PDA

View Full Version : Seniorzy ćwiczą indywidualnie - komentarze


czort
28-03-2007, 20:20
Komentarz do artykułu: Seniorzy ćwiczą indywidualnie (http://www.senior.pl/75,0,Seniorzy-cwicza-indywidualnie,2149.html)
--------------------
Bardzo mi sie to podoba ! Żeby tak jeszcze u nas w Polsce i nie za drogo

an_inna
29-03-2007, 09:22
Czy znacie takie grupy tylko dla seniorów? na przykład w Krakowie. A może ćwiczycie z "innolatkami" ?

czort
04-04-2007, 17:41
Szanowna an-inna, chyba masz kudłate myśli. Fe ! Wstydz się.
ukłony od Czorta !

Ala-ma-50
04-04-2007, 20:48
I kto tu ma kudłate myśli?

an_inna
04-04-2007, 21:21
Szanowna an-inna, chyba masz kudłate myśli. Fe ! Wstydz się.
ukłony od Czorta ! 617
A ja się naprawdę bym zapisała do jakiejś "senioralnej" grupy, bo z tymi młodymi to się nie najlepiej czuję :rolleyes:

BUNIA
04-04-2007, 23:48
A coz to za podzialy na seniorow i nieseniorow ??Ci mlodzi i mlodsi tez kiedys beda seniorami - niech powolutku sie oswajaja z taka mysla i .....widokiem.A co mi tam wcale bym nie byla skrepowana .3 niedziele temu bylismy grupa w gorach.Przewaga mlodych/z powodzeniem moglabym byc ich matka/ i co ??? to ja bylam na przodzie i jeszcze caly czas rozmawialam i nie robilam przystankow tak jak oni.Najwazniejsze by w troche wcesnie urodzonym ciele byl mlody duch --- moi kochani

ammi1952
05-04-2007, 00:23
An-inna nie złość się na czorta -wszak głodnemu chleb na mysli

an_inna
05-04-2007, 07:34
Buniu! Cieszę się, że jesteś w dobrej formie - tak trzymać! Ja niestety nie jestem zdrowa i nawet mój spacer z osobą całkiem sprawną, to dla tej ostatniej udręka.
A w zdrowym ciele - zdrowe ciele (Wańkowicz?)
Czortowi nie mam za złe, też lubię pożartować. 624
W tym jednak wątku piszę serio: jeżeli ktoś zna taką grupę (może być rehabilitacyjna, albo dla niepełnosprawnych) w Krakowie dajcie znać! Ćwiczyć w pojedynkę nie jest miło i wymaga to duuużo silnej woli i dyscypliny

Nika
05-04-2007, 09:30
627Chętnie zapisałabym się na zajęcia z Tobą w jakimś krakowskim klubie !Buniu, nie masz racji.W tym przypadku zestaw ćwiczeń dla naszej grupy wiekowej ma ogromne znaczenie ze względu na różne dolegliwości/kręgosłupa, nadciśnienie itp./,gdyż moga być one przeciwwskazaniami do takich a nie innych zajęć ruchowych.Uczęszczałam przez pewien czas do trzech kolejnych klubów fitnessu i musiałam w łaśnnie z tego względu zrezygnować.Fikające sprawnie 25-35 latki nie były dla mnie dobrym towarzystwem/mam nadwagę/-czułam się źle fizycznie i psychicznie.Nadwyrężyłam kolano i cierpiałam na bóle głowy-trenerki tez były bardzo młode, a muzyka zbyt głosna i natarczywa.Najlepiej czułam się na ćwiczeniach pt.areobik w wodzie w Parku Wodnym.A obwody pieknie malały!Gdybym znalazła towarzystwo-chętnie bym się tam zapisała znowu.nie trzeba umieć pływać!

Nika
05-04-2007, 09:30
An-inno. może wspólnie byśmy tam poszły?

Jadka.Z
07-04-2007, 16:50
Ja w Warszawie przez jakiś czas ćwiczyłam w grupie reumatyków. Było dość miło ale zabrakło mi wytrwałości. Grupa wiekowo różniła się ale najwięcej było seniorek. Chyba zmobilizuję się i wrócę do tego, samej ćwiczy sie niemrawo.

an_inna
11-04-2007, 07:59
Ja w Warszawie przez jakiś czas ćwiczyłam w grupie reumatyków. Było dość miło ale zabrakło mi wytrwałości. Grupa wiekowo różniła się ale najwięcej było seniorek. Chyba zmobilizuję się i wrócę do tego, samej ćwiczy sie niemrawo.
Czy możesz mi powiedzieć przez kogo ta grupa była zorganizowana?

BUNIA
11-04-2007, 22:06
a moze da sie przyblizyc odleglosc z Krakowa do Wilk.?? i wtedy bysmy pocwiczyly razem ?? a moze na majowce to zrealizujemy ... o ile bedzie czas.Pozdro.811 p.s. to tez odgapione...

BUNIA
11-04-2007, 22:12
A- inna
Czy twoje problemy z poruszaniem sie to przejsciowe czy cos bardziej powaznego ?? Jest niedaleko mnie swietny szital-sanatorium dla osob z problemami >ruchowymi>..Jezeli jestes zaineresowana to kliknij na gg do mnie Pozdrowka {

Jadka.Z
12-04-2007, 14:08
:) Do an_inna. Było to stowarzyszenie reumatyków. Ćwiczenia odbywały się w Instytucie reumatologii na ul Spartańskiej. Miałam telefon do stowarzyszenia ale nie mogę znaleźć. Stowarzyszenie wydawało pismo "Złoty Środek" i mam telefon do redakcji. Jeśli chcesz mogę Ci podać:) :) :)

Nika
12-04-2007, 15:48
821mam nadzieję, ze na osławionej majówce będzie czas również na długie spacery i ćwiaczenia , a przede wszystkim na wymianę doświadczeń a propos diet,gimnastyki etc.Spotkanie integracyjne będzie miało chyba charakter warsztatów-hihihi.Oby tylko aura dopisała!

Nika
12-04-2007, 15:50
An-inno-nie mam dokładnych wiadomości na temat wodnego areobiku-muszę pójść do Parku Wodnego.Wtedy były to zajęcia w grupie 10 osobowej, dwa razy w tygodniu,opłata za miesiąc 60 zł.Ale może coś uległo zmianie, może sa zniżki dla emerytów?

luba
13-04-2007, 11:54
i ich Sympatyków .Zarząd Główny:Warszawa
0-22-844-66-33
poniedziałki 14:00-15;00
koło w Warszawie
02-627 Warszawa
ul.Spartańska 1
poniedziałki i czwartki 15.00-16.00
Podaję dokładne adresy ,być może się przydadzą.
Dostaję gazetkę "Złoty środek"a filia tego stowarzyszenia powstała w mojej miejscowości .potwierdzam ,w grupie łatwiej się zmobilizować i oczywiście ćwiczyć .pozdrawiam

an_inna
14-04-2007, 00:46
Dziękuję Lucynko za informację! Znalazłam stronę internetową tego stowarzyszenia http://reuma.idn.org.pl/