PDA

View Full Version : Czarny Rozbiór Polski Cz.III


Strony : [1] 2 3

Matrix
04-03-2010, 22:41
To dla tych, którzy zasilają Caritas:

http:///uwaga.onet.pl/29668,news,,zamiast_domu_dla_samotnych_matek_prywa tna_posiadlosc_wiceszefowej_warszawskiej_caritas,r eportaz.html

Lila
05-03-2010, 12:07
Tera, qrna, myyyy!

http://www.wolnapolska.pl/index.php/Wiara-etyka/siedcie-cicho-i-si-suchajcie-bo-sprofanujemy-wam-kocioy.html

Matrix
05-03-2010, 22:08
My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?

Lila
05-03-2010, 22:10
My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?



Kochana, porządzić to sobie możesz własnym przedpokojem.:D

Będę pisała, gdzie mi się żywnie podoba, kotku.:D

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Włoch odwołało się od orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie krzyży w szkołach publicznych tego kraju.

Orzeczenie, wydane w listopadzie ubiegłego roku w Strasburgu, wywołało wielkie poruszenie nie tylko we Włoszech, ale w wielu krajach europejskich.

iksigrek
05-03-2010, 22:59
My? To znaczy skrajnie prawicowa konserwa w osobie pani Romaniuk, Terleckiego, Ziemkiewicza,Michalskiego? Jednym słowem ;" Fronda". Teksty tam zamieszczane to badziewie z którym nawet nie warto dyskutować.Gratuluję idoli.
I proszę nie tutaj. Zabrakło miejsca na nowy wątek, czy co?

A kto jest Twoim idolem Matrix?
-jaki autorytet byś poleciła?:)

Matrix
05-03-2010, 23:07
Każdy ma takie na jakie zasługuje.:)

iksigrek
05-03-2010, 23:15
Każdy ma takie na jakie zasługuje.:)

No powiedz, powiedz jaki masz autorytet?
- no nie badź taka:)

waclaw46
06-03-2010, 08:59
Umknęła naszej uwadze na tym forum sprawa Prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony.Wreszcie mieszkańcy Częstochowy pozbyli się klerykała widzącego jedynie interes Przeora Paulinów.W demokratycznym referendum za odwołaniem T.Wrony głosowało 39 284 spośród 41 892 uczestników referendum.Na nic się zdała przeprowadzona agitacja Przeora Paulinów za pozostawieniem na stanowisku swojego dobroczyńcy.Nawet elektorat berecik owy musiał być przeciwko dyrektywom płynącym z ambony ,patrząc na wyniki wyborów jakie osiągnął.:D :D :D

Lila
06-03-2010, 09:51
Wacław..ja i wszyscy moi znajomi byliśmy przeciw Wronie.
Bo to co wyrabiał, wołało o pomstę do nieba.
Widać, że nawet Bogu to się nie podobało.
Szkoda. Był dobrym fachowcem, tylko dał sobie założyć obrożę.

ps.Jasna Góra, po zawieszeniu na wieży na czas remontu, reklamy firmy Kulczyka,
bardzo sobie zaszkodziła w oczach tubylców.
No i po poręczeniu majątkowym za paliwowego mafiosa.
Tylko o tym Polska nie wie.

wankabor
06-03-2010, 10:34
No powiedz, powiedz jaki masz autorytet?
- no nie badź taka:)
Dlaczego tak natarczywie domagasz się od Mtrix , kto jest jej autorytetem? Powiedz kto jest Twoim , a powiem Ci kim jesteś.

waclaw46
06-03-2010, 11:30
Tadeusz Wrona - Doradca Prezydenta RP
Tadeusz Wrona

Urodził się 26 marca 1951 r. w Szczecinie.

Absolwent Politechniki Częstochowskiej z tytułem doktora nauk technicznych.
Pracownik naukowy Politechniki Częstochowskiej.
Absolwent Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego przy Wydziale Prawa
i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Odbył staże z zakresu administracji i zarządzania w samorządzie terytorialnym , funkcjonowania służb komunalnych oraz strategii rozwoju miast we Francji i USA.
Gdzie mogą pracować ludzie którzy zasłużyli się KK i PiS -owi zostają Doradcami Prezydenta RP.Aby się pozbyć się nieudaczników z zarządzania gospodarką na zawsze to trzeba wybrać nowego prezydenta ale nie Kaczyńskiego bo będziemy ich dalej opłacać z budżetu.

wuere'le
06-03-2010, 12:16
Myślę, ze w dobrym miejscu napiszę o tym, o czym przed chwila usłyszałem.
W Poznaniu rozpoczął się zjazd PIS-u, no i nic w tym dziwnego.
Prezes Kaczyński w słowie wstępnym miedzy innymi pożegnał tych, którzy od ostatniego zjazdu (kongresu, czy jak to zwać) odeszli z tego świata. No i tu też nic zarzucić nie można , ale w pewnym momencie powiedział, cyt."... i wreszcie odszedł od nas....".
No zabrzmiało to, tak jak by przyniosło to preziowi ulgę, że ktoś wreszcie umarł.
Widać pan prezes nie przygotował się do wystąpienia, a to oznacza, że lekceważy swych towarzyszy partyjnych.
Nie jestem z tej opcji, Bogu dziękować, ale takie sformułowanie bardzo mnie zniesmaczyło, od polityka należy oczekiwać większej odpowiedzialności za słowa, co zresztą w powyższym przypadku nie dziwi.

Lila
06-03-2010, 12:41
Gdzie mogą pracować ludzie którzy zasłużyli się KK i PiS -owi zostają Doradcami Prezydenta RP.Aby się pozbyć się nieudaczników z zarządzania gospodarką na zawsze to trzeba wybrać nowego prezydenta ale nie Kaczyńskiego bo będziemy ich dalej opłacać z budżetu.

Jak zwykle, nic nie rozumiesz.

Wrona jest dobrym fachowcem. Był wybrany nie na jedną kadencję.
Czemu nie wykorzystać jego wiedzy, skoro potrafi także być posłusznym?:)

Jak fajnie się czyta, gdy ktoś coś usłyszał, nie wie...ale wypowiada swoje sądy, znowu z niezdrowym rumieńcem.
Bo chodzi o pieniądze.
Czy to nie cecha nieudaczników?

Lila
06-03-2010, 12:44
Prezes Kaczyński w słowie wstępnym miedzy innymi pożegnał tych, którzy od ostatniego zjazdu (kongresu, czy jak to zwać) odeszli z tego świata. No i tu też nic zarzucić nie można , ale w pewnym momencie powiedział, cyt."... i wreszcie odszedł od nas....".
No zabrzmiało to, tak jak by przyniosło to preziowi ulgę, że ktoś wreszcie umarł.
.

To dla Ciebie tak zabrzmiało.
Usłyszałeś to co chciałeś. To był zwrot przy wymienianiu nazwisk.

wuere'le
06-03-2010, 13:35
Usłyszałem, co było powiedziane. Nigdy bym czegoś takiego nie chciał usłyszeć, a nawet o wrogu bym tak nie powiedział.
Zabrakło klasy!

Lila
06-03-2010, 13:46
Usłyszałem, co było powiedziane. Nigdy bym czegoś takiego nie chciał usłyszeć, a nawet o wrogu bym tak nie powiedział.
Zabrakło klasy!

No więc iszczio raz.
Jesteś nauczycielem. Stoisz przy tablicy i wymieniasz .
...do ryb słodkowodnych zaliczamy..
...karpia, płoć, okonia i wreszcie sielawę.

Qrczę, nigdy tak nie mówisz?

Ech, dziadki czepliwe jesteście...
Szukacie problemu ,gdzie akurat go nie ma.
A inny umknął oczywiście.

ps. miłego dnia.

wankabor
06-03-2010, 13:48
W Poznaniu rozpoczął się zjazd PIS-u, no i nic w tym dziwnego.

A ja słuchając przemówienia prezesa, na chwilę straciłam orientacje, nie wiedziałam, czy jestem w Polsce czy w Korei Północnej.

wuere'le
06-03-2010, 14:00
Lila, masz rację, przy wymienianiu ryb słodkowodnych , być może powiem i ..wreszcie.. , ale wymieniając osoby zmarłe nie powiem i "wreszcie".

ostatek
06-03-2010, 14:21
/.../ To był zwrot przy wymienianiu nazwisk.
Zwrot? Raczej wywrotka.
Słownik języka polskiego -
"wreszcie" - znaczenie: nareszcie, w końcu.
Np. Jesteśmy wreszcie w swoim własnym domu.

Sorry za wtręt w dyskusję językoznawczą w wątku o zupełnie innym tytule; język polityki jest bardzo niechlujny. Nowomowa. :mad::mad:

emka46
06-03-2010, 14:29
uniwersalny słownik języka polskiego (http://usjp.pwn.pl/) słownik języka polskiego (http://sjp.pwn.pl/)



wyniki od 1 do 2 z 2 znalezionych

wreszcie I (http://www.klub.senior.pl/haslo.php?id=2537761) przysłówek komunikujący, że dane zdarzenie nastąpiło później, niż mówiący się tego spodziewał, np. Drzwi otworzyły się i wreszcie mogliśmy wejść do środka
wreszcie II (http://www.klub.senior.pl/haslo.php?id=2537762) ;partykuła poprzedzająca ostatni człon wyliczenia, np. Ogarnęło go zdziwienie, potem niezadowolenie, wreszcie złość.
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=wreszcie

waclaw46
06-03-2010, 16:15
Wacław..ja i wszyscy moi znajomi byliśmy przeciw Wronie.
Bo to co wyrabiał, wołało o pomstę do nieba.
Widać, że nawet Bogu to się nie podobało.Trzeba się na coś zdecydować Lilu był dobrym fachowcem czy nie? Nie mieszkam w Częstochowie ale dla mnie decyzja elektoratu jest jednoznaczna ,93,8% powiedziało panu Tadeuszowi Wronie aby szukał sobie innej pracy ponieważ stanowisko Prezydenta miasta Częstochowy go przerosło. Społeczeństwo Częstochowy dało dobrą lekcję wychowania obywatelskiego pomimo że tygodnik Niedziela przyznał mu nagrodę Sursum corda za wybitne zasługi.Zresztą na tym forum też ma zwolenników którzy twierdzą że to odpowiedni człowiek na stanowisku Prezydenta Miasta.Zresztą się nie dziwię bo potakiwacze którzy korzystali na tej Prezydenturze i stoją za nim murem.Bo chodzi o pieniądze.
Czy to nie cecha nieudaczników?Ci co płacą podatki inaczej podchodzą do pieniędzy bo muszą na nie zapracować a nie otrzymują je z pomocy społecznej czy są zwolnieni z płacenia podatków a zwracają uwagę na ich dystrybucje przez tych co są u władzy.Wybrany ponownie w wyborach bezpośrednich Prezydentem Miasta Częstochowy - pełnił tę funkcję w latach 2002 – 2009.http://www.prezydent.pl/ludzie-prezydenta/doradcy/tadeusz-wrona/Chętny polecam stronę Prezydenta RP gdzie doradcy się mogą wypowiadać i są umieszczane teksty ich wypowiedzi.Wyrzucony w Częstochowie znajduje ciepłą posadkę u Prezydenta RP służbową "furę i komórę" tak wygląda od kuchni strony IV RP , czy wam to nie przypomina okres PRL-u.:) :)

iksigrek
06-03-2010, 16:41
Dlaczego tak natarczywie domagasz się od Mtrix , kto jest jej autorytetem? Powiedz kto jest Twoim , a powiem Ci kim jesteś.

Matrix wynajęła sobie adwokata?
A może jesteś wróżką? :) Jeśli jesteś, to powiedz mi kim jestem.
- Święty Walenty do Nieba wzięty:D

waclaw46
06-03-2010, 18:29
Rzeczywiście iksigrek trudne pytanie aby jednoznacznie na to odpowiedzieć jakie mamy autorytety jeżeli nie sprecyzujemy o jaką chodzi dziedzinę wiedzy.Nie ma jednego autorytetu w tak dużej specjalizacji w Polsce czy na Świecie.Po podanych przez kogoś autorytetach możemy wywnioskować o zainteresowaniach danej osoby i nie potrzeba być do tego wróżką ,myślę że z tym możesz się zgodzić.Nie jestem wankabora adwokatem ale aby odpowiedzieć na pytanie jakie są nasze autorytety trzeba zawęzić dziedzinę .Nie ma człowieka który był by autorytetem we wszystkich dziedzinach .

iksigrek
06-03-2010, 19:38
Rzeczywiście iksigrek trudne pytanie aby jednoznacznie na to odpowiedzieć jakie mamy autorytety jeżeli nie sprecyzujemy o jaką chodzi dziedzinę wiedzy.Nie ma jednego autorytetu w tak dużej specjalizacji w Polsce czy na Świecie.Po podanych przez kogoś autorytetach możemy wywnioskować o zainteresowaniach danej osoby i nie potrzeba być do tego wróżką ,myślę że z tym możesz się zgodzić.Nie jestem wankabora adwokatem ale aby odpowiedzieć na pytanie jakie są nasze autorytety trzeba zawęzić dziedzinę .Nie ma człowieka który był by autorytetem we wszystkich dziedzinach .

Tak masz rację. Przynajmniej ja tak uważam.
To baaardzo szeroki temat, bo kazdy człowiek jest zlepkiem różnych pogladów i wartości, czasem na pozór sprzecznych. Są autorytety większe i mniejsze, tak samo w jakimś sensie my sami jako "ja" czy "Ty", też jesteśmy dla kogoś autorytetem. Nawet tu na forum, są osoby których pogląd na daną sprawę lub zagadnienie, jest dla mnie bardzo ważny.
- a więc? Wśród piszący na forum, też mam swoje autorytety.

waclaw46
06-03-2010, 21:40
Są autorytety większe i mniejsze, tak samo w jakimś sensie my sami jako "ja" czy "Ty", też jesteśmy dla kogoś autorytetem. Nawet tu na forum, są osoby których pogląd na daną sprawę lub zagadnienie, jest dla mnie bardzo ważny.Zgadzam się z tobą że autorytety są większe i mniejsze ale moja wiedza nie jest taka abym był jakimś autorytetem .Patrząc na sprawy z perspektywy czasu i odrzucając emocje widzę sprawy inaczej i z takimi swoimi poglądami i przemyśleniami dzielę się tu na tym forum.Zawsze w sporach ważna jest argumentacja i argumenty przemawiają za takim czy innym poglądem.Doktrynerstwo i emocje nigdy nie były dobre a politycy większości nie dyskutują o problemie a obrzucają się inwektywami a bardziej pyskaty staje się mądrzejszy w danym temacie i w to uwierzyliśmy podświadomie.Media też są zainteresowane kłótniami polityków bo się to dobrze sprzedaje a dziennikarze pokazują tych najbardziej kontrowersyjnych bo poprawia się oglądalność a to cena reklam i kółko się zamyka.Tak jesteśmy sterowani i przestajemy nieraz myśleć .

iksigrek
06-03-2010, 22:18
Zgadzam się z tobą że autorytety są większe i mniejsze ale moja wiedza nie jest taka abym był jakimś autorytetem .Patrząc na sprawy z perspektywy czasu i odrzucając emocje widzę sprawy inaczej i z takimi swoimi poglądami i przemyśleniami dzielę się tu na tym forum.Zawsze w sporach ważna jest argumentacja i argumenty przemawiają za takim czy innym poglądem.Doktrynerstwo i emocje nigdy nie były dobre a politycy większości nie dyskutują o problemie a obrzucają się inwektywami a bardziej pyskaty staje się mądrzejszy w danym temacie i w to uwierzyliśmy podświadomie.Media też są zainteresowane kłótniami polityków bo się to dobrze sprzedaje a dziennikarze pokazują tych najbardziej kontrowersyjnych bo poprawia się oglądalność a to cena reklam i kółko się zamyka.Tak jesteśmy sterowani i przestajemy nieraz myśleć .

Argumentacja jest wartością względną. Wzgledną, bo zależy to od skali wartosci jaką reprezentujemy. Prawdziwie obiektywny osąd, czy opinia może powstać za czas jakiś od kogoś, kto nie związany z teraźniejszością spróbuje dokonać bilans zysków i strat danego okresu historii, co i to może nie być obiektywne, dlatego że źródła informacji mogą być różne.
Najwazniejszą argumentacją, jest umiejętność zdystansowania się do tego co nas irytuje i denerwuje. Dystans pozwalajacy na chłodną kalkulację.
Rozpatrując np. temat "Czarny rozbiór Polski", posługujemy sie często własną oceną, własnym krótkim i wąskim spojrzeniem, ograniczając się do dnia dzisiejszego i aktualnej teraźniejszości.
To tak, jak byśmy podziwiali, lub krytykowali drzewo które wyrosło w inny niż powinno wyrosnąć sposób, a w swoich opiniach nie bralibyśmy pod uwagę tego, co stało się przyczyną lub pra-przyczyną danego zjawiska.
Wypowiadanie się wobec tego tylko na zasadzie "tu" i "teraz", prowadzi zawsze w ślepy zaułek i zamiast problem naprawiać, bardziej go pogłębia.

Stalin
17-03-2010, 16:45
bo Polak potrafi....:D:D:D:D

Najpierw polscy hydraulicy o mało nie wysłali na zieloną trawkę francuskich, a teraz nadwiślańscy sprzedawcy hostii odbierają (poświęcony) chleb od ust zakonnicom znad Sekwany. Diabeł globalizacji dzwoni na mszę ogonem. – Polacy zepsuli rynek – lamentuje siostra Marcelina, karmelitanka z Saint-Germain-en-Laye. Bezbożne firmy z Polski (wszystkie w świeckich rękach) zasypują Europę hostiami po dumpingowych cenach.

Rezultat: 36 klasztorów utrzymujących się z handlu hostiami (140 mln sprzedanych sztuk rocznie) kontroluje już tylko połowę francuskiego rynku. W 2008 r. ich obroty spadły o 15 proc., a rok później – jeszcze o 20.

Zbawienia należy szukać w dywersyfikacji. Niektóre klasztory proponują asortyment w urozmaiconych rozmiarach: cienkie lub grube, białe lub razowe, a nawet bezglutenowe. Specjalny laser wykona wzór na życzenie klienta. Niezbadane są ścieżki biznesu Pana...

La Croix, Le Canard Enchaîné

iksigrek
17-03-2010, 21:33
.

Le Canard Enchaîné

Zbyt bezstronni to oni nie są. W końcu to lewica i to z tradycjami.

Byłby śmiech na "sali", gdyby zgodnie ze swoim tytułem, opisali naszych bliźniaków i donalda:D

Stalin
17-03-2010, 21:49
ale oni opisują wszystko co im podleci, aczkolwiek najbardziej to Hara-Kiri żałuję...:D:D:D:D

iksigrek
17-03-2010, 22:06
ale oni opisują wszystko co im podleci, aczkolwiek najbardziej to Hara-Kiri żałuję...:D

Do ich bezstronności podchodziłbym z rezerwą, natomiast solidności odmówić im nie sposób.
Dlatego sa tak poczytni w całej Francji.
-ni i ta ich trafna satyra!:D :D

Lila
19-03-2010, 20:59
Żyd broni Piusa XII....

Papież Pius XII jest największym bohaterem II wojny swiatowej - oświadczył Gary Krupp, badacz europejskich archiwów i przedstawiciel amerykańskiej fundacji "Pave the Way".
Odkryte w archiwach Watykanu dokumenty świadczą o sprzeciwie Piusa XII wobec antysemityzmu - między innymi w Polsce.

Rzepa.

waclaw46
20-03-2010, 09:58
Fakty historyczne w większości świadczą co innego kościół nie przeciwstawiał się faszyzmowi, w zależności od państwa i okresów dziejowych współpraca była różna od fascynacji ideami narodowego socjalizmu do żenującej uległości.A czy żyd czy arab nie może mieć innych poglądów na sprawy współpracy Piusa XII z faszystami .Polecam książkę Mariusza Agnosiewicza Kościół a faszyzm-Anatomia kolaboracji w której jest dużo zdjęć z okresu dyktatur faszystowskich w europie tematycznie związanych z tytułem książki.
'Sprawa przyszłej historii będzie napisanie gorzkiego rozdziału o tym, jak nie sprawdziły się Kościoły"
o.Alfred Delp
jezuita stracony przez nazistów w 1945 r.

Lila
20-03-2010, 10:26
Fakty historyczne w większości świadczą co innego kościół nie przeciwstawiał się faszyzmowi, w zależności od państwa i okresów dziejowych współpraca była różna od fascynacji ideami narodowego socjalizmu do żenującej uległości.A czy żyd czy arab nie może mieć innych poglądów na sprawy współpracy Piusa XII z faszystami .Polecam książkę Mariusza Agnosiewicza Kościół a faszyzm-Anatomia kolaboracji w której jest dużo zdjęć z okresu dyktatur faszystowskich w europie tematycznie związanych z tytułem książki.
'Sprawa przyszłej historii będzie napisanie gorzkiego rozdziału o tym, jak nie sprawdziły się Kościoły"
o.Alfred Delp
jezuita stracony przez nazistów w 1945 r.

Waciu, nie żongluj przestarzałymi książeczkami.

Fakty historyczne są takie, że zostały odkryte dokumenty mówiące o uratowaniu przez Piusa XII wielu tysięcy Żydów.
12.000 wysłanych do Dominikany..podobna liczba do Brazylii i 460 rabinów do Szanghaju.
A to tylko czubek góry lodowej...ponoć.

Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.
Nie znasz tego?

I poczekaj na ostateczne wyniki badań dokumentów, bo Krupp ( Żyd) powiedział, że to co zrobiono z Piusem XII, jest najgorszym zamachem na dobre imię człowieka - w historii.

waclaw46
20-03-2010, 12:56
Waciu, nie żongluj przestarzałymi książeczkami.
Książka wydana w 2009 roku nie ujmuje odkryć z 2010 roku o których Watykan nic nie wiedział od 1946 roku .Tajne przez poufne,dopiero żyd do tego doszedł bo dzięki studiom nad kabałą u rabina P.Berga coś go tchnęło że znajdzie coś o czym nie wiedział Pius XII.Państwo Watykan to duże państwo powierzchniowo i głowa tego państwa nie musi o wszystkim wiedzieć.:) A to tylko czubek góry lodowej...ponoć.Jak pod topnieje ten czubek to na pewno dowiemy się o następnych rewelacjach .W tym odcinku mamy 24 000 uratowanych i 460 rabinów wysłanych na ewangelizację Chińczyków przez Papierza.:) :) Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat.
Nie znasz tego?Nie jest to tak dosłowne ale jeszcze nie potrafimy w pełni zastosować inżynierii genetycznej za 30-40 lat będziemy mogli tworzyć całkiem nowe życie biologiczne albo stare kopiować

Lila
20-03-2010, 19:41
Jak pod topnieje ten czubek to na pewno dowiemy się o następnych rewelacjach .W tym odcinku mamy 24 000 uratowanych i 460 rabinów wysłanych na ewangelizację Chińczyków przez Papierza. Waciu..nie wk...aj mnie tym Papierzem.

Bo to deprecjonuje te wszystkie książeczki które czytujesz.

To co najmniej ,jakbym ja pisała o jakimś Rzydzie.

Sorry Winnetou, jak mówi Pawlak Waldemar,
ale są granice ortograficznej dewiacji.

ps. chyba...że szprycujesz się Wacławie już od rana wodą ognistą, która baaardzo szkodzi różnym czerwonoskórym.:)

Buźka.:)

Mar-Basia
20-03-2010, 19:51
Zbyt bezstronni to oni nie są. W końcu to lewica i to z tradycjami.

Nie tylko nie beztronni ale okrutnie czerwoni! ;)

waclaw46
20-03-2010, 20:35
To co najmniej ,jakbym ja pisała o jakimś Rzydzie.Lilu na bazie judaizmu powstała religia katolicka.Jezus też musiał być żydem i być obrzezany przy założeniu że jest postacią historyczną .Myślę że nasz IPN to potwierdzi po skończyli nasi prokuratorzy dochodzenie w sprawie śmierci Hitlera i to stwierdzili.Teraz są więcej wolni to mogą się zająć następnym przypadkiem.:) :) Nie mam zamiaru ciebie " wk..ć tym Papierzem " Doniesienia o odkryciach dokumentów na pewno są związane z tym że agencje donoszą że najpierw brat Benedykta XVI a teraz sam Papierz znalazł się w cieniu skandalu pedofilskiego w niemieckim kościele katolickim jako jeszcze arcybiskup Monachium w 1980 r.Informacje że coś odkryto i jeszcze odkryją jest zabiegiem socio-technicznym stosowanym do przykrycia informacji niekorzystnej o papieżu aby ludzie czym innym się zajęli i o czym innym mówili tak to wygląda w propagandzie a kościół ma w tej materii doświadczenie około 2000 lat.Informację się wymyśla ,to samo jest stosowane w walce politycznej PO-PiSu ,nieraz można się nabrać jak się niwie co jest grane. ps. chyba...że szprycujesz się Wacławie już od rana wodą ognistą, która baaardzo szkodzi różnym czerwonoskórym.

Buźka. Każdy morze spróbować ale nie namawiam Lilu nikogo, pozdrowienia z Krakowa.Samogon w 2 godziny
Składniki:
10 kg cukru
100 g drożdży
3 litry mleka
30-40 litrów wody

Sposób wykonania:
Wszystkie składniki wymieszać w czystej, wyparzonej pralce wirnikowej i pozwolić pracować jej przez 2 godziny. Przedestylować.
Informacja w celach informacyjnych nie namawiam do picia alkoholu ani łamania obowiązującego prawa w RP.

iksigrek
20-03-2010, 20:38
Fakty historyczne w większości świadczą co innego kościół nie przeciwstawiał się faszyzmowi, w zależności od państwa i okresów dziejowych współpraca była różna od fascynacji ideami narodowego socjalizmu do żenującej uległości.......

Sorry Wacek, ale zanim coś spłodzisz, przynajmniej poczytaj.
Przede wszystkim poczytaj sobie ilu księży, oraz duchownych różnych religii zostało najzwyczajniej wymordowanych. Z ilu kościołów faszysci zrobili w najlepszym przypadku magazyny.
Poczytaj sobie biografię Hitlera i to, jakie miał zdanie o zbuntowanych kapłanach w tym o papieżu.
Na początek, abyś miał łatwość w przyswajaniu sobie wiedzy, poczytaj sobie książkę Bednarek Ireny i Sokołowskiego Stanisława:
-"Fanfary i werble"
Od tego zacznij, potem coś ciekawszego i takich głupot nie wypisuj.
Że też ci chłopie nie wstyd popisywać się taaaaką niewiedzą:confused:

Lila
20-03-2010, 20:45
Wacuś, miły kumplu z foruma...

Sposób wykonania:
Wszystkie składniki wymieszać w czystej, wyparzonej pralce wirnikowej i pozwolić pracować jej przez 2 godziny. Przedestylować

Daleko mieszkasz od Czerwonego ( nomen omen:) ) Prądnika?
:):)
Bo będę tam po świętach. Mógłbyś pożyczyć tę pralkę?


ps. a w automacie się nie da?

Aha..ja tam nie wiem.
Ja tylko czytam..http://www.rp.pl/artykul/448173_Zyd__ktory_broni_papieza_Piusa_XII.html

ostatek
20-03-2010, 23:34
Prezes włoskiej gałęzi fundacji "Pave the Way" powiedział: "Jesteśmy świadomi, że to sympozjum poniekąd hagiograficzne. Jednak po 45 latach oczerniania Piusa XII słusznym było skupić się na argumentach przemawiających za oskarżonym, który w rzeczywistości zasługuje na ogłoszenie świętym".
http://storico.radiovaticana.org/pol/storico/2008-09/231376_rzym_sympozjum_o_piusie_xii_i_zydach.html

"Jak długo archiwa papieskie dotyczące kluczowego okresu od 1939 do 1945 roku będą pozostawały zamknięte i jak długo nie zostanie osiągnięta zgoda badaczy co do działań Piusa XII - lub ich braku - w obliczu Zagłady milionów Żydów, beatyfikacja będzie niestosowna i przedwczesna" - stwierdził w swoim oświadczeniu prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder.
http://www.znak.org.pl/?lang1=pl&page1=pressreview&subpage1=pressreview00&infopassid1=3717&scrt1=sn

Bardzo bym chciała zmienić zdanie i powiedzieć o Piusie XII: "święty to był mąż. Wielki i nieomylny". Na razie nie mogę. Sorry. Bo -

- od dawna wiadomo, że Watykan w czasie II WŚ udzielał wsparcia i schronienia (przede wszystkim włoskim) Żydom. Oczywiście, nie za darmo;

- wielu zbrodniarzy hitlerowskich uniknęło sprawiedliwości po zajęciu Niemiec przez Aliantow. Naziści korzystali najczęściej z konsulatów Argentyny w Danii, Szwajcarii ,Wloszech i Hiszpanii, które wystawialy im wizy wjazdowe do tego kraju. Wystawiano je na podstawie list, sporządzanych przez urzędnikow w Buenos Aires - opiniowanych przez tzw. Komisję Peralty. Była to komisja rządowa, złożona ze współpracownikow Prezydenta Juana Perona:
- Branko Benzon (faszysta, osobisty lekarz Perona, Chorwat z pochodzenia),
- Jaques de Mahieu (Francuz z dywizji Waffen SS Charlemagne)
- Carlos Fuldner (były haupsturmfuehrer SS rezydujący w Argentynie, bankier)

Zatwierdzali oni listy emigrantów, sporządzane przez urzędników watykańskich (np. biskup Genui, faszysta z przekonania, Alois Hudal). Watykan zlecał Międzynarodowemu Czerwonemu Krzyżowi wystawianie paszportów. Podawano w nich nieprawdziwe dane.

Uciekający naziści najczęściej korzystali z drogi poprzez klasztory w Tyrolu, Wloszech i przez port w Genui (docelowo - Argentyna). Tzw. droga klasztorów; nazwana tak ze względu na udział kleru katolickiego, a szczególnie franciszkanów.
System przerzutowy, nawiasem mówiąc, obejmował nie tylko Niemców, ale ludzi różnych narodowości, w tym i Polaków, którzy po nastaniu komunizmu nie mogli wrócić do kraju.
Jednak pomiędzy ucieczką jednych i drugich jest pewna różnica. Moralna. Nie posiadam wiedzy na temat różnic finansowych. Może nie było takich? Szlak ten sam, odstęp kilkugodzinny lub mniejszy i "baza noclegowa" ta sama... np. często prześladowani na parterze, prześladowcy na piętrze...

Czy mam przedstawić listę bardziej znanych nazistów, którzy znaleźli schronienie, mniej lub bardziej bezpieczne, w krajach Ameryki Poludniowej - z pomocą Watykanu? Przypomnieć milczenie Piusa XII? A może -
- porozmawiamy o "OdeSSie" ? albo o przeprowadzaniu "Łodzi Piotrowej" przez czasy trudne? a może o antysemityzmie i modlitwie wielkopiątkowej o nawrócenie Żydów Bogobójców? Co do ostatniego, macie rację - Sobór Watykański II.


Rozumiem potrzebę chwili... piękna byłaby beatyfikacja dwóch papieży....

I tyle mojego wtrętu w dyskusję. Sorry. Za zakłócenie obrad. 346783467834678

Lila
20-03-2010, 23:52
I tyle mojego wtrętu w dyskusję. Sorry. Za zakłócenie obrad

Za co te ''sorry''?
To otwarte forum przecież.
Na pewno miło wszystkim.:)

eledand
21-03-2010, 00:02
W prawie wiosenną noc witam.
Temat jak zwykle drażliwy i śliski wg.Uczonych Głów.
Mnie tylko interesuje jedno;
Najnowsza sprawa molestowania tysięcy młodych ludzi.

Watykan-to drugie słowo zostawię lepiej dla siebie,nigdy nie otworzy swoich Archiwów nt.gwałcenia młodzieniaszków.
Po młodzieniaszkasz nie ma dzieci i to tez jest dodatkowy niby plus tych świętych głów,.
A że w przyszłości będą tracić------hehehe to skarpety na gumki zakładać proszę.
Moralność i ich sądy moralne--82 lata i pysk czerwony od
uchhhhhhhhhhhhhhh. ale dobrze.


A gdzie są prokuratorzy tych Krajów.
U NAS TAKIE RZECZY SIE NIE DZIEJA.

MY TO 100 % KATOLE.:D

Mar-Basia
21-03-2010, 00:06
Za co te ''sorry''?
To otwarte forum przecież.
Na pewno miło wszystkim.

Tym co milo...to milo, a tym co nie milo....pewnie lustro potrzebne:)

Lila
21-03-2010, 00:12
Tym co milo...to milo, a tym co nie milo....pewnie lustro potrzebne:)
A Tobie niemiło?

To napij się melissy. Przejdzie jak ręką odjął.:D
I może napiszesz co w temacie.


ps. coś łapie Cię mania Sokolego Oka.
Zapraszam w Sokole Góry.:D Do mnie.

ps. głowy nigdy za nikogo już nie dam, ale z Idalką strzelasz jak kulą w płot.

Mar-Basia
21-03-2010, 00:37
A Tobie niemiło?

To napij się melissy. Przejdzie jak ręką odjął.
I może napiszesz co w temacie.

Zapraszam w Sokole Góry. Do mnie.

ps. głowy nigdy za nikogo już nie dam,

Mnie...zdecydowanie niesmacznie, bo nie bardzo widze naszego Papieza przy boku innego "swietego" huncwota, ktory nie ma czystych rak....o sumieniu tej "swietosci" nie wspominam.:confused:

Melissa? - dla mnie tylko babelki i tylko markowe:D

Glowy juz za nikogo nie dajesz - przychodzi wiek, ze czlowiek zaczyna poslugiwac sie rozumem. ;)

Zaproszenie do Sokolej Gory - ceduje z wielkim zalem na autostopowiczke ...bedziesz miala doskonala tarcze do strzelania.

Lila
21-03-2010, 00:43
Glowy juz za nikogo nie dajesz - przychodzi wiek, ze czlowiek zaczyna poslugiwac sie rozumem.



No wiesz ...rozum siedzi w głowie, choć poniekąd nie u wszystkich.

Zaproszenie do Sokolej Gory - ceduje z wielkim zalem na autostopowiczke ...bedziesz miala doskonala tarcze do strzelania.


To nie jest jedna Góra, tylko pasmo. Geografia się kłania.
I jaki autostop masz na myśli?
Hamuj się dziewczyno z tymi bąbelkami.


ps. qrna, co te starszaki tak lubią walić na noc?
Nie da się bez tego? Co?

I nie chwal się markami. Bo już mamy €/:)

waclaw46
21-03-2010, 11:23
Przede wszystkim poczytaj sobie ilu księży, oraz duchownych różnych religii zostało najzwyczajniej wymordowanych.Ilu ?pozostali ludzie nie zostali najzwyczajniej wymordowani? Zawsze będziemy się spierać o to jak było naprawdę ale sam jest winny Watykan bo nie udostępnia archiwów z tamtego okresu czasu.Ostatek na ten temat już pisał wspominając o okresie powojennym i ukrywaniu nazistów a myślę że tego nie robili w celach charytatywnych dając watykańskie paszporty aby uniknąć odpowiedzialności za jak piszesz za " duchownych różnych religii najzwyczajniej wymordowanych " Pius XII nie popisał się w okresie nazizmu a postawa jego była dwuznaczna,taka na dziś jest ocena niezależnych historyków.Polecam uwadze artykuł w ostatniej Polityce Strach na Wróbelki na temat pedofilii w kościele katolickim ,to już czasy współczesne.
Nie twierdziłem nigdzie że Hitler pałał miłością i był żarliwym wyznawcą religii katolickiej.Natomiast argumenty typu zburzone kościoły w czasie wojny to żadne argumenty ,w trakcie II wojny światowej nie było bomb naprowadzanych laserem , .a też zniszczono wiele domów nie tylko użyteczności publicznej.

Lila
21-03-2010, 11:29
Wacku, miłej niedzieli.

Co z tą pralką Franią :) Pożyczysz?

ps. jednak wolę takich co piją na noc ''wirnikówkę'',
niż snobują się bąblami, rzekomo 'markowymi'.

Mar-Basia
21-03-2010, 11:53
No wiesz ...rozum siedzi w głowie, choć poniekąd nie u wszystkich.

Bardzo cenna samokrytyka :) ;)

wankabor
21-03-2010, 12:05
- dla mnie tylko babelki i tylko markowe:D

Ja też jestem zwolennikiem bąbelków markowych i celnej riposty. Pozdrawiam

Lila
21-03-2010, 12:43
Ja też jestem zwolennikiem bąbelków markowych i celnej riposty. Pozdrawiam

Celna jak dla kogo.

Też jesteś zwolenniczką samotnego seksu?

Uppss...z bąbelkami.:D
Czyli jednak grupowego?

ps. natrętne gadanie na ten temat,
niestety do takich wniosków prowadzi.

Lila
21-03-2010, 13:17
Prawda czy fałsz?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7534107,_Ruch_oporu_w_Rzeszy_prosil_Piusa_ XII_o_milczenie_.html

To wszystko jest tak nowe,
że naprawdę trudno zająć stanowisko.
Mnie, oczywiście.

Stalin
26-03-2010, 15:09
Ostatek - jak zwykle wielkie dzięki za kompetencje, to trzymanie się faktów jest nader ożywcze....:D:D

tadeusz50
01-04-2010, 06:48
Jak podaje stolica apostolska, zniesiono celibat dla duchownych. Papież Benedykt XVI oświadczył się swojej wybrance serca. Ślub wkrótce.

wankabor
01-04-2010, 08:32
[QUOTE=tadeusz50]Jak podaje stolica apostolska, zniesiono celibat dla duchownych. Papież Benedykt XVI oświadczył się swojej wybrance serca. Ślub wkrótce.[/QUOTE Dobra wiadomość na dzisiejszy dzień.

Jadzia_G
01-04-2010, 09:29
Jak podaje stolica apostolska, zniesiono celibat dla duchownych. Papież Benedykt XVI oświadczył się swojej wybrance serca. Ślub wkrótce.
Hi,hi,hi a może by się przydało !!

waclaw46
01-04-2010, 09:31
Jak podaje stolica apostolska, zniesiono celibat dla duchownych. Papież Benedykt XVI oświadczył się swojej wybrance serca. Ślub wkrótce.Nasz ambasador przy Watykanie dowiedział się ze źródeł dobrze poinformowanych że wybranką serca Benedykta XVI jest mężczyzna.

Stalin
01-04-2010, 12:47
Wacław - nie było bomb naprowadzanych laserem ale były radiem, taka niemiecka bomba zatopiła włoski pancernik Roma ale o to mniejsza, kościoły były bombardowane równo przez obie strony, niekoniecznie specjalnie raczej niejako przy okazji, z wyjątkiem alianckiego nalotu na klasztor Monte Cassino.
A co do molestowania seksualnego to niestety, Kościół wydał fortunę w Stanach na wypłaty odszkodowań dla molestowanych młodzianków, całkiem możliwe że to samo będzie się działo w Irlandii...

iksigrek
01-04-2010, 21:22
Nasz ambasador przy Watykanie dowiedział się ze źródeł dobrze poinformowanych że wybranką serca Benedykta XVI jest mężczyzna.

Ten wasz ambasador chyba jakiś bzdylnięty musi być, skoro dopiero teraz się dowiedział to, o czym wie cały świat.
Bo przecież wybrańcem serca Benedykta XVI jest mężczyzna.
To Jezus Chrystus.
A tak na marginesie, to te swoje bluźneirstwa mógłbyś sobie chociaż odpuścić na tych kilka dni. W końcu to Wielki Tydzień i Triduum Paschalne.
Ale z ciebie i tak pospolity buc i tak nie jesteś w stanie tego objąć swoim ptasim rozumkiem.

iksigrek
01-04-2010, 21:26
Jak podaje stolica apostolska, zniesiono celibat dla duchownych. Papież Benedykt XVI oświadczył się swojej wybrance serca. Ślub wkrótce.

Z ciebie tak górnik jak z ko... d... trąbka.
Żaden górnik, który schodził pod ziemie fedrować by takich idiotyzmów nie wypisywał.

tadeusz50
01-04-2010, 21:34
Z ciebie tak górnik jak z ko... d... trąbka.
Żaden górnik, który schodził pod ziemie fedrować by takich idiotyzmów nie wypisywał.
A z ciebie id..a do sześcianu. Toż dziś prima aprilis i spadaj na drzewo liście liczyć od górnika. Oj będzie zaraz bal nad balami.:D :D

iksigrek
01-04-2010, 21:38
bujaj się!!!

waclaw46
01-04-2010, 23:18
Ten wasz ambasador chyba jakiś bzdylnięty musi być, skoro dopiero teraz się dowiedział to, o czym wie cały świat.
Bo przecież wybrańcem serca Benedykta XVI jest mężczyzna.
To Jezus Chrystus.:D :D :D Dobry kawał

Bianka
08-04-2010, 10:48
"Nasz Dziennik": W środę odbyła się ekshumacja szczątków ks. Jerzego Popiełuszki, co gazecie potwierdził o. Gabriel Bartoszewski, promotor sprawiedliwości w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności".
Po ekshumacji ciało księdza powróciło na miejsce, w którym dotąd spoczywało - do grobu przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Zgodnie z zapowiedziami abp. Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, pozostanie tam także po beatyfikacji, zapowiadanej na 6 czerwca w Warszawie.

- Kościół, oddając chwałę świętym i błogosławionym, dba także o ich doczesne szczątki i relikwie. Tak też jest w przypadku ks. Jerzego, podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" o. dr Szczepan T. Kraśkiewicz, konsultor Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie. Wyjaśnił, że takie momenty, jak beatyfikacja czy kanonizacja są okazją, by dokonać ekshumacji szczątków. Wówczas pobiera się także cząstki kości, które rozdzielane są na relikwiarzach i ofiarowywane tym środowiskom, które będą o nie prosić, żeby nowemu błogosławionemu czy świętemu poświęcać kościoły, parafie, ośrodki kultu.

http://wiadomosci.onet.pl/2151989,11,ekshumacja_ksiedza_popieluszki,item.htm l

Ciekawa jestem, co myślicie o ekshumacji szczątków księdza Popiełuszki w celu rozłupywania mu kości do sprzedaży relikwie?

wankabor
08-04-2010, 11:32
Nie jestem zwolenniczką rozdrabniania doczesnych szczątków zmarłych na relikwie, nawet w formie darowizny. Słyszałam ,że taki pomysł był już w stosunku do JPII.

pluto37
08-04-2010, 12:03
[QUOTE=BiankaCiekawa jestem, co myślicie o ekshumacji szczątków księdza Popiełuszki w celu rozłupywania mu kości do sprzedaży relikwie?[/QUOTE]

ja mysle, ze nie dosc, ze pozbawiono czlowieka zycia okrutny sposob, to jeszcze po smierci mu spokoju nie daja.
Mnie to poganstwem i satanizmem zalatuje.
Bo w koncu czy on bedzie bardziej swiety jak bedzie w calosci, czy jak go pokawalkuja?

Alunia
08-04-2010, 12:14
"Królestwo Boga jest wewnątrz Ciebie. I wokół Ciebie.
Nie pałace zrobione z drewna i kamienia.
Podziel kawałek drewna i ja tam będę.
Podnieś kamień i znajdziesz mnie"
(fragment apokryficznej ewangelii św. Tomasza)

A tymczasem pokłony wiernych odbierają: obrazy, figury, relikwie, świątynie, pomniki, źródełka, przedmioty liturgiczne....
Nawet księża i biskupi - całowani są po rękach!

wankabor
08-04-2010, 12:52
".
Nawet księża i biskupi - całowani są po rękach!
Już nie te czasy i nie te zwyczaje,

waclaw46
08-04-2010, 13:12
Mnie to dziwi że XXI wieku jeszcze ludzie wierzą w moce nadprzyrodzone wszelkiego rodzaju relikwii.Niedługo tego typu rzeczy będzie można kupić w supermarkecie lub na Allegro jako wszelkiego rodzaju towar którego jest skończona ilość o dostępie ograniczonej ilości osób.Zresztą zastanawiając się nad religią to jest ona oferowana nam jako produkt ,zachwalana przez wszelkiego rodzaju kaznodziei .Jeżeli nam ona pasuje kupujemy stare wierzenie odrzucamy,jak się głębiej zastanowimy nad nawracaniem w potocznym słowa znaczeniu.

Alunia
08-04-2010, 19:58
Już nie te czasy i nie te zwyczaje,
Oj! Byś się zdziwiła... :rolleyes:

tadeusz50
08-06-2010, 08:13
Kościół na ziemi
24 100 000 000zł (24,1 mld zł) to wartość nieruchomości zwróconych i przekazanych w ciągu 19 lat kościołowi.
490 nieruchomości w tym 19 szpitali, 8 domów dziecka, 26 szkół, 9 przedszkoli, 3 muzea, 2 teatry 2 biblioteki itd.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7984150,Kosciol_na_ziemi.html

Mekintosz
08-06-2010, 08:18
Kościół na ziemi
24 100 000 000zł (24,1 mld zł) to wartość nieruchomości zwróconych i przekazanych w ciągu 19 lat kościołowi.
490 nieruchomości w tym 19 szpitali, 8 domów dziecka, 26 szkół, 9 przedszkoli, 3 muzea, 2 teatry 2 biblioteki itd.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7984150,Kosciol_na_ziemi.html
Te dane są zaniżone. Pochodzą pewnie z jednego województwa i to niewielkiego. W Krakowie KK dostał w prezencie osiedle mieszkalne wraz z lokatorami. To dopiero JAJA !
A tak wygląda czarny rozbiór Krakowa.
http://www.klub.senior.pl/galeria/images/11109/large/1_P8130003.JPG

wankabor
08-06-2010, 08:59
Kościół na ziemi
24 100 000 000zł (24,1 mld zł) to wartość nieruchomości zwróconych i przekazanych w ciągu 19 lat kościołowi.
490 nieruchomości w tym 19 szpitali, 8 domów dziecka, 26 szkół, 9 przedszkoli, 3 muzea, 2 teatry 2 biblioteki itd.

Dobrze, że wskrzesiłeś ten wątek. Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek religii, ale stale zastanawiam się
gdzie jest na świecie drugi taki kraj, który dałby się tak potwornie okradać przez zagraniczno-krajową mafię cwaniaków. Czy kiedyś ten naród zrozumie, że Bóg jest wszechwładny i nie potrzebne mu nasze pieniądze i majątki. To armia Jego pseudoposłańców wykorzystuje łatwowierny lud dla własnych korzyści , dla zbudowania sobie tu na ziem raju, obiecując ludowi raj w niebiosach. Niech odwrócą tę kolejność i dbają o raj na ziemi dla ludu , a na pewno zasłużą sobie na raj w niebiosach.
Te wszystkie majątki, które obecnie są we władaniu KK to nie jest ich własność, to własność narodu i dlatego powinno się je znacjonalizować, w przeciwnym razie, może dojść do tego , że będzie państwo w państwie.
Dlaczego to nikt nie porusza sprawy konkordatu, który nas kosztuje około 6mld rocznie. Jakie zabezpieczenia przed powodzią można by wykonać za te pieniądze. Rząd i władcy KK wolą udawać,że współczują i wolą wzywać do ofiarności i tak wynędzniałego narodu. Czy ten naród otrząśnie się z tej obłudy .

wankabor
08-06-2010, 18:03
Kościół na ziemi
24 100 000 000zł (24,1 mld zł) to wartość nieruchomości zwróconych i przekazanych w ciągu 19 lat kościołowi.
Czyżby to był trefny temat na tym wątku, czy bojaźń.

wuere'le
08-06-2010, 19:32
Pazerność KK jest od dawna dobrze znana, co tu jeszcze dodać?
Chyba tylko to, ze to studnia bez dna.

Jadzia_G
08-06-2010, 20:19
Pazerność KK jest od dawna dobrze znana, co tu jeszcze dodać?
Chyba tylko to, ze to studnia bez dna.
Nic dodać i nic ująć !!!

araad
08-06-2010, 20:19
:D Cały ten majątek jest na potrzeby kultu.
Przecież dbają o nasze zbawienie a nie mogli by tego robić borykając się z biedą no pomyślcie sami dajecie pensję Wielebnemu powiedzmy 10000 zł toż skazujemy go na wegetacje jak opłaci szkołę dziecka ,naukę języka i np balet lub pływalnię nową kieckę dla mamy to co mu zostaje .Byście się wstydzili wypominać te dobra.Nic dobra doczesne przy zbawieniu.Żadne tłumaczenie sknerstwa seniorów nie jest do przyjęcia jak wierzycie w opowieści Jarosława to tak samo nalezy wierzyć w dobra na potrzeby kultu:D

waclaw46
08-06-2010, 21:49
Fundusz Kościelny w całości finansowany przez państwo opłaca składki społeczne i zdrowotne dla księży
podatek dochodowy -Kościół jest zwolniony
podatek od nieruchomości -Kościół jest zwolniony
podatek od spadków i darowizn -Kościół jest zwolniony
opłaty celne -Kościół jest zwolniony
podatek od działalności charytatywnej(w tym zbiorek pieniężnych ) -Kościół jest zwolniony
Agencja Nieruchomości Rolnych w trybie art.70a ustawy z 17 maja 1989 o stosunku państwa do kościoła katolickiego przekazała 76 tys hektarów Kościół ziemię wydzierżawia sprzedaje rolnikom przekształca z rolnej w budowlaną sprzedaje deweloperom.Wszystko poza kontrolą.
MEN lub samorządy wypłacają dotację dla wszystkich placówek szkolnych i oświatowych w tym pensje dla katechetów
dodać jeszcze każdy może bo to nie wszystko

wankabor
09-06-2010, 09:16
Fundusz Kościelny w całości finansowany przez państwo opłaca składki społeczne i zdrowotne dla księży
podatek dochodowy -Kościół jest zwolniony
podatek od nieruchomości -Kościół jest zwolniony
podatek od spadków i darowizn -Kościół jest zwolniony
opłaty celne -Kościół jest zwolniony
podatek od działalności charytatywnej(w tym zbiorek pieniężnych ) -Kościół jest zwolniony
Agencja Nieruchomości Rolnych w trybie art.70a ustawy z 17 maja 1989 o stosunku państwa do kościoła katolickiego przekazała 76 tys hektarów Kościół ziemię wydzierżawia sprzedaje rolnikom przekształca z rolnej w budowlaną sprzedaje deweloperom.Wszystko poza kontrolą.
MEN lub samorządy wypłacają dotację dla wszystkich placówek szkolnych i oświatowych w tym pensje dla katechetów
dodać jeszcze każdy może bo to nie wszystko

To ogrom przywilejów nadanych KK w Polsce, a to nie wszystko. Dobrze, że o tym piszemy. Uświadomieni są uświadomieni, ale jak dotrzeć z tymi informacjami " pod strzechy" aby cały naród zdał sobie sprawę jak ten pasożyt - "starotwór " wyniszcza naród. Czy ktoś ma pomysł, w jaki sposób my pionki na tej szachownicy, możemy pozbawić tych wybrańców, niesprawiedliwie przyznanych im dóbr. Nie może być przecież lepszych i gorszych Polaków.

araad
09-06-2010, 11:32
A tu najświeższa http://wyborcza.pl/1,75248,7990665,Zarzuty_dla_czlonkow_Komisji_Majat kowej.html
No i powiedzcie czy to nie znęcanie się nad biednym Kościołem? Przecież wszystko to robiono zeby wspomóć ratowanie naszych dusz to i po co się czepiać?

wankabor
09-06-2010, 14:41
No i powiedzcie czy to nie znęcanie się nad biednym Kościołem? Przecież wszystko to robiono zeby wspomóć ratowanie naszych dusz to i po co się czepiać?

A jeśli będziesz chory (czego Ci nie życzę), to pójdziesz po ratunek do lekarza i szpitala czy do księdza i kościoła? Ważniejsze jest ratowanie ciała czy duszy.

Gdzie za zatem powinny iść nasze pieniądze (z budżetu państwa) na służbę zdrowia czy na kościoły.

araad
09-06-2010, 15:13
Ależ pieniądze koniecznie trzeba skierować na kościoły i obsługę może wyproszą ze będziemy piękni, młodzi i bogaci.Powiem Ci Wankabor ze za to ze znowu będę młody a to niechybnie obiecają mi wielebni oddam cały budzet państwa + deficyt ale nie większy niż 50 % PKB.A co mi tam wszak to przecież Niderlandy.

wuere'le
09-06-2010, 15:56
araad, ja się nie zgadzam, ja też coś chcę dostać, może parę hektarów w atrakcyjnym punkcie , lub jakieś osiedle.
A co, gorszy jestem? Myślę, że na pewno lepszy, bo żadnych owieczek nie otumaniam.

araad
09-06-2010, 16:11
araad, ja się nie zgadzam, ja też coś chcę dostać, może parę hektarów w atrakcyjnym punkcie , lub jakieś osiedle.
A co, gorszy jestem? Myślę, że na pewno lepszy, bo żadnych owieczek nie otumaniam.
Nie bądz zarozumiały ty jesteś poprostu owieczka i jaka taka mozesz służyć tylko do strzyżenia nic Ci się nie należy. A i jeszcze nie zapomnij aby dać na tacę.:D

wankabor
09-06-2010, 16:27
Ależ pieniądze koniecznie trzeba skierować na kościoły i obsługę może wyproszą ze będziemy piękni, młodzi i bogaci.Powiem Ci Wankabor ze za to ze znowu będę młody a to niechybnie obiecają mi wielebni oddam cały budzet państwa + deficyt ale nie większy niż 50 % PKB.A co mi tam wszak to przecież Niderlandy.
Wybaczam Ci wszystko co piszesz, bo widzę i czuję, że masz dobry humor, jesteś żartowniś, a nawet kpiarz. Na dzisiejsze smutki to dobrze , że nas rozweselasz.
Przygnębiającą rzeczywistością jest jednak to, że nasze kolejne rządy oferują kościołowi nie Niderlandy, lecz ogromny konkretny majątek i równie ogromne konkretne pieniądze.
Zauważ jaka paranoja. Tusk poleciał do Brukseli, prosić o jałmużnę, na powodzian. Gdybym była władcą UE to pokazałabym Tuskowi gdzie i jak Polska trwoni pieniądze. Co najwyżej dałabym mu Niderlandy.

wankabor
09-06-2010, 17:04
Nie bądz zarozumiały ty jesteś poprostu owieczka i jaka taka mozesz służyć tylko do strzyżenia nic Ci się nie należy. A i jeszcze nie zapomnij aby dać na tacę.:D

Eeeeeee tam, araad nie może być owieczką, co najwyżej baranem. Ale barany też są równiutko, maksymalnie strzeżone.
Ja to jestem autentycznym baranem (zodiakalny) mam potężne rogi, a czarny kolor działa na mnie, jak czerwona płachta na byka. :D

wankabor
10-06-2010, 06:26
Ze wszystkich plag jakie nawiedzają ludzkość, tyrania kleru jest najgorsza. /Daniel Dafoe/

Matrix
25-06-2010, 20:22
O, to mi się podoba.
http://wyborcza.pl/1,75248,8066103,Belgijscy_sledczy_zdenerwowali_Wat ykan.html

bronczyk
25-06-2010, 21:11
Trochę jak bajka. Mnie się podoba. Równość wobec prawa.

Matrix
25-06-2010, 21:29
I jeszcze jeden kwiatek tym razem z Polski

http://wyborcza.pl/1,91446,8053292,Komisja_Majatkowa_na_razie_bedzie_ dzialac_w_zmniejszonym.html

Tylko w sprawie Białołęki 7 osób ma przedstawione zarzuty.
A gdyby zweryfikować dane odnośnie pozostałych ponad 3000 wniosków pewnie przydałby się nowy przybytek opatrzony kratkami.Dla mocodawców również.:rolleyes:
Siostrzyczki pozbyły się gruntów na rzecz szemranego biznesmena, który je oszukał wpłacając na konto zgromadzenia niewielką część wynegocjowanej sumy. Jego prawnik udowadnia teraz,że nie miały zgody Watykanu na sprzedaż tej ziemi. Baaardzo ciekawe. :rolleyes:

Matrix
25-06-2010, 21:32
Re: Bronczyk

Taka równość bardzo mi się marzy.Jak myślisz - 100 lat wystarczy?:)

wankabor
25-06-2010, 21:40
O, to mi się podoba.
http://wyborcza.pl/1,75248,8066103,Belgijscy_sledczy_zdenerwowali_Wat ykan.html

Informacje o molestowaniu dzieci przez księży w różnych krajach podawane są systematycznie. Chyba już przywykliśmy i uodporniliśmy się na te doniesienia.
W Polsce dzieję się to samo, ale w Polsce, księża są właściwie bezkarni, im wszystko wolno. Oto najnowszy nr Wprost 26/2010 jest wywiad z Korą Jackowską molestowana przez księdza http://www.wprost.pl/ar/199301/Bylam-ofiara-ksiedza/?I=1429.

O przekrętach finansowych księży, to już lepiej nie wspominać, bo się niedobrze człowiekowi robi, np. ostatni nr (26)Fakty i Mity podaje o nieprawidłowościach finansowych w Caritas Płockim.

Taka jest smutna rzeczywistość.

Matrix
25-06-2010, 22:01
Nie zgadzam się na taką rzeczywistość urągającą elementarnej przyzwoitości. I kto by pomyślał - kler ma czelność twierdzić -że wiara jest źródłem prawa i etyki.:rolleyes:

bronczyk
25-06-2010, 22:17
Sto lat nie wystarczy. Za mało wiedzy, za dużo głupoty. W kraju gdzie święci się samochody, maszyny w zakładach pracy cóż chcieć. Obiecane jest przecież, że do nieba i życia wiecznego ksiądz zaprowadzi. Jak zrezygnować z takiej frajdy.Jeszcze się proboszcz zdenerwuje i nie da znaku tym na górze, że idzie do nich następny chętny do chóru. Skrytykujesz i już tylko ziemia ci pozostaje.

wankabor
26-06-2010, 10:31
Wiadomość o wielkiej uroczystości ingresu Józefa Kowalczyka nie napawa mnie radością. Jako zasługę wymienia się, że doprowadzi do podpisania konkordatu, umowy najbardziej niekorzystnej dla narodu polskiego. To haracz, który kosztuje nas z budżetu 5-6 mld zł rocznie. To są również pieniądze ateistów, agnostyków i ludzi innych wyznań niż katolicy.
Ale KK nie zna pojęcia przyzwoitości, dla niego nie ważne czyje pieniądze, ważne aby zagrabić jak najwięcej nawet od swoich wrogów. Ubolewam, że Polacy idą dziś składać hołd i uwielbienie człowiekowi, który mim zdaniem na to nie zasługuje.

araad
26-06-2010, 15:49
Zamiast marudzić Wankabor się ciesz ze zyjesz tu i teraz popatrz o czym marzy Twój Pasterz
http://www.youtube.com/watch?v=5D9SgAVjRq0&feature=related

wuere'le
26-06-2010, 17:07
Wankabor, masz rację.
araad, dodam, że ten ksiądz powinien w takim razie bp-a Petza jako pierwszego na stos wysłać.
A w ogóle, to kwestię prymasa polski przeinaczono, bo o ile mi wiadomo powinien to być, powiem inacze,j powinna to być osoba z diecezji gnieźnieńskiej, bowiem prymas, jako kustosz relikwii św. Wojciecha powinien się stąd właśnie wywodzić.
Prawo kanoniczne mówi nawet, że prymasem może być osoba świecka, o ile m i widmo.

wankabor
26-06-2010, 19:35
Zamiast marudzić Wankabor się ciesz ze zyjesz tu i teraz popatrz o czym marzy Twój Pasterz
http://www.youtube.com/watch?v=5D9SgAVjRq0&feature=related

Obejrzałam chyba wszystkie filmiki, do których podałeś link.Nie zauważyłam mojego idola. Oczywiście , cieszę się, że żyję.Ale smucę się z postawy i wypowiedzi ludzi w tych filmikach.:mad:

araad
26-06-2010, 19:38
:D Oj Wankabor co z Tobą Ty się ciesz ze jednak ten księzulo przynajmniej narazie nie może rozpalić stosu na bank masz na nim miejsce.A więc uśmiech szeroko proszę, strasznie nie lubię zapachu spalenizny:D

wankabor
26-06-2010, 20:05
:D Oj Wankabor co z Tobą Ty się ciesz ze jednak ten księzulo przynajmniej narazie nie może rozpalić stosu na bank masz na nim miejsce.A więc uśmiech szeroko proszę, strasznie nie lubię zapachu spalenizny:D

Ten pan z koloratką to spaliłby homo, a ja jestem hetero, urodziłam troje wspaniałych dzieci. Nie mam się czego obawiać. :)

araad
26-06-2010, 21:05
Oj Wankabor co ja z Tobą dzisiaj mam a jak myślisz jak już spali tych homo to co stos zgasi? Kobito wtedy na stos trafią tacy jak Ty co nie dbają o własne zbawienie.On Cię spali w Twoim własnym interesie zebyś miała odpuszczone grzechy.

jip
26-06-2010, 21:16
Ten pan z koloratką to spaliłby homo, a ja jestem hetero, urodziłam troje wspaniałych dzieci. Nie mam się czego obawiać. :)
Wiesz - Araad ma rację, i tak i tak przerąbane....... albo za grzechy, albo bezgrzechowo ....

bronczyk
26-06-2010, 21:29
Do wysłania na stosik zawsze powód się znajdzie. Na przykład brak obecności na mszy.

wankabor
27-06-2010, 08:44
Witam w niedzielny poranek moich miłych adwersarzy (arra;,ji;bronczyk) . Nie straszcie mnie, bo i tak się nie boję. Chyba zauważyliście, że poruszam odważnie tematy , których inni boją się nawet przeczytać w obawie , że zasłużą na wieczne potępienie i piekło. Przypomina mi się tu komiczna postać tchórzliwego pana Cieślaka z filmu "Zakazane piosenki". Często spotykam takie postaci, tu na seniorku też.
Nigdy nie pokona się zła, jeśli będziemy aż tak strachliwi.

waclaw46
27-06-2010, 16:15
Od 5 do 25 tys. euro wypłaci Kościół katolicki w Austrii ofiarom molestowania seksualnego, które były napastowane w jego szkołach i innych ośrodkach edukacyjnych. To znacznie mniej, niż na początku tygodnia domagał się adwokat 131 austriackich ofiar pedofilii.http://www.tvn24.pl/12691,1662359,0,1,kosciol-wycenil-pedofilie,wiadomosc.htmlCiekawym ile u nas sąd ustali wysokość odszkodowań ofiarom pedofilii w sutannach.

bronczyk
27-06-2010, 22:05
Wacławie46 u nas nie ma takich przypadków.Te wszystkie podejrzenia o brzydki seks to bzdura. Chyba kapłan może przytulić dziecię i dokładnie sprawdzić jego rozwój. My bardziej idziemy w diagnostykę, a nie zaraz tam pedofilia.Troska o owieczki.

wankabor
28-06-2010, 09:07
Wacławie46 u nas nie ma takich przypadków.Te wszystkie podejrzenia o brzydki seks to bzdura. Chyba kapłan może przytulić dziecię i dokładnie sprawdzić jego rozwój. My bardziej idziemy w diagnostykę, a nie zaraz tam pedofilia.Troska o owieczki.

U nas kościół nie zapłaci odszkodowania żadnemu poszkodowanemu, sąd uzna sprawę za przedawnioną.

Doc
28-06-2010, 09:33
Ciekawym ile u nas sąd ustali wysokość odszkodowań ofiarom pedofilii w sutannach.
W Polsce wszelkie odszkodowania są niżej wyceniane niż w krajach zachodnich.Uzasadnieenie tego jest bardzo zawiłe.

Vika
28-06-2010, 18:51
Mam pytanie;
czy pedofile są tylko i wyłącznie wśród księży?

Jak dla mnie ,to tacy sami mężczyżni jak reszta, no ,może tylko
więcej mają zakazów.

wankabor
28-06-2010, 19:08
Mam pytanie;
czy pedofile są tylko i wyłącznie wśród księży?

Jak dla mnie ,to tacy sami mężczyżni jak reszta, no ,może tylko
więcej mają zakazów.

Nie, nie wyłącznie, ale księża mając duży kontakt z dziećmi, i nie zaspokojony popęd seksualny, wykorzystują ich, tym bardziej,że dzieci są nieświadome tego przestępczego czynu.

Zjawisko to występuje również wśród artystów ( Polański, dyrygent chóru "Polskie słowiki") i innych "zwichrowanych" .

Zboczeńcy mają sposoby zwabienia i wykorzystania dzieci.
Ten proceder niekiedy kończy się zamordowaniem dziecka. Dlatego pedofile powinni być karani najwyższymi wyrokami.

tadeusz50
28-06-2010, 19:10
Mam pytanie;
czy pedofile są tylko i wyłącznie wśród księży?

Jak dla mnie ,to tacy sami mężczyżni jak reszta, no ,może tylko
więcej mają zakazów.
Kobiety tez molestują wykorzystują seksualnie dzieci. Rzadziej ale fakt niezaprzeczalny.

waclaw46
28-06-2010, 19:49
-podpisow-by-usunac-religie-ze-szkol,wid,12416205,wiadomosc_prasa.html?ticaid=1a6 cf&_ticrsn=3W łodzi inicjatywa społeczna.Łódzcy ateiści postanowili walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. W niedzielę zbierać będą podpisy pod petycją do premiera w sprawie renegocjacji konkordatu. Zbiórkę chcą kontynuować przez całe lato. To pierwsza wielka publiczna akcja w tej sprawie.

pluto37
28-06-2010, 21:06
W łodzi inicjatywa społeczna.Łódzcy ateiści postanowili walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. W niedzielę zbierać będą podpisy pod petycją do premiera w sprawie renegocjacji konkordatu. Zbiórkę chcą kontynuować przez całe lato. To pierwsza wielka publiczna akcja w tej sprawie.

Pewnie to nie przejdzie, ale bez watpienia jest sygnalem do tego, zeby pomyslec o przegladzie zapisow.

bronczyk
28-06-2010, 21:15
Myślę, że nie tylko nie przejdzie, ale i nie będzie woli do przemyśleń. Parę lat temu u męża w pracy wyświęcono nowe maszyny. Na pytanie męża jak należy teraz zachowywać się wobec tych już świętych rzeczy, czy będą przekleństwa itd. zwolennicy tej uroczystości wzruszali ramionami. A nawiedził to miejsce sam biskup i to po deszczu. Dozorcy musieli z asfaltu miotłami usuwać podeszczową wilgoć. Scenki jak z komedii.

Vika
28-06-2010, 22:15
Maszyny poświęcono ,żeby dobrze służyły.Niech tam ,komu to przeszkadza?
W łodzi inicjatywa społeczna.Łódzcy ateiści postanowili walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół

Ale to też jest chore.
Wśród nauczycieli także są zboczeńcy,to co, moze i do szkoły dzieci
nie wysyłać? A, jeszcze i narkotyki.......
Lepiej w domu zamknąć,byle nie z TV i internetem:D

bronczyk
28-06-2010, 22:36
Viko zupełnie nie zrozumiałaś mojej wypowiedzi. Mnie nie przeszkadza poświęcanie maszyn, tornistrów i co tam jeszcze się chce. Tylko jeśli coś jest sacrum to trzeba uszanować, a nie potem stary tornister do zsypu wyrzucać. A różnica między nauczycielem o skłonnościach pedofilskich i księdzem jednak jest. Nauczyciel odpowie przed sądem za swe czyny. Ksiądzu się odpuści.

Vika
28-06-2010, 23:01
Ksiądzu się odpuści.
A nie powinno,z tym się zgadzam. Ksiądz nie może być wyjęty z pod prawa.
Jak sprawiedliwość-to jednakowa dla wszystkich.

wankabor
29-06-2010, 08:10
W łodzi inicjatywa społeczna.Łódzcy ateiści postanowili walczyć o wyprowadzenie religii ze szkół. W niedzielę zbierać będą podpisy pod petycją do premiera w sprawie renegocjacji konkordatu. Zbiórkę chcą kontynuować przez całe lato. To pierwsza wielka publiczna akcja w tej sprawie.

Czy to będzie akcja ogólnopolska, bo ja z przyjemnością podpisałabym taką petycję.

Vika
29-06-2010, 08:59
Grożny obrót ten temat przybiera.
To już prawie jak rewolucja francuska?
Czytaliście zapewne ile to" dobra i wolności" ludziom przyniosła.
A w ślad za nią Napoleon,którą to postacią onegdaj byłam zafascynowana,
pewnie za przyczyną twórczości Gąsiorowskiego;)

Stalin
29-06-2010, 10:55
jestem za usunięciem religii ze szkół. Chodziłem na religię do parafii i było spoko...

Doc
03-07-2010, 17:16
No tu jest w porządku nikt ciszy nie zakłóca.http://www.klub.senior.pl/galeria/n,13719.html

waclaw46
03-07-2010, 18:31
http://www.youtube.com/watch?v=MWIRfb173G8&feature=relatedDociekliwy a co sądzisz o tym?

wuere'le
03-07-2010, 19:00
Co za bełkot!!!!

Mekintosz
03-07-2010, 20:01
http://www.youtube.com/watch?v=MWIRfb173G8&feature=related
Dociekliwy a co sądzisz o tym?


Wacławie litości !!! Oglądałem to z moim 11 letnim wnukiem. O mały włos obaj nie posikaliśmy się ze śmiechu! Ściągnąłem sobie na dysk, bo mogą wykasować , a przecież tylu kolesiom muszę dać cynk. I będzie pretekst żeby moją nobliwą sąsiadkę zaprosić na kawę !:)

wankabor
03-07-2010, 20:02
Dociekliwy a co sądzisz o tym?

Odpowiem za Dociekliwego. Trele morele i inne d... rele.

Kiedyś (dawno temu) sądziłam, że mężczyźni to istoty bardziej logicznie myślący niż płeć piękna . Jakże okropnie i niejednokrotnie się zawiodłam. Link podany w # 122 przez Wacława jest tego najlepszym przykładem, jak wielu mężczyzny ma zlasowany mózg.

Doc
03-07-2010, 20:32
Dociekliwy a co sądzisz o tym?
Chciałem odpowiedzieć ale wyszedł jakiś robak z jabłuszka i uprzedził mnie a ja nie lubię robactwa.:mad:

bronczyk
03-07-2010, 21:14
Matko kochana to nie może być autentyk. To do księgi rekordów w dziale "Głupota"

wankabor
04-07-2010, 08:31
Chciałem odpowiedzieć ale wyszedł jakiś robak z jabłuszka i uprzedził mnie a ja nie lubię robactwa.:mad:
Och , takich pięknych robaczków nie lubisz ? Ja uwielbiam.

Z przyjacielskim pozdrowieniem . Wanda Robak

Doc
04-07-2010, 16:47
Och , takich pięknych robaczków nie lubisz ? Ja uwielbiam.

Z przyjacielskim pozdrowieniem . Wanda Robak
Odniosłem wrażenie że ten robak wyszedł z mekintosza(to taki gatunek jabłka).Nie miałem pojęcia że to nazwisko,przepraszam.Na przyszłość proszę nie odpowiadaj za mnie bo ja chociaż słabo ale"pisaty"Mam nadzieję że trzeciego nieporozumienia nie będzie.:)

wankabor
04-07-2010, 17:31
Odniosłem wrażenie że ten robak wyszedł z mekintosza(to taki gatunek jabłka).Nie miałem pojęcia że to nazwisko,przepraszam.Na przyszłość proszę nie odpowiadaj za mnie bo ja chociaż słabo ale"pisaty"Mam nadzieję że trzeciego nieporozumienia nie będzie.:)

Przyrzekam posłusznie , że będę grzeczna. Jest OK :)

Doc
04-07-2010, 18:07
Przyrzekam posłusznie , że będę grzeczna. Jest OK :)
Dziękuję:D :D :D

Mekintosz
04-07-2010, 20:28
Odniosłem wrażenie że ten robak wyszedł z mekintosza
Czy to aluzja czy koślawy skrót myślowy?

maja59
04-07-2010, 20:47
Czy to aluzja czy koślawy skrót myślowy?
Chyba koslawa aluzja, proponuję zasłonę miłosierdzia dla Dociekliwego.

Anielka
04-07-2010, 20:54
Czy to aluzja czy koślawy skrót myślowy?
Nie bądź taki dociekliwy/hihihi/

wankabor
04-07-2010, 21:10
Cieszę się, że mnie i Mekintosza coś dobrego łączy to jabłuszko, jabłuszko pełne snu, a robaczek jest moja prywatną własnością.

wankabor
05-07-2010, 20:10
jestem za usunięciem religii ze szkół. Chodziłem na religię do parafii i było spoko...

Popieram Cię, religii nie powinno być w szkole. Ale czy rząd jest na tyle odważny i silny aby wydać odpowiedni akt prawny.

ostatek
05-07-2010, 20:27
Popieram Cię, religii nie powinno być w szkole. Ale czy rząd jest na tyle odważny i silny aby wydać odpowiedni akt prawny.
Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzeczpospolitą Polską, podpisany w Warszawie dnia 28 lipca 1993 r.

Artykuł 12
1. Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci oraz zasadę tolerancji, Państwo gwarantuje, że szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.

http://pl.wikisource.org/wiki/Konkordat_między_Stolicą_Apostolską_i_Rzeczpospoli tą_Polską

pluto37
05-07-2010, 20:35
Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzeczpospolitą Polską, podpisany w Warszawie dnia 28 lipca 1993 r.

Tak wiec pozostaje jeszcze kilka lat do czasu az konkordat ...wygasnie.
nawet gdyby Napieralski doszedl do wladzy to nie wypowie konkordatu. Odwazny to on jest w gebie i w czasie kampanii wyborczej. Ale nie w realu.

pluto37
05-07-2010, 20:42
Popieram Cię, religii nie powinno być w szkole. Ale czy rząd jest na tyle odważny i silny aby wydać odpowiedni akt prawny.

Tez uwazam, ze nauki religijne wszelkich religii powinny odbywac sie w miejscu zgromadzen wiernych. Po to sa sale katechetyczne, a katecheci powinni byc oplacani przez wiernych, a nie przez panstwo.
Nie licz na rzad. Pierwszy przeciwko bedzie glosowal PSL i gdyby taki projekt pojawil sie w sejmie to go nie poprze. Zbyt zalezy od wiejskiego elektoratu i od proboszczow.
Zauwazylas moze za kim glosowalo Swietokrzyskie?

waclaw46
05-07-2010, 20:50
Artykuł 12
1. Uznając prawo rodziców do religijnego wychowania dzieci oraz zasadę tolerancji, Państwo gwarantuje, że szkoły publiczne podstawowe i ponadpodstawowe oraz przedszkola, prowadzone przez organy administracji państwowej i samorządowej, organizują zgodnie z wolą zainteresowanych naukę religii w ramach planu zajęć szkolnych i przedszkolnych.Ostatku to że jest ciemnota i większość nie chce się wychylać to nić nowego te grupy społeczne boją się księdza.Według mnie to rodzice i szkoła powinni decydować co jest wykładane ale w żadnym wypadku nie powinny być wykładane teorie religijne w ramach edukacji. Na pewno powinniśmy ten temat przedyskutować na tym forum.

ostatek
05-07-2010, 21:37
Wacławie, dyskusja już była. Nie pamiętam w jakim wątku, być może w tym.
Pogadaliśmy, pokłóciliśmy się i tyle. ;)

W szkole widziałabym podstawy religioznawstwa lub etykę albo coś na kształt filozofii.

Konkordat nie wygaśnie, bo nie ma terminu ważności. Może następne pokolenia go wypowiedzą?? Może świat się zmieni?

wankabor
06-07-2010, 09:28
Zauwazylas moze za kim glosowalo Swietokrzyskie?

O!!! tak. Niezmiernie ubolewam , że mój region to w dużej mierze średniowiecze, ciemnota, klerykalizm. Stefan Żeromski trafnie nazwał Kielce w Syzyfowych pracach jako Kleryków.

Tu jak i w całej Polsce rządzi prawica (PiS albo PO), a w rzeczywistości kler. Reformy chyba nie pomogą zmienić stan rzeczy, przydałaby się raczej rewolucja, która zmieniłaby ten zapyziały kraj w nowoczesne państwo. Cała nadzieja w lewicy, ale to jeszcze odległy czas, bo finansjera nasza i obca mocno trzyma cugle w rękach.

wankabor
06-07-2010, 09:44
Konkordat nie wygaśnie, bo nie ma terminu ważności. Może następne pokolenia go wypowiedzą?? Może świat się zmieni?
Nic nie trwa wiecznie. Konkordat z 1925 przestał istnieć, gdyż Stolica Apostolska naruszyła umowę konkordatową . Skoro tamten konkordat został zerwany, to i ten można anulować, ponieważ ma charakter okupacyjny, zniewalający i ograbiająca z majątku cały naród.

Jadzia P.
06-07-2010, 10:35
O!!! tak. Niezmiernie ubolewam , że mój region to w dużej mierze średniowiecze, ciemnota, klerykalizm. Stefan Żeromski trafnie nazwał Kielce w Syzyfowych pracach jako Kleryków.

Tu jak i w całej Polsce rządzi prawica (PiS albo PO), a w rzeczywistości kler. Reformy chyba nie pomogą zmienić stan rzeczy, przydałaby się raczej rewolucja, która zmieniłaby ten zapyziały kraj w nowoczesne państwo. Cała nadzieja w lewicy, ale to jeszcze odległy czas, bo finansjera nasza i obca mocno trzyma cugle w rękach.


Dokładnie tak samo oceniam mój region....łódzkie....
Wczoraj w TVN24 pokazywali bardzo biedne regiony kraju....Lubuskie....tam i ziemie kiepskie i region zaniedbany....ta " biedna Polska B" przy Lubuskim to Ameryka ....i tam ludzie głosowali na B. Komorowskiego....bo im bardzo zależy by zamiast kłótni i wiecznego machania szabelką.... rząd i prezydent wreszcie zaczęli coś robić dla nas....bo to my....naród polski ....powinniśmy byc najważniejsi dla rządzących

wankabor
06-07-2010, 12:36
Dokładnie tak samo oceniam mój region....łódzkie....
Wczoraj w TVN24 pokazywali bardzo biedne regiony kraju....Lubuskie....tam i ziemie kiepskie i region zaniedbany....ta " biedna Polska B" przy Lubuskim to Ameryka ...
Nie znam województwa lubuskiego, wydawało mi się, że ten region przy zachodniej granicy Polski ma się stosunkowo dobrze. Za miedzą Niemcy, być może dostęp do tamtego rynku pracy.
Skoro był reportaż w TV 24 ukazujący biedę tamtej ludności, to pewnie tak jest. Szkoda.

Jadzia P.
06-07-2010, 13:49
W ubiegłym roku wracając ze Szczecina pojechałyśmy z córką wzdłuż Odry...czyli wzdłuż zachodniej granicy...zrobiłam wówczas troche fotek, które póżniej zamieściłam na wątku " Małe miasteczka"....można do nich zajrzeć....pokazałam troche tej Polski A....ale to były miasteczka....wczoraj TVN24 pokazało wieś....biedną....popegeerowską i bardzo zaniedbaną.....ale nie czekającą na manne z nieba którą obiecywał J.K....bo własnie ta Polska poparła B.K.....może dlatego, że leży bliżej Zachodu i wie, że aby coś mieć nie wystarczy narzekać....należy zawinąć rękawy i.....do pracy....

amelia
06-07-2010, 17:29
O!!! tak. Niezmiernie ubolewam , że mój region to w dużej mierze średniowiecze, ciemnota, klerykalizm. Stefan Żeromski trafnie nazwał Kielce w Syzyfowych pracach jako Kleryków.

Tu jak i w całej Polsce rządzi prawica (PiS albo PO), a w rzeczywistości kler. Reformy chyba nie pomogą zmienić stan rzeczy, przydałaby się raczej rewolucja, która zmieniłaby ten zapyziały kraj w nowoczesne państwo. Cała nadzieja w lewicy, ale to jeszcze odległy czas, bo finansjera nasza i obca mocno trzyma cugle w rękach.

Lewica, a nawet komuna i postkomuna przez 50 lat nie zmienila mentalnosci tych ludzi wiec ja nie wierze, ze aktualna lewica cokolwiek tam zmieni szybko:D :D

Vika
06-07-2010, 17:49
O!!! tak. Niezmiernie ubolewam , że mój region to w dużej mierze średniowiecze, ciemnota, klerykalizm. Stefan Żeromski trafnie nazwał Kielce w Syzyfowych pracach jako Kleryków.

Tu jak i w całej Polsce rządzi prawica (PiS albo PO), a w rzeczywistości kler. Reformy chyba nie pomogą zmienić stan rzeczy, przydałaby się raczej rewolucja, która zmieniłaby ten zapyziały kraj w nowoczesne państwo. Cała nadzieja w lewicy, ale to jeszcze odległy czas, bo finansjera nasza i obca mocno trzyma cugle w rękach.

Proszę ,proszę, świętokrzyskie to ciemnota!
Nie wiedziałam,widać za dobrze znam historię. I Państwu to polecam .
Zobaczycie jaką to ciemnotę ta ziemia wydała.Jacy patrioci walczyli niemal do ostatnich dni wojny, podczas gdy jedna elita siedziała za granicą,a druga już zajmowała wygrzane na czerwono stołki.
Gratuluję wiedzy.

elizka
06-07-2010, 18:00
Całkiem przypadkowo tu zajrzałam i cóż widzę?
Pomyśleć,że kocham moją Ziemię Świętokrzyską.
Tu leżą moi bliscy,tu i ja pozostanę na zawsze.
Wszystko.

Stalin
06-07-2010, 18:46
To chyba w kieleckiem ogary chodziły w las...:D:D:D:D

Jadzia P.
06-07-2010, 22:18
Całkiem przypadkowo tu zajrzałam i cóż widzę?
Pomyśleć,że kocham moją Ziemię Świętokrzyską.
Tu leżą moi bliscy,tu i ja pozostanę na zawsze.
Wszystko.

Ja myślę, że co innego jest....kochać swój region i ziemie na której się zyje od wielu lat....a co innego nie zgadzać się z mentalnością sąsiadów, czy ludzi mieszkających w moim otoczeniu...

A tak na marginesie....muszę zwrócić honor moim ziomkom....dzisiaj dowiedziałam się, że właśnie w moim mieście zdecydowanie wygrał B.K. :D :D

Matrix
06-07-2010, 22:57
A tak na marginesie....muszę zwrócić honor moim ziomkom....dzisiaj dowiedziałam się, że właśnie w moim mieście zdecydowanie wygrał B.K. :D :D

No proszę. Najpierw Łodzianie wykopali ze stanowiska Kropiwnickiego ( sądząc po czynach - pewnie od kropidła się wywodzi ) a teraz dali czerwoną kartkę JK. Kropa znów bez pracy,bo kancelaria Prezydenta , gdzie go przytulono po wykopie - nie zatrzyma takiego fachowca od snucia się się po pałacach biskupich i wycieczek zagranicznych na koszt podatnika.
O'le!
Gratulacje dla Łodzian.:)

Jadzia P.
06-07-2010, 23:18
No proszę. Najpierw Łodzianie wykopali ze stanowiska Kropiwnickiego ( sądząc po czynach - pewnie od kropidła się wywodzi ) a teraz dali czerwoną kartkę JK. Kropa znów bez pracy,bo kancelaria Prezydenta , gdzie go przytulono po wykopie - nie zatrzyma takiego fachowca od snucia się się po pałacach biskupich i wycieczek zagranicznych na koszt podatnika.
O'le!
Gratulacje dla Łodzian.:)

Ja nie jestem Łodzianką tylko Pabianiczanką ;) :D
Apropo p.Kropiwnickiego to myslę, ze on wogóle nie powinien być prezydentem....tylko globtroterem :mad: ....
myslę, że o całe siedem lat za póżno Łodzianie poszli po rozum do głowy....ale lepiej póżno niż wcale

Matrix
06-07-2010, 23:55
Jak by nie patrzeć, pójście po rozum do głowy to element zdrowienia.;) :)

Alunia
07-07-2010, 00:00
Ja to się i tak dziwię, że Kropiwnicki tak długo był. Marnował okazje dla miasta.
(Jak nawet nie wprost - on, to i tak odpowiada za całość.)
Mam na myśli prawo do goszczenia piłkarskich rozgrywek 2012 i ostatnio Camerimage.

Anielka
07-07-2010, 00:32
Jak by nie patrzeć, pójście po rozum do głowy to element zdrowienia.;) :)
Tylko czemu to tak łlugo i niektorych trwa.Idą i idą po ten rozum i cholerka dojść nie mogą

wankabor
07-07-2010, 05:59
Tylko czemu to tak łlugo i niektorych trwa.Idą i idą po ten rozum i cholerka dojść nie mogą

Pewnie muszą najpierw dostać dobrze po siedzeniu, żeby wreszcie im rozum do głowy przyszedł.

Vika
07-07-2010, 11:47
To chyba w kieleckiem ogary chodziły w las...:D:D:D:D

No właśnie;ogary a nie rozum!

A w sumie to winszuję oczytania.
Autor powieści z której jest ten cytat, pochodził z ziemi świętokrzyskiej.
I nie on jeden.

Vika
07-07-2010, 11:49
Pewnie muszą najpierw dostać dobrze po siedzeniu, żeby wreszcie im rozum do głowy przyszedł.
Żeby tylko zawartość sie nie przemieszała:D

waclaw46
07-07-2010, 16:10
Komisja Majątkowa przez okres swojego działania przekazała Kościołowi 60 000 hektarów nieruchomości rolnych i budowlanych wartych w/g komisji przeszło 24 miliardy złotych nie mówiąc już o wypłaconych rekompensatach -wszystko z pieniędzy publicznych.
Sprawa z Poznania ks.Mirosław P i adwokat Krzysztof .W do tego towarzystwa poznańskie elżbietanki wyceniły sobie grunt na 30 mil. zł i dostały od komisji ale grunt był wart 240 mil zł.Nadużycia można robić tylko trzeba to robić w imię wiary .Ciekawym jak się sprawa skończy bo nie wytrzymały władze Białołęki gdzie siostrzyczki dostały ziemię od komisji majątkowej i dwa miesiące potem sprzedały teren.Czy decyzje Komisji Majątkowej i skład tej komisji nie powinien być jawny i decyzje też.

wankabor
07-07-2010, 16:28
Żeby tylko zawartość sie nie przemieszała:D

Nie bardzo zrozumiałam powyższego postu. :rolleyes:

waclaw46
08-07-2010, 10:05
A teraz Caritas.PFRON Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał 16,5 mil zł.za realizacje projektów Caritas przekazywał faktury i sprawozdania tylko projektów nie realizował a pieniądze wsiąkły.W Caritasie fałszowano dokumentację księgową wypłacając pieniądze za nie zrealizowane usługi.Sprawę prowadzi Płocka Prokuratura Okręgowa.Caritas zatrudniał fikcyjnych pracowników którzy wykonywali fikcyjne szkolenia wynajmowali fikcyjnie lokale kupowali sprzęt który potem znikał.Caritas to ludzie którym możesz zaufać:D :D

Stalin
08-07-2010, 11:26
Boskie dzieła nie do ogarnięcia człowieczym rozumem są...:D:D:D:D a księgowością to już w ogóle

Alunia
08-07-2010, 13:44
W Caritasie fałszowano dokumentację księgową (...)Caritas to ludzie którym możesz zaufać:D :D

Wacław! Nie bluźnij!
Wszak "Caritas" to Katolicka Organizacja Charytatywna.
Wszystko co ma w nazwie słowo "katolicki" jest w Polsce nietykalne i utożsamiane z boskim!

Mar-Basia
08-07-2010, 13:53
Wacław! Nie bluźnij!
Wszak "Caritas" to Katolicka Organizacja Charytatywna.
Wszystko co ma w nazwie słowo "katolicki" jest w Polsce nietykalne i utożsamiane z boskim!

Aluniu...nie prowokuj.....tym razem obsmialam sie i to dobrze.;) ;) ;)

zen
08-07-2010, 14:55
Tylko czemu to tak łlugo i niektorych trwa.Idą i idą po ten rozum i cholerka dojść nie mogą

To jest trudne a czasami nawet niebezpieczne. Czas dojścia u każdego inny, bywa, że nie dojdzie nigdy.

A tak na marginesie Świętokrzyskiej Ziemi. Jest piękna, z bogata przeszłością historyczną, ale niestety niezwykle klerykalna.Obserwuje swoich dobrych a nawet bliskich znajomych. Najważniejszy w ich życiu to kościół i wszystko co z kościołem związane.A jeżeli chodzi o głosowanie to mniej więcej pół na pół.

Ze swoimi poglądami nie kryje się, ale lepiej być uważnym.

waclaw46
08-07-2010, 14:55
Natomiast w diecezji toruńskiej tamtejszego Caritasu ks.D.Adamowicz unijną pomoc dla najbiedniejszych w postaci mąki,cukru ,mleka ,dżemów zamiast najbardziej potrzebującym kierował do swojego krewnego piekarza który w barterze zaopatrywał studentów w chleb i ciasta w prowadzonej przez ks.Adamowicza bursie Caritasu w Przysieku pod Toruniem.Po stepowanie karne w toku.Jednak nasi księża są operatywni ,po co dawać biednym głupi pomysł unii,biednym wystarczy modlitwa.:D :D

wankabor
08-07-2010, 17:21
Proszę ,proszę, świętokrzyskie to ciemnota!
Nie wiedziałam,widać za dobrze znam historię. I Państwu to polecam .
Zobaczycie jaką to ciemnotę ta ziemia wydała.Jacy patrioci walczyli niemal do ostatnich dni wojny, podczas gdy jedna elita siedziała za granicą,a druga już zajmowała wygrzane na czerwono stołki.
Gratuluję wiedzy.

Zbyteczne gratulacje. To, że Ziemia Świętokrzyska wydała wielu wspaniałych Polaków, którzy są perłami naszego regionu i to, że ludzie tej ziemi walczyli i ginęli w czasie powstań i wojny nie znaczy, że "masy" i to dzisiejsze są zacofane, klerykalne, "zdewociałe". Ja tu przeżyłam już 74 lat i znam to środowisko.

wuere'le
16-07-2010, 18:58
Widział kto jakieś sensowne rozliczenie dokonane przez Caritas?
Ja tylko widuję numer konta, gdy tylko zdarzy się jakieś nieszczęście.
Bogu dzięki, jeszcze rozumu nie postradałem i nigdy na tą instytucję złamanego grosza nie dałem. Są inne , gdzie można bezpiecznie pieniądze dać, choćby Fundacja J. Owsiaka.

Vika
16-07-2010, 20:33
Zbyteczne gratulacje. To, że Ziemia Świętokrzyska wydała wielu wspaniałych Polaków, którzy są perłami naszego regionu i to, że ludzie tej ziemi walczyli i ginęli w czasie powstań i wojny nie znaczy, że "masy" i to dzisiejsze są zacofane, klerykalne, "zdewociałe". Ja tu przeżyłam już 74 lat i znam to środowisko.

Właśnie na to chciałam zwrócić uwagę tym ironicznym komentarzem.
Na pewno zauważyłaś jak świętokrzyskie i Kielce są określane,jakie padają
niesprawiedliwe zarzuty, jakby w innych regionach mieszkali sami wspaniali, ,oświeceni,mądrzy i prawi ludzie. Przeczytaj posty powyżej. Zresztą to się przewija też w innych wątkach.
Pozdrawiam rodaczko.:)

wedrowiec
20-07-2010, 20:35
Czy ktos z uczestnikow zna moze etymologie slowa "judzic"?

Ps. Nie jestem "wierzacym" ale tak sobie gdybam czy przetrwali bysmy zabory i okupacje i prl bez cementujacego wplywu kk?
Proponuje bez hucpy!

waclaw46
20-07-2010, 21:15
Ps. Nie jestem "wierzacym" ale tak sobie gdybam czy przetrwali bysmy zabory i okupacje i prl bez cementujacego wplywu kk? Tak, przetrwali byśmy.Przykład to ty jesteś jak sam piszesz ,,,, Nie jestem "wierzacym" ,,, a na pewno przetrwałeś PRL:D :D

Mar-Basia
20-07-2010, 21:34
Natomiast w diecezji toruńskiej tamtejszego Caritasu ks.D.Adamowicz unijną pomoc dla najbiedniejszych w postaci mąki,cukru ,mleka ,dżemów zamiast najbardziej potrzebującym kierował do swojego krewnego piekarza który w barterze zaopatrywał studentów w chleb i ciasta w prowadzonej przez ks.Adamowicza bursie Caritasu w Przysieku pod Toruniem.Po stepowanie karne w toku.Jednak nasi księża są operatywni ,po co dawać biednym głupi pomysł unii,biednym wystarczy modlitwa.

Waclawie, a ja cofne sie parenascie lat wstecz.....ciezkich dni okresu stanu wojennego. Polonia francuska, szwajcarska i inne organizowala masowe wysylki do Polski z produktami pierwszej potrzeby. Wiele tych przesylek w dobrej wierze bylo wysylanych na adresy koscielne z prosba aby zostaly rozprowadzone wsrod najbardziej potrzebujacych bez wzgledu na ich wyznanie. Napewno pamietasz do kogo i gdzie trafialy te produkty....czesto mozna bylo je "odkupic" na lokalnych bazarach. Reszta komentarza zbyteczna.

Jezeli chodzi o Caritas - nigdy nie daje zadnej finansowej pomocy poprzez instytucje koscielne po tym co sie dzialo w czasie stanu wojennego. Robie to bezposrednio i wiem gdzie i na jaki cel ida moje grosiki. ;)

Kazimierz
20-07-2010, 22:11
Czy ktos z uczestnikow zna moze etymologie slowa "judzic"?

Ps. Nie jestem "wierzacym" ale tak sobie gdybam czy przetrwali bysmy zabory i okupacje i prl bez cementujacego wplywu kk?
Proponuje bez hucpy!
Wydaje mi się, że znajdzie się na foum ktoś,kto oda etymologię tego słowa, ale dla mnie nie ulegało nigdy wątpliwości jego znaczenie.
Dla mnie słowo "judzić" oznaczało zawsze: "szczuć przeciwko komuś lub czemuś",
Ponieważ, widzę tu Ps. nawiązujące do Kościoła (kk), być może chodzi autorowi o skojarzenie tego słowa z Judaszem, judaizmem,ale, moim zdaniem, to niewłaścia etymologia tego słowa.
Kościół (wiara, idea) niewatpliwie odgrywaja wążną rolę w życiu każdego narodu, cementują go, szczególnie w ciężkich chwilach.
Czyżby zatem polski Kościół instytcjonalny, nie zabierając głosu w wiadomej sprawie, judził teraz jednych katolików przeciwko drugim. A może, robione to jest w jakimś specyficznym celu ?
Divide et impera ? Czyżby o to chodziło ?

waclaw46
21-07-2010, 11:03
Czarny rozbiór Polski to forum gdzie można wypowiedzieć swój pogląd na temat państwa wyznaniowego i pokazać miejsca zawłaszczania państwa przez religię.Nie każdemu odpowiada państwo wyznaniowe typu Izrael czy Arabia Saudyjska.Instytucje kościelne dążą do hegemoni aby zdobyć władzę.Przecież Kościół to nie religia ,przecież kośćiół wprowadził świętość Papieży czy zmiany w dekalogu aby można było czcić obrazy.Sprzedaż odpustów dopiero reformacja zlikwidowała.Obecnie mamy internet i wiadomości nie są ukrywane tylko o nich dowiaduje się szersze grono.Musi być kontrola społeczna bo dojdzie do wynaturzeń .Czy nie lepiej jest reagować na zło niż go ukrywać? Teraz wychodzą na światło dzienne sprawy pedofilów które władza kościoła ukrywała.Czy nadużycia klasztorów czy księży.Demokracja to równość w/g prawa tak władzy jak wyznawców czy hierarchów religijnych.Nie żyjmy w mitach że jak ksiądz czy siostra zakonna to już osoba o najwyższych standardach moralnych tak by chciano ale prawda jest inna.Kościół też nic nie robi aby podnieść standardy tylko zamiata pod dywan.Zresztą ostatnie ostatnie przepychanki o krzyż pod pałacem prezydenta świadczą że dalej gra się dwoma skrzyżowanymi belkami.

Ewunia
21-07-2010, 11:10
Widział kto jakieś sensowne rozliczenie dokonane przez Caritas?
Ja tylko widuję numer konta, gdy tylko zdarzy się jakieś nieszczęście.
Bogu dzięki, jeszcze rozumu nie postradałem i nigdy na tą instytucję złamanego grosza nie dałem. Są inne , gdzie można bezpiecznie pieniądze dać, choćby Fundacja J. Owsiaka.

http://www.caritas.pl/news.php?id=10331&d=59

plik do pobrania na dole.

dość łatwe do znaleziena ;)

Mar-Basia
21-07-2010, 12:43
http://www.caritas.pl/news.php?id=10331&d=59

plik do pobrania na dole.

dość łatwe do znaleziena

Takich raportow i sprawozdan czyta sie na peczki w mediach i internecie. Ja, chcialabym zobaczyc raport - Audit finansowy...i to rowniez czesto bywa lewe. ;)

waclaw46
21-07-2010, 16:32
Ewunia -plik do pobrania na dole.

dość łatwe do znaleziena Tyś to czytała? Przecież to zwykła propaganda z tym co chcą robić ,dobre dla towarzystwa radiomaryjnego Które nie widziały sprawozdania finansowego.Gdzie nakłady na poszczególne projekty ile w roku 2009 dali darczyńcy można mnożyć pytania.Zresztą sami oceńcie ,otworzyć plik i można zobaczyć czym nas karmi towarzystwo Caritasowe.Papier wszystko przyjmie co się napisze.
Za wspólny wysiłek i życzliwość wszystkim partnerom składamy „Bóg zapłać”.

babciela
21-07-2010, 20:32
Waclawie ,kradnie nie tylko Caritas- opisywalam w jednym z postow haniebna sprawe angażowania ludzi niepełnosprawnych na stanowiskach pracy chronionej. Radziłes otworzyc mi taki zaklad(sic!). To teraz Ty może sprobuj zaangazowa się w Caritasie.

A tak nawiasem-pracowalam w roku transformacji wlasnie w Caritasie-oczywiscie jako wolontariusz- spotkalam wielu księzy oddanym ludziom ubogim-byly to posilki dla nich- paczki do domu- wielu ubralysmy od stop do glów= i to były i dobre obiady - wlasnie z produktow zachodnich i bardzo przyzwoite rzeczy - też z Zachodu. Kazdy medal ma dwie strony. Jak jest teraz - nie wiem- i nie chcę wiedziec. Mnie też razi pazernosc czarnych- ale to my jestesmy ostatnim pokoleniem , ktore daje sie jeszcze nabierac- nasze dzieci patrza na te sprawy zupełnie inaczej, I chwala im za to.

waclaw46
21-07-2010, 21:26
Popierałem i popieram to co robi Owsiak i wiem że to jest w rzeczywistości działalność charytatywna i do tej działalności mam zaufanie.O działalności charytatywnej można mówić kiedy rozliczenia są poddane kontroli społecznej i są jawne a nie ukrywana jest działalność finansowa bo rodzi to dużo niedomówień.Cóż szkodzi na stronie internetowej podanie darczyńców i kwot które zostały przekazane a potem rozliczenia poszczególnych prowadzonych projektów.Posiłek dla ubogich też można skalkulować że kosztuje kilkaset złotych.Ja się nie czepiam tylko jak żądamy rozliczeń fundacji społecznych to kościelne też powinny dawać sprawozdania finansowe bo jest równość wobec prawa.spotkalam wielu księzy oddanym ludziom ubogimTo że kogoś spotykamy to nie świadczy o tym że na ubogich nie można dobrze zarobić ,bo skąd się biorą kościelne nadużycia o których pisze prasa.Nawet Papieże mimo że święci prasa pisze o ich nie reagowaniu na wynaturzenia a sprawy zamiatają pod dywan bo dotyczą kolegów .

Stalin
22-07-2010, 16:38
ja tam generalnie się zgadzam z kościołem, w niedziele bzykam od tyłu bo bliżej krzyża jest. Komuś to przeszkadza???
http://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gif

maja59
22-07-2010, 20:15
ja tam generalnie się zgadzam z kościołem, w niedziele bzykam od tyłu bo bliżej krzyża jest. Komuś to przeszkadza???
http://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gifhttp://img267.imageshack.us/img267/9673/diab.gif
Za ekshibicjonizm dopisałam Ci kolejne gwiazdki w ocenie wątku.

wankabor
22-07-2010, 20:45
ja tam generalnie się zgadzam z kościołem, w niedziele bzykam od tyłu bo bliżej krzyża jest. Komuś to przeszkadza???


Nie jestem dewotką , raczej kontra instytucji kościoła, a zwłaszcza możnowładczego duchowieństwa, ale Twój post jest wyjątkowo obrzydliwy. Wstydź się . Pytasz, czy komuś to przeszkadza .Tak, mnie.

Stalin
22-07-2010, 21:35
przykro mi, nie będę zmieniał przyzwyczajeń w tym wieku....

Mar-Basia
22-07-2010, 21:38
Nie jestem dewotką , raczej kontra instytucji kościoła, a zwłaszcza możnowładczego duchowieństwa, ale Twój post jest wyjątkowo obrzydliwy. Wstydź się . Pytasz, czy komuś to przeszkadza .Tak, mnie.

Ha,ha - znacie powiedzenie "krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje". To sie nazywa dowartowosciowanie tego co "przeminelo z wiatrem" ;) ;)

Stalin
22-07-2010, 22:01
Skoro juz jestesmy przy krowach to prosze:
:D:D:D:D
http://www.youtube.com/watch?v=Yptxs4I7xBA

wankabor
23-07-2010, 06:39
Ha,ha - znacie powiedzenie "krowa, ktora duzo ryczy - malo mleka daje". To sie nazywa dowartowosciowanie tego co "przeminelo z wiatrem" ;) ;)

No, no, jak nie wiele potrzeba, aby poznać inne oblicze drugiego człowieka.:mad:

waclaw46
23-07-2010, 12:21
ja tam generalnie się zgadzam z kościołem, w niedziele bzykam od tyłuStalinie to według ciebie ma być śmieszne ?

Stalin
23-07-2010, 15:54
Wacław - sorry ale nie będę sie tłumaczył z mojego poczucia humoru....

bronczyk
23-07-2010, 19:14
Stalinie nie tłumacz się tylko nie pisz więcej takich postów.

Stalin
23-07-2010, 20:03
Dobra, się postaram...

waclaw46
23-07-2010, 20:46
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8166345,Contra_In_Vitro_pozwie_posla_PO_do _sadu_koscielnego.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=1077949Stalinie u ciebie St.Vincent sąd kościelny jest? U nas niektórym wysoka temperatura powoduje że przestają myśleć.

babciela
23-07-2010, 21:14
Ale bzykanie nie musi oznaczac , tego o czym wszyscy myslicie,a jezeli myslicie., o czym ja myslę - to nie jest nic zdroznego...Slowa w naszym jezyku maja tyle znaczen...

waclaw46
24-07-2010, 07:34
Babciela-Ale bzykanie nie musi oznaczac , tego o czym wszyscy myslicie,a jezeli myslicie., o czym ja myslę - to nie jest nic zdroznego...Slowa w naszym jezyku maja tyle znaczen...Temat bzykania skończony może napiszesz coś na temat zawłaszczania państwa przez jedno z wyznań ,ciekawi jesteśmy twojej opinii ?

wankabor
24-07-2010, 16:57
Temat bzykania skończony może napiszesz coś na temat zawłaszczania państwa przez jedno z wyznań ,ciekawi jesteśmy twojej opinii ?

Zgadzam się z Wacławem. Ja też ciekawa jestem jak czują się nasi seniorzy w państwie wyznaniowym jakim jest Polska. Ja czuję się źle, ponieważ jestem zniewolona przez obce państwo Watykan i jego kolaborantów. Zdrajcy-kolaboranci byli
w każdej epoce naszego zniewolenia, różnie się tylko nazywali. Zadziwia mnie to, że naród już 10 wieków jest w takim nienaturalnym letargu niewoli i ani myśli o jutrzence swobody. Widać dyby mocno są zakleszczone.:mad:

wedrowiec
24-07-2010, 17:08
Widze, ze rzecz rozpisana na glosy i sie niesie komercjalno-entuzjastycznym urkiem-chorkiem.Brawo dyzurni!

wankabor
24-07-2010, 17:26
Widze, ze rzecz rozpisana na glosy i sie niesie komercjalno-entuzjastycznym urkiem-chorkiem.Brawo dyzurni!

Jeśli nic nie masz do powiedzenia na konkretny temat, to nikt Cię nie prosi o wypowiadanie się o autorach postów.

Wędrowcze ! powędruj sobie na inne wątki, będziesz tam mile widziany.

bronczyk
24-07-2010, 17:45
Ja też czuję się źle, ale może mniej przez księży, a przez to typowo polskie myślenie. Nie ma w nim miejsca na ważne życiowe przemyślenia tylko są obrazki święte zresztą. Nie poda się choremu silniejszego leku przeciwbólowego, ponieważ cierpienie uszlachetnia. A jak dasz złoty pieniążek pan doktor w mig zmienia koncepcję filozoficzną wobec bólu. To samo jest z aborcją i ochroną życia poczętego. Stworzono w kraju nagonkę na inaczej myślących. Jeśli pytam czemu Jan Paweł ma być świętym nikt z orędowników wzniesienia na ołtarze papieża nie potrafi nic sensownego powiedzieć. Ponoć pokazał wszystkim jak znosić ból. Ale mówię miał do swojej dyspozycji cały sztab lekarzy, a chore na raka dziecko bezrobotnych często jest zdane tylko na pomoc rodziców. Kto bardziej cierpi pytam? Brak odpowiedzi. Kościół rządzi, ponieważ zwalnia z myślenia.

babciela
24-07-2010, 17:48
Wacławie, gdybym mogła coś zdziałac w tej materii- pewno cos napisałabym,ale "słowa, słowa, słowa..."

waclaw46
24-07-2010, 18:40
Wacławie, gdybym mogła coś zdziałac w tej materii- pewno cos napisałabym,ale "słowa, słowa, słowa..."Kiedyś nie wierzyliśmy że mogą zajść takie zmiany że system stary runie ,a jednak doszło do zmian ,też na początku były słowa. Jeżeli będziemy zgadzać się na wszystko i jak stado owiec tylko przytakiwać to będziemy mieli powtórkę z rozrywki tylko kolor się zmieni.

babciela
24-07-2010, 18:52
Myslę , że nie masz racji.Jestesmy prawdopodobnie ostatnim pokoleniem , które zgadza się na ten stan rzeczy. Porozmawiaj z młodymi, oni nie sa chętni do utrzymywania olbrzymich swiatyn, dawania na tzw tacke,utrzymywania jasnie oswieconych eminencji.My mamy swoje" pięc minut" chyba za soba-zrobilismy wiele dobrego i... złego, teraz mlodzi niech pokaza co potrafia- a sa nieglupi.

Mar-Basia
24-07-2010, 19:07
Uuuuu...nie bylabym taka stuprocentowo pewna tych "mlodych". Wystarczy popatrzec na rozhisteryzowanie w Warszawie....pod Palacem Prezydenckim. Wiecej tam bylo mlodych niz starych.

Zgadzam sie z jednym...niech pokaza co potrafia. Boje sie, ze jak dostana troche wladzy w reke, pierwsza rzecz, ktora zrobia to dobiora sie do emerytow, bo na nich tez nie chca placic....nie mowiac o calej reszcie.;)

Vika
24-07-2010, 19:09
Nie poda się choremu silniejszego leku przeciwbólowego, ponieważ cierpienie uszlachetnia. A jak dasz złoty pieniążek pan doktor w mig zmienia koncepcję filozoficzną wobec bólu.

Przepraszam,ale czy wina leży po stronie Kościoła ,że ludziom odmawia się leczenia, że leki są w większości pełnopłatne, że chorzy ,to przeważnie mający się gorzej,biedniejsi,że ludzie starsi są lekceważeni przez lekarzy i praktycznie już jest cicha ukryta eutanazja,,,,,,,,,,,, można tak długo wyliczać,ale na koniec;
że "służba"zdrowia, przestała służyć chorym?

Jakiż to czarny rozbiór Polski,
co takiego złego niesie wiara, czy księża wprowadzają narkotyki, uczą wczesnego uprawiania sexu, uczą kraść,rabować,bić,niszczyć?
Chyba przyczyny leżą zupełnie w innym sektorze.

Vika
24-07-2010, 19:12
Uuuuu...nie bylabym taka stuprocentowo pewna tych "mlodych". Wystarczy popatrzec na rozhisteryzowanie w Warszawie....pod Palacem Prezydenckim. Wiecej tam bylo mlodych niz starych.

Zgadzam sie z jednym...niech pokaza co potrafia. Boje sie, ze jak dostana troche wladzy w reke, pierwsza rzecz, ktora zrobia to dobiora sie do emerytow, bo na nich tez nie chca placic....nie mowiac o calej reszcie.;)


Dokładnie tak. Wykształciuchy myslą o zmianie przepisów na niekorzysć tych nieprodukcyjnych/jak my/,
a reszta pije ,rozrabia,napada bo skąd pieniądze na alkochol,samochody,narkotyki?

Mar-Basia
24-07-2010, 19:23
Przepraszam,ale czy wina leży po stronie Kościoła ,że ludziom odmawia się leczenia, że leki są w większości pełnopłatne, że chorzy ,to przeważnie mający się gorzej,biedniejsi,że ludzie starsi są lekceważeni przez lekarzy i praktycznie już jest cicha ukryta eutanazja,,,,,,,,,,,, można tak długo wyliczać,ale na koniec;
że "służba"zdrowia, przestała służyć chorym?

Jakiż to czarny rozbiór Polski,
co takiego złego niesie wiara, czy księża wprowadzają narkotyki, uczą wczesnego uprawiania sexu, uczą kraść,rabować,bić,niszczyć?
Chyba przyczyny leżą zupełnie w innym sektorze.

Vika, mysle, ze zaszlo nieporozumienie. Halinka (Bronczyk) miala cos innego na mysli.

Ja też czuję się źle, ale może mniej przez księży, a przez to typowo polskie myślenie. Nie ma w nim miejsca na ważne życiowe przemyślenia tylko są obrazki święte zresztą.

Faktycznie myslenie, pewnie chciala napisac mentalnosc, ktorej ciagle wielu z nas nie potrafi zmodernizowac i przystosowac do wymogow XXI wieku. To jest kwestia wychowania, zwyczajow i tradycji. Mysle, ze to powinno sie zmienic powoli. Przyklad - ultra katolicka Hiszpania - dzisiaj jest nowoczesnym krajem, potrafila rozdzielic dwie "potegi" i kazdy siedzi w swoim domku, choc czasami "gega' niepotrzebnie. A Argentyna- czytalas ostatnie wiadomosci i nowoczesne decyzje? Powolutku az do skutku. Osobiscie wierze w to, bo nie moze byc inaczej. :)

wankabor
24-07-2010, 20:04
Przepraszam,ale czy wina leży po stronie Kościoła ,że ludziom odmawia się leczenia, że leki są w większości pełnopłatne, że chorzy ,to przeważnie mający się gorzej,biedniejsi,że ludzie starsi są lekceważeni przez lekarzy i praktycznie już jest cicha ukryta eutanazja,,,,,,,,,,,, można tak długo wyliczać,ale na koniec;
że "służba"zdrowia, przestała służyć chorym?

Jakiż to czarny rozbiór Polski,
co takiego złego niesie wiara, czy księża wprowadzają narkotyki, uczą wczesnego uprawiania sexu, uczą kraść,rabować,bić,niszczyć?
Chyba przyczyny leżą zupełnie w innym sektorze.

Szanowna Viki, skieruj rozumowanie na inną ścieżkę.

Odpowiem ma Twoje wątpliwości zawarte w poście.Tak,to jest wina kościoła ,że ludziom odmawia się leczenia i biedniejsi ludzie nie wykupują leków. Tak, to jest ukryta eutanazja. To jest czarny rozbiór Polski. Księża uprawiają sex (są zboczeńcami), ograbiają bezlitośnie swoich wiernych, oszukują, biją dzieci w szkołach i zakładach wychowawczych. Czyniąc to , uczą. Czy mało znasz przykładów tej przestępczej działalności duchownych w Polsce i na świecie. Obejrzyj chociażby film "Siostry Magdalenki". Jakie straszne afery finansowe, połączone z morderstwami, stwierdzono w Watykanie nawet za pontyfikatu JPII. A przecież mafia otruła po 33 dniach pontyfikatu Jana Pawła I.
A wiesz,że konkordat kosztuje budżet państwa około 6 mld zł rocznie, a niektóre źródła podają , że to zaniżona kwota. Czy zdajesz sobie sprawę ilu chorych można by wyleczyć nawet za część tej kwoty. Nasza bieda w dużej mierze powodowana jest pazernością ludzi kościoła.

Kiedyś czytałam w onecie, że w Polsce jest około 30% ludzi ubogich i b. biednych, a w Czechach 5%.Ale w Czechach nikt konkordatu nie podpisał, a 80% ludzi to ateiści, więc nie ma kto ich okradać. Naród jeśli nie zmądrzeje, sam się wykończy.

Nie przeczę , są i inne przyczyny naszego nieszczęścia. To rządy prawicy. Co to za prawo i sprawiedliwość żeby matka Kaczyńskich już 3 miesiąc przebywał w szpitalu i to w jakich warunkach, tylko dlatego że potrzebna jej pielęgnacja , a nie leczenie. Kto może sobie na taki luksus pozwolić?
Marnotrawstwa gospodarczego jest sporo, dlatego tak duża grupa społeczna jest dziadami. Co dziad ma robić, spie... ć.

waclaw46
24-07-2010, 20:38
Viko-Jakiż to czarny rozbiór Polski,
co takiego złego niesie wiara, czy księża wprowadzają narkotyki, uczą wczesnego uprawiania sexu, uczą kraść,rabować,bić,niszczyć?Nie rozumiesz ,tu nie chodzi o wiarę bo ona niema nic spólnego z KK jako instytucją.Pisząc o pedofilu księdzu nikt nie mówi że jest to napisane w biblii ,tylko chcemy aby w przypadku złamania tego prawa było takie samo , dla normalnego obywatela jak i księdza i by za to odpowiadał.Natomiast mania seksualna zdominowała Kościół .W większości opowiada się za ochroną zarodków i aby każdy stosunek kończył się zapłodnieniem jak w krajach afrykańskich nie patrząc na realia życia w Polsce.Nie wypowiada się w sprawach społecznych jak obszary biedy i nędzy w Polsce i zaniku solidarności społecznej.Czy nie widzisz że co innego mówi a co innego robi czy uważasz że księża żyją w celibacie? Każde dziecko ci powie że to nie jest prawda.Czy nie robią nadużyć i czy płacą podatki .Przestańmy się oszukiwać fundacje O.Rydzyka nie dają sprawozdań pomimo ustaw które są obowiązujące w RP.Kościoła to nie dotyczy.skąd pieniądze na alkochol,samochody,narkotyki?Pytanie też można zadać do księży,czy oni nie są ludźmi ?mają takie same słabości jak inni.Mając dziecko nie dasz mu samochodu jak cię stać to mu dasz.Samochód można już kupić od 3000 zł i czy musi być nowy?Czy dziecku nie dajesz pieniędzy by śię nauczyło nimi gospodarować?Wykształciuchy myslą o zmianie przepisów na niekorzysć tych nieprodukcyjnych/jak my/,Nie wiem o kim myślisz jeżeli masz na myśli rencistów i emerytów, to chodzi o reformę systemu aby nie dopuścić do tego że nie dostaną renty czy emerytury.

wedrowiec
24-07-2010, 21:24
[QUOTE=bronczyk]Ja też czuję się źle, ale może mniej przez księży, a przez to typowo polskie myślenie. Nie ma w nim miejsca na ważne życiowe przemyślenia tylko są obrazki święte zresztą. Nie poda się choremu silniejszego leku przeciwbólowego, ponieważ cierpienie uszlachetnia. A jak dasz złoty pieniążek pan doktor w mig zmienia koncepcję filozoficzną wobec bólu. To samo jest z aborcją i ochroną życia poczętego. Stworzono w kraju nagonkę na inaczej myślących. Jeśli pytam czemu Jan Paweł ma być świętym nikt z orędowników wzniesienia na ołtarze papieża nie potrafi nic sensownego powiedzieć. Ponoć pokazał wszystkim jak znosić ból. Ale mówię miał do swojej dyspozycji cały sztab lekarzy, a chore na raka dziecko bezrobotnych często jest zdane tylko na pomoc rodziców. Kto bardziej cierpi pytam? Brak odpowiedzi. Kościół rządzi, ponieważ zwalnia z myślenia.[/QUOT



Z KK nic mnie osobiscie nie wiaze, podobnie jak z zadnym innym. Ale nie zebym od razu odbezpieczal pistolet. Zgadzam sie Bronczyku z Twoimi obserwacjami. Proponuje jedynie przyjac inna optyke, to znaczy osadzic kk w polskim kontekscie historyczno-politycznym, patrzac obiektywnie i z dystansu ,troche odmiennie zinterprretowac jego (kk) role.
Konkretnie:

1.Kk zyje od wiekow w jakiej takiej symbiozie z zywicielem- Narodem Polskim. W zwiazku z tym jest zainteresowany w jego (zywiciela) dobrostanie a nie w calkowitym wyssaniu jego sokow zywotnych.
Tak jak pszczelarz; wprawdzie miod podbiera ale dba o dobro ula bo ma interes w jego przetrwaniu.Polski kk zaswiadczyl to historycznie wiazac sie trwale z Narodem Polskim.Jak wsponialem nie bezinteresownie.
Gloszona przez kk legenda walnie przyczynila sie do zachowania tozsamosci narodowej.
poslugujac sie skutecznie mantra "bog ,honor i ojczyzna".Ten Narod tak ma od czasu do czasu.(w kazdym razie miewal).
Dodam rowniez gwoli sprawiedliwosci, ze kosciol aktywnie - poprzez wybranych funkcjonariuszy
(a nie jako caly aparat; taka byla bowiem jego strategia ) angazowal sie w konflikty z rozmaitymi historycznie okupantami i niejednokrotnie ponosil najwyzsze ofiary.Czesc nazwisk wszyscy znamy. Reasumujac kk cementowal Narod pomagajac w jego przetrwaniu. To min. kk zawdzieczamy , ze nie stalismy sie skansenem folklorrystycznym podobnie jak np.Luzyczanie.

2.Nasz Kraj jest w fazie przedagonalnej w rezultacie dlugofalowych i koordynowanych zbrodniczych dzialan sil globalnych i antypolskich; wewnetrznych i zewnetrznych.
Historia od 1944 do dnia dzisiejszego nie pozostawia co do tego zadnych watpliwosci. Z wyjatkiem - jak sadze Olszewskiego - wszystkie pozostale ekipy od 1989r.rabowaly ten Kraj w zgodzie i w porozumieniu tak ze poza 3 bilionowym dlugiem, mimo sprzedazy calej praktycznie gospodarki i demontazu Wojska Polskiego, pozostala wydmuszka jak dom stoczony przez termity. Na zewnatrz "plastic fantastic" : regalia,dewocjonalia, parady,rogatywki orzelek w koronie, blyszczace second hand autka, ktore jutro rdza stoczy, albo zabraknie pieniedzy na paliwo, wypchniecie mlodego pokolenia "na zmywak", bezrobocie i bezdomnosc i na tym tle wypasiona na przekretach klasa srednio i mega nowobogackich jewropejczykow. za nimi spirala malego zlodziejstwa ( w Polsce 90 tys. wiezniow ; wiecej niz 80 milionowych Niemczech). Kraj pelen lumpeksow i bezradnych bezdomnych, pogardliwie okreslanych jako menele. Oczekuje tez nas Polakow - jesli nie zostanie odwrocona wyrazna tendencja demograficzna - depopulacja ( przewiduje sie ze w roku 2050 bedzie nas jedynie 20milionow, co zagraza bezpieczenstwu substancji biologicznej Narodu.Przypomne, ze po 2 Wojnie Swiatowej bylo nas wciaz 24 miliony.
Cale inscenizowane bicie piany a pis to a po tamto to jedynie hucpa dla zupelnego oglubienia i w konsekwencji bezkarnego oskubania glupich Jasiow. Kiedy ludzie obudza sie z reka w nocniku bedzie za pozno; co najwyzej podpuszcza naiwna mlodziez do powstania a nastepnie wyrzna silami interwencyjnymi z NATO lub wewnatrz unijnymi (Traktat Lisbonski nie przewiduje mozliwosci wystapienia z Unii).

3 .Z punktu widzenia kk (powaznie juz spenetrowanego przez temity), zlodziejska miedzynarodowa i polskojezyczna szajka (ciag pokoleniowy od prl ) zagraza podstawom egzystencji kk zabijajac organizm z ktorym pozostawal we wzglednej symbiozie). Ta szajka to zagrazajacy kk bankructwem strategiczny konkurent. W ten sposob sprzegaja sie interesy kk z iinteresem przetrwania Narodu.

4.W swietle powyzszego kk- wrog naszego wroga - pozostaje naszym narodowym historycznie sprawdzonym strategicznym sojusznikiem. Totez przez jakis nieokreslony czas powinno nam byc "po drodze", mimo ponoszonych kosztow min. w postaci oglupiajacej indoktrynacji ( ale "ten Narod tak ma" )
W tej sytuacji naduzycia i przekrety kk uwazam za drugorzedne (kler i hierarchia podlegaja tej samej erozji moralnej co wiekszosc z nas) a my jestesmy przeciez "w porzadku."
Pozdrawiam wszystkich myslacych "niepoprawnie".

bronczyk
24-07-2010, 21:33
Viko, ale ci lekarze to katolicy. Ludzie ochrzczeni, wybierzmowani, więc te leki pełnopłatne to też są za zgodą wierzących ustalone. Ja sobie kiedyś szłam zimą wąską dróżką późnym wieczorem obok kościoła. Nagle na tym odśnieżonym kawałku chodnika pojawia się jadące z dużą szybkością auto. Myślę sobie w zaspy nie wskoczę, niech ksiądz zwolni.Zwolnił , a ja usłyszałam uwagę, że powinnam się usunąć. Grzecznie odpowiedziałam - A gdzie, proszę pana? W te górę śniegu. Po krótkiej dyskusji pan ksiądz wolno mnie wyminął. I to jest ta chora mentalność( jak słusznie zauważyłaś Marbello, brak tu myślenia) typowa dla Polski.

Wedrowiec co ty tak kasandrycznie i jeszcze długo i nudnie. Światowych spisków już nie trawię. Czemu akurat to nasz kraj w takim centrum zainteresowania wrogich sił. Francji nie rozwalają, Hiszpanii nie tykają, tylko nas.

wankabor
24-07-2010, 22:03
Wypowiadamy się na bardzo trudny temat. Piszemy to co leży nam na sercu, a rozum podpowiada. Nie atakujemy się wzajemnie, nie robimy "osobistych wycieczek" . Potrafimy taktownie przedstawić swój punkt widzenie w tak kontrowersyjnej sprawie. To dobrze , mam nadzieje,że ten styl zagości na dobre w KSC.

Vika
24-07-2010, 22:09
Przepraszam Brończyk ,jeśli istotnie żle zrozumiałam intencje.
Natomiast Wacławie, piszesz;Natomiast mania seksualna zdominowała Kościół .W większości opowiada się za ochroną zarodków i aby każdy stosunek kończył się zapłodnieniem jak w krajach afrykańskich nie patrząc na realia życia w Polsce.Nie wypowiada się w sprawach społecznych jak obszary biedy i nędzy w Polsce i zaniku solidarności społecznej.Czy nie widzisz że co innego mówi a co innego robi czy uważasz że księża żyją w celibacie? Każde dziecko ci powie że to nie jest prawda.Czy nie robią nadużyć i czy płacą podatki .Przestańmy się oszukiwać fundacje O.Rydzyka nie dają sprawozdań pomimo ustaw które są obowiązujące w RP.Kościoła to nie dotyczy.

Musiałabym to spunktować,ale spróbuję po kolei;
1.Jest coś takiego jak naturalna regulacja poczęcia,każda kobieta wie co to jest kalendarzyk. Nie powinno się prowokowac i promować sexu wśród młodzieży,
2.Nazywanie incydentalnych wypadków wśród księży manią seksualną i zboczeniem uważam za przesadę.
Jestem katoliczką, w moim kościele przewinęło się co najmniej kilkudziesięciu księży,mądrych ,oddanych Bogu wspaniałych ludzi. Gdyby coś się zdarzyło, natychmiast mówiono by o tym,nic takiego nie było.
A więc mamy do czynienia z nagłaśnianiem incydentów.
Incydenty takie zdarzają się wszędzie w każdej grupie zawodowej i społecznej.

Żądasz sprawozdania od O.Rydzyka,
a czy P.Owsiak składa takie sprawozdania.?Zresztą nie znam się na tym.O.Rydzyk nie ma dochodowego przedsiebiostrwa a radio utrzymuje z ofiar. I to ma być opodatkowane.Jakoś nie jestem przekonana.
Ktoś pisze o lekarzach-katolikach,no niewiele tych katolickich zachowań zauważyłam, nie liczę na ich miłosierdzie, a tak się nieszczęśliwie składa,że mam b.częsty kontakt.

Ktoś podaje za wzór Argentynę. No dzięki za taki wzorzec,
gdzie pary homo... mogą zawierać małżeństwa. A przecież za tym idą dalsze przywileje.

Jeden wniosek z całej tej dysputy;
eskalacja nienawiści do Kościoła i wszystkich ludzi z nim związanych.
Wygląda na to,że wszyscy w tym praworządnym kraju, są uczciwi,porządni, kochający swoją ojczyznę/tylko czy aby nią Polska?/,dzieci i młodzież ma cudowne warunki rozwoju, jest wychowana na wspaniałych, wartościowych ludzi, tej bardziej ambitnej otwiera się świetlaną przyszłość, tyle że najlepiej w bankowości i handlu,bo resztę d......i wzięli.,no albo na saksy.
Przepraszam,
za zakłócenie tej nagonki, opluwajcie sobie dalej,nie ma na to rady. Wszyscy kiedyś staniemy przed Bogiem i odpowiemy za każde słowo,za każdy czyn. Księża oczywiście również,o to badżcie spokojni.


Niepotrzebnie w ten wątek zaglądałam,
bo widzę,że jesteście ogarnięci nienawiścią .

bronczyk
24-07-2010, 22:17
Viko nie masz za co przepraszać. Ja mam takie zdanie, ty inne. Za pisanie co czujesz mam szacunek do ciebie. Nie czuję nienawiści do księży. Raczej niesmak w przypadku kłamliwych zachowań. Chyba nie sądzisz, że piszemy tu o sprawach z palca wyssanych. A spróbuj te głosy krytyczne potraktować nie jako atak na wiarę tylko oburzenie na zło jakie dotyka wszystkich.

ostatek
25-07-2010, 00:18
Czytam Waszą dyskusję... sorry, naprawdę nie chciałam sie wtrącać, bo chyba nic nowego nie mam do powiedzenia.

Wierni każdej religii utrzymują swoich kapłanów. To jest naturalne i normalne. Formy mogą być różne - podatek religijny, z którego wypłacane są stosowne świadczenia, dziesięcina, "co łaska"...
W większości państw podatek religijny zwalnia od opłat za: chrzest, ślub czy pochówek. Z tych pieniędzy utrzymywane są również świątynie, a na koniec roku kapłan składa (do wiadomości wiernych) roczne rozliczenie.
Podobny pomysł był dyskutowany w Polsce w latach międzywojennych i kilka(naście?) lat temu. Krótko był dyskutowany, bo kler nie wyraził zgody. Owszem, comiesięczna gaża, ale... opłaty dodatkowe i "co łaska" też.

Polska jest państwem świeckim. Teoretycznie. Bo postanowienia konkordatu ustawiają nas w rzędzie państw wyznaniowych.
Nie mam pretensji o dotowanie przez państwo zabytków; o ich konserwację a nawet utrzymanie. Mam pretensję np. o religię w szkołach. Bo jeśli nauka jest opłacana przez wszystkich podatników, powinno być coś na kształt religioznawstwa. Lekcje konkretnej religii winny być opłacane przez wierzących rodziców lub odbywać się w kościele. Tymczasem katechecie płaci właściciel szkoły, a on sam tj. katecheta podlega władzom kościelnym. Kompletne przemieszanie. I nie można zrobić nic, bo... umowa międzypaństwowa zobowiązuje. Dlatego też w szkołach nauczana jest wyłącznie jedna religia.
Budowa nowych świątyń... np. Świątynia Opatrzności Bożej w dużej mierze jest finansowana przez państwo.
Podatki, jakie płacą duchowni...
I tak dalej mogę ciągnąć. Wszyscy to znamy, a nawet już "przerabialiśmy" w KSC.

Irytuje mnie także utożsamianie religii i wiary z urzędnikami kościelnymi. Mogę krytykować księdza, pastora, batiuszkę, lamę bez krytykowania religii, bo jedno nie ma z drugim nic wspólnego, choć to prawda, że od duchownego (każdej religii) mogę i powinnam oczekiwać więcej. Bo to nie tylko zawód, ale również powołanie i służba. O tym też już kiedyś pisałam, więc sobie odpuszczę.
Pisałam również o celibacie. Celibat znaczy bezżeństwo. Pytanie czy księża żyją w celibacie jest z gruntu chybione. No, chyba, że ktoś widział żonatego księdza. Ops, przyznaję się, widziałam i znałam. Ale to temat na inną (wojenną więc dramatyczną) opowieść.

Odpowiedź skierowana do Viki...
1. "każda kobieta wie co to jest kalendarzyk", co druga albo co piąta wie co znaczy hasło "watykańska ruletka".
2. masz rację, duchowni bywają różni. Dobrzy i źli. Zdarzają się również "niegrzeczni" (pedofile). I Ci powinni być eleminowani z zawodu tj. posługi kapłańskiej. Jest inaczej, o czym wszyscy wiemy. I to "inaczej", o parasol ochronny mamy pretensje.
3. Owsiak się rozlicza. O. Rydzyk nie musi. Pisałam o tym tutaj: http://www.klub.senior.pl/p-a-to-polska-wlasnie-post684332/postcount4258.html
4. Pary homoseksualne powinny mieć prawo zawierania związków. Nie musimy ich związku nazywać "małżeństwem".
5. Nienawiści do kościoła, zboru, stupy, meczetu - w sensie: społeczność wiernych... proszę, we mnie nie szukaj. Próżny trud.

I jeszcze jedno zdanie dla Wędrowca.
Kościól (jako organizacja) ma w swojej historii zarówno wzloty jak i upadki. Karty wzniosłe i haniebne.
Myślę, że bardzo daleko odszedł od nauk Chrystusa...

wankabor
25-07-2010, 09:34
Polska jest państwem świeckim. Teoretycznie. Bo postanowienia konkordatu ustawiają nas w rzędzie państw wyznaniowych.
. Mogę krytykować księdza, bez krytykowania religii, bo jedno nie ma z drugim nic wspólnego, Bo to nie tylko zawód, ale również powołanie i służba.

Kościól (jako organizacja) ma w swojej historii zarówno wzloty jak i upadki. Karty wzniosłe i haniebne.
Myślę, że bardzo daleko odszedł od nauk Chrystusa...


Dobrze, że przedstawiłaś swoje stanowisko w tej sprawi.To są rzeczowe i mądre stwierdzenia. Oby tylko trafiły do tych co mają zmanipulowany rozum.

Vika powinna zrozumieć, że krytyczne ale prawdziwe uwagi odnośnie instytucji KK i jej urzędników, to nie opluwanie i sianie nienawiści, tylko sprzeciw wobec szerzącemu się złu.To nakaz wynikający z ewangelii Mateusza (Mt 18,15-18) o napomnieniu braterskim, "Jeśli brat twój , zawini przeciw tobie, idź i upomnij go...A jeśli nie usłucha, powiedz całej społeczności." Masze upomnienie jest możliwe m.in. w formie dyskusji na tym forum.

waclaw46
25-07-2010, 09:47
Vika -Niepotrzebnie w ten wątek zaglądałam,
bo widzę,że jesteście ogarnięci nienawiścią .To jest tylko twoja ocena.Jak byś nazwała palenie na stosie jako miłość bliźniego?
A teraz mam pytanie dla ciebie czy w państwie gdzie jest zapisane w konstytucji rozdział kościoła od państwa jest:

Fundusz Kościelny w całości finansowany przez państwo opłaca składki społeczne i zdrowotne dla księży.
Podatek dochodowy -Kościół jest zwolniony.
Podatek od nieruchomości-Kościół jest zwolniony.
Podatek od spadków i darowizn -Kościół jest zwolniony.
Opłaty celne -Kościół jest zwolniony.
Dotacje MEN i Samorządów do placówek szkolnych i oświatowych prowadzonych przez Kościół w tym pensje dla Katechetów.
Dopłaty do konserwacji Kościołów z MKiDN
Podatek od działalności charytatywnej (w tym zbiórek pieniężnych) -Kościół jest zwolniony.
Agencja Nieruchomości Rolnych w trybie art.70a ustawa z 17 maja 1989 przekazuje ziemię nieodpłatnie-rozliczenie

-Brak rozliczeń z dochodów
-Ofiary z posług religijnych bez rozliczenia

Potrzeba było Reformacji aby zlikwidować sprzedaż odpustów aby człowiek bogaty mógł iść do nieba bo zapłacił KK to jest niewinny,nie mówiąc już o zmianie przykazania bo potrzeba czczenia figur boga i świętych a też za kuriozum należy uchwalenie nieomylności papieża i jego świętość.Kiedyś chłopu pańszczyźnianemu można było te rzeczy wcisnąć i wierzył.

wuere'le
25-07-2010, 11:08
Powiem krótko, przyłączam się do wypowiedzi Ostatka, Wankabor i Wacława.
Nikt tu nie atakuje kościoła, mowa jest o funkcjonariusza kościoła, o ludziach, którzy, choć nie wszyscy, sprzeniewierzyli się Bogu, dbając wyłącznie o swój interes.

Kazimierz
25-07-2010, 12:18
W samolocie pełnym emerytów, lecącym na Hawaje, zapanowała groza, kiedy z głośników dał się słyszeć głos pilota:
- Dwa silniki płoną, lecimy w gęstej mgle, która ogranicza naszą widoczność !
Pomruk przerażenia przeszedł po samolocie, tylko jeden emerytowany ksiądz zachowuje spokój.
- Już, uspokójcie się, pochylcie głowy, pomodlimy się....
Natychmiast wszyscy prawie chylą głowy, z wyjątkiem jednego mężczyzny w ostatnim rzędzie.
- Dlaczego nie pochylasz głowy do modlitwy? - pyta ksiądz.
- Bo ja nie znam żadnej modlitwy - odpowiada pasażer.
- Więc rób chociaż coś związanego z religią! - zdenerwował się jeden z wystraszonych współpasażerów.
Wtedy mężczyzna wstał, zdjął kapelusz, odwrócił go denkiem do dołu i zaczął chodzić między rzędami ...

waclaw46
25-07-2010, 14:03
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,4661Wg nowej nomenklatury ofiary katastrofy Tu-154 zostały pielgrzymującymi męczennikami, którzy zginęli za prawdę. To jeszcze martyrologia, czy po prostu polska perwersja? Joanna Rutkowska przedstawia swój punkt widzenia ,polecam .

ostatek
25-07-2010, 15:42
W dwa tygodnie po katastrofie pisałam tu: http://www.klub.senior.pl/p-religioznawstwo-i-ekumenizm-post624883/postcount1294.html , że daleka byłam i jestem od określeń:
- drugi Katyń,
- polegli,
- bohaterzy,
- karma katyńska...
dlatego w lwiej części zgadzam się z linkowanym artykułem. Piszę "w części", bo jeśli Rodzina zmarłego życzyła sobie pochówku w obrządku katolickim, należało to życzenie uszanować... i dobrze, że tak się stało.

Jeśli zaś chodzi o krzyż przed Pałacem... wiele razy słyszłam w TV i czytałam również (na tym forum) zdania: "mnie krzyż nie przeszkadza"... więc mam pytanie do ortodoksyjnych katolików: nie przeszkadza Wam, że krzyż - symbol chrześcijaństwa i Boskiej Męki - jest wykorzystywany jako oręż w walce politycznej? Przecież walczą krzyżem (nie w obronie wiary) nie tylko katolicy, również innowiercy i ateiści. Na tym forum przeczytałam, że krzyż ma być przypominaczem, przypominajką, czy jakoś podobnie (sorry, nie chce mi się szukać)... czy nie obraża to uczuć religijnych? Symbol traktowany instrumentalnie??
Mam, leciutką jak mgiełka, pretensję do KK; że nie wytłumaczył wiernym... że nie znalazł godniejszego miejsca dla krzyża... że milczał tak długo... że pozwolił i pozwala nadal narastać emocjom...

Ech, może nie mam racji. Jeśli jednak ktoś uważnie wczyta się w mój post, znajdzie w nim obronę krzyża...

wankabor
25-07-2010, 17:17
.

Jeśli zaś chodzi o krzyż przed Pałacem... wiele razy słyszłam w TV i czytałam również (na tym forum) zdania: "mnie krzyż nie przeszkadza"... więc mam pytanie do ortodoksyjnych katolików: nie przeszkadza Wam, że krzyż - symbol chrześcijaństwa i Boskiej Męki - jest wykorzystywany jako oręż w walce politycznej? Przecież walczą krzyżem (nie w obronie wiary). czy nie obraża to uczuć religijnych?
Mam, pretensję do KK; że nie wytłumaczył wiernym... że milczał tak długo... że pozwolił i pozwala nadal narastać emocjom...

Ech, może nie mam racji. Jeśli jednak ktoś uważnie wczyta się w mój post, znajdzie w nim obronę krzyża...

Ja też mogłabym powiedzieć, że mnie krzyż nie przeszkadza ale tylko dlatego , że mieszkam w Kielcach. Ten krzyż jest jednak narzędziem walki J.Kaczyńskiego i KK o rząd dusz, o władzę absolutną , o cofnięcie Polski w rozwoju i izolację od krajów zachodnich. Z tego powodu ten krzyż mi niesamowicie przeszkadza i powinien być natychmiast usunięty.

waclaw46
25-07-2010, 19:29
Ja też mogłabym powiedzieć, że mnie krzyż nie przeszkadza ale tylko dlatego , że mieszkam w Kielcach. Ten krzyż jest jednak narzędziem walki J.Kaczyńskiego i KK o rząd dusz, o władzę absolutną , o cofnięcie Polski w rozwoju i izolację od krajów zachodnich. Z tego powodu ten krzyż mi niesamowicie przeszkadza i powinien być natychmiast usunięty.Też uważam że krzyż pod pałacem powinien być usunięty nie można dopuszczać do anarchii aby tłumy decydowały o wszystkim.Kościół przegrał wybory pomimo agitacji a krzyż to siłowanie się z rządem przy pomocy kościelnego elektoratu ponieważ chce grać pierwsze skrzypce.Bazuje na najmniej wyrobionym elektoracie zresztą poziom intelektualny hierarchów kościoła jest niski przypomnę tylko o wypowiedzi księdza na temat homoseksualistów że powinno się ich palić i tacy znajdują posłuch w kościele.Nie lepsi w RM którzy mają fobie żydowskie czy rosyjskie.Część naszych forumowiczów podziela te poglądy bo piszą na naszym forum.Zresztą mania seksualna objęła cały kościół.Zresztą zastanówmy się lekarza który dokonał aborcji nie można pochować po katolicku a Papierza Piusa XII chce się zrobić świętym który kolaborował z Hitlerem już nie wspomnę o tych co sprawy pedofilów zamiatali pod dywan i starali się by uniknęli odpowiedzialności.

ostatek
25-07-2010, 19:47
A odpowiedzi prawdziwie wierzących brak... Nie chcą "bronić" krzyża?
Wzięłam obronę w cudzysłów, bo przecież nie chcemy krzyża niszczyć ani go profanować. Chcemy tylko przeniesienia w godne miejsce. I poszanowania, jako symbolu chrześcijaństwa.
Tak naprawdę, to my bronimy... nie godząc się na walkę polityczną krzyżem...

waclaw46
25-07-2010, 20:38
nie godząc się na walkę polityczną krzyżem...Ostatku ty jesteś na tym forum osobą która mimo posiadanej wiedzy nie chce nikomu powiedzieć że odbiega od faktów.Cenię cię za kulturę którą chcesz wszczepić nowym nuworyszom.Nieraz zastanawiałem się nad tym jak ty patrzysz na świat tych którzy zbłądzili wierząc w http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%85cy_Potw%C3%B3r_Spaghetti przecież ci wyznaczy dali talerze pełne jedzenia.O co tu chodzi,o udowodnienie że mam rację, resztę mam w dupie, ożyłem mocnego słowa aby podkreślić temat jak Palikot ,bo my pamiętamy nie treść tylko wizję.Ostatku patrząc na to co nas interesuje to sensacje ,takie jest nasze życie.Tylko jest jedno pytanie czy to co nam wciskają to prawda?Ostatku sprawa krzyża to w/m sprawdzenie kto silny?

Stalin
25-07-2010, 23:03
Krótko:
http://img837.imageshack.us/img837/2936/aaajezus.jpg

ostatek
26-07-2010, 00:20
Wacławie, postawiłeś mnie przed trudnym zadaniem...
Nie wiem, czy będę umiała odpowiedzieć. Nie chcę powiedzieć najprościej: prawda to zgodność z rzeczywistością. Myślę, że nie tego oczekujesz. Spróbuję więc inaczej.

Słynna zasada św. Augustyna - własna myśl jest faktem ze wszystkich najpewniejszym. Wszystko jest tak naprawdę wątpliwe poza tym, że ja jestem i że myślę. Nikt bowiem nie może wątpić, że pamięta, że myśli, że wie, że sądzi, że rozumie. Należy więc wejść w samego siebie, bo to właśnie we wnętrzu człowieka mieszka prawda.
Kilka wieków później będzie o tym mówił Kartezjusz.

Dalej już prosto. Nasze myśli są prawdą i są nami. W tym jest również zawarta zasada tolerancji. Szanuję Ciebie, a więc Twoje myśli i Twoje prawdy. Nie mam prawa oceniać; przynajmniej staram się nie oceniać, bo... nie zawsze mi się to udaje. :mad:
Z biegiem lat nabieram szacunku dla różnych prawd. Zainteresowanie religiami (bez uprzedzeń i wybierania najlepszej) jest stąpaniem po grząskim gruncie. Wiara zawsze jest czymś bardzo osobistym, łatwo kogoś dotknąć, a więc zniszczyć, wyśmiewając czy lekceważąc jego prawdę. Dlatego mówię, że nie ma ludzi błądzących (religijnie), mamy tylko różne prawdy. Myślę, że nie ma identycznie wierzących, choć wierzą w tego samego Boga, jak nie ma myślących i czujących dokładnie tak samo.

Sprawa krzyża... hm... wiadomo, polityczna. Ale ludzie, którzy pod nim stoją i go bronią robią to zgodnie z prawdą mieszkającą w nich. Prawdopodobnie wierzą w to, że bronią symbolu, wiary, religii. Ich rzeczywistość, ich prawda jest właśnie taka. Nie chcą wiedzieć, że prawdopodobnie zostali zmanipulowani, że występują, jako statyści, w rozgrywkach politycznych. Wszyscy pamiętamy jak się to zaczęło i jak umiejętnie były podsycane nastroje a właściwie już emocje: http://www.rp.pl/artykul/512749_Droga_ku_przepasci.html
Dlatego napisałam, że olbrzymią rolę może (i powinien) odegrać KK.

PS - otworzyłam link i ubawiłam się setnie... czy jeszcze ktoś na tym forum pamięta boga Glusia?

waclaw46
26-07-2010, 10:35
Dlatego napisałam, że olbrzymią rolę może (i powinien) odegrać KK. Może ,ale czy kiedyś coś robił za darmo? Następne ustępstwa polityczne? Jeżeli do tego czasu nie reagował to wiadomo o co chodzi.Natomiast nie można dopuszczać do demontażu państwa i stwarzania sytuacji że każdy protest jest zasadny i dla dobra ogółu robimy ustępstwa zmanipulowanej gawiedzi.To że dalej jest rozgrywany jest politycznie wypadek Smoleński to wina polityków .Ale nie jest możliwe zakończenie tego sporu i likwidacji podziału jaki powstał w społeczeństwie .Spór jest potrzebny do pokazania wyrazistości podziału a ta mobilizacja zwolenników umożliwi sukces wyborczy w wyborach samorządowych pod koniec roku a w przyszłym roku w wyborach parlamentarnych.Ale czy mamy czekać z tą sprawą do przyszłego roku?

wedrowiec
26-07-2010, 10:45
Ostatku ty jesteś na tym forum osobą która mimo posiadanej wiedzy nie chce nikomu powiedzieć że odbiega od faktów.Cenię cię za kulturę którą chcesz wszczepić nowym nuworyszom.Nieraz zastanawiałem się nad tym jak ty patrzysz na świat tych którzy zbłądzili wierząc w http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%85cy_Potw%C3%B3r_Spaghetti przecież ci wyznaczy dali talerze pełne jedzenia.O co tu chodzi,o udowodnienie że mam rację, resztę mam w dupie, ożyłem mocnego słowa aby podkreślić temat jak Palikot ,bo my pamiętamy nie treść tylko wizję.Ostatku patrząc na to co nas interesuje to sensacje ,takie jest nasze życie.Tylko jest jedno pytanie czy to co nam wciskają to prawda?Ostatku sprawa krzyża to w/m sprawdzenie kto silny?

ad "nowym nuworyszom "; - starych "n" nie ma (to sie nazywa tautologia, do wiadomosci ewentualnych braci starszych w jezyku mlodszych). Kościół Katolicki - ostatnia przeszkoda do przejecia pelnej kontroli nad nad "polactwem"! Nie mam nic przeciwko semitom.Wolność dla Palestyny!

wuere'le
26-07-2010, 12:20
Ostatku, masz rację.
Ja jednak myślę, że to nie wiara powoduje walkę tych pod
krzyzem o krzyż właśnie, to ich zacietrzewienie, podjudzane jeszcze przez media i niektórych polityków.
Wystarczy posłuchać i popatrzeć na nich w telewizorni, widać ich zacietrzewianie, ich wściekłość i co to ma wspólnego z jakąkolwiek religią a katolicka zwłaszcza?

Mar-Basia
26-07-2010, 12:27
.
Wystarczy posłuchać i popatrzeć na nich w telewizorni, widać ich zacietrzewianie, ich wściekłość i co to ma wspólnego z jakąkolwiek religią a katolicka zwłaszcza?

Kazdy fanatyzm jest niebezpieczny. Wlasnie go obserwujemy w naszym kraju.
Nie mam nic przeciwko religii katolickiej i KK, choc wielu spraw nie akceptuje. Czy jednego dnia bedziemy mieli laiciki kraj? Kazdy u siebie!!!!!!!

Krytykujemy na lamach prasy fanatykow-muzulmanow, wysylamy wojska do Afganistanu aby z nimi "walczyc" w imie.......diabel wie czego? A sami zachowujemy sie duzo gorzej!!!!! :confused:

wedrowiec
26-07-2010, 13:09
Kazdy fanatyzm jest niebezpieczny. Wlasnie go obserwujemy w naszym kraju.
Nie mam nic przeciwko religii katolickiej i KK, choc wielu spraw nie akceptuje. Czy jednego dnia bedziemy mieli laiciki kraj? Kazdy u siebie!!!!!!!

Krytykujemy na lamach prasy fanatykow-muzulmanow, wysylamy wojska do Afganistanu aby z nimi "walczyc" w imie.......diabel wie czego? A sami zachowujemy sie duzo gorzej!!!!! :confused:
"Nie zmienia sie koni w srodku rzeki" i "nie wylewa sie dziecka
razem z kapiela". Jestesmy w krytycznym momencie dla byc albo nie byc Polski. Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie Narodu. Dostrzega to nawet "ateusz". Pozdrawiam.r

ostatek
26-07-2010, 13:55
ad "nowym nuworyszom "; - starych "n" nie ma (to sie nazywa tautologia, do wiadomosci ewentualnych braci starszych w jezyku mlodszych).
Ops, Wędrowcze, nie można było delikatniej? Może Wacław chciał wytłumaczyć znaczenie słowa?
Piszemy, jak umiemy... czasem lepiej, czasem gorzej... a kto jest bez winy... etc...
Kościół Katolicki - ostatnia przeszkoda do przejecia pelnej kontroli nad nad "polactwem"! Nie mam nic przeciwko semitom.[COLOR="Red"]/.../
Czytam - i nie rozumiem. Co znaczy "polactwo"? O Ziemkiewiczu myślisz czy o znaku Rodła? A może staropolszczyzną lecisz? Bo nie podejrzewam Cię o nadawanie pejoratywnego znaczenia temuż określeniu... nawet nie chcę tak myśleć...
Naprawdę uważasz, że ostoją polskości jest KK? A więc prawdziwy Polak to katolik chodzący do kościoła? Reszcie odmawiasz polskości?
Takie tam pytania retoryczne to były... niech więc będzie jeszcze jedno: wierzysz w spiski żydo-masońskie? W tajną władzę świata? W spiskową teorię dziejów? hm... sądząc po postach pracowicie wklejanych w wątki, a pochodzących z for....powiedzmy, różnych, mogę domniemywać, że chyba tak... no bo po co byś to robił? dla naszej uciechy??

Nie zdążyłam odpowiedziec na jeden post, a już pracowity Wędrowiec napisał drugi...
/.../ Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie Narodu.
Wędrowcze... bywa! Niestety, tylko bywa. KK nie jest monolitem. Proszę, popatrz i posłuchaj uważnie.
"Nie zmienia sie koni w srodku rzeki" i "nie wylewa sie dziecka razem z kapiela"
Czy ktoś mówił o zmianie religii panującej? Jeśli nie, do czego odnieść dwa piękne przysłowia?
W Polsce - teoretycznie - istnieje rozdział Kościoła od państwa. Może spróbujmy w to uwierzyć i postępujmy zgodnie z tą zasadą. Zwyczajnie, zacznijmy tak robić... nie pozwólmy KK wtrącać się w ustawodawstwo, w politykę, w rządzenie krajem, etc...

Weszłam w wątek, by usunąć mój post. Dziś wydał mi się nic nie wart i bez znaczenia. Widzę, że dyskusja potoczyła się dalej, że są odniesienia do wpisu... więc, z bólem serca, zostawię. Wstydząc się leciutko własnego gadulstwa... a teraz wstydzę się jeszcze bardziej...
Ale - jak mówił ks. Tischner: "Polska dusza jest jak krajobraz, w którym zima i wiosna chcą wystąpić jednocześnie".

Stalin
26-07-2010, 18:38
Moja zboczona teoria wyjasnia to inaczej: jest to zwiazane z Kubusiem Puchatkiem i ludziach o bardzo małym rozumku. Ci ludzie teraz wreszcie mogą sie wypowiedzieć szczerze i bez konsekwencji w postaci najścia służb, pałowania i tak dalej. Więc korzystają z tej możliwości, aby zaistniec, w dodatku po dobrej stronie. Jak mówił Andy Warhol - każdy oszołom będzie mial swoje pięć minut, zatem: mamy bohatera, świetny symbol i czas wolny - doskonały moment żeby zaistnieć, w dodatku po tej dobrej stronie. I od razy widać, jakie spustoszenia w mentalności ludzi wywołał kult męczeństwa - jakiego? i martyrologii. To się nazywa życie symbolami.

ostatek
27-07-2010, 08:06
No i co; zatkalo kakao? Cisza w kahale?:rolleyes:
Wędrowcze, proszę, nie idź tą drogą... najwyraźniej pomyliłeś fora. :mad:

waclaw46
27-07-2010, 10:22
Wędrowiec-Jestesmy w krytycznym momencie dla byc albo nie byc Polski. Kk jest wspoluczestnikiem tych zmagan po stonie NaroduTo jest twój punkt widzenia tej grupy ludzi którzy we wszystkim widzą zagrożenie .Zamieszczam ci link http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5113 w którym Bartosz Ślosarski w "Niepełny spór o krzyż" przedstawia spojrzenie człowieka młodego na problem , nie można mu zarzucać braku logiki w jego rozumowaniu.Bartosz jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie gdzie młodzież nauczono samodzielnie myśleć i przedstawiać swoje poglądy i pod nimi podpisywać się swoim nazwiskiem.No i co; zatkalo kakao? Cisza w kahale?Ale śmieszne ?Może tego typu stwierdzenia używa się na portalu Fronda tam jest miejsce gdzie prymitywni użytkownicy lubią wzajemnie podnosić sobie adrenalinę.

wedrowiec
27-07-2010, 13:58
Kpisz czy o droge pytasz Waclawie? Sprawa krzyza nie zaprzata zbytnio mojej uwagi bo to zadana naiwnym "przepychanka"; jeszcze jeden polityczny giszeft, a wiatr plewami biednym Jasiom w oczy miecie...
Odsylania mnie do odkryc swiatopogladowych gimnazjalisty nie rozumiem. Swoje slupki odrobilem 50 lat temu z okladem ,poczynajac od "Nieba w Plomieniach", Parandowskiego.
Wagry swiatopogladowe to rzecz zwyczajna. Tyle, ze autorytety, na ktore sie ow mlodzian powoluje - oglednie mowiac nieswieze - (Z. Bauman i J. Urban na ten przyklad) w dodatku sugeruja etniczna nadreprezentacje (chazarska)?. Tak sie raz jeszcze, przypadkiem sklada....
A zadanie domowe, widzi mi sie, napisano z wiedza na ktorej polce konfitury...
Z rownym niepowodzeniem moglbys mnie odsylac do "Notatnika Agitatora".
Emocje polityczne nauczylem sie juz dawno powsciagac. A historie mam na skorze
wygarbowana ( w PRLu -po raz pierwszy - w Palacu Mostowskich, w drugiej polowie lat piecdziesiatych).W zdziecinnienie zas - jak raz - jeszcze nie popadam.
W swoim poscie #208 (?) wyluszczylem niektore z mozliwych powodow, zeby zostawic
KK w spokoju. W czyim interesie to cale judzenie? To, ze w KK maja balagan wiadomo.
Byli i sa przedmiotem agenturalnej penetracji i sa ofiarami ludzkiej slabosci. Slabosci, ktora i nam wszystkim nie jest obca...plastikowych osobowosci i gumowych sumien..
W PRLu od poczatku, ze wzgledow ideologicznych (konkurent w rzadzie dusz) i w celu dezintegracji spoleczenstwa (divide et impera) podjeto caly wachlarz jawnych i ukrytych dzialan represyjnych i agenturalnych wobec KK. O aparacie administracyjnym nie wspomne bo rzecz w naszym pokoleniu nie obca...
Mniej widoczne byly natomiast (choc to dzisiaj takze nie rewelacja ) agenturalne dzialania wyspecjalizowanych sluzb policji politycznej. Nekano alumnow, ksiezy i zakonnikow na wszelkie mozliwe sposoby; szukano slabosci. Prowokowano, szantazowano i terroryzowano. Czesc - jak to ludzie - ugiela sie. Stad nieslawni "ksieza patroci". Czasami wystarczal alkohol, innym razem
kobieta, chlopiec lub ich kombinacja. Grozby i obietnice; dobry policjant - zly policjant. Lokowano "spiochow" w seminariach . Czesc z nich pojawila sie nawet w bliskim otoczeniu papieza. Niektorych zamordowano. Doszlo mnie ,ze skazany w zwiazku z morderstwem na osobie ks. Popieluszki - po odsiadce - znalazl schronienie w Racjonaliscie (wymaga weryfikacj).
Podjudzanie przeciwko KK uwazam za dzialanie - obiektywnie dywersyjne a w efekcie zbrodnicze.
KK od 2000 lat kontynuuje swoiscie pojety z ograniczona skutecznoscia "prometeizm", ktory zapadl - na zle i dobre - w duszy Narodu. I dodajmy - program vide dekalog - pozytywny.
KK odegral obiektywnie trudna do przecenienia role w zachowaniu tozsamosci Narodu rozdzielonego przez 124 lata zaborami a pozniej okupacja niemiecka i sowiecko/prl-owska.
Pytam jaka alternatywe proponujesz Waclawie? Jaki mianowicie lepszy i pozytywny pop-swiatopoglad proponujesz? "Po owocach ich poznacie". Obecny zydo-masonski liberalizm
oferuje jedynie destrukcje, alienacje, wojny i niesprawiedliwosc. Zdziczenie moralne i hedonistyczny egoizm szybkich lecz pozornych nagrod. Ten anty-humanizm to recepta na uniwersalne nieszczescie. Ostatnia masowa tragedia w Niemczech to maly epizod w zbrodniczym swiecie do ktorego naganiasz jako dewiant lub "uzyteczny idiota". Na rozsadek jeszcze nie za pozno!
Mimo wszystko pozdrawiam Cie.wedrowiec

wedrowiec
27-07-2010, 14:04
Moja zboczona teoria wyjasnia to inaczej: jest to zwiazane z Kubusiem Puchatkiem i ludziach o bardzo małym rozumku. Ci ludzie teraz wreszcie mogą sie wypowiedzieć szczerze i bez konsekwencji w postaci najścia służb, pałowania i tak dalej. Więc korzystają z tej możliwości, aby zaistniec, w dodatku po dobrej stronie. Jak mówił Andy Warhol - każdy oszołom będzie mial swoje pięć minut, zatem: mamy bohatera, świetny symbol i czas wolny - doskonały moment żeby zaistnieć, w dodatku po tej dobrej stronie. I od razy widać, jakie spustoszenia w mentalności ludzi wywołał kult męczeństwa - jakiego? i martyrologii. To się nazywa życie symbolami.

Tak... Twoja zboczona teoria"

ostatek
27-07-2010, 16:01
Przeczytałam...
co prawda Wędrowiec pisze, że pistoletu wyciągał nie będzie... i prawdę napisał. Wyciągnął odpustową "pukawkę", z korkiem na sznurku. Taką co to ani dymu, ani huku nie narobi i nikim nie wstrząśnie...

Dlatego traktuję Wędrowcze, Twój wpis ulgowo, bo jasnym jest to, że się nie zgadzam z Twoimi poglądami, ale jeszcze jaśniejszym brak ochoty na rozmowę z Tobą.
Boję się takich ludzi. Ksenofobów, nacjonalistów... zapatrzonych nie wiem w kogo i na co, myślących wąziutko ale zawsze mających rację...
Podobny senior na forum już jest (hm... częściej nie czytam Jego postów, niż je czytam). Czyżby się sklonował? A kysz, siło nieczysta... ;)

Twoja opowieść o KK być może jest prawdziwa, ale zapomniałeś o tym, że infiltrowane były różne środowiska. Może mniej łase na alkohol, dziewczynki, etc. Argument połowiczny. Bo życie ma taką samą wartość dla ateisty jak i katolika. Zwłaszcza wygodne życie.

Pojęcie "zbrodnia", jak pokazuje TV, bardzo się zdewaluowało, więc rzucaj nim do woli. Nikt się obrażał nie będzie.

Młody człowiek, w linkowanym przez Wacława, artykule napisał:
Prawdopodobnie jest to wina opresyjnej roli Kościoła, o którym prof. Maria Szyszkowska mówi, że zastąpił naczelne miejsce decyzyjne po PZPR. Jest to także wina samych ateistów, bo ci dali odebrać sobie głos w Polsce, a następnie pozwolili, żeby zapomniano o ich istnieniu. Pozwolili na swoją przezroczystość.
Hm... myślę, że prof. Szyszkowska nie jest dla Ciebie autorytetem, bo to filozofka i masonka... ale to samo mówił ks. Tischner ("W krainie schorowanej wyobraźni"). Lubię czytać i prof. Szyszkowską, i ks. Tischnera, a ich poglądy (jak widać na załączonym obrazku) bywają podobne.
Myślę, że o masonerii wiesz zbyt mało, by rozsądnie o tym porozmawiać. Dlatego rzucasz hasłami. Podobnie jest z historią... przynajmniej z historią Kościoła.

Ostatnia tragedia w Niemczech ma przyczyny zupełnie inne, bardzo prozaiczne... drogi ewakuacji, których nie zapewniono.

Z całą resztą nawet dyskutować mi się nie chce.

Jeszcze tylko to: dewiant lub "uzyteczny idiota". Pisałam już kiedyś, że oceniając innych dajesz prawo do oceniania siebie... Jesteś pewien, że tego chcesz? :confused: Na rozsądek nigdy nie jest za późno...

Kazimierz
27-07-2010, 16:02
Ten fragment postu daje mi trochę do myślenia :"Emocje polityczne nauczylem sie juz dawno powsciagac. A historie mam na skorze wygarbowana ( w PRLu -po raz pierwszy - w Palacu Mostowskich, w drugiej polowie lat piecdziesiatych)."
Czy należy przez to rozumieć, że w latach 50tych byłeś przesłuchiwany w pałcu Mostowskich ?
W takim razie, ile Ty masz właściwie lat ? Do tej pory myślałem, że należę do najbardziej wiekowych osób tu na forum seniora, a tu widzę, że ktoś mnie przebija wiekiem. Ale, czy naprawdę ? Nie chce mi się wierzyć.
Niektóre zdania zawarte w Twym poście świadczą, że reprezentujesz stanowisko antysemickie, antymasońskie antyliberalne i w ogóle anty...
Podejrzewam nawet , że masz ochotę odbić sobie lata PRL`u, kiedy miałeś konkurencję w"rządzie dusz" ?

waclaw46
27-07-2010, 16:57
Z całą resztą nawet dyskutować mi się nie chce.
Masz rację o czym z fanatykiem dyskutować Sekty powstawać będą i znikać co to kilka tysięcy lat w stosunku do miliardów lat jak ma wszechświat,żyj w swojej krainie ułudy.

waclaw46
28-07-2010, 11:17
Tym razem małe przypomnienie dzisiaj 28 lipca tylko 1993 roku Sejm uchwalił konkordat z Watykanem.Sami obecnie widzimy że ten dokument powinien być renegocjowany bo przytoczę tu słowa E.Smoktanowicza .
Przepisy prawa są aktem woli.
Wykładnia ma ich sprawiać,by by
także aktami rozumu.
przez te lato od zatwierdzenia wiele tych zapisów jest kontrowersyjnych i wymaga albo zmiany treści albo ich usunięcia z tego dokumentu.http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1342/q,Konkordatowi..Nie to co napisano na ten temat nie uległo zmianie do tego czasu,http://www.panstwo.info/content/view/725/11/ to też głos krytyczny nad którym też wypada się zastanowić.

pluto37
28-07-2010, 11:36
Tym razem małe przypomnienie dzisiaj 28 lipca tylko 1993 roku Sejm uchwalił konkordat z Watykanem.Sami obecnie widzimy że ten dokument powinien być renegocjowany ......
Waclawie. Konkordat to jedno, a wykonywanie tego co zawiera, to druga sprawa.
Wiele rzeczy ktorych konkordat nie zawiera, a uwieraja w stosunkach panstwo-kosciol, moglyby byc wyprostowane gdyby byla taka wola polityczna.

waclaw46
28-07-2010, 12:04
Wiele rzeczy ktorych konkordat nie zawiera, a uwieraja w stosunkach panstwo-kosciol, moglyby byc wyprostowane gdyby byla taka wola polityczna.Zdaję sobie sprawę z tego.Jesteśmy na długiej drodze kampanii wyborczych które kończą się w przyszłym roku.Jest o co pytać jeżeli wie się o co chodzi dlatego podałem linki w których można przeczytać jakie są uwagi do dokumentu który podpisano w 1993 roku.Pamiętamy ten okres i wiemy że dyskusji o tym nie było dlaczego bo to by było widziane jako atak na JPII z ten samym spotykamy się gdy mówimy o błędach polityki L.Kaczyńskiego to atak na osobę która zginęła bo o zmarłych mówi się dobrze .
Niektórym trudno zrozumieć rozdział pomiędzy wierzeniem w Boga od administracji czyli kościoła i ludzi którzy w niej pracują i mają takie same ułomności jak pozostała część społeczeństwa.

maja59
28-07-2010, 20:31
Kosher glatt !
Może wyjaśnij co masz na myśli.

waclaw46
28-07-2010, 20:53
Może wyjaśnij co masz na myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem Maja 59 Szkoda polemiki. bo tego nie zrozumie to jest towarzystwo jak wierszokleta ,znudziło mu się bo nikt nie reagował na posty.Administrator dobrze zareagował bzdury zostały usunięte tak trzymać .

bronczyk
28-07-2010, 21:05
Ja też odnoszę wrażenie, że w naszym kraju konkordat nie jest tym co powoduje niewiarygodną uprzejmość rządzących wobec kościoła. Większość ludzi jest bardziej papieska niż sam papież.Tylko nie z prawdziwego przekonania tak czyni, ale w związku z koniunkturą.

Kazimierz
28-07-2010, 21:13
Może wyjaśnij co masz na myśli.
Może Globtroter stąd to wziął Maju ?
"Question: What is Glatt Kosher?
Answer: The technical definition of glatt kosher is meat from animals with smooth or defect-free lungs, but today the term glatt kosher is often used informally to imply that a product was processed under a stricter standard of kashrut.

maja59
28-07-2010, 21:26
Może Globtroter stąd to wziął Maju ?
"Question: What is Glatt Kosher?
Answer: The technical definition of glatt kosher is meat from animals with smooth or defect-free lungs, but today the term glatt kosher is often used informally to imply that a product was processed under a stricter standard of kashrut.
Też tak przypuszczam, pytałam raczej o intencje w wątku o Czarnym Rozbiorze.

ditta hop
28-07-2010, 21:30
Ja też odnoszę wrażenie, że w naszym kraju konkordat nie jest tym co powoduje niewiarygodną uprzejmość rządzących wobec kościoła. Większość ludzi jest bardziej papieska niż sam papież.Tylko nie z prawdziwego przekonania tak czyni, ale w związku z koniunkturą.

Zgadzam się z tą opinią

Mar-Basia
28-07-2010, 21:39
Też tak przypuszczam, pytałam raczej o intencje w wątku o Czarnym Rozbiorze.
Ja bym na Twoim miejscu nie pytala. "...xxx" potezna bron!;) Konkordat zostal podpisany - konsekwencje finansowe narod musi ponosic.

eledand
28-07-2010, 21:43
Moje jedno zapytanie;
Dlaczego Włosi nie podpisali Końkordatu.......Ale kto by się w Polsce, państwie prawa, liczył z opinią społeczną! A efekty konkordatu widzimy na co dzień, i na co dzień dostrzegamy pazerność kościoła. Chyba najwięksi optymiści konkordatowych ustaleń muszą dziś posypać sobie ..