PDA

View Full Version : Komferencja klimatyczna w Kopenhadze- Ty decydujesz


madeline
23-11-2009, 19:55
Na ziemi jest teraz cieplej niż kiedykolwiek podczas ostatnich 12 tysięcy lat. Do końca tego wieku, jeśli utrzymają się obecne trendy, temperatura na ziemi będzie wyższa niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dwóch milionów lat. Konsekwencje tych drastycznych wzrostów temperatury, spowodowanych przez spalanie paliw kopalnych będą katastrofalne: masowe wyginięcie gatunków roślin i zwierząt, susze, wzrost poziomu mórz i setki milionów uchodźców z obszarów, które znajdą się pod wodą.
Dziesięć najcieplejszych lat w historii światowych pomiarów temperatury zanotowano po 1990 roku. Wraz z nimi odnotowano zwiększającą się ilość ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak fale upałów, susze, ulewne deszcze, powodzie czy huragany.
W grudniu tego roku, w Kopenhadze ma zostać podpisane nowe porozumienie na rzecz ochrony klimatu. Od decyzji, które zostaną podjęte będzie zależała przyszłość naszej planety. Greenpeace domaga się, by porozumienie to gwarantowało fundusze dla państw rozwijających się na walkę ze skutkami zmian klimatycznych, ambitne cele redukcji emisji CO2 i całkowite powstrzymanie wycinki lasów tropikalnych do 2020 roku.
Ty Decydujesz - to akcja mobilizująca polityków do działania w kwestii ochrony klimatu i transformacji gospodarczej opartej na czystych technologiach. To głos wszystkich, którym zależy na życiu ludzi i zwierząt zagrożonych zmianami klimatu.

tadeusz50
23-11-2009, 20:15
O jak widzę Greenpeace do nas zawitało. Oni już wiedzą jak będzie temperatura na ziemi za sto lat. Jasnowidze??

senior A.P.
24-11-2009, 11:05
Klub Seniora jest goscinny i chwala mu za to.Podyskutowac mozemy o tym skad to "ocieplenie".
Ja uwazam ,ze na sloncu "zmienili palacza". Dobrze bedzie jak zacznie sie na swiecie wykorzystywac "sloneczne ciepelko" tak potrzebne seniorom.
Mlodzi chyba o to na calym swiecie zadbaja aby starym ludziom bylo cieplo.
A lodowce ?
No coz zawsze sie topily jak je przygrzalo ,nawet drink z lodem tez sie najpierw schladza a potem ociepla.
Najwazniejsze aby wszystko na tym globie odbywalo sie zgodnie z Prawami Natury,w ktore to tak obecnie ingeruje czlowiek !

madeline
25-11-2009, 16:19
"Ocieplenie klimatu obserwowane od połowy dwudziestego wieku różni się od prehistorycznych zjawisk tego typu - uważają naukowcy z Uniwersytetu Buffalo i Uniwersytetu Kolorado.

Geolodzy zbadali osady z jeziora arktycznego i odkryli, że nie są one podobne do tych z poprzednich okresów ocieplenia klimatu. Ma to być dowodem, że globalne ocieplenie nie tylko jest efektem działania natury ale także człowieka."

to fragment bardzo przekonującego artykułu.

Mam rodzinę więc nawet jeśli jedni naukowcy mówią tak a drudzy inaczej to wolę żyć ostrożnie i nie szkodzić . Jak tylko potrafię żyjemy ekologicznie i to na pewno nikomu nie zaszkodzi zaś odwrotne podejćie tak.

Podpisanie się pod petycją na stronie tydecydujesz.org da wyraz tego ilu osobom zależy by nie stać bezczynnie tylko działać :klaskac:

senior A.P.
26-11-2009, 12:22
Trzeba dodac ,ze to nie zwykli ludzie najbardziej szkodza naturze ale szkoda plynie z wymyslu naukowcow !
Nawet to,ze jedzac z papierowych talerzy odpada zmywanie naczyn ale za to "topnieja" lasy.

madeline
26-11-2009, 22:57
Zgadzam się z tobą, ale jaki mamy teraz wybór? Wiadomo że kupują sprzęt do domu kierujemy sie m.in. tym na ile jest ekonomiczny.
Podobnie jest z tą akcją ty decydujesz jak pokażemy że nam zależy to zwrócą uwagę na to jaki sprzet należy kupować . No sami powiedzcie pomysł chyba mieli dobry co??

senior A.P.
30-12-2009, 12:04
Teraz ciekawostka zwiazana z klimatem.
W Polsce bedziecie placic podatek od "opadu deszczu" !
Juz podobno w Goleniowie wprowadzony.
To co wasz dach domu wylapie deszczu i odprowadzi rynnami do sciekow trzeba za to zabulic !!!
Dziwie sie,ze na to tak pozno w Polsce wpadnieto,ze wraz z opadami deszczu rosna koszty utrzymania oczyszczalni sciekow ,bo w USA juz dawno za to sie placi z wyjatkiem tych co maja co maja tzw.system-septic i sami sobie scieki oczyszczaja.
Oj wzoruje sie ta Polska na Ameryce wzoruje !
Tylko czy aby jej to na dobre wyjdzie .
Klimat jak to klimat ,zawsze byl raz zimny inny razem goracy ,a zarobic na tym tez sie da i to calkiem sporo .