PDA

View Full Version : Ku przestrodze, bank- nie bank?


wuere'le
29-03-2007, 20:08
W dniu dzisiejszym, tam gdzie mieszkam, a jest to miejscowość o ok. 100 tyś. mieszkańców, usiłowałem dokonać wpłaty w Banku ING itd. na rzecz instytucji pożytku publicznego, która w tym właśnie banku ma swoje konto, ale odmówiono mi przyjęcia wpłaty, bo bank nie ma kasy.
W pierwszej chwili zapytałem nieco zszokowany, czy to może jakiś żart, albo co, rozglądałem się oczekując jakiegoś dowcipu, ale odpowiedziano mi, że nie, że to prawdziwy bank. No cóż wyszedłem, toż przecież to parodia banku. Ten reklamowany przez znanego skądinąd aktora, przyjazny rzekomo klientom, bank, to zwykła lipa. W kim wzbudzi zaufanie bank, który nie ma kasy, nie przyjmuje wpłat na swoje własne konta?
Ku przestrodze!

Sanna
29-03-2007, 21:47
Ja też kilka lat temu zawiodlam się na tym banku, bo kiedy chciałam założyć konto osobiste dowiedziałam się że nie mogę bo mam za małe dochody.Bank ten tylko dla wybrwńców, tylko jakich??????????

Kundzia
14-04-2007, 18:38
Nie wiem dlaczego spotkalo was cos takiego. My z mezem od ponad 10 lat mamy konto w tym banku,wile spraw zalatwiam telefonicznie, lub za pomoca komorki i nigdy nie mialam problemow, a przeciez nie naleze do zadnej klasy uprzywilejowanych /nasz laczny dochod malo kiedy przekracza 1500 zl./ Sadze ze to sprawa raczej niekompetencji i niedoinformowania pracujacych tam urzednikow jak samego banku.Wspolczuje wam.

Sunshine
14-04-2007, 19:24
od początku istnienia tego banku mam w nim konto,nigdy najmniejszych problemów.Jestem zdziwiona tym co piszecie.

Sanna
14-04-2007, 22:20
Nie wiem dlaczego spotkalo was cos takiego. My z mezem od ponad 10 lat mamy konto w tym banku,wile spraw zalatwiam telefonicznie, lub za pomoca komorki i nigdy nie mialam problemow, a przeciez nie naleze do zadnej klasy uprzywilejowanych /nasz laczny dochod malo kiedy przekracza 1500 zl./ Sadze ze to sprawa raczej niekompetencji i niedoinformowania pracujacych tam urzednikow jak samego banku.Wspolczuje wam.Nie ma czego współczuć stracił tylko bank bo jest w czym wybierac.902

Kundzia
15-04-2007, 00:47
Spalić bank.Z aktorem w środku (najbardziek wkur...zająca reklama).ale zeby spalily sie dokumenty-mam debet moze by przepadl -chi.chi.chi.....

Sanna
15-04-2007, 17:55
Brawo Kunegunda może i by im się przydało to co proponujesz.

senior A.P.
09-04-2008, 15:44
Ano przyszedl czas i na "bankructwo" bankow !
Tu gdzie zyje goraczka w bankach i to z objawami choroby smiertelnej ,banki pozyczyly wiecej niz mialy w depozytach.Co bedzie jak ludzie przyjda po swoje pieniadze ?
Uwazajcie jaki bank wybieracie do obracania Waszymi pieniedzmi .

Jadzia P.
09-04-2008, 15:54
Własnie Wasze banki miałam na uwadze, pisząc, że potrzebny jest Wam dobry gospodarz. Troche o tym czytałam. To właśnie polityka Busza doprowadziła do nikomu niepotrzebnej wojny i bankructwa banków. Clinton jaki był taki był , ale zostawił gospodarke w bardzo dobrym stanie, a co po sobie zostawi Busz ???

POLA
09-04-2008, 15:57
,...a co po sobie zostawi Busz ???
po prostu busz, w gospodarce i polityce:D :mad:

senior A.P.
09-04-2008, 16:03
Jeszcze ma rzadzic osiem miesiecy i roznie sie moze zdarzyc.
Co do prezydentury Clintona i ruszenia "lawiny ekonomicznej" podzielone sa glosy ale przynajmniej nie bylo takiej zwyzki cen jak obecnie i to na zywnosc i paliwo.
Z kazdym tygodniem wyzsze ceny ,trzeba brac papier i liczyc na co jeszcze mozemy sobie pozwolic.
Oczywiscie bogaci tym sie nie przejmuja.

Jadzia P.
09-04-2008, 16:09
Zobacz co się dzieje z Waszą mocną walutą, wczoraj dolary były u nas po 2,20. Jeszcze troche, a to Amerykanie będą chcieli przyjeżdżać do nas do pracy, bo naszym to się już chyba mało opłaci...

senior A.P.
09-04-2008, 16:24
To jest proste do wyjasnienia (moja ocena) jezeli chodzi o Polske ,zastrzegam sie ,ze nie jestem ekonomista.
Na terenie Polski jest obecnie wiekszosc biznesow zagranicznych. Duzo Polakow pracuje za granica ,przywozi gotowke ,wymienia ja i placi za towar w zlotowkach. Na tym traci .
Inni, obcy w Polsce (biznesy) placa w zlotowkach i zlotowki maja .
Kupuja tanie dolary ,wywoza je i interes kwitnie.
Aby bylo jasniej inny przyklad.
Emeryt polski (ten,ktoremu Polska placi polska emeryture lub rente) mieszka dla przykladu w Izraelu, USA,Angli,Niemczech i gdzie kolwiek indziej pobiera (jak chce) emeryture w zlotowkach kupuje (przelewa sobie ja na polskie konto zlotowkowe) z kazdym miesiacem dla przykladu tani dolar amerykanski w Polsce (zlotowka co raz silniejsza) i za niego zyje we wlasnym kraju.
Przeciez dzisiaj moge sobie ze zlotowek zebranych w Polsce z emerytury na koncie kupic wiecej dolarow niz przed rokiem i wywiezc je (do 10 tys.$) bez problemow i skonsumowac poza granicami kraju,gdzie ceny moga byc nizsze i bedzie mi sie to oplacac.