PDA

View Full Version : Pytanie w sprawie korepetycji

maciek_g
17-11-2009, 14:27
Witam wszystkich

Jestem ciekaw co sądzicie Państwo o korepetycjach z obsługi komputera dla seniorów. Czy to dobry pomysł??

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Jolina
17-11-2009, 16:09
Maćku, zależy co masz na myśli...
Udzielanie czy pobieranie.
Dla jasności, rozszerz Twoje pytanie .
Gdyby chodziło, że chciałbyś udzielać tych korepetycji nam, ja się pierwsza piszę .
I co Tobą kieruje, czysta chęć niesienia pomocy, czy za jakąś odpłatność .Jeżeli nie wygórowana cena , to i tak bym sie pisała.
Pozdrawiam.

maciek_g
18-11-2009, 16:31
Niedawno nauczyłem moją Ciocię (wiek 60+) obsługi komputera i sprawiło mi to miłą niespodziankę. Wygląda na to że mam ku temu predyspozycje.

Nie chciałbym łamać regulaminu i zamieszczać ogłoszenia w nieodpowiednim miejscu - jeśli jest już jakiś wątek na forum w którym mogą ogłaszać się korepetytorzy to prosiłbym o podesłanie mi linka.

Mieszkam w Warszawie, także jeśli jest ktoś ze stolicy chętny to czekam na odzew.

Jolina
18-11-2009, 17:14
Maćku g.
Czy mamy rozumieć, że kieruje Tobą tylko satysfakcja?

gerd
18-11-2009, 19:28
Ale mamy szczęście, że aż tylu jest chętnych którzy deklarują swoją pomoc – obsługi komputera.
Tylko że najczesciej - na tym sie kończy.

tadeusz50
18-11-2009, 19:50
Niedawno nauczyłem moją Ciocię (wiek 60+) obsługi komputera i sprawiło mi to miłą niespodziankę. Wygląda na to że mam ku temu predyspozycje.

Nie chciałbym łamać regulaminu i zamieszczać ogłoszenia w nieodpowiednim miejscu - jeśli jest już jakiś wątek na forum w którym mogą ogłaszać się korepetytorzy to prosiłbym o podesłanie mi linka.

Mieszkam w Warszawie, także jeśli jest ktoś ze stolicy chętny to czekam na odzew.
Popatrz ilu już było i jest chętnych.
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-jak-seniorzy-czuja-sie-w-sieci-page15-129.html#post492796

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-czesc-3-cia-page22-4691.html#post507452

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-chetnie-pomozemy--page20-3846.html#post505191

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-kurs-komputerowy-czy-znajde-recenzentow-page5-5249.html#post499253

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-ukazal-sie-podrecznik-komputer-dla-seniora-5707.html#post499243

http://www.klub.senior.pl/esenior/t-chetnie-pomoge-...-page19-217.html#post497949

Zastanawiam się kto potrzebuje korepetycji. Wystarczyło trochę poszukać. To jest tylko część. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

gerd
18-11-2009, 20:05
Tadeusz doskonale wiesz, o co mi chodzi.
Na pewno nie o to - co podałeś w linkach.
Pozdrawiam

Alsko
18-11-2009, 22:30
Ale mamy szczęście, że aż tylu jest chętnych którzy deklarują swoją pomoc – obsługi komputera.
Tylko że najczesciej - na tym sie kończy. Gerhatku, nie oburzaj się.
Chłopak chce zarobić, wiele osób dorabia korepetycjami - nie ma w tym nic zdrożnego. A że sprawdza, czy to się powiedzie? Też nic dziwnego.
Dlaczego i Ty, i Jolina zakładacie, że pomoc musi być bezpłatna?

Do Tadeusza, wykazałeś, że w KSC nie znajdzie się chętnych, bo są takie wątki w e-senior.
Ale nie pomyślałeś o tych początkujących, którzy jeszcze tu nie trafili, bo w ogóle nie potrafią trafić do Internetu, a od wątpliwej jakości poradniczków woleliby pomoc korepetytorską. I że informacja Maćka przez użytkowników forum może do nich dotrzeć.

To jest kwestia popytu i podaży. I nie ma co krytykować. Nie odpowiada mi - nie korzystam.

tadeusz50
19-11-2009, 07:12
Alu

Do Tadeusza, wykazałeś, że w KSC nie znajdzie się chętnych, bo są takie wątki w e-senior.
Ale nie pomyślałeś o tych początkujących, którzy jeszcze tu nie trafili, bo w ogóle nie potrafią trafić do Internetu, a od wątpliwej jakości poradniczków woleliby pomoc korepetytorską. I że informacja Maćka przez użytkowników forum może do nich dotrzeć.

Skoro nie potrafią tu trafić to w jaki sposób ta informacja (Maćka) ma do nich trafić.
To tak samo jak pisanie patykiem na plaży na brzegu morza.
Oczywiście skoro ma ochotę udzielać korepetycji płatnie niech udziela.

Alsko
19-11-2009, 09:02
Alu
Skoro nie potrafią tu trafić to w jaki sposób ta informacja (Maćka) ma do nich trafić.
.
Tadziu, napisałam jak: za pośrednictwem użytkowników forum, a dalej to już ich sprawa.
Tak zrozumiałam zamiary Maćka.

Mar-Basia
19-11-2009, 10:04
Witam wszystkich

Jestem ciekaw co sądzicie Państwo o korepetycjach z obsługi komputera dla seniorów. Czy to dobry pomysł??

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Macku, doskonaly pomysl. Szkoda, ze nie mieszkam blizej ....bylabym doskonala klientka. Tyle jeszcze chcialabym sie nauczyc w dziedzinie komputera. Wczoraj mialam mala zagryzke - linki sciagane z nety nie chcialy sie podkreslac i nie moglam automatycznie uzyc funkcji CTRL+....przyszedl moj kochany technik z PC Doctor i w trzy minuty rozwiazal problem - naturalnie odplatnie. Nauczyl mnie co nalezy robic w takim przypadku.

Moze napisz na senior.pl - tam napewno znajdziesz przychylne przyjecie.
A, ze "korepetycje" maja byc odplatne - to normalne - w koncu nie jestes Matka Teresa. Zycze powodzenia i klientow.:)

gerd
19-11-2009, 16:02
Witam
Tu nie chodzi o to, że pomoc powinna być darmowa czy tez odpłatna. Nie moja to sprawa, pomijając już to, że tak naprawdę jest bardzo dużo książek i czasopism komputerowych, co zresztą sygnalizował tez – Stefan. Mnie chodzi o różnego do tej pory rodzaju deklaracji – pomocy a później wycofywanie się „raczkiem” z oferowanej pomocy. Niektórzy są po prostu – zawiedzeni.

tadeusz50
19-11-2009, 16:14
Witam
Tu nie chodzi o to, że pomoc powinna być darmowa czy tez odpłatna. Nie moja to sprawa, pomijając już to, że tak naprawdę jest bardzo dużo książek i czasopism komputerowych, co zresztą sygnalizował tez – Stefan. Mnie chodzi o różnego do tej pory rodzaju deklaracji – pomocy a później wycofywanie się „raczkiem” z oferowanej pomocy. Niektórzy są po prostu – zawiedzeni.
Gerardzie ci chętni do pomocy mają "słomiany zapał" i raczej nic na to nie poradzimy. :confused:

gerd
20-11-2009, 09:06
Alsko

Kto i kiedy tu zakładał, że pomoc musi być - bezpłatna??
Do oburzania się również mi - daleko.
Skąd takie twierdzenia?

Alsko
20-11-2009, 09:36
Gerhatku, przepraszam :), mi się palnęło :confused:
Pośpiech, niedbalstwo...

jasinek123
20-11-2009, 10:37
Fajnie was się czyta taka dyskusja podoba mi się
bez osobistych wycieczek ,obrażania innych
jak się coś powie nie tak -słowo przepraszam się
znajdzie.
widać klasę dyskutantów
a na innych wątkach nie ma co mówić
dziękuje !!

maciek_g
20-11-2009, 10:46
widzę że zawrzało...

wcześniej uczyłem j. angielskiego i sprawiało mi frajde to że ktoś się czegoś dzięki mnie nauczył

słomiany zapał korepetytorów wynika z ich braku cierpliwości - ja swego czasu dużo wędkowałem (z mizernym skutkiem) i cierpliwości wyjątkowo dobrze się nauczyłem :D

a co do płatności -
ostatnio moi rodzice zatrudnili panią ze wschodu żeby posprzątała im mieszkanie na odchodnym podała stawkę - mało co się nie przewróciłem 15zł/h... moja Mama za godzinę zegarową korków z j. angielskiego bierze 25zł... a renomę ma niezłą i do tego 15letni staż...

rozumiem że jeden pracuje rękami a inny głową - ale powoli zaczynają się rodzić absurdy... ;)

Jolina
20-11-2009, 11:22
ALINKO
Moja wypowiedź też nie była w formie, że liczę na darmowe lekcje, tylko czy nie będzie to kwota wygórowana, bo uważam ,że nie robi tego dla satyswakcji.
Zresztą na priw. poprosiłam o formę udzielania lekcji i sposób zapłaty, oraz prosiłam o podanie stawki,i tak jak jak gerhatek, upewniałam się czy nie będzie to słomiany zapał i czy wystarczy mu cierpliwości, bo nie którym osobom trzeba będzie tłumaczyć od A do Z .Nie stety ,do dziś nie nie otrzymałam odpowiedzi,mimo, że zdeklarowałam się być jego pierwszą uczennicą.
Pozdrawiam.:)

Jolina
20-11-2009, 11:35
Maćku g.
Nadal oczekuję odpowiedzi. Odnoszę wrażenie , że jednak nie za-bardzo Ci
zależy na uczennicy.
Ale i niech Cię nie dziwi, że pytałam o pewne szczegóły m,inn. wymienione w poście powyższym do Alsko.
To, że nadmieniłeś ile wzięła pani za sprzątanie, czy Twoja mama za korki, nie wyjaśnia sprawy,Tak ja i na
pewno inne seniorki czekamy na konkretną odpowiedź.Nie kupuje się kota w worku.
Pozdrawiam.

tadeusz50
20-11-2009, 11:49
Zamiast maćka.
Jolino, nie mogłaś do niego wysłać pytania na priv, bo nie ma uruchomionej tej opcji.

gerd
20-11-2009, 14:58
Jeszcze w sprawie korepetycji

Nie mam nic przeciw – korepetycjom, bo nie moja to sprawa i nie zabiegam również o nie, ponieważ jakoś sobie radzę, Jednak dziwi mnie to, że tu – właśnie tu - na tym wątku, gdzie jest tylu wspaniałych ludzi którzy zawsze udzielają różnych porad i zawsze chętni są do pomocy. Nie tylko z dziedziny komputer. Nie zauważyłem dotąd jeszcze aby jakieś pytanie czy tez prośba o pomoc pozostała bez odpowiedzi. Należało się tylko zapytać i czekać na odpowiedź.

Jolina
20-11-2009, 17:04
Tadeusz
ASKAD JA MOGŁAM WIEDZIEĆ ,ŻE NIE MA TEJ OPCJI ?

tadeusz50
20-11-2009, 17:14
Tadeusz
ASKAD JA MOGŁAM WIEDZIEĆ ,ŻE NIE MA TEJ OPCJI ?
Halinko.
A stąd, że po najechaniu kursorem na nick maćka pokazuje się menu i tam nie ma opcji"wyślij prywatną wiadomość", po drugie skożystałaś z drugiej możliwości wysłania wiadomości i powinnaś otrzymać informację zwrotną w stylu "maciek nie może lub nie chce otrzymywać wiadomości' ale trzeba moment poczekać a Ty pewnie szybko zmieniłaś stronę.
Pozdrawiam

Jolina
20-11-2009, 18:08
Gerhatek....
Jak się ma jeden problem, dwa, ....to owszem można zapytać i to zrobiłam.
Dotyczyło wstawiania obrazków. I potrafię to robić właśnie dzięki kolegom i koleżankom. Ale to było wybiórczo, bardzo zależało mi na wstawianiu obrazków i od tego zaczęłam. A powinnam poznawać powoli od podstaw , iść krok po kroku, szczegół po szczególe.A teraz co ?, piszę posty, wklejam te obrazki,
a nie znam zupełnie podstawowych spraw.Jak widzisz z powyższego postu do Tadeusza - nie wiem jak rozpoznaje się czy wiadomość priv. wysiałam , czy nie.Nawet swego profilu nie potrafię uzupełnić.Głupiego błędu , w nazwie miasta, przy postach nie umiem poprawić,do pewnego punktu dojdę i czegoś tam nie zrozumiem , i koniec.
Gerhatku, mówisz, że wszyscy są chętni do pomocy, częściowo to prawda,
ale ileż to miałam przypadków, kiedy w trakcie pisania postów czy na privie
mówiłam , że czegos tam nie rozumiem ,czy nie wiem jak coś tam wykonać i...zostawało bez echa.Np, taka prosta sprawa, która była powodem napisania postu do Tadeusza., ---czy po wysłaniu wiadomości na priv.
wiadomość dotarła do adresata, czy poleciała w kosmos - co najmniej na trzy zapytania , czy mozna po czyms tam poznać, nie otrzymałam odpowiedzi. I jak widać z uwagi Tadeusza do teraz tego nie wiem. JA NIE MAM SPECJALNYCH PRETENSJI , ŻE DANE OSOBY NIE ODPOWIEDZIAŁY, DLA NICH TO PEWNIE BYŁO BARDZO NIE ISTOTNE PYTANIE,ZA BŁACHE BY ODPOWIADAĆ.Ale NIE DLA MNIE.
Takich " błachych " nie wiadomych mam masę.I co Gerhatku...miała bym zanudzac nimi koleżeństwo.O jedną dwie rzeczy można zapytać , ale nie prawie o wszystko.Chciał byś abym np. Ciebie takimi pytankami zasypywała?
No widzisz.
A gdy by to były lekcje płatne, zaczęła bym od ABC..jako początkująca , bez wyrzutów sumienia , pomału zdobywała bym potrzebną mi wiedzę.
Nareście...:D

Jolina
20-11-2009, 18:27
Tadeusz, tak własnie, było.
Tylko , skąd niby ja miałam to wiedzieć. Nigdy od nikogo nie dostawałam
potwierdzeń..
No i teraz czytasz na pewno tego tasiemca do Gerhatka, z szerokim wyjaśnieniem, dla czego wolała bym mieć korepetytora.
Tadeuszu, mój kłopot wynika z tego ,że mam 70 +, i tak łatwo nie przyswajam wiedzy, a na domiar złego nie ma w bliższym otoczeniu kogoś , kogo mogłą bym pytać.
Pozdrawiam.

tadeusz50
20-11-2009, 18:56
Tadeusz, tak własnie, było.
Tylko , skąd niby ja miałam to wiedzieć. Nigdy od nikogo nie dostawałam
potwierdzeń..
No i teraz czytasz na pewno tego tasiemca do Gerhatka, z szerokim wyjaśnieniem, dla czego wolała bym mieć korepetytora.
Tadeuszu, mój kłopot wynika z tego ,że mam 70 +, i tak łatwo nie przyswajam wiedzy, a na domiar złego nie ma w bliższym otoczeniu kogoś , kogo mogłą bym pytać.
Pozdrawiam.
Takie informacja raczej a nie potwierdzenie pokazuje się gdy ktoś ma zablokowany dostęp do poczty priv, pełną skrzynkę, nie chce otrzymywać od danej osoby wiadomości lub nie ma uruchomionej poczty. Widocznie miałaś szczęscie trafiac na użytkowników z uruchomioną pocztą, chociaż nie bo wielokrotnie pisałaś czemu dana osoba nie odpisuje (jak nie dostała listu to nie odpisuje0
W sprawie poprawienia miejscowości na profilu odpowiedziałem po Twojej prośbie do adminki
http://www.klub.senior.pl/pytania-problemy-i-opinie/t-do-admina-page30-2752.html # 581 i na Twoją pocztę priv. Starałem się pomóc ale bezskutecznie. Inaczej nie potrafię.

maciek_g
01-12-2009, 06:49
Witam wszystkich, przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale miałem niespodziewany wyjazd służbowy.

Pod tym linkiem znajdziecie Państwo ofertę - http://oferia.pl/wykonawca/firma/Maciek-G/89045/uslugi

Zapraszam do kontaktu

tadeusz50
01-12-2009, 08:38
Witam wszystkich, przepraszam, że tak późno odpowiadam, ale miałem niespodziewany wyjazd służbowy.

Pod tym linkiem znajdziecie Państwo ofertę - http://oferia.pl/wykonawca/firma/Maciek-G/89045/uslugi

Zapraszam do kontaktu
Chcąc być wiarygodnym trzeba było napisać wiadomość przed wyjazdem. Ile czasu może trwać napisanie kilku słów? Dla fachowca pewnie kilka sekund. No może kilkanaście minut.
W moich oczach straciłeś wiarygodność. Zlekceważyłeś Nas Seniorów.:mad: :mad:

bogdanaster
01-12-2009, 10:01
Gerhatek....
Jak się ma jeden problem, dwa, ....to owszem można zapytać i to zrobiłam.
Dotyczyło wstawiania obrazków. I potrafię to robić właśnie dzięki kolegom i koleżankom. Ale to było wybiórczo, bardzo zależało mi na wstawianiu obrazków i od tego zaczęłam. A powinnam poznawać powoli od podstaw , iść krok po kroku, szczegół po szczególe.A teraz co ?, piszę posty, wklejam te obrazki,
a nie znam zupełnie podstawowych spraw.Jak widzisz z powyższego postu do Tadeusza - nie wiem jak rozpoznaje się czy wiadomość priv. wysiałam , czy nie.Nawet swego profilu nie potrafię uzupełnić.Głupiego błędu , w nazwie miasta, przy postach nie umiem poprawić,do pewnego punktu dojdę i czegoś tam nie zrozumiem , i koniec.
Gerhatku, mówisz, że wszyscy są chętni do pomocy, częściowo to prawda,
ale ileż to miałam przypadków, kiedy w trakcie pisania postów czy na privie
mówiłam , że czegos tam nie rozumiem ,czy nie wiem jak coś tam wykonać i...zostawało bez echa.Np, taka prosta sprawa, która była powodem napisania postu do Tadeusza., ---czy po wysłaniu wiadomości na priv.
wiadomość dotarła do adresata, czy poleciała w kosmos - co najmniej na trzy zapytania , czy mozna po czyms tam poznać, nie otrzymałam odpowiedzi. I jak widać z uwagi Tadeusza do teraz tego nie wiem. JA NIE MAM SPECJALNYCH PRETENSJI , ŻE DANE OSOBY NIE ODPOWIEDZIAŁY, DLA NICH TO PEWNIE BYŁO BARDZO NIE ISTOTNE PYTANIE,ZA BŁACHE BY ODPOWIADAĆ.Ale NIE DLA MNIE.
Takich " błachych " nie wiadomych mam masę.I co Gerhatku...miała bym zanudzac nimi koleżeństwo.O jedną dwie rzeczy można zapytać , ale nie prawie o wszystko.Chciał byś abym np. Ciebie takimi pytankami zasypywała?
No widzisz.
A gdy by to były lekcje płatne, zaczęła bym od ABC..jako początkująca , bez wyrzutów sumienia , pomału zdobywała bym potrzebną mi wiedzę.
Nareście...:D

Jolinko
nie martw się, że masz dużo problemów "komputerowych". Ja też jestem poczatkujący i dobrze to rozumiem. Dlatego chciałem zaproponować moją pomoc, na tyle na ile potrafię. Problem z podpowiedziami polega na tym, że pisząc posta (w okienku edytora) podpowiadający nie ma możliwości sprawdzania na bieżąco, jakie czynności trzeba wykonać. Podpowiedź pisze się więc z konieczności z pamięci, a pamięć jak to pamięć bywa zawodna i czasem o czymś się zapomni.
Zróbmy próbę wypełnienia profliu. 1) najpierw trzeba się zalogować bo inaczej profil nie da się otworzyć, 2) pokazuje się lista, z której trzeba wybrać "Mój profil", 3) kiedy profil się już otworzy trzeba wypełnić co można, 4) na końcu trzeba potwierdzić wpisane dane, aby je zapamiętać.
To na razie tyle. Jeżeli jeszcze nie masz wypełnionego profilu, to spróbuj go wypełnić i pytaj, pytaj, pytaj ...
Pamiętaj, że Klubowicze chętnie sobie nawzajem pomagają, ale w tłoku czsem jakieś prośby pozostają po prostu niezauważone i nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Ważne też jest, abyś swoje posty zamieszczała zawsze w tym samym wątku (temacie), bo w przeciwnym razie Twoje posty mogą zostać niezauważone i nie dostaniesz odpowiedzi.