PDA

View Full Version : jaki ogrzewacz przepływowy?


ale
16-03-2010, 22:04
Witam. Zmuszona jestem do zakupu nowego przepływowego gazowego ogrzewacza wody. Proszę o podpowiedź jaki wybrać. Ma on ogrzać wodę dla trzech punktów ( kuchnia i łazienka) , być oszczędny, bezpieczny i bezawaryjny . Będę wdzięczna za pomoc.:)

tadeusz50
16-03-2010, 22:38
Witam. Zmuszona jestem do zakupu nowego przepływowego gazowego ogrzewacza wody. Proszę o podpowiedź jaki wybrać. Ma on ogrzać wodę dla trzech punktów ( kuchnia i łazienka) , być oszczędny, bezpieczny i bezawaryjny . Będę wdzięczna za pomoc.:)
Raczej trudno doradzać przez internet w takiej sprawie. Czasy gdy były dwa, trzy rodzaje takich ogrzewaczy minęły w daleki niebyt. Nie mam właściwie pojęcia (nie miałem potrzeby interesowania się takim towarem) ale przechodząc przez market budowlany widziałem ich całą masę. Pewnie się nie pomylę jak chcąc policzyć to spokojnie do setki bym policzył oczywiście typy rodzaje, firmy. Poproś fachowca (on i tak musi zamontować) niech doradzi a najlepiej w Twoim towarzystwie kupi.

ale
17-03-2010, 11:45
Zgadza się. Markety budowlane i takież hurtownie pełne są przepływowych ogrzewaczy wody. W internecie jest też multum różnych stron traktujących o nich. I dlatego zwróciłam się z prośbą o pomoc w wyborze. Waham się pomiędzy termetem, junkersem,neckar- boschem, vaillantem.

wuere'le
17-03-2010, 15:27
Czy chodzi o elektryczny, czy gazowy?
Ja w kuchni już dawno zlikwidowałem gazowy i mam od wielu lat ten sam DAFI, polski i bardzo dobry i tani.Dla potrzeb kuchennych, mycia naczyń itp, całkowicie wystarczający.Jeśli jeszcze do tego zastosujesz zmywarkę do naczyń, to oszczędność duża.
Jest tylko jeden warunek, musi być odpowiednio mocna instalacja elektryczna, nieco silniejsza od zwykłych gniazdek, ale to, to już ci każdy elektryk sprawdzi i doradzi.
Jeśli chodzi o łazienkę, dla wanny lepszy chyba gazowy, a jeśli do prysznica to są też elektryczne przepływowe. Byłbym ostrożny z bojlerem, bo zdarza się im cieknąc.

ale
17-03-2010, 21:20
Bardzo dziękuję. Już zdecydowałam . Będzie Junkers WDRP-11. Ma najlepsze parametry i wszystko inne. Pozdrawiam.