PDA

View Full Version : Banki proponują specjalne konta dla seniorów, kobiet, internautów - komentarze


Zdzisia
25-11-2009, 07:08
Komentarz do artykułu: Banki proponują specjalne konta dla seniorów, kobiet, internautów (http://www.senior.pl/98,0,Banki-proponuja-specjalne-konta-dla-seniorow-kobiet-internautow,7561.html)
--------------------
Najbardziej podoba mi się oferta BGŻ.Niestety na moim osiedlu nie ma ich bankomatów.W ogóle BGŻ ma ich mało,a gotówka też jest potrzebna.Ja korzystam z Banku Millennium (jest n moim osiedlu).Dotychczas nie płaciłam nic za prowadzenie konta (emerytura przelewana jest na konto).Teraz zmienili zasady i co miesiąc bank zaczął pobierać opłatę w wys.7,-zł.jeśli nie ma się miesięcznego salda w wys.5000,-zł.A przecież konta osobiste są nieoprocentowane (kiedyś były) i bank korzystając z naszych pieniędzy zarabia.

eledand
25-11-2009, 07:12
Urzędy zmuszają nas do pobierania emerytur przez swego rodzaju bankowe konta.
Banki to zdziercy---- co nam proponują ,procenty przy oszczędnościach i jeszcze po raz drugi podatek beeeelkiiiiii.:mad:

tadeusz50
25-11-2009, 08:21
Ewo ale podatek Belki to nie zysk banku a państwa. Bank ma tylko utrapienie.
Co do pozostałych zarzutów bankowych częściowo się zgadzam. Mam jednak konto można powiedzieć od zawsze bo prawie ob momentu wejścia ich do bankowości dla zwykłego obywatela. Zysk. Nie czekam na listonosza i nie muszę siedzieć w domu. Listonoszowi i tak coś trzeba dać. Mam konto internetowe płacę przelewy siedząc w domu i nie ponosząc kosztów. Pewność, że przelew dotrze bo czasem z tymi innymi drogami bywa różnie.

waclaw46
25-11-2009, 09:27
Podatek Belki to 19% od dochodów kapitałowych,niektóre Banki stosują dzienną kapitalizację odsetek i obchodzą potrzebę płacenia podatku.Tadeusz ma rację duża wygoda z płaceniem przelewów ,jeszcze za darmo.
Zdzisiu ALIOR BANK to opłaty za przelewy za darmo i za darmo pobieranie gotówki z różnych bankomatów myślę że najciekawsza oferta dla seniora na rynku usług bankowych.

Darek82
20-03-2011, 08:06
Dziwne te promocje "dla kobiet" i "seniorów". Te konta są płatne i obostrzone dziwnymi jak dla mnie warunkami. Po co zakładać takie konto, skoro np. w mBanku masz wszystko za darmo - prowadzenie konta, przelewy, wypłaty z większości bankomatów w Polsce.

Nie wiem jak to wygląda w Alior Banku jak pisze waclaw46, ale z tego co widzę jest jak w mBanku. Zatem po co brać promocję, skoro bez promocji jest znacznie taniej, ba - nawet za darmo.