PDA

View Full Version : Co jeść gdy mamy osteoporozę?


Damian17
03-01-2010, 17:40
Ograniczyć spożywanie kawy i alkoholu. Stosować właściwą dietę, w której nie może zabraknąć witaminy D i wapnia, które są niezbędne do budowy kości. Bogate w wapń są: - niskotłuszczowe mleko i jego przetwory - sok pomarańczowy - łosoś z puszki i sardynki z ośćmi - soja, brokuły, fasola, zielone warzywa Witamina D odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia, nawet o 80%. Powstaje ona w skórze pod wpływem światła słonecznego. W pożywieniu występuje [...]

Arti
03-01-2010, 17:46
Ograniczyć spożywanie kawy i alkoholu. Stosować właściwą dietę, w której nie może zabraknąć witaminy D i wapnia, które są niezbędne do budowy kości. Bogate w wapń są: - niskotłuszczowe mleko i jego przetwory - sok pomarańczowy - łosoś z puszki i sardynki z ośćmi - soja, brokuły, fasola, zielone warzywa Witamina D odgrywa ważną rolę w przyswajaniu wapnia, nawet o 80%. Powstaje ona w skórze pod wpływem światła słonecznego. W pożywieniu występuje [...]

jeśli już jest osteoporoza lub osteopenia to dodam do powyższych sugestii
skorupki jaj (uprzednio umytych!) zmielone i dodawane do potraw.

Sadowska Dominika
25-01-2010, 00:07
Polecam tzw. __CHLEB na OSTEOPOROZĘ !!
To koncentracja naturalnej energii oraz wapnia w ilości imponującej.
Spróbuj koniecznie, bo warto. :) :confused:
Zobacz też;
__Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL
__ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

dotsterka
20-06-2010, 12:28
Ja na Osteoporozę poleciłabym preparat Wapń plus witamina D (http://www.hss.pl/dot/ns/articles.php?id=12). Spożywam go od nie dawna i jestem bardzo zadowolona z efektów!

fenix
22-07-2010, 22:54
Jeżeli ma się osteoporozę, to jednak sprawy nie należy bagatelizować - myślę, że najlepszym sposobem może być udanie się do specjalisty, który dobierze odpowiednią dietę. Z tego co wiem, to osteoporoza może być objawem opóźnionej alergii pokarmowej, dlatego przy tego typu dolegliwościach, tak ważną kwestią jest dobór odpowiednich składników diety. Myślę, że mogliby w tym temacie pomóc specjaliści z Centrum Medycznego Vimed - klinika ma bardzo dobre dokonania w dziedzinie diety metabolicznej, więc sądzę, że mogłoby to pomóc na osteoporozę. Warto się tym bliżej zainteresować, bo może to pomóc w przypadku osteoporozy.

Vika
23-07-2010, 00:34
Jeżeli ma się osteoporozę, to jednak sprawy nie należy bagatelizować - myślę, że najlepszym sposobem może być udanie się do specjalisty, który dobierze odpowiednią dietę. Z tego co wiem, to osteoporoza może być objawem opóźnionej alergii pokarmowej, dlatego przy tego typu dolegliwościach, tak ważną kwestią jest dobór odpowiednich składników diety.
Masz absolutną rację.
Ale realia są takie,że np. moje leczenie osteoporozy u specjalisty ogranicza się do recepty na leki.Nikt,nigdy nie interesował się dietą.
Dla uzupełnienia, osteoporoza jest także wypadkową chorób tarczycy, również schorzenia żołądka.Dlatego odwiedzam także
gastrologa ,który jeszcze parę lat temu, oprócz leków- dawał zalecenia dietetyczne,a teraz recepta i do widzenia.
Tak więc moi drodzy,musimy sami dokształcać się co jeść,a czego unikać,
a niezależnie od tego regularnie przyjmować leki. Nie ma z tym żartów.

Malwina
23-07-2010, 14:55
Vika zerknij do gabinetu naturalnych metod....post 8 i 24 nt wspomagania kości...

Vika
23-07-2010, 22:36
Dzięki Malwinko,zajrzę, wiedzy nigdy dosyć:)

marigaux
15-04-2012, 05:40
Podstawą naszego organizmu jest kilkaset procesów metabolicznych i to od ich prawidłowości zależy stan naszego zdrowia. Każdy z nich wymaga określonych składników w określonych proporcjach. Składniki odżywcze do syntezy i stabilności twardej tkanki łącznej (twardej jako szkielet kostny i miękkiej jako wypełnienie) wraz ze spełnianymi funkcjami:
Optymalna stabilność tkanki łącznej: Witamina C, lizyna, prolina, glukozamina, miedź
Mineralizacja kości: Wapń, magnez
Tworzenie kości i tkanki chrzęstnej: Mangan
Wchłanianie i magazynowanie wapnia i magnezu: Witamina D
Wzmacnianie kości, wchłanianie wapnia i magnezu: Bor
Teraz proponuje poszukać żywności zawierającej te składniki lub rozejrzeć się za dobrymi suplementami naturalnymi. Pamiętajmy, że organizm rozpoznaje tylko substancje naturalne a te tworzone w labolatoriach trakuje jak toksyny i wchłania jedynie w znikomym procencie.