PDA

View Full Version : Zawroty głowy i brak równowagi.


Scarlett
10-03-2010, 08:37
Moja mama spadła sześć tygodni temu z krzesełka, podlewała kwiaty. Potłukła się dość mocno. Siniaki na twarzy schodziły około trzech tygodni.
Od sześciu dni cierpi na zawroty głowy i utraciła równowagę. Lekarz twierdzi, że nie jest to konsekwencja tego upadku, a mnie się wydaje, że coś jest na rzeczy.
W internecie dużo jest wiadomości, ale trudno bez badań jednoznacznie stwierdzić co to jest.
Mama jest od wczoraj w szpitalu, a ja mam pytanie do Was, kto spotkał się z czymś takim?

neverending
10-03-2010, 19:09
Trzeba by błędnik zbadać

teresa.55
26-03-2010, 17:26
prosze napisać co tojest miażdzyca iskont ona sie bierze???

Malwina
26-03-2010, 18:13
Sagelo, moja mama prawie do póxnej starości była sprawna, chodziła po stołkach, siegała,zdarzały jej się osunięcia, spadki , skutkujace siniakami, lekkimi zawrotami...itp....przyszedł moment iż po takim jednym upadku osłabła, miała zaburzenia równowagi..lekarz po dokładnym zbadaniu powiedział, ze na skutek kumulacji w ostatnich latach róznych drobnych urazów ten ostatni lekki upadek spowodował to iż pewne struktury w mózgu uległy jakby porozrywaniu i trzeba już pzry mamie być, nie pozalać jej na wysiłek i leczyć lekami krązeniowymi(krążenie mózgowe)bo organizm już w tym wieku ma nikłe sznse regeneracji...no i tak faktycznie było...opiekę musieliśmy zintensyfikować...

samijuz
26-03-2010, 18:38
Z czystym sumieniem mogę wam polecić Lux Vitale 60kaps. to najtańszy produkt z liofilizowanym colostrum na rynku, w dodatku polski produkt niewiarygodnie skuteczny. W moim otoczeniu pomógł wielu osobom:)

samijuz
26-03-2010, 18:39
Z czystym sumieniem mogę wam polecić Lux Vitale 60kaps. to najtańszy produkt z liofilizowanym colostrum na rynku, w dodatku polski produkt niewiarygodnie skuteczny. W moim otoczeniu pomógł wielu osobom:)

Malwina
26-03-2010, 18:55
Tereso dużo tzreba by pisać wpisz hasło mazdzyca w google i poczytasz....jest tego trochę...

Prefekt
27-03-2010, 12:52
dlaczego bocian stoi na jednej nodze?

Jacuś rozwiązał bezbłędnie: bo gdyby podniósł drugą, to
upadłby na dupę.

Daje do myślenia...;)

waserx
23-06-2011, 13:46
Może to choroba Meanier'a. Czyli problem jest w uchu wewnętrznym. Ta choroba objawia się nagłymi zawrotami głowy. Często są także wymioty

Esia
23-06-2011, 15:54
Scarlett bez urazy, ale nie lepiej zdać sie na lekarzy i porobić konieczne badania, żeby znaleźć przyczynę? Skoro mama jest w szpitalu to chyba tam wiedzą lepiej jak ją zdiagnozować i leczyć. Naciskaj, żeby porobili wszelkie możliwe badania

babciela
24-06-2011, 09:23
Pierwsze trzeba zrobic TK lub MRI kregosłupa szyjnego, a drugie tzw przeplywy w tt kręgowych- zawroty glowy pojawiły sie z chwila ucisnięcia tychze tt przez zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego- innej opcji nie ma. Jest to istotnie zwiazane z błednikiem, ale dosc skomplikowane tłumaczenie- bo istota nie dotyczy anatomii błednika, ale jego unaczynienia...

Opcja
25-06-2011, 12:25
pomijając przyczyny chorobowe, warto wspomnieć jak poprawić koordynację, np poprzez ćwiczenia jogi (pozycja drzewa) czy pilates lub ćwiczenia równowazne na piłce

babciela
25-06-2011, 13:31
Ale to dla mlodszych...

szarlotka
28-06-2011, 11:18
Przypadek jest ciężki i trzeba przeprowadzić wszystkie badania. Nawet dobry specjalista nie jest zawsze w stanie ocenić stanu zdrowia po prostu patrząc na pacjenta (choć pewnie takie przypadki się zdarzają). Najlepszym tropem są badania. Miałam kiedyś problemy z identyfikacją schorzenia i wybrałam się do internisty w Falcku w Warszawie, bo tam obecnie mieszkam. Ten skierował mnie na odpowiednie badania. Może właśnie internista to dobry trop?!