PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XXIV cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
23-01-2010, 15:18
Zapraszam do nowej części !!!

Tak, pomyłka!!

Część 24!!!

ps. czy tak zaczyba się alzheimer?

POLA
23-01-2010, 15:29
Melduję, że jestem i będę, później, po konferencji.

Kazik
23-01-2010, 15:59
Tak się nie spiesz, i tak muszę się oddalić na konferencję, poza tym grunt trza udeptać czy zaorać, nie wiem, nie znam się na tym, ja nie Stefaniuk czy Pawlak jaki.:D

Na koniec obrazki niech sobie niektórzy powklejają, najlepiej ze Zbychem spoconym.
Z Kaczyńskim - broń Boże! Ładnie ma być....i poważnie, a nasz prezydent ostatnio jakiś rozochocony i wesolutki...:) :D
Zbycho już był, teraz kolej na Mira [jak gardło wyleczy] No i nie pora jeszcze na fotkę poważnego i smutnego Mira.:D Teraz ćwiczy [jak to ładnie nazwałaś] preambułę. Czy ta sama ręka jemu też pisze? Pobije w długości kolegę Zbycha? Zobaczymy.

Ale--nie lobbowałem, nie brałem udziału, nie pamiętam--te podstawowe punkty będą serwowane. Pół miesiąca ćwiczy w hotelu sejmowym, a kasa mu leci jakby był w pracy.
Nie lepiej to było jak dawniej być restauratorem? W polityce pokusy są i łatwo się ubrudzić.

siekierka
23-01-2010, 16:34
Nie uważacie, że na tą komisję h...ą szkoda nafty ! Przecież najlepszy wynik osiągnął już Urbaniak, ustalając wykształcenie Pani Kępy. Najgorzej wypada w tym rankingu Se(x)uła, który bardziej przeszkadza niż przewodzi. Znacznie lepszy jest Arłukowicz, który nie próbuje nikim sterować ani sugerować odpowiedzi ba, nawet mi się podoba mimo, iż pochodzi w wrażego obozu. Po Mirze nie spodziewam się nic lepszego niż zakoncertował spec od zużycia pudru, Zbycho.

Czy ktoś oglądał "Dżunglę polityczną" ? Karpiniuk dał w niej popis braku kultury dyskusji, w czym zresztą nie ustępował mu Wederlich.

Obserwując ostatnie wyczyny przed kamerami stwierdzam, że najlepiej wypadły Panie: Szymanek-Deresz i Wielowieyska.

jip
23-01-2010, 16:57
Czy ktoś oglądał "Dżunglę polityczną" ? Karpiniuk dał w niej popis braku kultury dyskusji, w czym zresztą nie ustępował mu Wederlich.


Brali przykład z Czarnieckiego, ale skąd on jest, od Leppera?

http://www.odliczamy.pl/lech/500/obraz.png
taki odlicznik się zjawił u mnie, myślałem go wywalić, ale podoba mi się....

Lila
23-01-2010, 17:00
Brali przykład z Czarnieckiego, ale skąd on jest, od Leppera?


Chyba z ''Potopu''.

jip
23-01-2010, 17:03
Chyba z ''Potopu''.
No dobra też jak on chciałem jego wagę podnieść i i mu dodałem,
ale pomysły ma przedpotopowe

Alsko
23-01-2010, 17:10
Zapraszam do nowej części !!!
która - jeśli po drodze nie było zadnych przekłamań - powinna mieć chyba numer XXIV. :) Czy mnie się pokićkało?

Kazik
23-01-2010, 18:05
Sekuła dostał takie zadanie od zwierzchników i je realizuje jak umie. Zadanie-tak robić aby uwierzono, że afery nie było. Chłopiec do bicia jest jeden-Kamiński. Ale można ciągnąć to dalej-przez Jarosława do Prezydenta. Nasi trzej bohaterowie oczywiście niewinni.

Sekuła nawet pytał "są pytania?", ale kamerzyści nie mieli. No to posiedzenie zamknął.

Lila
23-01-2010, 18:30
która - jeśli po drodze nie było zadnych przekłamań - powinna mieć chyba numer XXIV. :) Czy mnie się pokićkało?


O kurczę!:D

Chyba oddam wątek w dzierżawę.:D

Poprzednim razem też się pomyliłam. Dokładnie o 10 wątków. Już się nie da poprawić.:D

Alsko
23-01-2010, 18:34
Już się nie da poprawić.:D
Da sie, da! Trzeba się uśmiechnąć do moderatorki.
A jeśli przejdziesz na liczenie po arabsku :) - to i dzierżawa nie będzie konieczna :D

Lila
23-01-2010, 18:40
Da sie, da! Trzeba się uśmiechnąć do moderatorki.
A jeśli przejdziesz na liczenie po arabsku :) - to i dzierżawa nie będzie konieczna :D

Eee o takie głupstwo będę głowę zawracać?:D :D przy weekendzie?

Będę pamiętać, że następna ma być XXV ...albo 25!!!

ps. kotkę mam po dzisiejszej operacji nowotworu.
Nie w głowie mi numeracja. To tylko wątek.
A nie wiedziałam o co chodzi siekierce.

POLA
23-01-2010, 19:18
Wagner zniknął nam w cieniu innych winnych majstrujących przy hazardzie, a przecież historia tego majstrowania jest jak...powieść sensacyjna.:D
Zostawimy sensacje, zajmiemy się faktami.

Podczas spowiedzi Zbycho palnął, nie przypadkiem, że otrzymał sms od....Anitki, wysłany zapewne omyłkowo, bo z instrukcjami rzekomo, jak "docisnąć Chlebowskiego".
Skąd wiadomo, że omyłkowo? Proste: Chlebowski takiej instrukcji nie wymaga, bo sam się dociska i nie z tych, którzy by sobie pętlę na szyję zakładali dobrowolnie. Skądże.

Instrukcja miała dojść do wilczka, jako że on ma schrustać Zbycha na oczach ludu i pokazać, jakiego to orła w komisji lewica ma..
Śpiący śledczy z PO, zaprogramowani na określone pytania zapisane wcześniej na papierze, a niekoniecznie myślący samodzielnie, nie pociągnęli tego wątku - a szkoda.
Beatka i Zbigniew prokurator też nie byli zainteresowani, bo news raczej nie podkopywał autorytetu Tuska, o przecieku nie nadawał, więc pytania sobie odpuścili tym bardziej, że odpowiedź nijak miałaby się do założonej w ubiegłym roku tezy.

Wilczka zatkało, że jakiś sms poszedł zamiast do niego, do hazardzisty, ale konsternacji widać nie było pod fachowo nałożonym przez uczynne koleżanki makijażem.:D

Dziennikarze to wredne sztuki. Czasem coś zełgają na użytek wzrostu dochodów, czasem do czegoś się przypną, zdaniem polityków - niesłusznie, ale generalnie niektórzy lubią się czepiać detali i drążyć, drążyć, żeby do pestki się dokopać. No tak mają i już.
Pogadali sobie z wilczkiem naszym i dowiedzieli się, że:
Ten SMS nie był do mnie! Jak tylko Chlebowski o tym wspomniał, do niej zadzwoniłem i mówię: Anita, co ty wyprawiasz! A ona, że to był SMS do posła Marka Wikińskiego (Lewica), który jest w Londynie i prosił o relację. I mu esemesowała: "16.17 a on generalnie niewiele pamięta.
Młodzieży wyjaśniam, że Wikiński to był taki facet, który z Anitką działał wjednej partii, w komisji, która jak najbardziej majstrowała – umownie nazwijmy to hazardem – ale ponieważ już posłem nie jest to i nie pamięta, kto tę stawkę wydumał, kto ją zgłosił, więc Anitka czuła się zobowiązana rzecz odległą w czasie odpowiednio naświetlić, a że adresaci się pomylili – trudno. Nikt nie jest doskonały.

Wilczek ma kłopot, bo dopytywał świadka, wszak Anitka będzie spowiadana, a jakże, ale że czynił to zaocznie niejako, a nie na oczach ludu czy pozostałych śledczych, popełnił błąd, co niektórzy mu wypominają, a inni dopisują do tego całkiem niezłą ideologię o prześladowaniu najbardziej dociekliwego posła.
Czasem dociekliwość ściąga kłopoty, ale nie o to chodzi.

Detale bywają niekiedy ważne. Nie ma spójności między dokumentami ministerstwa finansów a dokumentami sejmowymi. Na ogół posłowie grzebią w sejmie, a inni urzędnicy w różnych ministerstwach.
Czy mogą dopisać coś, czego w sejmowych papierach nie ma?
No, i ciągle po głowie chodzi mi: lub czasopisma.
Przepytałabym jeszcze kogoś: Rokitę Marię Jana i to nie dlatego tylko, że Zbycho jego uczniem był, do czego Jaś sam się przyznał, jak ciężko nad poziomem jego pracował, ale też parę innych osób, które być może bez sms od Anitki coś pamiętają.

A wilczek? On chciał przecież tylko wyjaśnić, dlaczego Anitka taka rozrzutna z tymi instrukcjami.

Kazik
23-01-2010, 20:13
Gdyby ten Wikiński miał na imię Zdzicho to by jakoś można pomylić. Ale Marek i na dodatek nie z partii Chlebowskiego? Może ma kolekcję komórek posłów, ale na 460 pamięci nie starczy. Chlebowski instrukcję dostał? Czy do Londynu miała iść instrukcja czy informacja?

Pola naoliwiła klawiaturę i posty są od razu dłuższe.:D

amelia
23-01-2010, 20:31
Kempa odwraca kota ogonem (http://wyborcza.pl/1,76842,7487773,Czy_pani_Kempa_odwraca_kota_ogonem .html)

To są pytania, które trzeba zadać świadkowi przed komisją, a nie wcześniej.

- No tak, ja go nie bronię, ale chciał przesłuchać Chlebowskiego. Były artykuły na te temat ...

To powinien sięgać do tych artykułów. Zaczęłyśmy rozmowę od tego, że pani zdaniem śledczy nie powinien rozmawiać z przyszłym świadkiem, zwłaszcza o tym, co jest przedmiotem dociekań komisji.

- Ja nie powiedziałam, że on nie powinien rozmawiać!

Gdy zapytałam o zasadę, pani powiedziała, że takie rozmowy są niedozwolone. A teraz pani ...

- Tak, bo generalnie powinno się tego unikać.


A teraz pani posła Arłukowicza broni.

- Ale pani redaktor, czy spokojnie rozmawiamy?

Bardzo spokojnie.

- Bo kiedyś obiecałam sobie, że nie będę już z panią rozmawiać, ale naprawdę chciałabym to przełamać..... Więc: zasadą powinno być, że unika się tych rozmów. Ale komisja śledcza jest o tyle szczególna, że np. jesteśmy w jednym klubie, np. nie powinno się upowszechniać rzeczy, których zakazuje prokurator. Ale sprawa tej poprawki jest powszechną wiadomością. Ale ja nie znam tej rozmowy, nie wiem, jak przebiegała, więc trudno mi ją ocenić.

Arłukowicz przyznał, że dotyczyła rozbieżności między dokumentami w sprawie poprawki.

- Chciał się dowiedzieć, jak naprawdę było. Pan Chlebowski już zeznał na protokół i pod odpowiedzialnością, a pani Błochowiak będzie zeznawać.

No właśnie, czy żeby się dowiedzieć jak było, Arłukowicz nie powinien pytać i Błochowiak, gdy zeznaje pod przysięgą.

- Powinien. I na pewno ją o to zapyta.

Ale pytał przed posiedzeniem komisji.

- Ale to jest rzecz powszechnie znana, ta rozbieżność była od dawien dawna.

Nie rozmawiamy o tym, czy rozbieżność jest znana tylko o rozmowie śledczego z przyszłym świadkiem.

- To proszę udowodnić, że Chlebowski nie rozmawiał z Urbaniakiem czy z innymi.

Pani ma na to jakiś dowód?

- Moje obawy wzbudziło to, że był wyposażony w dokumenty, których nie można upubliczniać. Np.analizę CBA, którą przysłał nam pan Cichocki, uprzedzając, że nie można jej upubliczniać. Powiedział, że dostał je od dziennikarzy...

Bo dziennikarze ją mają. To nie jest dowód na rozmowy Chlebowskiego ze śledczymi z PO.

- Wierzy pani, że dziennikarz w zębach przyniósł tę notatkę panu Chlebowskiemu, pani redaktor? Wątpię, żeby dziennikarz podawał mu informację. W drugą stronę się tak zdarza, w odwrotną stronę to się nie zdarza.

Mówię o konkretnej rozmowie konkretnych osób w konkretnej sprawie ...

- ... musiałabym ją usłyszeć, by ją ocenić ...

... a pani odwraca kota ogonem ...

- proszę nie mówić, że odwracam kota ogonem!


Ale tak oceniam, to co pani mówi.

- To ja bardzo przepraszam: ja nie znam tej rozmowy!

Tak samo, jak pani nie wie, skąd analizę CBA miał Chlebowski.

- Te dokumenty pokazywał pan Chlebowski.

Z tego nie wynika, skąd je miał.

- Ja przepraszam, ja mam prawo domniemywać. Mam prawo mieć wątpliwości, skąd ją ma.

amelia
23-01-2010, 20:50
Gdyby ten Wikiński miał na imię Zdzicho to by jakoś można pomylić. ...... Chlebowski instrukcję dostał? Czy do Londynu miała iść instrukcja czy informacja?

Pola naoliwiła klawiaturę i posty są od razu dłuższe.:D


Dostal te instrukcje, juz w 2003 r pismaki przewidzialy, ze Zbych bedzie potrzebowal pomocy napisaly.

Kto pierwszy zgłosił poprawkę o obniżeniu podatku od automatów? Nie wiadomo. Na sejmowej podkomisji panował kompletny chaos. (http://wyborcza.pl/1,75478,1805053.htm)
2003-12-01, ostatnia aktualizacja 2003-12-01 00:00

Im dalej w las.....

POLA
23-01-2010, 22:35
Gdyby ten Wikiński miał na imię Zdzicho to by jakoś można pomylić. Ale Marek i na dodatek nie z partii Chlebowskiego? Może ma kolekcję komórek posłów, ale na 460 pamięci nie starczy. Chlebowski instrukcję dostał? Czy do Londynu miała iść instrukcja czy informacja?
Pola naoliwiła klawiaturę i posty są od razu dłuższe.:D
Ciebie interesuje tylko to, żeby dopaść wszystko, co wiąże się z PO. A ja przyglądam się matactwom niezależnie od opcji, w których się mataczy.

Wiem, zbyt długie posty są dla Ciebie za trudne, więc się nie polecam.:D

POLA
23-01-2010, 23:44
Gierek, syn Edwarda, który 4 lata temu popierał Kaczyńskiego, zmienił kierunek na lewo i poprze Szmajdzińskiego, który na razie nie zagraża ani Tuskowi, ani kandydatowi na reelekcję.

Szmajdziński, wbrew temu, co media niektóre próbują wmówić lewicy, że sojusz jakiś z PiSem w dalszej przyszłości się kroi, zaprzeczył:
Po prostu nie ma takiej możliwości. PiS jest niczym jaszczurka, która złamała sobie kręgosłup, przystosowując się do otoczenia: a to do Samoobrony, a to Ligi Polskich Rodzin. Po tych ekscesach ideowość PiS można między bajki włożyć.
Bajki...nie bajki, zarzut nie do końca słuszny, bo polityka polega na umiejętności przystosowywania się do potrzeb i warunków.;)
Potrzeby PiS miał: chciał rządzić.
A warunki? chętnych do podnoszenia paluszków na komendę nie było, poza lepperystami i elperowcami oczywiście, to musiał. SLD skumało się z PSL i też się na tym przejechało, a teraz przejedzie się PO, bo innych chętnych do poparcia rewolucyjnych reform nie miało.
Reform rewolucyjnych nie ma i nie będzie, dopóki ludowcy u steru, nawet tego małego.;)
Takie małe, a cieszy...niektórych.:D

POLA
24-01-2010, 00:14
To są pytania, które trzeba zadać świadkowi przed komisją, a nie wcześniej.
- No tak, ja go nie bronię, ale chciał przesłuchać Chlebowskiego. Były artykuły na ten temat ...
To powinien sięgać do tych artykułów. Zaczęłyśmy rozmowę od tego, że pani zdaniem śledczy nie powinien rozmawiać z przyszłym świadkiem, zwłaszcza o tym, co jest przedmiotem dociekań komisji.
- Ja nie powiedziałam, że on nie powinien rozmawiać!
Gdy zapytałam o zasadę, pani powiedziała, że takie rozmowy są niedozwolone. A teraz pani ...
- Tak, bo generalnie powinno się tego unikać.
A teraz pani posła Arłukowicza broni.....
Finał tej rozmowy jest jeszcze lepszy, kiedy Beatka, samozwańczy prawnik, pod ciężarem prostych pytań wymagających prostych odpowiedzi daje drapaka:
- Rozmowa z panią jest bardzo trudna. Z żadnym dziennikarzem tak mi się nie rozmawia, jak z panią. Bardzo panią przepraszam. Nie chcę tego komentować. Proszę moich wypowiedzi nie zamieszczać. Dziękuję bardzo, do widzenia.
No tak, do rozmowy z rasowym dziennikarzem nie wystarcza przynależność do jakiejś partii.

Niebawem należy spodziewać się utyskiwania B.Kempy, że jej wypowiedź została zmanipulowana, że nie autoryzowała itd.
Hmm...czasy takie, że się nagrywa, bo kto by zdążył ołówkiem wszystko zapisać.
Śledczymi powinni być niektórzy dziennikarze, bo i umiejętności mają większe i wiedze także.
Wszelkie dochodzenia do prawdy materialnej trwałyby znacznie krócej.

Kazik
24-01-2010, 01:05
Ciebie interesuje tylko to, żeby dopaść wszystko, co wiąże się z PO. A ja przyglądam się matactwom niezależnie od opcji, w których się mataczy.

Wiem, zbyt długie posty są dla Ciebie za trudne, więc się nie polecam.:D
Znowu nieporozumienie, lub raczej niezrozumienie postu. Ja się śmiałem jak Błochowiak wysyłając SMS do Londynu do facia o innym imieniu i nazwisku mogła się tak pomylić, że podobno Chlebowski otrzymał. Pomyłka musiała być skoro się tym chwalono. Ale Błochowiak pytała kiedyś o korytarze pionowe, oraz czy dwaj panowie spotkali się przy WC.:D
Problemy z pionem
Anita Błochowiak: - Więc pan, panie prezesie, mówi, że w siedzibie jest układ komunikacyjny pionowy: windy, korytarze i schody?
Piotr Niemczycki: - Nie, nie pani poseł, korytarze są na pewno poziome.
To dla żartu ten cytat. Keep smail Pola.

Ty to kwitujesz, że mnie interesuje aby dopaść PO. Jak to można połączyć? Może SLD? Też nic. Nawet nie wiemy co tam było. Mnie to całkiem uciekło. Stąd się dowiaduję o SMS.

Zbyt długie posty Jip nie lubi czytać. Jego pies nie nadąża. Ale pisałaś kiedyś, że moje sa długie. Więc Cię pochwaliłem [znowu nie wyczułaś], że się teraz ładnie rozpisujesz. No jeszcze troszkę i długość dorówna niektórym moim.:D
=======================================
Znowu nie mogę otworzyć linku ameli. Ale chyba był cytat tej treści-to tyle skorzystałem. Ale jak poczytasz na "pomogę...." to dziś własny link mi się na podglądzie nie otwierał. A ten sam zapisany również w Worda--otwierał się. W tym sobie nie potrafię jeszcze pomóc.
=======================================
Senior AP ponieważ mało kto mu odpowiadał na post, to założył wątek. Teraz hi,hi ma z kim pomówic. Ładny wątek, czy my seniorzy polityką się interesujemy i o polityce piszemy.
Przecież czyta, to wie.

senior A.P.
24-01-2010, 08:11
Mam lepsze zajecia Kaziu !
Niz czytanie "ludzkich madrosci" na forach.
Ja obserwuje zycie politykow jak i ich klakierow.
Jezeli cos pisze to nie "bawie sie w papuge".

Czasem zastanawiam sie dlaczego na tym forum uksztaltowal sie taki a nie inny "uklad".
Dlatego tez od czasu do czasu zakladam jakis temat - w dyskusji poznaje zachowania ludzi,w tym madrosc wypowiedzi,komu sluza /klaszcza i to tych w starszym wieku .

Lubie czytac ludzi po 65 roku zycia i to tych,ktorzy juz nikomu nie sluza,nawet wlasnym dzieciom i wnukom (doroslym).

Mam nadzieje,ze nikomu nie zabieram glosu i ma prawo wypowiedzi na kazdy temat ,we wlasciwym miejscu i czasie.
Staram sie odpowiedziec kazdemu ,kto sie z pytaniem zwroci do mnie .
Nie zawsze pozwalaja mi odpowiedziec i wtedy brak tej odpowiedzi.
Przyjemnej niedzieli ZYCZE !
Oczekuje zyczliwosci a nie zlosliwosci ludzkiej.

amelia
24-01-2010, 08:55
=======================================
Znowu nie mogę otworzyć linku ameli. Ale chyba był cytat tej treści-to tyle skorzystałem. Ale jak poczytasz na "pomogę...." to dziś własny link mi się na podglądzie nie otwierał. A ten sam zapisany również w Worda--otwierał się. W tym sobie nie potrafię jeszcze pomóc.
=======================================


moze teraz sie otworzy:)
http://wyborcza.pl/1,75478,1805053.html

jezli pojawia sie taki komunikat to warto kliknac w niebieski link, zazwyczaj sie otwiera:

Oops! This link appears to be broken.Suggestions:
Go to wyborcza.*pl
Search wyborcza.pl for 1 75478 1805053
Search on Google:

jip
24-01-2010, 10:12
"Kto wymyślił akcję przeciwko powrotowi PiS do władzy?"
na serwisie społecznościowym facebook.com. "Zrobimy wszystko, aby PiS nie wrócił już do władzy! Kampania Społeczna". pod taką nazwą powstała grupa przeciwników powrotu do władzy PiS, licząca ponad 4,2 tys. członków. Według gazety wśród nich jest właśnie posłanka PO. - wg Naszego Dziennika
okazało się, że nie była ale po tym artykule jest, i grupa liczy już nie 4200 osób a ponad 5000.......
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kto-wymyslil-akcje-przeciwko-powrotowi-PiS-do-wladzy,wid,11887779,wiadomosc.html

siekierka
24-01-2010, 10:41
... W dyskusji zatytułowanej "Obawiam się PiS, ponieważ..." ktoś odpowiedział: "Ponieważ obawiać sie PIS jest bardzo modnie. W moich ulubionych mediach tak mówią i pisza ,więc to musi być prawda. PIS to zło, ale czemu to nie wiem tak naprawdę. Nie stać mnie na merytoryczną dyskusję. Polityka mnie interesuje, a Kaczyńscy są brzydcy. Tyle wiem. Powtarzam argumenty zasłyszane w TVN24 i wyczytane w GW. Ktoś kiedyś mi powiedział, że inteligencja brzydzi sie PIS-em i ja tak robię, bo przecież jestem inteligentny prawda?".

jip
24-01-2010, 10:45
No była taka wypowiedź, a czytałeś wypowiedzi od pozostałych 5257 osób?

siekierka
24-01-2010, 11:03
Niestety, czytanie tak wielkiej liczby postów pochwalnych jest ponad możliwości mojego wzroku, który "pada" mi coraz bardziej.
Ale poczytać przyjaciół na forum jeszcze mogę.

senior A.P.
24-01-2010, 12:50
Uwazam ,ze "walka polityczna" w polskich czolowych partiach politycznych jest POZOROWANA !
Prosze zauwazyc jak na dzien dzisiejszy jednoczy sie dawne "stado" PZPR ,jakie i czyje ma poparcie.
Przypomne wiec :

Precz z rzadzeniem calym narodem przez partie !

siekierka
24-01-2010, 12:55
Jak zwykle w niedzielę, wszyscy poszli do kościoła, nikt się nie kwapi do występów na forum kawiarnianym.
Radek Sikorski elegancko podrzucił Niemcom świnię, nie mówiąc tego głośno i wyraźnie zarzucił im tchórzostwo na froncie afgańskim, pozorowane względami historycznemi.
I bardzo dobrze! Szkoda że tak delikatnie! Powinien ich postawić "hab acht!" i wzorem Hitlera wywrzeszczeć im "befehl!!"

jip
24-01-2010, 13:16
Niestety, czytanie tak wielkiej liczby postów pochwalnych jest ponad możliwości mojego wzroku, który "pada" mi coraz bardziej.
Ale poczytać przyjaciół na forum jeszcze mogę.
Kiedyś biznesmen, któremu się wydawało, że jest ważny, spotkał w drzwiach banku - niewidomego, zderzyli się ze sobą , biznesmen -nie widzisz q.., że idę? niewidomy - nie widzę., biznesmen - no widzisz
Ale nie w o tym, treść 99% tam zamieszczonych postów, nie jest taka jak piszą w NDz, a niektórzy właśnie od Ciebie nie wybierają słów np:
Mark Veber"Kazdy madry Polak wie,ze liberaly to barwione swinie PO lewackich wieprzach o PRL-owskim POdlozu,wyhodowane w tej samej swiniarni.Gosowac na Platforme Obludnikow to to samo jakby calowac w dupe zdechnieta swinie.Zapraszamy madrych Polakow do urn POgrzebowych Platformy Oszustow."
Podoba Ci się? NDz tego nie zamieścił, a powinien, i tam nie są tylko zwolennicy PO ale wszyscy, którzy PiSu nie chcą, mnie na razie PO też nie przekonuje, ale PiSu nie chcę...
Ale Ciebie i tak lubię

Kazik
24-01-2010, 13:46
moze teraz sie otworzy:)
http://wyborcza.pl/1,75478,1805053.html

jezli pojawia sie taki komunikat to warto kliknac w niebieski link, zazwyczaj sie otwiera:

Oops! This link appears to be broken.Suggestions:
Go to wyborcza.*pl
Search wyborcza.pl for 1 75478 1805053
Search on Google:
Przekopiowałem link do Worda, ale nic z tego. Wczoraj link który sam podałem w poście się nie otwierał a jego kopia w Wordzie się otwierała. To był link SpeedyShare który podałem na "pomogę każdemu" aby pobrano program.
Y mnie niema niebieskiego linku. Jak zwykle to wygląda tak [to link ten z cytatu]:
Not Found
Żądany adres URL / 1,75478,1805053. Html nie znaleziono na tym serwerze.

Cyferki się zgadzają, a nie otwiera.

jip
24-01-2010, 15:38
Przekopiowałem link do Worda, ale nic z tego. Wczoraj link który sam podałem w poście się nie otwierał a jego kopia w Wordzie się otwierała. To był link SpeedyShare który podałem na "pomogę każdemu" aby pobrano program.
Y mnie niema niebieskiego linku. Jak zwykle to wygląda tak [to link ten z cytatu]:
Not Found
Żądany adres URL / 1,75478,1805053. Html nie znaleziono na tym serwerze.

Cyferki się zgadzają, a nie otwiera.
http://wyborcza.pl/1,75478,1805053.html
spróbuj teraz, otwiera się bez problema....może za szybko otwierasz, rób to wolniej....

POLA
24-01-2010, 15:48
bywają tak szkodliwe, że u jednych posłów powodują dokuczliwe bóle krtani czy czegoś tam podobnego, uniemożliwiając zeznania przed śledczymi;), a innych skutecznie wymiatają ze studia radiowego.

W dzisiejszym programie Moniki miał wziąć udział niejaki Brudziński. Zgodnie z zaproszeniem stawił się był w określonym miejscu i stosownej godzinie, ale kiedy zobaczył filozofa, w dodatku nie w czerwonym, ale pomarańczowym odzieniu zwierzchnim, dał drapaka z pretensją: [I]Co mi pani zrobiła...nie uprzedziła mnie pani[/I.

No to już wiemy, kto z PiSu i na jakie kolory ma uczulenie: jeden na kolor czerwony, inny - na pomarańczowy. Pierwszy nie czmychnął z konferencji, nie wypadało na oczach świata, drugi czmychnął, wszak krajowe to są pogaduchy i nie w świetle tylu kamer. Jednej najwyżej

Szczygło był i nie uciekł, widać zyrtec bierze albo inny odczulacz.
Dobrze, że Brudzińskiego wywiało, bo dyskusja toczyła się całkiem, bez walenia łopatkami po głowach.

jip
24-01-2010, 16:05
[I]Co mi pani zrobiła...nie uprzedziła mnie pani[/I.

No bo nie uprzedziła, ale nie bardzo wiedziała jak zacząc program, w końcu było nawet miło w tym programie, masz racje łopatek nie było. PiS jest zajęte teraz obroną przed internautami,w związku z akcją '"Zrobimy wszystko, aby PiS nie wrócił już do władzy!▐▌ KAMPANIA SPOŁECZNA ▐▌" na facebooku, odganiają się jak od much a NDz dwoi się i troi i robi grupie reklamę.....

POLA
24-01-2010, 16:10
Programowo jestem przeciw wszelkim dodatkowym punktom za pochodzenie, za płeć, kolor skóry, preferencje wszelakie itp.
Przeciwko parytetom też, zwłaszcza po dzisiejszej dyskusji pewnych pań w radiowej Jedynce po 12:00.
Nie będzie ani mądrzej, ani spokojniej w sejmie, więc po co?
Niech już tak zostanie, że kłótliwi i aroganccy są tylko faceci.;)

tadeusz50
24-01-2010, 16:13
Nie wiem czemu ale już dość dawno zauważyłem, że pewne linki skopiowane z # nie otwierają się, skopiowane z adresu strony otwierają się bez problemu.
Podaję przykład z wątku klikaniu.
kopia z postu

Nazbierajmy ryżu
http://translate.google.pl/translate...&ct=result&pre

i teraz z adresu strony

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.freerice.com/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&pre

pierwsza wykazuje błąd, druga otwiera się. Zagadka czemu tak jest. Nie umiem odpowiedzieć

jip
24-01-2010, 16:20
Programowo jestem przeciw wszelkim dodatkowym punktom za pochodzenie, za płeć, kolor skóry, preferencje wszelakie itp.
Przeciwko parytetom też, zwłaszcza po dzisiejszej dyskusji pewnych pań w radiowej Jedynce po 12:00.
Nie będzie ani mądrzej, ani spokojniej w sejmie, więc po co?
Niech już tak zostanie, że kłótliwi i aroganccy są tylko faceci.;)
Ale może więcej kobiet, to weselej, mniej ordynarnie, no i jeszcze takie powinny być coby oko było na czym położyć, np Sob.... , cicho pies co się wygłupiasz, ja jestem za więcej kobiet w sejmie i rządzie,... zasady mnie nie interesują, niech ich będzie więcej...

Kazik
24-01-2010, 17:04
Nie wiem czemu ale już dość dawno zauważyłem, że pewne linki skopiowane z # nie otwierają się, skopiowane z adresu strony otwierają się bez problemu.
tak jest.
Zgadza się. Tylko drugi się otwiera. A wczoraj na "pomogę..." dałem chaliniakowi to samo przez SpeedyShare i mój się nie otwierał. A to ja robiłem upload . Dziś raz się otworzyło i następne próby już nie. Ale dałem mu to samo "przeklej.pl" bo to się otwierało i dziś tak jest. Ale z mojego postu. Natomiast jak on zrobił cytat z mojego postu, to i jemu i mnie się nie otwiera.
A przecież zawsze z linku na beżowym tle [z cytatu] otwierało jak z właściwego postu. Tak więc 2 różne hostingi, a z cytatu nie otwiera. To wygląda na zakłócenie na serwerze seniorka?
==================================
Dziś SShare działa dobrze. Robiłem upload tego co wczoraj. Otwiera kopiowane myszą i klawiaturą.

Jeszcze ciekawostka. SS trzyma plik tylko przez tydzień od ostatniego udanego pobrania. Ale umieszczający może ustawić na krócej, można dać też jako prywatny.

Czyli jak bym miał dać link na bez terminowo do jakichś np. porad, to ten hosting nie jest dobry do tego. Tak samo jak Voila-max pół roku, ale przed upload muszę tak ustawić. Bo bez ustawy wybierze domyślnie na tydzień--i znika.

Kazik
24-01-2010, 17:11
Link z #31 nie otwiera. Daj namiar na ten facebook gdzie są ci od "kampanii społecznej". Szukałem chwilę, ale nie znalazłem. Ja na facebooku jestem zarejestrowany. Z seniorka tam jest nas więcej.

Nie chcę dołączyć, lecz tylko poczytać.:D

jip
24-01-2010, 17:26
http://www.facebook.com/topic.php?topic=14995&post=162740&uid=253864591458#/group.php?gid=253864591458&ref=mf
no to kombinuj, otwiera się, albo wejdź bokiem poprzez NDz jeszcze jedno wejście do NDz :
http://www.klub.senior.pl/polityka/t-senior-prase-czytuje-czasem-chetnie-komentuje.cz.17-6449.html
z mojego postu, zreszta tam ciekawa sprawa jest

Lila
24-01-2010, 17:37
http://www.facebook.com/topic.php?topic=14995&post=162740&uid=253864591458#/group.php?gid=253864591458&ref=mf
no to kombinuj, otwiera się, albo wejdź bokiem poprzez NDz

Na waszym miejscu nie ekscytowałabym się nadmiernie Facebookiem.
http://viralee.com/
Ta strona sprzedaje ''dusze''za niewielkie pieniądze.
Nasz klient, nasz pan.
A statystykę zrobią inni.:D

Lila
24-01-2010, 17:56
Nieudolność Platformy bezcenna ...dla opozycji.
Szkodliwa niestety dla Polski.
Tak partackiej i i chciwej partii u nas jeszcze nie było.
Pomijając fakt wielu wstydliwych afer trzeba przyznać, że Posiadanie w swoim gronie - i to na samym szczycie - ludzi typu Palikot, Niesiołowski, Karpiniuk, Schetyna, Drzewiecki, Chlebowski musiało zakończyć się klęską!

Czy Tusk nie wiedział jakich miał kumpli?
A moze tylko wystarczyło ich potraktować po ułańsku? Za cugle i do siebie?

jip
24-01-2010, 17:58
Na waszym miejscu nie ekscytowałabym się nadmiernie Facebookiem.
http://viralee.com/
Ta strona sprzedaje ''dusze''za niewielkie pieniądze.
Nasz klient, nasz pan.
A statystykę zrobią inni.:D
Ekscytacji żadnej, ale akcję popieram, ze względu na uczulenie.....
ale 5.504 członków grupa ma..od połowy stycznia

Lila
24-01-2010, 17:59
Ekscytacji żadnej, ale akcję popieram, ze względu na uczulenie.....
ale 5.504 członków grupa ma..od połowy stycznia

Za 250 zet możesz kupić jeszcze 1000.:D
To się praktykuje wszędzie.:)http://hrjakchorwacja.blox.pl/2009/12/3-zl-VAT-za-kumpla-na-Facebooku.html

jip
24-01-2010, 18:03
Za 250 zet możesz kupić jeszcze 1000.:D
To się praktykuje wszędzie.:)http://hrjakchorwacja.blox.pl/2009/12/3-zl-VAT-za-kumpla-na-Facebooku.html
Co Ty? ja tyle nie dostałem, i powiedz, to dlaczego takie wrzenie w NDz.? i kołach PiSu?

Lila
24-01-2010, 18:07
Co Ty? ja tyle nie dostałem, i powiedz, to dlaczego takie wrzenie w NDz.? i kołach PiSu?
W kołach PiS?:D
A skąd masz wiadomości ?
Ja nic nie wiem o wrzeniu. A NDz jest widać naiwny i nie wie jak łatwo kupić sobie takie głosy.:D
Za 3 złote polskie od łebka.:D

jip
24-01-2010, 18:25
W kołach PiS?:D
A skąd masz wiadomości ?
Ja nic nie wiem o wrzeniu. A NDz jest widać naiwny i nie wie jak łatwo kupić sobie takie głosy.:D
Za 3 złote polskie od łebka.:D
Ale wymyślasz bajki, a kto niby by to miał kupić, przestań uważać mnie za nierozgarniętego, ja czasem tylko tak wyglądam, ale Kazikowi już pisałem, że kończyłem kilka klas na górce i korytarzy, tam są ludzie z wszystkich opcji, którzy nie chcą PiSu, nie tylko z PO:D

Lila
24-01-2010, 18:30
Ale wymyślasz bajki, a kto niby by to miał kupić, przestań uważać mnie za nierozgarniętego, ja czasem tylko tak wyglądam, ale Kazikowi już pisałem, że kończyłem kilka klas na górce i korytarzy, tam są ludzie z wszystkich opcji, którzy nie chcą PiSu, nie tylko z PO:D

Przecież Ci dałam strony o e-marketingu politycznym?:D
Czy sądzisz że w tonącej Platformie są głupcy?:D

jip
24-01-2010, 18:37
Przecież Ci dałam strony o e-marketingu politycznym?:D
Czy sądzisz że w tonącej Platformie są głupcy?:D
Ależ tam nie ma popierania partii, tam ludzie nie chcą PiSu, a zaglądałaś tam, może Cie zaproszę? (zarobię 3 zł):D

Lila
24-01-2010, 18:48
Ależ tam nie ma popierania partii, tam ludzie nie chcą PiSu, a zaglądałaś tam, może Cie zaproszę? (zarobię 3 zł):D

Nie chce mi się już Cię przekonywać.
Ale pamiętna akcja , niesłychanie upokarzająca seniorów -schowaj babci dowód,
nie wzięła się ze spontanu internautów.
Była perfekcyjnie zorganizowana przez Wykop pl.

jip
24-01-2010, 20:29
Nie chce mi się już Cię przekonywać.
Ale pamiętna akcja , niesłychanie upokarzająca seniorów -schowaj babci dowód,
nie wzięła się ze spontanu internautów.
Była perfekcyjnie zorganizowana przez Wykop pl.
Ale też akcja była słuszna, teściowej nie musiałem dowodu chować, bo i tak nie lubi PiSu,
i tą akcję uważam też za słuszną..... szkoda, że Cie nie zaciągnę, nic nie zarobię....:D
no i jeszcze zobacz ilu tam ludzi przybywa, wczoraj było około 4200 dzisiaj już jest 5600, nie uważasz, że to jest ponad normalne.....aż taki strach przed PiSem.....

POLA
24-01-2010, 22:15
Nieudolność Platformy bezcenna ...dla opozycji.
Czytaj PiSu, bo przecież na SLD Ci nie zależy, nie?:D
Tak partackiej i i chciwej partii u nas jeszcze nie było.
Partacka jeszcze jest, nawet rządziła, a teraz rozrabia po sejmowych kątach.;)
Oj, Lila, amnezji przecież nie masz, a SLD? Chciwa nie była?
A PiS to takie szlechetne może i łapki niesplamione?
Posiadanie w swoim gronie - i to na samym szczycie -ludzi typu Palikot, Niesiołowski, Karpiniuk, Schetyna, Drzewiecki, Chlebowski musiało zakończyć się klęską!
Ja tam wolę filozofa niż 2x braci K., Gosiewskich, Brudzińskich i resztę wiernych i miernych z partii prezesa.:)
Miro i Zbycho ze szczytu spadli, Karpiniuk jest gońcem tylko:D, a Schetyna to wielki garb Tuska. Niesiołowski to nabytek...a nie powiem skąd. Na razie nie go za co wyrzucić. Szkoda.
Czy Tusk nie wiedział jakich miał kumpli?
A moze tylko wystarczyło ich potraktować po ułańsku? Za cugle i do siebie?
Najciemniej bywa zwykle pod latarnią, a za naiwność - już płaci.

POLA
24-01-2010, 22:20
...pamiętna akcja , niesłychanie upokarzająca seniorów -schowaj babci dowód,
nie wzięła się ze spontanu internautów.
Była perfekcyjnie zorganizowana przez Wykop pl.
A wykop to PO?
Jeśli tak, to coś jednak im się udało.:D
Seniorzy polscy tacy nieporadni? Bez przesady!
No, ale rozumiem, winny niepowodzenia PiSu być musi, absolutnie.:D

Lila
24-01-2010, 22:45
A wykop to PO?
Jeśli tak, to coś jednak im się udało.:D
Seniorzy polscy tacy nieporadni? Bez przesady!
No, ale rozumiem, winny niepowodzenia PiSu być musi, absolutnie.:D

Ależ skąd!:D
Winny jest zawsze PiS.Tak było, jest i będzie.
Nawet tego, co wyrabia, ku zdumieniu całej Polski, Platforma.

Słuchałam dzisiaj Migalskiego w rozmowie z Senyszyn.
Oboje byli zgodni co do wilczka. Można znaleźć konsensus.
SLD ma skarb u siebie. :D

Lila
24-01-2010, 22:47
Ależ tam nie ma popierania partii, tam ludzie nie chcą PiSu, a zaglądałaś tam, może Cie zaproszę? (zarobię 3 zł):D

To nie Ty zarobisz.:D

Ale swoją drogą kampania zapowiada się nader ciekawie.

siekierka
25-01-2010, 10:18
Czytaj PiSu, bo przecież na SLD Ci nie zależy, nie?:D

Partacka jeszcze jest, nawet rządziła, a teraz rozrabia po sejmowych kątach.;)
Oj, Lila, amnezji przecież nie masz, a SLD? Chciwa nie była?
A PiS to takie szlechetne może i łapki niesplamione?

Ja tam wolę filozofa niż 2x braci K., Gosiewskich, Brudzińskich i resztę wiernych i miernych z partii prezesa.:)
Miro i Zbycho ze szczytu spadli, Karpiniuk jest gońcem tylko:D, a Schetyna to wielki garb Tuska. Niesiołowski to nabytek...a nie powiem skąd. Na razie nie go za co wyrzucić. Szkoda.

Najciemniej bywa zwykle pod latarnią, a za naiwność - już płaci.


Naczelna Piewczyni Obłudy jak nie może sięgnąć gardła, to przynajmniej mankiety nogawek ogryza, po kątach sejmu rozstawia. Ale za nic nie przyzna, że rządy PO są nieudolne, wręcz szkodliwe dla Kraju. Kiedy odejdą wreszcie do śmietnika historii, nikt uczciwy nie będzie ich żałował.

PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO

POLA
25-01-2010, 10:42
Ależ skąd!
Winny jest zawsze PiS.Tak było, jest i będzie.
Nawet tego, co wyrabia, ku zdumieniu całej Polski, Platforma.

Słuchałam dzisiaj Migalskiego w rozmowie z Senyszyn.
Oboje byli zgodni co do wilczka. Można znaleźć konsensus.
SLD ma skarb u siebie. :D
Ten wykop sprawdzę.
Kto nam zafundował taką zimę? Poszukuję winnych, ale nie w PiSie, wyżej.;)
Paluszki przymarzają mi do klawiatury.
Wilczek znalazł już wyjście, nie będzie odsłuchiwał Anitki.

Też słuchałam. Konsensus między SLD a PiS łatwy, bowróg wspólny...ten do stolca.:)
Oby SLD nie zakopało tego skarbu zbyt głęboko...w obawie przed złodziejstwem konkurencji albo zbytnim wybiciem się jednostki.:)

POLA
25-01-2010, 11:01
Naczelna... jak nie może sięgnąć gardła, to przynajmniej mankiety nogawek ogryza, po kątach sejmu rozstawia. Ale za nic nie przyzna, że rządy PO są nieudolne, wręcz szkodliwe dla Kraju. Kiedy odejdą wreszcie do śmietnika historii, nikt uczciwy nie będzie ich żałował.
PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO
Jam nie z PiSu, krwi nie żądam.:D

Odejdą, odejdą, z Twoją i nnych pomocą, wszak sojusz PiSu z SLD się kroi, w mediach już jest, Kamiński głębszy przewiduje, choć Szmajdziński wybrzydza. Na PiS.:)
PZPR takie czyste? Doprawdy? I kto te prawdy objawia? Naczelny kopista ND?

A rachunek za uwstecznienie to kto zapłaci? Tylko zbrodnie widzisz? To mało widzisz. Zapóźnień gospodarczych odrobić się nie da, a spustoszenia w mentalności - też długo jeszcze nie.

wankabor
25-01-2010, 11:07
. rządy PO są nieudolne, wręcz szkodliwe dla Kraju. Kiedy odejdą wreszcie do śmietnika historii, nikt uczciwy nie będzie ich żałował.

Taki sam był rządu PiS i też nikt uczciwy ich nie żałuje; przecież PiS i PO to nic innego jak skompromitowane AWS na czele z Krzaklewski. Kaczyńscy, Tusk, Krzaklewski i cała reszta prawicy to jedna i ta sama ferajna obłudników i karierowiczów wspieranych przez KK. Jak trudno zrozumieć , że są jeszcze zwolennicy tych antypatriotów.

POLA
25-01-2010, 11:12
Zima się przedłuża, więc Tusk ma czas z ogłoszeniem swojej ochoty na stolec, natomiast w piątek ogłosi, co rząd zamierza zrobić Polakom w najbliższych miesiącach.
Co zamierza?
Krzywdę:D, bo wszelkie zmiany przeważnie bolą.:)

Ale musi, wyjścia nie ma, Cimoszewicz pogonił.;)

POLA
25-01-2010, 11:16
Taki sam był rządu PiS i też nikt uczciwy ich nie żałuje; przecież PiS i PO to nic innego jak skompromitowane AWS na czele z Krzaklewski. Kaczyńscy, Tusk, Krzaklewski i cała reszta prawicy to jedna i ta sama ferajna obłudników i karierowiczów wspieranych przez KK. Jak trudno zrozumieć , że są jeszcze zwolennicy tych antypatriotów.
A patrioci to gdzie się podziali? Są jeszcze jacyś?
A może fachowców trzeba, od gospodarki, bo samym patriotyzmem wyrażanym hasłami niewiele się zdziała.:)

araad
25-01-2010, 11:17
Najbardziej zabawne jest to ze dla Pis-u SLD to wzór cnót wszelakich teraz.
Jestem nie na fali bo SLD mierzi nmnie coraz bardziej.

jip
25-01-2010, 11:24
Najbardziej zabawne jest to ze dla Pis-u SLD to wzór cnót wszelakich teraz.
Jestem nie na fali bo SLD mierzi nmnie coraz bardziej.
Przestań, wracają stare kadry, będzie dobrze ... może, ale dlatego, że zejdą niżej 5% i po ptokach...

POLA
25-01-2010, 11:34
Jip, zwolenników starego układu jeszcze sporo, nawet wśród kopistów ND:D, którzy nie widzą tego, co zrobiło PZPR i co wyczyniało SLD, w prostej linii spokrewnione ideologicznie i personalnie. ;)
Pamięć bywa krótka...czasami.

siekierka
25-01-2010, 11:35
Powiedzcie moi drodzy:
W czym jest lepszy wnuk żołnierza Wehrmachtu z lat 1939 -1945, od syna oficera Informacji Wojskowej z lat 1944-1980 ?

Według mnie, ten pierwszy widzi Polskę tak, jak sienkiewiczowski Bogusław Radziwiłł, ten drugi uważał siebie za właściciela PRL-u.
Ale obydwaj nie traktują jej jak Ojczyzny.

Lila
25-01-2010, 11:36
Przestań, wracają stare kadry, będzie dobrze ... może, ale dlatego, że zejdą niżej 5% i po ptokach...

Sorry, nie sądzę aby była koalicja.
A jak będzie, ja nie idę na głosowanie, choć Bartosza uwielbiam.
Ale te pryncypia, niestety.

siekierka
25-01-2010, 11:45
Jip, zwolenników starego układu jeszcze sporo, nawet wśród kopistów ND:D, którzy nie widzą tego, co zrobiło PZPR i co wyczyniało SLD, w prostej linii spokrewnione ideologicznie i personalnie. ;)
Pamięć bywa krótka...czasami.



Rzeczywiście , pamięć bywa krótka. Wyrażnie zapomniałaś jakie moje słowa cytujesz w #57, ale Ci przypomnę:

PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO;) :confused:

POLA
25-01-2010, 11:50
Powiedzcie moi drodzy:
W czym jest lepszy wnuk żołnierza Wehrmachtu z lat 1939 -1945, od syna oficera Informacji Wojskowej z lat 1944-1980 ?
.
A może tak spersonalizujesz te swoje rozważania?:)

POLA
25-01-2010, 11:51
PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO;) :confused:
Nie?
To naprawdę mało wiesz.

siekierka
25-01-2010, 11:58
Sądzisz że więcej nakradli?

A ja to widziałem tak, że przysłowiowe ryby zabrali, ale wędki zostały. A PO sprzedaje za grosze wędki i każe młodzieży wyjeżdżać na Saksy za granicę.

siekierka
25-01-2010, 12:03
A może tak spersonalizujesz te swoje rozważania?:)

Trzymasz mnie za idiotę, czy samobójcę? Nasze sądy orzekają, że bezkarnie wolno obrażać tylko aktualnego Prezydenta RP.

senior A.P.
25-01-2010, 12:06
Ale dluga "seria polityki" i to przez czolowke wystrzelona !
Moze juz teraz co niektorzy ochloneli ,wiec podam drink na ostudzenie :
W Polsce nie ma juz co ukrasc !
Tak mysla "une" z zagranicy .
Ale za to Chinczycy pelna para wala na Polske .

Oj bedzie zolto na wiosne - niech no tylko zakwitna ....kaczence !

wankabor
25-01-2010, 12:12
A patrioci to gdzie się podziali? Są jeszcze jacyś?
A może fachowców trzeba, od gospodarki, bo samym patriotyzmem wyrażanym hasłami niewiele się zdziała.:)
Z pewnością są, ale prawie nie mają szans. Koryto ciągle zajęte, a czy słyszałaś aby ktoś dobrowolnie odszedł od koryta. Musiałby być pospolity bunt, bo zejście naturalne dotyczy tylko jednostki i nic nie zmieni. Ogólny marazm, obojętność oraz twierdzenie "niech się dzieje wola nieba , z nią się zawsze zgodzić trzeba" jest propagowany i wykorzystywany przez cwaniaków dla zaspakajania egoistycznych, wydumanych potrzeb. Tak się tworzy możnowładczych hrabiów i posłuszne pospólstwo ( czyli ubogi lud). Podnieś się z kolan, ludu Polan.

Kazimierz
25-01-2010, 12:14
Rzeczywiście , pamięć bywa krótka. Wyrażnie zapomniałaś jakie moje słowa cytujesz w #57, ale Ci przypomnę:
PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO;) :confused:
Polu ! Widzę,że podobają Ci się
"prawdy" głoszonę przez KPN.
A propos', czy KPN jeszcze istnieje jako coś realnego ? Moczulski, Król jakoś nie pojawiają w mediach.
Czyżby miała nastąpić rewitalizacja tej prawicowej formacji politycznej ?

siekierka
25-01-2010, 12:19
Ale dluga "seria polityki" i to przez czolowke wystrzelona !
Moze juz teraz co niektorzy ochloneli ,wiec podam drink na ostudzenie :
W Polsce nie ma juz co ukrasc !
Tak mysla "une" z zagranicy .
Ale za to Chinczycy pelna para wala na Polske .

Oj bedzie zolto na wiosne - niech no tylko zakwitna ....kaczence !


Masz rację, Gutek!
Za te słowa niech Cię Bozia wynagrodzi! Bo w rzeczy samej, gdzie się nie ruszyć to już wszystko niemieckie, japońskie, portugalskie a Polska tylko jakaś resztka KGHM w Legnicy, ale i to podobno wkrótce zniknie.
I tylko liczyć można na otrzeźwienie narodu i na kaczeńce.

wankabor
25-01-2010, 12:20
Powiedzcie moi drodzy:
W czym jest lepszy wnuk żołnierza Wehrmachtu z lat 1939 -1945, od syna oficera Informacji Wojskowej z lat 1944-1980 ?

Według mnie, ten pierwszy widzi Polskę tak, jak sienkiewiczowski Bogusław Radziwiłł, ten drugi uważał siebie za właściciela PRL-u.
Ale obydwaj nie traktują jej jak Ojczyzny.
Siekierko, a kto teraz zawłaszczył Polskę?

siekierka
25-01-2010, 12:22
Polu ! Widzę,że podobają Ci się
"prawdy" głoszonę przez KPN.
A propos', czy KPN jeszcze istnieje jako coś realnego ? Moczulski, Król jakoś nie pojawiają w mediach.
Czyżby miała nastąpić rewitalizacja tej prawicowej formacji politycznej ?


Kazimierzu!
Moczulski to już emeryt.
A Król o którym piszesz jest teraz poddanym w PO

siekierka
25-01-2010, 12:27
Siekierko, a kto teraz zawłaszczył Polskę?


Mnie się pytasz? Spytaj Zbycha, Rycha i Grzecha. I ich Obrońcę, tego od łacińskiej wieczności.

wankabor
25-01-2010, 13:04
Mnie się pytasz? Spytaj Zbycha, Rycha i Grzecha. I ich Obrońcę, tego od łacińskiej wieczności.
Tak, bo mam zaufanie do Ciebie, wiem, że informacje czerpiesz z najbardziej wiarygodnego źródła ( NDz, RM, i TT). Muszę przyznać ,że jestem mało inteligentna, bo nie wiem kogo miałeś na myśli pisząc "Obrońca od łacińskiej wieczności"; czyżby Pan Bóg.

siekierka
25-01-2010, 13:13
Tak, bo mam zaufanie do Ciebie, wiem, że informacje czerpiesz z najbardziej wiarygodnego źródła ( NDz, RM, i TT). Muszę przyznać ,że jestem mało inteligentna, bo nie wiem kogo miałeś na myśli pisząc "Obrońca od łacińskiej wieczności"; czyżby Pan Bóg.



Po łacinie słowa "na wieki wieków " brzmią "in sekula sekulorum"

POLA
25-01-2010, 13:19
Sądzisz że więcej nakradli?

A ja to widziałem tak, że przysłowiowe ryby zabrali, ale wędki zostały. A PO sprzedaje za grosze wędki i każe młodzieży wyjeżdżać na Saksy za granicę.
Tak sądzę i tak jest, kradli dłużej.
Czyżby? A naprawdę nie pamiętasz, co działo się jeszcze w '89 i dalej? Niby S. wygrała, ale i wędki, i ryby miał kto inny, niestety. Niektórzy buszują do dzisiaj i nie z PO oni.

Nie każe wyjeżdżać, a gdyby za komuny można było wyjeżdżać jak dzisiaj, Polskę można by oddać w dzierżawę, bo niewielu by zostało.:D

POLA
25-01-2010, 13:26
Trzymasz mnie za idiotę, czy samobójcę? Nasze sądy orzekają, że bezkarnie wolno obrażać tylko aktualnego Prezydenta RP.
Wcale Cię nie trzymam, bo i za co?:D
Nadal nie wiem co z tym dziadkiem i tym drugim.
Czy masz konkretny materiał do dyskusji, czy tylko tak sobie coś rzucisz z nadzieją, że rybka chwyci albo zaniemówi...z wrażenia. :)
Konkretów się dopominam. Tak mam. Koniec. Kropka - jak mówi wilczek.

Lila
25-01-2010, 13:32
Piskorski ma zarzuty.
Chyba Olechowski odpadł już.

jip
25-01-2010, 13:33
Co Ty siekierka ; jest zażalenie na "kurdupla", prezydent nie popuści, on twierdzi, że kurduplem nie jest..:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7491076,Prezydent_nie_daje_za_wygrana__zaz alenie_za__kurdupla_.html

siekierka
25-01-2010, 13:34
Tak sądzę i tak jest, kradli dłużej.
Czyżby? A naprawdę nie pamiętasz, co działo się jeszcze w '89 i dalej? Niby S. wygrała, ale i wędki, i ryby miał kto inny, niestety. Niektórzy buszują do dzisiaj i nie z PO oni.

Nie każe wyjeżdżać, a gdyby za komuny można było wyjeżdżać jak dzisiaj, Polskę można by oddać w dzierżawę, bo niewielu by zostało.:D


Co nie zmienia faktu, że gdybyśmy mieli państwowy przemysł wydobywczy i ciężki, (huty, stalownie), stocznie oraz przemysł lekki a także własne koleje, banki i handel, nie trzeba by prywatyzować szpitali i pracy szukać u obcych.

siekierka
25-01-2010, 13:39
Wcale Cię nie trzymam, bo i za co?:D
Nadal nie wiem co z tym dziadkiem i tym drugim.
Czy masz konkretny materiał do dyskusji, czy tylko tak sobie coś rzucisz z nadzieją, że rybka chwyci albo zaniemówi...z wrażenia. :)
Konkretów się dopominam. Tak mam. Koniec. Kropka - jak mówi wilczek.


Z tych samych powodów co ja, Ty nie używasz słów takich jak Arłukowicz czy Palikot a wolisz wilczka lub filozofa. :cool: :D

POLA
25-01-2010, 13:42
Koryto ciągle zajęte, a czy słyszałaś aby ktoś dobrowolnie odszedł od koryta.
Musiałby być pospolity bunt
Nie słyszałam, tak jest od czasów komuny. Wcześniejszych nie pamiętam.:D
Historycznie rzecz ujmując - mieliśmy różne.
Przyszedł wójt z innej wsi i co?
Jesteśmy niezadowoleni, więc się obrażamy i wypinamy na wszelkie działania naprawcze, a tu wytrwałości potrzeba, do skutku!


Ogólny marazm, obojętność oraz twierdzenie "niech się dzieje wola nieba , z nią się zawsze zgodzić trzeba" jest propagowany i wykorzystywany przez cwaniaków dla zaspakajania egoistycznych, wydumanych potrzeb. Tak się tworzy możnowładczych hrabiów i posłuszne pospólstwo ( czyli ubogi lud). Podnieś się z kolan, ludu Polan.
Niezupełnie rozumiem:
Marazm itd - zgoda, ale to nasza "zaleta" narodowa niejako i wcale przez nikogo niesterowana. My tak mamy: czekanie aż samo się zrobi, aż samo się wybierze, nie chce nam się walczyć z głupotą administracji, polityków itd. Szybko się męczymy.
Posłuszne pospólstwo?! Na kolanach? też coś, całe życie dorosłe wojuję, przegrywam, ale wojuję. Do śmierci będę...chyba że się poprawi.:)

POLA
25-01-2010, 13:44
Chyba Olechowski odpadł już.
U mnie nie, na razie nie.:D

jip
25-01-2010, 13:45
Janusz jak Cię lubię, ale o czym Ty gadasz, masz koleje państwowe, zabrudzone, utrzymuj... nie.. bo Ci żółwika podeślę...

siekierka
25-01-2010, 13:49
POla, przypomniałaś mi stary hotelowy dowcip z lat 50-tych.

- Grażdanin, kak was zawut?
- Czajka
- Wot zakawyczka. A ja wsiu nocz' dierżyła Was za "Jajka".


Mam nadzieję, że tłumaczyć nie trzeba.

POLA
25-01-2010, 13:54
Z tych samych powodów co ja, Ty nie używasz słów takich jak Arłukowicz czy Palikot a wolisz wilczka lub filozofa. :cool: :D
To nieprawda, o co Ty mnie posądzasz, o tchórzostwo?

Palikot jest filozofem, z wykształcenia, a Arłukowicz, na którego zwróciłam uwagę już dawno, jest wilczkiem, młodym nabytkiem lewicy i zachowuje się jak młody wilczek, który nie do końca świadomy jest swoich ograniczeń, a raczej nie swoich...partyjnych.
Palikot-filozof ten garb już nosi i zapewniam Cię, bardzo on mu ciąży.
Arłukowicz też się o tym przekona, jeśli naturę ma niezależną, ale tego jeszcze nie wiem, za mało go znam, więc bacznie mu się przyglądam.:)

Nadal będę używać : filozof i wilczek, a jak wymyślę inne ksywki na innych - też zastosuję, a co!
Np. Kamińskiego z CBA niebawem zastąpię ksywką "tester".

POLA
25-01-2010, 14:00
Co nie zmienia faktu, że gdybyśmy mieli państwowy przemysł wydobywczy i ciężki, (huty, stalownie), stocznie oraz przemysł lekki a także własne koleje, banki i handel, nie trzeba by prywatyzować szpitali i pracy szukać u obcych.
No popatrz, jakie Ty masz gotowe rozwiązania na wszystko, prawie premierem mógłbyś zostać.:D

Masz ochotę dopłacać do państwowego biznesu? bo ja nie. Zakład może funkcjonować wtedy, kiedy jego produkty da się klientowi upchnąć.
No i nie twierdzę, że nie popełniono błędów przy prywatyzacji, ale robiły to ekipy od początku transformacji.

A stocznie? no cóż, już za komuny był z nimi kłopot. Rakowski mi się przypomniał.

POLA
25-01-2010, 14:03
Mam nadzieję, że tłumaczyć nie trzeba.
Przełóż to na mój rodzimy język, bo nie bardzo wiem, z czego mam się śmiać.:)

siekierka
25-01-2010, 14:06
To nieprawda, o co Ty mnie posądzasz, o tchórzostwo?

Palikot jest filozofem, z wykształcenia, a Arłukowicz, na którego zwróciłam uwagę już dawno, jest wilczkiem, młodym nabytkiem lewicy i zachowuje się jak młody wilczek, który nie do końca świadomy jest swoich ograniczeń, a raczej nie swoich...partyjnych.
Palikot-filozof ten garb już nosi i zapewniam Cię, bardzo on mu ciąży.
Arłukowicz też się o tym przekona, jeśli naturę ma niezależną, ale tego jeszcze nie wiem, za mało go znam, więc bacznie mu się przyglądam.:)

Nadal będę używać : filozof i wilczek, a jak wymyślę inne ksywki na innych - też zastosuję, a co!
Np. Kamińskiego z CBA niebawem zastąpię ksywką "tester".


Zatem posługujemy się ksywkami, znanymi wszystkim nie od dziś.:mad: :D

siekierka
25-01-2010, 14:21
No popatrz, jakie Ty masz gotowe rozwiązania na wszystko, prawie premierem mógłbyś zostać.:D

Masz ochotę dopłacać do państwowego biznesu? bo ja nie. Zakład może funkcjonować wtedy, kiedy jego produkty da się klientowi upchnąć.
No i nie twierdzę, że nie popełniono błędów przy prywatyzacji, ale robiły to ekipy od początku transformacji.

A stocznie? no cóż, już za komuny był z nimi kłopot. Rakowski mi się przypomniał.


Opowiadasz legendy. Węgiel, tak dokładnie niszczony na etepie nawiązywania kontaktów z UE, znów staje się wartościowy na światowych rynkach. Podobnie hutnictwo, koksownie i stalownie. Tylko że my już ich nie mamy. Możemy kupować nasz własny węgiel i naszą stal od obcych. Za dużo większe pieniądze, niż dostaliśmy ze sprzedaży. HCP powstał za czasów Drzymały. Naprawdę potrzebny był dziś jego upadek? A dlaczego banki lub PZU trzeba było sprzedać, nikt tego nie pojmie. To był ewidentny sabotaż. Przekręt z czasów ...byłych ministrów, których nazwisk nie wspomnę. Ale mówiłem: łatwiej się pozbyć dobrej wędki niż ciernika albo płoteczki. A po co było PKP szatkować na drobne? Dziś z Wrocławia do Poznania najłatwiej dojechać zprzesiadką w Berlinie. Deutschebahn istnieją i chyba nikt ich nie zlikwiduje. I u nas zamiast budować autostrady, trzeba było w swoim czasie realizować hasło "TIR'y na tory" I koleje by zarobiły, i tranzyn przynosiłby dochody a nie tylko koszty i koszty...:cool:

wankabor
25-01-2010, 15:42
całe życie dorosłe wojuję, przegrywam, ale wojuję. Do śmierci będę...chyba że się poprawi.:)
Ta tak jak i ja, ale nie oznacza to, że jestem malkontentem, to co dobre niech dalej będzie dobre, atakuję zawsze tylko to co złe. Z jakim skutkiem? mizernym. No bo cóż ja szary ludek mogę uczynić, dysponuję raz na jakiś czas kartką wyborczą ( swoją i męża). Raz wygrywam , raz przegrywam. Ale nie tracę nadziei. Potrzeba wspólnego rozsądnego działania, a nie wyuzdanej propagandy. Weźmy przykład z apelu naszego wieszcza " Razem młodzi (i starsi- mój dopisek) przyjaciele,
W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; Jednością silni, rozumni szałem, Razem, młodzi (i starsi) przyjaciele." Właściwie to cała "Oda do młodości" mogłaby być tu cytowana, a nawet mogłaby być hymnem narodowym.

wankabor
25-01-2010, 15:57
Zatem posługujemy się ksywkami, znanymi wszystkim nie od dziś.:mad: :D
Ja też lubię ksywki, one bardzo dobrze charakteryzują osobnika. Jest więc filozof, wilczek ale jest też wilk. On ma prawdziwe wilcze oczy, ale i zęby pewnie też. Oj! a jaki jest przebiegły, nie można mu ufać. Gdzież ten gajowy, co obezwładniłby wilka.

Kazik
25-01-2010, 16:41
Ekscytacji żadnej, ale akcję popieram, ze względu na uczulenie.....
ale 5.504 członków grupa ma..od połowy stycznia
Poczytaj w ilu postach są błędy gramatyczne. Smyk do podstawówki chodzi, a pisanie źle o PiS jest trendy.
Ten sam wnuczek przez internet by za babcię zagłosował. Bo co u nas może być potrzebne? Dane z dowodu? Podaj jak zabezpieczyć. A jak napiszesz, że są kraje gdzie się głosuje, to podaj mi jeszcze jakie tam stosują zabezpieczenia aby nie zagłosować za kogoś. A to co podała Lila Czytałeś?
http://hrjakchorwacja.blox.pl/2009/12/3-zl-VAT-za-kumpla-na-Facebooku.html

Ale wymyślasz bajki, a kto niby by to miał kupić, przestań uważać mnie za nierozgarniętego, ja czasem tylko tak wyglądam, ale Kazikowi już pisałem, że kończyłem kilka klas na górce i korytarzy, tam są ludzie z wszystkich opcji, którzy nie chcą PiSu, nie tylko z PO:D
Bo PO podsłuchuje dziennikarzy i w prywatnym procesie to wykorzystuje. To zastępca Bondaryka, Mąka tak zrobił, ale specjalnie napisałem ogólnie czyli PO. Bo to ich metoda na PiS. Były podsłuchy za PiS jakieś poza przestępcami? Nie było. A ogólnie tysiące razy mówiono, ze Pis podsłuchuje.

Ale też akcja była słuszna, teściowej nie musiałem dowodu chować, bo i tak nie lubi PiSu,
Uważasz że takie postępowanie jest moralne? Uniemozliwienie komuś głosowania to jak fałszerstwo, a poza tym to przestępstwo. A namawianie do przestępstwa? Pomyśl o PO szerzej.


Oj, Lila, amnezji przecież nie masz, a SLD? Chciwa nie była?
A PiS to takie szlechetne może i łapki niesplamione?
Ja tam wolę filozofa niż 2x braci K., Gosiewskich, Brudzińskich
SLD była chciwa i po aferach przepadli. To się kroi dla PO. A że lubisz język Palikota i Niesiołowskiego to Twoja sprawa. Ale są jeszcze tacy co nie lubią wulgaryzmów. Jakoś nie słyszałem o aferach w PiS. Wśród szeregowych i na szczeblu samorządu to we wszystkich partiach są przekrętasy, ale na tak wysokich szczeblach jak w PO?

A wykop to PO?
Jeśli tak, to coś jednak im się udało.:D

Wykop to nie PO i gazety i dziennikarze też nie PO. Ale napisano "Brudziński uciekł", a można było napisać "wyszedł" [jak zobaczył, że z chamem przy jednym stole ma usiąść]
Widać różnicę? Zaraz po takim są komentarze "przestraszył się mądrzejszego", "Pis jak zwykle ucieka" i tak dalej. Czasem ważne jak się napisze. Znasz to? Kennedy się ściga z Chruszczowem i wygrał. TAAS pisze: Chruszczow zajął zaszczytne drugie miejsce. Kennedy był przedostatni. Tak więc taki dziennikarz to nie PO, ale pomocnik. Wyborcza to też nie własność PO.

A jeżeli pójdziemy tym tropem--dlaczego RM i N.Dz. uważacie jakby to była własność PiS? Macie klapkę na jednym oku? Zdjąć pojedynczą, lub założyć drugą [dla symetrii myślenia]
Taki sam był rządu PiS i też nikt uczciwy ich nie żałuje; przecież PiS i PO to nic innego jak skompromitowane AWS na czele z Krzaklewski. Kaczyńscy, Tusk, Krzaklewski i cała reszta prawicy to jedna i ta sama ferajna obłudników i karierowiczów wspieranych przez KK. Jak trudno zrozumieć , że są jeszcze zwolennicy tych antypatriotów.
Z AWS pierwsze szczury uciekły na Platformę. Ludzie mówili że na tratwę.:D Ale Kaczyńskiego na "nocnej zmianie" nie było. Kaczyński poparł na mównicy Olszewskiego. Ale Bolek się śpieszył. SLD poparło odwołanie rządu--dla nich lustracja by była najgorsza. To jej brak,umożliwił SLD zawładnięcie mieniem państwowym.
Najbardziej zabawne jest to ze dla Pis-u SLD to wzór cnót wszelakich teraz.
Jestem nie na fali bo SLD mierzi nmnie coraz bardziej.
PiS z SLD nie po drodze. Jakie cnoty widzi PiS w SLD? To opozycja, tylko tyle. A "wilczek" w komisji dobrze działa. Mnie SLD mierzi od dawna. A podaj jakie to niby cnoty PiS tam widzi? Jedyne jakie zobaczyłem to takie, że nie pomogli odrzucić weto, pomimo obietnic PO. Wy nam pomożecie, a my wam....Ale na szczęście tu SLD było ponad handlowe gierki PO.

POLA
25-01-2010, 16:52
o ksywkach jeszcze:
Napisałeś o Tusku tak:
Według mnie, ten pierwszy widzi Polskę tak, jak sienkiewiczowski Bogusław Radziwiłł...
Ale obydwaj nie traktują jej jak Ojczyzny.
Gdybyś nie dodał, że chodzi Ci o wersję Sienkiewiczowskiego Radziwiła...ale dodałeś. Młodym przypomnę, że postać ta w Potopie to zdrajca.
Nie wiem, czy to efekt Twojej ślepej nienawiści do wszystkiego, co się rusza w PO, czy...lepiej tego nie nazywać, wszak siekierkę masz w herbie metrykalnym i nie wypada.
Kim jest ten drugi tajemniczy osobnik? nadal nie wiem.

Jeśli już grzebiesz z takim zacięciem w przodkach, to przyjrzyj się przodkom bliźniaków, dokładnie ich tatusiowi. Wniosków nie radzę wyciągać, bo cóż oni mogą za przeszłość przodków?:D

Co do reszty: nie upieram się, że prywatyzację przygotowano jak należy, ale Twoje argumenty, że nie autostrady, ale koleje?
Koleją wszędzie nie dojedziesz, samochodem - nawet polną dróżką. Powinno być jedno i drugie.
Błędy i to poważne popełniły wszystkie ekipy od '89 i nadal popełniają, i nadal brakuje odważnych, aby porządnie potrząsnąć tym naszym bałaganem, który ciąąągnie się od dawna, a może i dłużej.:D

araad
25-01-2010, 16:54
ponieważ tak się ekscytujecie węglem i kopalniami to drobniutka informacja węgiel kupiony na światowym rynku z dostawą do Gdańska jest tańszy od tego kupionego na Śląsku a i jeszcze mały drobiazg za to bardzo interesujący elektrociepłownie np Siekierki węgiel ten tańszy dojezdza do Siekierek w ustalonym terminie natomiast ten ze Sląska miewa miesięczne opóznienie.Ot taki sobie drobiazg.

wankabor
25-01-2010, 17:10
SLD była chciwa i po aferach przepadli.
Z AWS pierwsze szczury uciekły na Platformę.
Mnie SLD mierzi od dawna..
Wybrałam tylko 3 zdania z Twojego zagmatwanego, mało czytelnego postu i odpowiem na nie. 1. SLD nie była bardziej chciwa niż partie prawicowe wywodzące się z AWS. Sąd udowodnił., że nie było żadnej afery SLD lecz prowokacja GW wobec Rywina. Afery ciężkiej kategorii dopiero posypały się za rządów PiS ( śmierć B.Blidy; afera z odrolnieniem gruntów - prowokacja wobec A.Leppera); afera byłego ministra sportu) Zapomniałeś o nich , czy celowo nie chcesz pamiętać,to temat tabu? A teraz za rządu PO - afera za aferą i aferą pogania. 2) Z AWS pierwsze szczury uciekły do PO, a drugie do PiS. bo to jedna paka. 3) Ciebie SLD mierzi od dawna, a mnie PiS i PO. Reważ.

araad
25-01-2010, 17:14
Wankabor zmień szybko nastawienie do PIS-u bo koalicja SLD z PIS-em to nie fakt wirtualny ale już realny /tvp np/ i musisz polubić pisiorów i wręcz twierdzić bedziesz musiała ze to kryształy.:D

POLA
25-01-2010, 17:19
A że lubisz język Palikota i Niesiołowskiego to Twoja sprawa.
Język filozofa? Co najwyżej ozory...wołowe:D :D
Gombrowicza poczytaj.

Poszukaj gdzieś mojego zachwytu nad Niesiołowskim - życia Ci zabraknie. Kiedyś Małgorzata50 chyba akceptowała specjalistę od robaczków. Ja robaków i owadów wszelkich nie toleruję.;)
Ale napisano "Brudziński uciekł", a można było napisać "wyszedł"...
Można byłoby...niezgodnie z prawdą, a na użytek entuzjastów pisowca. Panisko Brudziński pobrudziłby sobie życiorys może rozmawiając z Palikotem, którego nazywasz chamem?
Obejrzyj sobie nagranie, posłuchaj, jak skomentowała to Monika.
Od wypowiedzi forowiczów na jakimś wykopie czy gdzie indziej wolę fakty, a one są, jakie są, zwiał i już, czym rozbawił gości.

I jeszcze jedna uwaga na marginesie: inteligentny człowiek nawet z chamem potrafi rozmawiać. Brudziński-panisko nie potrafi i nie sugeruję, że nie jest inteligentny, skądże!
A filozof zachowywał się całkiem spokojnie, choć Szczygło tam strzygł uszami i nie tylko. Panowie bardzo kulturalnie sobie gaworzyli.

POLA
25-01-2010, 17:23
zwołuje coś tam coś tam w jakieś świetlicy.:D
Samoobrona rusza do boju, będzie lud zbawiać.:D

Kazimierz
25-01-2010, 18:01
Ja też lubię ksywki, one bardzo dobrze charakteryzują osobnika. Jest więc filozof, wilczek ale jest też wilk. On ma prawdziwe wilcze oczy, ale i zęby pewnie też. Oj! a jaki jest przebiegły, nie można mu ufać. Gdzież ten gajowy, co obezwładniłby wilka.
Która zatem ksywka , Wandziu, by Ci bardziej widziała:
Zamiast LK-lek, oczywiście pacaneum na każdą cholere, czy DT-ddt (dedete)-pescydyt dobry na wszelkie robactwo.Czasami zaszkodzić może ptactwu wodnemu.
Poza tym "wilczki lewicy", to nie to co "lwice i lwy lewicy", a te ostatnio wracają do stada, po stwierdzeniu, że odejście od stada osłabia całe stado, co zrozumiały też, na szczęście "młode lwy".

wankabor
25-01-2010, 18:53
Która zatem ksywka , Wandziu, by Ci bardziej widziała:
Zamiast LK-lek, oczywiście pacaneum na każdą cholere, czy DT-ddt (dedete)-pescydyt dobry na wszelkie robactwo.Czasami zaszkodzić może ptactwu wodnemu.
Poza tym "wilczki lewicy", to nie to co "lwice i lwy lewicy", a te ostatnio wracają do stada, po stwierdzeniu, że odejście od stada osłabia całe stado, co zrozumiały też, na szczęście "młode lwy". Kazimierzu , zadałeś mi dość trudne pytanie. Co tu wybrać? Cholerę i robactwo trzeba bezwzględnie zwalczać w przenośni i dosłownie, Zastanawiam się, co lub kto jest synonimem "cholery" i "robactwa". Nie wybiorę ddt bo jak widzisz, z mojego jabłuszka wychodzi robaczek,a więc jest moim logo. Dla LK nie pasuje mi ksywka "lek" ponieważ jest to skrót od "lekarz" i kojarzy mi się z czynem miłosiernym., a to nie pasuje do tej osoby. Natomiast wilczki są sympatyczną ksywką. Jedna lwica już była, a teraz byłaby pewnie pani z PiS zasiadająca w komisji śledczej. Lew to by się naprawdę przydał, żeby zaprowadził ład i porządek w tym kraju. Dobrze, że lwy wracają do stada, W stadzie łatwiej, bezpieczniej i przyjemniej żyć. Siła jest w stadzie, tym większa im większe stado, a w pojedynkę się ginie. Wilka to się bardzo boję, ma wyłupiaste oczy i wielkie zęby, może nas pożreć. Kto nas obroni jak gajowego nie widać.

araad
25-01-2010, 18:59
Te wyleniałe lwy wracają nie do stada ale do sitwy jak jeszcze niedawno sami określali to stado hmm wg tych powracających w tej sitwie są przecież dupki buce itp osobniki i to nie moje słowa a grubego łysego lwa który teraz ma umysł jak brzytwa bo przeczytał kilka książek

wankabor
25-01-2010, 20:00
Wankabor zmień szybko nastawienie do PIS-u bo koalicja SLD z PIS-em to nie fakt wirtualny ale już realny /tvp np/ i musisz polubić pisiorów i wręcz twierdzić bedziesz musiała ze to kryształy.:D
Moja ideologia jest niezmienna. Byłam, jestem i będę socjaldemokratą i nie ma to absolutnie związku z konkretną partią lewicową, a jest ich kilka. Partii lewicowej, która by mnie odpowiadała nie ma w Polsce, ale jak mówi przysłowie "z braku laku dobry kit." Natomiast każda prawica jest moim nieprzyjacielem.

wankabor
25-01-2010, 20:09
Te wyleniałe lwy wracają nie do stada ale do sitwy jak jeszcze niedawno sami określali to stado hmm wg tych powracających w tej sitwie są przecież dupki buce itp osobniki i to nie moje słowa a grubego łysego lwa który teraz ma umysł jak brzytwa bo przeczytał kilka książek
Przyznam, brzydko postąpił, ale jeszcze brzydziej, a nawet podle postąpił ten co go upił, nagrał, a taśmy przekazał do mediów. Takich fałszywych przyjaciół nazywam - wstrętny zdrajca. Ubolewam, że tych wstrętnych zdrajców jest coraz więcej.

amelia
25-01-2010, 20:27
Co nie zmienia faktu, że gdybyśmy mieli państwowy przemysł wydobywczy i ciężki, (huty, stalownie), stocznie oraz przemysł lekki a także własne koleje, banki i handel, nie trzeba by prywatyzować szpitali i pracy szukać u obcych.


Alez mielismy to wszystko w PRL-u;),
ale cos nie wyszlo?co?

Pamietam ten koniec czerwca 89r. pusciutkie polki

amelia
25-01-2010, 20:32
PZPR to byli zbrodniarze, ale tak nie okradali kraju jak PO



FOZ, Afera "Żelazo" - seniorzy miewaja juz amnezje, ale nie calkiem do konca;)

jip
25-01-2010, 20:34
Poczytaj w ilu postach są błędy gramatyczne. Smyk do podstawówki chodzi, a pisanie źle o PiS jest trendy.
Uważasz że takie postępowanie jest moralne?
A jeżeli pójdziemy tym tropem--dlaczego RM i N.Dz. uważacie jakby to była własność PiS? Macie klapkę na jednym oku? Zdjąć pojedynczą, lub założyć drugą [dla symetrii myślenia]

Ale Cię ruszyło, zaglądnij i przekonasz się, że od połowy stycznia ta akcję popiera 6000 osób, szukaj sobie błędów gramatycznych, ale faktów nie przewalisz, mimo wielkiej antyakcji PiS, mimo PiSowskich zakłócaczy, osób popierających przybywa w tempie no powiedzmy dla PiS nieciekawym, i nie o trendy tu idzie i nie jak piszesz, że dzieciaki tam piszą, takie idiotyzmy wypisuje NDz i popieracze PiS. A uważasz, że zniekształcanie faktów i pisanie nieprawdy jest moralne?

RM i NDz toż to przecież tuby PiSu i nawet nie próbuj wciskac komuś coś innego, bo sam się ośmieszasz takimi stwierdzeniami.
Do popatrzenia jakie fakty, i zobacz kto tam pisz, a może kto popiera, tez tam jestem a podstawówkę dawno skończyłem, mam nawet berecik od ciebie, moherowy, czerwony:
http://www.facebook.com/group.php?v=wall&ref=mf&gid=253864591458#/group.php?v=wall&gid=253864591458

iksigrek
25-01-2010, 20:49
Alez mielismy to wszystko w PRL-u;),
ale cos nie wyszlo?co?

Pamietam ten koniec czerwca 89r. pusciutkie polki

Było podobnie jak na Cubie. Embargo i izolacja Polski przez USA i zachód. Zachodowi się to oplaciło, bo ma tanią siłę roboczą i rynek zbytu Amelio. Za Gierka, Polska stawała się zbyt silna i mogła stanowić zagrożenie dla państw wysoko rozwiniętych. Od Moskwy też się zaczęła uniezalezniać. Walka z komunizmem, stanowiła wspaniały pretekst, by nas skutecznie wykonczyć. No i do tego wpływy polityczne. Układ geopolityczny Europy przy okazji też się zmienił.
Przed 89 były puste półki, a po 89, masę ludzi odebrało sobie życie z powodów ekonomicznych.
Przedtem wciskali na głupoty o przyjaźni dozgonnej z bratnim narodem, a teraz karmią nas idiotyzmami o wolnosci i indywidualnych możliwosciach. Młode pokolenie to chwyta, bo guzik wie. Ale tak juz jest. Ciągłe hasła stawiania na młodych. Na młodych, bo starym głupot wcisnąć już nie mogą.
Jedno tylko się nie zmieniło:
-ludzie u steru. Przemalowani, przebrani, lecz wciąż ci sami.:)

jip
25-01-2010, 20:57
Było podobnie jak na Cubie. Embargo i izolacja Polski przez USA i zachód. Zachodowi się to oplaciło, bo ma tanią siłę roboczą i rynek zbytu Amelio. Za Gierka, Polska stawała się zbyt silna i mogła stanowić zagrożenie dla państw wysoko rozwiniętych. Od Moskwy też się zaczęła uniezalezniać. Walka z komunizmem, stanowiła wspaniały pretekst, by nas skutecznie wykonczyć. No i do tego wpływy polityczne. Układ geopolityczny Europy przy okazji też się zmienił.
Przed 89 były puste półki, a po 89, masę ludzi odebrało sobie życie z powodów ekonomicznych.
Przedtem wciskali na głupoty o przyjaźni dozgonnej z bratnim narodem, a teraz karmią nas idiotyzmami o wolnosci i indywidualnych możliwosciach. Młode pokolenie to chwyta, bo guzik wie. Ale tak juz jest. Ciągłe hasła stawiania na młodych. Na młodych, bo starym głupot wcisnąć już nie mogą.
Jedno tylko się nie zmieniło:
-ludzie u steru. Przemalowani, przebrani, lecz wciąż ci sami.:)
Wiesz takie głupstwa wciskasz, że zasługujesz na żółwika, i tylko dlatego Ci go nie poślę, że mam dzisiaj przewidziany dzień dobroci... albo przy korytku w komitecie siedziałeś, albo.. co pies gadasz?.. nie wygłupiaj się......

iksigrek
25-01-2010, 21:10
FOZ, Afera "Żelazo" - seniorzy miewaja juz amnezje, ale nie calkiem do konca;)

Mozna by sporo na ten temat powiedzieć. Można by dorzucić jeszcze "Art-B" i wiele innych. Ale po co? -niech ludziska zajmuja się głupotami o programach wyborczych, obietnicach. I niech wierzą w te głupoty, co im podaja na tacy. Przynajmniej zdaje im się, że znają się na polityce i dokonuja właściwych wyborów.

iksigrek
25-01-2010, 21:12
Wiesz takie głupstwa wciskasz, że zasługujesz na żółwika, i tylko dlatego Ci go nie poślę, że mam dzisiaj przewidziany dzień dobroci... albo przy korytku w komitecie siedziałeś, albo.. co pies gadasz?.. nie wygłupiaj się......

To ty jesteś komuchem, bo posługujesz się komuchowatym językiem. Gdy brak argumentów, osmieszasz. Kumuch jesteś jak nic.

amelia
25-01-2010, 21:46
Było podobnie jak na Cubie. Embargo i izolacja Polski przez USA i zachód. Zachodowi się to oplaciło, bo ma tanią siłę roboczą i rynek zbytu Amelio. Za Gierka, Polska stawała się zbyt silna i mogła stanowić zagrożenie dla państw wysoko rozwiniętych. Od Moskwy też się zaczęła uniezalezniać. Walka z komunizmem, stanowiła wspaniały pretekst, by nas skutecznie wykonczyć. No i do tego wpływy polityczne. Układ geopolityczny Europy przy okazji też się zmienił.
Przed 89 były puste półki, a po 89, masę ludzi odebrało sobie życie z powodów ekonomicznych.
Przedtem wciskali na głupoty o przyjaźni dozgonnej z bratnim narodem, a teraz karmią nas idiotyzmami o wolnosci i indywidualnych możliwosciach. Młode pokolenie to chwyta, bo guzik wie. Ale tak juz jest. Ciągłe hasła stawiania na młodych. Na młodych, bo starym głupot wcisnąć już nie mogą.
Jedno tylko się nie zmieniło:
-ludzie u steru. Przemalowani, przebrani, lecz wciąż ci sami.:)


oh, iksigrek ja wcale nie jestem mloda, ale ani minionej ani obecnej rzeczywistosci nie odbieram tak jak ja opisujesz.
Zdecydowanie wolalabym byc w wieku jak przed 89r i zyc w dzisiejszych czasach. Wole nawet tu i terez zyc w moim obecnym podeszlym wieki, mimo wszystko.

Kazik
25-01-2010, 21:53
To ty jesteś komuchem, bo posługujesz się komuchowatym językiem. Gdy brak argumentów, osmieszasz. Kumuch jesteś jak nic.
Nie przejmuj się tym. Nim nie ma dyskusji. Jak powiesz o Pis źle to potakuje.Taki jest Jip.
Wiem że XY nie do mnie pisałeś. Ja Cię popieram. A dla Jip- info-- jest analogiczne na FB. Nie ma 5000 wyznawców mających po ok. 12 lat [gramatyka] ale przybędie nas. Ktoś to pięknie opracował. Ile PO zapłaciło?

Jip--szukaj moje wpisy i fotki. Po jakiej stronie? Domyśl się.

FOZ, Afera "Żelazo" - seniorzy miewają już amnezję, ale nie calkiem do konca;)
Jaroszewicz co go zabili? Nic nie ukradli. WSI i koledzy którym przewodził? Nie należy [pisać pamiętnika] gdy żyją jeszcze uczestnicy i ich spadkobiercy. Ciesz się bogactwem i --cicho sza. Takie było mafijne PZPR-Oleksy to ładnie powiedział po alkoholu.

jip
25-01-2010, 21:57
To ty jesteś komuchem, bo posługujesz się komuchowatym językiem. Gdy brak argumentów, osmieszasz. Kumuch jesteś jak nic.
No może masz rację, przeholowałem, ale mówisz tak jakbyś żył w tamtych czasach na innej planecie, a to jak każdego starego zgreda( jakim jestem nie ukrywam) wkurza i wtedy szybciej pisze niż myśli, ale Twoje zadowolenie z tamtego okresu i niezadowolenie z obecnych czasów, z czasów gdzie masz wolność, gdzie możemy tak ze sobą dyskutować, że możesz mówić to co myślisz, gdzie możesz kupić to co chcesz bez kolejek, gdzie na półkach jest coś więcej niż ocet, gdzie masz pod dostatkiem papieru toaletowego, gdzie dzieciaki mogą się uczyć na uczelniach całego świata, gdzie prawie nie ma granic, gdzie...jeszcze Ci wymieniać? no i jak mnie to miało nie wkurzyć, i jak miałem myśleć wolniej..?, ej nie dąsaj się przecież trochę pokłócić się możemy w najgorszym razie spotkamy się i po piwku wypijemy...

Lila
25-01-2010, 21:58
Mozna by sporo na ten temat powiedzieć. Można by dorzucić jeszcze "Art-B" i wiele innych. Ale po co? -niech ludziska zajmuja się głupotami o programach wyborczych, obietnicach. I niech wierzą w te głupoty, co im podaja na tacy. Przynajmniej zdaje im się, że znają się na polityce i dokonuja właściwych wyborów.

Spokojnie.:D
Już nie wierzą. Zdumienie odbiera mowę, ale nie rozum.

jip
25-01-2010, 22:18
[QUOTE=Kazik]. Jak powiesz o Pis źle to potakuje.Taki jest Jip.
A dla Jip- info-- jest analogiczne na FB. Nie ma 5000 wyznawców mających po ok. 12 lat [gramatyka] ale przybędie nas. Ktoś to pięknie opracował. Ile PO zapłaciło?
Jip--szukaj moje wpisy i fotki. Po jakiej stronie? Domyśl się.


Kazik masz rację, nic na to nie poradzę, taki mam charakter, ale i tak Was lubię. Ale znowu się mylisz bo już jest 6021 osób. Ale to nie grupa popierająca PO, nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, nie rżnij głupa, i jak tam zaglądałeś to wiesz, że dzieciaki tam nie są, (a ta gramatyko to żebyś miał o czym pisać), i głupich obraźliwych postów już też nie ma,... zresztą sam widziałeś, a jak nie to zobacz jeszcze raz:
http://www.facebook.com/group.php?gid=253864591458#/group.php?gid=253864591458
O ile o kasę idzie, ja robię za friko, w czynie społecznym, i mam przyjemność z tego...

Kazik
25-01-2010, 22:33
Język filozofa? Co najwyżej ozory...wołowe:D :D

Można byłoby...niezgodnie z prawdą, a na użytek entuzjastów pisowca. Panisko Brudziński pobrudziłby sobie życiorys może rozmawiając z Palikotem, którego nazywasz chamem?
Obejrzyj sobie nagranie, posłuchaj, jak skomentowała to Monika.
I jeszcze jedna uwaga na marginesie: inteligentny człowiek nawet z chamem potrafi rozmawiać. Brudziński-panisko nie potrafi i nie sugeruję, że nie jest inteligentny, skądże!
A filozof zachowywał się całkiem spokojnie, choć Szczygło tam strzygł uszami i nie tylko. Panowie bardzo kulturalnie sobie gaworzyli.
1] Jak jesteś inteligentna i nawet z chamem możesz [jako inteligentna] rozmawiać--to jesteś odporna jak cham powie Tobie :ty stara k**** itd? Trzeba wybaczyć-jak się decydujesz z chamem gaworzyć.

2] Życzę przyjemnej rozmowy z chamami. Oby to nie było w parku. Może mieć jeszcze "cięższy argument" czyli -pięści.
3] Jak Monika skomentowała? Filozof był spokojny. Rzecz niesłychana.:D :D

Filozof jest spokojny. Gdybym Ciebie nazwał chamką [spokojnie] to by była obraza i wszystkie mrówki [kobiece-na seniorku] zaraz by mnie potępiały. Ale gdybym był filozofem z dyplomem z Lublina? A to sama przyjemność dla Ciebie gdyby cham Palikot nazwał Cię chamką. Cham i gbur --nie ważne. To filozof.

Nie jestem [staram się] nie być chamem. Czasem nie ma możliwości-cham nie zrozumie inaczej jak po chamsku.

Lila
25-01-2010, 22:37
Eeee co Wy?
Widać Brudzińskiemu wróble powiedziały, że Palikotowi mają immunitet odbierać.:)

I po co z nim gadać?

POLA
25-01-2010, 22:54
1] Jak jesteś inteligentna i nawet z chamem możesz [jako inteligentna] rozmawiać--to jesteś odporna jak cham powie Tobie :ty stara k**** itd? Trzeba wybaczyć-jak się decydujesz z chamem gaworzyć.

2] Życzę przyjemnej rozmowy z chamami. Oby to nie było w parku. Może mieć jeszcze "cięższy argument" czyli -pięści.
3] Jak Monika skomentowała? Filozof był spokojny. Rzecz niesłychana.

Filozof jest spokojny. Gdybym Ciebie nazwał chamką [spokojnie] to by była obraza i wszystkie mrówki [kobiece-na seniorku] zaraz by mnie potępiały. Ale gdybym był filozofem z dyplomem z Lublina? A to sama przyjemność dla Ciebie gdyby cham Palikot nazwał Cię chamką. Cham i gbur --nie ważne. To filozof.

Nie jestem [staram się] nie być chamem. Czasem nie ma możliwości-cham nie zrozumie inaczej jak po chamsku.
Wolę 100 Palikotów niż 1/100 Kazika, a bierze się to stąd, że z filozofem warto prowadzić spór merytoryczny, z Tobą - wprost przeciwnie, nie da się i już.:D
Nie pokuszę się też o zdefiniowanie stopnia Twojej kultury osobistej i umiejętności polemicznych.:)

A Brudziński - panisko - zwiał, po prostu zwiał.

Lila
25-01-2010, 22:56
Eeee no co Wy???

Nie rańcie mi serca!:):)

O Palikota na dodatek, co za małpki musi beknąć?

POLA
25-01-2010, 23:23
U Monisi wilczek popisywał się swoimi umiejętnościami i przyszedł mi do głowy pomysł następujący: z niego taki Borewicz, świetnie nadawałby się na śledczego w nowej wersji 07 zgłoś się.
Inteligentny, dowcipny, na brak uroku nie może się uskarżać - scenarzyści do dzieła, tematów po '89 u nas dostatek.:D

Ale to nie koniec. Gwiazdorzył on sobie jeszcze u Lisa, u boku prawego z Kempą śledczą, która zakrzyczy nie tylko Lisa i wilczka, ale całą studyjną widownię.
Beatka się odchudza, dlatego w Pędzącym króliku kolacji ze Zbychem zjeść nie chciała, a poza tym - ujawniła kłamstwo Zbycha przed komisją, przed którą zeznał, jakoby z Beatką był na ty.
Otóż to nieprawda, bo ona nie pamięta, skąd, ponadto nie proponuje spoufalania posłom od siebie starszym.

Hmm...a ja myślałam, że to właśnie kobieta proponuje zwłaszcza w sytuacji, kiedy kolega ma 46 lat, a proponująca zaledwie o 2 mniej.:D
Standardy sycowskie widać inne.;)

Rymanowski gościł Sekułę, szeryfa komisji, no i poznaliśmy przyczynę zamknięcia posiedzenia. Otóż zegarki były kiepskie, sekretariat powiedział, że czas przerwy minął, więc szeryf spytał krzesła, czy mają jeszcze jakieś pytania do świadka, a ponieważ krzesła milczące są zwykle, kiedy nikt na nich nie siedzi, więc głosu nie dały, to i zamknął posiedzenie.:D

POLA
25-01-2010, 23:27
O Palikota na dodatek, co za małpki musi beknąć?
Wyrazi żal za grzechy i będzie po sprawie...albo i nie. Immunitet mu odetną.:D
Małpki były czerwone czy bezbarwne, bo jak czerwone - kara musi być surowsza, zdecydowanie.

Kazik
25-01-2010, 23:42
Wolę 100 Palikotów niż 1/100 Kazika, a bierze się to stąd, że z filozofem warto prowadzić spór merytoryczny, z Tobą - wprost przeciwnie, nie da się i już.:D
Nie pokuszę się też o zdefiniowanie stopnia Twojej kultury osobistej i umiejętności polemicznych.:)

A Brudziński - panisko - zwiał, po prostu zwiał. Według mnie wyszedł. Podobno z chamem się trudno rozmawia. "Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem".
Ja to już na seniorku widziałem .To słuszne-ale już nie pamiętam kto to znane powiedzenie pisał. Twojej kultury i jednego z psem -też nie będę definiował, krytykował i tak dalej. To wolny kraj. Z kim chcesz przestawać -to Twój wybór. Ja Tobie nie uciekam.

Mimo wszystko Cię lubię. Z kim można polemizować lepiej. Ale bez sztuczek-pani ładna. O.K.?

POLA
25-01-2010, 23:42
którym czytanie nie sprawia kłopotu, polecam tekst: http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article534207/Czy_byl_przeciek_z_tajnych_sledztw_.html

Nie ma się co dziwić, że śledztwa się ślimaczą, że akta giną.
Oj, wymaga nasza ojczyzna porządnego przewietrzenia.

POLA
25-01-2010, 23:57
Prof. Nałęcz:
Jak słuchałem Chlebowskiego, to miałem wrażenie, że mam przed sobą przepełnionego miłością i rozpaczą męża płaczącego nad grobem żony. Tylko jest jeden szkopuł - żona została zamordowana, a na sztylecie w jej sercu znaleziono odciski męża.
Ładnie? Ładnie i jakim kulturalnym językiem.
Cały wywiad polecam, tuskożercom zwłaszcza (http://wyborcza.pl/1,75478,7489582,Nalecz__Widze_w_komisji_hazardowej _sojusz_PiS_i_SLD.html ), którzy już wszystko wiedzą, przed odsłuchaniem Donalda. Da głos 4 lutego.

POLA
26-01-2010, 00:15
Proste: oni lepiej drążą w poszukiwaniu pestki niż wszscy śledczy razem wzięci. Opozycyjnie oczywiście, bo z PO nie są pestką zainteresowani.:D

Chlebowski czmychnął: miał być u Moniki i Lisa, nie stawił się, dzięki czemu posłuchaliśmy sobie wilczka. I dobrze.

Kazik
26-01-2010, 00:24
Rymanowski gościł Sekułę, szeryfa komisji, no i poznaliśmy przyczynę zamknięcia posiedzenia. Otóż zegarki były kiepskie, sekretariat powiedział, że czas przerwy minął, więc szeryf spytał krzesła, czy mają jeszcze jakieś pytania do świadka, a ponieważ krzesła milczące są zwykle, kiedy nikt na nich nie siedzi, więc głosu nie dały, to i zamknął posiedzenie.:D
Pisałem o tym dwa dni temu Polu. Napisałem że nawet głowy nie odwracał żeby sprawdzić czy puste krzesła coś powiedzą. Krzesła nie odpowiadały. Faceci za kamerami pytań nie mieli. Zwłaszcza--pouczeni przez Sekułę że można im odebrać wejściówki.

Polu-pisałaś mi nie jeden raz o odgrzewanym kotlecie. lub powtarzaniu. Mądre słowa Poli cytowane z moich postów? Cytowane z obrzydzeniem słowo w słowo z mojego postu? No tak--już wiem. PO wszystko oczyści i przyjmie jako swoje. Przyjemnie mi że się zgadzasz.

Nie przejmuj się. To jak Sekuła zakończył posiedzenie--to śmiechu wystarczy dla wszystkich myślących. Ja to pisałem Ty potwierdzasz potwierdzi to zaraz Jip.
Tu jesteśmy po tej samej stronie śmiechu?:D

and1951
26-01-2010, 00:41
Panisko Brudziński pobrudziłby sobie życiorys może rozmawiając z Palikotem, którego nazywasz chamem?...

...I jeszcze jedna uwaga na marginesie: inteligentny człowiek nawet z chamem potrafi rozmawiać. Brudziński-panisko nie potrafi i nie sugeruję, że nie jest inteligentny, skądże!


Sam, Kaziku nazwałeś (w#97) Palikota chamem i Pola, pisząc swój post stwierdza tylko, że Brudziński, (tu, nie zaprzecza jego inteligencji), z nieznanych szerszemu ogółowi powodów, nie potrafi z Palikotem rozmawiać.
Że nazwała to ucieczką - no, a jak inaczej? Veni, vidi i "fugas chrustas".
Nie dotyczyło to Ciebie i Twoja reakcja była, co najmniej nieodpowiednia.
Jeżeli wy przestaniecie dyskutować na przyzwoitym poziomie, to już, za przeproszeniem, "szlag trafi" cały wątek polityczny.
(-) zainteresowany.

Kazik
26-01-2010, 00:48
Proste: oni lepiej drążą w poszukiwaniu pestki niż wszscy śledczy razem wzięci. Opozycyjnie oczywiście, bo z PO nie są pestką zainteresowani.:D

Chlebowski czmychnął: miał być u Moniki i Lisa, nie stawił się, dzięki czemu posłuchaliśmy sobie wilczka. I dobrze.
Jak to "nie stawił się" Uciekł, stchórzył, nie był przydatny i przygotowany [jak zwykle] tak należy pisać.

Dziennikarz zamieni na s**********ł uciekł z korytarza bo się bał. Ale tak o kimś z [PiS] jest modnie mówić. A jak Miro się nie stawi--gardziołko jeszcze nie przećwiczone.

Trudno jest walczyć z chamstwem. Dlatego PO na razie wygrywa.

Kazik
26-01-2010, 01:06
Sam, Kaziku nazwałeś (w#97) Palikota chamem i Pola, pisząc swój post stwierdza tylko, że Brudziński, (tu, nie zaprzecza jego inteligencji), z nieznanych szerszemu ogółowi powodów, nie potrafi z Palikotem rozmawiać.
Że nazwała to ucieczką - no, a jak inacze
Podkolorowanie Kazika to wyżej.

Porozmawiaj z chuliganami w parku gdyby Ci wyrywali torebkę. Możliwe że liczysz na konwersacje? Lepiej nie--bo oprócz torebki możesz stracić jeszcze oko.
Jak ominiesz ten park widząc tam że stali bywalcy są tam--to ominięcie jest tchużliwą ucieczką czy rozsądkiem?

Jak to przemyślisz--to tu napisz. Rozmowa z chamem czy z takim co od razu da w pysk i skopie. Różnica jest. Ale lepiej sie trzymac z daleka od chama i bitnika.

and1951
26-01-2010, 01:27
Jak to przemyślisz--to tu napisz.

Przemyślałem, piszę:
Czy ty, Kaziku naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zbirami z ciemnego parku a wiceprzewodniczącym największego klubu poselskiego w Sejmie RP, doktorem filozofii? Stawiasz między nimi znak równości?
Jak to przemyślisz, napisz.

PS
Bitnik, to nie ten, co bije.

Kazik
26-01-2010, 01:31
Sam, Kaziku nazwałeś (w#97) Palikota chamem i Pola, pisząc swój post stwierdza tylko, że Brudziński, (tu, nie zaprzecza jego inteligencji), z nieznanych szerszemu ogółowi powodów, nie potrafi z Palikotem rozmawiać.

Ale niezawisły sąd w Lublinie już kilka razy pokazał że prezydenta można dowolnie nazywać.
Gdybym na wiecu z Tuskiem krzyknął "Tusk ty idioto" to sądzili by mnie w Lublinie czy w Krakowie? A mógłbym prosić o sąd w Lublinie i tego samego sędziego? Niestety nie. W jednakowej sprawie dwa różne wyroki? Jak myślisz--czy by mnie za to samo są uniewinnił? Czy jakiś znawca języka--byłby biegłym?

and1951
26-01-2010, 01:39
Czy ty, Kaziku naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zbirami z ciemnego parku a wiceprzewodniczącym największego klubu poselskiego w Sejmie RP, doktorem filozofii? Stawiasz między nimi znak równości?


Zacytowałem sam siebie, żeby przypomnieć Ci, o co pytałem.
Jak już sobie to wyjaśnimy,(oczywiście, jeżeli zechcesz to zrobić) to możemy porozmawiać o lubelskich sądach.
Na razie nie widzę związku.

Kazik
26-01-2010, 01:49
Przemyślałem, piszę:
Czy ty, Kaziku naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zbirami z ciemnego parku a wiceprzewodniczącym największego klubu poselskiego w Sejmie RP, doktorem filozofii? Stawiasz między nimi znak równości?
Jak to przemyślisz, napisz.

PS
Bitnik, to nie ten, co bije.
Bitniki to za młodości również muzy. Ale i taki co lubi dać w mordę. Dlaczego--dla samej przyjemności bicia.
Jaka jest różnica miedzy chamem który np. nazwie Cię starą Q**** a jest z parku i pije "jabola". A to samo od inżyniera lub doktora--filozofii?
Czyli obrazisz się jak ktoś Ci powie................. Obrazisz się?Ale jak pokaże dyplom z UL-u i filozof to już Cię nie obraził? Jeden obraża a drugi nie?

Rozumowanie ciekawe.

and1951
26-01-2010, 02:25
Ale napisano "Brudziński uciekł", a można było napisać "wyszedł" [jak zobaczył, że z chamem przy jednym stole ma usiąść]

To nie Brudziński, ani żaden z dziennikarzy tylko Ty zobaczyłeś w Palikocie chama. To w/g Ciebie była przyczyna "wyjścia" B. (bo nie kojarzę, żeby Brudziński tak go nazwał).
Dlatego pytam Ciebie, czy nie widzisz różnicy z menelem z parku?
Jeszcze drobiazg. B. nie wyszedł, bo nie wszedł. Któryś tam Miro chyba nie stawił się. Co ma piernik..., B. się stawił, zobaczył i uciekł (dobrze, oddalił się).
Tu nie chodzi o to, jak to nazwiemy, można używać różnych określeń, ale najlepiej najprościej - przyszedł, zobaczył i zwiał.
Bitniki to za młodości również muzy.
Za czyjej młodości, Twojej, czy muz. One, jako córki Zeusa były młode raczej dawno, a nie sądzę też, żeby za Twojej bitnicy występowali jako muzy. Mógłbyś to "dojaśnić"?

and1951
26-01-2010, 02:48
Myślę Kaziku, że na dziś chyba wystarczy.
Żeby zrelaksować ew. czytelników naszej dyskusji a Tobie dać przykład, że istotny jest fakt, a nie to, jak go nazwiemy mam coś odpowiedniego:
Podróżnika, który powrócił z wieloletniej wyprawy do Afryki spytała pewna lady:
-"Czy to prawda, że jeżeli niesie się zapaloną pochodnię, to lew nic człowiekowi nie zrobi?
-Rzeczywiście, droga pani, ale zależy to...-
-Od rodzaju pochodni?-
-Nie, raczej od tego, jak szybko się ją niesie...-"

Dobranoc.

Kazik
26-01-2010, 03:14
Tylko ja jeden z wielu tysięcy widzę w Palikocie błazna i chana?
Dobranoc.

and1951
26-01-2010, 09:03
Tylko ja jeden z wielu tysięcy widzę w Palikocie błazna i chana?
Dobranoc.

Nie, ale to Ty, a nie tysiące, napisałeś o tym na naszym forum, dlatego też nie z nimi, a z Tobą rozmawiam.
Ty, jako jeden z wielu tysięcy oraz pozostali, nazywajcie filozofa jak chcecie. Nic mi do tego.
Jednak, kiedy przyrównałeś go do bandyty, wyrywającego nocą torebki samotnym kobietom, to wydało mi się cokolwiek przesadzone i o to i tylko o to pytam.

PS
Temat bitników proponuję zostawić. Brniesz niepotrzebnie:
Bitniki to za młodości również muzy. Ale i taki co lubi dać w mordę.
Poczytaj, proszę o Beat Generation.

jip
26-01-2010, 10:17
Kazik jesteś Huraaaa! znalazłem Cię jeden pośród 13 :
http://www.facebook.com/group.php?gid=260607351343&ref=mf
i
A o dyskusji tutaj na tym wątku- wiem, że tylko Ty jeden wiesz, widzisz, myślisz,i ...uważasz Palikota za chama, i sprowadzasz wszystko do tego, że winny jest Tusk i wklejasz ładne bo kolorowe ale głupie obrazki o Tusku, iii... damy pies spokój nie piszemy co jeszcze "i" bo się obrazi, on ma teraz robotę ze swoja grupą na Facebooku

siekierka
26-01-2010, 10:21
Jak najszersza prywatyzacja państwowych przedsiębiorstw, w tym również zakładów sektora energetycznego, pozyskiwanie inwestorów strategicznych, by załatać dziurę budżetową - takie perspektywy dla polskiej gospodarki przedstawili wczorajsi uczestnicy forum "Zmieniamy Polski Przemysł". Pomysł krytykują eksperci warszawskiego Instytutu Sobieskiego, parlamentarzyści PiS oraz naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, zdaniem których prywatyzacja branży strategicznych dla państwa byłaby równoznaczna z utratą bezpieczeństwa.

- W Polsce nie mieliśmy w ubiegłym roku do czynienia z klasycznym kryzysem gospodarczym, ale z osłabieniem rozwoju. Stało się tak w głównej mierze dzięki polskim przedsiębiorcom, którzy utrzymali równowagę finansową (N.Dz.)

Lila
26-01-2010, 10:33
Przemyślałem, piszę:
Czy ty, Kaziku naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy zbirami z ciemnego parku a wiceprzewodniczącym największego klubu poselskiego w Sejmie RP, doktorem filozofii? Stawiasz między nimi znak równości?
Jak to przemyślisz, napisz.

PS
Bitnik, to nie ten, co bije.

Czytam i czytam, i nie widzę aby Kazik pisał że Palikot wyrywa babciom ciemną nocą portmonetki w parku.

Może być doktorem folozofii, ale po jego ''krwi i spermie na twarzy'' może z nim gadać tylko jakiś desperat, chcący zaistnieć.

ps. namnożyło nam się doktorów i magistrów nadmiernie.
Niesłusznie, niesłusznie.

POLA
26-01-2010, 11:52
...ale po jego ''krwi i spermie na twarzy'' może z nim gadać tylko jakiś desperat, chcący zaistnieć.
ps. namnożyło nam się doktorów i magistrów nadmiernie.
Niesłusznie, niesłusznie.
Nie jestem desperatem ani nie chcę zaistnieć, a pogadać z filozofem się da i wcale nie o krwi, spermie, penisach itp., ale o całkiem innych sprawach.
Pewne słowne czy zmaterializowane gadżety trafiają jedynie do tych, do których normalny język, powszechnie uznany za salonowy - nie trafia.
Casus obecny prezydent: też musiał użyć mocnych słów, aby nachalny pan się odczepił.:D

Do magistrów, doktorów "zrehabilitowanych":) lub nie, dorzuce profesorów, zarówno tych samozwańczych, że tak powiem jak i z nadania.;)

POLA
26-01-2010, 12:13
Drzewiecki dostarczył zwolnienie...lekarskie, a jakże, do 31 stycznia.
Nie będzie się spowiadał w czwartek.

Wilczek, przed kamerami, odpowiednio to skomentował: nie podważał rzetelności opinii lekarza, który się na zwolnieniu podpisał, nie wypadało, w końcu nie może powiedzieć, że to powszechna praktyka - zwolnienie jako lekarstwo na unikanie czegoś tam.
Powiedział tylko tak: paluszek i główka to komisyjna wymówka. Jakoś tak było, może to media powtórzą, sens na pewno taki.

Ciąg dalszy:
ludzie Mira to usłyszeli, więc postanowili za wszelką cenę, wbrew zwolnieniu, wypchnąć chorego przed komisję, a co tam, dla ratowania nagryzionej mocno reputacji PO.

News nr2:
Miro jednak jutro wystąpi.:)
Czy będzie trzeci news...nie wiadomo, ale przewiduję taki oto scenariusz czwartku: Miro przychodzi, obolały cały i chory, powie coś tam w swobodnej wypowiedzi, a potem zasłabnie, jak Kropiwnicki, i dalszej spowiedzi nie będzie.

Myślę nad scenariuszem do nowej wersji 07 zgłoś się o podłożu jak najbardziej politycznym.:D

POLA
26-01-2010, 12:23
Szef, w związku z moimi niecnymi zamiarami dorobienia sobie czegoś na boku jakimś scenariuszem, odpytał mnie na okoliczność pewnych wydarzeń sprzed kilku miesięcy, z datami, godzinami, uczestnikami, lokalizacją siedzeń na siedzeniach.
Nie zdałam.:mad: Billingi w archiwum, kapownik też, ale i tak w nim nie ma, kto po kim i przed kim coś gadał.

Wniosek: teraz będę wszystko notować, bo zestaw "małego michnika" okazuje się czasem niewystarczający.:D

Lila
26-01-2010, 12:24
Ja sądzę iż Miro będzie tylko kiwał głową na tak, lub na nie., bo przecież dźwięk jakikolwiek z tak obolałego gardła nie wyjdzie.

A jak będzie coś nie tak, to zawsze można powiedzieć,
że Mirowi się Bułgaria przypomniała, i kiwnął odwrotnie.

and1951
26-01-2010, 12:30
1] Jak jesteś inteligentna i nawet z chamem możesz [jako inteligentna] rozmawiać--to jesteś odporna jak cham powie Tobie :ty stara k**** itd? Trzeba wybaczyć-jak się decydujesz z chamem gaworzyć.

2] Życzę przyjemnej rozmowy z chamami. Oby to nie było w parku. Może mieć jeszcze "cięższy argument" czyli -pięści.
3] Jak Monika skomentowała? Filozof był spokojny. Rzecz niesłychana.:D :D

Filozof jest spokojny. Gdybym Ciebie nazwał chamką [spokojnie] to by była obraza i wszystkie mrówki [kobiece-na seniorku] zaraz by mnie potępiały. Ale gdybym był filozofem z dyplomem z Lublina? A to sama przyjemność dla Ciebie gdyby cham Palikot nazwał Cię chamką. Cham i gbur --nie ważne. To filozof.

Nie jestem [staram się] nie być chamem. Czasem nie ma możliwości-cham nie zrozumie inaczej jak po chamsku.


Mam już dosyć tej dyskusji z Kazikiem, ale Tobie, Lilu odpowiem. W cytowanym poście Kazik wyjaśnia Poli, dlaczego Brudziński nie rozmawiał z filozofem i uświadamiał ją, do czego różne chamy są zdolne. Wyjaśniał to w dosyć kontrowersyjny sposób.
Przyznał też, że choć się stara, w dyskusji (z nami?), to czasem nie ma możliwości, musi, bo inaczej "cham nie zrozumie".
Wyglądało to na skierowane do Poli, ale też do innych, którzy ośmielą się nim nie zgadzać.
Było, minęło, co miałem powiedzieć - powiedziałem, dla mnie sprawa zakończona.

POLA
26-01-2010, 13:16
Twoje widzimisię bardzo mnie rozbawiło i nie będę dywagować nad przyczyną usunięcia tego, co napisałeś, a potem wymazałeś, skutecznie.:D
Natomiast żółwików ani innych paskud fruwających czy pełzających proszę mi nie podsyłać.:)

POLA
26-01-2010, 13:30
Ja sądzę iż Miro będzie tylko kiwał głową na tak, lub na nie., bo przecież dźwięk jakikolwiek z tak obolałego gardła nie wyjdzie.
A jak będzie coś nie tak, to zawsze można powiedzieć,
że Mirowi się Bułgaria przypomniała, i kiwnął odwrotnie.
Ale przyznaj, że moja wersja jest lepsza:) o charakterze spektakularnym niejako.
I jakie uczucia współczucia wśród ludu niektórego wzbudzi.:D

Z Mirem i zwolnieniem jest jeszcze i taki kłopot, że niektórzy posłowie, niekoniecznie z PO, mają wątpliwości, czy on jednak w czasie zwolnienia powinien być słownie śledzony, no bo jeśli mój scenariusz się sprawdzi, kto zapłaci za znęcanie się nad świadkiem i ewentualne przyczynienie się do pogorszenia stanu zdrowia? No kto? cała komisja, jej część, a może społeczeństwo całe? Pewno my, bo jak odszkodowanie - to i tak z naszej kieszeni. Albo kasy, zależy gdzie kto i co trzyma.:D

Jeśli na zwolnieniu nie ma: chory musi leżeć, to Miro może, na własną odpowiedzialność.
Hmm...ale on i tak już leży.:D

jip
26-01-2010, 13:30
Twoje widzimisię bardzo mnie rozbawiło i nie będę dywagować nad przyczyną usunięcia tego, co napisałeś, a potem wymazałeś, skutecznie.:D
Natomiast żółwików ani innych paskud fruwających czy pełzających proszę mi nie podsyłać.:)
No właśnie dlatego

POLA
26-01-2010, 13:35
daj sobie spokój, Kazik z gatunku niereformowalnych raczej i odpornych na argumenty, z którymi mu nie po drodze, które mu nie pasują do przez siebie założonej tezy. PiSowcy tak mają i już.:D

POLA
26-01-2010, 13:56
dedykuję tym, którym się wydaje, że głosujący na PO dali się nabrać na jakieś przedwyborcze opowiastki.
Cała działalność PiS wygląda jak taka strategiczna gra planszowa o budowaniu swojej władzy. Zasadą jest szukanie przeciwnika. Ich władza budowała się przecież na tym, żeby znaleźć tego gorszego, brzydszego, tych pseudointelektualistów, tych jakichś tam artystów, jakichś tam lekarzy. <Co tam, lekarzu, masz w garażu?> - że zacytuję Dorna.
Artysta o J.K.: przypomina, jak prezesa PiS nazywano "genialnym strategiem".
Czy genialnym jest ten, komu udało się podzielić kraj tak wyraźnie, że doprowadził wręcz do nienawiści środowiskowej, na przykład środowiska dziennikarzy? I w konsekwencji doprowadza do upadku własnego rządu, który się zamknął w swoim żelaznym elektoracie, otoczony potakiwaczami? Dla mnie to był koleś, który po prostu walił mnie i wszystkich moich znajomych poniżej krocza.
Hmm...czyli gdzie, w kolana może?:D

Lila
26-01-2010, 15:15
daj sobie spokój, Kazik z gatunku niereformowalnych raczej i odpornych na argumenty, z którymi mu nie po drodze, które mu nie pasują do przez siebie założonej tezy. PiSowcy tak mają i już.:D

PO natomiast to partia niesłychanie otwarta.:D
Szczególnie na propozycje .....biznesowe.:D
Oj, żadna odporność, żadna. Toteż teraz kwiczy.

zen
26-01-2010, 15:18
Zabrzmi to naiwnie, ale czasami sobie myślę a gdyby tak rzeczywiście Drzewiecki naprawdę miał chore gardło, gdyby nie mógł mówić ? Wszyscy zgodnie orzekli, że wykręca się na wszelkie możliwe sposoby. Może i tak a może.....Czasami to co niemożliwe staje się możłiwe.

and1951
26-01-2010, 15:23
PO natomiast to partia niesłychanie otwarta.:D
Szczególnie na propozycje .....biznesowe.:D


Tylko, że PIS o tym nie wie. Lipiński poszedł z propozycją biznesową do Samoobrony, pamiętasz? :D

Lila
26-01-2010, 15:29
Tylko, że PIS o tym nie wie. Lipiński poszedł z propozycją biznesową do Samoobrony, pamiętasz? :D


No właśnie.
Nie do PiS.:D

Lila
26-01-2010, 15:36
Internauci idą na wojnę z Tuskiem. :D

Bo internauci zaczęli prawdziwą wojnę z Donaldem Tuskiem. Na popularnym portalu społecznościowym Facebook założyli specjalny profil: „Niech rząd odczepi się od Internetu”. Od 19 stycznia zapisało się do niego ponad 3900 użytkowników, którzy ostro krytykują premiera.

Z kolei internetową akcję „Podziękuj premierowi” poparło do wczoraj ponad 2200 osób. Jej twórcy kpią z Donalda Tuska: „Dziękujemy, że zdecydował się Pan na ten krok, strony internetowe powinny zostać oddane pod kontrolę odpowiednich urzędników, tak by wszystkim żyło się lepiej”.

Rekordy popularności święci też umieszczona w serwisie YouTube piosenka „Niecenzuralna” dedykowana Donaldowi Tuskowi. „Dziękujemy ci, dobry panie, że nam zakładasz jak psom kaganiec” – śpiewa Martin Lechowicz. W ciągu czterech dni teledysk obejrzało ponad 13 tys. osób.

Czy bunt internautów, dotąd w większości sympatyzujących z PO, odbije się niekorzystnie na wynikach poparcia dla partii Tuska?

rp.pl

Ano, Facebook.:D
Trzymał Kozak Tatarzyna, a Tatarzyn za łeb trzyma.

Dla jasności :chodzi o rządowy projekt ustawy antyhazardowej.
Teraz PO chce być bardziej papieskie, niż papież.:)

jip
26-01-2010, 15:38
Ale z PiS:D A z internetem też jestem za niewpieprzaniem się, myślę, że coś takiego poskutkuje, bo to dobre......

and1951
26-01-2010, 15:45
No właśnie.
Nie do PiS.:D

To PIS miał iść do PIS-u?

Dla jasności :chodzi o rządowy projekt ustawy antyhazardowej.
Teraz PO chce być bardziej papieskie, niż papież.

i to się może skończyć b. nieprzyjemnie dla PO

Kazik
26-01-2010, 16:11
Tylko, że PIS o tym nie wie. Lipiński poszedł z propozycją biznesową do Samoobrony, pamiętasz? :D
A ja widziałem, że Beger po przygotowaniu sprzętu nagrywającego, zaprosiła Lipińskiego do swojego pokoju i chciała zostać ministrem. Ale nie została.

Kazik
26-01-2010, 16:27
A uważasz, że zniekształcanie faktów i pisanie nieprawdy jest moralne?

Właśnie tak w #111 spreparowałeś cytat, że wygląda jakbym za niemoralne uważał to pisanie na facebooku. To teraz sam sobie odpowiedz.
A ja nie moralne nazwałem "schowaj babci dowód".
Ładnie przekręciłeś. Mam robić tak samo?

Kiedyś Tobie dzieci będą chować dowód.

jip
26-01-2010, 17:06
Właśnie tak w #111 spreparowałeś cytat, że wygląda jakbym za niemoralne uważał to pisanie na facebooku. To teraz sam sobie odpowiedz.
A ja nie moralne nazwałem "schowaj babci dowód".
Ładnie przekręciłeś. Mam robić tak samo?

Kiedyś Tobie dzieci będą chować dowód.
Człowieku wyluzuj, z wszystkiego cuda zrobisz, napisałem, że piszesz nieprawdę i to uznałem za niemoralne, a nie że piszesz na facebooku, ale Ty z proste potrafisz tak zawinąć, że.. pies co on z prostego potrafi zawinąć? ... masz rację obrazek, że Tusk czemuś winien, chociaż Tusk nas niewiele w tym przypadku interesuje.....dobra Kazik myśl jak umiesz myśleć, ja też pomyślę po swojemu, Pola zakazała mi żółwika używać więc nie użyjemy...

siekierka
26-01-2010, 17:13
Uruchomiwszy aferę hazardową, Partia Obłudników wykopała sobie grób.


Jej polecznicy wpisujący się na fecebooku, to prominenci partyjni

jip
26-01-2010, 17:18
Uruchomiwszy aferę hazardową, Partia Obłudników wykopała sobie grób.


Jej polecznicy wpisujący się na fecebooku, to prominenci partyjni
Janusz, bo Cię przestanę lubić, nie masz tam gdzieś wnuczka pod bokiem, namówię go, żeby Ci dowód przed wyborami schował... Tak uczciwie, napisz, kto takie idiotyzmy Ci każe pisać, nie możesz sam popatrzeć i wywnioskować, kto tam jest, tylko słuchasz idiotycznych podpowiedzi?

Kazik
26-01-2010, 17:32
Wybrałam tylko 3 zdania z Twojego zagmatwanego, mało czytelnego postu i odpowiem na nie. 1. SLD nie była bardziej chciwa niż partie prawicowe wywodzące się z AWS. Sąd udowodnił., że nie było żadnej afery SLD lecz prowokacja GW wobec Rywina. Afery ciężkiej kategorii dopiero posypały się za rządów PiS ( śmierć B.Blidy; afera z odrolnieniem gruntów - prowokacja wobec A.Leppera); afera byłego ministra sportu) Zapomniałeś o nich , czy celowo nie chcesz pamiętać,to temat tabu? A teraz za rządu PO - afera za aferą i aferą pogania. 2) Z AWS pierwsze szczury uciekły do PO, a drugie do PiS. bo to jedna paka. 3) Ciebie SLD mierzi od dawna, a mnie PiS i PO. Reważ.
No to poczytamy Twój zagmatwaniec. Na dodatek błędny-co udowodnię.

1] Nie było afery, to za co Rywin siedzi? Za dowcipy, czy "niefrasobliwe słowa" jak teraz o swoich słowach Chlebowski mówi? Grupy trzymającej władzę też nie było? Jakubowska nie wykreśliła z dokumentu ustawy "i czasopisma"?

2] Śmierć Blidy to afera biznesowa? Aferę ogłosiło SLD i wałkują do dzisiaj. Tysiąc za posiedzenie podobno każdy dostaje.
Zastrzeliła się za niewinność? Zamiast nachodzić kogoś w domu, to zaproszenie do prokuratury mieli przysłać?

No to dlaczego Piskorskiemu nie wysłano, lecz przyszli bez uprzedzenia i zrobili rewizję? To pod nowymi szefami w ABW, CBA i Min. Sprawiedliwości OBECNEJ partii-takie coś jest właściwe? Nie uprzedza się nikogo o rewizji--bo to już by nie miało sensu. A Blidę powinni uprzedzić?

Ale widać, że teraz rewizja znienadzka jest O.K., a za PiS była "be". Piskorski powinien się był zastrzelić. Bo tylko niewinni strzelają do siebie.:D

3] Nie ma afery z odrolnieniem? Jest, ale nie powinna być jako afera Kamińskiego, lecz ludzi z Samoobrony. To PO tak manipuluje. Bo Samoobrony już nie ma a PiS to przeciwnik. Ryba łapówkę wziął i 4 lata dostał. Odwołuje się teraz. Jego kolegę uniewinniono. Lepper się urwał z wędki--bo został uprzedzony. Lepper minister osobiście nadzorował tą sprawę odrolnienia, a w MiN. Rol. jest rocznie takich setki. Pilnował sprawy, bo miał być z tego zysk.

4] Afera Lipińskiego. Jak widzisz jest na wolności [zeznawał na kom. haz.] CBA jednak przyskrzyniło dwóch. Łapówkę mieli podzielić właśnie z min. sportu.Tak oni twierdzą, czyli słowo przestępców. Bo im łapówkę wyciągnięto ukrytą w kole zapasowym w bagażniku. Sfilmowano pakowanie w bagażnik. Nie można było czekać aż kasa zmieni miejsce i się już nie udowodni. A jaszcze jedno. Kamiński szukał przekrętasów również w PiS. Bo Lipiński był w rządzie PiS-u. Czy zauważasz to? Bo PO twierdzi że tylko szukał łapówkarzy w PO.

Tak więc sąd nie miał dowodów na winę Min. Sportu.

5] Jak poczytasz [uważniej] mój post, to ja napisałem, że z AWS pierwsze uciekło PO. Jak ktoś jest pierwszy, to musi być ktoś drugi. Gdyby PO było jedyne to nie dodawałbym liczebnika. Tak więc tu żadnego "odkrycia" nie zrobiłaś.

6] Mierzi mnie PO i SLD. W tej kolejności.

jip
26-01-2010, 18:29
No to poczytamy Twój zagmatwaniec. Na dodatek błędny-co udowodnię.

[.
Łooo matko, nie mogłeś bardzie poplątać? a chociaż pokolorować, weselej by było, takie bardziej kolorowe...
W Poznaniu prezes spotkał się ze swoimi zwolennikami , ale tak trochę było ich niezbyt wiele, podobno to anomalia:
http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/299536,polityka-prezes-pis-male-poparcie-to-anomalia,id,t.html?kategoria=687

POLA
26-01-2010, 18:37
nasiadówka komisji się skończyła, wnioskami, dyskusją-pyskówką, jednym słowem całkiem widowiskowo było, nie powiem. Lista przesłuchań się wydłuża.
Duet: Beatka i Zbigniew prokurator najaktywniejsi.
Jakubiak nie będzie odsłuchiwana, a billingi muszą okazać: Kapica, Bębenek, Szejnfeld, Rosół - do wglądu z powiązaniami z Chlebowskim, Drzewieckim, Sobiesiakiem itd.
Kapicy dodatkowo do dysku się zajrzy, komputerowego, twardego, oczywiście, w którym mogą być ciekawe materiały.:D

Mamy przerwę...do czwartku?:)

amelia
26-01-2010, 18:53
Rano sluchalam w tok fm Arlukowicza.
Dowodzil, ze wlasciwie afera hazardowa to mniejszy problem.
Prawdziwy problem, to przeciek.
I w zasadzie to nie ma dowodu, ze to Premier, chociaz wiele wskazuje.....

wankabor
26-01-2010, 19:19
No to poczytamy Twój zagmatwaniec. Na dodatek błędny-co udowodnię.
.
Nie będę z Tobą kontynuować dyskusji na ten temat, ponieważ uważam, że byłaby całkowicie "bezpłodna" czyli beznadziejna.

Kazik
26-01-2010, 20:52
To cytat z postu #100 wankabor.Wybrałam tylko 3 zdania z Twojego zagmatwanego, mało czytelnego postu i odpowiem na nie.
Tak zaczynasz swoją "preambułę" zaczynając odpowiedź na mój post. Wobec tego odpisałem specjalnie tak samo.No to poczytamy Twój zagmatwaniec. Na dodatek błędny-co udowodnię.

No to w poście #172 cytujesz jedynie to zdanie. Ma to świadczyć, że niegrzecznie post zaczynam. To miał być mój sprawdzian i się udał. Ty rzeczywiście takie samo zdanie pisząc kogoś uważasz za "grzeczne", a jak się zrobi kopię i wstawi go postu pisanego do Ciebie to już grzeczne nie jest?
No to przemyśl to. To z Twojej strony mentalność Kalego.Ty to wstawiłaś w #172, a wcześniej to pojedyncze zdanie wypunktował Jip w #169. Tego samego w Twoim poście jednak nie zauważył. A powinien, chyba że ma klapkę na jednym oku.

Z Tobą jest znacznie gorzej, bo sama coś napiszesz a "pocztą odwrotną " to samo już Ci się nie podoba.

No to wtedy dajesz tak:
Nie będę z Tobą kontynuować dyskusji na ten temat, ponieważ uważam, że byłaby całkowicie "bezpłodna" czyli beznadziejna.
Też tak uważam dyskusję z Tobą. A wolno mi chociaż tak samo uważać? Skoro Twoje grzeczne, to może moją zgodność też "wyjątkowo" potraktujesz tak samo. Nie muszę już pisać "beznadziejna" i "bezpłodna". Po prostu też tak uważam jak w cytacie--ale mając na myśli oczywiście moje pisanie do Ciebie.

Kazik
26-01-2010, 22:52
Internauci idą na wojnę z Tuskiem. :D

[I][B]Bo internauci zaczęli prawdziwą wojnę z Donaldem Tuskiem. Na popularnym portalu społecznościowym Facebook założyli specjalny profil: „Niech rząd odczepi się od Internetu”. Od 19 stycznia zapisało się do niego ponad 3900 użytkowników, którzy ostro krytykują premiera.

Z kolei internetową akcję „Podziękuj premierowi” poparło do wczoraj ponad 2200 osób. Jej twórcy kpią z Donalda Tuska: „Dziękujemy, że zdecydował się Pan na ten krok, strony internetowe powinny zostać oddane pod kontrolę odpowiednich urzędników, tak by wszystkim żyło się lepiej”.

Rekordy popularności święci też umieszczona w serwisie YouTube piosenka „Niecenzuralna” dedykowana Donaldowi Tuskowi. „Dziękujemy ci, dobry panie, że nam zakładasz jak psom kaganiec” – śpiewa Martin Lechowicz. W ciągu czterech dni teledysk obejrzało ponad 13 tys. osób.

Dla jasności :chodzi o rządowy projekt ustawy antyhazardowej.
Teraz PO chce być bardziej papieskie, niż papież.:)
No to Tusk będzie mieć problem. Na dodatek to nie z normami UE. Każdy proces byśmy przegrali. To zawiera ustawa hazardowa. Musieli zmieścić dwa w jednym? Grecy musieli zrobić poprawki w swojej antyhazardowej, ale karę nałożoną przez UE płacą do dziś.
W związku z uchwaleniem przez parlament ustawy hazardowej Polsce grożą ogromne kary finansowe nałożone przez Komisję Europejską

Sprawą zajęła się najpierw Komisja a później do Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Na mocy jego wyroku Grecja otrzymała karę w wysokości prawie 32 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy. „Kara została nałożona w czerwcu 2009 i wciąż jest przez Grecję płacona” – mówi w przytoczonej przez wprost.pl wypowiedzi Vassilis Akritidis, szef biura antydumpingowego w międzynarodowej kancelarii Hammonds, który reprezentował grecką branżę jednorękich bandytów przed Komisją Europejską i Trybunałem.


Polska zapłaci karę za hazardowego bubla?
Grecy do dzisiaj płacą nałożoną na nich karę, czyli 31,799 EUR za każdy dzień zwłoki w poprawieniu wadliwej ustawy. Według artykułu "Wprost" to samo może czekać Polskę. Co ciekawe jak informuje "Wprost" brak notyfikacji ze strony Polskiej nie wynikał z nieznajomości przepisów, ale ze zwykłego zlekceważenia swoich obowiązków przez Ministerstwo Finansów.
http://www.pokertexas.pl/poker-news/ustawa-hazardowa-komisja-europejska-kara

Produkcja ustaw-bubli, to w tym rządzie normalka. Liczyli że UE u nas nie zauważy tego co zauważono u Greków? Czysta nonszalancja. Potem się dziwią jak coś jest zawetowane. Kiedy ten rząd przestanie Polsce szkodzić? Mamy tak dużo kasy, że stać nas na płacenie kar? Ustawa obowiązuje od stycznia. Jakoś nie słychać, aby uchwalono poprawiony bubel.

Czy zapłacimy po 31 tys i 799 € DZIENNIE jak Grecy? Czyli tylko za styczeń to będzie 4 miliony i 30 tys zetów [około-bo kurs się zmienia] Bogaty kraj -stać nas:rolleyes: A może to przeliczyć na dożywianie dzieci? Albo na aparaturę szpitalną? To 10% uzbierane przez Owsiaka. Może jak Tusk nie będzie wspominał, że rura uniemożliwi nam budowę gazoportu-to Merkel i Sarkozy pokleją go w plecy i "Good boy. Don't worry. Keep smiling" to może nie będzie kary.
================================================== =========================
Teraz o internecie.
To zgodne z normami w Iranie, Chinach, Korei Płn., Wietnam, Egipt i u Fidela. Mamy do tych demokracji dołączyć?
http://webfan.pl/rzad-cenzuruje-internet.html to o internetowych planach obecnego rządu. Nie dziwne więc wrzenie wśród internautów. Tusk planuje "zamordyzm"? Ale w PRL już był. Powrót do przeszłości? Nie, to nie tytuł filmu Oliviera Stone, to dni dzisiejsze obecnego rządu.

Lila
26-01-2010, 22:57
Finał tej rozmowy jest jeszcze lepszy, kiedy Beatka, samozwańczy prawnik,

A dlaczego samozwańczy?
Dyplom kupiła na bazarze?

BarbaraK
26-01-2010, 22:59
Nie wiele zabieram głos,ale lubię czytać ten polityczny wątek,chociaż coraz mniej.A to tylko dlatego,że coraz mniej z niego rozumiem/głupia baba ze mnie/.Kilka tu # jest tak zagmatwanych ,ze należy wracać przynajmniej o jakieś 20 do tylu,aby zrozumieć kto co chcial powiedzieć.Czyż nie łatwiej odnosić się do tematu,aniżeli do sympatii politycznej seniorów?Kazdy ma swoją i pewnie jesteśmy w tym wieku,że tak szybko już nie zminiamy.

POLA
26-01-2010, 23:05
Zawieruszyłam się i nie przesłuchałam;) Olechowskiego.
Czy ktoś wie, co mówił?

BarbaraK
26-01-2010, 23:05
Może byście wypowiedzieli się na temat świńskiej grypy,po ostatnich doniesieniach,że nie powinna być ogłoszona pandemia.RPO powinien zalożyć koszulę pokutną za zgłoszenie sprawy do prokuratury.Ciekawe ,czy teraz wogóle się odezwie.Wychodzi na to ,że Kopacz miała rację,co prawda opozycja przebąkuje,iż to dlatego ,bo w budżecie nie było pieniędzy.Jak u nas często,tak żle i tak niedobrze.

Lila
26-01-2010, 23:09
Może byście wypowiedzieli się na temat świńskiej grypy,po ostatnich doniesieniach,że nie powinna być ogłoszona pandemia.RPO powinien zalożyć koszulę pokutną za zgłoszenie sprawy do prokuratury.Ciekawe ,czy teraz wogóle się odezwie.Wychodzi na to ,że Kopacz miała rację,co prawda opozycja przebąkuje,iż to dlatego ,bo w budżecie nie było pieniędzy.Jak u nas często,tak żle i tak niedobrze.

RPO wystąpił do sądu o odszkodowanie od Skarbu Państwa,
ponieważ zachorował, a Państwo mu nie umożliwiło nabycie szczepionki.

POLA
26-01-2010, 23:09
A dlaczego samozwańczy?
Dyplom kupiła na bazarze?
Ona nie jest prawnikiem.

POLA
26-01-2010, 23:17
...opozycja przebąkuje,iż to dlatego ,bo w budżecie nie było pieniędzy.Jak u nas często,tak żle i tak niedobrze.
No przecież jakoś muszą się bronić i usprawiedliwić swój wcześniejszy wrzask.
Gdyby Kopacz zakupiła, byłby krzyk, że wyrzuciła pieniądze w błoto.
Jak się nie odwrócisz - plecy z tyłu, zwłaszcza że platformerskie są to plecy.:D

A Kochanowskiemu zdrowia życzę...wszelkiego.;)

Kazik
26-01-2010, 23:31
No przecież jakoś muszą się bronić i usprawiedliwić swój wcześniejszy wrzask.
Gdyby Kopacz zakupiła, byłby krzyk, że wyrzuciła pieniądze w błoto.
Jak się nie odwrócisz - plecy z tyłu, zwłaszcza że platformerskie są to plecy.:D

A Kochanowskiemu zdrowia życzę...wszelkiego.;)
Udało się jej jak kurze ziarno. Ale Haiti nie zakupiło szczepionki, Bangladesz również i wiele innych ubogich krajów. Trudno wyrzucić pieniądze w błoto jak się ich nie posiada. To by wymagało przesunięć kasy-czyli gdzieś uciąć aby mieć. A już niema komu. Chyba emerytom-bo my nie pójdziemy palić opony pod kancelarią. No i termin ewentualnego dostarczenia był na odległe lata. Bo nie śpieszyliśmy się. Należy jej pogratulować szczęścia.

BarbaraK
26-01-2010, 23:50
Udało się jej jak kurze ziarno. Ale Haiti nie zakupiło szczepionki, Bangladesz również i wiele innych ubogich krajów. Trudno wyrzucić pieniądze w błoto jak się ich nie posiada. To by wymagało przesunięć kasy-czyli gdzieś uciąć aby mieć. A już niema komu. Chyba emerytom-bo my nie pójdziemy palić opony pod kancelarią. No i termin ewentualnego dostarczenia był na odległe lata. Bo nie śpieszyliśmy się. Należy jej pogratulować szczęścia.
Nie przesadzaj z tym szczęściem,jest lekarzem,pewnie ma większe rozeznanie jeżeli chodzi o koncerny farmaceutyczne niż przeciętny Polak.Pola ma tu rację,że nawet słuszna decyzja jest żle potraktowana.A jako rasowy Polak ,zwolennik PiSu,powinineś się również cieszyć,że kasa państwowa nie ucierpiała, bo ja się akurat z tego cieszę.Z każdej dobrej decyzji rządu ,będę się cieszyła niezależnie od opcji politycznej z której wywodzi się rząd.

and1951
26-01-2010, 23:55
A ja widziałem, że Beger po przygotowaniu sprzętu nagrywającego, zaprosiła Lipińskiego do swojego pokoju i chciała zostać ministrem. Ale nie została.

Sama mi Polu mówiłaś, że Kazika się nie przekona, on i tak zobaczy to, co chce.
R.Beger zahipnotyzowała biednego Lipińskiego, na ładne ( z czymś tam) oczy, zaciągnęła do swojego pokoju i za pomocą podstępnych sztuk zmusiła biednego działacza PIS do zaproponowania jej i kilku innym posłom Samoobrony przejście do klubu PIS, proponując za to jakieś profity.
Teraz dostrzegł szczęście p.Kopacz a nie pamięta jej rozsądnych argumentów, dlaczego tych szczepionek nie kupuje.

POLA
26-01-2010, 23:57
Bardzo interesujący wywiad z człowiekiem, który rozczarował się i do PO, i do PiSu. Smutne to, ale prawdziwe, więc warto. Facet szuka swojego miejsca.
Tak to wygląda na dole, a dołów w Polsce więcej niż gór.;)
Język się brutalizował. Nie byłem tym zachwycony, ale rozumiałem okoliczności. Ubodło mnie jednak, jak Kaczyński ogłosił w stoczni, że my stoimy tu, gdzie kiedyś "Solidarność", a reszta - tam gdzie ZOMO.

A już naprawdę mnie zabolało, gdy usłyszałem, że Polacy dzielą się na akowców i nieakowców. Mój dziadek, Ślązak, został wcielony do Wehrmachtu i walczył na froncie wschodnim. Drugi dziadek był w AK. No więc kim ja jestem? Polakiem lepszym czy gorszym? Jako członek PiS pewnie dostałbym od Kaczyńskiego stosowny certyfikat. A może jednak nie, bo tylko ci z Żoliborza się kwalifikują?

Kaczyński świadomie wywołał ostry konflikt polityczny, ale sprawy poszły znacznie dalej. Wybuchła wojna kultur. To nieszczęście dla PiS, bo nasz przekaz zaczął się degenerować. Teraz, jak wystąpiłem z partii, pewnie nie jestem już w oczach prezesa prawdziwym Polakiem.
Rozczarowanych zmarnowaniem szans jest wielu i ciągle ich przybywa.
http://wyborcza.pl/1,97863,7485865,Kaczynski_nawet_nie_zaczal_rewoluc ji.html?as=1&ias=5&startsz=x

POLA
27-01-2010, 00:04
...bo ja się akurat z tego cieszę.Z każdej dobrej decyzji rządu ,będę się cieszyła niezależnie od opcji politycznej z której wywodzi się rząd.
Ściskam Ci prawicę.:)
I lubię wilczka, choć on z lewicy;) i równo przykłada PO, ale robi to w miarę obiektywnie i bez jakiejś dzikiej zajadlości.

POLA
27-01-2010, 00:10
Sama mi Polu mówiłaś, że Kazika się nie przekona, on i tak zobaczy to, co chce...
Pewno dłużej tu buszuję, stąd obserwcji mam nieco więcej.:D

Kazik
27-01-2010, 00:12
Nie przesadzaj z tym szczęściem,jest lekarzem,pewnie ma większe rozeznanie jeżeli chodzi o koncerny farmaceutyczne niż przeciętny Polak.Pola ma tu rację,że nawet słuszna decyzja jest żle potraktowana.A jako rasowy Polak ,zwolennik PiSu,powinineś się również cieszyć,że kasa państwowa nie ucierpiała, bo ja się akurat z tego cieszę.Z każdej dobrej decyzji rządu ,będę się cieszyła niezależnie od opcji politycznej z której wywodzi się rząd.
Powińno się Kopacz eksportować. Bo dziesiątki wielkich i bogatych krajów zakupiło. Europa i USA i tak dalej. Pewnie mają gorszych lekarzy niż jest Kopacz.:D A cieszę się, że nie wydano kasy której nie było. Bardzo się cieszę.:D :D :D A to była decyzja przemyślana czy wymuszona? Ja podjąłem właśnie decyzję-nie kupię w tym roku auto Roys Roys.

and1951
27-01-2010, 00:26
Bo dziesiątki wielkich i bogatych krajów zakupiło. Europa i USA i tak dalej.

Jeżeli oni robią głupstwa, to i my musimy? Kaziku, to było by bezmyślne małpowanie. Tego chcesz?
Powińno się Kopacz eksportować.
Chyba żartujesz. Jedyną rozsądną i trafnie rozumującą minister zdrowia w Europie?
Pewnie mają gorszych lekarzy niż jest Kopacz
A już na pewno gorszych ministrów zdrowia.

BarbaraK
27-01-2010, 00:33
Kazik
nie bądż takim malkontentem,więcej uśmiechu,wygodniej się żyje.Nie bierz wszystkiego w czarnych kolorach,więcej optymizmu.Proszę.Ciesz się ze zdrowia,jak się będziesz denerwował owrzodzenie żolądka lub dwunastnicy grozi.
to dla poprawienia humoru.
View My Video (http://pl.tinypic.com/m/2nm9hd/3)
Uśmiechnij się:D

POLA
27-01-2010, 00:37
na skomplikowaniu kampanii wyborczej Olechowskiego? Komu on zagraża? Przecież nie Tuskowi, Szmajdzińskiemu bardziej przeszkadza, ale Szmajdziński ma mocny sztab. No i do SLD wraca stara gwardia: Miller, Oleksy, a to nie koniec synów porzuconych, jak się okazuje... chwilowo.
Już widzę kampanię.:D

BarbaraK
27-01-2010, 00:43
Jeżeli będą brali udział w kampanii ci porzuceni,to mimo wszystko nie wróżę jej nic dobrego.

iksigrek
27-01-2010, 00:44
Tylko ja jeden z wielu tysięcy widzę w Palikocie błazna i chana?


Też tak kiedyś myslałem o panu Palikocie, lecz zdanie zmieniłem.
Moim zdaniem, pan Palikot ma poglądy trudne do zdiagnozowania:rolleyes: ....podobnie zresztą, jak wielu jego partyjnych kolegów.

POLA
27-01-2010, 00:48
Jeżeli będą brali udział w kampanii ci porzuceni,to mimo wszystko nie wróżę jej nic dobrego.
Prawda, ale do niektórych ich argumenty trafią, poza tym - potrafią "zaczarować" potokiem słów.:)

POLA
27-01-2010, 00:56
i się zrehabilitował odznaczając Owsiaka "Za zasługi dla ochrony praw człowieka".
Nie sposób przecenić pana dorobku i zaangażowania w budowanie solidarności społecznej oraz rozwój kultury obywatelskiej. A co najważniejsze, jest pan człowiekiem czynu, mającym nie tylko wspaniałe idee i pomysły, ale potrafiącym wprowadzić je w życie i porwać za sobą innych.
Owsiaków więcej by nam trzeba.
Nie powiem, kto się zmartwi honorową odznaką Jurka.:)

Kazik
27-01-2010, 01:16
Sama mi Polu mówiłaś, że Kazika się nie przekona, on i tak zobaczy to, co chce.
R.Beger zahipnotyzowała biednego Lipińskiego, na ładne ( z czymś tam) oczy, zaciągnęła do swojego pokoju i za pomocą podstępnych sztuk zmusiła biednego działacza PIS do zaproponowania jej i kilku innym posłom Samoobrony przejście do klubu PIS, proponując za to jakieś profity.
Teraz dostrzegł szczęście p.Kopacz a nie pamięta jej rozsądnych argumentów, dlaczego tych szczepionek nie kupuje.
Nie hipnotyzowała. Może wystarczyły jej słynne kurwiki w oczach?:D Ale wiedząc że ma zamontowane nagrywanie u siebie, to nie mogła pójść do jego pokoju. To chyba zrozumiałe? Przecież nagrywania nie zamontowano w jego pokoju. Na jej prośbę to życzliwy TVN jej udostępnił. To była klasyczna prowokacja. No i tak się wtedy steruje rozmową aby samemu wypaść dobrze. Bo to rozmówca ma źle wypaść-przecież po to zamontowano tą kamerę. A profity to ona się domagała. Bo ona zaproponowała przejście grupy posłów.

Jak ktoś przekręca rzeczywistość, a podam tak jak było to niby ja widzę co chcę? Mam rozmówcom z góry przyznać rację? Wobec tego przyznaję Wam wszystkim rację na 10 postów które dopiero napiszecie. Zadowoleni?:D Możecie teraz to między bajki włożyć. Tak więc and1951 zamiast dowcipkować o hipnotyzowaniu to czasem pomyśl. Zakładasz kamerę, żeby nagrać coś ze mną. To gdzie mnie zaprosisz? Oczywiście tam gdzie zamotowałeś kamerę. Czy to zrozumiesz? Za trudno pomyśleć logicznie?

Renata Beger prawomocnie skazana
...Sprawa zaczęła się od nagrania ukrytą kamerą, którą zainstalowali dziennikarze...
http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/ukryt%C4%85+kamer%C4%85
Strona już w archiwum. Pozostał wymowny tytuł. A tak chciałem się dowiedzieć na ile [znowu w zawieszeniu] została za to skazana. Ale nie warte to szukania.

Ponadto zwróćcie łaskawie uwagę, że Beger weszła do sejmu dzięki fałszerstwu. Została za to skazana dopiero po drugiej kadencji bo immunitet ją chronił [wyrok prawomocny-lecz więzienie w zawieszeniu] A jakie fałszywe łzy na mównicy. Co nie przeszkadzało jej znowu zbierać podpisy po 3zł od popierającego, aby tylko na trzecią kadencję. Taka to osoba. Weźcie to też pod uwagę.
Macie coś "kryminalnego" na Lipińskiego?

Kazik
27-01-2010, 01:57
Kazik
nie bądż takim malkontentem,więcej uśmiechu,wygodniej się żyje.Nie bierz wszystkiego w czarnych kolorach,więcej optymizmu.Proszę.Ciesz się ze zdrowia,jak się będziesz denerwował owrzodzenie żolądka lub dwunastnicy grozi.
to dla poprawienia humoru.
Uśmiechnij się:D
Ja tylko komentuję to co się dzieje. Czarne kolory ma teraz Miro. Okazało się że jego rezygnacja z 500 milionów złotych [gdy rząd zastanawia się gdzie by poszukać oszczędności]-to znaczy komu obciąć. Czy w MON, czy w szkolnictwie czy też w NFZ. To dla Min. Finansów drobiazg. Jakieś głupie pół miliarda rocznie. No ale najwazniejsze. Tą jego propozycję zaakceptowano. Czyli ustawa była na jak najlepszej drodze. A łobuz Kamiński im przeszkodził. A jaka by była piękna łapówka.

A teraz coś wesołego. [B]Hymn o miłości Donalda. Bo PO to partia miłości. Palikota i Niesiołowskiego wzięli do propagowania tej miłości.:D Ktoś pięknie śpiewa głosem Tuska. Bomba.
http://www.sendspace.pl/file/7b0d6cc1adf2d606d177ff6
Zjedź do połowy strony i tam jest niebieski kwadracik i w nim trójkąt. Klik i już się słucha. Tak więc nawet nie potrzeba pobierać. Nie mogłem tego wgrać dziś na Voila. Mimo wielu prób.

Kazik
27-01-2010, 02:09
Jeżeli oni robią głupstwa, to i my musimy? Kaziku, to było by bezmyślne małpowanie. Tego chcesz?

Chyba żartujesz. Jedyną rozsądną i trafnie rozumującą minister zdrowia w Europie?

A już na pewno gorszych ministrów zdrowia.
Jak oni podejmowali decyzje to nie wiedzieli, że chętnych do szczepienia będzie mało. U nas nie było małpowania. U nas nie było kasy i to nas uratowało. Ale skoro uważasz, że to zasługa Kopacz, a nie dziury budżetowej i naszego gigantycznego zadłużenia, to napisałem tak jak chcecie, że to najmądrzejsza minister w Europie i obu Amerykach. Może teraz ktoś się z tym zgodzi?:D

Pytasz czy to w żartach napisałem? Domyśl się.:D

BarbaraK
27-01-2010, 02:49
Kaziku
nie wracaj do prehistorii/Beger/,bo musiałabym zadać pytanie:dlaczego tacy mądrzy przywódcy PiSu zawiązali taką koalicję?A czy z gruntami nie było prowokacji?Nie odpowiadaj na mój # bo będzie to międlenie wkoło Macieju.
http://i42.tinypic.com/2chsz0j.jpg
wszystkim życzę.

Kazik
27-01-2010, 03:18
Kaziku
nie wracaj do prehistorii/Beger/,bo musiałabym zadać pytanie:dlaczego tacy mądrzy przywódcy PiSu zawiązali taką koalicję?
Jest do koalicji PO, LPR, Samoobrona i szczątkowe SLD.
PO nie chce, SLD--z tymi nie po drodze prawicowym. A na dodatek SLD jest za małe liczebnie. Co więc pozostaje? Na placu pozostały więc tylko S i LPR. A może zobaczysz jakąś "ukrytą" partię jeszcze? Wyboru więc nie było. Pozostawało ogłosić nowe wybory. Jedne po drugich. A wynik by się zmienił? Może nieznacznie. Więc co-trzecie, czwarte i kolejne wybory?

Zaryzykowano. Przecież z góry nie wiadomo jaki koalicjant będzie. W przedziale pociągu też nie poznasz czy złodziej koło Ciebie siedzi. Jak okradnie do już się wie. A przystawki miały apetyty. Gdyby to PO wygrało wtedy [też nieznaczną przewagą], a PiS nie chciał z nimi koalicji, to mieliby dokładnie taki sam wybór.

jip
27-01-2010, 10:01
Sama mi Polu mówiłaś, że Kazika się nie przekona, on i tak zobaczy to, co chce.

Wiesz, ale próbować zawsze można, ale się nie uda, na to masz gwarancję
Bachakuj"Z każdej dobrej decyzji rządu ,będę się cieszyła niezależnie od opcji politycznej z której wywodzi się rząd."
no i tak musimy na starszość myśleć, jestem za a nawet nie przeciw, no tylko z tymi opcjami..., chyba PiSu bym sie nadal bał to i nawet boję się myśleć.... zobacz jak udało im sie ludzi podzielić, jak mózgi wyprać, popatrz jak niektórzy na tym forum myślą z jednokierunkiem...
List premiera D. Tuska do Internautów
Akcja internetowa "Podziękuj premierowi!" przyniosła skutek, premier zaczął myśleć, może coś mądrzejszego z cenzurą w internecie wymyśl, bo chyba intencje nie do końca były niesłuszne...
http://www.premier.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:4042/

siekierka
27-01-2010, 10:22
Jip - tak samo jest z Piewczynią Obłudy. Choćby nie wiem co, to jej nie przekonasz. Znasz Bajkę "Golono - strzyżono" ?

POLA
27-01-2010, 11:03
Jip - tak samo jest z Piewczynią Obłudy. Choćby nie wiem co, to jej nie przekonasz.
Oooo, naczelny kopista ND i prawd politycznych jedynie słusznych a rozpowszechnianych przez elektorat jedynie słusznych i sprawiedliwych zaczyna tworzyć coś od siebie.:D
Jeszcze moment - a zacznie samodzielnie myśleć i wtedy dojrzeje do logicznej polemiki.:)

POLA
27-01-2010, 11:07
ruszyła z kopyta.
Na razie kopyta poszły w ruch, sprawa się nie posunęła. O laptop poszło, ale nie ten podeptany chyba przez Ziobrę, na którym hołubce jakieś ćwiczył?

senior A.P.
27-01-2010, 11:20
Mafia ruszyla - boj to bedzie ostatni !

Kazdy mafiozo winien przeanalizowac jak inni przed nim konczyli zycie .

Moze wtedy znalezli by w sobie sumienie.

Zyjemy w swiecie XXI-go wieku ale klamstwa sa na miare wieku kiedy wierzono i wmawiano ludziom ,ze ziemia jest plaska. Urodzil sie Kopernik i wszelkie mity przy tym i o tym obalil.

Nadchodzi czas,ze i mity demokracji zostana obalone i ludzie poznaja 300-tu lotrow tego swiata i ich slugi.

Na forum seniora juz poznajemy slugi slug.

Prosze tylko nie podzynac gardel myszka komputera,bo krew zaleje monitory i podglad bedzie niemozliwy !

POLA
27-01-2010, 11:55
słupek PO leci w dół, a PiSowi rośnie.
Pierwsza drużyna straciła aż jeden punkt, druga zyskała 5 i ma teraz 30% jak w maju ubiegłego roku.
SLD straciło trochę, PSL też.

Dlaczego PiSowi urosło?
Specjalista z PBS DGA tak to komentuje:
Być może nie wszyscy wiedzą, o co w tzw. aferze chodzi, ale dostrzegają, że posłowie PiS Beata Kempa i Zbigniew Wassermann nie są traktowani fair. Jest to łatwo dostrzegalne i wywołuje pewien naturalny odruch współczucia.
No to panie Sekuła, oboje posłów PiSu czas zagłaskać...byle nie na śmierć.:D
Przewodniczący dostanie nowe dyrektywy i na pewno będzie traktował fair absolutnie wszystkich opozycjonistów.

Dlaczego SLD straciło trochę na długości słupków, skoro wilczek się naprawdę stara?
Nieodgadniona jest natura człowiecza, zwłaszcza gdy jest Polakiem...obojętnie czy prawdziwym czy niekoniecznie.:D

and1951
27-01-2010, 13:04
Jeszcze moment - a zacznie samodzielnie myśleć i wtedy dojrzeje do logicznej polemiki.:)

Lila kiedyś twierdziła, że nikt tu nie wierzy w cuda, a tu proszę:
Pola wierzy...
Senior moim zdaniem ewoluuje w kierunku natchnionego wizjonera, który z obczyzny gromkim głosem nawołuje ciemny naród na jedynie słuszną drogę, którą nam wskazuje i zdaje się będzie wskazywał za pomocą wzniosłych haseł niestety nadal.
Nowy prorok?

POLA
27-01-2010, 13:20
uściślę albo doprecyzuję;) : Pola nie wierzy tylko w te cuda, które wieszczą politycy, w pozostałe wierzy, jak najbardziej...czasem.:D

AP już nie ewoluuje, on ten stan osiągnął dawno, z takim obciążeniem do nas trafił i nie ma się co dziwić. Wszak komunę, której wiernie służył, bo musiał, pogrzebał to i z tego pewno natchnienie bierze.:)

and1951
27-01-2010, 13:27
uściślę albo doprecyzuję;) :

Teraz mówi się: "dojaśnię". Co prawda, komp podkreśla na czerwono, ale "trzeba z żywymi naprzód iść, po słowa sięgać nowe" albo jakoś podobnie.

POLA
27-01-2010, 13:33
w komisji się nie dzieje...:D
Eee, dzieje się, a jakże, tylko niewiele z tego wynika, bo spory proceduralne zakłócają istotę rzeczy.

Czekam niecierpliwie na pociąg pancerny. Jak dla mnie to raczej pancernik Potiomkin.:D
Kempa to muszka zaledwie przy Marzenie Dorocie.:D

POLA
27-01-2010, 13:36
A co za orzeł wydumał ten nowotwór?

Lila
27-01-2010, 13:36
Dlaczego SLD straciło trochę na długości słupków, skoro wilczek się naprawdę stara?
Nieodgadniona jest natura człowiecza, zwłaszcza gdy jest Polakiem...obojętnie czy prawdziwym czy niekoniecznie.

A co miało nie stracić, skoro wrócił Miller, a i awizo zgłosił Oleksy?
Wilczek jest super star !
Na dodatek skacze na bungee!:)

POLA
27-01-2010, 13:43
A co miało nie stracić, skoro wrócił Miller, a i awizo zgłosił Oleksy?
Wilczek jest super star !
Na dodatek skacze na bungee!:)
Słupki mierzyli przed awizo.:D
No tak, wilczek nie z SLD, to może dlatego?
I już nie skacze, osiadł...na stołku sejmowym zwykłym...na razie.:)

Lila
27-01-2010, 13:46
Jak to wilczek nie z SLD? A skądże on?

POLA
27-01-2010, 13:58
z życia wilczka:
Bartosz Arłukowicz - 38 lat, lekarz ze Szczecina. Zdobywca Orderu Uśmiechu, międzynarodowej nagrody przyznawanej dorosłym przez dzieci. Zwycięzca drugiej edycji programu telewizyjnego "Agent". Sejmowy debiutant, który tylko na krótko rozstał się z SLD, by ponownie się z nim związać. W 2004 roku został radnym miejskim Szczecina z listy SLD-UP jako bezpartyjny kandydat. Jeszcze w tym samym roku wstąpił do Socjaldemokracji Polskiej i został szefem zachodniopomorskich struktur tej partii. W 2007 roku wszedł do Sejmu z listy LiD. Rok później odszedł z partii Marka Borowskiego, bo nie odpowiadał mu kierunek SdPl przeciwko SLD. "Zawsze mówiłem o konieczności budowy silnej lewicy w Polsce, więc z takim kierunkiem zgodzić się nie mogę" - tłumaczył swoją decyzję. Na początku 2009 roku wstąpił do klubu Lewica, do SLD się nie zapisał.
On tylko wydzierżawia sobie SLD:D, ale żeby składki płacić...skądże.;)

Kazik
27-01-2010, 14:18
z życia wilczka:

On tylko wydzierżawia sobie SLD:D, ale żeby składki płacić...skądże.;)
Za to bezrobotny Miller chętnie zapłaci składkę 5 zł miesięcznie. A może mieć nadzieję [ i ma], że to się opłaci. Jak mu SLD podziękowało, to pechowo do Samoobrony się zapisał. Teraz marzy chociaż że zostanie posłem. Betonu po nieboszczce PZPR jeszcze dużo zostało. Jakiś zabetonowany okręg się znajdzie. Przecież i na seniorku by znalazł taką osobę, że jakby kandydata Szmajdzińskiego na Millera zamienić to by było ganc egal.

POLA
27-01-2010, 14:21
wpłynął na wody komisji, będzie ostro, już jest.:)

zen
27-01-2010, 14:23
Jip - tak samo jest z Piewczynią Obłudy. Choćby nie wiem co, to jej nie przekonasz. Znasz Bajkę "Golono - strzyżono" ?

Zmienić swoje przekonania, jeżeli na dodatek, ma się nie mało lat, jest bardzo trudno. Nie ma co się dziwić, że upieramy sie przy swoim, ale czasami warto zastanowić się nad argumentami naszego przeciwnika. Wydaje mi się, że jestem otwarta na argumenty, ale gdy pomyślę, że mogłaby być powtórka z Jarosławem i Lechem w roli głównej, robi mi się smutno.

POLA
27-01-2010, 14:30
...ale gdy pomyślę, że mogłaby być powtórka z Jarosławem i Lechem w roli głównej, robi mi się smutno.
Pewien instruktor nauki jazdy , który pracę ma raczej siedzącą, powiada, że włos mu staje dęba, ze strachu, ale niekoniecznie na głowie staje, ten włos.:D

POLA
27-01-2010, 14:34
w komisji od...odcisków chyba.:D
Do 15:00 mamy luz.
Pancernik uzupełni paliwo i ruszy z działa, rozstawiając wszystkich po kątach z Czumą rzecz oczywista na czele.

POLA
27-01-2010, 16:39
Marzena Dorota W. odfrunęła z komisji. Nikt nie wie, dlaczego i to już trzeci raz. Widać pociąg ma...do pociągu.:D

jip
27-01-2010, 16:41
w komisji od...odcisków chyba.:D
Do 15:00 mamy luz.
Pancernik uzupełni paliwo i ruszy z działa, rozstawiając wszystkich po kątach z Czumą rzecz oczywista na czele.
Czuma nie bardzo się daje, ale cholera takiej baby za żonę bym nie chciał mieć, ale im więcej się produkują ty gorzej dla PiSu, przecież ... a zresztą niech się produkują,..... No i nie produkują się, bo sobie poszliiiii....

Lila
27-01-2010, 21:01
Czuma nie bardzo się daje, ale cholera takiej baby za żonę bym nie chciał mieć, ale im więcej się produkują ty gorzej dla PiSu, przecież ... ....

Nie łudź się jip.

Tym lepiej dla PiS.:D

jip
27-01-2010, 22:01
Nie łudź się jip.

Tym lepiej dla PiS.:D
Marzenia, marzenia... a jak tak będzie to lodówkę wywalam,... ale gdzie wapno na uczulenia będę trzymał? o tym nie pomyślałem... może wapno zmienię na nalewki odczuleniowe, ale to też chłodniejsze powinno być.. eee co tam na zapas sie będę martwił. Kazik mi wytłumaczy...

Kazik
27-01-2010, 22:24
ale gdzie wapno na uczulenia będę trzymał? o tym nie pomyślałem... może wapno zmienię na nalewki odczuleniowe, ale to też chłodniejsze powinno być.. eee co tam na zapas sie będę martwił. Kazik mi wytłumaczy...
Dermatologa zapytaj.:D

Lila
27-01-2010, 22:25
Marzenia, marzenia... a jak tak będzie to lodówkę wywalam,... ale gdzie wapno na uczulenia będę trzymał? o tym nie pomyślałem... może wapno zmienię na nalewki odczuleniowe, ale to też chłodniejsze powinno być.. eee co tam na zapas sie będę martwił. Kazik mi wytłumaczy...

Oj, Jip. Szykuj wapno.:D

Ps. ja nie mam alergii na szczęście. Nawet Tuska przeżyję.
Ważniejsza mi Wasza kompania.
Bo z kim bym się kłóciła na tematy polityczne?:D

jip
27-01-2010, 22:30
Oj, Jip. Szykuj wapno.:D

Ps. ja nie mam alergii na szczęście. Nawet Tuska przeżyję.
Ważniejsza mi Wasza kompania.
Bo z kim bym się kłóciła na tematy polityczne?:D
Nooooo......:D :D

POLA
27-01-2010, 22:30
przygotowany w zaciszu gabinetu Tuska, Rostowskiego i Boniego premier przedstawi sam, w piątek. Ldowcy się odcięli, bo im nie po drodze ze wszelkimi zmianami, poza tym do stołu ich nie poproszono, więc po co mają oczami świecić? Nie będą świecić.
Chłop potęgą jest i basta!:) Na krótkiej smyczy trzyma PO, które sobie nie pofika.

Lila
27-01-2010, 22:32
Ba, ale im tak spadło, że nie wiadomo, czy w ogóle wejdą do Sejmu.

Kazik
27-01-2010, 22:38
Tusk ma kłopoty z PSL? A może z samym Kłopotkiem? Ja bym Tuskowi życzył Samoobronę+LPR i żadnego wyboru poza nimi. Wtedy by wiedział, że teraz ma w miarę luksusowo. Trzeba im podrzucać kiełbasę, ale za to jak wierny pies zagłosują jak pan zechce [z wyjątkiem KRUS]
Z tym KRUS to by miał poparcie PiS i SLD. No ale jakby taką ustawę wysmażył i na dodatek została uchwalona, to PSL zabierze zabawki i wyjdzie z piaskownicy. A wtedy patowa sytuacja.

POLA
27-01-2010, 22:42
Spadło, ale się podniesie, jak zwykle, zwłaszcza, że mamy kolejny bój w koalicji.

Kopacz walczy o trzeźwą Polskę, na dożynkach, żadna wódka, nic z tego, za mocne.
Pawlak - wprost przeciwnie, a ponieważ amatorów napojów wyskokowych wysokoprocentowych w Polsce dostatek, nie tylko na dożynkach, przeto przewiduję wzrost słupka.:D

POLA
27-01-2010, 22:46
dzisiaj się szkolił. Podglądał na żywca, siedząc sobie cichutko wśród reszty obserwatorów, komisję odciskową;), jak się prowadzi konfrontacje.
Teraz już wie, że to para w gwizdek.:D

Kazik
27-01-2010, 22:52
Nauczył się od Czumy "pan mówi od rzeczy"? Tego jeszcze nie stosował. Było że nie na temat, powtórzone pytanie, a teraz wzbogaci repertuar.

Lila
27-01-2010, 22:53
Bożesz Ty mój!
Z kim ja się zadaję!
Nikt z Was nie martwi się o chore gardło Mira?
Naprawdę nikt?

Oj, brzydale.:):)

POLA
27-01-2010, 23:08
Wilczek jest lekarzem, pediatra chyba, w sam raz, pierwsza pomoc medyczna na miejscu.:D

Ściąga w GW: o co pytać Mira: http://wyborcza.pl/1,102546,7501700,Jutro_Drzewiecki_przed_komisja__6 _pytan_do_Mira.html
Kurtyna w górę - jutro o 9:00.

Kazik
27-01-2010, 23:15
Nastawiam już budzik. Czy może mi ktoś na priv wkleić cały ten artykuł? Może Lila? Znowu nie otwiera, a czuję że tam może być ciekawie.

POLA
27-01-2010, 23:35
polega na oszczędnościach i wycięciu "Laboratorium", najstarszego w Polsce i jednego z najstarszych programów na świecie o charakterze naukowym dla młodych odbiorców.
Dlaczego?
Kasa potrzebna, na misję... przedwyborczą.
Taki Orzeł zarządza tym, co podobno nasze.

Protesty można wysyłać tutaj:
http://www.naukowi.pl/?p=1100
Orzeł Email: Romuald.Orzel@tvp.pl

Artykuł tu:http://wyborcza.pl/1,75248,7499399,Nauka_znika_z_TVP.html

POLA
27-01-2010, 23:38
Nastawiam już budzik. Czy może mi ktoś na priv wkleić cały ten artykuł? Może Lila? Znowu nie otwiera, a czuję że tam może być ciekawie.
Na tej stronie ze zdjęciem Mira: http://wyborcza.pl/0,0.html
tytuł: 6 pytań do Drzewieckiego

Kazik
27-01-2010, 23:46
Już z poprzedniego linku wiem że 6 pytań. To mi pokazało ile.
Żądany adres URL / 1,102546,7501700, Jutro_Drzewiecki_przed_komisja__6_pytan_do_Mira.ht ml nie znaleziono na tym serwerze.
Drugi link mi też nie otwiera. Jeszcze by było miło jakby ktoś sprawdził, czy Voila działa. Bo niby przerabia [trochę trwa] a potem komunikat "należy najpierw wybrać plik do wysłania". Tak więc pozostaje tylko wkleić te 6 pytań. Tu lub na mój priv.

Inne hostingi działają-tylko Voila drugi dzień nie działa.

POLA
27-01-2010, 23:53
To kara za wybrzydzanie na GW.:D

jano43
28-01-2010, 00:17
Od Czumy to Sekuła prawdopodobnie,poza techniką konfrontacji,wiele się nie dowie.Towarzysze partyjni zlecili mu bowiem do wykonanie zupełnie inne zadanie.Tylko z pozoru łatwe.Ma chłopina zdecydować:ile wolno wyjaśnić,żeby nic nie wyjaśnić.

Kazik
28-01-2010, 01:11
To wiadomo jak ma działać. Ale nauczyć się mógł. "mówi pan/pani od rzeczy" to nowe narzędzie. Zobaczymy rano jak to będzie. Może Miro nie zawiedzie.

POLA
28-01-2010, 08:51
Tusk ogłosi dzisiaj o 11:00, czy będzie kandydatem na stolec, czy wprost przeciwnie. Ekrany rozbłysną obliczem premiera, a Drzewiecki pozostanie niejako w cieniu?
A może nie?
Ot, ciekawostka.:)

Scarlett
28-01-2010, 08:58
Nietrafiona decyzja Tuska. Słupki mu polecą w dół, tak myślę Polu.

siekierka
28-01-2010, 10:00
Potwierdziły się sensacyjne informacje "Naszego Dziennika": Polska ma szansę, by stać się gazowym eldorado Europy. Trzeba tylko podjąć na szeroką skalę działania poszukiwawcze niekonwencjonalnych źródeł tego surowca, czyli gazu pozyskiwanego ze skał łupkowych. Eksperci ze Stanów Zjednoczonych oceniają nasze zasoby na kilka bilionów metrów sześciennych - co wystarczyłoby nam na 100-200 lat. Oznacza to, że z importera gazu ziemnego nasz kraj stałby się poważnym eksporterem, nie licząc zaspokojenia zapotrzebowania na rodzimym rynku. Resort środowiska już masowo wydaje zezwolenia na poszukiwania tego surowca na naszym terytorium dla zagranicznych firm.
:D :)
- W ostatnim okresie udzieliliśmy 44 nowych koncesji na gaz niekonwencjonalny, czyli ten trudniejszy do odkrycia i wydobycia. Koncesje zostały udzielone głównie firmom z kapitałem zagranicznym. Mam nadzieję, że technologie, które są przez nie stosowane, umożliwią odkrycie, a następnie ekonomiczną opłacalność prowadzenia wydobycia tego surowca - oświadczyła wczoraj Ewa Zalewska, dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Ministerstwa Środowiska.

POLA
28-01-2010, 11:15
zostaje na czele rządu.

POLA
28-01-2010, 11:19
Posłuchał filozofa i nie tylko, a teraz już przewiduję przeróżne drapieżne zwierzątka, które dopiszą teorię spiskową do decyzji premiera.
Brawo Tusk, lepiej rządzić niż być konstytucyjną paprotką, choć przyznać trzeba, paproć byłaby świeższa nieco.:D

POLA
28-01-2010, 11:24
Nietrafiona decyzja Tuska. Słupki mu polecą w dół, tak myślę Polu.
Myślę, że niekoniecznie, ale mogę się mylić.:)
Jutro ogłosi plan działania rządu na najbliższy czas. \jeśli padną konkrety, nie tylko co, ale jak ratować finanse publiczne, będzie dobrze, bo w końcu nie o słupki chodzi, ale o to, dokąd zmierzamy.

Kazik
28-01-2010, 11:30
Albo Tusk jeszcze zmieni zdanie. Dobrze że skończył przed 11,30. Drzewiecki tłumaczy, że dopłaty miały być na dru gi etap więc rezygnując z innych budów, to już nie potrzebne. Albo inaczej-w że wolał mieć kasę z budżetu niż z dopłat. Bo z budżetu kasa pewna.

Ja bym powiedział, że jeżeli do tego budżetu by dopływało rocznie ok. 500 mln zł to ten budżet byłby "grubszy" i pewniejszy. Ciekawe też było, że jego urzędnicy ekonomiczni przygotowują pismo, a ponieważ dali swoje parafki, to szef podpisał.

Też myślałem że Tusk przykryje czas, gdy będzie W. i K. pytać. Wielu dziennikarzy tak też myślało. No to wyłączam kompa.

POLA
28-01-2010, 11:36
już zaczyna kąsać...decyzję Tuska, już dopisuje swoje teorie, co przewidziałam dawno, bo to w końcu nietrudne było.:)

A ja się cieszę, tak mu doradzałam i tak zrobił.;)
Głosować będę na...Olechowskiego, dla zdrowia politycznego, chyba że kandydat się wycofa.

Wypych komentował: oczywiście: wystraszył się, ma problemy mieszkaniowe, bo coś Tusk mówił o zamieszkaniu w pałacu - jak zwykle dużo jazgotu.:D