PDA

View Full Version : Jak się ubierają starsi ludzie?


joanna59
17-03-2010, 11:48
Strasznie mnie męczy chodzenie ulicami i oglądanie tylu pięknych, starszych kobiet, które po prostu już o siebie nie dbają. Nie zależy im na tym, żeby dobrze się ubrać i umalować. Cały czas powtarzam sobie, że ja taka nie będę, że jeszcze mam czas. A jak to jest z Wami? Ostatnio nawet jakaś dziewczyna poruszyła ten wątek w programie i zrobiła też sondę z wypowiedziami osób starszych na ten temat. Spodobał mi się jej pomysł, żeby do serialu wprowadzić dobrze ubraną starszną panią, choć z drugiej strony to sprowadzanie starszej pani do kobiety, która tylko siedzi przed tv i ogląda seriale. Co Wy o tym sądzicie? Załączam ten program, jakby ktoś był zainteresowany.
http://lookr.tv/player.php?id=1542

Lila
17-03-2010, 12:08
Moje koleżanki ubierają się ładnie.
Nie wiem w czym problem. Jest tyle sklepów z dobrą odzieżą.
Nie daj Bóg - sieciówki.:)
Chińska tandeta. Choć wszystko zależy od środków.

Panie na tym filmie, miały paskudne makijaże, poza jedną w kapelusiku typu 'dżokejka'.
I to jedyny typ kapelusza, który nie dodaje na starcie 10 lat.
Make up, no make up.
Uważam to za żelazną zasadę, choć oczywiście nie jestem arbitrem, bo i skądże.

Jeśli chodzi o moją szafę, nie ma tam rzeczy których nie mogłaby założyć trzydziestolatka....w moim rozmiarze obecnym. I nie uprawiająca clubbingu.:)...bo to jednak inne zasady ubioru obowiązuja.

ps. obecnie z Deni Cler przerzuciłam się na Solar i Monnarii, choć i one szyją w Azji.
Ale pod ścisłym nadzorem.:)
W zasadzie mogłabym być reklamą tych firm + Bagattu.

Mariannam
30-05-2010, 19:16
Z przyjemnością obejrzałam wstawiony link.
Ale firmy w których się ubierasz nie są dostępne dla większości polskich emerytek. W tym miejscu możesz napisać że ubierasz się w każdej firmie na świecie .Wstaw zdjęcia zobaczymy czy tak naprawdę jest.:)

aster
30-05-2010, 20:04
starsze panie ubierajcie sie w miare modnie to ujmuje lat.

Prymulka
30-05-2010, 20:24
Tak modnie,ale stosownie do figury,wieku,bo nie ma nic śmieszniejszego i żenującego niż odmładzanie się na siłę.
Modnie nie oznacza również ,że musimy ślepo gonic za najnowszymi trendami mody,bo to nie zawsze jest dla nas korzystne.Elegancka kobieta doskonale wie w czym wygląda interesujaco,jaki kolor i krój ubioru jest dla niej korzystny i na tym bazuje.Poza tym dodatki mogą również zdziałac cuda,kolorowa apaszka pięknie zawiązana,jakieś koraliki i już czujemy się i wyglądamy exstra.Z makijażem też nie należy przesadzac,bo uzyskamy odwrotny skutek do zamierzonego.We wszyskim musi byc umiar i zdrowy rozsadek.... i nie muszą to byc drogie butiki w których zaopatrujemy się w modne ciuszki,trochę własnego pomyślunku,nieco inwencji i naprawdę można dobrze wyglądac.

Jolina
30-05-2010, 21:56
Właśnie tak. Tak jak powiedziałaś Prymulko. Gdybym chciała się wypowiedziała, napisała bym w tym stylu co Ty. Umiar i dobry smak, to jet to. Odmładzanie się na siłę...nigdy. A widuje się takie" obrazki "dość często ". Równie często
jak i ubieranie się byle jak. A teraz idę obejrzeć ten filmik.;)

juniorka
09-06-2010, 14:52
polecam książkę "Co ma do tego wiek?" Robin McGraw. Pomaga wyrobić sobie styl w każdym wieku

BarbaraK
10-06-2010, 01:56
Z przyjemnością obejrzałam wstawiony link.
Ale firmy w których się ubierasz nie są dostępne dla większości polskich emerytek. W tym miejscu możesz napisać że ubierasz się w każdej firmie na świecie .Wstaw zdjęcia zobaczymy czy tak naprawdę jest.:)
Tak ,masz rację pisać na forum można wszystko,gorzej z dokumentacją.;)

Mariannam
11-06-2010, 07:52
Książka ciekawa ale w mojej księgarni jej nie ma,w bibliotece też.Szkoda dobra rada mile widziana.

Jolcik
12-06-2010, 20:38
Moje koleżanki ubierają się ładnie.
Nie wiem w czym problem. Jest tyle sklepów z dobrą odzieżą.
Nie daj Bóg - sieciówki.:)
Chińska tandeta. Choć wszystko zależy od środków.

Panie na tym filmie, miały paskudne makijaże, poza jedną w kapelusiku typu 'dżokejka'.
I to jedyny typ kapelusza, który nie dodaje na starcie 10 lat.
Make up, no make up.
Uważam to za żelazną zasadę, choć oczywiście nie jestem arbitrem, bo i skądże.

Jeśli chodzi o moją szafę, nie ma tam rzeczy których nie mogłaby założyć trzydziestolatka....w moim rozmiarze obecnym. I nie uprawiająca clubbingu.:)...bo to jednak inne zasady ubioru obowiązuja.

ps. obecnie z Deni Cler przerzuciłam się na Solar i Monnarii, choć i one szyją w Azji.
Ale pod ścisłym nadzorem.:)
W zasadzie mogłabym być reklamą tych firm + Bagattu.
Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi na temat estetycznego wyglądu starszych pań ,wnioskuję, że masz nienaganną figurę skoro możesz korzystać z gotowych propozycji.Ponieważ zajmuję się ubieraniem bardzo wymagających pań, wiem że pomimo możliwości finansowych nie każda może dobrać nawet w najdroższych firmach coś ,w czym czułaby się dobrze.Patrząc na niektóre gwiazdy ubierane przez uznanych stylistów, czasami ręce załamuję jak można nieodpowiednim strojem popsuć wizerunek. Panie ,którym ja szyję kreacje,zawsze wyglądają tak ,ze zwracają uwagę otoczenia.W to co robię wkładam dużo serca,cierpliwości,a przede wszystkim dokładnie analizuje sylwetkę.Przeciętna Polka ,szczególnie w wieku emerytalnym nie przywiązuje wagi do perfekcyjnego wyglądu ,a ponieważ stać ją tylko na ubieranie się w sieciówkach adresowanych do młodych kobiet, nie ma możliwości, by dobrze wyglądać.

Malwina
12-06-2010, 20:53
Masz rację Joleczko...właśnie ze zdziwieniem patzrę np co stylistka zrobiłą z Kingą Rusin...jej stroje ostatnio dla mnie w jej wydaniu są nie do pzryjęcia.....

Jolcik
12-06-2010, 21:42
Masz rację Joleczko...właśnie ze zdziwieniem patzrę np co stylistka zrobiłą z Kingą Rusin...jej stroje ostatnio dla mnie w jej wydaniu są nie do pzryjęcia.....
Do Kingi Rusin można dodać Kasię Skrzynecką ,której styliści od ubioru i fryzur robią szczególną krzywdę. gdyby trafiła w moje ręce taka babka ,szokowałaby wyglądem,ale ja jestem tylko nieznaną fanatyczką perfekcyjnego szycia chciałabym szyć dla Magdy Mołek, której styliści też nie oszczędzają

B.Sz
12-06-2010, 21:47
podpisuję się pod tym co napisałaś , swięta prawda

Malwina
12-06-2010, 21:53
no tak , tez masz rację....Dziewczyny tracą to co mają najlepsze do wyeksponowania...Joleczko mozesz szyć dla mnie....hihi...zawsze marzyłam o pzrygodzie jednorazowej ze stylistą, wisażystą, fryzjerką, kosmetyczką....ale takimi co robią to z pasją bzikiem.....a takie perełki to na sztuki.....

Jolcik
12-06-2010, 23:08
no tak , tez masz rację....Dziewczyny tracą to co mają najlepsze do wyeksponowania...Joleczko mozesz szyć dla mnie....hihi...zawsze marzyłam o pzrygodzie jednorazowej ze stylistą, wisażystą, fryzjerką, kosmetyczką....ale takimi co robią to z pasją bzikiem.....a takie perełki to na sztuki.....
dobrze to sformułowałaś ,tylko mając pasję i bzika można nawet z brzydkiego kaczątka stworzyć pięknego łabędzia , nie daje to wielkich dochodów ,ale satysfakcja daje więcej radości niż pieniądze.

Malwina
12-06-2010, 23:11
skąd ja to znam....no tak, ale gdyby nie "bzik" nie byłoby cudownych "nienormalnych"..hihi..dobrej nocki

Jolcik
13-06-2010, 00:44
Malwinko. z kilku zdjęć mogę wywnioskować ,ze jesteś Babka dopuszczającą rozmach w ubiorze ,ale i tu powinnaś wiedzieć o kilku zasadach.Twoja mocniejsza strona ,to góra z dołem jest chyba trochę gorzej. Wysoko zabudowane bluzki w Twoim wypadku dodatkowo skracają szyję. Możesz pozwolić sobie na dekolty z biżuterią,puszysty dodatek na wzorze z panterki ,to zbędny dodatek.Czasami mniej oznacza lepiej.Brak talii osy można oszukać poszerzając dół, ale nie widać Twojej całej sylwetki ,więc nie doradzę szczegółowo.Wiem, że przyzwyczajenia są silniejsze od pewnych obowiązujących zasad ,ale jeśli mi uwierzysz i otoczenie to zauważy ,zmienisz Swój wizerunek. Pomimo wyrazistych rysów twarzy, w ubiorze obowiązywać Cię powinien styl romantyczny,to znaczy miękkie okrągłe cięcia ,lekkie powiewne materiały w soczystych zimnych kolorach.Z rodzajem makijażu też powinnaś udać się do dobrej wizażystki.Tajemnicą elegancji jest to, by żaden element wyglądu nie zdominował całości .Dotyczy to ubioru ,makijażu, fryzury, butów,biżuterii i kolorów.To sztuka umieć nad tym wszystkim zapanować ,by przede wszystkim zachować własną osobowość i nie czuć się przebraną, ale ubraną.Otoczenie ma Cię postrzegać,że idzie fajna babka,a nie fajnie ubrana babka.Moje spostrzeżenia nie traktuj jako krytykę,ale radę,którą wykorzystaj z dobrym dla Ciebie efektem.Pozdrawiam

Malwina
13-06-2010, 10:53
Dziekuję...zaskoczyłąs mnie moja miła, bo pokusiłas sie o pzrestudiowanie moich zdjęć(a ja ot tak sobie zażartowałam )...zgadzam się z Tobą prawie w każdym calu...ten szal na panterce to było zimno w tym lokalu..jedno mnie tylko zaskoczyło...te soczyste kolory do tego zimne...bo ja do tej pory takich nie używałam..ale wszystko do zrobienia...dziekuję Ci serdecznie, spojrzę innym okiem...

Mariannam
13-06-2010, 14:33
Joleczko podziwiam trafność Twojej wypowiedzi.

koziorożec
13-06-2010, 20:36
Joleczko jesteś osobą z pasją i to taką ładną i pożyteczną
Pozdrawiam:)
Jak to dobrze, że można będzie skorzystać z Twoich porad:)

sarna2
13-06-2010, 20:59
Joleczko! jak to dobrze, że nas znalazłaś. Też mam problemy . Może zapiszesz mnie na listę oczekujących na poradę?

Mariannam
13-06-2010, 21:55
Joleczko cudnie by było mieć osobę której się chce poprawiać wygląd innych,nawet zaocznie.

Jolcik
13-06-2010, 21:57
Ponieważ temat wizerunku kobiet interesował mnie od najmłodszych lat,a czasy były takie,ze nie była to prestiżowa profesja ,naukę podjęłam w innym zwodzie.moje zainteresowania rozwijałam na różnych kursach i udało mi się zdobyć uprawnienia wykonywania zawodu krawca.Nie zdecydowałam się na otwarcie takiej działalności,bo nie umiałabym szyć kobietom,których nie znam ,przychodzącym z ulicy po jedną rzecz.Decydując się na nową klientkę muszę poznać jej szafę,gdzie znajduję odpowiedż na jej upodobania,sugeruję zmiany jeśli potrzebę takich zauważam,niczego nie narzucam.Muszę poznać w jakim otoczeniu obraca się moja pani,czy jest to osoba,która dba o cały wizerunek -fryzura,buty,makijaż.Przed przystąpieniem do szycia trzeba przeanalizować typ sylwetki,uzgodnić wszystkie szczegóły.nigdy nie zmieniam ustaleń na własną rękę.Jest to wspaniała pasja a jaka satysfakcja,gdy panie opowiadają jakie wrażenie robią ich kreacje nawet za granicą.Tak więc w cieniu sławy siedzę nocami i tworzę te cudeńka.Gdybym urodziła się 30 lat póżniej ,inaczej pokierowałabym swoim życiem.Ewa Minge,Maciej Zień itp.umieli wykorzystać swoje 5 minut, na mnie jest już za póżno.moje umiejętności pozostaną tyko pasja do końca zycia

Mariannam
13-06-2010, 22:03
Pociesz się ze całe pokolenie nie miało okazji na swoje 5 minut.
Chociaż nie to nie jest pocieszające.Z największą przyjemnością przeczytałam
Twój post.

Jolcik
13-06-2010, 22:05
Joleczko! jak to dobrze, że nas znalazłaś. Też mam problemy . Może zapiszesz mnie na listę oczekujących na poradę?
Jeśli tylko będę w stanie coś doradzić,chętnie to zrobię, ale na odległość to będzie trudne.Musiałabym mieć wyrażne zdjęcie całej sylwetki

Malwina
13-06-2010, 22:06
Jolu, pieknie piszesz o swojej pasji i wielką satysfakcją byłoby się oddac w Twoje ręce....nie mów, ze nie mozęsz teraz jej realizować...to ja nie mogę juz jednej ze swoich realizować , bo ona wiąze się z młodoscią, świezością głosu..ale mogę realizowac drugą..hihi...a Ty staraj się miec wokół ludzi, którzy skozrystają z tego i jeszce Ci za to zapłacą....połączenie realizacji pasji z zarabianiem..swietna sprawa, lepszej być nie mozę....no mozę o sławę już trudniej, ale niekoniecznie....pozwolisz , ze czasem zawrócę Ci głowę w tym temacie.....

Jolcik
13-06-2010, 22:38
Jolu, pieknie piszesz o swojej pasji i wielką satysfakcją byłoby się oddac w Twoje ręce....nie mów, ze nie mozęsz teraz jej realizować...to ja nie mogę juz jednej ze swoich realizować , bo ona wiąze się z młodoscią, świezością głosu..ale mogę realizowac drugą..hihi...a Ty staraj się miec wokół ludzi, którzy skozrystają z tego i jeszce Ci za to zapłacą....połączenie realizacji pasji z zarabianiem..swietna sprawa, lepszej być nie mozę....no mozę o sławę już trudniej, ale niekoniecznie....pozwolisz , ze czasem zawrócę Ci głowę w tym temacie.....
Z zarabianiem nie jest tak jak myślisz,To co zarobię przeznaczam na profesjonalny sprzęt, a nie są to tanie rzeczy,nawet wspomagam się kredytami. Szyjąc nie myślę o pieniądzach, lecz o zadowoleniu osoby ,dla której to robię.Na tym polega pasja

Malwina
13-06-2010, 22:50
ale nic piekniejszego jak praca zarobkowa jest pasją Jolu...a pasja pracą ukochaną...

Jolcik
13-06-2010, 23:12
ale nic piekniejszego jak praca zarobkowa jest pasją Jolu...a pasja pracą ukochaną...
Nie zrozumiałaś mnie,z mojej pasji czerpię satysfakcje,a nie korzyści materialne.Może trudno Ci w to uwierzyć.

Malwina
13-06-2010, 23:26
no to troszkęsmy się rozminęły..to szkoda, ze to nie idzie w parze......ale rób to co kochasz....

Jolcik
14-06-2010, 15:45
Witam Cię Malwinko Wracając do mojego komentarza odnośnie kolorów odpowiednich dla Ciebie i mojej sugestii oparłam ją na Twojej wyrazistej twarzy i białym szalu. Nie wiem czy miałaś robioną analizę kolorystyczną. Kobiety dzielą się na wiosnę, lato jesień i zimę.gdybyś była jesienią,której przysługują ciepłe pastelowe kolory, nie włożyłabyś białego szala ,bo byłoby Ci w nim źle.Jeżeli dobrze wyglądasz w czystej bieli i czerni ,z pewnością jesteś zimą,a do tej należą zdecydowane kolory,jeśli brąz ,to w odcieniu gorzkiej czekolady,zieleń wpadająca w turkus To jest bardzo obszerny temat i ważny w doborze ubrań.Ja jestem-lato w czerni jest mi okropnie smutno .Jeśli wkładam coś czarnego ,to muszę rozjaśnić ją srebrną biżuterią broń boże złotą ,lub apaszką,inaczej nadawałabym się tylko do trumny.Wszystkie kolory mają swoje cieple i zimne odpowiedniki,tylko czarny jest jedyny i tylko zimie jest w nim dobrze w czystej formie

Malwina
14-06-2010, 16:01
mówisz cudowne rzeczy..ja o kolorach wiem z zakresu chromoterapii i jej wpływu na zdrowie , samopoczucie Ty od strony wizerunku o czym z kolei ja mało wiem jak sie okazuje....no i tu mozemy czerpac.....a zima to jaka pani jesli chodzi o wizerunek?

Malgorzata 50
14-06-2010, 16:35
Tak ,masz rację pisać na forum można wszystko,gorzej z dokumentacją.;) Zapewniam Was ,że Lila w naturze jest damą ,świetnie ubraną i umalowaną wiec fotki powaliłyby Was a po co?:)

Malwina
14-06-2010, 16:48
Małgosiu dzien dobry po długim niewidzeniu..dlaczego z takim zgrzytem?

aannaa235
14-06-2010, 17:06
Joleczko - chętnie skorzystała bym z Twoich rad. Lubie ładnie i modnie sie ubrać.
Teraz co nieco przybyło mi tu i tam i nie mam co na siebie właożyć.
Grzecznie poczekam na swoja kolej.

koziorożec
14-06-2010, 17:20
Uprzejmie pytam - czy tworzy się lista chętnych do stylistki Joleczki?

Malwinko Ty to masz szczęście!!!! Jesteś pierwsza :)

Mariannam
14-06-2010, 17:28
Skorzystała bym z największa ochotą,czy nasza stylistka tak ogólnie jednej czy każdej chętnej rad udzieli?:D

Uka
14-06-2010, 17:38
Ja też grzecznie ustawiam się do kolejki i o podpowiedzi proszę.
Ale coś mi się wydaje,że ta nasza stylistka musiałaby nie odchodzić od komputera 24 godz.....;)

maluna
14-06-2010, 17:46
Ja też się zgłaszam, a w czarnym jest mi zdecydowanie źle:mad:

koziorożec
14-06-2010, 17:49
Ku uciesze Wam powiem, że oprócz luster prawdziwych, mam jeszcze 2 dodatkowe.
Jednym to jest mój mąż, który nie przepuści najmniejszego drobiazgu w moim ubiorze,
a drugim jedna z moich koleżanek - jeżeli jest wściekła, tzn, że z moim wyglądem jest wszystko w porządku.:)

Mariannam
14-06-2010, 17:54
Nie dobre lusterka.

Uka
14-06-2010, 18:07
Ku uciesze Wam powiem, że oprócz luster prawdziwych, mam jeszcze 2 dodatkowe.
Jednym to jest mój mąż, który nie przepuści najmniejszego drobiazgu w moim ubiorze,
a drugim jedna z moich koleżanek - jeżeli jest wściekła, tzn, że z moim wyglądem jest wszystko w porządku.:)
Bardzo podobają mi się Twoje lustra Koziorożcu.Zwłaszcza to drugie - wściekła koleżanka !;)

Maluna - mnie też jest źle w czerni. Uważam,że osoby starsze powinny jej unikać bo dodaje lat.

Jolcik
14-06-2010, 18:49
Zimą jest pani od pierwszych godzin swojego .życia do jego końca. Nie ma to nic wspólnego z kolorem jej włosów ani oczu ..chodzi o pigment skory.Jeśli ma zabarwienie żółte ,to będzie jesień -pastelowe ciepłe odcienie, lub wiosna cieple ale nasycone kolory.Jeśli skóra ma zabarwienie różowe to będzie zima-zimne zdecydowane kolory ,lub lato-zimne ,ale przypudrowane kolory.Kobiety instynktownie wyczuwają w czym jest im dobrze, nie znając tego klucza,ale dobrze jest poznać tę tajemnicę,uchroni to przed nietrafionymi zakupami,ekspedientki często wprowadzają w błąd.Można pozwolić sobie na odstępstwo w kolorze nie z naszej grupy,ale tylko dla części sylwetki oddalonej od twarzy np. spodnie lub spódniczka,góra bezwzględnie musi być nasza.Drogie koleżanki ,spróbujcie same odszukać swoją grupę.Jeżeli jest wam dobrze w biżuterii srebrnej a nie złotej, to z pewnością jesteście zimą lub latem ,jeśli nosicie Złotą biżuterię bo srebrna nie pasuje do waszej cery, to jesteście jesienią lub wiosną.To krótka ale podstawowa rada To bardzo obszerny temat,chętnie pomogłabym każdemu indywidualnie ,ale trzeba to zrobić osobiście.Mnie dobra stylistka testowała 30 lat temu 4 godziny i nie mogła zdecydować czy wiosna,czy lato,dopiero gdy zawiązała mi włosy białą chustą ,okazało się ,ze lato, tylko farbowałam włosy kolorem dla wiosny i to zakłócało test. Wiosną jest moja starsza,elegancka siostra,na której chciałam się wzorować i to był błąd, bo to w czym jej było dobrze,dla mnie było fatalne,w efekcie80% mojej garderoby było do usunięcia a ja już takiego błędu nie popełniłam i sama zaczęłam zgłębiać te dziedzinę

Malwina
14-06-2010, 19:12
koziorożcu mój..ta koleżanka wściekła-lustro mnie bardzo rozbawiła....hihi..nie jestem pierwsza, nie....tak sobie gadamy a Jola jako fachowiec wychwytuje pewne zreczy a ja..kozrystam....

Uka
14-06-2010, 23:49
Jak się ubierają starsi ludzie...???
O tak - http://fifka.pinger.pl/m/2327299
http://img815.imageshack.us/img815/2385/01irisapfelportraitbru1.jpg (http://img815.imageshack.us/i/01irisapfelportraitbru1.jpg/)
http://garderobe33.blogspot.com/2010/01/recepta-na-styl-po-80-tce.html .......czytajcie !!!

BarbaraK
15-06-2010, 00:13
Zapewniam Was ,że Lila w naturze jest damą ,świetnie ubraną i umalowaną wiec fotki powaliłyby Was a po co?:)
Malgosiu,wierzę Ci na słowo,chociaż ja przekornie bym się pokazala.
A niech mi troszkę pozazdroszczą,a co tam.:)

Lila
15-06-2010, 00:47
Malgosiu,wierzę Ci na słowo,chociaż ja przekornie bym się pokazala.
A niech mi troszkę pozazdroszczą,a co tam.:)

O matko. Znowu o mnie?
Zabić mnie chcecie?:D

Nie pokażę. Mogę tylko powiedzieć,
żem kubek w kubek podobna, do tej babeczki co ją Uka pokazała.:D
No.

BarbaraK
15-06-2010, 01:32
O matko. Znowu o mnie?
Zabić mnie chcecie?:D

Nie pokażę. Mogę tylko powiedzieć,
żem kubek w kubek podobna, do tej babeczki co ją Uka pokazała.:D
No.
Zaraz zabić,tylko podziwiać,podziwiać,a swoją drogą babka odważna ,kolorowa i z poczuciem humoru.
Jeżeli jest tak,jak piszesz,to tak trzymaj,ważna jest fantazja.
Pozdrawiam.:D

Malwina
15-06-2010, 10:40
Joleczko serdecznosći imieninowe dziś dla Ciebie....

Mariannam
15-06-2010, 13:28
Joleczko ode mnie tez najlepsze życzenia zdrowia humoru dobrego.

Uka
15-06-2010, 14:45
O matko. Znowu o mnie?
Zabić mnie chcecie?:D

Nie pokażę. Mogę tylko powiedzieć,
żem kubek w kubek podobna, do tej babeczki co ją Uka pokazała.:D
No.
Lila - kubek w kubek to nie bardzo,bo ta niewiasta ma 88 lat i nie jest reklamą Solara ani Monnarii.
Jedyne podobieństwo to lubi zwierzęta!:)
A ściślej -naszyjniki dla koni i biżuterię dla słoni-(tak wyczytałam w wywiadzie z panią Iris Apfel).
Ale znalazłam coś co macie wspólnego : dowcip i humor !

Mariannam
15-06-2010, 19:53
Bardzo cenne dowcip i humor na wagę złota.:D

ignesja
15-06-2010, 23:17
Taki jeden zabiera mi cały mój wolny czas...
Ale ten mnie zaciekawił...

Malwinko Twoja mocniejsza strona ,to góra z dołem jest chyba trochę gorzej.

Oj ! Mylisz się ! Widziałam, więc wiem, że i góra i dół jest
bardzo ok.!

I nawet :
Wysoko zabudowane bluzki nic nie skrócą.

Pomimo wyrazistych rysów twarzy, w ubiorze obowiązywać Cię powinien styl romantyczny,to znaczy miękkie okrągłe cięcia ,lekkie powiewne materiały w soczystych zimnych kolorach.

Może się nie znam, ale mnie absolutnie nie pasuje styl romantyczny do Malwiny...

Tajemnicą elegancji jest to, by żaden element wyglądu nie zdominował całości .Dotyczy to ubioru ,makijażu, fryzury, butów,biżuterii i kolorów.To sztuka umieć nad tym wszystkim zapanować ,by przede wszystkim zachować własną osobowość i nie czuć się przebraną, ale ubraną.Otoczenie ma Cię postrzegać,że idzie fajna babka,a nie fajnie ubrana babka

a z tym ostatnim w całości się zgadzam, dodałabym tylko, że wszystko musi byc dostosowane do sytuacji...

A może napiszesz seniorko co nieco na temat łączenia kolorów ? Bo na ten temat też są różne zdania.

Malwina
15-06-2010, 23:21
Ignesjo, az sie wstydzę..no co Ty...ale ona ma generalnie rację....chyba...
Seniorko moja 48..ja zupełnie nie wiem dlaczego nazywam Cię Jolą...

Jolcik
16-06-2010, 00:15
Taki jeden zabiera mi cały mój wolny czas...
Ale ten mnie zaciekawił...



a z tym ostatnim w całości się zgadzam, dodałabym tylko, że wszystko musi byc dostosowane do sytuacji...

A może napiszesz seniorko co nieco na temat łączenia kolorów ? Bo na ten temat też są różne zdania.
Nie będziemy ignesjo pastwić się nad wyglądem Malwiny ,bo widać ,że jest to fajna babka z klasą i własnym stylem,moje sugestie oparłam tylko na zamieszczonych zdjęciach i trudno nie przyznać ,ze ma niezłe ciało i powinna go odsłaniać ,a szyja żyrafy,to przywilej niewielu i jeśli się takiej nie posiada,to nie jest mankament i można ją wydłużyć odpowiednimi dekoltami. Tego będę się trzymać.Dół jest w porządku jeśli chodzi o centymetry, ale kształt bioder ,który niestety widać tylko na zdjęciu w kostiumie kąpielowym, wskazuje na to ,ze pewne fasony nie będą odpowiednie i Malwinka, powinna mieć to na uwadze i myślę ,ze ma.Wnioskuje ze zdjęć, że lubi,by w jej ubiorze dużo się działo,a to przysługuje tylko stylowi romantycznemu ,nie klasycznemu,dramatycznemu,czy sportowemu.Jeśli chodzi o łączenie kolorów,to nastąpiła taka rewolucja,że trudno mi do tego odnieść się.Osoby w naszym wieku raczej nie powinny z tym eksperymentować, a młodym i zgrabnym wszystko wypada Nas zdobi umiar , dobry krój i jakość.

Malwina
16-06-2010, 00:22
Dzięki "pastwieniu się"nade mną...znów mam nowe informacje i znów kozrystam..hihi..dobranocka Dziewczyny....

Jolcik
16-06-2010, 22:40
Joleczka zmieniła login na seniorkę 48, a powód prosty, wybierając login nie wzięłam pod uwagę, że zdrobnienie imienia może kojarzyć się z młodą osobą ,która niewiele wie ,a ocenia starszych. Mam 62 lata i sporą praktykę,w tym o czym piszę.nie mam charakteru Tomka Jacykowa ,szanuję i lubię kobiety.Wiem,że wielu kobietom wystarczy lustro,by wiedzieć jak dobrze wyglądać,ale wiem też ,ze spory procent ,nie radzi sobie z tym . Z tego też powodu pojawiłam się na tym wątku.Teraz wyjeżdżam na urlop,ale po powrocie, jeśli komuś mogę pomóc, to nie odmówię.

Malwina
16-06-2010, 23:22
A juz myślałam, ze coś mi sie ubzdurało..Jolu..hihi...a miałas jakieś wątpliwości ze strony forum odnosnie Twojego nicku?
No to jedz i wypocznij, po powrocie Twoim zrobię sobie zdjecie całej sylwetki i poproszę Cię o całość jeśli pozwolisz....bo jednak mimo wszystko mam diabelnie dużo wątpliwości...

Mariannam
17-06-2010, 06:24
I to jest piękne bezinteresowna chęć pomocy.

B.Sz
23-06-2010, 21:53
dla zainteresowanych
http://blog.wearpalettes.com

Jolcik
23-06-2010, 22:39
dla zainteresowanych
http://blog.wearpalettes.com
Świetny link z kolorami ,tutaj każda kobieta znajdzie coś dla siebie,tylko nasz rynek szczególnie szczególnie w metrażu oferuje nam chińskie odrzuty ,a to bardzo ogranicza rozwinięcie naszej fantazji

sarunia
24-06-2010, 10:35
Fantastyczny wątek!
Pięknie sobie rozmawiacie o ważnych dla każdej kobiety rzeczach. Miło jest tu zajrzeć.
Pozdrawiam wszystkich

Malwina
24-06-2010, 10:43
Jola sobie odpoczywa , a my tu baju, baju..no i fajnie....

sarna2
11-08-2010, 12:21
Wyjeżdżam na miesiąc . Zastanawiam się co zabrać z garderoby.
Może jakieś sugestie. Dobre rady wskazane. I tak zrobię po swojemu, ale warto poczytać co inni by zabrali.

Nika
11-08-2010, 13:03
Przy tak nagłych załamaniach pogody trzeba niestety zabrać więcej ciuszków- i na upał i na deszczowy spacer.Dobór garderoby zależy od miejsca i charakteru urlopu..

jakempa
11-08-2010, 17:46
Lucynko, a gdzie wyjeżdżasz? Bo to jest ważne, ja mam wielką wprawę w wyjazdach , ale zawsze nalezy uwzględnić miejsce gdzie sie wyjezdża,

sarna2
12-08-2010, 09:12
Wyjeżdżam na Opolszczyznę. Mam zamiar się dobrze bawić.No. może porządnie zrelaksować.

jakempa
12-08-2010, 12:57
A to należy wziąć to co jest potrzebne na codzień w domu, bo nie ma tu znaczenia pogoda /skrajna/ chodzenie po górach, czy codzienna zmiana hotelu, czy miejsca pobytu. To co w domu, na ciepłe dni i ewentualną zmianę pogody na chłód. No i nie zapomnij o stroju wizytowym,. a nuż ktoś Cię zaprosi na miłe spotkanie? Amorek poluje wszedzie

sarna2
12-08-2010, 13:05
Amorek poluje w Opolu? Mam szansę? Lecę do sklepu! PA!

Mar-Basia
12-08-2010, 13:42
Wyjeżdżam na miesiąc . Zastanawiam się co zabrać z garderoby.
Może jakieś sugestie. Dobre rady wskazane. I tak zrobię po swojemu, ale warto poczytać co inni by zabrali.

Wtrace male slowko. Moze rada sporo podrozujacej osoby bedzie przydatna.

Wyjazd na miesiac - podejrzewam wrzesien w Polsce.

Spodnie dzinsowe - dobrze skrojone
Jedna max. para spodni ciemniejszych (braz, granat) z niegniecacego sie materialu - ewentualnie spodnica.

3-4 bluzki z bawelny lub lnu (zadne syntetyki) - w tym jedna przymusowa w kolorze bialym

2-4 T-Shirty tez z bawelny

Zakiet - najlepiej typ kostium: zakiet, spodnica i spodnie w tym samym kolorze - nie za jasnym

Bielizna na zmiane (zawsze mozna przeprac w hotelu)

Buty: wygodne buty do chodzenia typu Adidasy ze miekkiej skory, wygodne mokasyny na plaskim obcasie (do kostiumu i spodni) i jakies wygodne, lekkie buciki "wyjsciowe".

Koniecznie niegniecaca sie "mala czarna".

Sweter, nie za gruby lub polar.

Mile widziana kapa z lekkiej welenki, ktora zastapi niewygodny plaszcz.

Apaszka

Kosmetyki

Drobiazgi - korale, klipsy - nie kosztowne

Lekarstwa

Aparat fotograficzny, baterie, karty, telefon komorkowy (nie zapomnij ladowacza).

Torby: jedna podrozna na ramie - najlepiej maly plecak i jakas mala koperta wyjsciowa do "malej czarnej".



Ja nigdy w czasie podrozy, nawet do najbardziej odleglych zakatkow nie rozstaje sie z podrecznym zelazkiem.

Hihi, pilnuj aby wszystko nie przekraczalo 18 - 20 kg..bo nawet jezeli walizka na kolkach - trudno pchac wiecej kilogramow.


Zycze doskonalego urlopu, udanych spacerow.;)

PS. Chyba, ze jedziesz samochodem i masz duzy bagaznik - wtedy mozna zaladowac polowe domu. ;)

sarna2
12-08-2010, 15:01
napisałą Marbella:
PS. Chyba, ze jedziesz samochodem i masz duzy bagaznik - wtedy mozna zaladowac polowe domu.
__________________
jadę samochodem, bagażnika prawie nie ma - TICO:)

Mar-Basia
12-08-2010, 15:11
napisałą Marbella:
PS. Chyba, ze jedziesz samochodem i masz duzy bagaznik - wtedy mozna zaladowac polowe domu.
__________________
jadę samochodem, bagażnika prawie nie ma - TICO

Wobec tego duze ograniczenie w garderobie...hihhi...aby nie zgniesc psa. :)

sarna2
12-08-2010, 15:15
Wobec tego duze ograniczenie w garderobie...hihhi...aby nie zgniesc psa. :)
Psa też nie mam;)
Zapomniałam podziękować, za listę niezbędnych rzeczy. Jest super! będę tylko odhaczać.;)

Regina_108
12-08-2010, 16:57
Marbelko,dzięki za listę.Ja też wyjeżdżam,chociaż na krócej,ale Twoja lista się przyda.Pozdrawiam.

elamat
16-08-2010, 23:31
. Witaj. Czy możesz podać mi namiary twoje pracowni krawieckiej i czy można z niej skorzystać?

Mariannam
17-08-2010, 09:06
Piękne konkretne rady

LesnaChata_pl
24-05-2012, 15:55
Strasznie mnie męczy chodzenie ulicami i oglądanie tylu pięknych, starszych kobiet, które po prostu już o siebie nie dbają. Nie zależy im na tym, żeby dobrze się ubrać i umalować. Cały czas powtarzam sobie, że ja taka nie będę, że jeszcze mam czas. A jak to jest z Wami? Ostatnio nawet jakaś dziewczyna poruszyła ten wątek w programie i zrobiła też sondę z wypowiedziami osób starszych na ten temat. Spodobał mi się jej pomysł, żeby do serialu wprowadzić dobrze ubraną starszną panią, choć z drugiej strony to sprowadzanie starszej pani do kobiety, która tylko siedzi przed tv i ogląda seriale. Co Wy o tym sądzicie? Załączam ten program, jakby ktoś był zainteresowany.
http://lookr.tv/player.php?id=1542

Starsze osoby przestają o siebie dbać ponieważ większość czasu spędzają w domach, wychodzą tylko po zakupy i do lekarza. Każda z nas gdyby nigdzie nie wychodziła z czasem przestałoby jej zależeć na swoim wyglądzie. Pierwszym krokiem powinno być zachęcenie emerytek do kontaktów towarzyskich, wtedy od razu zaczęłyby się stroić;)

Mariannam
24-05-2012, 21:15
Święta prawda ja nigdzie nie chodzę i ubranek nie kupuję.
Trzeba aby ktoś nam przypomniał że trzeba wyglądać:redface:.

Vitamarket_pl
27-06-2012, 10:07
Nikogo nie można zmusić do zmiany swojego wyglądu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby zachęcać starsze panie do zmiany swojego wizerunku, jak wspomniał ktoś wcześniej najtrudniej będzie do nich dotrzeć i zachęcić do zmian, szczególnie nie przestało im zależeć na atrakcyjnym wyglądzie.

tomeh
19-07-2012, 15:06
Ja odpowiem tak, ubierają się tak jak im wygodnie - tak najlepiej.

Opcja
23-07-2012, 12:25
Na pewno najlepiej ubierać się na jasno, z łagodnymi kolorami.

Sygin
02-08-2012, 16:38
myślę, że starsi ludzie boją się trochę ubierać modnie, że to już nie dla nich bo moda często jest taka przewrotna, kolorowa. Starsze panie nie chcą, żeby ktoś o nich mówił że im się w głowach na starość poprzewracało. Wolą założyć starą spódnicę noszoną od 30 lat i mieć spokój. Albo weźmy np takie panie na plaży. Tego się chyba boją najbardziej. Że już mają ciało nietakie i że tylko młodzi dobrze wygladają, po prostu się wstydzą. a przecież można wyglądać dobrze również w kwiecie wieku :) Ja postanowiłam przyjąć wyzwanie i w tym roku pierwszy raz od 4 lat pojechałam nad morze. zaopatrzyłam się w letnie pareo heppin i strój jednoczęściowy ale i tak uważam że jest bardzo odważna. Nie było tak źle, a wnuki cieszyły się, że mogłam się z nimi popluskać w morzu, dałam im dużo radości. Chyba nie jestem jeszcze jednak taka stara. :)

gratka
08-08-2012, 14:30
W poscie 70 Marbela zaleca zabrać w podroż tylko bawelniane bluzki. I dobrze. Ale jeszcze lepiej zabrać ze dwie dyżurne bluzki z włókna sztucznego ( tylko nie typu blacha). Nowoczesne syntetyki mają tę zaletę, że są przepuszczalne i szybko schną, więc w przypadku wędrówek ze zmianą noclegów są nieodzowne. Jeżeli wczasy są stacjonarne też polecam bawełnę.
Miłych wakacji !

anakra8
20-09-2012, 20:20
Moim zdaniem każda kobieta powinna o siebie dbać. Nie zważając na wiek. Dlaczego mając 55 lat nie mogę wyglądać elegancko i dzięki temu dobrze się czuć?

JerzyDuda
01-12-2016, 15:39
Ubierają się różnie, natomiast wypadałoby żeby wyglądali elegancko ;)

monkz
16-07-2017, 12:32
Jaki zegarek męski w przedziale 500-800 zł polecicie?

dorian
17-07-2017, 09:33
A moze trochę więcej informacji? Jakiego typu zegarki Ci się podobają? Na paskku czy na bransolecie? Japończyk czy Szwajcar?
Sam postawiłbym na zegarek jakiejś dobrej szwajcarskiej firmy. W tej cenie najlepsze ma chyba Adriatica:
http://www.zegarmistrz.com/Adriatica_meskie-k202-0-3-default.html

przejrzyj sobie.

Baisa
06-06-2018, 08:20
Niektorzy moim zdaniem ubierają się zbyt zachowawczo, stresując się,ze to nie wypada czy coś innego nie wypada. Jednak jestem zdania,że powinniśmy ubrania dobierać sobie pod kątem nie tego ile mamy lat ale na ile się czujemy. Oraz.... co pasuje do naszej figury.

W Factory Price jest przegląd sukienek na wiosnę (https://blog.factoryprice.pl/sukienki-na-wiosne/) - polecam sobie zajrzec, niektóre z nich spokojnie możecie załozyć sobie w każdym wieku.

paruzel
11-06-2018, 13:49
Coś w tym jest, wielu starszych ludzi wychodzi z założenia, że w pewnym wieku już nie ma co się starać o odpowiedni ubiór, a to błąd moim zdaniem.

KasiaWarna116
18-06-2018, 12:00
Wybrałam sukienki dla mamy i babci na https://navona.pl/. Polecam!

Ryszard L.
19-10-2018, 15:10
Witam, zawodowo zajmuje się wykonywaniem projektów na odzież (zwykłą, ale i np. roboczą, miałem okazję tworzyć nadruki na kamizelki ochronne :)) i chciałbym zauważyć, że jest to również doskonała opcja dla seniorów, którzy chcieliby założyć na siebie coś nietypowego i niestandardowego. Macie może doświadczenie w tej branży? W Polsce istnieje wiele drukarni, dzięki którym realizacja takich projektów jest bardzo wygodna, sam korzystam z usług tej firmy (https://www.spoldzielnia-reklamy.com/odziez-robocza), ale może macie swoje typy? Chętnie wymienię się opiniami :) Pozdrawiam serdecznie

krejzol
07-09-2019, 18:04
A ja ostatnio widziałam w mieście pewna parę staruszków ubraną bardzo modnie i gustownie. Uważam,że w każdym wieku można wyglądać pięknie. Pan który towarzyszył swojej znajomej był ubrany w koszulę, spodnie wyjściowe i trampki. Otóż to miał ubrane bardzo fajne i modne trampki. Nawet nie sądziłam,że można tak fajnie połączyć te dwie rzeczy na raz. Po powrocie do domu postanowiłam znaleźć takie fajne trampki dla męża i zobaczyłam,że na https://www.ceneo.pl/Trampki_meskie jest ich spory wybór. Myślicie,że to dobry pomysł?