PDA

View Full Version : Zakupy na aukcjach Allegro


Basia.
23-03-2007, 21:39
..........................

Dzidka
23-03-2007, 21:55
Basieńko, rozwiń ten temat, bo ja się kilka razy przymierzałam, ale jakoś nie mam odwagi. Co np.kupujesz? Jak to zrobić najlepiej? Ogolnie wiem, ale interesują mnie szczegoły.Pozdrawiam. Masz urocze pieski, całuję je w pyszczki.

Basia.
23-03-2007, 22:10
Dzidko, kupuję wszystko: sprzęt elektroniczny, ubrania /w tym futra i ubrania dla męża/ obuwie, biżuterię /złotą również/, dywany, wszystko co mi w oko wpadnie. Na Allegro wystepuję wyłącznie jako osoba kupująca mam ponad 250 pozytywnych komentarzy od około 400 sprzedających /nie mam ani jednego negatywnego komentarza/. Nie zdarzyło mi się trafić na nieuczciwego sprzedającego, chociaż tacy na pewno istnieją. Kupując trzeba zawsze przeglądać komentarze sprzedającego, jeżeli ma negatywne wtedy lepiej sobie darować transakcje z nim. Na Allegro można kupić o wiele taniej niż gdzie indziej. Ja mieszkam w Warszawie na Saskiej Kępie, mam bardzo blisko Stadion Dziesięciolecia i stwierdzam, że na Allegro można wiele rzeczy kupić taniej niz na Stadionie, wielu rzeczy takich jakie są na Allegro na Stadionie nie ma. Dzidko wejdź na Allegro, zarejestruj się, pocztą na swój adres domowy dostaniesz potwierdzenie rejestracji i wtedy możesz szaleć. Chętnie będę służyła Tobie pomocą.

Wilhelmina
23-03-2007, 22:12
Witaj Basiu- więc mamy jeszcze jedno hobby:Allegro

Basia.
23-03-2007, 22:16
Witaj Basiu- więc mamy jeszcze jedno hobby:Allegro
U mnie to stało się chyba nałogiem, klikniesz i już jest Twoje.

Wilhelmina
23-03-2007, 22:27
Kupuję prawie wszystko co mi się zechce.Chyba jednak o wiele za dużo,bo dostęp łatwy,wybór wielki,ceny przeróżne,no i....latać po sklepach nie trzeba.
Kupuję płyny do prania orginalne,a także do płukania.Ciekawe mydełka.Kupiłam za małe pieniądze,o dziwo,orginalne CHANEL 5 z tym że tester.Czego ja jeszcze nie kupiłam.Wózek dla wnuka,łóżeczko,piękną amerykańską wyprawkę,podusie firmy nici.Zabawki,aniołki,monety.....duperele i rzeczy całkiem potrzebne i piękne.Trzeba tylko buszować,wybierać i zawsze sprawdzać opinie o sprzedającym.Fajna zabawa.Tylko....mój mąż mówi,że to już nie zabawa tylko nałóg.
Czasem sprawdzam na Allegro, ale kupuję w sklepie internetowym lub prawdziwym.To wtedy gdy w grę wchodzi na tyle duża kwota,że stanowczo wolę to "pomacać".

Basia.
23-03-2007, 22:34
Kupuję prawie wszystko co mi się zechce.Chyba jednak o wiele za dużo,bo dostęp łatwy,wybór wielki,ceny przeróżne,no i....latać po sklepach nie trzeba.
Kupuję płyny do prania orginalne,a także do płukania.Ciekawe mydełka.Kupiłam za małe pieniądze,o dziwo,orginalne CHANEL 5 z tym że tester.Czego ja jeszcze nie kupiłam.Wózek dla wnuka,łóżeczko,piękną amerykańską wyprawkę,podusie firmy nici.Zabawki,aniołki,monety.....duperele i rzeczy całkiem potrzebne i piękne.Trzeba tylko buszować,wybierać i zawsze sprawdzać opinie o sprzedającym.Fajna zabawa.Tylko....mój mąż mówi,że to już nie zabawa tylko nałóg.
Czasem sprawdzam na Allegro, ale kupuję w sklepie internetowym lub prawdziwym.To wtedy gdy w grę wchodzi na tyle duża kwota,że stanowczo wolę to "pomacać".
Kupuję ciuchy dla siebie i synowej, teraz także dla wnuczek, kupuję rzeczy nowe z gwarancją ,kupiłam monitor, aparaty fotograficzne, telewizory, drukarki, dywany, firanki od razu z szyciem, zasłony, obuwie i mnóstwo innych rzeczy. To jest zdradliwe bo zbyt proste. Nawet uchwyty do mebli kupiłam na Allegro, tydzień temu je zamontowałam. Teraz znowu poluję na doręczyciela z przesyłkami. Eeeech!

Wilhelmina
23-03-2007, 22:41
http://img253.imageshack.us/img253/1268/26tx2.gif (http://imageshack.us)

Aż musiałam sprawdzić ile ja mam komentarzy!Mam tylko 212.Jesteś więc lepsza!!!Zakupów też mam trochę mniej,więc zaraz mężowi powiem że znam lepszych od siebie i żeby się delikatnie mówiąć odczepił.Mam braki.Muszę nadrobić!!!

Basia.
23-03-2007, 22:48
Niestety, to jest choroba....nazywana uzależnieniem, ale to jednak choroba :mad: Sam walczę, nie mogę powstrzymać się od wejścia na Allegro, chociażby tylko pooglądać... Wiele rzeczy jest tak potrzebnych "do niczego", jednak nieprzemożona chęć zakupu przeważa....pół strychu mam takich niezbędnych i nieodzownych rupieci....:confused:
Nie martw się Kaziu, ja wchodzę oglądać kila razy dziennie. Nauczyłam się jednak kupowania rzeczy potrzebnych /chyba/.

qrystyna216
23-03-2007, 23:02
Ja tez kupuje na allegro i na świstaku. Przewaznie kupuje kwiaty, ciuszki dla wnusi, sobie i corce ubrania. A ostatnio kupilam dysk i pamiec do komputerka.

Wilhelmina
23-03-2007, 23:08
Kaziu,Kazieńku- nie odmawiaj sobie drobnych nałogów i przyjemności!Rzeczy ze strychu nie zbieraj,porozdawaj to i inni będą Cię chwalić.Lubie swoje nałogi!!!

Wilhelmina
23-03-2007, 23:10
To może w klubie założymy klub nałogowców?

Wilhelmina
23-03-2007, 23:16
Do Basi.
O!To, to, to!Ty skorpion, a ja byk,ale może my jakieś siostry astralne?
http://img70.imageshack.us/img70/7515/a1hu8.th.gif (http://img70.imageshack.us/my.php?image=a1hu8.gif)

Basia.
23-03-2007, 23:20
Do Basi.
O!To, to, to!Ty skorpion, a ja byk,ale może my jakieś siostry astralne?
http://img70.imageshack.us/img70/7515/a1hu8.th.gif (http://img70.imageshack.us/my.php?image=a1hu8.gif)
Oj coś w tym jest!!!!!!!

Basia.
23-03-2007, 23:22
To może w klubie założymy klub nałogowców?
Jestem za!!!!!!!!!!!!!!

Wilhelmina
24-03-2007, 13:44
Wszyscy sprzatają, gotują, albo.....kupują?Na Allegro?
Nie ma z kim pogadać?

http://img53.imageshack.us/img53/5549/10650001021087qo1.gif (http://imageshack.us)

Nika
24-03-2007, 15:34
ja już po sprzataniu i gotowaniu, ale piekę teraz rogaliki i bułeczki drożdzowe z serem i rodzynkami, żeby ponury nastrój rozpędzić.Nie robię i nie będe robic zakupów na Allegro - to z prostej przyczyny- trzeba czasem wyjść z domu.Poza tym lubię kupowany towar pomacac, powąchać...ale Was rozumiem i nie krytykuje.385Psiaczek dla wilhelminki na pociechę w chorobie.Dziękuję za miłe komentarze na moim blogu.

Basia.
24-03-2007, 15:38
ja już po sprzataniu i gotowaniu, ale piekę teraz rogaliki i bułeczki drożdzowe z serem i rodzynkami, żeby ponury nastrój rozpędzić.Nie robię i nie będe robic zakupów na Allegro - to z prostej przyczyny- trzeba czasem wyjść z domu.Poza tym lubię kupowany towar pomacac, powąchać...ale Was rozumiem i nie krytykuje.385Psiaczek dla wilhelminki na pociechę w chorobie.Dziękuję za miłe komentarze na moim blogu.
Ja już też się "obrobiłam" i mogę spokojnie po raz drugi zasiąść przed komputerem. Wilhelminko zyczę zdrówka.

Wilhelmina
24-03-2007, 18:39
http://img340.imageshack.us/img340/4319/1011014201068mv6.gif (http://imageshack.us)

ammi1952
24-03-2007, 18:47
Wilhelmino widze ze z utęsknieniem odliczasz dni do świąt hihihi Pozdrawiam Grazyna

Wilhelmina
24-03-2007, 19:20
Noooo......Lubię atmosferę świąt.

http://img340.imageshack.us/img340/6173/199ji6.gif (http://imageshack.us)

Dzidka
24-03-2007, 20:06
Do Basi, dziękuję za odpowiedź na pytanie.Wyobraź sobie,że jestem zarejestrowana od kilku miesięcy, ale nie miałam odwagi nic kupić. Teraz spróbuję i to dzięki Tobie. Na początek chcę kupić aparat fotograficzny i też skorzystam z podpowiedzi.Napiszę po fakcie.

Basia.
24-03-2007, 20:17
Do Basi, dziękuję za odpowiedź na pytanie.Wyobraź sobie,że jestem zarejestrowana od kilku miesięcy, ale nie miałam odwagi nic kupić. Teraz spróbuję i to dzięki Tobie. Na początek chcę kupić aparat fotograficzny i też skorzystam z podpowiedzi.Napiszę po fakcie.
Bardzo mi miło, że się na coś ten wątek przydał. Powodzenia!!!

Sunshine
24-03-2007, 21:38
Mnie też "zaraziłaś" allegro,nie wiele brakowało a już dzisiaj byłabym kupiła bardzo piękny stary medalion/kiedyś taki był w posiadaniu mojej rodziny ale przepadł/.Bardzo ostro licytowałam ale niestety zostałam ostatecznie przelicytowana.A nie było oferty" kup teraz" zresztą i tak nie mogłabym skorzystać bo dopiero dzisiaj się zarejestrowałam.Ale "bakcyla" niewątpliwie połknęłam.Masz w tym swój udział.Pozdrawiam:) :) :)

Basia.
24-03-2007, 21:51
Mnie też "zaraziłaś" allegro,nie wiele brakowało a już dzisiaj byłabym kupiła bardzo piękny stary medalion/kiedyś taki był w posiadaniu mojej rodziny ale przepadł/.Bardzo ostro licytowałam ale niestety zostałam ostatecznie przelicytowana.A nie było oferty" kup teraz" zresztą i tak nie mogłabym skorzystać bo dopiero dzisiaj się zarejestrowałam.Ale "bakcyla" niewątpliwie połknęłam.Masz w tym swój udział.Pozdrawiam:) :) :)
Uwielbiam antyki a szczególnie zegary wiszące. Na Allegro kupiłam ich 7 /chyba jestem szurnięta/. Kiedyś udało mi się kupić piękny miedzioryt o wym. 50 cm x 30 cm za 1 zł. To nie żart, facet wystawił go na Allegro w kategorii "dziwactwa, zupełnie odjechane" bez ceny minimalnej od 1 zł. Ja podałam swoje maksimum i zapomniałam o tym miedziorycie. Po kilku dniach dostałam wiadomość o wygraniu aukcji, zbaraniałam. Wysłałam do faceta e-maila z pytaniem co on o tym sądzi, on zapytał mnie czy chcę płacić przelewem czy za pobraniem. Miałam kaca moralnego, ale on uważał że licytacja to licytacja i nie ma sprawy. Zrobię zdjęcie tego miedziorytu i umieszczę w "fotografowaniu".

Sunshine
25-03-2007, 11:22
:) Pozwól Basiu że od czasu do czasu,zapytam Cię o coś,związanego z kupowaniem na allegro,jako osobę bardziej doświadczoną w tej materii.Jeśli się oczywiście zgodzisz.

Basia.
25-03-2007, 14:05
:) Pozwól Basiu że od czasu do czasu,zapytam Cię o coś,związanego z kupowaniem na allegro,jako osobę bardziej doświadczoną w tej materii.Jeśli się oczywiście zgodzisz.
Cała przyjemność po mojej stronie.

ligia63
25-03-2007, 23:34
Pozdrawiam "allegrowiczki"-kupilam na allegro ,sobie na imieniny, orbitrek i po otrzymaniu przesylki okazalo sie ,ze brakuje dosyc istotnej sruby i transformatorka/bez ktorego przyrzad dziala na baterie/ monitowalam ,facet obiecal,ze dosle i nie dotrzymal slowa .Moje pytanie, do zawczyń allegro, czy istnieje mozliwosc monitowania na forum i czy jest skuteczna.Pozdrawiam ligia63

Basia.
25-03-2007, 23:42
Napisz skargę do serwisu Allegro, jeżeli po monitach facet nie dośle brakujących częsci możesz zgłosić sprawę do policji, weź od nich potwierdzenie swojego zgłoszenia, i możesz wtedy dochodzić swoich roszczeń bezpośrednio od Allegro. Mam nadzieję,że nie wystawiłaś facetowi komentarza pozytywnego? Jeżeli nie wystawiłaś żadnego komentarza to rąbnij mu negatywa i napisz, że to oszust.

qrystyna216
25-03-2007, 23:48
Skrga w serwisie Allegro moze odniesc tylko taki skutek, ze sprzedajacego zablokuja. A czy otrzymasz brakujaca czesc to zalezy od sprzedajacego.
Ja w ubieglym roku kupilam przescieradla frotte i do tej pory nie otrzymalam, faceta zablokowano i co z tego. Na policje nie pojde bo i tak stwierdza, ze mala szkodliwosc spoleczna.
Miesic temu zadzownila jego zona, czy moje zamowienie jest aktualne i nadal cisza.

Basia.
25-03-2007, 23:52
Skrga w serwisie Allegro moze odniesc tylko taki skutek, ze sprzedajacego zablokuja. A czy otrzymasz brakujaca czesc to zalezy od sprzedajacego.
Ja w ubieglym roku kupilam przescieradla frotte i do tej pory nie otrzymalam, faceta zablokowano i co z tego. Na policje nie pojde bo i tak stwierdza, ze mala szkodliwosc spoleczna.
Miesic temu zadzownila jego zona, czy moje zamowienie jest aktualne i nadal cisza.
Gdybyś zgłosiła sprawę na policji i wzięła od nich świstek o zgłoszeniu zdarzenia to Allegro zwróciłoby pieniążki. Oni zwracają za straty poniesione przez kupującego do 300 zł.

inka-ni
25-03-2007, 23:56
Ligio ja też kupuję na alegro i zawsze warto sprawdzić opinie o alergowiczu,jak dużo ma pozytywnych i negatywnych opini,to jest ważne.No ja najczęsciej nie licytuję,tylko kup teraz.Również możesz wystawić opinię negatywną sprzedawcy.Na szczęscie kupuję rzadko,ale już od 2-lat.Również kupuję w sklepach internetowych do koszyka.Ostatnio kupilam obraz niedrogi w sklepie (DEKORÓJ)
Mam problem ze zdrowiem i wynika to raczej zpotrzeby,no i jest to wygoda-próbuj powodzenia423

Wilhelmina
26-03-2007, 00:23
Pozwalam sobie na wtracenie się.Cała procedura ochrony kupującego i dochodzenia swoich praw znajduje sie w zakładce "Dlaczego Allegro jest bezpieczne" na głownej stronie.
Prawdą jest zwot strat,obecnie do wys.500zł ,tylko....niestety wymaga to trochę zachodu i nerwów.
Najlepszą ponoć metodą jest dokładne sprawdzanie komentarzy wystawionych przez kupujących.Jeśli sprzedawca ma dużo transakcji i nie ma negatywów,można kupować nawet te droższe rzeczy.Jeśli ma negatywy, należy przeczytać je,gdyż czasem to kupujący są nieuczciwi.Prawdą jest, że kupowanie drogich rzeczy jest trochę ryzykowne,ale też prawdą jest, że można kupić nieraz cacka za niewielką kasę.
Mnie też przytrafiło się zostać oszukaną, ale poniważ chodziło o niewielką kwotę, to mogłam jedynie zemścić się złym negatywem ku przestrodze innych.Natomiast wiele, wiele razy byłam bardzo zadowolona.Zdarza się że sprzedający dołączają też różne drobne bonusy.Nieważne, ale miłe.

Basia.
26-03-2007, 10:11
Zawsze bardzo uważnie czytam komentarze, jeżeli chcemy kupić coś drogiego nie róbmy przedpłaty na konto sprzedającego. Ja mam 257 komentarzy od 387 osób i nie zdarzyło mi się trafić na nieuczciwego sprzedawcę dlatego, że jestem bardzo ostrożna.

Wilhelmina
26-03-2007, 20:03
Hmmm...Wiesz Basiu, sprawdziłam wszystko bardzo dokładnie.Same pozytywy.Facet handlował zeppterem i akcesoriami tej firmy.Zachciało nam się z szefową rękawic.Zamówiłam dwie.Wpłaciłam przelewem.Tydzień, miesiąc...Piszę maila.Pan odpisał, ze magazyn zamknięty, ale dośle.Do dziś cisza.Pal go sześć.Szefowa moja skomentowała, że to jej wina, wiadomo ,ona ma pecha.
Za to witrażyk z aniołkiem -(zbieram J A N I O ŁY),żle zapakowany, po przesłaniu na maila zdjęć uszkodzonego cuda, pani z przeprosinami odesłała pieniądze.Chociaż w tym przypadku wcale nie były takie małe.Ja widać, czasem nie przewidzi.I tak lubię kupować przez Allegro.
Dziś przyszły cudowne słodkości na święta dla wnuków.Gdzież ja bym to tutaj wychodziła.

qrystyna216
26-03-2007, 20:13
Ja co prawda kupilam tylko 53 przedmioty, ale musze przyznac, ze tylko raz zostalam oszukana, a ze kwota nieduza, to trudno, nadal bede kupowac.
Kupuje tez na Swistaku, ale tam jest troche inaczej.
Radze uwazac na sprzedajacego KRYNIU, co prawda jest na razie zawieszony ale moze sie pokazac.

ligia63
26-03-2007, 22:42
Ja niestety nie licytowałam ,wzięłam podany tel ze strony i zadzwoniłam do faceta uzgodniłam dostawę za zaliczeniem ,towar otrzymałam-to jest urządzenie dosyć duże i ciężkie,wymagało zmontowania i wtedy wyszły braki.Na allegro kupowałam jedyny raz ,więc nie mam wprawy ale na naukę nigdy nie jest za póżno.Teraz chcę kupić saunę może być używana byle była w komplecie,czekam na wskazówki doświadczonych allegrowiczek,pozdrawiam ligia63

an_inna
26-03-2007, 22:58
Oj, jak nie kupiłaś oficjalnie przez Allegro to nie możesz do nich się odwoływać, ani korzystać z programu ochrony kupujących - pozostaje mieć nadzieję, że sprzedawca jeszcze dośle brakujące części. Ja też planowałam zakup orbitreka i teraz się boję! Daj znać prywatnie, co to za sprzedawca. A może należało by publicznie takich piętnować? Kupuję wiele rzeczy na Allegro i jeszcze się nie "nacięłam". No ale kupuję raczej tańsze rzeczy.

ligia63
26-03-2007, 23:05
Przed chwilą napisałam do niego-ostatnie ostrzeżenie-pouczona przez Was-ma nick na allegro gradzia30.
Nie mogłam kupić przez allegro bo po zarejestrowaniu jest wymagany jakiś termin dla początkujących na pierwszy zakup a ja chciałam już bo sprawiałam sobie prezent na imieniny,które były tuż.
pozdrawiam ligia63

qrystyna216
26-03-2007, 23:13
Wiecie Co, To Jest Dobry PomysŁ, Mozemy SiĘ InformowaĆ O Dobrych I ZŁych Sprzedawcach.

Wilhelmina
26-03-2007, 23:34
Jak bardzo lubie Allegro,tak chyba jestem w tym przypadku bardziej tchórzliwa.Też kupiłam rowerek magnetyczny,ale....jednak w sklepie internetowym.Porównałam przez ceneo i opineo co,gdzie w jakiej cenie i kupiłam w dużym sklepie z placówką handlową.Wolałam jednak mieć gwarancje na gwarancje,możliwość wymiany,i świadomość,że ten ktoś nie zniknie za miesiąc czy dwa.
Jak kupuję droższy sprzęt np.typu stacja parowa,sprawdzam zawsze oferty w sklepach internetowych.Wiele z nich ma olbrzymi wybór,nizsze ceny niż w sklepach i jest to napewno towar nowy,a nie z "wyprzedaży"europejskich,czy powystawowych.Sprzęt techn.powinien być jednak gwarantowany.

Basia.
27-03-2007, 09:20
Na Allegro można kupić nowe rzeczy z gwarancją, fakturą VAT. Kupowałam fax Panasonic z gwarancją o 200 zł taniej niż w Media-Markt, kupiłam aparat fotograficzny Sony DSC H2 z gwarancją taniej niż w sklepach o 150 zł i wiele innych rzeczy.

an_inna
27-03-2007, 17:46
Myślę, że jest też dobrym pomysłem zamawianie przez Allegro u sprzedawcy ze swojego miasta - można osobiście odebrać i obejrzeć przy okazji. Oczywiście jeżeli coś jest znacznie tańsze niż w normalnych sklepach.

qrystyna216
27-03-2007, 17:57
Aniu masz rację. Zamiast kupować na Allegro u Biellanda, który jak się okazało ma sklep w Białymstoku, udałam się do niego osobiście. Tam kupiłam kilka bluzek jeszcze taniej, bo jako "allergowiczka" dostałam dodatkową zniżkę.Dużym atutem było również to, że mogłam zmierzyć.

Basia.
28-03-2007, 12:07
Odebrałam dzisiaj przesyłkę z butkami, jestem z nich bardzo zadowolona i dlatego musze się pochwalić:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=179186243

an_inna
28-03-2007, 12:15
Basiu, dodałam do "obserwowanych"! Jeszcze nie kupowałam butów przez internet, ale może trzeba zacząć? Rzeczywiście wygodne? Bo ja mam dość szeroką stopę, ale sprzedawca pisze, że to rozmiar G, więc może jednak? Lepsze by było H !

Basia.
28-03-2007, 12:26
Przez internet kupuję sobie wszystkie buty: kozaki, czółenka, klapki, sandałki. Te, którymi się pochwaliłam są wygodne i mają tęgość G. Poszukam w takim razie tęgość H i podeślę linka.

Basia.
28-03-2007, 18:53
Dzisiaj przyszły do mnie prześliczne ceramiczne donniczki od producenta, facet wystawia przeróżne piękne donniczki po przystępnej cenie ja kupiłam donniczki "winogrono":
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=175144319

ligia63
28-03-2007, 22:50
Hura!!!!dziekuję za wsparcie w sprawie reklamacji w allegro,to po prostu działa!!!
Najpierw dostałam wyśmiewczy tekst w rodzaju- o co ci chodzi-ale wzmocniona przez Was wytrzymałam ten napór i wyjaśniłam i o dziwo nie minęły 2 godz -przeprosiny i propozycja zadośćuczynienia-po roku od zakupu-SUKCES

Basia.
28-03-2007, 22:57
Bardzo się cieszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie można odpuszczać krętaczom!!!!! Zaraz sprawdzę co to za jeden ten gradzia30.

ligia63
28-03-2007, 23:05
Teraz zamawiam wkład kominkowy i prześliczne żeliwne kratki wylotowe do ciepłego powietrza http//przysucha.com.pl-Nasza oferta//-pracownik zadzwonił po moim zgłoszeniu-profesjonalna informacja i za tydzien wyślą na koszt firmy,dziekuję za profesjonalne wsparcie i pozrawiam

Basia.
28-03-2007, 23:09
Sprawdziłam przed chwilą tego typa, na 319 komentarzy ma tylko 2 negatywy. Nie można kupować poza Allegro, bo w razie kłopotów nie ma do kogo się odwołać. Sprawdzaj bardzo uważnie komentarze. Pozdrowionka.

ligia63
28-03-2007, 23:10
Mogę służyć wiadomościami na temat kominkow powietrznych-po to żeby kupić nauczyłam się wiele -każda nowa uwaga na wagę dobrego rozprowadzenia ciepłego powietrza.

ligia63
28-03-2007, 23:14
Ten gradzia tłumaczy się,ze to nie on a jego poprzednik,ktory wyjechal,najważniejsze,ze przyznał się do błędu

Basia.
28-03-2007, 23:18
Mogę służyć wiadomościami na temat kominkow powietrznych-po to żeby kupić nauczyłam się wiele -każda nowa uwaga na wagę dobrego rozprowadzenia ciepłego powietrza.
Chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia.

Basia.
11-04-2007, 16:55
Kupiłam sobie bardzo fajne skrzynki balkonowe, szczerze je polecam:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182059687

qrystyna216
11-04-2007, 18:07
Bardzo ładne, szczególnie ta zielona, ale u mnie balkon zabudowany i nie mam gdzie powiesić.
Mąż mowi, że na szczęscie, bo już bym kupiła :)

an_inna
11-04-2007, 18:35
Świetne te doniczki! Szkoda, że już kupiłam :mad:
A jak Ci się Basiu chodzi w tych butach, które pod koniec marca kupowałaś na Allegro?

Basia.
11-04-2007, 18:41
Butki super, skrzynki też super i jeszcze kupiłam sobie czerwony żakiet.

an_inna
11-04-2007, 18:46
No szalejesz z wiosną Basieńko! Pokaż go tu zaraz!

Basia.
11-04-2007, 18:52
Robi się, coprawda nigdy nie miałam żakietu z ekologicznej skóry ale u tej babki kupowałam inne fajne rzeczy i myślę, że ten żakiet ujdzie w tłoku:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=184330653

Basia.
11-04-2007, 18:55
A mojej siostrze poleciłam od tej babki taki płaszczyk:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=183450326
uważam, że nie ma się nad czym zastanawiać sa różne rozmiary tych płaszczyków.

an_inna
11-04-2007, 19:37
No, no ! Odważna z Ciebie bestyja! Dlaczego takie mają dziwne numery - nic na mnie nie pasuje. Pooglądałam sobie też inne i co fason to inna rozmiarówka. Jakie tam są biodra - nic nie piszą?

Basia.
11-04-2007, 20:12
Kupując na aukcjach trzeba się sugerować wymiarami a nie rozmiarem. Ja normalnie noszę rozmiar M a tutaj kupiłam XL. Co do odwagi: na Allegro kupuję wszystko nawet futra i nie zdarzyło się żebym nie trafiła z rozmiarem.

Basia.
14-04-2007, 01:48
Ten miedzioryt kupiłam na Allegro za 1 zł, to nie żart:

http://img329.imageshack.us/img329/7572/dsc00650cs1.jpg (http://imageshack.us)

Wymiary miedziorytu: 51 cm x 32 cm. Miałam moralnego kaca, facet jednak nie chciał słyszeć o innej sumie. Zapytał mnie czy wysyłka ma być za pobraniem czy wolę zapłacić przelewem.

urszula-kol
14-04-2007, 07:43
Przepiękny i napewno ma dużą wartość. Dobrze trafiłaś Basiu.

Basia.
14-04-2007, 11:44
Dzięki Urszulko, na Allegro trafiają sie takie przedziwne transakcje.

Basia.
18-04-2007, 21:07
Co sądzicie o tej aukcji, słyszłał ktoś o tych orzechach?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=185770823

Wilhelmina
19-04-2007, 00:05
Tez już na to kiedyś trafiłam, ale ponieważ nic o tym nie słyszalam, nie odważyłam się. Bałam się że zniszczę rzeczy.

an_inna
19-04-2007, 00:45
Basiu, niestety 1055

Basia.
19-04-2007, 00:49
Też bym się nie odważyła tego zastosować, ale jestem ciekawa ki diabeł................

urszula-kol
19-04-2007, 14:04
Pierwszy raz słyszę i widzę takie inowacje, ale kto wie wydaja się ciekawe. Poczekam, może ktoś potwierdzi zalety, jakie w tej ofercie przedstawił sprzedający.

malgos651
27-04-2007, 10:46
syn mojego kolegi kupil z alllegro komputer mial zamiast czesci w srodku cegle

krise1
27-04-2007, 10:58
Ja nigdy nie korzystałam z allegro, nie ma to jak w sklepie, można dotknąć , zobaczyć i się popytać co i jak.

malgos651
27-04-2007, 11:00
nieraz lepiej kupic cos na raty albo sobie uzbierac niz ma nas to dwa razy tyle kosztowac

destiny
27-04-2007, 11:39
Parę lat temu namiętnie kupowałam na Allegro. To chyba każdy musi przejść :D
Miałam przerwę do wczorajszej nocy. gdzie spotkałam telefon bezprzewodowy, który dzień wcześniej oglądałam w sklepie.
(Szukałam dla mojej Mamy, która to, poza starym panasonic-iem nie potrafi korzystać z innego :( )
Ale wracając do sedna...
Kiedyś zakupiłam piękny łańcuszek złoty w cenie 500 zł...ale towaru nie otrzymałam. Sprzedający miał potwierdzenia nadania przesyłki. Wyjaśnienia i dochodzenia Poczty Polskiej przeciągały się i po ponad miesiącu sprawa zamknęła się definitywnie.
Nie wiem tylko dlaczego to JA musiałam pisać oświadczenie dla Poczty Polskiej, że towaru nie otrzymałam ?
Gdybym otrzymała, to nie byłoby tego całego dochodzenia..
gdyż mieliby potwierdzenie odbioru.
Sprzedający zwrócił mi moje pieniążki, ale niestety sam nie otrzymał pełnej rekompensaty ze strony PP.
Wystawiliśmy sobie pozytywne komentarze, gdyż sprzedawca tu nie zawinił, był przejęty tak jak i ja, aż mi go było szkoda...
To zdarzyło mi się jeden, jedyny raz :)
Po tym incydencie kupiłam jeszcze sporo rzeczy.
W tej chwili ochłonęłam już z gorączki zakupów na Allegro :)
Wchodzę tam naprawdę...sporadycznie .

ammi1952
27-04-2007, 13:46
pare lat temu na allegro kupowałyśmy tusze do drukarki-były znacznie tańsze niż w sklepach.Kilka razy były dobre ale do czasu aż przyszedł szajs. to nas wyleczyło

Basia.
27-04-2007, 14:03
syn mojego kolegi kupil z alllegro komputer mial zamiast czesci w srodku cegle
Komputer na Allegro tak jak i większość rzeczy kupuje się nowy, od firmy z gwarancją, kosztuje to wtedy o wiele taniej niż w sklepach. Nie kupuje się rzeczy używanych od nieznanych osób dlatego, że to "okazja". Na Allegro występuje wyłącznie jako osoba kupująca mam już chyba 270 komentarzy od ponad czterystu czterdziestu osób i nie zdarzyło mi się żebym została oszukana albo kupiła bubla. Kupuję wyłącznie rzeczy nowe i z gwarancją z możliwością zwrotu gdyby mi nie odpowiadały. Czytam bardzo uważnie komentarze sprzedających, jeżeli mają kilka negatywnych od takich osób nie kupuję.

Basia.
27-04-2007, 14:06
pare lat temu na allegro kupowałyśmy tusze do drukarki-były znacznie tańsze niż w sklepach.Kilka razy były dobre ale do czasu aż przyszedł szajs. to nas wyleczyło
Tusze i tonery do drukarek kupuję wyłącznie na Allegro i nigdy nie trafił mi się szajs. Kupuję je od firm z gwarancją 24-miesięczną. nigdy nie kupuję od osób prywatnych.

ligia63
29-04-2007, 12:58
dobra wiadomość dla kupujących-nabyłam wkład kominkowy-przysłany w terminie,b.dobre rady sprzedającego,jeszcze nie zainstalowany,więc o magii ognia napiszę jak zacznie grzać,pozdrawiam

destiny
08-05-2007, 08:53
Witam !
Nigdy nic nie wystawiłam do sprzedaży na Allegro...Jestem tylko kupująca.
Może ktoś podzieli się doświadczeniami,jak to wszystko działa ?
Jak to się robi ?
Na co zwracać uwagę, przy wystawianiu towaru ?
Czasami kupie coś, co później okazuje się zupełnie "nietrafionym" z różnych powodów (za duże, za małe, nie ten kolor, nie podoba się).
Leży potem w szafie nowiutki towar z metkami...
Są też i zbędne rzeczy...np. kupujemy sprzęt nowszej generacji...a stary poniewiera się po katach.

jolita
08-05-2007, 09:25
Właśnie wczoraj w wyniku jakiejś dyskusji w innym wątku weszłam na małą chwilę (nigdy nie lubiłam chodzić po sklepach) na stronę Allegro i szybciej niż weszłam uciekłam.
Poczułam się jak w tureckim Grand Bazarze...Wszystko: "najpiękniejsze, najśliczniejsze, najcudowniejsze...". Nigdy nie wierzyłam reklamie, a im bardziej wyszukana i bogata tym bardziej budzi we mnie przekonanie, że jej cena wkalkulowana jest w cenę oferowanego towaru, ale ta uwaga nie dotyczy Allegro.
Życie czasem wymusza pewne zachowania więc nie jestem pewna czy kiedyś, kiedyś nie złożę jakiegoś zamówienia, ale narazie nie

destiny
08-05-2007, 09:35
Ja pisałam już, że mój szał zakupów na Allegro minął.
Ostatnio kupiłam telefon bezprzewodowy dla mojej Mamy.
Przyznam...że zakup trafiony i w bardzo dobrej cenie !!!
Obecnie kupuje tylko takie rzeczy, które wcześniej oglądam w sklepie.
Szukam wtedy już konkretnego towaru :)
...
Przeważnie kupuję w opcji Kup teraz, ale brałam tez udział w licytacjach...
Niestety, to nie na moje nerwy.
Adrenalina urasta mi do niespotykanych rozmiarów...można wtedy popełnić wiele szaleństw... :mad:

emka46
08-05-2007, 09:36
Wystawiałam parę rzeczy na Allegro,ale bez skutku.Do sprzedaży nie doszło.Przy zamieszczaniu oferty kierowałam się wskazówkami od Allegro i jakoś to poszło.Nawet zamieściłam zdjęcia.A do kupowania jakoś nie doszłam.Zanim kupię,lubię towar ogląnąć,pomacać powąchać itp.

iwo1111
11-05-2007, 14:46
Policja podejrzewa, że Radosław A., bezrobotny mieszkaniec Giżycka wystawiał na aukcjach internetowych nieistniejące przedmioty oszukując w ten sposób prawie 20 osób z całej Polski.
Policjanci zatrzymali 20-latka w środę. W jaki sposób miał oszukiwać na Allegro? - Oferował do sprzedaży telefony komórkowe oraz części komputerowe po bardzo atrakcyjnych cenach - mówi Anna Siwek, rzecznik wojewódzkiej komendy policji w Olsztynie. - Jego uczciwość nie była potwierdzona odpowiednią ilością zakończonych transakcji. Mimo to prawie 20 klientów zdecydowało się kupić od niego nieistniejące przedmioty wpłacając na jego konto w sumie 9 tys. zł.

Radosławowi A. grozi teraz do ośmiu lat więzienia.

Wilhelmina
11-05-2007, 14:59
No, tak. Pisała o tym Basia. Na Allegro najlepszą gwarancją są opinie użytkowników i ilość przeprowadzonych tranzakcji.
Jeśli ktoś sprzedał już choćby 100 sztuk, ma 49 pozytywnych opinii, jedną negatywną, to po przeczytaniu powodu tej negatywnej, można właściwie już podjąć decyzje. Część ludzi opinii nie wystawia, jedna może być niesprawiedliwa, a 49 pozytywnych o czymś świadczy. Jeszcze lepiej kupować u tych co mają sklepy, a Allegro jest jedynie formą "wystawy".
Trzeba się nauczyć się kupować na Allegro, a wtedy ryzyko jest minimalne.

akusia
11-05-2007, 21:31
Dopiero raz skorzystałam z allegro.Kupiłam sobie szybkowar za zaliczeniem pocztowym, ale zakup ten zrobiłam w sklepie.Z zakupu jestem zadowolona.

Basia.
11-05-2007, 22:08
A ja odebrałam dzisiaj telefon komórkowy Sony Ericson K310i bez blokady z 2-letnią gwarancją producnta za 260 zł. Kupiłam go od firmy na Allegro i zapłaciłam o wiele mniej niż w sklepie.

hannabarbara
11-05-2007, 22:30
1935Życzę Ci udanego użytkowania nowego zakupu.

Anielka
11-05-2007, 22:30
:) To rzeczywiście udał Ci sie zakup.Miłego wieczoru.

Basia.
11-05-2007, 22:32
Dziękuję dziewczynki.

rena
11-05-2007, 22:56
http://www.biskupi.pl/dodatki.php
na tej stronie znajdziemy listę najwiekszych oszustów którzy działali na Allegro .W magazynie Enter właśnie czytałam jakie są sposoby na Allegro,na co zwrócic uwagę itp.
Dużo towaru nawet kupiłam ,na szczęscie nie trafiłam na oszusta ani nie kupiłam ,,bubla'';)

Wilhelmina
11-05-2007, 22:58
Do Basia - Ja się pocę, piszę, martwię, a Ty sobie komóreczki kupujesz, awatarki zmieniasz i może jeszcze fryzurę przerobiłas?
Tak trzymaj. Śliczny ten nowy awatarek, ale "srebrna" była równie piękna.

Wilhelmina
11-05-2007, 23:05
Do Rena
Wszystko się zgadza. Ranking oszustów udowadnia, że przed kupnem należy czytać komentarze. Czytać, czytać i myśleć.

Basia.
12-05-2007, 01:49
Do Basia - Ja się pocę, piszę, martwię, a Ty sobie komóreczki kupujesz, awatarki zmieniasz i może jeszcze fryzurę przerobiłas?
Tak trzymaj. Śliczny ten nowy awatarek, ale "srebrna" była równie piękna.
Srebrna jest moja osobista a ten avatarek ściągnięty z sieci. Buziaki.

Basia.
12-05-2007, 01:53
Do Rena
Wszystko się zgadza. Ranking oszustów udowadnia, że przed kupnem należy czytać komentarze. Czytać, czytać i myśleć.
Tak, ja kupuję tylko produkty nowe od firm nigdy od osób prywatnych, z fakturą i gwarancją. Mam około 280 komentarzy od około 480 osób, na Allegro jestem wyłącznie osobą kupująca i nigdy się nie nacięłam. Bardzo uważnie czytam komentarze, kiedy są negatywy rezygnuję z zakupu.

Wilhelmina
12-05-2007, 07:28
Ja od kilku dni noszę się z zamiarem pobuszowania na Allegro za jakimiś dobrymi słodyczami. Zbliża się Dzień Dziecka, prezenciki czekają schowane (też z Allegro ), a moje wnuki baaardzo lubią słodkości, zwłaszcza jak jest coś, czego jeszcze nie jadły. Kończy mi się też żel do prania, więc należy coś wypatrzyć. Ostatni " Persil " 6,7 l mam już 9 mc. Mało, że gatunkowo jest b.dobry, to jeszcze w ładnym, ciekawym kanisterku z kureczkiem. Lubię ładne rzeczy, nawet jak ich cel jest tak prozaiczny.Lubię zakupy na Allegro. Wybór jest, ceny niższe, nogi nie bolą, benzyny nie tracę, pod drzwi przyniosą. Same plusy.
http://img224.imageshack.us/img224/2476/70307223ei3.th.jpg (http://img224.imageshack.us/my.php?image=70307223ei3.jpg)

Kundzia
12-05-2007, 08:03
A ja odebrałam dzisiaj telefon komórkowy Sony Ericson K310i bez blokady z 2-letnią gwarancją producnta za 260 zł. Kupiłam go od firmy na Allegro i zapłaciłam o wiele mniej niż w sklepie.
Dziś dopiero zaglądnęłam na stronę.Gratuluje zakupu,ja mam taki sam i jestem bardzo zadowolona,wszystkie zdjęcia które umieszczam na forum właśnie nim są robione.

A ja myślę zacząć sprzedawać na Allegro,mam przygotowane haftowane bieżniki i serwety,może uda mi się sprzedać.

Basia.
12-05-2007, 15:09
Spróbuj Lucynko, teraz takie rzeczy są bardzo modne. Widziałam twoje prace są piękne.

urszula-kol
12-05-2007, 15:21
Ja teraz "studiowałam" buty na Allegro.Wybrałam klapki za 49.90 , mają być w sprzedaży przez 12 dni, to jeszcze się
zastanowię.

Basia.
12-05-2007, 17:18
Dzisiaj przyszły rybaczki kupione na Allegro i turboszczotka do odkurzacza, a kilka dni tem czółenka i klapki. Wszystkie rzeczy są śliczne. Muszę wziąć na "wstrzymanie" z tym kupowaniem, jeszcze tylko kupię huśtawkę stojącą dla dziewczynek na dzień dziecka i basta.

Bianka
31-05-2007, 11:24
Dziewczyny, a gdzie można sprawdzić, że kupuje się bezpośrednio od firmy, a nie od osoby prywatnej?

qrystyna216
31-05-2007, 14:59
Bianko, wszystko o sprzedającym dowiesz się na jego stronie. Warto poczytać komentarze.
Właśnie otrzymałam zamówiony namiot z Kubusiem Puchatkiem. Jest piękny, a sprzedający solidny. Miał problemy z realizacją zamówienia i cały czas utrzymywał kontakt informując na jakim etapie jest realizacja.

Basia.
02-06-2007, 14:44
Dziewczyny, a gdzie można sprawdzić, że kupuje się bezpośrednio od firmy, a nie od osoby prywatnej?
Bianko, w opisie aukcji jest wszystko.

qrystyna216
03-06-2007, 13:13
Na Dzie n Dziecka kupiłam wnusi na Allegro namiot z Kubusiem Puchatkiem. Dotarł szybko, jest piękny.
Kolejny trafny i udany zakup na Allegro.

Basia.
03-06-2007, 13:18
Ja kupiłam swoim wnusiom super huśtawkę stojącą i nocniczki z obrazkami Disneya z melodyjką /nie wiem kiedy ta melodyjka się włącza, czy przed czy po/. Sobie kupiłam trochę /sporo/ biżuterii etnicznej, odtwarzacz mp3 z radiem, dyktafonem, pamięcią 2GB.

qrystyna216
03-06-2007, 16:20
http://img523.imageshack.us/img523/8748/194544216sw4.jpg (http://imageshack.us)
Taki namiocik kupiłam.

Basiu nocniczki grają po, moja wnusia ma taką foczke-nocniczek, gdy zrobi siusiu - to gra melodyjka.

Basia.
03-06-2007, 16:38
Namiocik śliczny, taką huśtawkę kupiłam od producenta:
http://img64.imageshack.us/img64/5726/744pg2.jpg (http://imageshack.us)

urszula-kol
24-06-2007, 18:33
Basiu chciałam kupić słuchawki i mikrofon do skype. Ty chyba masz ten komunikator i wielkie doświadczenie na Allegro. Doradż mi czy mogę np. kupić ten komplet, czy może
inny.Nie wiem jak to się łaczy z komputerem.
http://www.allegro.pl/item205889760_wyprzedaz_sluch_mikrofon_skype_gg_ty lko_9_49_hit.html

Pisze w tym wątku nie na priv ,bo może jeszcze komuś przyda się ta informacja.

Basia.
24-06-2007, 18:42
Urszulko ja też sobie te słuchaweczki kupię. Już kupiłam dla siebie i koleżanki.

małolata
24-06-2007, 19:29
Taki namiocik kupiłam.


A czy mogłabyś podać link do tej auklcji (jesli nie tu, to chociaż na priv) ? Chciałabym taki kupić.. mały ucieszyłby się z takiego prezentu na urodziny :)

qrystyna216
24-06-2007, 22:40
Moje drogie, czy to się opłaca kupować na allegro same słuchawki, przecież drugie tyle kosztuje przesyłka. Za cały koszt zamówienia można dobre kupić w sklepie na miejscu.

Basia.
24-06-2007, 23:15
Moje drogie, czy to się opłaca kupować na allegro same słuchawki, przecież drugie tyle kosztuje przesyłka. Za cały koszt zamówienia można dobre kupić w sklepie na miejscu.
Qrysiu, opłaca się ja kupiłam 2 sztuki dla siebie i koleżanki i koszt jednej słuchawki z przesyłką priorytetem wynosi 14,45 zł. Nie muszę latać do sklepu i w sklepie kosztowałyby drożej.

qrystyna216
24-06-2007, 23:36
Tak Basiu, oto mi chodziło, że nie opłaca się kupować jednej-drobnej rzeczy. Lepiej razem kupować z kimś lub również dla kogoś.

urszula-kol
25-06-2007, 08:01
Krysiu ja wolę kupić tą jedną drobną rzecz np. te słuchawki z pozycji fotela obrotowego przed komputerem niż najpierw szukać sklepu, potem specjalnie jechać, bo w pobliżu mnie napewno taki nie istnieje.

qrystyna216
25-06-2007, 21:02
Ja kupiłam słuchwaki z mikrofonem za 9,90 w Auchanie, ale ja mam bardzo blisko ten market /widzę ze swego okna/.Dlatego na allegro kupuje takie przedmioty, których nie mogę kupić na miejscu lub które opłaca się kupić.Kupuję też na Świstaku i innych ale ogrodniczych.

inka-ni
25-06-2007, 23:04
Ja wlaśnie przed chwilą kupilam na Glukometr ACCU-CHEK ACTIVE dla męża i dalam 33zl+10 zl przesylka.Są wszystkie akcesoria,paski igly i wieczna gwarancja,Babka ma same pozytwy i dużo sprzedaje,myślę że zrobilam dobrze- powiedzcie,kto zna te glkometry.,dzięki za informację

Basia.
25-06-2007, 23:12
Ja wlaśnie przed chwilą kupilam na Glukometr ACCU-CHEK ACTIVE dla męża i dalam 33zl+10 zl przesylka.Są wszystkie akcesoria,paski igly i wieczna gwarancja,Babka ma same pozytwy i dużo sprzedaje,myślę że zrobilam dobrze- powiedzcie,kto zna te glkometry.,dzięki za informację
To jest wspaniały glukometr, też go kupiłam.

inka-ni
26-06-2007, 00:34
Basiu ile zaplacilas,bo w aptece takie od 108 d058

Basia.
26-06-2007, 00:39
Basiu ile zaplacilas,bo w aptece takie od 108 d058
Kupowałam ten glukometr 2 lata temu w aptece kosztowal ponad 200 zł a ja zapłaciłam 90 zł z kosztami przesyłki.

iwo1111
26-06-2007, 12:53
Zrobiłaś bardzo dobry interes,bo ja taki sam glukometr kupiłam za 126zł w ubiegłym roku.

Basia.
25-10-2007, 10:32
taką aukcję, może kogoś zainteresuje.:) :)
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=255009285&msg (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=255009285&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0 A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+o trzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ust awienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+% 3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fp age%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99% 3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E)