PDA

View Full Version : Choroby reumatyczne - Jak leczę mój reumatyzm?

Leon-Gdańsk
17-02-2010, 14:35
Wita, Mam 80 lat i jestem sprawny fizycznie, mimo iż reumatyzm atakuje wszystkie moje narządy ruchu juz od około 50 lat. W codziennym życiu stosuję medycynę praw natury. Człowiek jest cząstką natury, która w ciagu milionów lat ukształtowała anatomie i fizjologię organizmu człowieka. Istnieja więc prawa natury, które na codzien decyduja o naszym zdrowiu. Przyczyną chorób reumatycznych jest okresowe niedokrwienie komórek i tkanek narządów. Znając przyczyny tych chorób mozna je leczyć i zapobiegać w sposób naturalny bez lekarstw i operacji jak ja to czynię. Napisałem ksiązke pt"Leczenie reumatyzmu i osteoporozy własnym organizmem" , w której opisuje choroby nawiedzające mój organizm. Podaję co, jak i dlaczego robiłem aby opanowac te choroby. Wspominam o książce aby pokazać, że nie jestem jakimś szlabierzem, przedstawiającym nierealne do osiągnięcia rzeczy. Zachęcam do stosowania praw natury w leczeniu reumatyzmu.

ansty
17-02-2010, 16:18
LEONIE! Podziwiać należy Twoją kondycję fizyczną i umysłową,ponieważ połowa społeczeństwa choruje i cierpi właśnie z powodu reumatyzmu, zwyrodnień stawów itp. Nasza medycyna jest nieskuteczna w wielu przypadkach, farmakologicznie jest trudno coś na te dolegliwości zaradzić. A stawy niszczeją i pozostaje endoproteza .Operacja bardzo inwazyjna,bolesna, a bywa że nie za bardzo skuteczna. Chętnie przeczytałabym Twoją książkę-tylko czy jest ona do nabycia? Odpisz nam !!

sarna2
18-02-2010, 10:07
a takie podstawy, w pigułce?

ansty
18-02-2010, 10:19
Przecież ten wątek był tu wczoraj i mój post do niego - co się stało?

ansty
18-02-2010, 10:21
Dwa razy to samo!!!!

ansty
18-02-2010, 10:22
Leonie nie rozdrabniaj swojego tematu - otworzyłeś już taki wątek!!!

tadeusz50
18-02-2010, 11:05
Leonie nie rozdrabniaj swojego tematu - otworzyłeś już taki wątek!!!
Aniu adminka scaliła te wątki i jest jeden

Leon-Gdańsk
23-02-2010, 09:46
Witam, Bardzo przepraszam za zamieszanie z wątkami ale jestem nowym uczestnikiem forum , uczę się i bardzo proszę o wyrozumiałość…
Książkę, która napisałem mogę wszystkim chętnym wysłać pocztą. Jej koszt to 10zl + 4 zł koszt wysyłki.

Choroby reumatyczne należą do grupy chorób niezakaźnych przewlekłych. A więc po naruszeniu równowagi zdrowotności naturalnej (gdy wystąpi pierwszy ból), a to się dzieje gdy naruszymy prawa natury, pozostaną z nami do końca życia. Będą, przez pojawiający się ból, przypominać nam, że istnieją prawa natury.
Do walki z reumatyzmem niezbędna jest znajomość następujących praw natury:
1) odżywianie organizmu – każdy organizm aby funkcjonować, musi się odżywiać. Podobnie jest ze wszystkimi komórkami i tkankami. W naszym ciele produkty odżywcze dostarcza krew, to ona żywi i broni cały organizm.
2) Ból, który ostrzega nas i informuje o niedokrwieniu, niedożywieniu chorych narządów ruchu
3) Ruch człowieka – wynika z potrzeby zdobywania składników odżywczych niezbędnych do życia. Przy poruszaniu się mięśnie zginając się i prostując jednocześnie pompują krew a tym samy dostarczają składniki odżywcze.
4) Temperatura otoczenia – kiedy narządy ruchu są okresowo oziębiane, wtedy w tym czasie przestaje w nich krążyć krew, powodując niedożywienie
5) Ciążenie grawitacyjne – człowiek porusza się pionowo, trzymając ręce w dół. W związku z powyższym w tych częściach ciała wytworzyły się warunki umożliwiające pokonanie ciążenia grawitacyjnego przez krew zdążającą w górę w stronę serca. Gdy zostaną podniesione ręce w górę np. podpierając się na łokciach, krew przestaje krążyć i odżywiać dłonie i palce.
W codziennym życiu staram się przestrzegać tych praw dlatego jestem sprawny fizycznie.

BolekStan
13-03-2010, 03:49
Wita, Mam 80 lat i jestem sprawny fizycznie, mimo iż reumatyzm atakuje wszystkie moje narządy ruchu juz od około 50 lat. W codziennym życiu stosuję medycynę praw natury. Człowiek jest cząstką natury, która w ciagu milionów lat ukształtowała anatomie i fizjologię organizmu człowieka. Istnieja więc prawa natury, które na codzien decyduja o naszym zdrowiu. Przyczyną chorób reumatycznych jest okresowe niedokrwienie komórek i tkanek narządów. Znając przyczyny tych chorób mozna je leczyć i zapobiegać w sposób naturalny bez lekarstw i operacji jak ja to czynię. Napisałem ksiązke pt"Leczenie reumatyzmu i osteoporozy własnym organizmem" , w której opisuje choroby nawiedzające mój organizm. Podaję co, jak i dlaczego robiłem aby opanowac te choroby. Wspominam o książce aby pokazać, że nie jestem jakimś szlabierzem, przedstawiającym nierealne do osiągnięcia rzeczy. Zachęcam do stosowania praw natury w leczeniu reumatyzmu.
Mam 63 lata i nie napisałem książki a problemy ze stawami nie 50 lat a zaledwie jeden miesiąc z którego tylko 2 tygodnie stosowałem "Reuma salt" zawierającą 75 % soli chyba potasowej 2 razy dziennie po pół łyżeczki i problem zniknął bezpowrotnie.
Tanio, szybko i skutecznie a trudno było zginać przeguby czy zacisnąć pięść.
Koniec mojej książki.

Arti
14-03-2012, 17:07
:) a mnie się widzi, że Kinga uprawia marketing cudowności.
A paru wątkach pisze :D

BaLeRiNa60
17-03-2012, 21:09
Mam latami problemy reumatyczne -okresowo bardzo dokuczliwe.Owszem metody niekonwencjonalne sa zalecane ,prawidlowe odzywianie odgrywa wielka role !!!!.Czesto podpieram sie radami z poradnik zielarza,Witolda Poprzeckiego.Cudowny lek nie istnieje !!!. W okresie letnim -prosze mi wierzyc bardzo dobrze jest miejsca zaatakowane chlostac pokrzywa.lepsze jak polecane mascie. To moja ksiazka. Pozdrawiam

Eda
11-04-2012, 21:23
Idzie wiosna, spróbuję tej metody z chłostą pokrzywową!
"Reuma salt" - też można przetestować.

Annamaria11
14-05-2012, 15:57
Mam pytanie - może ktoś miał operowany haluks i udzieli mi informacji o tym jak to jest po takim zabiegu. Jak długo trwa unieruchomienie, czy zamiast gipsu można dostać szynę usztywniającą i czy w ogóle warto operować. Będę bardzo wdzięczna za informacje. Dziękuję.

Malwina
14-05-2012, 20:43
Marysiu odpowiadam Ci częsciowo na wątku Gabinet naturalnych metod.....

Annamaria11
15-05-2012, 08:20
Malwinko, znalazłam Twój post na wątku - Halluksy. Skorzystam z ćwiczeń polecanych tam a dodatkowo chodzę na zabiegi - ultradźwięki. Nie znalazłam wątku naturalnych metod...ale poszukam. Pod koniec czerwca mam następną wizytę u ortopedy i tyle mam czasu na decyzję. Nie mam kontaktu z Duszką, a ona miała operacją w ub. roku, to byłyby inform. z pierwszej ręki. Dziękuję i pozdrawiam.

Malwina
15-05-2012, 09:39
To dobrze, ze znalazłąś na "Haluksach"..tam robiłam przedruk z "Gabinetu"...a link do gabinetu poniżej

http://www.klub.senior.pl/choroby-badania-terapie/t-gabinet-naturalnych-metod-wspomagania-zdrowia-pasuje-page30-2581.html

Annamaria11
16-05-2012, 08:38
Dziękuję Malwinko i pozdrawiam cieplutko.:)