PDA

View Full Version : Marsz w obronie życia poczętego.

Basia.
28-03-2007, 18:58
Co sądzicie o dzisiejszym marszu w obronie życia poczętego?

bogda
28-03-2007, 19:16
Dla mnie to jest bez sensu. Każda kobieta ma prawo decydować sama o swoim życiu, a czy usunie czy nie to już tylko sprawa jej sumienia. Cofamy się do średniowiecza, a kobieta traktowana jest przedmiotowo.

emka46
28-03-2007, 19:18
Całkowicie zgadzam sie z bogdą.

Wilhelmina
28-03-2007, 19:36
Popieram prawo do samostanowienia o swoim życiu i swoim sumieniu.
Często mam wrażenie,że zajmowanie umysłów społeczeństwa tego typu problemami to próba odwrócenia uwagi od spraw naprawdę ważnych.
A jeszcze tak na marginesie;każdy fanatyzm jest złem.

qrystyna216
28-03-2007, 19:39
Obiema rękami podpisuję się pod wyżej wymienionym wypowiedziami.

jolita
28-03-2007, 19:56
Następne będą stajnie zarodowe....485

godi
28-03-2007, 20:06
Zgadzam się z Paniami. Jak patrzę (na ekranie) na te twarze pełne nienawiści, te gesty różańce - nie widać tu pokory, wiary - dać im tylko stos, a ofiarę by znalazły.
Pozdrawia cieplutko wszystkich na tym forum godi

Basia.
28-03-2007, 20:15
Oglądam w tej chwili "kropkę nad i" i nóż mi się w kieszeni otwiera jak słucham tego dupka z LPR-u. Dzięki Ci Boże, że okres płodności mam już za sobą. To jest dno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

godi
28-03-2007, 20:28
Basiu też oglądałam. "Przyjemność rodzenia" - co powie zgwałcona 16-latka. Gdybym mogła mu odpowiedzieć : to ja zaszyję panu d... i dam rycyny . Pozdrawia godi

czort
28-03-2007, 20:36
Kłaniam Pięknie ! Otóż drogie Panie, to jest polityka. Umiejętno
ść manipulowania ludzmi to potęga ! Tu nie chodzi o ochronę ży
cia tu chodzi o władzę. Zamiast chleba umiejętnie podsunąć dok
trynę. To wychodzi znacznie taniej a efekty znakomite. Można je
szcze zarobić ! Prawdziwa ochrona życia, to dać ludziom żyć !
Kłaniam jeszcze raz ! Czort

Ala-ma-50
28-03-2007, 20:37
Szkoda,że nie wezmą się z taką ochotą za poprawę stanu polskiej gospodarki...czy istniejącego problemu bezdomności i bezrobocia...Ale zaglądać ludziom pod spódnice...czemu nie ...wstrętne i śliskie...brrrrr...

jolita
28-03-2007, 20:43
Gospodarka ma się dobrze, bo nikt jej nie "dogląda"

Ala-ma-50
28-03-2007, 20:48
A wiesz kochana Jolitko,że to pewnie Ty masz rację...coś w tym jest..
Brawo za strzał w dziesiątkę...

jolita
28-03-2007, 20:51
Mądrzejsi ode mnie też tak twierdzą

Zastawny
28-03-2007, 21:38
Ze mną jest coś niedobrze? Nigdy tak nie bywało abym był zgodny z wszystkimi opiniami w danej sprawie. W tym temacie - niestety tak jest. Wszystkie Panie i Panowie mają rację. Od siebie dodam tylko, że ideologizacja życia społecznego w żadnym kraju do niczego dobrego nie doprowadziła.

ammi1952
28-03-2007, 21:51
Masz rację Zastawny ja bym jedynie dodała ,że nigdy do niczego dobrego nie doprowadziła tak było za tzw czerwonej kmuny tak jest i za czarnej komuny Pozdrawiam Grazyna

elkarak
28-03-2007, 21:54
LPR chce chronić życie nienarodzone ,ale przy pytaniu kogo ratować Matkę czy dziecko ,bez zasanowienia się znów mówią dziecko ,a już nie patrzą ,że w tym momencie wydają wyrok na Matkę . Bywa tak,że ona ma już dziecko i kto będzie je wychowywał to ich już nie obchodzi.Szlak mnie trafia.

inka-ni
28-03-2007, 22:01
no wlasnie dzieci umierają na sepssę i nikt tym się nie przejmuje.Gdzie teraz rodzina "mocherów"razem z radiem M.????

Basia.
28-03-2007, 22:15
LPR chce chronić życie nienarodzone ,ale przy pytaniu kogo ratować Matkę czy dziecko ,bez zasanowienia się znów mówią dziecko ,a już nie patrzą ,że w tym momencie wydają wyrok na Matkę . Bywa tak,że ona ma już dziecko i kto będzie je wychowywał to ich już nie obchodzi.Szlak mnie trafia.
Bo oni bronią życia poczętego, życie istniejące mają gdzieś!!!!!!!!!!

kobieta
29-03-2007, 08:01
matka jak umrze,to dzieci osierocone będą adoptowane i będą w swoich osiągnięciach "politykowania" wymieniac ile to stworzyli ośrodków adopcyjnych lub rodzin zastępczych,to jest anormalne

Basia.
29-03-2007, 08:20
To jest horror!!!!!!!!!!!!!!

Ditta
29-03-2007, 10:15
No tak...wszyscy chcą chronić życia nienarodzonego opierając sie na Biblii.Awantury co wazniejsze dziecko czy matka.A co o tym mówi Biblia?
Biblia Tysiąclecia Ksiega Wyjścia 21.22
"Gdyby mężczyzni bijąc się uderzyli kobiete brzemienną powodując PORONIENIE ( podkreslenie moje), ale bez jakiejkolwiek szkody - to winny zostanie ukarany grzywną (...)Jeżeli zaś ona poniesie jakąś szkodę, wówczas on odda życie za życie, oko za oko(...)"
Cytat pozostawiam bez komentarza, ci ktorzy wynosza dziecko ponad matkę winni zapoznać sie przde wszystkim z Biblią.

arczia
29-03-2007, 11:06
zgadzam sie z Czortem - to wszystko jest tematem zastępczym, odwracajacym uwagę od potrzeby istotnych zmian. Jesli chodzi o problem aborcji - to mamy dekalog i własne sumienie.

emka46
29-03-2007, 11:40
Zgadzam się z tym.Najważniejsze jest życie w zgodzie z własnym sumieniem i przestrzeganie norm etycznych,które sa podobne we wszystkich religiach.

BUNIA
29-03-2007, 12:00
Ciekawe - problem ktory dotyczy kobiet a najwiecej do powiedzenia na ten temat maja mezczyzni.Jak widzialam tych >starzykow? spedzonych prawie z celej Polski ... to mi sie noz w kieszeni otwieral.Oni maja decydowac za kobiety.Ciemnogrod do potegi E N T E J. Wstyd

Basia.
29-03-2007, 16:22
Ciekawe - problem ktory dotyczy kobiet a najwiecej do powiedzenia na ten temat maja mezczyzni.Jak widzialam tych >starzykow? spedzonych prawie z celej Polski ... to mi sie noz w kieszeni otwieral.Oni maja decydowac za kobiety.Ciemnogrod do potegi E N T E J. Wstyd
Dziewic z "odzysku " też było sporo, za młodu wiele z nich dokonywało aborcji i było ok, a teraz są za ochrona życia poczętego. Znam kila takich osobiście.

wuere'le
29-03-2007, 19:53
Myślę, że panowie Giertych i Orzechoweski powinni się zająć już narodzonymi, bo o nich jakoś zapomnieli. Urodzić dziecko, to jest tylko pewien problem, problemem jest utrzymanie i wychowanie tego narodzonego i tu jest pole do popisu dla walczących o godne życie. Zrobić dziecko, urodzić i umyć ręce?Panie MENistrze i jego światły zastępco? I co dalej?

tar-ninka
29-03-2007, 20:56
Ciekawa jestem czy ktokolwiek z tych obrońow życia poczętego zastanowił się jakie są losy dzieci niechcianych urodzonych "na siłę" jakie było ich dzieciństwo i jakie życie .
Wiele z tych niechcianych wolałaby się nie urodzić .....

Basia.
29-03-2007, 21:36
Ważne jest tylko życie poczęte, istniejące się nie liczy.

jolita
29-03-2007, 21:36
A ileż dzieci zwłaszcza w tych wielodzietnych rodzinach pochodzi z gwałtu dokonanego przez własnego męża? A komu i jak kobieta ma to udowodnić?

Basia.
29-03-2007, 21:54
Jak słucham wypowiedzi tych "nawiedzonych" pętaków to mam ochotę walnąć czymś w telewizor. Ciekawa jestem czy swojej zgwałconej żonie, córce, siostrze też radziliby żeby chroniły życie poczęte. Jakby się zachowali gdyby ciąża zagrażała zdrowiu albo życiu ich żony?

urszula-kol
30-03-2007, 07:50
Basiu zgadzam się z Tobą, mnie też to wkurza i jeszcze bardziej jak słyszę wypowiedzi starszych kobiet, które maszerują w ochronie życia poczętego.

hanka93
30-03-2007, 08:02
Dopóki na dziecko rodzice nie będą czekać i bardzo go pragnąć, agresja i ich niechęć do własnych dzieci będzie przejawiać się w wychowaniu.

Basia.
30-03-2007, 09:12
Dopóki na dziecko rodzice nie będą czekać i bardzo go pragnąć, agresja i ich niechęć do własnych dzieci będzie przejawiać się w wychowaniu.
Masz rację, dziecko powinno być oczekiwane z miłością i niecierpliwością. W moim bloku 17-latka urodziła kilka dni temu synka /niewiadomo kto jest ojcem/, jej 35-letnia mamusia panienka ma oprócz niej jeszcze 2 córki 15-letnią i 13-letnią. Te młodsze lada momet też się "powielą". Świeżo upieczona mamusia przez całą ciążę piła jak smok i kopciła papierosy. Wytrzymała z synkiem w domu 2 dni, potem zostawiła go pod opieką mamusi i poszła w tango. Babcia często zmienia "swoją drugą połówkę", w tej chwili ma nową i też najprawdopodobniej się "rozmnoży". Bardzo mi żal tego nowonarodzonego chłopaczka, on nie ze swojej winy ma życie "przechlapane". Czy o taką rodzinę chodzi tym pętakom z LPR? Zgłosiłam sprawę do opieki społecznej, sama chciałam też kupić coś temu maleństwu na "nową drogę życia". Ze szpitala wrócił owinięty brudną kapą z wersalki, na razie dałam kocyk i trochę ciuszków. Becikowe, do którego ma prawo babcia najprawdopodobniej pójdzie na "przelew". Świeżo upieczona mamusia nie ma nawet skończonego gimnazjum. Czy nie lepiej byłoby się zająć takimi rodzinami i próbować z całych sił wyprowadzić ich na "prostą" zamiast mędzić o ochronie życia poczętego? Te stare "dziewice z odzysku" z pewnością potępiłyby 17-latkę za złe prowadzenie, opluły i nie pomogły. Za to pójdą z transparentem walczyć o ochronę życia poczętego.

Basia.
30-03-2007, 09:20
Zapomniałam dodać, że "rodzina" którą opisałam powyżej jest bardzo wierząca. Eeeeeeeeeech!!!!!!!!!!!!

bogda
30-03-2007, 21:32
Widzisz Basiu... to jest cała prawda o tej sławetnej ochronie życia poczętego. Pewnie że są rodziny gdzie dziecko jest oczekiwane i chowane z miłością, a takim przypadku jak opisałas, to co z tego dziecka wyrośnie, jakie będzie miało życie. Pewnie znajdzie się w domu dziecka, a tam wszyscy wiemy jak jest, jak te dzieci pragną miłości i rodziny. Nie... ja w ogóle tego nie rozumiem, nie chce mi się nawet więcej pisać. Jedno wiem, że dawniej nie było takiej ochrony i rodziło się więcej dzieci niż teraz. A najgorsze w tym jest to, że o tym chcą decydować faceci, księża i jakieś nawiedzone istoty.

Basia.
30-03-2007, 21:54
Te dupki zamiast zająć się wychowywaniem własnych dzieci miotają się na lewo i prawo w "obronie życia poczętego" albo jakiegoś innego durnego powodu. Najgorsze jest to, że czują się bardzo ważni podczas wypełniania "swojej misji".

Lila
30-03-2007, 22:28
Powiedzcie mi moje miłe,skąd się biorą te dziewice konsystorskie i zaciekłe dziadki na takich marszach ?

Wszak nasz Klub też jest dla ludzi w pewnym wieku,i my tu wszyscy jak jeden mąż....zdanie to samo.A nie jest tak ,że zawsze się zgadzamy,bo są wśród nas sprzeki jak diabli..

I na tę chwilę to mnie interesuje jedynie,bo to co sugeruje Roman Długi jest tak bzdurne,że nie chce się wierzyć iż dzieje się naprawdę..

Pozdrawiam - Lila..

elkarak
30-03-2007, 22:43
Bogda , kiedyś Matka jak chciała pracować to były żłobki, jak dziecko chorowałao to śmiało szła na zwolnienie . Pracodawca nie czychał aby jak najszybciej ją zwolnić. I przedewszystkim w większości praca trwała naprawdę 8 godzin. Był czas dla dzieci a teraz , sama pracowałam ostatnio po 10 -12 godzin ,ale miałam już tylko do opieki męża w domu sam też dawał sobie radę. Natomiast teraz często bywam potrzebną Babcią bo trzeba np. iść odebrać z przedszkola czy teraz ze szkoły wnuka. Kiedyś może było biedniej ale chyba nie tak stresowo. No właśnie stres też nie sprzyja kobietom w poważnym stanie.

bogda
30-03-2007, 23:04
No właśnie, a teraz ciążarna lub młoda mama boi się iść na zwolnienie lekarskie, bo mogą ją zwolnić z pracy, i jak utrzyma swoje dziecko czy dzieci. O tym nie myślą...tylko rodzić, a póżniej to samo się wychowa...

Lilu, mnie się wydaje że my mamy przyjemniejsze zajęcia, właśnie kontakt na forum czy w realu, ale z ludżmi podobnymi sobie, a przynajmniej o podobnych poglądach, a te oszołomy nie wiedzą co ze sobą zrobić, pragną się czymś wyróżnić, wykazać, tylko czemu i komu to służy.

Basia.
30-03-2007, 23:05
Powiedzcie mi moje miłe,skąd się biorą te dziewice konsystorskie i zaciekłe dziadki na takich marszach ?

Wszak nasz Klub też jest dla ludzi w pewnym wieku,i my tu wszyscy jak jeden mąż....zdanie to samo.A nie jest tak ,że zawsze się zgadzamy,bo są wśród nas sprzeki jak diabli..

I na tę chwilę to mnie interesuje jedynie,bo to co sugeruje Roman Długi jest tak bzdurne,że nie chce się wierzyć iż dzieje się naprawdę..

Pozdrawiam - Lila..
Dziewice konsystorskie i zaciekłe dziadki / w większości / nie "czują" komputera i internetu /nie chcą tego, boją się/więc znaleźli sobie inny sposó na wypełnienie życia i maszerują, maszerują, maszerują wymachując sztandarami i parasolkami w imię Boga. A co do Romana Długiego: głupców nie sieją sami się rodzą. Kiedyś z ciekawości poczytałam sobie w internecie o rodzinie Giertychów, oni od zarania byli tacy "mędowaci", Romuś odziedziczył geny po przodkach. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Nika
31-03-2007, 09:03
523jak łatwo krzyczeć tłumom starych bab w obronie życia poczętego,jak łatwo zmieniać ustawodawstwo w tej materii, a o wiele trudniej zapewnić prawidłowy rozwój tym, którzy juz na świat przyszli.Domy dziecka pękają w szwach, zmagają się bezskutecznie z patologią wszelkiego rodzaju, bo brak wykfalifikowanej kadry i pieniędzy.Czy nie powinna być to sprawa sumienia każdej kobiety i jej odpowiedzialności za swe decyzje? a co z ateistkami- nie ludzie? Nie mają praw? Co pewien czas histeria antyaborcyjna ogarnia nasz kraj, a tzw, podziemie zaciera rączki.Zabieg kosztuje 4-5 tysięcy.Bogate kobiety zawsze znajdą wyjście, a biedna zgwałcona dziewuszyna?Szlag mnie trafia!

jolita
31-03-2007, 10:33
Wyczytałam relację pielęgniarki - położnej, że "godne" przeprowadzenie porodu też kosztuje 4 do 5 tys, zł.
Ponadto ci bądź co bądź "szczawiki" nie pamiętają czasu zakazów gdy zdesperowane kobiety kaleczyły się w sposób potworny, żeby pozbyć się ciąży opłacając to często swoim życiem. Faktem jest, że następny "luz" był swego rodzaju nieporozumieniem w zakresie t.zw.uprawiania seksu, ale
na to jest inna rada niż zakazy i nakazy. Zresztą intencją obecnych decydentow nie jest zdrowie czy życie a stworzenie fermy rozpłodowej.

ammi1952
31-03-2007, 10:42
ja tak się zastanawiam czy to przedewszstkim nie ginekolodzy lobbuja za tymi wszystkimi akcjami antyaborcyjnymi wszak to dzieki temu ich interes sie kręci. ceny usług tego pseudo podziemia aborcyjnego ida cały czas w góre -a im w to graj . Gabinety ogłaszaja swój szeroki wachlarz usług w gazetach .I klepia kase jak złoto.

Basia.
31-03-2007, 12:26
To jest bardzo prawdopodobne, w "czasie godzin pracy od 8 do 16" są za ochroną życia poczętego a "po godzinach pracy" skrobią aż furczy.

Basia.
10-04-2007, 14:44
Opisywałam w tym wątku historię 17-latki w ciąży. Dziewczyna urodziła synka, ponieważ jak się okazało jest chora wenerycznie dziecko wylądowało w szpitalu, miało przetaczaną krew, jego "mamusia" odwiedziła go w ciągu 14 dni pobytu 1 raz i była z nim 10 minut. Ordynator oddziału pediatrycznego wystąpiła z urzędu o odebranie jej dziecka i na dzień dzisiejszy chłopczyk przebywa w Domu Małego Dziecka w W-wie. Becikowe odebrała trzydziestokilkuletnia mama dziewczyny i jak można się domyślać zostało "skonsumowane"
Wczoraj widziałam "mamusię" chłopczyka pijaną jak bela, policjant przyniósł jej wezwanie na przymusowe leczenie.

iwo1111
10-04-2007, 14:59
Basiu, takich przypadków jest mnóstwo i dlatego zamiast tych ustaw "od poczęcia..." trzeba się zająć antykoncepcją i uświadamianiem tych dziewczyn skąd się biorą dzieci. Z tą wiedzą wbrew pozorom jest tragicznie w naszym kraju, a domy dziecka pękają w szwach. Począć to na ogół każdy potrafi, tylko co z wychowaniem?
http://img127.imageshack.us/img127/6083/wozekbt7.gif (http://imageshack.us)

Basia.
10-04-2007, 16:39
Właśnie, potworne to wszystko.

Kundzia
11-04-2007, 11:21
Właśnie, potworne to wszystko.Masz racje Basiu to wszystko potworne.jedna z pan pisala co z tymi gwalconymi zonami,czy one musza urodzic te dzieci i jakie one beda?Gdyby wszystkie urodzone przezemnie dzieci z pierwszego malzenstwa przezyly to spoleczenstwo "wzbogaciloby" sie o czworke dzieci z potwornymi okaleczeniami,Na pewno jest mi zal ze tak sie stalo ale wtedy lekarze ratowali przede wszystkim matke dla tego pierwszego zdrowego dziecka.Wychodzac drugi raz za maz urodzilam dwoje zdrowych/prawie/dzieci ale to byly chciane i sa kochane.Ale czy tamte ciaze nie mogly byc usuniete ale wtedy nie bylo takich badan.Uwazam ze kobieta jesli jest w jakis sposob zmuszona do wspolzycia ktorej wynikiem jest bciaza sama ma prawo decydowac o tym czy chce urodzic czy nie.Moze to okrotne a wrecz zakrawa na hitleryzm ale te panie i tych panow dla ktorychliczy sie tylko kieliszek i byle jakiseks to z urzedu bym styrylizowala zeby nie przybywalo degeneratow-okropne ale tak czuje

Basia.
11-04-2007, 11:59
Zgadzam się, też bym takie potwory sterylizowała.

emka46
11-04-2007, 12:20
Ja bym wykastrowała

Basia.
11-04-2007, 13:02
Masz rację, ja bym sterylizowała i kastrowała żeby już więcej się nie powielali.

Basia.
11-04-2007, 16:56
Znowu manifestacja pod Sejmem!

Basia.
13-04-2007, 16:10
Zobaczymy jak się zakończy głosowanie w Sejmie /czarno to widzę, obym się myliła/.

Malgorzata 50
13-04-2007, 16:19
Kłaniam Pięknie ! Otóż drogie Panie, to jest polityka. Umiejętno
ść manipulowania ludzmi to potęga ! Tu nie chodzi o ochronę ży
cia tu chodzi o władzę. Zamiast chleba umiejętnie podsunąć dok
trynę. To wychodzi znacznie taniej a efekty znakomite. Można je
szcze zarobić ! Prawdziwa ochrona życia, to dać ludziom żyć !
Kłaniam jeszcze raz ! Czort
czort, mam dokladnie to samo zdanie w tej kwestii.Noz w kieszeni mam otwarty na stale.A najbardziej mnie smieszy ,ze najzacieklej z aborcja walcza mochery ,ktorych to w najmniejszym stopniu nie dotyczy.Co to za kraj sredniowieczno-faszystowski ,gdzie panstwo konstytucyjnie ma regulowac w sumienie czlowieka -to czy jestesmy w stanie dokonac aborcji -jest tylko i wylacznie sprawa kobiety ew.jej partnera. Ale to sa oczywistosc .Niestety widac ze walka o wladze nie przebiera w srodkach -dlaczego nie ma zapisu w konstytucji okreslajacych co jest moralne a co nie w polityce=jesli przyjmujemy juz ten sposob myslenia

jolita
13-04-2007, 16:24
Tematy zastępcze pozwoliły już ponad rok nowej Władzy powładać...

Malgorzata 50
13-04-2007, 16:29
Tylko,ze najbardziej przerazajace jest w tym wszystkim to -iz nowa wladza nie wlada na skutek puczu ani innego zamachu zbrojnego -tylko zostala przez narod wybrana w demokratycznych wyborach.

Malgorzata 50
13-04-2007, 16:30
basia ,emka,jolitta a wy kobitki czego przy kompie siedzicie zamiast tyrac???? Ja tyz -obijam sie wlasnie koncertowo.

jolita
13-04-2007, 16:38
Małgorzatko - u mnie już natyrane...Mamusia od 12-tej nakarmiona, kotek o 12-tej i 15.45 (to oczywiście obiad), w "szkole" poduczona, zakupy zrobione, a sprzątanie nie bo chwilowo rzadne święta nie przypadają....843

Basia.
13-04-2007, 17:27
basia ,emka,jolitta a wy kobitki czego przy kompie siedzicie zamiast tyrac???? Ja tyz -obijam sie wlasnie koncertowo.
Małgosiu, ja się zaliczam do "babsztyli" samorządnych i niezależnych, w związku z tym "robię to co lubię" i biada każdemu kto chciałby mi w tym przeszkodzić. Jak wstaję to od razu włączam komputer i w "przerwach między zajęciami" buszuję po necie. To piekielnie wciąga i doszedł mi jeszcze jeden sympatyczny nałóg.

Basia.
13-04-2007, 17:28
Oszołomy w Sejmie przegrały z kretesem!!!!!!!!!!!!

akusia
13-04-2007, 18:11
Bardzo dobrze to ujełaś.Według mnie był niezły teatr.:rolleyes:

Malgorzata 50
13-04-2007, 18:55
Na pohybel oszolomom.Mnie ten nalog tak wciagna ,ze choc robota nie zajac...chyba ucieknie .Pora isc na odwyk

FeliksG
13-04-2007, 20:41
No! no! - moje Panie. Nie lekceważcie p. Gertycha - wszak powiedział: " przegraliśmy bitwę ale wygramy wojnę" A tak przy okazji. Czy zauważyłyście, jak sprytnie, propagandowo, rpzegrał sprawę p. Tusk?
Próba zmiany konstytucji i to w celach doktrynalnych, powinna spotkać się z większym - silniejszym sprzeciwem.
Wróżę, że oszołomy wrócą, na nasze pośmiewisko wobec cywilizowanego świata.
P.S. dołączam do grona uzależnionych od serfowania po internecie. Dzień bez wizyty w naszym klubie to dzień stracony. Załączam pozdrowienia.

Ditta
13-04-2007, 20:50
Zeby zmienić Konstytucje potrzeba 2/3 głosów. Do przegłosowania zwykłej ustawy wystarszy zwykła większość.Nie tak łatwo więc zmienić Konstytucję.
Na szczęście:)

Basia.
13-04-2007, 21:33
Feliksie, lekceważę Giertycha i jego popleczników.
Gdyby na moje nieszczęście "wyrósł" mi taki syn
wyrzekłabym się drania.

qrystyna216
13-04-2007, 22:01
A jednak dzisiaj wygrał Giertych. Namącił w PiS jak chciał.

Basia.
13-04-2007, 22:50
Niestety namącił, gdyby były wcześniejsze wybory LPR weszłaby do Sejmu /mohery by poparły/. Na szczęście ugrupowanie Romusia nie ma szans na zdobycie bardzo licznego elektoratu.

Jadka.Z
15-04-2007, 13:22
Ostatnio w czasie pobytu w sanatorium zdarzało mi się rozmawiać z wieloma osobami w podeszłym wieku. Sama jestem w podeszłym wieku ale nie wyobrażałam sobie jak wiele osób ma moherowe poglądy, jest ich chyba bardzo dużo. A ja dziwiłam się temu że ktoś głosuje na tych oszołomów.

Basia.
15-04-2007, 13:42
Masz rację Jadziu, przerażające jest to że sporo młodych ludzi podziela poglądy "moherów". Oglądałam w telewizji program z udziałem młodych ludzi i tam dziewczyna krytykowała stosowanie nawet prezerwatyw w trosce o zdrowie kobiety. Ciarki mi przeszły po plecach, bardzo się cieszę że nie jestem młoda. U nas jest taki bałagan, że wszystko zdarzyć się może niestety.
http://img185.imageshack.us/img185/552/beztytuu0qa9.png (http://imageshack.us)

Malgorzata 50
15-04-2007, 16:30
Chiba pora umierac!!!! Juz kiedys wspominalam o tym ,ze najbardziej przerazajacy jest fakt iz oszolomy nie wzielywladzy sila tylko wszak narod wybral w demokratycznych wyborach.Niestety to nie jest zjawisko tylko nasze wielki i potezny narod idiotow wybral tez w demokratycznych wyborach krola debili czyli Georga W.Ale cos zaczyna mu switac ,ze zle zrobil.Jest wiec nadzieja ,ze i unas co niektorym luski z oczu opadna.

hannabarbara
15-04-2007, 21:53
Pamiętacie, jak ludziom rosły skrzydła w 1980 i 1989. Ile nadziei było na lepsze? I co z tego entuzjazmu zostało? Ja osobiście uważam, że piątkowe głosowanie w sejmie To tylko pierwsza przegrana runda.Marek Jurek , czołowy fundamentalista wróci na fotel marszałka, odpowiednią ilość posłów platformy namówi się lub kupi i uda się, przynajmniej niektóre poprawki przeforsować i mamy jak w banku, stać się dumnym zaściankiem Europy. Obym się myliła. Na wszelki wypadek odpukuję w niemalowane drewno.

Basia.
15-04-2007, 22:09
Pamiętacie, jak ludziom rosły skrzydła w 1980 i 1989. Ile nadziei było na lepsze? I co z tego entuzjazmu zostało? Ja osobiście uważam, że piątkowe głosowanie w sejmie To tylko pierwsza przegrana runda.Marek Jurek , czołowy fundamentalista wróci na fotel marszałka, odpowiednią ilość posłów platformy namówi się lub kupi i uda się, przynajmniej niektóre poprawki przeforsować i mamy jak w banku, stać się dumnym zaściankiem Europy. Obym się myliła. Na wszelki wypadek odpukuję w niemalowane drewno.
Haniu zgadzam się z Tobą, mam identyczne odczucia i chyba też odpukam w niemalowane drewno.

czort
08-05-2007, 20:17
Czy chcemy, czy nie chcemy, zawsze kończy się na polityce. Pozwolę zamieścić tu swoje zdanie, z którym nie koniecznie nale
ży się zgadzać. Zastrzegam, że nie zamierzam atakować tu czyi
ch kolwiek przekonań religijnych. To nie naród wybrał, ulegliśmy
manipulacji toruńskiej frakcji Kościoła Katolickiego. O którą oparł
się PiS i którą do dziś dnia kokietuje LPR. Rezultaty tego już
odczuwamy. Słabość Episkopatu wobec toruńskiej frakcji jest
zadziwiająca. To właściwie proponuję do przemyślenia !
Przepraszam, że z opóźnieniem, ale tak wyszło
Szacuneczek i pozdrowienia ! Czort !

Pani Slowikowa
08-05-2007, 20:52
Zgadzam sie z Czortem w stu %... Jestesmy manipulowani przez bardzo przebieglych politykow... Nawet te wszystkie wasze wypowiedzi tu sa skutkiem wlasnie tej manipulacjii..
mam nadzieje ze domyslacie sie o co mi chodzi?

hannabarbara
08-05-2007, 21:12
Pani Słowikowo! Litości! Pisz jaśniej, bo za nic nie mogę się domyślić o jaką manipulację chodzi. Czy polityczną, czy może o inną?

FeliksG
08-05-2007, 21:35
Oj Czorcie! Czorcie!!! Wchodzisz na śliską drogę bo, z tymi, których piętnujesz, nikt jeszcze nie wygrał. Na Twoje wątpliwości dlaczego, to radyjko z torunia wykonuje taką robotę, jest prosta odpowiedź. To nie jest słabość Episkopatu. Jest to dobrze przemyślana i zaplanowana działalność w rozszerzaniu i umacnianiu wpływów na władze.
Radyjko jest tylko narzędziem i kiedy przestanie być skuteczne - zniknie, jak pewien prałat.Jest więc nas dwoch na tej śliskiej drodze to może się nie pośliźniemy? A może ktoś jeszcze dołączy i powstanie potok, który zmyje, to wszystko?
Pozdrawiam

bogda
08-05-2007, 21:42
Mili Panowie... nie wiem czy utworzy się taki potok, radyjko zasiało już swoje ziarno i zbiera owoce, co najbardziej uwidoczniło się w ostatnich wyborach, mohery nie dadzą się tak szybko pokonać, a i w narodzie duch już nie ten, jakoś tak wszystko oklapło...

hannabarbara
08-05-2007, 21:43
Gdyby nawet wszystkie seniorki i seniorzy do Was dołączyli to i tak powstanie zaledwie strużka. Szanse na zmycie , tycie,tycie. Pożyjemy, zobaczymy. Może coś się wykluje z nowej inicjatywy na razie firmowanej przez W. Szymborską, Kwaśniewskiego i Olechowskiego.

FeliksG
08-05-2007, 22:30
Silniej niż moherów obawiam się tego co kryje się za znanym powiedzeniem: Chłop potęgą jest i basta. Wiedzą o tym, doskonale, animatorzy wspomnianego radyjka. Głęboki smutek ogarnia człowieka, na wieści, jakim pośmiewiskiem stajemy się w oczach innych społeczności. Ale to już odrębna sprawa. Życzę dobrej nocy i wiary, że nowy dzień przyniesie same dobre nowiny.

Pani Slowikowa
08-05-2007, 23:09
Feliksie jest wiecej niz potok ale moze nie na tym forum...
Sa ludzie ktorzy doskonale nadaja se na ofiary manipulacjii bo nie czytaja miedzy wierszami...
Ale ja wierze ze on przemyje ludziom oczy ten nasz potok..

Hanno -Barbaro polityczna, oczywiscie ze polityczna tylko o taka mi chodzi.. A uzyta w szczegolnie perfidny sposob...

Nika
09-05-2007, 07:56
Ja już się pozbyłam złudzeń..

Kundzia
12-05-2007, 10:27
Przypadek dosłownie z wczoraj!17 letnia uczennica traci przytomność w szkole,zabierają do szpitala z objawami zawału serca.Okazuje się,że jest w ciąży,a ma niewykrytą dotąd wadę serca,ciąża zagraża jej życiu,konieczna operacja na otwartym sercu.I co ?-jeden z mądrych lekarzy stwierdza,że trzeba utrzymać dziecko za wszelką cenę,że matka i tak może nie przeżyć operacji a przecież "dziecko najważniejsze"-ma przecież młodą babcię to się nim zajmie!Co o tym myśleć,jak to zrozumieć?Czy nie lepiej ciąże usunąć póki można i ratować młodą matkę,a jaka jest pewność,że dziecko zdąży rozwinąć się na tyle zanim matka umrze by samodzielnie i zdrowo żyć?
Nawet najzagorzalszy "moher"z sąsiedztwa stwierdził,że powinni ratować matkę ,bo dzieci to ona jeszcze może wiele urodzić jak będzie zdrowa bo młoda.

bogda
12-05-2007, 17:00
Kundziu... to co piszesz...to po prostu nie mieści się w głowie, nie wiem jakimi kategoriami ci ludzie myślą...

Basia.
12-05-2007, 17:11
Ale żeśmy czasów doczekali, ludzie tego długo nie zdzierżą.

czort
12-05-2007, 17:11
Panie Feliksie ! Kropla drąży skałę ! / dwie krople, dwie skały / to
tak dla humoru. Pani Kunegundo ! To jest przykład do czego prowadzi hipokryzja i manipulowanie narodu. Znacie ewangelicz
ną przypowieść; O dobrym pasterzu ! Dobry pasterz dobrze strzyże. Życie ludzkie nie jest niczym wobec doktryny haseł i ideologii. Życie co dzień przynosi nam tego przykłady. Smutne
jest to, że inteligenci dla kariery poddają się zniewoleniu doktr
ynalnemu. To tylko ongiś Sokrates dla potwierdzenia swoich ra
cji wypił cykutę. Prawda i wolność to w dalszym ciągu cena zycia. A miało być tak pięknie po 89 roku. Pozdrowienia i Szacu
neczek. Czort !

Basia.
12-05-2007, 17:28
Właśnie, miało być pięknie, czekaliśmy na to.

bogda
12-05-2007, 17:31
Zawsze tylko obiecanki cacanki... a póżniej to wiśta wio....
jak komu pasuje i co z tego ma....

Sanna
12-05-2007, 18:16
Siedemnastolatka też dziecko to powinni się zastanowić ,czy dziecko jest ważniejsze czy płód .Basia ma tu rację doczekaliśmy czasów trudno zdzierżyć.Trzeba przestać się już dziwić, nie powinno nas już nic zaskakiwać.

ammi1952
12-05-2007, 20:36
Ale prywatnie ten sam lekarz za pieniazki dokona skrobanki i po kłopocie. I niech żyje hipokryzja zawsze biednych polskich lekarzy.

akusia
12-05-2007, 21:49
Sanno masz racje chyba już nic nas nie zaskoczy. Nie wiem czy słyszeliście jak ''Młodzież Wszechpolska" napisała do Papieża o nałożenie ekskomuniki na posłów którzy byli przeciwni nowej ustawy o aborcji.Mam tylko nadzieje że żadna z członkiń tej organizacji nie znajdzie się w podobnej sytuacji.:mad:

bogda
12-05-2007, 23:21
W ogóle to ta "Młodzież Wszechpolska" to jest jakaś dziwna organizacja, a najgorsze z tego wszystkiego to jest to, że co komu zaświta w tej pale..to zaraz powołują się na Papieża...
Przecież nikt nie dokonuje aborcji dla przyjemności, to jest bardzo trudna decyzja dla matki, ale są sytuacje bez wyjścia, ofiary gwałtów, kazirodztwa. A tych co stać na to, to i tak to zrobią,jak nie w Polsce to za granicą, a usilne zakazy tylko budzą niezdrowe emocje i wykorzystywane są do celów politycznych...

inka-ni
12-05-2007, 23:53
Uważam,że wyznanania religijne - wszystke,potrafią idealnie manipulować duszami ludzkimi,zwlaszcza tych,którzy nie czytają niczego na dane tematy - wierząc slepo swoim guru.Od wiek wieków wojny byly powodem różnych wyznań.Tak zwani obrońcy wiary zabijali i mając na rękach krew pięli się do kariery, wlasnuch zysków.Dzisiaj politycy mają takiego guru ojca Tadeusza.Jestem katoliczką,ale mój przywudca nie stąpa po ziemi i nie chodzi w sutannie,nie jeżdzi z kochanką w luksusowum samochodzie.Nie nakazyje kto ma żyć,a kto umżeć dal nam rozum i wolną wolę.
1949

Anielka
13-05-2007, 00:27
Zawsze tak było,jest i będzie ,że co zakazane to trzeba spróbowac bez względu na wyznanie czy opcję polityczna,ajeszcze jak można komuś dopiec,nie ma sprawy.A bogaty zawsze da radę,jego nie obchodzi wiara opcja polityczna jemu ma być dobrze.Jestem ateistką ,ale uważam,że każdy człowiek sam odpowiada za to co robi.Miłej i spokojnej nocy zyczę.:)

Sanna
13-05-2007, 18:16
Uważam,że wyznanania religijne - wszystke,potrafią idealnie manipulować duszami ludzkimi,zwlaszcza tych,którzy nie czytają niczego na dane tematy - wierząc slepo swoim guru.Od wiek wieków wojny byly powodem różnych wyznań.Tak zwani obrońcy wiary zabijali i mając na rękach krew pięli się do kariery, wlasnuch zysków.Dzisiaj politycy mają takiego guru ojca Tadeusza.Jestem katoliczką,ale mój przywudca nie stąpa po ziemi i nie chodzi w sutannie,nie jeżdzi z kochanką w luksusowum samochodzie.Nie nakazyje kto ma żyć,a kto umżeć dal nam rozum i wolną wolę.
1949
BRAWO pięknie to ujełaś podpisuję się pod tym jeśli można.Pozdrawiam serdecznie Anna1972

broton
14-05-2007, 20:20
1949
...jestem ateistą ... jestem pełen podziwu dla ludzi wierzących , którzy potrafią krytycznie podejść do "moralnego zwieszchnitwa" kościoła - kościół zapomniał o rozwoju równoległym z rozwojem społeczeństwa (i to ze sto lat temu) społeczeństwo to nie "mochery" ...
pozdrawiam
broton

hannabarbara
14-05-2007, 21:48
Społeczeństwo to nie same "mohery", ale to oni, idąc jak jeden mąż do urn wyborczych, zadecydowali, o tym kto będzie u nas rządził.Do niedawna były jeszcze jakieś pozory przyzwoitości. Teraz zaś postawa wodzów po niekorzystnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pełna buty i arogancji, obraża nas wszystkich. To zaprzeczenie haseł, które mają w nazwie swojej partii.

broton
15-05-2007, 00:52
Społeczeństwo to nie same "mohery", ale to oni, idąc jak jeden mąż do urn wyborczych, zadecydowali, o tym kto będzie u nas rządził.Do niedawna były jeszcze jakieś pozory przyzwoitości. Teraz zaś postawa wodzów po niekorzystnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, pełna buty i arogancji, obraża nas wszystkich. To zaprzeczenie haseł, które mają w nazwie swojej partii.
... mohery to mrgines - kto jeszcze (głównie) głosował za pis-em .??..

hannabarbara
15-05-2007, 08:29
Wśród ludzi mi znanych tylko "radiomaryjcy". Oświeć mnie, kogo masz na myśli pisząc "głównie".

Nika
15-05-2007, 08:55
Jestem osobą wierząca,ale to co się teraz w naszym państwie dzieje ,zaczyna mnie przerażać...miłości bliźniego nic a nic,za to wiele manipulacji społeczeństwem nawet wbrew narodowi.Demokracja???!!!

senior A.P.
03-04-2008, 13:35
Nika ma racje i pisala to prawie rok temu. Nalezy ten temat odwiezyc tym bardziej,ze to juz nie tylko o zycie poczete chodzi ale o zycie calej ludzkosci w Polsce i na swiecie .
Manipulacja to za male slowo,ja to nazywam "odmozdzanie spoleczenstw" !