PDA

View Full Version : Pomnik ku pamięci Hanki Bielickiej - komentarze


czort
04-04-2007, 19:31
Komentarz do artykułu: Pomnik ku pamięci Hanki Bielickiej (http://www.senior.pl/137,0,Pomnik-ku-pamieci-Hanki-Bielickiej,2173.html)
--------------------
Jestem wielbicielem talentu Hanki Bielickiej ! Ale nie pomnika !
Była kiedyś w okresie " Młodopolski " moda na pomnikowanie. Widać wróciła. Czy ktoś pamięta kto to był Zelwerowicz, Solski, Weszczerowicz
i wielu innych wybitnych, a kto dziś pamięta. Za ileś ? niewiele lat, bę
dzie to zagadka do krzyżówki. Czas biegnie szybciej jak kiedyś.

Wilhelmina
04-04-2007, 23:26
Hmmm....Mam bardzo mieszane uczucia w związku z Tobą, miły czorcie.Coś m sie wydaje, że Ty jesteś taki pan podpuszczalski.Ruszysz, odskoczysz, czekasz na reakcje i śmiejesz się w kułak.
No to tak: ja pamiętam tych aktorów.Pamiętam Woszczerowicza, bo o Weszczerowiczu faktycznie nie słyszalam.Krzyżówek też chyba nie rozwiązujesz, bo pewno spotkałbyś się nawet często z hasłem: legenda polskiego teatru.Oczywiście odpowiedż - Solski.
A sprawa pomnika Hanki Bielickiej? A co ja mam do powiedzenia czy w jej rodzinnym mieście ma stanąć pomnik.
A niech sobie stoi, jeśli tak zechcą jej krajanie.To już chyba nie z Twoich pieniędzy? ( vide:bilbordy i znicze)

POLA
04-04-2007, 23:41
zawsze była u nas w cenie, tak było, tak jest i długo tak będzie.
Wilhelminko, masz rację, Czort jak Zyta G. pojawia się i znika, i znika. Dobrze że w finansach nie miesza, a na forum? wolno mu, to nas nie zrujnuje.

BUNIA
04-04-2007, 23:58
Chyba projektatnt pomnika Hanki Bielickiej nie zapomni ze JEJ ulubionym i w zasadzie jedynym nakryciem glowy byly kapelusze ???

FeliksG
05-04-2007, 11:11
Mam watpliwości wobec utrwalania pamięci o kimś poprzez wystawianie pomników. Zostało, pięknie powiedziane "po moich dokonaniach oceniać mnie będziecie" Potwierdza się to, szczególnie wobec osób, ktore wymieniliście ale nie tylko.
Jest jeszcze coś takiego jak zmiana środkow wyrazu, zmiana odczuć estetycznych, stylów a nawet, samego, języka. To są naturalne przemiany kulturowe, ktore spowodują, że nawet dla ziomkow, pomnik przestanie być symbolem, czegoś co dla naszego pokolenia, jest wspaniałe.
Przychylam się do opinii istnienia pomnikomanii. Akceptuję upamiętnianie, pomnikami, wydarzeń, znamiennych dla kraju, społeczeństwa, historii.Pomnikowanie osób uzneję dopiero wtedy gdy kilka pokoleń potwierdzi - zaakceptuje ich zasługi.

hannabarbara
05-04-2007, 14:23
Jeżeli Łomża niczym innym nie słynie, to co jej żałujecie pomnika tej lubianej aktorki. I zgadzam się z Bunią koniecznie w kapeluszu.

qrystyna216
05-04-2007, 14:33
FeliksieG masz rację - kilka pokoleń potwierdzi-zaakceptuje ich zasługi. A Pani Hania do tych osób należy, na jej filmach i programach bawiło i będzie się jeszcze bawić kilka pokoleń. A co do pomnika, niech decydują Łomżynianie.

jolita
05-04-2007, 15:30
Pani Hania wielokrotnie powtarzała anegdotkę n.t. izby pamięci jej Imienia więc może teraz na coś liczy...
Każdy na widok jakiegokolwiek jej symbolu z pewnością uśmiechnie się, a to w tych dziwnych czasach warte nawet "zrzutki"634

Lila
05-04-2007, 23:58
Ja osobiście jakbym zobaczyła Dziunę Pietrusińską w ogromniastym kapeluszu,poczułabym ciepełko w sercu..:)

Na pomnik faktycznie trzeba sobie zasłużyć.Toteż mam niezbitą pewność,że mnie nikt go nie wystawi.Chociaż ..może spadkobiercy ? Oczywiście jak wszystkiego nie przehulam,na co zaczynam mieć coraz większą ochotę.