PDA

View Full Version : Komputer - trochę już poznany


Strony : [1] 2

wifi
31-01-2010, 13:41
Za namową kilku osób postanowiłem założyć nowy wątek. Będzie to właściwie to samo co "Komputer poznać i polubić" tylko bardziej szczegółowo. Zapraszam tutaj wszystkich, dla których wspomniany wyżej wątek staje się niewystarczający. To normalna kolej rzeczy, jak przejście z klasy do klasy w szkole.
Nauczyłem się tutaj kilku rzeczy i od Stefana i od Kazika i od innych. Cenię sobie to i nie zamierzam rywalizować z nimi. Wiedzy nigdy za dużo.
To taki wstępny post. Pierwszym tematem, który proponuję będzie ta nieszczęsna strona, która "wisi" na końcu wątku. Wyjaśnię jak ją zrobiłem, jakimi narzędziami, jak zmieniać w niej wpisy itd.
Wychodzę dzisiaj z domku, ale od jutra - do roboty :)

Stefan
31-01-2010, 16:14
Witamy, czekamy.
Ja wprawdzie nie mam świadectwa przejścia do tej klasy, bo i skąd, ale wierzę, że wiele się tutaj nauczę.
Pozdrawiam. S.

jasinek123
31-01-2010, 16:20
Stefan
ja się piszę do twojej ławki
tylko dawaj ściągać!

wifi
01-02-2010, 07:57
To nie jest absolutnie forum dla autentycznie zaawansowanych. Chodzi tylko o to żeby nie tłumaczyć od podstaw jak przekopiować, co to jest skrót, co to rozszerzenie itp.
Sprawa ze stroną startową wydaje się być banalna. Dołączam link po pstryknięciu którego można sobie tą stronę ściągnąć na swój komputer. Jest to maleństwo, tylko 20 kB
Tylko mała niedogodność. Ponieważ przez "spinacz" nie można dołączać plików o rozszerzeniu html więc zmieniłem to na txt i po ściągnięciu należy u siebie zmienić rozszerzenie z txt na html. Plik powinien mieć nazwę: start_ksc.html
33510
Stronę uruchamiamy przez 2x pstryk. Otworzy się w dowolnej, aktualnie używanej przeglądarce. Należy koniecznie zmaksymalizować sobie okno przeglądarki żeby nie następowało przeskalowanie bo źle wygląda. Strona powstała ma monitorze 19' ale jest skalowalna i na mniejszym również się otworzy i zmieści.
Proszę ją sobie potestować pstrykając w poszczególne pozycje. Liczę się z tym, że mogą być pozycje niechciane przez Was, a na pewno całej masy pozycji brakuje.
Gdyby ktoś przewidywał używanie tej strony i chciał ją dostosować do swoich potrzeb to widzę dwa rozwiązania.
Pierwsze to pisze do mnie określając dokładnie co dodać a co usunąć i w niedługim czasie dostaje poprawioną.
Druga możliwość to własnoręczna edycja. Najlepiej robić to programem FrontPage wchodzącym w skład Office (niestety nie we wszystkich jego wersjach:( Jak jest to rozwiązane w OpenOffice to nie wiem, bo prg nie mam i nie używam, ale sądzę, że jest tam coś do edycji plików html.
Można również przeprowadzić zmiany w Wordzie, który obsługuje również pliki html. Przy zapisywaniu w Wordzie trzeba uważać, żeby zapisał nam jako html a nie doc. Dlatego proszę korzystać z "Zapisz jako".
Jest poza tym cała masa darmowych programików do edycji html, ale nie chcę propagować instalacji programu po to tylko, że wyedytować jeden malutki plik.
Dokonanie zmiany jest b. proste. Usunięcie pozycji to zaznaczenie tej poz. i DEL. Dodanie pozycji to wpisanie sobie dowolnego tekstu w jedną komórkę, potem zaznaczenie go i pstryknięcie w ikonę Hyperlink (taki niebieski globus ze spinaczem). Otworzy się okienko w którym wpisujemy link do wstawianej pozycji. Na koniec zmieniamy sobie wg upodobania kolor tekstu, tła, wielkość i kształt liter.
Stronę zapisujemy i testujemy.

hannabarbara
01-02-2010, 11:47
WiFi dziękuję! Ja to tylko specjalistka od obrazków, ale chętnie tu zajrzę, zapamiętam, że o czymś takim była mowa i w razie potrzeby powrócę. Jesteś Super gość!

zynagra
01-02-2010, 12:34
Stafan ja siadam w ławce za wami będę zaglądać i ściągać przez ramię.
http://i49.tinypic.com/nd3qzm.jpg

Kazik
01-02-2010, 14:17
http://www.imagebanana.com/img/gwq2vu9y/ScreenShot005.jpg (http://www.imagebanana.com/)
Zapisuje w notatniku. Zmiana nazwy już nie zmieni zawartości pliku. A dlaczego posyłasz przez spinacz? Mam ponad 60 hostingów do wysyłki. Myślę że też masz tego sporo. Oto jak wygląda fragment w notatniku.

gerd
01-02-2010, 16:18
Dla posiadaczy OpenOffice org.

Programik otwiera się poprzez - wybór: HTML

Przepraszam za - wejście w temat

wifi
01-02-2010, 16:27
Po co zapisujesz w Notatniku?
przecież napisałem: "po ściągnięciu należy u siebie zmienić rozszerzenie z txt na html"
Jak wygląda podgląd tego pliku w formie tekstowej to ja wiem:)

Przez spinacz wstawiłem, bo biorąc pod uwagę wielkość jest to najwygodniejsze.

Jeśli możesz to podeślij mi adresy darmowych hostingów bo faktycznie nie znam ich za dużo i chętnie bym skorzystał w przyszłości.
Pozdrawiam

wifi
01-02-2010, 16:29
Dlaczego przepraszasz? B. dobre info. Ja tego nie miałem jak sprawdzić. Dziękuję!

wifi
01-02-2010, 16:42
Napisałeś:
"Zmiana nazwy już nie zmieni zawartości pliku."

Oczywiście, że nie zmieni, ale zmieni się program, który ten plik będzie otwierał. W pierwszym przypadku będzie to Notatnik a po zmianie przeglądarka internetowa.

Tak dla zabawy spróbuj zmienić rozszerzenie nazwy jakiegoś zdjęcia z jpg na txt. Po 2x pstryknięciu zdjęcie otworzy się ... w Notatniku. Oczywiście będzie widoczna tylko sieczka.

gerd
01-02-2010, 16:49
Witam

To Ja dziękuję wifi za wspaniały zestaw dużej ilości przeróżnych „adresów”. Bardzo to ułatwia wejście na poszczególne „strony”- poprzez kliknięcie.

wifi
01-02-2010, 17:12
Gdyby ktoś chciał ustawić sobie na stałe jako stronę startową u siebie, to przypominam jak najbardziej efektywnie to zrobić:

1. przenieść plik start_ksc.html do jakiegoś "trwałego" miejsca. Pod pojęciem "trwałe" rozumiem takie, z którego przez przypadek go nie usuniemy. (np. robiąc porządek w Moich dokumentach) Może to być np. folder c:\\windows

2. pstrykamy w ten plik ppm i wybieramy: kolejno: Właściwości - zakładka Skrót - Uruchom: i tutaj wybieramy "zmaksymalizowane" (piszę jak to jest w FF ale w innych prg na pewno nie odbiega wiele od tego)

3. potem 2x pstryk w niego żeby się uruchomił

3. w przeglądarce uaktywniamy w Opcjach pkt. określający stronę startową: "Użyj bieżącej strony"

gerd
01-02-2010, 18:36
W Operze

Aby tabelka „wifi” wystartowała jako - „pierwsza”
Uruchomić - „Tabelkę” i klik na: Narzędzia > Preferencje
W oknie Preferencje z wiersza: Uruchomienie, wybrać: Przejdź do strony głównej.
Z wiersza: Strona główna klik na: Użyj bieżącej

Przy uruchamianiu Opery, jako pierwsza startuje – Tabelka.

wuere'le
01-02-2010, 20:40
Stafan ja siadam w ławce za wami będę zaglądać i ściągać przez ramię.
http://i49.tinypic.com/nd3qzm.jpg

Dobra, tylko ten prawy rękawek podciągnij!

Kazik
01-02-2010, 23:18
Po co zapisujesz w Notatniku?
przecież napisałem: "po ściągnięciu należy u siebie zmienić rozszerzenie z txt na html"
Jak wygląda podgląd tego pliku w formie tekstowej to ja wiem:)

Bo napisałeś po ściągnięciu. Jak zmieniłem nazewnictwo , zanim zapisywałem to zapisało jako „E”. No i to się otwiera. Ale najpierw wysłałem post z tym zrzutem tekstowego, a dopiero potem próbowałem inaczej.

Kliknięcie na kratkę powoduje otwarcie programu. Można to dodać w „ulubione” i mieć pod ręką, jak ktoś chce akurat te programy. Oto zrzut jak ma być przed zapisem. A w #11 chyba zamieniłeś Kazik na Tadek?:D
http://www.imagebanana.com/img/55cnk09f/ScreenShot005.jpg (http://www.imagebanana.com/)

wifi
01-02-2010, 23:34
B. przepraszam za tą pomyłkę imion:mad:

piszesz:
Można to dodać w „ulubione” i mieć pod ręką, jak ktoś chce akurat te programy.

Ależ właśnie ta strona to Twoje Ulubione. Chyba bardziej pod ręką już być nie mogą jak na wprost Ciebie, na Pulpicie.

Kazik
01-02-2010, 23:51
Też fakt. A na pulpicie mam sporo. Nocą jak na seniorku już nikogo to robię porządek. Ale i tak zostaje trochę przygotowane. Tapety, żarty itd. Nie wrzucam wszystko w jeden dzień na te wątki. W sumie po porządkach to na pulpicie niewiele. A dla wygody to z lewej ekranu mam tak:

http://www.imagebanana.com/img/g4c2e9hn/ScreenShot006.jpg (http://www.imagebanana.com/)

chaliniak
02-02-2010, 00:42
Wifi
Zapisałem podany plik start_ksc w folderze. /ikonka kulista z liskiem/ Po otwarciu wyświetla się strona, jak u Ciebie i działa normalnie. Mam monitor 17 calowy i muszę przewijać, aby zobaczyć całość. Nie wiem, jak przeskalować.
Po kliknięciu ppm w zapisany w folderze plik start_ksc nie pojawiają się podane przez Ciebie opcje menu kontekstowego.

Wniosek: muszę się cofnąć do niższej klasy i nadrobić zaległości. :)

Aby zastosować u siebie na stałe, musiałbym zrobić szereg przeróbek a nie mam Front Page a nawet gdyby to pewnie trzeba go najpierw poznać. Ale strona jest interesująca, jako startowa.

wifi
02-02-2010, 06:09
Po otwarciu wyświetla się strona, jak u Ciebie i działa normalnie. Mam monitor 17 calowy i muszę przewijać, aby zobaczyć całość. Nie wiem, jak przeskalować.

Przeskalowanie (zwężenie i dopasowanie do szerokości monitora) następuje samoczynnie. Nie ulega dopasowaniu wysokość. Jeśli jest za dużo to trzeba przewijać:( Można by to zmienić np. likwidując okienko daty. Gdybyś był zdecydowany używać tego to oczywiście pozmieniam. Tylko wtedy proszę o przesłanie zrzutu całego ekranu (bez pomniejszania i obcinania) tutaj, albo na priva. Nie mam nikogo "w okolicy" z monitorem 17' i nie mam jak sprawdzić tego.

Po kliknięciu ppm w zapisany w folderze plik start_ksc nie pojawiają się podane przez Ciebie opcje menu kontekstowego. Wniosek: muszę się cofnąć do niższej klasy i nadrobić zaległości.

Wręcz przeciwnie, to ja się muszę cofnąć:) To menu i nakazanie wyświetlania zmaksymalizowanego obrazu dotyczy programów a nie plików w nich wyświetlanych. Czyli trzeba to zmienić w FF a nie w pliku strat_ksc.

Aby zastosować u siebie na stałe, musiałbym zrobić szereg przeróbek a nie mam Front Page a nawet gdyby to pewnie trzeba go najpierw poznać. Ale strona jest interesująca, jako startowa.

Jak napisałem powyżej. Pobaw się z tą stroną "ręcznie" ją uruchamiając a jak będziesz zdecydowany używać jej na stałe to daj znać. Skorzystamy z pierwszej opcji poprawiania o której pisałem w poście # 4

wifi
02-02-2010, 06:27
W sumie po porządkach to na pulpicie niewiele. A dla wygody to z lewej ekranu mam tak:

Kazik, bądź bardziej zdecydowany i jak chcesz pokazać swój Pulpit to większą jego część. Bo pokazując po jednym paseczku ikon dziennie będzie to trwało dłuuugo :D
Od dołu też nie przycinaj bo nie wiadomo ile tam ikon ukrywasz:)

wifi
03-02-2010, 12:38
Ta strona powinna zmieścić się na Twoim monitorze:
33577
tak jak poprzednio proszę zmienić txt na html

chaliniak
03-02-2010, 15:53
Wifi
Strona teraz ładnie się mieści w oknie. Dziękuję. Jedynie data i upływający czas trzeba kółeczkiem podciągnąć. Ale dla mnie to i nawet zaleta; nie widzę, jak się co sekundę i minutę się starzeję. :) a by zerknąć czasem - żaden problem kółeczkiem nieco ruszyć.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem tej strony; skorzystać z Twojej uprzejmej pierwszej propozycji to wygodne ale też wymaga przemyślenia co i jak rozmieścić. Jest jeszcze jeden problem: cała prawie frajda to możliwość zmieniania z czasem pozycji, a wtedy ciągle zawracać komuś głowę to nie do przyjęcia. Piszesz, że w Wordzie też można edytować i zmieniać. Ale nie za bardzo wiem, jak w tym Wordzie się znaleźć z tą stroną startową. Bo metoda usuwania i wstawiania przez hiperłącze wydaje się nie trudna. W Wordzie jest taka ikonka /Wstaw hiperłącze/. Tak czy owak na razie pobawię się Twoim gotowcem.
Pozdrawiam Wiesław.

chaliniak
03-02-2010, 16:09
Strona startowa, (trochę obcięta przy robieniu zrzutu) po zmniejszeniu do 17 cali.

http://img710.imageshack.us/img710/5922/starmaa.png (http://img710.imageshack.us/i/starmaa.png/)

krystynas53
03-02-2010, 17:26
Też mam to już u siebie. Fajna rzecz, ale z racji zamieszkania z chęcią zmieniłabym co niektóre adresy. Poczekam, może Wifi mnie nauczy jak to zrobić. Mój ślubny "informatyczne zero" nauczył się dzięki tej stronce korzystać z allegro. Już nie musi mnie wolać za każdym razem.

wifi
03-02-2010, 21:30
Witaj,
poprawiać można albo w prg Front Page albo w Wordzie, z tym że Word coś paskudzi i jak sprawdzałem po edycji w Wordzie to zegar gdzieś znikł itp.
Chętnie poprawię i dostaniesz gotowca tylko podaj linki do stron, które chciała byś umieścić na tej stronie. Spisałem strony, które są wybitnie lokalne i trzeba by je usunąć:
MPK rozkład
MPK
Krakowska Karta Miejska
Knajpy w Krakowie
Apollo sklep
BIT sklep
Dekanex sklep
oraz wszystkie sklepy i markety z prawego dolnego rogu
Pozdrawiam

chaliniak
03-02-2010, 22:01
Wifi
W międzyczasie otwarłem jednak w Wordzie i zmieniłem /tylko eksperymentalnie/ 2 pozycje, które niżej pokazuję. Utworzone linki działają b. dobrze, t.zn. po kliknięciu otwiera się żądana strona. Nie wiem skąd się wzięły podkreślenia. Coś pewnie pochrzaniłem, ale i tak się cieszę, ze mogę zmieniać.
Zegar jest i działa, tylko po lewej stronie. Gdybym jakoś się pozbył tych podkreśleń to byłbym b. zadowolony. A samo zmienianie linków to sprawa, jak pisałem do przemyślenie i na dłuższy czas. Poznasz na pewno nowe pozycje, które oczywiście są w złym miejscu ale chodziło mi tylko czy to wyjdzie. Na zrzucie to wygląda gorzej niż w rzeczywistości.

http://img709.imageshack.us/img709/9397/nowastart1.jpg (http://img709.imageshack.us/i/nowastart1.jpg/)

wifi
03-02-2010, 22:38
Super! Jutro z rana napiszę jak ustawić zegar na środku i podciągnąć go do góry. Podkreśleniami się nie przejmuj, zwróć uwagę na poprzednie zrzuty (Twoje i moje). Skróty zawsze identyfikowane są przez podkreślenie.

wifi
04-02-2010, 09:45
Przedstawiam jak po edycji w Wordzie nanieść poprawki, żeby strona wyglądała poprawnie.
Zaznaczyć muszę, że poprawki były wykonywane w Wordzie2000 ale w innych wersjach worda (97-2007) jest podobnie.
Druga uwaga: tych poprawek nie ma co wykonywać każdorazowo po edycji czegokolwiek bo jeśli zrobimy następną poprawkę to znowu dół strony się "rozjedzie".
W poprawionym w Wordzie pliku "start_ksc.html" znowu zmieniamy rozszerzenie z html na txt. Po zmianie dwukrotnie w niego pstrykamy i wtedy otwiera się w Notatniku jako plik tekstowy kodu strony. Przewijamy kod na sam dół, aż do końca. Powinien być widoczny fragment jak na załączonym cytacie. Kolorem niebieskim oznaczyłem to, co należy usunąć (zaznaczyć i DEL). Kolorem czerwonym zaznaczone są dwie linijki, które trzeba dopisać samemu. Nie ma znaczenia ile pustych linii występuje pomiędzy poszczególnymi liniami.
Małe wyjaśnienie, żebyśmy wiedzieli co właściwie robimy.
To co kasujemy to wstawił Word podczas zapisywania (nie wiedzieć po co) a powoduje to zwiększenie odstępu między tabelką a okienkiem z datą. To co dopisujemy powoduje, że okienko z datą będzie wyśrodkowane na stronie (i znowu Word skasował istniejące wcześniej tagi nie wiedząc po co i dlaczego).
Po zrobieniu poprawek, zapisujemy kod. Zamykamy notatnik. Przywracamy zmienione wcześniej rozszerzenie z txt na html. Dwukrotnie pstrykamy w plik i obserwujemy zmiany jakie zaszły. No i oczywiście piszemy na forum jak nam się udało:)

</td>
</tr>
</table>
<p><span lang=EN-US style='mso-ansi-language:EN-US'>&nbsp;<o:p></o:p></span></p>
</div>
<P align="center">
<iframe
src="http://free.timeanddate.com/clock/innxgh2/tlpl31/n262/fs30/fcf00/tc9f9/ftb/bas5/bat6/bacf00/tt0/tb4"
frameborder=0 width="480" height="84">
</iframe>
<P/P>
</body>
</html>

krystynas53
04-02-2010, 18:40
Do Wifi
Zmieniłam sobie co nieco w Twojej stronie. Bardzo mi się to podoba. Mam jednak jeden problem. W wordzie naniosłam zmiany, ale nie potrafię dać nazwy, wyświetla mi się w kratce adres strony http. Nie chciałabym włazić do programu, bo jak ja tam zrobię porządki ... to klękajcie narody!!!!
Może kiedyś jak będziesz miał trochę czasu, to podkształcisz?
Pozdrawiam.

krystynas53
04-02-2010, 19:03
Jestem "tłuczek". Najgorzej jak się nie czyta ze zrozumieniem. Przecież to było przez Ciebie Wifi wytłumaczone dokładnie we wcześniejszym poście. Sorry.

Kazik
04-02-2010, 19:24
Jesteś z Krakowa [jeden facet więcej na najbliższym spotkaniu.] Bo miło witać kolejnego Krakusa. Oczywiście że pozmieniam sobie jakieś rubryki, chociaż już krakowskie częściowo. Ale Ty to nadałeś to ciągnij-jestem obserwatorem. Podoba mi się to.
Ja mam takie w folderach w "ulubione". A jak folder otworzę, to jest tego dużo. Czyli podobne lub to samo. Ale to jest dobre.

Jak cytujesz kogoś [#29] to dlaczego nie widać kogo? To by ułatwiło zobaczyć pełną treść. Zwłaszcza, gdyby informacja cytowana pochodziła np. miesiąc temu. Nie chcę sprawdzać ileś stron, gdy nawet nie wiadomo czy cytujesz Anię, Franię, czy kogoś innego. To tak ułatwi.

wifi
04-02-2010, 21:19
Jak cytujesz kogoś [#29] to dlaczego nie widać kogo? To by ułatwiło zobaczyć pełną treść. Zwłaszcza, gdyby informacja cytowana pochodziła np. miesiąc temu. Nie chcę sprawdzać ileś stron, gdy nawet nie wiadomo czy cytujesz Anię, Franię, czy kogoś innego. To tak ułatwi.

Nikogo w tym poście nie cytowałem. Może niefortunnie użyłem ikonki "Cytuj" bo zależało mi na wyeksponowaniu tego fragmentu, a nie mogłem użyć koloru. Na drugi raz postaram się wymyślić coś innego coby Cię nie wprowadzić w błąd:)

wifi
04-02-2010, 21:39
Oczywiście że pozmieniam sobie jakieś rubryki, chociaż już krakowskie częściowo. Ale Ty to nadałeś to ciągnij-jestem obserwatorem. Podoba mi się to.
Wszelkie wpisy są wybitnie indywidualne. Jak to się mówi, jeden woli róże a drugi piwo duże. Jeden woli przykładowo ikonkę "Knajpy w Krakowie" inny "Muzea w Krakowie". Rzecz gustu i zainteresowań. Wypróbuj ikonkę "Mapa zdjęciowa" - szybko nie odejdziesz od kompa:)

Kazik
04-02-2010, 21:58
To specjalnie powiedziałem. Wolna wola. A o #29 tak zapytałem. Kogo cytowałeś bo nie zrozumiałem komu tak wyszło.
Jesteś wifi, ale jest też wibi. Już 2 razy musiałem poprawiać [przed wysyłką posta], tak więc Kazik czy Tadek to pikuś. Bo wibi to na "politycznym" wątku.:D

chaliniak
04-02-2010, 23:07
Wifi
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Mam nadzieję, że uda mi się tak zrobić, jak podałeś. Jeżeli nie, to będziesz miał zajęcie. :) Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi o "przywołanie do porządku" zegara natomiast te podkreślenia niech sobie będą.

Dobrze, ze podałeś iż dopiero po całościowych zmianach to przeprowadzamy. Bowiem możliwych pozycji jest 96 a u Ciebie wykorzystanych 72. Jest nad czym podumać a zwłaszcza by wykorzystując szereg już istniejących pozycji, jakoś włączyć w miarę logicznie swoje preferencje.
Pewnie wydrukuję pustą tabelę, wpiszę to co jest i na tym będę pracował.

Pozdrawiam - Wiesław

chaliniak
05-02-2010, 13:08
Z ciekawości, nie czekając na całościowe uporządkowanie, wypróbowałem podany w języku html, sposób ustawienia zegara na środku i podciągnięcia go do góry.
Wyszło bardzo dobrze, co pokazuje fragment zrzutu. Tylko miałem mały problemik bo zamiast podanego ciągu znaków do usunięcia /na niebiesko/ pojawił się inny: <p>&nbsp;<o:p><o:p>/p>
A że był w tym samym miejscu (między </table> i </div>) więc usunąłem i wyszło dobrze.
Teraz dopiero po całościowej zmianie - wykonam tę operację.

http://img229.imageshack.us/img229/864/zzegaremwrod.jpg (http://img229.imageshack.us/i/zzegaremwrod.jpg/)

wifi
05-02-2010, 19:58
Własnoręczne modyfikowanie strony startowej przy użyciu Worda

Najpierw musimy sobie przygotować linki do stron, które chcemy umieścić na naszej stronie startowej. Uwaga: przed wszelkimi operacjami tu opisanymi maksymalizujemu okna czy to przeglądarki, czy Worda.

- Wyszukujemy w internecie stronę, którą chcielibyśmy wywoływać na naszej stronie startowej. Wyświetlamy ją tak, jak chcielibyśmy żeby wyświetlała się za każdym razem.

- Zaznaczamy w naszej przeglądarce link do tej strony widniejący na pasku adresu i kopiujemy go (CTRL + C). Zamykamy lub minimalizujemy okno przeglądarki.

- Pstrykamy w Pulpit prawym przyciskiem myszy (ppm) i z rozwiniętego menu kontekstowego wybieramy Nowy a potem Skrót. W otwartym okienku pstrykamy ppm w widniejący pasek do wprowadzenia skrótu i wybieramy Wklej. Nasz skrót zostaje wklejony. Pstrykamy w przycisk Dalej i wpisujemy dowolną nazwę np. "rozklad" pod którą skrót będzie widoczny na pulpicie. Pstrykamy w Zakończ.

- Nasz skrót pojawił się na Pulpicie. Możemy sobie dwukrotnie w niego pstryknąć i sprawdzić czy uruchomi się pożądana przez nas strona.

Teraz napiszę jak dokonywać zmian naszej strony w Wordzie.
- W przeciwieństwie do normalnych plików worda w które pstrykamy i otwiera się word, tutaj najpierw otwieramy worda a potem wybieramy Otwórz i wczytujemy naszą stronę z rozszerzeniem html.Jest to po prostu tabelka w której zmieniamy, kasujemy, dodajemy poszczególne wpisy.

Minimalizujemy Worda i ppm pstykamy w wcześniej utworzony skrót o nazwie "rozklad". Wybieramy Właściwości i znowu ppm pstrykamy w zaznaczony już samoczynnie adres strony i wybieramy Kopiuj.

Przechodzimy teraz do Worda, znajdujemy sobie puste miejsce w tabelce i wpisujemy tam nazwę pod jaką będzie widoczna nasza pozycja. Niech to będzie np. "Rozkład jazdy". Zaznaczamy ten wpis i pstrykamy w ikonkę "Wstaw hiperłącze".

- W otwartym okienku ustawiamy kursor w pozycji: "Wpisz adres pliku lub strony sieci Web" i naciskamy CTRL + V (opcja Wstaw tutaj nie działa). Adres został wklejony a my zamykamy okienko przez OK.

- Od teraz nasza nowa pozycja "Rozkład jazdy" powinna już działać.

- Upiększamy ją przez: pogrubienie liter, zmianę ich koloru.
Na uwagę może zasługiwać zmiana koloru tła danej komórki. Pstrykamy ppm w tą komórkę i z rozwiniętego menu wybieramy "Obramowanie i cieniowanie". Tam na dole po prawej stronie w pozycji "Zastosuj do:" wybieramy "Komórka". Potem to już tylko wybieramy sobie kolor z palety po prawej stronie. Na koniec OK.
Na koniec pstrykamy w Zapisz i już mamy poprawioną stronę.

wifi
05-02-2010, 20:03
Z ciekawości, nie czekając na całościowe uporządkowanie, ........
Gratulacje! Strona wyszła super. Moje szczere uznanie za pomyślunek i samodzielność!

chaliniak
05-02-2010, 22:11
Na razie eksperymentuję na kopii z kolorami, literami i trochę szukam, jak dobrać te elementy. Wstawiam nazwy i linki trochę prościej: Na otwartej w Wordzie stronie wpisuję nazwę
np.Le Monde, klikam w hiperłącze wpisując w miejsce na adres, uprzednio spisany adres tej gazety, OK i potem mogę zmieniać litery, kolory. Wszystko działa o czym świadczą te trochę niepotrzebne podkreślenia. Krótko mówiąc ćwiczę sobie to wszystko. Dla przykładu, zmieniony kawałek z gazetami. Te czerwone kolory, trzeba zmienić.

http://img25.imageshack.us/img25/3424/zgazetami.jpg (http://img25.imageshack.us/i/zgazetami.jpg/)

Kazik
06-02-2010, 00:03
Wszelkie wpisy są wybitnie indywidualne. Jak to się mówi, jeden woli róże a drugi piwo duże. Jeden woli przykładowo ikonkę "Knajpy w Krakowie" inny "Muzea w Krakowie". Rzecz gustu i zainteresowań. Wypróbuj ikonkę "Mapa zdjęciowa" - szybko nie odejdziesz od kompa:)
Próbowałem. Zmieniłem na Kraków i "chodziłem" po Rynku Głównym. Nawet na sąsiedniej ulicy byłem w piwiarni do której chodzę. Oczywiście część zewnętrzna pod parasolami. To 4 km od R.G.
Do samego bloku gdzie mieszkam jeszcze 100 m muszę dojść. Ale tylko na róg ulicy-to pokazują niebieskie kropki. "Moja" uliczka nie była fotografowana Jak widać to "ślepa uliczka" i to dobre, bo nie mam ruchu i spalin. Teraz kombinuję jak zapisać. Ale zrzut ekranu też wystarczy.
Miniaturka do powiększania. Klik-i na normalny rozmiar.
http://www.imagebanana.com/img/uj846alu/thumb/Czerwi324skiego.jpg (http://www.imagebanana.com/view/uj846alu/Czerwi324skiego.jpg)

Gdzie mieszkam to zaznaczone na mapce [Pużaka] A na foto to piwiarnia na Czerwińskiego. Gdzie to miejsce to człowieczek na mapce pokazuje. Niedaleko obok jest szkoła i tam punkt wyborczy. Oczywiście-te tłumaczenia nie są do Ciebie [B]wifi pisane, lecz do tych co zechcą swoją okolicę zobaczyć.
A masz link -gdzie program pobrać, bo bym synowi zainstalował.

wifi
06-02-2010, 07:56
Nawet na sąsiedniej ulicy byłem w piwiarni do której chodzę. Do samego bloku gdzie mieszkam jeszcze 100 m muszę dojść.
Coś okropnego, aż 100 m od Twojego domu piwiarnię postawić i narażać Cię na taką fatygę :D
A piwiarnia nazywa się chyba "U Taty" czy jakoś podobnie.
Teraz kombinuję jak zapisać. Ale zrzut ekranu też wystarczy.
Pstryknij najpierw w mały bordowy kwadracik widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia. Wtedy zdjęcie będzie na cały ekran, potem zrzut i już.
Oczywiście-te tłumaczenia nie są do Ciebie wifi pisane, lecz do tych co zechcą swoją okolicę zobaczyć.
Te okolice akurat doskonale znam i jak chcę ją zobaczyć to nie wyświetlam zdjęcia tylko wychodzę z domu :D
A masz link -gdzie program pobrać, bo bym synowi zainstalował.
Linki do wszystkich elementów z "mojej" tabelki są widoczne na dolnym Pasku stanu po najechaniu kursorem myszy na odpowiedni element.
Na wszelki wypadek podaję:
www.norc.pl

wifi
06-02-2010, 12:24
Wstawiam nazwy i linki trochę prościej: Na otwartej w Wordzie stronie wpisuję nazwę
np.Le Monde, klikam w hiperłącze wpisując w miejsce na adres, uprzednio spisany adres tej gazety, OK i potem mogę zmieniać litery, kolory.
Pisałem o tym już w pierwszym poście #4 dotyczącym strony, dopiero później rozwinąłem temat na bardziej szczegółowe wyjaśnienia. Jednym słowem, jak komu pasuje:)
Dodanie pozycji to wpisanie sobie dowolnego tekstu w jedną komórkę, potem zaznaczenie go i pstryknięcie w ikonę Hyperlink (taki niebieski globus ze spinaczem). Otworzy się okienko w którym wpisujemy link do wstawianej pozycji. Na koniec zmieniamy sobie wg upodobania kolor tekstu, tła, wielkość i kształt liter.

chaliniak
06-02-2010, 12:50
Wifi, oczywiście, że skorzystałem z Twoich wcześniejszych wyjaśnień. Nie jestem jeszcze na poziomie wymyślania. :)

wifi
06-02-2010, 15:57
Aby komputer nie służył tylko do zabawy, instalowania i usuwania kolejnych programików, itp. itd. przedstawiam przepis na coś bardziej użytecznego. Wielu na pewno ma w domu kasety magnetofonowe z których dźwięk chciałaby przenieść "na płytkę". Do takich jest adresowany ten opis. W zależności od zainteresowania zostanie to przedstawione bardziej szczegółowo.

Zgrywanie dźwięku z kaset magnetofonowych przy pomocy prg Audacity
Najpierw trzeba sobie ściągnąć i zainstalować darmowy program do obróbki dźwięku pstrykając w to:
http://www.dobreprogramy.pl/Audacity,Program,Windows,11826.html
(w dalszej części opowiadania będę go nazywał Au.

Co musimy mieć:
- magnetofon (lub odtwarzacz kaset) dowolny, byle miał wyjście na słuchawki
- kabelek do połączenia magnet. z komputerem (jest na zdjęciu)
- pliczek (bibliotekę) do Au co by tworzone były mp3 (standardowo nie dołączają tego, chyba ze względów licencyjnych)

Przygotowania:
- pliczek "lame_enc.dll" kopiujemy do katalogu gdzie zainstalowało się Au (\Program files\Audacity )
Link do pliku lame_enc.dll podam w późniejszym terminie
- 2x pstrykamy w głośniczek umieszczony w Zasobniku systemowym (tray'u), w otwartym oknie znajdujemy pozycję "Wejście liniowe" i sprawdzamy czy nie jest wyłączone i ma odpowiednią głośność (suwak na połowie wysokości). Okienko przy napisie "Wycisz" ma być niezaznaczone.
- otwieramy Au i w okienku po prawej wybieramy "Mieszane wyjścia wave"

Próba:
- włączamy magnetofon aby emitował jakikolwiek dźwięk
- łączymy jego wyjście słuchawkowe z gniazdkiem "Line IN" w komputerze (z tyłu, zaraz obok gniazdka z wyjściem dźwięku na słuchawki lub głośniki)
- w głośnikach, lub słuchawkach podłączonych do komputera powinien być słyszalny dźwięk
- otwieramy Au i sprawdzamy czy po pstryknięciu w ikonę Nagrywaj (różowe kółeczko) zaczynają pulsować wskaźniki głośności i czy nagrywa się dźwięk (niebieska sinusoida)

Uwagi do nagrywania:
- nie starajmy się na magnetofonie znaleźć dokładnie początku utworu i końca, niech będzie nagrane w nadmiarze. Nagranie łatwo "przytniemy" sobie w Au (zaznaczmy i Delete)
- gdy chcemy zapisać wybieramy z menu Plik poz. "Exportuj jako mp3"
- wygodnie stosować taką technikę: nagrywamy całą kasetę, odcinamy z niej wszystko oprócz pierwszego utworu, eksportujemy jako mp3, w Au wybieramy "Edycja - Cofnij" i znowu mamy widok całej nagranej kasety, wybieramy drugi utwór itd.
Reszta to wprawa i duużo cierpliwości:)

Widok kabelka do połączenia magnetofonu z komputerem (wtyczki 3.5 mm), wskazany dłuższy:
http://i47.tinypic.com/w9usly.jpg

krystynas53
06-02-2010, 16:01
A to jest moja "radosna twórczość". Zegarek po lewej ma być, przynajmniej nie bije po oczach uciekający czas. Pozdrawiam.

http://i47.tinypic.com/21dl8vt.jpg

wifi
06-02-2010, 16:09
A to jest moja "radosna twórczość". Zegarek po lewej ma być, przynajmniej nie bije po oczach uciekający czas.

Z tym zegarem odmierzającym czas to racja, nic radosnego:mad:

A strona b. ładna i umiejętnie przerobiona! Widzę, że już nie jestem potrzebny:) Duża to satysfakcja dla mnie.

krystynas53
06-02-2010, 16:25
Z tym zegarem odmierzającym czas to racja, nic radosnego:mad:

A strona b. ładna i umiejętnie przerobiona! Widzę, że już nie jestem potrzebny:) Duża to satysfakcja dla mnie.

Wifi, bez Ciebie nic bym nie wydumała. Wszystko to Twoja zasługa. Będę nadal śledzić ten wątek, bo jestem pewna że wielu rzeczy się jeszcze nauczę. Dziękuję i pozdrawiam.

Kazik
06-02-2010, 16:55
Coś okropnego, aż 100 m od Twojego domu piwiarnię postawić i narażać Cię na taką fatygę :D
A piwiarnia nazywa się chyba "U Taty" czy jakoś podobnie.

Pstryknij najpierw w mały bordowy kwadracik widoczny w prawym górnym rogu zdjęcia. Wtedy zdjęcie będzie na cały ekran, potem zrzut i już.

Te okolice akurat doskonale znam i jak chcę ją zobaczyć to nie wyświetlam zdjęcia tylko wychodzę z domu :D

Linki do wszystkich elementów z "mojej" tabelki są widoczne na dolnym Pasku stanu po najechaniu kursorem myszy na odpowiedni element.
Na wszelki wypadek podaję:
www.norc.pl
Piwiarnia "U Taty", to mieszkasz gdzieś blisko? Może siedzieliśmy przy jednym stoliku? Sprawdzimy to na spotkaniu. Zwykle "U Zalipianek" na Szewskiej. Jak przyjdzie wiosna. No to by było nas trzech i dużo seniorek. Józek "Fezój" i my to już będzie trójka.

Jeszcze nie próbowałem tego co napisałeś. A na razie podam link jakby ktoś chciał podreptać po Krakowie. Zacznie od mojej okolicy, ale z prawej przesunie mapkę i klik. Nie zawsze wybiera dokładnie wybrane miejsce, ale jak na sąsiedniej ulicy-to trzeba dojść. Kropki niebieskie to trasa która jest możliwa.

Mogę podać czasem link do innych miast, ale tylko czasem, jak by było dużo chętnych to nie wszystkim przerobię.
http://www.norc.pl/street-view/ moja okolica.
Ta pani wychodzi z ul. Pużaka. "Mój" blok jest następny za tym z rusztowaniem. Ocieplali go chyba w lipcu-fotka świeża. To chyba jedna kamera na dachu auta, ale coś obrotowego jak kręcący się radar? To przypuszczenie tylko. Czytałem na ten temat, ale w sklepie, więc za długo nie mogłem. Czasem kupuję komputerowe pisma jak ocenię że warto. Z emerytury za wiele nie mogę.

Sprawdziłem-na profilu nie podajesz imienia. Bo myślałem czy może jesteś wśród znajomych z piwiarni z którymi jestem "na ty".:D

ps. To Twój setny post. Jeszcze 400 i "stały bywalec". Gratuluję.

wifi
07-02-2010, 08:55
Dłuższy czas usiłowałem rozszyfrować jak to jest z obrazkami krystynas53. Teraz rezultaty:
Jak to jest robione obecnie:
obrazek jest wklejany do Painta a tam w celu jego zmniejszenia jest wybierane polecenie "Rozciągnij (pochyl)" i ustawiana wartość 50%
polecenie to działa w Paincie błędnie tzn. zmniejsza wczytany obrazek, ale pozostawia białe tło w wymiarze początkowym
konsekwencją jest, że cały obrazek (razem z białym tłem) nie ulega zmniejszeniu, pomniejsza się tylko wkopiowany zrzut pulpitu. Każdy inny znany mi prg graficzny zmniejsza CAŁY obrazek, razem z tłem
obrazek jak miał początkową rozdz. 1599x1066 tak ma nadal
zagadką dla mnie jest skąd taka rozdzielczość? Prawdopodobnym jest, że krystynas53 ma duży monitor i ustawioną na nim rozdzielczość 1600x1100. Monitor jest panoramiczny przez co księżyc na Pulpicie jest nie okrągły tylko jajowaty.

Jak powinna robić krystynas53
wszystko tak jak dotychczas, tylko NIE ZMNIEJSZAĆ obrazu w Paincie tylko go zapisać jak jest
dopiero przy wczytywaniu obrazka do Tinyic ustawić tam rozdzielczość na 800x600
Wtedy wszystko będzie ok.

Jeśli pomyliłem się w swoim "śledztwie" to proszę mnie poprawić

gerd
07-02-2010, 11:51
Witam

Jednak w „Paint” - nie zależnie od opcji „Rozciągnij/Pochyl” jest jeszcze opcja: Widok > Powiększenia i dalej: Rozmiar normalny > Duży rozmiar > Niestandardowy, gdzie można sobie „manipulować” - rozmiarami obrazka.

wifi
07-02-2010, 12:21
Witam

Jednak w „Paint” - nie zależnie od opcji „Rozciągnij/Pochyl” jest jeszcze opcja: Widok > Powiększenia i dalej: Rozmiar normalny > Duży rozmiar > Niestandardowy, gdzie można sobie „manipulować” - rozmiarami obrazka.
Nie można manipulować przy pomocy tej opcji rozmiarami obrazka tylko jego widokiem, a to są dwie różne sprawy.
To tak jakbyś patrzył przez szkło powiększające na obrazek, widzisz go większym ale to nie znaczy, że przez to zmieniłeś jego rozmiar.
Te dwie rzeczy trzeba rozróżniać bo jak nie to prowadzi to do nieporozumień.

wifi
07-02-2010, 15:22
Takie malutkie udogodnienie:
Na pewno zapisujecie sobie skróty do wątków gdzieś u siebie na komputerze.
Skrót do obecnej strony (3) tego wątku wygląda następująco:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-troche-juz-poznany-page3-6527.html
ale po kilku dodanych postach będzie to strona nr.4 i posługując się poprzednim skrótem zawsze będziemy lądowali na 3 stronie. Pozostanie zmienić skrót aby w jego treści było "page4".
Okazuje się można iść dalej tzn. od razu zmienić sobie skrót np. na taki:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-troche-juz-poznany-page30-6527.html
posługując się nim dopóki nie nadejdzie strona 31 my zawsze wylądujemy na ostaniej stronie wątku. "Odkryłem" to przez przypadek.
Skrót zmieniamy pstrykając w niego ppm i wybierając Właściwości.

Alsko
07-02-2010, 17:07
Na pewno zapisujecie sobie skróty do wątków gdzieś u siebie na komputerze. Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...

Kazik
07-02-2010, 17:18
ale po kilku dodanych postach będzie to strona nr.4 i posługując się poprzednim skrótem zawsze będziemy lądowali na 3 stronie.
Coś mi tu nie pasuje. Ten #53 zostanie na str. 3 jak dopiszemy posty. Otworzą się tylko następne strony. Mógłby jedynie spaść wstecz [na str. 2] gdyby poprzedzające posty wykasowano. Numeracja też by się mu zmniejszyła. Dlatego dziś w nocy napisałem aby nie kasować postów na wątkach pomocowych.

Ja zapisuję w Worda i jak jest np. pytanie jak dać "haczyki" aby uruchomić priv, to z tego Worda robię kopiuj i jest link do właściwej strony z podanym numerem postu. A tam jest zrzut ekranu z opisem i wtedy nie muszę już tłumaczyć tego znowu. To działa dopóki ktoś nie wykasuje jakiegoś poprzedniego postu. Tak jest do wszystkich innych problemów, ale też sprawdzam czy otwiera się właściwa strona-czy ktoś mi właśnie nie zmienił.

Robię porządek w tym Wordzie. Jak skończę to podeślę Stefanowi i Tobie. Wtedy po wymianie takich Wordów będę mógł odesłać kogoś do zrobionego ze zrzutami tłumaczenia problemu przez Stefana, a on lub Ty do mojego. No i wszystko jedno kto zauważy wtedy pytanie pierwszy. A zakres już opracowanych odpowiedzi się bardzo poszerzy. Przy okazji zapisuję też wątki i strony innych poza naszą trójką. Bo Gerd i tak dalej. Chociaż my głównie piszemy, to inne dobre podpowiedzi też trzeba wyłapać i zapisać.

Proponuję aby każdy opracował wątek który zakładał. Oczywiście wszystkie jego części. Bo np. "Pomogę każdemu" ma już część czwartą.

Kazik
07-02-2010, 17:29
Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...
Chyba wyjaśniłem to właśnie w poście poprzednim. Jak ktoś nowy ma znaleźć samemu odpowiedź? Jak wątków jest już 200 i chociaż tylko kilka "żyje" to nowi o tym nie wiedzą. Jak ma znaleźć coś na "Pomogę...." jak to nie jest opisane nawet w aktualnej czwartej części a np. w pierwszej? Wiemy że każda część ma ok. 500 postów. Sam bym swojego opracowania nie odszukał gdyby nie zapis w Worda. Inaczej własne bym szukał pół dnia.
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.:D

Alsko
07-02-2010, 17:49
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.:D
Tyż prawda :D

krystynas53
07-02-2010, 17:56
Zrobiłam tak jak pisaliście. Mam laptopa, ekran 15,6".
http://i46.tinypic.com/33atlja.jpg
Teraz biorę się za naukę przegrywania kaset.
Pozdrawiam.

wifi
07-02-2010, 18:18
Czy to nie jest "przesadyzm"?
Jest spis treści KSC, szybkie menu, zakładki i paski narzędzi w przeglądarce, jest wreszcie możliwość subskrybowania wątków...
Właśnie o te zakładki i i inne etykiety chodzi:)

wifi
07-02-2010, 18:26
Chyba wyjaśniłem to właśnie w poście poprzednim. Jak ktoś nowy ma znaleźć samemu odpowiedź? Jak wątków jest już 200 i chociaż tylko kilka "żyje" to nowi o tym nie wiedzą. Jak ma znaleźć coś na "Pomogę...." jak to nie jest opisane nawet w aktualnej czwartej części a np. w pierwszej? Wiemy że każda część ma ok. 500 postów. Sam bym swojego opracowania nie odszukał gdyby nie zapis w Worda. Inaczej własne bym szukał pół dnia.
A nowi seniorzy by się nam "zestarzeli" zanim by znaleźli sami odpowiedź.:D
Czy przewidujesz uroczyste wręczanie każdemu nowemu dokumentu Worda?

wifi
08-02-2010, 22:19
Spybot Search & Destroy
instalacja i sposób użycia
Jest to bardzo dobry program do wyszukiwania i usuwania komponentów szpiegujących typu spyware, dialerów, keyloggerów które oprócz szpiegowania znacznie spowalniają komputer.
Najnowszą wersję programu ściągamy sobie z linku poniżej:
http://tiny.pl/hx385
Instalacja polega praktycznie na pstrykaniu w przycisk DALEJ
Jedynie w oknie o nazwie: "Zaznacz dodatkowe zadania" pozostawiamy zaznaczoną tylko pierwszą pozycję "Utwórz ikonę na pulpicie"
Po instalacji i pierwszym uruchomieniu programu rozciągamy jego okno w dół aby przyjął kształt jak na zamieszczonym zrzucie.
Na zrzucie widoczny jest prg po wykonaniu skanowania mojego komputera.
Rozpoczynamy od uaktualnienia bazy wirusów pstrykając w Search for Updates (nie przetłumaczyli:( tzn. Szukaj uaktualnień.
W drugim kroku pstrykamy w "Sprawdź wszystko"
Gdyby coś komputer fiksował (nie zdarzyło mi się) to "Przywracanie"
Najlepiej skanować po sesji buszowania po internecie, kiedy jest największe prawdopodobieństwo złapania czegoś niepożądanego.

http://i48.tinypic.com/xojmeo.jpg

wifi
09-02-2010, 12:28
Total Commander
Uważam ja i inni użytkownicy komputerów, że jest to aktualnie najlepszy program do zarządzania naszym komputerem.
O ile do działań w internecie zdania są podzielone, która przeglądarka jest lepsza, czy FF, czy IE, czy Opera, czy Chrome o tyle jeśli chodzi o zarządzanie komputerem wszyscy są zgodni, że Total Commander na obecną chwilę jest najlepszy.
Początkowo nazywał się Windows Commander, ale Microsoft zagroził firmie Gischlera produkującej ten program procesami sądowymi (chodziło o użycie nazwy windows) i ta zmieniła ok. 4 lat temu nazwę na obecną.
TC zastępuje nam całą masę skrótów umieszczanych np. na Pulpicie do różnych katalogów i plików do których chcemy mieć szybki dostęp. TC bardzo ułatwia poruszanie się po Windowsach, jednym pstryknięciem możemy uruchomić widok rejestru, okna Msconfig, spakować plik, utworzyć skrót, zrobić i zaktualizować kopię bezpieczeństwa swoich plików, posłuchać muzyki mp3, połączyć się z naszym kontem ftp w internecie i wiele innych rzeczy.
Umieściłem skonfigurowaną już wersję TC na serwerze (moim) i można sobie go pobrać pstrykając w link zamieszczony poniżej. Skrót po jakimś czasie (ale nie krótszym niż 1 miesiąc) stanie się nieaktywny.
http://www.kwinto.ipns.pl/totalcmd.zip
Katalog jest spakowany winzipem i windowsy nawet "surowe" potrafią go rozpakować. Po ściągnięciu sobie pliku totalcmd.zip np. na Pulpit dwukrotnie w niego pstrykamy i znajdujący się tam katalog o tej samej nazwie przeciągamy początkowo na Pulpit (potem plik totalcmd.zip do kosza).
Program w "moim" wydaniu nie wymaga instalacji, nie zapisuje nic w rejestrach windows a swoje dane konfiguracyjne zapisuje wewnątrz katalogu w którym jest. Można go umieścić nawet na pendrive i stamtąd uruchamiać ale działa wtedy wolniej.
Katalog totalcmd przenosimy do folderu Program files. Później otwieramy folder totalcmd i znajdujemy plik totalcmd.exe, robimy do niego skrót na naszym Pulpicie i już po "instalacji"
Na początek chcę przedstawić okno TC bez zbędnych wyjaśnień. Na to przyjdzie czas później. Teraz chodzi o nazewnictwo, żeby później nie było nieporozumień. Do zrobienia zrzutu pomniejszyłem okno TC aby wszystko było wyraźne a zarazem nie za duże. To na razie tyle, następny post niebawem.
Jak zwykle czekam na uwagi, podpowiedzi, propozycje, indywidualne życzenia.

http://i46.tinypic.com/sbt3e9.jpg

Kazik
09-02-2010, 12:44
Czy przewidujesz uroczyste wręczanie każdemu nowemu dokumentu Worda?
Niezły pomysł. Jak w dziale pomoc "najczęściej zadawane pytania".:D Ale lepiej samemu znaleźć jak będzie pytanie. A potem dopowiedziec jak za mało. Na ten "system" to musiałeś zrobić zrzut i przez Paint przepuścić.

wifi
11-02-2010, 11:51
Opis paska przycisków (ikon)

http://i45.tinypic.com/ixwn68.jpg

1. Odczytaj ponownie źródłowy - czyli odświeżanie. Jeszcze raz wczytuke aktualny katalog, bo może coś się zmieniło
2. Narzędzie wielokrotnej zmiany - zmienia "hurtowo" nazwy zaznaczonych plików lub katalogów
3. Pakowanie - pakuje zipem zaznaczone pliki i umieszcza spakowane w paczce w sąsiednim panelu
4. Rozpakowuje - przeważnie nie ma potrzeby użycia bo wystarczy dwukrotnie pstryknąć w spakowaną paczkę i przekopiować (przeciągnąć) zawartość
5. Szukaj - przeszukuje kompa wg różnych kryteriów (nazwy, rozszerzenia, daty utworzenia, wielkości)
6. Utwórz skrót - tworzy skrót do zaznaczonego pliku lub katalogu w sąsiednim panelu
7. Kopiuje zaznaczone nazwy zaznaczonych plików i kat i umieszcza je w schowku (w pamięci). Pstrykając potem w dowolnym edytorze do pisania (word, notatnik, excel itd) i rozkazując Wklej uzyskujemy spis zaznaczonych pozycji
8. Zaznacza wszystkie pliki (ale nie katalogi) w aktywnym panelu
9. Odznacza wszystkie pliki (katalogi też) w aktywnym panelu
10. Porównuje pliki w dwu panelach, zaznacza te, które nie występują w drugim
11. Porównuje dwa zaznaczone pliki wg zawartości tzn czy są takie same, bit po bicie
12. Zmienia zaznaczenie, tzn. te które były zaznaczone czyni niezaznaczonymi i odwrotnie.
13. FTP do połączeń przez sieć z serwerami ftp
14. Notatnik - jeśli pstryknie się bez zaznaczenia to otwiera się pusty, jeśli przeciągnie się z panelu jakiś plik tekstowy i upuści na niego to wyświetla jego zawartość
15. Editpad - ma więcej funkcji niż Notatnik, działa identycznie
16. Edytor heksadecymalny - wyświetla zawartość pliku w układzie szesnastkowym
17. Msconfig - windowsowy prg do zmian konfiguracyjnych
18. Regeedit - edytor rejestru windows
19. Panel sterowania - wyświetla zawartość panelu sterowania, wygodne, nie trzeba go poszukiwać
20. Winrar - uruchamia winrara
21. Wyświetla objętość katalogów, b. wygodne narzędzie, będąc w dowolnym katalogu, po pstryknięciu wyświetla obj. wszystkich podkatalogów. Np będąc w kat. windows wyświetla, ile który podkatalog zajmuje miejsca.
22. Widok miniatur - powtórne pstryknięcie przywraca widok poprzedni
23. Wyświetla miejsce (katalog) w którym poprzednio byliśmy
24. Powrót z tego miejsca (poprzedniego) do aktualnego.

wifi
13-02-2010, 11:18
Prywatna poczta na Seniorze ma ograniczenie co do ilości przechowywanych listów (postów). Jeśli zależy nam na zachowaniu listów, które otrzymaliśmy i wysłaliśmy to je sobie zapisujemy a potem opróżniamy skrzynkę, żeby zrobić miejsce na następne.
Pod wszystkimi listami, po prawej stronie widnieje napis: "Pobierz wszystkie wiadomości prywatne" a poniżej do wyboru format w jakim mają zostać zapisane. Najlepiej wybrać: Text. Wszystkie listy zostają bardzo przejrzyście zapisane w pliku tekstowym podpisanym aktualną datą (zarówno wysłane jak i odebrane). Plik tekstowy otwierany jest na każdym komputerze a więc nic dodatkowego nie jest potrzebne. Takie pliki możemy sobie umieszczać w katalogu np. "LISTY" i zawsze mieć do nich wgląd.
Proszę sobie to wypróbować.

wifi
14-02-2010, 15:58
Dodatkowe przyciski
W prawej górnej części każdego panelu (lewego i prawego) znajdują się 4 dodatkowe przyciski:

33837

przycisk "\" - jego pstryknięcie skutkuje wyświetleniem głównego katalogu danego dysku czyli c:\ lub d:\ itd

przycisk ".." - powoduje przejście o jeden poziom katalogów wyżej np. jeśli jesteśmy w kat. c:\windows\gry i pstrykniemy w te kropki to znajdziemy się w c:\windows

przycisk "*" (gwiazdka) powoduje wyświetlenie krótkiego, zdefiniowanego przez siebie menu służącego do szybkiego przemieszczania po najczęściej odwiedzanych miejscach znajdujących się na wszystkich dyskach. Wybranie np. "Pulpit" przenosi nas do tego właśnie katalogu.
(Ten sam efekt co pstryknięcie w gwiazdkę daje dwukrotne pstryknięcie w dowolne miejsce paska po lewej stronie przycisku

przycisk "strzałka w dół" wyświetla historię naszych operacji, jakie katalogi ostatnio wyświetlaliśmy.

wifi
15-02-2010, 15:08
Pomierzyłem ile mnie kosztuje mój ukochany komputer

Pomiaru dokonywałem przyrządem, który nie mierzy poniżej 10 W

mam komputer stacjonarny P3, karta grafiki na płycie

Komputer
105 W w momencie rozruchu
75 W włączony, nic nie robi
118 W przy max. obciążeniu (redendring dvd)

Monitor LCD 19'
0 W w stanie czuwania (włączony, brak sygnału)
20 W wyświetlany jest czarny ekran
22 W biały ekran

Drukarka laserowa stara HP6P
0 W w stanie czuwania
236 W w czasie drukowania

przy okazji:
TV 27' LCD
7 W w stanie spoczynku
117 W praca

-------------------------
sumując komp + monitor to 0.12 kWh
przyjmując koszt 1 kWh = 0.50 zł
przyjmując 4 godz pracy kompa coddziennie
to miesięcznie kosztuje to 7.20 zł
a więc da się żyć :)

weronika1
15-02-2010, 16:24
Wifi
Jestem zainteresowana programem Total Commander,próbowałam pobrać z linku, który podałeś powyżej, ale pokazuje sie błąd:

http://www.iv.pl/images/b35w2ryinb9b1csqw47.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=b35w2ryinb9b1csqw47.png)

Więc pobrałam bezpłatny program z "Dobre programy" Total Commander PowerPack 1.7. Ale chyba cos skopałam, bo w folderze "Revo Uninstaller" nie ma ikony, tylko sam napis Total Commander. Natomiast w Panelu sterowania(dodaj, lub usuń programy) jest ikona, ale inna niż na pulpicie.
Czy mógłbyś przybliżyć dokładniej instalację i rejestrację Total Commandera?

wifi
15-02-2010, 18:52
Tutaj jest jeszcze raz, na pewno działający.
W poprzednim znaczniki pogrubienia wcięły się w adres i stąd błąd. Tej wersji z PowerPackiem raczej nie pobieraj bo jest to wersja z zainstalowanymi już wszystkim dostępnymi wtyczkami. Wygląd też ma troszku inny. No i jest większa od tej kilka razy.

http://www.kwinto.ipns.pl/totalcmd.zip

weronika1
15-02-2010, 19:08
Tutaj jest jeszcze raz, na pewno działający.
W poprzednim znaczniki pogrubienia wcięły się w adres i stąd błąd. Tej wersji z PowerPackiem raczej nie pobieraj bo jest to wersja z zainstalowanymi już wszystkim dostępnymi wtyczkami. Wygląd też ma troszku inny. No i jest większa od tej kilka razy.

http://www.kwinto.ipns.pl/totalcmd.zip
Czy mam go najpierw odinstalować, ten Power Pack? Acha, mam zainstalowany 7 Zip, czy będzie dobrze?

wifi
15-02-2010, 19:37
Czy mam go najpierw odinstalować, ten Power Pack? Acha, mam zainstalowany 7 Zip, czy będzie dobrze?

Najpierw odinstaluj PowePack
Potem dwa razy pstryknij w plik, który ściągnęłaś i przeciąg jego zawartość (katalog totalcmd) na pulpit. Wtedy sprawa ściągnięcia i rozpakowania będzie poza Tobą.

weronika1
15-02-2010, 19:51
Najpierw odinstaluj PowePack
Potem dwa razy pstryknij w plik, który ściągnęłaś i przeciąg jego zawartość (katalog totalcmd) na pulpit. Wtedy sprawa ściągnięcia i rozpakowania będzie poza Tobą.
Dzięki Wifi będę działac.

weronika1
15-02-2010, 20:23
Wifi

Nie miałam możliwości nawet , jak zawsze zakończyć instalacji. Pojawiło sie okno:

http://www.iv.pl/images/jf457h3hnllx24jv0vb5.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=jf457h3hnllx24jv0vb5.png)

Nie wiem co dalej? Wybacz jakoś dziwnie mi sie to instaluje. Zamiast otworzyć się strona z tym linkiem , pojawilo się okienko instalacji, kliknęłam uruchom, zainstalowało się i znikło. Pojawiło się to okno powyżej.

wifi
15-02-2010, 21:51
Przeczytaj dokładnie co napisałem w pierwszym poście dotyczącym TC. Przypomnę:
Program w "moim" wydaniu nie wymaga instalacji, nie zapisuje nic w rejestrach windows a swoje dane konfiguracyjne zapisuje wewnątrz katalogu w którym jest. Można go umieścić nawet na pendrive i stamtąd uruchamiać ale działa wtedy wolniej.
Katalog totalcmd przenosimy do folderu Program files. Później otwieramy folder totalcmd i znajdujemy plik totalcmd.exe, robimy do niego skrót na naszym Pulpicie i już po "instalacji"
Z tego co widzę na Twoim zrzucie to dwa razy pstryknij w ten katalog totalcmd i wewnątrz poszukaj pliku totalcmd.exe i na próbę możesz też 2x w niego pstryknąć. Powinien uruchomić się TC.

weronika1
15-02-2010, 22:19
Przepraszam, przykro mi, ale ja tego nie pojmuję.
Dziękuję, dzisiaj już jestem zmęczona.
Dobrej nocy.

weronika1
16-02-2010, 10:01
Wifi
Piszesz do kogoś, kto zna te operacje. A ja ich nie znam. Teraz dopiero zrozumiałam, że nie trzeba instalować, tylko przenieść na pulpit. Ciągle wykonywałam ruchy w kierunku instalacji i nic mi nie wychodziło. Poza tym nie umiem przenieść tego na pulpit. Czy możesz podać to krok po kroku?
Przepraszam, chyba nie powinnam wchodzić na ten wątek, bo tu już wyższa matematyka, do której ja jeszcze nie dorosłam.

wifi
16-02-2010, 12:00
Krok po kroczku od momentu kiedy widać katalog wincmd na Twoim komputerze. Wykonuj kolejne punkty, jeśli napotkasz problem to napisz.

1. To okno co widać na zrzucie z totalcmd niech będzie otwarte
2. otwierasz drugie okno wybierając kolejno: Mój komputer - dyskC: - Program files
3. przeciągasz katalog totalcmd z poprzedniego okna do okna Program files
4. 2x pstrykasz w ten przeciągnięty katalog totalcmd
5. znajdujesz plik totalcmd.exe
6. trzymając prawy przycisk myszy przeciągasz ten plik na Pulpit
7. po puszczeniu przycisku ukaże się małe menu kontekstowe - wybierasz: "Utwórz skrót tutaj"
8. zamykasz wszystkie okienka
9. 2x pstrykasz w utworzony skrót - powinien otworzyć się Total Commander

Uwaga: gdybyś nie widziała rozszerzeń plików po dojściu do pkt. 5 to musisz zrobić:
Z menu u góry okna wybrać kolejno: Narzędzia - Opcje folderów - zakładka Widok
teraz odznaczyć - spowodować żeby nie było zaznaczenia przy pozycji: "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików". Wychodzisz przez pstryknięcie w OK.

weronika1
16-02-2010, 15:02
Przeciągnęłam plik Totalcmd do folderu Files i nie wiem co dalej?

http://www.iv.pl/images/cl842mc33tvwa9i7idbc.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=cl842mc33tvwa9i7idbc.png)

Czy wogóle dobrze zrobiłam?

weronika1
16-02-2010, 15:35
Po kliknięciu w program files otrzymałam:

http://www.iv.pl/images/55dfwdpsc718zod4t9dz.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=55dfwdpsc718zod4t9dz.png)

Wydaje mi się, że za dużo jest tych plików. Widocznie nie całkiem odinstalowane stare. A odinstalowywałam przez Revio Uninstaller.
Nie wiem co dalej?

wifi
16-02-2010, 16:32
Bardzo dobrze zrobiłaś do tej chwili.
A co dalej? Po prostu realizujesz następny pkt. 5
Tak jak przewidziałem, nie widać u Ciebie rozszerzeń.
Podpowiadam: ten właściwy plik to ten w środku z obrazem dyskietki o nazwie totalcmd.
To o czym piszę w uwagach będziesz musiała zrobić wcześniej lub później.

ps.
Moje pytanie: nie wiem czy Opera służy tylko za tło tego otwartego okienka, czy zostało to otwarte w Operze - dlaczego?

weronika1
16-02-2010, 17:27
Pracuję w programie Opera,dlatego jest na zrzutach. Już mam skót folderu na pulpicie. Również utworzył mi się skrót programu files, czy powinnam go usunać?
Zaraz podam zrzut pulpitu.

weronika1
16-02-2010, 18:05
Czy dobrze zrobiłam? Czy na pulpicie powinien być taki skrót? Czy usunąć folder files? Jak mogę sprawdzić, że totalcmd działa?
Przepraszam, że tak bardzo Cię zamęczam.

http://www.iv.pl/images/la832t5w91bx189cgpn.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=la832t5w91bx189cgpn.png)

weronika1
16-02-2010, 18:20
Czy chodziło może o ten skrót na dole a nie ten na górze?

http://www.iv.pl/images/174txuvds382fcfiuh3o.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=174txuvds382fcfiuh3o.png)

weronika1
16-02-2010, 18:34
Po dwukrotnym kliknięciu tego skrótu na dole:

http://www.iv.pl/images/s86bt0c948aom6rshv9a.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=s86bt0c948aom6rshv9a.png)

Czy tak ma to wyglądać i czy to już koniec?

wifi
16-02-2010, 22:06
Sukces! Bardzo dobrze to zrobiłaś!
Ten skrót u góry Pulpitu "totalcmd" możesz spokojnie wyrzucić do kosza, do niczego on niepotrzebny.
Widzę, że masz monitor 17'. Zmaksymalizuj sobie TC na cały ekran. Reszta uwag i podpowiedzi jutro z rana:)

weronika1
16-02-2010, 22:17
Wifi
Wielkie dzięki. Monitor mam 19'. Czy nadal uważasz, że mam zmaksymalizować TC na cały ekran?
Pozdrawiam, przyjemnych snów... http://www.iv.pl/images/wwgmrybs5ue33tslczxb.gif (http://www.iv.pl/viewer.php?file=wwgmrybs5ue33tslczxb.gif)

wifi
17-02-2010, 10:31
Kończymy konfigurację TC:

rozciągamy TC na pełny ekran - maksymalizujemy, nie ma znaczenia jaki monitor. W Twoim wypadku zmyliłem się co wymiarów monitora bo obcięłaś zrzut z prawej strony a ja myślałem, że to jest cały Pulpit na szerokość. Ale to nieważne.

Teraz dopasowujemy szer. kolumn z plikami tak aby wszystkie nazwy były widoczne. Umieszczamy kursor myszy na miejscu połączeń poszczególnych kolumn (w nagłówku kolumny). Widać to na zrzucie. Teraz trzymając naciśnięty LPM przesuwamy w lewo lub w prawo. Staramy się dopasować szerokość kolumn tak jak to jest widoczne na moim początkowym zrzucie w poście #32. W każdej chwili późniejszej działalności z TC możemy to skorygować i bardziej dopasować.
Uwaga: dopasowania dokonywane w jednym panelu są automatycznie dokonywane w sąsiednim i zapamiętywane.

33900


Po zrobieniu tego co było do dopasowania przystępujemy do praktycznego wykorzystywania TC.

Nie mogę rozszyfrować jak to jest z tym katalogiem na dole ekranu o nazwie "Program files". Pozornie wygląda jak skrót do właściwego katalogu (folderu) "Program Files", który znajduje się w głównym kat. dysku C: ale nie ma przy nim strzałki oznaczające skrót. Prawdopodobnie niepotrzebnie zrobiłaś kopię tego katalogu na Pulpicie. Trzeba to sprawdzić i uporządkować.
Wszystkie działania i objaśnienia od tej chwili będą dotyczyły TC.

Twoje zadanie to sprawdzenie czy ten katalog na Pulpicie to kopia tego właściwego z głownego katalogu dysku C: a jeśli tak to usunięcie go.

w lewym panelu 2x pstrykasz w Program files, wyświetla się jego zawartość

teraz w prawym będziemy starali się wyświetlić zawartość katalogu Program files obecnego na Pulpicie.
(w prawym panelu) 2x pstrykamy w "Documents and Settins". Wyświetlą nam się katalogi:
Administrator
All Users
Default User
LocalService
oraz katalog z Twoją indywidualną nazwą użytkownika nadaną podczas instalacji windows. Może to być np. "weronika" lub podobnie. (nie jestem w stanie odgadnąć:)
2x pstrykasz w ten "swój" katalog
widzisz tam kilka katalogów i kilka plików
znajdujesz katalog o nazwie Pulpit
po jego 2x pstryknięciu otworzy Ci się jego zawartość a więc to wszystko co masz na Pulpicie. Niewidoczne będą tylko katalogi systemowe: "Mój komputer" i "Kosz"
Tutaj uwaga: Pulpit z punktu widzenia systemu plików jest katalogiem (folderem)

Teraz mała wstawka
żeby w razie potrzeby nie przechodzić tej "drogi męki" z wyszukiwaniem Pulpitu zapisujemy sobie jego położenie. Pstrykamy w gwiazdkę zaznaczoną kółeczkiem na załączonym zrzucie i z otwartego menu wybieramy pozycję "Dodaj aktualny katalog". Teraz ilekroć będziemy chcieli wyświetlić sobie pulpit to pstrykniemy w tą gwiazdkę a potem w poz. Pulpit.

Na początku spisu powinien znajdować się katalog "Program files", to ten widoczny u Ciebie na dole Pulpitu.

Jeśli jest to nazwa z końcówką lnk czyli "Program files.lnk" to znaczy, że jest to tylko skrót i nie wykonujesz dalszych czynności. Ale prawdopodobnie tak nie jest.

Pstrykasz w niego 2x i pokazuje się jego zawartość.
TERAZ NAJWAŻNIEJSZE
Porównujesz sobie optycznie czy takie same katalogi i pliki są w lewym jak i w prawym panelu.
Jeśli tak jest tzn. że jest to kopia, którą należy usunąć.
Powracasz do widoku zawartości Twojego Pulpitu pstrykając w ikonkę z dwoma gwiazdkami (na zrzucie po przekątnej od zaznaczonej gwiazdki). Lub prościej naciskasz klawisz Backspace.
Powinnaś widzieć teraz Pulpit, pstrykasz 1x w katalog "Program files" (zaznaczasz) i pstrykasz w przycisk na dole okna TC "F8 Usuń", albo naciskasz klawisz F8, albo naciskasz klawisz Delete. Wszystkie te akcje powodują usunięcie wskazanego katalogu lub pliku. Plik powinien zniknąć. Zamykasz TC i sprawdzasz czy na Pulpicie nie ma katalogu "Program files".
Oczywiście napisz w razie jakichkolwiek problemów.

To co zajmuje w opisie taką masę tekstu jest do zrobienia za ok. 15 sek., tylko trochę wprawy trzeba, a ta przychodzi z czasem więc się nie zniechęcaj.

weronika1
17-02-2010, 12:00
Wifi
Myślę, że moje nieporadne działania i zapytania przydadzą się innym forumowiczom. Dlatego nie zrażam się i będę nadal pytać. To, co ja wykonałam w ciągu dwóch dni, ucząc się, teraz wykonałabym w ciągu - no, maksymalnie 5 minut.
Dziękuję, że Ty się nie zrażasz moim niedołęstwem komputerowym.
Gdyby komputery weszły w życie w czasach naszej młodości, nie miałabym problemów, ale dzisiaj pamięć nie ta.
Za Twoją cierpliwość:

http://www.iv.pl/images/tcr93enehq1dkwsj1c6.jpg (http://www.iv.pl/viewer.php?file=tcr93enehq1dkwsj1c6.jpg)

weronika1
17-02-2010, 12:48
http://www.iv.pl/images/atoko0w5yxxzmgktvl81.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=atoko0w5yxxzmgktvl81.png)
Po zmaksymalizowaniu Totalcmd moj zrzut tak wygląda. Nie obejmuje prawej strony i dołu (dwukrotnie robiłam zrzut). Kiedy przykładam mysz na gwiazdkę (w kółku zaznaczonym przez Ciebie) i przeciągam LPM w lewo lub w prawo, nic nie działa.
Pewnie czegoś nie zrozumiałam?

wifi
17-02-2010, 13:06
Wifi
Gdyby komputery weszły w życie w czasach naszej młodości, nie miałabym problemów, ...

Wtedy to nie na komputery tracilibyśmy czas ... :D

B. dziękuję za prezent

(tylko jeszcze powiedz mi tak na ucho co to jest? piesek czy kotek? :D

wifi
17-02-2010, 13:26
Kiedy przykładam mysz na gwiazdkę (w kółku zaznaczonym przez Ciebie) i przeciągam LPM w lewo lub w prawo, nic nie działa.
Pewnie czegoś nie zrozumiałam?

Zaszło nieporozumienie. Gwiazdka jest do wywoływania zapamiętanych stron i jej działanie jest opisane w dalszej części poprzedniego listu. Dodatkowo była tam zaznaczona czerwona kreseczka pomiędzy nagłówkami kolumn tylko słabo widoczna.
Kursor należy umieścić w miejscu wskazanym przez strzałkę. (niestety na zrzucie kursor staje się niewidoczny).
Kursor powinien przyjąć kształt małej kreseczki (linii) ze strzałkami po obu stronach. Wtedy ciągniemy tak jak napisałem. Trzeba ciągnąć i puścić aby zmiany były widoczne. W czasie gdy przeciągamy, zmian nie widać.

33905

weronika1
17-02-2010, 13:47
Już ustawiłam kolumny i są teraz bardziej zwarte i całkowicie widoczne.
Jadę dalej.
Odpowiadam na ucho: to jest kotek.

weronika1
17-02-2010, 14:12
Po 2x kliknięciu w ikonę files na pulpicie otrzymałam:

http://www.iv.pl/images/n81ts0qq263k0niyv6.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=n81ts0qq263k0niyv6.png)

Nie wiem czy to kopia, czy oryginał?

wifi
17-02-2010, 14:34
Po 2x kliknięciu w ikonę files na pulpicie otrzymałam:

Nie wiem czy to kopia, czy oryginał?

Oryginał to to nie jest! za mało w nim katalogów.
Na mój gust jest to założony świadomie katalog o takiej samej nazwie jak systemowy "Program files".
Przed dalszymi wskazówkami przypomnij sobie kiedy i w jakich okolicznościach on powstał.

weronika1
17-02-2010, 15:55
Przypominam sobie, że ikona program files powstała, kiedy kliknęłam w podświetlony folder program files (patrz post 78), już po przeciągnięciu folderu Totalcmd[1] z postu 73. Wtedy otworzyło się okno (post 80) i powstały wtedy 2 ikony. Jedna Totalcmd, "na górze", którą usunęłam i ta ikona program files, o czym w poście 80 napisałam.

wifi
17-02-2010, 18:04
Spokojnie możesz usunąć ten folder "Program files" z Pulpitu.
Zrobiłem rozeznanie i ten podfolder "Xreox" pochodzi z Program files - tego właściwego a stamtąd nie można go usunąć (tylko przekopiować).

wifi
17-02-2010, 19:42
Problem z zamykaniem FF jest powszechnie znany.
Poczytałem co nieco w internecie i wnioski są takie (do zastosowania w kolejności ich opisywania)

1. Uaktualnić FF do najnowszej wersji, obecnie jest to 3.6. Uaktualnienie nic nie zburzy co mamy poukładane w FF. Wystarczy w FF wybrać Pomoc - Sprawdź dostępność aktualizacji. Ściągnąć i zainstalować.

2. Doraźnie - gdy się nie wyłącza wykasować plik:
c:\Documents and Settings\TwojaNazwa \Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\parent.lock

3. Doraźnie - nacisnąć Alt + Ctrl + Del i w zakładce Aplikacje wykasować proces Firefox

4. Doraźnie - poczekać dłuższy czas (do 5 min.)

Przekopiowane z jednej z wypowiedzi na forum o FF:
"Błąd otwarcia FF może być spowodowany także zbyt dużą ilością zainstalowanych dodatków, które zmuszają Firefox'a do dłuższego zamykania jego wewnętrznych procesów. Lub powoduje to konkretnie jeden źle napisany dodatek do FF. Usuńmy te, których funkcji używamy najrzadziej lub, o których zapomnieliśmy. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę jakie programy / wtyczki instalowaliśmy dla naszej przeglądarki.

hannabarbara
17-02-2010, 19:57
Jeszcze raz dzięki. Punkt 1 odpada. Uaktualniam na bieżąco. Końcówka też odpada, nie mam dodatków.
Punkty 2,3, 4, wypróbuję.
Jak to dobrze, że są ludzie, którzy odwiedzają dobre fora, to nam leniwcom pomogą.

hannabarbara
17-02-2010, 20:04
Wifi!
Na wszelki wypadek napisz proszę, gdzie sprawdzić te wtyczki. Bo może zrobiłam coś, o czym kompletnie zapomniałam.
W punkcie 2c ?

wifi
17-02-2010, 20:27
Wifi!
Na wszelki wypadek napisz proszę, gdzie sprawdzić te wtyczki. Bo może zrobiłam coś, o czym kompletnie zapomniałam.
W punkcie 2c ?

Narzędzia - Dodatki - ikona u góry Rozszerzenia
oraz
Narzędzia - Dodatki - ikona u góry Wtyczki

wifi
17-02-2010, 20:31
Jeszcze raz dzięki. Punkt 1 odpada.
Punkty 2,3, 4, wypróbuję.


Zacznij od pkt. 4, może się okazać, że 10 sek. wystarczy.

inka-ni
17-02-2010, 21:10
Witam i muszę przyznac,ze jestem noga o czym wy mówicie.Jak w chodzę moj komuter to wiele mam funkcji gdzie mogę wchodzic otwierać.Mowicie o jaks z rzutach nie wiem czym to się je.Przepraszam z moją niewiedzą.

wifi
17-02-2010, 21:33
Witam i muszę przyznac,ze jestem noga o czym wy mówicie.Jak w chodzę moj komuter to wiele mam funkcji gdzie mogę wchodzic otwierać.Mowicie o jaks z rzutach nie wiem czym to się je.Przepraszam z moją niewiedzą.
Najwyższy czas zacząć coś robić.
Zrzuty to obrazy ekranu czyjegoś komputera. Niekoniecznie musi to być cały ekran.
Zrób tak na początek: naciśnij na klawiaturze klawisz PrtScr. Nic się nie będzie działo. Teraz otwórz sobie Painta lub inny prg graficzny o ile posiadasz.
W Paincie z menu wybierz: Edycja - Wklej
Ukarze Ci się widok Twojego ekranu jaki był w momencie naciśnięcia tego tajemniczego klawisza :)

inka-ni
17-02-2010, 21:44
Tak ale ja widok mojego ekranu i ikony na nim mam więc po co?

Alsko
17-02-2010, 21:55
Inko, ale osoba pomagająca Ci ewentualnie nie widzi Twojego ekranu lub programu.
Jeśli ktoś prosi o pomoc, zrzut jako ilustracja pytania bardzo się przydaje.
W tym sensie jest mowa o zrzutach.

Przepraszasz za niewiedzę? Ło matko, to ja bym musiała stale mówić przepraszam!:confused:

weronika1
17-02-2010, 22:23
Wifi
Otworzyłam folder "Pulpit", ale teraz nie wiem jak wykonać przeniesienie tego katalogu? Klikam w gwiazdkę, zatoczoną kółeczkiem na zrzucie Totalcmd a potem?

http://www.iv.pl/images/yfhcaik7njooqqbxff.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=yfhcaik7njooqqbxff.png)

wifi
17-02-2010, 22:47
Wifi
Otworzyłam folder "Pulpit", ale teraz nie wiem jak wykonać przeniesienie tego katalogu? Klikam w gwiazdkę, zatoczoną kółeczkiem na zrzucie Totalcmd a potem?

Umówmy się tak. Od teraz nie posługujesz się w ogóle otwieranymi okienkami windows. Otwierasz TC i wszystko robimy przy jego użyciu. W końcu po to został zainstalowany. Ewentualne zrzuty tylko z widokiem TC. Bo inaczej zginiemy:D

Co do meritum to nie masz przenieść, tylko skasować katalog "Program files", który znajduje się na pulpicie.

Jak wyświetlić w TC zawartość Pulpitu i jak to zapamiętać (przy pomocy gwiazdki) po wsze czasy opisałem poprzednio.

weronika1
17-02-2010, 23:01
Witam i muszę przyznac,ze jestem noga o czym wy mówicie.Jak w chodzę moj komuter to wiele mam funkcji gdzie mogę wchodzic otwierać.Mowicie o jaks z rzutach nie wiem czym to się je.Przepraszam z moją niewiedzą.

Inko-ni
Podaję Ci przepis na zrzut ekranu:
Możemy pokazać cały ekran, lub tylko jego fragment.Traktujemy zrzut jako obrazek a więc podczas tworzenia wyląduje on w "Moje obrazy" i stamtąd jest pobierany przez hosting: od siebie, vpx...
Kolejność postępowania:
1.naciskamy klawisz "Print Scrin"(po prawej stronie klawiatury-góra)
2. Klikamy w "Painta"(start>programy>akcesoria>paint)
3.Kliknij w "Edycja" >wklej
Widzimy cały ekran, wybieramy jego fragment
4. Klikamy w mały kropkowany prostokącik w lewym górnym rogu - kursor zmienia się w krzyżyk
5. Ustawiamy kursor w górnym, lewym rogu fragmentu, który mamy wziąć w ramkę
6. Naciśniętym lewym przyciskiem myszy przesuwamy ruchem w prawo w dół i puszczamy
Mamy nasz fragment ekranu, czyli obrazek.
7.Klik "Edycja">kopiuj
8. klik "plik">Nowy
9. W małym otwartym okienku klik "Nie"
Wszystko znika.
10. Klik "Edycja">wklej
11.Klik "Plik">Zapisz jako
Pojawi się okno "Moje obrazy" trzeba dać nazwę zrzutowi ( tak jak obrazkom)
12. Naciskamy klawisz"Delete" czyści pasek , gdzie trzeba wpisać nazwę zrzutu
13. Wybieramy poniżej typ pliku (PNG - zalecany)
14. Klik zapisz (z prawej strony)
15. Otwieramy okno "Moje obrazy, szukamy naszego zrzutu wśród obrazków
16. Przenosimy za pomocą hostingu od siebie lub vpx lub inne...do postu.
Jeżeli czegoś nie zrozumiesz pytaj.

weronika1
17-02-2010, 23:38
Wifi
Ja nie rozumiem z jakiego otwartego menu wybieramy pozycję: ("Dodaj aktualny katalog") skąd, gdzie jest ta pozycja? Oraz (to pstrykniemy w tę gwiazdkę a potem w pozycję Pulpit) - gdzie ta pozycja Pulpit? Określ miejsca tych pozycji, bo nie wiem gdzie ich szukać.
Program Files usunęłam z ekranu, jak widać na ostatnim zrzucie.

Poniżej Twój tekst:
"żeby w razie potrzeby nie przechodzić tej "drogi męki" z wyszukiwaniem Pulpitu zapisujemy sobie jego położenie. Pstrykamy w gwiazdkę zaznaczoną kółeczkiem na załączonym zrzucie i z otwartego menu wybieramy pozycję "Dodaj aktualny katalog". Teraz ilekroć będziemy chcieli wyświetlić sobie pulpit to pstrykniemy w tą gwiazdkę a potem w poz. Pulpit".

wifi
17-02-2010, 23:58
Wifi
Ja nie rozumiem z jakiego otwartego menu wybieramy pozycję: ("Dodaj aktualny katalog") skąd, gdzie jest ta pozycja? Oraz (to pstrykniemy w tę gwiazdkę a potem w pozycję Pulpit) - gdzie ta pozycja Pulpit? Określ miejsca tych pozycji, bo nie wiem gdzie ich szukać.
Program Files usunęłam z ekranu, jak widać na ostatnim zrzucie.


1. pstrykasz 1x w zaznaczoną przeze mnie czerwonym kółeczkiem gwiazdkę

2. otwiera się małe menu z pozycjami:
Dodaj aktualny katalog
Konfiguruj

3. pstrykasz w "Dodaj aktualny katalog"

4. otwiera się małe okienko z wpisanym już słowem "Pulpit"
(oczywiście wcześniej musisz mieć w panelu wyświetloną zawartość Pulpitu)

5. zatwierdzasz to okienko przez OK

6. jeśli w przyszłości będziesz chciała wyświetlić zawartość Pulpitu to pstrykasz w gwiazdkę

7. wyświetli się to samo menu co poprzednio ale będzie tam już pozycja Pulpit

8. pstrykasz w tą pozycję Pulpit i wyświetla się zawartość Pulpitu

Kazik
18-02-2010, 01:35
http://www.imagebanana.com/img/c32byez5/ozrzutach.jpg (http://www.imagebanana.com/)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
punkt 7, 8,9,10,11 --zastępujemy od razu "kopiuj do" [krzyżyk w środku zaznaczenia ma być] i już się pojawi w "moje obrazy". Wcześniej należy wpisać nazwę obrazka. Na przykład "zrzut dla weroniki1" Ale punkt 12-wtedy już nie potrzebny. Bo po "kopiuj do" pasek na wpis nazwy obrazka jest pusty i czeka na wypełnienie.

13-jako automatycznie ustawia się "mapa 24 bitowa." Ja wybieram JPEG bo przy tej samej jakości ma mniej kB Zrobiłem próbny zrzut. Zapisując ten sam w PNG=148,1 kB, a w JPEG=35,6 KB Jest różnica? Bo JPEG to obraz już wielce skompresowany. Tyle że nie trzeba używać narzędzi-sam się otwiera. Kto Ci to zalecał?
Jak widać znacznie skróciłem drogę przez mękę.:D Dla inki-ni i innych.

No i to jest "sucho" podane, bo inka-ni zapytała na wątku "dla zaawansowanych", który tak należy czytać bo pisze "komputer trochę już poznany"
Co to będzie teraz? Skakanie z wątku na wątek?

Ja już pisałem o zrzucie przez Paint. Ale to była również poprawka do czegoś kto o tym pisał. Nie tyle poprawka [jak tutaj teraz], ale uzupełnienie. Odszukam to, ale i tak napiszę całość od początku, z obrazkami. Jeden dobry obrazek i strzałeczki kolorowe-zastąpi sporo "suchego" opisu.

Przy okazji opracuję też zrzuty przy użyciu "Gadwin Print Screen" co teraz używam bo to łatwiejsze i skraca mi czas uzyskania obrazka. Umieszczę oba sposoby na sąsiednich postach z zaleceniem używania przez Gadwin. Oczywiście gdzie go pobrać-to będzie link prościutko do strony.

wifi
18-02-2010, 09:05
13-jako automatycznie ustawia się "mapa 24 bitowa." Ja wybieram JPEG bo przy tej samej jakości ma mniej kB Zrobiłem próbny zrzut.

Ja próbując zapisać poprzez "Wyślij do" nie mam do dyspozycji zapisu w formacie JPEG. Tylko BMP o różnych głębiach kolorów.:mad:

hannabarbara
18-02-2010, 09:50
Przy okazji opracuję też zrzuty przy użyciu "Gadwin Print Screen" co teraz używam bo to łatwiejsze i skraca mi czas uzyskania obrazka. Umieszczę oba sposoby na sąsiednich postach z zaleceniem używania przez Gadwin. Oczywiście gdzie go pobrać-to będzie link prościutko do strony.
"Każda sroczka swój ogonek chwali".
Więc ja zapraszam na GiMPa. Zrobi wszystko. Tylko klawisz PrtSc. Jak z alt, to wejdzie tylko aktywne okno z ekranu.
A w gimpie można zrobić wszystko. Najpierw: edytuj -wklej, potem można wykadrować, zmienić rozmiar, wybrać "najlżejsze" rozszerzenie, a nawet wyostrzyć. Pisać, podkreślać, dodawać strzałki.
Mapy bitowe, to ciężary niebotyczne. Staruszek komp, by nie zdzierżył.

weronika1
18-02-2010, 09:55
Wifi
Po kliknięciu w "dodaj aktualny katalog" otwiera się okienko jak widać na zrzucie:

http://www.iv.pl/images/0eambs0e33t9sie527i0.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=0eambs0e33t9sie527i0.png)

Tekst powyżej(słabo widoczny): "Nowy tytuł do wprowadzenia menu"
obok pustego kwadracika :" Również zapisz docelowy katalog". Niestety nie pokazuje się "Pulpit"
Poza tym czy tekst w oknie Commandera można powiększyć?

emka46
18-02-2010, 10:08
Ja próbując zapisać poprzez "Wyślij do" nie mam do dyspozycji zapisu w formacie JPEG. Tylko BMP o różnych głębiach kolorów.:mad:

Nie zapisuj przez "wyślij do" czy "kopiuj" tylko "zapisz jako",masz do dyspozycji wszystkie opcje.

http://img693.imageshack.us/img693/1955/mmn.jpg (http://img693.imageshack.us/my.php?image=mmn.jpg)

wifi
18-02-2010, 13:28
Żeby zapisać położenie katalogu Pulpit musisz go najpierw wyświetlić!
Aby to zrobić pstrykasz kolejno:

2x pstrykamy w "Documents and Settins".

Wyświetlą nam się katalogi:
Administrator
All Users
Default User
LocalService
oraz katalog z Twoją indywidualną nazwą użytkownika nadaną podczas instalacji windows. Może to być np. "weronika" lub podobnie. (nie jestem w stanie odgadnąć

2x pstrykasz w ten "swój" katalog

widzisz tam kilka katalogów i kilka plików

znajdujesz katalog o nazwie Pulpit

po jego 2x pstryknięciu otworzy Ci się jego zawartość a więc to wszystko co masz na Pulpicie. Niewidoczne będą tylko katalogi systemowe: "Mój komputer" i "Kosz"

Dopiero teraz przystępujesz do jego zapisania jak to opisałem.

Powiększenie czcionki w TC
Wybierasz kolejno z menu: Konfiguracja - Opcje - Czcionka (po lewej)
teraz po prawej ustawiasz jak wielką chcesz mieć czcionkę (osobno dla spisów w panelu, a osobno dla nagłówków)
wychodzisz przez OK
Jeszcze raz wybierasz Konfiguracja i Zapisz ustawienia.

wifi
18-02-2010, 13:32
Nie zapisuj przez "wyślij do" czy "kopiuj" tylko "zapisz jako",masz do dyspozycji wszystkie opcje.


Ja to wiem:)
Tylko Kazik propagował zapis przez "Kopiuj do" a tam nie ma JPEG.

inka-ni
18-02-2010, 14:10
"Każda sroczka swój ogonek chwali".
Więc ja zapraszam na GiMPa. Zrobi wszystko. Tylko klawisz PrtSc. Jak z alt, to wejdzie tylko aktywne okno z ekranu.
A w gimpie można zrobić wszystko. Najpierw: edytuj -wklej, potem można wykadrować, zmienić rozmiar, wybrać "najlżejsze" rozszerzenie, a nawet wyostrzyć. Pisać, podkreślać, dodawać strzałki.
Mapy bitowe, to ciężary niebotyczne. Staruszek komp, by nie zdzierżył.
Tak wlasnie myslę,ze obciązmy komputer niepotrzebnie pózniej otwiera się dlugo nic ne będę kombinowala,mam PSPX2 i tam tez chyba tak mozna robic,tylko ja muszę trochę się tego progamu nauczyc.Mam prosbę chcialabym wgrac trohę zdjęc na plytkę i mam do tego program ale ja sama sobie nie poradzę.Chcę prosic kto mi w tym pomoze prostym sposobem?.Oczywiscie przez skype.By nie zepsuc.

Kazik
18-02-2010, 15:55
7, 8,9,10,11 --zastępujemy od razu "kopiuj do" [krzyżyk w środku zaznaczenia ma być] i już się pojawi w "moje obrazy"
Ja nie mam w w tym wypadku "wyślij do", lecz "kopiuj do". To z kursorem na zaznaczonym polu. Kursor wewnątrz obramowania wycinka który chcę pobrać. "Wyślij do"-nie istnieje w wyborze. Bo wysyłając musiałby go "wycinać" z obrazu Painta. A mam następnie taką listę jak pokazuje emka w #115. No i BMP zmieniam na JPEG.

Kazik
18-02-2010, 16:14
Tak wlasnie myslę,ze obciązmy komputer niepotrzebnie pózniej otwiera się dlugo nic ne będę kombinowala,mam PSPX2 i tam tez chyba tak mozna robic,tylko ja muszę trochę się tego progamu nauczyc.Mam prosbę chcialabym wgrac trohę zdjęc na plytkę i mam do tego program ale ja sama sobie nie poradzę.Chcę prosic kto mi w tym pomoze prostym sposobem?.Oczywiscie przez skype.By nie zepsuc.
Dobrze by było wiedzieć jaki program masz. Nerona czy to co na obrazku niżej? Możemy łączyć się przez Skype. Napisz adres Skype mi na priv.

A wracając do zrzutów i ogólnie do zapisanych obrazków i tysięcy fotek. Nie ma to żadnego znaczenia na otwieranie się kompa. To siedzi na dysku i czeka na kliknięcie jakiegoś folderu.
http://www.imagebanana.com/img/nigubbef/ScreenShot022.jpg (http://www.imagebanana.com/)

weronika1
18-02-2010, 18:23
Wifi
Ja już wykonywałam tę operację z pulpitem. Zajrzyj do postu 106, pytałam co dalej? Nie wiem co powinnam teraz zrobić? :confused:
Tekst powiększyłam. Dzięki.
Kiedy kliknęłam w TC "Polecenia">Otwórz folder Pulpit - otworzył się ten folder ze wszystkimi programami z pulpitu. Kiedy kliknęłam "Polecenia">wróc - wszystko wróciło do pierwotnego stanu TC.
Dlaczego nie otwiera się Pulpit po kliknięciu gwiazdki>dodaj aktualny katalog?

wifi
18-02-2010, 21:35
wyświetl Pulpit wg instr. z postu #116
zapamiętaj Pulpit wg instr z postu #110

jeśli coś wyjdzie nie tak, to napisz w którym to punkcie instrukcji nastąpiło i dołącz zrzut

weronika1
18-02-2010, 23:57
Wifi
Najpierw Ci opiszę, bo juz prawie na pamięć to znam:
Klik w Mój komputer> klik 2x w >Dysk C:/ - otwiera się okno Dysk lokalny C:/ a w nim foldery "Dokuments Settings, Program Files i trzy inne.
Kiedy klikam 2x w "program Files - otwiera się okno jak poniżej, ale nie ma Documents Settings.Dlatego klik 2x w Documents Settings (który jest obok Programu Files)- otwiera się okno "Doknouments Settings" a w nim dwa foldery:
1.All Users
2.komputer
Klik 2x w komputer pokazuje się kilka folderów wśród nich "Pulpit". To samo jeżeli kliknę 2x"All
Users" pokazują się te same foldery a między nimi też "Pulpit".
U mnie jest inaczej niż Ty podajesz i nie chce być inaczej.
Poniżej podaję kolejno zrzuty:

weronika1
19-02-2010, 00:14
http://www.iv.pl/images/rxtbd9z71ca5concs2.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=rxtbd9z71ca5concs2.png)

http://www.iv.pl/images/l87aevra1d20k5v0l7nd.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=l87aevra1d20k5v0l7nd.png)

weronika1
19-02-2010, 00:19
http://www.iv.pl/images/ftr3d1l0d6nuiylfdte.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=ftr3d1l0d6nuiylfdte.png)

http://www.iv.pl/images/oj7vsz21vzhz6b0zdp.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=oj7vsz21vzhz6b0zdp.png)

A zrzut z pulpitu jest w poście 106.

weronika1
19-02-2010, 00:31
Innym razem Program Files po otwarciu miał dużo folderów, ale nie ma w nim Documents Settings.

http://www.iv.pl/images/dtgc8ixuxpzmj33dwtjh.png (http://www.iv.pl/viewer.php?file=dtgc8ixuxpzmj33dwtjh.png)

wifi
19-02-2010, 14:06
Już dużo wcześniej napisałem:
Umówmy się tak. Od teraz nie posługujesz się w ogóle otwieranymi okienkami windows. Otwierasz TC i wszystko robimy przy jego użyciu. W końcu po to został zainstalowany. Ewentualne zrzuty tylko z widokiem TC. Bo inaczej zginiemy
W okienkach widzisz co innego (brakuje pewnych plików i katalogów, które są ukryte). Zrozum, że ja nie widzę Twojego ekranu, nie zaglądam Ci przez ramię tylko muszę się domyślać na podstawie tego co prześlesz w postach.
Obsługa TC nie jest to niezbędna do działania na komputerze i jeśli lepiej się czujesz obsługując okienka to powiedz. Nic na siłę:)

wifi
19-02-2010, 14:18
Nagrywanie (wypalanie) płytek przy pomocy Nero Burning ROM

Opis będzie dotyczył wersji nero8, ale praktycznie od nr 6 poszczególne wersje nie różnią się wiele od siebie i na pewno w każdej z nich będą występowały te same elementy i problemy.
Przeważnie mamy zainstalowany cały pakiet Nero ze wszystkimi dodatkowymi programami. Nas będzie interesował właściwy program do nagrywania o nazwie Nero Burning ROM. Program Nero Express jest graficznym kreatorem Nero Burning ROM i korzysta z jego mechanizmów.
Wyszukujemy Nero Burning ROM w Start - Programy a tam w katalogu Nero. Możemy sobie zrobić do niego skrót na Pulpicie, ale nie jest to konieczne, w końcu nie wypalamy płytek co 10 min.
Cały proces ustawień i wypalania płytek przedstawiłem przy pomocy obrazków. Przepraszam za ich wielkość, ale chciałem żeby wyglądały w miarę wyraźnie.

Najpierw ustawienia
Właściwie wszystko jest opisane na zdjęciach. Większość ustawień zmieniamy tylko przy pierwszym uruchomieniu NeroBR, potem są zapamiętywane.
Oczywiście jest dużo innych opcji ale niekoniecznych do prostego nagrania płytki.
http://i47.tinypic.com/r0twlf.jpg

Teraz przygotowanie danych do nagrania
http://i49.tinypic.com/f3ch3t.jpg

Przygotowanie do wypalenia płytki
http://i49.tinypic.com/r8h26w.jpg

Proces wypalania
Po zakończeniu procesu wypalania, tacka z płytką jest wysuwana automatycznie. Wyświetla się małe okienko z potwierdzeniem końca procesu, które zamykamy przez OK. Potem zamykamy prg Nero.
http://i45.tinypic.com/qq4rjk.jpg

weronika1
19-02-2010, 15:15
Już dużo wcześniej napisałem:

W okienkach widzisz co innego (brakuje pewnych plików i katalogów, które są ukryte). Zrozum, że ja nie widzę Twojego ekranu, nie zaglądam Ci przez ramię tylko muszę się domyślać na podstawie tego co prześlesz w postach.
Obsługa TC nie jest to niezbędna do działania na komputerze i jeśli lepiej się czujesz obsługując okienka to powiedz. Nic na siłę:)

Rzeczywiście trudno działać na odległość a ja jeszcze nie jestem dojrzała do tego programu. Lepiej będzie jeżeli narazie zostanę przy oknach.
Grunt, że mam już program, teraz będę szukała informacji na ten temat.
Bardzo dziękuję za ofiarną pomoc.

http://www.iv.pl/images/70549216476211710172.gif (http://www.iv.pl/)

inka-ni
19-02-2010, 16:51
[B]Witam mam Nero StartSmart. Niestety nie po polsku.Mam jedbnak prosbę jedna z kolezanek doradzila mi prosty sposób skopiowania na CD kliknęciem prwym i zapisz.To mi się udalo i wgralam na plytkę zdjęcia,chcę o jedno zapytrac.Chcialam otworzyc zdjęcia na kopmuterze Windows Media PLayer i tu mam problem nagrane piosenki odtwarzam z plytki bez problemu dlaczego nie mogę otworzyc zdjęc z plytki?[/B

wifi
19-02-2010, 17:48
Chcialam otworzyc zdjęcia na kopmuterze Windows Media PLayer i tu mam problem nagrane piosenki odtwarzam z plytki bez problemu dlaczego nie mogę otworzyc zdjęc z plytki?
Nie możesz otworzyć bo zapewne robisz to tak, że pstrykasz w zdjęcie i oczekujesz aż się otworzy w WMP. (a nawiasem co się wtedy otwiera?)
Zrób tak: najpierw otwórz WMP, znajdź w menu pozycję Otwórz, wskaż plik zdjęcia na CD i pstryknij w Otwórz. Próbowałem przed chwilą i działa.
Ale otwieranie zdjęć w Windows Media Player to już zbytnią ekstrawagancją wydaje mi się:D

Ewunia_5
22-02-2010, 12:45
Czy ktoś używa antywirusa G-data ? Podobno jest dobry i po polsku. Za kilka dni mi go zainstalują i czuję sie niepewnie.

wifi
22-02-2010, 13:57
Czy ktoś używa antywirusa G-data ? Podobno jest dobry i po polsku. Za kilka dni mi go zainstalują i czuję sie niepewnie.
Niestety nie używam i nie znam tego antywirusa (żadnego nie używam:mad:
Myślę, że będziesz zadowolona a co najważniejsze będziesz się czuła pewnie.

Ewunia_5
22-02-2010, 13:59
Niestety nie używam i nie znam tego antywirusa (żadnego nie używam:mad:
Myślę, że będziesz zadowolona a co najważniejsze będziesz się czuła pewnie.
Nie używasz żadnego? To jak chronisz swój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem z internetu?

wifi
22-02-2010, 15:25
Nie używasz żadnego? To jak chronisz swój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem z internetu?

1. nie wchodzę na "ryzykowne" strony, głownie są to strony z crackami, darmowymi dzwonkami do komórek, porno itp.

2. dostawcą internetowym jest duża sieć Aster, która nie pozwala na dostanie się wirusów do wnętrza tej sieci. Jeśli stwierdzą, że któryś użytkownik świadomie lub nieświadomie wypuszcza wirusy to bez pytania natychmiast odcinają go od internetu. Dużo się potem musi nachodzić, żeby włączyli.

3. Robię kopię bezpieczeństwa dysku (partycji) co najmniej raz na miesiąc, więc w razie najgorszego utracę tylko to co przybyło na dysku w ciągu ostatniego miesiąca.

Nie przypominam sobie żebym w ciągu ostatnich 2 lat złapał jakiegoś poważniejszego wirusa, którego obecność bym odczuł.

inka-ni
22-02-2010, 16:11
Nie możesz otworzyć bo zapewne robisz to tak, że pstrykasz w zdjęcie i oczekujesz aż się otworzy w WMP. (a nawiasem co się wtedy otwiera?)
Zrób tak: najpierw otwórz WMP, znajdź w menu pozycję Otwórz, wskaż plik zdjęcia na CD i pstryknij w Otwórz. Próbowałem przed chwilą i działa.
Ale otwieranie zdjęć w Windows Media Player to już zbytnią ekstrawagancją wydaje mi się:D

Witam dzisaj weszlam tutaj i muszę przyznac,że wlasnie tak otwieralam zdjęcia.Otywieram z dysku kliając otwórz i mam.Dziękuję no i wlasnie chcę zapytac czy jest moze do scięgnięcia program "Nero Burning ROM" wersji polskiej?

Kazik
22-02-2010, 16:28
chcę zapytac czy jest moze do scięgnięcia program "Nero Burning ROM" wersji polskiej?
Jak widać Nero 8 jest po polsku [obrazki wifi to pokazują] Tak samo jak mój Nero 7. Jedynie nazwy aplikacji i narzędzi są po ang. Ale już po otwarciu żądanej aplikacji to reszta jest po polsku. Rozumiem że już masz nero, tylko jeszcze te kilka słów przeszkadza? Czy nie masz Nero i chcesz pobrać? Jest jeszcze CDBurnerXP-również po polsku.

wuere'le
22-02-2010, 17:21
1. nie wchodzę na "ryzykowne" strony, głownie są to strony z crackami, darmowymi dzwonkami do komórek, porno itp.

2. dostawcą internetowym jest duża sieć Aster, która nie pozwala na dostanie się wirusów do wnętrza tej sieci. Jeśli stwierdzą, że któryś użytkownik świadomie lub nieświadomie wypuszcza wirusy to bez pytania natychmiast odcinają go od internetu. Dużo się potem musi nachodzić, żeby włączyli.

3. Robię kopię bezpieczeństwa dysku (partycji) co najmniej raz na miesiąc, więc w razie najgorszego utracę tylko to co przybyło na dysku w ciągu ostatniego miesiąca.

Nie przypominam sobie żebym w ciągu ostatnich 2 lat złapał jakiegoś poważniejszego wirusa, którego obecność bym odczuł.

Wifi, mam podobnie jak ty.
Firma nie przepuszcza niczego nieporządanego, a jeśli ja bym coś nieświadomie do net wpuścił, to zaraz by mnie zablokowali.
Mimo tego mam AVG-antywirus i Firewalla w ruterze.
Fakt, jak do tej pory nic mi nie szkodzi, tak przynajmniej mi się wydaje.
Choć kiedy użyłem proponowanego na tym forum Spybot search destory, to co nie co się znalazło.

Kazik
22-02-2010, 18:52
Po pierwsze co ma firma [dostawca internetu] do tego gdzie buszujesz? Przecież Ci nie zablokują strony. Ponadto nawet na reklamach można złapać wirusa. Ja jak większość używam "Avast"-czasem bywa że 4 i 5 razy dziennie się aktualizuje, ale i tak przepuszczał. To jest jak zapięcie pasów w samochodzie. Może nie być potrzebne całe życie używania samochodu. Może też nie pomóc, bo mimo zapięcia-nadal ludzie giną.

Ale czy wobec tego nie zapinać?

wifi
22-02-2010, 19:51
Po pierwsze co ma firma [dostawca internetu] do tego gdzie buszujesz? Przecież Ci nie zablokują strony.
Firma do tego gdzie buszujesz nie ma nic, ale ma do tego co przy okazji tego buszowania złapiesz. Po prostu mają filtry (prg antywirusowe), które wyłapują różne paskudztwa i nie wpuszczają do wewnątrz ich sieci.
Ponadto nawet na reklamach można złapać wirusa.
Jak nie jesteś w takiej sieci jak aster to owszem złapiesz, ale jak jesteś to aster to oni to zrobią zamiast Twojego prg antywirosowego a Ty odbierzesz czyste reklamy.
Ja jak większość używam "Avast"-czasem bywa że 4 i 5 razy dziennie się aktualizuje, ale i tak przepuszczał.
Próbowałem Avasta, ale jak bez powodu zawiadomił mnie, że znalazł 4 podejrzane obiekty i pyta się mnie co z tym zrobić: zostawić w spokoju czy usunąć. No to kurcze jak ja mam wiedzieć czy to wirus czy nie to po co mi Awast? zniechęciłem się.
To jest jak zapięcie pasów w samochodzie. Może nie być potrzebne całe życie używania samochodu. Może też nie pomóc, bo mimo zapięcia-nadal ludzie giną.
Ale czy wobec tego nie zapinać?
Porównanie wirusa do ludzkiego życia jest co najmniej nietrafione. Jeśli już chcesz to porównaj czy opłaca się płacić składkę AC przez 10 lat czy zaryzykować i nie płacić jej a w razie wypadku pokryć koszty z własnej kieszeni.

elusia
24-02-2010, 17:39
Mam prosbe do wszystkich,
potrzebuje program, w ktorym moglabym zrobic prezentacje zdjec z muzyka i przejsciami.
Mialam, ale jak padl mi komputer to program tez,znalazlam w gazecie i okazal sie testowy.

http://iv.pl/images/72633427843755217153.jpg (http://iv.pl/)

wuere'le
24-02-2010, 20:36
Takie możliwości znajdziesz w Picassa, PhotoStory 3, PowerPoint-cie , który może masz w Microsoft Office.
Można tez wejść w Dobre Programy i tam tez się coś znajdzie.

krystynas53
24-02-2010, 21:01
Mam prosbe do wszystkich,
potrzebuje program, w ktorym moglabym zrobic prezentacje zdjec z muzyka i przejsciami.
Mialam, ale jak padl mi komputer to program tez,znalazlam w gazecie i okazal sie testowy.

Jest dobry darmowy program OpenOffice.org 3.0.1
Właściwie jest to odpowiednik Microsoft Office. Wypróbowany, sympatyczny, ale... PowerPoint z Microsoft Office jest łatwiejszy w obsłudze (moim zdaniem).

elusia
24-02-2010, 21:17
Dziekuje za szybka odpowiedz,czy w jakims z tych programow moge dolozyc muzyke mp3 ?

krystynas53
24-02-2010, 21:22
W każdym z nich.

wifi
25-02-2010, 11:29
Napisała elusia:
potrzebuje program, w ktorym moglabym zrobic prezentacje zdjec z muzyka i przejsciami.
napisała krystynas53
"W każdym z nich." (dotyczy to możliwości wstawienia podkładu muzycznego do prezentacji).
Moje zdanie jest takie:
Program Power Point z Office teoretycznie umożliwia wstawienie dźwięku jako podkładu muzycznego ale: plik dźwiękowy mp3 musi być dostarczany każdorazowo z daną prezentacją tzn. chcąc komuś przekazać taką prezentację trzeba mu przekazać właściwy plik pps oraz dodatkowo plik mp3. Kłopotliwe bardzo to jest. Żeby nie wyszło, że to mój wymysł przytaczam dyskusję na forum o PowerPoincie:
==============
pytanie:
Jak wstawić dźwięk mp3 do prezentacji ?
odpowiedź:
Z dźwiękiem jest pewien problem, plik mp3 wstawiamy dając: "Wstaw" --> "Filmy i Dźwięki" --> "Dźwięk z pliku", jednak jak chcemy komuś wysłać tą prezentację, musimy też dołączyć plik mp3, bo inaczej nie zostanie on odtworzony.
================

Co do głównego pytania tzn. jakim programem stworzyć prezentację to mamy wbudowany w windows program do tego celu: Windows Movie Maker.
WMM służy w założeniu do montażu filmów z kamery, ale przewidziano tam możliwość wstawiania pojedynczych zdjęć. W efekcie otrzymujemy filmik z napisami, efektami przejścia pomiędzy zdjęciami, podkładem muzycznym. Wszystkie te elementy są wysoce konfigurowalne tzn. możemy ustalić czas wyświetlania poszczególnych zdjęć, wybrać z pośród kilkudziesięciu dostępnych efektów przejścia itd.
Jako finał robimy z tego wszystkiego "filmik", który może być zapisany w kilkunastu dostępnych formatach. Na uwagę zasługuje możliwość zapisu jako DVD. Ma to znaczenie jak chcemy komuś zaprezentować nasze zdjęcia a ten ktoś nie ma komputera ale ma odtwarzacz DVD. Wtedy nagrywamy płytkę DVD, która będzie odtwarzana jak "zwykły" film dvd.
Poniżej jest link do takiego krótkiego filmiku, który stworzyłem na potrzeby zapoznania się z tematem.
Posługiwałem się prg Ulead Video Studio, który pod względem funkcjonalności jest taki sam jak Windows Movie Maker. Na końcu postu zamieszczam zrzut zrobiony w czasie pracy nad filmikiem.
Proszę nie komentować zdjęć ani muzyki bo są one przypadkowe. Filmik wyświetla się w małym okienku a to ze względu na to, że zależało mi aby objętość była jak najmniejsza.

http://www.voila.pl/156/n5wm5
trzeba kliknąć w POBIERZ

http://i47.tinypic.com/35hmwj7.jpg

elik13
25-02-2010, 12:11
Z KSC wiem, że w Power Point trzeba
zmienić plik mp3 na wav żeby
podkład muzyczny "szedł" razem z prezentacją.

Już się nie mądrzę ;)

wifi
25-02-2010, 12:42
Z KSC wiem, że w Power Point trzeba
zmienić plik mp3 na wav żeby
podkład muzyczny "szedł" razem z prezentacją.
Tak, masz rację. Tylko taka prezentacja ze względu na objętość robi się "nienormalna":)
Trzy przeciętnej długości melodie w formacie wav to 80 MB
Cały PPS bez muzyki to 5 MB
Są jakieś inne sposoby na dołączanie mp3 ale mnie nie znane:mad:

wuere'le
25-02-2010, 16:44
To chyba jednak PhotoStory 3 jest lepszy. Można tam nie tylko wstawiać muzykę ale również własny komentarz.
Tak mi się wydaje.

elusia
25-02-2010, 20:05
Wifi,
dzieki z prezentacje,O cos takiego mi chodzi,ale ja mam duzo zdjec, a nie mam zielonego pojecia jak to sie robi.
W ubieglym roku robilam prezentacje w dvd scenic, ale nigdzie nie moge tego programu znalezc,ten padl razem z kompem.
Dlatego szukam programu w miare mozliwosci prosty bez dodatkowych przerubek.

wifi
25-02-2010, 21:52
Wifi,
dzieki z prezentacje,O cos takiego mi chodzi,ale ja mam duzo zdjec, a nie mam zielonego pojecia jak to sie robi.
W ubieglym roku robilam prezentacje w dvd scenic, ale nigdzie nie moge tego programu znalezc,ten padl razem z kompem.
Dlatego szukam programu w miare mozliwosci prosty bez dodatkowych przerubek.
Właśnie Movie Maker jest bez przeróbek, masz go na komputerze, uruchom, zorientuj się co i gdzie i na pewno dasz radę. Jak będą problemy to pytaj.

Kazik
25-02-2010, 22:53
A może zapytać kogoś kto to robił? To PPS ze spotkania w marcu w kawiarni "U Zalipianek". Te fotki bez datownika to moje. Ale może nie wszystkie. Mogę to podać tutaj bo to już było na seniorku. Nowi tylko nie widzieli. Opracowała nam Tarninka. Ja ciągle mam zamiar zrobić coś takiego i na zamiarach się kończy. Dla tych co nie widzieli-wyjaśniam, że ten z kaczuszkami przy uszach to ja. Tytuł fotki może być "kaczory słucham". Ten przystojny z brodą to dusza towarzystwa Józek "Fezój". Ale każda koleżanka to "dusza towarzystwa". Jak się ociepli, to w marcu zrobimy "sabacik", chyba tam w kawiarni znowu.
A to ponad 10 MB do pobrania. Myślę że kilka minut.
http://www.voila.pl/363/rf3wp/

krystynas53
26-02-2010, 00:01
Właśnie Movie Maker jest bez przeróbek, masz go na komputerze, uruchom, zorientuj się co i gdzie i na pewno dasz radę. Jak będą problemy to pytaj.

Spróbowałam, zrobiłam, podoba mi się ten Movie. Muszę jeszcze ustawić wielkości zdjęć, ale to już nie dzisiaj.
Wifi - dziękuję. To już kolejna moja odrobiona lekcja.

http://www.voila.pl/297/v14dd/

Kazik
26-02-2010, 00:31
Dobre Krystyno. To 51 sek. Dobra wprawka.

wifi
26-02-2010, 09:11
Spróbowałam, zrobiłam, podoba mi się ten Movie. Muszę jeszcze ustawić wielkości zdjęć, ale to już nie dzisiaj.


B. ładnie wyszedł filmik testowy :)
Być może już sama do tego doszłaś, ale wielkość filmiku ustawia się jak na załączonym zrzucie.
Dodatkowo w czasie odtwarzania można sobie puścić film na cały ekran.
http://i46.tinypic.com/2z87ubq.jpg

elusia
26-02-2010, 21:33
Dziekuje za porady,dzis dzien spedzilam wiosennie jutro mam wnuka 6 lat, ale w niedziele zajme sie prezentacja.
Napewno sie pochwale jak wyjdzie albo porosze o pomoc.
Pozdrawiam serecznie i zycze udanych wiosennych spacerkow.

elusia
03-03-2010, 18:59
Wifi
prubowalam ,nawet wyszlo, zrobilam zdjecia ,przejscia muzyke i co dalej? nie wiem,prosze o pomoc!!
A jak zapisac zeby odtworzyc w dvd? czytalam ze pisales o tym ale nie kumam.
Jak bys zechcial jeszcze raz krok po kroku napisac bede wdzieczna.
Pozrawiam i dziekuje.

wifi
03-03-2010, 19:15
Wifi
prubowalam ,nawet wyszlo, zrobilam zdjecia ,przejscia muzyke i co dalej? nie wiem,prosze o pomoc!!
A jak zapisac zeby odtworzyc w dvd?
Niestety, przy użyciu Movie Makera nie da się zapisać jako DVD. Napisałem tak z rozpędu ponieważ posługuję się prg Ulead Video Studio a tam można. Ale filmik zapisany "normalnie" jako MPG też powinien być odczytywany przez odtwarzacz dvd. Wymaga to jednak prób odczytu.

wifi
03-03-2010, 19:30
Wifi
prubowalam ,nawet wyszlo, zrobilam zdjecia ,przejscia muzyke i co dalej? nie wiem,prosze o pomoc!!
Jeśli masz już przygotowany filmik to teraz trzeba go zapisać na komputerze.
Z rozdziału po lewej stronie o nazwie "Zakończ pracę z filmem" wybieramy "Zapisz na moim komputerze"
W pierwszym otwartym okienku nadajemy filmikowi nazwę i miejsce gdzie zostanie zapisany. Pstrykamy w DALEJ
W drugim okienku zaznaczamy "Inne ustawienia" i z rozwijanej listy obok wybieramy:
Wideo wysokiej jakości PAL
pstrykamy w DALEJ
następuje tworzenie filmiku - może to potrwać nawet kilkanaście min. zależy od ilości zdjęć.
pstryk w ZAKOŃCZ

Kazik
03-03-2010, 20:26
Ściągaj i konwertuj YouTube
http://www.dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software.htm kompletne 30,3 MB
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-czesc-iv-page8-6305.html na pomoc str 8 #144 i #148 #151 do #156
A najlepiej poczytać wszystkie od #144 do #156 bo samo pobranie głównego programu nie wystarczy. Zależy jeszcze co chcesz konwertować. Przejście na przykład z AVI na DVD--to klikasz, otwiera się strona>pobierasz wypełnienie zakładki i masz na zawsze.

To zobaczysz na #152-Chaliniak ma dużo form pobrane, a ja w #153 widać tylko te dwie kolorowe [na tej zakładce-jednej z czterech]
Niech nie myli nazwa z Y.T. bo chyba o to wtedy ktoś pytał. Ten program przerobi na DVD własną produkcję też. Albo odwrotnie-z DVD na inny format.

elusia
03-03-2010, 20:50
Dziekuje, teraz mam calkiem w glowie pokrecone,musze sie z tym przespac.
Ja mam do opracowania duze ilosci zdjec i potrzebuje prostego programu.Niestety mysle ze ztym sobie nie poradze.

Kazik
03-03-2010, 21:00
Filmik opracowuj jak Ci radzi wifi, ale w poście #157 nawiązujesz do DVD. Moja porada dotyczy wyłącznie konwertowania z jednego formatu na drugi. Lub pobierania z YT i konwertowania. Czyli co opracujesz to można dalej przerabiać.

To 2 różne sprawy. Tak więc najpierw zrób filmik, a potem pomyślisz w jakiej formie chcesz to mieć i rozsyłać innym.

wifi
03-03-2010, 21:41
Dziekuje, teraz mam calkiem w glowie pokręcone, muszę się z tym przespac.
Ja mam do opracowania duze ilosci zdjec i potrzebuje prostego programu.Niestety mysle ze z tym sobie nie poradze.
Segregowania zdjęć niestety żaden program za Ciebie nie załatwi. Zacznij od tego żeby pozakładać sobie katalogi tematyczne tak aby w każdym było nie więcej jak ok. 100 zdjęć. Z głównego zbioru zdjęć przenoś do nich pliki zdjęć.
Dopiero później przystąp kolejno do "obrabiania" zawartości tych katalogów.

elusia
04-03-2010, 09:02
Wifi dziekuje za dobre rady,napewno tak zrobie ale dalej bede szukac programu w ktorym bede mogla zrobic wszystko,bo ja potrzebuje zrobic to dla siebie na pamiatke.

wifi
06-03-2010, 11:11
Czasem zachodzi potrzeba skrócenia adresu internetowego. Dzieje się tak, gdy np. chcemy przesłać komuś smsem długi adres, kłopotliwe to, bo można się pomylić i uciążliwie jest a czasem nawet niewykonalne.
Istnieje kilka serwerów, które służą do skracania adresów. Zaprezentuję tutaj "tiny"
Sposób postępowania:
wyświetlamy sobie stronę początkową do skracania:
www.tiny.pl
Już teraz istnieje możliwość skrócenia adresu przez wpisanie lub przekopiowanie go do widocznego pola z rameczką.
Jest jeszcze prostszy sposób:
pstrykamy w "Pomoc" widoczną po lewej stronie strony i przewijając ją kawałek dochodzimy do miejsca widocznego na zrzucie. Przeciągamy zaznaczony napis "Tiny.pl" na pasek zakładek (w Firefoksie) lub dodajemy do Łącz w IE. Teraz będąc na jakiejkolwiek stronie, której adres chcemy skrócić pstrykamy w tą zakładkę i otwiera się Tiny.pl z już utworzonym skrótem.

Teraz przykład, mamy np. skrót do Google Maps o adresie:
http://maps.google.com/maps?hl=en&ie=UTF8&ll=50.086632,19.906266&spn=0.002478,0.004823&z=18

a możemy to skrócić do:
http://tiny.pl/hggqc

można sobie popstrykać i sprawdzić, że jeden i drugi link to to samo
Możemy teraz bez problemu przesłać to smsem lub wstawić do listu nie powodując zniekształceń linka.

http://i46.tinypic.com/24fw5r5.jpg

wifi
06-03-2010, 16:09
Zabezpieczenie zakładek FireFoxa
Jeśli mamy np. w planie przeinstalowanie windows, albo po prostu ze względów bezpieczeństwa chcemy zadbać o nasze Zakładki to możemy sobie zrobić kopię naszych zakładek. W każdej chwili mogą one zostać wczytane do "pustego" FF. Możemy także przekazać komuś swoje zakładki (dołączając do maila) żeby miał już gotowe.
Tworzenie kopii Zakładek przeprowadzamy wybierając kolejno:
Zakładki
Zarządzaj zakładkami
Importowanie i kopie zapasowe
Utwórz kopię zapasową
otwiera się okienko, gdzie wybieramy miejsce do zapisu, sugeruję nie zapisywać na dysku C: tylko np. na D:
Plik zakładek wygląda tak: bookmarks2010-03-06.json a więc już spoglądając na niego widzimy z którego dnia pochodzą zakładki.

Jeśli chcemy przywrócić zakładki z kopii zapasowej to z menu Importowanie i kopie zapasowe wybieramy Przywróć a potem Wybierz plik. Otwiera się okienko z zawartością naszego komputera w którym znajdujemy zapisane poprzednio zakładki. Napotykamy jeszcze na okienko o treści:
Wszystkie bieżące zakładki zostaną zastąpione przez te z kopii zapasowej. Czy kontynuować?
Po zatwierdzeniu mamy już odzyskane nasze zakładki.

inka-ni
06-03-2010, 16:51
Witam mam prosbę.Mam Chomika a wnim zdjęcia,obrazki,jak i gdzie mam klknąć by z powrotem wklejic go do moich obrazów z folderami? próbowalam ale jakis plik inny jest i nie widac go.

wifi
06-03-2010, 17:16
Witam mam prosbę.Mam Chomika a wnim zdjęcia,obrazki,jak i gdzie mam klknąć by z powrotem wklejic go do moich obrazów z folderami? próbowalam ale jakis plik inny jest i nie widac go.
Wchodzisz do Chomika, znajdujesz obrazek, który chcesz ściągnąć na swój komputer.
Pstrykasz w niego, powiększa się a pod spodem masz napis pobierz na dysk. Pstrykasz w ten napis i zdjęcie zostanie skopiowane na Twój komputer.
Miejsce do którego zostanie skopiowane to zdjęcie jest ustalane w FF, trzeba otworzyć Narzędzia - Opcje - zakładka Ogólne i tam w pozycji Pobierane pliki zapisuj do: jest widoczne gdzie ściągany plik zostanie zapisany.
Jeśli to Ty umieściłaś to zdjęcie na Chomiku to transfer za to zdjęcie nie jest odliczany z Twojego konta na Chomiku.

inka-ni
06-03-2010, 19:22
Wfi wlasnie w tym problem,ze nie chcę obrazkow wgrywac na dysk.Ale poprostu zdjęca mam a obrazki mogę zlikwidowac.

wifi
06-03-2010, 21:44
Wfi wlasnie w tym problem,ze nie chcę obrazkow wgrywac na dysk.Ale poprostu zdjęca mam a obrazki mogę zlikwidowac.
Nie bardzo rozumiem co chcesz zrobić:mad: Czy chcesz na Chomiku zlikwidować obrazki?

inka-ni
06-03-2010, 21:56
Wifi poprostu niektóre obrazki chcialam z powrotem dac do folderu z obrazkami by miec go grafiki.Bo zdjęcia wgralam na plytkę,cala filozofia,ale wiem jak zrobic,chyba wybrany z chomika mogę wyslac meilem na swój adres.Chyba dobrze myslę.

wifi
06-03-2010, 22:25
Wifi poprostu niektóre obrazki chcialam z powrotem dac do folderu z obrazkami by miec go grafiki.Bo zdjęcia wgralam na plytkę,cala filozofia,ale wiem jak zrobic,chyba wybrany z chomika mogę wyslac meilem na swój adres.Chyba dobrze myslę.
Czyli zrób tak jak pisałem w poprzednim poście.
Nie ma potrzeby używania do tego maila.
Tak jak pisałem, wystarczy wysłać z Chomika i są na Twoim komputerze. Potem tylko ewentualnie przenieść do odpowiedniego katalogu (Moje obrazy).

Olga5
07-03-2010, 23:10
Zabezpieczenie zakładek FireFoxa
Jeśli mamy np. w planie przeinstalowanie windows, albo po prostu ze względów bezpieczeństwa chcemy zadbać o nasze Zakładki to możemy sobie zrobić kopię naszych zakładek. W każdej chwili mogą one zostać wczytane do "pustego" FF. Możemy także przekazać komuś swoje zakładki (dołączając do maila) żeby miał już gotowe.
Tworzenie kopii Zakładek przeprowadzamy wybierając kolejno:
Zakładki
Zarządzaj zakładkami
Importowanie i kopie zapasowe
Utwórz kopię zapasową
otwiera się okienko, gdzie wybieramy miejsce do zapisu, sugeruję nie zapisywać na dysku C: tylko np. na D:
Plik zakładek wygląda tak: bookmarks2010-03-06.json a więc już spoglądając na niego widzimy z którego dnia pochodzą zakładki.

Jeśli chcemy przywrócić zakładki z kopii zapasowej to z menu Importowanie i kopie zapasowe wybieramy Przywróć a potem Wybierz plik. Otwiera się okienko z zawartością naszego komputera w którym znajdujemy zapisane poprzednio zakładki. Napotykamy jeszcze na okienko o treści:
Wszystkie bieżące zakładki zostaną zastąpione przez te z kopii zapasowej. Czy kontynuować?
Po zatwierdzeniu mamy już odzyskane nasze zakładki.
Wifi.
Dzięki za info o Zakładkach.Na pewno skorzystam. Szkoda, że nie wiedziałam o tym wcześniej:). Niedawno straciłam wszystkie i dużo czasu zajęło mi uch odzyskanie.A jednej wciąż jeszcze szukam:)

dziunia_50
10-03-2010, 16:47
Wifi,wczoraj nie zauważyłam
<a href="http://pl.tinypic.com" target="_blank"><img src="http://i39.tinypic.com/2hxac20.jpg" border="0" alt="Image and video hosting by TinyPic"></a>

wifi
10-03-2010, 18:29
Wifi,wczoraj nie zauważyłam
<a href="http://pl.tinypic.com" target="_blank"><img src="http://i39.tinypic.com/2hxac20.jpg" border="0" alt="Image and video hosting by TinyPic"></a>
Przekopiowałaś z TinyPic nie ten odnośnik co trzeba:mad:
Przekopiowałaś pierwszy: "Kod HTML ..."
a trzeba drugi: "Kod IMG ..."
Zawsze podglądaj list przed wysłaniem pstryknij w "Podgląd wiadomości" i zobacz czy wszystko jest ok. Dopiero jeśli jest OK to "Zatwierdź odpowiedź"

dziunia_50
10-03-2010, 18:39
http://i44.tinypic.com/33pelae.jpg

wifi
10-03-2010, 19:55
Oj Dziuniu, Dziuniu
Zrobiłaś teraz ładny, czytelny zrzut ale 3/4 ekranu zakryłaś oknem ze zrzutami (nawet nie wiem co to jest).
Z tego co widzę to możesz usunąć WSZYSTKIE ikonki z Paska szybkiego uruchamiania. Tam są tylko skróty do prg i katalogów. Jeśli będziesz chciała coś tam mieć, jesteś przyzwyczajona stamtąd uruchamiać programy to dodamy tam po zrobieniu porządków. Więc zaznaczaj przez pstryknięcie poszczególne ikonki i potem klawisz Delete (no bo na razie nie widać kosza:(
Jak usuniesz wszystkie to zwęź ten pasek tak jak pokazałem to tutaj:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-page18-5828.html
post #360

Teraz (z tego co na razie widzę) usuń z Pulpitu:
Gimp
Paint.NET
Nowy folder(2) - o ile jest pusty
"dziunia-50" - o ile pusty lub nieaktualny
po prawej stronie - www.tiny.pl
Przy okazji zrób porządki i katalogi (te żółte skoroszyty) których nie używasz na co dzień przenieś (przeciągnij) do Moich dokumentów.

Po zwężeniu całego paska zadań i usunięciu niektórych plików z Pulpitu powinno się zrobić na nim trochę pustego miejsca.
Poprzeciągaj w te puste miejsca ikony, które znajdują się obecnie jedna nad drugą w lewym górnym rogu Pulpitu.
Po zrobieniu tego co powyżej znowu zrób zrzut ekranu, tak aby widoczny był cały Pulpit.
Napisz koniecznie czy korzystasz faktycznie z paska Szybkiego uruchamiania, czy tylko składasz tam ikony:)

dziunia_50
10-03-2010, 20:01
nie nie korzystam z paska szybkiego wyszukiwania,dziękuję za odpowiedz

dziunia_50
10-03-2010, 20:21
http://i43.tinypic.com/14b1om.jpg

wifi
10-03-2010, 20:50
Teraz zrobiło się w miarę pusto.
Nie wiem czy pousuwałaś ikony a paska szybkiego uruchamiania, ale to nie ważne. Można by zrobić trochę więcej porządku bo ja np. widzę 6 skrótów do różnych przeglądarek internetowych - nie za dużo tego? A trzeba wziąć pod uwagę, że w Menu start są jeszcze skróty też do 3 co najmniej:)
Powodzenia i sukcesów życzę:)

Kazik
11-03-2010, 03:12
Widzę to co wifi. Jakieś 3/4 ikon jest do schowania na pasek szybkiego uruchamiania. A to szybkie czyszczenie dysku [z niebieską piłeczką] to chyba jest CleanGP 3.2? Miałem to było kiedyś dobre, ale teraz mam nowszy i dużo lepszy CleanGP 4.4
http://www.przeklej.pl/plik/cleangp-4-4-lnk-000bqqcoj7tb
No to klik w link i wymień na nowszy.

wifi
11-03-2010, 08:46
Widzę to co wifi. Jakieś 3/4 ikon jest do schowania na pasek szybkiego uruchamiania.
Widzisz to samo co ja tylko sposoby naprawy masz inne.
Pasek szybkiego uruchamiania nie jest koszem, do którego wrzuca się niepotrzebne programy. Nie ma co stosować metody strusia, że jak czegoś nie widać to tego nie ma.
Czy to program, czy skrót jeśli jest niepotrzebny powinien wylądować w koszu. Trzeba to robić na bieżąco bo wtedy wie się czy potrzebny czy nie.
Taką niekonsekwencję u Ciebie widać, z jednej strony polecasz prg do czyszczenia dysku a z drugiej sugerujesz chomikowanie wszystkiego.

wifi
15-03-2010, 21:32
Pokaże - na przykładzie swojego komputera - co i jak można poustawiać w windows i dopasować go do swoich wymagań. Oczywiście nie wszystko zostanie opisane, bo jest tego za dużo. Wszystkie te opisy mają jedynie zasygnalizować co można sobie pozmieniać, nie "przymuszam" nikogo do zmian. Każdy wie najlepiej czego mu potrzeba.
Opis będzie składał się z dwóch części: Ustawienia funkcji windows i ustawienia wyglądu. Dzisiaj tylko ustawienia windows.
Liczę na pytania co kto chce sobie poprzestawiać, jak to zrobić itp.
Zaobserwowałem, że niektórzy na swoim Pulpicie nie mają ani ikonki Mój komputer, ani Moje dokumenty. Tak jest zaraz po instalacji i dopiero potem sami lub z pomocą innych dopasowujemy i wyświetlamy to co potrzebne. Brak niektórych elementów może sprawiać później trudności w eksploatacji komputera.
Jak spowodować wyświetlanie elementów wymienionych powyżej pokazuję na obrazkach:
Pstrykamy prawym klawiszem w wolne miejsce na Pulpicie i wybieramy Właściwości.
Potem w zakładce Pulpit pstrykamy w Dostosuj pulpit. Na drugim obrazku widać co i gdzie zaznaczyć.

http://i44.tinypic.com/2142pfn.jpg

http://i44.tinypic.com/2egfogp.jpg

Kazik
16-03-2010, 03:32
Widzisz to samo co ja tylko sposoby naprawy masz inne.
Pasek szybkiego uruchamiania nie jest koszem, do którego wrzuca się niepotrzebne programy. Nie ma co stosować metody strusia, że jak czegoś nie widać to tego nie ma.
Czy to program, czy skrót jeśli jest niepotrzebny powinien wylądować w koszu. Trzeba to robić na bieżąco bo wtedy wie się czy potrzebny czy nie.
Taką niekonsekwencję u Ciebie widać, z jednej strony polecasz prg do czyszczenia dysku a z drugiej sugerujesz chomikowanie wszystkiego.
No nie wszystkiego. Widzę tam ikonkę na pasku Adobe Reader, a u kogoś na pulpicie też była. To zupełnie nie potrzeba mieć tylko wyrzucić. Z menu "Start" też ten skrót usuwam zawsze.
No a na pasku szybkiego uruchamiania też zrobiłem porządek. Skoro mam "nero" w menu "start" to nie muszę mieć jeszcze na pasku. Nie co miesiąc nawet wypalam płytę. Wiele z paska wyrzuciłem. Pewnie teraz inni też przemyślą i wyrzucą. Krótszy mam teraz [jak otworzę] pasek].

A Czyściciel mnie tak zajął, że nie napisałem [zapomniałem] o wyrzucaniu, tylko posłałem nowszy model "czyściciela".:D

wifi-teraz widzę że masz jako "klasyczny Win" okna i przyciski. W poście gdzie pytałem o kolor "Start" to widziałem tylko pasek i nie domyśliłem się tego, bo tak dawno nie używałem takiego wyglądu. Czyli wygląd mam jak XP i niebieski zachowałem. Ale ikony w oknach wszystkich mam w/g klasycznego Win. Bo to ułożenie pionowe mi nie pasowało jak przechodziłem kiedyś na XP.

wifi
16-03-2010, 10:53
No nie wszystkiego. Widzę tam ikonkę na pasku Adobe Reader, a u kogoś na pulpicie też była. To zupełnie nie potrzeba mieć tylko wyrzucić. Z menu "Start" też ten skrót usuwam zawsze.
Zgadzam się z Tobą, nigdy przecież nie uruchamiamy samego Raidera tylko konkretny dokument, który go otwiera.
Nie kasuję go jednak z menu Start ponieważ zawarte tam programy traktuję jako spis tego co mam zainstalowane aktualnie na komputerze.
No a na pasku szybkiego uruchamiania też zrobiłem porządek. Skoro mam "nero" w menu "start" to nie muszę mieć jeszcze na pasku. Nie co miesiąc nawet wypalam płytę. Wiele z paska wyrzuciłem. Pewnie teraz inni też przemyślą i wyrzucą. Krótszy mam teraz [jak otworzę] pasek].
Dobrze robisz i też myślę, że inni skorzystają z tego.
wifi-teraz widzę że masz jako "klasyczny Win" okna i przyciski.
Tak, mam wg "Klasyczny styl windows"
Poniżej widok mojego paska szybkiego uruchamiania. Ta ikonka z dużą literką "D" to telewizja, też często uruchamiana :D A ikonkę IE też można by wyrzucić ale tak jakoś chyba z sentymentu ją trzymam:)
34519

wifi
16-03-2010, 11:02
Dzisiaj chciałbym pokazać jak uwidocznić poukrywane rzeczy w windows.
Microsoft, producent windows doszedł do wniosku, że najlepiej poukrywać niektóre rzeczy przed użytkownikiem na zasadzie: nie widzi to nie zepsuje. W konsekwencji nie widzimy rozszerzeń plików i nie możemy się zorientować jakiego typu jest to plik. Jedynie po wyglądzie ikonek, ale to też nie zawsze. Niektórych katalogów uznanych za systemowe w ogóle nie widzimy i np. trudno nam jest ocenić ile zajmują miejsca fonty (czcionki) bo ich katalog (windows\fonts) jest niewidoczny.
Poniżej na zrzutach przedstawiam co należy zmienić i jak ustawić żeby wszystko było widać.

Na pierwszej pozycji pokazuję jak się pozbyć często w ogóle nie używanej części każdego okna windows. Jeśli ktoś tego używa to oczywiście proszę to pozostawić.
Najpierw pstrykamy w "Mój komputer", z menu wybieramy "Narzędzia" a potem "Opcje folderów" i pierwsza zakładka "Ogólne". Na zrzucie poniżej widać co zaznaczyć.

http://i43.tinypic.com/b9iomr.jpg

Następnie wybieramy drugą zakładkę "Widok" i ustawiamy głównie te pozycje, które są zaznaczone czerwonymi kółeczkami. Dodatkowo odznaczamy (likwidujemy haczyk) ostatnią pozycję (niewidoczną na zrzucie) o nazwie "Zapamiętaj ustawienia wyświetlania, każdego folderu".
Pstrykamy w "Zastosuj do wszystkich folderów" a potem w "OK" i zamykamy okno Mój komputer.

http://i44.tinypic.com/aer8g5.jpg

helena62
17-05-2010, 20:08
Witam, jestem laikiem po raz drugi komp włacza mi komunikat "Stan wstrzymania' i ostrzezenie ze na moim kompie są zalogowane 2 osoby, wyłaczam komp i za chwile jest ok, czy ktoś mi to wytłumaczy o co tu chodzi/ pozdrawiam

tadeusz50
17-05-2010, 20:25
Witam, jestem laikiem po raz drugi komp włacza mi komunikat "Stan wstrzymania' i ostrzezenie ze na moim kompie są zalogowane 2 osoby, wyłaczam komp i za chwile jest ok, czy ktoś mi to wytłumaczy o co tu chodzi/ pozdrawiam
Heleno
Nie jestem znawcą komputera, ale po kilku minutach bez jakiegoś ruch na komputerze przechodzi on w stan spoczynku, wstrzymania, o ile nie wykonuje jakiegoś zadania. Co do dwóch osób, pewnie masz otwarte dwie lub więcej stron i stąd taki komunikat. Mogę się mylić i odezwie sie bardziej obeznany z tym problemem.

wifi
22-05-2010, 22:07
Witam, jestem laikiem po raz drugi komp włacza mi komunikat "Stan wstrzymania' i ostrzezenie ze na moim kompie są zalogowane 2 osoby, wyłaczam komp i za chwile jest ok, czy ktoś mi to wytłumaczy o co tu chodzi/ pozdrawiam

Dość to typowe zjawisko:)
Najpewniej jest to laptop. Domyślnie jest ustawiony tak, że w momencie zamknięcia pokrywy (ekranu) przechodzi w stan uśpienia.
Jeżeli wybierzesz "Start - Wyłącz komputer" to rozpoczyna się procedura zamykania windows, ale ... jeśli jesteś niecierpliwa i nie czekając na całkowite wyłączenie komputera zamkniesz pokrywę to zamykanie windows zostaje przerwane a komputer przechodzi w stan uśpienia. Na drugi dzień otwierając komputer i logując się mamy już dwa procesy (dwóch użytkowników).

A teraz w skrócie:) po wyłączeniu komputera nie zamykaj od razu pokrywy, daj mu się wyłączyć.

weronika1
24-05-2010, 20:16
Wifi
Zastosowałam Twoje rady z postu 183 i 186. Dziękuję.
Mam prośbę dotyczącą innej sprawy. Otóż nie zmniejsza mi się okno ekranu podczas klikania w minimalizuj. Kiedy klikam w duży kwadracik (maksymalizuj), (bo taki mam w górnym prawym rogu), to zmienia się w dwa kwadraciki a ekran raptem drgnie. Kiedy klikam w dwa kwardaciki (minimalizuj) ekran też drgnie, ale nie zmniesza się. Kiedyś to działało. Nie wiem co powinnam zrobić. Szukałam w google, ale nie znalazłam wyjścia. Również w książce "ABC komputera" nie ma wyjaśnienia.:confused:
Pozdrawiam.:)

koziorożec
24-05-2010, 20:25
witaj weroniko

Dla mnie też tak często się robi, to wtedy przeciągam krawędz okna myszką. Takie drgania trwają np 1 dzień a pózniej wszystko wraca do normy. Działo się to tylko na tinypic-u, jak zażądali rejestracji to jest wszystko w porządku.

weronika1
24-05-2010, 20:46
Witaj Koziorożcu
Ja nie mogę ręcznie zmniejszać okna. Jeżeli próbuję od góry ciągnąć myszką, to schodzi mi cały ekran do pulpitu, a strona (okno) nie zmniejsza się.

koziorożec
24-05-2010, 20:53
weroniko
jak ja mogę zmniejszyć, a nie jestem zbyt biegła w komp to i Ty możesz. Najedz myszką nie od góry tylko złap krawędz z lewej strony okna, jak ci się ukaże strzałka z dwoma grotami to ciągnij w prawo.

weronika1
24-05-2010, 21:12
Tak samo działa z lewej strony jak z góry. Nie zmniejsza się okno, tylko schodzą wszystkie karty,pozostawiając pusty pulpit.:mad:
A może to zależy od programu? Ja pracuję na Operze.

wifi
24-05-2010, 21:16
Otóż nie zmniejsza mi się okno ekranu ...

Napisz okno jakiego programu nie chce się zminimalizować? Czy to FireFox czy jakiś inny program?

Spróbuj zrobić jak na dołączonym zrzucie, pstryknij prawym klawiszem myszy w symbol prg na belce (tam gdzie strzałka) i wybierz Minimalizuj.
Napisz co z tego wynikło!
http://i49.tinypic.com/28vxi4h.jpg

Mam przypuszczenie, że Ty manewrujesz pomiędzy "Maksymalizuj" a "Przywróć okno" z tym, że to okno jest otwarte na maksimum (stąd tylko drgnięcie).
Ale oczywiście mogę się mylić:)

koziorożec
24-05-2010, 21:22
weroniko
o Operze to ja nic nie wiem, musisz poczekać aż ktoś kompetentny udzieli Ci pomocy.
Mnie się wydaje, że okna zmniejszają się w taki sam sposób niezależnie od programu

weronika1
24-05-2010, 21:38
Wifi
Menu mninimalizuj i maksymalizuj ( po kliknięciu prawym), otwiera się wyłącznie na niebieskim, górnym pasku i na kwadraciku "minimalizuj. Kiedy klikam w "minimalizuj", to całe okno ucieka w dół, pozostawiająć pusty pulpit.
Zadne okno nie chce się zminimalizować, choć mam ustawione na minimalizuj (dwa kwadraciki).

Jak zaznaczyłam wcześniej pracuję na Operze. Spróbowałam minimalizować na IE8 i tam minimalizuje mi okno (wszystkie strony), pozostawiając pulpit.

weronika1
24-05-2010, 21:43
Koziorożcu dziekuję serdecznie i pozdrawiam.http://www.iv.pl/images/47956717671222879418.jpg (http://www.iv.pl/)

wifi
24-05-2010, 22:14
Wifi
Menu mninimalizuj i maksymalizuj ( po kliknięciu prawym), otwiera się wyłącznie na niebieskim, górnym pasku i na kwadraciku "minimalizuj. Kiedy klikam w "minimalizuj", to całe okno ucieka w dół, pozostawiająć pusty pulpit.
Zadne okno nie chce się zminimalizować, choć mam ustawione na minimalizuj (dwa kwadraciki).

Czy nie masz w komputerze tego dolnego paska a na nim symbolu programu oznaczonego na moim zrzucie strzałką?

z Twojego opisu wynika, że wszystko działa prawidłowo bo piszesz:
"Kiedy klikam w "minimalizuj", to całe okno ucieka w dół, pozostawiająć pusty pulpit."
i tak ma być!!!

Pstryknięcie w dwa kwadraciki powoduje przywrócenie okna do jego poprzednich jego rozmiarów.

weronika1
24-05-2010, 22:25
Czy nie masz w komputerze tego dolnego paska a na nim symbolu programu oznaczonego na moim zrzucie strzałką?

z Twojego opisu wynika, że wszystko działa prawidłowo bo piszesz:
"Kiedy klikam w "minimalizuj", to całe okno ucieka w dół, pozostawiająć pusty pulpit."
i tak ma być!!!

Pstryknięcie w dwa kwadraciki powoduje przywrócenie okna do jego poprzednich jego rozmiarów.
Nie rozumiem. Ja chcę minimalizować okna (zmniejszać) a nie usuwać.

weronika1
24-05-2010, 22:27
Czy nie masz w komputerze tego dolnego paska a na nim symbolu programu oznaczonego na moim zrzucie strzałką?

z Twojego opisu wynika, że wszystko działa prawidłowo bo piszesz:
"Kiedy klikam w "minimalizuj", to całe okno ucieka w dół, pozostawiająć pusty pulpit."
i tak ma być!!!

Pstryknięcie w dwa kwadraciki powoduje przywrócenie okna do jego poprzednich jego rozmiarów.
Nie rozumiem. Ja chcę minimalizować okna (zmniejszać) a nie usuwać.
Poza tym przy zmniejszaniu okien zmniejsza się tylko jedno (z wierzchu) a mnie wszystko ucieka, pozostaje tylko pulpit.

Myślę, że żle się wyraziłam. Nie chcę minimalizować (usuwać), tylko zmnieszać klikając w dwa małe kwadraciki, między "minimalizuj a "usuń-X.

wifi
24-05-2010, 23:36
Myślę, że żle się wyraziłam. Nie chcę minimalizować (usuwać), tylko zmnieszać klikając w dwa małe kwadraciki, między "minimalizuj a "usuń-X.

Wreszcie wiem o co chodzi:)
Napisz jakiej przeglądarki używasz FF, Opera, Internet eksplorer?
Jeśli to FF to napisz czy nie instalowałaś ostatnio jakiego nowego schematu graficznego, nowego wyglądu?

Alsko
25-05-2010, 08:34
Wreszcie wiem o co chodzi:)
Napisz jakiej przeglądarki używasz FF, Opera, Internet eksplorer?
Jeśli to FF to napisz czy nie instalowałaś ostatnio jakiego nowego schematu graficznego, nowego wyglądu? Wifi, za małą mam wiedzę, ale coś mi podpowiada, że problem jest niezależny od przeglądarki.
Korzystam najczęściej z dwu (Opera lub Firefox) i to samo mi się robiło, co Weronice.
Jednocześnie z "niewrażliwością" przycisku kursor przestawał zamieniać się w strzałkę z grotami, więc i nim nie mogłam zmniejszyć okna.
Metodą prób i błędów poradziłam sobie w ten sposób: kilkakrotnie szybko klikałam w przycisk, pojawiał się kursor z grotami, zmniejszałam okno i... od tego momentu przycisk działał (mówię o tym zaznaczonym strzałką). 36066

Zauważyłam, że przycisk nie działał wtedy, kiedy często odświeżałam strony za pomocą F5. Poza tym ostatnio instalowałam program Quick Time Player.
Nie wiem, czy zrozumiesz coś z mojego postu. Starałam się, ale wiedzy mi brakuje i nie znam nomenklatury :mad:

weronika1
25-05-2010, 09:23
Wreszcie wiem o co chodzi:)
Napisz jakiej przeglądarki używasz FF, Opera, Internet eksplorer?
Jeśli to FF to napisz czy nie instalowałaś ostatnio jakiego nowego schematu graficznego, nowego wyglądu?
Używam przeglądarki Opera i IE8. Bardzo rzadko używam IE8, ale sprawdziłam i tam działa tylko, że jak zmniejsza okna to wszystkie pozostawiając goły pulpit. Natomiast w Operze nie zmniejsza wogóle. Pracując na Operze nie używałam tych dwóch kwadracików w prawym górnym rogu.
Pytasz czy coś zmieniałam? Tak, miałam inne problemy z Operą, instalowałam również inne programy.

wifi
25-05-2010, 10:34
... coś mi podpowiada, że problem jest niezależny od przeglądarki.
Nie wiem, czy zrozumiesz coś z mojego postu.

Doskonale rozumiem co piszesz! Też sądzę, że to nie o przeglądarkę chodzi, bo w końcu okna i ich obsługa należy do windows a nie konkretnego prg.

wifi
25-05-2010, 10:48
Używam przeglądarki Opera i IE8. Bardzo rzadko używam IE8, ale sprawdziłam i tam działa tylko, że jak zmniejsza okna to wszystkie pozostawiając goły pulpit. Natomiast w Operze nie zmniejsza wogóle. Pracując na Operze nie używałam tych dwóch kwadracików w prawym górnym rogu.
Pytasz czy coś zmieniałam? Tak, miałam inne problemy z Operą, instalowałam również inne programy.

Tak jak napisałem do AAlki jest to przypadłość widows ale czym spowodowana tego nie wiem:mad:
Rozwiązaniem byłoby uruchomienie poprzedniego punktu przywracania czyli cofnięcie się do konfiguracji do momentu kiedy wszystko było ok. Jak to zrobić jest opisane przez Stefana Może się odezwie i coś podpowie.
Gdybyś umiała sobie przypomnieć kiedy dokładnie to się stało i co zostało instalowane od tego czasu to też by był to jakiś trop.
Tego typu anomalie powodują najczęściej dodatkowo instalowane gadżety, tolbary, schematy kolorów i wyglądu itp.
Dodatkowo: jeśli masz inną myszę to zamień ją chwilowo z obecną. Nie wiem czy pomoże, ale nie zaszkodzi:)
Przepraszam, że nie umiałem rozwiązać Twojego problemu:mad:

weronika1
25-05-2010, 11:14
Wifi dziękuję za dobre chęci. Przywracanie systemu znam. Obawiam się jednak, że mogę stracic wgrane do komputera zdjęcia. Ikonki plików-zdjęć mam na pulpicie. Zaznaczam, że sama ich nie wprowadzałam, nie potrafię.
Pozdrawiam i życzę słoneczka na każdy dzień.

http://www.iv.pl/images/52494887645806919324.gif (http://www.iv.pl/)

wifi
25-05-2010, 11:46
Obawiam się jednak, że mogę stracic wgrane do komputera zdjęcia.

Tego się nie obawiaj, przywracanie działa tylko w zakresie zainstalowanych programów, wpisów do rejestrów itp.
Zdjęć, plików tekstowych, filmów nie rusza.

weronika1
25-05-2010, 12:21
Tego się nie obawiaj, przywracanie działa tylko w zakresie zainstalowanych programów, wpisów do rejestrów itp.
Zdjęć, plików tekstowych, filmów nie rusza.
OK. Dzięki.

Stefan
25-05-2010, 13:02
Alu, Maćku. Po wczytaniu się w # 190, myślę, że wiem o co Weronice chodzi.
W nim są pewne nieścisłości. Wyjaśnijmy sobie.

W rogu po prawej są cztery, nazwijmy to, tryby:
Z lewej "Minimalizuj" (jedna kreseczka w kwadraciku) - służy do sprowadzania okna do paska zadań na dół.
Z prawej "Zamknij" (x w czerwonym kwadraciku) - wiadomo do czego służy. I o tych dwóch nie mówmy.
Natomiast dwa środkowe:
"Maksymalizuj" (też jedna kreseczka), oraz
"Przywracanie w dół" (dwa kwadraciki w jednym) - występują przemiennie.
I o zrozumienie użycia tych dwóch tu chodzi, o nic więcej.
Kiedy klikam w dwa kwadraciki (minimalizuj) ekran też drgnie, ale nie zmniesza się. Kiedyś to działało. Nie wiem co powinnam zrobić. Szukałam w google, Weroniko nie szukaj w Google, nie obwiniaj przeglądarki, nic nie przywracaj. Maćku, myślę, że nie trzeba.
Tylko pokombinuj z tym dwoma środkowymi trybami, wyżej opisanymi.
Gdy klikniesz "w dwa kwadraciki" (błędnie nazwałaś "minimalizuj") obraz się zmniejszy, ale tylko wtedy, gdy wcześniej był zmniejszony ręcznie - 2-kierunkową strzałką ("z grotami" - jak napisała Alka w # 203).

Ręcznie - robi się to tak, że przystawia się kursor do krawędzi okna i przy naciśniętym LPM przeciąga ją (krawędź) w kierunku środka ekranu.
I tak ze wszystkimi 4-ma krawędziami.
To da się zrobić tylko będąc w trybie "Maksymalizuj".

U Ciebie po kliknięciu w ekran z "dwoma kwadracikami" obraz drgnie, ale nie zmniejszy się. Bo nie był wcześniej zmniejszony ręcznie. Wszystko jest w porządku.

Gdy obraz był ręcznie zmniejszony, chcąc powrócić do pełnego okna, należy kliknąć w tryb "Maksymalizuj" u góry i obraz się powiększy.
Ale znów tryb się zmieni na "z dwoma kwadracikami".

S.

weronika1
25-05-2010, 13:25
Stefan
Ok, wykonałam i pomogło.Zmniejsza się okno, ale ze wszystkimi stronami, pozostawiając goły pulpit. Tak kiedyś nie było. Mogłam operować kilkoma oknami naraz. Coś jeszcze jest nie tak w obu przeglądarkach w Operze i IE8. Teraz działają tak samo.

wifi
25-05-2010, 13:25
U Ciebie po kliknięciu w ekran z "dwoma kwadracikami" obraz drgnie, ale nie zmniejszy się. Bo nie był wcześniej zmniejszony ręcznie. Wszystko jest w porządku.


Też tak początkowo myślałem, nawet to napisałem:
Mam przypuszczenie, że Ty manewrujesz pomiędzy "Maksymalizuj" a "Przywróć okno" z tym, że to okno jest otwarte na maksimum (stąd tylko drgnięcie).
Ale oczywiście mogę się mylić

Teraz to już nie jestem taki pewien :confused:

Tutaj się pomyliłeś, ale wiem, że to tylko niedopatrzenie:
I tak ze wszystkimi 4-ma krawędziami.
To da się zrobić tylko będąc w trybie "Maksymalizuj"
To da się robić tylko w trybie zmniejszonego okna, w trybie "maksymalizuj" okno przylega do krawędzi ekranu monitora i strzałek nie ma:)

gerd
25-05-2010, 18:49
Aby uruchomić w "Operze" możliwość – zmniejszania okien można to zrobić:

W dolnym pasku należy kliknąć ppm, i wybrać > Właściwości > zaznaczyć w ukazanym okienku > „Włącz autoukrywanie”.
Kliknąć – ppm (jeden raz) w górne prawe (małe okienko-”zmniejszania”). Następnie - powoli kursorem myszki „zjechać” w dolny prawy róg aż ukaże się – „podwójna strzałka”. Wtedy - „przytrzymując – lpm” zmniejszyć okienko w kierunku środka ekranu o (mniej więcej połowę) i już. Później można ewentualnie – ponownie zaznaczyć – we - Właściwościach (dolny pasek) – „Włącz autoukrywanie” Czyli powrócić do stanu – początkowego.

Stefan
25-05-2010, 19:03
?To da się robić tylko w trybie zmniejszonego okna, w trybie "maksymalizuj" okno przylega do krawędzi ekranu monitora i strzałek nie ma:)
Hmhm... wifi.
Rozważ przypadki trybu środkowego (przemiennego), gdy okno jest jeszcze pełne.
Gdy jesteś w trybie "Przywrócenie w dół" - nie możesz ręcznie zmniejszyć okna.
A gdy jesteś w "Maksymalizuj", pojawią się dwukierunkowe strzałeczki przy krawędziach - i możesz, ręcznie!.
Sprawdź. Tak jest u mnie. I o to mi chodziło.

Weroniczko, a polecam Ci jeszcze jako związany z tematem post # 339 "Praca na 2 oknach" w: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-page17-5828.html

Pozdrawiam.
S.

wifi
25-05-2010, 20:56
?
Hmhm... wifi.

Stefan!, ja na 100% wiem, że Ty wiesz jak zmaksymalizować okno itp
i
Ty na 100% wiesz, że ja też to umiem, więc nie ma co sobie tłumaczyć bo zapętlimy się i będzie coraz trudniej to odkręcić:D

weronika1
25-05-2010, 21:16
Gerd
Próbuję, kombinuję i nie wychodzi mi. Kiedy klikam we własciwości na pasku zadań i zaznaczam włącz, dolny pasek ginie mi a potem klikam ppm w pierwszy kwadracik z minusem w prawym górnym rogu i przeciągam na dół , do końca na prawo-dół, nie zmienia mi się kursor. Czy dobrze robię? Czy mam nadal przyciskać ppm kiedy ciągnę na dół?

weronika1
25-05-2010, 21:23
Stefan napisał:
"A gdy jesteś w "Maksymalizuj", pojawią się dwukierunkowe strzałeczki przy krawędziach - i możesz, ręcznie!."

Tak można wtedy ręcznie, tylko, że zmniejszają się wszystkie strony, aż do pulpitu. A ja chcę zmniejszyć tylko pierwszą stronę , bo poprzednia (pod spodem)jest potrzebna do pracy.

Stefan
25-05-2010, 21:39
Weroniczko, rozumiem. Chodzi Ci o strony na pasku Kart.
Wobec tego pracuj na dwóch oknach.
Masz to tutaj: " ... post # 339 "Praca na 2 oknach" w: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge17-5828.html (http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-page17-5828.html) "

wifi, zgoda.
Dobranoc.
S.

gerd
25-05-2010, 22:11
Więc o to chodzi, aby dolny pasek zadań się schował, powinien zniknąć właśnie, aby zrobić więcej miejsca. Później na samym końcu ponownie do niego – wrócisz. Tak pisałem przecież. A kliknąć należy na samej górze po prawej stronie ekranu w – środkowe okienko (pomiędzy minimalizuj a maksymalizuj) lewym przyciskiem myszy (tu pomyłkowo podałem że ppm) – przepraszam. Później najechać kursorem w prawy dolny róg, aż się ukaże „podwójna strzałka. I dalej postępować - jak pisałem - poprzednio.

weronika1
25-05-2010, 22:27
Gerd
Nie pokazuje mi się zmieniony kursor. Coś mam nie tak. Przyciskam lpp powoli do prawego, dolnego rogu i nic.
Dobranoc, do jutra.
http://www.iv.pl/images/12563360944115183865.gif (http://www.iv.pl/)

gerd
25-05-2010, 22:35
hmmm skoro - tak, to pozostaje tylko:
Odinstalowanie - Opery i ponowna instalacja tego programu.
Dobrej nocy.

PS

Czy rzeczywiście kliknęłaś najpierw lpm w środkowe okienko w (zmniejsz)? zanim zjechałaś w dolny prawy róg ? (a nie w pierwsze - jak pisałaś)?
W dolny prawy róg należy "zjechać" - bez przyciskania myszki, Dopiero po ukazaniu się - podwójnej strzałki - należy nacisnąć - lpm i "przytrzymując - naprowadzić" - ku środkowi.
Gdy juz okienko będzie można - zmniejszać, wtedy znów "odfajkujesz" - Włącz autoukrywanie.

weronika1
26-05-2010, 08:51
Witaj Gerd
Zrobiłam od początku: włącz "ukryj pasek zadań, kliknęłam w środkowe okienko i bez przyciskania zjechałam w dół. Teraz zmienił się kursor i od prawego, dolnego rogu zmniejszałam okno. OK, tylko dlaczego zmniejszają się wszystkie strony, a nie jedna z wierzchu? Nie mam dostępu do poprzedniej strony. Zmnieszanie okna potrzebne mi jest żeby oglądać dwie lub więcej stron jednocześnie. Kiedyś to mogłam wykonać, jeszcze na IE.

Alsko
26-05-2010, 09:16
(...)OK, tylko dlaczego zmniejszają się wszystkie strony, a nie jedna z wierzchu? Nie mam dostępu do poprzedniej strony. Zmnieszanie okna potrzebne mi jest żeby oglądać dwie lub więcej stron jednocześnie. Kiedyś to mogłam wykonać, jeszcze na IE. Weroniko, przepraszam, wtrącę się :confused:
Czy nie powinnaś otworzyć potrzebnych Ci stron w oddzielnym oknie?
Wtedy będziesz mogła mieć obok siebie 2 lub więcej kart zmniejszonych i ustawić je możesz obok siebie. Teraz masz otwarte strony w jednej karcie. A to różnica. Sprawdź klikając w plik>nowe okno.

weronika1
26-05-2010, 10:00
Weroniko, przepraszam, wtrącę się :confused:
Czy nie powinnaś otworzyć potrzebnych Ci stron w oddzielnym oknie?
Wtedy będziesz mogła mieć obok siebie 2 lub więcej kart zmniejszonych i ustawić je możesz obok siebie. Teraz masz otwarte strony w jednej karcie. A to różnica. Sprawdź klikając w plik>nowe okno.
AAlko
To jest interesujące. Czy możesz mi dokładniej wytłumaczyć? Bardzo proszę.:confused:

Alsko
26-05-2010, 10:42
Czy możesz mi dokładniej wytłumaczyć? Bardzo proszę.:confused:Nie wiem, czy mi się uda.:confused:
Mając otwartą stronę w przeglądarce, klikasz plik, następnie "otwórz nowe okno" (to można zrobić w każdej przeglądarce). W nim otwierasz potrzebną Ci stronę.
W ten sposób masz 2 (lub więcej, zależnie od potrzeb) stron w oddzielnych oknach przeglądarki, a nie "jedną na drugiej" w jednym. Teraz możesz je zmniejszać i przesuwać wciśniętym klawiszem myszy po pulpicie, ustawiać obok siebie itp.

Jeśli się mylę lub gadam głupstwa - uprzejmie proszę znawców tematu o skorygowanie mnie, ale niebicie :confused: bo chciałam dobrze :D

weronika1
26-05-2010, 11:07
Nie wiem, czy mi się uda.:confused:
Mając otwartą stronę w przeglądarce, klikasz plik, następnie "otwórz nowe okno" (to można zrobić w każdej przeglądarce). W nim otwierasz potrzebną Ci stronę.
W ten sposób masz 2 (lub więcej, zależnie od potrzeb) stron w oddzielnych oknach przeglądarki, a nie "jedną na drugiej" w jednym. Teraz możesz je zmniejszać i przesuwać wciśniętym klawiszem myszy po pulpicie, ustawiać obok siebie itp.

Jeśli się mylę lub gadam głupstwa - uprzejmie proszę znawców tematu o skorygowanie mnie, ale niebicie :confused: bo chciałam dobrze :D
AAlka
Huuura- zadziałało. Klikałam w "plik" i "nowy"nic się nie działo. Kliknęłam więc w środkowe dwa kwadraciki górny, prawy róg i zmniejszyło się wyłącznie jedno okno. Pozostałe były na miejscu. Właśnie to chciałam uzyskać. Chyba chodziło o otwarcie tej nowej karty?
Jesteś bardzo skromna a dużo mi pomogłaś, nie tylko dzisiaj.
Serdeczne dzięki.

http://www.iv.pl/images/97889159728898181652.gif (http://www.iv.pl/)

weronika1
26-05-2010, 11:11
Dziękuję Wszystkim, którzy mi pomagali i przyczynili się do końcowego efektu.

http://www.iv.pl/images/80179319154132523447.jpg (http://www.iv.pl/)

Alsko
26-05-2010, 11:28
Huuura- zadziałało. Klikałam w "plik" i "nowy"nic się nie działo. Kliknęłam więc w środkowe dwa kwadraciki górny, prawy róg i zmniejszyło się wyłącznie jedno okno. Pozostałe były na miejscu. To się cieszę :D

Hmm, wydawało Ci się, że nic się nie działo, bo jedno "przykryło" drugie. Sprawdź na dolnym pasku, teraz powinno to wyglądać jak otwarte 2 lub więcej przeglądarek. :D:D

To słodkie mi bardzo odpowiada. Wino zostawiam do obiadu ;)

weronika1
26-05-2010, 12:04
AAlka napisała: Sprawdź na dolnym pasku, teraz powinno to wyglądać jak otwarte 2 lub więcej przeglądarek.

Zgadza się. Teraz mogę otwierać wiecej okien, wszystkie są na dolnym pasku. Bardzo się cieszę.:D :D :D

wifi
26-05-2010, 15:02
To się cieszę :D


Również gratuluję sukcesu!!!
Trzech panów główkowało co to i jak to, a przyszła jedna Pani popatrzyła, doradziła i działa!:D
Jeszcze raz składam wyrazy uznania!
Pozdrawiam

Alsko
26-05-2010, 18:40
Jeszcze raz składam wyrazy uznania!

Te wyrazy to dla mnie?
Złapałabym bardzo chętnie :D:D ale mi się nie należą :confused: Ja tylko zauważyłam, że Weronika chciała mieć kilka stron naraz obok siebie.

wifi
26-05-2010, 21:22
Ja tylko zauważyłam ....

i o to właśnie chodzi! :)

sarunia
26-05-2010, 22:16
AAlka, ja też mordowałam się z tymi otwartymi oknami a to takie proste :) Dziękuję za odkrycie "ameryki"

Stefan
27-05-2010, 12:06
Nie wiem, czy mi się uda.:confused:
Mając otwartą stronę w przeglądarce, klikasz plik, następnie "otwórz nowe okno" (to można zrobić w każdej przeglądarce).
W nim otwierasz potrzebną Ci stronę.
W ten sposób masz 2 (lub więcej, zależnie od potrzeb) stron w oddzielnych oknach przeglądarki, a nie "jedną na drugiej" w jednym. Teraz możesz je zmniejszać i przesuwać wciśniętym klawiszem myszy po pulpicie, ustawiać obok siebie itp.
Jeśli się mylę, bo gadam..."
- (jak zwykle, rozbrajająco, skromnie i dowcipnie) S.:) Do AAlki.
Alu, należą Ci się gratulacje - trafiłaś w 10-kę w # 223 i 225. Myślę, że się nie pogniewasz, że się wtrącę i dołożę moje "3 gr.".

To był pierwszy sposób. A drugi?
Kliknąć na ikonkę przeglądarki Opery (taką chyba ma i chciała otworzyć) w Pasku szybkiego uruchamiania (obok Start).
I będzie ją miała (jej okno) uruchomioną po raz drugi. Nawet trzeci i dalszy, jak by chciała.
Ja w tym Pasku mam ikonki: FF, IE, Outlook'a i Pokaż pulpit. Widać to na screenie. Można wybierać co i ile razy się chce. Okna będą niezależne.

I jeszcze taka uwaga-przypomnienie.
Ażeby mieć jak najdłuższy Pasek zadań (środkowa część), to w Pasku szybkiego uruchamiania oraz w Zasobniku systemowym (ten obok zegarka), należy mieć jak najmniej ikonek. TYLKO TE CZĘSTO UŻYWANE.
Inne należy ukryć pod ">>" oraz pod "<".
"Przerabialiśmy" to w # 248 i 290 "Komputer-poznać..." - pamiętasz?

http://i49.tinypic.com/2dwcnea.jpg


http://i47.tinypic.com/2cdep3c.jpg

Na screenie pierwszym, na Pasku zadań widzisz trzy otwarte strony (okna) - 2 razy KSC w FF i raz IE.
Na screenie drugim, w Zasobniku systemowym - tylko ikonka G-G. Reszta schowane pod "<".

Pozdrawiam.
S.

Alsko
27-05-2010, 15:27
Gniewać? Za te pochwały? Toż to lawina na mnie poleciała :D

Masz rację, Stefanie. Zapomniałam :confused: o pasku szybkiego uruchamiania, a to dlatego, że u mnie był wyłączony.

Poczytałam Twój ostatni post, poklikałam sobie i odkryłam coś, na co nie zwracałam do tej pory uwagi: 36113

Nie mam teraz czasu na sprawdzanie, jak działają te okna, co to w różnej konfiguracji można otwierać, ale po coś takie możliwości są. Prawdopodobnie do "robótek", które opisałeś m.in w wątku "komputer poznać i polubić".

Dobrego popołudnia :)

gratka
31-05-2010, 18:21
Ja mam takie pytanie:
Dostaję ppsy, często bywa tak, ze z całego pokazu slajdów bardzo chcialabym zachować np, jeden lub dwa obrazy.Ale nie potrafię ich wyluskać i zapisać oddzielnie, więc zapisuję caly pps, w którym 90% jego zawartości uważam za niepotrzebny balast. Czy można w prosty sposób wyluskać jeden slajd z ppsa?
Być może jest to tylko mój problem.

Stefan
01-06-2010, 09:10
Janinko.
Wczoraj mój komp zastrajkował, dziś mu przeszło.
Zrób tak.
Najpierw załóż/przygotuj miejsce na swoje obrazki. Na pulpicie, prawym, Nowy folder. A może lepiej od razu "Dokument programu M.O.Word".
Teraz zajmij się swoim pps'em.
1- Prawym "Otwórz za pomocą". Koniecznie wybierz Internet Explorer!
2- Zatrzymaj otwieranie na takim oknie:
http://i45.tinypic.com/21cxauw.jpg , (ze slajdami)

3- Wybierz jaki chcesz slajd, (u mnie 7), kliknij nań prawym i "Kopiuj"
4- Idź na pulpit, otwórz założony podfolder (kursor w nim ma migać), "Wklej".

Koniec. Można też wklejać bezpośrednio do Moje obrazy. Może o tym napiszę później. Teraz wyjeżdżam.
Pozdrawiam. Ciepłego lata życzę:).
S.

elik13
01-06-2010, 09:26
No i działa, ja też skorzystałam :) :D

Stefanie pozdrawiam
i pieknej pogody na wyjeździe życzę :D

sarunia
01-06-2010, 09:35
Stefanie, odpowiedż dla Babki Gratki była też odpowiedzią dla mnie!!!
Dziękuję i życzę miłych chwil na wyjeżdzie.
A ten wyjazd to tak na całe lato...???

gratka
01-06-2010, 16:51
Stefanie wielkie, wielkie dzięki!!
Miłego wyjazdu i powrotu!

wifi
06-06-2010, 10:43
Często chcemy sobie zmniejszyć nasze zdjęcia i to w większej ilości.
Jeżeli ktoś przesyła zdjęcia na forum a ma słabe (wolne) łącze internetowe to wstępne przycięcie zdjęć znacznie przyspieszy przesłanie zdjęć na hosting. Bo hosting najpierw wczytuje nasze duże zdjęcie a dopiero potem go przycina.
Oczywiście są specjalizowane programy do przycinania ale uważam, że nie ma co instalować dodatkowego programu i "zaśmiecać" sobie komputer tylko po aby przyciął nam zdjęcia. Jeśli mamy zainstalowany darmowy program do przeglądania i korekty naszych zdjęć IrfanView to wykona on to równie dobrze i szybko.
W swoim przykładzie ustawiłem wielkość przyciętego dłuższego boku zdjęcia na 1024 piksele a więc zdjęcie z jednej strony ma zdecydowanie mniejszą objętość niż oryginał a z drugiej strony jest na tyle duże, że zajmuje prawie cały ekran i takie przycięcie nie będzie ograniczeniem w przeglądaniu zdjęć.
Aby bardziej uzmysłowić sens przycinania zdjęć podaje krótkie wyliczenie:
przeciętne zdjęcie z aparatu 8-megapikslowego zajmuje 3 500 kB
takie zdjęcie przycięte do proponowanego rozmiaru zajmuje 150 kB
a więc zajmuje o 23 razy mniej miejsca niż oryginał
zajmuje tylko 4.2% oryginału

ZMNIEJSZANIE JEDNORAZOWO WIELU ZDJĘĆ
PRZY UŻYCIU PRG IrfanView

Po uruchomieniu programu IV (IrfanView) z menu Plik wybieramy "Przetwarzanie wsadowe...". lub po prostu naciskamy literkę "b"
Pokazuje się okno jak na zrzucie 1, które wypełniamy jak to widać na obrazku.
http://i50.tinypic.com/jqsy10.jpg

Pozycję "Katalog docelowy" (tam będą lądowały przycięte zdjęcia) najlepiej wypełnić pstrykając w "Przeglądaj", wybrać z otwartego okna Pulpit, a potem "ręcznie" dopisać /przyciete/. To nic, że tego katalogu nie ma na Pulpicie, w razie potrzeby zostanie on utworzony.
Druga część okienka - ta po prawej stronie, służy do wybrania zdjęć, które chcemy przyciąć. Najpierw w górnej części wybieramy folder w którym znajdują się zdjęcia do przycięcia. Potem jeżeli chcemy przyciąć wszystkie tam się znajdujące pstrykamy w "Dodaj wszyst.". Jeżeli chcemy przyciąć tylko wybrane z tego folderu to zaznaczamy je (trzymając wciśnięty "Ctrl") a na końcu pstrykamy w "Dodaj".
Inną metodą jest po prostu przeciągnięcie myszą zdjęcia z górnego do dolnego okienka.
Po dodaniu zdjęć do przycięcia pstrykamy w przycisk "Opcje zaawansowane" (zaznaczony).
Otwiera się następne okienko widoczne na zrzucie 2.

http://i45.tinypic.com/301fw8y.jpg

Nas będzie interesował tylko zaznaczony obszar. Ustawiamy wszystko jak na zrzucie. To okienko wypełniamy tylko raz, przy powtórnym przycinaniu będzie ono już pamiętało nasze ustawienia.
Na koniec pstrykamy w OK i wracamy do pierwszego okna.
Teraz w celu rozpoczęcia przycinania pstrykamy w zaznaczony przycisk Start.
W czasie działania procesu przycinania pokazuje się okno jak na zrzucie 3.

http://i47.tinypic.com/2afdit1.jpg

Po zakończeniu nasze przycięte zdjęcia mamy na Pulpicie w folderze "przycięte", a nasze oryginalne zdjęcia mamy nienaruszone tam gdzie mieliśmy.
Powodzenia życzę.


Odpowiem chętnie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Yeva
06-06-2010, 11:35
Do zmniejszania wsadowego zdjęć polecam również Fotosizer.
Bardzo łatwy w obsłudze program , oczywiście po polsku

http://www.fotosizer.com/Downloading.aspx

i jeszcze jeden fajny programik, prócz zmniejszania zdjęć , możemy dodać ramke i podpis.Wadą jest , ze przy uruchomianiu pojawia sie okienko z napisem ,ze jest darmowy tylko do uzytku domowego.

http://www.pobieralnia.org/plik-1838-vso-image-resizer.html

MSen
16-06-2010, 19:54
Powyższy link nie chce mi się otworzyć.. Czy może to byc wina przeglądarki? Chciałem pobrać ten program,czasem mógłby się przydać.

emka46
16-06-2010, 21:32
Piszesz "powyższy" ale go nie pokazałeś.
Link jest to adres jakiejś strony internetowej.

Tak oto wygląda link do wątku "Komputer-poznać i polubić": http://www.klub.senior.pl/esenior/t-komputer-poznac-i-polubic-5828.html .
Kliknij na niego, otworzy się, znajdź post nr # 6 (numer postu jest w prawym górnym rogu).
W tym poście masz jak wprowadzać link do e-maila. Ale do postu robi się tak samo.

Więc pokaż ten link w następnym poście, może będzie można powiedzieć coś więcej.
Napisz też jaką masz przeglądarkę.

S.
Do zmniejszania wsadowego zdjęć polecam również Fotosizer.
Bardzo łatwy w obsłudze program , oczywiście po polsku

Do zmniejszania wsadowego zdjęć polecam również Fotosizer.
Bardzo łatwy w obsłudze program , oczywiście po polsku

http://www.fotosizer.com/Downloading.aspx
i jeszcze jeden fajny programik, prócz zmniejszania zdjęć , możemy dodać ramke i podpis.Wadą jest , ze przy uruchomianiu pojawia sie okienko z napisem ,ze jest darmowy tylko do uzytku domowego.

http://www.pobieralnia.org/plik-1838...e-resizer.html

http://www.fotosizer.com/Downloading.aspx
Ten link otwiera sie ,przynajmniej u mnie,

ten też http://www.pobieralnia.org/plik-1838...e-resizer.html (http://www.pobieralnia.org/plik-1838-vso-image-resizer.html)

tadeusz50
16-06-2010, 21:41
Czemu jeden link będzie sie otwierał a drugi nie
http://translate.google.pl/translate...&ct=result&pre

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.freerice.com/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&pre

Są identyczne jak bliżniacy

jeden jest kopiowany z postu drugi z adresu strony

wifi
16-06-2010, 22:20
Czemu jeden link będzie sie otwierał a drugi nie
http://translate.google.pl/translate...&ct=result&pre

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.freerice.com/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&pre

Są identyczne jak bliżniacy

jeden jest kopiowany z postu drugi z adresu strony

One nie są identyczne!
Pierwszy z nich powstał przez zwyczajne skopiowanie tego co widać na ekranie, czyli:
"http://translate.google.pl/translate...&ct=result&pre"

Natomiast drugi faktycznie wygląda tak:
"http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.freerice.com/index.php&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&pre"
gdzie część zaznaczona na czerwono została (w celu skrócenia) zastąpiona trzema kropkami.
Można się o tym przekonać pstrykając w nie i wybierając: kopiuj adres odnośnika a potem zapisać te adresy np. w Notatniku.

Stefan
16-06-2010, 22:33
Powyższy link nie chce mi się otworzyć.. Czy może to być wina przeglądarki? Chciałem pobrać ten program,czasem mógłby się przydać.
__________________
www.MegaSenior.pl (http://www.megasenior.pl/) - sklep dla seniorów, artykuły dla osób starszych.

U mnie pokazany link także się otwiera. Czy przeglądarka?:cool:. Może coś w ustawieniach.
A spróbuj otworzyć za pomocą dwóch, np. FF i IE.

S.

jasinek123
16-06-2010, 23:18
http://www.imagebanana.com/img/gbxltgwg/DSCF1835.JPG (http://www.imagebanana.com/)
Stefan
nie umiem sie tego pozbyć z pulpitu
co włącze komp zaraz wyskakuje
próbowałem i nic -pomóż!!

wifi
17-06-2010, 08:17
nie umiem sie tego pozbyć z pulpitu
co włącze komp zaraz wyskakuje
próbowałem i nic -pomóż!!


Plik cmicnfg.cpl jest rozszerzeniem Panelu Sterowania kart muzycznych opartych na chipsecie CMI.
Jeśli masz zintegrowaną kartę muzyczną to zainstaluj jeszcze raz sterowniki do niej i wszystko powinno być OK.
Napisz koniecznie jaki masz komputer: laptopa czy stacjonarny?
Jeśli stacjonarny to czy jest w nim zainstalowana dodatkowa karta muzyczna (oprócz tej zainstalowanej na płycie głównej).

Szybka porada:
uruchom msconfig
Start - Uruchom - msconfig
w zakładce: Uruchamianie spróbuj znaleźć pozycję zaczynającą się od "cmi..."
jeśli jest taka to ją wyłącz (zlikwiduj zaznaczenie)
wyjdź przez OK i zrestartuj kompa.

elik13
25-06-2010, 09:43
Witam Ciało Pedagogiczne :)

Mój
1 problem z którym da się żyć
http://www.iv.pl/images/18074653542924307169.jpg

2 problem też się da.... tylko denerwuje okrutnie
http://www.iv.pl/images/81277148552228343966.jpg

3 problem nie wiem czy się da z nim żyć ;) to zrobiona kopia zapasowa rejestru zpisuje się
z taką ikonką http://i47.tinypic.com/2cfr0at.jpg

poprzednio była inna, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-pomoge-kazdemu-czesc-iv-page11-6305.html #204

Więcej grzech.....problemów nie pamiętam ;)
IE