PDA

View Full Version : ANTYPOLONIZM - jest czy go nie ma?

Lila
21-12-2009, 18:52
To w kontekście połajań i pogróżek, które spłynęły na nas ze świata, niczym powódź błotna.
Za ukradziony napis nad Muzeum w Oświęcimiu.

Pani Slowikowa
21-12-2009, 19:08
Lila JEST I ZAWSZE BYL juz dawno.

Ale najgorsze ze sami Polacy sa antypolonistami.:mad:

Lila
21-12-2009, 19:22
Lila JEST I ZAWSZE BYL juz dawno.

Ale najgorsze ze sami Polacy sa antypolonistami.:mad:
Dlaczego Asiu?
Masz na myśli Polaków na emigracji?:)

Pani Slowikowa
21-12-2009, 19:32
Dlaczego Asiu?
Masz na myśli Polaków na emigracji?:)

Nie, Polacy na emigracji tesknia i kochaja swoj kraj.. Mam na mysli Polakow w kraju.. Na tym forum mamy z reszta najlepsze przyklady:mad:

Juz w drugim tyodniu mojego tu pobytu toczylam walke o to aby nie pluc do wlasnego gniazda. Pamietasz??

tar-ninka
21-12-2009, 19:36
A wiesz Lilu że to jest mysl..
Nie byłam długo w Hameryce ,ale ile sie nasłuchałam od naszych rodakow na nasz kraj ..
Mialam też " przyjemność" spotkac dwie kresowianki ooo,te dopiero ziały miłoscią do Polski ...

Lila
21-12-2009, 19:37
Nie, Polacy na emigracji tesknia i kochaja swoj kraj.. Mam na mysli Polakow w kraju.. Na tym forum mamy z reszta najlepsze przyklady:mad:

Juz w drugim tyodniu mojego tu pobytu toczylam walke o to aby nie pluc do wlasnego gniazda. Pamietasz??

Pamiętam.:)

No i...napisz więcej.
A wątek 'do admina' zostaw świętującym te najbardziej polskie Święta - paniom.:)

Lila
21-12-2009, 19:39
A wiesz Lilu że to jest mysl..
Nie byłam długo w Hameryce ,ale ile sie nasłuchałam od naszych rodakow na nasz kraj ..
Mialam też " przyjemność" spotkac dwie kresowianki ooo,te dopiero ziały miłoscią do Polski ...

Aż mi się wierzyć nie chce. A wiem że tak jest.

Pani Slowikowa
21-12-2009, 19:54
Lila , dziwie sie ze dopiero teraz ten watek powstal..

Sa tylko dwie mozliwosci.. albo ludzie sie boja o tym mowic albo nic nie wiedza. Wystarczy jednak wejsc w pierwsza lepsza strone w Goglach i pisza o tym na prawo i na lewo wszyscy..

Tu chocby to:
http://www.jerzyrobertnowak.com/ksiazki/antypolonizm.htm

Lila
21-12-2009, 19:56
Tak, ale napisz więcej o tym jak widzisz to u Polonii USA.

ps. Twoja skrzynka nie przyjmuje wiadomości.

Stalin
21-12-2009, 20:11
A to sa jacys Polacy a nie mieszkańcy Euroregionu??? :D:D

Pani Slowikowa
21-12-2009, 20:12
Tak, ale napisz więcej o tym jak widzisz to u Polonii USA.

ps. Twoja skrzynka nie przyjmuje wiadomości.

Lila moja skrzynka jest juz wyczyszczona..

Nie spotkalam sie z antypolonizmem tutaj wsrod Polakow.
No moze tylko raz ale to byla babka z NY , nie byla moja znajoma ale klientka .. Byla Slazaczka. Mowila pieknym poprawnym polskim jezykiem.. bez nalecialosci. Powiedziala ze nienawidzi Polakow.. Pierwszy raz z czyms takim sie spotkalam wtedy.. Dokad nie weszlam na to forum:confused:

Lila
21-12-2009, 20:37
Kradzież w Muzeum i co się dzieje?
Prezydent Polski choć chory, dał głos.
A co było gdy Cmentarz Orląt został bestialsko zdewastowany?

CISZA.

Pani Slowikowa
21-12-2009, 20:43
Kradzież w Muzeum i co się dzieje?
Prezydent Polski choć chory, dał głos.
A co było gdy Cmentarz Orląt został bestialsko zdewastowany?

CISZA.

Bo Lila, kazdy ma inne poczucie sprawiedliwosci... Ci co najbardziej zawinili.... chca byc przepraszani.. Ci co sa ofiarami.. musza przepraszac.

Stalin
21-12-2009, 20:48
U nas tez niszczono cmentarze poniemieckie...
To ogólna tendencja jest a Auschwitz czyli Oświęcim to jest ogólnoswiatowe dziedzictwo na szczęście, nie tylko nasze..:D
Natomiast pamietam żenadę ze wstawianiem krzyzy przez jakiegoś oszołoma i w sumie benadziejny upór koscioła o jakiś klasztor czy zgromadzenie sióstr zakonnych...
Wandale sa niestety wszędzie gorzej z maniactwem religijnym

Mar-Basia
21-12-2009, 20:52
Antypolonizm (także: polonofobia) – termin, określający zbiorowo wszelkie postrzegane jako prawdziwe lub rzekome uprzedzenia i postawy wrogości wobec Polaków (http://pl.wikipedia.org/wiki/Polacy). Historycznym odpowiednikiem antypolonizmu jest polakożerstwo (http://pl.wikipedia.org/wiki/Polako%C5%BCerstwo), określenie używane w XIX w. (http://pl.wikipedia.org/wiki/XIX_wiek) wobec antypolskiej polityki Otto von Bismarcka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Otto_von_Bismarck).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antypolonizm

Moze nalezaloby sie wpierw zastanowic nas zrodlem tego terminu?

Zacznijmy od prostej i podstawowej rzeczy: nie mieszajmy slowa krytyka
z antypolonizmem....i na Boga nie uogolniajmy wszystkiego. :confused:

Stalin
21-12-2009, 20:54
W młodosci bylem antypolonistą..:D:D
nie cierpialem nauczycielki od polskiego....:D:D

Lila
21-12-2009, 20:56
To ogólna tendencja jest a Auschwitz czyli Oświęcim to jest ogólnoswiatowe dziedzictwo na szczęście, nie tylko nasze..:D

Jasne Wodzu, i teraz świat się dołoży do tych 5 mln €, dzięki Bogu.

Tradycja niszczenia cmentarzy jest niestety zakorzeniona wszędzie.Np.cmentarza żydowskiego we francuskim Carpentras w 1990 roku.

No a nasz wielki Stefan Czarnecki?:)
Co robił w czasie ekspedycji karnej?

Lila
21-12-2009, 20:57
W młodosci bylem antypolonistą..:D:D
nie cierpialem nauczycielki od polskiego....

To tak jak ja Nadieżdży od ruskiego.:D

Stalin
21-12-2009, 20:58
Lila, dlatego to mnie nie dziwi. ktos robil zestawienie ekscesów antysemickich w Niemczech i u nas. Tam swastyki na grobach maluja znacznie częściej....

Rusofobka..:D:D

Mar-Basia
21-12-2009, 21:04
Natomiast pamietam żenadę ze wstawianiem krzyzy przez jakiegoś oszołoma i w sumie benadziejny upór koscioła o jakiś klasztor czy zgromadzenie sióstr zakonnych...
Wandale sa niestety wszędzie gorzej z maniactwem religijnym

Maniactwo religijne? Zwlaszcza jezeli chodzi o Oswiecim czy Auschwitz!!!!
W tym miejscu byli wszyscy, ludzie wielu religii i niestety tak wyglada, ze byli tam tylko ludzie nalezacy do jednej grupy spoleczenstwa religijnego. Zdecydowanie NIE!!!!!!!! osobiscie nie mam nic przeciwko klasztorowi katolickiemu, synagodze, kosciolowi ordodox, czy protestanckiemu na terenach obozu - nawet uwazam, ze jest to wskazane.

Z Oswiecimiem czy Auschwitz - to nie do konca tak jest jak myslisz. Ile razy zdarzylo mi sie powiedziec, ze bylam w Oswiecimiu - natychmiast padalo: to pani jest Zydowka? Rece mi opadaly i metoda lopatologii tlumaczylam osobie, ze w tym miejscu byli inni i wsrod nich MY POLACY chrzescjanie., Rosjanie - prawoslawni.....Francuzi - protestanci...... ateisci.

W tym przypadku musze powiedziec, ze nie jestem szczesliwa, a raczej wsciekla kiedy Auschwitz jest przypisywany przez IGNORANTOW na SILE tylko jednej grupie ludzi, uwazany za ich wylaczny symbol i wlasnosc. Nie tylko przypisywany ale wykorzystywany do wielu celow.

Zapewniam wszystkich, ze wiele razy w takich dyskusjach lecialy piora i to jakie!!!! Ostatnia w dniu 25 stycznia 2005 roku w Auschwitz z dziennikarzem z BBC! Bylo ostro!!!!

amelia
21-12-2009, 21:05
bywa czesto jedyna wartoscia dla wielu ludzi, a nienawisc do innych grup etnicznych miara tej wartosci

parunastu pazernych "polaczkow" sprawi, ze swiat oceni jednoznacznie wszystkich

W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców (http://firma.onet.pl/2099634,wiadomosci.html)

Przyznał, że w niektórych przypadkach warunki bytowe pracujących w Polsce cudzoziemców nie odpowiadają "jakimkolwiek normom". Obcokrajowcy mieszkają w wieloosobowych salach, nieogrzewanych lub jedynie dogrzewanych. Zdarza się, że nie ma ciepłej wody, a warunki sanitarne są - jak zaznaczył - "katastrofalne".

Pani Slowikowa
21-12-2009, 21:12
bywa czesto jedyna wartoscia dla wielu ludzi, a nienawisc do innych grup etnicznych miara tej wartosci

W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców (http://firma.onet.pl/2099634,wiadomosci.html)

Przyznał, że w niektórych przypadkach warunki bytowe pracujących w Polsce cudzoziemców nie odpowiadają "jakimkolwiek normom". Obcokrajowcy mieszkają w wieloosobowych salach, nieogrzewanych lub jedynie dogrzewanych. Zdarza się, że nie ma ciepłej wody, a warunki sanitarne są - jak zaznaczył - "katastrofalne".

A czy ci cudzoziemcy sa w Polsce legalnie??

Mar-Basia
21-12-2009, 21:23

Amelio, zapewniam Cie, ze tak jest w innych krajach....Meksykanie w USA....Marokanczycy w Hiszpanii, Polacy w Hiszpanii (pracujacy przy zbiorach tryskawek), Polacy w USA, Rumunii we Wloszech.......ludzie z Iraku, Afganistanu......w Europie, no i na koncu wielu mieszkancow Czarnej Afryki we Francji.

Zeby nie bylo zbednych pytan: oficjalni i nieoficjalni sa w tych grupach.

Dlaczego w Polsce mialoby byc inaczej?;)

amelia
21-12-2009, 21:30
Amelio, zapewniam Cie, ze tak jest w innych krajach....Meksykanie w USA....Marokanczycy w Hiszpanii, Polacy w Hiszpanii (pracujacy przy zbiorach tryskawek), Polacy w USA, Rumunii we Wloszech.......ludzie z Iraku, Afganistanu......w Europie, no i na koncu wielu mieszkancow Czarnej Afryki we Francji.

Zeby nie bylo zbednych pytan: oficjalni i nieoficjalni sa w tych grupach.

Dlaczego w Polsce mialoby byc inaczej?;)

A fe, Polak katolik i takie numery?
Nic tylko znielubic pozostalo;)

jasinek123
21-12-2009, 21:35
Kochany Wisarjonowiczu
z okazji 130 rocznicy urodzin w dniu dzisiejszym
chciałem życzyć dalszych sukcesów w krzewieniu
waszej kultury narodowej

tar-ninka
22-12-2009, 07:42
Co za pytanie :confused:
A jak nie legalnie to można ich traktować jak nie ludzi?

Stalin
22-12-2009, 08:54
jasinek, wielkie dzieki za pamięc, to zawsze miłe jest...
na zdaroooooowie....http://img85.imageshack.us/img85/2048/cyk.gif

senior A.P.
22-12-2009, 11:51
Slyszalem powiedzenie o "sledziach-katolikach" ale dziwic sie,ze Polak moze byc katolikiem to co ,specjalna wymagalnosc ? .
Kazdy katolik to tak jak kazdy inny czlowiek jest grzeszny .

Los cudzoziemcow w panstwach gdzie przyszlo sie im udac z wlasnej lub innej woli nie moze byc taki sam jak tych co sie w tym panstwie urodzili i dlugo zyja,zawsze sie czegos dorabiajac, a jak nie to tez ich marny los.
Ci nowo przybyli tez powinni sie dorabiac i dorobia sie jak beda pracowici i uczciwi !
To nie ma tak,ze jak ktos sie zalicza do uchodzcow to odrazu ma dostac mieszkanie i opieke spoleczna .
Darmowy wikt,opierunek i dach nad glowa ma zapewniony "mieszkaniec" wiezienia na ktore tez musial sobie "zasluzyc" swoim zyciem.
Temu co uszedl/wyjechal ze swego kraju moze zawsze powrocic do niego ,no chyba ze go wygonili,jest przestepca,uciekl czy co innego powodowalo go do "banicji" ale wtedy musi sie liczyc z wszelkimi trudnosciami losu.
Polske nie stac na lozenie na uchodzcow ,zreszta nawet bogata Ameryka cudzoziemcow odpowiednio przyjmuje i traktuje.
Do USA nie tak latwo wjechac a tym bardziej zalegalizowac pobyt.

senior A.P.
22-12-2009, 12:21
"To pani jest Zydowka ?..... " .Gdy takie pytanie pada obojetnie od kogo oznacza dla niektorych komende "bacznosc" !
Dla mnie sprawia to przyjemnosc gdy osoba ta jest zydowskiego pochodzenia ,bo wiem,ze mam do czynienia z osoba madra i wyksztalcona ,sprytna i rezolutna, znajaca sie swietnie na landlu i biznesie oraz to,ze osoba ta szybko sie asymiluje z innymi narodowsciami.
Z drugiej strony przebywajac z ta osoba musze silic sie na odpowiednie swoje zachowanie i kulture Polaka,co wczesniej na tym forum mi "nie wychodzilo" - starzy bywalcy wiedza.

Ktos mnie kiedys zapytal : "Czy zakochalbys sie w Zydowce ?".
Odpowiedzialem wtedy jemu i dzisiaj innym tez ,ze oczywiscie ,ale slubu z nia bym nie bral .
Na pytanie dlaczego ? Odpowiedzialem i odpowiadam nadal : Slub wziasc z Zydowka/Zydem to tak jak z Polakiem zasiasc do stolu zastawionego suto alkoholem - "bedziesz skonczony !"
Oczywiscie to pol zartem polserio,bo najwazniejsze w tym nie dac sie "skonczyc".
Przechodzac teraz scisle do tematu ANTYPOLONIZMU to napawa mnie smutkiem to, dlaczego Zydzi chca Polakow "skonczyc" ? Juz nie napisze,ze oferuja nam tylko "ulice a dla siebie kamienice" ale dlaczego niewinni POLACY maja tyle cierpiec od Zydow po dzien dzisiejszy kiedy tyle dobra dla nich uczynili ???

Czy ktos odpowie mi na to pytanie ?
Dlaczego Zydzi nienawidza Polakow ,co dobitnie wypowiedzial sam zydowskiego pochodzenia Polak prof. Gieremek (sa na to dowody)- z jego ust padlo : "Ja Polakow wprost nie cierpie" (czytaj nie znosze).
Mam nadzieje,ze post ten zostanie dopuszczony do czytelnosci ogolu .
Pozniej podyskutujemy sobie dalej gdzie widzimy MY POLACY zly stosunek Zydow i Polakow zydowskiego pochodzenia do nas. Byc moze zabiora glos tez Zydzi jakie bledy w nas widza i w czym im przeszkadzamy.

Jak znalezc pozytywne rozwiazanie tego problemu aby nie bylo wsrod nas ANTYSEMITYZMU i ANTYPOLONIZMU.
Ja mam na to wiele rad,ktore czesto z autentycznymi Zydami dyskutuje przy spotkaniach z nimi nawet prywatnie.

Zachecam do dobrej dyskusji.

Pani Slowikowa
22-12-2009, 13:56
Co za pytanie :confused:

Tarninko dlaczego dopowiadasz sobie to czego nie ma??

Jezeli sa nielegalnie to nie mozna sie nimi zajac tak jak powinno sie bo nieraz nie wiadomo ze istnieja. Praca i legalny pobyt w niektorych krajach jest wielkim przywilejem i wiele osob dobija sie do tych przywilejow drzwiami i oknami. Wcale sie im z reszta nie dziwie.. bo wszyscy maja prawo do godnego zycia. Nie pierwsza Polska jest tym krajem..
Watpie zeby byli gdziekolwiek traktowani jako "nieludzie" Ale musza przejsc przez okres kwarantanny w obozach uciekinierskich. Polacy ktorzy uciekali z komunizmu tez w takich obozach byli przetrzymywani i potem wysylani do krajow ktore ich przyjmowaly jako pelnoprawnych obywateli..
Kraj w ktorym byl oboz wcale nie mial tego obowiazku

W czasach nazizmu w Niemczech , kiedy okret plynacy do USA ,pelen uciekinierow z Niemiec ( pochodzenia zydowskiego) zostal zawrocony z powrotem do Europy... a ludzie w ten sposob skazani na zaglade, nikt nie zastanawial sie jakie oni mieli prawa wtedy.. Dlaczego tak malo sie o tym mowi??
Dotychczas sa takie przypadki.. W straszliwych warunkach ryzykujac zyciem na przeladowanych stateczkach rzuconych na rozszalale morze, biedni Afrykanie chca dostac sie do Europy aby moc tam godnie zyc. Polowa ich ginie a druga polowa podobnie ja w czasie przed IIWS jest odsylana z powrotem do ich piekla..
Aby jednak ktos stal sie pelnoprawnym obywatelem jakiegos kraju.. nie wystarcza tylko chciec ale trzeba tez wykazac sie walorami ktore pozwola na to ze jakis kraj bedzie mogl nas zaakceptowac.. Nie mozna tylko wymagac ale i dac cos z siebie.

Takie sa reguly na calym swiecie.

siekierka
22-12-2009, 14:45
Moja Ojczyzna była zawsze bardzo spolegliwa i przygarniała pod swe skrzydła wszystkich którzy chcieli tu pozostać lub którym się w eurazji działa krzywda. Czy to Ormianin, Gruzin czy Grek, Szwed czy Niemiec, Hiszpan, Czech czy Żyd, każdy tu się mógł osiedlić i kultywować swoje zwyczaje, żyć wedle swojej religii i kultury. Władcy nasi, ufając mądrości ościennych władców, nigdy nie ustanawiali praw zamieszkiwania obcych z zastrzeżeniem „prawa wzajemności”. I to był wielbłąd, czyli wielki błąd. Na garbie tego wielbłąda znaleźliśmy się w wyniku wydarzeń ostatniego stulecia. Wszystkie niedogodności, straty a nawet zbrodnie wynikłe z nie wywołanych przez Polskę wydarzeń, przypisywane są od lat nam. I rachunek za nie wystawia się Polsce. A nasi władcy, jak zawsze spolegliwi, przyjmują na nas obowiązek rekompensaty za cudze grzechy.
Dziś przyjeżdża do Polski frau Agnes Trawny i - dlatego, że nikt ,nigdy wyraźnie nie powiedział, że na skutek działań II Wojny Światowej,majątki WSZYSTKICH niemców zamieszkujących niegdyś na terenach Polski ulegają KONFISKACIE na rzecz Państwa Polskiego, - ma czelność żądać od nas odszkodowania! I co najdziwniejsze – dostaje je!
TO JEST jeden z przejawów ANTYPOLONIZMU. Kto wskaże inny?:mad:

jip
22-12-2009, 14:55
Dziś przyjeżdża do Polski frau Agnes Trawny i - dlatego, że nikt ,nigdy wyraźnie nie powiedział, że na skutek działań II Wojny Światowej,majątki WSZYSTKICH niemców zamieszkujących niegdyś na terenach Polski ulegają KONFISKACIE na rzecz Państwa Polskiego, - ma czelność żądać od nas odszkodowania! I co najdziwniejsze – dostaje je!
TO JEST jeden z przejawów ANTYPOLONIZMU. Kto wskaże inny?:mad:
"Agnes Trawny z mazurskiej wsi Narty pod Szczytnem wyjechała latem 1977 r. Całe jej 60-hektarowe gospodarstwo z zabudowaniami przejął skarb państwa, który potem przekazał je w części nadleśnictwu w Szczytnie."
Więc Siekierka wyhamuj, bo to nie do końca tak jak mówisz, wojna się skończyła...w którym to roku? pamiętasz?....
Były to czasy kiedy ludzie wyjeżdżali, przyczyny były różne, nie wiem dlaczego wyjechała frau Agnes Trawny, ale sprawa po jej wyjeździe nie została do końca załatwiona i widocznie miała prawo domagać się co jej było.....

Stalin
22-12-2009, 15:34
Dokładnie tak było w tym przypadku i nie ma to nic wspólnego z wojną...

Pani Slowikowa
22-12-2009, 15:48
Nie za bardzo rozumiem jakie to byly zaniedbania ze strony wladz?? W ksiegach wieczystych nie wszystko bylo zapisywane.... co nie oznacza ze wlasnosc nie byla wlasnoscia..Czy frau cos tam miala zapisany swoj majatek w ksiegach wieczystych??
Wtedy w latach 70 zaproponowano Niemcom i tym co chcieli wyemigrowac aby zrzekli sie obywateltswa i majatkow w zamian za wolnosc.. Czy takie zobowiazanie nie bylo podpisane przez Frau.... jakos tam??

Sprawa chyba w tym wypadku drugorzedna.. to to czy takie szantaze przez komunistyczne wladze moga byc uwazane za legalne.. Ale tu nie o to chodzi.

siekierka
22-12-2009, 16:22
"Agnes Trawny z mazurskiej wsi Narty pod Szczytnem wyjechała latem 1977 r. ....
Więc Siekierka wyhamuj, bo to nie do końca tak jak mówisz, wojna się skończyła...w którym to roku? pamiętasz?....
Były to czasy kiedy ludzie wyjeżdżali, przyczyny były różne, nie wiem dlaczego wyjechała frau Agnes Trawny, ale sprawa po jej wyjeździe nie została do końca załatwiona i widocznie miała prawo domagać się co jej było.....

Nawet jeżeli masz rację, to jak sam piszesz wyjechała w 1977 r. czyli 32 lata temu.I wtedy od władz niemieckich otrzymała odszkodowanie za pozostawione grunty. Natomiast w Polsce obowiązuje prawo zasiedzenia po 30 latach użytkowania w złej wierze. W dobrej nawet 20 lat.
Tak czy inaczej nie powinna była dostać tego zwrotu.

Pani Slowikowa
22-12-2009, 16:29
Nawet jeżeli masz rację, to jak sam piszesz wyjechała w 1977 r. czyli 32 lata temu.I wtedy od władz niemieckich otrzymała odszkodowanie za pozostawione grunty. Natomiast w Polsce obowiązuje prawo zasiedzenia po 30 latach użytkowania w złej wierze. W dobrej nawet 20 lat.
Tak czy inaczej nie powinna była dostać tego zwrotu.

Czyli powinna oddac Niemcom odszkodowanie a tym "wyrzuconym" ludziom zapewnic mieszkanie.

Lila
22-12-2009, 16:42
A Rosja?

Wyjątkowo brutalna polonofobia w rosyjskich mediach.
Już jesteśmy kolaborantem III Rzeszy.
Za moment dowiemy się iż wywołaliśmy wojnę światową, ojczyźnianą i czeczeńską.
W jednej z publikacji można przeczytać, że Polska to historyczny krzywdziciel Rosji.

Mnie odpowiada rola ciemiężcy Rosji.
Ba,chętnie bym sobie powspominała Ruś pod butem Rzeczpospolitej. :D
Niestety.
Nauczono mnie historii.
Niby trzeba patrzeć naprzód, bo Euroregion i inne takie duperele, ale ...
....niejaka Jelena Jakowlewa wydaje paszkwil pt.Polsza protiw SSRR 1939-1950 .Wydawnictwo państwowe.

A w nim czytamy żeśmy znowu coś wyssali, z mlekiem matki, ssaki przebrzydłe.
Mamy to genach- Polska ziała nienawiscia do wszystkiego, co rosyjskie, zarówno do 'białych', jak i
'czerwonych' (...)".

No cóż. Idą Święta i bardzo Was proszę,
ziońmy wyłącznie miłoscią!:D :D
A talerz pusty niech będzie także dla wędrowca, co wracając z Zabajkala drogi pomylił, trafiając do 'pańskiej Polski'.

Stalin
22-12-2009, 16:48
Lila, ja tam wcale nie ziałem ino robilem swoje....http://img137.imageshack.us/img137/5183/devilc.gif
A co do świąt to racja, ziońmy milością aczkolwiek wole ginem,
też wytwornie...http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gifhttp://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif

jip
22-12-2009, 16:52
Lila gdyby Cie zrobić premierem przy prezydenturze Kaczyńskich to już mamy wojnę ze wschodem i czekamy na drugi cud warszawski, ja tam wolę pojednanie miedzy narodami a debili typu jak tam jej...Jelena Jakowlewa.. u nas też nie brakuje, ja zionę miłością chociaż w Święta i do Ruskich, i do Niemców, i do Żydów i do...... i do.. i twierdzę, że trza patrzeć w przyszłość bo chyba ważniejszą jest, a o historii niech nam opowiadają historycy ale bez nienawiści i zakłamań, a Siekierko prawo niech prawem będzie a sprawiedliwość sprawiedliwością i niech o tym decydują niezależne sądy, bo o to walczyliśmy, chyba, że Ty walczyłeś o inną sprawiedliwość i inne prawo....

Lila
22-12-2009, 16:53
Lila, ja tam wcale nie ziałem ino robilem swoje....http://img137.imageshack.us/img137/5183/devilc.gif
A co do świąt to racja, ziońmy milością aczkolwiek wole ginem,
też wytwornie...http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gifhttp://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif

Jak wolisz, to zioń sobie tą jałowcówką..
Życzę miłego ziania pod choinką. Tylko uważaj, coby się nie zajęła .:D

Lila
22-12-2009, 16:55
Lila gdyby Cie zrobić premierem przy prezydenturze Kaczyńskich to już mamy wojnę ze wschodem i czekamy na drugi cud warszawski...

Na bank!:D
I nawet IV światowa zapewniona!:D

Stalin
22-12-2009, 17:01
Lila, przeceniasz moje mozliwości jednak, poza tym na choinkach juz nie ma świeczek...http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif
Jip - niegłupio mówisz, bo jak sie na przykład przeczyta, co Angole wypisuja o Irlandczykach a Francuzi o Belgach to Jezus Maria i Jan Maria Rokita na dokładkę....http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif

Stalin
22-12-2009, 17:03
Lila to jest tak:
jedna mała bomba, bomba atomowa,
Lila sie doczołga do Lwowa
....http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif

jip
22-12-2009, 17:07
Lila to jest tak:
jedna mała bomba, bomba atomowa,
Lila sie doczołga do Lwowa
....http://img46.imageshack.us/img46/7444/diabelek.gif
Tym bardziej, że podobno fabryki bombek mają moce produkowania wolne,.......:D :D

Stalin
22-12-2009, 17:10
jasne, szkło mozna wypełnic napalmemhttp://img137.imageshack.us/img137/8026/rotfelekj.gif

Pani Slowikowa
22-12-2009, 17:33
Mamy to genach- Polska ziała nienawiscia do wszystkiego, co rosyjskie, zarówno do 'białych', jak i
'czerwonych' (...)".

No cóż. Idą Święta i bardzo Was proszę,
ziońmy wyłącznie miłoscią!
A talerz pusty niech będzie także dla wędrowca, co wracając z Zabajkala drogi pomylił, trafiając do 'pańskiej Polski'.
Ja wlasnie od dzisiaj zaczynam zionac :D miloscia do wszystkiego i wszystkich.. a to za sprawa pewnych "wytrychow" mojej duszy:D
Ja kocham Rosjan.. ale tych normalnych kochanych ludzi.. ktorzy jak zbiora sie w trojke to spiewaja jak profesjonalny chor na trzy glosy.. Kocham Niemcow .. romantycznych i o szlachetnych sercach.. Kocham Zydow.. braci Chrystusa.. Kocham Francuzow przodkow Chopina, kocham Wlochow pieknoduchow. Najbrdziej kocham Polakow za wszystko lacznie z ich wadami.

Z tym akcentem pozdrawiam wszystkich i zycze wam Wspanialych Swiat Bozego Narodzenia.. Zycze wam momentu wzruszenia przy wigilijnym stole..

http://img693.imageshack.us/img693/5629/bozenarodzenie2009.jpg (http://img693.imageshack.us/i/bozenarodzenie2009.jpg/)

siekierka
22-12-2009, 17:41
... a Siekierko prawo niech prawem będzie a sprawiedliwość sprawiedliwością i niech o tym decydują niezależne sądy, bo o to walczyliśmy, chyba, że Ty walczyłeś o inną sprawiedliwość i inne prawo....
JiP! Zgadzam się z tobą, POD JEDNYM WSZAKŻE WARUNKIEM, WARUNKIEM O KTÓRYM ZAPOMINALI W SWOJEJ ŁASKAWOŚCI NASI WŁADCY: WSZYSTKO DZIAŁA NA ZASADACH WZAJEMNOŚCI. tj. jak Niemcy nam, tak my Niemcom.

No to już mamy dwa antypolonizmy: NIEMIECKI i ROSYJSKI

Stalin
22-12-2009, 17:46
Siekierka = szacun ale jak poduczysz się historii to bedzie Ci lepiej, nam zresztą też, bo to głupio wyjasniać że Konigsberg jednak nie nalezał do Polski przed 1939....
A władców naprawdę możesz zmienić, patrz na przykład na serial Włatcy Móch http://img137.imageshack.us/img137/8026/rotfelekj.gif

amelia
22-12-2009, 17:56
Ach, jakze cudna wizja

W roku 2050 wybuchnie wojna pomiędzy "blokiem polskim" (to znaczy Polską i jej politycznymi wasalami), USA i Wielką Brytanią z jednej strony a sojuszem Turcji i Japonii z drugiej. Będzie to prawdziwa trzecia wojna światowa, wybuchnie ona sto lat po zakończeniu tej drugiej, ale nie przyniesie ze sobą takiej hekatomby dzięki precyzji broni. Bronią będą wtedy już gwiazdy bojowe, bezzałogowe odrzutowce i opancerzeni piechurzy. Nie będzie łatwo, ma się rozumieć, ale ostatecznie wklepiemy konkretnie Turkom i Japończykom. Ciekawe w prognozie Friedmana jest to, że w tych czasach ani Rosja, ani Chiny zupełnie nie będą się liczyły. Mówiąc kolokwialnie, Rosjanie będą nam mogli naskoczyć, za to my będziemy ich wtedy mogli - tym razem mówiąc eufemistycznie - bezkarnie penetrować.

Czyż to nie piękna wizja? W efekcie wojny

Polska rozszerzy swoje panowanie aż po Adriatyk i Morze Śródziemne, otwierając swoje bazy w Chorwacji i Grecji, Niemcy z Francuzami nie będą mieli nic do gadania. Trawestując Jacques'a Chiraca: nie stracą okazji, by siedzieć cicho.

Polska więc będzie potęgą od morza do morza - wreszcie! - przed którą drżeć będzie cała Europa. Niewykluczone, że będzie to ten prawdziwy, jedyny koniec świata. W każdym razie z książki Friedmana płynie jeden optymistyczny wniosek - wszystko to zdarzy się grubo po roku 2012. W wersji Friedmana Majowie razem z Emmerichem nie mają nic do powiedzenia.
"Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek" (http://wyborcza.pl/1,99494,7224765,Koniec_swiata__czyli_Polska_od_mor za_do_morza.html)

Stalin
22-12-2009, 18:00
Eeee, od morza do morza to była Litwa swego czasu....
Tylko ze niestety, miała 6 murowanych zamków a Krzyzacy dużo więcej...:)
Ale wizja ladna...

jip
22-12-2009, 18:12
JiP! Z

No to już mamy dwa antypolonizmy: NIEMIECKI i ROSYJSKI
Siekierka zmień kierunek zionienia.. nie zioń antyniemiecością i antyrosyjskością, a zioń miłością do nich.... chociaż w Święta....

Stalin
22-12-2009, 18:20
No wlasnie, na wrogów zawsze można liczyć... W końcu na Westerplatte 1 września była tylko Merkel i Putin, a sojusznicy jakoś nie dojechali...http://img137.imageshack.us/img137/8026/rotfelekj.gif

araad
22-12-2009, 18:20
Amelio wybacz ale jakoś nie pociąga mnie wizja zeby Europa miała drzeć przedemną wolę z nią wypić piwo a nie wiem czy zauważyłaś ze rościągamy się już nie tylko od morza do morza ale dużo więcej niedawno piłem prosek w Chorwacji i porto w Portugalii i nie dasz wiary bo chyba nie zauważyłaś nikt mnie nigdzie nie pytał gdzie jadę po co jadę tylko co podać.
Wesołych Świąt nadejdzie też taki czas ze na wódkę skoczy się do Moskwy i będzie to sprawa naturalna.

araad
22-12-2009, 18:25
Nie mamy zadnego antypolonizmu ani w Rosji ani w Niemczech mamy tam trochę starych porąbanych oszołomów którzy pierdoły opowiadają a my ogłaszamy zaraz początek III wojny światowej .Biologia sprawę załatwi definitywnie staruchy zejdą a młodzież nasza i ich zamknię te durne tematy.

amelia
22-12-2009, 18:37
Amelio wybacz ale jakoś nie pociąga mnie wizja zeby Europa miała drzeć przedemną wolę z nią wypić piwo a nie wiem czy zauważyłaś ze rościągamy się już nie tylko od morza do morza ale dużo więcej niedawno piłem prosek w Chorwacji i porto w Portugalii i nie dasz wiary bo chyba nie zauważyłaś nikt mnie nigdzie nie pytał gdzie jadę po co jadę tylko co podać.
Wesołych Świąt nadejdzie też taki czas ze na wódkę skoczy się do Moskwy i będzie to sprawa naturalna.

jest niedoodparcia;)

Mam nadzieje, ze przekonasz rowniez tych, ktorzy MUSZA miec wroga i roztaczac przed nami czarne wizje niewoli.

Mi tam bardzo pasuje eurokolchoz, ktory absolutnie nie jest przeszkoda bym mogla pielegnowac i rozwijac do woli swoje cechy, zwyczaje i upodobania narodowe, i co tam jeszcze se chce.
No i ta roznorodnosc trunkow:)

amelia
22-12-2009, 18:40
Nie mamy zadnego antypolonizmu ani w Rosji ani w Niemczech mamy tam trochę starych porąbanych oszołomów którzy pierdoły opowiadają a my ogłaszamy zaraz początek III wojny światowej .Biologia sprawę załatwi definitywnie staruchy zejdą a młodzież nasza i ich zamknię te durne tematy.

Tez mam taka nadzieje, ale ta wyssana z mlekiem matki nienawisc do...kogokolwiek...

araad
22-12-2009, 18:41
Amelio przecieniasz mnie to takie hobby wróg był zawsze i być musi tu jest potrzebny psychiatra i to dobry na odziale zamkniętym.Wesołych Świąt

waclaw46
22-12-2009, 18:42
Ach, jakze cudna wizji

W roku 2050 wybuchnie wojna pomiędzy "blokiem polskim"

Amelio przejedz sie do Afganistanu albo bliżej do Strefy Gazy czy Bejrutu to zobaczysz.Piszesz o wojnie jak infantylny podlotek.

amelia
22-12-2009, 18:47
Amelio przejedz sie do Afganistanu albo bliżej do Strefy Gazy czy Bejrutu to zobaczysz.Piszesz o wojnie jak infantylny podlotek.

Oj Waclawie, kursywa zaznaczylam tam cytat, a ponizej tego cytatu jest link do calosci.
Zajrzyj tam z laski swojej.

Osobiscie jestem pacyfistka i nie zywie nienawisci, czy nawet niecheci do zadnej nacji.
Co najwyzej do poszczegolnych osobnikow/osobniczek, za konkretne czyny lub cechy.

Kazik
22-12-2009, 18:48
Ciekawe jak na nas psioczyła ostatnio prasa Izraela oraz USA. Marvinki by należało spytać. A Trawny się domaga kasy bo za PRL nikt się nie pofatygował zmienić zapis w księgach. Dziś pociotki ustawione na stołkach przez PSL też się na tym nie znają i za dużo fatygi dla nich. Dziwię się jednak naszym sądom. Był wszak precedens, że postanowiono użyć prawo zasiedzenia. Czy sędziowie biorą w łapę poprzez adwokata ? Nie wykluczam.

Antypolonizm był u Niemców i Ruskich władz i jest nadal. Merkel nie zabiera głosu bo wybory lub inne interesy i Erika ma co zechce. To że Putin nas nie lubi, to nie sprawa popierania Gruzji. Pamiętacie jak Tusk "ocieplił" stosunki z Rosją i pojechał w Alby [śniegu na szczęście nie ocieplił]. Putin zaś po ociepleniu zaledwie tydzień poxniej biecał skierować na Polskę rakiety. Jedyny zysk z tej wizyty [dla Rosji] to że Tusk zgodził się na festiwal ruskiej piosenki w Zielonej Górze. Ale było wielkie Hallo--nowa polityka Tuska. Nawet go na Kremlu poklepali--klęczeć nie kazali.

Ukraińcy których popieraliśmy podczas "pomarańczowej" to nie są wdzięczni. Przykłady tu pominę teraz. A Żydzi? Lepiej nie mówić. Polacy ratowali, a oni potem w ponad 80% byli w UB. To oni skazali i zamordowali Fieldorfa i innych.

Amelio--skąd takie wielkomocarswowe wizje dla Polski? Może od Tuska to gdzieś zaczerpnęłaś--bo wybory blisko? A L.K. nie ma takich, w cuda on też nie wierzy [ja również w żadne, a w Tuskowe szczególnie].

Musiałem edytować. Amelio link się nie otwiera.

amelia
22-12-2009, 18:57
Amelio[/B]--skąd takie wielkomocarswowe wizje dla Polski? Może od Tuska to gdzieś zaczerpnęłaś--bo wybory blisko? A L.K. nie ma takich, w cuda on też nie wierzy [ja również w żadne, a w Tuskowe szczególnie].

Musiałem edytować. Amelio link się nie otwiera.

Mi sie otwiera, ale prosze bardzo w innej wersji.
To taki futurystyczny zart, za gazeta.

http://wyborcza.pl/1,99494,7224765,Koniec_swiata__czyli_Polska_od_mor za_do_morza.html

Tusk jest O.K. ale z tymi wielkomocarstwowymi marzeniami nie ma nic wspolnego.
Co innego ci z IV RP

Alsko
22-12-2009, 19:04
(...) Czy sędziowie biorą w łapę poprzez adwokata ? Nie wykluczam.

Antypolonizm był u Niemców i Ruskich władz i jest nadal. Merkel nie zabiera głosu bo wybory lub inne interesy i Erika ma co zechce. To że Putin nas nie lubi, to nie sprawa popierania Gruzji. Pamiętacie jak Tusk "ocieplił" stosunki z Rosją i pojechał w Alby [śniegu na szczęście nie ocieplił]. Putin zaś po ociepleniu zaledwie tydzień poxniej biecał skierować na Polskę rakiety. Jedyny zysk z tej wizyty [dla Rosji] to że Tusk zgodził się na festiwal ruskiej piosenki w Zielonej Górze. Ale było wielkie Hallo--nowa polityka Tuska. Nawet go na Kremlu poklepali--klęczeć nie kazali.

Ukraińcy których popieraliśmy podczas "pomarańczowej" to nie są wdzięczni. Przykłady tu pominę teraz. A Żydzi? Lepiej nie mówić. Polacy ratowali, a oni potem w ponad 80% byli w UB. To oni skazali i zamordowali Fieldorfa i innych.
(...)

Amelio--skąd takie wielkomocarswowe wizje dla Polski? Może od Tuska to gdzieś zaczerpnęłaś--bo wybory blisko? A L.K. nie ma takich, w cuda on też nie wierzy [ja również w żadne, a w Tuskowe szczególnie].

Musiałem edytować. Amelio link się nie otwiera. Tak wszystko jasno wytłumaczyłeś, Kaziu, że nawet ja zrozumiałam :D

PS Mnie link się otwiera.

jip
22-12-2009, 19:10
A Trawny się domaga kasy bo za PRL nikt się nie pofatygował zmienić zapis w księgach.
No popatrz nawet niedawno rządzili Prawi (od prawa) i sprawiedliwi (od sprawiedliwości), mieli prezydenta profesora prawa, cholera to nie musi być takie łatwe to pozmieniać, bo gdyby było łatwe to pod nadzorem profesora prawa poszło by szybko i skutecznie... i A.Trawny mogła by sobie..... no pomyśl co by mogła?.... Resztę niecytowaną przemilczę, bo znowu bym Ci musiał żółwika posłać.....

tar-ninka
22-12-2009, 19:10
Pani Slowikowa
Stały bywalec Zarejestrowany: May 2007
--------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Napisał amelia
W Polsce coraz częściej łamane są prawa pracujących cudzoziemców

========================================
tar-ninka
Stały bywalec
Moderator Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
-------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Napisał Pani Slowikowa

Co za pytanie

[QUOTE=Pani Slowikowa]Tarninko dlaczego dopowiadasz sobie to czego nie ma??

Słowikowo
to ze często nie wiesz sama co piszesz..../czyt. bzdury/
to notmalne
ale przynajmniej postaraj sie zrozumiec co kto pisze ...

Jezeli na post w ktorym ktos opisuje jak zle sa traktowani cudzoziemcy ty zadajesz takie niemadre pytanie ..
czy sa legalnie ...
to co mozna odpowiedziec ...
Jaka to roznica legalnie czy nie kazdy powinien byc traktowany po ludzku ...

Mag
22-12-2009, 19:12
Wszystkim Forumowiczom życzę radosnych Świąt :)

Stalin
22-12-2009, 19:28
A co komu szkodzi fetiwal w Zielonej Górze???
Jak sie odwali ideologię to jest spoko, proszę..:D:D
http://www.youtube.com/watch?v=P9CrWUS-LsQ&feature=related

Lila
22-12-2009, 19:30
Wszystkim Forumowiczom życzę radosnych Świąt :)

Mag, dla Ciebie też życzenia Radosnych Świąt..:)

Stalin
22-12-2009, 19:34
Wszystkim Wesołych Swiąt... I informuję, ze trasa Warszawa - Siedlce - Terespol jest usłana rosyjskimi napisami, biznes is biznes, sorry Winnetou....:D:D:D:D

Lila
22-12-2009, 19:36
Koba, dla Ciebie..

http://www.youtube.com/watch?v=QhoXWUZI0Eg&feature=related

ps. chociaż Ty tutaj nie jesteś tak straszliwie serio-zny.:D :D
No i jeszcze pies jipa.

tadeusz50
22-12-2009, 19:41
Połammy się opłatkiem.

http://zlotelinki.pl/opłatek/72487.html

siekierka
22-12-2009, 19:58
No popatrz nawet niedawno rządzili Prawi (od prawa) i sprawiedliwi (od sprawiedliwości), mieli prezydenta profesora prawa, cholera to nie musi być takie łatwe to pozmieniać, bo gdyby było łatwe to pod nadzorem profesora prawa poszło by szybko i skutecznie... i A.Trawny mogła by sobie..... no pomyśl co by mogła?.... Resztę niecytowaną przemilczę, bo znowu bym Ci musiał żółwika posłać.....

k'woli prawa i sprawiedliwosi pozwolę sobie zauważyć. że dekrety o przejęciu na skarb państwa gospodartw poniemieckich i opuszczonych a także o przedawnieniu roszczeń i o zasiedzeniu, wydane były w latach 1946 - 1949 i wówczas powinny były być wykonane. Wówczas władał Stalin ze swoimi pridupnikami. Trzeba było zamiast zajmować sądy sprawami przeciw AK, NSZ, BCh, WIN i przedwojennym żołnierzom (Fieldorf, Pilecki), pozwolić tym sądom zająć się porządkowaniem stosunków własnościowych.

Wesołych Świąt!!!

Stalin
22-12-2009, 20:00
To połammy sie opłatkiem jak najbardziej....
Lila, bo lubię jazz po prostu i życie jest powazne, ja nie muszę
:D:D
http://www.youtube.com/watch?v=iK8rpRFcYoc

Uuu Siekierka, wyrabiasz sie historycznie, jestesmy za....:D

Kazik
22-12-2009, 20:24
Jip-tu ani trzecia ani czwarta RP nie ma nic wspólnego. Lenie na dole są i będą. Na szczeblu powiatowym i gminnym. A teraz są nowi--pociotki z PSL zamieniły poprzednie. Wykształcenie nie jest ważne jak się ma w rodzinie [nawet dalekiej] posła z PSL lub innego. Jak zmieniać coś w księgach i kto to umie i zechce robić?

Stalin--festiwal nikomu nie szkodzi, ale wizytę ogłoszono jako "przełom" i wielki sukces Tuska. Tak więc w tydzień później obiecane rakiety w nas jakoś nie pasowały go "gigantycznego "sukcesu. Prasa o tym pisała, że z sukcesu to tylko festiwal, który Rosja nam wtryniła, a Tusk się musiał zgodzić. Dobrze zrobił że się zgodził, ale w końcu czyj to sukces, nasz czy Kremla?
Więcej "sukcesów" Tusk nie potrafił podać.

Teraz o legalnych i nie legalnych pracownikach. Polacy potrafią wykorzystać nawet Polaka w W.Brytanii, więc i w Polsce też takich mamy. A jak przymusowo pracowali nasi we Włoszech? Nawet uciec nie mogli.
Oczywiście że tak nie powinno być--ale jest. A Polak Polakowi w Polsce nie zalega pół roku z wypłatą? Właśnie 2 dni temu był jakiś protest pracowniczy.

amelia
22-12-2009, 20:36
Teraz o legalnych i nie legalnych pracownikach. Polacy potrafią wykorzystać nawet Polaka w W.Brytanii, więc i w Polsce też takich mamy. A jak przymusowo pracowali nasi we Włoszech? Nawet uciec nie mogli.
Oczywiście że tak nie powinno być--ale jest. A Polak Polakowi w Polsce nie zalega pół roku z wypłatą? Właśnie 2 dni temu był jakiś protest pracowniczy.

A mowienie o tym to antypolonizm?

Mar-Basia
22-12-2009, 20:44
A mowienie o tym to antypolonizm?

I tu pies pogrzebany. Jak pisalam ponizej zacznijmy od "zrozumienia" slowa antypolonizm.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antypolonizm

jip
22-12-2009, 21:34
Jip-tu ani trzecia ani czwarta RP nie ma nic wspólnego. Lenie na dole są i będą. Na szczeblu powiatowym i gminnym. A teraz są nowi--pociotki z PSL zamieniły poprzednie. Wykształcenie nie jest ważne jak się ma w rodzinie [nawet dalekiej] posła z PSL lub innego. Jak zmieniać coś w księgach i kto to umie i zechce robić?

Stalin--festiwal nikomu nie szkodzi, ale wizytę ogłoszono jako "przełom" i wielki sukces Tuska. Tak więc w tydzień później obiecane rakiety w nas jakoś nie pasowały go "gigantycznego "sukcesu. Prasa o tym pisała, że z sukcesu to tylko festiwal, który Rosja nam wtryniła, a Tusk się musiał zgodzić. Dobrze zrobił że się zgodził, ale w końcu czyj to sukces, nasz czy Kremla?
Więcej "sukcesów" Tusk nie potrafił podać.

Kazik WESOŁYCH ŚWIĄT...od psa też

siekierka
22-12-2009, 21:41
Polacy na Litwie są dyskryminowani. Pozbawia ich się szkół z językiem polskim, zabrania się pisać nazwisk zgodnie z ich brzmieniem, odbiera się za bezcen grunty i oddaje Litwinom. Rząd Tuska jest o tym poinformowany ale nie ma ochoty na podjęcie jakiejkolwiek interwencji.
Czy to nie Litewski ANTYPOLONIZM?

Pani Slowikowa
22-12-2009, 22:05

Słowikowo
to ze często nie wiesz sama co piszesz..../czyt. bzdury/
to notmalne
ale przynajmniej postaraj sie zrozumiec co kto pisze ...

Jezeli na post w ktorym ktos opisuje jak zle sa traktowani cudzoziemcy ty zadajesz takie niemadre pytanie ..
czy sa legalnie ...
to co mozna odpowiedziec ...
Jaka to roznica legalnie czy nie kazdy powinien byc traktowany po ludzku ...

Tarninko ja tez nie uwazam cie za zbyt madra.. ale trudno sie mowi :rolleyes:
Malo widzialas , jeszcze mniej slyszalas ale upowazniasz sie do wydawania opinii o kims.. Czy to nie jest glupie i niemile?? Czy ja sie ciebie pytalam o zdanie??
Wtracasz sie po to zeby komus dokopac..

Matrix
22-12-2009, 23:01
Tarninko, spójrz na mój podpis. Zdaje się,że to reguła bez wyjątków:) :)

ostatek
22-12-2009, 23:49
a właściwie podpisał: Nigdy nie polemizuj z idiotą. Najpierw ściągnie Cię na swój poziom,a później pokona doświadczeniem.:) :)
Przepiękny. Nie umieram z zazdrości, bo mój podpis (chyba) nie jest gorszy... i mam nadzieję, że równie wysmakowany... :)

Pozdrawiam prawie świątecznie...

Matrix
22-12-2009, 23:56
Re: Ostatek

Nie dało się go nie zauważyć, Ostatku. :)

Pani Slowikowa
22-12-2009, 23:58
":,,stultorum infinitus est numerus":rolleyes:

Ja na razie naliczylam trzy :D
Ciekawe kto jeszcze "brzdaknie"?;)

Matrix
23-12-2009, 00:04
Też tak sądzę.Wesołych świąt.

tar-ninka
23-12-2009, 01:10
[QUOTE=Pani Slowikowa]":,,stultorum infinitus est numerus":rolleyes:

Masz rację o" Mądrosci ty Wielka ", a na poczatku tej listy jestes ty;)

tadeusz50
23-12-2009, 09:06
Jak zmieniać coś w księgach i kto to umie i zechce robić?
W księgach wieczystych na szczęście zmiany są na wniosek zinteresowanego a nie jakiegoś urzędniczyny. Dopiero byłby kabaret gdy jakiś urzędnik podległej partii np. PiS będzie na rozkaz owej dokonywał zmian. Teraz jeszcze porównać KW z mapkami geodezyjnymi i z rzeczywistością to dopiero bywa kabaret. Wszędzie może być co innego.

Lila
23-12-2009, 10:04
Antypolonizmu nie trzeba szukać po świecie.
Jest tutaj. Właściwie jako autoantypolonizm.

Może lepiej zaintonować kolędę?
Jest jedna mało znana i bardzo piękna,
pod tytułem Ach ubogi żłobie...

Wesołych Świąt seniorzy a także seniorki...

maja59
23-12-2009, 10:27
Po przeczytaniu dyskusji o antypoloniźmie, zgłaszam przypuszczenie graniczące z pewnością, że antypolonizmem jest na tym forum dykusja z Panią Słowikową. Każdy, kto śmie mieć odmienne zdanie to jednostka z gruntu głupia, kłamliwa i przeciwna polskości. Ups, zapomniałam, że jako adwokat będzie kopana po d...
A żłób jest rzeczywiście ubogi.

Lila
23-12-2009, 10:38
Tak...

Kolęda Ach ubogi żłobie
jest nie tylko piękna ale i tytuł ma adekwatny.

ps.do zobaczenia po świętach.

jip
23-12-2009, 13:32
http://images48.fotosik.pl/240/1ace52dd3f014220med.jpg

siekierka
23-12-2009, 13:56
Stwierdzamy z zaniepokojeniem, że sytuacja Polaków na Litwie nieustannie się pogarsza. Mamy do czynienia z asymetrią we wzajemnych stosunkach. Litwini w Polsce mają pełnię praw obywatelskich - alarmował wczoraj na konferencji prasowej europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). Do dziedzin, w których Litwa dopuszcza się Osdyskryminacji społeczności polskiej, zaliczył: szkolnictwo, reprywatyzację oraz kwestie administracyjne, jak na przykład odmowa stosowania napisów dwujęzycznych w miejscowościach zamieszkiwanych przez Polaków. - Ostatnio specjalna komisja litewskiego Sejmu uruchomiła postępowanie wobec eurodeputowanego Waldemara Tomaszewskiego, europosła z Litwy, prezesa Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, któremu zarzuca się atakowanie państwa litewskiego za to, że ujawniał sytuację Polaków na Litwie m.in. w Parlamencie Europejskim (N.Dz.):confused:

Pani Slowikowa
23-12-2009, 14:17
Wszystkim wysylam serdeczne zyczenia Szczesliwych Swiat Bozego Narodzenia..
Zycze wam abysmy wsrod Polakow zachowali choc troche zyczliwosci wzgledem siebie i nie napadali na siebie tuz przed swietami:) Nasza polska tradycja nakazuje przebaczac przy wigilijnym stole nawet wrogom.. A my przeciez wszyscy jestesmy Polakami, wiec jestesmy bracmi a nie wrogami.

Pomyslcie o malenkim Jezusie ktory po to przyszedl na swiat aby nas ludzi nauczyc co to jest milosc do blizniego :)

http://img693.imageshack.us/img693/5490/bozenarodzenie2009v.jpg (http://img693.imageshack.us/i/bozenarodzenie2009v.jpg/)

siekierka
23-12-2009, 14:30
Reaktywacja pruskich tradycji we Wrocławiu trwa w najlepsze. Wszystko pod pretekstem powrotu do historycznego nazewnictwa. Hala Ludowa wznoszona w latach 1911-1913 jest już nazywana Halą Stulecia, choć nie stoi za tym żadna decyzja prawna. Takie miano nadano jej w 1913 r. na cześć tryumfu niemieckiego oręża w bitwie pod Lipskiem, podczas której Prusy i Austria rozgromiły wojska Napoleona Bonapartego. Obiekt formalnie wciąż jest Halą Ludową. Ale w momencie starania się o wpis na listę zabytków Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO powrócono do Hali Stulecia. - Nie ma to nic wspólnego z historią Polski. To tak, jakbyśmy czcili własną klęskę - ocenia prof. Tadeusz Marczak z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.
To nie jedyna zmiana. Z informacji, jakie uzyskaliśmy ze źródeł zbliżonych do urzędu miejskiego wynika, że znajdująca się w centrum miasta ul. Ofiar Oświęcimskich miałaby zostać przemianowana na ul. Junkrów (Junkernstrasse). Prof. Marczak proponuje inną zmianę, może ulica Kolbego? (N.Dz.)

Oto próbka germanofilskiego ANTYPOLONIZMU

ostatek
23-12-2009, 16:00
/.../ Prof. Marczak proponuje inną zmianę, może ulica Kolbego? (N.Dz.)

Bardzo nieśmiało chciałam przypomnieć, że dziadek Maksymiliana (Rajmunda) Kolbego był Niemcem. Ponoć nawet języka polskiego nie znał.
Sam zaś M. Kolbe był germanofilem i antysemitą.
Kiedyś (nie pamiętam w jakim wątku) pisałam o tym.

Hagiografowie przemilczają te fakty lub usiłują je wyjaśnić czyt. usprawiedliwić. Aczkolwiek można znaleźć wzmianki przy zastosowaniu, minimalnego choćby, uporu. W oficjalnych żywotach świętych próżno szukać.

Poniżej dwa cytaty z netu.
"W okresie międzywojennym w Europie wystąpiła wzmożona fala antysemityzmu, której celem miało być wyeliminowanie Żydów z życia narodów. "Mały Dziennik" oskarża Naród Wybrany o przewodzenie wszystkim kierunkom "postępowym" w których jak w soczewce skupiają się kryzysy gospodarcze i moralne Europy. To oni według niego stanowili główny filar światowej masonerii. Zarzuca ponadto Żydom brak krytycyzmu oraz brak chęci do podjęcia walki z przyczynami antysemityzmu."

"Trzeba także zauważyć, że autorom "Małego Dziennika" nie zawsze udawało się zachować niepolityczny charakter pisma, przy równoczesnym wprowadzeniu idei moralności katolickiej. Ów dziennik angażował się w spory polityczne i zamieszczał na swych łamach artykuły o zabarwieniu nacjonalistycznym i antysemickim."

Zanim rzucicie się na mnie, by przyłożyć mi należycie za szarganie świętości, zwróćcie uwagę na to, iż nie oceniam o. M.K. ani nie umniejszam Jego ofiary.

Mar-Basia
23-12-2009, 19:09
Tarninko ja tez nie uwazam cie za zbyt madra.. ale trudno sie mowi :rolleyes:
Malo widzialas , jeszcze mniej slyszalas ale upowazniasz sie do wydawania opinii o kims.. Czy to nie jest glupie i niemile?? Czy ja sie ciebie pytalam o zdanie??
Wtracasz sie po to zeby komus dokopac..

Grzeczny czy niegrzeczny?

http://www.drewnojady.com/index.html?dd=3&n=1&id=103&hash=6aa49794d16692921d b34542fed22462 (http://www.drewnojady.com/index.html?dd=3&n=1&id=103&hash=6aa49794d16692921db34542fed22462)

:)))

Kazik
23-12-2009, 19:25
http://www.wykop.pl/ramka/273607/carlsberg-nazywa-polakow-w-reklamie-lachami-i-psami
Rzeź w Humaniu wykorzystana w reklamie piwa na Ukrainie.

Pani Slowikowa
23-12-2009, 20:31
Bardzo nieśmiało chciałam przypomnieć, że dziadek Maksymiliana (Rajmunda) Kolbego był Niemcem. Ponoć nawet języka polskiego nie znał.

To ze ktos ma dziadka Niemca nie swiadczy ze nie jest dobrym Polakiem. Ojciec Maksymilana Marii Kolbe byl wspanialym Polakiem (za Polske umarl) czego nie mozna powiedziec o niektorych tu piszacych. To jest watek aby wskazywac antypolonizm i go zwalczac a nie po to zeby byc "antypolakiem" :mad:

Kiedys dziwilam sie ze niektorzy maja czelnosc poslugiwac sie polskim jezykiem.. Teraz juz niczemu sie nie dziwie.:confused:

ostatek
23-12-2009, 21:06
To ze ktos ma dziadka Niemca nie swiadczy ze nie jest dobrym Polakiem.
Proszę wskazać miejsce w którym napisałam, że o. M. Kolbe nie był albo nie czuł się Polakiem?
Na resztę wypowiedzi spuszczam zasłonę miłosierdzia. Proponuję uważniejsze czytanie tekstu zamiast czytania między wierszami.
Ojciec Maksymilana Marii Kolbe byl wspanialym Polakiem (za Polske umarl) czego nie mozna powiedziec o niektorych tu piszacych. To jest watek aby wskazywac antypolonizm i go zwalczac a nie po to zeby byc "antypolakiem" :mad:

Kiedys dziwilam sie ze niektorzy maja czelnosc poslugiwac sie polskim jezykiem.. Teraz juz niczemu sie nie dziwie.:confused:
Na marginesie, aby dostosować się do proponowanych w powyżej cytowanym poście kryteriów wartości - chyba marną Polką jesteś Pani Słowikowo. Żyjesz, zamiast za Polskę umrzeć... nie jest dobrym Polakiem ktoś, kto za Polskę nie umarł...

Mar-Basia
23-12-2009, 21:49
.....czego nie mozna powiedziec o niektorych tu piszacych. To jest watek aby wskazywac antypolonizm i go zwalczac a nie po to zeby byc "antypolakiem"

Kiedys dziwilam sie ze niektorzy maja czelnosc poslugiwac sie polskim jezykiem.. Teraz juz niczemu sie nie dziwie.

Malo zabieralam glosu w tej prowokacyjnej dyskusji. Obserwowalam.

Zycze wam abysmy wsrod Polakow zachowali choc troche zyczliwosci wzgledem siebie i nie napadali na siebie tuz przed swietami. Nasza polska tradycja nakazuje przebaczac przy wigilijnym stole nawet wrogom.. A my przeciez wszyscy jestesmy Polakami, wiec jestesmy bracmi a nie wrogami.

Joanno, napadasz na wszystkich przed swietami, zachowujesz sie skandalicznie na forum. Kto dal Ci prawo obrazac kolezanki i kolegow, ktorzy tu pisza, ze maja czelnosc poslugiwac sie polskim jezykiem. Kim jestes? Opluwalas Mawronke, a sama zachowujesz sie duzo gorzej od niej.

Zamilknij kobieto, choc na 48 godzin...chociazby w imie tego co sie jutro narodzi i na ktorego sie powolujesz. Dobra rada, zostaw nowonarodzone dzieciatko w spokoju. Daj ludziom odetchnac.

Mimo, ze nie nalezysz do moich przyjaciol - podaje ci reke, wlasnie w imie tego swieta, tak waznego dla nas wszystkich Polakow- katolikow. Z prosba - uszanuj swieta, zawies nienawisc i ataki na 48 godzin i przeczytaj powyzsze oratorium, ktore wyszlo spod twego piora.

Zycze ci spokojnych swiat w gronie rodziny i bliskich.

PS. Mozesz post wyrzucic do kosza, jest mi to obojetne.

Przepraszam wszystkich forumowiczow, kolezanki, kolegow, gosci za slowa, ktore napisalam. Poprostu nie wytrzymalam atmosfery panujacej na tym watku i obrazania Bogu ducha winnych kolezanek. :mad:

senior A.P.
24-12-2009, 07:17
I jak tu niedostrzegac antypolonizmu ,kiedy ludzie powazni w wieku seniora (choc nie wszyscy ,za seniorow uwazam ludzi po 65 roku zycia) przed swietami "wbijaja sobie szpilki" !

Wstydzcie sie ci ,co nie potraficie wspolzyc z ludzmi majacymi inne zdanie niz WY !!!

Nie powolujcie sie tez na Boza Dziecine,ktorej nie uwazacie a udajecie,ze jestescie wierzacymi wsrod faktycznie wierzacych.

POKOJ LUDZIOM DOBREJ WOLI !

senior A.P.
28-12-2009, 09:09
Boza dziecina nie jedna sie narodzila przez te swieta w Polsce i na swiecie ale czy przez to ludzie zyjacy starzy i mlodzi choc "na wlos" sie zmienili ?
NIE !
Stali sie jeszcze bardziej zaciekli przeciwko sobie .

Tu mozna dawac wiele przykladow z calego swiata.

A w Polsce , chociazby na tym forum widzimy,czytamy kto kogo i jak wspiera ,na jakiej plaszczyznie sie porozumiewa .

Jak szanuja sie poszczegolne partie polityczne ,frakcje i odlamy.
Kazdego dnia czytamy "kto komu dokopal" ,jak sie zachowal ,co przez to udowodnil ,wykazujac sile swej woli i wyzszosci.
Dyskutujemy o antypolonizmie,o antysemityzmie (wczesniej) i co z tego wynika ?

Czy te zjawiska znikaja ,czy powody dla ktorych nastepuje co raz to wieksze nasilenie oskarzen ustaja ???
NIE !
Ktos ,cos komus chce udowdnic ,jego racja ma byc gora ,to jego ostatni post ma byc ten,ktory da mu satysfakcje "pojedynku" a nie nigdy przyznanie racji ,bo "ty to jestes ty a ja to jestem ja" .

Wiem,ze wielu po swietach ludzi jest juz zmeczonych dotychczasowym zyciem,wszelkimi utarczakami w zyciu codziennym na takim lub na innym tle ale czy dalej ma to trwac w nieskonczonosc ???

Wszelkie swary i klotnie ustana gdy obie strony konfliktu uderza sie we wlasna piers i przyznadza do popelnianych bledow i to sie udzieli innym az po zakonczenie wojen miedzynarodowych !
Klotnie byly i beda nawet w rodzinie ale miedzynarodami byc nie powinny.
Kazdy narod ma pewne swoje cechy,przywary,zalety ale nie kazdy jest bogaty i silny ,co wcale go nie upowania do dominacji nad innym narodem !

Zyjac wsrod innych narodow dbaj o dobro wszystkich a nie tylko swoje "JA" !!!

Przestajmy sie pysznic tym kim jestesmy i co posiadamy ,nie wywierajmy nacisku na slabszych i biedniejszych .

DAJMY ZYC INNYM !

Lila
28-12-2009, 16:19
I jak tu niedostrzegac antypolonizmu ,kiedy ludzie powazni w wieku seniora (choc nie wszyscy ,za seniorow uwazam ludzi po 65 roku zycia) przed swietami "wbijaja sobie szpilki" !

Wstydzcie sie ci ,co nie potraficie wspolzyc z ludzmi majacymi inne zdanie niz WY !!!

Nie powolujcie sie tez na Boza Dziecine,ktorej nie uwazacie a udajecie,ze jestescie wierzacymi wsrod faktycznie wierzacych.

POKOJ LUDZIOM DOBREJ WOLI !

Senior, masz rację.
Dzięki niektórym postom, wątek stał się obrzydliwy.:mad:

Stalin
28-12-2009, 17:35
alez pokój ludziom dobrej woli nawet poświątecznie...
Nawet mam pare pomysłów

Lila
28-12-2009, 17:44
alez pokój ludziom dobrej woli nawet poświątecznie...
Nawet mam pare pomysłów

To dawaj je!:D

Stalin
28-12-2009, 19:06
Widzisz Lila grzebiąc w zakamarkach pamięci i w opowiesciach ludowych to gdzies tam na dalekiej Syberii jak zrobili kolej to ludzie mówili, że co podkład to kontrrewolucjonista..:D
Sama wiesz, czego to ludzie nie mówia, a kolej teraz tak szybko nie buduje, ale na kilometr autostrady też by dużo weszło....:D
Parę tysięcy kilometrów autostrad i wszystkie problemy rozwiązane, nawet myślę, że w duchu internacjonalistycznym...:D

senior A.P.
29-12-2009, 07:52
A czy wiecie kto chce autostrad i komu sa potrzebne ?
Komu przeszkadza dzisiaj kolej i to bardzo jako konkurencja w transporcie ?!

W USA to juz przerabiano i kolej zniszczono ,powroca do niej gdy zabraknie paliwa a zostanie para wodna.
Czy niszczenie transportu kolejowego w Polsce nie jest ANTYPOLONIZMEM,a zaczeto intensywnie od niszczenia PKP i jego dworcow kolejowych.
Kolej sprywatyzowano i zlikwidowano wiele pociagow,podstawowego srodka transportu ludzi do pracy.

Zaoferowano ludziom samochody i wydrenowano kieszenie .
Czy cos jeszcze dodac ,chociazby to :KTO TO ZROBIL ???
Ja wiem ale wiekszosc POLAKOW nie wie.

Obudz sie i zacznij myslec siostro i bracie !

Alisia
29-12-2009, 14:13
Zaoferowano ludziom samochody i wydrenowano kieszenie .
Czy cos jeszcze dodac ,chociazby to :KTO TO ZROBIL ???
Ja wiem ale wiekszosc POLAKOW nie wie.

Naprawde wiesz? i nie powiesz?
Siala baba mak,nie wiedziala jak,
A dziad wiedzial nie powiedzial.....
Samochody?
Polacy oszaleli na punkcie samochodow,po przasnosci twojego ustroju,rzucili sie na zachodnie samochody jak wyglodniala sfora wilkow na upolowana sarne.
Kto drenowal kieszenie?Tu na tym forum czytalam jak panie z duma rzucaly na klawiature opisy "wypasionych bryk" swoich dzieci.
Organizowano wyjazdy autokarowe do Niemiec w jedna strone a powrot wlasnym, jezdzacym lub na lawecie ,autam ze smietnika.
Nie upatruj dzialan zlych mocy ,Polacy zle wykorzystali wolnosc,twoj komunizm zabil w calej generacji zdrowy rozsadek,to jest najwieksza zbrodnia twojej parti politycznej

Stalin
29-12-2009, 20:39
Ja też wiem kto zniszczyl kolej.... To te male zielone ludziki z Marsa bo chcą wejść na rynek z latajacymi talerzami, hihihi
:D:D:D:D

senior A.P.
30-12-2009, 10:43
Wszystkiemu sa winni komunisci - alez tak !
Cale szczescie ,ze ja nie wywodze sie "z rodow komunistycznych" ,moze ty "Alisia " tak ale to twoj a nie moj interes.
Co do tego pedu do aut plebsu to masz racje (zastaw sie a postaw sie),tylko widzisz dziad nigdy nie dorowna panu.
A ze panow komuna zniszczyla a potem sama sie stala "panami czerwonymi" to dzieki "niebieskim" .Dlatego tak dzisiaj sie nienawidza i zazdroszcza sobie !
"stalin" -uwazaj na latajace talerze ,szczegolnie w kuchni !

Lila
05-01-2010, 09:01
Wszystkiemu sa winni komunisci - alez tak !
Cale szczescie ,ze ja nie wywodze sie "z rodow komunistycznych" ,moze ty "Alisia " tak ale to twoj a nie moj interes.
Co do tego pedu do aut plebsu to masz racje (zastaw sie a postaw sie),tylko widzisz dziad nigdy nie dorowna panu.
A ze panow komuna zniszczyla a potem sama sie stala "panami czerwonymi" to dzieki "niebieskim" .Dlatego tak dzisiaj sie nienawidza i zazdroszcza sobie !
"stalin" -uwazaj na latajace talerze ,szczegolnie w kuchni !

Alisia, z tego co pisała, wywodzi się z rodu bliżej Witosa.

senior A.P.
05-01-2010, 11:55
Moze i tak ale sloma tez jest potrzebna do roznych celow,ta z butow juz dawno wyszla.
Dzisiaj antypolonizm uwidacznia sie jaskrawo i staje sie nieznosny !
Czyzby uwazano ,ze Polacy tego nie wytrzymaja i zdecyduja sie na....... i opowiedzenie sie za prawda ?
Jak narazie znosza klamstwa ,zas milosierdzie nie zna granic.

Co bedzie gdy Polacy przestana byc milosierni ???

Lila
06-01-2010, 16:46
I przestali być miłosierni.
Poszedł międzynarodowy list gończy za sprawcą kradzieży napisu z Oświęcimia.

A tyle było gadania na Polskę i Polaków.

senior A.P.
07-01-2010, 11:23
Listami mozna gonic ale zlapac trudniej .
Tym co chca mowic/glosic prawde nawet na forum zamyka sie dostep/kasuje posty, a zostawia obelgi przeciwko nim.

Antypolonizm na pelnych obrotach .
Co do prowokacji w Oswiecimiu cel zostal osiagniety (fama poszla w swiat) ,teraz trzeba wybielic tych co plan antypolonizmu podjeli - mozna szukac igly w stogu siana.
Calosc swiadczy o prymitywizmie ukladajacych ten plan, zreszta jak wszystkie inne formy antypolonizmu.

Prawda obroni sie sama !
Sprawiedliwosc wczesniej czy pozniej jest wymierzana .
Zlo ma lustrzane odbicie.

siekierka
09-01-2010, 13:08
Wojciech Pomorski przegrał z miastem Hamburg proces o dyskryminację i zakaz używania podczas kontaktów z dziećmi języka polskiego. Sędzia rozpatrujący pozew sprawiał wrażenie osoby bardzo nieprzychylnej dla polskiego ojca, a samo ogłoszenie wyroku zajęło mu niespełna dwie minuty. Warto odnotować, że sędzia nie założył nawet togi.

Sąd Krajowy w Hamburgu odrzucił zarówno pozew o odszkodowanie, jak i o pisemne przeprosiny. W kwestii przeprosin sędzia przypomniał tylko, że przedstawiciel niemieckiego rządu tłumaczył się z działalności hamburskich urzędników Jugendamtów przed Parlamentem Europejskim, więc sprawa przeprosin została już załatwiona.Ogłoszenie wyroku zajęło sędziemu niespełna dwie minuty.
Wojciech Pomorski poskarżył się w rozmowie z nami także na polskie służby dyplomatyczne, które, jego zdaniem, w niewystarczający sposób zajmują się tego typu problemami.
- Owszem, deklarują swoje zainteresowanie, ale na takie procesy z reguły wysyłają pracowników niższego szczebla, a kontakt z nimi jest zwykle ograniczony. Często ktoś z konsulatu przychodzi na rozprawę anonimowo i zaraz po jej zakończeniu znika, tak jak to było również dzisiaj - mówi rozżalony. Przypomniał, że w 2006 roku, gdy proces się rozpoczynał, na rozprawy przychodzili polscy dyplomaci i z konsulatu, i z ambasady, ale teraz wyraźnie stracili zainteresowanie. - Myślę, że jest to spowodowane zmianą rządu w 2007 roku - ocenia Pomorski i dodaje, że zdecydowanie większe zainteresowanie tego typu sprawami wykazywali nawet ci sami dyplomaci za rządów Jarosława Kaczyńskiego. (N.Dz.):mad:
NIEMIECKI POSTJAŁTAŃSKI ANTYPOLONIZM

Kazimierz
09-01-2010, 14:58
Wojciech Pomorski przegrał z miastem Hamburg proces o dyskryminację i zakaz używania podczas kontaktów z dziećmi języka polskiego. Sędzia rozpatrujący pozew sprawiał wrażenie osoby bardzo nieprzychylnej dla polskiego ojca, a samo ogłoszenie wyroku zajęło mu niespełna dwie minuty. Warto odnotować, że sędzia nie założył nawet togi.

Sąd Krajowy w Hamburgu odrzucił zarówno pozew o odszkodowanie, jak i o pisemne przeprosiny. W kwestii przeprosin sędzia przypomniał tylko, że przedstawiciel niemieckiego rządu tłumaczył się z działalności hamburskich urzędników Jugendamtów przed Parlamentem Europejskim, więc sprawa przeprosin została już załatwiona.Ogłoszenie wyroku zajęło sędziemu niespełna dwie minuty.
Wojciech Pomorski poskarżył się w rozmowie z nami także na polskie służby dyplomatyczne, które, jego zdaniem, w niewystarczający sposób zajmują się tego typu problemami.
- Owszem, deklarują swoje zainteresowanie, ale na takie procesy z reguły wysyłają pracowników niższego szczebla, a kontakt z nimi jest zwykle ograniczony. Często ktoś z konsulatu przychodzi na rozprawę anonimowo i zaraz po jej zakończeniu znika, tak jak to było również dzisiaj - mówi rozżalony. Przypomniał, że w 2006 roku, gdy proces się rozpoczynał, na rozprawy przychodzili polscy dyplomaci i z konsulatu, i z ambasady, ale teraz wyraźnie stracili zainteresowanie. - Myślę, że jest to spowodowane zmianą rządu w 2007 roku - ocenia Pomorski i dodaje, że zdecydowanie większe zainteresowanie tego typu sprawami wykazywali nawet ci sami dyplomaci za rządów Jarosława Kaczyńskiego. (N.Dz.):mad:
NIEMIECKI POSTJAŁTAŃSKI ANTYPOLONIZM

Moim zdaniem, to przejaw polskiego nacjonalizmu,pieniactwa za granicą. Po pierwsze, nieścisłe jest, moim zdaniem ,mówienie o zakazie używania podczas kontaktów ze swoimi dziećmi języka polskiego.
Moim zdaniem, niemiecki sędzia w lot się zorientował o nacjonalistycznym,pieniackim charaterze Polaka i słusznie, moim zdaniem, szybko zakończył sprawę oddalając jego pretensje o odszkodowanie i przeprosiny. Słusznie również potraktowali sprawę polscy przedstawiciele z ambasady i konsulatu i nie dopuszczając do dalszego jątrzenia dobrych relacji między Polakami i Niemcami. Już samo stwierdzenie,że "jest to spowodowane zmianą rządu w 2007 roku - ocenia Pomorski i dodaje, że zdecydowanie większe zainteresowanie tego typu sprawami wykazywali nawet ci sami dyplomaci za rządów Jarosława Kaczyńskiego." , świadczy,że zmiana stosunku do tego typu spraw po przejęciu władzy przez PO nie podoba się polskim nacjonalistom,tak samo chyba jak i niemieckim. Ale, nic to. Nacjonaliści po obydwu stronach szczekają, a integracja Europy będzie szła dalej.

Ps. Moim zdaniem, Polski "tatuś" przypomniał sobie,że ma dzieci z Niemką, i chciał na tym zarobić. Dzieci te wykształcone już w Niemczech ,tym bardziej, że ich mamusia mówiła do nich tylko po niemiecku,na złość chyba także polskiemu "nasieniodawcy".
Typowe małżeństwo nieudane, a nie antypolonizm.

siekierka
09-01-2010, 16:35
Konkludując wypowiedź Kazimierza: Polak -ojciec dwóch córek z Niemką, podczas rozmowy z włanymi dziećmi słusznie zostaje pozbawiony prawa posługiwania się ojczystym językiem?

Wyobraźmy sobie odwrotna sytuację: Niemiec w Polsce nie może z dziećmi rozmawiać po niemiecku. Czy to byłoby możliwe?

Matrix
09-01-2010, 17:34
Zetka podała,że polski tatuś nie zna niemieckiego i urząd za każdym razem musiał mu zapewniać tłumacza, czego w końcu odmówił. Dzieci nie mówią po polsku, czemu trudno się dziwić,skoro matka jest Niemką. Ot i cały "antypolonizm".
A niechże tatusiek wynajmie sobie tłumacza na własny koszt, albo nauczy się niemieckiego zamast żywić nadzieję na wojnę polsko - niemiecką w jego osobistej sprawie.

Kazimierz
09-01-2010, 18:56
Zetka podała,że polski tatuś nie zna niemieckiego i urząd za każdym razem musiał mu zapewniać tłumacza, czego w końcu odmówił. Dzieci nie mówią po polsku, czemu trudno się dziwić,skoro matka jest Niemką. Ot i cały "antypolonizm".
A niechże tatusiek wynajmie sobie tłumacza na własny koszt, albo nauczy się niemieckiego zamast żywić nadzieję na wojnę polsko - niemiecką w jego osobistej sprawie.

I ja tak widzę całą sprawę,Matrix, a Siekierce odpowiadam, że to logiczne,że nie pogadają sobie z niemieckim tatusiem, dopóki on nie nauczy się polskiego,albo nie skorzysta z pomocy Polaka znającego język niemiecki. Na szczęście, znajomość języka niemieckiego w Polsce jest o wiele lepsza niż odwrotnie. Zresztą,zawsze tak było,co tylko dobrze o nas świadczy.
Ostatnio,słyszałem w radio,czy nawet tv, że dzieci pewnej Polki,mówiące tylko po niemiecku, same postanowiły uczyć się języka swojej mamy (widocznie bardzo ją kochają), a ojciec Niemiec nie miał nic przeciwko temu. To nazywam prawdziwą integracją europejską. Zresztą, tak dzieje się już od lat.
Moje wnuki,mówią i piszą po niemiecku lepiej od rodowitych Niemców i często dostają jedynki z tego przedmiotu, mimo,że obydwoje rodzice są Polakami. W domu mówią przeważnie po polsku, a poprawności językowej uczą się w polskiej szkółce parafialnej. Ostatnio, na święta,śpiewały kolędy po polsku z babcią, ze mną, i całą rodziną. Piszą po polsku,tak jak słyszą, tzn. z błędami,ale piszą. Ortografie poznają później.Jestem pewien i będą znać dobrze jeszcze jeden język.

senior A.P.
10-01-2010, 11:57
Ciekawe przemyslenia tu czytam na polskim portalu ,w dodatku broniace "matke Niemke", a ojciec Polak to "be" ?

Panie i Panowie !
Co to za rodzina ,ktora nie potrafi mowic jednym jezykiem ???
Dla przykladu w rodzinach zydowskich tego nie spotykam ,wszyscy swietnie mowia w swoim jezyku ,w swych domach i to za granica .

Jaki wniosek z tego ?

Ja wyciagam taki ,jaki ze starego przyslowia wynika :
"Widzialy galy co braly !"

Wspolzyciem Niemki i Polaka sie nie podniecajcie ,nawet gdy tu przedtsawiony "autentyk" jest prawda a nie interesem.

Byc moze jest chwytem propgandowym ,co inni na to powiedza - tak wiec powiedzieli co wiedzieli lub wyczytali.

Waznym jest w rodzinach nie mieszanie krwi !!!

siekierka
14-01-2010, 11:02
W niedzielę w kościołach zostanie odczytany list, w którym biskupi wzywają do troski i poszanowania języka ojczystego oraz mowy polskiej jako dóbr narodowych.

"Jesteśmy świadkami wprowadzania do przestrzeni publicznej zwrotów prymitywnych i obraźliwych, niegodnych chrześcijanina i Polaka" - alarmuje episkopat. Duchowni podkreślają, że trzeba mówić pięknie, "aby porozumiewać się między sobą i aby ta komunikacja była uwielbieniem Boga". Dodają, że współczesne zagrożenia i zubażanie języka są szczególnie widoczne w środkach masowego przekazu - w mediach, filmach, piosenkach czy w Internecie.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Wszak zaśmiecanie języka to ewidentny ANTYPOLONIZM !!

Kazimierz
14-01-2010, 12:37
"Wszak zaśmiecanie języka to ewidentny ANTYPOLONIZM !!Pogłębiłbym tę myśl. "Zaśmiecanie Polski to ewidentny ANTYPOLONIZM !!" CBA już mamy,tylko rozszerzyć jego kompetencje i karać za zaśmiecanie języka narodowego jak największej zbrodni. Kary za zaśmiecanie Polski,środowiska, są, ale widocznie za małe.
Swoją drogą, wynika z tego, że największy antypolonizm objawia się wśród Polaków. Mavronka Freydis miała rację.

senior A.P.
15-01-2010, 12:55
A co to Polak Polakowi rowny ?
O jeszcze duzo wody uplynie w Wisle gdy obcym uda sie zniszczyc mowe polska .Co do kultury jezyka to jest ona w kazdym .Wyrazenia "dobitne" sa nie tylko w jezyku polskim (te oparte na "-ujach i -rwach") ale i w angielskim tez je spotkamy.
Nie wiem po co tego sie uczyc i nasladowac ?

siekierka
25-01-2010, 13:07
"Historia Kowalskich" to film wyjątkowy. Opowiada o Polakach, którzy udzielili swoim żydowskim sąsiadom schronienia przed Niemcami w czasie II wojny światowej. Zapłacili za to najwyższą cenę - oddział żandarmerii otoczył domy w miejscowościach Stary Ciepielów i Rekówka na Mazowszu, po czym rozstrzelał ponad trzydzieści osób. Reżyser Maciej Pawlicki podkreśla, że głównym powodem pokazania tej historii jest niewiedza w naszym państwie i poza jego granicami o poświęceniu Polaków w ratowaniu Żydów. Najbliższy cel to zaprezentowanie filmu w innych krajach.
Mord na Polakach, do którego doszło pomiędzy 6 a 8 grudnia 1942 r. w Ciepielowie Starym, Rekówce i Świesielicach, był częścią polityki eksterminacyjnej prowadzonej przez niemieckiego okupanta. Jeżeli weźmie się pod uwagę genezę operacji, determinację sprawców i pokrewieństwo ofiar, to była to prawdopodobnie największa w całej Generalnej Guberni akcja przeprowadzona ze szczególnym okrucieństwem, mająca na celu ukaranie Polaków, którzy ratowali Żydów.

siekierka
25-01-2010, 15:03
Juszczenka, człowiek któremu Polska pomagała gdy kilka lat wstecz walczył o prezydenturę. Jednego z najgorszych zbrodniarzy na wschód od Polski mianował bohaterem narodowym i odznaczył najwyższym, dostępnym mu odznaczeniem. Oto wdzięczność człowieka wschodu - półazjaty.
Dla nas to widomy znak ANTYPOLONIZMU.:mad:

araad
25-01-2010, 17:02
Siekierka tak nie można jak Juszczenko razem z naszym Prezydentem wzywał do wojny z Rosją to był przyjaciel Polski i wzorowy człowiek kultury zachodu a dzisiaj co Ty mówisz Półazjata? Siekierka zdecyduj się europejczyk i nasz przyjaciel czy pólazjata

siekierka
25-01-2010, 18:19
Siekierka tak nie można jak Juszczenko razem z naszym Prezydentem wzywał do wojny z Rosją to był przyjaciel Polski i wzorowy człowiek kultury zachodu a dzisiaj co Ty mówisz Półazjata? Siekierka zdecyduj się europejczyk i nasz przyjaciel czy pólazjata

Spokojnie, czy ja twierdziłem że to wzorowy człowiek kultury zachodu? Mogłem go tolerować, gdy na majdanie namawiał do skandowania: POL-SZA, POL-SZA! Ale gdy zaczął być "samostijny" przestał mi się podobać. I miałem rację. Półazjata!:mad:

senior A.P.
29-01-2010, 11:13
Kultura zachodu ,a coz to takiego ?
Mozna tez by zapytac czym sie rozni kultura zachodu od kultury wschodu ???

Mnie sie wydaje,ze w Polsce obie te kultury sie scieraja i co wychodzi - antypolonizm !

Najbardziej mnie odpowiada KULTURA SLOWIANSKA .
Slowianie domow nie zamykali ,a na stole zawsze byl chleb dla gosci ,nawet dziad wedrujacy sie pozywil.
Serce i dusza slowianska ,to jest to co ludzi laczy !

waclaw46
29-01-2010, 13:21
Do Słowian zalicza się: Białorusinów, Bośniaków, Bułgarów, Chorwatów, Czarnogórców, Czechów, Kaszubów, Łemków, Macedończyków, Polaków, Rosjan, Serbołużyczan, Serbów, Słowaków, Słoweńców i Ukraińców oraz ponad 140 pomniejszych grup.Najbardziej mnie odpowiada KULTURA SLOWIANSKA .Zgadzam się z tobą

siekierka
30-01-2010, 10:15
Minister Pełnomocny RP, mjr.Mieczysław Jałowiecki, w latach 1919-1921 delegowany przez Ministra Aprowizacji w rządzie Premiera Moraczewskiego a także przez Marszałka Piłsudskiego do współpracy z Amerykańską Misją Żywnościową, wizytują Lwów zbierając niezbędne informacje dotyczące dostaw mąki, odzieży i materiałów sanitarnych oraz zapoznająć się naocznie ze stanem ludności i szkodami w zasobach materialnych, wyrządzonych przez Ukraińców. Na jednym z placów zobaczyli grupę chłopców w wieku szkolnym. Byli wychudzeni, bladzi, na twarzach widoczne było wycieńczenie a może zmęczenie niedawnymi walkami. Kilku z nich miał głowy przewiązane opatrunkami.Stanęli obok nich. Płk. Grove zwrócił się do Pana Jałowieckiego by powiedział tej młodzieży kilka przychylnych słów od Amerykanów, wyraził podziw dla ich męstwa i obiecał szybką amerykańską pomoc.
W tej właśnie chwili ze zbliżającej sie od strony pałacu Potockich grupy Żydów wybiegł chłopak. Miał na sobie ciepłe ubranko, wyglądał na dokarmionego, buzię miał różową. Przebiegł przez placyk, stanął przed nimi, przemówił płynną angielszczyzną z amerykańskim akcentem i zaczął głośno płakać. Płk.Grove schylił sie nad nim, pogłaskał po głowie i troskliwie spytał:
-No, mały, czemu płaczesz. Ktoś was tu krzywdzi?
-Poles -wrzasnął, gdy tymczasem grupa Żydów zbliżyła sie do nich i zaczęla sie skarżyć na Polaków. Pułkownik spojrzał na Pana Jałowieckiego z niekłamanym wyrzutem:
-Źle, że krzywdzicie Żydów, przecież i oni potrzebują pomocy.
Pana Jałowieckiego ogarnęła wściekłość:
-Panie pułkowniku – rzekł – niech Pan tak we wszystko nie wierzy. Proszę spojrzeć na tego chłopaka. Wygląda syto, jest dokarmiony, dobrze ubrany. A teraz niech Pan spojrzy na tych małych bohaterów, na te polskie dzieci które broniły Lwowa z karabinami większymi od nich a często i z gołymi rękami.
Poparł go McCormick: - Rzeczywiście, pułkowniku -rzekł – różnica tak widoczna, że trzeba na to zwrócić uwagę.

siekierka
01-02-2010, 11:03
Szef polskiej dyplomacji nie chce Eriki Steinbach w radzie Fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Przypomniał, że założona w Berlinie Fundacja ma w swojej nazwie słowo "pojednanie", a Steinbach, która nie chciała uznać granicy na Odrze i Nysie, nie może mieć wpływu na profil działania tejinstytucji. - Cieszymy się, że w tej dyskusji niemieccy politycy traktują stosunki polsko-niemieckie jako wartość, którą należy chronić. Wydaje mi się, że powinno powstać w Brukseli muzeum totalitaryzmu, gdzie Europejczycy mogliby się chociaż trochę nauczyć o tej ważnej historii.
Europa ciągle nie myśli "kolektywnie". Wyraził nadzieję, że Niemcy dopilnują, by Gazociąg Północny nie blokował żeglugi na Bałtyku. Powiedział, że wierzy zapewnieniom Berlina, który twierdzi, że gazociąg nie utrudni żeglugi morskiej. Jednocześnie wyraził zdziwienie, że Niemcy budują gazociąg, którego koszty będą dużo większe niż wcześniej planowanego lądowego.
- Cenę za to zapłacą niemieccy konsumenci - uznał Sikorski i dodał, że Europa pracuje nad wspólnym rynkiem energetycznym.
Wspomniał też o konieczności poprawy sytuacji Polaków mieszkających w Niemczech. Przypomniał, że istniejąca przed II wojną światową organizacja polskiej mniejszości w Niemczech została rozwiązana rozporządzeniem Hermanna Goeringa. Jego zdaniem, żyjący w Niemczech Polacy powinni mieć lepszy dostęp do nauki języka ojczystego oraz lepsze możliwości pielęgnacji dziedzictwa kulturowego. - Jeśli ma się na uwadze, że niemiecka mniejszość w Polsce ma pewne przywileje, to pewien akt sprawiedliwości ze strony niemieckiej byłby bardzo pomocny. Myślę, że odpowiedzialność Niemiec wobec Europy Środkowej powinno się ponosić dłużej niż wobec Europy Zachodniej, gdyż wojna na wschodzie wyglądała inaczej, a także inny rozmiar miały zbrodnie hitlerowskie - stwierdził Sikorski (...). Dla nas polityczne konsekwencje II wojny światowej zostały usunięte dopiero w 1989 r. czy zgoła 2004 r.(na podst.N.Dz.)

siekierka
03-02-2010, 07:08
Gwiazdy amerykańskiego futbolu popierają antyaborcyjną reklamę z ich kolegą Timem Tebowem, która ma być wyemitowana w przerwie największego wydarzenia sportowego w USA - finału Super Bowl.(N.Dz.)
W przeciwieństwie do nich, polscy tzw."celebryci" popierają ruchy proaborcyjne. Aborcja jak wiadomo, prowadzi do wyniszczenia społeczeństwa poprzez zmniejszanie jego liczebności , zmniejszanie następstwa pokoleniowego, co prowadzi do zubożenia Państwa i obywateli. Jest złem a wieć jest przejawem ANTYPOLONIZMU

tadeusz50
03-02-2010, 07:28
Siekierka
W przeciwieństwie do nich, polscy tzw."celebryci" popierają ruchy proaborcyjne. Aborcja jak wiadomo, prowadzi do wyniszczenia społeczeństwa poprzez zmniejszanie jego liczebności , zmniejszanie następstwa pokoleniowego, co prowadzi do zubożenia Państwa i obywateli. Jest złem a wieć jest przejawem ANTYPOLONIZMU

W czasach PRL-u aborcja była na życzenie ogólnie dostępna. Przyrost był? BYŁ!! POLSKOŚĆ była? BYŁA!

Proste jak rogi barana

senior A.P.
03-02-2010, 15:46
Czy to sa blaski czy cienie PRL-u Tadeuszu ???

siekierka
17-02-2010, 09:59
Instytut Goethego w komentarzu dotyczącym niemieckiego kina, opisując jeden z filmów, stwierdza, że Auschwitz to "były polski obóz koncentracyjny".
Na niemieckich stronach internetowych Instytutu Goethego w dziale kulturalnym, gdzie autorzy portalu zajmują się stanem niemieckiego kina, pojawił się także krótki opis filmu "A potem nadejdą turyści", z którego czytelnicy się dowiadują, że film ten opisuje losy niemieckiego praktykanta, który zatrudniony został w "byłym polskim obozie koncentracyjnym". ("'Am Ende kommen Touristen' über einen deutschen Praktikant in einem ehemaligen polnischen Konzentrationslager"). W rzeczywistości film opowiada o niemieckim praktykancie Svenie, który w ramach cywilnej - zastępczej służby wojskowej, przyjeżdża do Polski w charakterze tłumacza obsługującego turystów w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.:mad:

Partia Regionów Ukrainy (PRU) - zaplecze polityczne prezydenta elekta Wiktora Janukowycza, nie będzie wszczynać hałasu wokół odznaczenia tytułem Bohatera Ukrainy Stepana Bandery. Była to jedna z ostatnich decyzji ustępującego prezydenta Wiktora Juszczenki. (N.Dz.)

Lila
17-02-2010, 11:41
Instytut Goethego w komentarzu dotyczącym niemieckiego kina, opisując jeden z filmów, stwierdza, że Auschwitz to "były polski obóz koncentracyjny".
Na niemieckich stronach internetowych Instytutu Goethego w dziale kulturalnym, gdzie autorzy portalu zajmują się stanem niemieckiego kina, pojawił się także krótki opis filmu "A potem nadejdą turyści", z którego czytelnicy się dowiadują, że film ten opisuje losy niemieckiego praktykanta, który zatrudniony został w "byłym polskim obozie koncentracyjnym". ("'Am Ende kommen Touristen' über einen deutschen Praktikant in einem ehemaligen polnischen Konzentrationslager"). W rzeczywistości film opowiada o niemieckim praktykancie Svenie, który w ramach cywilnej - zastępczej służby wojskowej, przyjeżdża do Polski w charakterze tłumacza obsługującego turystów w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.:mad:

Partia Regionów Ukrainy (PRU) - zaplecze polityczne prezydenta elekta Wiktora Janukowycza, nie będzie wszczynać hałasu wokół odznaczenia tytułem Bohatera Ukrainy Stepana Bandery. Była to jedna z ostatnich decyzji ustępującego prezydenta Wiktora Juszczenki. (N.Dz.)

Nie tylko rura nas okrąża.
Ale oszołomieni globalizmem tego nie widzą.

aktre
17-02-2010, 15:42
Poczytajcie - polecam
http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/internetowa-moda-na-wysmiewanie-polski,1439013

Mar-Basia
17-02-2010, 16:26
Poczytajcie - polecam
http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/internetowa-moda-na-wysmiewanie-polski,1439013 (http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/internetowa-moda-na-wysmiewanie-polski,1439013)

Jednego czego nie potrafimy, to smiac sie sami z siebie.....bez dramatyzowania. Flaga czerwono-biala - to flaga Monaco, moze wlasnie "pileczka".......;)

Niestety, duzo prawdy w artykule.....ale nie widze powodu aby to nazywac antypolonizmem. Nie ma dymu bez ognia!

To prawie jak na naszym forum....ile razy czytalalm "glosy", ze jak Polak "zagraniczny" tu pisze to nie wie jak jest w Polsce i powinien milczec a nie krytykowac. Problem jest w tym, ze "ci" zagraniczni widza sprawy bardziej pragmatycznie i mniej emocjonalnie.....co jest natychmiast wytkniete jako krytyka.

siekierka
18-02-2010, 05:51
Znany litewski publicysta oskarżył Waldemara Tomaszewskiego, europosła z Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL), o działalność na szkodę Litwy. W komentarzu dla portalu Delfi.lt Anatolijus Lapinskas stwierdził, że Tomaszewski jest "odpowiedzialny za wszystkie inicjatywy na forum europejskim, które bardzo szkodzą obywatelom Litwy".