PDA

View Full Version : Hirudoterapia


maxi623
22-01-2010, 14:22
Właśnie w ubiegły weekend powstało Polskie Towarzystwo Hirudoterapi.Komitet założycielski trzyosobowy ma dopełnić formalności i w przeciągu dwóch, trzech miesięcy zostaniemy zarejestrowani przez sąd.
Towarzystwo liczy około 70 członków założycieli. Wśród tej grupy są znani lekarze oraz praktycy terapeuci, którzy maja duże doświadczenia praktyczne związane ze stosowaniem pijawek lekarskich.
Metoda leczenia przy pomocy pijawek jest też oficjalnie uznana w polskim rejestrze pod numerem 99.991 a za stosowanie jej w publicznej służbie zdrowia można uzyskać 51 punktów NFZ.

Leczenie pijawkami jest szeroko opisane w Internecie. W przypadku pytań zapraszam na forum. Chętnie odpowiem.
Hirudoterapeuta

Arti
22-01-2010, 14:48
:) serio to o tym myślałam aby zastosować.

Mam/miałam namiar na osobę która to robi odpłatnie od lat (tak mówiła)
Powstrzymuje mnie jednak pokątna praktyka. Nie miałam styczności z osobą która tam zastosawała sobie zabieg.
Jakby nie było to ..czy ten rodzaj pijawek to ten i jaką mam gwarancję, że zastosowanie jest tylko jednorazowe tego "gada":D
Nie mam pewności czy te pijawki są same zdrowe.

a więc z decyzją się wstrzymuję.

Jakby co..to jestem pierwsza. Ile kosztuje zagieg?

Jadzia_G
22-01-2010, 15:31
Witam - pamiętam że jak byłam dzieckiem to mama mojej koleżanki stosowała pijawki sobie kiedy ja bolała głowa - chyba przy nadciśnieniu. Ona miała je tylko dla siebie - wtedy to jest bezpieczne, ale jaka jest gwarancja że ktoś przed nami nie miał jej przystawionej a był np. .......no powiedzmy chory !??

Arti
22-01-2010, 15:34
Witam - pamiętam że jak byłam dzieckiem to mama mojej koleżanki stosowała pijawki sobie kiedy ja bolała głowa - chyba przy nadciśnieniu. Ona miała je tylko dla siebie - wtedy to jest bezpieczne, ale jaka jest gwarancja że ktoś przed nami nie miał jej przystawionej a był np. .......no powiedzmy chory !??

no tak :D o tę gwarancję chodzi.

maxi623
23-01-2010, 12:03
Ważny problem!!
Pijawki są rozmnażane w laboratorium pod specjalnym nadzorem Ministerstwa Ochrony Środowiska.
Terapeuta musi posiadać uprawnienia do posiadania i stosowania pijawek. Uprawnienie jest wydawane raz na dwa lata. Ponieważ pijawki są pod ścisłą ochroną ich zakup i posiadanie jest kontrolowane.
Po zabiegu pijawki są utylizowane. Zabijane. Stawianie jednej pijawki kilkakrotnie nie ma sensu gdyż jej uzdrawiające związki zawarte w ślinie regenerują się w cyklu rocznym, więc należałoby czekać rok.
pozdrawiam

Mam/miałam namiar na osobę która to robi odpłatnie od lat (tak mówiła)
Powstrzymuje mnie jednak pokątna praktyka. Nie miałam styczności z osobą która tam zastosawała sobie zabieg.
Jakby nie było to ..czy ten rodzaj pijawek to ten i jaką mam gwarancję, że zastosowanie jest tylko jednorazowe tego "gada":D
Nie mam pewności czy te pijawki są same zdrowe.

a więc z decyzją się wstrzymuję.

Jakby co..to jestem pierwsza. Ile kosztuje zagieg?[/QUOTE]