PDA

View Full Version : Dzień ofiar stalinowskiego terroru


tadeusz50
20-01-2010, 11:12
Żołnierze radzieccy pacyfikowali całe miejscowości. Dochodziło do egzekucji oraz gwałtów. Sowieci postępowali zgodnie z instrukcją zawartą w "dziele" Ilii Erenburga "Zabić Niemca". Dla nich Ślązacy byli Niemcami.
http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/294313,dzien-ofiar-stalinowskiego-terroru-pierwsze-regionalne,id,t.html?kategoria=678#material_2

Część tego artykułu można umieścić w innym wątku
http://www.klub.senior.pl/polityka/t-zolnierze-gornicy-walcza-o-pamiec-c.d.-page6-5252.html#post526616

Mam na myśli akapit


- Od 20 do 90 tysięcy mieszkańców wywieziono do pracy przymusowej w radzieckich kopalniach. Niekiedy do Donbasu wyjeżdżała cała poranna szychta - mówi Jerzy Gorzelik, prezes Ruchu Autonomii Śląska i dodaje: - Ślązacy mają prawo do pamięci historycznej, której odmawiano nam przez kilkadziesiąt lat.

Stalin
22-01-2010, 08:33
Ale dlaczego zaraz stalinowskiego?/ Mnie przy tym nie było...:D:D

senior A.P.
22-01-2010, 10:30
Stalinogrod - pamietacie to miasto ?
Slask byl zawsze czerwony nawet od pylu !
Dzisiaj Slask jest...... i utrudzony tym wszystkim , co dziwne wielu "slazakow" teskni za "wyzwolicielami" tymi pokrewnymi.

tadeusz50
22-01-2010, 15:36
Stalinogrod - pamietacie to miasto ?
Slask byl zawsze czerwony nawet od pylu !
Dzisiaj Slask jest...... i utrudzony tym wszystkim , co dziwne wielu "slazakow" teskni za "wyzwolicielami" tymi pokrewnymi.
Dla jasności nie jestem Ślązakiem, nie czuję się Ślązakiem ale to takiej wiadomości wolę wpisac ...... ...... ...... ...... ...... ..... ....... ....... ..... no wystarczy.
teraz cytat
Inicjatywę zmiany nazwy miasta (podsuniętą przez Bolesława Bieruta) zakomunikował działacz śląski Gustaw Morcinek. Zmiana ta nigdy nie została zaakceptowana przez mieszkańców. Decyzję o przywróceniu pierwotnej, historycznej nazwy podjęły na wspólnym posiedzeniu 21 października 1956 prezydia Wojewódzkiej i Miejskiej Rady Narodowej w Stalinogrodzie. Na ich wniosek Rada Państwa dekretem z 10 grudnia 1956[3] przywróciła nazwę miasta Katowice i województwa katowickiego.

Początkowo nazwę Stalinogród miała otrzymać Częstochowa, jednak odstąpiono od tego pomysłu (podobno pod wpływem argumentu: To jak teraz będzie brzmiała nazwa - Matka Boska Stalinogrodzka?). Zamiast Częstochowy zmieniono nazwę Katowic[4].

i oczywiście link

http://pl.wikipedia.org/wiki/Stalinogr%C3%B3d

i jeszcze więcej

http://www.google.pl/search?q=stalinogr%C3%B3d+katowice&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

tadeusz50
22-01-2010, 17:48
Zmiana nazwy miasta z Katowice na Stalinogród dokonała sie w identyczny sposób jak wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Te same haniebne metody.
http://www.jaskolkaslaska.eu/714/stalinogrod-duch-stalina-na-slasku

senior A.P.
23-01-2010, 10:52
Teraz chyba zmienia nazwe miasta Katowice na.........lub Coalcity (weglowe miasto) lub Torturcity ?

Jezyk angielski w "modzie" jak kiedys rosyjski !

wibi
27-01-2010, 22:23
identyczny sposób jak wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku. Te same haniebne metody.

Dla mnie to nie była żadna haniebna metoda czy decyzja gdyż była całkowicie legalna.Dodam jeszcze, że gdyby jej nie wprowadzono to już nie armia ZSRR ale nasze zastepy solidaruchów zniszczyły by kraj o te pare lat wcześniej,tak jak to własnie haniebnie robią od 20 lat wyprzedając naszą krwawicę w postaci Majątku Narodowego.Ja pamietam lata 40 i 50-te, jak nasz kraj był zrujnowany i pamietam jak jeszcze w latach 70-tych kierowano niepiśmiennych (z lat międzywojennych) na naukę czytania i pisania.Bo takie było dziedzictwo okresu sanacji.Te 45 lat PRLu to był najlepszy okres w naszej historii,wówczas nie tylko odbudowano kraj z ruin wojny ale również zbudowano nie tylko przemysł, szkoły, wykształcono kadrę naukowców, pobudowano domy i stworzono warunki do cywilizacyjnego skoku szczególnie dla przeludnionej wsi.Wystarczy trochę ruszyć własną pamięć i przypomniec sobie jak to było i jak jest teraz.

Lila
27-01-2010, 22:30
Te 45 lat PRLu to był najlepszy okres w naszej historii,wówczas nie tylko odbudowano kraj z ruin wojny ale również zbudowano nie tylko przemysł, szkoły, wykształcono kadrę naukowców, pobudowano domy i stworzono warunki do cywilizacyjnego skoku szczególnie dla przeludnionej wsi.Wystarczy trochę ruszyć własną pamięć i przypomniec sobie jak to było i jak jest teraz.

No to jesteśmy w domu.:D
A co powiesz - tak wyczulony na Afganistan- na agresję towarzyszy na Czechosłowację?:D
Pewnikiem była ze wszech miar słuszna i usprawiedliwiona,
jak i stan wojenny.

wibi
27-01-2010, 22:41
A co powiesz - tak wyczulony na Afganistan- na agresję towarzyszy na Czechosłowację
Nie jest ważne co ja sadzę,ważne co sadzą o tym czesi a poza tym wiesz ile ofiar było tej agresji? Ilu ludzi,czechów i słowaków zabito?ilu zginęło naszych żołnierzy?Jesli nie to przetrzyj oczy i poczytaj.Też nie chlubię sie tą agresją na Czechosłowację ale ona była w przypadku naszego kraju, nieco naciągając, usprawiedliwiona.Afganistan to po prostu ludobójstwo w najgorszym, amerykańskim wydaniu bez żadnego nawet naciaganego usprawiedliwienia.

Lila
27-01-2010, 23:04
Nie jest ważne co ja sadzę,ważne co sadzą o tym czesi a poza tym wiesz ile ofiar było tej agresji? Ilu ludzi,czechów i słowaków zabito?ilu zginęło naszych żołnierzy?Jesli nie to przetrzyj oczy i poczytaj.Też nie chlubię sie tą agresją na Czechosłowację ale ona była w przypadku naszego kraju, nieco naciągając, usprawiedliwiona.Afganistan to po prostu ludobójstwo w najgorszym, amerykańskim wydaniu bez żadnego nawet naciaganego usprawiedliwienia.

No sam widzisz.
U-spra-wie-dli-wio-na.:D
Czym?

Każda pliszka swój....sojusz chwali.:D
Nas teraz zobowiązuje z Ameryką.
Jasne, że to nie Armia Czerwona.:D

wibi
28-01-2010, 14:41
U-spra-wie-dli-wio-na.
Czym?

Widzisz,czas ma to do siebie, że pozwala inaczej i napewno sprawiedliwiej ocenić minione fakty i zdarzenia.W czasie tej nie "agresji" a INTERWENCJI też byłem jej przeciwnikiem.Moze nawet teraz jej nie pochwalam ale ja pamietam Budapeszt i to co tam się wówczas działo a przy tamtych wydarzeniach ta interwencja to "pikuś" jak mówia reklamy w TV.Co innego IRAK i AFGANISTAN, my tam jesteśmy na takim samym statusie jak hitlerowcy w II Wojnie Światowej na naszych ziemiach,jesli to powód do chwały,albo jeśli nie zapobiegłaś by ktoś bliski tam się znalazł to wybacz, mogę Ci tylko współczuć za brak argumentów by temu zapobiec

Lila
28-01-2010, 15:34
.Co innego IRAK i AFGANISTAN, my tam jesteśmy na takim samym statusie jak hitlerowcy w II Wojnie Światowej na naszych ziemiach,jesli to powód do chwały,albo jeśli nie zapobiegłaś by ktoś bliski tam się znalazł to wybacz, mogę Ci tylko współczuć za brak argumentów by temu zapobiec

Wcale nie usiłowałam zapobiegać.:D
Ani mi to przez myśl nie przeszło.

ps. nie wiem czy wiesz, ale w tym rejonie operują jednostki,nie tylko złożone z ochotników..

Lila
28-01-2010, 15:35
W czasie tej nie "agresji" a INTERWENCJI też byłem jej przeciwnikiem.

A jak okazałeś sprzeciw?:):)

tadeusz50
28-01-2010, 15:37
Teraz chyba zmienia nazwe miasta Katowice na.........lub Coalcity (weglowe miasto) lub Torturcity ?

Jezyk angielski w "modzie" jak kiedys rosyjski !
Coś się tak przyżółwikował do tych Katowic.Patrz by Twojej miescowości nie zmienili na Pajacykowo .Katowice nie są dla mnie osobiście ważne.

senior A.P.
29-01-2010, 11:52
Oj widze ,ze mam sojusznika "nowego" na seniorku i dostalo mu sie (jak kiedys mnie) od Lili na poczatku .

Chociaz to temat o "staliznizmie" ,to Lila nie badz "stalinem forum",bo tu juz taki zaistnial.
Ale,ze tu o 1968 roku i Czechoslowacji wspomniano (to moje ulubione wspomnienia,przeciez "ratowalem komunizm" wtedy jako mlody podporucznik) to musze zabrac glos .
Wegry i Czechoslowacja byly latwiejsze do przebudzenia i podatniejsze na prowokacje niz Polska,dlatego trzeba bylo je poskromic i powiedziec :"jeszcze nie czas na pierestrojek !" .

Polak mysli wolniej ale i inaczej ale jak juz wstanie i wymysli to bida naszym wrogom ,ktorzy zawsze dostaja takiego lupnia ,ze zostaje im w pamieci nawet przez kolejne 600 lat .
A ze taka sie nam rocznica (pod Grunwaldem) zbliza to i teraz moze dwa miecze sie znajda na odwiecznych wrogow,co to za miedza i dalej siedza.

"wibi" ma duzo racji i jezeli to sa jego wlasne mysli i skojarzenia z tym co faktycznie Polacy i Polska osiegnela po zniszczeniach jakie doznala od swych okupantow ,to chwala mu za to.
Masz racje - Polak potrafi , z tym,ze juz dzisiaj nie u siebie !

Faktycznie narodowy zryw w odbudowie Polski ze zniszczen wojennych byl widoczny - budowano u siebie i dla siebie ,chociaz "myto" za to plynelo do RWPG (Rosji wsjo paslednim gaw.o !).
Mielismy swoj przemysl ,swoje kopaliny ,szukalismy nawet gazu,po znalezieniu ktorego zabroniono nam go wydobywac (dzisaj beda nam go otwierac Amerykanie odpowiedniego pochodzenia).
Odkrylismy siarke i miedz (dobrze na tym zarabialismy,bylismy w pierwszej dziesiatce ),byly nasze huty,kopalnie ,rozwijalo sie rolnictwo ,budownictwo .Ludzie budowali wlasne piekne domy choc pod narzucony szablon architektoniczny.Mielismy wlasny cement,cukier,stal .Byla polska zdrowa zywnosc !

A dzisiaj ?
Dzisiaj to juz niech inni zachlysnieci Zachodem dopisza i Ty "bizneswomen" Lilu napisz i to bez obwijania w sreberka jak "hartowala sie twoja stal".
Komu dobrze to dobrze -co nie ?
Wszyscy mozemy tez zaspiewac "Takiemu to dobrze...."

senior A.P.
29-01-2010, 11:57
Tadeusz !
Nie czuj sie mlodzieniaszkiem i niech ci zolwiki po glowie nie chodza,badz soba a nie "jip-kiem".

Katowice to jest miasto,ktore ma swoje czyste i brudne strony - "gierkowcy" dobrze o tym wiedza .Jak ty nie ze Slaska to skad ?
Chyba nie z .... dla przykladu z Bilgoraja czy Lubaczowa ?

tadeusz50
29-01-2010, 12:20
Tadeusz !
Nie czuj sie mlodzieniaszkiem i niech ci zolwiki po glowie nie chodza,badz soba a nie "jip-kiem".

Katowice to jest miasto,ktore ma swoje czyste i brudne strony - "gierkowcy" dobrze o tym wiedza .Jak ty nie ze Slaska to skad ?
Chyba nie z .... dla przykladu z Bilgoraja czy Lubaczowa ?
Widzę, że łopatologia nie pomaga, może mała łopateczka do piasku pomoże i rozjaśni ciemny i ciasny umysł. Polecam lekturę i zapoznanie się z historią Polski również. Jak widzę wielkie braki są. Może nauczyciel nie ten.

http://www.klub.senior.pl/slaskie/t-nie-mylcie-zaglebia-ze-slaskiem-6063.html#post539578

Poczytaj literka po literce możesz nawet sylabizować, byle ze zrozumieniem.

ps. dla jasności jak przejdziesz rzekę np. Odrę, Olzę, Bug zmieniasz kraj w którym przebywasz tj w moim przypadku Polskę, tak przechodząc przez most na rzekach Czarna Przemsza i Brynica zmieniam Zagłębie na Śląsk. Cała w tym filozofia.

Lila
29-01-2010, 12:36
.

A dzisiaj ?
Dzisiaj to juz niech inni zachlysnieci Zachodem dopisza i Ty "bizneswomen" Lilu napisz i to bez obwijania w sreberka jak "hartowala sie twoja stal".
Komu dobrze to dobrze -co nie ?
Wszyscy mozemy tez zaspiewac "Takiemu to dobrze...."

Senior, stal mi się hartowała nieźle, a najlepiej od czasu Gierka.
W nowym systemie jeszcze lepiej, co stanowi dowód przystosowania się człowieka do różnych warunków.:D

Teraz jest czas korozji i czas złomowania.:D

ps. a co Ty Augustyn tych Katowic tak czepił się, ha?

senior A.P.
29-01-2010, 12:44
A cos ty taki madry i "uczony" ,znawca historii pisanej ?
Ja do ciebie z chlebem a ty do mnie ze slaskim kamieniem !
Malo to zescie sprzedali kamienia zamiast wegla uwazajac go za "wegiel kamienny" ?
Znalazl sie ten co mnie bedzie starego historii uczyl ,nauczycoel jeden.
Taaa ,gornik hamuj sie troche ze slowami i zdaniami - z POLAKIEM DYSKUTUJESZ co to nie tylko "twoj" Slask widzial .
Odpowiedz mi najpierw czy przypadkiem nie jestes z Bilgoraja a za Slazaka sie nie przyznajesz (sam to napisales) .

Nie majac twojej mentalnosci na pozegnanie ci dopisze :

Nie przeskakuj nigdy samego siebie,bo nosem zaryjesz !!!

Stalin
29-01-2010, 12:46
Moim zdaniem to szkoda ze Katowice zostały Stalinogrodem a nie Czestochowa. Powiedzenie Matka Boska Stalinogrodzka wyzwala we mnie pozytywny ładunek emocjonalny...:D:D
I był piekny dowcip, jak Gierek Brezniewa po Warszawie obwoził - Marszałkowska to była aleja Brezniewa, Plac Konstytucji to był Plac Leonida Brezniewa no a kiedy Gierek powiedział, że lac Zbawiciela to wwłasnie Plac Zbawiciela to Brezniew go ofuknął: Alez towarzysze, nie przesadzajcie...:D:D

senior A.P.
29-01-2010, 12:49
Katowic to ja sie nie czepiam ale zwracam uwage ludziom ,tym co POLSKI SLASK OPANOWALI i uwazaja ,ze do nich nalezy !

Co do korozji i zlomowania to masz racje .
Wszystko w Polsce i w Polakach rdzewieje (czytaj marnieje).
Wejdz dla zmiany nastrojow na "polskewalczac" i zobacz zdjecia" - te zazwyczaj nie klamia,choc podrobki sie zdarzaja.

Mar-Basia
30-01-2010, 13:04
Dla mnie to nie była żadna haniebna metoda czy decyzja gdyż była całkowicie legalna.Dodam jeszcze, że gdyby jej nie wprowadzono to już nie armia ZSRR ale nasze zastepy solidaruchów zniszczyły by kraj o te pare lat wcześniej,

Gdybym cos takiego przeczytala w "tamtych" czasach, powiedzialabym jeszcze jeden naiwniak. Ale dzisiaj? Mozecie mowic co chcecie o "Solidarnosci", nie lubic i nie cenic Walesy - ale nikt im nie moze odebrac tego, ze powinnismy byc im wdzieczni.

wibi
30-01-2010, 13:15
ale nikt im nie moze odebrac tego, ze powinnismy byc im wdzieczni.
Tak? a niby za co? Za zrujnowaną gospodarkę,sprzedane za złotówkę nasze zakłady,rozgrabiony majatek Narodowy a może za to że "burek" bez żadnego wykształcenia i nie umiejacy sklecić prostego i sensownego zdania został "idolem".
Poszukaj, jeśli Ci się uda? w necie słynne 21 postulatów gdańskich i porównaj z tym co otrzymalismy w zamian i czy tego własnie chcialiśmy.Uważam, że gdyby stoczniowcy wówczas, w 1980 roku wiedzieli jak to dla nich się skończy to dla tych "bochaterów" (celowo przez "ch") były by to ostatnie minuty życia.

Mar-Basia
30-01-2010, 14:13
http://wirtualnapolonia.com/2008/10/02/zbrodnie-krasnoarmiercow/

Zbrodnie krasnoarmierców (http://wirtualnapolonia.com/2008/10/02/zbrodnie-krasnoarmiercow/)

Opublikował/a redakcjawp (http:///) w dniu 2008-10-02
Zbrodnie Armii Sowieckiej na ziemiach polskich, jak też zbrodnie nacjonalistów ukraińskich, formacji mundurowych UPA oraz cywilnej ukraińskiej ludności wiejskiej na Polakach z kresów wschodnich i Małopolski dopiero ostatnimi laty zaczynają wychodzić na jaw dzięki ogromnej pracy Instytutu Pamięci Narodowej. Jednak jeszcze bardzo daleko do pełnego obrazu tej części historii II Wojny Światowej. Bardzo dużo materiałów nie zostało jeszcze odkrytych, wiele zostało zniszczonych przez służby PRL jako wstydliwe a duża część tych tragicznych wydarzeń nie została spisana i pozostała wyłącznie w pamięci nielicznych już świadków. Ludzie ci boją się wspominać te czasy. Te traumatyczne przeżycia zostawiły u nich tak trwały ślad na ich psychice że wielu z nich wymazało to z pamięci.


Reszta dokumentu na linku:

http://wirtualnapolonia.com/2008/10/02/zbrodnie-krasnoarmiercow/

wibi
30-01-2010, 19:39
Reszta dokumentu na linku:

http://wirtualnapolonia.com/2008/10/...asnoarmiercow/

Ta reszta jest równie wirtualna jak nazwa tej strony.My Polacy nie potrafimy przyznac się do własnych błędów i zbrodni,równie podobnych jak innych nacji, po prostu to był czas wojny a kto go nie przezył (szczególnie te młodziki z IPN) lepiej niech nie zabiera głosu.Jak zachowują się nasi żołnierze najlepiej pokazuje śledztwo w sprawie Nangar Khel.

Mar-Basia
30-01-2010, 22:30
Cytat:
Reszta dokumentu na linku:

http://wirtualnapolonia.com/2008/10/...asnoarmiercow/ (http://wirtualnapolonia.com/2008/10/...asnoarmiercow/)


Ta reszta jest równie wirtualna jak nazwa tej strony.My Polacy nie potrafimy przyznac się do własnych błędów i zbrodni,równie podobnych jak innych nacji, po prostu to był czas wojny a kto go nie przezył (szczególnie te młodziki z IPN) lepiej niech nie zabiera głosu.Jak zachowują się nasi żołnierze najlepiej pokazuje śledztwo w sprawie Nangar Khel.

Typowy antypolonizm - ideologiczny i tendencyjny aby ponizyc wlasny kraj!!!
Oczki z zacma nieoperowana - nie lubia czytac o zbrodni kumpli czerwonych?!.

Watek jest o zbrodniach stalinowskich...jak uwasz, ze polscy zolnierze "zle sie zachowuja" otworz osobny watek i nie wciskaj kitow o zbrodniach wojennych Polakow.:mad: Rowniez nie pisz tylko "My Polacy" - pisz w swoim imieniu.

Znasz powiedzenie: nie s....j we wlasne gniazdo! Ciekawa jestem kto ci placi za propagande?

Stalin
31-01-2010, 04:58
Kuffa.. Nawet mi sie nie chce odpowiadać, a to duży osiąg jest, wamać....:D:D:D:D

tadeusz50
01-02-2010, 08:59
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotnim Marszu Pamięci z Katowic pod bramę dawnego obozu zagłady w świętochłowickiej Zgodzie. W wielu miejscach w regionie upamiętniono Dzień Pamięci o Tragedii Górnośląskiej 1945 r.
Nikt nie wie, ile osób na początku 1945 roku przeszło prawie dziesięciokilometrową trasę, o której mówiono, że to trasa śmierci. Po przesłuchaniach w katowickim budynku Urzędu Bezpieczeństwa więźniów pędzono do obozu w Zgodzie. Akcję koordynowało NKWD. Równocześnie tysiące Ślązaków deportowano do pracy na terenie Związku Radzieckiego. Więźniów, którzy przeszli trasę z Katowic, pędzono najpierw do hali targowej w Świętochłowicach. - Mojego dziadka zabrali, gdy miałam 12 lat i osadzili w tej hali. Nazywał się Maksymilian Sladkowski - wspomina pani Irena, jedna z uczestniczek marszu. - Dopiero w urzędzie stanu cywilnego dowiedzieliśmy się, że dziadek nie żyje. Podobno w hali wybuchła epidemia. Nie wiadomo, co się z nim stało, ale do obozu w Zgodzie już nie dotarł - opowiada.

W hali targowej przez dwa dni więziono także matkę Pawła Nowoka z Rudy Śląskiej. - Mamę wzięli tam z moim dziewięcioletnim wówczas bratem. Chcieli się dowiedzieć, gdzie jest nasz ojciec, a on się ukrywał - mówi Paweł Nowok.

więcej

http://www.dziennikzachodni.pl/slask/216146,z-katowic-do-swietochlowic-marsz-smierci-do-zgody,id,t.html

Mar-Basia
01-02-2010, 09:31
http://www.dziennikzachodni.pl/slask/216146,z-katowic-do-swietochlowic-marsz-smierci-do-zgody,id,t.html

Dobrze, ze o tym piszesz. Wlasnie to byla ta "rynna" o ktorej pisalam w watku o 65 Rocznicy Wyzwolenia KL Auschwitz. Mlode pokolenie powinno znac historie a nie przekrecane fakty przez negacjonistow. Nie powinnismy im dawac racji...nawet jak pisza gruba czcionka i rzucaja miesem.:mad:

wibi
01-02-2010, 09:43
Przykro to mówić ale Ślązacy po wyzwoleniu traktowani byli jako niemcy,no cóż,taka była filozofia rosjan,zamieszkowali tereny byłej rzeszy to niemcy.Natomiast w czasie okupacji to samo z górnikami Zagłębia a więc i Sosnowca robili niemcy.Znam nawet ciekawą historię jak do kopalni w Westwalii wywieziono górników i kazano pracować w pokładach o grubości ok.1.0 m ale na szczęście o nachyleniu ok.60 stopni.Węgiel po wyrąbaniu kilofami samoczynnie staczał się do dolnego chodnika wprost do wózków.Normą było dla brygady (3 ludzi) 22 wózki,dostawali wyzywienie i nawet jakieś marki.Głupi Polacy mysleli, że jak przekroczą tą normę to dostaną więcej.Na jednej takiej ścianie wybieranej metodą schodową pracowało 5-6 brygad,na samej górze była to brygada niemców.Polacy zamiast 22 wózków ufedrowali 26 liczac na nagrodę którą myśleli wysłac rodzinie w Polsce.Niemcy szybko się zorientowali, że polacy podbijaja im normę więc gdy skończyła się dniówka, nasi rodacy na nadszybiu spotkali już gestapo bo niemcy zamiast 22 wózków nafedrowali jedynie 18 a polaków oskarżyli o kradzież.Nie musze chyba mówić co spotkało tych,naszych górników

Mar-Basia
01-02-2010, 09:56
.Głupi Polacy mysleli, że jak przekroczą tą normę to dostaną więcej.Na jednej takiej ścianie wybieranej metodą schodową pracowało 5-6 brygad,na samej górze była to brygada niemców.

Komentarz zbyteczny.....

tadeusz50
01-02-2010, 10:00
Komentarz zbyteczny.....
Basiu szkoda komentować, co prawda sam pracowałem przez pewien czas w ścianie o wysokości ok1,4-1,6 na kolanach ale ktoś to potrafi pojąć. Napisze haniebne oskarżenia bo ma to zakodowane w glowie.

Mar-Basia
01-02-2010, 10:06
Basiu szkoda komentować, co prawda sam pracowałem przez pewien czas w ścianie o wysokości ok1,4-1,6 na kolanach ale ktoś to potrafi pojąć. Napisze haniebne oskarżenia bo ma to zakodowane w glowie.

Tadeuszu, ktos otworzyl na KSC watek o antypolonizmie. Na poczatku myslalam, ze to jest poprostu farsa, ale teraz od paru dni zdecydowanie wiem, ze w Polsce ciagle zyja wrogie elementy, ktore nienawidza wlasnego kraju, jego historii. Zdecydowanie, my, ktorzy zyjemy poza granicami mamy wiecej serca dla naszego kraju i w razie potrzeby napewno stulimy "klapaczki" tym co na kraj pluja.:mad:

wibi
01-02-2010, 10:36
Nie będe tu polemizował na temat polskości,dodam tylko, że moja cała rodzina w męskiej częsci w obronie Polski brała udział (np.obrona Warszawy,9 pułk Artylerii ciężkiej)a kilku zginęło,nawet w Katyniu.Mój ojciec (Strzelcy Podchalańscy-batalion saperski) budował m/n umocnienia w rejonie Bielska,do dzisiaj fragmenty tych umocnień są widoczne.Ja nie wstydzę się byc Polakiem ale wstydzę się wszelkiego zacietrzewienia,braku argumentów i pokpiwania sobie z innych,nawet majacych odrębne zdanie

tadeusz50
01-02-2010, 11:58
wibi
.Ja nie wstydzę się byc Polakiem ale wstydzę się wszelkiego zacietrzewienia,braku argumentów i pokpiwania sobie z innych,nawet majacych odrębne zdanie

jak to ma się do tego

Hmm,Tadeusz podał, że miał wypadek i jest na rencie natomiast w swoim profilu podał , że jest emerytem? Coś mi to nie pasuje tym bardziej, że znam z autopsji "górników" którzy po przepracowaniu paru lat na kopalni,gdy poznali "smak" tej pracy potrafili dokonać nawet samookaleczenia by zyskać rentę.To sa znane mi fakty chociaz nie twierdzę że było ich dużo ale były.

Linków nie muszę czytać,ja żyłem w tych czasach i wiem jak było.To co teraz produkuje propaganda na temat życia w PRLu ma się nijak do PRAWDY a dowód?bardzo prosty,w tym pierwszym cytacie jest cała prawda.Ja przez pewnie 10 lat tylu postów bym nie spłodził,chyba, że to moja praca.Pozdrawiam zarabiajacych,w końcu "Pecunia non olet"



Miałem jednak 100% racji.



Piszesz jak uczeń podstawówki który nawet tego co widzi nie rozumie,przeczytaj cały wątek,to TY zamieściłeś link do serii zdjęć,ja tylko podałem do wybranych bo sa autentyczne.Na Wujku taki z siekierą należał do "lekko zbrojnych" zapewniam Cie że ci ciężko zbrojni naprawdę wzbudzali strach.Czy wiesz ,że mieli nawet opancerzone wozy (wózki kopalniane,kto zna kopalnie wie o czym piszę).Pewnie słyszałeś o zabitych czy rannych rykoszetem,to od tych wózków własnie.Pisze wiekszą trzcionką bo zwrócono mi uwagę, że małymi jest słabo czytelne



napisz jeszcze, że górnicy na kop.Wujek sami wjechali czołgami na teren kopani sami do siebie strzelali. Tam nie było czołgów, ZOMO milicji i wojska. Pewnie to wstrętna wroga propaganda pisze takie bzdury. Już nie wspomnę o sądach też są podległe propagandzie.

Stalin
01-02-2010, 14:50
Tadeuszu, ktos otworzyl na KSC watek o antypolonizmie. Na poczatku myslalam, ze to jest poprostu farsa, ale teraz od paru dni zdecydowanie wiem, ze w Polsce ciagle zyja wrogie elementy, ktore nienawidza wlasnego kraju, jego historii. Zdecydowanie, my, ktorzy zyjemy poza granicami mamy wiecej serca dla naszego kraju i w razie potrzeby napewno stulimy "klapaczki" tym co na kraj pluja.


Jesoooo, moje dziedzictwo jest nieprzemijające jednak i to mnie pociesza...:D:D:D:D

Mar-Basia
01-02-2010, 14:51
"....Narody, które tracą pamięć,
tracą sumienie..."

(Andrzej M.Kobos)

Stalin
01-02-2010, 15:03
Kto za tym stoi, komu to sluzy i jeszcze bym dodał manipulowanie czlonkiem pod plaszczykiem oraz przesuwanie członka z ramienia na czoło - wiekopomne osiągnięcie chirurgii plastycznej :D:D:D:D
Bo sa w Polsce siły i tak dalej, normalnie to jest lecenie slangiem PZPR...

tadeusz50
18-06-2010, 07:18
Ocaleni od śmierci w obozie i ich bliscy modlili się wczoraj na cmentarzu w Zgodzie.
http://www.dziennikzachodni.pl/stronaglowna/270355,nie-mordowa-pami-ci-o-ofiarach-wi-toch-owickiej-zgody,id,t.html

Już widzę osoby zaprzeczające tym wydarzeniom. Znów będą się sypały gromy!!

Lila
18-06-2010, 08:44
Już widzę osoby zaprzeczające tym wydarzeniom. Znów będą się sypały gromy!!


Ty to masz faktycznie kiełbie we łbie.

senior A.P.
18-06-2010, 11:52
Narody nie traca pamieci .
Pamiec broni sie przed zalewem wody propagandowej !

BOG dal Polsce wode naturalna z niebios na OPAMIETANIE !

Moze to nastapi w niedziele jak zapowiadaja synoptycy ?