PDA

View Full Version : Jaki dostawca internetu


weronika1
14-11-2009, 10:35
Kończy mi się umowa na internet. Przed podjęciem decyzji o jej przedłużeniu, chciałabym dowiedzieć się jaki internet jest dobry i względnie tani, jakie są Wasze doświadczenia?
Podyskutujmy o zaletach, mankamentach i cenach internetu, oraz jego dostawcach.
Obecnie korzystam z "Multipakietu z wideostradą" w TPSA. Miesięczna opłata abonamentowa (telefon+internet+telewizja-podstawowe kanały) - 120,- zl.
Pozdrawiam.:)

jolita
14-11-2009, 11:24
Nie miałam doświadczeń ani relacji z korzystania z innych dostawców niż UPC ale tego baaaardzo chwalę. Cena na tv w bogatym asortymencie i internet = 119,-. Podobno przy takiej umowie korzystanie z telefonu bezpłatne ale nie zdecydowałam się, natomiast zachwyciła mnie pomoc techniczna gdy kiedyś nie mogłam złapać internetu. Raz wystarczyła podpowiedź - wyłączenia na chwilę kontaktu ale drugim razem pan technik (ma podgląd na połączenie) krok po kroku przez blisko 20 minut ze stoickim spokojem (może dlatego że przedstawiłam się jako 100-letnia internautka!) dyktował mi gdzie mam klikać aż znalazłam się w internecie!
To by było na tyle. Pozdrawiam.

weronika1
14-11-2009, 13:26
Bardzo dziękuję za relację. Mam podobny pogląd na tego dostawcę. Serdecznie pozdrawiam.

wuere'le
14-11-2009, 15:46
To jakiego wybierzesz dostawcę, jest tez uzależnione od tego gdzie mieszkasz, i od oferty. W rożnych miastach różnie to wygląda.
W Poznaniu np, na osiedlu Rataje jest jeden dostawca i nikt inny nie może się tam dopchać, a no i oczywiście telekomunikacja.
Ja mieszkam w dużo mniejszym mieście i w moim bloku mam łącza do 5 dostawców z UPC i telekomuną włącznie. Te dwa ostatnie bardzo drogie. Korzystam więc z lokalnej firmy dostarczającej internet za 26,- i mam przesył w ilości 4mb(tak to się chyba pisze) w dzień i chyba 7mb od 23-11 rano. Kablówkę zaś z innej firmy za 28,- z 52 programami.
Na jakość nie narzekam i w przypadku problemów, podobnie telefonicznie, na koszt firmy jestem prowadzony w celu sprawdzenia wszystkiego, co trzeba.

Stefan
14-11-2009, 16:04
Weroniko. Rozumiem, że w tym pakiecie jest telefon stacjonarny.
120zł/mies za "3 w jednym", to prawie dobrze.
Ja za TV płacę ok. 18zł (od nowego roku nic, bom emeryt).
Za telefon w Netii (przedtem TELE2) - 42,70zł/mies.
A internet mam z sieci osiedlowej - 50zł/mies.

Ale b.ważna (prócz serwisu) jest jakość internetu, czyli szybkość łącza.
Gdybyś miała np. 1 czy 2Mb/s - to byłoby licho.
Ja mam za te 50zł szybkość 4Mb/s. I to jest super.

Pozdrawiam. S.

Acha, szybkość łącza możesz sama zmierzyć. Oto link: http://www.speedtest.pl/stary_tester.html

jasinek123
14-11-2009, 16:29
Weronika
dla pokazania całości piszę jak jest w zabrzu
co dzielnica inny nadawca!
ja należę do WEKTRY-dyrekcja w Gdyni -opłaty na poczcie
2.50 co m-c
wektra oferuje mi internet 28.zł-1 Mb
telewizje 85 programów- przeważnie śmieci-kreskówki
razem bez telefonu 92 zł.
telefon teraz netia- abonament 50 zł
w tym 100 min. rozmów

weronika1
14-11-2009, 16:40
Dzięki.

Właśnie chcę poznać wszelkie możliwośći i wybrać tańszy. A co powiecie o internecie na radio? Chciałabym zrezygnować z telefonu stacjonarnego, ponieważ prawie z niego nie korzystam. Mam tańsze rozmowy z komórki. Płacę abonament 50,- tylko dlatego, że na nim mam łącze internetowe. Nie mam możliwośći załapać się na osiedlowe, bo nie mieszkam na osiedlu. Nie tracę nadziei, że w dyskusji wyłoni się lepsza alternatywa? Nie mam dużych wymagań. Wystarczy mi szybkość 1Mb/s - teraz posiadam 512kb/s.

jip
14-11-2009, 17:00
Dzięki.

Właśnie chcę poznać wszelkie możliwośći i wybrać tańszy. A co powiecie o internecie na radio? Chciałabym zrezygnować z telefonu stacjonarnego, ponieważ prawie z niego nie korzystam. Mam tańsze rozmowy z komórki. Płacę abonament 50,- tylko dlatego, że na nim mam łącze internetowe. Nie mam możliwośći załapać się na osiedlowe, bo nie mieszkam na osiedlu. Nie tracę nadziei, że w dyskusji wyłoni się lepsza alternatywa? Nie mam dużych wymagań. Wystarczy mi szybkość 1Mb/s - teraz posiadam 512kb/s.
Właśnie mam taki, i jestem zadowolony, chociaż przy otwieraniu wątków np. fotograficznych trochę to wolno idzie, ale coś za coś. Ograniczeń nie ma, płacę 59zł miesięcznie, awarie bardzo rzadko w sumie wszystko ok. Miałem z iPlusa, po przekroczeniu 1GB nie można było otworzyć strony... co prawda wygoda bo mały modem. Trzeba poznać zasięg i warunki jakie teraz dają bo mój znajomy jest zadowolony ale jest w centrum miasta.... Pozdrawiam
A telefon stacjonarny też wywaliłem....

gerd
14-11-2009, 17:33
Weroniko
W tp istnieja możliwosc korzystania z tzw. pakietu oszczędnościowego (albo też socjalny). za który płacisz tylko 28.06 złotych i masz przy tym mozliwosć - wykorzystanie 15 impulsów tj, 45 minut darmowych. W "Orange" za 1Mb/sek. płacisz 64zł./m-c przy umowie ma 12 miesiecy. Przy 24 miesięcznej umowie 49zł za 1Mb/sek.
Ja właśnie - tak mam.
Wystarczy tylko wejśc na stronę www.orange.pl aby się przekonać.
Pozdrawiam

jip
14-11-2009, 17:43
Weroniko
W tp istnieja możliwosc korzystania z tzw. pakietu oszczędnościowego (albo też socjalny). za który płacisz tylko 28.06 złotych i masz przy tym mozliwosć - wykorzystanie 15 impulsów tj, 45 minut darmowych. W "Orange" za 1Mb/sek. płacisz 64zł./m-c przy umowie ma 12 miesiecy. Przy 24 miesięcznej umowie 49zł za 1Mb/sek.
Ja właśnie - tak mam.
Wystarczy tylko wejśc na stronę www.orange.pl aby się przekonać.
Pozdrawiam
Ale 1MB jest trochę mało , jak zdjęcia oglądasz, filmiki, muzykę może braknąć....

weronika1
14-11-2009, 18:41
Ale fajnie
Już się coś klaruje. Ja mieszkam w samym centrum Szczecina. Poszukiwałam w google internetu na radio. Byłam też w Orange, bo mam u nich komórkę. Byłoby okey, ale kombinują drogie modemy. Mam modem "Thomson" z pierwszej neostrady, lecz tak, jak z ładowarkami do komórek - każda do innej komórki, tak i tutaj każdy modem do innego internetu. Trzeba mieć łeb słonia, żeby nie dać się wymanewrować.
Co do tego socjalnego, to trzeba być zarejestrowanym w MOPS-ie, a ja niestety nie kwalifikuję się.
Ale co więcej głów, to nie moja jedna. Może coś wymyślimy?

gerd
14-11-2009, 18:58
To nie prawda. Każdy może korzystać z pakietu socjalnego. Przecież wszyscy moi znajomi z tego korzystają a nikt niema nic wspólnego z jakimś tam MOPsem. Udaj się do punktu TP.
Kto ci opowiedział takie bzdury?
A za Modem w Orange zapłacisz tylko 19 zł. + 1zł. aktywacja.
Spojrzyj na stronę - Orange.
Odnośnie pakietu socjalnego, przedzwoń na - "Błękitną linię"

weronika1
14-11-2009, 19:02
To nie prawda. Każdy może korzystać z pakietu socjalnego. Przecież wszyscy moi znajomi z tego korzystają a nikt niema nic wspólnego z jakimś tam MOPsem. Udaj się do punktu TP.
Kto ci opowiedział takie bzdury?

Wyczytałam na stronie TP. Jak znajdę , to podam tę stronę.

jip
14-11-2009, 19:15
Ale fajnie
Już się coś klaruje. Ja mieszkam w samym centrum Szczecina. Poszukiwałam w google internetu na radio. Byłam też w Orange, bo mam u nich komórkę. Byłoby okey, ale kombinują drogie modemy. Mam modem "Thomson" z pierwszej neostrady, lecz tak, jak z ładowarkami do komórek - każda do innej komórki, tak i tutaj każdy modem do innego internetu. Trzeba mieć łeb słonia, żeby nie dać się wymanewrować.
Co do tego socjalnego, to trzeba być zarejestrowanym w MOPS-ie, a ja niestety nie kwalifikuję się.
Ale co więcej głów, to nie moja jedna. Może coś wymyślimy?
Ja bym jednak polecił skontaktować się z punktem iPlusa doradzą, zasięg masz pewny, modemy niektóre są za 1zł, a na stronie iPlusa wygląda, że za 1,5 MB 60zł chcą albo i mniej
http://www.iplus.pl/indywidualni-cennik-iplus-prywatnie.html
parę typów modemów po 1zł

weronika1
14-11-2009, 19:17
Gerhatku
Podaję stronę planu przyjaznego,o którym pisałam. http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/abonament/674026/
Nie znalazłam tego, o którym piszesz.

Rozmawiałam z błękitną linią. Tej opcji oszczędnościowej już nie ma. Mogę jedynie zawiesić telefon, opłacając linię 21,70, zamiast 50,- jak teraz. A więc zamiast płacić jak teraz 120,- byłoby 91,-. Już coś wykroiłam. A może jeszcze coś tańszego znajdziemy?

weronika1
14-11-2009, 19:20
Ja bym jednak polecił skontaktować się z punktem iPlusa doradzą, zasięg masz pewny, modemy niektóre są za 1zł, a na stronie iPlusa wygląda, że za 1,5 MB 60zł chcą albo i mniej
http://www.iplus.pl/indywidualni-cennik-iplus-prywatnie.html
parę typów modemów po 1zł

No proszę a mnie w Orange proponowała najtańszy modem za 299,- albo 699,-

jip
14-11-2009, 19:42
No proszę a mnie w Orange proponowała najtańszy modem za 299,- albo 699,-
Tylko modemy za ta cenę w promocji, musisz to przemyśleć, bo wtedy będą chcieli umowy na dwa, trzy lata, i zapytaj o szybkość przesyłu, ograniczenia, po prostu wypytaj na spokojnie i nie radzę od razu decydować, przespać dwa dni poczytać ofertę i wtedy, bo tam też cwaniaki są....

gerd
14-11-2009, 19:52
Weroniko
Chyba jest - remis. Ja równiez podaję Ci adres.
Nie wiedziałem że to już - nieaktualne. Ja z tego planu korzystam już ponad 10 lat i nie wiedziałem, że nastąpiła zmiana. To dla tego do mnie wydzwaniano codziennie i pytali czy korzystam z Internetu.
Pewnie zamierzli zerwać umowę, ale na przeszkodzie stanał - Internet w Orange
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/abonament/stare_plany/679692/

weronika1
14-11-2009, 20:02
Weroniko
Chyba jest - remis. Ja równiez podaję Ci adres.
Nie wiedziałem że to już - nieaktualne. Ja z tego planu korzystam już ponad 10 lat i nie wiedziałem, że nastąpiła zmiana. To dla tego do mnie wydzwaniano codziennie i pytali czy korzystam z Internetu.
Pewnie zamierzli zerwać umowę, ale na przeszkodzie stanał - Internet w Orange
http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/telefon_domowy/abonament/stare_plany/679692/

A no właśnie. Oni ciągle zmieniają, trudno się połapać.

gerd
14-11-2009, 20:04
A tu Ci podaję aktualne dane z Orange, jeśli chodzi o Internet.

http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_promotions?category=INTERNET_PROMOTIONS&stamp=1255504377483&selectedTab=2&articleId=4109535

weronika1
14-11-2009, 20:13
[QUOTE=jip]Tylko modemy za ta cenę w promocji, musisz to przemyśleć, bo wtedy będą chcieli umowy na dwa, trzy lata, i zapytaj o szybkość przesyłu, ograniczenia, po prostu wypytaj na spokojnie i nie radzę od razu decydować, przespać dwa dni poczytać ofertę i wtedy, bo tam też cwaniaki są....[/QUOT.

Właśnie o to chodzi. Nigdy się na Was nie zawiodłam. I tym razem też bardzo dużo mi pomogliście. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenie i podjęcie decyzji.
Tymczasem serdecznie Wszystkich pozdrawiam:D :D :D i stawiam:

http://www.iv.pl/images/gsz9e26ua7fttbmwiq.gif (http://www.iv.pl/viewer.php?file=gsz9e26ua7fttbmwiq.gif)

wuere'le
14-11-2009, 22:08
Weroniko. Rozumiem, że w tym pakiecie jest telefon stacjonarny.
120zł/mies za "3 w jednym", to prawie dobrze.
Ja za TV płacę ok. 18zł (od nowego roku nic, bom emeryt).
Za telefon w Netii (przedtem TELE2) - 42,70zł/mies.
A internet mam z sieci osiedlowej - 50zł/mies.

Ale b.ważna (prócz serwisu) jest jakość internetu, czyli szybkość łącza.
Gdybyś miała np. 1 czy 2Mb/s - to byłoby licho.
Ja mam za te 50zł szybkość 4Mb/s. I to jest super.

Pozdrawiam. S.


Acha, szybkość łącza możesz sama zmierzyć. Oto link: http://www.speedtest.pl/stary_tester.html

Stefanie, tak za bardzo się nie ciesz z tego, że nie będziesz płacił, bo oprócz ukończonych 60 lat jest chyba jeszcze jeden warunek, mianowicie dochód niższy od czegoś tam, nie pamiętam.

chaliniak
15-11-2009, 00:08
Właśnie 10 dni temu podpisałem umowę promocyjną z Multimedia Polska na internet (6Mb/s), TV z 51 programami w tym z 15 dla mnie cennych, i telefonem stacjonarnym (25 godzin miesięcznego gadania). Dodam, że do budynku z 10 mieszkaniami przeciągnęli światłowód i dlatego powstały nowe możliwości.
Ceny: TV =19zł
Internet =22zł
Telefon =22zł Razem=63zł, umowa 2 letnia.
Do tej pory za sam internet płaciłem 55zł. Za telefon stacjonarny w TPSA od 75 do 110zł i nie było telewizji cyfrowej z kabla tylko antena zbiorcza i kto chciał, miał dodatkowo "talerz".

Jesion
15-11-2009, 00:25
Właśnie 10 dni temu podpisałem umowę promocyjną z Multimedia Polska na internet (6Mb/s), TV z 51 programami w tym z 15 dla mnie cennych, i telefonem stacjonarnym (25 godzin miesięcznego gadania). Dodam, że do budynku z 10 mieszkaniami przeciągnęli światłowód i dlatego powstały nowe możliwości.
Ceny: TV =19zł
Internet =22zł
Telefon =22zł Razem=63zł, umowa 2 letnia.

To bardzo tanio. A jak jest z limitem ściąganych danych?

Alunia
15-11-2009, 01:05
W moim regionie króluje ASTA-NET.
Za telewizję płacę 33 zł - 55 programów.
Internet - 59 zł - w tej chwili odczytuję prędkość 54 Mb/s.
Z telefonu stacjonarnego nie korzystam, chociaż jest w pakiecie za 18 zł.

asa
15-11-2009, 10:33
Zrobiłam test prędkości i wyszło mi tak:download-47kbps,upload-67kbps i nie wiem co to znaczy?Proszę,niech mnie ktoś oświeci.Internet mam z Ery za 49 zł/mies

zen
15-11-2009, 10:52
Przeczytałam wszystko i jestem zdziwiona, że Wy tak wszystko wiecie o komputerach i internetach.
Mój internet jest lokalny za 48zł. miesięcznie. Musze mieć telefon stacjonarny bo komórka nie zawsze ma zasięg.(tel. około 70zł, komórka na kartę 50zł na 3 m-ce) Razem wychodzi jakieś 130 zł, ale czy moga być jakieś inne możliwości?

jip
15-11-2009, 11:01
Zrobiłam test prędkości i wyszło mi tak:download-47kbps,upload-67kbps i nie wiem co to znaczy?Proszę,niech mnie ktoś oświeci.Internet mam z Ery za 49 zł/mies
Najlepiej mi się sprawdza szybkość łącza danych na stronie :
http://twojeip.wp.pl/ taki czarny kwadrat sie wyświetla i mówi: Please wait. poczekasz zobaczysz, a szybkość około 30- 50kb/s to trudno stronę nawet otworzyć, długo trzeba czekać, a około 500kb/s to już tak sobie im więcej tym szybciej stronę otworzysz, fotkę zobaczysz, filmik, czy coś tam ściągniesz ....
a z podanych danych wynika, że masz bardzo niską szybkość, a że co chwilę inaczej to- tak już jest w każdym czasie szybkość łącza jest różna o te kilka jednostek...

weronika1
15-11-2009, 11:18
Przeczytałam wszystko i jestem zdziwiona, że Wy tak wszystko wiecie o komputerach i internetach.
Mój internet jest lokalny za 48zł. miesięcznie. Musze mieć telefon stacjonarny bo komórka nie zawsze ma zasięg.(tel. około 70zł, komórka na kartę 50zł na 3 m-ce) Razem wychodzi jakieś 130 zł, ale czy moga być jakieś inne możliwości?

Właśnie po to otworzyłam ten wątek, byśmy mogli poznać inne możliwości, bardziej dla nas atrakcyjne.
Na rynek wchodzą nowe firmy proponując lepsze warunki. Tu będziemy mogli dowiedzieć się i wybrać najlepszą firmę, odpowiadającą naszym warunkom.
Poszukiwałam dostawcy w internecie a dopiero dzięki naszym forumowiczom osiągam wiedzę. Cieszę się i dziękuję Wszystkim, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami.:D

weronika1
15-11-2009, 11:58
Właśnie 10 dni temu podpisałem umowę promocyjną z Multimedia Polska na internet (6Mb/s), TV z 51 programami w tym z 15 dla mnie cennych, i telefonem stacjonarnym (25 godzin miesięcznego gadania). Dodam, że do budynku z 10 mieszkaniami przeciągnęli światłowód i dlatego powstały nowe możliwości.
Ceny: TV =19zł
Internet =22zł
Telefon =22zł Razem=63zł, umowa 2 letnia.
Do tej pory za sam internet płaciłem 55zł. Za telefon stacjonarny w TPSA od 75 do 110zł i nie było telewizji cyfrowej z kabla tylko antena zbiorcza i kto chciał, miał dodatkowo "talerz".

To rewelacja dla tych, którzy mogą zebrać 10-ciu lokatorów. :)

60+
15-11-2009, 12:48
Mam neostradę z TP(1MB). Podpisałem umowę z Netią i za kilka tygodni będę mógł coś o tym dostawcy powiedzieć. Na razie wiem tylko tyle że jest tańszy i szybszy(telefon+internet 4MB)
Internet komórkowy jak na razie bywa zawodny. Jakość zależy od wielu czynników, takich jak zasięg, pogoda, ilości użytkowników w "komórce". Poza tym istnieje ograniczenie transferu. Po przekroczeniu pewnej granicy szybkość internetu spada.
Jeżeli korzystasz z internetu w jednym miejscu, polecałbym Ci jednak dostęp stacjonarny.

chaliniak
15-11-2009, 13:12
Jesion: A jak jest z limitem ściąganych danych?
Tak naprawdę to nie wiem. Zakładam, że jak dotąd, t.zn. nie ma limitu. W umowie nie ma o tym mowy. Muszę dodać, że pierwszą umowę na kabel internetowy miałem z firmą Zicom za te 55zł bez limitu; gdy chyba 1,5 roku temu Multimedia Polska wykupiły Zicom, dalej płaciłem tę samą cenę. A teraz podpisałem umowę na 3 media w jednym kablu na podanych wcześniej warunkach.

Stefan
15-11-2009, 14:35
Zrobiłam test prędkości i wyszło mi tak:download-47kbps,upload-67kbps i nie wiem co to znaczy?Proszę,niech mnie ktoś oświeci.Internet mam z Ery za 49 zł/mies Alu, asa.
To niemożliwe, moim zdaniem!.
Napisałem:
"Ale b.ważna (prócz serwisu) jest jakość internetu, czyli szybkość łącza.
Gdybyś miała np. 1 czy 2Mb/s - to byłoby licho.
Ja mam szybkość 4Mb/s."

Można mieć 500kb/s = 0,5Mb/s - to bardzo mało, wolno chodzi.

Można mieć 4Mb/s - to jest dobra szybkość.

Ale 54Mb/s - to rakieta! (?).

Zaś 47kb/s = 0,047Mb/s - to mniej niż ślimak! (?).

Uważajcie na jednostki.
S.

jip
15-11-2009, 14:51
Alu, asa.
To niemożliwe, moim zdaniem!.
Można mieć 500kb/s = 0,5Mb/s - to bardzo mało, wolno chodzi.
Można mieć 4Mb/s (ja mam) - bardzo szybko chodzi!.
Ale 54Mb/s - to rakieta! (?).
Zaś 47kb/s = 0,047Mb/s - to mniej niż ślimak! (?).
Możliwe, możliwe, do jakiegoś czasu też miałem od 30 - 80 kb/sek a teraz około 340 średnio, o ile się dziwisz - znaczy się masz komfort, ale niestety takie małe szybkości też są, a niektórzy się na wątkach foto dziwili, że prosiłem o zmniejszanie fotek..... no tak, wolno chodzi, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma....:D

Stefan
15-11-2009, 15:09
O jejku, jip. Jeżeli tak wolisz liczyć, w kb/s.
Więc ja mam 4000 (nieco ponad).
To cóż to jest te 340?.

Lecz asa napisała, że ma 47. Dlatego się dziwię.

jip
15-11-2009, 15:15
O jejku, jip. Jeżeli tak wolisz liczyć, w kb/s.
Więc ja mam 4000 (nieco ponad).
To cóż to jest te 340?.

Lecz asa napisała, że ma 47. Dlatego się dziwię.
Ale rok temu też miałem średnio około 50 kb/s
teraz przed chwilką miałem 481,1kb/s ze strony twoje ip.
a to jest dla mnie na razie luksus, średnio 320 kb/s tak bywa

Alunia
15-11-2009, 15:34
Stefanie!
To zrzut ekranu mojego okna połączenia z przed chwili. Stąd podałam dane.
Może coś pokręciłam? Nie o to chodziło?

http://img691.imageshack.us/img691/1309/20091115152810.jpg (http://img691.imageshack.us/i/20091115152810.jpg/)

Alunia
15-11-2009, 16:09
Oooo!
A teraz tak:

http://img24.imageshack.us/img24/2368/20091115155146.jpg (http://img24.imageshack.us/i/20091115155146.jpg/)

KKangaroo
15-11-2009, 16:23
W moim regionie króluje ASTA-NET.
Za telewizję płacę 33 zł - 55 programów.
Internet - 59 zł - w tej chwili odczytuję prędkość 54 Mb/s.
Z telefonu stacjonarnego nie korzystam, chociaż jest w pakiecie za 18 zł.

Aluniu! powiedz nam czym zmierzyłaś prędkość swojego internetu (na jakiej stronie)?? To wychodzi, że za internet płacisz złotówkę i ciut za 1 MBs.

Ranking dostawców (http://www.speedtest.pl/ranking_dostawcow_internetu.html)

KKangaroo
15-11-2009, 16:27
aha nie dojechałem do końca , to szybkość w sieci masz ale nie internet, w sieci to w pracy mam 100MBs

Stefan
15-11-2009, 16:34
Alu, zacząłem tak pisać: "o rany, ale masz rozrzut...wyników tego pomiaru - na pierwszym 48, na drugim 54"... W tych zrzutach.

Ale teraz widzę bardzo "grube byki". No przyjrzyj się - O CAŁY RZĄD WIELKOŚCI, o tysiąc.
Wywal ten programik, szkoda naszego czasu. Weź ten mój ze # 5.
Jest b.prosty i szybki. Posługujemy się "Download" (w rzutach jako "Odebrano"), - pamiętaj.

Komisław - dotyczy i Ciebie.

Alunia
15-11-2009, 16:45
Nioooo........rozumiem

Moja błyskawica ma:

Download: 2744 kbps
Upload: 505 kbps

A teraz: Download: 3882 kbps
Upload: 505 kbps


PS. Jesteś niezawodny:D
Jak oceniasz prędkość? I jak te dane zinterpretować?

KKangaroo
15-11-2009, 16:47
No teraz spoksik może być za tą kasę:D

Alunia
15-11-2009, 16:54
Mój dostawca ma takie propozycje:
http://asta-net.pl/index.php?goto=36

Ja korzystam z opcji Net standard. Szybki i niezawodny. Jeszcze szybszy po 23 wieczorem do 9 rana...podobno :D

Alunia
15-11-2009, 16:57
Szczegółów nie piszę bo znowu jakieś głupstwo palnę!:D :D

KKangaroo
15-11-2009, 17:01
Aluniu! Ty nawet jak głupstwo palniesz to jakoś tak uroczo :D

Stefan
15-11-2009, 17:03
Alu, tym razem Twoja "błyskawica" chyba prawdę Ci powie. Jak ta cyganka;).
3,9Mb/s to niezły wynik, prawie jak u mnie.
S.

Alunia
15-11-2009, 18:24
Dziękuję miłym Panom za współpracę http://img690.imageshack.us/img690/2033/dzikuj.gif (http://img690.imageshack.us/i/dzikuj.gif/)

Wynajdę problem, żeby tylko z Wami pogadać :D :D:D

PS. Mam pytania w kwestii programów do ochrony komputera.
Wpierw jednak poczytam wątek Chętnie pomożemy, może odpowiedzi już są?
Pozdrawiam.

Stefan
16-11-2009, 10:44
Dziękuję miłym Panom za współpracę
...w kwestii programów do ochrony komputera.
Wpierw jednak poczytam wątek "Chętnie pomożemy", może odpowiedzi już są?

Nawet na pewno są!:)
S.

elizka
18-08-2013, 17:14
Szukam odpowiedzi na moje problemy,ale posty z 2009 roku.

Koniec umowy z nc+,a i z dostawcą internetu za 65 zł tez mozna rozwiazać,ale co dalej?
Zachodzimy w głowy z mężem....są przecież pakiety telewizja i internet razem.
Internet mamy drogą radiową,telef stacjonarnego nie posiadamy.
Nie wiem czy dalej szukać z nc+? A może jest ciekawsze i bardziej opłacalne rozwiązanie?

Jak jest u Was?

Czy ktoś ma podobne problemy?

Skąd wziąć telewizję i internet?

Mam w nc+ pakiet bez Canal plus ,a z kino Polska.To nam wystarcza ,no i dostęp do tv naziemnej.Sama naziemna to ciut za mało.

Wacław57
09-10-2013, 14:49
Ja osobiście ma Fun Packa z Orange i jestem zadowolony, za 128zł mam TV, net 6 Mb/s bez limitu, tel przez internet za free. Kuzynka w Poznaniu ma Inea i tam za prawie 150zł ma net i TV. Z tym że szybkość 50 MB/s i więcej kanałów TV, za to bez telefonu. Ogólnie uważam, że warte rozważenia są oferty łączone. najmniej (jak dla mnie) oferty internetu mobilnego. W domu i tak korzysta się (jak to mówi mój wnuk) z wifirifi, a poza domem... no cóż, na to co korzystam (o ile) to wystarczy mi karta Aero2. Fakt, wolny, muli, co godzinę rozłącza (teoretycznie, bo nie zdarzyło mi się tak długo korzystać z internetu poza domem), ale za darmo...

BasiaWek
14-10-2013, 00:51
U na sprawdza sięUPC

Stefan
16-10-2013, 09:19
BasiaWek.
Słusznie napisał powyżej Wacław:
w domu internet np. kablowy i wifi (przez router), a w terenie, czyli po za domem mobilny, darmowy, Aero2.

Na temat Aero2 napisałem w wątku "Komputer-poznać i polubić" w # 771, potem w # 803:
"Bezpłatny internet - Aero2
Zamówiłem sobie bezpłatny internet (mobilny).
Jest taka nowa sieć Aero2. Nie taka znów nowa, znana już od 2 lat.
Do 21.12.2016 roku operator Aero2 oferuje bezpłatny dostęp do internetu (BDI), przy czym dostęp nie jest w żaden sposób ograniczony.
Korzystanie z usługi wymaga zamówienia karty SIM u operatora.
Parametry techniczne internetu:
- pasma 900 MHz lub 2500MHz
- technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
- prędkość transmisji danych jest na poziomie do 512 kb/s
- każdorazowe nieprzerwane połączenie z siecią internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia.
Ten ostatni punkt podobno nie jest taki straszny; po rozłączeniu - połączenie nawiązywane jest natychmiast i automatycznie.
Podobno, gdyż jeszcze go nie mam.
Największą zaletą Aero2 jest cena, malutka...."

Idź tam, przeczytaj całość.

PS. Obydwoje, Ty i Wacław, jesteście tu od niedawna (X.br.).
Napiszcie coś więcej o sobie w swoich profilach. Możecie także założyć sobie i korzystać z PW (prywatne wiadomości).
Pozdrawiam.
S.