PDA

View Full Version : Pacjent u $pecjalisty


Mavronka Freydis
20-11-2009, 14:10
Ten watek bedzie poswiecony pamieci pacjentow, ktorzy stracili zycie w wyniku popelnionych bledow lekarskich . Szacuje sie, ze w wyniku nieprawidlowego leczenia umiera rocznie kilkanascie tysiecy pacjentow. Drugie tyle doznaje powaznego uszczerbku na zdrowiu.
Dane statystyczne ktore podaja Izby Lekarskie drastycznie zanizaja prawdziwa liczbe poszkodowanych. Gdyby porownac cyfry podane przez Izby Lekarskie i odniesc je do analogicznej ilosci pacjentow w USA czy Szwecji to by sie okazalo, ze w Polsce popelnia sie 200 razy mniej bledow lekarskich niz w tych krajach. Izby Lekarskie zaprzestaly podawania danych dotyczących statystyki orzeczen Sądow Lekarskich.
Uwazam, ze ukrywanie prawdziwej ilosci bledow lekarskich jest perfidnym dzialaniem wymierzonym przeciwko pacjentom.

http://www.sppnn.org.pl/IZBYLEK/statystyka/st_sl98_99_pliki/biul2_8.jpeg

Czasopismo "Sluzba zdrowia" zamiast integrowac srodowisko medyczne z pacjentami udziela porad lekarzom lapownikom jak sie zachowac w czasie nalotu CBA http://www.trendomierz.net/show/4423694/dziwne-rady-medycznego-czasopisma-lekarze-lapownicy-zjadajcie-karty-sim.html

jasinek123
20-11-2009, 14:25
Mawronko
z ciekawością zajrzałem na twój wątek
jest oky!
ale odsyłasz na link
zaglądam i co ?
handluj złotem teraz
bo możesz stracić
jak wiarygodność czemu to służy!!

Mavronka Freydis
20-11-2009, 15:05
Mawronko
z ciekawością zajrzałem na twój wątek
jest oky!
ale odsyłasz na link
zaglądam i co ?
handluj złotem teraz
bo możesz stracić
jak wiarygodność czemu to służy!!
Sprawdzilam link i wszystko dziala. Moze masz problem z przegladarka? Kliknij ten link http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article208597/Lekarze_lapownicy_zjadajcie_karty_SIM.html#reqRss

Mavronka Freydis
20-11-2009, 15:24
Bede w tym watku pietnowala lekarzy, ktorzy narazaja zycie i zdrowie pacjetow. Ludzi, ktorzy traktuja swoj zawod wylacznie jako wysokodochodowy biznes. Ludzi bez zasad i skrupulow.
Zaczne od pijanego laryngologa z karetki pogotowia, ktory przyjechal do chorego dziecka. http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,4601076.html
I nastepne kwiatki z tej samej laki http://www.tvn24.pl/12690,1558091,0,1,pijani-lekarze-na-dyzurze,wiadomosc.html Pijani i pod wplywem narkotykow http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/pijany+lekarz Pijani lekarze nie traca pracy http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/rzeszow/news/pijani-lekarze-nie-traca-pracy,1098172

Mavronka Freydis
20-11-2009, 17:35
Pijani lekarze na pogotowiu, w przychodni, szpitalu czy przy operacjach. Eee tam przeciez pija wszyscy, wiec czemu lekarze mieliby byc inni? - Bo domagaja sie wiekszego szacunku niz budowlancy. Bo odpowiadaja za zycie pacjentow. Bo gegaja ciagle o etyce, o przysiedze Hipokratesa i jeszcze innych bzdetach, w ktore sami chyba nie wierza. Etyka. Kon by sie usmial. A tu plakac trzeba. Hipokratesem ktos buzie wyciera a tu co? Pediatrzy dokonywali eksperymentow medycznych na chorych dzieciach! Gdzie w Auschwitz? - Nie w Klinice Pediatrii we Wroclawiu. -No to pewnie konowaly siedza w wiezieniu? Nie, dalej pracuja i maja sie dobrze. Ukarana zostala lekarka, ktora to ujawnila, dr Szychowska. Ukarala ja ta sama Izba Lekarska, ktora falszuje statystyke w sprawie popelnianych bledow lekarskich.
Paragraf 52 kodeksu etyki lekarskiej calkowicie zakazuje krytykowania kolegow. To jest wlasnie ta etyka!

B.B.
21-11-2009, 11:16
Chyba sie zaloguj na jakims medycznym forum , bo rzecz w tym zapewne , by czytała Twoje , jak to piszesz " piętnowanie ", sluzba zdrowia,a tak to para w gwizdek...

Mavronka Freydis
22-11-2009, 06:56
"W Polsce, popełnia się co najmniej 20 tys. błędów lekarskich rocznie. Nie widząc szans na wygranie sprawy, obawiając się wrogości środowiska lekarskiego tylko ok. 2 tys. osób wnosi pozwy sądowe, zawiadamia prokuratury, lub wnosi skargi do Izb Lekarskich."
"W polskim systemie prawa na poszkodowanym, chorym, nie mającym wiedzy medycznej człowieku, który spał lub był nieprzytomny w czasie operacji, spoczywa obowiązek przeprowadzenia dowodu iż wyrządzono mu krzywdę. Ma to uczynić na podstawie dokumentacji medycznej która często bywa fałszowana by bronić sprawcy. Korzystając z opinii biegłych znajomych lub solidaryzujących się zawodowo ze sprawcami nieszczęścia."

Mavronka Freydis
25-11-2009, 09:52
Dane powstały w oparciu o zakończone bądź trwające śledztwa i procesy dotyczące korupcji w polskiej służbie zdrowia

500-1000 zł - załatwienie miejsca w Centrum Onkologii w Warszawie
5000 zł - operacja kardiochirurgiczna w szpitalu w Białymstoku
8000 zł - komplet dokumentacji medycznej uprawniającej do otrzymania renty w Gorzowie Wlkp.
od 1000 zł - zabieg cesarskiego cięcia wykonany przez "sławę medyczną" we Wrocławiu
150 zł - załatwienie zwolnienia lekarskiego w Działdowie
od 1000 zł - operacja przepukliny i żylaków w szpitalu w Zamościu
700 zł - ominięcie kolejki w przyjęciu do szpitala w Lublinie
150 zł - zastrzyki w stawy kolanowe wykonywane przez lekarza w Lesku
150 zł - wystawienie lewego zaświadczenia do ZUS w Przemyślu
10 000 zł - operacja neurochirurgiczna we Wrocławiu
150 zł - przyjęcie na oddział ortopedii w szpitalu w Kielcach
13 000 zł - operacja na sercu w szpitalu w Warszawie
100 zł - załatwienie zwolnienia lekarskiego w Polanicy
200-1000 zł - "lepsza" opieka w szpitalu w Sosnowcu
15 000 zł - operacja ortopedyczna i "lepsza opieka" po zabiegu w Poznaniu
1300-4000 zł - przyspieszenie operacji na kręgosłup w Lublinie
1300 zł - operacja kamieni nerkowych w szpitalu Busku-Zdroju
5000 zł - - przyjęcie na oddział neurochirurgii na Dolnym Śląsku
100 zł - zdjęcie szwów pooperacyjnych w szpitalu we Wrocławiu

albert
25-11-2009, 11:11
Proponuje poczytac wypowiedzi pacjentow

http://www.rankinglekarzy.pl/

RankingLekarzy.pl, Opowiedz o swoim lekarzu.

Wycinki z tendecyjnej i jednokierunkowo nastawionej prasy - odpuscmy sobie. :mad: W rekach lekarzy sa nasze zycia i dzieki im za tym.
Nie zapominajmy, ze lekarz tez CZLOWIEK.

albert
25-11-2009, 11:30
Lekarze z którymi ja miałem, mam kontakt oceniam też bardzo na plus, nigdy za nic nie płaciłem.... a sytuacje różne były... więc myślę, że daj już sobie spokój z wyszukiwaniem tego co złe, bo wszędzie znajdziesz ludzi różnych i biorących i dających i dobrych i złych, porównaj siebie i babcięelę - dwa różne charaktery...

Nie mozna porownywac czarnego z bialym. Zreszta, to co napisales i tak nie dotrze! Za duzo wymagasz.;)

bronczyk
25-11-2009, 18:46
Jakoś nie widzę nazwisk pacjentów zabitych przez lekarzy. Są tylko insynuacje prasowe o łapówkach. Czy pamięć o zmarłych tak mamy czcić? Nadal nie wiem czemu wątek ma taki tytuł.

albert
25-11-2009, 19:36
Pediatrzy dokonywali eksperymentow medycznych na chorych dzieciach![/B] Gdzie w Auschwitz? - Nie w Klinice Pediatrii we Wroclawiu. -No to pewnie konowaly siedza w wiezieniu? Nie, dalej pracuja i maja sie dobrze. Ukarana zostala lekarka, ktora to ujawnila, dr Szychowska. Ukarala ja ta sama Izba Lekarska, ktora falszuje statystyke w sprawie popelnianych bledow lekarskich.
Paragraf 52 kodeksu etyki lekarskiej calkowicie zakazuje krytykowania kolegow. To jest wlasnie ta etyka!

"...W latach 2000-2004 grupa znanych izraelskich lekarzy eksperymentowała na starszych osobach (w wieku od 67 do 102 lat). Wśród nich były także ocalałe ofiary... holokaustu.
Jak informuje RzePa, stosowano na nich testy leku pobudzającego apetyt, podczas których głodzono pacjentów, ściągano mocz bezpośrednio z pęcherza, stosowano wielokrotne przedawkowywanie leków i ryzykowne zabiegi chirurgiczne.

W jakim celu lekarze to czynili? Przede wszystkim zadecydowała chęć kariery oraz istnienia w medycznych periodykach. Zaś tak naprawdę chodziło o to, że eksperymenty medyczne na ludziach są znacznie bardziej wartościowe niż na zwierzętach.

Ciekawe wnioski cisną się na usta, ale chyba najważniejszy jest ten, że czasami różnica między katem a ofiarą jest nieuchwytna..."

http://samotny.salon24.pl/119189,hitlerowskie-eksperymenty-medyczne-w-izraelu


Nie tylko w Polsce sa eksperymenty....indziej rowniez....jak poszukacie w net, znajdziecie dziesiatki stron na ten temat.

Przestancie napadac na polskich lekarzy i na wszystko co jest polskie.

jip
25-11-2009, 19:43
Nie mozna porownywac czarnego z bialym. Zreszta, to co napisales i tak nie dotrze! Za duzo wymagasz.;)
Przepraszam trochę mi się namieszało, post wywaliłem, nie Ciebie miał dotyczyć i nie Ciebie chciałem przyrównać do babcieli, no cóż maja wina przepraszam...

albert
25-11-2009, 19:49
Przepraszam trochę mi się namieszało, post wywaliłem, nie Ciebie miał dotyczyć i nie Ciebie chciałem przyrównać do babcieli, no cóż maja wina przepraszam...

Ja z koleju dobrze odczytalem i nigdy mi nie wpadlo do glowy, ze post byl skierowany do mnie. Nie przejmuj sie. Jak widzisz moje szare komorki maja sie dobrze.

Ciag dalszy z serii eksperymentow lekarskich, troche inny kierunek - za Wielka Woda.

Eksperymenty w Tuskegee...czy tylko? Szczegoly w linku:

http://www.zb.eco.pl/zb/163/usa.htm

Mavronka Freydis
26-11-2009, 06:20
"Profesor dostał grant w wysokości przeszło 300 tys. zł z Komitetu Badań Naukowych na przeprowadzenie w katedrze genoterapii bydgoskiego Collegium Medicum eksperymentu na 20 pacjentach chorych na raka mózgu."

Najlepiej okrasc zdesperowanych, w mysl przyslowia "tonacy chwyta sie brzytwy"
"Gazeta Wyborcza" opublikowała reportaż, w którym ujawniliśmy, że prof. Trojan jeździł po Polsce i proponował rodzicom dzieci chorych na raka opracowaną przez siebie terapię. Za leczenie brał 16 tys. zł. - Nie miał prawa oferować swoich usług za pieniądze, zwłaszcza że nie ma żadnych dowodów na skuteczność jego szczepionki - mówi prof. Miścicka-Śliwka."

Mavronka Freydis
26-11-2009, 06:33
Proponuje poczytac wypowiedzi pacjentow

Z podanego przez Ciebie linku wybralam pierwsza wypowiedz.

"Dodam jeszcze, że byłem z dzieckiem u tego pana cztery razy w przeciągu trzech tygodni zapłaciłem 400 zł plus leki drugie czterysta razem 800 zł i skończyło się wizytą u innego lekarza, który wysłał dziecko do szpitala ponieważ diagnoza pana Dębickiego była błędna i zagrażała życiu dziecka. Zastanówcie się dwa razy kiedy zdecydujecie się na wizytę u tego niby specjalisty."

Mavronka Freydis
26-11-2009, 07:04
Co mysla farmaceuci o lekarzach.
"Aleksandra mogłaby wymienić mnóstwo przykładów błędów na receptach. – Dla lekarzy wygodnie jest pisać nieczytelnie. Jeśli nie pamiętają nazwy leku, to wpisują dwie pierwsze litery i dopisują szlaczek. Założenie jest takie, że aptekarz i tak się domyśli, co autor miał na myśli – mówi farmaceutka. W praktyce okazuje się jednak, że nawet najlepszy znawca lekarskiego pisma nie jest jasnowidzem."

albert
26-11-2009, 09:36
Handel ludzkimi organami


Państwo izraelskie pośrednio przyznało, iż lekarze z Instytutu Medycyny Sądowej w Abu Kabir wycięli organy z trojga palestyńskich nastolatków zabitych przez dzielną Armię Izraela kilka dni temu. Konkretnie zaś – minister Zdrowia Nessim Dahhan, w odpowiedzi na pytanie arabskiego członka Knesetu, Ahmeda Teibi, rzekł iż “nie może zaprzeczyć” iż organy zabitych nastolatków zostały zuzyte do transplantacji lub badań naukowych.
Ahmed Teibi twierdzi, iż posiada wiarygodne dowody na to, iż izraelscy lekarze nagminnie stosują praktyki wycinania serca, wątroby i nerek z palestyńskich dzieci i młodzieży zabitej przez żołnierzy w rejonie Gazy i West Bank. Władze izraelskie z reguły przetrzymują ciała ofiar przez kilka dni bez żadnego wyjaśnienia. Izraelskie media przemilczają takie wypadki.
Źródła palestyńskie utrzymują, iż troje bezbronnych nastolatków zostało zabitych z zimną krwią i bez powodu, natomiast źródła izraelskie nie są zgodne między sobą w opisie, co się właściwie wydarzyło.
http://www.bibula.com/?p=11748

Co na to "nasz" prokurator forumowy?

Mavronka Freydis
26-11-2009, 12:50
40 tys. zł za chustę chirurgiczną w brzuchu dla Bogusławy Bajek z Korczowisk koło Kolbuszowej. Kobieta urodziła w Krakowie bliźnięta syjamskie. Przez rok po porodzie miała uporczywe bóle brzucha. Dopiero badanie USG wykazało guza wielkości pomarańczy. Kobietę w trybie pilnym operowano. W jej brzuchu lekarze znaleźli chustę chirurgiczną.

330 tys. zł odszkodowania i renty za śmierć Agnieszki Szpyt, która zmarła wskutek błędu lekarza. Kobieta poddała się laparoskopowemu usunięciu pęcherzyka żółciowego. Zabieg przeprowadził Zbigniew W., ordynator chirurgii Szpitala Powiatowego w Lubaczowie. Lekarz przebił aortę brzuszną i żyłę główną pacjentki.

657 tys. zł odszkodowania i 2 tys. zł comiesięcznej renty za spowodowanie śpiączki u Małgorzaty Korzenny. Tuż po urodzeniu córki w kolbuszowskim szpitalu, zapadła w śpiączkę. Niemożliwe jest nawiązanie z nią kontaktu. Szansa, że kobieta powróci do normalnego życia jest znikoma.

http://farm1.static.flickr.com/132/392087551_00211e1a20.jpg

admin
27-11-2009, 10:06
Użytkownicy albert i Mavronka Freydis są proszeni o stosowanie się w dalszej dyskusji (na tym i na innych wątkach) do zapisów regulaminu KSC (http://www.klub.senior.pl/informacje/t-regulamin-klub-senior-cafe-487.html). W przypadku uporczywego zamieszczania kolejnych postów niezgodnych z regulaminem, zostaną zastosowane konsekwencje w tymże regulaminie opisane.

babciela
27-11-2009, 11:59
Dziwię się adminowi, że pozwala p. Mavronce na takie ataki na lekarzy, na Polskę.P. Albert broni nas wszystkich i chwala mu za to...

admin
27-11-2009, 12:26
Posty nie są usuwane za zawartość merytoryczną a za niezgodność z regulaminem. W KSC nie moderuje/cenzoruje się wyrażanych opinii, o ile nie naruszają one polskiego prawa i regulaminu KSC. Gdyby usuwane były posty niezgodne z przekonaniami i upodobaniami moderatorów/administratorów, na forum pojawiałoby się najwyżej kilka wpisów dziennie. Przypominam o istnieniu funkcji "ignoruj" pozwalającej na uniknięcie czytania postów których nie chcemy widzieć.

babciela
27-11-2009, 12:34
Sam admin wie dobrze , że to nic nie daje, bo w odpowiedziach pojawiaja się posty osób, których nie chcemy czytac. ja juz raz zwrócilam uwagę na niestosownosc tytułu jednego z wątków, W tej chwili zwracam również uwage , że tytul zawiera litere, sugerująca symbol dolara. To jest zgodne z zasadami tego forum???

Mavronka Freydis
27-11-2009, 12:50
Jak rodza kobiety w Bielsku http://forum.polki.pl/archive/index.php/t-6865.html

Mavronka Freydis
27-11-2009, 12:52
"Kiedy byłam pierwszy raz w ciązy lekarz twierdził do drugiego miesiąca ciąży że nosze w sobie bliźnięta!!!

Potem zmieniłam lekarza i okazało się że nie........... nurodził sie tylko PIOTRUŚ."

admin
27-11-2009, 13:32
Cytaty to jakieś 10-20 procent postów użytkowników. Odpowiedzi w kwestiach osobistych w większości następują na "czyste" posty a nie cytaty wykorzystane przez innych użytkowników. Funkcja "ignore" jest używana niezwykle rzadko, znacznie rzadziej niż wynika to z publicznych deklaracji.

Symbol dolara nie jest zabroniony. Krytyczne opinie na temat dowolnej grupy zawodowej także nie. Jeśli konkretne posty naruszają regulamin lub czyjeś dobra osobiste, należy zgłaszać je jako naruszenie, w sposób przewidziany regulaminem.

Dla mnie EOT w niniejszym wątku, to nie miejsce do tego typu dyskusji.

Mavronka Freydis
27-11-2009, 16:09
Byly minister zdrowia, niezyjacy juz prof. Zbigniew Religa poinformowal, ze rocznie lekarze przyjmuja 5 - 7 miliardow zlotych lapowek. Wynika z tego, ze lekarzom w Polsce wcale sie tak zle nie wiedzie. http://biznes.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/500-zl-srednia-lapowka-dla-lekarza,825704


http://img.interia.pl/biznes/nimg/zdrowiepieniadzeRMFkw_mld_1303609.jpg

Mavronka Freydis
28-11-2009, 02:20
Lekarzy mozna zaliczyc do najbardziej skorumpowanej grupy zawodowej. 5 - 7 miliardow lapowek to wiecej niz 10% wszystkich panstwowych wydadkow na cala sluzbe zdrowia! Nalezy zaznaczyc, ze ogromna czesc tych wydatkow to sa i tak pensje dla lekarzy. Czy wogole istnieje jakas suma pieniedzy, ktora zaspokoilaby apetyt tego srodowiska? Do jakiego stopnia demoralizacji trzeba dojsc, zeby moc bez skrupulow wykorzystywac swoja zawodowa pozycje do osiagania takich zyskow. Jakby tego bylo malo czesc srodowiska lekarskiego nie odmawiala wspolpracy z kryminalistami i gangsterami. Za pieniadze mozna kupic kazdego lekarza chwalil sie mafiosi z Pruszkowa. http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/20;lekarzy;podejrzanych;o;swiadczenie;uslug;gangst erom,235,0,253419.html