PDA

View Full Version : SMS o... śmierci - komentarze


Basia.
30-03-2007, 18:55
Komentarz do artykułu: SMS o… śmierci (http://www.senior.pl/147,0,SMS-o-8230-smierci,2065.html)
--------------------
A jak ktoś nie jest szczęśliwym posiadaczem komórki?

Wilhelmina
30-03-2007, 21:26
Nie wyobrażam sobie otrzymania takiego sms-a.
Pamiętam jeszcze uczucia,gdy w drzwiach stawał doręczyciel z telegramem.Jeśli był to zwykły, a nie ozdobny, towarzyszył temu strach przed jakże często, złą nowiną.
Lubię komórkę, potrzebyję jej.Czyżby teraz należało zacząć się bać każdego jej sygnału powiadamiającego o nadejściu sms-a?
Jest to dla mnie forma przekazu tak bezduszna, wyzuta z wszelkich ludzkich uczuć,wręcz okrutna, że ja jestem stanowczo przeciwna.

arczia
30-03-2007, 21:40
a ja popieram ten sposób komunikacji - jest przede wszystkim szybszy. A suchy- czarny telegram jest lepszy?
Niestety, jesteśmy w takim wieku, ze coraz więcej sygnałów o śmierci bliskich otrzymamy - trzeba pewnej filozofii, zeby jakoś to przyjąć - na pewno nie jest lekko, ale to jak...wiosna...lato...jesień...zima...

Sanna
02-04-2007, 20:08
Popieram Wilhelminę sms to coś jak telegram a skoro zawsze jesteśmy na ,,sznurku,, to ja wolę jednak krótką rozmowę.

Ala-ma-50
02-04-2007, 20:56
Nie podoba mi się taki sposób przekazania... tragicznej przecież wiadomości..śmierć to wielka sprawa...kto wie czy nie nasza największa...a tu krótkie co nieco poprzedzone ..u mnie przynajmniej... salwami śmiechu...tak mam ustawione powiadomienie o przyjściu wiadomości SMS.
Wyobrażacie sobie?...śmiech ...chichotanie....i wiadomość..."Ciocia Maryla nie żyje"...okropność!!!

Iwi
25-09-2011, 19:41
Niedługo śmierć stanie się powszechnym tematem,ale to przecież część naszego życia. Polecam artykuł do przemyślenia-http://sites.google.com/site/news048.

zosinek
25-09-2011, 20:10
Czy nam się to podoba czy nieprzypuszczam iż takie powiadamianie smsem stanie się codziennością i nie będzie nikogo to dziwiło. Co jakiś czas słyszymy o nowych zaskakujących praktykach które nas zaskakują a potem stają się codziennością i z tym też tak będzie.

bronczyk
25-09-2011, 20:53
Też myślę, że nie ma w tym nic obraźliwego. Taka wiadomość może być przekazana w sposób pełen powagi.

bodzio2
25-10-2011, 12:14
Jest to normalne przecież swiat się zmienia,szybka informacja pomaga w podejmowaniu niektórych spraw związanych z pogrzebem,kiedyś trzeba było wysyłac telegramy i nie było pewności czy dojdą to dopiero była nerwówka.Swiat się zmienia i zmienia się także komunikacja między ludzmi jest bardziej nowoczesna,i chyba musimy ją zakceptowac.

paprotka51
26-10-2011, 18:23
Świat się zmienia,ale taką wiadomość przekazać SMSem???.
W dobie telefonów komórkowych? jakie to zimne i bezosobowe?
Ja osobiście byłabym urażona takim SMS-em...

Scarlett
26-10-2011, 18:49
Jeśli jest duża rodzina, to zastosowanie - wyślij do wielu
i po sprawie:rolleyes:

cha_ga
26-10-2011, 19:18
No nie , ja sie jednak nie zgadzam na taka forme przekazywania wiadomości przez szpital. Nie stac ich na powiadomienie bliskich w rozmowie telefonicznej ? Byłoby to mniej bezduszne, bardziej ludzkie, ale i wymagałoby wiecej odwagi i serca.Swiat podąża w niewłaściwym kierunku...

bodzio2
14-11-2011, 14:11
Scarlett masz rację tak już musi być Swiat się zmienia bardzo szybko i czasami nie nadążamy za technologią,napewno w niektórych sytuacjach zabrnął za daleko ale my nie mamy na to wpływu.

Marylka
14-11-2011, 14:33
Po pierwsze w Polsce od lat nie istnieje komunikacja telegraficzna a po drugie cóż za bezduszność wysyłać takie wiadomości SMS-em.Koniec świata....