PDA

View Full Version : czy można uzależnić sie od niesterydowych leków przeciw zapalanych


janusz1956
05-01-2010, 08:26
witam WAS,

MAm pytanie od dłuższego czasu mam problem z kolanami - lekarz zapisał mi dobrze działający lek Apo Napro jak dobrze pamiętam - czy te leki uzależniają ??? bo działą bardzo dobrze

amelia
05-01-2010, 20:44
witam WAS,

MAm pytanie od dłuższego czasu mam problem z kolanami - lekarz zapisał mi dobrze działający lek Apo Napro jak dobrze pamiętam - czy te leki uzależniają ??? bo działą bardzo dobrze


Mnie nie uzaleznily, przyjmuje je cyklicznie od paru lat - z dluuugimi przerwami

ela44
07-02-2010, 17:14
" czy można uzależnić sie od niesterydowych leków przeciw zapalanych ". MOŻNA -jeśli będziesz je zażywał regularnie i długo. Poza tym przestaniesz reagować z czasem na ten lek i weźmiesz inny.
NLPZ niszczą bardzo żołądek, poproś lekarza o lek osłonowy.

Mariola1945
16-08-2010, 20:06
Na szczęście nie możesz uzależnić się fizycznie, a pewnie o to pytasz. Czym innym jest uzależnienie fizyczne i psychiczne. Psychicznie można uzależnić się od wszystkiego np. od czytania codziennie rano książki. Leki mogą jednak osłabić z czasem swoje działanie. Niesteroidowe leki przeciwzapalne są także niebezpieczne. Szczególnie starałabym się trzymać daleko od paracetamolu. Już podwójna dawka może poważnie uszkodzić ci wątrobę. Najbezpieczniejsze z tego co wiem są leki oparte na ibuprofenie ibuprom (http://sprawdzlek.pl/ibuprom/) Zobacz są tam chyba jakieś opinie na ten temat.

bronczyk
17-08-2010, 22:18
Bardzo to skomplikowanie tłumaczysz. Niby fizycznie od leków nie można się uzależnić. Hm... Dziwne, ponieważ bez tego leku, który bierzesz już tak na wszelki wypadek odczuwasz również fizyczny dyskomfort. Uzależnienia polegają na połączeniu przykrych objawów fizycznych na skutek psychicznego przymusu.

babciela
17-08-2010, 22:28
Uzależnienia fizycznego nie daja- ale psychiczne - możliwe. Prosto, co znaczy psychiczne?=otóż masz wmontowana wiadomosc w mozgu, że ten lek akurat Ci pomaga, i nawet bezwiednie siegasz po niego o okreslonej godzinie i porze dnia. Ale to tylko wytwór twojego mozgu.bardzo prosto się to likwiduje.Uzaleznienie fizyczne przy odstawieniu leku daja czasami dramatyczne objawy.Ja nie spotkalam sie w mojej praktyce z uzależnieniem psychcznym od NLPZ.