PDA

View Full Version : Muzułmańska Europa?


Matrix
23-02-2010, 23:26
http://ludzie.onet.pl/kluby/5aq,0,1315497,film.html

Ci, którzy beztrosko twierdzą,że islam jest religią pokoju, powinni bliżej ją poznać. Najlepiej osobiście nie stroniąc od "uczonych" wywodów mułłów zaangażowanych w szerzenie nienawiści religijnej i rasowej.Paradoksalnie, ci ludzie korzystający na naszym terenie z praw człowieka nawet na nie nie zasługują. I wcale się nie dziwię, że Jon Polock nie przebierając w słowach tak reaguje na muzułmański dyktat w jego własnym kraju.Jeśli nie zaczniemy stawiać warunków,to za 50 lat nastąpi katastrofa.:mad:

http://ludzie.onet.pl/kluby/5aq,0,1315746,film.html

http://ludzie.onet.pl/kluby/5aq,0,1239650,film.html

wibi
24-02-2010, 00:33
Ci, którzy beztrosko twierdzą,że islam jest religią pokoju, powinni bliżej ją poznać

Masz rację,POWINNI JĄ BLIŻEJ POZNAĆ. A czy Ty ja poznałeś?Przeczytałes chociaz jedna sure Koranu? twierdzę, że NIE,Koranu nie miałes w rękach a powiem, że to bardzo ciekawa religia która jak zadna inna nakazuje dzielić się bogactwem z biednymi.Jej prawa są surowe a wyznawcy w wiekszości na poziomie intelektualnym naszych "mocherów" o.Rydzyka.Dlatego tak jest postrzegana ale jak wiesz, islam nie "szerzy wiary" jak KK, nie prowadzi ekspansjonistycznych wojen przeciwko innym religiom a wręcz przeciwnie,przez ponad 200 lat jest bez ustanku atakowany (kraje islamskie) i podbijany.Pewnie dlatego, żeby to usprawiedliwić,wyznawców islamu przedstawia się jak wcielenie zła i nienawiści.

Stalin
24-02-2010, 02:47
wibi, Koran miałem w ręce ale teraz mam w rekach laskę dynamitu i, ze zacytuję:
"ale jak wiesz, islam nie "szerzy wiary" jak KK, nie prowadzi ekspansjonistycznych wojen przeciwko innym religiom a wręcz przeciwnie," w związku z powyższym stwierdzeniem przekazuję Ci muzułmański znak pokoju, idź i głoś, ale zaprawdę powiadam Ci, ze to krótki angaż będzie...
i to moja ostatnia polemika z Tobą jest...
http://img215.imageshack.us/img215/700/dynamitet.jpg

Lila
24-02-2010, 09:29
Wibi, masz rację.
To cud-religia,która wcale a wcale nie każe się wysadzać w powietrze, zabierając do raju jak najwięcej niewiernych.
Jest to wspaniała religia,
nakazująca równość kobiety i mężczyzny( odwrotnie niż dzieło szatana- Biblia).
Dlatego tak chętnie Arabowie tłuką swe żony, oraz przy pierwszej okazji je kamienują.

Oczywiście są podli ludzie, którzy rzadko kiedy lubią jak ktoś się wysadza w powietrze w ich pobliżu.
Ale to wyjątki.
Bo kocha ich cała inteligentna częśc społeczeństwa... ta inaczej inteligentna.

Wibi, Allah akbar.

ps. umiesz robić kebaba?

wibi
24-02-2010, 12:47
Wibi, masz rację.
To cud-religia,która wcale a wcale nie każe się wysadzać w powietrze, zabierając do raju jak najwięcej niewiernych.
Przypomnę wiec,bo pewnie o tym nie wiesz, że nawet tak kulturalny naród jak pewnie przyznasz,Japonia,w obliczu kleski postawiła na KAMIKADZE

Jest to wspaniała religia,
nakazująca równość kobiety i mężczyzny( odwrotnie niż dzieło szatana- Biblia).Dlatego tak chętnie Arabowie tłuką swe żony, oraz przy pierwszej okazji je kamienują

A dlaczego Ty oceniasz z naszej,europejskiej perspektywy inną kulturę i inne kanony zachowań?Przypomnij sobie kiedy w tak europejskim państwie jakim jest Szwajcaria kobiety otrzymały mozliwość głosowania

Oczywiście są podli ludzie, którzy rzadko kiedy lubią jak ktoś się wysadza w powietrze w ich pobliżu.
Ale to wyjątki.Bo kocha ich cała inteligentna częśc społeczeństwa... ta inaczej inteligentna.

No oczywiście,śmierć z rąk najeźdzcy czy to w IRAKU czy Afganistanie bogu ducha niewinnych ludzi nas nie obchodzi.Tylko nasza nacja,tak kulturalna i "wybrana" będzie wszystko składać na karb islamu.Dajmy im żyć, jak bywało dawniej a wtedy mozemy oceniac ich zachowanie jak i wpływ wiary.Niemcy,mordując nas Polaków mieli na klamrach swoich pasów napis "Gott Im Uns",pewnie śmierć z ich reki była przepustką do Raju?
Wibi, Allah akbar.
ps. umiesz robić kebaba?
Nie,nie umiem,w ogóle takich poraw nie jadam,wolę schaboszczaka z ziemniakami i kapustą
......................
Broń atomowa i inna wszelkich kalibrów i siły rażenia w rekach Amerykanów i Izraela to predzej czy później ZAGŁADA nie poszczególnych jednostek a całego Świata.Przypomnę, że islamski Pakistan też bronią atomowa dysponuje tak jak Indie,Chiny i Rosja która na dodatek jest w tej chwili najpotężniejsza militarnie gdyz dysponuje bronią o jakiej amerykanie marzą.Przypomnę jeszcze,że ten obszar (IRAK)bez wątpienia był kolebką naszej,europejskiej kultury i zachowań a "dzicz" z pod znaku "gwieździstego sztandaru" rabując skarby muzealne w IRAKU pozbawiła nas pamiątek o podstawach rozwoju społeczeństw.

Matrix
24-02-2010, 21:24
Re: WIBI

Szaleju się objadłeś? O tej porze roku?

Sura 4 wers 56;
Sura 4 wers 89;
Sura 8 wers 39;
Sura 8 wers 60;
Sura 47 wers 4;

To tylko kilka z pokaźnego magazynu patologicznej nienawiści jakim jest Koran - do wyznawców innych religii .
Tworzą getta aby zachować swoje barbarzyńskie obyczaje, za nic mają nasze prawa i normy etyczne. Mało tego - uważają je za objaw słabości, bo sami rozumieją tylko prawo pięści.
Nigdy nie będą dążyć do integracji, bo religia im na to nie pozwala. Wyłamią się tylko jednostki.Potencjalnie - za cenę życia, bo tak mówi prawo szariatu.
No to bilet w powrotną drogę i won stąd !
Bo nikt przytomny nie chce ich tutaj. Za mało było ofiar w Europie?

Lila
24-02-2010, 21:26
No to bilet w powrotną drogę i won stąd !
Bo nikt przytomny nie chce ich tutaj. Za mało było ofiar w Europie?


Czy ktoś zbiera podpisy?
Jestem 'za'.

Stalin
24-02-2010, 22:09
jestem człowiekiem kompromisu.... facety won, kobitki zostają :D:D:D
http://img31.imageshack.us/img31/3589/burka.jpg

iksigrek
24-02-2010, 22:30
Re: WIBI

Szaleju się objadłeś? O tej porze roku?

Sura 4 wers 56;
Sura 4 wers 89;
Sura 8 wers 39;
Sura 8 wers 60;
Sura 47 wers 4;

To tylko kilka z pokaźnego magazynu patologicznej nienawiści jakim jest Koran - do wyznawców innych religii .
Tworzą getta aby zachować swoje barbarzyńskie obyczaje, za nic mają nasze prawa i normy etyczne. Mało tego - uważają je za objaw słabości, bo sami rozumieją tylko prawo pięści.
Nigdy nie będą dążyć do integracji, bo religia im na to nie pozwala. Wyłamią się tylko jednostki.Potencjalnie - za cenę życia, bo tak mówi prawo szariatu.
No to bilet w powrotną drogę i won stąd !
Bo nikt przytomny nie chce ich tutaj. Za mało było ofiar w Europie?

No widzisz Matrix:)
-a Ty tak narzekasz na Katolicyzm, że taki czy owaki. Ludzie zawsze wyznawali religię.
Mówię Ci:) Nie "najeżdżaj" na KK, bo to bułka z masłem z koranem. Sama widzisz, że możesz krytykować i nic Ci za to nie grozi.
A w koranie? Możesz sobie wyobrazić? :)

Matrix
24-02-2010, 22:58
Mnie wiara nie przeszkadza, doskonale rozumiem tę ludzką potrzebę. Ale instytucja, a raczej to, co sobą reprezentuje - TAK
To są dwie różne sprawy.

Stalin
24-02-2010, 23:06
Zastanawiam się, dlaczego nikt nie chce, z przeproszeniem, dojść do konsensusu...:D:D
Ewentualnie Allach akbar, ale z zastrzeżeniem sur numer.......
:D:D

Mirosław
24-02-2010, 23:32
Generalnie się zgadzam, ale będę własną piersią bronił naszych polskich Tatarów. Oni powinni całemu światu za przykład służyć jak może integracja wyglądać. Fantastyczni ludzie, fantastyczna kultura, a przy tym patriotyzm - polski patriotyzm. No i ta kuchnia - palce lizać ;) Mam nadzieję, że arabski islam rozwijający się i tutaj nie wyprze i nie zdominuje naszych tatarskich muzułmanów...

Matrix
24-02-2010, 23:40
Re: Stalin:

Zastanówmy się.....Islam młodszy od chrześcijaństwa o 600 lat potrzebuje trochę czasu aby się ucywilizował. Poczekasz?:)

Matrix
24-02-2010, 23:50
Re: Mirosław

U nas nie ma jeszcze tych problemów. I mam nadzieję,że długo nie będzie. Rasowi islamiści wiedzą, gdzie stoją konfitury i wyrywają do tych państw UE gdzie socjal stoi na odpowiednim poziomie dla ich aspiracji życiowych . Mają tym samym raj za życia w porównaniu z warunkami jakie mieliby w swoim mateczniku .O polskich Tatarach czytałam, ale już dawno i muszę odświeżyć wiadomości.:)

wibi
25-02-2010, 00:16
Zastanawiam się, dlaczego nikt nie chce, z przeproszeniem, dojść do konsensusu...:D:D
:D:D
Trudno dojść do konsensusu zważywszy że Koran i Biblia pochodza z tego smego żródła jakim jest TORA,tyle, że Biblia była wielokrotnie zmianiana zgodnie z potrzebami KK i dlatego z pierwowzorem "Boskim" jakim podobno jest Stary Testament ma niewiele wspólnego.A mówiąc inaczej przytoczone sury mają tytuły : 4 nazwana KOBIETY mówi zupełnie o czymś innym niż o wojnie,wystarczy przeczytać poprzedzajace wersety a 8 nazwana ŁUPY odnosi sie do czasów FARAONA i tu też nalezy przeczytać całą sure a nie wyciagać z kontekstu całości i interpretować dowolnie.To tylko tyle,dodam, że Koran uważa chrześcian za wierzacych a te przytoczone punkty mówią o walce z niewiernymi i zdrajcami.
Jeśli Koran uważacie za krwiożerczy i zabójczy to co powiecie o Biblii,tej prawdziwej a nie wielokrotnie "modyfikowanej"

wibi
25-02-2010, 00:20
Re: Mirosław
Mają tym samym raj za życia w porównaniu z warunkami jakie mieliby w swoim mateczniku .O polskich Tatarach czytałam, ale już dawno i muszę odświeżyć wiadomości.:)

No i na głowy nie lecą im amerykańskie,Izraelskie i NATOwskie bomby,też bym tak postąpił bedąc w ich położeniu

Stalin
25-02-2010, 09:02
Mirosław - znaczy byłeś w Bohonikach i Kruszynianach? :D:D:D:D

Lila
25-02-2010, 11:33
A Dżenett Połtorzycka, twórczyni naszych ' Matysiaków', pamiętacie?

Tatarzy to insza inszość.
Kto waleczniej stawał do walki z Turkami, niż chorągwie tatarskie?
I dlaczego Sejm im nadawał indygenaty, a Kozakom już nie?

Mirosław
25-02-2010, 14:29
Mam nadzieję, że arabski islam rozwijający się i tutaj nie wyprze i nie zdominuje naszych tatarskich muzułmanów...

O wilku mowa...

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7599215,Powstaje_meczet_dla_11_tys__warsza wskich_muzulmanow.html

Matrix
25-02-2010, 21:24
nalezy przeczytać całą sure a nie wyciagać z kontekstu całości i interpretować dowolnie.To tylko tyle,dodam, że Koran uważa chrześcian za wierzacych a te przytoczone punkty mówią o walce z niewiernymi i zdrajcami.


Powiedz to imamowi, na pewno bardzo szybko wyprowadzi Cię z błędu. W/g islamistów - każdy wyznawca innej religii jest niewiernym.Ty też.

Dobra rada.Zapoznaj się z Koranem.Całym. I spróbuj skonfrontować swoje dobre zdanie na ten temat z rzeczywistością poznaną osobiście np: w Arabii Saudyjskiej.

Matrix
25-02-2010, 21:44
Na zachód od Odry też zaczynali od instytutów kultury które szybko zaczęły pełnić zupełnie inne funkcje.Niewiele wody w Wiśle upłynie i zobaczymy na własne oczy skutki wybuchowej kultury islamskiej.Jaki idiota dał zgodę na budowę meczetu całkiem świeżutkim przybyszom zamiast tym z Wilanowa - zasiedziałym i okrzepłym w naszym kraju? Baaardzo ciekawe.

iksigrek
25-02-2010, 21:56
Masz rację,POWINNI JĄ BLIŻEJ POZNAĆ. A czy Ty ja poznałeś?Przeczytałes chociaz jedna sure Koranu? twierdzę, że NIE,Koranu nie miałes w rękach a powiem, że to bardzo ciekawa religia która jak zadna inna nakazuje dzielić się bogactwem z biednymi.

Z tego twojego zamiłowania do komunizmu, koran wyleczył by cie szybciej, niż mógłbys przypuszczać.
Śmiechu warte! Muzułmanie dzielą się bogactwami. Tylko tyle ile mają z tego zysku.

Lila
25-02-2010, 21:59
Islam ma twarz mężczyzny.

Dziewczynka ( 13 lat) która wniosła na teren szkoły telefon komórkowy, zainkasowała 90 batów.
Inna za sukienkę do kolan- 50 batów.
Zdecydowanie najbardziej opłaca się założyć spodnie - kara 40 batów.
Wszystko to w Arabii Saudyjskiej.

Mar-Basia
25-02-2010, 22:00
Na zachód od Odry też zaczynali od instytutów kultury które szybko zaczęły pełnić zupełnie inne funkcje.Niewiele wody w Wiśle upłynie i zobaczymy na własne oczy skutki wybuchowej kultury islamskiej.Jaki idiota dał zgodę na budowę meczetu całkiem świeżutkim przybyszom zamiast tym z Wilanowa - zasiedziałym i okrzepłym w naszym kraju? Baaardzo ciekawe.

Haha...niech wezma przyklad ze Szwajcarow....NIET! Zadnie minatety, lud konstytucyjnie glosowal. :D

iksigrek
25-02-2010, 22:03
To tylko tyle,dodam, że Koran uważa chrześcian za wierzacych a te przytoczone punkty mówią o walce z niewiernymi i zdrajcami.
Jeśli Koran uważacie za krwiożerczy i zabójczy to co powiecie o Biblii,tej prawdziwej a nie wielokrotnie "modyfikowanej"

To dla ciebie wibi. Następnym razem, jak coś napiszesz, to chociaż trochę sprawdź.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80532,3223980.html

Matrix
25-02-2010, 22:06
W Szwajcarii naród decyduje w referendum o wszystkich ważnych dla niego sprawach.Gdyby tak u nas......:)

wibi
25-02-2010, 22:09
Z tego twojego zamiłowania do komunizmu, koran wyleczył by cie szybciej, niż mógłbys przypuszczać.
Śmiechu warte! Muzułmanie dzielą się bogactwami. Tylko tyle ile mają z tego zysku.
A widzisz?u nas KK ma bogactwo ale zauważ,że żaden żebrak do księdza po nawet złotówke nie pójdzie bo wie co by dostał...
Nie mam zamiłowania do komunizmu gdyz nawet nie wiem co to jest?Natomiast podobał mi się PRL a to zupełnie cos innego i racz to dostrzec.

Lila
25-02-2010, 22:18
A widzisz?u nas KK ma bogactwo ale zauważ,że żaden żebrak do księdza po nawet złotówke nie pójdzie bo wie co by dostał...
Nie mam zamiłowania do komunizmu gdyz nawet nie wiem co to jest?Natomiast podobał mi się PRL a to zupełnie cos innego i racz to dostrzec.

Ale jak się ma PRL do islamu?
Wątek nie o tym.

Matrix
25-02-2010, 22:19
Specjalnie dla Wibi:http://wiadomosci.onet.pl/2133807,12,kadafi_wzywa_do_dzihadu_to_nie_jest_ter roryzm,item.html

Pokojowo nastawiona religia......

iksigrek
25-02-2010, 22:28
Nie mam zamiłowania do komunizmu gdyz nawet nie wiem co to jest?Natomiast podobał mi się PRL a to zupełnie cos innego i racz to dostrzec.

Idź spać wibi, bo być może jutro masz klasówkę, dostaniesz pałę. Potem matka takie manto ci sprawi, że pomiesza ci sie koran, komunizm i chrzescijaństwo razem wziete i zobaczysz ten swój PRL

Kazik
25-02-2010, 23:36
A widzisz?u nas KK ma bogactwo ale zauważ,że żaden żebrak do księdza po nawet złotówke nie pójdzie bo wie co by dostał...

Danie jałmużny jest w Koranie. Zresztą i w Indiach też czyli w Hinduizmie.

To chyba Stalin pisał, że miał w ręku Koran. Chyba pod nieobecność właściciela. Bo inaczej....

wibi
26-02-2010, 00:02
To dla ciebie wibi. Następnym razem, jak coś napiszesz, to chociaż trochę sprawdź.

Nie mam teraz czasu szukać sury i wersetu, ja mam swoje hobby w którym się realizując odpoczywam.Ale jak bedziesz ciekawy lub samemu nie chce ci się poszukać to ja jutro podam ci to na "tacy"

ostatek
26-02-2010, 10:04
/.../ To chyba Stalin pisał, że miał w ręku Koran. Chyba pod nieobecność właściciela. Bo inaczej....
Nie wtrącam się w dyskusję, bo interesuję się religiami bez prób dokonywania ocen. I niech tak zostanie.
Chciałam tylko napisać, że Koran był wielokrotnie tłumaczony na języki różne. Pierwszy przekład datowany jest na wiek, bodajże, XII.
W Polsce Koran był również wydawany. W języku arabskim, czyli pisany "krzaczkami" - wiem na pewno, trzymałam w ręce i w tłumaczeniu (chyba, nie pamiętam dokładnie) Bielawskiego? Bieleckiego? I nie był to pierwszy przekład na język polski.
Muzułmanie twierdzą, że każde tłumaczenie Koranu nie jest "świętym tekstem" a jego interpretacją. Ale tak można powiedzieć o każdym przekładzie, nie tylko ksiąg świętych.

Jest również wersja cyfrowa Koranu. W tym przypadku Kazik ma rację - trudno trzymać w ręce... ale przeczytać można...

Stalin
26-02-2010, 10:13
Musze kumpla zapytać co to było za tłumaczenie.. W oryginale nie czytałem bo nie znam arabskiego....

Kazimierz
26-02-2010, 12:28
"Muzułmanie twierdzą, że każde tłumaczenie Koranu nie jest "świętym tekstem" a jego interpretacją. Ale tak można powiedzieć o każdym przekładzie, nie tylko ksiąg świętych."
Muzułmanie tak tylko twierdzą ?
Myślę, że każde tzw. "pismo święte" jest czytane, interpretowane, inaczej, od wieków. Biblia ma już tyle interpretacji, że szukanie , która interpretacja jest prawdziwa nie ma , moim zdaniem, sensu. Biblia i Koran są, moim zdaniem, ambiwalentne i tylko upieranie się przy tym, że moje "pismo święte" jest tym prawdą, i tylko prawdą, jest przyczyną wojen między ludźmi. Pesymiści mówią, że to się nigdy nie skończy, optymiści sądzą,że dopóki się nie uzna racji obydwu,po jednej i drugiej stronie, będą dżihady .

ostatek
26-02-2010, 13:35
Józef Bielawski. Przekład z oryginału arabskiego. 1986.
http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html

Mar-Basia
26-02-2010, 14:59
Józef Bielawski. Przekład z oryginału arabskiego. 1986.
http://www.planetaislam.com/koran_bielawski.html

Ostatku - samo czytanie nie wystarczy, trzeba zrozumiec co sie czyta ....a z tym niektorzy maja poooooowazne problemy. ;)

Kazik
26-02-2010, 15:40
Ja byłem zaproszony w Iraku do domu Araba. Wszystko mam traktować jak swoje, ale Koranu [prosił z naciskiem] nie dotykać. Pokrył to śmiechem-i tak nie poczytasz po arabsku. Nachylając się nad Koranem, trzymałem ręce z tyłu, aby nie obrazić wspaniałego gospodarza. Bo dla niego to była świętość. Oczywiście że można kupić Koran po polsku. Ja z tym niedomuwieniem-miałem na myśli co by było gdybym mimo prośby jednak dotknął swoją "niewierną" łapą. Dlatego kilka razy mi powtarzał "do not touch" [nie dotykaj]

Lila
26-02-2010, 23:28
Jeszcze o islamie z punktu widzenia kobiety.

Karą za krótką spódniczkę, są baty.
Ale niech nieszczęsna zajdzie w ciążę przed ślubem.
Nawet jak zostanie zgwałcona, kara batów być musi.
Ale to i tak miłosierne potraktowanie jest.

W Somalii, przyszła matka ma świadomość, że kochani krewni poczekają dopóki nie urodzi.
Potem jest kamienowana.

Pewnie, że to nie Europa. Ale w Turcji, która niebawem będzie członkiem UE, pewna nastolatka została zakopana żywcem przez ojca.
Rozmawiała z chłopakami.

wibi
27-02-2010, 00:07
Lila
A takiego wicemarszałka sejmu Andrzej Kern i historie jego córki pamietasz?

Kazik
27-02-2010, 01:09
Pewnie, że to nie Europa. Ale w Turcji, która niebawem będzie członkiem UE
Jeżeli jakieś 20 do 30 lat to się teraz nazywa "wkrótce" lub "niebawem"
Ale Holendrzy już protestują [po cichu-tylko w prasie], a we Francji będzie wcześniej referendum i może zapomną 2 wielkie rozróby przybyszów z paleniem samochodów i sklepów

Za 20 lat jak dobrze się będą zachowywać Francuzi pochodzenia tureckiego to może, teraz mają jak obietnica Tuska więc niech się specjalnie nie cieszą:D

Mar-Basia
27-02-2010, 01:54
Jeżeli jakieś 20 do 30 lat to się teraz nazywa "wkrótce" lub "niebawem"
Ale Holendrzy już protestują [po cichu-tylko w prasie], a we Francji będzie wcześniej referendum i może zapomną 2 wielkie rozróby przybyszów z paleniem samochodów i sklepów

Za 20 lat jak dobrze się będą zachowywać Francuzi pochodzenia tureckiego to może, teraz mają jak obietnica Tuska więc niech się specjalnie nie cieszą

Kazik, Turcy glownie skupiaja sie w Niemczech - wiaze ich dluga historia. We Francji mozna powiedziec, ze jest malo Turkow-muzulmanow....za to mamy muzulmanow z Czarnej Afryki, Polnocnej Afryki i Afganow....co jest bardziej niepokojace.....i stanowi powazne zagrozenie.

Jezeli chodzi o Turcje, nie nalezy byc tak kategorycznym....proponuje najpierw poznac kraj, porozmawiac z ludzmi i wtedy wyciagac wnioski.

Kazik
27-02-2010, 02:31
Francja zakazała nosić chusty dziewczynom w szkołach, a samochody palono Niemcom i Francuzom Jak ktoś mial nie ubezpieczony-to nawet za 20 lat nie zapomni, ja bym nie zapomniał takiej straty

Dla nich to "czarny" chociaż Turek czarny nie jest, obiecane wejście do UE mają, ale to tylko obiecane bo wcześniej tak sprawdzą każdy punkt wejścia, że 20 lat im nie wystarczy

Czyli załatwienie odmowne, ale dyplomatycznie-nie spełniacie warunków i kropka Turcja walczy o wizerunek kraju świeckiego, ale do głosu czasem dochodzą fundamentaliści

Jak pożyjemy ze 20 lat to zobaczymy, ale wtedy dziś 100 milionowa Turcja miała by dużo posłów w PE i tego się obawia mała Holandia

Matrix
08-03-2010, 13:59
Prognoza demograficzna nie pozostawia złudzeń.Nawet wtedy, gdy jest nieco wyolbrzymiona.To się dzieje tu i teraz na naszych oczach.

http://www.youtube.com/watch?v=UYt1hTvKTZA

Lila
27-03-2010, 18:08
Matrix.

Masz rację po stokroć!!

Matrix
27-03-2010, 18:50
Poniższy artykuł pochodzi z książki dr. Petera Hammonda: Slavery, Terrorism and Islam: The Historical Roots and Contemporary Threat: Islam nie jest ani religią, ani kultem - jest pełnym, kompletnym ustrojem. Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty. Komponent religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów. Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest wystarczająco dużo muzułmanów, aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych "praw religijnych". Kiedy poprawne politycznie i multikulturowe społeczeństwa zgadzają się na "rozsądne" muzułmańskie żądania o ich "prawa religijne", po cichu przechodzą także pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych - CIA: The World Fact Book (2007)). Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako miłująca pokój mniejszość. W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest ich barwna odmienność: USA -- muzułmanów 1.0% Australia -- muzułmanów 1.5% Kanada -- muzułmanów 1.9% Chiny -- muzułmanów 1% -2% Włochy -- muzułmanów 1.5% Norwegia -- muzułmanów 1.8% W zakresie 2% do 3% muzułmanie zaczynają odróżniać się od innych mniejszości. Zaczynają być widoczni jako członkowie gangów ulicznych iw więzieniach. Pojawiają się pierwsze symptomy nadużywania środków z pomocy społecznej. Dania -- muzułmanów 2% Niemcy -- muzułmanów 3.7% Wlk. Brytania -- muzułmanów 2.7% Hiszpania -- muzułmanów 4% Tajlandia -- muzułmanów 4.6% Powyżej 5% zaczyna być zauważalny silny (nieproporcjonalny do ich liczebności) wpływ na społeczeństwo. Naciskają na wprowadzenie żywności halal (czystego wg. islamskich standardów), dzięki czemu wymuszają pojawienie się dużej liczby miejsc pracy dla muzułmanów. Pojawia się seria żądań do sieci handlowych o wprowadzenie tej żywności na rynek, często wzmocniona groźbami. Francja -- muzułmanów 8% Filipiny -- muzułmanów 5% Szwecja -- muzułmanów 5% Szwajcaria -- muzułmanów 4.3% Holandia -- muzułmanów 5.5% Trynidad & Tobago -- muzułmanów 5.8% Powyżej 10% rząd państwa zmuszany jest do uznania ich prawa do sądów Sharii czyli wg. prawa islamskiego. Docelowo Islam dąży do tego, aby cały świat był sadzony wg. prawa Sharii. Wyraźny wzrost bezprawia, pojawiają się muzułmańskie getta, gdzie nawet uzbrojone patrole policji boją się zapuszczać. Rząd zaczyna tracić kontrolę nad sytuacja. Jakikolwiek pretekst może doprowadzić do rozruchów, palenia samochodów i napaści na nie-muzułmanów. Gujana -- muzułmanów 10% Indie -- muzułmanów 13.4% Izrael -- muzułmanów 16% Kenia -- muzułmanów 10% Rosja -- muzułmanów 10-15% Powyżej 20% zaczynają się demonstracje siły, podpalenia szkół, szpitali, samochodów, synagog i kościołów. Większość osadzonych w więzieniach to muzułmanie. Dotychczas sporadyczne grupy para-militarne dżihadystów zaczynają działać w świetle dnia, często wypierając na terenach zamieszkania muzułmanów lokalne siły porządkowe. Etiopia -- muzułmanów 32.8% Powyżej 40% można się spodziewać regularnych masakr i ataków terrorystycznych. Organizacje para-militarne rządzą niektórymi terenami wg. własnego widzimisię. Trwają także uprowadzenia niewiernych kobiet, gwałty oraz utajone jeszcze niewolnictwo. Bośnia -- muzułmanów 40% Czad -- muzułmanów 53.1% Liban -- muzułmanów 59.7% Powyżej 60% następują niczym nie ograniczane prześladowania niewiernych, sporadyczne masowe mordy, wprowadza się prawo Sharii w skali całego kraju. Niewierni są zmuszani do płacenia podatku "za ochronę" tzw. Jizja, często rekwirowany jest ich majątek. Masowy exodus nie-muzułmanów z kraju. Albania -- muzułmanów 70% Malezja -- muzułmanów 60.4% Katar -- muzułmanów 77.5% Sudan -- muzułmanów 70% Powyżej 80% pojawiają się czystki i mordy kierowane z poziomu państwowego. Bangladesz -- muzułmanów 83% Egipt -- muzułmanów 90% Gaza -- muzułmanów 98.7% Indonezja -- muzułmanów 86.1% Iran -- muzułmanów 98% Irak -- muzułmanów 97% Jordania -- muzułmanów 92% Maroko -- muzułmanów 98.7% Pakistan -- muzułmanów 97% Syria -- muzułmanów 90% Tadżykistan -- muzułmanów 90% Turcja -- muzułmanów 99.8% Zjednoczone Emiraty Arabskie -- muzułmanów 96% W pobliżu 100% następuje tzw. muzułmański Pokój (stad Islam jest znany jako "Religia Pokoju") czyli "Dar-es-Salaam", co znaczy "Islamski Dom Pokoju". Wg. wojennej doktryny islamu powinien być wtedy pokój, gdyż wszyscy są już muzułmanami i nie ma powodów do walki. Afganistan -- muzułmanów 100% Arabia Saudyjska -- muzułmanów 100% Somalia -- muzułmanów 100% Jemen -- muzułmanów 99.9%" Oczywiście tak się nie dzieje. Aby spełnić swoją żądzę krwi, muzułmanie zaczynają mordować siebie na wzajem z różnych powodów. "Zanim miałem 9 lat, nauczyłem się podstawowego kanonu życia Araba. Ja przeciwko mojemu bratu; ja i mój brat przeciwko naszemu ojcu; moje rodzina przeciwko naszym kuzynom i klanowi; klan przeciwko plemieniu; plemię przeciwko światu, i wszyscy spośród nas przeciwko niewiernym. Leon Uris, The Haj" Dobrze jest pamiętać, że w wielu, wielu krajach, takich jak Francja, populacja muzułmańska skoncentrowana jest w gettach, określonych przez ich pochodzenie etniczne. Muzułmanie nie integrują się ze społeczeństwem w ogólności. Tym samym, uzyskują miejscami znacznie większe wpływy niż ich krajowy odsetek mógłby wskazywać. Dr.Peter Hammond, Frontpage Magazine Tłumaczenie: Adam Szczepanik

Matrix
27-03-2010, 18:56
Polskim Tatarom zakorzenionym w naszej historii i na naszej ziemi -TAK, reszcie barbarzyńców - precz.
To tylko pragmatyzm. Dziękuję.

iksigrek
27-03-2010, 19:13
Polskim Tatarom zakorzenionym w naszej historii i na naszej ziemi -TAK, reszcie barbarzyńców - precz.
To tylko pragmatyzm. Dziękuję.

Gratuluję optymizmu i wiary w patriotyzm.
Wszystko jest ok, jeśli obecni wyznawcy islamu w Polsce są w takiej mniejszosci jakiej są. Ciut inaczej przedstawiała by się sytuacja, gdyby islam zawitał na dobre w naszej rzeczywistosci.
Tak jak zmienił się patriotyzm w sensie ogólnym, tak samo pozmieniało się pojęcie patriotyzmu wśród islamistów.
Ponadto nie bierzesz chyba pod uwagę tego, że obecni duchowni, przedstawiciele polskich wyznawców islamu, kończą swoje szkoły muzułamańskie w krajach arabskich, a to nasuwa pytanie:
- czy bardziej czują się zintegrowani z naszym polskim społeczeństwem?
- czy bardziej czują się zintegrowani ze społecznością i religią muzułmańską?

Jeszcze raz gratulacje i podziw w Twoją wiarę.
Ja podchodzę do tego baaaardzo sceptycznie i raczej pesymistycznie.

P.S.
Dawno Cię tu nie było?
-dlaczego? Stało się coś ? :)

Matrix
27-03-2010, 19:40
Ależ Iksigrek gdzie widzisz optymizm? Dane liczbowe z powyższego artykułu pokazują pełzającą islamizację państw UE i czym kończy się ekspansja "religii pokoju".Lepiej być mądrym przed szkodą, nie uważasz?

Lila
27-03-2010, 19:54
Jeszcze raz gratulacje i podziw w Twoją wiarę.
Ja podchodzę do tego baaaardzo sceptycznie i raczej pesymistycznie.



Jeszcze popłaczemy sobie.
Tylko będzie za późno.
Dany został palec, jutro będzie wyrwana ręka.

iksigrek
27-03-2010, 20:05
Matrix

Widzę u Ciebie optymizm w stosunku do naszych rodzimych wyznawców islamu, czego ja nie podzielam. To tylko tyle.
Jeśli chodzi i islamizację państw UE, to jest ona faktem i aktem nieodwracalnym i będzie ona te społeczeństwa pochłaniała.
Dlaczego?
-dlatego że państwa UE, sa społeczeństwami raczej bezwyznaniowymi. Bo to, że społeczeństwo w ankietach pisze że jest jakiegoś wyznania, nie oznacza że faktycznie tak jest.
Bo żeby być członkiem jakiegoś wyznania, należy uczestniczyć w tej religii.
W naszej rzeczywistości, tzn. w Polsce, sytuacja wygląda jednak inaczej. Bo choć tak naprawdę nasze wyznanie jako społeczeństwa mało ma wspólnego z naszym postępowaniem, to jednak w jakimś sensie katolicyzm jest raczej sposobem na życie, częścią naszej kultury i tożsamosci.
Islam w Polsce napewno zaznaczy swoją obecność za kilkanaście, lub kilkadziesiąt lat, lecz nie w takim nasileniu jak ma to miejsce w społeczeństwach UE, które islam nawraca na wiarę z religii konsupcjonizmu i ateizmu.
Na korzyść można policzyć to, że w katolicyźmie, można być katolikiem nie uczestnicząc bez przerwy w życiu religijnym w społeczności w której się żyje.
W islamie, uczestnictwo życiu religijnym jest obowiązkiem, a nie wywiązanie się z tego obowiązku, skutkuje sankcjami.
Wątpię, byśmy zamieniali coś bardziej wygodnego czym jest katolicyzm, na coś bardziej ograniczajacego wolność i swobodę, czym jest islam.
Ale to tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia, co nie oznacza, że muszę mieć rację :)

iksigrek
27-03-2010, 20:10
Jeszcze popłaczemy sobie.
Tylko będzie za późno.
Dany został palec, jutro będzie wyrwana ręka.

O właśnie Lila.
Z islamem, czy to arabskim czy rodzimym żartów niema.
Islam to islam.

Matrix
27-03-2010, 23:44
A mnie interesuje element, który przybywa do Polski od 10 lat
i co ze sobą przynosi.No i konwertyci - Polacy ,którzy przeszli na islam.
Poniższy artykuł daje odpowiedź na wiele pytań, choć nie na wszystkie.
http://www.arabia.pl/content/view/278346/2/

eledand
27-03-2010, 23:44
Witam i dla LILI --posyłam 100% racji.:D
Mnie by zaraz na stosie spaliliiii.

Lila
29-03-2010, 08:46
Dzisiejsze zamachy w moskiewskim metrze dokonały kobiety- samobójczynie.

Można rozumieć dążenia separastyczne,
ale nie można tolerować islamskich terrorystów, mordujących niewinnych ludzi.
A to jest ich stała metoda.

ps. od czasu porwania dwóch Polek w Czeczeni,
nawet nie mogę słuchać biadolenia Ochojskiej na temat biednych Czeczenów.

iksigrek
29-03-2010, 10:15
Dzisiejsze zamachy w moskiewskim metrze dokonały kobiety- samobójczynie.

Można rozumieć dążenia separastyczne,
ale nie można tolerować islamskich terrorystów, mordujących niewinnych ludzi.
A to jest ich stała metoda.

ps. od czasu porwania dwóch Polek w Czeczeni,
nawet nie mogę słuchać biadolenia Ochojskiej na temat biednych Czeczenów.

W czasie kiedy na świecie ludzkość w większości była analfabetami, nie miała dostępu do wiedzy, podatna była na manipulacje, takie wybryki można było wytłumaczyć ludzką ciemnotą.
Ale mamy XXI wiek. Oprócz dzikich plemion żyjących w dzungli, każdy mieszkaniec ziemi potrafi czytać i pogłębiać swoją wiedzę.
I to jest właśnie "fenomen". Jak dalece religia może manipulować ludzką psychiką, by poświęcić swoje życie dla idei. Idei tak naprawdę bezzasadnej.
Bo skoro religia posługuje się terroryzmem, a terroryści ginący w zamachach zabijający niewinnych ludzi oczekują zbawienia, to coś jest nie tak.
Bo w imię miłości którą jest Bóg, życie się ratuje, szanuje i chroni.
A skoro odbiera się życie, to zastanawiam się jaki to bóg i jaka to miłość bliźniego.

Matrix
05-09-2010, 22:26
Oto pierwszy krok ku kapitulacji
http://www.euroislam.pl/index.php/2010/09/polski-rzad-chce-przyjmowac-imigrantow-z-afryki//

Matrix
06-09-2010, 21:44
Sprzedajny głupiec. Ciekawe za ile?

http:///www.euroislam.pl/index.php/2010/09/arcybiskup-mediolanu-apeluje-o-budowe-meczetu/

pluto37
10-09-2010, 21:59
Sprzedajny głupiec. Ciekawe za ile?

http:///www.euroislam.pl/index.php/2010/09/arcybiskup-mediolanu-apeluje-o-budowe-meczetu/

No fajnie ponarzekaliscie sobie na islam. Na ekspansje i na palec co go wyrwa wraz z reka.
Nawet jesli ten islam jest taki jak go maluja ajatollahowie i podobni, to jaki mielibyscie pomysl, zeby zablokowac te ekspansje. Ja zmienilibyscie konstytucje RO i prawa obowiazujace w Europie.
I moze ktos odpowie na pytanie czym sie rozni ekstremizm islamski od chrzescijanskiego?

Matrix
10-09-2010, 23:07
Mimo wszystko czymś się jednak różni - ten islamski musiałby dokonać podróży przez kilka stuleci , co ten pierwszy ma już za sobą - dzięki Oświeceniu.

waclaw46
11-09-2010, 11:02
Pluto 37-
No fajnie ponarzekaliscie sobie na islam. Na ekspansje i na palec co go wyrwa wraz z reka.
Nawet jesli ten islam jest taki jak go maluja ajatollahowie i podobni, to jaki mielibyscie pomysl, zeby zablokowac te ekspansje. Ja zmienilibyscie konstytucje RO i prawa obowiazujace w Europie.
I moze ktos odpowie na pytanie czym sie rozni ekstremizm islamski od chrzescijanskiego?
Odpowiedź z CytowaniemEkstremizm pozostanie ekstremizmem bez względu jakie wyznanie reprezentuje .Natomiast Pluto masz rację że zawsze ludność napływowa stara się wykorzystać socjalnie państwo w którym przyszło im żyć .Natomiast wprowadzenie etyki i religioznawstwa do podstawowego wykształcenia pozwoli im na spojrzenie szersze na wyznanie które wynoszą z domu i powolną integrację z społeczeństwem w którym mieszkają.,Religie będą powstawać nowe jak i stare będą się przemieszczać to też podlega ewolucji.Natomiast zakrywanie twarzy jest nie wskazane z uwagi na systemy bezpieczeństwa w Europie.

Matrix
11-09-2010, 22:43
Błąd w założeniu,gdyż muzułmanie nigdy się nie zintegrują.
Jedź Wacławie do Lyonu,Lille,Bordeaux albo do Nicei bądź Tuluzy a najlepiej do Marsylii.To już arabskie miasta pełne brudu i przestępców, kobiet w płachtach przypominających namioty, obijających się od rana do wieczora w kawiarniach- koniecznie z telewizorami - brodatych leni. Tak wyglądają wszystkie getta arabskie, wszystko jedno czy dotyczą dzielnicy, czy miasta. Zaproponuj im naukę religioznawstwa, bardzo proszę. I powiadom mnie, czy szczęśliwie wróciłeś.
Nie masz pojęcia w jakiej skali zachód dał muzułmanom prawo do obrażania się na wszystko co zrobimy i co powiemy.
A winę za to ponosi , a jakże - wielokulturowe lobby ,które nie zauważyło,że kraje zachodu są obiektem najazdu przez kulturę, której wartości odrzucamy, bo są degradujące i obraźliwe dla Europejczyka. A Ameryka? No cóż, burmistrz NY Bloomberg popiera budowę meczetu w strefie zero, bo właśnie stara się o pozwolenie na założenie banku działającego na zasadach szariatu w ...Dubaju.Transakcja wiązana. Islam testuje Amerykę, na ile może sobie pozwolić. Także , a może przede wszystkim dzięki politykom- kolaborantom. W Europie również.

..........
11-09-2010, 23:06
......................
I moze ktos odpowie na pytanie czym sie rozni ekstremizm islamski od chrzescijanskiego?

W chrześcijaństwie, możesz sobie psioczyć do woli na religię, na księży, popów, lub wyznawców. Najwyżej postrasza cie piekłem:)
W islamie, jak bys sobie tylko gębulke otworzył przeciwko koranowi, lub jakiemuś omamowi:) , to łepetynkę uciachnęli by ci toporkiem:D

waclaw46
12-09-2010, 20:05
W chrześcijaństwie, możesz sobie psioczyć do woli na religię, na księży, popów, lub wyznawców. Najwyżej postrasza cie piekłem
W islamie, jak bys sobie tylko gębulke otworzył przeciwko koranowi, lub jakiemuś omamowi , to łepetynkę uciachnęli by ci toporkiemDlatego uważam że demokracja jest na razie najlepszym ustrojem i jestem za rozdziałem religii od państwa.Nie zapominaj że mieliśmy w europie czasy kiedy szalała inkwizycja i były wojny religijne i państwa były wyznaniowe.Wszystko od stopnia rozwoju społeczeństwa.Skończyliśmy z analfabetyzmem w latach sześćdziesiątych obecnie czytasz korzystasz z komputera a niektóre kraje arabskie borykają się z analfabetyzmem a ci co dostają się nielegalnie do europy to nie elity intelektualne tylko ci co chcą zmienić swoje życie bo u nich jest makabryczna bieda.Elity w krajach arabskich stawiają na religię bo pozwala to utrzymać porządek w kraju a elitom władzę.Elity arabskie to większości ludzie którzy kończyli uniwersytety z 1 setki i poglądy mają inne i nie przestrzegają szariatu.Religia potrzebna jest masom a jak sprawa jest szerzej znana muszą się stosować do szariatu aby ludzie żyli w iluzji nieraz jest to wykorzystywane ale to jest życie.Islam nie jest religią państw tylko religią arabów inaczej oni do tego podchodzą ale we Francji jak byli potrzebni jako robotnicy dopuszczono do tworzenia przez nich gett co utrudniało im asymilację kulturową z społeczeństwem w którym przyszło im żyć.Do tego nie wytworzone przez rodziny ambicje do podnoszenia kwalifikacji i nawyku uczenia się.Kończenie wcześniej edukacji spowodowało to że jak nastąpiła zmiana i przejście do społeczeństwa informacyjnego emigranci pierwsi zasilili bezrobotnych .System socjalny też miał wpływ że niektórzy wykorzystywali system socjalny przez preferowanie dużych rodzin których kwalifikacje dzieci były niskie bo nie stać rodziny takiej dużej na zapewnienie dziecku dobrego wykształcenia i tworzenie się dzielnic nędzy..

..........
12-09-2010, 21:19
Dlatego uważam że demokracja jest na razie najlepszym ustrojem i jestem za rozdziałem religii od państwa.Nie zapominaj że mieliśmy w europie czasy kiedy szalała inkwizycja i były wojny religijne i państwa były wyznaniowe.Wszystko od stopnia rozwoju społeczeństwa.Skończyliśmy z analfabetyzmem w latach sześćdziesiątych obecnie czytasz korzystasz z komputera a niektóre kraje arabskie borykają się z analfabetyzmem a ci co dostają się nielegalnie do europy to nie elity intelektualne tylko ci co chcą zmienić swoje życie bo u nich jest makabryczna bieda.Elity w krajach arabskich stawiają na religię bo pozwala to utrzymać porządek w kraju a elitom władzę.Elity arabskie to większości ludzie którzy kończyli uniwersytety z 1 setki i poglądy mają inne i nie przestrzegają szariatu.Religia potrzebna jest masom a jak sprawa jest szerzej znana muszą się stosować do szariatu aby ludzie żyli w iluzji nieraz jest to wykorzystywane ale to jest życie.Islam nie jest religią państw tylko religią arabów inaczej oni do tego podchodzą ale we Francji jak byli potrzebni jako robotnicy dopuszczono do tworzenia przez nich gett co utrudniało im asymilację kulturową z społeczeństwem w którym przyszło im żyć.Do tego nie wytworzone przez rodziny ambicje do podnoszenia kwalifikacji i nawyku uczenia się.Kończenie wcześniej edukacji spowodowało to że jak nastąpiła zmiana i przejście do społeczeństwa informacyjnego emigranci pierwsi zasilili bezrobotnych .System socjalny też miał wpływ że niektórzy wykorzystywali system socjalny przez preferowanie dużych rodzin których kwalifikacje dzieci były niskie bo nie stać rodziny takiej dużej na zapewnienie dziecku dobrego wykształcenia i tworzenie się dzielnic nędzy..

No!!! Wacławie:)
-robisz postępy. Masz trzy plus:)
(zawsze to lepsze niż dwója:D )

Pozdrowienia dla Ciebie:)

waclaw46
13-09-2010, 17:40
-robisz postępyAle w czym? spróbuj uzasadnić

jasinek123
13-09-2010, 18:07
http://img843.imageshack.us/img843/7379/1284387181bypaczaja500.jpg (http://img843.imageshack.us/my.php?image=1284387181bypaczaja500.jpg)

Bez komentarza!

waclaw46
13-09-2010, 21:29
jasinek123-Bez komentarza!Jesteśmy skazani na napływ imigrantów do Europy jeżeli chcemy utrzymać standard jaki mamy życia.Amerykanie są narodem wielokulturowym i z ich wzorców powinniśmy korzystać nie mówiąc już o wiedzy i wykształceniu.To jaki masz pomysł na to?

Mar-Basia
13-09-2010, 22:36
Błąd w założeniu,gdyż muzułmanie nigdy się nie zintegrują.
Jedź Wacławie do Lyonu,Lille,Bordeaux albo do Nicei bądź Tuluzy a najlepiej do Marsylii.To już arabskie miasta pełne brudu i przestępców, kobiet w płachtach przypominających namioty, obijających się od rana do wieczora w kawiarniach- koniecznie z telewizorami - brodatych leni. Tak wyglądają wszystkie getta arabskie, wszystko jedno czy dotyczą dzielnicy, czy miasta. Zaproponuj im naukę religioznawstwa, bardzo proszę. I powiadom mnie, czy szczęśliwie wróciłeś.
Nie masz pojęcia w jakiej skali zachód dał muzułmanom prawo do obrażania się na wszystko co zrobimy i co powiemy.
A winę za to ponosi , a jakże - wielokulturowe lobby ,które nie zauważyło,że kraje zachodu są obiektem najazdu przez kulturę, której wartości odrzucamy, bo są degradujące i obraźliwe dla Europejczyka. A Ameryka? No cóż, burmistrz NY Bloomberg popiera budowę meczetu w strefie zero, bo właśnie stara się o pozwolenie na założenie banku działającego na zasadach szariatu w ...Dubaju.Transakcja wiązana. Islam testuje Amerykę, na ile może sobie pozwolić. Także , a może przede wszystkim dzięki politykom- kolaborantom. W Europie również.

Matrix, manipulujesz sloganami. Jestem ciekawa czy wogole wsadzilas nos w miejsca ktore cytujesz (na dodatek nazwy wlasne "przystosowujesz do jezyka polskiego - Nice, Marseille, Toulouse....). Generalizujesz. Nie jestem fanka muzulmanska ale nie znosze manipulacji. Wyobraz sobie, ze Muzulmanie z Francji, ktorychy karykaturujesz po pierwsze sa obywatelami francuskimi, w wiekszosci pracuja, zajmuja wazne miejsca w spoleczenstwie. Sa preywiazani do tradycji ich dziadow - tak jak my Polacy - czy chcesz im tego zabronic? Mysle, ze najpierw popatrrz co sie dzieje na Twoim podworku narodowym....zauwaz brudy w naszych, polskich miastach i pozniej krytykuju inne.
Wielu muzulmanow posyla swoje dzieci do szkol katolickich i nikt nie robi z tego dramatu. Naturalnie, ze sa problemy i wszyscy we Francji je znaja. Nie oznacza to, ze nalezy wszystkich vwkladac do tego samego garnka.

Ty, w Islamie widzisz tylko zle strony, brud, smrod......Zmien okulary, staraj sie byc bardziej obiektywna i miej mniej NIENAWISCI. Cale szczescie, ze takich fanatykow, jak Ty jest coraz mniej na swiecie. Ludzi, ktorzy podchodza inaczej do problemu nazywasz koloaboratorami . Typowa manipulacja i dezoinformacja.Nie bede pisac o kulturze Islamu, bo wypowzedzialas sie "intelektualnie"na ten temat poprzednio, nazywajac sztuke Islamu "pstrokacizna", ktorej nie lubisz. Powiem Ci, poprostu nie wiele wiesz na ten temat, brak Ci argumentow i stad Twoja ignorancja.

Dla tych, ktorzy czytaja ten watek - widzialam Islam w Indich, Turcji, Emiratach i ostatnio na Bliskim Wschodzie ....znam sytuacje we Francji - wiec ciezko mi wstawiac kity.

Mar-Basia
13-09-2010, 22:55
.
I moze ktos odpowie na pytanie czym sie rozni ekstremizm islamski od chrzescijanskiego?

No wlasnie - przyklady na codzien mamy pod nosem, na naszym wlasnym podworku, nie trzeba przekraczac granicy - paszport zbedny:confused:

Matrix
14-09-2010, 01:22
Matrix, manipulujesz sloganami. Jestem ciekawa czy wogole wsadzilas nos w miejsca ktore cytujesz (na dodatek nazwy wlasne "przystosowujesz do jezyka polskiego - Nice, Marseille, Toulouse....). Generalizujesz. Nie jestem fanka muzulmanska ale nie znosze manipulacji. Wyobraz sobie, ze Muzulmanie z Francji, ktorychy karykaturujesz po pierwsze sa obywatelami francuskimi, w wiekszosci pracuja, zajmuja wazne miejsca w spoleczenstwie. Sa preywiazani do tradycji ich dziadow - tak jak my Polacy - czy chcesz im tego zabronic? Mysle, ze najpierw popatrrz co sie dzieje na Twoim podworku narodowym....zauwaz brudy w naszych, polskich miastach i pozniej krytykuju inne.
Wielu muzulmanow posyla swoje dzieci do szkol katolickich i nikt nie robi z tego dramatu. Naturalnie, ze sa problemy i wszyscy we Francji je znaja. Nie oznacza to, ze nalezy wszystkich vwkladac do tego samego garnka.

Ty, w Islamie widzisz tylko zle strony, brud, smrod......Zmien okulary, staraj sie byc bardziej obiektywna i miej mniej NIENAWISCI. Cale szczescie, ze takich fanatykow, jak Ty jest coraz mniej na swiecie. Ludzi, ktorzy podchodza inaczej do problemu nazywasz koloaboratorami . Typowa manipulacja i dezoinformacja.Nie bede pisac o kulturze Islamu, bo wypowzedzialas sie "intelektualnie"na ten temat poprzednio, nazywajac sztuke Islamu "pstrokacizna", ktorej nie lubisz. Powiem Ci, poprostu nie wiele wiesz na ten temat, brak Ci argumentow i stad Twoja ignorancja.

Dla tych, ktorzy czytaja ten watek - widzialam Islam w Indich, Turcji, Emiratach i ostatnio na Bliskim Wschodzie ....znam sytuacje we Francji - wiec ciezko mi wstawiac kity.

Droga specjalistko od odwracania kota ogonem: włóż lepsze okulary . Nie chce mi się z Tobą gadać,arogancka kobieto.
Daj się porwać islamistom i zgodnie z zasadami islamskiego prawa pozwól, aby Cię wysadzili w powietrze tak jak posągi Buddy w Bamjan w 2001r. Albo zamieszkaj w Arabii Saudyjskiej. I podziel się wrażeniami na forum.Jeszcze nie ogarniasz tego, co się dzieje.Zajmij się lepiej kwiatkami, rabatkami i zabytkami.Mnie interesuje polityka szczególnie w powiązaniu z religią.Te Twoje widoczki - bardzo ładne, przyznaję, ale życie jest gdzie indziej. Jak to zrozumiesz - będzie za późno.

jasinek123
14-09-2010, 09:05
http://img825.imageshack.us/img825/2325/1283987077bygol500.jpg (http://img825.imageshack.us/my.php?image=1283987077bygol500.jpg)

Ja znowu bez komentarza!

waclaw46
14-09-2010, 11:21
Ja znowu bez komentarza!Komentarz jest do tego potrzebny bo to jest normalna manipulacja .Teraz napiszę ci komunikat który mógł się ukazać w indonezyjskiej prasie...Katoliccy ekstremiści dokonali terrorystycznych na Niemieckie siły zbrojne w Warszawie 3 sierpnia 1944r.Co było potem to wiesz.... Przez 42 lata na świecie ..........chrześcijańskich ekstremistów.
A złote myśli B.J.Pershinga nie komentuję bo w wojsku zdarzają się zakute łby często.

waclaw46
14-09-2010, 12:50
Matrix nie mieszaj różnych rzeczy jak religia kultura i poziom wiedzy społeczeństwa, biznes.
Co do religii to spytaj ostatka bo jest naprawdę w tym dużą wiedzę ale nie zaczynaj od ataku na to wierzenie bo nie wszyscy muszą być nawiedzeni.Ciekawa książka z serii wiedzieć zamiast wierzyć Yaya Gopal Podszepty Gabriela-Islam Bilans krytyczno historyczny.Naprawdę ciekawa książka ponieważ wyjaśnia wiele spraw i możesz sobie wyrobić własne zdanie na temat tej religii.A autor mieszka w Andra Pradesz w Indiach gdzie muzułmanów jest więcej niż ludności polskiej i wie o czym pisze.A co jest przyczyną niszczenia innej kultury niż ta którą reprezentuje ,to niewiedza ,zabobony i normalny fanatyzm.Po co było zbijać litery z nagrobków na cmentarzu ewangelickim po 46 roku gdy zajmowaliśmy tereny na wschód od Odry,to my Polacy to zrobiliśmy a większość z nich to nie umiała czytać.Czy niszczył byś teraz napis pisany gotykiem? Popatrz szerzej na te sprawy.jacy wtedy byliśmy prymitywni.
Islam miał wzloty i upadki jak każde wyznanie ale gdyby nie Kalifowie na półwyspie Iberyjskim to nie znalibyśmy dzieł Platona,Sokratesa..wielkich greków to te książki czytali i mieli w bibliotekach w języku arabskim .Kordoba w okresie rządzonym przez Maurów /arabów/ liczyła 1 000 000 mieszkańców a teraz można oglądać La Mosquita Catedral -meczet katedra czy pałace w Alhambrze. Polska i Polacy w tym czasie to dla nich kompletny prymityw.Ile lat nam było potrzeba aby mieć i korzystać z ubikacji a nie załatwiać potrzeb gdzie popadnie .Dopiero w II RP potrzebna była ustawa i kary administracyjne aby nas nauczyć kultury.Dlatego patrzmy na siebie i nasze dzieje w perspektywie innych narodów i nie starajmy się wyciągać pochopnych wniosków o swoim narodzie.
Polityka i religia razem połączone to co może być najgorsze bo wykorzystuje się cynicznie wiarę do rządzenia a obniżając wymogi w szkołach uzyskujesz to że ciemny naród wszystko kupi.Tak jest w wielu krajach islamskich gdzie przecież nie ma demokracji .A elity mają wszystko ich to nie dotyczy to po co motłochem się przejmować trzeba to towarzystwo wziąć za mordę i by nie zmienili układu i siedzieli cicho.
A my stoimy przed integracją tych którzy mieszkają na tym samym terenie aby cele były zgodne pomimo różnych wyznań a nie bawienie się w wojny religijne ,to już przerobiliśmy jako cywiliuzacja z tego mamy tylko wyciągnąć wnioski bo to ślepy zaułek.

Mar-Basia
14-09-2010, 17:47
Waclawie, szkoda naszego czasu. Matrix ze swoja plytka i prymitywna wiedza za wszelka cene chce manipulowac opinia i sloganami. Niestety nie majac argumentow traci zimna krew, "za wysokie progi na jeje nogi" (w dziedzinie znajomosci problemow muzulmanskich).

Moze warto sie zastanowic, kto zaczal pierwsze najazdy i zezie muzulmanow? Co powiecie o krwawych i nieuzasadnionych Wyprawach Krzyzowych? W imie czego? Kochani chrzescjanie ze spokojnym sumieniem wyrzneli dziesiatki tysiecy niewinnych dzieci, kobiet, starcow - zrownali z ziemia ich domostwa.

Maly pikus? Aby dyskutowac na ten temat - trzeba wrocic do historii, miec wiedze a nie zionac slepa nienawiscia.

Zdecydowanie, nie osmiele sie powiedziec, ze wszystko w Islamie jest cacy cacy, ale nie mozna wszystkiego wkladac do jednego worka.

Nasza cywilizacja, zwlaszcza my Europejczycy popelnilismy wiele zasadniczych bledow i teraz ponosimy skutki.

Jedno mnie zastanawia - stosunek Polek do Arabow. Mialam wiele "Au-pair" z Polski, goniacych do kosciola w kazda niedziele ......a jak zobaczyly Araba robily siku w majtki.......a bylo ich sporo w Genewie. Byly to panienki z tzw dobrych domow. A potem byl placz.....i zgrzytanie zebami.

Moze zacznijmy od tego - kobiety europejskie powinny znac swoje miejsce.
Kazdy u siebie, kazdy respektuje religie, obyczaje i rytualy sasiada. Wszystko bedzie lepiej.

Moze mi ktos madry powie - w jakim celu armia polska wstawila swe brudne buciory do Iraku i Afganistanu i bierze udzial w mordach bezbronnej ludnosci?
:mad: :mad: :mad:

No i ostatnie. Trzeba byc kompletnym ignoirantem z klapami na oczach aby mylic kulture (jakakolwiek) z polityka.

Jasinku - swinskie mieso. Nie dlatego, ze jest brudne. Zasadniczy powod, ze sie szybko psuje - a Arabowie (Muzulmanie) to dawni (ciagle rowniez dzisiaj) Nomadowie, ktorzy zyli na pustyni gdzie jest goraco. Reszta to dodatki "fantazyjne". Zydzi rowniez nie jedza miesa swinskiego z tego samego powodu.

Spadam, bowiem dyskusja przybrala niesympatyczny aspekt - wyciagacie argumenty ponizej pasa i nie wpadlo Wam do glowek zadac sobie podstawowego pytania - DLACZEGO,?

waclaw46
14-09-2010, 19:05
Marbello temat religii muzułmańskiej prędzej czy później będzie szerszym tematem rozmów w Polsce ale Czeczenów czy Irakijczyków którzy otrzymywali obywatelstwo czy karty pobytu nie jest jeszcze dużo.Natomiast jak udało się amerykanom zasymilować ludność napływową o różnej kulturze i o różnych wyznaniach.Od tematu nie uciekniemy pomysły francuskie z integracją arabów się nie sprawdziły, co można zrobić.?

Matrix
14-09-2010, 21:43
Waclawie, szkoda naszego czasu. Matrix ze swoja plytka i prymitywna wiedza za wszelka cene chce manipulowac opinia i sloganami. Niestety nie majac argumentow traci zimna krew, "za wysokie progi na jeje nogi" (w dziedzinie znajomosci problemow muzulmanskich).

Moze warto sie zastanowic, kto zaczal pierwsze najazdy i zezie muzulmanow? Co powiecie o krwawych i nieuzasadnionych Wyprawach Krzyzowych? W imie czego? Kochani chrzescjanie ze spokojnym sumieniem wyrzneli dziesiatki tysiecy niewinnych dzieci, kobiet, starcow - zrownali z ziemia ich domostwa.

Maly pikus? Aby dyskutowac na ten temat - trzeba wrocic do historii, miec wiedze a nie zionac slepa nienawiscia.



Otóż to. Trzeba mieć wiedzę zanim się cokolwiek napisze i to nie tę z przewodników turystycznych. Powiem Ci Marbelciu,że muzułmańskie hordy ruszyły w roku 638, w trzy lata po śmierci Mahometa, a I krucjata to rok 1096. Zapewne nieuzasadniona,bo niewierne psy powinny być wdzięczne najeźdźcom,że część ocaliła życie. Ale nawet tego nie wiesz.
Więc wróć, wróć do historii. Szczerze polecam.Analogie same się nasuną.Obecnie również podrzynają gardła tak Piotrowi Stańczakowi, ucinają głowy jak Danielowi Pearlowi i wielu innym zakładnikom.
Służę kompletem chusteczek gdybyś chciała popłakać nad barbarzyńcami.I koniecznie więcej czytaj zamiast wypisywać bzdury.:rolleyes:

waclaw46
15-09-2010, 10:07
Matrix-...muzułmańskie hordy ruszyły w roku 638, w trzy lata po śmierci Mahometa, a I krucjata to rok 1096. Zapewne nieuzasadniona,bo niewierne psy powinny być wdzięczne najeźdźcom,że część ocaliła życie. Ale nawet tego nie wiesz. Matrix to nie są żadne argumenty,a " hordy chrześcijan " też nawracały siłą. Przecież jak czytałeś uważnie eseje Ostatka na temat religii to on o tym pisał a jesteś od 2008 roku.Całą stronę mogę ci podać faktów historycznych i źródła na temat siłowego rozwiązywania chrystianizacji Oczekujesz od ciemnego żołdaka że on zajmował się intelektualną rozmową na temat religii i prawd w niej zawartych? Przecież tak samo mając władzę i pieniądze w imię wiary byś starał się zdobyć teren dla swoich latyfundi. W tych latach kiedy to było bo wtedy poza rozwiązaniem siłowym innej metody nie stosowano,taka prawda a religia była państwowa.Co przejmował byś się motłochem, on robi ci czarną robotę i ginie w szczytnej idei dla ciebie? ma motywację to się dobrze bije stara prawda.Analogie same się nasuną.Obecnie również podrzynają gardła tak Piotrowi Stańczakowi, ucinają głowy jak Danielowi Pearlowi i wielu innym zakładnikom. Przecież nie wiesz że chodzi o ropę naftową najechaliśmy Irak aby koncerny mogły kupić złoża ropy ,przecież cały transport jest na tym oparty a sam chcesz jeździć samochodem.Musimy dbać o źródła dostaw.Przecież nie będziesz sądził członków Armii Krajowej że strzelała w czasie okupacji niemieckiej do Niemców?Wojna ma swoje prawidła.Przecież teraz płacimy za służbę w wojsku, jest to zawód tak jak inny a w wykorzystaniu wojska kierujemy się racją stanu Polski i Polaków.Ważne są pokłady Litu i Tytanu i też musimy martwić się o dostęp do złóż tych pierwiastków.Po to mamy Rząd i Prezydenta demokratycznie wybranego i Polską Racja Stanu.
Terroryzm będzie zawsze bo niektórzy charyzmatyczni ludzie chcą zdobyć władzę i rządzić w europie mamy ETA na razie spokój z IRA i wszelkiego rodzaju nawiedzonych religijnie którzy najszybciej mogą poświęcić swoje życie dla idei jaką wyznają i zaistnieć w historii ale po to jest policja by z tą tkanką rakową w społeczeństwie walczyła.

Matrix
15-09-2010, 19:12
Drogi panie Wacławie, po pierwsze to jest wątek o islamie.
Po drugie: o chrześcijaństwie i innych religiach mam tyle wiedzy,że możesz o niej tylko pomarzyć i na dłuuugo przed internetem czytałam rzeczy ,których istnienia nawet nie podejrzewasz.Pisze o tym Ostatek, więc się nie wcinam.
Nieoczekiwanie coś w tym poście o sobie powiedziałeś. I nie są to rzeczy chwalebne, niestety. I nie przypisuj własnych - powiedzmy" zalet" innym.
Do drugiej części postu nie będę się odnosić bo jest żałosna.A tak ogólnie to zechciej wbić sobie do głowy,że religia, kultura, poziom wiedzy i biznes są ze sobą ściśle związane.Kto tego nie widzi ten kiep.

Lila
15-09-2010, 22:54
Ja do religiii podchodzę jak do biznesu jest to samo dzisiaj Tauron zwyżkuje to mi daje większą emeryturę połowę już sprzedałem syn liczy na wyższe zwyżki jego sprawa.Dzisiaj balanguję za nie swoje zawsze byłem za Takim marketingiem.Nie jest to temat na muzuLmańską Europę ale ty matrix nie widzisz ie wiem ile płacisz podatków bo to jest patriotyzm, anie ślizganie się ze emeryt zapłaci.Matrix puszysz się jak by twoi znajomi płaciii chcieli płacić więcej.

Ach, Waciu. Ta Matrix tak się puszy, a tu trwa balanga.:)

Wtem patrzę... między dzikie pustyń głazy,
Jakby czarowne raju malowidła,
Kwieciem błysnęły zielone obrazy.

Pod palmą między źródła kryształowe,
Stała dziewica, królowa oazy,
Omglona w lekkie szaty muślinowe.

Ach, Mariolko z masażu salonu,
huryso moja, pomasuj mi głowę
i......zapłacę dobrze- akcją Tauronu.





ps. Wacio, zaczynam ciebie wielbić.:)

Stalin
16-09-2010, 05:39
Ostatnim liczącym się wkładem arabskim w rozwój cywilizacji były cyferki.:D:D Później to tylko ropa i haremy. :D:D
O sorry, również daktyle i wielbłądy.

Matrix
16-09-2010, 21:28
UE za 10 lat. Potem będzie już tylko gorzej. Dla nas.

http://img840.imageshack.us/i/islammoje.jpg/

Matrix
16-09-2010, 22:16
http://www.euroislam.pl/index.php/2009/07/nienawidze-demokracji-i-wolnosci/

Oto główny ideolog wprowadzenia szariatu w Anglii. Posłuchajcie człowieka i osądźcie sami na co sobie pozwala wobec swojego własnego kraju. Urodzony w Londynie w 1967r.

bronczyk
16-09-2010, 22:19
A Osama to nie wkład do cywilizacji ogólnej zresztą? Zobacz ile książek powstało, ile filmów inspirowanych postacią tego faceta. Jak rozwinął psychologię i psychiatrię.

Stalin
16-09-2010, 22:40
bronczyk - no i wrócił do jaskiń...:D:D:D:D

Matrix
16-09-2010, 22:52
Zapomniałaś o chirurgii i anestezjologii.
P.S. Do czego to może doprowadzić niepohamowana ambicja. Zanim Osama osiągnął szczyt moralności w swoim mniemaniu , był nicponiem i bywalcem nocnych klubów .I nie był abstynentem.

Stalin
16-09-2010, 22:55
znaczy co - abstynenci do jaskiń?? :D:D

Matrix
16-09-2010, 23:04
A znasz takich? Ponoć każdy albo pił, albo pije albo pił będzie:)

Stalin
16-09-2010, 23:42
całkowity abstynent to rzadkość ale jednego mam w rodzinie jak raz.. okropność..:D

waclaw46
17-09-2010, 12:33
Ostatnim liczącym się wkładem arabskim w rozwój cywilizacji były cyferki. Później to tylko ropa i haremy.
O sorry, również daktyle i wielbłądy.O każdym kraju tak można mówić,my też w naukę światową za dużego wkładu nie mamy a Skłodowska to odkryć nie dokonała w Polsce.A z czym teraz my się kojarzymy przeciętnemu anglikowi po tych hecach pod krzyżem?

Jendrek
15-10-2010, 16:31
Nie wierzę, aby współczesny Europejczyk dał zakuć się w kajdany Islamu i aby wędrował do Mekki.
No chyba, że Europejczycy wymrą (spada ilość noworodków), a tu przyjdą Cińczycy to wtedy będą tu Muzułmanie...

Stalin
17-10-2010, 22:43
wacław - ech, gdybyśmy tylko mieli ropę :D:D

pluto37
18-10-2010, 07:16
wacław - ech, gdybyśmy tylko mieli ropę
Nie zapominajcie o ...hurysach.
Zawsze to lepiej kiedy ktos pomasuje plecy i wrzuci skarpety do automatu:D :D
To dlatego muzulmanie zabezpieczyli sie na przyszlosc ...koranem:D
Jendrek sie myli z tymi Chinczykami. Muzulmanow to oni specjalnie nie lubia. Szczegolnie na polnocy:) Generalnie robia z nimi to co radykalni muzulmanie z chrzescijanami i judaistami, czyli traktuja brzydko, zeby nie rzec brutalnie.

..........
18-10-2010, 12:34
.................A z czym teraz my się kojarzymy przeciętnemu anglikowi po tych hecach pod krzyżem?

przeciętny anglik wie że sa Polacy, bo tam pracują. Ale gdzie lezy Polska i z czym sie kojarzy, obchodzi go to tyle, ile życie jego sąsiada za scianą, lub za miedzą:
A wiec absolutnie nic:D

Eliza2
27-01-2011, 10:32
We Francji na 1 urodzone białe dziecko przypada 8 arabiątek. Ich moc tkwi w brzuchach kobiet. Jak zwiększą swą liczebność to biali będą mogli się im tylko podporządkować. To prawa demokracji, którą sami stworzyli. W Niemczech jest podobnie. Tu wojna nie jest potrzebna. Islam już teraz jest potężną religią w tych krajach. Może jeszcze eutanazja pomoże w szybszej eliminacji białych (starych, chorych, depresyjnych-oczywiście na własne życzenie).

pluto37
27-01-2011, 10:54
We Francji na 1 urodzone białe dziecko przypada 8 arabiątek. Ich moc tkwi w brzuchach kobiet. Jak zwiększą swą liczebność to biali będą mogli się im tylko podporządkować. To prawa demokracji, którą sami stworzyli. W Niemczech jest podobnie. Tu wojna nie jest potrzebna. Islam już teraz jest potężną religią w tych krajach. Może jeszcze eutanazja pomoże w szybszej eliminacji białych (starych, chorych, depresyjnych-oczywiście na własne życzenie).

Predzej czy później ten problem zacznie w poważniejszy sposób dotyczyć i RP.
Polskich muzułmanów juz trochę jest, chrześcijan kilku wyznań tez, a i pojawia się coraz więcej buddystów.
Czy chcesz wprowadzać jakies restrykcje w tej mierze?
A co w takim razie z ...mieszańcami rasowymi i rodzinami pół na pół, gdzie jedno z rodziców jest katolikiem, inne wyznaje islam.
Możesz jakos sprecyzować swoje niepokoje z tym związane?

Jarosław II
27-01-2011, 12:44
Islamskie powiedzenie: „jak jest się młotem to się uderza, jak się jest gwoździem to się cierpliwie oczekuje”.:)

Eliza2
27-01-2011, 13:11
Predzej czy później ten problem zacznie w poważniejszy sposób dotyczyć i RP.
Polskich muzułmanów juz trochę jest, chrześcijan kilku wyznań tez, a i pojawia się coraz więcej buddystów.
Czy chcesz wprowadzać jakies restrykcje w tej mierze?
A co w takim razie z ...mieszańcami rasowymi i rodzinami pół na pół, gdzie jedno z rodziców jest katolikiem, inne wyznaje islam.
Możesz jakos sprecyzować swoje niepokoje z tym związane?
To żadne niepokoje, ja tego nie dożyję. To stwierdzenie stanu spraw, znane są długoterminowe prognozy demograficzne. Na razie widzę chocholi taniec autochtonów, ale to tylko moja osobista obserwacja. Obserwowałam też reakcję znajomych arabów od lat mieszkających w Polsce (doskonale wykształconych) na wydarzenia z 11 września. Nie potrafili ukryć radości, że amerykanie oberwali. Chyba zaczynam zauważać, że słowa " Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przydzie"/Łk 18,8/zachowały aktualność. Przepowiednie dotyczące Polski są uspokajające. Dla zachowania komfortu psychicznego wygodnie mi w to wierzyć.:)

Eliza2
27-01-2011, 13:14
Islamskie powiedzenie: „jak jest się młotem to się uderza, jak się jest gwoździem to się cierpliwie oczekuje”.:)
No właśnie. A straciło aktualność?

Jarosław II
27-01-2011, 13:42
No właśnie. A straciło aktualność?
Skądże znowu! Islam to dżihad . Nie można mówić, że są muzułmanie, którzy popierają dżihad i muzułmanie, którzy za nim nie są. Islam to dżihad. Islam to święta wojna. Islam przeciwstawia się wszystkim, którzy go nie wyznają, a w szczególności chrześcijanom wierzącym w Boga Trójjedynego!
Muzułmanie podczas swych modłów wewnętrznie przygotowują się do walki. Są w stanie ekscytacji wewnętrznej i to od najmłodszych lat.

Mar-Basia
27-01-2011, 14:18
Skądże znowu! Islam to dżihad . Nie można mówić, że są muzułmanie, którzy popierają dżihad i muzułmanie, którzy za nim nie są. Islam to dżihad. Islam to święta wojna. Islam przeciwstawia się wszystkim, którzy go nie wyznają, a w szczególności chrześcijanom wierzącym w Boga Trójjedynego!
Muzułmanie podczas swych modłów wewnętrznie przygotowują się do walki. Są w stanie ekscytacji wewnętrznej i to od najmłodszych lat.

Czlowieku, czy zastanowiles sie co piszesz? :mad: Nie mozna wszystkich pakowac do jednej beczki. Muzulmanie (pisze sie z duzej litery), tak jak i Kato sa rozni. Slyszales o tolerancji?

Jarosław II
27-01-2011, 17:33
Czlowieku, czy zastanowiles sie co piszesz? :mad: Nie mozna wszystkich pakowac do jednej beczki. Muzulmanie (pisze sie z duzej litery), tak jak i Kato sa rozni. Slyszales o tolerancji?
Fakt, Muzułmanie pisze się z dużej litery, przepraszam za błąd (sama zrobiłaś w dwóch zdaniach 13 błędów).
A tolerancja wobec kogo? Wobec ludzi, którzy jej nie respektują? W takim razie jestem rasistą. To, że Islam jest zakorzeniony w judaizmie i chrześcijaństwie i z tych religii brał wzór podczas tworzenia się z sekty, która przekształciła się następnie w religię, nie znaczy, że mam być względem niej tolerancyjny, bo nie chcę i nie muszę. Ale szanuję Twoje odmienne zdanie. Czy oni są tolerancyjni wobec Ciebie gdybyś miała na szyi medalik w samolocie, spróbuj.

Alsko
27-01-2011, 18:07
Fakt, Muzułmanie pisze się z dużej litery, przepraszam za błąd Zanim napiszesz "fakt, błąd" - sprawdź :D Słowniki dostępne są w Sieci.
Nie zabieram głosu na temat podrzucony przez Matrix, bo za mało wiem i często musiałabym zaczynać zdanie od "wydaje mi się".

Natomiast wiem z całą pewnością, że nazwy członków społeczeństw wyznaniowych (chrześcijanin, katolik, ewangelik, żyd, muzułmanin, buddysta) w języku polskim pisze się małą literą.
Patrz Słownik poprawnej polszczyzny oraz Słownik ortograficzny, oba wydane przez PWN.
Przepraszam, wcięłam się :confused:, ale coraz częściej widzę na forum dziwną plątaninę. Nazwy mieszkańców świata i krajów itp. pisane są małą literą, natomiast nazwy wyznawców religii lub tytuły urzędników państwowych (prezydent, premier) wyróżniane są - nie wiedzieć czemu - dużą literą.
Dziwnie taki wyróżniony prezydent wygląda przy Murzynie, Europejczyku, Amerykaninie, Azjacie, Metysie czy Mulacie pisanym małą literą.
Domyślam się, skąd się wziął zwyczaj pisania Muzułmanin. Nasi dziennikarze, kiedy zorientowali się, że nie każdy muzułmanin jest Arabem - "ułatwili" sobie pisanie. Ale nie jest to zgodne z ortografią polską :mad:

Jarosław II
27-01-2011, 18:16
Zanim napiszesz "fakt, błąd" - sprawdź :D
Natomiast wiem z całą pewnością, że nazwy członków społeczeństw wyznaniowych (chrześcijanin, katolik, ewangelik, żyd, muzułmanin, buddysta) w języku polskim pisze się małą literą.
Fakt, okazało się, że Zaprzaniec jestem jeszcze w dodatku :D :D :D

Alsko
27-01-2011, 18:21
Fakt, okazało się, że Zaprzaniec jestem jeszcze w dodatku :D Chyba nie do końca :D. Może Zaprzaniec Przekonany?;):D

Mar-Basia
27-01-2011, 18:48
Fakt, Muzułmanie pisze się z dużej litery, przepraszam za błąd (sama zrobiłaś w dwóch zdaniach 13 błędów).(/quote]

Dobrze, ze zrozumiales, mimo 13 bledow. Choc tyle na poczatek. Mimo eleboratu wszystko wiedzacej osoby - podtrzymuje i kontynuuje, ze Muzulmanin pisze sie z duzej litery. Byc moze, ze jezyk polski jest jednym z setek jezykow na swiecie, to w wiekszosci jezykow wlasnie Muzulmanin pisze sie z duzej litery. Nie mam pretensji do perfect znajomosci jezyka polskiego, znajomosc, ktora posiadam jest dla mniue wystarczajaca.
Teraz LICZ BLEDY moze pomoze na trawienie i reszte....


[quote]A tolerancja wobec kogo? Wobec ludzi, którzy jej nie respektują? W takim razie jestem rasistą.

NIE WKLADAJ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA. Przyznales sie, ze jestes rasista. Aby wyrazac tego typu opinie nalezy troche poznac srodowisko Muzulmanow. Tak jak u Kato...sa tolerancyjni i nietorancyjni. Gdybysmy wszyscy byli identyczni, jakze nudny i pusty bylby swiat.

To, że Islam jest zakorzeniony w judaizmie i chrześcijaństwie i z tych religii brał wzór podczas tworzenia się z sekty, która przekształciła się następnie w religię, nie znaczy, że mam być względem niej tolerancyjny, bo nie chcę i nie muszę.

Jezeli sie nie myle, to Chrzescjanie tez dawno temu...znasz historie, byli traktowani jako sekta, ktora pozniej zostala uznana za religie...i inne religie zdobyly sie na tolerancje wobec "nowego konkurenta".

Problemy religii sa skomplikowane, aby o nich dyskutowac potrzeba duzej wiedzy i TAKTU. Stwierdzenie, "ze nie chce i nie musze" , nie sa pozytywnym elementem dyskusji doroslych ludzi...chyba, ze sa na poziomoe napuszonego dziecka.


Ale szanuję Twoje odmienne zdanie.

Dziekuje, chociaz tyle. Myslalam, ze poslesz mnie na stos. Szanuje Twoje zdanie ale nie wymagaj abym sie z nim zgadzala. Lubie demokratyczna dyskusje, pod warunkiem, ze nie pachnie rasizmem. Rasizm doprowadzil nas LUDZI do zezwierzecenia. Dzisiejszy dzien, taka symboliczna rocznica jest doskonalym przykladem.

Mysle, ze nie mylisz pojecie : integryzm z Muzulmanem? Integryzm jest w kazdej religii i wlasnie tego nie powinno sie tolerowac.

Czy oni są tolerancyjni wobec Ciebie gdybyś miała na szyi medalik w samolocie, spróbuj.

SA, zdecydowanie SA. I znowu zle trafiles. Latam w kierunkach gdzie zyja Muzulmanie, zwiedzam ich kraje i jak do tej pory nikt mnie nie dyskryminowal z powodu noszenia krzyzyka.




Pozdrawiam...to tylko dyskusja i kazdy broni punkt swego widzenia ;)

Jarosław II
27-01-2011, 20:34
Problemy religii sa skomplikowane, aby o nich dyskutowac potrzeba duzej wiedzy i TAKTU.
No i wszystko jasne.

Hypatia
27-01-2011, 21:24
Zanim napiszesz "fakt, błąd" - sprawdź :D Słowniki dostępne są w Sieci.
Nie zabieram głosu na temat podrzucony przez Matrix, bo za mało wiem i często musiałabym zaczynać zdanie od "wydaje mi się".

Natomiast wiem z całą pewnością, że nazwy członków społeczeństw wyznaniowych (chrześcijanin, katolik, ewangelik, żyd, muzułmanin, buddysta) w języku polskim pisze się małą literą.
Patrz Słownik poprawnej polszczyzny oraz Słownik ortograficzny, oba wydane przez PWN.
Przepraszam, wcięłam się :confused:, ale coraz częściej widzę na forum dziwną plątaninę. Nazwy mieszkańców świata i krajów itp. pisane są małą literą, natomiast nazwy wyznawców religii lub tytuły urzędników państwowych (prezydent, premier) wyróżniane są - nie wiedzieć czemu - dużą literą.
Dziwnie taki wyróżniony prezydent wygląda przy Murzynie, Europejczyku, Amerykaninie, Azjacie, Metysie czy Mulacie pisanym małą literą.
Domyślam się, skąd się wziął zwyczaj pisania Muzułmanin. Nasi dziennikarze, kiedy zorientowali się, że nie każdy muzułmanin jest Arabem - "ułatwili" sobie pisanie. Ale nie jest to zgodne z ortografią polską :mad:
Pozwolę sobie zwróić uwagę ,że z "ŻYDAMI" jest trochę bardziej skomplikowana historia ,Żyd to narodowość więc piszemy z dużej litery,ale to również potoczna nazwa wyznawcy judaizmu i wtedy piszemy z małej litery,którą wersję stosujemy zależy od kontekstu.:)

pluto37
28-01-2011, 04:14
Toście sobie pogadali językoznawczo całkiem fajnie, ale dalej nie wiem, co kto chciałby zrobić z moją skromną osobą gdyby nagle zachciało mi się uprawiać islam w klasycznej formie i np na Krakowskiem w stolicy St. Vincent rozlozyl dywanik i zaczal modly o 6 rano.
Nadmieniam, zem rasy bialej i narodowy Polak z dziada+pradziada i jeszcze kilku wczesniej.
Tylko wyznania islamskiego.

Jarosław II
28-01-2011, 08:19
..... co kto chciałby zrobić z moją skromną osobą gdyby nagle zachciało mi się uprawiać islam w klasycznej formie
W rozmowie prywatnej przy "pifku" mógłbym pogadać ale tu dostałem upomnienie w postaci cyt: potrzeba duzej wiedzy i TAKTU.

pluto37
28-01-2011, 08:25
W rozmowie prywatnej przy "pifku" mógłbym pogadać ale tu dostałem upomnienie w postaci cyt: potrzeba duzej wiedzy i TAKTU.

To może popróbuj z taktem w taki sposób, żeby objawiła się nam jakas wiedza. W tej materii.
:D :D

Jarosław II
28-01-2011, 08:35
To może popróbuj z taktem w taki sposób, żeby objawiła się nam jakas wiedza. W tej materii.
:D :D
Myślę, że są lepsi i z taktem i z wiedzą. Lubie oglądać akwarium z ładnymi rybkami a to tak mi się kojarzy.
MOJE zdanie na temat MOICH poglądów nie musi się nikomu podobać....ale lepiej przemilczeć i użerać się z własnym sumieniem niż powiedzieć prawdę. Idę grać na giełdzie, bo to bezpieczniej niż się tu wypowiadać.
U nas jest Amen a u was?

Alsko
28-01-2011, 09:02
Żyd to narodowość więc piszemy z dużej litery,ale to również potoczna nazwa wyznawcy judaizmu i wtedy piszemy z małej litery,którą wersję stosujemy zależy od kontekstu.
Hypatio, to jest oczywista oczywistość :D z tym dwojakim pisaniem.
Woopi Goldberg kiedyś powiedziała, że "Nie dość, żem Murzynka (ze względu na wzgląd powinna użyć poprawnego politycznie określenia Afroamerykanka, ale ona powiedziała: Czarna;)) - to jeszcze półkrwi Żydówka". I tu jest problem, jak to napisać. Chyba miała na myśli wyznanie ojca, a nie narodowość.
Na wszelki wypadek napisałabym dużą literą.


Nadmieniam, zem rasy bialej i narodowy Polak(...) Hmm... Narodowyyyyy?;)

Pozwoliłam sobie nie na temat. Na temat tyle wiem, że boję się wszelkich fanatyzmów.

ostatek
28-01-2011, 09:26
U nas jest Amen a u was?
U nas?? :confused: :confused:
http://www.klub.senior.pl/moje/ostatek/blog/1,gwiazda-dawida,-masoni...-i-amen...,4877.html

Alsko, boję się fanatyzmów tak samo jak Ty, dlatego w niektórych dyskusjach nie zabieram głosu. :mad: Uciekam nawet z wątków, w których pisałam.

Jarosław II
28-01-2011, 10:16
U nas?? :confused:
http://www.klub.senior.pl/moje/ostatek/blog/1,gwiazda-dawida,-masoni...-i-amen...,4877.html

Alsko, boję się fanatyzmów tak samo jak Ty, dlatego w niektórych dyskusjach nie zabieram głosu. Uciekam nawet z wątków, w których pisałam.
Ja też już skończyłem, wolę Twój wspaniały blog. Mogę rozmawiać i dyskutować z każdym niezależnie od pochodzenia, wykształcenia, wyznania czy orientacji seksualnej ale.......nie tu.
Tu jestem dla rozrywki i przyjemności a nie aby się denerwować, bo stresów mam co nie miara.
Cyt:"OM/AUM, AMEN, AMIN oznaczają to samo." znowu jestem w plecy :D Ale przynajmniej wiem kto zacz. W wojsku mi mówili; najpierw zabij a potem sprawdzaj kto cię od tyłu zachodzi ,tu nie muszę:D

Mar-Basia
28-01-2011, 10:37
U nas??
http://www.klub.senior.pl/moje/ostatek/blog/1,gwiazda-dawida,-masoni...-i-amen...,4877.html

... boję się fanatyzmów,...dlatego w niektórych dyskusjach nie zabieram głosu. Uciekam nawet z wątków, w których pisałam.

I masz racje, bo nie ma nic gorszego i niebezpieczniejszego jak fanatyzm religijny. Zabralam glos, bo poprostu nie moge sie zgodzic z tego typu pogladami, ktore tu niektore osobvy usilowaly przeforsowac. A o rasizmie to juz nawet nie chce pisac bo to przechodzi moje mozliwosci. Malo bylo tragedii w Polsce z tego powodu?????:mad:

Chce dodac, ze tytul watku jest DO BANI!!! Powinien byc: Islamska Europa? Wtedy nasza dyskusja mialaby sens i podstawe do niepokoju. Zaznaczam ponownie, ze nie kazdy Muzylmanin musi byc fanatykiem islamizmu.

Eliza2
28-01-2011, 14:25
Wydaje mi się, że przydałby się wątek dotyczący poprawnej polszczyzny: zasady pisowni wyrazów w języku polskim wskazują na pisanie wielką lub małą literą. Sformułowania " z dużej litery" lub " dużą literą" są błędne.:)

maja59
28-01-2011, 14:45
Wydaje mi się, że przydałby się wątek dotyczący poprawnej polszczyzny: zasady pisowni wyrazów w języku polskim wskazują na pisanie wielką lub małą literą. Sformułowania " z dużej litery" lub " dużą literą" są błędne.:)
Bądź łaskawa nie nauczać poprawnej polszczyzny. Na KSC mają prawo pisac wszyscy, nie koniecznie bez błędów. Mieliśmy już drzewiej takich tropicieli każdego o z kreską, daruj sobie, sprawa dawną była i odeszła w niebyt. Jeżeli łakniesz wątku to go sama załóż, z pewnością będzie top liderem, KSC.

Do Jarosława the secend, zważ Waszmość Panie, że jedynie warte rozmowy są rzetelne wieści, oparte na łatwych do przywołania faktach. Co do dyskusji z ostatkiem to żal......, a wydawało się, że wyjątkowy husarz w nasze progi wstąpił, ale kończ Waść ....... oszczędź.

Jarosław II
28-01-2011, 14:59
Wydaje mi się, że przydałby się wątek dotyczący poprawnej polszczyzny: zasady pisowni wyrazów w języku polskim wskazują na pisanie wielką lub małą literą. Sformułowania " z dużej litery" lub " dużą literą" są błędne.:)
Ja myślę, że przydało by się wygospodarować "kącik" dla Super Seniorów, Super Bezbłędnych i o Poglądach Jedynie Słusznych a reszta badziewia na drzeffo bo zdarza się, że i garbaty garbatego na łopatki położy. O przepraszam może jednak Garbaty albo w ogóle bo to rasizm :mad:
Jak ktoś nie ma do czego, to czepia się kwantyfikatorów. Wtedy to brzmi bardziej salonowo. I można pociągnąć "ciekawą" dyskusję.
No i do czego doszło? Się ciskam po haupie i leję kogo popadnie i czem popadnie, bo muszem czemsiś zająć ręce. Bo mi się częsą. To fszystko z nerf.. Rospad, panie, spoleczenstwa i nic wiency. Tak czy siak ludorzerka nie pokóma nic. Zwieracze mi puszczają. cza było sie óczyć jenzykóf opcyh.

Eliza2
28-01-2011, 16:56
Ja myślę, że przydało by się wygospodarować "kącik" dla Super Seniorów, Super Bezbłędnych i o Poglądach Jedynie Słusznych a reszta badziewia na drzeffo bo zdarza się, że i garbaty garbatego na łopatki położy. O przepraszam może jednak Garbaty albo w ogóle bo to rasizm :mad:
Jak ktoś nie ma do czego, to czepia się kwantyfikatorów. Wtedy to brzmi bardziej salonowo. I można pociągnąć "ciekawą" dyskusję.
No i do czego doszło? Się ciskam po haupie i leję kogo popadnie i czem popadnie, bo muszem czemsiś zająć ręce. Bo mi się częsą. To fszystko z nerf.. Rospad, panie, spoleczenstwa i nic wiency. Tak czy siak ludorzerka nie pokóma nic. Zwieracze mi puszczają. cza było sie óczyć jenzykóf opcyh.
Wkurzyły mnie dyskusje o pisaniu czegoś tam wielką czy małą literą, robieniu 13 błędów w jednym poście i wrzuciłam kamyczek na podwórko. Irytuje mnie tylko jedno: brak umiejętności czytania ze zrozumieniem i pisania zgodnie z tematem wątku. A nie powinno, bo fakt ten dotyczy większości Polaków.
Rence ci siem żeczywiście częsom, ale nie liczyłam błendóf.

lahatiel
01-02-2011, 09:12
Skądże znowu! Islam to dżihad . Nie można mówić, że są muzułmanie, którzy popierają dżihad i muzułmanie, którzy za nim nie są. Islam to dżihad. Islam to święta wojna. Islam przeciwstawia się wszystkim, którzy go nie wyznają, a w szczególności chrześcijanom wierzącym w Boga Trójjedynego!
Muzułmanie podczas swych modłów wewnętrznie przygotowują się do walki. Są w stanie ekscytacji wewnętrznej i to od najmłodszych lat.

jakoś zapomniałeś o wyprawach krzyżowych, katolickich Hiszpanach w Ameryce itd...
Czytając twój post można powiedziec - Katolicyzm to... dżihad!

Jarosław II
02-02-2011, 07:49
jakoś zapomniałeś o wyprawach krzyżowych, katolickich Hiszpanach w Ameryce itd...
Czytając twój post można powiedziec - Katolicyzm to... dżihad!
Com powiedział tom powiedział, może niepotrzebnie ale jest zapisane. Rację masz ale wątek o katolicyzmie jest gdzie indziej. Na tym forum postanowiłem przestrzegać 11 przykazanie," nie mów drugiemu co tobie nie miłe":D Lepiej mi się rozmawia "o dupie Marynie" bo nie trzeba się otwierać całkowicie, wystarczy zwieracz.:D

Eliza2
02-02-2011, 11:02
jakoś zapomniałeś o wyprawach krzyżowych, katolickich Hiszpanach w Ameryce itd...
Czytając twój post można powiedziec - Katolicyzm to... dżihad!
A współczesność? Zwolniono w Holandii człowieka z pracy, bo nosił krzyżyk (niezgodne z bhp), skandynawski pastor był sądzony, bo nauczał zgodnie z Biblią o homoseksualizmie, że to grzech..ktoś nie uzyskał wysokiej posady unijnej bo deklarował się jako katolik...mnożyć można przykłady. Nie zabrania się noszenia chust czy turbanów w liniach lotniczych( i nie tylko), ale krzyżyki obrażają uczucia religijne innych. Można prezentować poglądy chrześcijańskie tylko na chrześcijańskich portalach (m.n katolik, wiara). Na pozostałych zostanie się uznanym, w imię światłości poglądów, za oszołoma i fundamentalistę. Znak czasów... Może doczekamy islamskiej Europy jak głoszą przepowiednie?

maja59
02-02-2011, 18:57
Doczekamy tego na co sami pracujemy.
Kościoły, a przede wszystkim duchowni pracują na chwałę lub upadek głoszonej religii. Chciałabym usłyszeć Wasze zdanie na którą z podanych możliwości pracuje kościół katolicki.

Jarosław II
02-02-2011, 20:45
. Może doczekamy islamskiej Europy jak głoszą przepowiednie?
Przepowiednie głoszą i piszą ludzie nawiedzeni,lepiej opierać się na faktach i obliczeniach a także sytuacjach politycznych, albo z tarota.

slava
02-02-2011, 21:29
Doczekamy tego na co sami pracujemy.
Kościoły, a przede wszystkim duchowni pracują na chwałę lub upadek głoszonej religii. Chciałabym usłyszeć Wasze zdanie na którą z podanych możliwości pracuje kościół katolicki.

Uważam ,ze na upadek głoszonej religii.

Eliza2
03-02-2011, 00:31
Uważam ,ze na upadek głoszonej religii.
Wątek dotyczy islamu..chyba nie o nim pisałaś...KK nie zostanie wyeliminowany. To zapewnienie nie pochodzi od człowieka. :)

Jarosław II
03-02-2011, 08:58
Wątek dotyczy islamu..chyba nie o nim pisałaś...KK nie zostanie wyeliminowany. To zapewnienie nie pochodzi od człowieka. :)
Jasne, że nie dotyczy islamu, ale warto na zakończenie dać "." nad "i".

" 34 Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. 35 Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; 36 i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. "
Czego uczy nas Słowo Boże:

Pan Jezus zstąpił z Królestwa Niebieskiego między ludzi, by ich poróżnić.

Eliza2
03-02-2011, 11:28
Jasne, że nie dotyczy islamu, ale warto na zakończenie dać "." nad "i".
Pan Jezus zstąpił z Królestwa Niebieskiego między ludzi, by ich poróżnić.
Jasne. I zostawił im Przykazania Miłości. Nasz sąd po śmierci będzie dotyczył własnie miłości. Kard. S.Wyszyński mawiał:
Chrońmy się od pogardy dla kogokolwiek, nawet dla najgorszego człowieka, bo to jeszcze człowiek..aż człowiek.
Człowiek nie rozwinie w pełni swojego człowieczeństwa i swej osobowości, jeśli będzie tylko myślał dobrze, a nie będzie czynił dobrze.
Człowiek rozwija się wewnętrznie przez wrażliwość na otoczenie, przez przemyśliwanie nie tego, co się jemu należy od innych, ale tego co innym należy się od niego.
Nie szerokie plecy, nie pieniądze w kieszeni i zasoby, ale twoje dobre, czyste miłujące Boga i ludzi serce zaświadczy o twej użyteczności i wartości w życiu.
Z drobiazgów życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.
Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać.
To nauka dla katolików. Gdzie mamy słowa nienawiści? Słowami wyjętymi z kontekstu można udowodnić wszystko.
To JP2 próbował jednoczyć ludzi prowadząc rozmowy ekumeniczne i międzyreligijne (wchodząc do meczetu zachował zwyczaje wyznawców islamu, podkreślał, że wierzymy w tego samego Boga), apelował o pokojowe rozwiązywanie sporów. Jarosławie... jak ktoś nie zna fundamentów to buduje na piasku...

Jarosław II
03-02-2011, 12:16
Jarosławie... jak ktoś nie zna fundamentów to buduje na piasku...
Ja myślę, że (I)islam......a na razie dla lepszego samopoczucia poczytaj "Pieśń nad Pieśniami", tam jest dużo o miłości.....:)
Pozdrawiam.

Eliza2
04-02-2011, 11:24
Ja myślę, że (I)islam......a na razie dla lepszego samopoczucia poczytaj "Pieśń nad Pieśniami", tam jest dużo o miłości.....:)
Pozdrawiam.
Wiem :)
Jeśli Bóg dopuszcza , by na świecie było tyle religii i wyznań to chyba wie co robi. On potrafi wyprowadzić dobro nawet ze zła. Jestem przekonana o prawdzie, że jedynie w KK zawarta jest pełnia Objawienia. Każdy ma jednak rozum i wolną wolę, i sam musi poszukiwać prawdy. No i powinniśmy to tolerować. Islamska Europa? Może i do tego dojdzie...stan ten można różnie odczytywać. Dla jednych będzie to radość i poczucie zwycięstwa, inni uznają, że Bóg zabrał świecznik, bo ludzie przekroczyli granice nieprawości i sięgnęli po zakazany owoc poznania...

Jarosław II
04-02-2011, 12:56
Wiem :)
Każdy ma jednak rozum i wolną wolę, i sam musi poszukiwać prawdy. No i powinniśmy to tolerować. Islamska Europa? Może i do tego dojdzie...stan ten można różnie odczytywać. Dla jednych będzie to radość i poczucie zwycięstwa, inni uznają, że Bóg zabrał świecznik, bo ludzie przekroczyli granice nieprawości i sięgnęli po zakazany owoc poznania...
Miotasz się:cool:

waclaw46
04-02-2011, 13:37
Marbella napisała-Mysle, ze nie mylisz pojecie : integryzm z Muzulmanem? Integryzm jest w kazdej religii i wlasnie tego nie powinno sie tolerowac. Zgadzam się z tobą i dziwię się kanonizowaniu JPII.Ale wracając do wątku oglądając w TV wydarzenia w Egipcie mimo chodem każdy z nas zastanawia się co dalej i czy będziemy mieli problem domina i wiosny ludów krajów Arabskich i w którym to kierunku pójdzie czy Iranu czy Turcji.W dzisiejszym TOK-FM jest ciekawa dyskusja T. Lisa ,T.Wołek i W.Władyka z Jackiem Żakowskim.Przecież zwiedzając Egipt przy okazji wczasów tak naprawdę nie zastanawiamy się nad tym że nas seniorów stać na pobyt to musi być tam tanio a usługi i żywność, ceną dostosowana do ich rynku.A przecież wśród młodych jest wysokie bezrobocie a demografia i deflacja jest przyczyną tych napięć.Tak jak w 1989 przemiany w bloku wschodnim były przewidywalne tak zachodzące zmiany w 100 mil. kraju mogą mieć różne nieobliczalne w skutkach konsekwencje.Zwracając uwagę Marbello na integryzm masz rację że połączenie z elementami kulturowymi i małą świadomością społeczną wynikającą z wykształcenia może to doprowadzić do dużego konfliktu.Współczuję Izraelowi ponieważ mają tą całą destabilizację regionu za swoją granicą.

Mar-Basia
04-02-2011, 14:32
Zgadzam się z tobą i dziwię się kanonizowaniu JPII.Ale wracając do wątku oglądając w TV wydarzenia w Egipcie mimo chodem każdy z nas zastanawia się co dalej i czy będziemy mieli problem domina i wiosny ludów krajów Arabskich i w którym to kierunku pójdzie czy Iranu czy Turcji.W dzisiejszym TOK-FM jest ciekawa dyskusja T. Lisa ,T.Wołek i W.Władyka z Jackiem Żakowskim.Przecież zwiedzając Egipt przy okazji wczasów tak naprawdę nie zastanawiamy się nad tym że nas seniorów stać na pobyt to musi być tam tanio a usługi i żywność, ceną dostosowana do ich rynku.A przecież wśród młodych jest wysokie bezrobocie a demografia i deflacja jest przyczyną tych napięć.Tak jak w 1989 przemiany w bloku wschodnim były przewidywalne tak zachodzące zmiany w 100 mil. kraju mogą mieć różne nieobliczalne w skutkach konsekwencje.Zwracając uwagę Marbello na integryzm masz rację że połączenie z elementami kulturowymi i małą świadomością społeczną wynikającą z wykształcenia może to doprowadzić do dużego konfliktu.Współczuję Izraelowi ponieważ mają tą całą destabilizację regionu za swoją granicą.

Waclawie. Wlasnie!!! Integrysta islamski tego nalezy sie obawiac. Ta grupa religijna dziala pod etykieta "Bracia Muzulmanscy" (Freres Musulmans) i stad tyle nieporozumien. Osobiscie nie wsadzam do tego samego worka Islamisty i Muzulmana. Roznicy nie musze tlumaczyc, bo kazdy inteligetny czlowiek, ze srednia kultura generalna - zna te roznice.

Egipt - czytam codzienna prase z prawie calego swiata, ogladam reportaze telewizyjne. zastanawiam sie glosno: KTO ZA TYM STOI?

Jezeli Egipt ma sie stac drugim Iranem, dziekuje postoje i powiem jasno: Ameryka malo doswiadczona w dyplomacji "arabskiej" znowu nas wciaga w nowe g...o. Tym razem duzo powazniejsze w skutkach niz w Iranie i Iraku.

Jak sie obudza bedzie za pozno!!! Obojetnie jaki rezim stosuje Mubarak w Egipcie - panowal tam do tej pory wzgledny spokoj. Napisalam wzgledny bo Bracia Muzulmanscy ciagle jak mogli siali zamet i teror.

Piszesz, ze mlodzi nie maja pracy. Zgadzam sie, jest to sytuacja swiatowa z tym, ze w krajach gdzie jest duzy (za duzy) przyrost naturalny - bezrobocie jest coraz wieksze.

No i na koniec - przykrecenie sruby emigracyjnej (nielegalnej) tez nie ulatwia sytuacji. Koniec przekazow przez Western Union dla rodzin pozostawionych w kraju.

Hihi, cale szczescie, ze mam sporo fotek z Egiptu, ktory "mozna bylo zwiedzac" bez muzyki kalacznikowa.

zen
04-02-2011, 14:43
Doczekamy tego na co sami pracujemy.
Kościoły, a przede wszystkim duchowni pracują na chwałę lub upadek głoszonej religii. Chciałabym usłyszeć Wasze zdanie na którą z podanych możliwości pracuje kościół katolicki.

Co raz częściej mam wrażenie, że na upadek. Zachłanność i pazerność, konserwatyzm i brak tolerancji to tylko niektóre przywary.

Jarosław II
04-02-2011, 15:00
Co raz częściej mam wrażenie, że na upadek. Zachłanność i pazerność, konserwatyzm i brak tolerancji to tylko niektóre przywary.
No cóż, księża to typowi kościelni mamoniarze. Mając datki od wiernych zaczęli "biznesować" począwszy od sprowadzania samochodów a kończąc na lokalach weselnych. Mało w nich wiary i nie mają co przekazywać, nawet kazania mają z internetu, ale to nie ten temat.

slava
04-02-2011, 16:54
Co raz częściej mam wrażenie, że na upadek. Zachłanność i pazerność, konserwatyzm i brak tolerancji to tylko niektóre przywary.

Całkowiecie zgadzam sie z Zen.

waclaw46
04-02-2011, 18:16
Marbella napisała-Piszesz, ze mlodzi nie maja pracy. Zgadzam sie, jest to sytuacja swiatowa z tym, ze w krajach gdzie jest duzy (za duzy) przyrost naturalny - bezrobocie jest coraz wieksze.No i na koniec - przykrecenie sruby emigracyjnej (nielegalnej) tez nie ulatwia sytuacji. Koniec przekazow przez Western Union dla rodzin pozostawionych w kraju.Hihi, cale szczescie, ze mam sporo fotek z Egiptu, ktory "mozna bylo zwiedzac" bez muzyki kalacznikowa. To że masz fotki i ukradkiem zrobione zdjęcia z muzeum to zdajesz sobie sprawę jak podpuszczona tłuszcza co może zrobić i jakie mogą być zniszczenia nie mówiąc już o destabilizacji regionu.W europie środkowo- wschodniej demontaż systemu robili ludzie którzy dobrze byli znani na zachodzie i wiadomo co po nich można było się spodziewać a nie uniknęliśmy błędów Tymiński,Olszewski .Natomiast zmiana Nasera na Sadata była elementem stabilizacji.Ruchy radykalne zawsze wygrywają na destabilizacjo regionu bo populistyczne hasła zawsze znajdują poklask wśród tłumu.Sudan podzielono i skończyła się beznadziejna wojna /z podtekstem religijna/ północy z południem.Dobrze wiesz że islam ta religia która stworzyła ponadnarodowych wyznawców gdzie nie kraj a religia jest elementem łączącym ludzi w grupie.Nie udało się stworzyć demokracji w Iraku czy Afganistanie.Ludność arabska ma tendencje tworzenia gett i trudno ją zasymilować z otoczeniem.Do tego część tej ludności żeruje na systemach socjalnych i nie poddaje się łatwo procesowi edukacji.W Polsce nie jest to jeszcze problem ale programy skierowane na edukacje ludności romskiej też nie mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami.

and1951
05-02-2011, 00:00
No cóż, księża to typowi kościelni mamoniarze. Mając datki od wiernych zaczęli "biznesować" począwszy od sprowadzania samochodów a kończąc na lokalach weselnych. Mało w nich wiary i nie mają co przekazywać, nawet kazania mają z internetu, ale to nie ten temat.

Typowy atak na wiarę i KK.
A to kolejny przykład:

Na ławkę w parku wskoczył facet i przemówił:
-Precz z zakłamaniem i hipokryzją-
Zdziwieni przechodnie zaczynają przystawać.
-Precz z zachłannością i pazernością!-
Ludzi coraz więcej.
-Precz z pedofilią!-
Jakaś starsza pani nie wytrzymała:
-Panie! Co się pan tak do tych księży przyczepił?!

waclaw46
05-02-2011, 09:55
and1951-Typowy atak na wiarę i KK.
A to kolejny przykład:Nie wiem gdzie w tym widzisz atak na wiarę / religię/.

Jarosław II
05-02-2011, 10:01
Typowy atak na wiarę i KK.
Przykre to szczególnie dla mnie ale wiara ma już niewiele wspólnego z KK. Jeszcze tylko przetrwała w klasztorach (może):)

and1951
05-02-2011, 22:13
Nie wiem gdzie w tym widzisz atak na wiarę / religię/.

Nie widzę.
Sądziłem, że przytoczony niżej dowcip wyjaśni moje intencje.

Są ludzie, którzy najbardziej nawet rzeczową krytykę KK uznają za atak na wiarę, tak, jak pani z dowcipu niewinne deklaracje uznała za atak na kler.
Sam na tym forum pisałem niejednokrotnie krytycznie na temat instytucji KK (a nie wiary) i nie przypuszczałem, że ten żart może być odebrany inaczej.
Jarosława, jeżeli czuje się urażony - przepraszam. Zgadzam się z Tobą, że mamona zdaje się być, przynajmniej dla niektórych - ważniejsza od wiary.

Jarosław II
06-02-2011, 08:42
Jarosława, jeżeli czuje się urażony - przepraszam. Zgadzam się z Tobą, że mamona zdaje się być, przynajmniej dla niektórych - ważniejsza od wiary.
Myślałem, myślałem i faktycznie inaczej to odebrałem niż zakładałeś. Coraz więcej ludzi miesza wiarę z KK. Dla mnie wiara ma bardzo duże znaczenie, (K)kościół nie koniecznie. W Boga się wierzy albo nie, (K)kościół musi na to zasłużyć.

lahatiel
06-02-2011, 09:51
Myślałem, myślałem i faktycznie inaczej to odebrałem niż zakładałeś. Coraz więcej ludzi miesza wiarę z KK. Dla mnie wiara ma bardzo duże znaczenie, (K)kościół nie koniecznie. W Boga się wierzy albo nie, (K)kościół musi na to zasłużyć.

Podzielam Twój pogląd !!! :)

Jendrek
06-02-2011, 10:39
Myślałem, myślałem i faktycznie, miało być o muzułmańskiej Europie...
Ostatnio przywódcy niektórych państw dostrzegają rzeczywisty problem polegający na tym, że grupy emigrantów przenoszą do nowych swoich siedzib razem ze sobą swoje religie, zwyczaje i kultury. Po osiągnięciu pewnej liczebności swoich grupy zaczynają wymuszać na władzach zmiany dogodne dla siebie, a nie dla społeczności, w której znaleźli się. Moim zdaniem to jest poważna sprawa, gdyż liczba emigrantów muzułmańskich stale rośnie.

Jarosław II
06-02-2011, 11:12
Myślałem, myślałem i faktycznie, miało być o muzułmańskiej Europie...
Moim zdaniem to jest poważna sprawa, gdyż liczba emigrantów muzułmańskich stale rośnie.
I dość szybko się namnażają:cool:

Mar-Basia
06-02-2011, 11:41
I dość szybko się namnażają:cool:

Hihi, potrzebujemy rak do pracy, ktorej wielu z nas nie chce wykonywac. Kryzys jest i europejskich, nie muzulmanskich ukladaczy puszek na polkach coraz mniej. Wracaja do macierzystych krajow bo wymiana Funta na ..... niekorzystna.

Myślałem, myślałem i faktycznie, miało być o muzułmańskiej Europie...
Ostatnio przywódcy niektórych państw dostrzegają rzeczywisty problem polegający na tym, że grupy emigrantów przenoszą do nowych swoich siedzib razem ze sobą swoje religie, zwyczaje i kultury. Po osiągnięciu pewnej liczebności swoich grupy zaczynają wymuszać na władzach zmiany dogodne dla siebie, a nie dla społeczności, w której znaleźli się. Moim zdaniem to jest poważna sprawa, gdyż liczba emigrantów muzułmańskich stale rośnie

Zawsze emigranci przenosili, przenosza i beda przenosili do "nowych" siedzib religie, zwyczaje i kulture. Emigracje: chinska, polska, wloska, hiszpanska, niemiecka, angielska....gdziekolwiek sie nie znajda tworza getta spoleczno-kulturalne. Nikt tego nie krytykuje, choc czesto te dobrze zorganizowane grupy emigrantow wymuszaja na wladzach wiele przywilejow dla "swojej spolecznosci" w zamian za glosy wyborcze.

Tytul watku "Muzulmanska Europa" - dla mnie jest typu: kikiriki. Powinien brzmiec "Islamska Europa" , bo tu lezy zagrozenie, podobnie jak w kazdym innym fanatyzmie.

Nie mam nic przeciwko Muzulmanom - obawiam sie islamistow. Dodam tylko, ze nie kazdy Muzulmanin jest integrysta islamskim. Identycznie jak nie kazdy chrzescjanin jest fanatykiem katolickim, ktorych rowniez sie obawiam.

No i na koniec...troche innej kultury i tradycji - nigdy nikomu nie zaszkodzilo, przeciwnie wyszlo na dobre. Jestem za kultura.;)

maluna
06-02-2011, 12:21
Marbelko, zgadzam się z Tobą, wszelkie radykalne odłamy
wszystkich religii, w tym także katolickiej, robiły dużo złego
i należy obawiać się właśnie tego.
Wszelkie skrajności wyjdą nam bokiem w tym także nasze rodzime...:confused:

waclaw46
06-02-2011, 13:36
Europa zawsze była otwarta na inność kulturową ale narastają tendencje wrogie ludziom którzy różnią się etnicznie .Decyzje rządu francuskiego pod koniec roku o deportacji Romów do Rumuni ,anty cygańskie wystąpienia w Czechach czy na Węgrzech.Holandia wzór dla innych jeżeli chodzi o odmienność kulturową a duże poparcie ma B.Wilder który w swoich przecież wypowiedziach,jest nie przychylnie ustosunkowany do islamu.Pani Angeli Merkel na spotkaniu z młodzieżą mówi otwarcie ze polityka wielokulturowości poniosła klęskę i trzeba podjąć działania integrujące.Myślę że przyczyna jest w braku asymilacji i dużego sceptycyzmu muzułmanów do wartości takich jak liberalne obyczaje ,tolerancji zachowań,potrzeby wiedzy,równouprawnienie kobiet.Prędzej emigrant Polak się szybko zasymiluje nie mówiąc o dzieciach Polaków które bardziej związane są z krajem w którym im przyszło żyć.A niechęć do obcych w Europie na początku XXI w to kryzys ekonomiczny i zmniejszenie się rynku pracy.A to co nieraz czytamy o zamieszkach na przedmieściach francuskich miast to są wywoływane przez młodzież muzułmańską , bo jest liczna bo w grupie tej jest największe bezrobocie bo najwięcej tej młodzieży porzuca szkołę i w tej grupie jest najwięcej przestępców a jak skupimy się nad tym co niszczą /policja,sądy,prokuratura,szkoła a nawet szpital/ , czy nie jest to normalne że wywołuje to niechęć? Myślę że wina jest po obu stronach a przede wszystkim po stronie imigrantów to że inaczej realizują podstawowe wartości i inaczej widzą zagrożenia dla jednostki i zbiorowości, u nich tradycja i religia się przeplata i jest mało miejsca na racjonalne myślenie.

Jarosław II
06-02-2011, 14:46
Hihi, potrzebujemy rak do pracy, ktorej wielu z nas nie chce wykonywac. Kryzys jest i europejskich, nie muzulmanskich ukladaczy puszek na polkach coraz mniej. Wracaja do macierzystych krajow bo wymiana Funta na ..... niekorzystna.
Powiem co wiem. Częściowo zgodzę się z Wacławem ale nie do końca. Miałem pracownika, który u mnie w miarę dobrze zarabiał ale postanowił sobie polepszyć i zatrudnił się legal w polskiej firmie która wykonywała dość odpowiedzialne roboty w samym Paryżu. Dostał jako fachowiec 1200 Eur na rękę i był bardzo zadowolony. Opowiadał teraz po powrocie, że przez dwa lata żaden emigrant niezależnie od wyznania nie chciał za te pieniądze pracować nie mówiąc o legalnych emigrantach z dawnych koloni francuskich którzy dostają 1500Eur jako bezrobotni bo państwo ma obowiązek im płacić jako obywatelom byłych kolonii. A odnośnie Muzułmanów, to w innych firmach było ich trochę ale raczej niechętnie byli przyjmowani, bo inni za nich musieli pracować, kiedy oni tylko z "dywanikami" chodzili :)

Jendrek
06-02-2011, 23:28
Europa zawsze była otwarta na inność kulturową ale narastają tendencje wrogie ludziom którzy różnią się etnicznie .Decyzje rządu francuskiego pod koniec roku o deportacji Romów do Rumuni ,anty cygańskie wystąpienia w Czechach czy na Węgrzech.Holandia wzór dla innych jeżeli chodzi o odmienność kulturową a duże poparcie ma B.Wilder który w swoich przecież wypowiedziach,jest nie przychylnie ustosunkowany do islamu.Pani Angeli Merkel na spotkaniu z młodzieżą mówi otwarcie ze polityka wielokulturowości poniosła klęskę i trzeba podjąć działania integrujące.Myślę że przyczyna jest w braku asymilacji i dużego sceptycyzmu muzułmanów do wartości takich jak liberalne obyczaje ,tolerancji zachowań,potrzeby wiedzy,równouprawnienie kobiet.Prędzej emigrant Polak się szybko zasymiluje nie mówiąc o dzieciach Polaków które bardziej związane są z krajem w którym im przyszło żyć.A niechęć do obcych w Europie na początku XXI w to kryzys ekonomiczny i zmniejszenie się rynku pracy.A to co nieraz czytamy o zamieszkach na przedmieściach francuskich miast to są wywoływane przez młodzież muzułmańską , bo jest liczna bo w grupie tej jest największe bezrobocie bo najwięcej tej młodzieży porzuca szkołę i w tej grupie jest najwięcej przestępców a jak skupimy się nad tym co niszczą /policja,sądy,prokuratura,szkoła a nawet szpital/ , czy nie jest to normalne że wywołuje to niechęć? Myślę że wina jest po obu stronach a przede wszystkim po stronie imigrantów to że inaczej realizują podstawowe wartości i inaczej widzą zagrożenia dla jednostki i zbiorowości, u nich tradycja i religia się przeplata i jest mało miejsca na racjonalne myślenie.

Liczna grupa Polaków wyjechała do Anglii. Zaraz potem zaczęły powstawać na terenie angielskim kościoły katolickie dla Polaków. Dla Anglików to był szok.
Podobnie jest z innymi narodami. Znamy problemy kiedy Związki Muzułmańskie chcą budować meczety. Rozwinięte demokracje Zachodu mają problem z biednymi przybyszami ze wschodu i południa. Emigranci są wpuszczani bo takie są zasady demokracji. Czy zatem nadmiar demokracji jest szkodliwy?

ostatek
06-02-2011, 23:39
Nie lubimy starszych braci w wierze, nie lubimy młodszych (trzy religie Księgi: judaizm, chrześcijaństwo, islam). Nie lubimy: prawosławnych, protestantów (choć jedni i drudzy też chrześcijanie), buddystów, Świadków Jehowy, masonów, ateistów, agnostyków, Romów (w większości katolików), grubych, chudych, łysych, rudych, etc.
Kogo lubimy i tolerujemy... oprócz siebie i własnych przekonań?

Może - zamiast oceniać z marszu, spróbujmy najpierw poznać i zrozumieć? Oddzielić wiarę od: religii, polityki pod religijnym płaszczykiem i fanatyzmu.
I tu się zgadzam z Marbellą.

Mar-Basia
07-02-2011, 01:29
Powiem co wiem. Częściowo zgodzę się z Wacławem ale nie do końca. Miałem pracownika, który u mnie w miarę dobrze zarabiał ale postanowił sobie polepszyć i zatrudnił się legal w polskiej firmie która wykonywała dość odpowiedzialne roboty w samym Paryżu. Dostał jako fachowiec 1200 Eur na rękę i był bardzo zadowolony. Opowiadał teraz po powrocie, że przez dwa lata żaden emigrant niezależnie od wyznania nie chciał za te pieniądze pracować nie mówiąc o legalnych emigrantach z dawnych koloni francuskich którzy dostają 1500Eur jako bezrobotni bo państwo ma obowiązek im płacić jako obywatelom byłych kolonii. A odnośnie Muzułmanów, to w innych firmach było ich trochę ale raczej niechętnie byli przyjmowani, bo inni za nich musieli pracować, kiedy oni tylko z "dywanikami" chodzili :)

Zastanawiam sie czy sie smiac czy plakac? Chlopie, myslalam, zes z rodu madrych...a dales sie zalapac na banialuki Twego robotnika. Imigranci, z szacunkiem pocaluja codziennie reke kazdego, kto im zapewni zarobek w wysokosci Euro 1'200.:rolleyes: Nie ma rowniez ZADNEGO obowiazku placenia Euro 1'500 tylko za fakt, ze jest sie obywatelem "dawnych kolonii" - MUSZA BYC Francuzami albo miec karte pobytu. Dostaja zapomogi, tzw minimalna kwote aby mogli zyc, a ktora napewno nie przekracza Euro 800 - max. 900 (w ubieglym roku) plus prawo do bezplatnego leczenia.

Bardzo prosze abys nie sial propagandy, ze Muzulmanie w pracy "chodza tylko z dywanikami" i inni musza za nich pracowac. :mad: Pracuja jak kazdy inny pracownik, bez zadnych taryf ulgowych...a jezeli sie modla to wymieniaja to za godzinna przerwe obiadowa (wg prawa pracy obowiazujacego we Francji).

Jarosław II
07-02-2011, 10:12
Zastanawiam sie czy sie smiac czy plakac? Chlopie, myslalam, zes z rodu madrych...a dales sie zalapac na banialuki Twego robotnika.
Bardzo się cieszę, że rozwiałaś moje wątpliwości, które miałem a których nikt lepiej od Ciebie by nie rozwiał. Tylko ......po co tak nerwowo:) To co mi mówił przyjąłem i nie zastanawiałem się bo mnie to nic nie interesuje. Dla mnie ważne co ja robię i jak robię.I tu niestety dla wszystkich sam karty rozdaję:)
Pozdrawiam:)

Nie lubimy starszych braci w wierze, nie lubimy młodszych
E tam, zaraz nie lubimy. Jest dyskusja to każdy przelewa swoje odczucia na papier, inaczej nie miała byś okazji się ustosunkować. A ja tak lubię Twoje wypowiedzi:)

Jendrek
07-02-2011, 15:20
Moim zdaniem dla uzdrowienia sytuacji konieczny jest rozdział religii od państwa. Przy czym jako państwo rozumiem szeroko pojętą gospodarkę. To właśnie stan gospodarki określa byt narodu, a on z kolei ma bezpośredni związek z tolerancją. Przykładem niech będzie USA. Zatem najpierw trzeba pracować na rzecz państwa, a potem w wyznaczonym czasie i miejscu jesteśmy społecznością religijną.

Eliza2
04-03-2011, 17:34
Jendrek: a przykład Arabii Saudyjskiej to potwierdza? Na pewno?

Jarosław II
04-03-2011, 22:35
Jendrek: a przykład Arabii Saudyjskiej to potwierdza? Na pewno?
Arabia Saudyjska to nie te kwantyfikatory:)

Matrix
19-03-2011, 16:20
Żaden bełkot nie zmieni tego , że obyczajowość muzułmańska jest prymitywna. Nie przystaje do Europy i przystawać nie będzie. Nigdy. Łatki w rodzaju: "rasista" i " ksenofob" świadczą tylko o bezradności szastających nimi - do znudzenia.
Zwolennicy multi-kulti jak mantrę powtarzają tezę o równości kultur. I mamy prymat obcej religii nad podstawowymi prawami człowieka : wolnością wypowiedzi (także artystycznej) , pluralizmu światopoglądowego i kulturowego.Na zachodzie społeczności muzułmańskie żądają wycofania z programów nauczania treści niezgodnych z Koranem , a tam , gdzie większość uczniów stanowią imigranci pomija się dorobek Woltera, Diderota i Darwina .

W Anglii w imię politycznej poprawności nie mówi się o niczym, co mogłoby urazić uczucia muzułmanów.
Sytuacja, w której nie stawia się żadnych ograniczeń społecznościom imigranckim jest zagrożeniem dla Europy a
liczebność muzułmanów jest oparciem dla radykałów islamskich .

Leszek Kołakowski w 1980r. na wykładzie w College de France mówił tak:

"Ktokolwiek powiada w Europie,że wszystkie kultury są równe
normalnie nie miałby ochoty,żeby mu obcinano rękę , kiedy oszukuje przy podatkach , albo aby zaaplikowano mu biczowanie publiczne - czy ukamienowanie w wypadku kobiety -jeśli uprawia miłość z osobą, która nie jest jego legalną żoną lub mężem. Powiedzieć w takim wypadku : "takie jest prawo koraniczne , trzeba respektować inne tradycje " to powiedzieć w gruncie rzeczy : " u nas to byłoby okropne ale dla tych dzikusów to w sam raz" - tak więc wyraża się nie respekt ile pogardę dla innych tradycji".


Wszystkim, którzy bagatelizują problem życzę, aby ich wnukowie nie musieli schodzić z drogi muzułmanom w przyszłej Eurabii. Niemcy tego nie wymyślili. Pożyczyli ten zwyczaj obowiązujący niewiernych w podbitych krajach - od muzułmanów.

waclaw46
20-03-2011, 16:49
Matrix napisał-obyczajowość muzułmańska jest prymitywna. Nie przystaje do Europy i przystawać nie będzie. Nigdy. Obyczaje kultura to ludzie ktorzy wywodzą się z danej kultury i nie są to proste oceny i uogólnianie jest to czysta manipulacja zdarzeniami.

Fundamentalizm bez względu w jakiej występuje religii jest zły ale fundamentaliści to nie gro wyznawców danej religii.Gorzej gdy przywódcy religijni zaczynają głosić idee takie same jak fundamentaliści bo to wypacza każda religię. Też jest źle kiedy wprowadza się prawo wyznaniowe kiedy w państwie jest rozdział pomiędzy wyznaniami a państwem bo państwo powinno być świeckie.Też mnie dziwią wyroki oparte na szariacie kamieniowanie itd tak jak powrót stosów itd.

Matrixie też się w Szkocji / kraj bardziej katolicki/ dziwiono się prymitywizmem Polaków kiedy pokazano w TV cuda w Sokółce a potem spory o krzyż. Przecież tak nie myślą wszyscy Polacy jak uczestnicy tych wydarzeń.
W Polsce międzywojennej to potrzeba było uchwalać prawo słynne Sławojki to nie przesadzaj z tą kulturą wyssaną z mlekiem matki chrześcijanki.

Zgadzam się z poglądem że nauka religii powinna być poza szkołą a książki zgodne z teoriami naukowymi a nie na siłę wtłaczany kreacjonizm ,etyka w połączeniu z religioznawstwem .
Nie było by dziwienia się seniora że Jezus był żydem i zawziętych dyskusji intelektualistów na forum Senior Cafe.

Matrix
20-03-2011, 18:34
Re: Wacław

Znów jedno piwo za dużo.

maja59
20-03-2011, 19:29
Cóż więcej może powiedzieć człowiek Europy ponad to co napisała wielka Oriana

Z typową dla siebie odwagą Oriana Fallaci rozprawia się z tematami będącymi konsekwencją islamskiego terroryzmu: z kontrastem, a jej zdaniem również nieusuwalną sprzecznością między Światem Islamu i Światem Zachodu, z ogólnoświatowym zagrożeniem, jakie niesie dżihad, i brakiem reakcji, nadmierną pobłażliwością Zachodu. Z brutalną szczerością rzuca bezlitosne oskarżenia, gwałtowne inwektywy, i obnaża niewygodne prawdy, które wszyscy znamy, ale których nigdy nie odważamy się wypowiedzieć. Z żelazną logiką i przenikliwością broni naszej kultury i oskarża to, co nazywa naszą ślepotą, naszą głuchotą, naszym masochizmem, stawia pod pręgierzem konformizm i arogancję Politycznie Poprawnych.
Niczym współczesna Kasandra nadaje swym przemyśleniom charakter proroctwa i przedstawia je nam w formie listu adresowanego do nas wszystkich.
http://www.poczytaj.pl/1992

Nie chcę zważać na poprawność polityczną, zgadzam się z Orianą.

waclaw46
20-03-2011, 22:27
Matrix napisał-Re: Wacław

Znów jedno piwo za dużo.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe Matriksie nie masz pojęcia o tym co piszesz ,a fobie związane z islamem jak średniowieczna obsesja odzyskania Ziemi świętej o wzajemnego się wyżynania w imię wartości chrześcijańskiej i sławetnych krucjat, skończyła się po 200 latach klęską i do dzisiaj obciąża stosunki pomiędzy chrześcijanami ,żydami i muzułmanami.

Koala napisała -....nieusuwalną sprzecznością między Światem Islamu i Światem Zachodu, z ogólnoświatowym zagrożeniem, jakie niesie dżihad, i brakiem reakcji, nadmierną pobłażliwością Zachodu... Czy uważasz ze powinny być wprowadzone rozwiązania militarne ? , chrystianizacja Iraku i Afganistanu ci nie wystarcza? . W dobie globalizacji i otwartego handlu nie ma miejsca na idiotyczne spory która religia jest prawdziwa i na wojny religijne.Był na to czas w średniowieczu kiedy było dużo pospólstwa i można było ich podpuścić by walczyli za wiarę i dostawali od Papieża odpust wszystkich grzechów i mieli zapewnione miejsce w niebie.

Obecnie w Diecezji Płockiej biskup Libera powołał Wojsko Gedeona gdzie młodzi ludzie jako wojownicy Chrystusa będą .., W imię Boże zaczynamy walkę ,która trwa po krzyż.. http://www.wojskogedeona.pl/wstep.php
Może wojska Gedeona złożone z seniorów aby chrystianizować świat " Polak potrafi " wnieść idee do dziedzictwa światowego :D :D

Matrix
21-03-2011, 00:05
Re: Wacław

Pomyliłam się. O dwa piwa za dużo. Tak mi przykro.

..........
21-03-2011, 12:22
.................................................. ..
.................................................. .................

Zgadzam się z poglądem że nauka religii powinna być poza szkołą a książki zgodne z teoriami naukowymi a nie na siłę wtłaczany kreacjonizm ,etyka w połączeniu z religioznawstwem .
Nie było by dziwienia się seniora że Jezus był żydem i zawziętych dyskusji intelektualistów na forum Senior Cafe.

och :) Wacuniu Kochany:) - nawet nie wiesz, jak na mnie działaja Twoje teksty w chwilach trudnych i stresujacych.
Są niczym eliksir radości i promyk usmiechu w szarosci i natłoku stresu:)

- pij piwka pij. Nawet trzy i cztery:)

waclaw46
21-03-2011, 18:17
Grabski napisał-och Wacuniu Kochany - nawet nie wiesz, jak na mnie działaja Twoje teksty w chwilach trudnych i stresujacych.
Są niczym eliksir radości i promyk usmiechu w szarosci i natłoku stresu
Nie mogę być twoją niańka lepiej skorzystaj z porady psychologa ,na pewno ci pomoże ;)

http://www.alkoholeswiata.com/oferta-on-line.html ja nie gustuję w dużych ilościach piwa polecam whisky,koniaki armaniaki do wyboru .
Spróbuj sam , dobry gatunek -możesz się delektować .Wszystko w zasięgu ręki i na każda kieszeń ,bo jest duży wybór.

Matrix
26-08-2011, 22:26
http://obamaslibya.com/


Kogo jeszcze stać na twierdzenie o równości kultur?

Lila
08-12-2012, 21:49
Wprawdzie to nie Europa, ale islam.
Skazana na powieszenie Asia Bibi, matka pięciorga dzieci

Piszę z celi bez okien i nie wiem, czy moje słowa do was dotrą.
Ale jeśli je odczytacie, pomódlcie się za mnie i przypomnijcie sobie o wszystkich, którzy są prześladowani za wiarę. Napiszcie też do prezydenta Pakistanu, aby pozwolił mi powrócić do mych bliskich..

Tyle petycji na nic.:(

http://wpolityce.pl/wydarzenia/42276-wstrzasajacy-list-z-celi-asii-bibi-gdybym-przyjela-islam-wyszlabym-na-wolnosc-moja-jedyna-wina-jest-to-ze-jestem-katoliczka

Jarosław II
08-12-2012, 22:00
Wprawdzie to nie Europa, ale islam.
Skazana na powieszenie Asia Bibi, matka pięciorga dzieci
Tyle petycji na nic.:(

http://wpolityce.pl/wydarzenia/42276-wstrzasajacy-list-z-celi-asii-bibi-gdybym-przyjela-islam-wyszlabym-na-wolnosc-moja-jedyna-wina-jest-to-ze-jestem-katoliczka
Coś kombinujesz, to są jeszcze prześladowani za wiarę?? A mnie nikt nie uwierzył, że mogę umrzeć za wiarę w XXI wieku.

Lila
08-12-2012, 22:06
W Europie nie możesz. Jeszcze nie. Ale budujmy meczety.

Jarosław II
08-12-2012, 22:14
W Europie nie możesz. Jeszcze nie. Ale budujmy meczety.
Tak Ci pilno nosić burkę? Zdecydowanie wolę pod tym względem kobiety bardziej wyzwolone.:LOL: Chociaż jak bylem w tym roku w Ciechocinku to była rodzina muzułmańska i latały w burkach ale też w obcisłych dresach. Może tak dla niepoznaki, bo kto by je tam w komunistycznym kraju rozpoznał.:LOL:

Bogda501
28-12-2012, 17:19
Podbijam watek ... co by nam go nie zamkli...ROTFL

gratka
30-01-2013, 17:25
Nastraszyliście się już dość? A może jeszcze się coś znajdzie, nie?
Muzułmanie laicyzują się tak samo jak chrześcijanie, może nawet w szybszym tempie.W tej laicyzacji nadzieja.
To co było pokazane w niektórych linkach, to nie równośc kultur tylko chyba szczyty głupoty. Te obecne są wszędzie, niezależnie od wyznania.
Może - zamiast oceniać z marszu, spróbujmy najpierw poznać i zrozumieć? Oddzielić wiarę od: religii, polityki pod religijnym płaszczykiem i fanatyzmu.
I tu się zgadzam z Marbellą i ostatkiem.

Matrix
30-01-2013, 20:25
Nastraszyliście się już dość? A może jeszcze się coś znajdzie, nie?


Oczywiście, że się znajdzie. Ot, choćby to:

1. Jaya Gopal : " Podszepty Gabriela. Islam. Bilans krytyczno - historyczny " , o którym to dziele wspominał Wacław w którymś z postów przed dwoma laty. Tyle, że nie czytał, bo gdyby tak było, nie napisałby tego, co napisał.
Ale to już taki urok Wacława Puchały.
Mam tę pozycję od 6 lat i znam ją na wylot. Odkrycie Wacława bardzo mnie ubawiło.

2.Hassan Ali Jamsheer :" Historia powstania islamu jako doktryny społeczno-politycznej "

3.Nonie Darwish : "Okrucieństwo w majestacie prawa " - o prześladowaniu kobiet w świecie islamu

4. Oriana Fallaci : " Siła rozumu " i "Wściekłość i duma"

5. Koran

Bieżących wiadomości dostarcza portal : euroislam.pl

To podstawa , która daje prawdziwy ogląd rzeczywistości . I wnioski nie są optymistyczne. :rolleyes:

waclaw46
30-01-2013, 21:53
Matrixie wszystkie religie monoteistyczne , te główne , niczym się nie różnią w założeniach , to opium dla ludu , bo każda uważa że ma tylko ona rację i jej wyznawcy.Religie powstawały pod konkretne układy polityczne i to co jest w przekazach pisanych jest pisane pod poziom wiedzy tych do których było to kierowane w okresie tworzenia zapisów. Obudziłeś się po dwóch latach i masz pretensje nie wiem do kogo kiedy ty Islamem interesujesz od od 6 lat mogłeś pisać a nie czekać na Ostatka.

Podałem pozycję Jaya Gopala bo to najciekawsza pozycja dająca szersze zrozumienie islamu jako kultury . Tak samo polecam stronę internetową http://the614thcs.com/zamow.phtml oraz książkę Judaizm bez tajemnic by poznać kulturę judaistyczną.O chrześcijaństwie wystarczy przeczytać posty Ostatka

Napisz coś sensownego o islamie jak ty to widzisz jako ten temat zgłębiłeś .Przekazy zawarte w zapisach które były robione pod potrzeby powstającej religii można różnie interpretować i przekazywać wyznawcą jako słowa Boga.Wiara a polityka to dwie różne rzeczy kiedyś chrześcijaństwo było religią państwową i dobrze wiemy że tego typu konglomerat jest nie dobry i kraje europejskie dążyły do rozdziału tych dwóch rzeczy.Jako europejczycy mamy doświadczenia lepsze od islamu bo judaizm i potem chrześcijaństwo było wcześniej.

Matrix
30-01-2013, 22:55
Jak zwykle bijesz pianę i mieszasz wszystko ze wszystkim.
Wiesz, w życiu bym na to nie wpadła:

"Matrixie wszystkie religie monoteistyczne , te główne , niczym się nie różnią w założeniach , to opium dla ludu , bo każda uważa że ma tylko ona rację i jej wyznawcy.Religie powstawały pod konkretne układy polityczne i to co jest w przekazach pisanych jest pisane pod poziom wiedzy tych do których było to kierowane w okresie tworzenia zapisów."

Reszty sobie oszczędzę. Może zejdź z tego schodka i spróbuj przyjąć do wiadomości, że na forum są ludzie,którzy mogą wiedzieć coś więcej niż zakładasz. I nie mam na myśli tylko siebie.:rolleyes:

waclaw46
30-01-2013, 23:02
Matrix napisał-Reszty sobie oszczędzę. Może zejdź z tego schodka i spróbuj przyjąć do wiadomości, że na forum są ludzie,którzy mogą wiedzieć coś więcej niż zakładasz. I nie mam na myśli tylko siebie.To przestań ględzić tylko wreszcie coś z siebie wyduś i napisz , poza spisem literatury .

quasimodo81
30-01-2013, 23:48
Wprawdzie to nie Europa, ale islam.
Skazana na powieszenie Asia Bibi, matka pięciorga dzieci



Tyle petycji na nic.:(

http://wpolityce.pl/wydarzenia/42276-wstrzasajacy-list-z-celi-asii-bibi-gdybym-przyjela-islam-wyszlabym-na-wolnosc-moja-jedyna-wina-jest-to-ze-jestem-katoliczkaBandytyzm. Tu w kraju możemy się różnić, spierać. Wierzyć czy nie wierzyć w Boga, chodzić nie chodzić do kościoła. Cywilizowany świat nie może być obojętny na prześladowania z jakiegokolwiek powodu.

Asia Bibi [RIP]

waclaw46
31-01-2013, 10:23
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,8703 Czy Koran nie zabrania całkowicie homoseksualizmu?
Odpowiedź: Muzułmanie interpretują historię Lota [ 2 ] bez zrozumienia jej znaczenia. Nie mówi ona, że stosunki seksualne między mężczyznami zabronione.

Wszystko zależy od interpretacji

Matrix
03-02-2013, 14:07
W/g oficjalnej wersji ostro lansowanej w Europie od lat 70-tych XXw. upadek klasycznej cywilizacji nie miał nic wspólnego z islamem,a co więcej - wciska się ten kit ludziom,mówiąc, że europejską ciemnotę po najazdach Gotów uratował islam.
Tak się dziwnie składa, że w 1975r. Europa została sprzedana.
Mówi o tym Rezolucja Strasburska. Konkretnie - o imigrantach, których kraje arabskie razem z ropą wyślą do Europy. Taka sprzedaż wiązana z zabezpieczeniem praw żywego towaru. Wśród wielu tych praw był szczególny nacisk na konieczność wytworzenia korzystnej atmosfery dla imigrantów za pośrednictwem mediów i uwaga : "promowania wkładu kultury arabskiej w rozwój Europy", tym razem z udziałem środowisk akademickich. Niektórzy tak dobrze spełnili to zadanie,że wielu dotąd wierzy w tę oczywistą bzdurę.
To kłamstwo zostało powtórzone tak wiele razy, że ogół przyjął to jako fakt i niepodważalną prawdę.

Wersja popularna z którą spotkałam się także na tym forum:



W piątym stuleciu n.e. w wyniku najazdu barbarzyńców, ludzie Europy zachodniej powrócili do życia w krytych strzechą chałupach.Miasta popadały w ruinę, sztuka pisania prawie zanikła,wróciła powszechna ignorancja i zabobon, podtrzymywany przez fanatyczny Kościół, który dokończył dzieła zniszczenia dokonanego przez barbarzyńców.
I wtedy w VII w. do tej ciemnej Europy Arabowie przynieśli promień światła. Wykształceni i tolerancyjni przywrócili wiedzę starożytności i dzięki temu ludzie Zachodu zaczęli powolli wracać do cywilizacji.

Takie jest sedno wiedzy, podobno historycznej zawarte w rozprawach naukowych i podręcznikach akademickich.

Tyle, że to fałsz i wielu historyków jest tego świadoma, ale panuje przecież najjaśniejsza poprawność polityczna, zgodnie z którą nie należy szargać rozbudowanego ego muzułmanów.
Mogliby się obrazić i nałożyć np: embargo , albo podnieść ceny ropy , a wtedy wspomagacze z UE nie porządziliby długo.

Matrix
03-02-2013, 16:02
Gdy w 711r.n.e. Arabowie dotarli do południowej Italii i Hiszpanii trafili tam na rozwiniętą cywilizację łacińską ze wspaniałymi miastami, rozwiniętym rolnictwem, sztuką i literaturą, którymi władali kompletnie zromanizowani goccy królowie. A to wiadomo od samych Arabów.
Arabscy kronikarze np: Ibn Adhari o Sewilli napisał tak:

Spośród wszystkich stolic Hiszpanii była ona największa, najważniejsza, najlepiej zbudowana i najbogatsza w zabytki.Inny pisarz arabski Merida wspomina wielki most w Sewilli jak również wspaniałe pałace i kościoły.

Archeologia potwierdziła obraz przedmuzułmańskiej Hiszpanii. Do dziś stoją niektóre wizygockie kościoły i pałace .W 1857r. koło Toledo odkryto wizygockie korony wotywne inkrustowane drogocennymi kamieniami , zgodne z opisami kronikarzy
arabskich.
Barbarzyńcy wcale nie zniszczyli rzymskiej kultury i cywilizacji lecz sami się zromanizowali. Do roku 500n.e. wszystkie zniszczenia poniesione w trakcie najazdów zostały usunięte, kwitła nauka i sztuka, handel, wznoszono budowle. Zupełnie jak wcześniej,pod rządami Imperium. Teraz wzorowano się na dworze w Konstantynopolu.
Gwałtowny kres tej kwitnącej cywilizacji nadszedł z Arabami.
Zaczęło się średniowiecze, które tak dobrze znamy.Podupadały miasta a czasem zupełnie je opuszczano,zanikała sztuka a życie ludności koncentrowało się na prowincji, analfabetyzm stał się powszechny. Pojawił się system feudalny i wrócił handel wymienny, który zastąpił system monetarny. Jedyną siła w nauce i administracji stał się Kościół.
Podobnego losu nie uniknęło Imperium Bizantyjskie, gdzie przed przybyciem Arabów mieszanka chrześcijaństwa i hellenizmu wydała fascynującą kulturę. Odkrycia archeologiczne dokonane już po II w. światowej wykazały,że od połowy VIIw. Cesarstwo Wschodnie przeżywało okres zapaści. Wiązało się to z zablokowaniem morza Sródziemnego przez arabskich piratów. Skończył się handel będący źródłem dobrobytu. Porty w basenie tego morza, które swoje bogactwo zawdzięczały handlowi, stały się miastami-widmami. Ustał import papirusu z Egiptu co fatalnie odbiło się na kulturze .
Nadejście islamu odizolowało Europę intelektualnie i ekonomicznie. Razem z paraliżem ekonomicznym rozpoczęła się wojna.Bezpośrednim rezultatem arabskich podbojów w VII i VIIIw. było zmniejszenie się obszarów z dominującym chrześcijaństwem. W obrębie jego wpływów została tylko część terytoriów Europy Zachodniej.
Mroki średniowiecza nie były spowodowane najazdami barbarzyńców w V stuleciu n.e, ale najazdami Arabów w VIIw. n.e. To islam zakończył cywilizację klasyczną.

Matrix
03-02-2013, 21:44
I jeszcze o wpływie islamu na chrześcijaństwo:

Przed siódmym wiekiem chrześcijaństwo miało pacyfistyczny charakter. Nawet Goci i Wandalowie szybko tracili swoje wojownicze zwyczaje, a germańska ludność Afryki Płn. w VII i VIII w. już nie była w stanie powstrzymać islamskiego najeźdźcy. Ale muzułmańskie koncepcje dotyczące wojny, interpretacji pism, herezji, Żydów miały wpływ na Europejczyków. To od muzułmanów przejęli pojęcie "świętej wojny", od nich nauczyli się ,że Żydzi są rasą przeklętą i wrogami Boga. Zderzyli się też z poglądami zupełnie sprzecznymi z greckim i rzymskim racjonalizmem.

Z islamu pochodzi również idea fanatyzmu. Prawo islamskie stwierdzało, że jedyną właściwą karą za herezję lub apostazję jest śmierć. Wcześniej takie podejście było chrześcijanom obce. Toczono zażarte doktrynalne dysputy, czasem bardzo gwałtowne, ale w zasadzie ograniczano się do słów. Pod koniec jedenastego stulecia chrześcijańska Europa doczekała się kary śmierci dla odszczepieńców i tortur (które były rzeczą zupełnie zwyczajną w islamie ) a wprowadzoną przez papieża .

Nastał czas Krzyżowców, inkwizytorów i konkwistadorów.To nowe chrześcijaństwo było prostą konsekwencją zderzenia z islamem.
Papiestwo wyciągnęło praktyczne wnioski , co zaowocowało mrokami średniowiecza w tej części Europy, gdzie sięgały jego wpływy.

Matrix
05-02-2013, 19:22
Działanie w/g starej zasady:

http://www.rp.pl/artykul/969918,975877-Manuskrypty-z-Timbuktu-ocalaly.html

Bo jeśli dzieła nie zawierają tego co jest w Koranie, to są bezużyteczne - trzeba spalić; a jeśli zawierają - też spalić, bo w Koranie jest wszystko,co prawowiernemu muzułmaninowi potrzebne do życia.

Tym razem się nie udało. Gdyby nie te nowoczesne piwnice instytutu ....Tym bardziej, że wiele manuskryptów pochodzi sprzed VIIw. Muszą zawierać bezcenne informacje.

gratka
06-02-2013, 15:56
Matrix w poscie 181 piszesz:
Przed siódmym wiekiem chrześcijaństwo miało pacyfistyczny charakter. Nawet Goci i Wandalowie szybko tracili swoje wojownicze zwyczaje, a germańska ludność Afryki Płn. w VII i VIII w. już nie była w stanie powstrzymać islamskiego najeźdźcy.

Przyznam się, że nigdy nie pasjonowalam się historią, braki w tej dziedzinie nadrabiam okazjonalnie teraz na emeryturze. Gdybyś mogła oświecić - skąd germańska ludność w Afryce w VII i VIII wieku? Dwa zdania proszę .. .

Mar-Basia
06-02-2013, 16:11
Z islamu pochodzi również idea fanatyzmu. Prawo islamskie stwierdzało, że jedyną właściwą karą za herezję lub apostazję jest śmierć. Wcześniej takie podejście było chrześcijanom obce. Toczono zażarte doktrynalne dysputy, czasem bardzo gwałtowne, ale w zasadzie ograniczano się do słów. Pod koniec jedenastego stulecia chrześcijańska Europa doczekała się kary śmierci dla odszczepieńców i tortur (które były rzeczą zupełnie zwyczajną w islamie ) a wprowadzoną przez papieża .

Nastał czas Krzyżowców, inkwizytorów i konkwistadorów.To nowe chrześcijaństwo było prostą konsekwencją zderzenia z islamem.
Papiestwo wyciągnęło praktyczne wnioski , co zaowocowało mrokami średniowiecza w tej części Europy, gdzie sięgały jego wpływy.

No i jestesmy w domu. Dobrzy chrzescjanie zamienili sie w papugi i hop....kara smierci, tortury, inkwizycja, niszczenie kultur tybulcow z Ameryki Poludniowej, nawracanie "mieczem" Pietaszkow. Kto winien???? ISLAM. :rolleyes:

Nie trzeba bylo daleko szukac. A ktos na tym watku glosil, ze zmieniono historie, ze to i tamto. :rolleyes:

Matrix
06-02-2013, 17:52
Matrix w poscie 181 piszesz:
Przed siódmym wiekiem chrześcijaństwo miało pacyfistyczny charakter. Nawet Goci i Wandalowie szybko tracili swoje wojownicze zwyczaje, a germańska ludność Afryki Płn. w VII i VIII w. już nie była w stanie powstrzymać islamskiego najeźdźcy.

Przyznam się, że nigdy nie pasjonowalam się historią, braki w tej dziedzinie nadrabiam okazjonalnie teraz na emeryturze. Gdybyś mogła oświecić - skąd germańska ludność w Afryce w VII i VIII wieku? Dwa zdania proszę .. .

Goci,Wandalowie to plemiona wschodniogermańskie, co łatwo sprawdzić. Dołożę jeszcze Hunów - będzie komplet.

Matrix
06-02-2013, 17:54
Tak zwany " złoty wiek islamu" był rezultatem sukcesu wolnomyślicieli w okresie królowania Abbasydów. Większość tych sławnych naukowców nie było arabskiego pochodzenia, ale byli synami muzułmanów. Żaden z nich nigdy nie twierdził,że udało mu się rozwinąć wiedzę starożytnych poprzez czytanie Koranu czy hadisów. No, może tylko imam (!) al-Ghazali, który wbił ostatni gwóźdź do trumny liberalnych Mutazylitów.
Jego "zasługą " jest powrót do czystego islamu, co popchnęło społeczność muzułmańską w radykalizm - żywy do dzisiaj . Prace krytykujące jego dzieła były zakazane przez całe stulecia. Gdyby nie to, najprawdopodobniej muzułmanie byliby dzisiaj w innym miejscu na drodze rozwoju zamiast żyć mrzonkami sprzed wieków.
Postęp generuje wolna myśl i racjonalizm. Wyłącznie.

Wszyscy lub prawie wszyscy spośród uczonych tłumaczących greckie, hinduskie i chińskie manuskrypty na arabski to chrześcijanie lub żydzi. Gdyby nie było starożytnego Egiptu, Mezopotamii Grecji, Rzymu ,Chin Indii, Persji cóż takiego mogliby Arabowie przekazać na zachód?

Wprawdzie muzułmanie twierdzą,że Koran jest pełen nawoływań do badania przyrody i szukaniu w niej Boga. Rzeczywiście, jest tam mowa o nieboskłonie, ziemi, słońcu,księżycu i gwiazdach po to tylko by pokazać siłę, grozę i moc Allacha. Mówi też o cudzie umieszczenia nieba jako sklepienia, o używaniu gwiazd służących do strzelania do szatana,o stawianiu gór aby ziemia była nieruchoma, o stwarzaniu grzmotów w celu strzelania nimi do grzeszników, o wywoływaniu trzęsień ziemi po to, by karać niewiernych itp. To dopiero teorie naukowe!

Wprawdzie kilku zachodnich hipokrytów a wśród nich niejaki Maurice Bucaille czy prof.Keith Moore "odkryli" w Koranie kilka teorii naukowych na pociechę fanatykom.
Za pieniądze Arabii Saudyjskiej. No cóż , to nie wróży dobrze muzułmanom.

Matrix
06-02-2013, 18:15
Z oficjalnej strony ABW:

o związkach Ligi Muzułmańskiej z Bractwem Muzułmańskim:

„Liczyć się należy ze wzrostem aktywności organizacji skupionych we FIOE (Federation of Islamic Organizations in Europe): centrów islamskich, stowarzyszeń i tzw. instytutów, w tym Ligi Muzułmańskiej w RP, a więc organizacji znajdujących się pod silnym ideologicznym wpływem Braci Muzułmanów. Raczej nie będzie temu towarzyszył rozgłos medialny, aby nie wzbudzać niepokoju władz państwowych. Już obecnie zwraca uwagę niezwykła dbałość FIOE o budowę poprawnego wizerunku organizacji zaangażowanej w dialog międzyreligijny i integrację Europejczyków z muzułmańskimi mniejszościami. W wielu przypadkach są to jednak tylko pozory, mijające się z rzeczywistymi celami działalności”

Po to był niezbędny meczet na Ochocie wraz z przybudówką w postaci Centrum a jakże Kulturalnego.

Matrix
09-02-2013, 00:27
A teraz słów kilka o luminarzach islamskiego złotego wieku.

1. Abu Bakr Muhammad ibn Zakariya al-Razi - Pers urodzony w 865 r. Był jednym z największych uczonych. Lekarz, filozof i alchemik. Doskonale znając grecką i hinduską wiedzę medyczną, wprowadził do niej wiele swoich obserwacji. Jest autorem monumentalnej encyklopedii al- Hawi nad którą pracował 15 lat.
Swoimi poglądami na religię w ogóle a islam w szczególe zarobił sobie na potępienie za bluźnierstwo. Z jego krytyki religii pozostały tylko fragmenty. Prawie wszystkie filozoficzne książki Al-Raziego zostały zniszczone przez islamski ciemnogród. Nie mogło być inaczej, skoro podkreślał rolę rozumu jako jedynego przewodnika, odrzucał wszelkie objawienia jako niedorzeczne, a religię jako niebezpieczną.
Trzy dzieła dotyczące religii : " Oszukańcze sztuczki Proroka" , "Oszustwa tych co głoszą,że są prorokami" oraz " O fałszywości religii objawionych".

Pisał tak:

"Jezus twierdził,że jest synem Boga, podczas gdy Mojżesz twierdził, że Bóg nie ma syna, a Mahomet twierdził, że Jezus został stworzony tak jak wszyscy pozostali ludzie, a Mani i Zoroaster nie zgadzali się z Mojżeszem, Jezusem i Mahometem w kwestii Jedynego i Wiecznego, stworzenia świata i powodów dla których istnieje dobro i zło."

Albo taki fragment:

" Ludzie gromadzący się wokół przywódców religijnych są albo słabego umysłu, albo są to kobiety lub ludzie dorastający. Religia tłumi prawdę i wspiera wrogość. Jeśli jakaś książka sama w sobie ma być dowodem, że jest ona prawdziwym objawieniem, to traktaty o geometrii, astronomii, medycynie i logice spełniają to wymaganie znacznie lepiej niż Koran."

To ma być człowiek Islamu?

Matrix
18-02-2013, 00:14
2. Awicenna lub Ibn Sina (973 - 1037) z pochodzenia Uzbek.
Wybitny filozof, lekarz i uczony. Prowadził barwny tryb życia niezgodny z zasadami Koranu i gdyby nie opieka kolejnych emirów , jego liczni wrogowie mieliby pole do popisu.
Jego wielkim wkładem do rozwoju nauk medycznych był " Canon Medicinae", pięciotomowy traktat,który obejmował anatomię, fizjologię, dietetykę, choroby zakaźne, zagadnienia związane z chirurgią, naukę o truciznach oraz farmakologię. Jednym słowem było to kompendium wiedzy dostępnej ze źródeł starożytnych i muzułmańskich. Skąd miał tę wiedzę?

Awicenna miał dostęp jako jeden z nielicznych do słynnej biblioteki Samanidów, o której wspominał: " ani przedtem ani też później nie widziałem już nigdy skarbów podobnych". Awicenna dobrze wykorzystał okazję , aby pogłębić swą wiedzę. Wkrótce potem biblioteka spłonęła. Awicenna znalazł się w podobnej sytuacji jak Hipokrates, którego podejrzewano, że zapoznawszy się z dziełami biblioteki w Kos, spalił ją ,aby nikt poza nim ich nie poznał. Ibn Sinie postawiono podobny zarzut, ale jak już wspominałam miał on wielu wrogów zarówno wśród lekarzy jak imamów, których nie słuchał. W przeciwieństwie do muzułmańskich ortodoksów twierdził,że nie istnieje nieśmiertelność dusz a Bóg nie jest zainteresowany pojedynczymi ludźmi. Głosił wyższość filozofii nad teologią .

Czy to był człowiek islamu?

Matrix
18-02-2013, 00:19
Omar Khayyam (1048 - 1122) - irański matematyk, astronom i poeta . Jego czterowiersze Ruba'iyat (czterowiersze) są przetłumaczone na większość języków świata. Był epikurejczykiem i filozofem, racjonalistycznym sceptykiem i wolnomyślicielem. Islamu nie znosił tak jak innych religii.
Ten czterowiersz mówi sam za siebie:

" Gdyby madrasy tych pijaków
Stały się instytucjami edukacyjnymi
Uczącymi filozofii
Epikura,Platona i Arystotelesa

Gdyby miejsca pobytu i mauzolea Peer i Derwisz
Przemieniono w instytucje badawcze,
Gdyby ludzie zamiast ślepo wierzyć religii
Kultywowali etykę,

Gdyby miejsca oddawania czci zostały zamienione
W centra nauczania wszystkich akademickich specjalności,
Gdyby zamiast studiowania religii ludzie
Poświęcali się by rozwijać matematykę - algebrę,

Gdyby logika nauki zajęła miejsce
Sufizmu, wiary i przesądów
Religia, która dzieli ludzkość
Zostałaby zastąpiona przez humanizm....

Wtedy świat zamieniłby się w niebo,
Świat po drugiej stronie by wygasł
Świat stałby się pełen
Miłości-uczucia-wolności-radości,

I nie ma co do tego żadnej wątpliwości."

Co on miał wspólnego z islamem?

martok
18-02-2013, 08:56
[B]
Gdyby miejsca oddawania czci zostały zamienione
W centra nauczania wszystkich akademickich specjalności,
Gdyby zamiast studiowania religii ludzie
Poświęcali się by rozwijać matematykę - algebrę,

Gdyby logika nauki zajęła miejsce
Sufizmu, wiary i przesądów
Religia, która dzieli ludzkość
Zostałaby zastąpiona przez humanizm....

Wtedy świat zamieniłby się w niebo

Kiedy te słowa były pisane, to były ostatnie chwile jakiego takiego oświecenia w świecie arabskim. Dziś sytuacja przedstawia się następująco:

W 2011 r. w The New Atlantis [założony w 2003 r. w USA kwartalnik poświęcony społecznym i politycznym aspektom nauki] napisano, ze w świecie muzułmańskim jest 1800 uniwersytetów, ale tylko na co szóstym z nich pracuje choć jeden taki pracownik naukowy, który cokolwiek opublikował.
[cytuję za: B. Dunning, Al.-Ghazali and Arab-Islamic science]
*

Matrix
18-02-2013, 11:31
Re: Martok

Do tego zmierzam.:)

Jarosław II
22-02-2013, 11:30
Przyjazny Islam w przyjaznym im kraju. Aż się prosi hasło w Polsce "Polska dla Polaków"
Chcieli zorganizować "kolejny 11 września". Uznani za winnych
Trzej niedoszli terroryści
Trzej młodzi Brytyjczycy, odpowiadający przed sądem za przygotowywanie aktów terroru, które mogły doprowadzić do "masowych ofiar i zniszczeń", zostali uznani za winnych. Mężczyźni mieli twierdzić, że planowane przez nich ataki będą "kolejnym 11 września".

Londyński sąd uznał, że 31-letni Irfan Naseer, 27-letni Irfan Khalid i 27-letni Ashik Ali z Birmingham byli "kluczowymi postaciami" planowanego zamachu bombowego, który miał przyćmić ataki w Londynie z 2005 roku. http://www.tvn24.pl/chcieli-zorganizowac-kolejny-11-wrzesnia-uznani-za-winnych,307639,s.html
Czyżby odwet za nawracanie ogniem i mieczem?

Matrix
24-02-2013, 15:29
Narybek.......

http://wiadomosci.onet.pl/wideo/przyjdziemy-i-was-zarzniemy,119034,w.html

Uzbrojeni przez zachód "opozycjoniści" będą zarzynać alawitów i chrześcijan. Syria jest stanowczą przeszkodą na drodze do osaczenia Iranu, więc trzeba było wypuścić dżiny z butelki.

A tutaj wszystko po staremu, z małym wyjątkiem :Angela zbroi Arabów. I zaprasza Turcję do UE. Trzeba bardziej absurdalnego i destrukcyjnego działania?

http://www.euroislam.pl/index.php/2013/02/niemcy-zbroja-arabow-sprzet-za-ponad-12-mld-euro/

Matrix
24-02-2013, 16:12
Miękki dżihad w wykonaniu amerykańskiej dyplomacji:

http://www.euroislam.pl/index.php/2013/02/dla-departamentu-stanu-terroryzm-juz-nie-jest-islamski/

To nie oni, to gremliny rozrabiają. Jakoś mnie to nie dziwi,że tak spreparowana wykładnia jest przeznaczona wyłącznie dla Amerykanów na całym świecie.

B.Sz
28-02-2013, 19:22
http://tv1.com.pl/watch_video.php?v=4HK4WRAK976H

Siri
22-05-2013, 21:26
Brutalne zabójstwo w Londynie


Brutalne zabójstwo w południowo-wschodnim Londynie. Nie żyje najprawdopodobniej żołnierz, który został maczetą zaatakowany na ulicy. Policja postrzeliła napastników. Na specjalnym posiedzeniu zebrał się rządowy sztab kryzysowy.

Brytyjskie media relacjonują, że na żołnierza z Koszar Artylerii Królewskiej w dzielnicy Woolwich rzuciło się dwóch mężczyzn. Media relacjonują, że wyglądali na muzułmanów. Mieli wykrzykiwać Allah Akbar - czyli "Bóg jest wielki".


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Brutalne-zabojstwo-w-Londynie-2838535.html

Lila
06-06-2013, 11:57
Sąd we francuskim mieście Toulon skazał na rok więzienia w zawieszeniu Araba, który uprzejmie poinformował białego Francuza który chciał na parkingu zostawić auto, że znalazł się przypadkiem w nieodpowiednim miejscu słowami: "Ty biały brudasie. To miejsce dla Arabów. Zaraz rozwalę Ci łeb", po czym, z uwagi na ociąganie się białasa trochę przyspieszył jego ruchy za pomocą delikatnej perswazji siłowej. W sumie biały sam był sobie winien, jak się jest takim ślamazarą, to się nie powinno wkraczać do stref, które bardziej śniade osoby uznały za swoje.
Ponieważ wyrok jest bardzo surowy, mógł nawet spowodować frustrację pośród ludności Francji o ciut bardziej ciemnym odcieniu, sprawę starał się załagodzić wiceprezes Ligi Przeciwko Rasizmowi Philippe Schmidt. - Choć oczywiście rasizm wymierzony w białych czy we Francuzów jest znacznie rzadszy niż inne rodzaje uprzedzeń. Ale to nie znaczy, że możemy go ignorować.

A dlaczego ten cytat?

Bo właśnie zaczęło się w Londynie.

Kilkanaście godzin temu w północnym Londynie spłonął meczet, a na murze obok znaleziono inicjały EDL – „English Defence League”.

Jarosław II
06-07-2013, 20:26
Ciekawe kiedy do nas to dojdzie, że dojdzie to pewne. Podobno Islam to ugodowa religia.
1600 ofiar islamistów
W północno-wschodnich rejonach Nigerii dochodzi od roku 2010 do coraz częstszych krwawych ataków islamskich ekstremistów z Boko Haram oraz pomniejszych. Islamiści dążą do narzucenia krajowi radykalnej wersji prawa islamskiego - szariatu. Szacuje się, że w wyniku ataków na szkoły od 2010 roku zginęło 1600 osób.
http://www.tvn24.pl/masakra-w-szkole-uczniowie-gineli-w-plomieniach,337858,s.html

Hypatia
07-07-2013, 14:26
Ciekawe kiedy do nas to dojdzie, że dojdzie to pewne. Podobno Islam to ugodowa religia.
1600 ofiar islamistów
W północno-wschodnich rejonach Nigerii dochodzi od roku 2010 do coraz częstszych krwawych ataków islamskich ekstremistów z Boko Haram oraz pomniejszych. Islamiści dążą do narzucenia krajowi radykalnej wersji prawa islamskiego - szariatu. Szacuje się, że w wyniku ataków na szkoły od 2010 roku zginęło 1600 osób.
http://www.tvn24.pl/masakra-w-szkole-uczniowie-gineli-w-plomieniach,337858,s.html
Jesteś pewien, że wśród naszych hierarchów nie ma takich, którzyby ,gdyby tylko się dało również u nas wprowadzili katolicki szariat?!
Może nie tylko wśród hierarchów,może Ty też byś to chętnie uczynił?
Takie zapędy nie są niczym nowym - 600 lat Świętej Inkwizycji - dlatego tak ważne są laickie instytucje każdegor państwa, oparte na neutralnej światopoglądowo konstytucji. I zero wyjątków.
A ekscesy chuligańsko - bandyckie o różnorodnym tle ideowym zawsze się będą zdarzać. Jak sądzisz, ci wygoleni i napakowani "studenci",którzy ostatnio tak chętnie odwiedzają polskie uniwersytety,to jakie mają intencje i metody dochodzenia racji? Dokładnie takie same jak ten Arab na parkingu. Najzabawniejsze, że te nasze łysole tak samo by potraktowali tego Araba jak białostockiego Czeczena lub Hindusa,a on ich podobnie. :(

Jarosław II
07-07-2013, 17:19
Jesteś pewien, że wśród naszych hierarchów nie ma takich, którzyby ,gdyby tylko się dało również u nas wprowadzili katolicki szariat?!
Może nie tylko wśród hierarchów,może Ty też byś to chętnie uczynił?
E tam, chętnie. dobrze jest jak jest, oby nie było jak w krajach demoludów europy zachodniej chętnie dających pozwolenia imigrantom, którzy tak obrośli w piórka, że nieraz miejscowe władze sobie nie radzą. A tak na marginesie czy wiesz ile zasiłku miesięcznie dostaje taki imigrant który zaraz po przyjeździe z byłej koloni się osiedli nie mając najmniejszej chęci na pracę?

Jarosław II
04-08-2013, 21:53
Toczy się wojna przeciw kobietom

- W Afry*ce toczy się wojna prze*ciw ko*bie*tom. Jej nazwa to ob*rze*za*nie ko*biet, a jej skut*ki do*ty*ka*ją mi*lio*ny dziew*cząt każ*de*go roku – mó*wi*ła trzy lata temu Waris Dirie. Nowy ra*port UNI*CEF po*ka*zu*je, że wojna trwa. Ofia*rą pa*da*ją mi*lio*ny dziew*czy*nek, które są okrut*nie oka*le*cza*ne. Jeżeli nic się nie zmieni, to w ciągu kolejnej dekady spotka to 30 milionów dzieci! Niezależnie od religii okaleczających, uzasadnieniem dla zabiegu jest tradycja, która nakazuje okaleczać dziewczynki, by uzyskać pewność, że dotrwają do ślubu jako dziewice. W ten sposób spełnia się społeczne oczekiwania, a także zabezpiecza honor rodziny. Są i tacy, którzy myślą, że usunięcie łechtaczki doskonale wpływa na urodę kobiet.
Okrutna procedura
Okaleczeń dokonuje się na cztery sposoby, które różni stopień ingerencji w dziewczęce genitalia. Najmniejsze szkody wyrządza tzw. typ I, który polega na usunięciu samej łechtaczki. Jednak w skrajnych, ale wcale nie rzadkich, przypadkach znachorzy posuwają się znacznie dalej. Usuwa się łechtaczkę oraz wargi sromowe mniejsze, a następnie przycina i zaszywa wargi sromowe większe w sposób, który pozwala jedynie na oddawanie moczu oraz miesiączkowanie.
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/toczy-sie-wojna-przeciw-kobietom/mbbkw

Matrix
10-08-2013, 22:18
Dogmatycznym islamofilom, odpornym już nawet nie na wiedzę sięgającą korzeni ale nawet na fakty dziejące się tu i teraz :

Ibn Warrag : "Dlaczego nie jestem muzułmaninem"

"Niniejsza książka jest przede wszystkim potwierdzeniem mojego prawa do krytykowania islamu w całej rozciągłości - mam prawo bluźnić, popełniać błędy, ironizować i drwić.
Muzułmanie i niemuzułmanie maja prawo poddawać źródła, historię i dogmaty islamu krytycznej analizie. Muzułmanie nagminnie korzystają z prawa do krytykowania zachodniej kultury i używają przy tym określeń, które nazwano by rasistowskimi, neokolonialnymi lub imperialistycznymi, gdyby użył ich Europejczyk w stosunku do islamu. Bez krytyki islam pozostanie nie niepokojony w swej średniowiecznej, dogmatycznej i fanatycznej twierdzy, zastygając w totalitarnej, nietolerancyjnej i paranoicznej przeszłości. W dalszym ciągu będzie dławił swobodę myślenia, prawa człowieka, indywidualność, oryginalność, kreatywność i prawdę."

To słowa człowieka wychowanego w rodzinie muzułmańskiej.
Tak to już jest, że jeśli coś jest opatrzone słowem "religia" to wszystko jest dozwolone - z usankcjonowanym barbarzyństwem czele długiej listy. I nawet świeccy aktywiści wykazują się nadzwyczajną tolerancją , jeśli sprawa dotyczy religii.
Ta droga prowadzi donikąd ale skąd mają o tym wiedzieć tzw. " pożyteczni idioci " z zachodniego świata" z których śmieją się już nawet ortodoksyjni muzułmanie ?

Bogda501
11-08-2013, 21:01
Przyniosłam post z innego wątku, ale tam był on "Ni przypiął ni wypiął. Tu natomiast (tak sądzę).. znajdzie swoje miejsce.

Zajechało Islamem...
Co się dzieje, gdy religia stawiana jest ponad prawem cywilnym a duchowni mają więcej do powiedzenia niż władze świeckie..?
Weźmy pod uwagę islam... chociaż w Polsce katolicyzm idzie w tym samym kierunku....
Nie będę się rozpisywać, by nie wchodzić nikomu w drogę, ale często fotka jest warta więcej niż tysiąc słów...

http://www.iv.pl/images/68295816018052931034.jpg (http://www.iv.pl/)


http://www.papilot.pl/wydarzenia/10795/OBLANE-KWASEM-Za-co-zostaly-ukarane.html#galleryimage

( zobacz i przeczytaj wszystkie 7 stron...)

Jarosław II
18-08-2013, 12:26
Co nas czeka w niedługim czasie. Co prawda nie odpowiadają mi poglądy założyciela wątku i dyskutantów ale nie chce mi się zakładać nowego.
Zatruta wolność
Afgańskie kobiety zabijają się, połykając środki na szczury, pestycydy, tabletki nasenne – chociaż mieszkają w jednym z najbardziej liberalnych miast w swoim kraju. A może właśnie dlatego. Nie mogą znieść przymusowych małżeństw i katowania przez mężów, co również tu jest powszechnym zjawiskiem.
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zatruta-wolnosc/z2jq3

Honoratka
18-08-2013, 19:32
Dokąd zmierza Europa?
poniżej bardzo ciekawy artykuł w tym temacie:
http://pisarze.pl/felietony/5569-andrzej-walter-nosorozce.html

Jarosław II
22-08-2013, 20:04
"Buntowała się przeciw nakazom Allaha". Mąż pociął ją na 10 części
Kobieta nie chciała zasłaniać twarzy
Mieszkaniec pakistańskiej wioski zamordował w okrutny sposób swoją żonę, bo kobieta miała się mu sprzeciwiać. Jak wyjaśnił we własnoręcznie napisanym liście dołączonym do poćwiartowanych zwłok kobiety, nie chciała nosić zasłony na twarzy i wysłała dzieci do normalnej szkoły. Islamski fanatyk zbiegł i ukrywa się.
http://www.tvn24.pl/buntowala-sie-przeciw-nakazom-allaha-maz-pocial-ja-na-10-czesci,349010,s.html

Jarosław II
11-09-2013, 07:30
Czytam te wiadomości z przerażeniem i absmakiem. Jest to tak dla mnie obce kulturowo, że nawet trudno mi się do tego ustosunkować. Zapisy religijne mówią co innego a życie pisze swoje zasady podporządkowania sobie współpartnerów.

Jarosław II
11-09-2013, 18:46
Tyle się mówi o pedofolii u nas w Polsce a przecież to jest wszędzie a nawet nakazane.

Ośmioletnia panna młoda wykrwawiła się w noc poślubną
W krajach arabskich często wydaje się za mąż nieletnie dziewczynki
Ośmioletnia dziewczynka z Jemenu, wydana za mąż za mężczyznę starszego od niej o 32 lata, zmarła w czasie nocy poślubnej z powodu krwawienia wewnętrznego - poinformowali jemeńscy aktywiści. To kolejna sprawa związana ze ślubami kilkulatek, która wywołała emocje w tym kraju.
Jak powiedział Arwa Othman z jednej z organizacji broniących praw człowieka, dziewczynka została wydana za mąż za 40-letniego mężczyznę w ubiegłym tygodniu w mieście Meedi na północnym zachodzie Jemenu.
http://www.tvn24.pl/osmioletnia-panna-mloda-wykrwawila-sie-w-noc-poslubna,353742,s.html

Nie tylko w islamie jest taka pedofilia u izraelitów to jest norma

Sanhedrynu 55b.
Żyd może poślubić trzy letnią dziewczynę (dokładnie trzy lata "i dzień" ).

Sanhedrynu 54b.
Żyd może mieć stosunek seksualny z dzieckiem tak długo, jak dziecko będzie mieć mniej niż dziewięć lat.

Matrix
13-09-2013, 00:08
http://www.youtube.com/watch?v=m6k9vhQSSV4

Na ten film trzeba zarezerwować trochę czasu, ale sądzę, że warto.

Jarosław II
16-09-2013, 07:32
Napisałaś Matriksie, że człowiek jako jedyne stworzenie ma agresję w genach i morduje za wiedzą i zgodą współwyznawców wszystkich religii w imię swojego Boga.
Jest to jedyne prawdziwe stwierdzenie dotyczące wszystkich wątków religijnych, poparte wielowiekowymi dowodami. I nic ani nikt nie jest w stanie tego ugłaskać w imię prymitywnego i powierzchownego pojednania. Wystarczy małe zarzewie aby wszystkie nawet wieloletnie pojednania wzięły w łeb. Za przykłady z ostatnich lat II WŚ i Jugosławia nie licząc tysięcy małych lokalnych konfliktów. Nie mówiąc o wojnach z islamem w dawnych wiekach ale z perspektywy czasu nie wiadomo co lepsze czy to, że dzięki temu żyjemy tu i teraz jako katolicy czy bylibyśmy dawno już islamistami. Mnie to "gance gal" i tak byłbym mężczyzną.

Jarosław II
19-09-2013, 07:48
Ambasady Wielkiej Brytanii, USA i Australii w Indonezji wydały w środę ostrzeżenie przed możliwymi atakami terrorystycznymi w związku z organizacją konkursu Miss Świata na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali.

Przeciwko organizacji imprezy w Indonezji, najludniejszym muzułmańskim kraju świata, odbyło się w ostatnich tygodniach wiele islamistycznych manifestacji, których uczestnicy określali wybory najpiękniejszej kobiety świata mianem "pornografii".
Bez bikini na konkursie Miss World
Zrezygnowali ze strojów kąpielowych.
http://www.tvn24.pl/mozliwe-zamachy-w-zwiazku-z-wyborami-miss-swiata-ambasady-ostrzegaja,355742,s.html

Jarosław II
21-09-2013, 17:48
Tym co im się roi w głowach islam. Bandyci islamscy nie walczą z wojskiem tylko zabijają bezbronne osoby w tym dzieci.:mad: Może by sobie ktoś chciał takich bandytów zaprosić na weekend do domu.

Napad na centrum handlowe w Nairobi, są zabici.

26 ofiar śmiertelnych - to najnowszy bilans strzelaniny w ekskluzywnym centrum handlowym w Nairobi. Około 50 osób zostało rannych, wśród nich dzieci. Te dane podaje kenijski Czerwony Krzyż. Napastnicy wzięli nieznaną liczbę zakładników. Niektóre źródła mówią o 36 przetrzymywanych osobach. Do akcji wkroczyło wojsko.
Jeden ze świadków powiedział, że napastnicy kazali muzułmanom opuścić centrum handlowe i zapowiedzieli, że celem ataku są niemuzułmanie.
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/napad-na-centrum-handlowe-w-nairobi-sa-zabici/cgcmw

Jarosław II
24-09-2013, 08:28
Czy ta wiara jest tak mocna i zdeterminowana czy to tylko ludzie owładnięci chęcią zemsty?
To najbardziej poszukiwana kobieta świata. "Biała Wdowa" pojawiła się w Nairobi?
Enex Samantha Lewthwaite mogła być zaangażowana w atak na Westgate
Jest rodowitą Angielką, która przeszła na islam. Jej mąż wysadził się w powietrze w londyńskim metrze w 2005 roku, a ona zniknęła. Samantha Lewthwaite, nazywana "Białą Wdową", od lat jest poszukiwana jako groźna terrorystka. Coraz więcej wskazuje, że brała ona udział w ataku islamistów na centrum handlowe w Nairobi.

Jarosław II
29-09-2013, 17:19
Ukochani i wyczekiwani przez niektórych muzułmańscy islamiści.

Do 40 wzrosła liczba ofiar ataku na akademik w północno-wschodniej Nigerii - podaje Reuters. Islamistyczni rebelianci otworzyli w niedzielę rano ogień do śpiących studentów.
http://www.tvn24.pl/atak-na-akademik-w-nigerii-co-najmniej-40-ofiar,358539,s.html

42 osoby, w tym uczniowie, zginęły w ataku na szkołę z internatem na północnym wschodzie Nigerii - poinformowały źródła medyczne. Zamachu dokonali prawdopodobnie islamiści.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/masakra-w-szkole-uczniowie-gineli-w-plomieniach,337858.html

adka
22-10-2013, 08:24
Wystarczy wyjść na ulicę Warszawy aby przekonać się ile jest tam budek z kebabami. Ale z tego co wiem są to Turki a Turki to taka łagodna odmiana islamu.

Lila
18-06-2017, 21:48
Hop do góry wąteczku!
Może przeczytają go akolici przegranej partii
uporczywie miłujący islamistów - obecnie w drodze jest ich 6 milionów.

NIE DLA ISLAMU W POLSCE!

TYLKO POLSCY TATARZY!!

Lila
18-06-2017, 22:03
To nie Aleppo, to centrum Berlina, zdjęcie z wczoraj.

https://iv.pl/images/35614444207276552989.png (https://iv.pl/)

Tolerancyjny, postępowy Berlin by night.

Grażka53
14-06-2021, 10:39
Mam wrażenie, że temat imigrantów został bardzo sprytnie wyciszony pandemią.