dyskusje przeniosłam do "realu" wiele osób nie zwróciło uwagi na wydarzenia w Warszawie, w tym moje córki.

mogę się mylić, niemniej uważam,że jest to budzenie świadomości.

ewelina55
16-11-2009, 15:15
Tutaj rolę do spełnienia mają autorytety, ale czy takie istnieją? Można wychować swoje dziecko i zaszczepić mu ideologię, a jaką drogę samo wybierze, to tylko zależy od naszych argumentów.
My nie mamy żadnego posłuchu, możemy sobie tylko w swoim gronie podyskutować. Dziś rencista i emeryt jest tylko zbędnym balastem w mniemaniu młodzieży, co nawet widać w postach internetowych.
A sami wiecie, że w każdym państwie są różne "neo"
Gdy jestem np. w Niemczech, to w miejscach publicznych posługuję się ich językiem, choć zawsze podkreślam, że jestem Polką. Nigdy nie miałam jakichkolwiek dowodów niechęci z ich strony, a wręcz przeciwnie, a moja uroda też do nordyckiej się nie zalicza. Dlaczego to piszę?...ponieważ moje dwie przyjaciółki w Monachium zostały zaatakowane w tramwaju, przez w zaćwiekowanych strojach i ogolonych głowach młodych niemieckich neo i to na oczach tłumu. Powodem było, że dość głośno sobie rozmawiały po polsku.
We Wrocławiu też wielokrotnie widziałam reakcje młodych na głośno zachowujących się Niemców, a przypadki pobicia obcokrajowców, tylko dlatego, że mieli inny kolor skóry do rzadkości nie należą. Niedawno słynny proces za pobicie czarnoskórego podzielił społeczeństwo Wrocławia na tych, których ten fakt zbulwersował, a ci drudzy skandowali, żeby zrobić szlaban dla wszelkiej maści obcokrajowców. To jest problem internacjonal i nic w pojedynkę się nie zrobi.
Dlatego, jak już dałam przykład wyżej, mam tą zasadę nie prowokować.

Kazimierz
16-11-2009, 15:46
Piszesz,że: "A komuniści zwalczali polską endecję na równi z nazistami." Ja też mogę napisać taki ogólnik: narodowi demokraci przed wojną (ONR) zwalczali komunistów, narówni z Żydami.
W PZPR byłem socjaldemokratą,ale po "rewolucji" 1989 wszystkich jej członków zaliczono do "komuchów".
Podobnie było z endekami (ND) po wojnie (ale SD było akceptowane). Czy nadal mamy sie dzielić ,czy raczej szukać wspólnego mianownika, którym, moim zdaniem, jest Dobro Polski.
Potępiajmy radykalnych, ale umiarkowani powinni pokojowo współżyć ze sobą pod jednym dachem, Polską.
Młodzi są bardziej radykalni. Ta manifa 11.11 była dziełem młodzieży. Nie powinna się odbyć, ale się odbyła i teraz niech decydenci w Polsce i w UE zastanowią się, jak zapisać to w prawie, aby demokracji i wolności stało się zadość i takie manifestacje już się nie odbywały, szczególnie w święta narodowe.

tadeusz50
16-11-2009, 15:47
Jest śledztwo w sprawie ONR i wydarzeń 11 listopada w Warszawie.

czarny_bez
16-11-2009, 16:19
Nawoływania w rodzaju "Polska dla Polaków" w dobie zmian w Europie jest tak samo śmieszne
jak: "Ziemia dla ziemniaków". Widocznie ludzkość dojrzała do tego by na wieży Babel znów można było mówić jednym językiem. Organizacja fanatyków z ojczyźnianą symboliką, podparta katolickim oglądem świata jest jakąś paranoidalną grupą, która nie robi nic dobrego mąceniem w głowach ludziom starym i młodym. Hasło "Polska dla Polaków", nie zapewni powszechnej szczęśliwości , którą każdy sam sobie wyklepuje na miarę swoich możliwości i obowiązującego prawa. Głoszenie takich górnolotnych haseł może spowodować uwstecznienie, odosobnienie kraju, zepchnięcie na margines Europy.
Tolerowanie faszyzujących organizacji, oraz ich tub, nie ma nic wspólnego z powszechnie rozumianą tolerancją dla odmienności.

Na tym, i na innych forach zawsze znajdą się tacy, którym obecny europejski ład jest nie na rękę.
Tacy, którzy uzurpują sobie prawo do jedynie słusznych racji. A wszystko wyłącznie dla własnych interesów ukrywanych pod szczytnymi hasełkami.
Tutejsi wnosili o zamknięcie wątku, rzekomo obrażającego Polskę, ich własne ego. Osoba, która jako pierwsza wniosła petycję o jego likwidację, próbowała w prostacki sposób ośmieszyć prowadzoną rozmowę. Przykre, że są tacy ludzie, o wąskich horyzontach łapiący za siekierki jak brak przekonujących argumentów.

Ja uparcie apeluję o likwidację wątku pod błędnym tytułem

"11 listopada święto faszyzmu"

Cierpisz na zaparcie. Przykra dolegliwość. Mówisz, że to tylko głupia demonstracja małolatów. Poczytaj różne gazety, nie tylko ND. Masz wyraźny problem z prawidłowym odczytaniem tematu wątku. :)

Kazimierz
16-11-2009, 16:19
Utrzymywanie tego wątku to woda na młyn tych gówniarzy, którzy zrobili głupią demonstrację. Popieracie ich? to mielcie temat dłużej.
Ja uparcie apeluję o likwidację wątku pod błędnym tytułem
"11 listopada święto faszyzmu"
Sirkierka ! Likwidowanie teraz tego wątku nie ma sensu i nic by nie dało. Wątek, moim zdaniem, sam sie kiedyś rypnie (podoba mi sie to słowo,chyba z poznańskiego, zasłyszne z jakiejś sztuki teatralnej w Teatrze Telewizji, jeszcze za głębokiej "komuny").

Idą święta, idą święta...
http://www.youtube.com/watch?v=GPc_ws7ptHM

ewelina55
16-11-2009, 16:27
A mnie się nie podoba prostackie określenie "gówniarz" i wcale mnie nie dziwi brak poszanowania ze strony młodzieży. Jeżeli w takiej formie i tym tonem prowadziliśmy kiedykolwiek dyskusję z młodymi, to możemy mieć tylko pretensje do siebie, ze nas nie szanują. To my ich wychowaliśmy, a oni nas naśladują i podtrzymują "tradycje" rodzinne.

Mag
16-11-2009, 16:34
Cierpisz na zaparcie. Przykra dolegliwość. Mówisz, że to tylko głupia demonstracja małolatów. Poczytaj różne gazety, nie tylko ND. Masz wyraźny problem z prawidłowym odczytaniem tematu wątku. :)

A przecież tak na dobrą sprawę, to wielu historyków jest zdania, że Polska dwudziestolecia międzywojennego w pewnym momencie była krajem "faszyzującym"

Mar-Basia
16-11-2009, 17:35
Jezeli chodzi o mnie, watek otworzony przez Mavronke spelnil swoja role. Dowiedzielismy sie lub potwierdzono jeszcze raz WHO IS WHO. Zycze tylko wszystkim i tym za i przeciw, zeby tego typu demonstracje nie mialy miejsca w Polsce, kraju, ktory uciepial najwiecej w Europie od nazistow i faszystow. No i mam ciagle nadzieje, ze mloda 20-letnia demokracja zostanie pozytywnie wykorzystana i bedzie swiecila DOBRYM przykladem dla innych.

I tu koncze moje geganie.

Mag
16-11-2009, 17:52
I tu koncze moje geganie.

I słusznie, ja też. Temat został aż nadto wyczerpany :)

POLA
16-11-2009, 17:56
Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych podczas manifestacji, która odbyła się 11 listopada m.in. przed pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie.

Prokurator Krajowy Edward Zalewski zobowiązał Prokuratora Okręgowego w Warszawie do objęcia tego postępowania nadzorem.

W śledztwie ma zostać zbadane, kto był organizatorem manifestacji i czy w tym gronie są osoby, wobec których toczyło się postępowanie zakończone delegalizacją Obozu Narodowo-Radykalnego z Brzegu, który organizował manifestacje na Górze Świętej Anny. - Prokuratura Okręgowa w Opolu w październiku 2009 r. wnosiła o delegalizację tej organizacji.

BarbaraK
16-11-2009, 18:59
Słyszałam o wszczęciu postępowania w radiu,to dobrze.Jeszcze powinni zająć się osobami,które wydały zezwolenie.Powinny odpowiedzieć za to i ponieść wszystkie możliwe konsekwencje.
Mimo obaw ,że na wszystko jest przyzwolenie,dzieje się w sprawie właściwe postępowanie.
Tylko szkoda ,że do tych ekscesów doszło.

Mavronka Freydis
17-11-2009, 10:45
Watek mial sklonic do refleksji. W zalozeniu mial integrowac ludzi przeciwko uniwersalnemu zlu jakim jest faszyzm. Protesty wielu Polakow, zwlaszcza ludzi starszych doprowadzily do wszczecia postepowania wyjasniajacego w tej sprawie. Bylam przekonana, ze gdzie jak gdzie, ale natym forum, na ktorym pisza ludzie pamietajacy jeszcze II wojne swiatowa ruch faszystowski zostanie jednoznacznie potepiony. To w jaka strone zaczal ewaluowac ten watek kompletnie mnie zaskoczylo. Dla kilku osob osobista niechec do mnie, zlosc, zacietrzewienie, odebrala im mozliwosc obiektywnej oceny zdarzen jakie zostaly tutaj opisane. Walke ze mna probuje sie kontynuowac w watku o heroicznym poswieceniu zycia niektorych Polakow dla ratowania Zydow. Zalozycielka watku nie zawahala sie opublikowac zdjecie okrutnie zamordowanych przez Ukraincow polskich dzieci i przedstawic je jako ofiary pomocy Zydom. Smutne!

ewelina55
17-11-2009, 12:20
Mavronko tematy Twoich wątków są z gatunku "trudnych". Nie wiem, czy dobrze Cię oceniam. Jesteś kobietą inteligentną, o szerokich horyzontach wiedzy i prowokującą. Niechęć dyskutantów bierze się z tego, że albo źle interpretują Twoje intencje, lub mają niewiele do powiedzenia w temacie. Lepiej więc byłoby, gdyby wogóle nie zabierali głosu. Z moich obserwacji wynika, że na tym forum poszukiwane są lukrowane wątki, a jak ktoś się wychyli z jakąś wiedzą, lub ośmieli się mieć inne zdanie, to jest potępiany w czambuł.
Jest taka różnorodność tematów, że każdy może sobie wybrać coś dla siebie, lub narzucić swój temat. A wchodzenie i z obrażoną miną wypisywanie " ja się nie bawię i idę sobie" to typowa "piaskownica".
Dyskusja polega na tym, że każdy ma prawo do swoich wypowiedzi, jednomyślność to już poprostu słodzenie, a nadmiar cukru jest szkodliwy.

czarny_bez
17-11-2009, 13:07
Watek mial sklonic do refleksji. W zalozeniu mial integrowac ludzi przeciwko uniwersalnemu zlu jakim jest faszyzm.
/.../
To w jaka strone zaczal ewaluowac ten watek kompletnie mnie zaskoczylo. Dla kilku osob osobista niechec do mnie, zlosc, zacietrzewienie, odebrala im mozliwosc obiektywnej oceny zdarzen jakie zostaly tutaj opisane. Walke ze mna probuje sie kontynuowac w watku o heroicznym poswieceniu zycia niektorych Polakow dla ratowania Zydow. Zalozycielka watku nie zawahala sie opublikowac zdjecie okrutnie zamordowanych przez Ukraincow polskich dzieci i przedstawic je jako ofiary pomocy Zydom. Smutne!

Mavronko
nie żyjesz na co dzień w Polsce, i jeszcze wiele spraw może cię zaskoczyć. Taka to jest głęboko skrywana uroda kraju, gdzie Żyd jawi się jako przyczyna każdego zła. Żydzi ukrzyżowali Jezusa.
O tym, że Jezus, Matka Boska to też Żydzi, bardzo znaczna grupa ludzi nie wie, a czarne kiecki nie mówią o tym.

Pewnie dobrze wiesz, że manipulacja, to specialite de la maison religii.
Nie dziwi mnie paranoidalne rozszczepienie jaźni u tych, którzy wierzą w urocze bajki o swoim boskim pochodzeniu, i nagrodzie jaka ich czeka.

Rozbawić może, jak niektóre ludziki naginają oczywiste fakty dla uzyskania świetlistej aureoli nad pustym łbem.

Mavronko,
dla mnie nie ma znaczenia twoja wiara, narodowość - jesteś inteligentną osobą z dużym poczuciem humoru, z którą świetnie się rozmawia na różne tematy. W wirtualnym, jak, i w realnym świecie, nie za często spotyka się takie osoby. :)

jip
17-11-2009, 14:15
Mavronko
nie żyjesz na co dzień w Polsce, i jeszcze wiele spraw może cię zaskoczyć. Taka to jest głęboko skrywana uroda kraju, gdzie Żyd jawi się jako przyczyna każdego zła. Żydzi ukrzyżowali Jezusa.
O tym, że Jezus, Matka Boska to też Żydzi, bardzo znaczna grupa ludzi nie wie, a czarne kiecki nie mówią o tym.
Pewnie dobrze wiesz, że manipulacja, to specialite de la maison religii.
Nie dziwi mnie paranoidalne rozszczepienie jaźni u tych, którzy wierzą w urocze bajki o swoim boskim pochodzeniu, i nagrodzie jaka ich czeka.
Rozbawić może, jak niektóre ludziki naginają oczywiste fakty dla uzyskania świetlistej aureoli nad pustym łbem.
Mavronko,
dla mnie nie ma znaczenia twoja wiara, narodowość - jesteś inteligentną osobą z dużym poczuciem humoru, z którą świetnie się rozmawia na różne tematy. W wirtualnym, jak, i w realnym świecie, nie za często spotyka się takie osoby. :)
Wiesz pies mi podpowiada, że u nas na czarny bez mówią hyćka, no taka hyćka bez aureoli nad pustym łbem jak piszesz, ale mam prośbę nie opowiadaj głupot o urodzie kraju, bo nie taka jego uroda, i przestań obrażać ludzi, o ile w coś wierzą to ich sprawa, nie musisz nad tym się wyżywać, kiedyś znałem podobnie wypowiadającego się gościa bez aureoli, który myślał, że ma aureolę, i że pod aureolą ma pełno ale on na WUML wykładał, i podobno nawet tam się na nim i tym co ma pod aureolą poznali, i przestał wykładać , nie wykładałeś czasem na WUML-u?
A co do Żydów, sam mam wśród nich wielu przyjaciół i oni mają przyjaciół nie tylko wśród Żydów, a powracając do marszu narodowców, to nie przechodzi on bez echa, i nie jest nie potępiany, więc może przestańmy dmuchać w ten balon i niech się zajmą odpowiednie do tych spraw instytucje...

siekierka
17-11-2009, 14:26
Wiesz pies mi podpowiada, że u nas na czarny bez mówią hyćka, no taka hyćka bez aureoli nad pustym łbem jak piszesz, ale mam prośbę nie opowiadaj głupot o urodzie kraju, bo nie taka jego uroda, i przestań obrażać ludzi, o ile w coś wierzą to ich sprawa, nie musisz nad tym się wyżywać, kiedyś znałem podobnie wypowiadającego się gościa bez aureoli, który myślał, że pod aureolą ma pełno ale on na WUML wykładał, i podobno nawet tam się na nim i tym co ma pod aureolą poznali, i przestał wykładać , nie wykładałeś czasem na WUML-u?
A co do Żydów, sam mam wśród nich wielu przyjaciół i oni mają przyjaciół nie tylko wśród Żydów, a powracając do marszu narodowców, to nie przechodzi on bez echa, i nie jest nie potępiany, więc może przestańmy dmuchać w ten balon i niech się zajmą odpowiednie do tych spraw instytucje...

Brawo pies i Jego Pan.
Masz u mnie duży koniak (narazie wirtualny, ale kto wie..?):)

Mavronka Freydis
17-11-2009, 14:48
... więc może przestańmy dmuchać w ten balon i niech się zajmą odpowiednie do tych spraw instytucje... Proponuje jip-ie uzycie Twojej pompki od roweru do pompowania balonow jakie sam wybierzesz.

czarny_bez
17-11-2009, 15:04
jip

Wiesz pies mi podpowiada, że u nas na czarny bez mówią hyćka, no taka hyćka bez aureoli nad pustym łbem jak piszesz, ale mam prośbę nie opowiadaj głupot o urodzie kraju, bo nie taka jego uroda, i przestań obrażać ludzi, o ile w coś wierzą to ich sprawa, nie musisz nad tym się wyżywać, kiedyś znałem podobnie wypowiadającego się gościa bez aureoli, który myślał, że pod aureolą ma pełno ale on na WUML wykładał, i podobno nawet tam się na nim i tym co ma pod aureolą poznali, i przestał wykładać , wykładałeś czasem na WUML-u! Hejka! stary, pozdro :)

Niegrzecznością byłoby zignorowanie przemyślanych wypowiedzi miłego psa.

Hau! Hau! Jesteś uroczy sierściuch. Jeśli jesteś ona, to informuję, że posiadam sympatycznego blondyna, słusznej budowy i urody. Jest nadzwyczaj inteligentny, nie wiadomo po kim.
Jakby co, daj głos. Hau! Hau!

Poniżej, odpowiedź na rozterki twego sympatycznego pana:

Wiem, że nie było łatwo. Szczególnie na dzienne. Cóż taki ustrój.
Ale były jeszcze zaoczne i wieczorowe. Co prawda niższy był na nich poziom .
Ale w końcu nie wszyscy chcą być naukowcami.

Niektorych wystarczylo tylko nauczyc pisac. Zdobyta z trudem wiedza pozwala im zaistniec w swiecie pismiennych.

jip
17-11-2009, 15:09
Proponuje jip-ie uzycie Twojej pompki od roweru do pompowania balonow jakie sam wybierzesz.
Wolniej pisz, bo nie kumam w czym rzecz? Wolisz dalej to drapać i zamęt.... czy wolisz spokojniej pozostawić sprawę do wyjaśnienia kompetentnym ludziom, bo ja jestem pewien, że większość i to nawet 99,9% Polaków nie popiera idiotycznych zachowań paru, czy parunastu chcących wejść na afisz idiotów...
więc może...
No chyba, że cel Twój mi nieznany...

jip
17-11-2009, 16:13
jip

Niegrzecznością byłoby zignorowanie przemyślanych wypowiedzi miłego psa.

Hau! Hau! Jesteś uroczy sierściuch. Jeśli jesteś ona, to informuję, że posiadam sympatycznego blondyna, słusznej budowy i urody. Jest nadzwyczaj inteligentny, nie wiadomo po kim.
Jakby co, daj głos. Hau! Hau!
Poniżej, odpowiedź na rozterki twego sympatycznego pana:
Wiec jednak na tym WUML-u to Ty! , a myślałem, że się nie przyznasz, a co do mnie i pisania, no kończyłem kilka korytarzy i klas, co prawda na niższym poziomie, ale nauczyli mnie pisać i przy pomocy podpowiedzi psa zaistnieć w świecie piszących i czytający, Czytających, jak wolniej to co do czytania jest pisane, tylko przy czytaniu nieraz musimy prosić żółwika, bo jak piszący uniwersytet, no wiesz ten WUML wprowadzają, i piszą podobnie jak tam wykładali, to żółwik pokazuje, że się mylą i jest nam wiele łatwiej...Pozdrawiamy...

babciela
17-11-2009, 16:17
Watek zmusił mnie do refleksji, ale na zupełnie inny temat- ale o tym gdzie indziej.Nikt z dyskutujących( powtarzam - dyskutujących- a nie opluwających np. mnie- rąbnięta w głowęitp bzdury) nie jest osoba faszyzującą,popierająca nacjonalizm. Mu jestesmy pokoleniem, które albo samo było uczestnikien okropieństw wojny, albo ma zaszczepione idealy- przez wlasnych rodziców ,krewnych- obce doktrynom,o których tytuł- bez błedu.

Alunia
17-11-2009, 17:25
Watek zmusił mnie do refleksji, ale na zupełnie inny temat- ale o tym gdzie indziej.Nikt z dyskutujących( powtarzam - dyskutujących- a nie opluwających np. mnie- rąbnięta w głowęitp bzdury) nie jest osoba faszyzującą,popierająca nacjonalizm.Mu jestesmy pokoleniem, które albo samo było uczestnikien okropieństw wojny, albo ma zaszczepione idealy- przez wlasnych rodziców ,krewnych- obce doktrynom,o których tytuł- bez błedu.

Widzisz Elu, Ty to wiesz, ja to wiem. Co z tego?
Widać to za mało.
Nikt nie poparł neofaszystowskich zachowań. A krytykę wyrażał własnymi słowami, tak jak czuł i potrafił.
Widać mało wyszukanie. Forma stała się ważniejsza od treści.
Lekceważący stosunek do seniorów, wyścigi na złośliwości i wmawianie im, że są na "bocznym torze" i mało rozgarnięci - skutecznie służy rozproszeniu problemu.

Bolesna i tragiczna historia Polski, Polaków i innych narodów wprzęgnięta została w poniżające dyskusje
i uwłaczające dyskutantom epitety.
I tak zamiast mówić o istocie rzeczy i zaradzeniu złu, wielu wycofa się z wątku,
a hydra nacjonalizmu będzie się miała coraz lepiej.

PS. Może stwórzmy wątek WSZYSTKIE GRZECHY POLAKÓW? :rolleyes:
Po co biegać po forum, szukając komu by tu dołożyć, przeklejać posty z jednego wątku na drugi.
W jednym miejscu będzie prościej!?:rolleyes:

jasinek123
17-11-2009, 17:41
Babciuelu
nie mam zamiaru wywoływać cię do tablicy
ale tylko do ciebię mam zaufanie i darzę Cię szacunkiem
chodzi mi o dzisiejszy artykół w Gazecie Wyborczej
p.t.
Upiory w poznańskiej operze
co sądzisz o tym incydencie
[przecierz ten artysta urodził się
napewno grubo po 2 wojnie światowej ]
jak można za wygląd tak szykanować innego człówieka!

POLA
17-11-2009, 17:42
...I tak zamiast mówić o istocie rzeczy i zaradzeniu złu, wielu wycofa się z wątku,
a hydra nacjonalizmu będzie się miała coraz lepiej.

PS. Może stwórzmy wątek WSZYSTKIE GRZECHY POLAKÓW?
Po co biegać po forum, szukając komu by tu dołożyć, przeklejać posty z jednego wątku na drugi.
W jednym miejscu będzie prościej!?
Nie będzie się miała lepiej, poczekajmy na ustalenia prokuratury. Mleko się wylało, trzeba posprzątać i niech ona to zrobi.

I sądzisz, że dzięki oddzielnemu wątkowi unikniemy tych grzechów na innych wątkach? Nie da się.:)

babciela
17-11-2009, 19:31
Jasinku- staly bywalcu- nie czytamGW

Kazimierz
18-11-2009, 12:18
Mavronko ! Starając się bliżej poznać wspólczesnych Żydów, zacząłem szukać bliższych danych na ten temat i znalazłem, krótką charakterystykę , która dała mi najzwięźlejszą charkterystykę narodu izraelskiego.
Już pierwsze zdanie było dla mnie intrygujące : "Izrael jest jednym narodem o stu narodowościach.", a dalsza lektura dała odpowiedź na szereg rzeczy.Teraz nie wiem, czy jesteś aszkanazyjką, urodzoną jeszcze w Polsce, czy Izraelitką-Sabryjką, urodzoną już w niepodległym państwie Izrael ? Charakterystka Sabryjki, pansuje do Ciebie idealnie. Pozwolę sobie ją zacytować:"Sabra" to owoc - kolczasta gruszka o słodkim miąższu. Takimi w rzeczywistości są Izraelczycy - z zewnątrz kolce, a w środku słodki miąższ. Z zewnątrz wydają się szorstcy, nieuprzejmi, apodaktyczni, nie znający słowa "proszę" i "przepraszam". Lecz po bliższym poznaniu okazują się towarzyscy, spontaniczni, ciepli i wspaniałomyślni. Izraelczycy są wyjątkowo swobodni, jeśli chodzi o strój i zachowanie, choć nieskromność jest źle widziana. Przesadna grzeczność budzi niesmak. U "sabra" zacierają się różnice kulturowe pomiędzy aszkenazim, sefardim czy mizrahim. Żyjąc w wolnym kraju, bez kompleksu niższości, ucząc się w jednych szkołach i służąc w jednej armii, tworzą nowe społeczeństwo - izraelskie."
Początkowo, chciałem stworzyć nowy wątek, póżniej przypomniałem sobie,że przecież istniał, już rok temu chyba,wątek "Pokochać Żyda" założony przez Bogdę50, ale doszedłem do wniasku, że nie ma sensu tworzyć nowych wątków nt sosunków polsko-żydowskich i umiesiłem mój post tutaj.
Zainteresowanym szeszą,ale krótką charakterystyką narodu izraelskiego podaję link, z którego korzystałem: http://www.izrael.badacz.org/izrael/spoleczenstwo_narod.html

Ewunia
20-11-2009, 11:07
We Wrocławiu właśnie 11 listopada na okazję do heilowania wybrali sobie lokalni skini, na koncercie w ramach II Dnia Dumy Narodowej, przy muzyce zespołu Irydion...

http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7272958,Koncertowa_glupota___heilowanie_w_ Dniu_Niepodleglosci.html

ewelina55
20-11-2009, 15:51
Czy tych też można oskarżyć o heilowanie?:
http://fasheiscool.blox.pl/2007/09/wpis.html

Pani Slowikowa
20-11-2009, 16:48
Czy tych też można oskarżyć o heilowanie?:
http://fasheiscool.blox.pl/2007/09/wpis.html

Ten podwojny chyba jest najsmiesniejszy :D :D :D

senior A.P.
22-11-2009, 09:57
Do wszelkich "kwiatow polskich" i bzow :
Jak czytam twoje posty mam dziwne uczucie "swiadomosci seniora". Czy wiesz,ze istnieje "globalna swiadomosc" i portal tez ?
Tu na "seniorku wiara rowna" !

BarbaraK
26-11-2009, 18:08
"Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania. Idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi przez co często jest porównywany do rasizmu. Nacjonalizm opowiada się za segregacją rasową przez co bywa określany jako odmiana ksenofobii. "Wikipedia

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami?

czarny_bez
26-11-2009, 19:36
"Według nacjonalistycznej interpretacji historii świat był i jest areną walk pomiędzy różnymi narodami, z których tylko najsilniejsze mają prawo do przetrwania. Idee nacjonalistyczne często pojmują naród jako przede wszystkim etniczną wspólnotę krwi przez co często jest porównywany do rasizmu. Nacjonalizm opowiada się za segregacją rasową przez co bywa określany jako odmiana ksenofobii. "Wikipedia

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami?

A jak określić osobę, która znalazła związek
pomiędzy nacjonalistycznymi bojówkami,
butnie paradującymi w dniu święta narodowego,
a Izraelem zabraniającym /podobno/ zawierania związków z innymi nacjami.? :D :D :D

.

Kazimierz
26-11-2009, 19:42

To jest definicja nacjonalizmu,jak w takim razie określić Izrael ,jako państwo,które zabrania zawierać związki malżeńskie z innymi nacjami ?
Bacha ! Coś mi tu nie gra ? podaję wstęp tego linku poniżej: "Izrael jest jednym narodem o stu narodowościach. Żydzi wracali do ojczyzny z całego świata. Wracając przywozili z sobą różne języki, różne tradycje, różne zwyczaje, a nawet różne kuchnie. Ta różnorodność kulturowa wielce wzbogaciła Izrael, i wydaje się, że do pewnego stopnia decyduje o jego niepowtarzalności, unikalności i wyjątkowości, która zjednoczona jest pod jednym wspólnym sztandarem.
Nie chce mi się wierzyć w to, aby prawo w Izraelu zabraniało mieszanych małżeństw. Skąd by bowiem wzięła, taka różnorodność w tym narodzie. Co innego jest, moim zdaniem, kto jest prawdziwym Żydem i należy do narodu wybranego. Niemieccy naziści też mieli się za "naród wybrany", i stąd, być może, ich nienawiść do "prawdziwego narodu wybranego". Moim zdaniem,źródło odwiecznych cierpień tego narodu.
http://www.izrael.badacz.org/izrael/spoleczenstwo_narod.html

jip
26-11-2009, 21:27
Jaki sens coś tu mówić, nie wiadomo czy w kosmosie mieszkają jacyś co myślą a jak mieszkają to nie bardzo wiedzą czemu te posty tam latają, regulamin... niech będzie przestrzegany a nie naruszany przez administratora... trochę to wkurza... po cholerę on jest?

BarbaraK
26-11-2009, 23:29
Kazimierzu przecież ze dwa dni temu radio bębniło,że Izraelczycy jeżdża na Cypr ,żeby móc zawrzeć związek małżeński z partnerem innej nacji.
Kazimierzu nie myślę o nacji żydowskiej,tylko o osobniku innego pochodzenia ,aniżeli żydowskie.

BarbaraK
27-11-2009, 00:18
Kazimierzu ,tu troszkę o małzeństwach.
http://www.studiajudaica.pl/sj19skor.pdf