PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XXI cz.co z tą Polską

Strony : [1] 2 3

Lila
16-11-2009, 08:35
Witam w nowym wątku..:D :D

Lila
16-11-2009, 08:38
Ostatni post ze starej części..:):)

Dzisiaj, 01:54
Malgorzata 50
Stały bywalec Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa

--------------------------------------------------------------------------------

Jak świat światem w oczach naszych ukochanych malkontentów Polska stała nad skrajem przepaści i zbierała się do kroku w przód ...i co ..stoi sobie dalej ..no chyba że ten pesymizm i STD pchnie ja wreszcie w jakaś desperacje .Rozbiorów nie będzie bo kto by nas chciał ..a może szkoda ,może było nie odzyskiwać niepodległości .Tylko cholerka preferowałabym zabór Pruski lub Austriacki...

Jak kochać, to indywidualnie nie zbiorowo.:)

Kontousuniete
16-11-2009, 08:58
Bagatelizując moje zdanie, bagatelizujecie zdanie ogromnej części społeczeństwa. A moje zdanie, nie jest narzekaniem, czy malkontenctwem, lecz najnormalniej innym punktem widzenia naszej rzeczywistosci. I bardzo proszę Polu, nie wciskaj mnie w grupę "miłosników" dawnego systemu.
Gdybyscie bardziej się przyjrzały szanowne Panie naszej rzeczywistosci, byście zauważyły, że:
-jest ogromna grupa ludzi, którzy w Polsce nie płacą podatków, nie płacą na swoje emerytury, a je dostają, nie płacą na służbę zdrowia, a z niej korzystaja.
-jest ogromna grupa rencistów, którzy mają się świetnie i państwo stworzyło im warunki do zarabiania o wiele lepsze, niż dla tych, którzy uczciwie chcą brać los w swoje ręce.
-jest ogromna ilość ludzi, którzy wyjechali w celach zarobkowych.
- jest też nie mała grupa bezrobotnych.
I jeśli się przyjrzycie rzeczywistości, to zauwazycie, że grupa która społeczeństwa która pracuje, jest też podzielona na tych, którzy pracując, wytwarzając dobra konsumpcyjne, "wytwarza"podatki, z których utrzymuje sie państwo i składa się budżet państwa i następna grupa społeczeństwa, która pracując utrzymuje się i jest opłacana z tych podatków.
Jeśli weźmiecie pod lupę liczebność tych grup, wasz entuzjazm obecną rzeczywistością raczej się ostudzi.
A jeśli jak twierdzi Alunia, kazdy mógł się uczyć, to tak twierdzą osoby, które się wyuczyły i zdobyły pozycję.
W końcu idąc tym tropem, kazdy może zdobyć szczyt K2, bo kto komu zabroni.
A kłótnia o krzyże? Jest problem?
-są o wiele większe problemy, niż zajmowanie sie rozporkami, krzyżami, czy preferencjami seksualnymi.
Z pozdrowieniami i życzeniami dalszego dobrego samopoczucia i zadowolenia z obecnego stanu rzeczy.

Kazimierz
16-11-2009, 11:47
[QUOTE=Lila]
Malgorzata 50
Jak świat światem w oczach naszych ukochanych malkontentów Polska stała nad skrajem przepaści i zbierała się do kroku w przód ...i co ..stoi sobie dalej ..no chyba że ten pesymizm i STD pchnie ja wreszcie w jakaś desperacje .Rozbiorów nie będzie bo kto by nas chciał ..a może szkoda ,może było nie odzyskiwać niepodległości .Tylko cholerka preferowałabym zabór Pruski lub Austriacki...
QUOTE]

Małgosiu ! Polska już dokonała tego kroku do przodu, przyłączając się do UE. Ten wybór wydaje mi się lepszy od proponowanych przez Ciebie wersji, nie uważasz ?

POLA
16-11-2009, 14:28
Bagatelizując moje zdanie, bagatelizujecie zdanie ogromnej części społeczeństwa. A moje zdanie, nie jest narzekaniem, czy malkontenctwem, lecz najnormalniej innym punktem widzenia naszej rzeczywistosci. I bardzo proszę Polu, nie wciskaj mnie w grupę "miłosników" dawnego systemu.
1. Nie bagatelizujemy, ale z Twojej wypowiedzi w poprzedniej części powiało wyłącznie narzekaniem, żadnych pozytywów nie dostrzegasz. Przeciwko takiemu punktowi widzenia, jednostronnemu, będę protestować.
2. Nie wciskam Cię w grupę zwolenników poprzedniego systemu, zadałam tylko pytanie, czy Polska sprzed 1989 r. podobała Ci się bardziej. Proste pytanie, na które nie odpowiedziałeś, na pozostałe zresztą też. Dlaczego? Oczywiście nie musisz, chociaż chętnie bym poznała odpowiedzi.
Gdybyscie bardziej się przyjrzały szanowne Panie naszej rzeczywistosci, byście zauważyły, że:
-jest ogromna grupa ludzi, którzy w Polsce nie płacą podatków, nie płacą na swoje emerytury, a je dostają, nie płacą na służbę zdrowia, a z niej korzystaja.
-jest ogromna grupa rencistów, którzy mają się świetnie i państwo stworzyło im warunki do zarabiania o wiele lepsze, niż dla tych, którzy uczciwie chcą brać los w swoje ręce.

Pisałam, że nie żyjemy na wyspach szczęśliwych mamy wiedzę na temat tego, co wokół. A teraz kolejne pytania, znowu bez odpowiedzi?;)
1. Jaka to grupa nie płaci podatków i składek, a dostaje emerytury i korzysta ze służby zdrowia? Nie poszukuję nazwisk, ale jeśli to pokaźna grupa, to ją wskaż.
2. Z emerytami i rencistami oraz ich pracą to prawda. Tu jest wiele do poprawienia jak również w sprawie wcześniejszego przechodzenia na emeryturę.
3. Bezrobocia nie da się całkowicie zlikwidować, ono jest w każdym kraju, problem w tym, aby była to grupa niezbyt liczna.

Przypomnę Ci, że olbrzymią część rencistów i emerytów całkiem młodziutkich otrzymaliśmy w spadku po poprzednim systemie.
Zobacz, co się dzieje, kiedy rząd, jakikolwiek, rozpoczyna przymiarki do dość radykalnych cięć w finansach publicznych. Podnosi się zbiorowy krzyk i protesty. Radykalnych zmian może dokonać jedynie taki rząd, który będzie miał armię szabel zdolną odrzucić prezydenckie weto. Na razie takiego rządu po '89 r. nie było.
I jeśli się przyjrzycie rzeczywistości, to zauwazycie, że grupa która społeczeństwa która pracuje, jest też podzielona na tych, którzy pracując, wytwarzając dobra konsumpcyjne, "wytwarza"podatki, z których utrzymuje sie państwo i składa się budżet państwa i następna grupa społeczeństwa, która pracując utrzymuje się i jest opłacana z tych podatków.
Nazywaj te grupy po imieniu, kocham konkrety, bo wrzucę tu lekarzy, kadrę pedagogiczną wszelkiego szczebla, ludzi kultury i urzędników. O to chodzi?
Jeśli weźmiecie pod lupę liczebność tych grup, wasz entuzjazm obecną rzeczywistością raczej się ostudzi.
A jeśli jak twierdzi Alunia, kazdy mógł się uczyć, to tak twierdzą osoby, które się wyuczyły i zdobyły pozycję.
Z możliwościami nauki jest lepiej niż było, o czym świadczy procent absolwentów szkół ponadlicealnych. Czy to łatwe? Nikt tak nie twierdzi, ale nawet z ubogich rodzin dziciaki studiują, bo chcą. Że kosztem budżetów rodzinnych? Owszem, ale zawsze jest jakaś cena, jaką się płaci i przed '89 r. takich możliwości nie było.
Nie zawsze zdobyte wtedy czy teraz wykształcenie dawało i daje jakąś pozycję, ale na pewno daje poczucie pewności siebie, poszerza horyzonty a to ważny atrybut na rynku pracy też, że o satysfakcji nie wspomnę.
A kłótnia o krzyże? Jest problem?
-są o wiele większe problemy, niż zajmowanie sie rozporkami, krzyżami, czy preferencjami seksualnymi.
Z pozdrowieniami i życzeniami dalszego dobrego samopoczucia i zadowolenia z obecnego stanu rzeczy.
Owszem, są ważniejsze, właśnie przed chwilą odebrałam zajawkę wiadomości, że grupa inicjatywna proponuje, aby do godła włączyć krzyż.
Traktuję to jak wybryki niepoprawnego Dyzia i przyjrzę się pomysłodawcom. Ktoś to nakręca, ale chyba nie rząd.

Za pozdrowienia i życzenia dziękuję, a Tobie życzę więcej optymizmu, który nie jest grzechem, a jego obecność nie oznacza klapek na oczach i jednostronnego oceniania rzeczywistości.:)

POLA
16-11-2009, 14:36
zainfekowany i nie poleci do Starachowic odsłonić pomnik. Słusznie, przeziębienia bywają niebezpieczne i lepiej unikać ludzkich zbiegowisk, gdy grypa czai się po kątach.

POLA
16-11-2009, 15:03
10 grzechów:D rządu Tuska:

1) Grzechu, Miro i „na 90% Rysiu, że załatwimy” – największa afera od czasów Rywina
2) Katarscy inwestorzy, którzy nie istnieli
3) „Świński” problem, czyli szczepionki, które szkodzą
4) Julia Pitera - najsłabsze ogniwo
5) Rząd, który jest katastrofą dla kobiet?
6) Andrzej Czuma, czyli minister „wpadka goni wpadkę”
7) Wojny na krzesła i samoloty
8) „Słońce Peru – mistrz bajeru
9) „Paliłem i się zaciągałem”
10) Bitwa o KDT – jak Tusk „Waltzem” niszczy Warszawę

Szczegóły, omówienie grzechów, tutaj: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,10-najwiekszych-wpadek-Tuska-i-jego-ekipy,wid,11688249,wiadomosc.html

POLA
16-11-2009, 15:17
o pięknym nazwisku - Kochanowski - jednak nie wykopie Kopacz do prokuratury, jeszcze nie dzisiaj, bo jutro uczestniczyć ma w posiedzeniu komitetu pandemicznego. Czekamy na konferencję prasową.;)

A to ciekawostka:
Grzegorz Nogas - jeden z głównych doradców do spraw medycznych RPO był współpracownikiem aktywnie działającej na polskim rynku firmy farmaceutycznej. Według informacji RMF FM, NFZ już wcześniej zarzucił mu brak wiarygodności i działalność, która prowadzi do konfliktu interesów.

Czyżby Kochanowski działał pod wpływem...Nogasa?
Niewykluczone.
Dziennikarze dopytają...jeśli rzecznik nie będzie spieszył się do... domu.:D

siekierka
16-11-2009, 15:34
[QUOTE=POLA ...właśnie przed chwilą odebrałam zajawkę wiadomości, że grupa inicjatywna proponuje, aby do godła włączyć krzyż.
Ktoś to nakręca, ale chyba nie rząd.:)[/QUOTE]

Był okres, że godło Polski - Orzeł Biały - tak jak na początku poprzedniej części wątku, prezentował się w tzw. koronie zamkniętej, która zwieńczona jest krzyżem. Może chodzi o powrót to tego wzoru Godła ?

POLA
16-11-2009, 15:40
A jednak to prawda, jest grupa inicjatywna - członkowie Stowarzyszenia Unum Principium, którzy protestowali latem przeciwko koncertowi Madonny w Polsce.

Akcję potwierdza rzecznik stowarzyszenia Krzysztof Zagozda.
Jeszcze w tym tygodniu wyślą do marszałka Sejmu, klubów parlamentarnych i prezydenta pismo z prośbą o podjęcie inicjatywy legislacyjnej w tej sprawie. Jeśli jednak ich propozycja nie spotka się ze zrozumieniem żadnego polityka, członkowie organizacji projekt nowelizacji ustawy napiszą sami.
Założymy komitet obywatelski, następnie zbierzemy 100 tys. potrzebnych podpisów pod naszym projektem, a potem skierujemy go do Sejmu.
Ponadto będą zachęcać samorządy do umieszczania symboli religijnych w herbach miast.

Co na to posłowie?
Lewica przeciw, a reszta - nie ma odwagi jasno się określić. Lęk przed czym?
Niesiołowski:
Możemy o tym dyskutować. Ale boję się, że nie chodzi wcale o krzyże, tylko po prostu o wykorzystywanie tego tematu do celów politycznych.
Marcin się znowu zezłości, nie tylko Marcin zresztą.:mad:

POLA
16-11-2009, 15:43
Był okres, że godło Polski - Orzeł Biały - tak jak na początku poprzedniej części wątku, prezentował się w tzw. koronie zamkniętej, która zwieńczona jest krzyżem. Może chodzi o powrót to tego wzoru Godła ?
Owszem, ale to nie oznacza, że mamy wracać do wszystkiego, co było kiedyś, a poza tym, co to zmieni?
Czy będziemy lepsi? czy będziemy lepiej chronieni przed wszelkim złem?
Czy nie ma w tej chwili ważniejszych spraw do załatwienia, takich, od których zależy ludzki byt?

POLA
16-11-2009, 15:59
ale Kownacki - jak najbardziej podpadł prokuraturze za ujawnienie mediom raportu ABW w sprawie tzw. incydentu gruzińskiego.
Zdaniem ABW strzały były prowakacją gruzińską. Po tym incydencie powstał poufny raport z klauzulą "tajne" i odtajnić go miał właśnie Kownacki.

No to facet ma kłopot, tylko dlaczego dopiero teraz ta sprawa wychodzi...z tajności?;)

POLA
16-11-2009, 16:06
Dziennikarze wypuszczają już korzenie w oczekiwaniu na konferencję Kochanowskiego, a co będzie, jak zaczną owocować?:)
Idę sobie...na kawę, a jak dobrze pójdzie, na kolację się jeszcze załapię.

Monisia odpyta Olechowskiego na okoliczność dwulecia rządów półTuska, jak powiedział o Donaldzie Laskowik po odejściu Zyty z PO.:D

Kryzysu nie ma, Laskowik na oczach widowni wchłonął 12 parówek , które już nie są na kartki. I to jest dobra wiadomość...o tych kartkach.:D

BarbaraK
16-11-2009, 16:07
Jak zwykle ,zawsze się znajdzie temat zastępczy,bardziej medialny.Dlaczego mają w sejmie rozpatrywać taki wniosek i mitrężyć czas?Chyba jednak komuś zależy ,by poslowie nie zajmowali się ważniejszymi sprawami.Wniosek powinien w/g mnie trafić natychmiast do kosza jako niekonstytucyjny.Przecież w ustawie zasadniczej jest zapisany rozdział kościoła od państwa.

jip
16-11-2009, 16:16
Kryzysu nie ma, Laskowik na oczach widowni wchłonął 12 parówek , które już nie są na kartki. I to jest dobra wiadomość...o tych kartkach.:D
Jedenaście, dwunastą zabrał na zaplecze, dla kogoś.:D

POLA
16-11-2009, 16:23
Jak zwykle ,zawsze się znajdzie temat zastępczy,bardziej medialny.Dlaczego mają w sejmie rozpatrywać taki wniosek i mitrężyć czas?Chyba jednak komuś zależy ,by poslowie nie zajmowali się ważniejszymi sprawami.Wniosek powinien w/g mnie trafić natychmiast do kosza jako niekonstytucyjny.Przecież w ustawie zasadniczej jest zapisany rozdział kościoła od państwa.
Wniosku odrzucić chyba nie można, można wstawić do zamrażarki.:D
Już słyszę ten krzyk. że to zamach na wierzących.

Idę na konferencję Kochanowskiego, trwa.

POLA
16-11-2009, 16:27
Jedenaście, dwunastą zabrał na zaplecze, dla kogoś.:D
Ale ją ciachnął...zębami.:D

jip
16-11-2009, 16:32
Ale ją ciachnął...zębami.:D
za chwilę w koszu będziemy, bo regulamin nie pozwala o parówkach dyskutować..... zaniósł całą....
To może, żeby nie do kosza, to rzecznik rzekł, że nie złoży i nie kopnie Ewy do prokuratury, ale jeszcze nie wiadomo i nie złożenie nie wynika z brzydkiego charakteru Kochanowskiego ale tylko naciskał, ....

POLA
16-11-2009, 16:37
bo dostaje pogróżki tej treści:
Daję ci szansę. Przeproś publicznie wielce szanownego ojca Tadeusza Rydzyka za zniewagę oraz Kościół w Polsce za bluźnierstwa, które wypowiedziałeś. Gdy tego nie uczynisz, dopadnę Cię. Już nie żyjesz. Będę bezwzględnym, bo jesteś podłym ku..sem. Nie dawaj instrukcji Panu Bogu, kanalio. Upoluję Cię. Mam na Ciebie czas. Będziesz mój.
No, kto wojuje, ten się naraża.
Zatroskanych o budżet państwa uspokajam: ochroniarz jest prywatnym nabytkiem filozofa.

jip
16-11-2009, 16:40
bo dostaje pogróżki tej treści:

No, kto wojuje, ten się naraża.
Zatroskanych o budżet państwa uspokajam: ochroniarz jest prywatnym nabytkiem filozofa.
No bo to jest tak.."przebacz nam jako i my przebaczamy naszym winowajcom".... i to tak w ramach przebaczania taka pogróżka....

POLA
16-11-2009, 16:43
Jip, kosz nam nie grozi, bo parówki to też sprawa polska:D, a jakże ;), zwłaszcza że już nie na kartki.:)

Eee, nie, wszystkiego wybaczyć się jednak nie da, skądże, może nawet nie wypada.

BarbaraK
16-11-2009, 16:54
No bo to jest tak.."przebacz nam jako i my przebaczamy naszym winowajcom".... i to tak w ramach przebaczania taka pogróżka....
Taki to już z nas miłosierny naród.

amelia
16-11-2009, 19:38

Cytat:
Daję ci szansę. Przeproś publicznie wielce szanownego ojca Tadeusza Rydzyka za zniewagę oraz Kościół w Polsce za bluźnierstwa, które wypowiedziałeś. Gdy tego nie uczynisz, dopadnę Cię. Już nie żyjesz. Będę bezwzględnym, bo jesteś podłym ku..sem. Nie dawaj instrukcji Panu Bogu, kanalio. Upoluję Cię. Mam na Ciebie czas. Będziesz mój.

Ach ta milosc blizniego, to powolywanie sie na autorytet JPII, zwala mnie z nog, po prostu leze i dojsc do siebie nie jestam wstanie.

jip
16-11-2009, 20:43
Cytat:

Ach ta milosc blizniego, to powolywanie sie na autorytet JPII, zwala mnie z nog, po prostu leze i dojsc do siebie nie jestam wstanie.
Podnieś się łupnij sobie kieliszek nalewki, spojrzysz na świat spokojniej, jeszcze możesz pogadać z psem o ile go masz, trzeba wyluzować bo inaczej trudno się znaleźć......

amelia
16-11-2009, 21:42
Podnieś się łupnij sobie kieliszek nalewki, spojrzysz na świat spokojniej, jeszcze możesz pogadać z psem o ile go masz, trzeba wyluzować bo inaczej trudno się znaleźć......

Moja wisniowka niestety jeszcze za mloda, ale i bezalkoholowo sobie poradze:)

BarbaraK
16-11-2009, 21:46
U Lisa ma być na temat w/wymieniony.
2 lata podsumowania rządow,mimo że nie jestem zachwycona,jednak to lepsze niż poprzednio.
Naprawdę mam dosyć słuchania facetów z PiSu.

POLA
16-11-2009, 22:13
A ja ich lubię;) , bo jak się tak na nich napatrzę, to PO wydaje mi się o niebo lepsze niż jest w rzeczywistości.:D

Senyszyn u Lisa rani moje uszy, jak nie u Lisa - też rani.;) .

Alunia
16-11-2009, 23:36
Bagatelizując moje zdanie, (...)który jest innym punktem widzenia naszej rzeczywistosci.
- nie bagatelizuję Twojego zdania . To był mój punkt widzenia rzeczywistości, Marcinie i go wyraziłam.

Kto to jest?

Tu się bym zgodziła. Rzeczywiście tak bywa. (Choć mógłbyś podać jakiś przykład).
Ponadto jest wiele osób, które chciałyby skorzystać z pomocy np. Urzędów Pracy, wziąć tani kredyt,rozkręcić swój biznes.
Jak pomagają UP widziałam nie raz. Roboty publiczne mają bezrobotnym zatkać buzię na trzy miesiące. A tabuny urzędników przekładają papierki!

Nie widzę w tym nic złego. Nasi pracownicy są cenieni za granicą. To u nas przyzwyczailiśmy się, ze pracowało się i mieszkało w jednym miejscu 40 lat. Wyjazd uczy, poszerza horyzonty, rozwija itd. Wątpliwości się rodzą gdy na dłużej pozostawiają w kraju rodziny, albo zatrudniają przy podłych zajęciach czy poniżej kwalifikacji.
I dobrze, że jest. Byle nie za duża. U nas - niestetyjest za duża. Szczególnie w małych ośrodkach.
A konkurencja na rynku pracy jest zdrowym zjawiskiem. To rodzi szacunek do tego co łatwo nie przychodzi.

Alunia
16-11-2009, 23:37
jest też podzielona na tych, (...)którzy pracując, wytwarzając dobra konsumpcyjne, "wytwarza"podatki, z których utrzymuje sie państwo i składa się budżet państwa i następna grupa społeczeństwa, która pracując utrzymuje się i jest opłacana z tych podatków.
Jak inaczej ma funkcjonować społeczeństwo, Marcinie?
Do tej "nieprodukcyjnej" Twoim zdaniem grupy kto należy?
Np. nauczyciele? Czy nie "produkują" tego co dla wszystkich rodziców i dla nas jako społeczeństwa, jest najcenniejsze?
Lekarze? Kiedy wszystko na świecie staje się produktem jednorazowego użytku, to oni zostaną najcenniejszymi "mechanikami", bo człowiek chce żyć w zdrowiu coraz dłużej.
Kto jeszcze? Strażacy, prawnicy, pielęgniarki, sprzedawcy, kierowcy, sportowcy, kolejarze?
Każdy zawód ma swoje ważne miejsce w społeczeństwie nawet jak nie wytwarza materialnej rzeczy.
Czy urzędników jest za dużo? Tak! Więc coś z tym zróbmy!

No właśnie, kto mu bronił? 8 lat podstawówki, 4-5 lat liceum, 4-5 lat studiów - kto bronił?
Często łącząc wychowanie dzieci, pracę zawodową, życie i obowiązki rodzinne - drobnostka....?
Nasza rozmowa nie ma tworzyć podziałów, lecz jak w dobrym biznes - planie:
diagnoza, wnioski, ocena możliwości, wytyczenie celów-planu i... działanie.
Każdy na miarę swoich potrzeb, ambicji i możliwości.:D
Pozdrawiam Cię serdecznie.

Pani Slowikowa
17-11-2009, 00:26
.
No właśnie, kto mu bronił? 8 lat podstawówki, 4-5 lat liceum, 4-5 lat studiów - kto bronił?
.

Aluniu ale na studia to mozna bylo sie nie dostac latami calymi.. Pamietasz punkty za pochodzenie??

Alunia
17-11-2009, 00:48
Wiem, że nie było łatwo. Szczególnie na dzienne. Cóż taki ustrój.
Ale były jeszcze zaoczne i wieczorowe. Co prawda niższy był na nich poziom .
Ale w końcu nie wszyscy chcą być naukowcami.:)
Pamiętasz film "Daleko od szosy"? Siermiężne czasy komuny? Bohater wiernie oddaje walkę chłopskiego dziecka z zapadłej wsi o lepsze życie, wykształcenie i pracę w wymarzonym zawodzie. Chciał, bardzo chciał i zdobył.
A lekko nie było.
Podobno i tak mamy spory (największy?) odsetek ludzi z wyższym wykształceniem w skali Europy, tak mówią.

Mavronka Freydis
17-11-2009, 08:54
Ale w końcu nie wszyscy chcą być naukowcami.
Niektorych wystarczylo tylko nauczyc pisac. Zdobyta z trudem wiedza pozwala im zaistniec w swiecie pismiennych.
Podobno i tak mamy spory (największy?) odsetek ludzi z wyższym wykształceniem w skali Europy, tak mówią.
Najwiekszy producent ziemniakow ma jeden z najnizszych odsetek ludzi wyksztalconych http://www.oecd.org/dataoecd/37/4/41247570.pdf

senior A.P.
17-11-2009, 10:03
Jezeli sie urodzisz z "wyksztalconych" ciebie tez wyksztalca !
Jezeli jestes z narodu uprzywiliowanego ,napewno do nich nich zaliczonym bedziesz.
Zawody rodzicow we wiekszosci kontynuuja ich dzieci ( zawody prawnicze ,medyczne i inne ).
Syn/corka profesora nie uprawia roli i nie sadzi ziemniakow.
Bywalo,ze i Papiez potrafil "usadowic" swoje dzieci.
W czym wiec problem ? W tym ,ze syn chlopa za "komuny mogl sie wybic ", byl,jest i bedzie madrym czlowiekiem ?
A ile to miernot po naukowcach zyje na swiecie choc "dyploma" maja ?!
Warto jeszcze wspomniec o partyjniakach i politykach - ci wszystko moga i maja ,warunek gdy sa przy zlobie i zabezpiecza sobie i swym dzieciom .... WSZYSTKO !
Sa tez dzieci biednych bite i zaniedbane,jak czytam dzisiaj w mediach maja byc zabierane rodzicom ,ktorych pozbywac maja praw rodzicielskich i ich samych wywlaszczac z dachu nad glowa .

siekierka
17-11-2009, 11:30
Uczestniczę w tym forum od dwoch lat. Ale obecna wojna narodowościowa, w tak ostrej formie została wywołana dopiero teraz. Martwi mnie, że nikt niechce jej przytłumić, ugasić. Rozumiem z tego, że komuś zależy na podsycaniu jej żaru i płomieni aż do zatracenia.

Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
Wokoło lecą szmaty zapalone;
Gorejąc, nie wiesz, czy stawasz się wolny,
Czy to co twoje, ma być zatracone?

Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
Co idzie w przepaść z burzą - czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,
Wiekuistego zwycięstwa zaranie!
CK Norwid

senior A.P.
17-11-2009, 11:34
Zeby to tylko podsycanie nienawisci narodowych.
To pilowanie galezi na ktorej sie siedzi !

aktre
17-11-2009, 12:08
"Klaskaniem mając obrzękłe prawice,
Znudzony pieśnią, lud wołał o czyny;"
Norwid

czarny_bez
17-11-2009, 12:15
Ale w końcu nie wszyscy chcą być naukowcami.

Niektorych wystarczylo tylko nauczyc pisac. Zdobyta z trudem wiedza pozwala im zaistniec w swiecie pismiennych.

Najwiekszy producent ziemniakow ma jeden z najnizszych odsetek ludzi wyksztalconych http://www.oecd.org/dataoecd/37/4/41247570.pdf

Ma wronko
"Nie podskakuj miła nie podskakuj. Nie jest przecież z ciebie taki cud." Twój zoologiczny awatar uroczego ptaszka nie przypomina. :D
Tu nie ma miejsca dla pospolitego kartofla.
Tu znawcy tematu wiodą poważne dysputy:
jakie odmiany ziemniaków należy uprawiać w celu zapewnienia prosperity. :D

Uczestniczę w tym forum od dwoch lat. Ale obecna wojna narodowościowa, w tak ostrej formie została wywołana dopiero teraz. Martwi mnie, że nikt niechce jej przytłumić, ugasić. Rozumiem z tego, że komuś zależy na podsycaniu jej żaru i płomieni aż do zatracenia.

siekierka
Karmisz jakieś zmory z przeszłości. Schowaj tę tępą siekierkę, kombatancie z 2 letnim stażem.
Martwi mnie, że tak opornie idzie tłumaczenie rzeczy, spraw oczywistych ludziom, którzy chcą uchodzić za tych z większą wiedzą. Ale to pewnie wina kartoflanej diety. :D

Stalin
17-11-2009, 13:02
No kiedys to sie obrzucano tortami, widze ze teraz wszyscy przeszli na placki kartoflane...:D:D

siekierka
17-11-2009, 13:08
siekierka
Karmisz jakieś zmory z przeszłości. Schowaj tę tępą siekierkę, kombatancie z 2 letnim stażem.
Martwi mnie, że tak opornie idzie tłumaczenie rzeczy, spraw oczywistych ludziom, którzy chcą uchodzić za tych z większą wiedzą. Ale to pewnie wina kartoflanej diety. :D

No proszę! A mówili o tobie, że jesteś bez istotnych szczegółów anatomicznych! :confused:
No ale zęby to masz jak ten pies Miczurina:D

siekierka
17-11-2009, 13:11
[QUOTE=Stalin]No kiedys to sie obrzucano tortami, widze ze teraz wszyscy przeszli na placki kartoflane...:D:D[/QUOTE

Toczno tak, tawariszcz Stalin.:cool:

Stalin
17-11-2009, 13:22
Bliny, poprosze o wiecej blinów....Moga byc z kawiorem..
http://img40.imageshack.us/img40/2617/diabx.gif

siekierka
17-11-2009, 13:30
U mienia tolko pierożki, katoryje ja poucził ot babuszki

Mavronka Freydis
17-11-2009, 13:51
U mienia tolko pierożki, katoryje ja poucził ot babuszki
Siekierka nigdy sie nie przyznawales do rosyjskich korzeni.

siekierka
17-11-2009, 14:06
Jestem Polakiem. Na Polskiej ziemi przeżylem i 1.IX. (Klecza k/Wadowic - bombardowanie i ostrzeliwanie cywilnych taborów)> i 17.IX.(Sokola k/Mościsk - zapowiedź: no dalsze naszi budut rizaty lachiv)1939 r.
I odpowiednie uczucia do przyjaciół z zachodu i ze wschodu żywię i tak mi już zostanie.

A siekierka, proszę moich antagonistów to kształt cyfry 7 która rozpoczyna oznaczenie mojego wieku.

POLA
17-11-2009, 14:42
i jego najniższym odsetku ludzi wykształconych :
Liczba studentów wyższych uczelni zwiększyła się z 394 tys. w roku akademickim 1990/1991 do prawie 2 mln obecnie. 1 Współczynnik scholaryzacji grupy wiekowej 19-24 lat osiągnął 48% - jeden z najwyższych poziomów w Europie. 500 studentów przypadających na 10 tysięcy mieszkańców Polski to szósty najwyższy wynik na świecie. Wzrosła liczba studentów, kierunków studiów i wreszcie samych uczelni.
http://www.innowacyjnosc.gpw.pl/kip/index.php?r=49&pr=75
Produkujemy nie tylko ziemniaki:D, a czasy: nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera należą do przeszłości.

jip
17-11-2009, 14:57
i jego najniższym odsetku ludzi wykształconych :

http://www.innowacyjnosc.gpw.pl/kip/index.php?r=49&pr=75
Produkujemy nie tylko ziemniaki:D,
Jeszcze robimy (produkujemy) pyry.....:D

POLA
17-11-2009, 15:02
Jestem Polakiem...
Ale dlaczego tak zrzędliwym?:) ;)
A imię jakieś masz, żeby ciągle nie nadużywać siekierki?:D

Stalin
17-11-2009, 15:05
I chipsy, zdecydowanie chipsy...
A co do studiow to bym sie nie podniecał, ostatnio tytuły magistra strasznie potaniały.....

POLA
17-11-2009, 15:11
Ba, rozum podobno potaniał, a głupota... zdrożała:D :D

jip
17-11-2009, 15:17
I chipsy, zdecydowanie chipsy...

A chipsy to już się robi z pyrów....czyli najpierw pyry a potem chipsy... pies tak to się pisze? ... no chipsy? bo nas posądzą, że tylko korytarze mamy zaliczone bezklasowo...

POLA
17-11-2009, 16:07
Zgodnie z rozporządzeniem od jutra PKP będą miały obowiązek zarezerwowania w pociągu czterech miejsc dla posłów i dwóch miejsc dla senatorów. Miejsca te będą musiały być zarezerwowane w wagonach klasy I. Jeżeli parlamentarzyści skorzystają z usług przewoźników, z którymi Kancelaria Sejmu i Senatu nie zawarła umowy, to otrzymają oni zwrot poniesionych wydatków.
A nie łaska tak drugą klasą? razem z ludem, żeby wiedzieć, co w trawie piszczy?:D

Stalin
17-11-2009, 16:12
Ale to chyba w okolicach Sejmu....:D:D:D
Chyba nie mamy szczęścia do reprezentacji, ani w piłce ani w polityce.....http://img412.imageshack.us/img412/7728/devil3.gif

jip
17-11-2009, 16:15
Ale to chyba w okolicach Sejmu....:D:D:D
Chyba nie mamy szczęścia do reprezentacji, ani w piłce ani w polityce.....http://img412.imageshack.us/img412/7728/devil3.gif
A jeśli idzie o reprezentację w sejmie:
Kierowca staje maluchem przed sejmem. Ochroniarz:
-Panie, tu jest Sejm, tu się kręcą posłowie i senatorowie!
Ja się nie boję mam alarm
Tak naród i maluch boi się posłów

POLA
17-11-2009, 16:32
Marek Kondrat, z czego spowiada się Najsztubowi w Przekroju.
Tamta ulga trwa do dzisiaj razem z - już umiarkowanym - lękiem, że mogą wrócić, bo myślę, że zbyt głęboko zaleźli nam za skórę, aby móc wrócić.
A Tuska to on raczej nie krytykuje, no taki nieobiektywny jest jakiś;) :
Ja sobie nie pozwolę na Tuska powiedzieć złych rzeczy, bo nie chcę sztucznie wyszukiwać jego słabości. I podoba mi się to, że nauczył się nie używać argumentów siłowych w walce z prezydentem, że wyłagodniał. Owszem, od czasu do czasu jakiś kieł pokaże, jest dosyć stanowczy, się nie rozmazuje, i to mi się podoba. Widzę też, jak kugluje czasem raz na prawo i potem lewo, i go nie potępiam, bo nie zazdroszczę mu premierowania w takim czasie.
Też nie zazdroszczę, ale...ma ciało, czego chciało.:D

czarny_bez
17-11-2009, 18:08
A siekierka, proszę moich antagonistów to kształt cyfry 7 która rozpoczyna oznaczenie mojego wieku.

Przypomnieniem swego wieku delikatnie sugerujesz,
że jesteś pod ścisłą ochroną; jak zabytkowe budowle z zamierzchłej epoki. Domyślam się, że kiedy latek przybędzie, nadmiesz się jak 2 baloniki i zmienisz nicka na cyfrę 8. :D Niestety, nie będzie ulgowej taryfy dla potknięć nobliwych, starszych panów, jeśli posiadają sprawny umysł. Pożeram, niczym Minotaur - nie tylko jurnych młodziaków,
ale czasem chętnie łykam jakiegoś żwawego starzyka, z siekierką. :D Pozdrawiam :)

Stalin
17-11-2009, 22:05
Ludożerstwo w polityce... To dobre wyjscie...:D:D:D:D
A wywiad z Kondratem jest całkiem niezly....

POLA
17-11-2009, 22:51
Tak, ale niestrawności można się nabawić.:D

PiS odpowiada Kondratowi:
Dera: "A wydawałoby się, że Marek Kondrat jest dorosły."
Górski: "Ale nie ma wątpliwości, że PiS wcześniej czy później wróci do władzy."

Jeśli już nie da się wcale - to lepiej później.:D

POLA
17-11-2009, 22:59
No i prezydent nam zaniemógł, jest w szpitalu na badaniach i do końca tygodnia będzie się kurował.
Na szczyt do Brukseli nie poleci. A to pech, Starachowice bez prezydenta, teraz Bruksela , oj, kiepsko coś z odpornością głowy naszej.

Przeziębił się 11 listopada. Proponuję, w trosce o obecną głowę i następną przenieść święta wszelkie na okres letni.;)

POLA
17-11-2009, 23:10
A filozof Rymanowskiemu powiedział tak:
Wirus grypy, być może świńskiej, dosięgnął w Pałacu Prezydenckim grypę ptasią w osobie Lecha Kaczyńskiego.
Złośliwa bestia, Palikot, nie prezydent.;)

Rzecznik szpitala uspokaja lud: to zwykłe przeziębienie, wykonują standardowe badania: USG, rentgen klatki, badania endoskopowe i coś tam jeszcze, nie ma strachu, jutro prezydent opuści szpital, ale zwolnienie dostanie.

BarbaraK
17-11-2009, 23:19
Pewno nie bardzo chciał do tej Brukseli.
A zresztą strach jeżdzić po świecie,mimo wszystko u nas mniej jakby tego AH1N1

Stalin
17-11-2009, 23:26
Jeżeli ktos dostaje swińskiej grypy to ewidentny dowod na to, ze jest nielotem....:D:D:D:D
Inaczej mialby ptasią, nespa????

Lila
17-11-2009, 23:57
Jeżeli ktos dostaje swińskiej grypy to ewidentny dowod na to, ze jest nielotem....:D:D:D:D
Inaczej mialby ptasią, nespa????

Jakto Koba, nie wiesz,że każdy facet to świnia?
Jakby miał ptasią, to oznaczałoby iż jest gęsią.Albo rzeczywiście kaczorem.

Lila
18-11-2009, 00:03
Pewno nie bardzo chciał do tej Brukseli.
A zresztą strach jeżdzić po świecie,mimo wszystko u nas mniej jakby tego A1H1.

Jednakowoż Basiu, u nas ma być wiecej zgonów.
Ze strachu.

Lila
18-11-2009, 00:07
Przeziębił się 11 listopada. Proponuję, w trosce o obecną głowę i następną przenieść święta wszelkie na okres letni.;)

Chodzą plotki, że niebawem ma być przywrócone święto 22 lipca.
Co jest wysoce prawdopodobne, jak wróci lewica.

Stalin
18-11-2009, 00:12
Każdy facet to swinia - to jest fakt ale w polityce fakty sie nie liczą...:D:D:D:D

Mavronka Freydis
18-11-2009, 02:58
... a czasy: nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera należą do przeszłości.
I tak i nie. Czas zmienia slownictwo, ale kancerogenny system niskiego poziomu edukacji pozostaje ten sam.

POLA
18-11-2009, 11:08
Może, może...lepiej nie, nie w większości. Na razie niektórzy dopominają sie o wolny dzień w Trzech Króli. Wszystko w trosce o kondycję naszych dusz.;)

I znowu będzie zadyma w sejmie, i jakie medialne widowisko. To łatwiejsze niż mozolna praca nad kołem ratunkowym dla finansów publicznych.

Dzisiaj rano wysłuchałam przepytywania z treści ustawy antyhazardowej i strach się bać, bo posłowie komisji nie odrobili zadania domowego i nie znają szczegółów, w których tkwi diabeł.:D

POLA
18-11-2009, 11:19
I tak i nie. Czas zmienia slownictwo, ale kancerogenny system niskiego poziomu edukacji pozostaje ten sam.
Nie przeczę, poziom często kiepski niestety, a kancerogenność polega na tym między innymi, że jakość zamieniono na ilość.

Ale często jest już tak, jak w innych krajach, że papier to mało, ważny z jakiej uczelni.

Ktoś kiedyś tu przytoczył taki oto dowcip:
Kolega do kolegi:
- Jak sobie pomyślę, jakim jestem inżynierem, to boję się iść do lekarza.:)

Coś w tym jest.

POLA
18-11-2009, 11:30
Przysłuchuję się posiedzeniu komisji do spraw nacisków i zastanawiam się, po co ona.

Padł wniosek o wykluczenie Czumy, Czuma ogłosił godzinną przerwę, bo muszą się naradzić.:D
Aż godzinę?!

A co w sejmie?
Nie wiadomo, transmisji nie ma, z oszczędności zapewne, za to reklam nie brakuje, musi być kasa na tę złotówkożerną instytucję. :D

POLA
18-11-2009, 11:41
Po 13. dowiemy się o wynikach badań przeprowadzonych na prezydencie, który obiad zechce zjeść już jednak u siebie i słusznie, szpitalny wikt niezbyt pożywny chyba.;)

Kazimierz
18-11-2009, 11:52
Ja, lewicowiec,bądź co bądź, byłbym za przywróceniem święta narodowego w dniu 15 lipca, powołując się na ten precedens:
""Długosz napisał, że król Jagiełło chciał, by w dniu rocznicy bitwy, tj. 15 lipca, zwanym wówczas dniem Rozesłania Apostołów, <ojcowie uczyli swoich synów, wnuków i prawnuków oraz następców, żeby po wieczne czasy zachowali w pamięci ten dzień, w którym łaska Boża okazała swe miłosierdzie wobec narodu i ludu polskiego."

POLA
18-11-2009, 11:57
tak twierdzi Migalski i trudno nie przyznać mu racji.:D
Jakie armaty wytacza? Ano takie:
Po pierwsze, że dochodzi tam do patologii. No to zamykajmy uniwerki, szpitale czy biblioteki, bo w nich także dochodzi do różnego rodzaju patologii, nadużyć, przekrętów i szwindli. Aha, nie zapomnijmy także zamknąć Sejm i Senat. A także Parlament Europejski.

Po drugie, że hazard powoduje uzależnienie i prowadzi do ludzkich tragedii. No to dalejże zamykać totolotka, kasyna, teletombole! Bo one także uzależniają.
Zakażmy także sprzedaży alkoholu - uzależnia i prowadzi do tragedii rodzinnych.

A telewizja? To samo! Odbierajmy wszystkim odbiorniki telewizyjne!
Uzależnia także wędkarstwo - taki wędkarz, proszę Państwa, to często jest tak uzależniony od mordowania rybek, że zaniedbuje swoje małżeńskie obowiązki i tragedia rodzinna gotowa!
Tymi armatami Migalski wpisuje się w poglądy Balcerowicza z tą różnicą, że ten drugi używał innej nieco amunicji.;)
Migalskiemu jest przykro,
...że moja ulubiona partia tak ochoczo się przyłączyła do tej populistycznej hucpy.
A czy PiSowi jest przykro, tego na razie nie wiemy.

senior A.P.
18-11-2009, 11:57
Nie przejmujcie sie grypa,przyjda gorsze czasy !
Grypa Polski "sie nie ima",a to,ze Polakow (Polki tez) chca zaszczepic to tez niedziwota,bo ostatnio rozum ich zaczal dzialac.
Piszac o gorszych czasach to mam na mysli te jak Chinczycy zaczna rzadzic swiatem .To dopiero bedzie komunizm.

POLA
18-11-2009, 12:03
proponuję uczynić jedno święto, które obskoczy wszystko: wolny dzień z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy będą zadowoleni, i dzieci, i dorośli, którzy są przeterminowanymi dziećmi...w większości.:D :D

POLA
18-11-2009, 12:10
PiS chce, by Macierewicz zastąpił Zbigniewa Wassermanna w komisji badającej okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Sam kandydat mówi, że nie czuje się na siłach, by "nadganiać" to, co komisja już zrobiła.

Leniuszek jakiś czy co?
A co na to prezes?
Prezesowi się nie odmawia, Macierewicz zapomniał?:D

siekierka
18-11-2009, 14:37
- Z całą pewnością jest to rząd ogromnie sprawny propagandowo, co przy bardzo daleko idącym poparciu zdecydowanej większości mediów nie jest tak bardzo trudne. W kwestiach merytorycznych można tutaj odróżnić sfery zupełnej katastrofy, z finansami publicznymi czy służbą zdrowia na czele, i sfery zdecydowanego niepowodzenia, które są właściwie wszędzie - oceniał wczoraj na antenie Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Według niego, ekipa PO - PSL to rząd "zdumiewającej nieudolności". (cyt. za N.Dz.)

tadeusz50
18-11-2009, 15:13
oceniał wczoraj na antenie Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Według niego, ekipa PO - PSL to rząd "zdumiewającej nieudolności". (cyt. za N.Dz.)
A jak może Jaruś inaczej. Dla niego wszystko co białe dla PO to dla niego jest czarne. Nawet złoto w jego "złotoustych" usteczkach będzie niczym niewartym badziewiem.

POLA
18-11-2009, 17:53
- Z całą pewnością jest to rząd ogromnie sprawny propagandowo, co przy bardzo daleko idącym poparciu zdecydowanej większości mediów nie jest tak bardzo trudne. ". (cyt. za N.Dz.)
Wiem, że masz wielkie obrzydzenie do wszelkich mediów poza ulubioną swoją gazetką, a szkoda, bo wtedy mielibyśmy nie tylko cytaty z ND, ale także z tych pozostałych mediów zarówno papierowych jak i tych audio-wideo, gdzie na PO nie zostawia się suchej nitki.:D

zen
18-11-2009, 17:54
Nie przejmujcie sie grypa,przyjda gorsze czasy !
Grypa Polski "sie nie ima",a to,ze Polakow (Polki tez) chca zaszczepic to tez niedziwota,bo ostatnio rozum ich zaczal dzialac.
Piszac o gorszych czasach to mam na mysli te jak Chinczycy zaczna rzadzic swiatem .To dopiero bedzie komunizm.

Ja prawie bym się tym nie martwiła, mielibyśmy wysoki PKB.

POLA
18-11-2009, 18:09
nie musi za to, co Ziobro upchnął w raporcie.
Prof. Nałęcz tak się wypowiedział o szeryfie minionej ekipy:
Nigdy nie ukrywałem krytycznego stosunku do części sformułowań tego raportu. Komisja śledcza nie jest prokuratorem i nie musi formułować aktu oskarżenia. Ziobro jako opozycyjny polityk postanowił tak dopiec lewej stronie, że w zemście przesadził . Los i pan Bóg ukarali za to Ziobrę. Bo jako prokurator generalny zademonstrował się jako wielki impotent prawny. Kierowana przez niego prokuratura nie potrafiła żadnego z jego wniosków zamienić w akt oskarżenia.
Parę innych spraw też kością Ziobrze stanęło...w gardle?
A teraz będzie naprawiał UE i zaocznie...nasz wymiar sprawedliwości.:D

POLA
18-11-2009, 18:14
Radiowa Jedynka truje...grypą.:)
Ileż można wałkować ten sam temat?

Dobrze, że moja lodówka jest milcząca.:D

POLA
18-11-2009, 18:34
Napieralski się...wyłgał i nie pogadał z Cimoszewiczem, czy ten chciałby prezydentować.

Czego się Napieralski boi?
Że Cimoszewicz się zgodzi?:D

Matrix
18-11-2009, 20:35
Sęk w tym,że SLD już ma kandydata - Szmajdzińskiego.

POLA
18-11-2009, 21:14
A Szmajdziński już o tym wie?;)
Jak go Napieralski poprosi, to się zgodzi, ale na razie chyba nie poprosił.:D

BarbaraK
18-11-2009, 22:31
Zacma jakas mi wchodzi czy coś?,bo nie widzę na lewicy jakiegoś w miarę kandydata.Szmajdziński równiez nie ma żadnych przyzwoitych szans.

Lila
18-11-2009, 22:33
Wiem, że masz wielkie obrzydzenie do wszelkich mediów poza ulubioną swoją gazetką, a szkoda, bo wtedy mielibyśmy nie tylko cytaty z ND, ale także z tych pozostałych mediów zarówno papierowych jak i tych audio-wideo, gdzie na PO nie zostawia się suchej nitki.

No nie zostawia. Się.
Ale co dziwnego? Koń jaki jest, każdy widzi. Zarys konia jest mniej więcej taki sam.( J.Kaczyński):D
O Partii Oligarchów.:)

Z drugiej strony, to jest praktyka powszechna,
że na półmetku ocenia się partię rządzącą.

Mnie zaczął się podobać Palikot Janusz,który w ramach bratania się liberałów z wsią polską, udzielił cennej rady chłopom.
Mianowicie, poradził aby z nadwyżek zboża, którymi już palą w piecach, zrobili destylat i go sprzedali. :D Poseł wie z czego jest kasa.
Dziwię się włościanom, że radę posła chcieli o kant dupy rozbić....to cytat, naprawdę.

ps. dzisiaj bardzo negatywnie o Tusku, wypowiedziała się prof.Staniszkis.
Oj Słońce P. gdzie wzeszłoś?
Nad tym krajem?:D

siekierka
18-11-2009, 22:47
Bardzo mi się podobał dzisiejszy Pospieszalski. Najpierw o spółdzielniach mieszkaniowych. Mam spłacone w 100% mieszkanie własnościowe i słyszę, że PO chce na mnie JESZCZE zarobić - czyż nie złodzieje?
Ale druga część to był policzek wymierzony lewicy. Informacje podane przez Thoresa o Che Guewarze, Śp. Pana Śmiałowskiego o Brygadzie im. Westerplatte i Wietnamskiej redaktorki o wprowadzonym na siłę u nich przez Chińczyków komuniźmie zmiażdżyły tow. Iwińskiego.
Wyjątkowo mocny program.

POLA
19-11-2009, 00:06
No nie zostawia. Się.
Ale co dziwnego? Koń jaki jest, każdy widzi. Zarys konia jest mniej więcej taki sam.( J.Kaczyński)
O Partii Oligarchów.

Z drugiej strony, to jest praktyka powszechna,
że na półmetku ocenia się partię rządzącą.

Mnie zaczął się podobać Palikot Janusz,który w ramach bratania się liberałów z wsią polską, udzielił cennej rady chłopom.
Mianowicie, poradził aby z nadwyżek zboża, którymi już palą w piecach, zrobili destylat i go sprzedali. :D Poseł wie z czego jest kasa.
Dziwię się włościanom, że radę posła chcieli o kant dupy rozbić....to cytat, naprawdę.

ps. dzisiaj bardzo negatywnie o Tusku, wypowiedziała się prof.Staniszkis.
Oj Słońce P. gdzie wzeszłoś?
Nad tym krajem?:D
SŁuchałam prof. Staniszkis, ma sporo racji, ale krytykuje Tuska nie od dzisiaj przecież, no i w TVN24, której to stacji niektórzy zarzucają wspieranie PO.
Miecugow też się nieźle przejechał po ustawie hazardowej.

Cimoszewicz u Monisi był nieco łagodniejeszy. On się ciągle boi braci K., to może dlatego? :D

Palikot, jak to on, kłapie sobie dziobem, a awans na wice chyba mu nie służy.:D

POLA
19-11-2009, 00:08
...Mam spłacone w 100% mieszkanie własnościowe i słyszę, że PO chce na mnie JESZCZE zarobić - czyż nie złodzieje?...
A cóż to PO chce Ci uszczknąć i dlaczego?
Sypnij informacjami, bo nie każdy słuchał.

POLA
19-11-2009, 00:19
Na koniec minionego dnia podszkoliłam sie w temacie:D telefonii w rodzinie, a jeszcze później o SKOKu Stefczyka.

3x wypowiadał się dr o.R., jak zwykle poskarżył się na rząd, od Buzka począwszy, potem jeden ze słuchaczy orzekł, że polski rząd jest jak jednoręki bandyta, co zostało sprostowane: nie rząd polski, ale rząd w Polsce, który nie wiadomo komu służy, a właściwie wiadomo.

No nie wiem, jak z taką wiedzą dotrwam do rana.;)

Stalin
19-11-2009, 03:19
A ja sobie dzisiaj w trakcie nocnych peregrynacji kupiłem na Dworcu Centralnym książkę jana Nowaka jeziorańskiego pod tytułem Polska droga do NATO.... Jesoooo, jak on współpracował z tymi cholernymi komuchami, aż dziw bierze że nie ma na niego teczki w IPN jako TW.. No bo jak to tak, współpracowac z komuchami????? Feeeeeee
http://img141.imageshack.us/img141/7248/diabg.gif

senior A.P.
19-11-2009, 11:09
Komuchy ?
Ktorzy to i gdzie zyja ???

POLA
19-11-2009, 11:14
Teczka była, ale być może w popiół się obróciła albo czeka na swoją premierę gdzieś na półce prywatnego archiwum:D, chociaż...on już niegroźny, o urząd żaden się nie ubiega.;)

POLA
19-11-2009, 11:30
Jest, skoro ma takiego - zdaniem Bielana - prezesa:
Uważam, że Jarosław Kaczyński ma przebłyski geniuszu, ale oczywiście, jak każdy człowiek, potrafi przyznać się do błędów, które popełnia.
Dobrze, że tylko przebłyski, bo gdyby w całości... mógłby nas wpędzić...w kompleksy.:D
No, to krąg geniuszy nam się powiększa.

Jak się ma takiego wodza, droga do zwycięstwa bliska, stwierdził z pełnym przekonaniem w RMF FM poseł, przejściowo na emigracji.;)

Kontousuniete
19-11-2009, 11:55
Owszem, są ważniejsze, właśnie przed chwilą odebrałam zajawkę wiadomości, że grupa inicjatywna proponuje, aby do godła włączyć krzyż.
Traktuję to jak wybryki niepoprawnego Dyzia i przyjrzę się pomysłodawcom. Ktoś to nakręca, ale chyba nie rząd.

Za pozdrowienia i życzenia dziękuję, a Tobie życzę więcej optymizmu, który nie jest grzechem, a jego obecność nie oznacza klapek na oczach i jednostronnego oceniania rzeczywistości.:)

Polu! Moja kochana Krajaneczko!

Nie jestem pesymistą i do narzekania mi daleko, bo w moim przypadku, radzę sobie nawet całkiem nieźle. Ale do optymizmu, jest mi jeszcze dalej. Nie chce mi się bawić w cyfry, podawanie i wyszczególnianie danych statystycznych, bo traktuje te rozmowy, jako wymiane myśli poglądowych w sposób ogólny i laicki.
Na wszystkie pytania, odpowiem Ci tak:
-obecny stan, kojarzy mi się z kimś, kto odziedziczył folwark, na którym nie było zbyt wiele, ale jakos kazdy prządł.
Ale nowi dziedzice, postanowili wprowadzić nowe prządki i uszczęśliwić jego mieszkańców, nie dbając o poziom gospodarczy folwarku. Nowi dziedzice, nie dbają o trzodę, lecz doją ją jeszcze bardziej niż poprzednicy, nie dbaja o rolę, by oszczędzać i mieć większy zysk, a plony chcą zbierać wyższe i wyższe. A gdy brak kasy na grupy rozkapryszonych mieszkanców, postanawiaja sprzedać co nieco, albo podpisać dzierżawy.
Trzoda ucieka, bo nie może już znieść tego dojenia, bo gdy nie ma jej z czego wydoić, daje sie jej kopa w cztery litery. Niech się trzda nażre sama i sama o siebie zadba, a gdy się "odpasie", to sie ja wydoi.
Dziedzice, swoja przyszłość wiążą z emigracją i zakładają na "wszelki wypadek" konta w zagranicznych bankach, bo swoje juz sprzedali.
Ale po co o tym publicznie mówić. Takich bzdur, nikt przecież nie chce słuchać. Trzeba prawić morały o religii, pokazywać aroganckie "buziaczki", pieprzyć o wolność uciśnionych rozporków w spódniczkach, o mundurkach w szkołach, o światyniach opatrzność, o jałowych wyciagach ze wzrostu PKB, o aferach, o wyrzutniach rakietowych, które nawet nie istniały, a były tylko wirtualne.
O wszystkim można mówić, tylko nie o "zachwaszczonym i ugorejącym polu" i nie o "wydojonej uciekającej trzodzie", bo można być posadzonym o sympatyzowanie z komuchami.
Lepiej wierzyć we frazesy i banały i pozwolić sobie robić wodę z mózgu.
Tylko że przyjdzie czas, kiedy obudzimy się z ręką w nocniku.
Polu! ....niepoprawna optymistko:) dobrego samopoczucia nadal:)

jip
19-11-2009, 12:37
Polu! Moja kochana Krajaneczko!

Nie jestem pesymistą i do narzekania mi daleko, bo w moim przypadku, radzę sobie nawet całkiem nieźle. Ale do optymizmu, jest mi jeszcze dalej. Nie chce mi się bawić w cyfry, podawanie i wyszczególnianie danych statystycznych, bo traktuje te rozmowy, jako wymiane myśli poglądowych w sposób ogólny i laicki.
Na wszystkie pytania, odpowiem Ci tak:
-obecny stan, kojarzy mi się z kimś, kto odziedziczył folwark, na którym nie było zbyt wiele, ale jakos kazdy prządł.
Ale nowi dziedzice, postanowili wprowadzić nowe prządki i uszczęśliwić jego mieszkańców, nie dbając o poziom gospodarczy folwarku. Nowi dziedzice, nie dbają o trzodę, lecz doją ją jeszcze bardziej niż poprzednicy, nie dbaja o rolę, by oszczędzać i mieć większy zysk, a plony chcą zbierać wyższe i wyższe. A gdy brak kasy na grupy rozkapryszonych mieszkanców, postanawiaja sprzedać co nieco, albo podpisać dzierżawy.
Trzoda ucieka, bo nie może już znieść tego dojenia, bo gdy nie ma jej z czego wydoić, daje sie jej kopa w cztery litery. Niech się trzda nażre sama i sama o siebie zadba, a gdy się "odpasie", to sie ja wydoi.
Dziedzice, swoja przyszłość wiążą z emigracją i zakładają na "wszelki wypadek" konta w zagranicznych bankach, bo swoje juz sprzedali.
Ale po co o tym publicznie mówić. Takich bzdur, nikt przecież nie chce słuchać. Trzeba prawić morały o religii, pokazywać aroganckie "buziaczki", pieprzyć o wolność uciśnionych rozporków w spódniczkach, o mundurkach w szkołach, o światyniach opatrzność, o jałowych wyciagach ze wzrostu PKB, o aferach, o wyrzutniach rakietowych, które nawet nie istniały, a były tylko wirtualne.
O wszystkim można mówić, tylko nie o "zachwaszczonym i ugorejącym polu" i nie o "wydojonej uciekającej trzodzie", bo można być posadzonym o sympatyzowanie z komuchami.
Polu! ....niepoprawna optymistko:) dobrego samopoczucia nadal:)
Noooo ale wypaliłeś, od ugoru do rakiet, tylko nie wspomniałeś czy to rakiety taktyczne czy ... cicho pies nie wygłupiaj się , znowu polecimy w kosmos, ale czy to nasza wina, że nie umiemy narzekać i popierać malkontentów?
wiem, że wszystko z rolnictwem powiązane bo i doją, i ugory, i trzoda, i folwark, ale chyba o tym dawniejszym ... bo dziedzice, cholera przestań pieprzyć bo należy Ci się żółwik i chyba go masz jak w banku:
http://images35.fotosik.pl/83/8acb7a2f09c7caab.jpg
Pewno razem z żółwikiem polecimy w kosmos, ale nic na to nie poradzimy jak ktoś pieprzy nie tam gdzie powinien, to nasze zdanie, tzn moje i psa i zawsze żółwik nam pomoże przy tak ekstremalnym malkontenctwie....

Kontousuniete
19-11-2009, 12:59
http://images35.fotosik.pl/83/8acb7a2f09c7caab.jpg
Pewno razem z żółwikiem polecimy w kosmos, ale nic na to nie poradzimy jak ktoś pieprzy nie tam gdzie powinien, to nasze zdanie, tzn moje i psa i zawsze żółwik nam pomoże przy tak ekstremalnym malkontenctwie....

Nie rozdawaj dobytku i zostaw sobie żółwika dla siebie. A biorąc pod uwage fakt, że psy sa podobne do swoich panów, to twój kundelek chyba zbyt dobrze we łbie nie ma poukładane.
Miłego dnia jip-ku:)

jip
19-11-2009, 13:05
Nie rozdawaj dobytku i zostaw sobie żółwika dla siebie. A biorąc pod uwage fakt, że psy sa podobne do swoich panów, to twój kundelek chyba zbyt dobrze we łbie nie ma poukładane.
Miłego dnia jip-ku:)
I tu się z Tobą zgadzam, mój jest bardzo podobny, różnimy się tylko w ilości włosów, on ma więcej, ja próbowałem nadrobić i brodę mam ale to i tak mniej, nie mam na głowie, a we łbie jak piszesz, ma poukładane, bo widzisz, on patrzy jak jego micha wygląda, i od tego uzależnia swoje poukładanie, a micha jego coraz lepsza i stąd jego przekonania, że takie narzekanie to jak żółwika pieprzenie.....

Alsko
19-11-2009, 13:34
(...) A biorąc pod uwage fakt, że psy sa podobne do swoich panów, to twój kundelek chyba zbyt dobrze we łbie nie ma poukładane.
Miłego dnia jip-ku:) Hmm... Przysięgłam sobie nie gadać na tematy tzw. społ.-polityczne. Ale mnie zeźliłeś, Marcinie, tak, że złamałam przysięgę :confused:
Przyjmij do wiadomości, że Jipowy pies - to polski owczarek nizinny, a one mają inteligencję wszystkich kundli, które to kundle właśnie z inteligencji są znane.
Więc czym prędzej odwołaj to "zbyt dobrze we łbie nie ma poukładane"!
Mój wpis jest na temat. Co z tą Polską? Ano m.in. to, że mamy mądre psy :D

Stalin
19-11-2009, 13:44
I pyry. Pyry nam wychodzą, jestesmy kraina podziemnych pomarańczy...:D:D:D:D

siekierka
19-11-2009, 13:51
A cóż to PO chce Ci uszczknąć i dlaczego?
Sypnij informacjami, bo nie każdy słuchał.

Pani pos.Staroń (PO) poinformowała, że w myśl rządowego projektu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, właściciele spłaconych już spółdzielczych własnościowych praw do zajmowanych lokali będą jeszcze dodatkowo zobowiązani do dokonania dopłat. Jakich i w jakim terminie, tego nie przekazała, ale mają to być kwoty znaczące, kilkadziesiąt procent wartości posiadanego prawa.:confused:

A mnie się zdawało, że już 10 lat temu spłaciłem raty wraz z procentami!

siekierka
19-11-2009, 13:58
To co napisałeś w#95 , to bardzo celna kontynuacja Orwellowskiego "folwarku' bardzo mi się podoba. Brawo! Pozwolę sobie zrobić ściągawkę i wykorzystywać w innych dyskusjach. :) :D

jip
19-11-2009, 14:21
Hmm... Przysięgłam sobie nie gadać na tematy tzw. społ.-polityczne. Ale mnie zeźliłeś, Marcinie, tak, że złamałam przysięgę :confused:
Przyjmij do wiadomości, że Jipowy pies - to polski owczarek nizinny, a one mają inteligencję wszystkich kundli, które to kundle właśnie z inteligencji są znane.
Więc czym prędzej odwołaj to "zbyt dobrze we łbie nie ma poukładane"!
Mój wpis jest na temat. Co z tą Polską? Ano m.in. to, że mamy mądre psy :D
powiem więcej, że mądrością przewyższają nieraz panów..... ale to tylko moja żona tak mi nieraz mówi....:D
a pies dziękuje za wstawiennictwo....:)

Alunia
19-11-2009, 14:36
Pani pos.Staroń (PO) poinformowała, że w myśl rządowego projektu nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, właściciele spłaconych już spółdzielczych własnościowych praw do zajmowanych lokali będą jeszcze dodatkowo zobowiązani do dokonania dopłat. Jakich i w jakim terminie, tego nie przekazała, ale mają to być kwoty znaczące, kilkadziesiąt procent wartości posiadanego prawa.:confused:
A mnie się zdawało, że już 10 lat temu spłaciłem raty wraz z procentami!
Mnie też! Zaraz mnie diabli gdzieś porwą!
Marcin pisze: "Niech się trzoda nażre sama i sama o siebie zadba, a gdy się "odpasie", to się ja wydoi."
A ja już nie chcę być skubana, dojona, wycyckana czy jak tam jeszcze!
MURY - Habakuk
http://www.youtube.com/watch?v=FIq49EI2lz8

:mad: :mad:

POLA
19-11-2009, 14:56
mi bezbłędnie, że odpowiedzi na moje pytania nie będzie.
Nie jestem pesymistą i do narzekania mi daleko
Jesteś, jesteś, bo inaczej się tego nazwać nie da.
Nie chce mi się bawić w cyfry, podawanie i wyszczególnianie danych statystycznych, bo traktuje te rozmowy, jako wymiane myśli
Nie oczekiwałam cyferek, statystyki, nie o to pytałam (v.#5), ale żeby wymiana myśli miała jakieś logiczne podstawy, i jakiś sens, a nie przerodziła się w gorzkie żale, musi być oparta o fakty, a nie o ogólniki.
Ktoś już kiedyś, w innym czasie historycznym, pisał o radości z "odzyskanego śmietnika".

Otóż z przędzeniem, zbiorami to raczej kiepsko było.
Nie dostrzegasz, jak bardzo ten folwark był zachwaszczony nie tylko pod względem gospodarczym przecież. Wiekowego uwstecznienia w 20 lat nie naprawisz.
Ale nowi dziedzice, postanowili wprowadzić nowe prządki i uszczęśliwić jego mieszkańców, nie dbając o poziom gospodarczy folwarku. Trzoda ucieka, ...
Takich bzdur, nikt przecież nie chce słuchać.
itd.
Prawda, wolę "Folwark zwierzęcy" Orwella, a w wymianie myśli na forum wolę konkrety od alegorii.:D
Trzeba prawić morały o religii, ... pieprzyć o wolność uciśnionych rozporków w spódniczkach,...
Hmm...obsesję masz jakąś?;)
No widzisz, na tym wodomózgowiu jawisz się jako jedyny oświecony, który całkiem nieźle radzi sobie w tej nowej rzeczywistości, ale troska o trzodę ogłupioną wszelkim optymizmem spędza Ci sen z powiek.
Już byli tacy w przeszłości zatroskani o lud biedny, który przekonał się, że ta troska jakoś nie bardzo im służyła.
Polu! ....niepoprawna optymistko:) dobrego samopoczucia nadal
Nie mam już tego naczynia, dziecko wyrosło, nie korzysta, więc mi ta ręka... nie grozi.;)

Nic we mnie nie zabije poprawnego optymizmu, bo jego brak jest hamulcem wszelkich działań.

POLA
19-11-2009, 15:04
Pani pos.Staroń (PO) poinformowała...
Dziękuję, wysłuchałam dzisiaj, ale na razie się jeszcze nie denerwuję, bo nie znam szczegółów.
Spróbuję dotrzeć do źródła, choć to dopiero projekt, więc mogę napotkać trudności.:mad:

A widzisz, nie wszyscy z PO są źli i to jest dobra wiadomość.:D

Mavronka Freydis
19-11-2009, 15:14
Hmm... Przyjmij do wiadomości, że Jipowy pies - to polski owczarek nizinny, a one mają inteligencję wszystkich kundli, które to kundle właśnie z inteligencji są znane.
Ten piesek jip-a to wyjatkowo gadatliwy kundelek. Moze podzieli sie jakas wazna informacja gospodarcza z naszym psim wywiadem?

http://www.izrael.badacz.org/fotografie/fakty/dogs.jpg

POLA
19-11-2009, 15:24
w sprawie majstrowania w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych.
Czytam: http://bip.mi.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_ustaw/ustawy_mieszkalnictwo_i_gospodarka_komunalna/proj_ust_spoldz_mieszk/px_02.18.09._projekt_noweli_usm_z_uzas_i_osr.pdf wrr, jak ja lubię te teksty!;)

Kontousuniete
19-11-2009, 15:29
Szanowni Państwo.

Jedynymi waszymi argumentami, jest ośmieszenie tych, którzy myślą inaczej i inaczej wyrażają swoje poglądy. Lecz osmieszaniem, nikogo nie przekonacie do swoich racji, a wręcz przeciwnie. Jedynym waszym osiągnieciem jest to, że zamkniecie innym usta, by nie mogli wyrażać swojego zdania. Nie pozwalacie nawet na to, żeby odeprzeć szyderstwa. Zjawiacie się niczym ćmy, i stanowicie zgrana pakę.
Odnoszac się do postów, należy odnieść się do treści, a wy, odnosicie się do osoby, która dany post napisała.

Kontousuniete
19-11-2009, 15:38
Hmm...obsesję masz jakąś?;)

No widzisz, na tym wodomózgowiu jawisz się jako jedyny oświecony, który całkiem nieźle radzi sobie w tej nowej rzeczywistości

Polu, nie sadziłem, że odniesiesz się do mojej osoby. Gdybym to przypuszczał, nie zareagowałbym na twoje pytanie, odnosnie postu, który napisałem.

Lila
19-11-2009, 16:07
Polu, nie sadziłem, że odniesiesz się do mojej osoby. Gdybym to przypuszczał, nie zareagowałbym na twoje pytanie, odnosnie postu, który napisałem.

Marcin, wrzuć na luz.
To jest wątek do gorących dyskusji;
jak polecą pióra to naprawdę nie szkodzi.:D

Pozdrawiam serdecznie.:)

POLA
19-11-2009, 16:21
Szanowni Państwo.

Jedynymi waszymi argumentami, jest ośmieszenie tych, którzy myślą inaczej i inaczej wyrażają swoje poglądy.
Czyżby?
Twoja inność polega nie na merytorycznej wymianie myśli, ale na ucieczce w narrację całkiem luźno związaną z tematem.
Zjawiacie się niczym ćmy, i stanowicie zgrana pakę.
Odnoszac się do postów, należy odnieść się do treści, a wy, odnosicie się do osoby, która dany post napisała.
No właśnie, a do czego ja się odnoszę, jak nie do treści Twoich postów?
Postawiłam pytania?
Postawiłam.
Dostałam na nie odpowiedź?
Nie, otrzymałam alegoryczne opowiastki, więc jak tu dyskutować, kiedy konkretów brak?
A do kogo miałam się odnieść, skoro autorem jesteś Ty?
Na jakie moje pytanie otrzymałam konkretną Twoją odpowiedź?
Na żadne.

Wiesz, czasem odnoszę wrażenie, że jak komu brakuje kontrargumentów, ucieka w szaty pokrzywdzonego, napadniętego i powtarza, że wszyscy sprzysięgli się przeciwko niemu.
Napisałam ogólnie, bo takie zachowanie obserwuję u niektórych polityków, ale nie będę ukrywać, że jakoś wpisujesz się, może mimo woli, w tę właśnie grupę.

Czy to jest ośmieszanie interlekutora?
Aha, nikt nikomu ust tu nie zamyka, kto chce, ten dyskutuje, kto się nie czuje na siłach podjąć polemikę, nawyżej czyta lub nie.

Kontousuniete
19-11-2009, 16:22
Marcin, wrzuć na luz.
To jest wątek do gorących dyskusji;
jak polecą pióra to naprawdę nie szkodzi.:D

Pozdrawiam serdecznie.:)

Tu nie chodzi o luz, czy pogląd, lecz o język i sposób wrażania mysli. O stosunek do osób, które je wyrażaja.
Obserwując ten watek i metody rozprawiania się z odmiennościami, nasuwa sie pytanie:

QUO VADIS...Polsko...XXI cz.co z tą Polską

Dziękuję za pozdrowienia i Vice versa.

POLA
19-11-2009, 17:08
hazardowej przełożono na wtorek, bo materiału jest dużo do poczytania.;)
A może powód jest inny?

Rzepa ujawniła, że Drzewiecki ma krótką raczej pamięć, bo twierdził, że ostatni raz spotkał się z Sobiesiakiem w maju, a tymczasem wyszło szydło z worka... we wrześniu się spotkał, kiedy to o aferze CBA powiadomiło prezydenta i co ważniejszych posłów.
Tym razem już się nie wykręci, bo dowód materialny - z kamer monitoringu w hotelu - ze spotkania obu panów jest w posiadaniu CBA.

No, to sprawa się rozwija i na razie końca nie widać.

jip
19-11-2009, 18:09
Tu nie chodzi o luz, czy pogląd, lecz o język i sposób wrażania mysli. O stosunek do osób, które je wyrażaja.
Obserwując ten watek i metody rozprawiania się z odmiennościami, nasuwa sie pytanie:
Marcin, no bo to jest odmienny wątek, a i tak posty po kosmosie latają, nie możesz liczyć, że tutaj będą Cię głaskać, kiedyś też mi się obrywało ale miałem to na luzie, teraz mam psa do pomocy i musimy sobie radzić, jak masz za miękkie serce to musisz mieć twardą... , ale przy małej odporności, z polityką trudno wytrzymać....
A :"Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w połowie listopada PO uzyskałaby 53 proc. głosów, a PiS - 24 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP. Pięcioprocentowy próg wyborczy przekroczyłby również SLD z 10 proc. poparciem. PSL otrzymałoby tylko 4 proc. poparcie.", wynika z tego, że większość Polaków nie ma takich czarnych wizji dotyczących rządzących, albo boi się tych czarniejszych widoków stworzonych przez ewentualnych następców... tych co to gonią szatany i układy gonią wcześniej je tworząc...

Kontousuniete
19-11-2009, 19:16
A to Polska właśnie

chociaż to tylko forum. Niepisane zasady są proste. Kociarstwo trzeba nauczyć respektu. Nowicjusz, który o nic nie pyta, radzi sobie na forum bez podpowiedzi, jest podejrzany. Przecież najpierw powinien poczytać tutejszych mistrzów, popytać, przedstawić się.
Jak już łaskawie młody kocio zostanie przygarnięty do którejś paki, powinien chwalić posty właściwych osób, nawet wówczas, gdy one bredzą jak potłuczone, albo grzecznie milczeć, i nie wychylać się. Niesubordynacja jest ostro karana.

Paka to potęga jest i basta. Reszcie należy przywalić. Dozwolone są różne metody;
podpuszczanie, szczucie z nagonką, napadanie znienacka, pospolite ruszenie.
Zgrana paka napiera. Nadyma się jak balon. Stopniujesz pompowanie i balon pęka. Można ujrzeć jego prawdziwe wnętrze. Bywa zabawnie.

Treść, każdy widzi jaka jest, nie jest istotna. Ważne, kto napisał. :D

To takie proste jak budowa cepa.
Inaczej lecisz w kosmos, za: robienie sobie prywatnych wycieczek, pisanie nie na temat, nietrzymanie tonacji, krzywe spojrzenie, i inne przewiny.
A jak lecą pióra, to z naiwnych kotów, którym się wydawało, że tak mądrze miauczą. :D

:)

A to Polska własnie:confused:

Lila
19-11-2009, 19:33

Co masz na myśli?

ps.
Ja tu jestem odmiennością, wobec przewagi PO i lewicy.:)

siekierka
19-11-2009, 19:40
Ostatnio rzeczywiście trudno połapać się, co z tą Polską. Wszyscy piszą źle, o czym świadczy liczba postów usuniętych na poszczególnych wątkach. Najbardziej mi się podoba, gdy na wątku adresowanym do admina następuje ich usuwanie przez adresata. No cóż, dopóki jest tak że ktoś w warunkach demokracji parlamentarnej ma w ręku władzę absolutną, demokracja staje się tylko wartością wirtualną, figurą stylistyczną ale nie zdarzeniem realnym. Niedawno marcin1956 przekazał obraz środowiska w stylu orwellowskim, za co wielu go skrytykowalo. Zaskoczył mnie tu czarny bez, który go łagodnie aczkolwiek nieco protekcjonalnie potraktował.
Pola, jak zwykle rzeczowo choć kpiarsko , ale tym bym się nie przejmował. W gruncie rzeczy Pola nie jest zacietrzewiona w swej miłości do hegemona (ale mi się rymnęło). Z drugiego brzego duchowo wsparły Lila i Alunia. Już się wyłączam, bo nie chciałbym się okazać protekcjonalnym.:D

Kontousuniete
19-11-2009, 19:53
Co masz na myśli?

ps.
Ja tu jestem odmiennością, wobec przewagi PO i lewicy.:)

Lila. Wierzę, że jesteś odmiennością, a Twoje pytanie nie jest podchwytliwe. Ja nie należę i nie należałem ani do czerwonych, ani do czarnych, ani do jakichkolwiek innych kolorów. Nie urodziłem sie w dawnym systemie, nie pracowałem ani się nie uczyłem w komunie. Całe życie żyłem i żyję w Polsce, pod rzadami różnych mądrych ludzi i różnych mądrych systemów. Tak więc, moje poglądy, nie sa poglądami partyjnymi, czy sympatyzujacymi z jakimiś opcjami. Bo przecież to wątek nie o partiach, czy partyjniactwie, a o tym, dokąd zmierzamy jako naród i państwo.
Wiec pozwolisz, że nie odpowiem Ci na zadane pytanie, bo moja odpowiedź, nie ma najmniejszego sensu. Nie chcę być analizowany zdanie po zdaniu, słowo po słowie, w sposób uszczypliwy. Mozna puentować cudze wypowiedzi na różne sposoby. Można zabawnie, bez osmieszania, bez głupich podtekstów i zachęcać do rozmowy, do zmiany nastawienia, weryfikacji własnych poglądów. Ale można i dowalić, wykpić, posmiać się.
Tak więc Lilu. Poczytać niektóre posty tak, lecz uczestniczyć w rozmowie, już raczej nie.

Kontousuniete
19-11-2009, 20:00
Siekierko.
Za Twoje poglady, to czasem mógłbym Cie udusić. Ale za Twoją osobowość, wiarę i takt darowałbym Ci wszystkie polityczne zapatrywania.:)

siekierka
19-11-2009, 20:11
Tak właśnie wyobrażam sobie sensowną rozmowę na publicznym forum - bez zaacietrzewienia, bez wyzwisk. Życie jest krótkie...

POLA
19-11-2009, 21:03
... W gruncie rzeczy Pola nie jest zacietrzewiona w swej miłości do hegemona (ale mi się rymnęło).
No wiesz?
A mało tu przykładam PO, któremu dałam przepustkę i wcale, bezczelnie się przyznam, tego nie żałuję?
Z miłości? Tak sądzisz?

Powiem tak: jeśli będę musiała dokonać wyboru między budyniem waniliowym lub śmietankowym, wybiorę ten drugi, chociaż żaden mi nie smakuje.:D

To taka metafora, żeby łatwiej było pojąć, jaki dylemat miałam do pokonania 2 lata temu.;)

POLA
19-11-2009, 21:28
ci u nas dostatek. Co jeszcze chowa za pazuchą Kaminski?

Rycho, Miro i Zbycho wkręcili się podobno w przekręt przetargowy w Czorsztynie. Chodzi o dzierżawę wyciągu narciarskiego.

To nie koniec aferowego serialu, co nie jest trudne do przewidzenia.

Stalin
19-11-2009, 23:29
Jestem jak zawsze za dyktaturą proletariatu. Pod warunkiem że to ja bede dyktatorem i bede reprezentował proletariat.....
http://img252.imageshack.us/img252/2661/devil2.gif
Dlatego świetnie rozumiem Kaczyńskich... Lecieli gambitem Napoleona ale to kiepski wariant......:D:D:D

Lila
20-11-2009, 00:32
Jestem jak zawsze za dyktaturą proletariatu. Pod warunkiem że to ja bede dyktatorem i bede reprezentował proletariat.....

70% Polaków marzy, aby być dykatorem, po uprzednim zatłuczeniu poprzednika.
Stanowczo lepiej zostać tyranem.

Stalin
20-11-2009, 00:42
Lila - nieglupio mowisz, sie dostosuję bo w sumie tyran to ma klawe życie..:D:D:D:D

Kazimierz
20-11-2009, 13:01
70% Polaków marzy, aby być dykatorem, po uprzednim zatłuczeniu poprzednika.
Stanowczo lepiej zostać tyranem.
Czyżby,Lilu,tyrania PIS , z Tobą jako prezydentem-dyktatorem, było Twoim marzeniem ? Marzy Ci się zmiana konstytucji, zdaje się ? IV RP ? Nie radzę .
Już nie te czasy.
Stalińciu ! Tyran to ma klawe życie,ale tylko w piosence ? Ciągle musi mordować,mordować i tak do końca. "Miłe złego początki, lecz koniec żałosny."

siekierka
20-11-2009, 13:17
Cieszzę się , że pomału wraca atmosfera z przed dwóch miesięcy, przywalanie sobie ...poduszkami, obrzucanie się ... tortami, i takie tam prawie studenckie sztosy.
Stalin chce zostać tyranem, Kazimierz zachęca do prawicowej prezydentury - dyktatury, Pola pod pachą nosi Kamińskiego i próbuje z niego wycisnąć kolejne afery, Donald w peruwiańskiej czapeczce poleciał bez kłótni z Prezydentem do Belgii i wybrał przewodniczącego Unii oraz nadministra Spraw Zagranicznych, jedym słowem ...dwunasta księga.

POLA
20-11-2009, 13:17
Kaziu, cysorz to ma klawe życie i ma wyżywienie klawe...;) , Chyła taką śpiewkę głosił.

Panelu posłuchałam, nie jest najgorzej, ale nie jest też najlepiej. Poczekam na jutrzejszy finał.
Tusk w dobrej formie, Rostowski - spokojny, Boni - kompetentny.
Jutro Tusk powie to, czego niepowiedział dzisiaj. Perspektywy nakreśli?;)

POLA
20-11-2009, 13:24
Pola pod pachą nosi Kamińskiego i próbuje z niego wycisnąć kolejne afery, Donald w peruwiańskiej czapeczce poleciał bez kłótni z Prezydentem ...
Nie noszę, za duży:D i nie muszę wyciskać, sam przecieka.:D

Tusk bez czapeczki sam pofrunął, bo głowa nasza leczy ciało., które w kondycji do używania i podróży będzie już w poniedziałek, jeśli wierzyć prognozom lekarskim.
Zdrowia życzę prezydentowi.:)

jip
20-11-2009, 13:29
Cieszzę się , że pomału wraca atmosfera z przed dwóch miesięcy, przywalanie sobie ...poduszkami, obrzucanie się ... tortami, i takie tam prawie studenckie sztosy.
Stalin chce zostać tyranem, Kazimierz zachęca do prawicowej prezydentury - dyktatury, Pola pod pachą nosi Kamińskiego i próbuje z niego wycisnąć kolejne afery, Donald w peruwiańskiej czapeczce poleciał bez kłótni z Prezydentem do Belgii i wybrał przewodniczącego Unii oraz nadministra Spraw Zagranicznych, jedym słowem ...dwunasta księga.
Ale słyszałeś, że Gosiu na posłach się wyżył za obronę krzyży?
"Przemysław Giosiewski udzielił reprymendy posłom PiS, którzy podpisali projekt uchwały w obronie krzyży. "
http://wiadomosci.onet.pl 2081662,11,kara_dla_poslow_pis_za_obrone_krzyzy,it em.html
Chodzi oto, że bez zgody władz klubu podpisali się pod tym samym projektem, co przedstawiciele PO, czy to nie głupie?

POLA
20-11-2009, 14:11
Konferencja PiSu przerwała w tv info transmisję z posiedzenia komisji ws. Olewnika.
Konferencja ważna, bo trzeba przyłożyć PO, sprawa Olewnika schodzi na plan dalszy.
Na szczęście tv Trwam uważa inaczej i trwa na posterunku.
Może źle? Nie narazi się PiSowi?;)

POLA
20-11-2009, 14:13
Chodzi o to, że bez zgody władz klubu podpisali się pod tym samym projektem, co przedstawiciele PO, czy to nie głupie?
To nie jest głupie, na tym polega demokracja, nic o nas beze mnie.:D :D

jip
20-11-2009, 15:39
To nie jest głupie, na tym polega demokracja, nic o nas beze mnie.:D :D
Ale głupie, że za to ich karą smagają, albo naganą.....

POLA
20-11-2009, 15:49
braci K.
Najpierw Lecha. Brał udział w negocjacjach w Magdalence, które poprzedziły Okrągły Stół. Zabierał głos rzadko, ale konkretnie. Mówił prawniczym i wypranym z emocji językiem. Już w trakcie obrad Okrągłego Stołu obecny prezydent przedstawił mi brata. Muszę powiedzieć, że zaimponował mi bystrym umysłem. Wyskoczył do mnie z żartobliwymi pretensjami: "Panie generale, pan internował brata, a mnie nie. Teraz brat chodzi z nożyczkami i obcina kupony, robi wielką politykę, a ja nie mam czym się pochwalić". Powiedziałem, że nic straconego, bo jestem szefem MSW, kodeks karny obowiązuje, mogę to nadrobić. Spodobał mi się jako człowiek, który w trudnej sytuacji potrafi zachować się dowcipnie.
No proszę, jest jednak ktoś, kto docenia przynajmniej jednego z nich, tylko dlaczego prezes - w pogoni za kuponami i wielką polityką - zgubił gdzieś poczucie humoru?:)

POLA
20-11-2009, 16:21
w pewnej radiostacji:
Teraz idą wybory samorządowe. Trzeba myśleć! Żeby nie wybierać żadnych cwaniaków, żadnych krętaczy! Ale to trzeba myśleć! Popatrzcie na tych posłów, którzy teraz są, nie patrzcie na partie! Bo te partie też różnie to było. Mówią, że PiS, PiS i PiS. Ja do PiS-u to mam też zastrzeżenia. O Platformie to już szkoda mówić, a o innych tam partiach ... A PiS też mi się wydawał, że taki patriotyczny, a kto uderzył pierwszy w arcybiskupa Wielgusa, na podstawie czego, jak spreparowali to wszystko. Nawet to, że przeczytał ... I jak to się dokonało, że on to przeczytał! Kto tu grał!
PO - wiadomo, be, to nie można.
PiS - też podpadło.
No to co zostało? PSL? A może lewica?:D

Nie głosować na partie? Ale przecież oni do partii różnych przyklejeni jak g.... do okrętu, więc jak?

Kiepska coś ta instrukcja...tomograf niezbędny do wykrywania cwaniaków i krętaczy.;)

POLA
20-11-2009, 16:23
Ale głupie, że za to ich karą smagają, albo naganą.....
Eee tam... upomnienie tylko dostali, żeby bez instrukcji nie wychodzić przed szereg.:)

bronczyk
20-11-2009, 20:10
Czyli głosować na Wielgusa. On tylko prawy. Tak wynika z instrukcji.

POLA
20-11-2009, 22:57
Skądże, wynika, że niewiele wynika.:)
Myśleć trzeba i rentgen włączyć.;)

POLA
20-11-2009, 23:06
Ciekawie zapowiadają się zmiany w konstytucji, chodzi o wzmocnienie władzy rządu i premiera.
Jutro dowiemy się więcej, ale...

Faceci się napracują, a prezydent znowu odrzuci?
Trudno, niech odrzuci, przynajmniej będziemy wiedzieć, komu tak naprawdę zależy na zmianach ustrojowych i w jakim kierunku one idą..

POLA
21-11-2009, 14:52
o zmianach ustrojowych.
Zgodnie z przewidywaniem - jest opór materii.
Wyraźne zaznaczenie, w czyich rękach jest władza wykonawcza, prezydent wybierany przez zgromadzenie narodowe, sprowadzony w swojej roli do paprotki?
A po co nam paprotka? Poszłabym dalej.;)
Ogólnie jestem za, ale...

Koalicjant się nie zgodzi, chociaż na stołek nie ma szans, PiS i lewica też będą przeciw wszelkim zmianom i będziemy się tak kręcić wokół własnej osi nie posuwając się ani o krok do przodu.

jip
21-11-2009, 16:20
o zmianach ustrojowych.
Zgodnie z przewidywaniem - jest opór materii.
Wyraźne zaznaczenie, w czyich rękach jest władza wykonawcza, prezydent wybierany przez zgromadzenie narodowe, sprowadzony w swojej roli do paprotki?
A po co nam paprotka? Poszłabym dalej.;)
Ogólnie jestem za, ale...

Koalicjant się nie zgodzi, chociaż na stołek nie ma szans, PiS i lewica też będą przeciw wszelkim zmianom i będziemy się tak kręcić wokół własnej osi nie posuwając się ani o krok do przodu.
Ale myślę, że ludzie by poparli, niech ktoś odpowiada za to co robi a nie veto i wszystko mam w d...... w zamian za veto CO? a tak rządzisz to odpowiadaj za to co robisz, nie było by tłumaczenia, chciałem a bałem się... bo veto

POLA
21-11-2009, 16:46
Jip, masz rację, pisałam o tym już dawno, że jedynym wyjściem z tego klinczu jest postawienie na jedną partię w takiej ilości, żeby była w stanie odrzucić ewentualne prezydenckie weto.

Ty byś poparł zmiany, które planuje Tusk, ja też, właśnie po to, aby było kogo winić za ślimaczenie się we wszelkich koniecznych...acz bolesnych zmianach.
Tylko że nie od nas dwojga to zależy.
Szkoda, nie?:D

POLA
21-11-2009, 17:04
Posłuchałam sobie komentarzy, prezes na razie milczy, ale głos dała A.N.-Świat z PiSu.
Donald Tusk chce zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2010 roku.
Jest to śmieszne zwłaszcza w sytuacji, kiedy notowania LK są dość kiepskie i nawet Cimoszewicz się poświęci, gdyby groziła Polsce reelekcja.

Lęk ukrywa PiS, bo po przyjęciu zmian ustrojowych w obecnym układzie parlamentarnym LK nie miałby żadnych szans, nie miałby ich też żaden inny kandydat, chociaż kto wie?

W myśl projektu prezydent robiłby za paproć, Tusk zostałby premierem z silniejszą władzą, weto można by odrzucić większością głosów, więc LK mógłby sobie siedzieć tam, gdzie jest jako niegroźna ozdoba pałacu.

Tylko po co nam w ogóle prezydent-paproć?:D

jip
21-11-2009, 17:17
Posłuchałam sobie komentarzy, prezes na razie milczy, ale głos dała A.N.-Świat z PiSu.
Jest to śmieszne zwłaszcza w sytuacji, kiedy notowania LK są dość kiepskie i nawet Cimoszewicz się poświęci, gdyby groziła Polsce reelekcja.
Lęk ukrywa PiS, bo po przyjęciu zmian ustrojowych w obecnym układzie parlamentarnym LK nie miałby żadnych szans, nie miałby ich też żaden inny kandydat, chociaż kto wie?
W myśl projektu prezydent robiłby za paproć, Tusk zostałby premierem z silniejszą władzą, weto można by odrzucić większością głosów, więc LK mógłby sobie siedzieć tam, gdzie jest jako niegroźna ozdoba pałacu.
Tylko po co nam w ogóle prezydent-paproć?:D
No wiesz , nawet pies mój się żachnął, siedzieć oczywiście by mógł, ale ozdoba? przesadziłaś masakrycznie, ozdoba to musi być ozdoba, a nie nieozdoba, pewno dobrze by mu tam było, braciszek by mu d...y nie truł, małpki by sobie zamawiał i tak życie by się toczyło ale nie ozdabiało by pałacu....

POLA
21-11-2009, 18:26
Oj, Jip, to taka metafora była.
Do czego jest ozdoba? Do niczego i często nie zdobi, a wprost przeciwnie, szpeci i kurz łapie;) .
Znajoma nazywa takie coś durnostojkami albo kurzołapami.:D

POLA
21-11-2009, 18:49
polityk 2009r., dotyczyło tylko koalicji (lista 40 kandydatów):
Ogółem oddano głosów: 46819
1. Donald Tusk 9894 21%
2. Jerzy Buzek 7342 16%
3. Janusz Palikot 7045 15%

A to się filozof ucieszy.:D
Reszta w ogóle się nie liczy albo grubo poniżej 10%.

POLA
21-11-2009, 18:54
został odwołany ze stanowiska szefa SD.

Co na to Olechowski?

POLA
21-11-2009, 22:45
czmychnął ponoć na Florydę, do swojej chatki, bo nie ma zaufania do naszych służb.

No, to o jednego do przesłuchań komisja ma mniej, bo dobrowolnie to on się raczej przed oblicze nie stawi.:D

Kto następny "wyemigruje"? ;)

Mavronka Freydis
22-11-2009, 02:31
No wiesz , nawet pies mój się żachnął, siedzieć oczywiście by mógł, ale ozdoba? przesadziłaś masakrycznie, ozdoba to musi być ozdoba, a nie nieozdoba, pewno dobrze by mu tam było, braciszek by mu d...y nie truł, małpki by sobie zamawiał i tak życie by się toczyło ale nie ozdabiało by pałacu....
Nie mysl masakrycznie. Badz stanowczy bo swieta ida i ozdoby musza byc ozdobami. I nikogo to nie obchodzi, ze zamiast wisiec na choince malpki moga je sobie wlozyc do d...y

senior A.P.
22-11-2009, 08:47
Po co Polsce prezydent ,jezeli taki zostal wybrany w UE ?

siekierka
22-11-2009, 09:39
<POLA Posłuchałam sobie komentarzy, prezes na razie milczy, ale głos dała A.N.-Świat z PiSu.
Cytat:
Donald Tusk chce zmaksymalizować swoje szanse na zwycięstwo w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Jest to śmieszne zwłaszcza w sytuacji, kiedy notowania LK są dość kiepskie i nawet Cimoszewicz się poświęci, gdyby groziła Polsce reelekcja>

A nie uważasz przypadkiem Polu , że jest to tragiczne gdy jeden facet, niczym Neron albo król Słońce zamierza zgarnąć całą władzę w swoje ręce, a prawie wszyscy, niczym wieprze z folwarku Orwella przyglądają się temu bezkrytycznie i biją mu jeszcze brawo?
Słońe Peru zmierza (jak cała Unia) do zastąpienia rzetelnych wyborów jakąś ich parodią, otacza się błaznami, clownami, bezwolnymi marionetkami (Niesiołowski, Palikot, Karpiniuk), odsuwa od siebie tych którzy w jego otoczeniu potrafili wykazać się rozumem, rozwagą i instynktem Państwowym (Rokita, Gowin) a sam zmierza do jednoosobowego kierownictwa, objęcia władzy hegemona, tyrana, a że nadmiarem błyskotliwości i inteligencji nie grzeszy, w krótkim czasie stanie się także marionetką w rękach rzeczywistych "właścicieli" UE - Niemiec i Francji.
Powinien chyba zmienić nazwisko na KONIECPOLSKI.

jip
22-11-2009, 13:30
I teraz nie wiem, czy to jakiś psychotest, czy może jakis... no szkoda, że wybory nie wcześniej, bo przecież PiS ma nam tyle do zaaferowania, że tylko na nich głosować, mają wszystkich potrzebnych ministrów, czego się wygłupiasz pies, a skąd mam wiedzieć, czy dobrych? mówią, że dobrych, ale podobno cienie, czy cieniasy, ale zespół się skomplikował z nazwy, też nie spamiętałeś nazwy? pełne szuflady, no widzisz, nie mówili co w tych szufladach, ale zespół zintergowany z całym zespołem , a może z programem, i o co chodzi?, też cholera nie wiem, podobno nie idą jakąś drogą, a może szlakiem, ale jak oni chcą chcieć, jak ich popiera tylko niecałe 20%? przestań, co się cieszysz, chociaż masz rację ja też że to bajki albo marzenia a marzyć każdy może jeden lepiej a jeden gorzej....

POLA
22-11-2009, 15:52
A nie uważasz przypadkiem Polu , że jest to tragiczne gdy jeden facet,... zamierza zgarnąć całą władzę w swoje ręce...
Zawsze jest jakieś niebezpieczeństwo, w dwuwładzy, skonfliktowanej ze sobą też.
Pomysł Tuska jest tylko pomysłem i niczym więcej, poparcia nie zyska, więc Twój lament jest przedwczesny.
...a prawie wszyscy, niczym wieprze z folwarku Orwella przyglądają się temu bezkrytycznie i biją mu jeszcze brawo?
Nie wszyscy, ale ja jestem za zmianami ustrojowymi, chociaż braw nie biję. Warto o tym pomyśleć i pogadać, bez negatywnych emocji.
Słońe Peru zmierza (jak cała Unia) do zastąpienia rzetelnych wyborów jakąś ich parodią,
Z tą rzetelnością wyborów różnie bywa i też będziesz biadolił, jak nie będzie reelekcji.:) Znowu media będą winne?
...otacza się błaznami, clownami, bezwolnymi marionetkami (Niesiołowski, Palikot, Karpiniuk),
Palikot bezwolną marionetką? A to się filozof zdziwi.:D
odsuwa od siebie tych którzy w jego otoczeniu potrafili wykazać się rozumem, rozwagą i instynktem Państwowym (Rokita, Gowin)
Dorzuć jeszcze Zytę i Olechowskiego.
Rokita i rozum? Jak patrzę na Nelly, zaczynam wątpić, choć demokratą jest niewątpliwym...toleruje inność rozumu swojej połowicy.
Gowinowi bliżej do PiSu, ale u prezesa za długo by nie popracował, wszak z poglądami szefa na ogół byłoby mu nie po drodze, a to grozi wykopem - casus Dorna.

a sam zmierza do jednoosobowego kierownictwa, objęcia władzy hegemona, tyrana, a że nadmiarem błyskotliwości i inteligencji nie grzeszy, w krótkim czasie stanie się także marionetką w rękach rzeczywistych "właścicieli" UE - Niemiec i Francji.
Powinien chyba zmienić nazwisko na KONIECPOLSKI.
Tusk tyran? A to ciekawe, w czym tę tyranię widzisz?

Nie jestem ani na tyle inteligentna, ani na tyle błyskotliwa, żeby oceniać pod tym kątem Donalda.
Ty? Ty to co innego, Ty możesz, jesteś inteligentny, błyskotliwy, wklejasz fragmenty z ND, bez komentarza, a to wymaga wyjątkowego wysiłku intelektualnego.;)

Koniecpolski swoje zasługi miał, choć nazwisko może Ci się źle kojarzyć.

Nie martw się, w przyszłym roku wybierzesz sobie takiego prezydenta, jakiego będziesz chciał i nikt Cię tego prawa nie pozbawi...bo najzwyczajniej nie zdąży.:D

siekierka
22-11-2009, 21:15
jak widzisz. W związku z Twoim komentarzem, myślę tak:

......Zawsze jest jakieś niebezpieczeństwo, w dwuwładzy...
ale też jest w niej kontrola. Nie darzę pełnią zaufania żadnej Partii i wolę jednak rozdział władzy a nie hegemonię.

......jestem za zmianami ustrojowymi, chociaż braw nie biję. ...Warto o tym pomyśleć i pogadać, bez negatywnych emocji.
Nie jestem zatwardziałą konserwą (jak mięso ze Szwecji) ale jeśli o zmianach mowa, to robię się czujny... nie lubię zmian na gorsze.

......Z tą rzetelnością wyborów różnie bywa i też będziesz biadolił
Wolę jednak wybory powszechne niż niby-wybory przez Zgromadzenie Narodowe.Pamiętasz "jednogłosowy" wybór prezydenta Jaruzelskiego? A ostatnie wybory w Uniii Europejskiej? U nas podobno obowiązuje demokracja?

......Palikot bezwolną marionetką? A to się filozof zdziwi.
A dwóch pozostałych Ci nie wystarczy?, czy mam spisać listę pełowskich nieudaczników?

......Dorzuć jeszcze Zytę i Olechowskiego. Rokita i rozum? Jak patrzę na Nelly, zaczynam wątpić
Zyta i Olechowski wcześniej sami odeszli. A na miłość Rokitów nie ma lekarstwa, zresztą to ich osobista sprawa . Ja z córką się też nie zgadzamy, ale się nie zabijamy.

......Tusk tyran? A to ciekawe, w czym tę tyranię widzisz?
Gdyby tylko mógł... Czasem jego spojrzenie niesie moc zabijania...

......Koniecpolski swoje zasługi miał, choć nazwisko może Ci się źle kojarzyć
Zasług Koniecpolskiego nie neguję, ale żeby go nie krzywdzić, powinien sobie zmienić nazwisko przynajmniej na Bytopolski.

POLA
22-11-2009, 21:51
...ale też jest w niej kontrola. Nie darzę pełnią zaufania żadnej Partii i wolę jednak rozdział władzy a nie hegemonię.
Dwuwładza: premier-prezydent nie daje żadnej kontroli, daje konflikt. To nie służy państwu, czyt. społeczeństwu.
Nie jestem zatwardziałą konserwą... ale jeśli o zmianach mowa, to robię się czujny... nie lubię zmian na gorsze.
Czujność wskazana, napisałam, że niebezpieczne to jest, a czy zmiany na gorsze? tego nie wiesz. Czasem trzeba zaryzykować, takie życie, ono nie gwarantuje zawsze sukcesów i powodzenia.
Brak zaufania do partii nie jest grzechem, raczej zaletą.:)
Wolę jednak wybory powszechne niż niby-wybory przez Zgromadzenie Narodowe.
W tej chwili - tak, zwłaszcza że wynik wyborów łatwy byłby do przewidzenia. Zresztą Tusk wyszedł przed szereg, miało być inaczej. Posłuchaj Zolla.
A dwóch pozostałych Ci nie wystarczy?, czy mam spisać listę pełowskich nieudaczników?
Tymi dwoma nie zawracam sobie głowy, dla mnie nic nie znaczą.
Jak chcesz, ale zrewanżuję się listą "pisiaków" (to za tych "pełowców", o peowców nie będę się indyczyć:D) tylko po co? Każda opcja ma swoich gamoni.
Zyta i Olechowski wcześniej sami odeszli. A na miłość Rokitów nie ma lekarstwa, zresztą to ich osobista sprawa
Tak sądzisz? Tak całkiem sami? - niekoniecznie.
Owszem prywatna sprawa, ale po lekturze wielu felietonów JMR nieco zwątpiłam. Nadal go cenię za wiedzę, jako polityk -osobowość ma nieco hmm... skomplikowaną.:)
Gdyby tylko mógł... Czasem jego spojrzenie niesie moc zabijania...
No wiesz, znam takich o oczach baranka a skórze wilka.
Zasług Koniecpolskiego nie neguję, ale żeby go nie krzywdzić, powinien sobie zmienić nazwisko przynajmniej na Bytopolski.
Nazwiska zostawmy w spokoju, są jakie są.

senior A.P.
22-11-2009, 23:09
Przeciez oni nigdy sami nie rzadzili ,obojetnie z ktorej partii politycznej byli.DYREKTYWY zawsze plynely z wysokiej gory (kiedys wschodnia,dzisiaj zachodnia).
Wiec o co to biadolenie Janusz ? Czy nie widzisz,ze poza kamera oni nie tylko po plecach sie klepia .
Poli nie przekonasz ,taki ma etat i obowiazki.

siekierka
23-11-2009, 09:42
Nie będę głęboko wchodził w dyskurs, ale:

POLA
Stały bywalec

Cytat:
Napisał siekierka
...ale też jest w niej kontrola. Nie darzę pełnią zaufania żadnej Partii i wolę jednak rozdział władzy a nie hegemonię.

Dwuwładza: premier-prezydent nie daje żadnej kontroli, daje konflikt. To nie służy państwu, czyt. społeczeństwu.

Pozwolę sobie przypomnieć, że dotyczasowi prezydenci (Wałęsa, Kwaśniewski) współpracowali z premierami z innych opcji (Miller, Buzek) i bez skrępowania korzystali z VETA (co najbardziej boli Tuska), a mimo to rządzić krajem się dawało. Dopiero przy wojowniczej Platformie i przemądrych suflerach premiera (w rodzaju Karpiniuka, Halickiego itp) cohabitation nie wychodzi. A to psiakrew, nie przydomowe podwórko małego Donka, tylko nasza Ojczyzna i nie wolno się nią bawić! Potrzebne jest poważne podejście do przyjętych zobowiązań, a nie marketingowe pisanie w tydzień ustaw na kolanie. W dodatku takich, które następnego dnia po przyjęciu, trzebaby zmieniać.

siekierka
23-11-2009, 09:50
Ale widzisz Gutek, Pola na swój sposób pomaga mi znajdować ewentualne błędy w rozumowaniu. I utwierdza mnie w ten sposób w słuszności moich poglądów.

siekierka
23-11-2009, 10:21
Jak codzień (powszedni), Maciek Zakrocki w TVP I o 8.45 rozmawiał z politykiem. Dziś ze Stasiakiem (Kanc.Prezydenta) i przepytywał go o plany zmian w konstytucji, proponowane przez Tuska.
Stasiak, z pasją i wigorem zmieszał ten pomysł z mierzwą. Stwierdził że jest to projekt likwidacji demokracji, odbieranie narodowi prawa do bezpośredniego wyboru Głowy Państwa, że takiego modelu nie ma w żadnym europejskim kraju. Przypomniał, że w podobny sposób Platforma zgłosiła mnóstwo projektów ustaw które do dziś nie ujrzały światła dziennego, poczem zwrócił uwagę że jeszcze wstępnych założeń nie doręczono posłom nie tylko opozycji , ale nawet własnego klubu i koalicjantowi, a już się mówi o terminie wyborów. Że pomysł wyborów zwykłą większością przez Zgromadzenie Narodowe jest dla Tuska ważny w tej kadencji sejmu, bo ma prawie pół sejmu i cały senat.
Bardzo lubię informacje przekazywane przez Stasiaka. Są rzeczowe i na temat.

BarbaraK
23-11-2009, 10:23
:mad: Przeciez oni nigdy sami nie rzadzili ,obojetnie z ktorej partii politycznej byli.DYREKTYWY zawsze plynely z wysokiej gory (kiedys wschodnia,dzisiaj zachodnia).
Wiec o co to biadolenie Janusz ? Czy nie widzisz,ze poza kamera oni nie tylko po plecach sie klepia .
A.P.
mienisz się być Polakiem,też z tego co czytam krytykujesz wszystko co obecne.
Czy naprawdę nie wierzysz w nasze polskie umiejętności?uważasz ,że nie jesteśmy zdolni do rządzenia sami:rolleyes: ?
Nie bądż malkontentem i uwierz ,ze zabory już są nam nie potrzebne,abyśmy byli pod czyimś butem.Może nie zawsze wszystko dobrze wychodzi,ale jesteśmy u siebie.

POLA
23-11-2009, 14:09
:D Co sugerujesz?
Pola miała i ma zawsze własne zdanie niezależnie od etatu i wynikających z niego obowiązków, co gwarantuje jej dożywotnie kłopoty:D .

POLA
23-11-2009, 14:35
Nie będę głęboko wchodził w dyskurs, ale:
Pozwolę sobie przypomnieć, że dotyczasowi prezydenci (Wałęsa, Kwaśniewski) współpracowali z premierami z innych opcji (Miller, Buzek) i bez skrępowania korzystali z VETA (co najbardziej boli Tuska), a mimo to rządzić krajem się dawało.
Dało? Tylko jak?
To sobie przejrzyj, jakie ustawy zostały w przeszłości zawetowane.
Nie można blokować pewnych reform, które hamują rozwój państwa. Finanse publiczne nadal leżą i nic nie można z tym zrobić, bo albo ustawa padnie w sejmie, albo zostanie zawetowana tylko dlatego, że ktoś zbija na pozornym dobru dla społeczeństwa swój polityczny kapitał. Tak dalej sterować się tą łajbą nie da.

Dopiero przy wojowniczej Platformie i przemądrych suflerach premiera ... nie wychodzi. A to psiakrew, nie przydomowe podwórko małego Donka, ... Potrzebne jest poważne podejście do przyjętych zobowiązań, a nie marketingowe pisanie w tydzień ustaw na kolanie.
Pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł; powtarzam, hasło zostało rzucone, szans na przeprowadzenie zmian nie ma. Będziesz sobie wybierał małego Lecha - to w rewanżu za małego Donka, dorzucę małego prezesa i nie ma w tym żadnych podtekstów. Wzrostu są podłego, jak powiedziałby Sienkiewicz, który sam był niewielkich rozmiarów.:D

Narzuciłeś taką konwencję pisania, więc się jej trzymam.;)

POLA
23-11-2009, 14:38
Pola na swój sposób pomaga mi znajdować ewentualne błędy w rozumowaniu...
Wielcem rada.:) ;) :D

POLA
23-11-2009, 14:48
Stasiak, z pasją i wigorem zmieszał ten pomysł z mierzwą. Stwierdził że jest to projekt likwidacji demokracji, odbieranie narodowi prawa do bezpośredniego wyboru Głowy Państwa,.
Zdziwiłabym się, gdyby powiedział co innego.
Jeśli demokracja ma polegać na możliwości wyboru prezydenta, to taka demokracja jest mi potrzebna jak kwiatek do kożucha.

Moje być albo nie być zależy od rządu i sejmu, tu leży pies pogrzebany, a paproć mam...w domu...nie przeszkadza nam w życiu.:D

siekierka
23-11-2009, 15:00
Zbyt jesteś Polu inteligentna, żebym Ci wykładał iż demokracja nie sprowadza się do tego jednego aktu. Zmniejszenie liczby posłów to też wkład do dzieła niszczenia demokracji.
Niema to jak z Tobą zadrzeć. (nie mówię nic)

POLA
23-11-2009, 15:53
Niema to jak z Tobą zadrzeć. (nie mówię nic)
A ja powiem.:)
Nie zadarłeś, próbuję z Tobą polemizować.

Jestem za zmniejszeniem ilości posłów, za inną ordynacją, żeby nasze państwo działało lepiej, co wcale mi tego nie gwarantuje, ale spróbować warto, nie?
Czy ilość posłów przekłada się na ich jakość?
Nie, gdzie dwóch Polaków - trzy różne zdania, tak było, tak jest i długo będzie, więc może warto zrezygnować z tak licznej armii kłótników?
Za dużo ich mamy na metr kwadratowy.:D

POLA
23-11-2009, 16:11
dyskusja naszych polityków nad pomysłem Tuska:
Wkrótce premier w ramach PR podejmie zobowiązanie ulepienia większego bałwana niż premier Marcinkiewicz.
Tak rzekł prezes, a lud ma problem, bo nie wie, czy Marcinkiewicz lepił, czy też sam był bałwanem...z namaszczenia prezesa zresztą.;)

jip
23-11-2009, 16:30

Tak rzekł prezes, a lud ma problem, bo nie wie, czy Marcinkiewicz lepił, czy też sam był bałwanem...z namaszczenia prezesa zresztą.;)
Cały pomysł niestety wyląduje w koszu, nawet pogadać nie pozwolą, pewno tu strach przed zmniejszeniem ilości posłów, jednomandatami, likwidacją senatu, ... jednak z drugiej strony, czy to dobrze jakby była przewodnia siła? jedna już była... i czy to by było dobrze jak prezydenta bym nie wybierał?... może nie dobrze by było... a może jednak lepiej tak jak jest tylko zmienić osoby i postawić na takie co sobie nie podkładają nogi, no po prostu trza uważać, żeby ten co wybierany nie był bliźniakiem, nawet niekaczyńskim....

siekierka
23-11-2009, 18:15

Obowiązująca Konstytucja ustanowiła, że:

... obecnie rząd nie ma inicjatywy w zakresie zmiany Konstytucji. Z dwóch podmiotów władzy wykonawczej prawo przedstawiania projektu ustawy o zmianie Konstytucji przysługuje prezydentowi. Konstytucja ma gwarantować Obywatelom demokrację a nie stanowićinstrument ułatwiający bezkrytyczną pracę rządu

...przychodzi taki moment, kiedy każdy obywatel może powiedzieć, kogo chce widzieć jako prezydenta. Prezydent poprzez swoje uprawnienia jest rzecznikiem obywateli w procesie legislacji i dlatego jest wyposożony w prawo weta
Proponowqne rozwiązanie nie pozwoli być głowie państwa rzecznikiem mniejszości i właśnie ma być pozbawiony prawa weta. Prezydent z tego uprawnienia korzysta, tak się nieraz zdarza, gdy dochodzi do przekonania, że ze względu na dobro wspólne powinien kwestionować rozwiązania zawarte w ustawie w interesie wykluczonej mniejszości

...jeżeli prezydent będzie wybierany przez Zgromadzenia Narodowe, to decyzje powierzmy kilku przywódcom partyjnym. Może to prowadzić to sytuacji, w której niewielkie grono osób, kilku prezesów partii rządzących, będzie w stanie decydować o tym, kto ma tę funkcję pełnić

...prawo w Polsce jest tworzone przez lobbystów i niektórych polityków, a parlament tylko podnosi rękę. A jak będzie mniej posłów i senatorów, to będzie mniej osób myślących, krytycznych, odważnych i sceptycznych

jip
23-11-2009, 19:22

... obecnie rząd nie ma inicjatywy w zakresie zmiany Konstytucji. Z dwóch podmiotów władzy wykonawczej prawo przedstawiania projektu ustawy o zmianie Konstytucji przysługuje prezydentowi. Konstytucja ma gwarantować Obywatelom demokrację a nie stanowićinstrument ułatwiający bezkrytyczną pracę rządu

...przychodzi taki moment, kiedy każdy obywatel może powiedzieć, kogo chce widzieć jako prezydenta. Prezydent poprzez swoje uprawnienia jest rzecznikiem obywateli w procesie legislacji i dlatego jest wyposożony w prawo weta
Proponowqne rozwiązanie nie pozwoli być głowie państwa rzecznikiem mniejszości i właśnie ma być pozbawiony prawa weta. Prezydent z tego uprawnienia korzysta, tak się nieraz zdarza, gdy dochodzi do przekonania, że ze względu na dobro wspólne powinien kwestionować rozwiązania zawarte w ustawie w interesie wykluczonej mniejszości

...jeżeli prezydent będzie wybierany przez Zgromadzenia Narodowe, to decyzje powierzmy kilku przywódcom partyjnym. Może to prowadzić to sytuacji, w której niewielkie grono osób, kilku prezesów partii rządzących, będzie w stanie decydować o tym, kto ma tę funkcję pełnić

...prawo w Polsce jest tworzone przez lobbystów i niektórych polityków, a parlament tylko podnosi rękę. A jak będzie mniej posłów i senatorów, to będzie mniej osób myślących, krytycznych, odważnych i sceptycznych
No to dajmy więcej prezydentowi władzy, niech on rządzi i odpowiada, a Tusk zrobił o tyle dobrze, że rozpoczął o tym gadać i teraz poprzez tą gadaninę może pójdzie w jedną albo drugą stronę władza, ale razem z odpowiedzialnością, ale taką nie tylko przed bratem, Bo za rządzenie trzeba odpowiadać i mieć alternatywę, nie tylko nie bo nie.....bo brat tak kazał....
No widzisz jak fajnie nam idzie a ja dopiero nalewki kieliszek wypiłem.....:D

siekierka
23-11-2009, 21:40
Prezydent Ryszard Kaczorowski ukończył dziś 90 lat !

siekierka
23-11-2009, 21:42
Prezydent Ryszard Kaczorowski ukończył dziś 90 lat !

senior A.P.
24-11-2009, 10:23
To niech zyje i do setki ale dlaczego "na czerwono" (ten "toast" ) namasciles Janusz ?
"bachakujowi" odpowiadam :
Ja nie tylko mienie sie Polakiem ale nim jestem i mam obowiazki polskie - zabronisz mi tego ?
Pytasz mnie czy ja wierze w "wasze' umiejetnosci polskie ,to ci odpowiem: W PRAWDZIWYCH POLAKOW TAK !
A od kiedy to Polacy rzadza sami ? Za mojego zycia jakos tego nie dostrzeglem - jak nie Moskwa to Bruksela a teraz szykuje sie nam Ameryka,jak juz Sikorski (ten od spraw zagranicznych) sprowadzi zone i dzieci na stale z USA do Polski i zostanie Prezydentem RP.
Rola malkontenta mi nie odpowiada ,wole funkce opozycjonisty wszelkich partii politycznych , obojetnie z lewa czy z prawa ,a w srodek nigdy nie wierzylem (przewaznie ma szkodliwa tkanke).
Z tym "u siebie" to tez sprawa dyskusyjna - kto i gdzie ?
Ja w USA choc mam dwa domy, to zawsze czuje sie jak na obczyznie. Powod ? Lubie laki umajone, lipy i polskie sosny. Pod palma tez dobrze ale na krotki okres.

POLA
24-11-2009, 16:24

... obecnie rząd nie ma inicjatywy w zakresie zmiany Konstytucji. Z dwóch podmiotów władzy wykonawczej prawo przedstawiania projektu ustawy o zmianie Konstytucji przysługuje prezydentowi.
Konstytucja:
Art. 235.
1. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej.

Ponadto polecam Ci wywiad z prof. Zollem: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/189404,prof-zoll-weto-trzeba-tylko-oslabic-tusk-idzie-za-daleko,id,t.html

siekierka
24-11-2009, 16:33
Konstytucja:
Art. 235.
1. Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej.

Ponadto polecam Ci wywiad z prof. Zollem: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/189404,prof-zoll-weto-trzeba-tylko-oslabic-tusk-idzie-za-daleko,id,t.html

Zwracam uwagę, że mówiłem o dwóch podmiotach władzy wykonawczej ujętych w Konstytucji.
Posłowie i Senat to ogólnie rzecz biorąc organy stanowiące.
A Rząd nie ma inicjatywy ustawodawczej w tym zakresie.

POLA
24-11-2009, 22:56
W rządzie mamy posłów?
Mamy.
W czym problem?:)

POLA
24-11-2009, 23:11
Paweł Śpiewak:
Żyje mi się lepiej z dwóch powodów: po pierwsze, bo nie jestem już posłem Platformy Obywatelskiej, a po drugie, bo nie rządzi PiS. Pierwszy powód jest oczywisty. Będąc członkiem klubu PO, musiałem mieć partyjną mentalność. Natomiast wraz z odejściem PiS od władzy skończyło się awanturnictwo polityczne na scenie publicznej.
Będąc członkiem jakiejkolwiek partii, trzeba mieć jej mentalność. dlatego na ogół ludzie z zamiłowaniem do wolności nie zapisują się do żadnej. Kagańca nie znoszą.:D

POLA
24-11-2009, 23:25
Coś o nas, ludziach, w ujęciu o.R:
...mają w głowie to, co usłyszeli, co zobaczyli, co im powiedzieli.
No... jeszcze czytają, obserwują, myślą...samodzielnie nawet i wyciągają wnioski.:D

siekierka
25-11-2009, 10:22
W rządzie mamy posłów?
Mamy.
W czym problem?:)

Niema problema. Ani rząd ani jego członkowie posłowie nie mają prawa inicjatywy ustawodawczej w tym względzie. Nie naciągaj przepisu niczym Tusk.

jip
25-11-2009, 14:54
Co się dzieje z LILĄ?, może ktoś wie? palce mi się pokrzywią, o mnie nie tyle idzie ale pies łazić ma trudniej, jednak trzymamy dalej...

POLA
25-11-2009, 16:07
Niema problema. Ani rząd ani jego członkowie posłowie nie mają prawa inicjatywy ustawodawczej w tym względzie. Nie naciągaj przepisu niczym Tusk.
Oczywiście, że nie ma.
Niczego nie "naciągam".
Podaj art., który zabrania posłom złożenia projektu ustawy o zmianie konstytucji.

tadeusz50
25-11-2009, 16:35
Co się dzieje z LILĄ?, może ktoś wie? palce mi się pokrzywią, o mnie nie tyle idzie ale pies łazić ma trudniej, jednak trzymamy dalej...
Może ma dość, prosiła o trzymanie kciuków i coś zmilkła. Nie doszukałem się za co mieliśmy trzymać kciuki.

senior A.P.
26-11-2009, 11:17
Wolni i bezpartyjni to ludzie nie tylko madrzy ale i przewidujacy chociazby to , ze zawsze jest koniec i kres wszystkiego - nie tylko bytu partii ale i wladzy az po koniec zycia czlowieka .
To nie kto inny ale sam BOG dal czlowiekowi wolna wole, wiec jakim prawem partia ma mnie zniewalac ?
Na partyjnej smyczy kazdy czlonek kwiczy !

Zdzisia
26-11-2009, 13:37
Wolni i bezpartyjni to ludzie nie tylko madrzy ale i przewidujacy chociazby to , ze zawsze jest koniec i kres wszystkiego - nie tylko bytu partii ale i wladzy az po koniec zycia czlowieka .
To nie kto inny ale sam BOG dal czlowiekowi wolna wole, wiec jakim prawem partia ma mnie zniewalac ?
Na partyjnej smyczy kazdy czlonek kwiczy !
:rolleyes: Jakby tak wszyscy myśleli to nie byłoby żadnej partii.Nie sądzisz,że trzeba też odwagi aby należeć do partii zgodnej z własnymi poglądami? I oczywiście odważnie bronić jej idei.

siekierka
26-11-2009, 14:59
W środowiskach antychrześcijańskich i antypolskich w ostatnich latach rozwinął się "europejski" pogląd, że to religia jako taka odpowiada za brak pokoju na świecie, a nie konkretnie fundamentalizm islamski; nie mówiąc już o tym, że najbardziej zbrodnicze reżimy w czasach współczesnych - nazizm i komunizm - były świeckie.

POLA
26-11-2009, 15:13
Nie wiem, Siekierko, skąd wyciągnąłeś tę myśl, warto podać.
A islam to nie religia?

Mówimy o religiach świata, czyli nie ma jednej jedynej przecież.

Środowiska antypolskie? Antychrześcijańskie? A konkretniej by sie nie dało?:D

wankabor
26-11-2009, 15:36
Wolni to ludzie nie tylko madrzy ale i przewidujacy chociazby to , ze zawsze jest koniec i kres wszystkiego -.
!
To prawda, sam Bóg dal nam wolną wolę czyli wolność. I z woli Bożej przyszliśmy na ten świat jako analfabeci i ateiści. A potem toczył się "bój" , kto pierwszy nas zniewoli. Jednych zniewoliły partie innych religie. Tak skończy się nasza wolność. I też zadaję sobie pytanie - jakim prawem mnie zniewalają.

amelia
26-11-2009, 17:19
To prawda, sam Bóg dal nam wolną wolę czyli wolność. I z woli Bożej przyszliśmy na ten świat jako analfabeci i ateiści. A potem toczył się "bój" , kto pierwszy nas zniewoli. Jednych zniewoliły partie innych religie. Tak skończy się nasza wolność. I też zadaję sobie pytanie - jakim prawem mnie zniewalają.

Ano takim prawem, ze jestesmy istota stadna.
Szukamy grupy z ktora bedziemy mogli sie identyfikowac i ktora zechce nas zaakceptowac.

Potrzeba przynaleznosci jest jedna z elementarnych potrzeb czlowieka, nawet wtedy kiedy nam sie wydaje inaczej:)

siekierka
26-11-2009, 18:02
Nie wiem, Siekierko, skąd wyciągnąłeś tę myśl, warto podać.
A islam to nie religia?

Mówimy o religiach świata, czyli nie ma jednej jedynej przecież.

Środowiska antypolskie? Antychrześcijańskie? A konkretniej by sie nie dało?:D

Pokaż mi choć jeden islamski kraj, w którym tak zażarcie walczy się z islamem jak w Polsce z chrześcijaństwem.
Wtedy podejmiemy dalszą dyskusję.

wankabor
26-11-2009, 19:07
Ano takim prawem, ze jestesmy istota stadna.
Szukamy grupy z ktora bedziemy mogli sie identyfikowac i ktora zechce nas zaakceptowac.

Potrzeba przynaleznosci jest jedna z elementarnych potrzeb czlowieka, nawet wtedy kiedy nam sie wydaje inaczej:)
Amelio, z całym szacunkiem do Twojego stanowiska, ale ja mam odmienne zdanie. Jako istota stadna przynależę po pierwsze do rodziny, z którą się identyfikuję i która mnie akceptuje, po drugie przynależę do narodu polskiego, z którym się również identyfikuję. Czy Polska mnie akceptuje? a bo ja wiem, chyba musi. Z własnej woli, do żadnej partii nie przynależałam, a religię narzucono mi bez mojej woli (od wczesnego dzieciństwa). W wieku dojrzałym już sama decyduję o przynależności do stada. Wybieram stada nie obarczone czynami przestępczymi.

Stalin
26-11-2009, 19:53
Religijnie to myslę, że ludożercy mieli do tego zdrowe podejście...
Kuchnia dla wierzących:
Wybierz sobie misjonarza....:D:D:D
http://img101.imageshack.us/img101/1333/kuuuuchnia.jpg

jip
26-11-2009, 19:54
Pokaż mi choć jeden islamski kraj, w którym tak zażarcie walczy się z islamem jak w Polsce z chrześcijaństwem.
Wiesz Siekierka lubię Cię, ale tutaj przeholowałeś, ja nie widzę zwalczających chrześcijaństwo, nieraz bardzo skutecznie robią to sami księża... i nie przesadzaj.. bo to też niezbyt sprzyja chrześcijaństwu, " jako i my odpuszczamy" - modlisz się tak?

ewikomega
26-11-2009, 20:20
Dyskusja toczy się dalej-
Polska Polaków, ziemia ziemniaków, a samochód księdza:D

POLA
26-11-2009, 23:08
Nie pokażę, nie moja działka, ale spróbuj się sprzeciwić ich wyznaniom i obyczajom wynikającym z nakazu regilijnego, a stracisz głowę, dosłownie.

Jeśli ktoś u nas reprezentuje inny pogląd, odmienny od obowiązującego w naszej religii, uznawany jest jako wróg KK. Nie wykluczam istnienia wrogów, ale odnoszę wrażenie, że problem jest wyolbrzymiany.

Krytyka księży, uzasadniona w bardzo wielu przypadkach, nie może być traktowana jako atak na religię. Dzisiaj w nocy całkiem mądrze wypowiadała się na ten temat pewna słuchaczka w RM.
Słuchałeś może? Pewno nie, bo to było daleko po północy.
A może dzisiaj po 18:30 w TVN24? Chodziło o wliczanie oceny z religii do średniej ocen. Jestem temu przeciwna. Czy to oznacza, że walczę z religią?

No, to pogadamy jutro, bo Ty pewno sobie śpisz, a ja mam jeszcze do obsłużenia konferencję.:)

siekierka
27-11-2009, 09:57
Nie pokażę, nie moja działka, ale spróbuj się sprzeciwić ich wyznaniom i obyczajom wynikającym z nakazu regilijnego, a stracisz głowę, dosłownie.

Jeśli ktoś u nas reprezentuje inny pogląd, odmienny od obowiązującego w naszej religii, uznawany jest jako wróg KK. Nie wykluczam istnienia wrogów, ale odnoszę wrażenie, że problem jest wyolbrzymiany.

Krytyka księży, uzasadniona w bardzo wielu przypadkach, nie może być traktowana jako atak na religię. Dzisiaj w nocy całkiem mądrze wypowiadała się na ten temat pewna słuchaczka w RM.
Słuchałeś może? Pewno nie, bo to było daleko po północy.
A może dzisiaj po 18:30 w TVN24? Chodziło o wliczanie oceny z religii do średniej ocen. Jestem temu przeciwna. Czy to oznacza, że walczę z religią?

No, to pogadamy jutro, bo Ty pewno sobie śpisz, a ja mam jeszcze do obsłużenia konferencję.:)

Ty Polu jesteś mądrą kobietą i wiesz, kiedy udawać, że czegoś nie pamiętasz. Teraz np. nie pamiętasz, skąd się wzięła nasza obecna dyskusja. A przecież wzięła się ona z wyroku Trybunału, nakazującego we Włoszech zdjęcie krzyża w szkole, czemu sprzeciwiła się włoska społeczność. Widzisz zatem, że nie chodzi mi o indywidualną ocenę tego czy innego księdza, bo przecież czarne owce zdarzają się w każdym stadzie (vide: Niesiołowski, Palikot) ale o traktowanie chrześcijaństwa w tzw. Unii Europejskiej.
Pamiętasz, jak we Francji próbowano wprowadzić zakaz używania chust przez muzułmanki? I jak to się skończyło?
Czy tzw."europejczykom" albo "eurofederastom" naprawdę zależy , żeby chrześcijanie dochodzili swoich praw do swobodnego wyznawania religii jak to robią muzułmanie?
Nie ulega wątpliwości, że kultura europejska wyrosła na gruncie chrześcijaństwa , które jak wiesz, ma korzenie wspólne tak z islamem jak i z judaizmem. W regionie kolebki wszystkich tych religii monoteistycznych, już się podejmuje pierwsze próby poszukiwania sposobu na zbliżenie -na ekumenizm. A co będzie jeśli nastąpi to w niedługim czasie, i pogodzone ze sobą odłamy monoteizmu zaczną sie nawzajem wspierać? Sposobem obrony religii przez muzułmanów ?
Pamiętaj, że polscy Turcy to szlachta , to też muzułmanie, którzy od sąsiadów chrześcijan nie doznają żadnych szykan.

POLA
27-11-2009, 10:28
Napisałeś wcześniej tak:
...w którym tak zażarcie walczy się z islamem jak w Polsce z chrześcijaństwem.
Odpisałam Ci, że tej zażartej walki z chrześcijaństwem w Polsce nie widzę. Piszemy o Polsce, prawda?
Więc podaj mi przykłady tej "zażartej walki".

Czarne owce Palikot i Niesiołóowski? Jak tylko dwóch takich widzisz, to problemu nie ma.:D

[

senior A.P.
27-11-2009, 11:23
Cytat:
"Bog i religia sa odmiennymi,rozdzielonymi i czesto wchodzacymi w konflikt koncepcjami.Natura dowodzi boskiego planu.Dla ludzi Bog jest tworcza inteligentna sila.Religia jest tworem smiertelnikow czyli juz u podstaw jest skazana na omylnosc.Religia moze przyczynic sie do zachowania jak i tez zniszczenia Ludu.Zalezy to od struktury nadanej jej przez ich tworcow,motywow dzialan wyznawcow oraz od kaprysow sytuacji historycznych ." - koniec cytatu z "Ostrzezen" Davida Lane.
Polska chrzescijanska i jej historia liczy sobie ponad tysiac lat i przez caly ten czas w Polsce inne religie bylu tolerowane .
Dzisiaj to inne religie chca nam narzucac w Polsce swoje nakazy jak chociazby "widocznosc krzyza " w miejscach publicznych lub jego zdejmowanie.
Czy Polacy neguja innych symbole religijne ?
Nwet sierp i mlot wisial w Polsce przez tyle lat !

siekierka
27-11-2009, 13:37
Napisałeś wcześniej tak:
Odpisałam Ci, że tej zażartej walki z chrześcijaństwem w Polsce nie widzę. Piszemy o Polsce, prawda?
Więc podaj mi przykłady tej "zażartej walki".
Czarne owce Palikot i Niesiołóowski? Jak tylko dwóch takich widzisz, to problemu nie ma.:D [

Żeby się zbytnio nie rozpraszać: z ostatnich dużych spraw Biskup Wielgus, Radio Maryja, cofnięta dotacja na odwiert geotermalny.
Ponadto wniosek lewicy o egzekwowanie wyroku Strasburskiego w sprawie Krzyży, no i przypomnij mi może (bo jakoś nie zapamiętałem) w którym to mieście akurat teraz Burmistrz żąda likwidacji krzyża postawionego przez mieszkańców?

A co do tych owiec: Mam spisać listę klubu PO ? A może spoza parlamentu, np. Karnowski z Sopotu?
Weź pod uwagę, że jako chrześcijanin, nie staram się zapamiętywać tych co nas krzywdzą. W modliwie do Ojca jest "jako i my ODPUSZCZAMY naszym winowajcom..."

POLA
27-11-2009, 15:29
Żeby się zbytnio nie rozpraszać: z ostatnich dużych spraw Biskup Wielgus, Radio Maryja, cofnięta dotacja na odwiert geotermalny.
Ponadto wniosek lewicy o egzekwowanie wyroku Strasburskiego w sprawie Krzyży, no i przypomnij mi może (bo jakoś nie zapamiętałem) w którym to mieście akurat teraz Burmistrz żąda likwidacji krzyża postawionego przez mieszkańców?
1.To nie są argumenty. Przeczytaj najpierw zawartość teczki b. Wielgusa, przypomnij sobie, co mówił. Jeśli jego sprawę uznajesz jako "zażartą walkę" z religią, to jest nieuprawniona opinia, powtarzana za RM i ND. Oba media nie grzeszą obiektywizmem i szkoda, że tego nie widzisz, ale nie możesz, skoro ograniczasz się jedynie do tych dwóch źródeł informacji.
2. RM - konkretnie o co Ci chodzi?
3.Cofnięcie dotacji: jednak słusznie, skoro przeliczono się z obliczeniami. Odwierty nie dały tego, co miały.
4.Wniosek lewicy: gdzie, do Trybunału? Nawet gdyby - nie ma szans. Włosi też mają w nosie orzeczenie, więc nie ma strachu.
5. Postawienie krzyża bez zgody: spróbuj sobie postawić cokolwiek nie na swoim terenie. Też Ci każą rozebrać.

A co do tych owiec: Mam spisać listę klubu PO ? A może spoza parlamentu, np. Karnowski z Sopotu?
Weź pod uwagę, że jako chrześcijanin, nie staram się zapamiętywać tych co nas krzywdzą. W modliwie do Ojca jest "jako i my ODPUSZCZAMY naszym winowajcom..."
Byłbyś bardziej przekonujący, gdybyś zaczął od własnego podwórka, ale chyba do tego jeszcze nie dojrzałeś.

Kiedy tak sobie czytam niektóre Twoje wypowiedzi, to jakoś tego ducha chrześcijańskiego nie widzę.
Nasunęła mi się jeszcze i taka refleksja, że łatwiej jest epatować otoczenie przeróżnymi symbolami, niż dawać świadectwo postawą i uczynkami.

POLA
27-11-2009, 16:12
o J. Kaczyńskim:
Kaczyński nie powinien być szpicą krytyki w PiS, ale powinien bardziej powściągnąć język...Powinien w PiS wyznaczyć osoby, które mają prawo do takiego ostrego języka...Przywódca nie powinien mówić pewnych rzeczy. Kaczyński czasem ma twardy język i powinien być naszym nestorem w sensie językowym, a pewnych rzeczy prezesowi nie wypada mówić.
Nie podobają mi się pewne rzeczy. Jak nazwa Zespołu Pracy Państwoowej- brzmi to strasznie.
Mnie też się nie podoba - jw.
O o.R. i RM:
Są takie momenty, że język Radia Maryja jest nie do przyjęcia - język ojca Rydzyka jest nie do przyjęcia. Nie odpowiada mi wyciąganie pieniędzy przez Radio Maryja, ale rozumiem dlaczego ci wszyscy ludzie to robią.
Od Rammsteina, informacji politycznych, muzyki i walenia wolę Radio Maryja.
Hmm...poseł bez zamiłowania do informacji politycznych?
Może czas na zmianę profesji?;)

Całość zwierzeń do odsłuchania w Zetce.

siekierka
27-11-2009, 18:56
[POLA]1.To nie są argumenty. Przeczytaj najpierw zawartość teczki b. Wielgusa, przypomnij sobie, co mówił.
Mianowała Go stolica Apostolska i Episkopat Polski poparł. Ustąpił pod naciskiem "wściekle ujadających" przeciwników świeckich.

2. RM - konkretnie o co Ci chodzi?
Niestety, nie prowadzę zbioru wycinków prasowych ani rejestru nieprzychylnych artykułów, wzorem jego przeciwników.

3.Cofnięcie dotacji: jednak słusznie, skoro przeliczono się z obliczeniami. Odwierty nie dały tego, co miały.
To co piszesz, to kłamstwo. Prace trwają, mimo braku kwot bezprawnie cofniętych przez PO, w chwili objęcia rządów. Sprawa ta została skierowana do Sądu, poczekajmy na koniec prac i wyrok, zanim się wypowiesz o wartości odwiertów.

4.Wniosek lewicy: gdzie, do Trybunału? Nawet gdyby - nie ma szans.
Ma szanse czy nie, ale to kolejna szykana przeciw chrześcijaństwu.

5. Postawienie krzyża bez zgody: spróbuj sobie postawić cokolwiek nie na swoim terenie. Też Ci każą rozebrać.
Krzyż stanął w miejscu pierwotnie przeznaczonym na miejsce kultu religijnego.

Byłbyś bardziej przekonujący, gdybyś zaczął od własnego podwórka, ale chyba do tego jeszcze nie dojrzałeś.
Skoro zaczynasz o mojej dojrzałości, to chyba nerwy Ci puszczają. Ja Cię nie obrażam.

Kiedy tak sobie czytam niektóre Twoje wypowiedzi, to jakoś tego ducha chrześcijańskiego nie widzę.
Wybaczenia można oczekiwać po okazaniu skruchy i naprawieniu błędów.

Nasunęła mi się jeszcze i taka refleksja, że łatwiej jest epatować otoczenie przeróżnymi symbolami, niż dawać świadectwo postawą i uczynkami.
A któż to epatuje otoczenie różnymi symbolami ? Chrześcijanie? Te symbole istnieją już dwa tysiące lat.

ostatek
27-11-2009, 19:59
Trzy filary cywilizacji europejskiej - Grecja, Rzym i chrześcijaństwo.
Antyk jest obok Biblii podstawowym źródłem, z którego europejska cywilizacja wyrosła i na bazie którego się rozwijała (kultura, literatura, sztuka świata zachodniego). Z kultury grecko – rzymskiej pochodzą fundamenty estetyki, filozofii, nauki, liryki, kanony piękna, podstawy demokracji i wolności człowieka.

Specjalnie dla Siekierki, wprawdzie nie o geotermii, ale przeczytać warto: Abp M. Fitzgerald: http://www.euroforum.pl/teksty/42.html

PS - pozdrawiam i wracam na urlop... przyszłam tutaj za postami Poli, które uwielbiam czytać. Na urlopie też.

POLA
27-11-2009, 22:36
Mianowała Go stolica Apostolska i Episkopat Polski poparł. Ustąpił pod naciskiem "wściekle ujadających" przeciwników świeckich.
Episkopat nie wiedział, Watykan też. Sprawa wyszła później.
Wielgus rozminął się z prawdą, ale Ty wolisz o tym nie mówić.
Jeszcze raz polecam lekturę zawartości teczki. Skonfrontuj to z wypowiedziami rzekomej ofiary "wściekle ujadających". Tylko tyle i aż tyle.
Niestety, nie prowadzę zbioru wycinków prasowych ani rejestru nieprzychylnych artykułów, wzorem jego przeciwników.
Może szkoda, bo brakuje Ci argumentów. Kiepski z Ciebie obrońca.
To co piszesz, to kłamstwo. Prace trwają, mimo braku kwot bezprawnie cofniętych przez PO, w chwili objęcia rządów. Sprawa ta została skierowana do Sądu, poczekajmy na koniec prac i wyrok, zanim się wypowiesz o wartości odwiertów.
Dotacje zostały cofnięte już dawno, więc nie trzeba było podejmować się prac, na które nie ma środków. Niestety efekty odwiertów są niezadowalające, niestety, a koszty rosną.
Czytałeś artykuły na temat nietrafionych inwestycji o.R.?Pisałam o tym znacznie wcześniej, ale jakoś wtedy nie zareagowałeś.
No i jeszcze jedno: przypomnij sobie kulisy dotacji, kto i dlaczego je przyznał.
Ma szanse czy nie, ale to kolejna szykana przeciw chrześcijaństwu.
Aha, czyli na wszelki wypadek należy rozsiewać wieści, że chrześcijaństwo prześladowane?
Czujesz się zagrożony? Ja nie.
Krzyż stanął w miejscu pierwotnie przeznaczonym na miejsce kultu religijnego.
Pierwotnie, co nie oznacza - docelowo, a zgoda musi być, dura lex, sed lex, nie ma rady.
Skoro zaczynasz o mojej dojrzałości, to chyba nerwy Ci puszczają. Ja Cię nie obrażam.
Jestem niezwykle spokojnym człowiekiem, nerwy trzymam na ogół na wodzy. Niczego nie wytykam, stwierdzam jedynie, że dojrzałość czlowiecza polega także na dostrzeganiu błędów wśród tych, którzy sercu mili.:) Tej umiejętności jeszcze nie posiadłeś.
Wybaczenia można oczekiwać po okazaniu skruchy i naprawieniu błędów.
Hmm...jakoś mi tu coś zgrzyta z tym, co wcześniej napisałeś:
że jako chrześcijanin, nie staram się zapamiętywać tych co nas krzywdzą. W modliwie do Ojca jest "jako i my ODPUSZCZAMY naszym winowajcom.
To była w końcu skrucha i żal za grzechy, czy nie? Odpuściłeś? :)
A któż to epatuje otoczenie różnymi symbolami ? Chrześcijanie? Te symbole istnieją już dwa tysiące lat.
Owszem, istnieją, ale czy ludzie z powodu ich obecności są lepsi?
Czy jeśli ktoś na półce posiada sporo książek, to czy to oznacza, że jest człowiekiem oczytanym? Mądrym? Bibliofilem może?
Niekoniecznie.
Czy jeśli ściany ozdobisz religijnymi obrazami, czy to oznacza, że jesteś lepszy od tych, którzy takowych nie zawieszają?

POLA
27-11-2009, 22:38
...PS - ... i wracam na urlop... .
Szkoda, a kiedy wracasz z urlopu?:)

ostatek
27-11-2009, 22:55
Szkoda, a kiedy wracasz z urlopu?:)
hm... wrócę, jak oczka zmaleją... temu kotku...
Forum KSC nie tęskni za mną. I vice versa - jak by powiedziała Violetta Kubasińska.
Czytam czasami. Bez ignorów i emocji; fajniej jest być obserwatorem... niż obserwowanym...

POLA
27-11-2009, 23:02
Aaa, to z Ciebie kibic taki.:D
Może całe nie tęskni, za prezesem w końcu też nie wszyscy tęsknią.:D
Jakie oczka, jaki kotek?
Też sobie idę ... dobrej nocki.:)

senior A.P.
28-11-2009, 09:41
Janusz ! Poli nie przekonasz ,tak jak i starego betonu nie rozbijesz mlotkiem.
Dyzurna Pola "rozklada" wszystko ,tego ja nauczono i tu ma "etat" . Nie wie tylko o jednym ,ze z monitora na nia emituja "szkodliwe prady" i to zobacz przez jak dlugi czas .
Ciezki widze jej "koniec zdrowotny".

Teraz odnosnie mediow torunskich :
Nie we wszystko w nich nalezy wierzyc ,ja tam wole juz wierzyc w Boga niz w ludzi. On mnie nie zawiodl nigdy !

Milego weekendu i urlopow zycze !

To dobrze,ze seniorzy odpoczywaja od internetu .Oby tak jeszcze wiedzieli kiedy wylaczyc telewizor i wygasic radio ,w tym takze RM i kierowali sie wlasnym rozumem.

POLA
28-11-2009, 14:39
Dyzurna Pola "rozklada" wszystko ,tego ja nauczono i tu ma "etat" .
Dla lepszej percepcji - odnoszę się do konkretnych fragmentów wypowiedzi interlokutora, stąd te przywołania. Wyjaśniam, bo widzę, że ze zrozumieniem jest kłopot.:D
Tu etat? To gdzie?
Nie wie tylko o jednym ,ze z monitora na nia emituja "szkodliwe prady" i to zobacz przez jak dlugi czas .
Ciezki widze jej "koniec zdrowotny".
Pola wie, jest tu od 2006, napisała 4200p., Ty jesteś od 2007 i masz ich 7824.
To kto tu więcej siedzi i bardziej jest zagrożony?
To dobrze,ze seniorzy odpoczywaja od internetu .Oby tak jeszcze wiedzieli kiedy wylaczyc telewizor i wygasic radio ,w tym takze RM i kierowali sie wlasnym rozumem.
Nie skorzystają z Twoich jaskiniowych;) pomysłów.
A zamieniłeś już może telefon na tam-tamy?:D :D

jip
28-11-2009, 20:12
"KGHM na same pensje 41 działaczy związkowych firma wydaje rocznie osiem milionów. Rekordzista w zeszłym roku dostał 275 tys. zł.
A pensje, warto podkreślić, to nie są jedyne koszty, jakie pracodawca płacić musi za działalność związków. 700 tys. zł rocznie wydaje KGHM na utrzymanie organizacji związkowych. Rachunki za lokale, telefony, paliwo. Za to ostatnie chyba najwięcej - na benzynie od spółki samochód jednego z działaczy robi 600 kilometrów dziennie."
Wygląda to bardzo ciekawie dla pracowników? ależ skąd , dla działaczy tak, też bym robił zadymy, demonstracje, manifestacje, popierał Śniadka za taka kasę, tylko dziwne, że bronieni jakoś tego nie dostrzegają i dają się złapać...

senior A.P.
29-11-2009, 10:54
"Tam-ta-my" to ,mnie nie dotyczy.Ja zyje normalnym trybem "emeryta globalnego",co to dostrzega "to i tam-to oraz te" co do powprawnosci politycznej potrzebne globalmasonom.A ,ze zycie staruszka ma byc wesole to i na "seniorka" wpadam,poczytam sobie co "w starszym globalu piszczy",czy koty i psy nakarmione i ruszam pod palme.
Promieniowania z sieci net czerpie krotko,a na wiatraki dmucham.Gorzej maja ci co siedza przed monitorem na kontraktach, tych wczesniej czy pozniej dopada "raczysko".
Wracajac do zwiazkow zawodowych to dodam ,ze na calym swiecie zwiazki zawodowe to juz przezytek.Kto zwiazkowcow utrzymuje i im placi to "marny jego interes".
Global i tak z nikim i z niczym sie nie liczy ,realizuje swoje plany wg.postanowien "300-tu".

POLA
29-11-2009, 17:06
Znowu będzie o czym pogadać:D, w mediach i nie tylko. Newsweek podał, że SLD szykuje plan deklerykalizacji Polski. Zamierza go zaprezentować podczas grudniowej konwencji programowej. Rzecznik SLD tak to tłumaczy:
Nie chodzi nam o walkę z duchownymi, ale o respektowanie konstytucyjnej zasady świeckości państwa. Nie może być tak, że na każde otwarcie miejskiej pływalni przychodzi ksiądz z kropidłem.
Ba, żeby tylko pływalni to dotyczyło.
Czy potrzeba tu specjalnych wytycznych, czy wystarczyłoby mniej nadgorliwości ze strony miejscowych notabli?
Co jeszcze mają w planie?
- likwidację Komisji Majątkowej (oddającej majątek zabrany Kościołom)
- ograniczenie budżetu Funduszu Kościelnego, z którego m.in. opłacane są składki na ZUS za księży
- wprowadzenie podatku od wiary
- projekt ustawy usuwającej symbole religijne z budynków publicznych.

To będą plany i tylko plany, bo wcielić w życie ich się nie da. Kiedy rządzili, też tego nie przeprowadzili, odwagi - jak sądzę - zabrakło.:D

POLA
29-11-2009, 17:12
...Promieniowania z sieci net czerpie krotko,...Gorzej maja ci co siedza przed monitorem na kontraktach, tych wczesniej czy pozniej dopada "raczysko".
No, chyba nie tak krótko, skoro aż tyle twórczości w tak krótkim czasie.:D

Łapie także tych bez dostępu do netu.

BarbaraK
29-11-2009, 17:13
Ba, żeby tylko pływalni to dotyczyło.
Czy potrzeba tu specjalnych wytycznych, czy wystarczyłoby mniej nadgorliwości ze strony miejscowych notabli?

Polu,już kiedyś pisalam,że notable niegdyś biegali do komitetu,obecnie do kurii,przecież trzeba walczyć o poparcie.
Mierzi mnie to.

POLA
29-11-2009, 17:20
Mnie też, widać władza musi mieć jakiegoś patrona.:D
Podejrzewam, że gdyby przeprowadzić ankietę anonimową, spora część opowiedziałaby się za projektem SLD.
Głośno nikt się do tego nie przyzna, bo nie chce chodzić z łatką wroga katolicyzmu.

BarbaraK
29-11-2009, 17:32
Nie trzeba być akurat wrogiem,żeby tak to odbierć.Ja akurat odbieram to tak,że dla mnie jest to szarganie świętości.
Również nie podobala mi się Matka Boska wpięta w klapę Wałęsy, niechby tam kokardkę sobie jakąś wpiął.

POLA
29-11-2009, 17:43
Ty tak nie uważasz, ja i jeszcze parę innych osób, ale ta reszta? Okrzyknie to zaraz atakiem na religię.
Też nie lubię wszelkiej ostentacji, obojętnie czego dotyczy, a zwłaszcza wiary.
Co do Wałęsy - pełna zgoda.
A tak w ogóle - słowa i symbole to mało, czyny się liczą, nie?

Kazimierz
29-11-2009, 17:48
Mnie też, widać władza musi mieć jakiegoś patrona.:D
Podejrzewam, że gdyby przeprowadzić ankietę anonimową, spora część opowiedziałaby się za projektem SLD.
Głośno nikt się do tego nie przyzna, bo nie chce chodzić z łatką wroga katolicyzmu.
Polu ! Wkrótce, SLD namaszczy swego kandydata na prezydenta i najbliższe, moim zdaniem, sondaże pokażą, czy jesteśmy za ich propozycjami deklerykalizacji, laicyzacji, państwa. Moim zdaniem, to będzie ostrzem ich kampanii prezydenckiej.

POLA
29-11-2009, 17:52
Kaziu, to za mało, znikam, na konferencję, wpadnę później.

Kazimierz
29-11-2009, 18:41
Kaziu, to za mało, znikam, na konferencję, wpadnę później.
Masz rację, ale pod tym względem, to jedyna siła,która bedzie wiarygodna,że te postulaty wprowadzi do parlamentu i będzie chciała je przeprowadzić.
Przypuszczam,że będą też inne, tylko nie wiem jeszcze jakie. Może takie np.: dla każego dobrze płatna praca,jeśli ją tylko znajdzie, to nawet na miejscu, dla każdego emeryta dużo zdrowia, 100lat, leki za darmo i dożywotnia opieka państwa itp. W ogóle, byczo będzie, tylko mnie wybierzcie.

BarbaraK
29-11-2009, 20:24
Masz rację, ale pod tym względem, to jedyna siła,która bedzie wiarygodna,że te postulaty wprowadzi do parlamentu i będzie chciała je przeprowadzić.
Przypuszczam,że będą też inne, tylko nie wiem jeszcze jakie. Może takie np.: dla każego dobrze płatna praca,jeśli ją tylko znajdzie, to nawet na miejscu, dla każdego emeryta dużo zdrowia, 100lat, leki za darmo i dożywotnia opieka państwa itp. W ogóle, byczo będzie, tylko mnie wybierzcie.
Kazimierzu nawet gdyby tak się stało,co jest nierealne,to będzie miała koalicjanta,przy którym nie da się nic oczywiście zrobić.

POLA
29-11-2009, 22:28
Cały problem polega na tym, że żadna partia nie jest w stanie przeprowadzić żadnych reform, nie mówię o tych innych obiecankach dla dorosłych dzieci.:D

Kogo SLD wystawi do odstrzału prezydenckiego? Masz jakieś wieści? Od wiewiórek czy z lepszego źródła?;)

POLA
29-11-2009, 22:32
Kazimierzu nawet gdyby tak się stało,co jest nierealne,to będzie miała koalicjanta,przy którym nie da się nic oczywiście zrobić.
Otóż to, dlatego niezbędne są zmiany ustrojowe i tych też nie da się przeprowadzić.
Jak długo można dreptać w miejscu, psia kostka?
Świat ucieka!

POLA
29-11-2009, 23:05
PiS otwiera drzwi dla wypędzonych?
Prezes skłonny jest przyjąć na swoje łono Dorna, Jurka i innych jeszcze wcześniej porzuconych?

Hmm...ciekawe, co się z tego wykluje.:D

Kazimierz
29-11-2009, 23:21
Prezes skłonny jest przyjąć na swoje łono Dorna, Jurka i innych jeszcze wcześniej porzuconych?
Polu ! To niegłupie pociągnięcie, moim zdaniem. Gdyby SLD pogodziło się z SdRP,to by też nie było głupie pociągnięcie. Przed ważną kampanią,należy zewrzeć szyki. Wtedy, moim zdaniem, Zjednoczona Lewica wystawi WC lub MB i będzie miała szanse w wyścigu do FOTELA. A wtedy realizacja dyskutowanych postulatów całkiem możliwa. Pożywiom uwidim skazał sliepoj.

POLA
29-11-2009, 23:56
Kaziu, myślę, że trochę za późno na zwieranie szyków. to sztuczna kombinacja. Najlepszym klejem jest wspólny program, ale nie taki na potrzeby chwili, bo zbliżają się wybory. Trzeba było o tym pomyśleć 2 lata temu.
Teraz - niewielu w to uwierzy. Ja nie.

Dobrej nocy wszystkim.:)

wankabor
30-11-2009, 09:22
Gdyby SLD pogodziło się z SdRP,to by też nie było głupie pociągnięcie. Przed ważną kampanią,należy zewrzeć szyki. Wtedy, moim zdaniem, Zjednoczona Lewica wystawi WC lub MB i będzie miała szanse w wyścigu do FOTELA. A wtedy realizacja dyskutowanych postulatów całkiem możliwa. .
Chociaż nie do mnie adresowany post, to wejdę tu jako nieproszony gość .Uważam, że lewica powinna się zjednoczoczyć z tym, że ze zdrajcą układów się nie zawiera, bo kto raz zdradzi , zawsze zdradzi, dlatego MB nie ma szans.

POLA
30-11-2009, 10:11
Chociaż nie do mnie adresowany post, to wejdę tu jako nieproszony gość .Uważam, że lewica powinna się zjednoczoczyć z tym, że ze zdrajcą układów się nie zawiera, bo kto raz zdradzi , zawsze zdradzi, dlatego MB nie ma szans.
Tu nie ma nieproszonych gości, gość mile widziany, także ten o odmiennych poglądach, powiem więcej, zwłaszcza taki, bo to gwarantuje , że na działce naszej coś wyrośnie.;)
To taki wątek o tym, dokąd zmierzamy i jaką drogą. Kierunek słuszny, drogi różne i nierzadko wyboiste, stąd często kolizji niemało.:D

Co do MB: myślę, że mniej o żal z powodu zdrady chodzi, raczej o urażone ambicje i odmienny kierunek działania.
No...ale mogę się mylić.

siekierka
30-11-2009, 10:19
Forum Kobiet Polskich apeluje do Donalda Tuska, by zrealizował obietnice dotyczące prawnego uregulowania kwestii zapłodnienia pozaustrojowego. Obecnie - jak podkreślają sygnatariusze listu - nie ma zakazu stosowania tej weterynaryjnej techniki reprodukcji. A być powinien.
- Zdecydowałyśmy się napisać do pana premiera, gdyż uważamy, że nie została w żaden sposób dotrzymana jego obietnica. Pan premier zapewniał, że sprawa in vitro zostanie rozwiązana z punktu widzenia prawnego. Mianowicie chodziło o wprowadzenie odpowiedniego ustawodawstwa zakazującego procedury zapłodnienia pozaustrojowego - informuje Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich. Dodaje, że obecnie "nie ma praktycznie żadnego zakazu in vitro, życie ludzkie traktowane jest przedmiotowo i dzieją się w tym zakresie straszne rzeczy". - Tymczasem nawet nie została powołana komisja sejmowa, która by rozpatrzyła złożone przy bardzo dużym zaangażowaniu społecznym wnioski dotyczące powstrzymania stosowania metody zapłodnienia in vitro. (za N.Dz.)

POLA
30-11-2009, 10:38
A podał datę , do kiedy problem zostanie rozwiązany?
Ma jeszcze 2 lata, projekty ustaw nabierają rumieńców...w zamrażarce marszałka?;)

Siekierko, nie da się wszystkiego przeprowadzić w ciągu dwóch lat, no nie da się i już. Rozliczymy w 2011.:)

BarbaraK
30-11-2009, 11:57

A mnie się wydaje ,że brak mu ludzi do zabierania glosu w mediach.Sam nie chce się opatrzyć ,a tym bardziej narażać społecze4ństwu.Jakby co,to nie on.A to akurat są osoby,które lubią zabłysnąć.

Kazimierz
30-11-2009, 12:34
Chyba macie obie rację, ale rozdzielenie starej lewicy i młodej lewicy nastąpiło, moim zdaniem, bardziej z winy modych,którzy chcieli pokazać,że nie mają nic wspólnego z tymi,którzy byli w PZPR. Teraz widzą jednak,że ilościowo na tym podziale nie zyskali i obijają się niemal o próg wyborczy. Tacy, moim zdaniem, światli politycy jak MB,WC,JO i inni są o wiele lepszymi politykami niż młodzi tacy jak GN,czy nawet europoseł WO . Doświadczenie starych i entuzjazm młodych to, moim zdaniem, byłoby dobre i owocne połączenie.
A Forum KP, niech wybierze swą kandatkę na prezydentkę, to, jak będzie ta, o której myślę, zagłosuję na nią w I turze,a póżniej ewentualnie na DT.

siekierka
30-11-2009, 15:08
A podał datę , do kiedy problem zostanie rozwiązany?
Ma jeszcze 2 lata, projekty ustaw nabierają rumieńców...w zamrażarce marszałka?;)

Siekierko, nie da się wszystkiego przeprowadzić w ciągu dwóch lat, no nie da się i już. Rozliczymy w 2011.:)

Czyś Ty?!.... Przecież w ten właśnie sposób Donald SA argumentuje od dwóch lat swoją niemoc, niemożność i nieudaczność. A ten marszałek to niestety, niezbyt Śmigły...
Gdybym ja podał takie niepoważne argumenty w obronie przeciwników PełO, tobyś mnie wyśmiała. Przez grzeczność JA tego nie zrobię.:D :D

Kazimierz
30-11-2009, 15:20
Siekierce sie marzy Rydzyk-Śmigły chyba ?

wankabor
30-11-2009, 16:06
Chyba macie obie rację, ale rozdzielenie starej lewicy i młodej lewicy nastąpiło, moim zdaniem, bardziej z winy modych,którzy chcieli pokazać,że nie mają nic wspólnego z tymi,którzy byli w PZPR. Teraz widzą jednak,że ilościowo na tym podziale nie zyskali i obijają się niemal o próg wyborczy. Tacy, moim zdaniem, światli politycy jak MB,WC,JO i inni są o wiele lepszymi politykami niż młodzi tacy jak GN,czy nawet europoseł WO . Doświadczenie starych i entuzjazm młodych to, moim zdaniem, byłoby dobre i owocne połączenie.
A Forum KP, niech wybierze swą kandatkę na prezydentkę, to, jak będzie ta, o której myślę, zagłosuję na nią w I turze,a póżniej ewentualnie na DT.
Kazimierzu, ja już na którymś wątku pisałam, że moje poglądy były , są i będą socjaldemokratyczne , więc jestem lewicowa ale w takiej idealnej postaci. A to chyba utopia. Zgadzam się z Tobą, że w partii powinni być weterani i młodzi, czyli jak napisałeś i doświadczeni i entuzjaści. Tymczasem, na horyzoncie nie pojawił się jeszcze charyzmatyczny młody lewicowiec. Nie wątpię, że kiedyś się objawi. Ze starszych np WC- doświadczony , reprezentacyjny ale grymaśmy; MB- zdrajca, odpada ; JO- doświadczono ale nie pewny bo łatwy do manipulacji, najbardziej mnie odpowiada LM- (trochę błędów popełnił, ale nie aż takich strasznych, więcej mu przypisują niż faktycznie ich było); doświadczony, zasłużony, energiczni, nawet dowcipny, natomiast obaj młodzieńcy z SLD to tacy "nieopierzeni"; GN- niby chce, ale mu się nie udaje albo jemu nie pozwalają; WO -niepewny. Na lewicy jak na razie - mizeria. Szkoda

POLA
30-11-2009, 17:05
A mnie się wydaje ,że brak mu ludzi do zabierania glosu w mediach.Sam nie chce się opatrzyć ,a tym bardziej narażać społecze4ństwu.Jakby co,to nie on.A to akurat są osoby,które lubią zabłysnąć.
Fakt, ludzi co lepszych rozpuścił w pisowskim niebycie;), niemądrze się ich pozbył, a teraz pokornie, żeby wzmocnić siły, robi podchody , oczywiście przez wysłanników, bo osobiście...a skądże, on nie z tych, którzy proszą, on z tych, których prosić trzeba...niemal na kolanach.:D

Społeczeństwu już naraził się wystarczająco, nie chce słyszeć, że o słuchaniu nie wspomnę, taki przewrotny ten naród ci jest.;)
Nawet Jakubiak z jego drużyny też radzi prezesowi, aby schował się za ktosia pisowskiego w rodzaju Pitery czy Niesiołowskiego, ale broń Boże pokazywać się ludowi. Lud się zeźli i jeszcze bardziej zredukuje swoje wrzuty do urn.
Z ludem trzeba dobrze żyć, nie drażnić, wszak na wolności już jest i ugryźć też może.:D

POLA
30-11-2009, 17:18
Chyba macie obie rację,
Ba, my kobiety...mądre wszak jesteśmy, nie?:D
Tylko na rządzenie jeszcze za dużo czasu nie mamy i dlatego jest, jak jest.;)

ale rozdzielenie starej lewicy i młodej lewicy nastąpiło, moim zdaniem, bardziej z winy modych,którzy chcieli pokazać,że nie mają nic wspólnego z tymi,którzy byli w PZPR. Teraz widzą jednak,że ilościowo na tym podziale nie zyskali i obijają się niemal o próg wyborczy. Tacy, moim zdaniem, światli politycy jak MB,WC,JO i inni są o wiele lepszymi politykami niż młodzi tacy jak GN,czy nawet europoseł WO . Doświadczenie starych i entuzjazm młodych to, moim zdaniem, byłoby dobre i owocne połączenie.
Rozdział był konieczny, ale nastąpił niekoniecznie z winy młodych. Inicjatorem był Borowski i przypomnij sobie okoliczności, ten podział nastąpił właśnie wśród starszej części. Młodzi służyli za statystów.
Pogubiłam się w tych Twoich inicjałach, ale spróbuję.
Oleksego skreślam, nie przeczę, niegłupi to facet, ale cwaniaczek i karierowicz, co to wszędzie go chcieli, o ile pamiętasz ten dowcip.
Młodzi: Olejniczak i Napieralski - skreślam, niech się jeszcze uczą.:D

POLA
30-11-2009, 17:27
Czyś Ty?!.... Przecież w ten właśnie sposób Donald SA argumentuje od dwóch lat swoją niemoc, niemożność i nieudaczność. A ten marszałek to niestety, niezbyt Śmigły...
Gdybym ja podał takie niepoważne argumenty w obronie przeciwników PełO, tobyś mnie wyśmiała. Przez grzeczność JA tego nie zrobię.:D :D
Grzeczność nie jest sztuką łatwą, coś na ten temat wieszcz naskrobał.
Jeśli wydaje Ci się, że po dwóch latach masz prawo rozliczać rząd, przed zakończeniem urzędowania...to Ci się tylko wydaje. Poczekaj jeszcze trochę, okoliczności nie sprzyjające są raczej, ale...może coś się zmieni.

Grzecznie przypominam, że PiS dostał takiej zadyszki i tak się zakręcił w swoich obietnicach, że złożył broń po dwóch latach nieudolnych rządów, bo mądrze stwierdził, że dłużej już nie ma czego szukać jako sternik na naszej kochanej łajbie.
Mądry lud zgodził się z PiSem i nie dał mu mandatu do dalszego rozrabiania.:D
Co lud zrobi z PO, zobaczymy.

Kazimierz
30-11-2009, 17:29
Zgadzam się z Tobą. Może jakaś "dziecięca choroba lewicości " ? Naszej. Chciałoby się być dobrym dla tych biednych,opłacanych z budżetu, a jednocześnie nie zwiększać ucisku "klas posiadających". Z jednej strony "podatek płaski", z drugiej większe podatki dla "bogaczy". "Ucisk" klas posiadających to wzrost bezrobocia, więcej miejsc pracy,to zmniejszenie wydajności i mniejsza konkurencyjność na wolnym rynku. Na coś się trzeba zdecydować. Lewica dla "wyzyskiwanych", prawica dla "wyzyskiwaczy", centrum dla ...
Mam to samo zdanie o LM. Szkoda go,i nie rozumiem dlaczego tak rzadko go widać w tv,bo zawsze jego sądy o aktualnej sytuacji ekononomiczno-poltycznej są super trafne, moim zdaniem.
Jeśli na lewicy nie dojdzie do prawdziwej konsolidacji., jej dryf będzie nadal trwał.Pozdrawiam Cię, Wandziu, lewą ręką, Kazimierz

POLA
30-11-2009, 17:29
Siekierce sie marzy Rydzyk-Śmigły chyba ?
Eee, chyba nie:D :D :D :D

BarbaraK
30-11-2009, 17:45
PiS nie myślał o rządzeniu,tylko o wojnach i wojenkach.Chciał zdyskredytować praktycznie wszystkie partie w oczach społeczeństwa.Nie udało się i bardzo dobrze.Śmieją się z Tuska,że prowadzi"politykę miłości",jednak bliżej mi do tego,aniżeli do zawziętego pana Jarka,z którego twarzy bije nienawiść do wszystkich i wszystkiego.Denerwuje mnie również instrumentalnepodejście do kościoła.Kościół i wiara/naiwnych bądż co bądz ludzi/potrzebne im tylko do ośiągnięcia dobrego wyniku wyborczego.

BarbaraK
30-11-2009, 17:47
Kazimierzu i Wandziu LM,to już zużyty bezpowrotnie materiał.

jip
30-11-2009, 17:58
Kościół i wiara/naiwnych bądż co bądz ludzi
prawie się z Tobą zgadzam, ale piszesz, że: "Kościół i wiara/naiwnych bądż co bądz ludzi/" a tu się nie do końca zgadzam, to, że ktoś w coś wierzy wcale nie musi być naiwny, a może pomyślał głębiej i zaczął się zastanawiać- skąd wziął się taki komputer co to wszystko, całą przyrodę tak zaprogramował i może tak w ryzach utrzymać? zastanawiałaś się na tym? Jak to możliwe, że to wszystko się kręci, że jedno drugie zjada, że wykorzystuje światło słońca, że rośliny i zwierzęta po zakończeniu bytu są rozkładane i tworzą pożywienie dla innych roślin zwierząt, że jest fotosynteza, że Twoja krew krąży bez Twojego udziału i natlenia Ci mózg, możesz wtedy myśleć, pisać, mówić, że...że... i nie widać do tego podłączonego żadnego komputera który by to utrzymywał... może dlatego niektórzy wierzą w siłę wyższą, a zresztą wydaje mi się, że tym co wierzą jest lżej żyć, niekoniecznie w kościół, ale w ten niewidzialny komputer, niewidzialną siłę.... i nie uważam, że tacy ludzie to ludzie naiwni, może tylko po swojemu myślą......

siekierka
30-11-2009, 18:15
Grzeczność nie jest sztuką łatwą, coś na ten temat wieszcz naskrobał.
Grzecznie przypominam, że PiS dostał takiej zadyszki i tak się zakręcił w swoich obietnicach, że złożył broń po dwóch latach .:D
Co lud zrobi z PO, zobaczymy.

Skoro sobie tak grzecznie przypominamy, to jeszcze grzecznie przypomnę, że po utracie większości dzięki "współpracy" koalicjantów, PiS przez długi czas składał rezygnację a Platforma nie chciała przegłosować ich rezygnacji z władzy.

siekierka
30-11-2009, 19:39
Kościół nie jest ani GRUPĄ LOBBUJĄCĄ ANI GRUPĄ INTERESU
jak by tego chcieli Brukselscy urzędnicy

jip
30-11-2009, 19:45
Kościół nie jest ani GRUPĄ LOBBUJĄCĄ ANI GRUPĄ INTERESU
jak by tego chcieli Brukselscy urzędnicy
A wiesz chyba się z Tobą tu nie zgodzę, bo i jednym i drugim widzi mi się, że jest, interes kościoła widać choćby w lobbowanymi przez Ciebie odwiertami, telefonami O.Rydzyka, w Licheniu, w.... Siekierka rozejrzyj się widać interes, widać.....

siekierka
30-11-2009, 20:02
A wiesz chyba się z Tobą tu nie zgodzę, bo i jednym i drugim widzi mi się, że jest, interes kościoła widać choćby w lobbowanymi przez Ciebie odwiertami, telefonami O.Rydzyka, w Licheniu, w.... Siekierka rozejrzyj się widać interes, widać.....

Jip! Na tej zasadzie, to kupując w sklepie piwo, masz interes do zrobienia.

BarbaraK
30-11-2009, 20:07
Jip
żle się wyraziłam,sama też jestem wierząca.To nie tak,po prostu politycy wykorzystują przesłania o.R i w ten sposób zdobywają poklask u pewnej częsci społeczeństwa.
Pewnie czasami szybciej piszę ,niż myślę a może odwrotnie.

jip
30-11-2009, 20:43
Jip! Na tej zasadzie, to kupując w sklepie piwo, masz interes do zrobienia.
Nooo mam, jak inaczej normalnie bez wina pogadasz? no chyba, że przy nalewce..
Bachakuj napisała: żle się wyraziłam,sama też jestem wierząca. Pewnie czasami szybciej piszę ,niż myślę a może odwrotnie.
Nie ma sie czym martwic też to mam.....

POLA
30-11-2009, 22:37
...po utracie większości dzięki "współpracy" koalicjantów, PiS przez długi czas składał rezygnację a Platforma nie chciała przegłosować ich rezygnacji z władzy.
PO dawało szansę...żeby się podnieśli z tego upadku, ale się nie podnieśli, tacy zmęczeni już byli.

A było się nie pchać do rządzenia? Było.
Znowu im się chce... na zgubę naszą, ale kto z nimi w spółkę wejdzie?:D PSL chyba, bo ono zawsze chętne, niezależnie od tego, kto jest dyrygentem w tej naszej rządowej orkiestrze.;)