PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XXVIII cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2 3

Lila
15-03-2010, 09:20
Witajcie w nowej części...

Miłego dnia..:D

POLA
15-03-2010, 10:04
A rozdawnictwo jest ogromne.
Państwo, skąpiąc na podstawowe sprawy, jest hojne jak ciocia z Ameryki w niektórych wypadkach.
Owszem, ale rozdawnictwo odziedziczyliśmy po przodkach, czyli PZPR:D jeszcze, a potem zabrakło odważnych, którzy - ryzykując utratę społecznego poparcia - ruszyliby to, co dawno powinno być wyrzucone. No i żeby przepchnąć rewolucyjne zmiany potrzebna jest większość do przepchnięcia w sejmie, a potem większość do odrzucenia ewentualnego weta.
Winni są wszyscy, absolutnie.

jip
15-03-2010, 10:20
Kazik
A wiesz dlaczego informatycy robili obrazki z jabłkami po 8 zł? To wyjaśnię bo Jip też się dziwił. Otóż Donek palnął ta cenę w swoim wystąpieniu. Widać jak dawno temu robił zakupy. Ale to media nie wałkowały tak jak Egipt Jarosława. Dlatego jednym przechodzi bez echa a innym nie.
Tak więc powinno się mówić o wszelkich dyletantach -"zna się na tym jak Tusk na cenie jabłek."
Jeszcze o tych jabłkach obrazek z dedykacją dla Poli i Jip-a.
Tego jest więcej i tylko o cenie jabłek. To nie jest przypadek, bo właśnie na tej cenie [braku znajomości ceny] się wygłupił. Na dodatek dodając że tanie. On ma jabłka na stole przy naradach. A potem może sobie do aktówki zapakować. Wałęsa podobno wędliny do domu woził.
http://images50.fotosik.pl/272/2af06f4ca460602d.jpg
Kazik znowu Lucia mi peka ze śmiechu, jak Ty to fajnie wyszukujesz..?
Teraz pewno będziesz do mnie pisał, że znam się jak Tusk na jabłkach,
No ale wiesz on może myślał o tych jabłkach, które ja kupuję - no tych po 1,80zł /kg a Ty mu zaimputowałeś po 8zł/kg...
Ale Ty myślisz, że to informatycy mnie chcieli przekonać i robili jabłka po 8zł/kg? patrz nie wiedziałem, i po co tyle się narobili jak ja kupuję po 1,80zł/kg,
ale widzisz wyjazd na plażę do Egiptu nie kosztuje 8zł/kg ale więcej, cicho pies wiem, że to nie za kg, ale za sam wyjazd , no i dlatego pewno Egipt Jarosława nie przeszedł bez echa, bo tam ponad 1000zł i pewno bez dodatków a tu tylko 8zł, wiem bo mam zamiar zgodnie z zaleceniami Jarosława pojechać ale do Tunezji to mnie sięgnie jakieś 2000zł, no i widzisz to nie 8zł/kg, no chyba, żebym kupił od razu 250 kg ale to mi zgniją i potem tak będą wyglądać jak na twoim obrazku...
A słyszałem, że Wałęsa za wędliny podobno płacił z rodzinnego, duża rodzina, żona nie pracowała, to co się dziwisz? .....

Lila
15-03-2010, 10:29
Nie jedź do Tunezji, bo Ci Lucię będą chcieli odkupić za kulawego wielbłąda.

A już jakby, to najlepiej do Mahdii, gdzie ja byłam niedawno.
Będziesz na byłym świętym terenie.

jip
15-03-2010, 10:32
Owszem, ale rozdawnictwo odziedziczyliśmy po przodkach, czyli PZPR:D jeszcze, a potem zabrakło odważnych, którzy - ryzykując utratę społecznego poparcia - ruszyliby to, co dawno powinno być wyrzucone. No i żeby przepchnąć rewolucyjne zmiany potrzebna jest większość do przepchnięcia w sejmie, a potem większość do odrzucenia ewentualnego weta.
Winni są wszyscy, absolutnie.
A Kazik pisze, że nawet Wałęsa zabierał ze stołu wędliny do domu, a Tusk jabłka brał te po 8zł/kg, to jest rozdawnictwo...

Lila
15-03-2010, 10:34
A Kazik pisze, że nawet Wałęsa zabierał ze stołu wędliny do domu, a Tusk jabłka brał te po 8zł/kg, to jest rozdawnictwo...

Widać robił jabola w balonie ....na balkonie.

POLA
15-03-2010, 10:37
Rzepa donosi:
Jeżeli PiS nie doprowadzi do reelekcji Lecha Kaczyńskiego, to jego współpracownicy mają trafić na pierwsze miejsca list w najbliższych wyborach parlamentarnych.
Dlatego gromkie skandowanie „Lech Kaczyński!” na kongresie PiS w Poznaniu to nie tyle wyraz aprobaty dla kandydatury brata prezesa, ile raczej efekt zrozumienia, że przyszłość wielu posłów PiS jest bezpośrednio zależna od jego sukcesu.
Przecież reelekcja nie od PiSu zależy, ale od wyborców. :D
Szefem partii jest prezes i to on decyduje o jedynkach na listach. Też ma takich, którym jest winien wdzięczność za...lojalność i bezgraniczne oddanie, żeby nie powiedzieć bezkrytyczne wspieranie.;)

No i jeszcze taka uwaga: te wdzięczności w postaci miejsc na listach, czy - w razie wygranych wyborów - miejsca na stołkach niższych (w terenie) i wyższych ( w centrali;)) dotyczą nie tylko PiSu.
Synekury się należą niektórym, nie?:D

jip
15-03-2010, 10:40
"niedopuszczenie, by prezes mógł usłyszeć od dziennikarzy życzliwych ideom prawicy, ale niekoniecznie jemu samemu, jakie popełnia błędy wizerunkowe – jest tylko jednym z wielu dowodów na to, jak zgubne dla polityka jest otaczanie się posłusznymi miernotami." nie ja to wymyśliłem ale dziennikarz, którego nie można uznać za nieżyczliwego PISowi zgadnijcie kto,. No i ma dziennikarz rację, szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....

POLA
15-03-2010, 10:42
litości, przestań powielać obrazki! Tu jest poważna działka, załóż sobie np. wątek pt. obrazki polityczne albo polityka w karykaturze.:D
Tutaj szkoda miejsca.:)

Lila
15-03-2010, 10:49
jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....

No cóż. Przykro mi to stwierdzić po tych paru latach.
Ale jip, w takim razie jesteś pierdolniętym chamem,
niepotrzebnie nobilitującym się rozmowami o polityce.

Obrażając parę tysięcy ludzi z elektoratu tej partii,
pokazałeś iż umiejętność walenia w klawisze,
absolutnie nie przekłada się na umiejętność rozumienia tego,
o czym się wali.:mad:

jip
15-03-2010, 10:54
litości, przestań powielać obrazki! Tu jest poważna działka, załóż sobie np. wątek pt. obrazki polityczne albo polityka w karykaturze.:D
Tutaj szkoda miejsca.:)
Pola przestań się wygłupiać, jak mam odpowiadać na wpisy, które są tak fajnie wyszukane, tak ciekawe, tak rozbrajająco rozbrajające, no i jeszcze mam obok psa, który mnie podpuszcza i Lucię, która domaga się czytania wpisów Kazika i mu odpowiadania, i po co potem mam wracać do 100 # wstecz i udowadniać, a tak pokazuję co mi pokazano i sprawa jasna...i sprawa poważna i muszę ją traktować poważnie ...
Poważnie też czytam Twoją dyskusję z Lilą o Żulii i z Pluto i z Kazikiem, a nie z Kazikiem to już mniej poważnie czytam, bo za szczegółowa ..... i...

POLA
15-03-2010, 10:57
milczy w mediach i tak jest obecny.
Wszędzie go pełno, w stacjach radiowych, telewizyjnych, boję się nawet lodówkę otworzyć.:D
Media tęsknią za Palikotem w błazeńskiej szacie. Dlaczego? Odpowiedział na to sam filozof we wczorajszym wywiadzie dla Onetu.
Dzisiaj w radiowej Trójce Czaruś Ł. głowił się nad prawdziwym obliczem filozofa i...mimo obszernego z nim wywiadu, ma ciągle więcej niewiadomych niż pewników.;)

Sekielski podpadł Januszowi wczorajszym filmem. Będzie procesik? Nie będzie, filozof nie ma czasu, szykuje się do nowej roli.:D

POLA
15-03-2010, 11:01
Pola przestań się wygłupiać, ...
Ja?!
Jeśli już kogoś cytujesz, możesz pomijać obrazki, nie?
Będzie więcej mijsca na tekst i Lila nie będzie musiała tak często starać się o nowy areał.:D
Miej litość nad nią przynajmniej, że o sobie przez skromność wrodzoną nie wspomnę. :D :D :D

jip
15-03-2010, 11:12
No cóż. Przykro mi to stwierdzić po tych paru latach.
Ale jip, w takim razie jesteś pierdolniętym chamem,
niepotrzebnie nobilitującym się rozmowami o polityce.

Obrażając parę tysięcy ludzi z elektoratu tej partii,
pokazałeś iż umiejętność walenia w klawisze,
absolutnie nie przekłada się na umiejętność rozumienia tego,
o czym się wali.:mad:
No przegięłaś, bo nie mówiłem o elektoracie a o partii pretensję mam do aktywu partii, a nie do tych co głosowali, i nikogo nigdy nie staram się nazywać chamem nawet z aktywu i mam nadzieję na tym forum nie nazwę, a mój pogląd na temat PISu jest jasny ...ale może masz rację każda ostrzejsza dyskusja z popieraczami PISu kończy się tak jak z Tobą, dziękuję za jasność....

POLA
15-03-2010, 11:22
Ponieważ muszę opuścić na razie działkę naszą, podrzucę żabę.:)
Polska rozważa nad płacami w Polsce i ubolewa nad niskimi wynagrodzeniami dla...urzędników, a ponieważ zarabiają mało, a chcieliby mieć więcej, ale nie mogą, więc dorabiają sobie innymi sposobami, mniej etycznymi, że tak powiem. Oczywiście nie wszyscy, nie wszyscy, tylko ci bardziej pazerni.:D

Można oczywiście pochylić się nad niskimi płacami dla urzędników, ale warto też rozważyć...kary, finansowe, płacone z własnej kasy za nieudolność, opieszałość, błędne decyzje.

Już jeden taki w przeszłości wołał głośno: No dobrze, nagrody, a gdzie są kary?
Ale to dotyczyło literatury chyba i też się nie doczekał.:)

Lila
15-03-2010, 11:24
Nooo, tego się spodziewałam.
Polski zaścianek urażony jakże mało eleganckim słowem,
skierowanym bezpośrednio do niego,
a które używa z upodobaniem, licząc iż piszące tu kobiety,
będą nad tym przechodzić do porządku dziennego.

Zakłamanie.

Daj się wypowiedzieć psu, a nie obrażaj ludzi, pisząc potem
'co poeta miał na myśli'.

ps. nie jesteś tu jedyny. Czas z tym skończyć.
Znaj proporcjum, mocium panie.
......
To do jipa, który mnie zawiódł dzisiaj nad wyraz.
Też opuszczam działkę.:)

POLA
15-03-2010, 11:32
a już chwasty...słowne.

Nie lubię takiego słownictwa, u nikogo, ale jedno mam spostrzeżenie nie od dzisiaj.
Sztuka prowadzenia dialogu powoli odchodzi w przeszłość, że o dobrych manierach nie wspomnę.

jip
15-03-2010, 12:18
Żeby było jasne, nie mam zwyczaju się na nikogo obrażać, najwyżej czasem się wkurzę, więc dobrze może przegiąłem, urażonych przepraszam , może nie powinienem nazwać partii pierdolniętą partią, przepraszam w związku z tym urażonych jeszcze raz... ale raczej .. dobra nie będę pisał co zaścianek miał na myśli bo to nie ma sensu, zaścianek swoje myśli ma...
To tak czasem jest jak ktoś nie ma salonowego wychowania i powie coś bardziej dosadnie.... cicho pies,, a za Ciebie też, no dobrze pies też przeprasza, on mówi, że nie mówił to co myślał, ale gdyby powiedział, to za to by musiał bardziej przepraszać i dlatego przeprasza za to co pomyślał..
A a już chwasty...słowne. no to tak jakoś jednostronnie widoczne,...ale niestety widoczne i zbędne...

jip
15-03-2010, 12:24
"Pani Ewa istnieje. Podpisaliśmy z nią umowę.

- To jest nieprawda. Poprosiłem żeby zgromadzić dokumenty w ówczesnym sztabie wyborczym. Pielęgniarka jest. Podpisaliśmy z panią Ewą umowę na wykorzystanie jej imienia, nazwiska i informacji o zarobkach. Pamiętam, że to wszystko odbywało się zgodnie z prawem - żeby zabezpieczyć możliwość posługiwania się tymi danymi. Zarzut, że "żadnej pielęgniarki" nie było jest na szczęście nieprawdziwy - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Graś."
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7661262,Pawel_Gras__Pielegniarka_Ewa_jest_ _Podpisalismy_z.html?skad=rss
no to chociaż z tego Tusk się wykręci...... ale smród jest smrodem i zawsze w polityce śmierdzi i to z każdej strony,....

jip
15-03-2010, 12:33
"Poseł PiS, choć ma mieszkanie w Warszawie, nie chce zrezygnować z sejmowego hotelu.
Bronisław Komorowski próbował już przekonać posła do opuszczenia sejmowego lokum, poseł nic sobie nie robi z próśb. Wcześniej "Fakt" opisał jak posłowie traktują sejmowy hotel - zapraszają gości i nie płacą za ich nocleg ani złotówki. Jak informuje gazeta, jakiś czas temu w pokoju posła interweniowała straż marszałkowska, bo koledzy głośno śpiewali:„Przemek Gosiewski naszym przyjacielem jest i wicepremierem też”
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-wyrzuci-Gosiewskiego-z-hotelu,wid,12074887,wiadomosc_prasa.html

Nie wiem czego marszałek się czepia, przecież to chyba nie wina Gosiewskiego, że ma mieszkanie w Warszawie... no pies dobra , ale gdyby pozbył się mieszkania w Warszawie to gdzie by mieszkał? .. no widzisz i po co się czepiać....?

jip
15-03-2010, 13:31
Migalski- Chcemy POPiS-u. Dla dobra Polski, no dobrze, ale czy ktoś poza Wami to chce?
-" Dzieje się tak, że wracamy do normalności, bo rzeczywiście w moim przekonaniu projekt POPiS-u, czyli wspólnego budowania IV RP był najlepszym, co mogło Polskę spotkać przed 4-5 laty."
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/wywiady/news/migalski-chcemy-popis-u-dla-dobra-polski,1451804
No ... ..przepraszam ale czy to nie jest .. cicho pies, bo będziesz sam przepraszał, to ma być powrót do normalności normalnej...no bo przedtem była albo normalność nienormalna, albo nie było normalności,
logicznie patrząc i mówiąc nawet, że ta partia jest... cacy, to niestety rządzić nie morze, bo... nie ma z kim, a samodzielnie, no to już podobne marzenia jak podboje kosmiczne na zjeździe....
no to żeby zostać się kombinuje, puszcza wabiki.. zobacz pies jak na grzecznie poszło.....

POLA
15-03-2010, 14:27
co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.:D
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.:)

Co do Migalskiego: nie widzę POPiSu, na razie, nie w takim składzie, jakie mają obie partie, a pomysł na IVRP też mi się nie podoba. Jakaś udziwniona numeracja. RP to RP, jest moja i żaden śmieszny polityk nie będzie mi tu niczego znaczył cyferkami czy czym inny.
Gospodarka panowie!!! przede wszystkim!

POLA
15-03-2010, 14:39
te Trójkowe i Andrusa też.:) No, jeszcze parę innych osób też kocham.;)

Dzisiaj przypomniano wykład Jerzego Dobrowolskiego na temat języka polityków z przeszłości.
Kto to pamięta?
Naszo głeboko trosko jest....
kumisja
rzunt
bendom wyjuntki*
Prztetłumaczyć?:D

Jak słucham niektórych naszych "mędrców", dochodzę do wniosku, że język nasz ojczysty ciągle się rozwija, ale niekoniecznie we właściwym kierunku.;)

......
* zapis fonetyczny

POLA
15-03-2010, 14:43
Kuba S. rozprawiał ze słuchaczami na temat emerytów i emerytur. Bardzo pouczające słuchowisko;) , bardzo. Orłowski też się wypowiadał i miał rację. Ale kto chce słuchać głosu rozsądku?

jip
15-03-2010, 15:42
te Trójkowe i Andrusa też.:) No, jeszcze parę innych osób też kocham.;)

Dzisiaj przypomniano wykład Jerzego Dobrowolskiego na temat języka polityków z przeszłości.
Kto to pamięta?
Naszo głeboko trosko jest....
kumisja
rzunt
bendom wyjuntki*
Prztetłumaczyć?:D

Jak słucham niektórych naszych "mędrców", dochodzę do wniosku, że język nasz ojczysty ciągle się rozwija, ale niekoniecznie we właściwym kierunku.;)

......
* zapis fonetyczny
No i jak Szydlak jechał bimbą to mu się szyny wykryntły.... bo to Szydlak takim słownictwem zasuwał....

Kazik
15-03-2010, 18:30
Kazik

Kazik znowu Lucia mi peka ze śmiechu, jak Ty to fajnie wyszukujesz..?
Teraz pewno będziesz do mnie pisał, że znam się jak Tusk na jabłkach,
Ależ skąd. Wolisz stare [przedwojenne]-"zna się jak kura na pieprzu?" To załatwione. A Egipcie to były życzenia Jarosława dla nas. Ja bym życzył jednemu aby wyjechał do Peru na stałe.
A o "areał" o którym pisze Pola to się nie musisz martwić. Nie wielkość postów lecz liczba 500 zamyka wątek. Kliknij obrazek to urośnie. Obrazek-ale nie Tusk.:D Zobaczysz wtedy wyraz oczu patrzących w odległą przyszłość narodu. Tak "po ojcowsku" i z "troską" patrzył tylko Kim Ir Sen.:D
http://www.imagebanana.com/img/85vzmcmj/thumb/P322emie322.jpg (http://www.imagebanana.com/view/85vzmcmj/P322emie322.jpg)
słyszałem, że Wałęsa za wędliny podobno płacił z rodzinnego, duża rodzina, żona nie pracowała, to co się dziwisz? .....
Problem w tym, że to "mało zarabiający" prezydent Wałęsa dbał aby rodzinie zawieść frykasy darmowe z tego co zostało po gabinetowych naradach. Pisano kiedyś o wędlinach. Może pomarańcze też były. Jestem skłonny uwierzyć znając pazerność Bolka.

Kazik
15-03-2010, 19:08
"Pani Ewa istnieje. Podpisaliśmy z nią umowę.

Zarzut, że "żadnej pielęgniarki" nie było jest na szczęście nieprawdziwy - mówił w Poranku Radia TOK FM Paweł Graś."
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7661262,Pawel_Gras__Pielegniarka_Ewa_jest_ _Podpisalismy_z.html?skad=rss
no to chociaż z tego Tusk się wykręci...... ale smród jest smrodem i zawsze w polityce śmierdzi i to z każdej strony,....
Tusk mówił "rozmawiałem" a wizyty jego w szpitalu nie było. Zapamiętaliby kandydata na prezydenta. Sekielski tam był? Myślę że nie byłby taki głupi aby nie sprawdzić. Dziwna odmiana Sekielskiego. On od początku był stronniczy i przeciw PiS. Czyżby wyczuwał że należy zmienić kierunek?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pielegniarka-Tuska-rozjuszyla-Internautow,wid,12076692,wiadomosc.html
Czyli: będą nas leczyć dobrze zarabiający lekarze...zadowolone pielęgniarki... Polacy zaczną wracać do.....itd. Ktoś liczył kłamstwa Tuska?

Dozorca mienia niemieckiego i w wolnych chwilach rzecznik Graś niech pokaże umowę. To już tak daleko trzeba było jeździć? Nie ma w Warszawie pielęgniarek?:D

Kazik
15-03-2010, 20:51
co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.:D
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.:)

Jak Graś będzie szukał umowy z pielęgniarką Ewą, to może też wygrzebie umowę Miro-Rycho? Lub Grzecho-Rycho? Przecież Sobiesiak z Koskiem rozmawiali: "trzeba przypomnieć tym ch...., że przecież umawialiśmy się inaczej". Może ustawy z pełnych [przed wyborami] szuflad PO się znajdą w archiwum? Ale te podobno wszystkie spaliły się w samochodzie Pitery.:D

A na pomysł żeby debatę S-K zrobić w sali kolumnowej, to w PO kręcą nosem. Bo nie można robić debaty w sali gdzie przed komisjami zeznawali Rywin i Sobiesiak. No to może lizolem mocno odkazić a dodatkowo wezwać egzorcystę?

Rozumiem niechęć PO do Rywina. Ale Sobiesiak to najlepszy kumpel z liderami z PO na szczytach władzy.

pluto37
15-03-2010, 20:54
"niedopuszczenie, by prezes mógł usłyszeć od dziennikarzy życzliwych ideom prawicy, ale niekoniecznie jemu samemu, jakie popełnia błędy wizerunkowe – jest tylko jednym z wielu dowodów na to, jak zgubne dla polityka jest otaczanie się posłusznymi miernotami." nie ja to wymyśliłem ale dziennikarz, którego nie można uznać za nieżyczliwego PISowi zgadnijcie kto,. No i ma dziennikarz rację, szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią, też bym wolał mądry PIS, też bym wolał mieć wybór między i między, a teraz pozostaje mi robić wszystko, żeby PIS do władzy nie powrócił....

Wespre Lile w zboznym dziele odnosnie pierdolniętą partią, z naciskiem na slowo ....partia.
Ale uzywajac juz normalnego slownictwa, to powiem tak:
Zobaczcie co musialo sie stac, zeby ZIEMKIEWICZ zaczal leciec tekstami jak z ...Wyborczej:)
Podobne sklonnosci wykazuja Karnowski i Zaremba.
To znaczy, ze albo prezes zwariowal, albo okulistyka w RP wzniosla sie na wyzyny medycyny swiatowej:)
ps. Interesujace byloby dowiedz sie KTO to sa te posluszne miernoty

pluto37
15-03-2010, 21:13
[QUOTE]co tam Pawełek nam opowiada, to opowiada, a dowodów materialnych na razie brak. Grzebactwem się zajmują...w archiwum.:D
Rozbawił mnie dzisiaj Piskorski, gdy mówił coś o antydatowaniu tychże dowodów.
Ja tam kobita cierpliwa, więc sobie poczekam na wewnetrzne śledztwo w PO.:)

Uoj! Polu! Dowodow brak? Przecie juz klasyk stwoerdzil, ze jak brak, tzn ze zostaly zniszczone i pokazal ...niszczarke:)

Co do Migalskiego: nie widzę POPiSu, na razie, nie w takim składzie, jakie mają obie partie, a pomysł na IVRP też mi się nie podoba.

RP nr III jesli sie nie myle jest w konstytucji po to, zeby jakos symbolicznie podkreslic ciaglosc wladz z RP II ponad PRL-em. W koncu insygnia wladzy przekazal prez. Kaczorowski dopiero po 89-tym roku. A co do reszty to PiS sobie tak zazartowal...
W kwestii modlow o POPiS, to traktuj to jak skowyt tonacych, ktorzy widza i czuja glebie i szukaja litosci u tych, ktorym narobili brzydko na plecy przez ostatnie kilka lat, a teraz ze zdziwieniem stwierdzili, ze ..nikt ich nie lubi i musza pic do lusterka z podobizna prezesa:)

jip
15-03-2010, 21:14
Wespre Lile w zboznym dziele odnosnie pierdolniętą partią, z naciskiem na slowo ....partia.
Ale uzywajac juz normalnego slownictwa, to powiem tak:
Zobaczcie co musialo sie stac, zeby ZIEMKIEWICZ zaczal leciec tekstami jak z ...Wyborczej:)
Podobne sklonnosci wykazuja Karnowski i Zaremba.
To znaczy, ze albo prezes zwariowal, albo okulistyka w RP wzniosla sie na wyzyny medycyny swiatowej:)
ps. Interesujace byloby dowiedz sie KTO to sa te posluszne miernoty
Pluto, za pierdolniętą przeprosiłem, ale za partię nie zamierzam, a miernoty same się cisną do przodu, nie domyślasz się? to wymienię tych o których ja myślę - Kurski, Brudziński, Błaszczak, Karski, Jakubiak, Czarnecki, Girzyński, Gosiewski, Kempa, Wassermann,.....no i jeszcze by się szereg znalazło, a może to nie miernoty, a tylko prezes chce, żeby takimi zostali i gadali mu to co chce słyszeć a nie to co powinien?
A przedtem mogłem napisać "niemyślącą partią" i było by to samo, ale tamto wydawało mi się bardziej dobitne, bo tak dobitnie wtedy pomyślałem.....

bronczyk
15-03-2010, 21:32
Jip czy ty nie katujesz tego psa. Ciągle mu głowę zawracasz polityką. On powinien zaprotestować. Potem pewnie ma koszmary senne. Jak mu się wyśni taki Kurski lub Palikot z czymś sztucznym.

Kazik
15-03-2010, 22:31
No to za 4 minuty na TVN zobaczę film o którym tyle się w mediach pisze.

iksigrek
15-03-2010, 22:34
No to za 4 minuty na TVN zobaczę film o którym tyle się w mediach pisze.

Też bym obejrzał, ale mam alergię na TVN:D
- max mogę ogladać z 10 minut(wystarcza na prognozę pogody), potem dostaję wysypkę:confused:

iksigrek
15-03-2010, 22:36
Jip czy ty nie katujesz tego psa. Ciągle mu głowę zawracasz polityką. On powinien zaprotestować. Potem pewnie ma koszmary senne. Jak mu się wyśni taki Kurski lub Palikot z czymś sztucznym.

Jip-owi też powiedziałem, żeby przestał idoktrynować to biedne psisko, ale Jip jest bardzo nieusłuchany :D
-szkoda zwierzaka:confused:

pluto37
15-03-2010, 23:34
Pluto, za pierdolniętą przeprosiłem, ale za partię nie zamierzam, a miernoty same się cisną do przodu, nie domyślasz się? to wymienię tych o których ja myślę - Kurski, Brudziński, Błaszczak, Karski, Jakubiak, Czarnecki, Girzyński, Gosiewski, Kempa, Wassermann,.....no i jeszcze by się szereg znalazło, a może to nie miernoty, a tylko prezes chce, żeby takimi zostali i gadali mu to co chce słyszeć a nie to co powinien?
A przedtem mogłem napisać "niemyślącą partią" i było by to samo, ale tamto wydawało mi się bardziej dobitne, bo tak dobitnie wtedy pomyślałem.....

Jipie! Widze, ze stresom poddajes sie sam i psa doprawadzasz do stanow nerwowych.
A tu trza powoli i dokladnie. I po nazwisku.
I na to samo wyjdzie.
Czyz to nie piekne wrazenie kiedy vicepremier z rzadu PiSu pyta z trybuny sejmowej: "Zaraz sprawdzimy....
CZEMU pan KLAMIE posle Kurski?" plus sadowe wyroki od wykonania:)
A taki Jojo Brudzinski latajacy z pala po internacie i pociagach, to dobry "elyt" Prawa i SPrawiedliwosci czy nie?
A taki Karski z komunistycznej mlodziezowki i WRONU a potem hotelowy przywlaszczyciel dobr i jezdziec melexowy w uchlanym widzie, to wlasciwy "elyt" PiSu?
itd itp i td...Jak w starej piosence Osieckiej:)
I wychodzi na to samo, a zobacz jak ladnie brzmi:)
I pies nie musi sie stresowac:)

POLA
16-03-2010, 00:51
....Palikot z czymś sztucznym.
Hmm...czworo dzieci jednak ma.:D :D

Radzę spojrzeć nieco bardziej otwartymi oczkami, na teksty filozofa, wyłącznie na teksty! :D :D

POLA
16-03-2010, 00:53
Też bym obejrzał, ale mam alergię na TVN:D

No jak prezes PiSu.:D :D

POLA
16-03-2010, 00:56
w całości, od kropki do kropki i...
Szoku nie ma, bo cóż nowego w tym filmie było, czego nie wiedziałoby się wcześniej?

POLA
16-03-2010, 01:06
Uoj! Polu! Dowodow brak? Przecie juz klasyk stwoerdzil, ze jak brak, tzn ze zostaly zniszczone i pokazal ...niszczarke:)



RP nr III jesli sie nie myle jest w konstytucji po to, zeby jakos symbolicznie podkreslic ciaglosc wladz z RP II ponad PRL-em. W koncu insygnia wladzy przekazal prez. Kaczorowski dopiero po 89-tym roku. A co do reszty to PiS sobie tak zazartowal...
W kwestii modlow o POPiS, to traktuj to jak skowyt tonacych, ktorzy widza i czuja glebie i szukaja litosci u tych, ktorym narobili brzydko na plecy przez ostatnie kilka lat, a teraz ze zdziwieniem stwierdzili, ze ..nikt ich nie lubi i musza pic do lusterka z podobizna prezesa:)
Mnie te dowody materialne do szczęścia potrzebne nie są, ale spodziewam sie, że innym śledczym forowym - jak najbardziej. Teraz zaczną sie dociekania i domysły w stylu Piskorskiego.:)

Nie chcę żadnych numerków przy RP, z powodu ich obecności nie będzie mi lepiej. Sama RP mi wystarcza i już.:D

Lila
16-03-2010, 01:14
Czyz to nie piekne wrazenie kiedy vicepremier z rzadu PiSu pyta z trybuny sejmowej: "Zaraz sprawdzimy....
CZEMU pan KLAMIE posle Kurski?" plus sadowe wyroki od wykonania:)
A taki Jojo Brudzinski latajacy z pala po internacie i pociagach, to dobry "elyt" Prawa i SPrawiedliwosci czy nie?
A taki Karski z komunistycznej mlodziezowki i WRONU a potem hotelowy przywlaszczyciel dobr i jezdziec melexowy w uchlanym widzie, to wlasciwy "elyt" PiSu?
itd itp i td...Jak w starej piosence Osieckiej:)
I wychodzi na to samo, a zobacz jak ladnie brzmi:)
I pies nie musi sie stresowac:)

Pluto, szczególnie po tym dzisiejszym filmie, odpowiem Ci cytatem.
Na pewno się domyślisz -skąd.

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc z punktu,
mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być,
tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda,
punktów, które stworzymy.

POLA
16-03-2010, 01:49
pielęgniarka istnieje, choć oko w oko Tusk z nią nie rozmawiał. Ludzi ma od tego.:D

W filmie (debata z prezesem) powiedział tak:
Nie ma w Skarżysku-Kamiennej, gdzie sięgnąłem po dane, pielęgniarki, która zarabiałaby tysiąc kilkaset zł. Pani Ewa, którą spytałem, dostała 1025 zł.
Sekielski postanowił wytropić Ewę, ale mu nie wyszło, jakoś na nią nie trafił, więc wyszło na to, jakoby ona w ogóle nie istniała.
No i klops. Wynika, że Tusk konfabuluje! straszne, oj, jakie to straszne wykombinować nieistniejącą kobietę.:D Wewnętrzne śledztwo platformiane przyniosło jednak rezultaty:
Z Centrum Informacyjnego Rządu przyszły kopie dwóch dokumentów:

- oświadczenie "Pani Ewy" z 12 października 2007 r. (a więc z dnia debaty), w którym zgadza się podać w mediach imię i nazwisko oraz wysokość zarobków;

- list dyrektora szpitala, w którym pracuje pielęgniarka, z sierpnia 2008 r. do Sekielskiego, w którym pisze o jej oświadczeniu z października 2007 r. i zaznacza, że nadal pracuje ona w tym szpitalu.
Czy Piskorski nadal będzie podejrzewał coś tam coś tam?:D Na pewno coś wymyśli i jakąś teorię spiskową wysmaży.
Co na to Sekielski?
Nie sugeruję, że takiej osoby nie było. Gdy mówię o "zmyślaniu postaci", wyraźnie zaznaczam, że nie chodzi o Tuska.
GW: Miał pan oświadczenie pielęgniarki. Czemu nie ma go w filmie?
Sekielski: - Film dokumentalny to skrót, pewne uogólnienie. Kluczowe jest to, że premier nie rozmawiał z tą pielęgniarką.

A tak na marginesie: gdyby tylko takie grzechy na sumieniu swoim mieli nasi politycy, bylibyśmy wyspą prawdy na oceanie kłamstwa.:)

Lila
16-03-2010, 02:00
No tak.
Tusk jest prawdomówny jak Porcjusz Katon.

Tylko co z podpisami 4x tak?

Kazik
16-03-2010, 02:35
1] Kwaśniewski który w/g wielu był dobrym prezydentem, to zawetował ustawę zamieniającą wieczystą dzierżawę we własność. Pisałem tu kilka razy o tym, ile razy była mowa o Kwaśniewskim. Dziś widzieliśmy, jak się wtedy z tego ucieszyła Erika Steinbach i go pochwaliłaA powód tego weta? Dobro Polski? Liczył na przychylność niemieckiej prasy i polityków. Również na poparcie Fundacji K. Adenauera o istnieniu której wie chociaż jeden promil Polaków? Poparcie gdy starał się o stołek przy ONZ po zakończeniu kadencji. Czysta prywata kosztem Polski.

2] Nad grobami to pokazała TV [wtedy] Kwaśniewskiego jak się chwieje. Dziś pokazano jak mało nosem nie zarył przy składaniu wieńca. Bo nie mógł w tym momencie być podtrzymywany przez ochronę. Miller opowiedział, że mało nie doszło do większej kompromitacji. Jasne że tak mogło być jakby legł na plecach i machał kończynami jak odwrócony żółw.

3] Ale na filmie dostojny Kalisz tłumaczy, że wtedy Kwaśniewski zachował się dostojnie. No to sami osądźmy czy Kalisz kłamał. Tych "dostojnych" zachowań po pijaku pokazano więcej.

4] Na debacie Tusk-Kaczyński widzieliśmy jak ma się sprawa z "pielęgniarką Ewą". Ale zauważyłem specjalny dobór widzów tej debaty. Zaprosili wyłącznie młodzieżówkę PO? Bo potem publika na stojąco jak na komendę wołała "Donald Tusk, Donald Tusk, Donald Tusk. Zaraz mi się przypomniało "Wiesław, Wiesław..." czasy nowe a chwyty i klakierzy z PRL-u?

5] Sprawa 750 tys podpisów [Rokita mówił że prawie milion]. Tak teatralnie wnoszono do sejmu. A dziś same zaniki pamięci. Nie wiadomo ile tego było i co się z tym stało. Ale najważniejsze jest to, że Tusk zapowiedział, że po wyborach to będzie PIERWSZA sprawa, którą zajmie się sejm. No i co z tego zostało? Mamy zmniejszony Sejm i zlikwidowany Senat? A referendum było? Bez referendum też ludzie są za. To było na "tanie państwo" zagranie. Podobnie jak "będę latał samolotami rejsowymi". Kłamstwa i kłamstwa. Ale najwięcej jest w 73 obietnicach. Przy jednej spełnionej bo tak musiało się stać, że z Iraku wojsko wróci.

Teraz Tusk odświeża ten pomysł. Nie trzeba było niszczyć pudeł. Można by je wnosić jeszcze raz, bo młodzież nie pamięta. Spleśniałym kotletem chce nas uraczyć licząc, że ten epizod zapomniano?

Kazik
16-03-2010, 02:50
6] Wszyscy lekarze byli przeciw Ziobro-selekcja tych co wyłącznie źle mówili to damy w TV?. A ujawnienie łapówkarza to spowodowało. Ponadto zostawił wacik w sercu-czy nie? Robiono operację wyciągania wacika? Ano robiono. Innemu pacjentowi zafundował przeszczep nie zgodnie ze sztuką lekarską. Wypowiadali się tak niemieccy chirurdzy.

A ponieważ była świeża sprawa pogotowia w Łodzi, gdzie "pomagano" w zejściu, no to nic dziwnego, że dając kogoś do szpitala zastrzegano brak zgody na pobranie narządów. Dużo było takich co zmarli w szpitalu i nie dali narządów? Ale rodzina miała pewność, że nie „dopomogą” aby mieć „części”.

Bano się że przy łapownictwie mogą "przyśpieszyć" jak w pogotowiu. Czy taką reakcję można było przewidzieć? No i jeszcze nauczka. Nie zadzierać ze środowiskiem lekarzy. Nie zdarzyło się jeszcze aby byli [oficjalnie] przeciw koledze.To samo dotyczy prawników. Ziobro nie wiedział i rozdrażnił te dwa żywioły.

7] Działanie ABW w sprawie asystenta przewodniczącego Gruszki [komisja Orlenu] Tylickiemu zasądzono 80 tys. zł odszkodowania za bezzasadne aresztowanie. Mimo prawomocnego wyroku sądu, Barcikowski wciąż utrzymuje, że ABW miała rację i nie przedstawiając żadnych dowodów mówi, że Tylicki nie jest dla niego "partnerem do rozmowy". Taka bezczelność komusza.To ABW i prokuratura z 2004 czyli za SLD. Gruszka przypłacił to paraliżem. Czy Kalisz może jeszcze szczekać o Blidzie? Która na dodatek zastrzeliła się tylko z przestrachu bo "niewinna"? Tutaj aresztowano, siedział wiele miesięcy, a wszystko jako zasłona dymna dla złodziei z SLD w powiązaniu z Ałganowem.

To miało być podobno aby skierować media na kompromitację komisji i odwrócić uwagę, że Kwaśniewski odmówił stawienia się przed komisją. Wolał uniknąć pytań np. o Dochnala [chyba teraz siedzi?] O Dochnala, którego podobno nie znał a na fotce gość jest obok niego. Jolanta nawet tego "nieznajomego" zatrudniła w fundacji. Pytań trudnych by było dużo. O Ałganowa i innych też. Więc wolał mówić, że nic nie ma do powiedzenia, a mógłby tylko zaśpiewać i zatańczyć. Pamiętacie "wakacje z Ałganowem" w ośrodku sportu dla bokserów koło Władysławowa?

Też tam byłem wypić kawę i zwiedzić [kawiarnię i teren] reszta tylko dla uprawnionych.
Ale z żoną byłem i bez Ałganowa.:D

pluto37
16-03-2010, 06:11
No tak.
Tusk jest prawdomówny jak Porcjusz Katon.
Tylko co z podpisami 4x tak?

Lilu Droga!
Nie sugeruję, że takiej osoby nie było. Gdy mówię o "zmyślaniu postaci", wyraźnie zaznaczam, że nie chodzi o Tuska.
GW: Miał pan oświadczenie pielęgniarki. Czemu nie ma go w filmie?
Sekielski: - Film dokumentalny to skrót, pewne uogólnienie. Kluczowe jest to, że premier nie rozmawiał z tą pielęgniarką.

Co sie bedziemy przerzucac roznymi kawalkami. Ten cytacik z Poli postu mowi dokladnie i bez znieczulenia to co napisalem w tej sprawie troche wczesniej.
Jak sie tu skroci, tam cos przyfastryguje, to w propagandzie mozna wszystko.
I powtarzam, ze jesli my komentuje jakiekolwiek zdarzenie na wlasny sposob i w/g wlasnego widu, to jest to nasze niezbywalne prawo.
Jesli wredne numery propagandowe klepie facet, ktory reklamowany jest jako dokumentalista i tropiciel prawdy zarabiajacy na "odkryciach" gruby szmal, to jest nikom innym jak wyciagnietym z komunistycznycznego lamusa nowym wcieleniem aktywistow od propagandy z Zolnierza Ludu, Dziennika, Trybuny Ludu i takim samym szmaciarzem propagandowym jak Urban w stanie wojennym.
Nawet chyba gorszym, bo tamci robili to na rozkaz, albo z pobudek ideowych, bo i tacy sie zdarzali.
A ten, zeby zrobic zadyme polityczna i zainkasowac tantiemy.
teraz leci ciag dalszy cyrku i najpopularniejszym pytaniem do polityka stalo sie "Czy pan klamie panie..."

jip
16-03-2010, 10:34
No tak.
Tusk jest prawdomówny jak Porcjusz Katon.

Tylko co z podpisami 4x tak?
No przecież przerobione na papier do twarzy, ten z kwiatkami, a
teraz go pielęgniarka używa ta co była a miało jej nie być, no bo to skrót...:D

Hofmann Poseł PiS podkreślał jednak, że widzi koalicję z lewicą utożsamianą przez Bartosza Arłukowicza, a nie koniecznie z Grzegorzem Napieralskim. - Jak słyszę Napieralskiego, to pytam się, gdzie on zatracił to, że nie widzi, że Polacy jeżdżą po złych drogach, że nie ma przedszkoli, że służba zdrowia i finanse publiczne są w katastrofalnym stanie - mówił poseł PiS.
http://wiadomosci.onet.pl/2142061,11,hofman_zdradza__co_laczy_pis_i_sld,item .html

Pies cicho, rozrabiasz, podpuszczasz, a potem mnie się dostaje, że Cie eksploatuję, a Ty niewiniątko, no bo widzisz, jak PIS rządził to nic nie mogli zrobić w tych sprawach, bo im przeszkadzały układy, media, Lepper, Giertych, no tak pewno że byli tacy zahukani, wszyscy przeciw nim byli i jak mogli cokolwiek zrobić?

... tak to ten Hofmann od tej żony chorującej i biorącej, a potem ZUS pęka, masz rację ona z Wrocławia nie bierze, ale kasa chyba wspólna to i oszczędzali a teraz pęka, co znowu się wygłupiasz, nie mam zamiaru za Ciebie przepraszać, mógł byś używać delikatniejszych sformułowań, sam będziesz tyłek nadstawiał...
Jak się koalicyjnie połączą to zobaczysz jak będzie wesoło... może być weselej jak z Lepperem i Giertychem...

Lila
16-03-2010, 11:24
Przecież podmiotem przesłania tego filmu, nie było kłamstwo.
Była nasza wieczna naiwność.

I nie ma co tutaj naśmiewać się z Sekielskiego,
bo tefałen nigdy nie ruszał ( do śmierci Wejcherta) dogmatu,
jakim były standardy PO.

Pielęgniarka. Ot, takie marketingowe kłamstewko.
Nie było jej, ale jakby była, nie skończyłaby we więzieniu,
jak Tylicki.
I jak brzmi obecnie poseł Kalisz, grzmiący niczym Zeus Gromowładny w sprawie śmierci B.Blidy?

Ano, jak chrząszcz w trzcinie. W Szczebrzeszynie.
Jak i reszta.
Liderzy dwóch największych partii, które ciągną kasę z budżetu, nawet nie raczyli porozmawiać.
Każdy wiał w swoją stronę.

Jedynie Aleksander, co po francusku z trybuny gadał i o mało co, nie wyrżnął nosem w krzyż w Charkowie.
Ale tu stanę w obronie Aleksandra. Nie tylko dlatego,
że
zwracając się kiedyś -także z trybuny- do psa Saby, zaskarbił sobie moją sympatię,
ale
jak orzekł mężczyzna, który zawsze dobrze kończy, czyli Miller Jerzy, Aleksandra upił kapelan Głódź i jakiś pop z popadią.:)
Pewno mszalnym winem, zagryzanym prosforą..

bronczyk
16-03-2010, 12:49
Jip twój pies najmądrzejszy w świecie.Tak mi powiedział mój pies. który wyznaje taką filozoficzną zasadę- ludzi stworzono dla wygody psów. A polityka według mojego walorów żadnych nie posiada z powodu niskiej użytkowości w psim życiu. Nie ważne z jakiej partii opiekun ważne żeby psa słuchał.Co za znaczenie ma pielęgniarka , która raz jest, raz jej nie ma. Kolacji nie poda.

Kazimierz
16-03-2010, 13:12
Po wczorajszej rozmowie Lisa z Sikorskim, a potem Lisa z Kwaśniewskim widzę, że dla lewicy byłoby lepsze, gdyby w PO nominację na kandydata PO uzyskał Sikorski.
Ale, w I turze zagłosuję na Szmaję, i dopiero II turze na kandydata PO. Wcale nie jest pewne, że będzie nim Sikorski. Gdyby jednak, w II turze był Szmaja, to jego wybiorę, choć nie liczę na jego wygraną. JESZCZE LEWICA NIE ZGINĘŁA.
Ps. Na Cimoszkę już przestałem liczyć. Zbyt się kryguje, moim zdaniem.

jip
16-03-2010, 13:24
Jip twój pies najmądrzejszy w świecie.Tak mi powiedział mój pies. który wyznaje taką filozoficzną zasadę- ludzi stworzono dla wygody psów. A polityka według mojego walorów żadnych nie posiada z powodu niskiej użytkowości w psim życiu. Nie ważne z jakiej partii opiekun ważne żeby psa słuchał.Co za znaczenie ma pielęgniarka , która raz jest, raz jej nie ma. Kolacji nie poda.
Ciiicho bo mu odbije i będzie nosił nos za wysoko... już teraz nieraz jest przemądrzały no bo to pPON, czyli taki PON+ albo prawie PON ale tak nie lubi jak się o nim mówi, woli PON+ i z tego + najwięcej się cieszy...

POLA
16-03-2010, 13:39
Po wczorajszym filmie dzisiaj w mojej ulubionej (jeszcze, ale tylko w kawałkach:D) Trójce Strzyczkowski podjął temat...na czasie.

Cieszę się, że wśród słuchaczy wielu wykazało się świadomością częstego rozmijania się polityków z prawdą.
Tylko tych świadomych ciągle za mało, stąd reszta doznaje ustawicznego szoku.

I jeszcze taka ciekawostka: tym zszokowanym utkwiło w pamięci tylko to, co dotyczyło pielęgniarki, z czego wnioskuję, że dalszą część filmu przespali, bo jak inaczej mam sobie to wytłumaczyć?
Przecież nie posądzam ich o to, że są nieobiektywni, że tylko drażni ich Tusk, skądże.:D

POLA
16-03-2010, 14:38
Przecież podmiotem przesłania tego filmu, nie było kłamstwo. Była nasza wieczna naiwność.
I nie ma co tutaj naśmiewać się z Sekielskiego,
bo tefałen nigdy nie ruszał ( do śmierci Wejcherta) dogmatu,
jakim były standardy PO.
Uściślę: kłamstwo - jako leitmotyw, nasza łatwowierność, podatność na te rozmijanki z prawdą - w tle.
Tu się mocno rozmijasz z prawdą obiektywną:) , było wiele rozmów, wiele programów, w których standardy stosowane w PO widać było jak na dłoni. Śledzę programy informacyjne i wiem, co mówię.
Naśmiewania z Sekielskiego nie stosuję, ale miałabym trochę uwag zarówno do treści jak i formy.
Przypomnij sobie scenę: Sekielski - pielęgniarki. Teza aż nadto widoczna i tu się Sekielski nie wybroni.
Pielęgniarka. Ot, takie marketingowe kłamstewko.
Nie było jej, ale jakby była, nie skończyłaby we więzieniu,
jak Tylicki.
Ona fizycznie istnieje, a to, co napisałaś wyżej, jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Ba, jest nadużyciem.
Przypomnę wszystkim, bo pamięć ludzka jest zawodna.
Była taka jedna aktoreczka, na usługach PiSu. Pamiętacie Kurskiego i innych z tej drużyny? Pamiętacie, co opowiadała przed kamerami, a jaka była prawda obiektywna?
Czym jest przekłamanie Tuska w porównaniu z akcją, którą nakręcił sztab PiSu?
A sprawę sądową tej aktoreczki pamiętacie jeszcze?
Sekielski o tym zapomniał, ja nie i parę innych grzechów innych partii też pamiętam.
Liderzy dwóch największych partii, które ciągną kasę z budżetu, nawet nie raczyli porozmawiać.
Każdy wiał w swoją stronę.
Bo żadnej to nie jest na rękę, sztorcem stoją wszystkie, od PiSu po PSL. PO taki stan bezczelnie wykorzystuje, choć lepiej by sobie poradziło z problemem finansowym niż niszowe partyjki.
O ile pamiętam - budżet dla partii, tych dużych, został obcięty, najwięcej straciło PO. Bez ich na to zgody nawet tego by nie było.
ale jak orzekł mężczyzna, który zawsze dobrze kończy, czyli Miller Jerzy, Aleksandra upił kapelan Głódź i jakiś pop z popadią.:)Pewno mszalnym winem, zagryzanym prosforą..
Chyba Leszek...:)
To też krążyło po salonach nie tylko warszawskich.

No i jeszcze taka uwaga: Sekielski szuka swojego miejsca, bo tylko do czerwca będzie w tvn, a potem?
Trzeba czymś błysnąć.:D

wankabor
16-03-2010, 14:45
[B]" szkoda, że PIS jest taką pierdolniętą partią,
Nie szkoda. (tak oto wygląda manipulacja tekstem) " Polityka to w krysztale pomyje." /Jacek Kaczmarski/

POLA
16-03-2010, 14:46
Czy Sikorski czy Komorowski - czas pokaże, ale temu pierwszemu dobrze sie przyglądaj, gdyby miał nieszczęście pokonać tego drugiego.:D
Z tych dwóch byłby całkiem niezły jeden, no ale się nie da.;)

Co do lewicy.
Nie zginęła i jej tego nie życzę, ale zmodyfikować by sie mogła, a pod sztandarem Napieralskiego a także tych, którzy czają się po kątach z apetytem na ewentualne synekury, w najlbliższym czasie jej to nie grozi.:D

Lila
16-03-2010, 14:48
No i jeszcze taka uwaga: Sekielski szuka swojego miejsca, bo tylko do czerwca będzie w tvn, a potem?


W TVN24...jak i cała polityczna ramówka.
'Kawa na ławę' też.


Jeszcze tego nie grali.
Rok temu walterownia była święta, bo kłamała.
Teraz niekiedy zdarza jej się coś prawdziwego puścić,
i jest 'be'.

POLA
16-03-2010, 14:50
" Polityka to w krysztale pomyje." /Jacek Kaczmarski/
a kryształ też często pęknięty albo ze skazą inną.:D

POLA
16-03-2010, 14:58
W TVN24...jak i cała polityczna ramówka.
'Kawa na ławę' też.

Jeszcze tego nie grali.
Rok temu walterownia była święta, bo kłamała.
Teraz niekiedy zdarza jej się coś prawdziwego puścić,
i jest 'be'.
To nie jest jeszcze dopięte na ostatni guzik z pętelką lub bez.:D

Nadal sobie cenię te niektóre programy i dawniej też krytykowano PO. Nie pamiętasz? Może nie słuchałaś.

POLA
16-03-2010, 15:02
Senat grzebie:D w ustawie antynikotynowej.
Będzie zakaz całkowitego kopcenia wszędzie? czyli powrót do pierwowzoru?;)
A czy oddychać to nam jeszcze będzie wolno? czy tylko w określonych godzinach, a całodobowo tylko w domu?

Kazik
16-03-2010, 15:58
Z Centrum Informacyjnego Rządu przyszły kopie dwóch dokumentów:

- oświadczenie "Pani Ewy" z 12 października 2007 r. (a więc z dnia debaty), w którym zgadza się podać w mediach imię i nazwisko oraz wysokość zarobków;

- list dyrektora szpitala, w którym pracuje pielęgniarka, z sierpnia 2008 r. do Sekielskiego, w którym pisze o jej oświadczeniu z października 2007 r. i zaznacza, że nadal pracuje ona w tym szpitalu.

To list od dyr. szpitala do Sekielskiego mają w Centrum I. Rządu?

Muszę ich poprosić o kopię listu jaki mi przysłała kochanka bo mi zaginął. Powinien też tam u nich być.:D

A komu to CIR przysłał te kopie? Sekielskiemu czy TVN? To jak jest tej Ewie? Kowalska?

Kazik
16-03-2010, 16:25
No przecież przerobione na papier do twarzy, ten z kwiatkami, a
teraz go pielęgniarka używa ta co była a miało jej nie być, no bo to skrót...:D
Myślę że posłużono się tym co dyrektor przysłał [średnią], a teraz dorobiono resztę. Bo czy musiał mówić o konkretnej Ewie? Nie wystarczyło podać ile średnio zarabiają? Nie wystarczyło, bo niby "osobiście" się zainteresował i pojechał w teren. W dniu debaty. Albo jeździli tam chłopcy od kampanii. W takim gorącym dniu [debata] wysyłać kogoś do Skarżyska? Gdy każda para rąk potrzebna i głowy też.

Mylisz się Jip że na papier "z kwiatkami". Zrobili specjalny.:D

http://www.imagebanana.com/img/qly7fxvy/dotwarzy.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Lila
16-03-2010, 16:33
Senat grzebie:D w ustawie antynikotynowej.
Będzie zakaz całkowitego kopcenia wszędzie? czyli powrót do pierwowzoru?;)
A czy oddychać to nam jeszcze będzie wolno? czy tylko w określonych godzinach, a całodobowo tylko w domu?

Ustawę antynikotynową, już dawno w domu wprowadziłam.
To znaczy,
prawo do palenia na salonach posiadają tylko goście.

Palacz zasiedziały, może do woli...w pracy, w swoim gabinecie.

Niemniej uważam, że i tak należy mi się odszkodowanie od niego za lata przeszłe.

amelia
16-03-2010, 17:49
To list od dyr. szpitala [B]do Sekielskiego mają w Centrum I. Rządu?

Muszę ich poprosić o kopię listu jaki mi przysłała kochanka bo mi zaginął. Powinien też tam u nich być.:D

A komu to CIR przysłał te kopie? Sekielskiemu czy TVN? To jak jest tej Ewie? Kowalska?

Kazik
Chyba chcesz ta Ewa zamydlic problem wywlaszcznia warszawiakow przez Prezydeta Warszawy
Lecha Kaczynskiego na podstawie stalinowskiej ustawy?
Bo jakos dziwnie w swoim' noca pisamym katalogu przestepstw politykow ten problem pominales?

http://www.youtube.com/watch?v=m-D6wnYUzUs


http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34883,2745428.html
Krystyna Jastrzębska z Siekierek będzie pierwszą spośród 1400 osób w stolicy, która może stracić działkę od pokoleń należącą do jej rodziny. Wydania gruntu żąda od niej ratusz. W czwartek sprawą zajął się sąd okręgowy

jano43
16-03-2010, 18:41
Słyszałem o studencie,który zapytany na egzaminie o 1-szą WS miał odpowiedzieć,że to była b. wielka wojna ale jeszcze większą była wojna trzydziestoletnia.A,że w tym temacie czuł się o wiele pewniej więc już dalej tylko o niej opowiadał.
W kwestii przekrętów PO wielu nie zaprzeczy,że były i są ale też od razu doda; PIS,oni dopiero robili przekręty.I dalej jak z tym studentem.Kilka kwestii.Po co narażać się na koszta i robić "wybory" jeśli za każdym razem okazuje się,że wymienił stryjek siekierkę na kijek.Jest chyba rzeczą normalną a z higienicznego punktu widzenia wręcz pożądaną by ludzie głównie oceniali tych,którzy aktualnie nimi rządzą a nie tych,którzy odeszli być może na długi czas.Kelnerzy czasów PRL-u znani byli z odzywki;to nie ja.To kolega.
Myślę,że Siekielski ze swoim filmem nie będzie się pchał po Oscary.Poruszył ważny temat tak dla elektoratu jak i dla polityków.Ci ostatni by miarkowali się z bujaniem bo to po prostu jest nieprzyzwoite.

POLA
16-03-2010, 18:54
bo to jest tak: u innych widzi się źdźbło, u swoich nawet belki się nie zauważa. I nie chodzi o Belkę, który coś nam uciął.:D

Sprawa Ewy będzie ciągle żywa jak Lenin, a o sfingowanym rzekomym pobiciu pewnej aktoreczki kocicy nikt już nie chce pamiętać.:D

Widzisz, jaka wybiórcza jest ludzka pamięć?
O innych wątkach czyli grzechach nie chce mi się mówić, bo lamentują ci, którym się wydaje, że w polityce nie łazi się na skróty.
Łazi się, dziennikarze też dokonują skrótów przeróżnych pod określoną tezę, ale jak ktoś myśli samodzielnie, czyta, porównuje i słucha, wie, co w trawie piszczy i z tego powodu mniej cierpi, bo szoku unika.

A mnie jest wesoło.
Mamy nowych kandydatów, amatorów pałacowego żyrandola: Pawlak, który nie chce, ale przymuszony przez ludowców musi, oraz Korwin, którego dawno nie było słychać. Teraz będzie?:D

Jeden z politologów orzekł dzisiaj tak: w wyścigach do pałacu nie chodzi o to, żeby wygrać, ale żeby zaistnieć. To taki fundament dla partii pod wybory parlamentarne.

Arti
16-03-2010, 19:07
ot kulisy ---> http://www.youtube.com/watch_popup?v=TUh9oS_TzyE#t=587

amelia
16-03-2010, 19:51
Sprawa Ewy będzie ciągle żywa jak Lenin, a o sfingowanym rzekomym pobiciu pewnej aktoreczki kocicy nikt już nie chce pamiętać.

To stara metoda, rozdymac do granic jakis drobiazg coby przyslanial.....

Łazi się, dziennikarze też dokonują skrótów przeróżnych pod określoną tezę, ale jak ktoś myśli samodzielnie, czyta, porównuje i słucha, wie, co w trawie piszczy i z tego powodu mniej cierpi, bo szoku unika.

Jasne, ze tak. Ale dobrze, ze jest bat nad polityka i nad dziennikarzami takze. I dziennikarz i Polityk, jezeli jest niesolidny i manipulant zawsze zostanie zdemaskowany.
Wielu z nich wydaje sie, ze sa sprytni. I maja racje. Wydaje im sie.

A mnie jest wesoło.
Mamy nowych kandydatów, amatorów pałacowego żyrandola: Pawlak, który nie chce, ale przymuszony przez ludowców musi, oraz Korwin, którego dawno nie było słychać. Teraz będzie?.

Takie targowisko proznosci;)


W kontekscie dzisiejszej dyskusji w "Trojce" na temat:
"Czy mowiac prawde mozna wygrac wybory" bardzo podoba mi sie ta czesc:

http://www.youtube.com/watch?v=gm8Fur-iNkI

Powolujac sie klasyczke Nelly (http://www.youtube.com/watch?v=fYzcf7q9B2U&feature=related) zadam pytanie:

Dlaczego jedni politycy potrafia przyznac sie do tego, ze klamia a inni politycy nie potrafia:D

pluto37
16-03-2010, 20:01
[QUOTE]Przecież podmiotem przesłania tego filmu, nie było kłamstwo.
Była nasza wieczna naiwność.
Nasza? Mow za siebie LIlu
I nie ma co tutaj naśmiewać się z Sekielskiego,
Nasmiewac to nie, ale doskonale nadaje sie na manipulatora. Tymbardziej, ze to on i jego firma podbijali bembenek przez kilka dni. Zamiast nasmiewania trzeba to ocenic. Tak jak sobie na to autor dziela zasluzyl. I tyle.
Pielęgniarka. Ot, takie marketingowe kłamstewko.
Nie było jej, ale jakby była, nie skończyłaby we więzieniu,
jak Tylicki.
Tu juz pojechalas po bandzie i chyba letko cos poplatalas. I chyba wyladowalas jak Miller w Samoobronie.
Liderzy dwóch największych partii, które ciągną kasę z budżetu, nawet nie raczyli porozmawiać.
Każdy wiał w swoją stronę.
- I slusznie zrobili.
[QUOTE]jak orzekł mężczyzna, który zawsze dobrze kończy, czyli Miller Jerzy, Aleksandra upił kapelan Głódź i jakiś pop z popadią.:)
Pewno mszalnym winem, zagryzanym prosforą..[QUOTE]

Miller po owym wiekopomnym odkryciu skonczyl w ...Samoobronie, ze po raz kolejny Ci wspomne.:) I to mu sie ..nie odklei, tak jak Oleksem Guzowaty. Jesli tak bylo z Kwachem jako rzeczesz, to Kwach chyba wniebowstapienia dozna bez przystankow. Oba wielebne chyba mu przez to zalatwili skrotu szefa:)

amelia
16-03-2010, 20:04
W kwestii przekrętów PO wielu nie zaprzeczy,że były i są ale też od razu doda; PIS,oni dopiero robili przekręty.I dalej jak z tym studentem.

Ja nie zaprzeczam. Zawsze twierdzilam, ze jakie spoleczenstwo taka i wladza.
Wielkosc szarej strefy, ilosc spraw w sadach, prokuraturze i na policji swiadczy o tym jakim jestesmy spoleczenstwem.
I dziwimy sie, ze politycy sa tacy. Ja sie nie dziwie, bo oni sa tacy sami jak my.
Wybieram mniejsze zlo.

Kilka kwestii.Po co narażać się na koszta i robić "wybory" jeśli za każdym razem okazuje się,że wymienił stryjek siekierkę na kijek.Jest chyba rzeczą normalną a z higienicznego punktu widzenia wręcz pożądaną by ludzie głównie oceniali tych,którzy aktualnie nimi rządzą a nie tych,którzy odeszli być może na długi czas.

Teoretycznie masz racje. Ale tylko teoretycznie, ci ktorzy odeszli wcale nie zrezygnowali i trzeba sie przed nimi bronic.
A wybory w ostatnich czasach jednak wyeliminowaly wiele niebezpiecznego i nieuczciwego planktonu politycznego.
Nawet z ostatniej kadencji spora czesc nie ma najmniejszych szans.

Myślę,że Siekielski ze swoim filmem nie będzie się pchał po Oscary.Poruszył ważny temat tak dla elektoratu jak i dla polityków.Ci ostatni by miarkowali się z bujaniem bo to po prostu jest nieprzyzwoite.

I tutaj sie zgadzam. Czasami polecial po lebkach, ale on tez jest z nas:D

A kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

pluto37
16-03-2010, 20:11
. [QUOTE]JESZCZE LEWICA NIE ZGINĘŁA.Dodalbym jedynie...CALKIEM, bo jakies smetne resztki jeszcze sie snuja po bezdrozach:)

A co do tego co widac pod szyldem, to taka to lewica, jak z kukuruznika Jambo-jet:)

iksigrek
16-03-2010, 20:19
Ciiicho bo mu odbije i będzie nosił nos za wysoko... już teraz nieraz jest przemądrzały no bo to pPON, czyli taki PON+ albo prawie PON ale tak nie lubi jak się o nim mówi, woli PON+ i z tego + najwięcej się cieszy...

I tak Twój POn nie jest tak mądry jak mój. Mój jest mądrzejszy od Twojego bo gra w pasjansa na komputerze i przy tym sobie PISzczy:)

http://pu.i.wp.pl/?k=NDE0NjMzODgsNDYyNDYxMjM%3D&f=piskomp1.JPG

Zobacz, podziwiaj i się nie chwal swoim POnem:)

iksigrek
16-03-2010, 20:22
No jak prezes PiSu.:D :D

To baaardzo mądry Człowiek:)

jip
16-03-2010, 20:29
"Wpływowy polityk PiS w opałach. "J. Kaczyński wie, co tu się dzieje"- My z panią poseł Jolantą Szczypińską pracujemy tutaj na Pomorzu stale, a pan poseł Kurski wpada tu tylko po to, żeby robić "eventy" i przykrywać naszą pracę u podstaw. Tak być nie może. On organizuje jakieś konferencje prasowe, wygłasza sądy, ale nie uzgadnia tego z nami - powiedziała Foltyn-Kubicka."
Przecież Kurski po to tam się znajduje, no jeszcze coby leśniczówkę sobie kupił, naprawdę co te dziewczyny od niego chcą?, przecież ktoś musi pokazywać że PIS istnieje i ma rękę na ....., głupi jesteś, wcale to nie jest partia pi... tylko taka co chce rządzić i musi ją być widać, a przecież bez Kurskiego jest widoczna mniej... więc musi chłopak robić "eventy"...
http://wiadomosci.onet.pl/2142410,11,wplywowy_polityk_pis_w_opalach_j_kaczyn ski_wie__co_tu_sie_dzieje,item.html

jip
16-03-2010, 20:39
I tak Twój POn nie jest tak mądry jak mój. Mój jest mądrzejszy od Twojego bo gra w pasjansa na komputerze i przy tym sobie PISzczy:)

http://pu.i.wp.pl/?k=NDE0NjMzODgsNDYyNDYxMjM%3D&f=piskomp1.JPG

Zobacz, podziwiaj i się nie chwal swoim POnem:)
Mój jest mądrzejszy bo ma kota do pomocy i to nie jest POn a pPON, pies myśli i dyktuje, kot mądrzejszy na klawiaturze, pies musiał nosem enter naciskać i nos mu się spłaszczył, a kot radzi sobie doskonale, lepiej jak, .... co się pies wygłupiasz on tylko konta nie miał i chyba prawa jazdy, na komputerze może umiał pisać.... no radzi sobie jak na załączonym obrazku:
http://images49.fotosik.pl/273/446378a8368aef9e.jpg

Lila
16-03-2010, 21:07
Słyszałem o studencie,który zapytany na egzaminie o 1-szą WS miał odpowiedzieć,że to była b. wielka wojna ale jeszcze większą była wojna trzydziestoletnia.A,że w tym temacie czuł się o wiele pewniej więc już dalej tylko o niej opowiadał.
W kwestii przekrętów PO wielu nie zaprzeczy,że były i są ale też od razu doda; PIS,oni dopiero robili przekręty.I dalej jak z tym studentem.Kilka kwestii.Po co narażać się na koszta i robić "wybory" jeśli za każdym razem okazuje się,że wymienił stryjek siekierkę na kijek.Jest chyba rzeczą normalną a z higienicznego punktu widzenia wręcz pożądaną by ludzie głównie oceniali tych,którzy aktualnie nimi rządzą a nie tych,którzy odeszli być może na długi czas.Kelnerzy czasów PRL-u znani byli z odzywki;to nie ja.To kolega.
Myślę,że Siekielski ze swoim filmem nie będzie się pchał po Oscary.Poruszył ważny temat tak dla elektoratu jak i dla polityków.Ci ostatni by miarkowali się z bujaniem bo to po prostu jest nieprzyzwoite.

Jano, ja mogę się założyć o co chcesz,
że jak PO wygra i znowu wyjdzie 0 ( zero), to i tak będzie winien ktoś inny.
Niekoniecznie PiS.:D
Te umne malcziki takie mają właśnie kelnerskie narowy.
Zaklęte rewiry.:D
A wybory były w roku 2007.

ps. prawda.Zapomniałam. Prezydent przeszkadzał.
Następnym razem będą przeszkadzać bokserki, kalesony czy co tam który ma w spodniach.

Kazik
16-03-2010, 21:08
Kazik
Chyba chcesz ta Ewa zamydlic problem wywlaszcznia warszawiakow przez Prezydeta Warszawy
Lecha Kaczynskiego na podstawie stalinowskiej ustawy?
Bo jakos dziwnie w swoim' noca pisamym katalogu przestepstw politykow ten problem pominales?

Zapomniałem. Ale zapomniałem też napisać, że całe expose Tuska było kłamstwem. Przynajmniej w tam gdzie mówił "zrobimy", bo tam gdzie mówił "trzeba zrobić" to już mniej kłamstwa a więcej pijaru. To raczej refleksja.

Tak jakbym ja powiedział, że dziury w jezdni należy łatać. A to każdy wie.:D

No ale przed wyborami było 73 punkty. Spełnione jedno-wycofaliśmy wojska z Iraku. Tak jak inne kraje-tylko jako ostatni. Amerykanie zostali. Podesłać tutaj te 73 obiecanki?:D Mam zapisane w Wordzie-żaden problem.

A wracając do wywłaszczeń. Można by napisać, że od Bieruta było sporo władców i aby nie wymieniać wszystkich [jano43 o tym pisał też] to polecam przyjrzeć się co facet napisał na transparencie przed domem.

Nie ważne czy Sekielski mu transparent zrobił, ale pisze tam PiS i PO. Na YT który podałaś [oglądałem to już wczoraj] jest tam widoczne. Zrób "stop-klatkę".

Jest nowa ustawa? Sekielski teraz robił ten film, a nie 2,5 roku temu. Świadczą o tym wypowiedzi polityków o świeżych faktach.

No to PO nadal ma ustawę Bieruta. No bo facet by się nie skarżył teraz. Czyli PO miała więcej czasu niż PiS i koalicjanta solidniejszego, ale nie zrobili nic. Od początku nic nie robienie, przykrywają cyrkiem.

No to jak PO wywłaszcza? Przeszło 2 lata PiS i 2,5 PO. Jest to samo. Ale belki w swoim oku nie widzisz. Patrz na teraźniejszość. Nie zauważyłaś teraźniejsze PO, ale wyłącznie były rządzący PiS. To typowe dla PO-zawsze winien poprzednik. Kimkolwiek by był.

Pola pisze o "belce w oku". Do Ciebie pisze. Tak jak ja teraz.:D

Lila
16-03-2010, 21:20
Kazik..Sekielski teraz robił ten film, a nie 2,5 roku temu. Świadczą o tym wypowiedzi polityków o świeżych faktach.


Wcześniej nie miał szans.
Zapomniałeś co Tefał mendia nadawały wtedy?:)

Ale....jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
32o mln€ zadłużenia w banku z którego odszedł Krzysztof Bielecki,
przy sukcesie apolitycznego Polsatu, powoduje iż trzeba zatrzeć poprzednie wrażenie.
Programy polityczne albo do TVN 24, albo na zieloną trawkę pójdą, tym bardziej iż nie udało się jeszcze położyć mediów publicznych.

Pan Tusk już niepotrzebny, bo i po co ?
No i nowy szef TVN ponoć nie podziela zamiłowania panów Walterów, do kreowania własnej wizji politycznej.

iksigrek
16-03-2010, 21:26
Dlaczego jedni politycy potrafia przyznac sie do tego, ze klamia a inni politycy nie potrafia:D

Żaden polityk nie przyznaje się do kłamstw, bo wyeliminowało by go to z gry.
Co najwyżej mówią, że nie mieli takiej wiedzy, lub że mieli taką wiedzę, co jest dalszym ciągiem kłamstw.
- a bardziej "elegancko", jest to dyplomatyczną odpowiedzią.:rolleyes:

Kazik
16-03-2010, 21:48
Kazik..

Wcześniej nie miał szans.
Zapomniałeś co Tefał mendia nadawały wtedy?:)

Ale....jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
32o mln€ zadłużenia w banku z którego odszedł Krzysztof Bielecki,
przy sukcesie apolitycznego Polsatu, powoduje iż trzeba zatrzeć poprzednie wrażenie.
Programy polityczne albo do TVN 24, albo na zieloną trawkę pójdą, tym bardziej iż nie udało się jeszcze położyć mediów publicznych.

Pan Tusk już niepotrzebny, bo i po co ?
No i nowy szef TVN ponoć nie podziela zamiłowania panów Walterów, do kreowania własnej wizji politycznej.
http://www.imagebanana.com/img/0gnijgcv/DlaczegoWymiotna..jpg
(http://www.imagebanana.com/)
Zapomnieliśmy o wpływie "michnikowszczyzny" na wybory 2007 Kto jest właścicielem Wyborczej? Czy Fundacja Adenauera? Dla takich najlepszy był Kwaśniewski. Zawetował ustawę zamieniającą dzierżawę we własność. Dzięki temu są procesy Niemców o odbiór majątków. Erika Steinbach natychmiast pochwaliła Kwaśniewskiego. To znamienne.

http://www.imagebanana.com/img/eibd151q/tefa322en.jpg (http://www.imagebanana.com/)
http://www.imagebanana.com/img/2sa6yemi/pu_i_wp_plbf.jpg (http://www.imagebanana.com/)

pluto37
16-03-2010, 22:29
ps. prawda.Zapomniałam. Prezydent przeszkadzał.
Następnym razem będą przeszkadzać bokserki, kalesony czy co tam który ma w spodniach.[/QUOTE]

To wtedy bedziemy miec okazje do jazdy po tym co przeszkadza. Chetnie sie doloze do takich zabaw.
Ale najpierw chcialbym miec szanse

Lila
16-03-2010, 22:38
[QUOTE=Lila
QUOTE]

To wtedy bedziemy miec okazje do jazdy po tym co przeszkadza. Chetnie sie doloze do takich zabaw.
Ale najpierw chcialbym miec szanse

Już jedziemy.Wszyscy. Kreatywna księgowość,
nie jest mocną stroną tego rządu.

No ale może nastąpi cud?
Tak do maja, najpóźniej. A Vincent powinien wrócić do swego pryncypała Sorosa.:)

jano43
16-03-2010, 22:49
Chciałbym dwa słowa o J.Kaczyńskim.Przez wielu z lubością wdeptywany jest w ziemię.To też nie jest i mój ulubiony polityk.
No ale elementarna uczciwość każe przyznać,że dla Polski zrobił parę rzeczy dobrych.Pewno było ich więcej,ja tu wspomnę o dwóch;strącił w polityczny niebyt Leppera z Samoobroną a także Giertycha i LPR.Zrobił to ryzykując swoją polityczną karierą.To był krok,na który nie zdobył się nikt przed nim a przypuszczam,że i obecny premier takiego ryzyka by nie podjął.

POLA
17-03-2010, 00:01
Wcześniej nie miał szans.... co Tefał mendia nadawały wtedy?....
No i nowy szef TVN ponoć nie podziela zamiłowania panów Walterów, do kreowania własnej wizji politycznej.
Nie miał, bo film, a raczej materiał do niego, powstawał w czasie, co nawet na zmontowanym materiale widać, jeśli się nie przysnęło.
Kto pracował nad dokumentem tego typu, ten wie. :D
Materiału było znacznie więcej, potem trzeba dokonać wyboru, montaż zostawia tylko to, co autor pomysłu chce pokazać. Tak z grubsza wygląda to od kuchni. Z dużego "grubsza".;)
Gromadzenie materiału zdjęciowego trwa niekiedy długo, pewne fakty trzeba sprawdzić, co jeszcze bardziej robótke wydłuża. To jest dość czasochłonne.
Teraz była premiera, praca nad filmem sięgała roku 2008.

TVN ma być kanałem wyłącznie rozrywkowym i wszelka publicystyka z niego wyskoczy, między innymi Sekielski z Morozowskim, ale nie tylko, choć się dziwię, bo niekiedy te programy dostarczały właśnie...rozrywki, kiedy patrzyło się na niektórych polityków.:)

POLA
17-03-2010, 00:21
spełnia swoją misję, skoro Szmajdziński tak oto rzekł w Lublinie:
Nie będę udawał, że nie widzę istniejącego porozumienia ludzi lewicy i prawicy w sprawie mediów publicznych. To porozumienie ma parasol polityczny, bo bez parasola politycznego by się to nie odbyło.
No proszę, jaki prawdomówny, a tak niedawno jeszcze temu oczywistemu faktowi zaprzeczał. Zawstydził się widać filmem Sekielskiego i będzie mówił tylko prawdę i całą prawdę.;)

Teraz na prezesa kolej, żeby zechciał się przyznać do czegoś, czemu tak żarliwie zaprzecza, choć potwierdzają to inni pisowcy... na razie pisowcy, bo jak się prezes zeźli, to ich gotów jeszcze wyrzucić z drużyny. :D

Szmajdziński zapytany, czy możliwa jest w przyszłości koalicja z PiSem na innej płaszczyźnie poza medialną tak to określił:
Nigdy. Mówię jasno, wyraźnie i wszem, i wobec, że jak zwykle politycy nigdy nie mówią nigdy, to ja mówię: nigdy z Prawem i Sprawiedliwością. I to jest jasna deklaracja. Jestem gwarantem tego, że do takiej koalicji nie dojdzie, póki jestem, póki jest to kierownictwo SLD, to takiej koalicji nie będzie.
Warto to zapamiętać, czy przypadkiem nie rozminie się w przyszłości z tak kategorycznym zapewnieniem.:)

POLA
17-03-2010, 00:36
Chciałbym dwa słowa o J.Kaczyńskim.Przez wielu z lubością wdeptywany jest w ziemię.To też nie jest i mój ulubiony polityk.
... dla Polski zrobił parę rzeczy dobrych.Pewno było ich więcej,ja tu wspomnę o dwóch;strącił w polityczny niebyt Leppera z Samoobroną a także Giertycha i LPR.Zrobił to ryzykując swoją polityczną karierą.To był krok,na który nie zdobył się nikt przed nim a przypuszczam,że i obecny premier takiego ryzyka by nie podjął.
Hmm...a może nie należało zawierać paktu z tymi przystawkami?:D
Ciekawa teoria, zaiste. Mamy rozumieć, że po to zawiązał koalicję z przystawkami, żeby je dożywotnio utrącić?
Pragnę tylko doprecyzować: nikt wcześniej oryginałów lepperystów i tych z LPR do rządów nie dopuszczał, a utrącił - lud wyborczy, nie prezes. On z rządzeniem raczej kiepsko sobie radzi, z mąceniem - wprost przeciwnie.;) I dlatego opozycjonistą niejako dożywotnim zostanie chyba.

Kazik
17-03-2010, 01:25
Hmm...a może nie należało zawierać paktu z tymi przystawkami?:D
Ciekawa teoria, zaiste. Mamy rozumieć, że po to zawiązał koalicję z przystawkami, żeby je dożywotnio utrącić?

A był jakiś wybór jak PO nie chciało? Chciał powtórne wybory, czyli jedne po drugich. PO znowu nie chciało. A bez tego nie można rozwiązać parlament. No to zamiast demagogii Polu, to więcej wiedzy. A może wiedzę masz, tylko demagogia Ci pasuje? Kogo tutaj można na niewiedzę nabrać? My nie 18-latki.

Pragnę tylko doprecyzować: nikt wcześniej oryginałów lepperystów i tych z LPR do rządów nie dopuszczał, a utrącił - lud wyborczy, nie prezes.
Ale się uśmiałem.:D Dopiero w sejmie V kadencji było ich na tyle dużo, że mogli być za koalicjanta, ale wcześniej tylko wpierali SLD. Pamiętamy, że SLD tak wygrało wybory, że o włos mogliby sami mieć większość. Potrzeba było Millerowi kilku czy kilkunastu posłów. Wtedy w sejmie było wiele "drobnicy" co przekroczyła próg wyborczy. Nie było trudno o poparcie. Zwłaszcza właśnie Samoobrony.
Cytat z Wikipedii czytaj pod linijką.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Działania te ponownie nasiliły się w okresie rządów koalicji AWS-UW (w latach 1997–2000), a następnie samej AWS (w latach 2000–2001). To właśnie na bazie tych protestów partia zyskała znaczne poparcie społeczne oraz nowych członków, co zaowocowało jej wejściem do parlamentu w 2001.

Przez długi okres swojego istnienia Samoobrona RP postrzegana była jako organizacja wspierająca SLD, Również w Sejmie RP IV kadencji (2001–2005) Samoobrona RP wielokrotnie wspierała SLD w głosowaniach sejmowych, a po wyborach samorządowych w 2002 w większości sejmików wojewódzkich weszła w skład koalicji rządzących województwami SLD-PSL-Samoobrona RP...........Kolejnym działaniem Samoobrony RP , odcinającym się od SLD było poparcie w 2004, sprawozdania Komisji Śledczej w sprawie afery Rywina autorstwa posła Zbigniewa Ziobry................

Odtąd stanowisko PiS odnośnie możliwości współpracy z Samoobroną RP zaczęło ewoluować (dotąd władze PiS zabraniały swym członkom jakiejkolwiek współpracy z członkami Samoobrony RP).....................W efekcie zbliżenia stanowisk z PiS Samoobrona RP poparła Lecha Kaczyńskiego w II turze wyborów prezydenckich...............5 maja 2006 Samoobrona RP weszła do rządu, tworząc koalicję z PiS oraz LPR,

pluto37
17-03-2010, 03:12
Chciałbym dwa słowa o J.Kaczyńskim.Przez wielu z lubością wdeptywany jest w ziemię.To też nie jest i mój ulubiony polityk.

Zaden polityk w RP z taka luboscia nie wdeptuje sie sam w ziemie, jak to ma miejsce w przypadku obu Kaczynskich.
W tej konkurencji to jest mistrzostwo swiata:)

No ale elementarna uczciwość każe przyznać,że dla Polski zrobił parę rzeczy dobrych.Pewno było ich więcej,ja tu wspomnę o dwóch;strącił w polityczny niebyt Leppera z Samoobroną a także Giertycha i LPR.Zrobił to ryzykując swoją polityczną karierą.To był krok,na który nie zdobył się nikt przed nim a przypuszczam,że i obecny premier takiego ryzyka by nie podjął.

Ciekawa konstrukcja myslowa. Mozna ja jedynie porownac do pochwaly dzielnego strazaka, ktory najpierw podpalil stodole, a potem "dzielnie " gasil:)
Giertych jak Giertych, ale sposob pozbycia sie Leppera do annalow parlametaryzmu chyba sie na dlugo zapisze.
Zauwaz, ze DWA razy sie do Leppera tulil Kaczynski [choc dzis mowi, ze z obrzydzeniem:)] A przypomnij sobie jak zrobil Gilowska z ubeckimi papierami. To tez byl ladny wist na miare Kaczynskiego.
Ale masz racje:
Obecny premier takiego ryzyka by nie podjal. Od poczatku mowil, ze z byle szmaciarstwem typu Lepper i jego klika, przyzwoity czlowiek nie powinien sie zadawac, zeby nie musiec jak inny gwiazdor z SLD blagac gumiaka, zeby wyszedl przed glosowaniem.

jip
17-03-2010, 10:25
- Zgódźcie się na Lecha Kaczyńskiego, to możecie potem "dać kogoś od was" - tak, zdaniem krakowskich radnych PO, byli oni namawiani przez radnych PiS do poparcia uchwały nadającej prezydentowi Honorowe Obywatelstwo Krakowa.
http://wiadomosci.onet.pl/2681,2142512,wydarzenie_lokalne.html
http://www.facebook.com/jip22?ref=name#!/group.php?gid=379256768133&ref=mf
No to jak myślisz pies, będzie? czy nie będzie miał Kraków więcej o jednego honorowego?

Lila
17-03-2010, 10:41
Obecny premier takiego ryzyka by nie podjal. Od poczatku mowil, ze z byle szmaciarstwem typu Lepper i jego klika, przyzwoity czlowiek nie powinien sie zadawac,

A pewnie.

On lubi w nocy działać.
Po cichu i znienacka.

Czy to nie Don Aldinio razem ze złodziejską kamarylą, przeprowadzał nocną zmianę?

jip
17-03-2010, 11:57
A pewnie.

On lubi w nocy działać.
Po cichu i znienacka.

Czy to nie Don Aldinio razem ze złodziejską kamarylą, przeprowadzał nocną zmianę?
No i bardzo dobrze, że ktoś przerwał działanie takich Macierewiczów i Olszewskich, skutki działania tych dwóch polityków mogły by być bardziej jeszcze opłakane.....
(P.S. awatar w kratkę był śliczniejszy, ten taki .. no normalnie zbyt ...poważny, aż się boimy z Tobą kłócić,)

jano43
17-03-2010, 12:19
Pluto,plucie jadem to zajęcie pewno pasjonujące i efektowne .Tyle,że mało efektywne.Nie tworzyłem żadnej konstrukcji myślowej.Już dawno temu zauważyłem,że swego czasu zwróciliśmy się ku demokracji - z całym dobrodziejstwem jej inwentarza - mam nadzieję.Lepper znalazł się w sejmie (dwie kadencje) bo otrzymał odpowiednią ilość głosów a nie prawem kaduka.Jeżeli piszesz,że to było szmaciarstwo to rozumiem iż tą nazwą obejmujesz również tych,którzy na niego głosowali.To może odebrać im prawo głosu
po co hołota ma mieszać w garkach "przyzwoitym " ludziom.
Kaczyński do Leppera się nie tulił.Stworzył rząd z tymi ,którzy tego chcieli -cała filozofia.Lepper w sejmie rozrabiał od 1-ej kadencji ale,co jeszcze raz podkreślę-dopiero Kaczyński, ryzykując swoją polityczną karierą usunął go z polityki.Dla dobra Polski bo to był polityczny rozbójnik.Analogicznie z Giertychem.
Podobno w krakowskim dwóch takich co to piwo zamawiali wiadomym gestem wstąpiło właśnie do platformy.Wszystko w porządku?
Co tu ma do rzeczy Gilowska?W jakiej proporcji pozostaje ona w stosunku do pana o ksywce "Bolek",którego platforma broni jak socjalizmu.To wstyd podnosić taki argument.

Lila
17-03-2010, 13:16
.....
(P.S. awatar w kratkę był śliczniejszy, ten taki .. no normalnie zbyt ...poważny, aż się boimy z Tobą kłócić,)

:D :D Ja jestem jednostka poważna!
I awatar ma to odzwierciedlać.:D
Abyście chłopcy nie zapominali,
że macie do czynienia z damami!

POLA
17-03-2010, 13:30
On lubi w nocy działać.
Po cichu i znienacka.
Czy to nie Don Aldinio razem ze złodziejską kamarylą, przeprowadzał nocną zmianę?
Lila, nocne zmiany w kraju nad Wisłą, a Warszawie szczególnie:D w cenie niezwykłej i jakie popularne.:D
Przypomnij sobie zmiany w mediach pod osłoną nocy za rządów PiSu...z przystawkami.
No i co? z bezsenności może takie harce:D:D ?

POLA
17-03-2010, 14:10
Lepper znalazł się w sejmie (dwie kadencje) bo otrzymał odpowiednią ilość głosów a nie prawem kaduka.
Prawem kaduka nie, z woli wyborców się tam znalazł, wyłącznie.:)
To może odebrać im prawo głosu
po co hołota ma mieszać w garkach "przyzwoitym " ludziom.
Jak się umówiliśmy na demokrację, to musimy znosić i to, że ktoś nam miesza...w polityce. W moich garnkach? w żadnym wypadku. Weto.:D

Kaczyński...Stworzył rząd z tymi ,którzy tego chcieli -cała filozofia.Lepper w sejmie rozrabiał od 1-ej kadencji ale,co jeszcze raz podkreślę-dopiero Kaczyński, ryzykując swoją polityczną karierą usunął go z polityki.Dla dobra Polski...
1.Jak się ma taki charakter jak prezes, trudno się dziwić, że nikt nie chciał, bo na dłuższą metę z tym panem się nie da niczego zbudować. Jego życiorys to potwierdza.
2. Jeśli prezes nie widział, w co pakuje Polskę dla dobra Polski, to oznacza, że nie nadaje się do polityki. Trudno bowiem zakładać, że po wejściu szkodnika do rządu szkodnik zmieni się w pożyteczne i posłuszne zwierzątko służące jako maszynka do popierania prezesa.:D
3. Prezes zaryzykował swoją karierę polityczną usuwając Leppera? dla dobra Polski?
No nie, nie uwierzę, że mówisz serio. Prezes nie miał wyjścia, musiał, bo już nic się nie udawało, kiedy przystawki okazały się niestrawne i fikały po swojemu.

Mogę mu jedynie współczuć, ale z powodu krótkowzroczności i braku wyczucia politycznego. Kiedy się zawiązuje koalicję, trzeba iść na często niechciane kompromisy. Prezes tego nie uznaje. Ma być tak, jak on chce i koniec, a na taką politykę żadna przystawka się nie zgodzi i w końcu namiesza.

Popatrz na koalicję PO+PSL. Ciągle trwa, PO musi ustępować, próbować coś zmienić małymi kroczkami, choć potrzebne są zmiany i radykalne, i szybkie, ale PSL szachuje, trzyma te lejce i nie pozwala. Tak to niestety wygląda.

I na koniec: nie chodzi ani o prezesa, ani o PiS, PO czy SLD. Chodzi o Polskę, która wymaga radykalnych, głębokich zmian, dodam: dotkliwych dla społeczeństwa. Żeby je przeprowadzić, potrzeba większości w sejmie myślącej podobnie. A tej ciągle nie ma.

jip
17-03-2010, 15:01
:D :D Ja jestem jednostka poważna!
I awatar ma to odzwierciedlać.:D
Abyście chłopcy nie zapominali,
że macie do czynienia z damami!
Ale tamta to taka dama z... no dobra ekskluzywna dama, a ta to dama....... bez tych walorów, co to już zapomniała, że rządziła..... i jakby opancerzona..... tak mi się wydaje....
ale nie gadaj , że mając transportowców w zasięgu swojej władzy nie powiedziałaś kiedyś - " bo jak Ci prz...ę" albo i lepiej....,

jip
17-03-2010, 15:45
"Bolek",którego platforma broni jak socjalizmu.To wstyd podnosić taki argument.
Posłuchaj! o ile chcesz ubliżać komuś, kto faktycznie wiele zrobił, żebyś mógł mówić to co mówisz, to mocno się zastanów, powiedz najpierw co Ty zrobiłeś, co zrobili Twoi idole, jak są w świecie znani i przyjmowani i potem daj głos.. ale jeszcze raz się zastanów....

POLA
17-03-2010, 15:56
do filmu Sekielskiego.
Niektórym się wydawało, że zrobienie filmu to jak przygotowanie obiadu. Otóż nie, trwa to znacznie dłużej, o czym pisałam wcześniej.

Rzepa dotarła do p. Ewy. Co powiedziała? Potwierdziła, że istnieje, w realu:
Od półtora roku dementuję te plotki. Bulwersuje mnie udowadnianie tego. ... Pan Sekielski wie o moim istnieniu od prawie dwóch lat. I dwa tygodnie temu pan Sekielski po raz kolejny do mnie zadzwonił na mój telefon komórkowy, nie wiem, skąd miał numer. Zaskoczył mnie, znowu pytał o to samo: czy rozmawiał ze mną bezpośrednio premier Tusk, bo tylko to go interesowało.
W jej wypowiedzi padają słowa, które wskazują, od kiedy autor gromadził materiał filmowy.
W filmie, podczas debaty z prezesem, co widać na filmie, Tusk mówi, że:
Pani Ewa, którą spytałem, dostała 1025 zł .
Nie ma więc słowa rozmawiałem, a spytałem, subtelna różnica;) i naprawdę nie byłoby o co kopii kruszyć, gdyby w materiale autora nie padła wyraźna sugestia, że p. Ewa nie istnieje, że została ona wymyślona przez sztab doradców na użytek debaty. Przypominam scenę z filmu: siedzące pielęgniarki i pytania Sekielskiego wyraźnie sugerujące wirtualną pielęgniarkę.

Bardzo interesująca jest rozmowa, do odsłuchania w Rzepie, między Sekielskim a Igorem Janke. (http://www.rp.pl/artykul/448484.html)
Warto się w to wsłuchać, zanim zacznie się skubać czy to PiS, czy to jakąkolwiek inną partię lub jej polityków.
Sekielski bije się w piersi i przyznaje, że czasami sam idzie na łatwiznę.

Zalecam umiarkowanie w bezkrytycznym podchodzeniu do wszystkiego.:D
Zasada ograniczonego zaufania przydaje się nie tylko za kierownicą pojazdów.:)

jano43
17-03-2010, 16:05
Pola,litości.Nie powiem ale udało Ci się wpędzić mnie w kompleksy.Już drugi raz staram się przekazać,że Polska skorzystała na utrąceniu Leppera i,że stało się to za sprawą Kaczyńskiego,który przy okazji zwichnął sobie karierę.Fakt,że w odbiorze wychodzi na to,że to Kaczyński poświecił się dla Polski napawa mnie smutną refleksją.Problemy z przekazem?Uwiąd?Demencja?W każdym bądż razie zaczynam rozglądać się za jakimś przyspieszonym kursem języka ojczystego.Coś z tą nieporadnością trzeba zrobić.
Poza tym z tym co piszesz generalnie się zgadzam.Faktycznie w przypadku pana Tuska bardziej chodzi o trwanie niż o rządzenie.Mogę sobie wyobrazić,że po kolejnych wyborach dalej nie będzie wymarzonej większości i będziemy trwać. Rządzić zaczną nasze wnuki co będzie mieć tę zaletę,że te wszystkie radykalne i dotkliwe zmiany -ciarki mnie przelatują -
odsuną się w czasie.

jano43
17-03-2010, 16:18
Jipie,swego czasu zadałeś mi już te pytania.Chyba wyczerpująco Ci odpowiedziałem.Pogmeraj w pamięci!
A póki co zetrzyj pianę z ust i strzel sobie piwo.Przejdzie Ci.
Przy okazji;jak postępy w kuracji pomroczności jasnej?

jip
17-03-2010, 16:26
Jano...Nie lubię jak ktoś chowa się za cieniem a szkaluje ludzi, którzy coś zrobili, jakoś więcej wierzę "Bolkowi" niż Tobie, Wałęsę zna Świat cały, liczą się z nim ludzie a TY? Ty chowasz się za cieniem, i przestań szkalować Tych co za Ciebie rozpieprzyli komunę i możesz robić teraz to co robisz,.. a jeśli idzie o piane to mam tylko od piwa a nie od szkalowania zasłużonych ludzi, Ty zasłużony nie jesteś, no nie słyszałem, a piwo sobie strzelę wtedy kiedy będę miał na nie ochotę, nie musisz mi podpowiadać, i zaczynasz pleść jakbyś wypił kilka mamrotów, może one Ci spowodowały tą pomroczność jasną czy ciemną , o mnie się nie musisz martwić, jak będę widział myszki to będą moje myszki i nawet w takim stanie zasłużonych ludzi będę poważał ........

Lila
17-03-2010, 16:43
Ale tamta to taka dama z... no dobra ekskluzywna dama, a ta to dama....... bez tych walorów, co to już zapomniała, że rządziła..... i jakby opancerzona..... tak mi się wydaje....
ale nie gadaj , że mając transportowców w zasięgu swojej władzy nie powiedziałaś kiedyś - " bo jak Ci prz...ę" albo i lepiej....,

Ba!!!:D
Ale tylko raz.....jak zrobił kolizję nówką Volkswagena z radiowozem.:D
Daaawne dzieje..

ps.zmieniłam na jeszcze gorszy.

.....

Co do filmu Sekielskiego, to satysfakcję mogą mieć przeciwnicy Platformy.
I nic nie pomoże urażona miłość własna.
Bo że przewija się Ziobro, Kaczyńskie potwory, nic to.
PiS jest podły z założenia.

Ale ta czarna miłość PO?
To zniszczenie miliona podpisów, które ludzie oddali oszustom? Wierząc im święcie?

I nie jakaś pielęgniarka,
ale ta akcja niszczenia tej dobrej woli zwykłych obywateli pokazana przez Sekielskiego, powoduje iż zwolennicy PO, wstydząc się za nią,
muszą orzec że film jest do niczego.:)

jano43
17-03-2010, 16:57
Jipie,zdaje się,że nie bardzo wiesz o co kiedyś walczył pan Wałęsa vel Bolek.Otóż m.in.o to,żeby takie anonimowe indywidua jak ja mogły bezkarnie wypisywać o nim przeróżne bezeceństwa.Niemalże czuję jak w tej chwili swędzą Cię ręce.Chętnie byś mi wcisnął knebel w ryj.No cóż,czym skorupka za młodu nasiąknie...

POLA
17-03-2010, 17:04
Ze słów Twoich wynikało, jakoby prezes na ołtarzu złożył swoją reputację polityczną dla ratowania Polski przed lepperyzmem.
Nie tylko ja to tak odczytałam, moi "sztabowcy" podobnie.:)
Ale zostawmy to na boku. Mniemam, że taka interpretacja być może łagodzi Ci gorycz porażki prezesa.

To, że lepperyzm zniknął z sejmu, jest niewątpliwą korzyścią dla polityki, ale czy na zawsze? Elektorat wszak Andrzeja ciągle żywy i nigdy nie wiadomo, co wrzuci do urny. Wyborczej. A jak widzę zapraszanego do studia tv Leppera, tracę pewność, że on nie powróci w jakiejś tam postaci.

Nie jest moim zamiarem wpędzanie kogokolwiek w kompleksy. To jest twarda polemika. Czepiam się słów? czepiam się. Poza tym z tym co piszesz generalnie się zgadzam.Faktycznie w przypadku pana Tuska bardziej chodzi o trwanie niż o rządzenie.Mogę sobie wyobrazić,że po kolejnych wyborach dalej nie będzie wymarzonej większości i będziemy trwać. Rządzić zaczną nasze wnuki co będzie mieć tę zaletę,że te wszystkie radykalne i dotkliwe zmiany -ciarki mnie przelatują - odsuną się w czasie.
Tak, rząd Tuska idzie na przetrwanie. Co dałoby huknięcie pięścią w stół i zerwanie tej kiepskiej koalicji?
Nic, poza kosztami wyborów. Musi dotrwać do końca kadencji z nadzieją, że albo wygra następne wybory w wystarczającej większości, żeby dokonać radykalnych acz bolesnych zmian, albo nie. Jeśli wygra PiS, a na drugim miejscu uplasuje się PO, będziemy mieli powtórkę z 2005. Z kim PiS wejdzie w koalicję? Widzisz jakieś wyjście?
I tak się będziemy kręcić, a tymczasem tu potrzeba zgody powszechnej, tej w sejmie, żeby społeczeństwu śrubę trochę przykręcić. Która z partii opozycyjnych na to pójdzie? żadna, bo zawsze jest "przed wyborami".
Ale nie ma takiej sytuacji, z której wyjścia nie ma, tylko nikt mnie nie słucha.:D :D

POLA
17-03-2010, 17:09
Już się chłopcy pokłócili.A tu zgody trzeba, narodowej, że tak się górnolotnie i pompatycznie wyrażę.:)

POLA
17-03-2010, 17:22
Co do filmu Sekielskiego, to satysfakcję mogą mieć przeciwnicy Platformy. I nic nie pomoże urażona miłość własna. Bo że przewija się Ziobro, Kaczyńskie potwory, nic to.
PiS jest podły z założenia.
Ale ta czarna miłość PO? To zniszczenie miliona podpisów, które ludzie oddali oszustom? Wierząc im święcie?
I nie jakaś pielęgniarka, ale ta akcja niszczenia tej dobrej woli zwykłych obywateli pokazana przez Sekielskiego, powoduje iż zwolennicy PO, wstydząc się za nią,
muszą orzec że film jest do niczego.
Pytania mam:
1.Co to jest czarna miłość?
2. Miłość własna? czyja?
3. Kto nazwał film Sekielskiego produkcją do niczego?

O te podpisy zapytam, przy okazji, ale dlaczego dziennikarze nie drążą tematu dalej nie tylko w sprawie podpisów?
Wysłuchałaś rozmowy dwóch dziennikarzy?

Jadę z zasadą ograniczonego zaufania.:D
Takie to proste, a jak działa!:D

Idę na kawę, potem serwisy, lektura obowiązkowa.:)

PS Błagam, nie zmieniaj tak szybko skórki, nie nadążam i jeszcze Cię z kim innym - nie daj Boże - pomylę.:)

Kazik
17-03-2010, 18:29
1.Jak się ma taki charakter jak prezes, trudno się dziwić, że nikt nie chciał, bo na dłuższą metę z tym panem się nie da niczego zbudować. Jego życiorys to potwierdza.
PO chciało, ale "prawem przegranego" chcieli najlepsze resorty i na dodatek więcej. Czegoś takiego na świecie nie ma. Życiorys ma gorszy od Tuska? Ta sama Solidarność.

2. Jeśli prezes nie widział, w co pakuje Polskę dla dobra Polski, to oznacza, że nie nadaje się do polityki. Trudno bowiem zakładać, że po wejściu szkodnika do rządu szkodnik zmieni się w pożyteczne i posłuszne zwierzątko służące jako maszynka do popierania prezesa.:D
SO nie było "szkodnikiem" w poprzedniej kadencji [SLD-Miller] bo nie było w rządzie. Dla SLD było pożyteczne bo popierało i to dawało SLD brakujące kilkanaście głosów. A jak się więc można było przekonać o kimkolwiek, jak nikt nie wiedział jak SO się zachowa, bo nikt nie sprawdzał takiej koalicji na własnej skórze.

3. Prezes zaryzykował swoją karierę polityczną usuwając Leppera? dla dobra Polski?
Mogę mu jedynie współczuć, ale z powodu krótkowzroczności i braku wyczucia politycznego. Kiedy się zawiązuje koalicję, trzeba iść na często niechciane kompromisy.
Zaryzykował i przegrał wybory. Mógł tchórzliwie zgadzać się na wszystko i ciągnąć jeszcze 2 lata. PO właśnie tak się zachowuje do PSL.

Popatrz na koalicję PO+PSL. Ciągle trwa, PO musi ustępować, próbować coś zmienić małymi kroczkami, choć potrzebne są zmiany i radykalne, i szybkie, ale PSL szachuje, trzyma te lejce i nie pozwala. Tak to niestety wygląda.
Tak to wygląda jak z Lepperem. Może ciut więcej ogłady w PSL i bez sex afer. To dużo lepiej?

I na koniec: nie chodzi ani o prezesa, ani o PiS, PO czy SLD. Chodzi o Polskę, która wymaga radykalnych, głębokich zmian, dodam: dotkliwych dla społeczeństwa. Żeby je przeprowadzić, potrzeba większości w sejmie myślącej podobnie. A tej ciągle nie ma.
No to mając sondażową przewagę [jeżeli prawdziwa] to wybory już robić. Bo to jest trwanie. Ale odwagi brak? Nie da się powtórzyć tych samych kłamstw i pustych obietnic?

Kazik
17-03-2010, 18:47
A pewnie.

On lubi w nocy działać.
Po cichu i znienacka.

Czy to nie Don Aldinio razem ze złodziejską kamarylą, przeprowadzał nocną zmianę?
http://www.imagebanana.com/img/vmtmay/DonTusk.jpg (http://www.imagebanana.com/)
Tego Dona miałaś na myśli? Musieli się pozbyć nocą Olszewskiego. Bolka w pięty paliło. Dopiero później Wachowski mu dostarczył teczkę i Bolek oddał lżejszą.
http://www.imagebanana.com/img/1gabqvd/k322amca.jpg (http://www.imagebanana.com/)
Po tym filmie musi napisać 1000 razy.

amelia
17-03-2010, 19:20
O te podpisy zapytam, przy okazji, ale dlaczego dziennikarze nie drążą tematu dalej nie tylko w sprawie podpisów?
.:)


Projekt ustawy o referendum z dolaczonymi podpisam, zdaje sie zlozono w Sejmie w 2004 r. Cimoszewicz byl wtedy Marszalkiem.
Ugrzazl on w zamrazarce. PiS do niego nie wrocilo, bo jakze by.
Nie wiem czy mozna po raz drugi wykorzystac raz juz uzyte podpisy?
Dzisiaj juz chyba wiadomo, ze przed zmianami w ordynacji wyborczej nalezy zmienic Konstytucje.

PiS sie w to pieknie wpisuje ma juz gotowy projekt Konstytucji.
IV Rzeczypospolita Prezydencka – wizja państwa wg PiS (http://www.mojeopinie.pl/iv_rzeczypospolita_prezydencka_wizja_panstwa_wg_pi s,3,1263971711)

Zabrakło w projekcie natomiast zapisu o prawie obywatela do dochodzenia odszkodowania, w przypadku bezpodstawnego zatrzymania przez organa państwowe (poprzednio gwarantował to Art. 41 ust. 5), jak również zapisu o… równym statusie Kobiet i Mężczyzn (poprzednio Art. 33).

jip
17-03-2010, 19:50
Lila
Ba!!!
Ale tylko raz.....jak zrobił kolizję nówką Volkswagena z radiowozem.
Daaawne dzieje..
ps.zmieniłam na jeszcze gorszy.
Tak myślałem, że mając własnych transportowców musiałaś zgrzeszyć, a awatar też śliczny ale inaczej tamten był zawadiacki, taki co się go transportowcy i nie tyko boją....:D
Jano
Chętnie byś mi wcisnął knebel w ryj.No cóż,czym skorupka za młodu nasiąknie...
Nie jest ze mną tak źle, czasem tylko jak pies mnie podpuści to się wkurzę, mam takie swoje odciski, a o żadnym kneblu nie może być mowy co najwyżej żółwika bym Ci posłał, ale...
po prostu inaczej myślimy na pewne tematy, i inaczej patrzymy, a gdyby nie Wałęsa, to Twoim zdaniem kto to wszystko by pociągnął? w tamtym czasie, no tak żebyśmy doszli do tych czasów i mogli teraz o nim głupoty gadać, Kaczyńscy?

pluto37
17-03-2010, 20:56
A pewnie.

On lubi w nocy działać.
Po cichu i znienacka.
Czy to nie Don Aldinio razem ze złodziejską kamarylą, przeprowadzał nocną zmianę?

Lili Droga!
Swietnie sie nadajesz na rzecznika prasowego Jacka Kurskiego. W koncu ta Nocna Zmiana, to podobny numer jak z Dziadkiem Z Wehrmachtu.

Ale do jaj -jak mawiali starozytni Rosjanie.
Rzad Olszewskiego skladal sie z chyba z osmiu owczesnych partii i patronatu PiSu/PC, to jak myslisz, czy trzeba bylo wielkiego spisku zeby po ogloszeniu przez szefa MSW Macierewicza, ze prezydent RP, marszalek sejmu[?] i szef jednej z glownych partii popierajacej rzad Chrzanowski,kolejny KPN-ista Moczulski i spora liczba partyjnych prominentow z kilku partii, spowodowac spuszczenie najbardziej oglupialego rzadu w po 89 roku do kanalu?
Chcialbym Ci przypomniec, ze to w rzadzie Olszewskiego byl m.in Olechowski:)
A takze ten drobny fakt, ze w sejmie lezal od kilku tygodni wniosek o votum nieufnosci dla Olszewskiego i mial byc glosowany chyba na tym samym posiedzeniu sejmu.
Jak spuscisz spiski do kanalu i sprobujesz zajac sie slupkami z dodawania, to zapewne zauwazysz, ze rzad w naszym sejmie musi miec 231 glosow poparcia.
A tego Olszewskiemu braklo. Akcja Antka M. jedynie przyspieszyla to co bylo nieuniknione, czyli zsyp.
Nie od rzeczy bedzie wspomniec, ze nie wszystkie umieszczone przez Antka w donosie zostaly w sadach uznane za szpionow.. Ale to juz inna historia.
pssst- Lilu! Nie powinnas w swoim zeznaniu pomijac PC/PiSowskiej zlodziejskiej kamaryli. Pamietaj, ze Glapinski ma sie dobrze. NIKT takich slicznych numerow za RP nr III nie wyklepal jak on za swojego ministrowania. Nawet PSL. No i nie zapominaj, ze to jego i Kaczynskich towarzysz niedoli Maciej Zalewski poszedl do pierdla za uslugi dla Bagsika i spolki Art-B.
Zapominasz, ze rzucony zlodziejski bumerang ma te przykra zdolnosc, ze ...wraca:)

iksigrek
17-03-2010, 20:57
(P.S. awatar w kratkę był śliczniejszy, ten taki .. no normalnie zbyt ...poważny, aż się boimy z Tobą kłócić,)

Mógłbyś pisać ciut głośniej?
- bo kiepsko "słyszę"
-psiakrew:confused:

Kazik
17-03-2010, 21:05
No to Prezydent rozstrzygnął sprawę obywatelstwa Krakowa. Za bardzo się tym podniecano w PO. PiS zgłaszał [radni] bo L.K. przekazał na zabytki 40 mln zł. Pewnie z funduszu kancelarii prezydenckiej. A tak się niektórzy martwili że na "aniołki".

Ale odezwała się Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein twierdząc, że w czasie kampanii prezydenckiej to by było nie stosowne. A to ciekawe. Bo PO twierdzi, że kampanii jeszcze nie prowadzi. Tylko wewnętrzną. Ale to na oczach widzów dyskusje o świetlanej wizji Polski będą roztaczać, oraz walić w L.K. kto ile się da więcej niż drugi. To nie jest kampania? W/g Gęsickiej jest. Ja to też tak odbieram.

A Róża von.............. to jakiś odczepieniec z PO, że nie dotarło do niej zalecenie wodzunia, aby nie mówić o kampanii prezydenckiej?

Kazik
17-03-2010, 21:38
Projekt ustawy o referendum z dolaczonymi podpisam, zdaje sie zlozono w Sejmie w 2004 r. Cimoszewicz byl wtedy Marszalkiem.
Ugrzazl on w zamrazarce. PiS do niego nie wrocilo, bo jakze by.
Nie wiem czy mozna po raz drugi wykorzystac raz juz uzyte podpisy?
Można paść takie coś czytając.:D Nie oglądałaś filmu? To poczytaj internet. Podpisy "4 x TAK" zbierał również osobiście Jan Rokita. Wyjaśnię [specjalnie Tobie], że to poseł z PO, a podpisy zbierano przed wyborami w 2007. Uff.... A uroczyście do sejmu wnosili je posłowie PO [wiele pudeł z kolorowym napisem]

Wtedy opozycyjni. Dzięki takim sztuczkom wygrali następne wybory. O podpisach i obietnicach zapomnieli. Dlatego podpisy zmielono na makulaturę. A czego dotyczyły to już Tobie nie mam sił wyjaśniać. Chociaż tyle dobrze, że nie napisałaś, że chyba złożono je w sejmie za Bieruta:rolleyes: .
Dzisiaj juz chyba wiadomo, ze przed zmianami w ordynacji wyborczej nalezy zmienic Konstytucje.
Odkrywcza jesteś nad wyraz.:D Oczywiście że trzeba wtedy zmienić Konstytucję. Ale ponieważ pomysły PiS i PO są różne-to nici z tego przed wyborami. Wspólna jest tylko chęć odchudzenia sejmu i senatu.

pluto37
17-03-2010, 21:48
[QUOTE]Pluto,plucie jadem to zajęcie pewno pasjonujące i efektowne Tyle,że mało efektywne.

Eee! Nieprawde piszesz, bo Kaczynski najpierw plul na Leppera, a potem, zeby miec efekt polityczny usciskal sie z nim dwukrotnie. W koncu nie tylko z nim, ale i z jego pomocnikami i wspolnikami.
Nie tworzyłem żadnej konstrukcji myślowej.Już dawno temu zauważyłem,że swego czasu zwróciliśmy się ku demokracji - z całym dobrodziejstwem jej inwentarza - mam nadzieję.
Nie? Przecie jedny logiczny wniosek z Twojego postu jest taki, ze Kaczynski wzial Leppera do rzadowej spolki dwa razy po to, zeby go zniszczyc.
Lepper znalazł się w sejmie (dwie kadencje) bo otrzymał odpowiednią ilość głosów a nie prawem kaduka.Jeżeli piszesz,że to było szmaciarstwo to rozumiem iż tą nazwą obejmujesz również tych,którzy na niego głosowali.To może odebrać im prawo głosu po co hołota ma mieszać w garkach "przyzwoitym " ludziom.
- Wolabym, zebys nie dorozumiewal zbyt gleboko.
Jeszcze raz uscisle moj poglad w tej kwestii. Uwazam Leppera za politycznego lobuza. Jego i to cale jego otoczenie, ktore wraz z nim weszlo do sejmu. Czy ci ktorzy ich wybierali mieli pelna swiadomosc kogo wybieraja i z jakich pobudek go wybierali to akurat mniej istotny argument. Widac ocenili podobnie jak ja w kolejnych wyborach. Ludzie glosuja na kogos z roznych powodow. Zapewne wsrod wyborcow Leppera nie brakowalo takich jak on, Begerowa, Filipek, Lyzwinscy i reszta. O poslance z owlosiana klata nie wspominajac.
Kaczyński do Leppera się nie tulił.Stworzył rząd z tymi ,którzy tego chcieli -cała filozofia.
On stworzyl -ja oceniam z kim. Gdyby w miejscu Leppera byla grupa panienek przydroznych z mandatami poselskimi, to tez uznalbys to za cos do przyjecia? One tez moglyby chciec. Przypomne tez, ze juz w czasie tulenia sie Kaczynskiego do Andy'ego toczylo sie przeciw niemu kilka sadowych procesow i postepowan prokuratorskich. Sam KAczynski twierdzil,ze So zmalowaly sluzby specjalne sierot po PRL-u. Wiec chyba caloksztalt "wju" Andy'ego kwalifikuje sie do uzytego przeze mnie okreslenia. A z takimi usciski sa taplaniem sie w szambie i tyle.
Lepper w sejmie rozrabiał od 1-ej kadencji ale,co jeszcze raz podkreślę-dopiero Kaczyński, ryzykując swoją polityczną karierą usunął go z polityki.Dla dobra Polski bo to był polityczny rozbójnik.Analogicznie z Giertychem.
Dlatego ow heroizm porownalem do strazaka piromana.
Mozna tez uznac go za politycznego wampira. Wyssal do cna i wyrzucil na smietnik, ale odorek pozostal:)
Podobno w krakowskim dwóch takich co to piwo zamawiali wiadomym gestem wstąpiło właśnie do platformy.Wszystko w porządku?
- Niedokladnie. Oni sa w klubie radnych, a nie w PO. Ale to nie jest w porzadku.
Co tu ma do rzeczy Gilowska?W jakiej proporcji pozostaje ona w stosunku do pana o ksywce "Bolek",którego platforma broni jak socjalizmu.To wstyd podnosić taki argument.
Dlaczego wstyd? Przeciez ani ona pierwsza, ani ostatnia, ktora trafila lustracja a'la PiS. Wstydem bylo spuscic ja z rzadu a potem sprawdzic i przyjac ponownie. Proporcje do Bolka? Zadne. Nie ten ciezar gatunkowy. Jesli Bolek to ten Bolek, to nie kumplowal sie i biesiadowal z wysokimi lokalnymi przedstawicielami sluzb wiadomych. Ale jest jeden element wspolny. Oboje maja papier ze sa niewinni:)

POLA
17-03-2010, 21:50
mam jakieś dziwne skojarzenia...z katarynką, ale nie nowelką Prusa, a z takim instrumentem dość archaicznym, wydającym ciągle te same dźwięki... niebywale monotonne.:D:D

POLA
17-03-2010, 21:59
4xtak dotyczyło 2004 roku, a nie 2007, jak ktoś usiłował Ci wmówić, powołując się na...film.:D:D :D

Kazik
17-03-2010, 22:18
. Pamietaj, ze Glapinski ma sie dobrze. NIKT takich slicznych numerow za RP nr III nie wyklepal jak on za swojego ministrowania. Nawet PSL. No i nie zapominaj, ze to jego i Kaczynskich towarzysz niedoli Maciej Zalewski poszedl do pierdla za uslugi dla Bagsika i spolki Art-B.

Zamiast być gołosłownym, to podaj co takiego zrobił Glapiński. Bo znajduję że ministrem był, ale za Bieleckiego. Za Kaczyńskiego ekspertem a później doradcą. A doradca to nie minister. A teraz cytat:

16 lutego 2010 prezydent Lech Kaczyński ogłosił swoją decyzję o powołaniu go w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Jakoś to świeże a nie słyszę aby niebo z piorunami waliło się na Prezydenta:D . Czyżby czujne PO spało? No pomyśl raz samodzielnie.

Bagsik działał i fotografował się z L.W.--- za prezydentury Wałęsy. Dlatego Wałęsa później miał go "puszczać w skarpetkach". Tyle że te skarpetki i ich nosiciel byli już w Izraelu.

W 1991 był sekretarzem Komitetu Obrony Kraju w Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy. Zajmując to stanowisko, ostrzegł wspólników Art-B, Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego, przed grożącym im tymczasowym aresztowaniem. -- z Wikipedii.

A Ty Kaczyńskim to przypisujesz. Widzisz jaki fałszywiec jesteś? Nienawiść do PiS Cię zaślepia.

Kiedy zbrodnie stalinowskie za Bieruta dołączysz do PiS?

amelia
17-03-2010, 22:24
Można paść takie coś czytając.:D Nie oglądałaś filmu? To poczytaj internet. Podpisy "4 x TAK" zbierał również osobiście Jan Rokita. Wyjaśnię [specjalnie Tobie], że to poseł z PO, a podpisy zbierano przed wyborami w 2007. Uff.... A uroczyście do sejmu wnosili je posłowie PO [wiele pudeł z kolorowym napisem]

Wtedy opozycyjni. Dzięki takim sztuczkom wygrali następne wybory. O podpisach i obietnicach zapomnieli. Dlatego podpisy zmielono na makulaturę. A czego dotyczyły to już Tobie nie mam sił wyjaśniać. Chociaż tyle dobrze, że nie napisałaś, że chyba złożono je w sejmie za Bieruta:rolleyes: .

Kazik, bardzo, bardzo lubie ta twoja arogancje i poczucie nieomylnosci graniczace z pewnoscia

http://bemowo.platforma.org/showNews.php?newsID=102

http://wyborcza.pl/1,75515,2417025.html

zwroc uwage na daty z laski swojej


B]Odkrywcza jesteś nad wyraz.[/B]:D Oczywiście że trzeba wtedy zmienić Konstytucję. Ale ponieważ pomysły PiS i PO są różne-to nici z tego przed wyborami. Wspólna jest tylko chęć odchudzenia sejmu i senatu.

Mozesz w sobie nadymac do woli ten protekcjonalizm, ale czy to tak ladnie?

amelia
17-03-2010, 22:26
4xtak dotyczyło 2004 roku, a nie 2007, jak ktoś usiłował Ci wmówić, powołując się na...film.:D:D :D

Wiem Polu, juz to staralam sie wyjasnic, ale czy skutecznie?:D :

POLA
17-03-2010, 22:38
zaraz się pojawi komunikat, że autor tej rewelacji na podstawie filmu nie powiedział tego, co powiedział.:D :D
Albo się inny temacik wyciągnie, żeby autorytet wszechwiedzącego nie ucierpiał.:D :D .

Lila
17-03-2010, 22:47
Pytania mam:
1.Co to jest czarna miłość?
2. Miłość własna? czyja?
3. Kto nazwał film Sekielskiego produkcją do niczego?


PS Błagam, nie zmieniaj tak szybko skórki, nie nadążam i jeszcze Cię z kim innym - nie daj Boże - pomylę.:)

Skórkę zmieniam, bo jipowi się nic nie podoba.
Ale wszystkie aktualne.:D
Z aureolą nie mam.

Czarna miłość jak i czarny humor.
Głosi ją Don Aldo, z poczuciem humoru grabarza.

Miłość własna członków. PO.
Film Sekielskiego jest powszechnie krytykowany. Poczytaj.
Szczególnie przez zawiedzionych postawą Tefałenu.
Ale na tę stronę tak już będzie.
Bo ta stacja koniecznie chce sobie odkleić łatkę Tusk Vision Network .:D albo co sugerują niektórzy-Tusk Vaselinum Network.

Mnie zastanawia jakie marionetki miał na myśli Sekielski?
Nie jest to dla mnie jasne do końca.
Kto ciągnie za sznurki .


.....do Pluto..
bez cytatu...

Jeśli ja byłabym rzecznikiem Kurskiego, to Ty ani chybi takiej Żulii chociażby.
I konfuzja by Cię spotkała, :D bo musiałbyś także reprezentować martwego dorsza.

Kazik
17-03-2010, 22:56
4xtak dotyczyło 2004 roku, a nie 2007, jak ktoś usiłował Ci wmówić, powołując się na...film.:D:D :D
Rzeczywiście pomyliłem. Wnoszono je przed wyborami w 2005 a nie w 2007. Wtedy sztuczka się nie udała. Reszta postu-bez zmian. Bo i w 2005 i 2007 byli opozycją. A dzięki sztuczkom to w 2007 doszli do władzy. A Polu nie zwróciłaś uwagi, że amelia pisze o wnoszeniu ich do sejmu w 2004-- a wniesiono w 2005 przed wyborami. Czyli błąd za błąd. Poniżej można poczytać o historii podpisów. Oddzieliłem linijką.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2004-09-12 07:43
Platforma Obywatelska rozpoczyna dziś akcję "4 razy tak" - czyli zbierania podpisów pod projektem referendum w sprawie zmian w konstytucji. Politycy tego ugrupowania proponują zmniejszeniej liczy posłów o połowę, likwidację Senatu, zniesienie immunitetu parlamentanego i wprowadzenie ordynacji większościowej.

Liderzy Platformy Donald Tusk, Zyta Gilowska i Jan Rokita będą zbierać podpisy na warszawskim Rynku Starego Miasta, Rynku Nowego Miasta oraz na Placu Zamkowym.

Donald Tusk powiedział, że wprowadzając te zmiany jego ugrupowanie chce ograniczyć "klasę próżniaczą", czyli polityków, i związać ich bardziej z wyborcą.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/platforma;obywatelska;zaczyna;akcje;quot;4;razy;ta kquot;,228,0,65252.html
Zmielone "4 razy TAK"
W 2005 roku podpisy zostały w świetle kamer przekazane marszałkowi Sejmu przez polityków PO. I na tym się skończyło
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7659293,Polscy_politycy_klamia__czyli_doku ment__Wladcy_marionetek_.html

Lila
17-03-2010, 23:10
Bon mot...sorry.

Szef MSZ Radosław Sikorski przeprosił prezydenta Lecha Kaczyńskiego za krytyczne słowa pod jego adresem, które wypowiedział pod koniec lutego na konwencji PO w Bydgoszczy.. jak podaje tvn24 oczywiście.:D

O jedno słowo za dużo Radziu, padło.

Można być chudym, ale nie cienkim.:D
Szczególnie gdy się dźwiga tekę ministra.

Kazik
17-03-2010, 23:12
Bo ta stacja koniecznie chce sobie odkleić łatkę Tusk Vision Network .:D albo co sugerują niektórzy-Tusk Vaselinum Network.


.....do Pluto..
bez cytatu...

Jeśli ja byłabym rzecznikiem Kurskiego, to Ty ani chybi takiej Żulii chociażby.
I konfuzja by Cię spotkała, :D bo musiałbyś także reprezentować martwego dorsza.
Tego dorsza? Tusk zajada taniej niż kierowca ministra z PiS. 3,40 to nie jest aż 8,16 zł.

http://www.imagebanana.com/img/xl5c71y5/dorszTuska.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Kazik
17-03-2010, 23:23
Bon mot...sorry.

jak podaje tvn24 oczywiście.:D

O jedno słowo za dużo Radziu, padło.

Można być chudym, ale nie cienkim.:D
Szczególnie gdy się dźwiga tekę ministra.
Szkoda że tefałen nie dał tego w Faktach. Satelitę lub kablówkę ma niezbyt duży procent telewidzów. Ale w TV1 w którym podobno władza PiS-SLD to też nie było.

A przepraszać to powinien wyborców Prezydenta i to powinno być na wszystkich kanałach.
A L.K. może się czuć jedynie "zniesmaczony", że takie zero stara się o prezydenturę. Przecież w Brukseli o tym mówią. Może dlatego nie chce na razie jeździć na spotkania Ministrów Sp. Zagr.?

Lila
17-03-2010, 23:34
Szkoda że tefałen nie dał tego w Faktach. Satelitę lub kablówkę ma niezbyt duży procent telewidzów. Ale w TV1 w którym podobno władza PiS-SLD to też nie było.

A przepraszać to powinien wyborców Prezydenta i to powinno być na wszystkich kanałach.
A L.K. może się czuć jedynie "zniesmaczony", że takie zero stara się o prezydenturę. Przecież w Brukseli o tym mówią. Może dlatego nie chce na razie jeździć na spotkania Ministrów Sp. Zagr.?

No i dodatkowo przydzielił już rolę Palikotowi.:D w Pałacu,
jakby go wybrali, mimo że cienki.( Schudł 5 kilo).:D
Mieczysława Wachowskiego, jak był raczył powiedzieć.:D

No nie wiem, nie wiem...
Czy Palikot też by mu bambosze przynosił, jak Miecio?

POLA
17-03-2010, 23:59
czasem lepiej przeprosić późno niż wcale. Nie sądzisz?:)

Może i krytykują Sekielskiego. Problem jest i jego rozmowa z Janke w Rzepie wiele wyjaśnia.
Co do marionetek i sznurków - nie mam wątpliwości, a czarny humor - lubię.:)
Wolę skórkę...jaśniejszą, aureola - niekonieczna. Mam wyobraźnię.:D

Kazik
18-03-2010, 00:01
No i dodatkowo przydzielił już rolę Palikotowi.:D w Pałacu,
jakby go wybrali, mimo że cienki.( Schudł 5 kilo).:D
Mieczysława Wachowskiego, jak był raczył powiedzieć.:D

Palikot w roli kapciowego? Niemożliwe. Ale jeżeli Radek tak powiedział, to Palikot może nie wytrzymać utrzymać język do końca tej szopki.
Ale kapciowy "Mniecio" trząsł kancelarią jak jaki Fidel. Może Wałęsą też. Kto nie z Mnieciem-tego zmieciem. Tak mówiono.

POLA
18-03-2010, 00:19
Aby zostać sympatykiem PiS, należy wypełnić formularz na stronie: www.sympatycypis.pl.
Sympatyk partii, nie będąc jej członkiem, będzie miał dostęp do materiałów programowych partii, będzie informowany o działalności partii, ale nie będzie miał pełnych praw i obowiązków członka.

No, to do dzieła sympatycy partii prezesa. Wsparcie jak najbardziej potrzebne.:)

pluto37
18-03-2010, 00:22
Jakie marionetki?Mnie sie wydaje, ze tak Sekelski jak i troche jemu podobnych zurnalistow ma ochote wlasnorecznie pociagac za sznurki. W tym przypadku srednio mu wyszlo i teraz wije sie jak piskorz tlumaczac "co autor mial na mysli"

[QUOTE]Jeśli ja byłabym rzecznikiem Kurskiego, to Ty ani chybi takiej Żulii chociażby.

Lilu! Nie ta kategoria wagowa.
Julka jednak dorsza nie zmanipulowala i calej listy naduzyc w typie dorsza. Ale jest dosc ciekawym zjawiskiem, ze wyznajac credo pt PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC jakos dziwnie letko traktujesz tego dorsza.
Czy w/g Ciebie male naduzycie to NIE jest naduzycie? Przeciez akcja pokazania do czego sluzyly sluzbowe karty platnicze to powinno byc po linii PiSu walczacego z korupcja na kazdym jej poziomie. W koncu draG. scigal niejaki Kaminski z Ziobrem za duperele w gruncie rzeczy, czyli za to, ze przyjal od familii pacjenta flache koniaku, jakies dlugopisy, czy podobne. Czyli w sumie ten watek korupcyjny to zwykle byle co, ktore "wykryla" supersluzba egzystujaca za ciezkie miliony. A Ty sie czepiasz Julki.
Wracajac do rzecznictwa a konto bullteriera.
Skoro wlasnorecznie wyciagnelas ze smietnika dziejow ten przypadek, to jakos trzeba bylo to skomentowac i sprowadzic do wlasciwych rozmiarow:)

pssst! A teraz Lilu pomysl przez moment.
Gdyby ten kardiokonowal faktycznie kolekcjonowal te fanty dla szmalu[jeden z objawow korupcji] to czy nie prosciej byloby mu zawolac ciecia z kamienicy i powiedziec mu, zeby te fanty opchnal na pierwszym lepszym "kercelaku" w okolicy za pol ceny? Widac brakowalo mu czasu na interesy:)

pluto37
18-03-2010, 00:25
[

[QUOTE][QUOTE]No, to do dzieła sympatycy partii prezesa. Wsparcie jak najbardziej potrzebne.:)[QUOTE]

Chyba skorzystam
Lubie ciekawostki przyrodnicze:)

POLA
18-03-2010, 00:31
3428 skarg byłych funkcjonariuszy SB, którym 1 stycznia obniżono emerytury. Kolejne są w drodze.

Do Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA byli funkcjonariusze złożyli dotąd ponad 15 tys. odwołań od decyzji o zmniejszeniu emerytur na podstawie ustawy dezubekizacyjnej. W ciągu dwóch tygodni prześlemy je do sądu – potwierdza rzecznik resortu Małgorzata Woźniak.
No to sąd ma pasztet, a czy moce przerobowe ma stosownie do ilości?

pluto37
18-03-2010, 00:33
[QUOTE]No i dodatkowo przydzielił już rolę Palikotowi.:D w Pałacu,
jakby go wybrali, mimo że cienki.

Lilu! Skoro sie juz nam prezentujesz[?] w tym slicznym nowym wdzianku, to badz laskawa i zrob jakies ichtiologiczne szkolenie Twojemu pomagierowi ze wsi Mogila, bo zdaje sie ze kpiny z Tuska wychodza mu tak jak Sekelskiemu z ..pielegniarkami:)
To tak przy okazji slowa "cienki":)

pluto37
18-03-2010, 00:35
[QUOTE]3428 skarg byłych funkcjonariuszy SB, którym 1 stycznia obniżono emerytury. Kolejne są w drodze.

Ja mysle, ze to wlasciwa droga w takich sprawach.
W koncu po to sa sady.

POLA
18-03-2010, 00:36
Chyba skorzystam
Lubie ciekawostki przyrodnicze:)
Nie zaryzykuję, ale jak coś ciekawego wygrzebiesz, podeślij. No i uważaj na Kamińskiego, tropiciela. Może czuwać nad bezpieczeństwem PiSu.:D

POLA
18-03-2010, 00:41
Ja mysle, ze to wlasciwa droga w takich sprawach. W koncu po to sa sady.
Ale się nie wyrobią, chyba że hurtem, bo pojedynczo? kłopot będzie.:D

pluto37
18-03-2010, 01:05
Ale się nie wyrobią, chyba że hurtem, bo pojedynczo? kłopot będzie.:D

Wydaje mi sie ze byl juz podobny przypadek i sad dokonal komasacji gruntow wydajac jeden wyrok.
Ale ..wlasciwie to jest czas do tego, zeby pojawila sie jakas nowela w kodeksach, bo takich pozwow moze byc wiecej.
Jakas odmiana pozwu zbiorowego w/g amerykanskiej mody.

Lila
18-03-2010, 01:13
[QUOTE=Lila]

Lilu! Skoro sie juz nam prezentujesz[?] w tym slicznym nowym wdzianku, to badz laskawa i zrob jakies ichtiologiczne szkolenie Twojemu pomagierowi ze wsi Mogila, bo zdaje sie ze kpiny z Tuska wychodza mu tak jak Sekelskiemu z ..pielegniarkami:)
To tak przy okazji slowa "cienki":)

Nie nam.Ta zmiana to życznie jipa.. A kurtka nie jest nowa.



Słowo 'pomagier' jest tutaj niewłaściwe. I to bardzo.

To forumowicz, taki jak każdy.

No i nie będę łaskawa.





.

pluto37
18-03-2010, 01:21
[QUOTE]
Nie nam.Ta zmiana to życznie jipa.. A kurtka nie jest nowa.
No dobra! Nowa nie nowa, ale twarzowa:)

To forumowicz, taki jak każdy.
niekoniecznie, ale skoro tak uwazasz, to widac masz jakies powody:)

No i nie będę łaskawa.
Nie ma sprawy. Nie bylo tematu:)





.

Kazik
18-03-2010, 01:48
Lilu! Nie ta kategoria wagowa.
Julka jednak dorsza nie zmanipulowala i calej listy naduzyc w typie dorsza. Ale jest dosc ciekawym zjawiskiem, ze wyznajac credo pt PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC jakos dziwnie letko traktujesz tego dorsza.
Czy w/g Ciebie male naduzycie to NIE jest naduzycie?

W koncu draG. scigal niejaki Kaminski z Ziobrem za duperele w gruncie rzeczy, czyli za to, ze przyjal od familii pacjenta flache koniaku, jakies dlugopisy, czy podobne.
Gdyby ten kardiokonowal faktycznie kolekcjonowal te fanty dla szmalu[jeden z objawow korupcji] to czy nie prosciej byloby mu zawolac ciecia z kamienicy i powiedziec mu, zeby te fanty opchnal na pierwszym lepszym "kercelaku" w okolicy za pol ceny? Widac brakowalo mu czasu na interesy:)
Doktor Garlicki & Mister Łapówka
W Stanach Zjednoczonych pacjenci nie wybiorą lecznicy, w której toleruje się jakiekolwiek nieprawidłowości – mówi „Wprost" Philip Smith z Ethics Resource Center. Ta organizacja od ponad 80 lat upowszechnia standardy etyczne w amerykańskich instytucjach. – Niezawieszenie w prawach wykonywania zawodu lekarza, który jest oskarżany o poważne przestępstwa, jest oburzające. Jeśli wobec osoby zaufania publicznego, a taką jest lekarz, pojawią się jakiekolwiek zarzuty kryminalne, to do czasu ich wyjaśnienia nie powinien pracować. Inne rozwiązanie jest nieuczciwe wobec społeczeństwa – mówi „Wprost" Sarah Crack z brytyjskiej Naczelnej Rady Lekarskiej.
http://www.wprost.pl/ar/137526/Doktor-Garlicki-Mister-Lapowka/
W tym samym dniu przeszukano mieszkanie Mirosława Garlickiego; znaleziono około 90 tysięcy złotych w gotówce, także w walutach obcych i cenne przedmioty, które zdaniem CBA są podarunkami od pacjentów--Wikipedia

Co tam kilka czy kilkanaście drogich piór i innych rzeczy [jednakowych] i koniaków. Może kolekcjoner jednakowych rzeczy? Bar dobrze zaopatrzony. Gotówkę 90 tys też można trzymać w domu. Ale świadkowie co dawali? Na gotówce nie pisze że z łapówki i na piórach też. Świadkowie są ważni. Jakoś nadal go maglują. Wznowiono to już teraz za min. Kwiatkowskiego. Czy Kwiatkowski też importowany z Pisu?:rolleyes:
================================================== ===================
Gdzie ta lista Julki, skoro dorsz był chyba główną pozycją jaką podała? Listy chyba nie pokazała. Bo musiała by już Sikorskiego podać. Cytat poniżej.

Wynika z nich, że najwięcej, bo 35,9 tys. zł, ze służbowej karty wydał minister Sikorski. Z tej kwoty ponad 20 tysięcy poszło na restauracje, za 12 725 złotych były szef MON kupił bilety lotnicze, a 3 178 złotych wydał na hotele.

Co ciekawe, następca Sikorskiego na stanowisku szefa MON Aleksander Szczygło nie korzystał z karty służbowej.
http://www.wprost.pl/ar/123314/Wydatki-ministra-Sikorskiego/
To Radek szalał jeszcze za PiS. Ale to gazeta pisze, bo Julka tego nie podała. Bo przecież już był wtedy w PO.

Karty kredytowe w MON pojawiły się w grudniu 2005 roku, decyzję o ich przyznaniu podjął właśnie Radosław Sikorski. Urzędnicy mieli za ich pomocą płacić podczas delegacji oraz regulować należności za "cele reprezentacyjne".
No to Radek stał się oszczędny:D , czy teraz pod parasolem ochronnym Julki jest bardziej rozrzutny? Jakoś Julka milczy. Jak widać sam to w MON wprowadził. Lubi chłop szpan i szaleństwo. Teraz może szastać, ale jakoś nic nie mogę znaleźć. PO nie dopuści do takich informacji.

pluto37
18-03-2010, 03:19
[QUOTE]zaraz się pojawi komunikat, że autor tej rewelacji na podstawie filmu nie powiedział tego, co powiedział.:D :D
Albo się inny temacik wyciągnie, żeby autorytet wszechwiedzącego nie ucierpiał.

Polu! Wszak na tym wlasnie polega to co Gadzinowski nazywa PiSkomuna.
To zjawisko wystepuje w przyrodzie i na tym podworku dosc wyraznie:)

amelia
18-03-2010, 06:50
Rzeczywiście pomyliłem. Wnoszono je przed wyborami w 2005 a nie w 2007. Wtedy sztuczka się nie udała. Reszta postu-bez zmian. Bo i w 2005 i 2007 byli opozycją. A dzięki sztuczkom to w 2007 doszli do władzy. A Polu nie zwróciłaś uwagi, że amelia pisze o wnoszeniu ich do sejmu w 2004-- a wniesiono w 2005 przed wyborami. Czyli błąd za błąd. Poniżej można poczytać o historii podpisów. Oddzieliłem linijką.



Projekt ustawy o referendum z dolaczonymi podpisam, zdaje sie zlozono w Sejmie w 2004 r. Cimoszewicz byl wtedy Marszalkiem.
Ugrzazl on w zamrazarce. PiS do niego nie wrocilo, bo jakze by.

Kazik
zauwaz takie malutkie slowo "chyba"
To byla odpowiedz na post POLI, gdybym odpowiadala tobie napewno wczesniej bym wszystko dokladnie sprawdzila i nie napisalabym trego w tej formie.
W kazdym razie kadencje sejmowe sie zgadzaja.

"Dyskusja" z toba jest szalenie edukacyjna, to moze odpowiedz na to zasadnicze pytanie:

Czy podpisy raz dolaczone do projektu ustawy moga byc wykorzystane ponownie do innego projektu?

senior A.P.
18-03-2010, 09:34
Polska to dziki kraj ?
Nie mysle ale ludzie dziczeja nie tylko w Polsce.

Na dodatek wszystkkiego niesamowicie tyja .
Co jest tego powodem ?
Mysle,ze dobrobyt no i......... zapewne tez "dzikie zycie".
Jakie ???
No takie,ze jestes poslem/ministrem/innym utytuowanym i masz czas na granie w golfa na polach Florydy.

Przeciez posel ma prawa tez, dla przykladu,urlopu,wypoczynku,minister do weekendu wiec o co sie czepiac ?
Nikt sie nie czepia ,to oni sie "odczepiaja " od Polski.

I co wtedy ?
Jak to co ,przyjada Afropolacy i ich zastapia ,a to narod ktory wie czego chce,do wladzy tez sie garnie.

Taka dla przykladu Ameryka nie tylko na niskich urzedach ma kolorowych ale jeden to i prezydentem zostal.

Moze i kiedys Watykan doczeka sie kolorowego papieza i w Polsce kolorowi bialych "pogodza" ?

Dziwny ten swiat a nie dziki !

POLA
18-03-2010, 10:21
Wydaje mi sie ze byl juz podobny przypadek i sad dokonal komasacji gruntow wydajac jeden wyrok.
Ale ..wlasciwie to jest czas do tego, zeby pojawila sie jakas nowela w kodeksach, bo takich pozwow moze byc wiecej.
Jakas odmiana pozwu zbiorowego w/g amerykanskiej mody.
Coś mi kołacze po głowie, że ten model już zastosowano kiedyś wobec jednej grupy zawodowej. Wyrok jeden, ale pism ile!...do każdego oddzielnie.
Tak czy siak...sąd się zmitręży okrutnie.:D

POLA
18-03-2010, 10:23
Polu! Wszak na tym wlasnie polega to co Gadzinowski nazywa PiSkomuna.
To zjawisko wystepuje w przyrodzie i na tym podworku dosc wyraznie:)
Nie znałam tego określenia.:D

jip
18-03-2010, 10:23
Kazik już myślałem, że ranek stracony, Lucia przyszła, oglądamy a tu tylko jeden obrazek z dorszem, czemu tak mało?, no ale jednak się ucieszyła, że tyle pogrubień, podkreśleń uwypukleń, linków, mówi, że jak ona się zna to robisz to bardzo profesjonalnie, cicho głupi pies jesteś, skąd Ty wiesz, że ona się nie zna? mi mówiła, że się zna i podziwia profesjonalizm Kazika, nie widziałeś jak cieszy się oglądając obrazki i posty Kazika? ... wariat, właź pod biurko i spokój, przyjdzie to jej powiem i koniec ze smakołykami....

No i zobacz nawet teraz Lila w teren się wybrała,
Nie nam.Ta zmiana to życznie jipa.. A kurtka nie jest nowa.
pewno,że na łące jest trochę luźniejsza, zawsze w razie czego mamy gdzie zwiewać..
ale teraz niech już jakiś czas tak zostanie, bo ją nie znajdziemy,

a teraz o jakiś politycznych musimy napisać sprawach bo powiedzą, że nie na temat, a więc:
"Czy Telewizja Polska jako jedyna stacja telewizyjna nie pokaże swoim widzom debaty Sikorski-Komorowski?"
http://wiadomosci.onet.pl/2143180,327,tvp_nie_chcemy_sie_wpraszac,item.html
Prawybory to dodatkowa, darmowa reklama PO i jak tu reklamować przeciwników politycznych kiedy koalicyjne w TVP partie nie pokazywane, chciało by się ale nie każą ......ciekawie się zrobiło...

POLA
18-03-2010, 10:31
Komisja się przesunęła o pół h.
ZZ będzie zeznawał, mam nadzieję wysłuchać dalszego ciągu opowieści o dzielności byłego od prawa i sprawiedliwości wszelkiej, chyba że śledczy kolejny raz zajmą się...sobą, czego wykluczyć się nie da.:D

Lila
18-03-2010, 11:26
Mam nadzieję,
że..
koleżeństwo przekaże mi wrażenia w sposób obiektywny, ponieważ nie będę oglądać transmisji.

Lila
18-03-2010, 11:33
Kazik "Czy Telewizja Polska jako jedyna stacja telewizyjna nie pokaże swoim widzom debaty Sikorski-Komorowski?"
http://wiadomosci.onet.pl/2143180,327,tvp_nie_chcemy_sie_wpraszac,item.html
Prawybory to dodatkowa, darmowa reklama PO i jak tu reklamować przeciwników politycznych kiedy koalicyjne w TVP partie nie pokazywane, chciało by się ale nie każą ......ciekawie się zrobiło...

Ja i tak nie będę oglądać.
Po kiego?
Jamajka zwycięży.
Choć muszę przyznać, że nazwiska są doskonałe.
Choć koneksje ma tylko Komorowski, jako hrabia.

ps. Biedne te chłopaki z podwórka.
Mam nadzieję, że hrabia -grasejując z frhancuska- pokaże ferhrajnie gdzie jej miejsce.

jip
18-03-2010, 13:12
Ja i tak nie będę oglądać.
Po kiego?
Jamajka zwycięży.
Choć muszę przyznać, że nazwiska są doskonałe.
Choć koneksje ma tylko Komorowski, jako hrabia.
ps. Biedne te chłopaki z podwórka.
Mam nadzieję, że hrabia -grasejując z frhancuska- pokaże ferhrajnie gdzie jej miejsce.

Ale Komorowski też czasem na podwórkach się bawił i nie nadyma się, bardziej nadyma się i bufoni Sikorski, jakoś lepiej mi się słucha Komorowskiego, pewno najlepiej powybierać by coś i z jednego i z drugiego i skleić super kandydata, wole jednak Komorowskiego... salonami, nie słyszałem, żeby się chwalił

POLA
18-03-2010, 13:58
grzechy katuję się opowieścią ZZ?:D
Szef podpowiada: za cudze.

Sprawozdanie
ZZ gada, gada, gada i gada. Końca nie widać, chyba że ktoś wie, kiedy w sejmie będzie głosowanie albo kiedy ZZ ma "pociąg" do PE, bo się tam dzisiaj wybiera.

Czuma usiłował dociec, na jak długo przewiduje swoją swobodną wypowiedź i usłyszał, że świadek nie ćwiczył tego wcześniej i nie wie. A wątków jest multum jeszcze, więc przy dobrych prognozach - tak pewno z tydzień.;)

Ziobro stęsknił się za wystąpieniami publicznymi w świetle kamer, wszak na eksporcie, że tak powiem, raczej milczy, bo niewiele ma do powiedzenia zwłaszcza, że jak to prezes mu wypomniał, języków się nie nauczył. Nie gada tam jeszcze z innych względów, o których wspominać nawet nie warto. Zresztą w PE nie ma miejsca na tak długie lanie wody.

Taktyka ZZ jest prosta: zagadać i zanudzić na śmierć przysypiającą komisję, wymiętosić potokiem kiepskiej składni naszej polszczyzny, nie dopuścić za wszelką cenę do zadawania pytań, a potem czmychnąć i kazać komisji czekać następne miesiące na łaskawe pojawienie się przed obliczem śledczych poprzedzone wcześniejszym podpisaniem protokołu z dnia dzisiejszego.

O czym gada ZZ? O niczym, czyli o sobie oczywiście, jaki to on prawy i sprawiedliwy był i jak czyścił Polskę ze wszelkich...złogów; o Kamińskim, Lepperze, Kaczmarku, prezesie...jednym słowem o wszystkim, bo nie o to chodzi, żeby mówić na temat, ale żeby w ogóle mówić.
Trzy godziny wytrzymałam, a tu jeszcze tyle do ględzenia.:D

POLA
18-03-2010, 14:02
właśnie skończył, 13:55 ,no no, tylko 3,5 godziny.:D
A teraz tura pytań, z utęsknieniem czekam na Wróbel. Pasjami lubię jej słuchać.:D :D

jip
18-03-2010, 14:34
właśnie skończył, 13:55 ,no no, tylko 3,5 godziny.:D
A teraz tura pytań, z utęsknieniem czekam na Wróbel. Pasjami lubię jej słuchać.:D :D
mnie zagadał, przyjemniej popracować było w ogródku...

Scarlett
18-03-2010, 14:41
Polu kochana, nie katuj mnie wiadomościami o ZZ.
Nie znoszę tego faceta, wyłączyłam dziś telewizor przez niego:mad:

POLA
18-03-2010, 15:04
Polu kochana, nie katuj mnie wiadomościami o ZZ.
Nie znoszę tego faceta, wyłączyłam dziś telewizor przez niego:mad:
Ale Lila chciała.:)
Też nie jest moim ulubieńcem, ale jak się tak napatrzę, nasłucham, to reszta świata wydaje mi się piękniejsza w porównaniu z ZZ.;)

POLA
18-03-2010, 15:14
tylko się nie przezięb na działce.:D

Jeszcze Was pokatuje ZZ. jego opowieść długa jak mur chiński ma tę zaletę, że spokojnie można wykonywać inne czynności porządkowe, np odkurzać półki z książkami.:D
Obcowanie z literaturą nawet przez dotyk uszlachetnia i stanowi skuteczne antidotum.:D
Polecam...działa.:)

Scarlett
18-03-2010, 15:26
Ale Lila chciała.:)
Też nie jest moim ulubieńcem, ale jak się tak napatrzę, nasłucham, to reszta świata wydaje mi się piękniejsza w porównaniu z ZZ.;)
Poleńku, oj masz rację, że świat jest piękniejszy, gdy się to wszystko porówna.
Polu idzie wiosna, do jasnej ciasnej, przestań z tą polityką bez względu co che Lila.:D :
Niech sobie sama ogląda i wyciąga wnioski, wygodnisia:D

POLA
18-03-2010, 15:33
na razie nie będę, przerwa 15', na kawę, ZZ spragniony też wielce, bo z powodu potoku słów przełyk mu wysechł.:D

Jeden grzebie w ogródku, inny w polityce, a wiosna utrwali się sama beze mnie. Moje domowe roślinki mnie lubią i rosną jak na drożdżach.:)

POLA
18-03-2010, 15:38
Ekshumacji Pyjasa nie będzie, rodzina się nie zgadza i słusznie.
Po tylu latach?
kto wtedy i dzisiaj wierzył, poza sprawcą i bezpieką, że on spadł ze schodów? Nikt, więc po co zakłócać sen nieprzespany, skoro niczego to nie wyjaśni?

Scarlett
18-03-2010, 15:40
Polu strasznie się z Tobą zgadzam.:)

POLA
18-03-2010, 16:11
Ano tak:
Rozszerzenie kręgu uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych o osoby wcześniej zatrudnione na podstawie umowy o dzieło - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
PiS proponuje jeszcze wydłużenie okresu, w którym bezrobotny powinien przepracować przynajmniej rok. Obecnie bezrobotny, aby uzyskać zasiłek, musi przepracować przynajmniej rok w ciągu 18 miesięcy, posłowie chcą ten okres przedłużyć - do 36 miesięcy.
A kasa skąd?
Pomysł Kluzik-Rostkowskiej poparcia rządu nie ma, bo rząd z PO jest, no i taki nieczuły.;)

Jak to wygodnie grać rolę dobroczyńcy, kiedy rękę nie do swojej kieszeni się wkłada.

amelia
18-03-2010, 20:37
Ano tak:

PiS proponuje jeszcze wydłużenie okresu, w którym bezrobotny powinien przepracować przynajmniej rok. Obecnie bezrobotny, aby uzyskać zasiłek, musi przepracować przynajmniej rok w ciągu 18 miesięcy, posłowie chcą ten okres przedłużyć - do 36 miesięcy.
A kasa skąd?
Pomysł Kluzik-Rostkowskiej poparcia rządu nie ma, bo rząd z PO jest, no i taki nieczuły.;)

Jak to wygodnie grać rolę dobroczyńcy, kiedy rękę nie do swojej kieszeni się wkłada.

Zdaniem Macieja Krzaka unikanie oficjalnej pracy wynika głównie z przyczyn podatkowych i ma swoje negatywne konsekwencje dla finansów państwa. Ekonomiści szacują, że roczne straty budżetu mogą wynosić 20-30 mld zł.

"To głównie utracone dochody budżetu w postaci niezapłaconych podatków od towarów i usług, podatków dochodowych, ale także mniejsze od możliwych składki na przyszłe emerytury czy fundusz zdrowia. W konsekwencji pracujący oficjalnie płacą składki na rzecz pracujących nieoficjalnie" - podkreśla ekspert Lewiatana.


http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/w;szarej;strefie;pracuje;co;dziesiaty;polak,253,0, 260093.html

Lila
18-03-2010, 20:45
Poleńku, oj masz rację, że świat jest piękniejszy, gdy się to wszystko porówna.
Polu idzie wiosna, do jasnej ciasnej, przestań z tą polityką bez względu co che Lila.:D :
Niech sobie sama ogląda i wyciąga wnioski, wygodnisia:D

Ależ miła Sagulko, to nie serial, aby mnie zmuszał do oglądania oraz wyciągania wniosków.:D

PiS proponuje jeszcze wydłużenie okresu, w którym bezrobotny powinien przepracować przynajmniej rok. Obecnie bezrobotny, aby uzyskać zasiłek, musi przepracować przynajmniej rok w ciągu 18 miesięcy, posłowie chcą ten okres przedłużyć - do 36 miesięcy.
A kasa skąd?
Pomysł Kluzik-Rostkowskiej poparcia rządu nie ma, bo rząd z PO jest, no i taki nieczuły.

Jak to wygodnie grać rolę dobroczyńcy, kiedy rękę nie do swojej kieszeni się wkłada.

Problem tkwi w tym, że także do swojej.
I głupio chce wkładać.

Z drugiej strony bezrobocie wzrasta zastraszająco, a UK nie z gumy.

Ja bym miała propozycję.
Rosja ma wzrost PKB i malutkie bezrobocie.

Kazik
18-03-2010, 21:14
[I]Zdaniem Macieja Krzaka unikanie oficjalnej pracy wynika głównie z przyczyn podatkowych i ma swoje negatywne konsekwencje dla finansów państwa. Ekonomiści szacują, że roczne straty budżetu mogą wynosić 20-30 mld zł.

Tyle że kto pracuje w szarej strefie i nie płaci podatku, oraz składek na ZUS, to kiedyś będzie chciał mieć emeryturę, a dostanie figę. Ale dziś o tym nie myśli. No chyba że trochę na czarno, lecz jednak wypracuje odpowiednią ilość lat składkowych.

amelia
18-03-2010, 21:24
Tyle że kto pracuje w szarej strefie i nie płaci podatku, oraz składek na ZUS, to kiedyś będzie chciał mieć emeryturę, a dostanie figę. Ale dziś o tym nie myśli. No chyba że trochę na czarno, lecz jednak wypracuje odpowiednią ilość lat składkowych.

Pracownik na czrno to jedna sprawa.

Wiekszy problem to "biznesmeni" zatrudniajacy na czarno, za najnizsze wynagrodzenie, bez ubezpieczenia, zalegajacy z placami po kilka miesiecy.....

POLA
18-03-2010, 21:43
Problem tkwi w tym, że także do swojej.
I głupio chce wkładać.
Z drugiej strony bezrobocie wzrasta zastraszająco, a UK nie z gumy.
Ja bym miała propozycję.
Rosja ma wzrost PKB i malutkie bezrobocie.
Tak, doprecyzowałaś ,a ja jeszcze doprecyzuję:): naszej kieszeni.
Chodzi o to, że łatwiej udawać dobrego wujaszka, kiedy się nie rządzi. Każda opozycja tak robiła i robi. A tu trzeba ciąć, niestety, i od lat nikt nie ma odwagi albo w sejmie klimatu brakuje.

W to bezrobocie w Rosji to ja tak bardzo nie wierzę...z zasady, na wszelki wypadek. Mają szczególny dar do przetwarzania faktów i danych.:D

Lila
18-03-2010, 21:53
W to bezrobocie w Rosji to ja tak bardzo nie wierzę...z zasady, na wszelki wypadek. Mają szczególny dar do przetwarzania faktów i danych.:D


Ja jestem ostatnia od dawania im wiary.:D :D

Ale tak się chwalą.

No i te petrodolary jednak.

jip
18-03-2010, 21:56
"Jestem z PO, ale to nie ja brałem udział w aferze hazardowej" - kilkadziesiąt plakietek z takim właśnie komunikatem ma do rozdania młodzieżówka PiS.
No i luźna, bezjazgotowa, fajna akcja, gdyby robili więcej na luzie, więcej by zyskali, a to mi się podoba, podobne do babci i dowodu.....
http://www.tvn24.pl/0,1648391,0,1,pis-sprawdza-po-plakietkami,wiadomosc.html

POLA
18-03-2010, 21:56
do jednego z posłów PiSu (Mularczyka?) powiedział: "spadaj", gdy ten nie trzymał się regulaminowego trybu zadawania pytania.

A ja mam pytanie takie: czy Niesiołowski jeszcze dorabia gdzieś na jakiejś uczelni?
Jeśli tak, wnioskuję o zakaz kontaktów ze studentami ze względu na szkodliwe oddziaływanie na młode pokolenie.:D
Kto za?

jip
18-03-2010, 22:02
do jednego z posłów PiSu (Mularczyka?) powiedział: "spadaj", gdy ten nie trzymał się regulaminowego trybu zadawania pytania.

A ja mam pytanie takie: czy Niesiołowski jeszcze dorabia gdzieś na jakiejś uczelni?
Jeśli tak, wnioskuję o zakaz kontaktów ze studentami ze względu na szkodliwe oddziaływanie na młode pokolenie.:D
Kto za?
Mularczykowi też bym tak powiedział, a Niesiołowski, lubię go, nieraz za szybko mówi ale to co mówi w większości trafne,
Jest o wiele łagodniejszy od Brudzińskiego, czy innych z PIS....
Brudziński atakował w TVN24 Platformę Obywatelską, media i posłankę PO Joannę Muchę. Poseł PiS kilkakrotnie przerywał wypowiedzi swojej rozmówczyni.
http://wiadomosci.onet.pl/2143691,11,mucha_posel_pis_jest_agresywny__nie_wie m_czy_moge_zabrac_glos,item.html
Wolę słuchać Niesiołowskiego, niż tego pana

POLA
18-03-2010, 22:10
nie zgadzam się z Tobą, mam alergię na N. od początku jego istnienia w polityce, kiedy jeszcze grzebał w ZChN.
Brudziński to Brudziński, on jak katarynka, zamknąć go nie sposób, ale N. to profesor, nie? No, mam prawo wymagać ucywilizowania i już.

Słuchałam, Mucha spokojna była i kulturalna, a B. wypada przy niej jak pętak i tyle.

Lila
18-03-2010, 22:13
Posłanka Mucha jest śliczna i mądra.
Mam nadzieję na nią, jak i na wilczka.

ps. Niesioła powinni wywalić z uczelni, gdzie ma fuchę.
Z nim się coś dzieje niedobrego.
Może to powięzienne, bo jednak miał stres kiedyś?

jano43
18-03-2010, 22:16
Pluto,ta wymiana poglądów będzie o wiele ciekawsza jeśli -obaj- będziemy odnosić się do faktów a Ty darujesz sobie doprawianie tychże ideologicznym sosem.
Znawcy tematu twierdzą,że polityka to brudne zajęcie i wszelkie kodeksy moralne mają tu b.ograniczone zastosowanie.O ile w ogóle.Można chyba tej opinii zaufać.
1.Co do osoby Leppera to widzę,że co do meritum się zgadzamy.Hosztapler i łajdak.Dzieki Bogu póki co wyautowany.
Wg mnie za sprawą Kaczyńskiego.Dotyczy również Giertycha.
2.Nie jest winą Kaczyńskiego,że ordynacja wyborcza dopuszcza posłowanie ludzi,których obciążają jakieś sprawy sądowe.Lepper był posłem z wszelkimi uprawnieniami. Wcześniej był v-marszałkiem i przyjmowano go na salonach. Głosując decydował o Twoich i moich sprawach. Powtórzę:Kaczyński stworzył rząd z tymi,którzy na to byli gotowi.W przypadku etycznych wątpliwości-patrz wyżej.
3.Jeżeli prawdą jest że skład sejmu jest emanacją elektoratu to jak najbardziej uprawniony jest wniosek,że wyborcy szmaciarzy podpadają pod tą samą kategorię.Tyle pamiętam jeszcze z logiki.
5.Nie można wykluczyć,że w kolejnych-kiedyś tam-demokratycznych wyborach większość w sejmie,z wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami,uzyskają panienki o wątpliwej reputacji.Cóż nam wtedy przyjdzie począć?Rozpirzyć ten burdel na zasadzie,że sąd sądem a sprawiedliwość...
6,W koalicjach na ogół jest tak,że to mniejsi zyskują więcej.Tamta koalicja się rozleciała nie dlatego,że Kaczyński nasycił się ich krwią a dlatego że tak Lepper jak i Giertych żle ocenili sytuację.Uznali,że Kaczyński jest,że tak powiem na tzw."musiku" i będzie tolerował wszystkie ich wybryki.Pomylili się bo Kaczyńskiemu - w przeciwieństwie do Tuska - bardziej zależało na rządzeniu niż na trwaniu.W sumie przegrał i on.Wyszedł z tej bijatyki mocno posiniaczony.No cóż-polityka.
Powtórzę znowu.Kaczyński to nie jest mój ulubiony polityk i nie jest mi go żal.Co nie oznacza,że nie należy oddać mu sprawiedliwości tam gdzie na nią zasłużył.Pozostały tylko pomyję?

Kazik
18-03-2010, 23:19
Drzewiecki, bohater afery hazardowej po raz kolejny przedłużył urlop, http://www.tvn24.pl/12690,1647845,,,drzewiecki-nie-wraca-jeszcze,wiadomosc.html
A dla Jip, bo lubi obrazki.:D

http://www.imagebanana.com/img/2tufdcnb/jednor281kibandyci.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Czarnoskóry polityk może zastąpić Drzewieckiego http://www.tvn24.pl/12690,1648002,,,czarnoskory-polityk-moze-zastapic-drzewieckiego,wiadomosc.html

- Debata Sikorskiego z Komorowskim to igrzyska, a prawybory w Platformie mają zrzucić z Tuska odpowiedzialność za przegraną kandydata PO w wyścigu prezydenckim - uważa Joachim Brudziński z PiS. Poseł dziwi się też zainteresowaniem mediów tą "szopką, teflonem i plastikiem" http://www.tvn24.pl/12690,1648411,0,1,tabloidalny-ekshibicjonizm-celebrytow,wiadomosc.html.

To wiadomo. Tusk chce go odsunąć cudzymi rękami. Może wtedy Radek się nie wkurzy i nie ugryzie ręki. Niechcący Palikot wychlapał, kogo Tusk popiera.

POLA
18-03-2010, 23:19
.ps. Niesioła powinni wywalić z uczelni, gdzie ma fuchę.
Z nim się coś dzieje niedobrego.
Może to powięzienne, bo jednak miał stres kiedyś?
To jesteśmy już dwie. Trochę mało, nadzieja w łódzkim ludzie. :D
A może genetyczne jakieś obciążenie ma?:D
Klasyk pisał, że uwiąd starczy polega na tym, że zamiast mówić, człowiek warczy, ale on 20 lat temu też warczał, a młodszy przecież był, nie?

POLA
18-03-2010, 23:26
a ja się będę upierać przy swoim: ludowi zawdzięczamy odsunięcie przystawek.Na nic by się zdały wolty prezesowe, gdyby wyborcy nie zmądrzeli.:D I chwała im za to.:)

iksigrek
18-03-2010, 23:41
Niesioła powinni wywalić z uczelni, gdzie ma fuchę.
Z nim się coś dzieje niedobrego.
Może to powięzienne, bo jednak miał stres kiedyś?

Ostatnio ma dzikie spojrzenie.
(trzepnięty był zawsze):D

POLA
19-03-2010, 09:18
Posłanka Mucha jest śliczna i mądra.
Mam nadzieję na nią, jak i na wilczka.
No... Lila, wilczek dał dzisiaj popis w Trójce:D . To on prowadził program, a nie Michaś Karnowski, którego najnormalniej zagadał ilością i szybkością słów. Zyta przy wilczku to zaledwie pociąg osobowy zatrzymujący się na każdej stacji... a nawet w polu.:D :D

POLA
19-03-2010, 09:31
niemal całą gębą, a o 10:30 w sejmie przemówi premier. Pochwali się, czego to rząd dokonał, a czego nie i dlaczego.
A potem...młócka nawet sześciogodzinna:D... ale drób się będzie indyczył;) ...pióra polecą?:D

jip
19-03-2010, 10:14
nie zgadzam się z Tobą, mam alergię na N. od początku jego istnienia w polityce, kiedy jeszcze grzebał w ZChN.
Brudziński to Brudziński, on jak katarynka, zamknąć go nie sposób, ale N. to profesor, nie? No, mam prawo wymagać ucywilizowania i już.

Słuchałam, Mucha spokojna była i kulturalna, a B. wypada przy niej jak pętak i tyle.
Zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem, no i z Tym, że Brudziński zachowuje się jak pętak, a alergię każdy musi mieć swoją i na kogoś, Niesiołowskiego lubię bo lubię nawet jak nieraz jego zachowanie mi się nie podoba, usprawiedliwiam bo swoje przeszedł, i takich zawsze będę usprawiedliwiał. Ale nie podlegają usprawiedliwieniu tacy co to niewiele albo wręcz nie zrobili nic a postępują jakby to dzięki nim było wszystko to co jest teraz i jakby tylko oni mieli patent na rację np takich właśnie Brudzińskich, Kurskich i podobnych, a profesorów znałem różnych nawet takich co to zachowania były jeszcze ciekawsze, .......

No... Lila, wilczek dał dzisiaj popis w Trójce . To on prowadził program, a nie Michaś Karnowski, którego najnormalniej zagadał ilością i szybkością słów. Zyta przy wilczku to zaledwie pociąg osobowy zatrzymujący się na każdej stacji... a nawet w polu.
Ale najciekawsze jest to, że tak wszystkich prawyborami Tusk przykrył i teraz miotają się pod tą płachtą a ich wcale nie widać, i dlatego w niedzielę ma być familiada wg wilczka, czy coś tam jeszcze... ale ta familiada przykryje Szmajdzińskiego..

jip
19-03-2010, 12:21
"Żelichowski przyznał, że PiS kusiło PSL, żeby po wybuchu afery hazardowej wyszło z koalicji, dzięki czemu miał upaść rząd. - Jesteśmy lojalnym koalicjantem, a do PiS nam daleko. Prezes Kaczyński ogłosił, że polikwiduje wszystkie luzy w kierowaniu państwem. A my jesteśmy partią luzaków - opisuje powodu odmowy Żelichowski."
Co do luzaków można się zgodzić, bo faktycznie jak ludowców się słucha to zawsze coś fajnego palną, myślą oprócz niektórych myśli (KRUS) racjonalnie i dość mądrze, szkoda, że maja małe poparcie, zasługują na więcej.... może ich poprę za luzactwo no i że nie dali się skusić PISowi żeby likwidować luzy w rządzie, bo ja wolę rząd z luzami niż Kaczyńskich..... a za KRUS? - będzie się czego czepiać...
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7678840,Zelichowski__Jestesmy_partia_luzak ow.html

ed-q
19-03-2010, 13:44
...... a Niesiołowski, lubię go, nieraz za szybko mówi ale to co mówi w większości trafne,

I wszystko jasne! Tak trzymaj i....pisz nadal posty w stylu swego ulubieńca!:rolleyes:

jip
19-03-2010, 13:56
I wszystko jasne! Tak trzymaj i....pisz nadal posty w stylu swego ulubieńca!:rolleyes:
Bardzo Ci dziękuję, nawet bez podpowiedzi będę to robił, no bo taki mam charakter, i robię to co chcę i to co lubię i to co myślę, a pies mi pomoże a jabłoń i jabłko? nie rozumiem, ja jabłoń i Niesiołowski jabłoń to mój rówieśnik ....:D
Pozdrawiam...
Słucham Napieralskiego...ależ ględzi .......

POLA
19-03-2010, 14:05
Zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem, ...Niesiołowskiego lubię bo lubię nawet jak nieraz jego zachowanie mi się nie podoba, usprawiedliwiam bo swoje przeszedł, i takich zawsze będę usprawiedliwiał. Ale nie podlegają usprawiedliwieniu tacy co to niewiele albo wręcz nie zrobili nic a postępują jakby to dzięki nim było wszystko to co jest teraz i jakby tylko oni mieli patent na rację np takich właśnie Brudzińskich, Kurskich i podobnych, a profesorów znałem różnych nawet takich co to zachowania były jeszcze ciekawsze, .......
Taką swoją opinią o N. wpisujesz się w niektórych z PiSu: jak mój, będę go bronić za wszelką cenę.
N. tak bardzo wycierpiał?
Nie przesadzaj, znamy innych z większymi ranami po PRLu, a jednak zachowują umiar w swoich wypowiedziach. To nie jest kwestia przejść, to kwestia kultury i niczego innego.

Przywołam tu ofiary obozów koncentracyjnych: oni nie zieją nienawiścią do wszystkiego, co niemieckie, a przejścia mają takie, że pobyt N. w internacie i inne represje to sanatorium.

Jeden z dziennikarzy zażartował sobie, że jak mówi N. on musi obiektyw kamery czyścić, tak pluje.:D:D

Nie twierdzę, że wśród polityków nie ma być ostrej polemiki, skądże, ale są granice, które Niesiołowski przekracza i to mocno, zachowując się jak wściekły burek podwórkowy.

Boże, co ja tu wypisuję, szkoda miejsca na wicemarszałka N.
Niech zejdzie mi z oczu.

POLA
19-03-2010, 14:15
Słucham Napieralskiego...ależ ględzi
Przysłuchuję się debacie: Schetyna - nie miał nic ciekawego do powiedzenia, N.-Świat- rozjechała się w swoich oskarżeniach, Napieralski - naszpikował polityką jak i wcześniejsi z Grzechem włącznie.
Słowna przepychanka, brak obiektywizmu, krytyka dla krytyki, obrona atakowanych - też kiepska.

Teraz mówi Dorn, kandydat na stolec. Jak ja streszczę jego kalambury?:D :D

pluto37
19-03-2010, 19:56
[QUOTE]Pluto,ta wymiana poglądów będzie o wiele ciekawsza jeśli -obaj- będziemy odnosić się do faktów a Ty darujesz sobie doprawianie tychże ideologicznym sosem.
- Ideologicznym? Co tzn ? Mozesz mi jakos to wyjasnic? Od kiedy to przywoitosc nawet na minimalnym poziomie to ideologia?
Znawcy tematu twierdzą,że polityka to brudne zajęcie i wszelkie kodeksy moralne mają tu b.ograniczone zastosowanie.
No to jesli sie najpierw opowiada, ze ..MY nigdy, bo my som sliczne, prawe i sprawiedliwe, a one som brzydkie i ob.....e, to ocena po mariazu moze byc w/g mojej oceny jedna. I to malo cenzuralna. To juz panienka narozna lepiej sie ma moralnie. Nie sadzisz?
1.Co do osoby Leppera to widzę,że co do meritum się zgadzamy.Hosztapler i łajdak.Dzieki Bogu póki co wyautowany.
Wg mnie za sprawą Kaczyńskiego.Dotyczy również Giertycha.
- sam wzial, sam skonsumowal i spuscil do toalety, a przy okazji sam sie "wykompal". Ale tak bywa przy nadmiarze i na dodatek dziwnych potraw:)
2.Nie jest winą Kaczyńskiego,że ordynacja wyborcza dopuszcza posłowanie ludzi,
....Powtórzę:Kaczyński stworzył rząd z tymi,którzy na to byli gotowi.W przypadku etycznych wątpliwości-patrz wyżej.
Co do ordynacji to obaj mamy to samo zdanie. Istnienia Leppera w sejmie tez.Nikt nie tworzy prawa na zapas, tylko post factum.
Ale juz co do przymusu Kaczynskiego nie ma zgody. Nie musial. Mogla stworzyc rzad mniejszosciowy. Takim byl rzad Buzka i Belki. I dopiero gdyby ta misja sie nie powiodla, to zlozyc dymisje. Jesli mial dobre pomysly na rzadzenie, to do spolki z prezydentem mogli pociagnac dlugo. Ale ...wybral jak wybral. Masz w sumie racje, ze po wyciagnieciu z kapelucha dziadka z Wehrmachtu duzego pola do POPisu nie mial.
Ale w koncu za to Kaczynskiego sie rozlicza.

3.Jeżeli prawdą jest że skład sejmu jest emanacją elektoratu to jak najbardziej uprawniony jest wniosek,że wyborcy szmaciarzy podpadają pod tą samą kategorię.Tyle pamiętam jeszcze z logiki.
- Nie do konca. Czesc zapewne tak, ale niekoniecznie kazdy wiejski wyborca, ktory mial wlasne interesy[czasem tozsame, a czasem zbiezne z Lepperowymi] znal i utozsamial sie z wyczynami Leppera i jego komandy. Zapewne bywalo i tak, ze wiejski wyborca majac do wyboru lokalnego i opatrzonego kacyka z PSL-u glosowal za Samoobrona i jakims lokalnym nowym dzialaczem, ktory sie wypromowal, albo zwial z PSL-u i mamil po Lepperowsku. Gdyby sadzic w/g twojej logiki, to trzeba byloby uwazac, ze jezeli na ulicy jest jedna panienka nierzadna, to takie sa wszystkie:) I chlopaki tyz!

5.Nie można wykluczyć,że w kolejnych-kiedyś tam-demokratycznych wyborach większość w sejmie,z wszystkimi wynikającymi stąd konsekwencjami,uzyskają panienki o wątpliwej reputacji.Cóż nam wtedy przyjdzie począć?Rozpirzyć ten burdel na zasadzie,że sąd sądem a sprawiedliwość...
Oto jest pytanie:) Jedyna rada to pokazywac i komentowac z odpowiednim wdziekiem przyklady, kiedy powazna partia i jej liderzy dopuszczaja sie burdelizacji polityki.
Z byle kim sie wodki nie pija. I tyle.
6,Kaczyński to nie jest mój ulubiony polityk i nie jest mi go żal.Co nie oznacza,że nie należy oddać mu sprawiedliwości tam gdzie na nią zasłużył.Pozostały tylko pomyję?
- No to trzeba byloby jakies pozytywne efekty dzialalnosci Kaczynskiego wyszukac. Ja ich praktycznie nie widze.
Moze jedynie na plus mozna mu policzyc, ze dal zgode Gilowskiej na dwa pozytywne ruchy w finansach, ktore jedna odbily sie czkawka kiedy nadszedl kryzys finansowy. Tusk ich nie ruszyl i nie wrocil do stanu poprzedniego, co kosztuje go napady ze strony PiSu, bo oczywiscie ma wplyw na deficyt budzetu.
Ale reszta? Jaki pozytyw moze dla panstwa miec 5-iu min.finansow w ciagu 2 lat? wlasciwie co kilku miesieczna rotacja na wiekszosci stolkow ministerialnych. Kosztowna dla panstwa wymiana fachmanow w spolkach skarbu panstwa lacznie z tvp. Tworzenie fikcyjnych ministerstw. Awantury miedzynarodowe.Pokazowki policyjne i prokuratorskie.
Ja nie mam zamiaru wieszac Kaczynskiego, ale uwazam go za wiekszego szkodnika panstwowego niz Miller.
Jesli znasz jakies pozywne strony dzialalnosci Kaczynskiego, to chetnie je poznam i wymienie sie opiniami.

Stalin
19-03-2010, 21:13
Przecież PIS i tak da ciała w najbliższych wyborach bo to Formacja Nieżywych Schabuff jest...:D:D:D
O co się kłócić????

Lila
19-03-2010, 21:17
Przecież PIS i tak da ciała w najbliższych wyborach bo to Formacja Nieżywych Schabuff jest...:D:D:D
O co się kłócić????

Ojoj....niekoniecznie.

Tylko zwierzęta nie mają pamięci, Koba.
Ludzie ją posiadają. Mogą sobie przypomnieć o kolegach z ferajny, gdy będą wrzucać kartkę.

Tak zwany teren się burzy.
.....

Co sądzicie o tej petycji?

http://wladcymarionetek.eu/

iksigrek
19-03-2010, 21:20
.....ja jabłoń i Niesiołowski jabłoń to mój rówieśnik ....:D
Pozdrawiam...
Słucham Napieralskiego...ależ ględzi .......

Napieralskiego nie lubisz?
-no to super:)
Ale ten Niesiołowski:confused:
Jak możesz Jip!!! No jak możesz.:mad:
(że też ten pies Ci na to pozwala)

Lila
19-03-2010, 21:24
Ja też nie rozumiem, jak można nie lubić Niesiołowskiego?:):)

Człowiek co gada do muchy gnojówki czy innego owada,
przecież musi mieć określony sposób bycia,
wymuszony poziomem umysłowym swego interlokutora.

A że czasami miesza się biedakowi żerowisko owej muchy,
z wyżartymi posłami, co co ma zrobić?

iksigrek
19-03-2010, 21:45
Przecież PIS i tak da ciała w najbliższych wyborach bo to Formacja Nieżywych Schabuff jest...:D:D:D
O co się kłócić????

" Aliud clausum in pectore, aliud in lingua promptum habent " :)

Salustiusz

POLA
19-03-2010, 22:09
Co sądzicie o tej petycji?
Kolejna para w gwizdek.
Pewno 2 lata temu pewna gazeta (SE) zorganizowała ogólnopolską akcję zbierania podpisów w sprawie emerytów (chodziło o zwolnienie z podatku).
I co?
Inna gazeta zapytała o los tych list, kontaktowała się z redaktorami - cisza, do tej pory.:D

Stalin
19-03-2010, 23:02
iksigrek - co racja to racja...:D:D ale się okaże w praktyce
Lila - ćwiczylismy IV Rzeczpospolitą - rząd w kraju a naród w Londynie...:D:D

iksigrek
19-03-2010, 23:28
- ćwiczylismy IV Rzeczpospolitą - rząd w kraju a naród w Londynie...:D

Z tymi "ćwiczeniami" różnie u nas bywało.:confused:
Raz rząd w Londynie a naród w kraju, potem naród do Londynu i rząd w kraju.:)
Trzeba w końcu te manewry zakonczyć.:)
-dlatego PIS.

POLA
19-03-2010, 23:46
Przygotowany przez Komitet Obywatelski Mediów Publicznych projekt ustawy medialnej odsuwa polityków od wpływu na publiczną telewizję i rozgłośnie radiowe. Podczas debaty ”Bitwa o media publiczne” w Fundacji Batorego wytknięto projektowi jednak kilka słabości.
Andrzej Wajda wystawił taką oto recenzję:
Jest to telewizja pracownicza, której celem jest finansowanie samej siebie, a nie misja publiczna. Jeśliby się chciało rozwiązać problem radykalnie, należałoby oddziały regionalne wydzielić i zostawić na własnym rozrachunku, a telewizję w Warszawie zaorać. Potem można się zająć uzdrawianiem mediów publicznych.
Reżyser wie, co mówi.:D
Teraz będzie w tym dłubał sejm, który jakość tego projektu pogorszy, bo zawsze tak się dzieje, że coś posłowie muszą "polepszyć".

Chęć pracy nad projektem w sejmie zadeklarowała posłanka PiS i była przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk.
Coś tam, coś tam zmieni, wszak ma wprawę.:D

pluto37
20-03-2010, 01:50
[QUOTE]Reżyser wie, co mówi.:D
Teraz będzie w tym dłubał sejm, który jakość tego projektu pogorszy, bo zawsze tak się dzieje, że coś posłowie muszą "polepszyć".

To jest normalka. W ten sposob nie wiadomo komu lud ma zawdzieczac szczescie wieczne i pomyslnosc do konca dni swoich. W koncu autorow poprawek i poprawek do poprawek nie podaje sie przy finale.

Chęć pracy nad projektem w sejmie zadeklarowała posłanka PiS i była przewodnicząca KRRiT Elżbieta Kruk.
Coś tam, coś tam zmieni, wszak ma wprawę.:D

tym razem to moze miec niezle skutki.
Wszak tej materii na trzezwo nie rozbieriosz. I dobrze, ze wprowadzono rozmiar 07 flaszencji, to moze jest szansa, ze ...bedzie lepiej:)
Tylko specjalisci musza uwazac, bo Sekelskie czychaja:)

pluto37
20-03-2010, 01:54
...
Raz rząd w Londynie a naród w kraju, potem naród do Londynu i rząd w kraju.:)
Trzeba w końcu te manewry zakonczyć.:)
-dlatego PIS.

Nie skonczyles:)
Powinno byc : Dlatego PiS powinien byc w sejmie w ilosciach sladowych.:)
Wtedy "jest ...nadzieja", ze bedzie lepiej.

jip
20-03-2010, 09:28
Ja też nie rozumiem, jak można nie lubić Niesiołowskiego?:):)

Czepiacie się Niesiołowskiego, a może lubimy za robaki, lubimy bo lubimy (pies i ja), lubimy jeszcze Palikota, (też za palikotówkę), inni mają innych, którzy przez niektórych są lubiani a my ich nie lubimy, i ....
A na poważnie - PIS i SLD ruszają po chłopów i zaczynają obiecywać coś czego nie mogą obiecać,....ale to taki mały pan Pikuś....

POLA
20-03-2010, 10:58
To jest normalka. W ten sposob nie wiadomo komu lud ma zawdzieczac szczescie wieczne i pomyslnosc do konca dni swoich. W koncu autorow poprawek i poprawek do poprawek nie podaje sie przy finale.
Prawda, do tej pory szuka się autorów poprawek do hazardu za czasów rządu SLD i nie wiadomo kto je ostatecznie wepchnął: Błochowiak czy Chlebowski. Dokumentacja jakaś niepełna, luki ma.:D
tym razem to moze miec niezle skutki.
Wszak tej materii na trzezwo nie rozbieriosz. I dobrze, ze wprowadzono rozmiar 07 flaszencji, to moze jest szansa, ze ...bedzie lepiej
W pijanym widzie?
Toż trzeba by wprowadzić w stan upojenia całe społeczeństwo, a się nie da, abstynenci, jeszcze są, myślą trzeźwo.;)
Jestem za pomysłem Wajdy.;)

POLA
20-03-2010, 11:14
...lubimy jeszcze Palikota, ...

A na poważnie - PIS i SLD ruszają po chłopów i zaczynają obiecywać coś czego nie mogą obiecać,....ale to taki mały pan Pikuś....
Filozof milczy jak zaklęty, a raczej przeklęty przez niektórych, ale ozwał się w książce: Ja, Palikot.
Oj, będzie kłopot.;)

Dzisiaj w Trójce na temat rolnictwa pobili się - słownie na szczęście - dwaj panowie: Szczygło i Kalinowski.
Grażynka G., istota ucywilizowana, powinna być szefem PiSu, co byłoby z korzyścią dla jej partii i Polski.
Prezes - na emeryturkę, nawet w podwójnej wysokości, byle zniknął.:D:D

POLA
20-03-2010, 11:29
"Nasza Wiersja" ukazująca się w Saratowie przypomina, że 5 marca minęła 70. rocznica podjęcia przez - jak to określono - "stalinowską bandę" decyzji o rozstrzelaniu prawie 22 tysięcy polskich jeńców wojennych i Polaków przetrzymywanych w więzieniach radzieckiej zachodniej Białorusi i Ukrainy. Autor artykułu zwraca uwagę, że do dziś Rosjanie nie wyrazili skruchy za Katyń.

"Wołgogradzka Prawda" informuje, że Związek Radziecki dopiero w 1990 roku po raz pierwszy przyznał się do zbrodni katyńskiej. Gazeta zauważa, że choć mija właśnie rocznica wymordowania polskich oficerów, to oficjalne władze, kanały telewizyjne i gazety milczą na ten temat. Natomiast rosyjscy komuniści poddają w wątpliwość prawdę o tej zbrodni.

"Gazeta Twerska": artykuł podważający i usprawiedliwiający zbrodnię katyńską. Jego autor pisze, że "Polska sama była okupantem cudzych ziem, Polacy sami rozstrzeliwali jeńców wojennych, polskie władze podtrzymywały ciepłe stosunki z hitlerowskimi Niemcami i uczestniczyły w podziale Europy".

No cóż, prawda dociera długo, bo jest bolesna i nie ma się co dziwić. Nasi rodzimi komuniści też wypierają się pewnych grzechów, choć powszechnie wiadomo, że je mają na sumieniu.

jip
20-03-2010, 12:27
Dzisiaj w Trójce na temat rolnictwa pobili się - słownie na szczęście - dwaj panowie: Szczygło i Kalinowski.
Grażynka G., istota ucywilizowana, powinna być szefem PiSu, co byłoby z korzyścią dla jej partii i Polski.
Prezes - na emeryturkę, nawet w podwójnej wysokości, byle zniknął.:D:D
Całkowicie się z Tobą, co do Gęsickiej zgadzam, wydaje się być rozsądna, a jeszcze nie wszystko może mówić to co myśli, ale należy zauważyć, że myśli.. byłby to dla PIS pożytek, ale nie tylko pożytek dla PISu bo i dla nas... mądra PIS to dla wszystkich dobrze,....

POLA
20-03-2010, 13:11
... a jeszcze nie wszystko może mówić to co myśli,....
Tak to już bywa z dowódcami, że sznurują dzioby swojej armii.:D
Filozofowi, kiedy mówi, to co myśli, też zakłada się knebel.:D
Wytrwa do 27 kwietnia, czy nie zdzierży i po jutrzejszych występach Bronka i Radka dziób rozdziawi?:D :D

jano43
20-03-2010, 14:40
Pluto,jeśli ktoś trzeci powie o Tobie ,że jesteś przyzwoity to ja to wezmę pod uwagę.Kiedy Ty o sobie mówisz,ze jesteś przyzwoity to ja rozumiem,że chciałbyś taki być.Czy jesteś - nie wiem.
Słowo "ideologia" ma b.wiele konotacji ale zapewniam Cię nie ma żadnego związku z przyzwoitością.
Zauważ,kiedyś przypisałem Kaczyńskiemu zasługę w usunięciu ze sceny politycznej Leppera (i Giertycha) i nic więcej.Czego dowiedziałem się od Ciebie;do kogo tulił się JK,o papierach Gilowskiej i jej podejrzanych ruchach w państwowych finansach,ilu w ogóle min,finansów zatrudniał Kaczyński,o rotacjach w jego rządzie ,fikcyjnych (o zgrozo!)ministerstwach,awanturach m-narodowych,policyjnych i prokuratorskich pokazówkach a także o dziadku z Wermachtu.
Co to jest?Magiel?Wiec wyborczy i bełkot nawiedzonego agitatora?W jakiej mierze to się odnosi do 4-linijkowego tekstu,o którym wspomniałem na wstępie?
Szmaciarstwo.Zaczynam rozumieć co miał na myśli Dorn kiedy mówił o wykształciuchach.Pluto,kto uwiecznił zwrot "spieprzaj dziadu"?Nie dostrzegasz podobieństwa?
Mogę Cię też zapewnić,że jedna żle prowadząca się panienka nie jest w stanie popsuć opinii pozostałym.Nie dlatego,że byłoby to w sprzeczności z jakąkolwiek logiką (i ze statystyką) ale dlatego,że jedna jaskółka wiosny nie czyni.Taka mądrość ludowa.

jip
20-03-2010, 15:58
Radio Maryja wystawi swojego kandydata na prezydenta?
Jak wynika ze słów czołowego publicysty Radia Maryja Jerzego Roberta Nowaka rozgłośnia poszukuje własnego kandydata na prezydenta. - Na Lecha Kaczyńskiego na pewno nie zagłosuję - deklaruje Nowak w rozmowie z "Wprost".
Może i ja zagłosuję jak będzie i mądry, i rozsądny, i ciekawy, i nie będzie seplenił, i będzie jakoś wyglądał, i będzie na mój głos zasługiwał.... (psa też)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Radio-Maryja-wystawi-swojego-kandydata-na-prezydenta,wid,12094619,wiadomosc.html?ticaid=19d7 8
zresztą:
- Na obecną chwilę kandyduję w wyborach prezydenckich - zapowiedział Lepper na sobotniej konferencji prasowej
wiec każdy kandydować może, jeden trochę lepiej inny trochę gorzej , ale zawsze demokracja to demokracja.....
http://fakty.interia.pl/polska/news/lepper-tez-kandyduje-na-dzien-dzisiejszy,1454571

pluto37
20-03-2010, 18:55
[QUOTE]Pluto,jeśli ktoś trzeci powie o Tobie ,że jesteś przyzwoity to ja to wezmę pod uwagę.Kiedy Ty o sobie mówisz,ze jesteś przyzwoity to ja rozumiem,że chciałbyś taki być.Czy jesteś - nie wiem.

Jano! Wroc do postu 185 i przeczytaj go jeszcze raz.
Bylo o Kaczynskim, przyzwoitosci i polityce.
A nie o mojej, czy twojej osobie w kontekscie przyzwoitosc.
Ja nie jestem politykiem, nie tworze polityki i nie zawieram sojuszy. Ja jestem konsumentem polityki i sam okreslam ramy w jakich polityk powinien sie poruszac, zeby zyskac moje poparcie.
A skoro czolowy polityk w RP zachowuje inaczej niz zasady, ktore glosi, to moim prawem jest je pokazywac tak jak je widze.
Jak mnie zlapiesz, ze na forum postepuje jak Kaczynski, to wtedy bedziesz mial prawo do zastanawiania sie nad stopniem mojej przyzwoitosci.
I tyle.

Lila
20-03-2010, 19:31
"Nasza Wiersja" ukazująca się w Saratowie przypomina, że 5 marca minęła 70. rocznica podjęcia przez - jak to określono - "stalinowską bandę" decyzji o rozstrzelaniu prawie 22 tysięcy polskich jeńców wojennych i Polaków przetrzymywanych w więzieniach radzieckiej zachodniej Białorusi i Ukrainy. Autor artykułu zwraca uwagę, że do dziś Rosjanie nie wyrazili skruchy za Katyń.

"Wołgogradzka Prawda" informuje, że Związek Radziecki dopiero w 1990 roku po raz pierwszy przyznał się do zbrodni katyńskiej. Gazeta zauważa, że choć mija właśnie rocznica wymordowania polskich oficerów, to oficjalne władze, kanały telewizyjne i gazety milczą na ten temat. Natomiast rosyjscy komuniści poddają w wątpliwość prawdę o tej zbrodni.

"Gazeta Twerska": artykuł podważający i usprawiedliwiający zbrodnię katyńską. Jego autor pisze, że "Polska sama była okupantem cudzych ziem, Polacy sami rozstrzeliwali jeńców wojennych, polskie władze podtrzymywały ciepłe stosunki z hitlerowskimi Niemcami i uczestniczyły w podziale Europy".

No cóż, prawda dociera długo, bo jest bolesna i nie ma się co dziwić. Nasi rodzimi komuniści też wypierają się pewnych grzechów, choć powszechnie wiadomo, że je mają na sumieniu.

Z której strony by nie patrzeć, to jest postęp.

Jutro mija 30-ta rocznica samospalenia się w Krakowie,
żołnierza AK Walentego Badylaka, w proteście przeciw milczeniu w sprawie Katynia.

Zostawił bliskim kartkę ;
"Kochani - jeśli tam nie ma nicości, a są duchy bratnie będę was wspomagał, a w chwilach szczególnych odczujecie moją obecność - ojciec i dziadek".

Pamiętajmy także o Wołyniu.
200.000 naszych Rodaków chciałoby tego.

POLA
20-03-2010, 20:54
Tak, Lila, pamiętać musimy, tę pamięć przekazywać młodszym i cierpliwie czekać, aż Rosjanie się z tym uporają, z własną przeszłością i świadomością, a nie jest to łatwe.

Wysłuchałam dzisiaj Bronka w Faktach po faktach i...bardzo mnie rozczarował. Miał zły dzień? Przed jutrzejszym spotkaniem oko w oko z Radkiem?

POLA
20-03-2010, 21:04
w ubiegłym miesiącu JRN już o tym mówił na antenie RM i odniosłam wrażenie, że gdyby go ktoś poprosił, sam chętnie zgłosiłby się na lokatora pałacu, jako że on wszystko wie, na wszystkim się zna, ma gotowe koncepcje i rozwiązania.:D
Miałby dużo miejsca do pisania swoich wiekopomnych dzieł i sztab ludzi do promocji jego książek.:D

Słuchałam Leppera w radiu: zmiany w ordynacji zostały specjalnie napisane, żeby go odciąć od kandydowania, ale on wierzy, że prezydent nie podpisze.
Himalaje przy jego "mądrości" to małe górki. No i tupet facet ma. Ciekawe, czy ktoś by jeszcze na niego głosował.:D

POLA
20-03-2010, 21:06
ciężkiej choroby pani Jadwigi Kaczyńskiej zawieszam wszelką krytykę pod adresem jej synów czuwających przy łóżku matki.
Pochylam się nad ich zmartwieniem.

Lila
20-03-2010, 21:16
ciężkiej choroby pani Jadwigi Kaczyńskiej zawieszam wszelką krytykę pod adresem jej synów czuwających przy łóżku matki.
Pochylam się nad ich zmartwieniem.

....a sprawdzianem CZŁOWIEKA są jego słowa.

.....

Pola, nie wiedziałam.
Za to zawsze wiedziałam, że masz klasę.

POLA
20-03-2010, 23:52
więc uczulonym nie polecam.:D

Fragment książki Ja, Palikot:
Jak sobie o tym wszystkim dzisiaj pomyślę, wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobne,... że dostaliśmy koncesję na handel hurtowy alkoholem bez żadnej łapówki.... W Warszawie załatwienie koncesji jest niemożliwe bez łapówki. ...Każdy wie, co to za świetny biznes. Tyle że Biłgoraj to województwo zamojskie. ...
Totalna korupcja, niestety. Nie było w Polsce prawie niczego, co by można dostać bez załatwiania. Jakikolwiek chciałeś wziąć kredyt w banku, trzeba go było załatwić. ...
wszyscy dawali łapówki, żeby firmy nie były zniszczone, żeby sanepid nie zgnoił, żeby inspekcja pracy nie zamknęła produkcji, banki nie cofnęły kredytu już przyznanego, żeby utopić jakąś firmę, dla kogoś.
Tak było kilkanaście lat temu, tak jest też i dzisiaj, bo biznes w Polsce łatwo nie ma i dopóki urzędnik będzie paniskiem na urzędzie, od którego zbyt wiele zależy, tak nadal będzie.
Życie to potwierdza.
Więcej, ale tylko dla "odczulonych", bez alergii na filozofa, tutaj:http://www.dziennik.pl/polityka/article571506/Jak_Janusz_Palikot_zarobil_pierwszy_milion.html

Lat temu chyba kilkanaście, kiedy dodatek czwartkowy do GW nazywał się jeszcze Magazynem, wydawany był na dobrej jakości papierze, rąk nie brudził:D, z porządnymi fotografiami i cyklem opowieści Wajraka, czytałam wywiad z Palikotem. Zdumiał mnie ten z zawodu filozof z Biłgoraja nie tylko swoimi dokonaniami w biznesie, ale podejściem do życia, poglądami na sztukę, na rolę filozofii w życiu człowieka. W polityce wtedy jeszcze nie grzebał, teraz tak i nie wiadomo, czy się nie pogrzebał.:)

Lila
20-03-2010, 23:56
Nie przypominam sobie Palikota z Magazynu.

Ale Wajraka i tę jego równie zwiariowaną na punkcie zwierząt, Hiszpankę Nurię - jak najbardziej.
:)
Z zapartym tchem czytywałam ich artykuły.
Ciekawe, czy nadal są razem?

eledand
21-03-2010, 00:12
A jak sie stanie to najgorsze-wg.Bratków kaczych że to sprawy sa rodzinne będziemy mieli:



Miesiąć narodowej żałoby za nasze pieniądzę.

Ale machnięty kraj. Poczekamy i zobaczymy.:mad:

POLA
21-03-2010, 00:14
może przeoczyłaś? Wywiad był dość obszerny.
Nie pamiętam natomiast, w którym roku w miejsce Magazynu pojawił się Duży Format, który gabarytami jest jednak mniejszy.:) Agora wtedy oszczędzała chyba i tak zostało do dzisiaj.
W DF poczytałam o żonie Radka i Bronka.
Jutro panowie stoczą bój ostatni.:D
No i jeszcze tydzień milczenia filozofa, który chodzi opłotkami po tematach byle dalej od wojowników o żyrandol. :D

Wajrak, którego czytywałam z wielką przyjemnością, miał ostatnio jakąś wpadkę. Nie pamiętam szczegółów.

POLA
21-03-2010, 00:18
obce Ci uczucie do matki?

Lila
21-03-2010, 00:18
A jak sie stanie to najgorsze-wg.Bratków kaczych że to sprawy sa rodzinne będziemy mieli:



Miesiąć narodowej żałoby za nasze pieniądzę.

Ale machnięty kraj. Poczekamy i zobaczymy.:mad:

No i Ewa...napisałaś co umiałaś.
Bardzo to brzydkie.
Ponoć tylko krukowate czują czyjąś śmierć.


Hmm...rozdziobią nas kruki...wrony..( cytat).
Szkoda.

POLA
21-03-2010, 00:21
Dobrej nocki wszystkim.:)

Lila
21-03-2010, 00:22
Dobrej nocki wszystkim.:)

Tobie też.:)
A może przede wszystkim.:)

eledand
21-03-2010, 00:26
Nie są mi obce uczucia Matki.Pożyjemy i zobaczymy!!.

Lila
21-03-2010, 00:28
Nie są mi obce uczucia Matki.Pożyjemy i zobaczymy!!.

Nie Tobie jednej.

Tu każda matka. Prawie.

iksigrek
21-03-2010, 00:29
...

Słuchałam Leppera w radiu: zmiany w ordynacji zostały specjalnie napisane, żeby go odciąć od kandydowania, ale on wierzy, że prezydent nie podpisze.
Himalaje przy jego "mądrości" to małe górki. No i tupet facet ma. Ciekawe, czy ktoś by jeszcze na niego głosował.:D

No cóż Polu.
Widzę że wierzysz w mądrość społeczeństwa.
Gratulacje!!!
-ja też, ale Ty chyba o wiele bardziej.
Bardziej, bo poddajesz w wątpliwość to, że Lepper może mieć jeszcze elektorat.
Moim zdaniem ma. I to większy niż byś myślała.
Wybaczaliśmy politykom różne błazeństwa. Świństwa też. Wybaczaliśmy jakoś dziwnie, bo nie raz mogliśmy wybrać mądrych, uczciwych i prawych ludzi, a wybieraliśmy zwykłych picerów i blagierów.
Lepper to na swój sposób wyjątkowo bystry psycholog, a nasza wieś zbyt górnolotna jako ogół nie jest. Wygrać wyborów nie wygra. W wyniku ustawy która ma wejść, może nawet nie wystartować. Lecz wrócić na scenę polityczną może i to szybciej niż moglibyśmy przypuszczać.

Lila
21-03-2010, 00:33
Lepper to na swój sposób wyjątkowo bystry psycholog, a nasza wieś zbyt górnolotna jako ogół nie jest. Wygrać wyborów nie wygra. W wyniku ustawy która ma wejść, może nawet nie wystartować. Lecz wrócić na scenę polityczną może i to szybciej niż moglibyśmy przypuszczać.


To byłaby parodia państwa, zaludniona parodią społeczeństwa.

W takim razie ja się wypiszę z niego.
Powtórki opalonego Endrju nie da się przeżyć.

eledand
21-03-2010, 00:36
Namiesza i pokrzyżuje niektórym szyki!!,.:D
A gadkę to niestety On ma.Obojetnie jaką.

iksigrek
21-03-2010, 00:57
To byłaby parodia państwa, zaludniona parodią społeczeństwa.

W takim razie ja się wypiszę z niego.
Powtórki opalonego Endrju nie da się przeżyć.

Jaka parodia?
- Endriu dobrze wie, jakie kto ma grzeszki, o których ogół nie wie.
Ogół wie o grzeszkach Endriu, a o innych politykach wie mało, lub nic. I to ludziom będzie mówił nasz bohater.
- kto mu zabroni?
- co ma do stracenia?
- ile do zyskania?
To żadna parodia! to polityka:D
Czymś innym jest mentalność i psychologia jednostki, a czymś innym te same wartości jako ogół społeczeństwa, czy danej grupy społecznej.
Jest cała masa społeczeństwa, które żyje na granicy przetrwania, więc będzie co komu obiecywać.
Ba!
-nareszcie znajdzie się ktoś, kto zrozumie ich niedolę.
Zapomnieli o nich politycy, zapomniał kościół, zapomniały elity!
Więc znajdzie się Endriu, który będzie im współczuł i o nich pamiętał.

Lila
21-03-2010, 01:03
No tak, ale on ma wyrok, choć nieprawomocny.
Czy to możliwe, aby wrócił do polityki gość,
co za często chodził z rozpiętym rozporkiem?

iksigrek
21-03-2010, 01:17
No tak, ale on ma wyrok, choć nieprawomocny.
Czy to możliwe, aby wrócił do polityki gość,
co za często chodził z rozpiętym rozporkiem?

Pożyjemy, zobaczymy.:)
Uważam że wróci:confused:
Skoro było możliwe że wogóle wszedł, to będzie możliwe że wróci.:confused:

pluto37
21-03-2010, 02:52
iksigrek]Pożyjemy, zobaczymy.:)
Uważam że wróci:confused:
Skoro było możliwe że wogóle wszedł, to będzie możliwe że wróci.

Lepper ma szlaban. Przez wlasna glupote spreparowana w/g przepisju Jozefa Conrada.
Jesli chcesz spokojnie przejsc przez zycie to nie zaczepiaj kobity, kucharza i czlowieka z nozem.Zaczepil kobite i zostawil ja bez gratyfikacji, co spowodowalo jego katastrofe.Albowiem chytry dwa razy traci.
A ciut powazniej, to w koncu Lepper robi wszystko, zeby nie dac o sobie zapomniec. Bez wzgledu na to czy ma jakies szanse czy nie.
Samoobrona to tez zwiazek zawodowy[:)] i zapewne jest to jakis pokaz checi do udzialu w samorzadach.
Dla czesci wiejskiej spolecznosci dalej moze stanowic pewien wzorzec tego, ze chlop tez moze. I grac ofiare spisku Kaczynskich, co akurat jest faktem.
Nawet jak go zapuszkuja, to moze sie okazac, ze tak do konca nie jest skonczony.

pluto37
21-03-2010, 02:59
[Lila To byłaby parodia państwa, zaludniona parodią społeczeństwa.

Lilu! Twoj ulubieniec w koncu dal mu patent z nobilitacjami.
Wiec co Cie brzydzi?

W takim razie ja się wypiszę z niego.
Powtórki opalonego Endrju nie da się przeżyć.

Zartujesz. Jak tyle ekstrawagancji przezylas, to jedna wiecej krzywdy Ci nie powinna zrobic.
Czymze w koncu rozni sie Lepper od JOJA Brudzinskiego?
Uniwersytetow wprawdzie nie konczyl, ale nie on jeden z chlopa panisko. I to ugladzone, choc sloma z lakierek wyziera.

Kazik
21-03-2010, 05:22
Pożyjemy, zobaczymy.
Uważam że wróci:confused:
Skoro było możliwe że wogóle wszedł, to będzie możliwe że wróci.:confused:
http://www.imagebanana.com/img/qbnhyu66/kajak.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Już Giertycha zapraszają do TVN. Schetyna o długim Romku "ciepło" mówi. Bo Romek teraz pluje na PiS. A tacy są PO potrzebni. Można nimi gardzić, śmiać się, ale jak są użyteczni to jakąś kość można im rzucić. Poczekamy to Andriu będzie w TV.

Lila
21-03-2010, 09:15
[

Lilu! Twoj ulubieniec w koncu dal mu patent z nobilitacjami.
Wiec co Cie brzydzi?



Zartujesz. Jak tyle ekstrawagancji przezylas, to jedna wiecej krzywdy Ci nie powinna zrobic.
Czymze w koncu rozni sie Lepper od JOJA Brudzinskiego?
Uniwersytetow wprawdzie nie konczyl, ale nie on jeden z chlopa panisko. I to ugladzone, choc sloma z lakierek wyziera.

Pluto, już pisał Ci jano o tym patencie.
Albo nie czytałeś , albo nie przyjąłeś do wiadomości.

Lepper od Brudzińskiego różni się spojrzeniem na prostytucję,
oraz stopniem opalenizny, spowodowanym zatrzaśniecięm się w solarium tego pierwszego.

No i jeszcze paroma rzeczami.
Ale nie chce mi się ich wymieniać przy tej pięknej niedzieli.:)

POLA
21-03-2010, 11:41
Nie są mi obce uczucia Matki.Pożyjemy i zobaczymy!!.
Pisałam o uczuciach synów do ich matki.
Człowiek szanaujący swoich rodziców zasługuje na szacunek. Mój na pewno, stąd moje wcześniejsze zdanie i pochylenie się nad ich troską o matkę, przy łóżku której pełnią dyżur, którą kochają i nie wstydzą się tego uczucia.

POLA
21-03-2010, 11:55
No cóż Polu.
Widzę że wierzysz w mądrość społeczeństwa.
Gratulacje!!! -ja też, ale Ty chyba o wiele bardziej.
Całego nie, ale jego części - tak.
... poddajesz w wątpliwość to, że Lepper może mieć jeszcze elektorat. Moim zdaniem ma. I to większy niż byś myślała.
Jego wielkość będzie świadczyła o niezbyt dużym rozumku tegoż elektoratu. Nie sądzisz?
Wybaczaliśmy politykom różne błazeństwa. Świństwa też. Wybaczaliśmy jakoś dziwnie, bo nie raz mogliśmy wybrać mądrych, uczciwych i prawych ludzi, a wybieraliśmy zwykłych picerów i blagierów.
Nie wszyscy wybieraliśmy, stąd niektórych w czynnej polityce już nie ma.
Lepper to na swój sposób wyjątkowo bystry psycholog, a nasza wieś zbyt górnolotna jako ogół nie jest. Wygrać wyborów nie wygra. W wyniku ustawy która ma wejść, może nawet nie wystartować. Lecz wrócić na scenę polityczną może i to szybciej niż moglibyśmy przypuszczać.
L. psycholog?:D Nie przesadzasz?
Co do wsi i nie tylko - zgoda, co do jego powrotu do polityki - nie podzielam Twoich strachów lub nadziei.;)
Powrót do polityki? Jako kto? wieczny protestant wysypujący zboże czy organizujący blokady?

POLA
21-03-2010, 12:00
... aby wrócił do polityki gość,
co za często chodził z rozpiętym rozporkiem?
O! to się nazywa jędrność języka. Filozof lepiej by tego nie określił.:D :D :D

POLA
21-03-2010, 12:18
Tusk sobie utyskuje, że starcie Bronka i radka jest zbyt aksamitne.
No proszę, a jak filozof chciał, żeby kandydaci w szatkach nieco chropawych wystąpili, zgody nie dał i Palikotowi dziób zatkał. Męczy się teraz biedak, żeby zbyt długi jęzor nie wyskoczył mu poza uzębienie.:D

Idziemy szykować obiadek, który skonsumujemy podczas aksamitnej debaty takich, co to z jednej drużyny, a jednak bardzo różni. Bardzo.
Czy nam zaszkodzi? obiadek nie, a reszta?;)
Po debacie o 14:00 Loża prasowa i komentarze różnych publicystów. Będzie polityczne popołudnie.:D

Potem telekonferencja, zza wielkiej kałuży. Oni nam zazdroszczą, że tyle się u nas dzieje.
Hmm...:)

Prefekt
21-03-2010, 12:24
Nie zdziwiłbym się, gdyby napisała:

"Dostał nagle takiej manii,
że chciał tylko od Stefanii...";)

Scarlett
21-03-2010, 12:28
Mamy Polu taki sam gust wiesz.
Jak nie oglądam TV, to Ty moja droga jesteś dla mnie doskonałym przekażnikiem.
Ja ze wszystkim się z tobą zgadzam, ale nie umiem tak z polotem pisać jak Ty.
Pola, dawaj codzienne informacje, bo ja tu zaglądam, to wszystko wiem.
Ach i nie kłóć się.



Tusk sobie utyskuje, że starcie Bronka i radka jest zbyt aksamitne.
No proszę, a jak filozof chciał, żeby kandydaci w szatkach nieco chropawych wystąpili, zgody nie dał i Palikotowi dziób zatkał. Męczy się teraz biedak, żeby zbyt długi jęzor nie wyskoczył mu poza uzębienie.:D

Idziemy szykować obiadek, który skonsumujemy podczas aksamitnej debaty takich, co to z jednej drużyny, a jednak bardzo różni. Bardzo.
Czy nam zaszkodzi? obiadek nie, a reszta?;)
Po debacie o 14:00 Loża prasowa i komentarze różnych publicystów. Będzie polityczne popołudnie.:D

Potem telekonferencja, zza wielkiej kałuży. Oni nam zazdroszczą, że tyle się u nas dzieje.
Hmm...:)

Kazik
21-03-2010, 12:55
A jak sie stanie to najgorsze-wg.Bratków kaczych że to sprawy sa rodzinne będziemy mieli:

Miesiąć narodowej żałoby za nasze pieniądzę.

Ale machnięty kraj. Poczekamy i zobaczymy.:mad:
Dodaj jeszcze, że żyjesz w dzikim kraju--i jedź na Florydę.
Miałem jeszcze coś dopisać, ale szkoda klawiatury bo i tak nie zrozumiesz.

POLA
21-03-2010, 14:08
Pola, dawaj codzienne informacje, bo ja tu zaglądam, to wszystko wiem.
Ach i nie kłóć się.
Ostrożnie, bo ktoś mi tu kłamstwa zarzuca, więc weź to pod uwagę.:D :D
A z kim ja sie kłócę? grzeczna jestem, łopatka...w kieszeni, tak na wszelki wypadek, gdyby jakiś element zaatakował.;)

POLA
21-03-2010, 14:14
Jestem za...Radkiem i gdybym należała do PO, zdecydowanie postawiłabym na niego z całą świadomością niebezpieczeństw jego charakteru, temperamentu i nieociosanego do końca jęzora (wcześniejsze wpadki).

Czas postawić na młodych, czas na inne standardy i dość tej wiecznej martyrologii.
Już wczoraj Bronek mi podpadł, dzisiaj utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie chcę Bronka prezydenta.

A co reszta Forowiczów na to? Czy ktoś konsumował obiadek z kandydatami?:D

Lila
21-03-2010, 14:30
Jestem za...Radkiem i gdybym należała do PO, zdecydowanie postawiłabym na niego z całą świadomością niebezpieczeństw jego charakteru, temperamentu i nieociosanego do końca jęzora (wcześniejsze wpadki).

Czas postawić na młodych, czas na inne standardy i dość tej wiecznej martyrologii.
Już wczoraj Bronek mi podpadł, dzisiaj utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie chcę Bronka prezydenta.

A co reszta Forowiczów na to? Czy ktoś konsumował obiadek z kandydatami?:D

Nie oglądałam.

Natomiast Kalisz powiedział dzisiaj,
że
jakby Radek prezydentem został,
to Tusk zatęskniłby za L.K.:)

POLA
21-03-2010, 14:31
zajrzyj tutaj, skoro wyrzuciłaś tv:D
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7684185,Wybory_2010__Debata_Sikorski___Kom orowski__Relacja.html

Tylko czytaj od tyłu, bo coś się GW godziny pomieszały i relacjonuje wypowiedzi rakiem.:D

POLA
21-03-2010, 14:42
Nie oglądałam. Natomiast Kalisz powiedział dzisiaj, że jakby Radek prezydentem został,
to Tusk zatęskniłby za L.K.:)
Toteż napisałam, że świadoma jestem niebezpieczeństw Radkowych przypadłości.:D
Poza tym...czy Donaldowi ma być za wygodnie? Nie ja jestem od tego, żeby mu fundować bezkolizyjne premierowanie.;)

jano43
21-03-2010, 15:00
To Bronek i Radek wspólną mają żonę?Do czego to doszło.

POLA
21-03-2010, 15:16
60: 40% dla ... Bronka. Jednak. Znowu nie trafiam w gust powszechny, ale tak mam już od lat.
Hmm...vox populi vox dei.;)

Finansowanie in vitro:
Bronek: za finansowaniem z uwzględnieniem statusu materialnego starających się i gwarancją powodzenia...
Nigdy nie ma gwarancji, poza tym - znowu papierki i nieomylność urzędnicza ma o tym decydować?

Radek: na razie nie ma na to środków, w pierwszej kolejności ratować życie już istniejące. Jeśli będą środki - tak.
I to jest rozsądna odpowiedź w przeciwieństwie do kontrkandydata.

Bronek ma kłopot, będzie się tłumaczył za ten uśmiech pod publiczkę, bo poszedł wbrew założeniom partyjnym.
Populista z niego albo kłamczuszek.

Komentarze:
Passent dziennikarzom śledczym polecił przyjrzeć się życiorysowi Radka i temu, co on tak naprawdę robił w Afganistanie, oraz życiorysowi Bronka - chodzi o represje stosowane wobec niego.
Matko kochana, i kto to mówi, Passent? Nie wierzyłam własnym uszom.:D Widać choroba węszenia i grzebactwa zaraźliwa jest niezwykle i przeniosła się nawet na tego, który życiorys ma raczej też nieco zakręcony.:D

Kazik
21-03-2010, 15:36
Jestem za...Radkiem i gdybym należała do PO, zdecydowanie postawiłabym na niego z całą świadomością niebezpieczeństw jego charakteru, temperamentu i nieociosanego do końca jęzora (wcześniejsze wpadki).

Czas postawić na młodych, czas na inne standardy i dość tej wiecznej martyrologii.
Już wczoraj Bronek mi podpadł, dzisiaj utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie chcę Bronka prezydenta.

A co reszta Forowiczów na to? Czy ktoś konsumował obiadek z kandydatami?:D
Radek ma rzeczywiście inne standarty, tutaj się Polu zgadzamy. Ale aby nie było wątpliwości--to miałem na myśli standarty chama. Komorowski też ma takie, lecz mniejsze.

Gdybym miał wybierać między chamami to mniej chamski jest K. Dyskusja pełowca z pełowcem, jak czekisty z czekistą. Zawsze jest car winien. Ośrodki wczasowe były za Wałęsy, przez Kwaśniewskiego i chociaż jest ich teraz mniej--to i tak Lech Kaczyński winien.

A pisałem kilkanaście postów wstecz, że w ramach "taniego państwa"-Tusk rozbudował administrację. Podałem linki. To jest rzeczywistość. A w dawnej bibliotece sejmowej--jest grupa od pijaru. No i za nasze pieniądze.

PKW zrobiła PO prezent. Kampanii wyborczej jeszcze oficjalnie brak-a jednak jest. Od TV [za darmo] czas antenowy. Czy jak pan będzie prezydentem to.........? To już mamy następnego? A przecież kandydatów więcej? No ale prowadzący też z PO. Pytania itd również.

Szopka słaba, ale w szopce zazwyczaj oprócz Jezusa to jest jeszcze baran i osioł. Może ktoś wskazać personalnie który jest który?

iksigrek
21-03-2010, 18:24
Już Giertycha zapraszają do TVN. Schetyna o długim Romku "ciepło" mówi. Bo Romek teraz pluje na PiS. A tacy są PO potrzebni. Można nimi gardzić, śmiać się, ale jak są użyteczni to jakąś kość można im rzucić. Poczekamy to Andriu będzie w TV.

Zbyt długo czekać nie będziemy. Też będą go zapraszać. Później dostanie jakąś kość w nagrodę.

iksigrek
21-03-2010, 18:42
Całego nie, ale jego części - tak.

Jego wielkość będzie świadczyła o niezbyt dużym rozumku tegoż elektoratu. Nie sądzisz?

Ależ tak!
-tylko że to głosy, które mają wpływ.
[/QUOTE]


L. psycholog?:D Nie przesadzasz?
Co do wsi i nie tylko - zgoda, co do jego powrotu do polityki - niepodzielam Twoich strachów lub nadziei.;)
Powrót do polityki? Jako kto? wieczny protestant wysypujący zboże czy organizujący blokady?[/QUOTE]

Każda psychologia ma zastosowanie. To co Tobie nie mieści się w głowie, innym przychodzi bez trudu. Wystarczy odpowiednia manipulacja i znalezienie podatnego gruntu, a na efekty zbyt długo czekać nie trzeba.
Jako kto wróci?
A jako kto wszedł do polityki? Oczywiście jako obrońca wsi, a nie jako ten, który latał z bronami po drogach.
- nie jeden za mniejsze przewiny szedł do paki, a on robił swoje i jakoś mało kto go ruszał.
Wolałbym aby całkowicie zniknął z polityki, lecz to płonna nadzieja.[/QUOTE]

pluto37
21-03-2010, 18:44
[QUOTE]Już wczoraj Bronek mi podpadł, dzisiaj utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie chcę Bronka prezydenta.

No to masz przecie wybor. Co rusz sie pojawia nowy amator w wyscigu do palacu. I co jeden to bardziej rozkoszny:)
A z czym podpadl Ci marszalek?

A co reszta Forowiczów na to? Czy ktoś konsumował obiadek z kandydatami?:D

- Ja tam obstaje przy marszalku.
I zycze Sikorskiemu nastepnych kadencji na stanowisku szefa MSZ-u.

pluto37
21-03-2010, 18:50
[QUOTE]Pluto, już pisał Ci jano o tym patencie.
Albo nie czytałeś , albo nie przyjąłeś do wiadomości.
Co pytasz jak...wiesz. Przecie czytas odpowiedz:)

Lepper od Brudzińskiego różni się spojrzeniem na prostytucję,
oraz stopniem opalenizny, spowodowanym zatrzaśniecięm się w solarium tego pierwszego.
- Pelna zgoda. Nic dodac -nic podzielic!
No i jeszcze paroma rzeczami.
Ale nie chce mi się ich wymieniać przy tej pięknej niedzieli.:)
Masz w zupelnosci racje. Oba typy nie warte funta klakow.