PDA

View Full Version : Portal e-learningowy dla Seniorów


e-senior
15-02-2010, 20:54
Witam Państwa!

Jestem wykładowcą informatyki na jednym z Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podczas mojej dwuletniej pracy z Seniorami uświadomiłem sobie jak wielka rolę w poszerzaniu wiedzy i zrozumieniu zagadnień informatycznych odgrywają materiały multimedialne, takie jak prezentacje, filmy, które dla Nich przygotowuję. Od pewnego czasu pracuję nad stworzeniem portalu e-learningowego skierowanego właśnie do Seniorów, który będzie zawierał materiały teoretyczne, filmy instruktażowe, quizy itd. z różnych dziedzin.
To właśnie Państwo będziecie współtworzyli portal i decydowali co ma się na nim znajdować. Pragnę zaznaczyć, że korzystanie z materiałów umieszczonych na portalu będzie całkowicie darmowe.
Początkowo portal będzie zawierał kursy z następujących dziedzin:
- komputery ogólnie,
- grafika komputerowa,
- język angielski,
- język niemiecki,
Następnie zostanie poszerzony m.in. o działy:
- fotografia,
- malarstwo i inne.

Chciałbym poprosić Państw o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania, które będą mi bardzo pomocne.
1. Czy potrzebny jest taki portal?
2. Czy będą Państwo z niego korzystali?
3. Materiały z jakich dziedzin chcieliby Państwo znaleźć na portalu?
4. Co jeszcze mógłby zawierać taki portal?

Dziękuję i pozdrawiam

wuere'le
15-02-2010, 21:05
Na pewno byłoby wielu chętnych do korzystania z takiego portalu.
Na początek zaproponowana tematyka była by w sam raz, a potem, czas pokaże.
Obawiam się jednak, że wielu już tu zaczynało podobne rzeczy robić, ale jakoś cierpliwości zabrakło, o ile się nie mylę.
Na kilku wątkach pomagają sobie sami seniorzy, jest tu kilku panów, którzy bardzo dobrze sobie z problemami innych radzą i ich porady są bardzo cenne. Uczą tez korzystania z rożnych programów i aplikacji.
Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby taki portal powstał, wiedzy bowiem nigdy dosyć.Sam chętnie skorzystam i znam takich, którzy też będą pilnymi uczniami.

sellenhel
15-02-2010, 21:19
Jeśli taki portal powstanie to sama z chęcią również skorzystam.
Jak już zauważył wuere'le na początek wystarczyłyby te tematy które proponuje założyciel. :)

bronczyk
15-02-2010, 21:22
Ja też chętnie bym skorzystała. Nawet choćby po to, aby bardziej usystematyzować tę wiedzę, którą mam

tadeusz50
15-02-2010, 21:26
Życzę powodzenia i oby to nie był słomiany ogień.

koziorożec
15-02-2010, 21:42
Jestem chętna do korzystania z proponowanego portalu.
Zainteresowana byłabym komputerem i fotografią.

Basia z Żor
15-02-2010, 22:31
Jak ktoś napisał"wiedzy nigdy dość"-jestem za

eledand
15-02-2010, 22:40
Jestem za.
Wszystko interesuje mnie z Komputerem i j.Angielski.

Jeżeli ja się już wszystkiego nauczę i Angielski opanuje na jakiś tam podstawach - A TY ODEJDZIESZ!!!!??....


Co ja z tym Angielskim zrobię.





Lubisz Himilsbaha?? to wiesz o Angielskim dużo hahaha.

Pozdrawiam milutko i juz sie piszę na wielką Listę.:)

Arti
15-02-2010, 22:47
Jestem zainteresowana.

jakempa
15-02-2010, 22:52
Ja też jestem za,,,, wiedzy do końca nigdy nie zdobędę, a tematy ciekawe, oby tylko nie było to tak jak już z niektórymi bywało, kilkanaście postów i....koniec, taki ''nauczyciel'' znika

e-senior
16-02-2010, 07:27
Witam ponownie,

nie będzie to słomiany zapał :) Portal i jego wszystkie mechanizmy są już gotowe, czekam tylko na serwer. Teraz zaczynam tworzyć kursy na poszczególne tematy.

Pozdrawiam

tadeusz50
16-02-2010, 07:37
e-senior

Jestem tu obecny w KSC już dwa lata i obietnic podobnych pamiętam nie licząc i szukając coś koło dziesięciu. Tak więc mogę mieć duże wątpliwości, czas pokaże, życzę naprawdę powodzenia.

hannabarbara
16-02-2010, 09:19
Jeżeli ja się już wszystkiego nauczę i Angielski opanuje na jakiś tam podstawach - A TY ODEJDZIESZ!!!!??....
Co ja z tym Angielskim zrobię.

Pojedziesz do Londynu, język szlifować.
Przepraszam e-seniorze, że palce mnie zaswędziały i Eleand odpowiedziałam za Ciebie.
A teraz na poważnie. Wybacz, że szczerze, ale już mam trochę doświadczenia netowego.
Rozważmy sprawę. Przez rok, będziesz miał domenę i serwer w promocji. Po roku, każą Ci bulić i to sporo. Nie liczyłabym na wpływy z reklam, bo te mogą przynosić zyski tylko z bardzo dużych i wypróbowanych portali. Natyrasz się obłędnie, a wejdzie Ci kilkanaście osób.
Masz wiedzę, chcesz się ją podzielić. Bardzo dobrze. Obejrzyj podforum e-senior. Masa wątków pomocowych. Nic nie stoi na przeszkodzie byś się czynnie włączył w to co jest. Większość z nas to samouki, amatorzy. Trochę fachowej wiedzy się przyda. Możesz nawet zakładać własne wątki. Jestem przekonana, że roboty będziesz miał po uszy i w dodatku bardzo szybki przepływ informacji.

e-senior
16-02-2010, 10:09
Serwer mam za darmo:) domena nie jest to duży koszt. Taki portal poza tym, że pomoże Państwu pomoże także mi w prowadzeniu zajęć na UTW. Mam 6 grup po 10 osób także dystrybucja materiałów przez taką stronę ułatwi również pracę mi. Poza tym mam jeszcze kilka pomysłów związanych z tym portalem, które chciałbym zrealizować.

hannabarbara
16-02-2010, 12:08
Serwer mam za darmo:) domena nie jest to duży koszt. Taki portal poza tym, że pomoże Państwu pomoże także mi w prowadzeniu zajęć na UTW. Mam 6 grup po 10 osób także dystrybucja materiałów przez taką stronę ułatwi również pracę mi. Poza tym mam jeszcze kilka pomysłów związanych z tym portalem, które chciałbym zrealizować.
A! To takie dwa w jednym. To działaj! Powodzenia życzę.

tar-ninka
16-02-2010, 16:14
I ja też sie piszę ,
Życzę powodzenia.:D

Jadka.Z
16-02-2010, 16:35
Jestem za powstaniem takiego portalu i będę korzystać. Interesują mnie zaproponowanoe tematy - wszystkie. Właśnie myślałam o tym że dobrze było by uczyc się języka za darmo. W szkole uczyłam się francuskiego ale niemiecki lub angielski też może być, również fotografia i malarstwo a raczej rysunek. Cieszę się z góry.

basia1247
16-02-2010, 16:41
No to do roboty !!!!

temar3
16-02-2010, 16:42
Serwer mam za darmo:) domena nie jest to duży koszt. Taki portal poza tym, że pomoże Państwu pomoże także mi w prowadzeniu zajęć na UTW. Mam 6 grup po 10 osób także dystrybucja materiałów przez taką stronę ułatwi również pracę mi. Poza tym mam jeszcze kilka pomysłów związanych z tym portalem, które chciałbym zrealizować.
Jestem słuchaczką informatyki na UTW.Pomysł bardzo mi się podoba,Jestem za

gerd
16-02-2010, 17:30
Witam

Propozycja – wspaniała której tylko przyklasnąć. Oby to tylko nie był – kolejny słomiany ogień. Oczywiście popieram i poczekam, jak do tej pory cierpliwie w nadziei że tym razem się – uda.

duszka07
16-02-2010, 19:40
Też jestem za. Wspaniale, że w programie znajdzie sie fotografia.

mimoza
16-02-2010, 20:07
Chociaż korzystam z porad na e-senior tutaj w KSC,
już się cieszę, że powstaje taki portal.
Będę zaglądać i uczyć się.
Trzymam kciuki E-Seniorze.
Obyś wytrwał w swych postannowieniach. Pozdrawiam :D Cz

elizka
16-02-2010, 20:13
Czy my na pewno rozumiemy co to jest platforma e-learningowa? To ma być portal...sorry. Jak to się ma do Klubu Senior Cafe? Klub to bedzie przerwa a ten portal to lekcje-tak?

Coś na zasadzie ...no powiedz jak to jest po francusku dzień dobry? Klikam bonjour.Sprawdzam i widzę no tak!Brawo! Ucz się dalej babciu!
Trzeba być elastycznym - tak?

jasinek123
16-02-2010, 21:41
Elizko
jeszcze nauka komputera -internetu to rozumiem
ale na wątku języka obcego nie bardzo
jak to technicznie rozwiązać przecież jest to płynne
jest wszystko w ruchu - gdzie mój watek szukam
u góry na dole i lekcja poszszszła!!
a swoją droga ja się więcej od ciebie nauczyłem
niz książek które kupiłem- dziękuje!

elizka
16-02-2010, 21:54
Śmieję się z tego co piszesz jasinku.
Tak radośnie,oczywiście.
Na pewno fachowcy wiedzą jak nam dogodzić i co robić,aby do głowy wchodziło.Mam syna w tym fachu i wiem jakie cuda można wyprawiać w necie.Daaaaleko nam do nich.
Zatem dosyć żarcików i zalewania,bo iskra się skrzy dla nas.Czekamy.
Pozdrawiam fachowców,a zwłaszcza seniora wykładowcę.

Ha_na
16-02-2010, 21:54
Jak to będzie, nie wiem, ale jeśli będzie jestem jak najbardziej za.I tak wiele nauczyłam się tutaj w Seniorze, dzięki pomocy i życzliwości, a co najważniejsze cierpliwości naszych nauczycieli.Ale jeśli będzie taka możliwość to chętnie wezmę udział.

wuere'le
16-02-2010, 22:01
Elizko
jeszcze nauka komputera -internetu to rozumiem
ale na wątku języka obcego nie bardzo
jak to technicznie rozwiązać przecież jest to płynne
jest wszystko w ruchu - gdzie mój watek szukam
u góry na dole i lekcja poszszszła!!
a swoją droga ja się więcej od ciebie nauczyłem
niz książek które kupiłem- dziękuje!

Jeśli chodzi o naukę języka obcego, proponuje wejść na http://www.supermemo.net.pl/
i zobaczyć jak to wygląda.
Korzystam z tej platformy już kilka lat a bardzo dobrym skutkiem.

eledand
16-02-2010, 22:35
Witam i oglądałam te propozycje w supermemo,dot.J. Angielskiego i to jest płatne.

jasinek123
16-02-2010, 22:40
Elizko
możesz i wesoło się śmiać
ale ja swoje wiem
i proszę o więcej![ mimo sępów w domu pisze cicho!!]

wuere'le
16-02-2010, 23:09
W supermemo nie wszystko jest płatne, proszę zauważyć .
Tak nawiasem mówiąc, nie mam żadnego interesu w reklamowaniu tej platformy, po prostu od dawna z niej korzystam.

e-senior
17-02-2010, 10:01
Jeśli chodzi o portal i komputery to oprócz teorii będą tam prezentacje oraz filmy instruktażowe jak krok po kroku wykonać jakieś zadania, dzięki temu użytkownik będzie widział gdzie trzeba kliknąć, a nie jak do tej pory było zazwyczaj to tylko napisane i musieliśmy tego szukać. Będzie tworzony słownik z pojęciami informatycznymi, które będą użyte w materiałach, co pozwoli od razu sprawdzić co znaczy dany zwrot. Jeśli chodzi o naukę języków będą to różnego rodzaju quizy, testy, zadania do uzupełnienia, prawda/fałsz itd.

I to Państwo będą zgłaszać, że chcą lekcje dotyczącą na przykład jak zrobić model 3D swojej głowy, i po jakimś czasie taki kurs się pojawi.

Scarlett
17-02-2010, 13:24
No fajnie.:) Powodzenia i czekam.

R51
23-02-2010, 14:57
jestem bardzo zainteresowana !

Ewunia_5
23-02-2010, 15:16
Jeśli chodzi o portal i komputery to oprócz teorii będą tam prezentacje oraz filmy instruktażowe jak krok po kroku wykonać jakieś zadania, dzięki temu użytkownik będzie widział gdzie trzeba kliknąć, a nie jak do tej pory było zazwyczaj to tylko napisane i musieliśmy tego szukać. Będzie tworzony słownik z pojęciami informatycznymi, które będą użyte w materiałach, co pozwoli od razu sprawdzić co znaczy dany zwrot. Jeśli chodzi o naukę języków będą to różnego rodzaju quizy, testy, zadania do uzupełnienia, prawda/fałsz itd.

I to Państwo będą zgłaszać, że chcą lekcje dotyczącą na przykład jak zrobić model 3D swojej głowy, i po jakimś czasie taki kurs się pojawi.
A może Link, bo chce sie porozgladac.

e-senior
24-02-2010, 12:01
Tak jak napisałem na początku tego posta portal jest w trakcie tworzenia. Jak wystartuje na pewno umieszczę tutaj link do niego.

Pozdrawiam

tadeusz50
24-02-2010, 12:24
Tak jak napisałem na początku tego posta portal jest w trakcie tworzenia. Jak wystartuje na pewno umieszczę tutaj link do niego.

Pozdrawiam


Chyba trochę różnimy się w nazewnictwie(a to dość ważne) post to jet to co napisałem ja i ty a całość to wątek. Musimy trzymać się ustalonych nazw.

monia
24-02-2010, 12:50
Jestem za wielu skożysta

gerd
24-02-2010, 14:35
Poczekamy – zobaczymy.
Może tym razem – słowa przeistoczą się w – czyn ?

enia60
24-02-2010, 19:35
jestem bardzo za ,wszystkie tematy interesujące czekamy więc

2317kuba
25-02-2010, 21:57
Witam Państwa!

Jestem wykładowcą informatyki na jednym z Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Podczas mojej dwuletniej pracy z Seniorami uświadomiłem sobie jak wielka rolę w poszerzaniu wiedzy i zrozumieniu zagadnień informatycznych odgrywają materiały multimedialne, takie jak prezentacje, filmy, które dla Nich przygotowuję. Od pewnego czasu pracuję nad stworzeniem portalu e-learningowego skierowanego właśnie do Seniorów, który będzie zawierał materiały teoretyczne, filmy instruktażowe, quizy itd. z różnych dziedzin.
To właśnie Państwo będziecie współtworzyli portal i decydowali co ma się na nim znajdować. Pragnę zaznaczyć, że korzystanie z materiałów umieszczonych na portalu będzie całkowicie darmowe.
Początkowo portal będzie zawierał kursy z następujących dziedzin:
- komputery ogólnie,
- grafika komputerowa,
- język angielski,
- język niemiecki,
Następnie zostanie poszerzony m.in. o działy:
- fotografia,
- malarstwo i inne.

Chciałbym poprosić Państw o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania, które będą mi bardzo pomocne.
1. Czy potrzebny jest taki portal?
2. Czy będą Państwo z niego korzystali?
3. Materiały z jakich dziedzin chcieliby Państwo znaleźć na portalu?
4. Co jeszcze mógłby zawierać taki portal?

Dziękuję i pozdrawiam
Bezwarunkowo popieram zamiary.Ja mam 72 lata i stale się uczę.Taki portal jest potrzebny.Pozdrawiam

Aneczka
06-03-2010, 16:18
jestem jak najbardziej za takim portalem-wszystkie proponowane tematy i wątki brzmią zachęcająco

zw320
31-03-2010, 17:41
Zw320 Proszę Udzielić Mi Informację, Czy Bezpieczny Jest Program , Asystent Komputerowy Dla Seniorów, Bo Chcę Go Zainstlowac

Anielka
15-12-2010, 10:35
Dzięki serdeczne.Wrzuciłam do ulubionych i pewnie nie raz skorzystam.Pozdrawiam cieplutko.http://img18.imageshack.us/img18/3138/28101380.gif (http://img18.imageshack.us/i/28101380.gif/)