PDA

View Full Version : Czy seniorzy są potrzebni? Opinie Polaków - komentarze


zosinek
20-11-2009, 01:15
Komentarz do artykułu: Czy seniorzy są potrzebni? Opinie Polaków (http://www.senior.pl/147,0,Czy-seniorzy-sa-potrzebni-Opinie-Polakow,7535.html)
--------------------
Na ostatnie zdanie tego artykułu jestem oburzona!Jeśli ktoś tak uważa to musi młodo umrzeć aby nie być starym.Inaczej też będzie musiał korzystać z leczenia i "pochłaniać" więcej pieniędzy.Przecież większość ze starszych ludzi przepracowała wiele lat i zapracowała sobie na te wydatki.

eledand
20-11-2009, 06:03
Wszyscy Ludzie około 6o-tki powinni pracować do upadłego i o Emeruturze nie myśleć.
Powinni zaraz kupić trumne bo nasi Rządzący mieliby więcej pieniedzy do swoich kies.
A starego trzeba leczyć a wiecie przeciez że Kasa Fnduszu Zdrowia jest Pusta.
Ciekawe kto te pieniądze przewalił.Dostajemy głodowe Renty.

Może każdy Emeryt powinien dostać z Urzędu utrzmywać ze dwóch Bezdommych.
Dobry pomysł dla rządzących.

Zdzisia
20-11-2009, 07:39
Ależ dużo goryczy w tych postach.Ale nie znam czasu,o którym można by powiedzieć,że emeryta stać na dobre życie.Żartujemy z sąsiadami emerytami,że teraz zamiast na stroje i przyjemności wydajemy pieniądze na lekarstwa. Starsi ludzie od zawsze byli trochę obciążeniem dla społeczeństwa i rodziny,ale takie jest życie i grunt to się nie przejmować za bardzo. O!:D

Jadzia_G
20-11-2009, 09:11
Przykro gdy człowiek po wielu latach pracy musi czytać, że jest ciężarem dla społeczeństwa. Tak jak już pisaliście - każdy z nas przez te wszystkie przepracowane lata płacił składki i gdzie te pieniądze się podziały.....między innymi na te ZUS-owskie pałace każdy budynek ZUS wypasiony i za czyje pieniądze- ja się pytam. Ale szkoda nerwów. Uśmiechu życzę wszystkim emerytom i pogody ducha - bo co innego nam pozostaje.:D

Rozia
20-11-2009, 15:15
Nie,nie sa!

jip
20-11-2009, 15:28
"Zdecydowana większość badanych (87%) uważa, że seniorzy są społeczeństwu potrzebni." wiec tak nie bardzo wiem czemu gderacie, przecież większość z tych co uważa, że nie potrzebni - to "Co ciekawe, sami seniorzy częściej, niż młodzi ankietowani uważali, że ludzie starsi są dla społeczeństwa raczej obciążeniem"
no więc to gderanie dla gderania?, przecież naturalne i taka kolej rzeczy, że my utrzymywaliśmy naszych seniorów i oni byli w jakimś sensie dla nas obciążeniem, a nas utrzymują nasi potomkowie, i gderać na to sens żaden, tym bardziej, że badania wykazują, że źle nie jest, więc? po co to?....

Kontousuniete
20-11-2009, 15:44
Przykro gdy człowiek po wielu latach pracy musi czytać, że jest ciężarem dla społeczeństwa. ............ każdy budynek ZUS wypasiony i za czyje pieniądze- ja się pytam. Ale szkoda nerwów. Uśmiechu życzę wszystkim emerytom i pogody ducha - bo co innego nam pozostaje.:D

Obciążeniem, to sa te łapserdaki, które szarogęsząc się, rozdajac na lewo i prawo publiczna kasę i ze swoich miejsc pracy, robia sacrum własnej pychy i prózności.
A Ty Jadwiga takimi łapsami sie nie przejmuj.Potrzebna jestes napewno.

Jadzia_G
20-11-2009, 16:06
Obciążeniem, to sa te łapserdaki, które szarogęsząc się, rozdajac na lewo i prawo publiczna kasę i ze swoich miejsc pracy, robia sacrum własnej pychy i prózności.
A Ty Jadwiga takimi łapsami sie nie przejmuj.Potrzebna jestes napewno.
No - pocieszyłeś mnie, bo juz myślałam że ...pora umierać- żeby ZUS-owi nie przysparzać problemów.Pozdrawiam wszystkich emerytów - i na złość IM - życie 100 lat a nawet dłużej.

araad
20-11-2009, 17:56
A co do tego ma Zus tu decyduje biologia Senior w sensie biologicznym jest szkodnikiem i zbędnym elementem systemu.Swoje już zrobił a teraz tylko konsumuje.To ze młodzi twierdzą ze Seniorzy są potrzebni mnie nie dziwi a co mają powiedzieć ? Tzw poprawność.Tak więc nie marudzić nie dzielić włosa na czworo nie poprawiać świata bo świat ma w nosie nasze archaiczne pomysły ale korzystać z tego co mamy bo przecież nie ma dobrego czasu na śmierć.
Ps Ciekawe czy od smędzenia na Zus zwiększą się emerytury trzeba było myśleć o emeryturze 40 lat wcześniej

babciela
20-11-2009, 18:16
jeżeli ktos ma jakieś pytania odnosnie badan,leczenia- bardzo prosze na priv. Emeryt, jak każdy inny ma prawo do każdego badania, leczenia, bez względu na wiek.W przupadku wątpliwosci proszę j/w.

jip
20-11-2009, 18:52
http://images37.fotosik.pl/224/f2195bdd3719cdbb.jpg

Jadzia_G
20-11-2009, 19:04
A co do tego ma Zus tu decyduje biologia Senior w sensie biologicznym jest szkodnikiem i zbędnym elementem systemu.Swoje już zrobił a teraz tylko konsumuje.To ze młodzi twierdzą ze Seniorzy są potrzebni mnie nie dziwi a co mają powiedzieć ? Tzw poprawność.Tak więc nie marudzić nie dzielić włosa na czworo nie poprawiać świata bo świat ma w nosie nasze archaiczne pomysły ale korzystać z tego co mamy bo przecież nie ma dobrego czasu na śmierć.
Ps Ciekawe czy od smędzenia na Zus zwiększą się emerytury trzeba było myśleć o emeryturze 40 lat wcześniej
Odsyłam Cię do # 11 - nic dodać - nic ująć.

grasja
23-11-2009, 18:14
Witam1 Jestem tu pierwszy raz i z usmiechem na twarzy nucę sobie///, .choć szron na glowie,choć nie to zdrowie,,lecz w sercu ciągle maj/// Ciesze się z kazdej chwili dnia,,nie myslę za duzo//i aby tak dalej, Serdecznie pozdrawiam.

Jadzia_G
23-11-2009, 19:00
Witam1 Jestem tu pierwszy raz i z usmiechem na twarzy nucę sobie///, .choć szron na glowie,choć nie to zdrowie,,lecz w sercu ciągle maj/// Ciesze się z kazdej chwili dnia,,nie myslę za duzo//i aby tak dalej, Serdecznie pozdrawiam.
Witaj w Klubie no i to jest właśnie sposób na życie - poczucie humoru. Pozdrawiam.:)

senior A.P.
29-11-2009, 11:40
Na pytanie tematu nalezy odpowiedziec komu seniorzy sa potrzebni a komu nie Zaczniemy moze od najblizszych czyli wlasnych dzieci.
Chyba seniorzy zauwazyli czy dzieci ich kochaja i jak .Czy na milosc i powazanie sobie zasluzyli .To przeciez wynika z wychowania ,edukacji i wszelkiego wysilku jakie w to wlozyli .

Pozniej mozna przejsc do uwarunkowan ustrojowych - jak w danym ustroju panstwo i jego rzad traktuje swoj narod emerytalny.

A na koniec ustalic jeszcze jak spedzilismy wlasne zycie aby sobie zapewnic starosc godna i wynikajaca z wlasnej filozofii zycia.
Czy zylismy aby tylko byc ,zapominajac ,ze na starosc trzeba jeszcze cos miec !
W tych aspektach rozwinmy dyskusje.

Adekwatne jest i tu przyslowie (pytajace i twierdzace) : "Czemus biedny ? Bo jestes glupi ! "

karab
29-11-2009, 12:38
Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji jako strona "młodych". Nie uważam, żeby seniorzy byli zbędną grupą, obciążającą społeczeństwo. I nie mówię tego ze względu na konwenanse. Uważam, że wiek senioralny, tak jak każdy inny, jest wiekiem rozwojowym. Seniorzy mają wiele umiejętności i, że się tak wyrażę, "zdobyczy rozwojowych", jakich nie posiadają ludzie w innym wieku. To fakt, że biologiczne starzenie ma miejsce, ale zupełnie błędnie kojarzy się seniorów z inwalidami, którzy nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. To jest pewien stereotyp, niestety powszechnie obecny w świadomości wielu ludzi. Osobiście znam wielu seniorów, którzy spędzają czas bynajmniej nie bezproduktywnie i bynajmniej nie bez korzyści dla społeczeństwa. Myślę, że my, młodzi, popełniamy ten błąd, że nie potrafimy dostrzec potencjału seniorów i dobrze go wykorzystać z pożytkiem dla obu stron.

wankabor
29-11-2009, 14:40
Na pytanie tematu nalezy odpowiedziec komu seniorzy sa potrzebni a komu nie .

Pozniej mozna przejsc do uwarunkowan ustrojowych - jak w danym ustroju panstwo i jego rzad traktuje swoj narod emerytalny.

.

"
Seniorzy są bardzo potrzebni KK bo są im posłuszni, oddają im ostatnie grosiki (za przykładem ewangelicznej wdowy), biorą udział w wyborach, głosując jak ksiądz przykazał na czele z Rydzykiem; złego słowa na żadnego księdza nie powiedzą chociażby byli przestępcami czy zboczeńcami itd itp.No ! z pewnością są mało potrzebni państwu polskiemu bo nadmiernie obciążają budżet, biorąc emerytury i przesiadują w placówkach służby zdrowia ( tu ja się zaliczam) Generalnie, teraz państwo nie ma ze mnie żadnego pożytku. Pewnie uważa mnie za pasożyta, a to że pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS nie ma dla nich znaczenia. Czy mam takich rządzących lubić czy nienawidzić? oto jest pytanie.

jip
29-11-2009, 14:56
Seniorzy są bardzo potrzebni KK bo są im posłuszni, oddają im ostatnie grosiki (za przykładem ewangelicznej wdowy), biorą udział w wyborach, głosując jak ksiądz przykazał na czele z Rydzykiem; złego słowa na żadnego księdza nie powiedzą chociażby byli przestępcami czy zboczeńcami itd itp.No ! z pewnością są mało potrzebni państwu polskiemu bo nadmiernie obciążają budżet, biorąc emerytury i przesiadują w placówkach służby zdrowia ( tu ja się zaliczam) Generalnie, teraz państwo nie ma ze mnie żadnego pożytku. Pewnie uważa mnie za pasożyta, a to że pracowałam 45 lat i płaciłam składki na ZUS nie ma dla nich znaczenia. Czy mam takich rządzących lubić czy nienawidzić? oto jest pytanie.
Czemu tak zrzędzisz ? lubią KK i Rydzyka ich problem, ktoś Ci to powiedział, że chcą Cie zlikwidować, że nie zapewnią Ci pomocy lekarskiej, chociaż przy takim zrzędzeniu współczuję lekarzom, większość z nas pracowała po 40 i kilka lat, jakąś emeryturę przy 45 latach sobie wypracowali i myślę, że nie głodową, chyba, że mówisz iż pracowałaś 45 lat a w sumie normalnej pracy było wiele mniej......albo wymagania masz nad wyrost... No i zamiast narzekac wpadnij na Andrzejkową zabawę...

wankabor
29-11-2009, 15:26
Czemu tak zrzędzisz ? lubią KK i Rydzyka ich problem, ktoś Ci to powiedział, że chcą Cie zlikwidować, że nie zapewnią Ci pomocy lekarskiej, chociaż przy takim zrzędzeniu współczuję lekarzom, większość z nas pracowała po 40 i kilka lat, jakąś emeryturę przy 45 latach sobie wypracowali i myślę, że nie głodową, chyba, że mówisz iż pracowałaś 45 lat a w sumie normalnej pracy było wiele mniej......albo wymagania masz nad wyrost...
Wybacz, zrzędzę bo mam już 70+ lat, a takim to więcej wolno. Emeryturę mam wystarczającą na wszystkie moje potrzeby nawet mam superatę. Abyś nie posądzał mnie bumelanctwo to zapewniam Cię,że do emerytury mam zaliczone nie tylko 45 lat rzeczywistej uczciwej pracy, ale jeszcze doliczono mi 5 lat nieskładkowych uwzględniając studia dzienne, czyli w sumie mam zaliczone 50 lat. A to czy ktoś lubi KK i Rydzyka to nie tylko ich problem , ale mój również, bo jak za namową Rydzyka, władze przejmie ortodoksyjna katoprawica, to ja i mnie podobni ,będziemy okrutnie zniewoleni. Czasem jak zdarzy mi zrzędzić to ignoruj mnie, szkoda Twoich nerwów. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. Wanda

jip
29-11-2009, 15:31
Wybacz, zrzędzę bo mam już 70+ lat, a takim to więcej wolno. Emeryturę mam wystarczającą na wszystkie moje potrzeby nawet mam superatę. Abyś nie posądzał mnie bumelanctwo to zapewniam Cię,że do emerytury mam zaliczone nie tylko 45 lat rzeczywistej uczciwej pracy, ale jeszcze doliczono mi 5 lat nieskładkowych uwzględniając studia dzienne, czyli w sumie mam zaliczone 50 lat. A to czy ktoś lubi KK i Rydzyka to nie tylko ich problem , ale mój również, bo jak za namową Rydzyka, władze przejmie ortodoksyjna katoprawica, to ja i mnie podobni ,będziemy okrutnie zniewoleni. Czasem jak zdarzy mi zrzędzić to ignoruj mnie, szkoda Twoich nerwów. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. Wanda
Przestań, masz swoje poglądy, ja swoje, Rydzyka też nie lubię i cieszę się, że Ci emerytura wystarcza, też tak mam, ale też mam tak, że trochę mnie wkurza zrzędzenie, jak uraziłem to wybacz, Kaczyńskich też nie lubię a myślę, że przejęcie władzy in się nie uda, i nie martw się na zapas...również wszystkiego co miłe...:D

wankabor
29-11-2009, 15:46
Przestań, masz swoje poglądy, ja swoje, Rydzyka też nie lubię i cieszę się, że Ci emerytura wystarcza, też tak mam, ale też mam tak, że trochę mnie wkurza zrzędzenie, jak uraziłem to wybacz, Kaczyńskich też nie lubię a myślę, że przejęcie władzy in się nie uda, i nie martw się na zapas...również wszystkiego co miłe...:D
Ależ nie uraziłeś mnie, nawet mam satysfakcje, bo pewne poglądy na łączą, coś przecież może nas dzielić. Serdeczne dzięki za pocieszenie i dobrą radę , chyba mniej będę się martwić na zapas o moją przyszłość. Zdrówka.

jip
29-11-2009, 15:52
Ależ nie uraziłeś mnie, nawet mam satysfakcje, bo pewne poglądy na łączą, coś przecież może nas dzielić. Serdeczne dzięki za pocieszenie i dobrą radę , chyba mniej będę się martwić na zapas o moją przyszłość. Zdrówka.
No to zdrówko:
http://images45.fotosik.pl/233/e039080c319f2a23.jpg
aroniówka...

wankabor
29-11-2009, 16:25
No to zdrówko:
aroniówka...
Aroniówka wspaniała, dziękuję. Ach! jaki miły happy end.

bogdanaster
29-11-2009, 19:13
Ponieważ w treści Twoich postów często pojawia się prostokącik z czerwoną literką x chciałbym zapytać co się za tym kryje. Próbowałem bezskutecznie klikać na ten prostokącik, ale bez rezultatu. Bądź tak dobra i spróbujmy tę rzecz wyjaśnić. Ty też pewnie wolałabyś, aby zamiast zagadkowych prostokącików pojawiało się w tym miejscu to właśnie co sobie zaplanowałaś.

Jadzia_G
30-11-2009, 06:32
Ponieważ w treści Twoich postów często pojawia się prostokącik z czerwoną literką x chciałbym zapytać co się za tym kryje. Próbowałem bezskutecznie klikać na ten prostokącik, ale bez rezultatu. Bądź tak dobra i spróbujmy tę rzecz wyjaśnić. Ty też pewnie wolałabyś, aby zamiast zagadkowych prostokącików pojawiało się w tym miejscu to właśnie co sobie zaplanowałaś.
Wczoraj odpowiedziałam Ci, ale niestety mój # uleciał w nieznanym kierunku. No więc krótko jeszcze raz wyjaśniam - że to jest jakieś nieporozumienie - podejrzewam że ktoś się podszył podemnie - ale mam to w nosie. Pozdrawiam i życzę zdrówka i pogody ducha.

BarbaraK
30-11-2009, 12:11
Wczoraj odpowiedziałam Ci, ale niestety mój # uleciał w nieznanym kierunku. No więc krótko jeszcze raz wyjaśniam - że to jest jakieś nieporozumienie - podejrzewam że ktoś się podszył podemnie - ale mam to w nosie. Pozdrawiam i życzę zdrówka i pogody ducha.
Jadziu to jest coś z mottem ,tak mi się zdaje.MKoże nie zapisałaś zmian?Nie wiem dywaguję.

jasinek123
30-11-2009, 13:42
jip
faktycznie dwa razy przeczytaj
zanim coś napiszesz
pamiętaj słowo pisane więcej boli
jak pięść !!

jip
30-11-2009, 14:13
jip
faktycznie dwa razy przeczytaj
zanim coś napiszesz
pamiętaj słowo pisane więcej boli
jak pięść !!
Nie bardzo rozumiem, co Cię boli? staram się bardzo wolno pisać, ale jak coś nie tak to wyłuszcz i pogadamy ...spokojnie... a dla spokojności możemy nawet po nalewce skosztować...

inka-ni
30-11-2009, 15:24
No to Panowie po co gadanie ja za komuny, bo dlugo bylam sama jak cos chcialam zaltwic, to nie do kierowników dzwonilam, a do fachmanów i po kilelszeczku nalalam i szybko zalatwialam.Nie potrzba bylo duzych lapówek.
http://www.iv.pl/images/lv300cqr1b959026wsyj.gif (http://www.iv.pl/viewer.php?file=lv300cqr1b959026wsyj.gif)

zosinek
01-12-2009, 01:00
A jednak jesteśmy potrzebni no bo dla kogo byłby KSC?

jagusia1
02-12-2009, 22:55
Głupie pytanie! Zależy jakie kryterium się przyjmie co
do przydatności kogokolwiek.

ula49
02-12-2009, 23:03
Seniorzy są potrzebni żeby miał kto opiekować się (awaryjnie) wnukami no i mają emeryturki i czasem mogą wspomóc wnuczków....pozdrawiam wszystkich seniorków bardzo serdecznie.....

araad
03-12-2009, 19:20
Ula przywracasz mi wiarę byłem przekonany ze Senior to balast , ale masz rację to co napisałaś świadczy ze faktycznie Senior bywa przydatny.Ja dodam jeszcze ze przydają się w czasie wyborów jako głos wyborczy niekoniecznie świadomy a wręcz wskazane jest zeby nie wiedział co robi i drugie zastosowanie Seniora jakie widzę to jako nosiciel sztandarów na uroczystościach ku czci, taka paprotka dla vipów.

Zdzisia
04-12-2009, 13:50
Głupie pytanie! Zależy jakie kryterium się przyjmie co
do przydatności kogokolwiek.
Głupie pytanie?! Nie. Kryterium przydatności? - Przydatni jesteśmy wtedy,gdy nie żyjemy tylko dla siebie i pomagamy innym w różny sposób. W zależności od naszych możliwości.

ankaka52
04-12-2009, 14:06
eh..... duzo by pisać ..... ale widzę że czarnowidztwa nie popieracie wiec zamilknę.
Podziwiam niektórych za ten optymizm. :)

ula49
04-12-2009, 20:04
I to jest prawda,że póki żyjemy starajmy się być potrzebni nawet jako głos wyborczy......pozdrawiam serdecznie.....

zosinek
04-12-2009, 22:48
To czy jesteśmy potrzebni mniej czy więcej zależy w duzej mierze od nas samych.Ważne jest jak sami sie spostrzegamy.

zielona_alicja
10-12-2009, 20:47
Ja tez jestem takiego zdania. Jesli my bedziemy czuli sie niepotrzebni - inni takze beda nas tak postrzegac. Jesli bedziemy pelni zycia - inni na pewno to zauwaza