PDA

View Full Version : Minister Fedak: Wydłużenie wieku emerytalnego jest nieuchronne. - komentarze


Ibir
28-12-2009, 11:47
Komentarz do artykułu: Minister Fedak: Wydłużenie wieku emerytalnego jest nieuchronne. (http://www.senior.pl/116,0,Minister-Fedak-Wydluzenie-wieku-emerytalnego-jest-nieuchronne,7110.html)
--------------------
"Minister Jolanta Fedak zapowiedziała, że wydłużenie wieku emerytalnego jest konieczne. Być może mężczyźni będą musieli pracować nawet do siedemdziesiątki.".
Pani Jolanta Fedak niech wydłuża wiek emerytalny ale dla tych uprzywilejowanych !

Lila
28-12-2009, 16:34
Niestety ma rację.
Jest to konieczność.

Malgorzata 50
28-12-2009, 17:51
Jasne ,że ma rację -nie tylko konieczne ,ale i pożyteczne dla wszystkich -a szczególnie dla samych zainteresowanych .

waclaw46
28-12-2009, 18:24
Zgadzam się z Fedak że należy wydłużyć wiek emerytalny ,niech nie gada tylko przedstawi reformę systemu emerytalnego.
Wszyscy się zgadzamy że to trzeba zrobić ale jak na razie wszystko kończy się na gadaniu.A emerytura nie jest metodą na zmniejszenie bezrobocia.Tak samo należy uszczelnić system rentowy też o tym się mówi?

eledand
28-12-2009, 18:42
Wszyscy stękają że w kasie Emerytalnej nie ma pieniędzy.


Z g a d z a m s i ę
z t y m z a r z u t e m


Dlaczego nie jest rozwalony KRUS BO Platforma boi się PSL-u bo rozwaliłaby sie koalicja.


PSL jest obojetnie bo z kazda partia sie dogada jak wrzod na tyłku.:mad:

tadeusz50
28-12-2009, 19:24
Kilka lat temu gdy była możliwa koalicja PO-PiS, była też możliwość pozbycia sie tego KRUS-u. Jak pamiętam jakaś partia chłopska jest w koalicji rządzącej i stąd niemożność takiego eksperymentu. To jest moje zdanie.

waclaw46
28-12-2009, 20:44
Tadeuszu nie tylko KRUS ale i wcześniejsze emerytury czy emerytury mundurowe.PiS jest partią populistyczną i żadnej reformy nie poprze bo walczy o elektorat PO również nie zależy na niepopularnych decyzjach, z tond przed wyborami nie ma co liczyć na poprawę systemu .

tadeusz50
28-12-2009, 20:51
Jakoś jednak nie wyobrażam sobie górnika na dole w wieku 65 lat to samo hutnika, policjanta goniącego złodzieja w tym wieku.
pewnie można zmienić zawód po iluś latach pracy. Można, tylko kto przyjmie do pracy pana byłego górnika np w wieku 50 lat jak w nim ledwo duch się kołacze. To jest moje zdanie.

waclaw46
28-12-2009, 22:04
Nie wszyscy policjanci gonią złodziei i nie wszyscy górnicy pracują pod ziemią.Pisząc o reformie miałem na myśli cały system w raz z deputatami przyznawanymi niektórym grupą zawodowym.Przecież nikt tu nie odkrywa ameryki a na świecie są przyjęte pewne kryteria do grup zawodowych poparte wiarygodnymi badaniami.To co słyszałem to nasze kopalnie pod względem wyposażenia technicznego nie odbiegają od kopalń w RPA,Kanady czy Australii.

Kazik
28-12-2009, 23:19
Jakoś jednak nie wyobrażam sobie górnika na dole w wieku 65 lat to samo hutnika, policjanta goniącego złodzieja w tym wieku.

Zgadzam się z tym. Pisałem już, że nie wyobrażam sobie dekarza lub kominiarza w wieku prawie 65 lat na ośnieżonym dachu. Ale bibliotekarz w wieku 70 lat może być. Biskup, papież i prezydenci również.

Czyli kominiarz i dekarz mając reumatyzm i coś tam z kregosłupem usłyszy od lekarza orzecznika, że jest zdolny do pracy więc renty nie dostanie, a emerytury też nie bo ma 60 lat.
Tak było w programie "Uwaga" o górniku z pylicą.

Pewnie że taki dekarz teoretycznie [w/g orzecznika] mógłby robić coś innego. Tylko co? Bibliotekarz, fryzjer a może masażysta? Bo są tacy młodzi co powiedzą "niech się przekwalifikuje". A czy wtedy dostanie pracę i ile czasu zajmie zmiana zawodu?

No a przeniesienie górnika z pracy na dole do pracy na górze--to chyba jako urzędnika? No i ile mu wtedy płacić. Wystarczy biurowca na wszystkich, czy trzeba dobudować nowy.
Ale kto w kopalni pracuje od początku jako urzędnik i zna tę pracę to powinien do 65.

Arti
28-12-2009, 23:24
Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.:)

tadeusz50
29-12-2009, 00:28
Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.:)
Gdzie tu emocja? Normalna dyskusja! Patrzymy co może czekać nasze dzieci i wnuki. Ale przecież wszystko jest możliwe. Może wnuki wywalczą wpierw emerytura a następnie praca do śmierci. Tak w dzieciństwie mawiał mój syn.:D :D

Arti
29-12-2009, 00:57
Gdzie tu emocja? Normalna dyskusja! Patrzymy co może czekać nasze dzieci i wnuki. Ale przecież wszystko jest możliwe. Może wnuki wywalczą wpierw emerytura a następnie praca do śmierci. Tak w dzieciństwie mawiał mój syn.

Normalna dyskusja?...a czy coś konstruktywnego wnosząca?
dzieci i wnuki jak dożyją lat emerytalnych to ja już mogę być w zaświatach :D
wychodząc z założenia "wszystko jest możliwe" to ja będę wtedy miała około 100 lat. :D
i co? czy wtedy coś poradzę? no chyba, że założę polisę na życie i zapiszę na dzieci:D

Kazik
29-12-2009, 02:04
Tak rozumując co mnie może obchodzić, że chociaż Tusk przed wyborami obiecywał, że polskiej miedzi nie ruszy to już zmienił zdanie i kawałek już "sprywatyzował". Kto to kupuje to wie, że za kilka lat mu się zwróci. Sprzedajemy kurę znoszącą do budżetu corocznie ogromne sumy. A to może Kuwejt sprzeda czyli "sprywatyzuje" złoża ropy. Bo kiedyś Amerykanom znacjonalizował. Inne kraje naftowe podobnie.

Czy prywatnego będzie obchodzić, że w Legnicy blok 10 piętrowy się przechyla i pęka? Sprzedajmy do końca, aby Tusk prezydentem został. Bo tylko to go obchodzi. A co sprzedawać będą następni, jak ostatnie 700 firm się sprzeda?

Chociaż nie wiem ile pożyję, ale martwi mnie, że tyle lat po wojnie budowano stocznie, aby teraz tam budować apartamentowce.


"Jest to niewiarygodne, tym bardziej, że premier zapewniał, że nie będzie prywatyzacji KGHM. Na pewno nie pozwolimy na to. Jesteśmy w stanie zrobić wszystko, co przewiduje prawo i nie tylko.

To, co mnie niepokoi, to to, że skarb państwa musi być naprawdę w kiepskiej sytuacji skoro chce się pozbyć takiego źródła dochodów jak KGHM.---cytaty
http://www.parkiet.com/artykul/7,833374_KGHM_i_Lotos_na_sprzedaz__MSP_przyspiesza _prywatyzacje.html

Ps. Jak ten premier coś zapewniał--to wyłącznie zapewniał. Nic więcej.

Malgorzata 50
29-12-2009, 02:06
Po co się emocjonować? czyżbyście dyskutanci w temacie jescze na emeryturze nie byli?
To tyczy tych którzy jeszcze nie są na emeryturach.
Ja jestem..i spoko.:)
A ja nie i nie mam zamiaru przechodzić na nią w najbliższym czasie -po co? Żeby siedzieć i tłuc z nudów na forum ze straszna jest dola ubogiego emeryta -wole sobie dotłuc do przyzwoitej w miarę sumki;)

babciela
29-12-2009, 09:59
Małgosiu, ja też, ale dlaczego ja mam utrzymywac kler,rolników,sądownictwo- akurat policja pozostaje jak gbyby poza moim zasięgiem,ale tylko bedący w pionie operacyjnym, bo niby dlaczego seretarka pana komendanta ma przechodzci w stan spoczynku( jakiego?) do diabła-.Wolałabym aby ZUS nie biadolił. tylko wziął się przyzwoita ustawę emerytalna- dla kazdego...

leluri
29-12-2009, 10:15
Małgosiu, ja też, ale dlaczego ja mam utrzymywac kler,rolników,sądownictwo- akurat policja pozostaje jak gbyby poza moim zasięgiem,ale tylko bedący w pionie operacyjnym, bo niby dlaczego seretarka pana komendanta ma przechodzci w stan spoczynku( jakiego?) do diabła-.Wolałabym aby ZUS nie biadolił. tylko wziął się przyzwoita ustawę emerytalna- dla kazdego...
słusznie, niech od wynagrodzeń i przychodów każdej grupy zawodowej zaczną być potrącane składki na ubezpieczenie emerytalno-rentowe i chorobowe. kondycja finansowa ZUS zaraz się poprawi.
dlaczego służby sądownicze, penitencjarne,organy ścigania są zwolnione ? emeryturę po przejściu w stan spoczynku pobierają. !

babciela
29-12-2009, 18:29
Mysle , że kazde tego rodzaju sluzby są na uslugach partii rzadzących i nie tylko i jest to wygodne dla obu stron.

waclaw46
29-12-2009, 20:40
leluri ,babciela macie rację wreszcie trzeba powiedzieć dość fundowania emerytur komu popadło przy kupowaniu głosów wyborczych.To samo z lekami.Nie wiem czy żołnierze zawodowi płacą dalej za leki?

bozenaw-57
15-03-2010, 19:57
Ja też jakoś tego nie widze bo co mają robić ludzie ktorzy mają 58 lat i nie mogą dostać pracy-nie ma z czego żyć a jeszcze następne 5 lub więcej lat do emerytury to nic tylko się zabić

hhh.Gosia
07-04-2010, 17:15
Jeśli wydłuża się wiek emerytalny to należy zabezpieczyć stanowiska pracy. Mam 55 lat.Staż pracy 30 lat jako księgowa.Od 6 miesięcy jestem na bezrobociu i nie mogę znależć żadnej pracy, nawet jako sprzątaczka ( potrzebują w miarę młode osoby , zdrowe i silne).Uważam, że emerytury winny być utrzymane kobiety- 55 lat, męzczyzni - 60lat.Nie mam nic przeciw temu, aby pracować będąc na emeryturze - jeśli mi na to pozwoli zdrowie i znajdę pracę.Dzięki temu polepszyłabym sobie byt.Czuję się oszukana i okradziona.

Kazik
07-04-2010, 18:04
tadeusz50 ma rację. Górnik dołowy w tym wieku? Prezes tak. Czy górnik i mężczyzna bibliotekarze powinni iść jednakowo na emeryturę? Ja uważam że nie.

Z górnika nie zrobisz bibliotekarza [z pylicą płuc dodatkowo]. A bibliotekarza widziałem który miał okulary 8 dioptrii.Na górnika by się nie nadał, ale ma umysł i może pracować w bibliotece długo.

A może chce ktoś komandosa w wieku 65 lat? W czynnej służbie w Afganistanie.

Scarlett
07-04-2010, 18:36
No i policjant w wieku 60, pielęgniarka, kolejarz, ekspedientka, nauczycielka itp:rolleyes:
Babcia klozetowa może!!!!

Lila
07-04-2010, 19:16
Zastanawiam się, jak sobie radzą Niemcy?
Chyba od czasów krzyżackich, tłamsząc Prusów i Żmudzinów,
nabrali takiej kondycji.

waclaw46
07-04-2010, 20:55
A może chce ktoś komandosa w wieku 65 lat? W czynnej służbie w Afganistanie.Może pracować w ochronie a jak jest dobry to w Black Water czy zajmować się logistyką.W wojsku wcześniej przechodzi się na emeryturę.Inne kraje co mają wydłużony okres pracy i z przechodzeniem na emeryturę jakoś sobie radzą.W Stanach przechodzi się później na emeryturę ,seniorzy mogą się podzielić doświadczeniami co pracowali za granicą i przeszli na emeryturę.Nie wszyscy w kopalni to górnicy dołowi ? Zawsze ten co go to dotyczy będzie oponował nawet prezes bo powie że jego praca jest stresująca i powinien przechodzić wcześniej na emeryturę i ze on płacił najwyższe składki.Punkt widzenia na sprawę zawsze jest związany z punktem siedzenia ,tego nie zmienimy.Aby reforma miała sens to cały system emerytalny nadaję się do zreformowania.Problem jest jeden że wszystkie siły społeczne powinny siąść i ponad podziałami ustalić warunki gry i zmiana partii u władzy nie będzie miała na realizacje ustaleń reformy emerytalnej.hhh .Gosia ma rację, tak jest, ze pracodawca stara się pozbyć pracowników starszych i przenieś ich na wcześniejszą emeryturę.Tylko gadaniem nie rozwiążemy tego problemu musi być cały pakiet zachęt który wpływał by na zainteresowanie pracodawcy do pozostawienia dłużej pracowników czy przeprowadzenia roszad na stanowiskach pracy. Natomiast zmuszanie prywatnego pracodawcy do zatrudniania ludzi starszych nic nie da.