PDA

View Full Version : „Mikołajek” na ekranach kin - komentarze

juniorka
05-01-2010, 11:26
Komentarz do artykułu: „Mikołajek” na ekranach kin (http://www.senior.pl/121,0,8222-Mikolajek-8221-na-ekranach-kin,7616.html)
--------------------
Jestem bardzo zadowolona z tego powodu. "mikołajek" jest przecież już kultową postacią literacką. Pierwsze śliczne książeczki czytałam jeszcze w dzieciństwie tym bardziej miło się kojarzą. A teraz w kinach można obejrzeć tego małego łobuza. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam teksty Goscinnego i mam całą kolekcje z naszej księgarni. Film też obejrzę z wielką przyjemnością.

Alunia
05-01-2010, 11:27
Mikołajek - miał w tym roku piękne nowe wydania.
Były prezenty pod choinkę dla bąbli :D

noir
05-01-2010, 14:16
Mikołajek - miał w tym roku piękne nowe wydania.
Były prezenty pod choinkę dla bąbli :D

Mikołajek to zawsze będzie najlepszy prezent dla pociech;) Choć mnie już te różne "nowe" i "nieznane" opowiadania publikowane przez córkę autora nie śmieszą tak, jak te stare tomiki...

bronczyk
05-01-2010, 20:19
Ale ja sama czytam Mikołajka. Lektura wspaniała. Pełen relaks.

noir
06-01-2010, 22:25
Dokładnie, też tak mam;) Jak tylko dzień czy humor gorszy, to sięgam po którąś z tych starych książeczek (miejsce na półce mają honorowe;), czytam 2,3 opowiadanka i od razu wszystko wraca do normy;)

bronczyk
07-01-2010, 15:12
Tak się Mikołajka najlepiej czyta. Fragmencik i po przerwie znów fragmencik.Jest jeszcze tzw. polska wersja tej książeczki- Mikołajek w szkole PRL.

amelia
28-02-2010, 17:50
Tak się Mikołajka najlepiej czyta. Fragmencik i po przerwie znów fragmencik.Jest jeszcze tzw. polska wersja tej książeczki- Mikołajek w szkole PRL.

Ciagle pamietam jak Irena Kwiatkowska czytala Mikolajka w niedzielne poranki w Trojce.
Wtedy jadalismy sniadanie.
To bylo mistrzoskie wykonanie.

amelia
28-02-2010, 17:59
Dokładnie, też tak mam;) Jak tylko dzień czy humor gorszy, to sięgam po którąś z tych starych książeczek (miejsce na półce mają honorowe;), czytam 2,3 opowiadanka i od razu wszystko wraca do normy;)

O Vicewersach dzikich pamietam zerkajac do lustra

http://www.polekcjach.yoyo.pl/lektury/Bromba.pdf