PDA

View Full Version : Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki.


Stefan
28-11-2008, 18:22
1. Zalety Firefoxa.
Chciałbym przybliżyć naszym Forumowiczom przeglądarkę Firefox (FF), która z powodu licznych zalet jest coraz bardziej popularna i dogania pod tym względem tradycyjnego Internet Eksplorera (IE) - patrz obrazek.
Oto niektóre zalety FF:
- funkcjonalność, którą dzięki Dodatkom samemu można jeszcze zwiększyć,
- inteligentne wyszukiwanie haseł, pojęć (po 1-2 literach podpowiada źródło)
- większa szybkość przeglądania,
- brak reklam (Dodatek Adblock Plus),
- b. łatwy i logiczny sposób przeglądania w Kartach i zapisywania (gromadzenia) plików w Zakładkach,
- większe bezpieczeństwo (Dodatek NoScript),
- poprawianie błędów ortograficznych przy pisaniu tekstu.
Na koniec zostawiłem:
- poprawiona estetyka. FF jest bogatszy w funkcje ułatwiające pracę. Surfowanie po internecie jest przyjemniejsze,
daje większą satysfakcję.

http://odsiebie.com/thumb.php/12278812177.PNG (http://odsiebie.com/pokaz/1044315---a09b.html)


Dla nas, seniorów, szczególnie przydatną może być funkcja przeglądania stron w Kartach i gromadzenia ich w Zakładkach. Albowiem naszą cechą wrodzoną jest "chomikowanie". A jeśli robimy to, ściągamy, bez głowy, to potem nie wiemy gdzie co mamy.
Firefox dopomoże nam w utrzymaniu "porządeczku", (Destiny), na naszym komputerze.
Jak tworzyć Zakładki i organizować je w FF, napisałem w moim wątku (24.09.08) pt. "FF3.0.1. Korzystanie z Zakładek i Biblioteki", do którego odsyłam.
Niniejszy temat poruszam zarówno ze względu na atrakcyjność, ale i słabą znajomość FF. Jak również dlatego, że wiele osób na tym Forum, wyrażało potrzebę przystępnego, "step by step", instruktażu na temat obsługi komputera i internetu.
I jeszcze w kwestii porządkowej.
Niniejszy wątek chcę napisać w kilku, (3-5), postach.
Całość będzie lepiej przyswajalna, jeżeli te posty będą sąsiadować ze sobą. W tym celu, na samym początku, zainstalować trzeba będzie (chyba, że ktoś już ma) dodatek o nazwie ScrapBook.
Za jego pomocą będzie można "wycinać" kolejne moje posty z wątku, i gromadzić w jednym miejscu.
I jeszcze dwie uwagi. Mowa będzie o wersji 3.0.4 FF (najnowszej). Starszą wersję łatwo jest zaktualizować, FF czyni to automatycznie.
Bardzo chętnie będę przyjmował wszelkie krytyczne uwagi i porady w poruszonym temacie, nie jestem bowiem informatykiem, lecz amatorem-samoukiem.