PDA

View Full Version : Medycyna praw natury (reumatyzm)


Leon-Gdańsk
27-03-2010, 09:13
Dla lepszego i łatwiejszego rozumienia zasad stosowania medycyny praw natury niezbędne jest przedstawienie zasad porządkujących wiedze medyczną. W medycynie akademickiej jest stosowany podział chorób na dwie główne grupy :1) Choroby zakaźne 2) Choroby niezakaźne przewlekłe. Przyczyną występowania chorób zakaźnych są wirusy i bakterie. W leczeniu tych chorób medycyna akademicka osiągnełą ogromny postęp. Zostały opanowane epidemie, które w przeszłości niszczyły ludzkość. Światowa Organizacja Zdrowia w 2006 r. z okazji 60-lecia działaności wydała raport przypominając 200 lat istnienia szczepionek. Pierwsza szczepionka została opracowana w 1796 r. na ospę, a ostatnia w 2006r. na raka szyjki macicy.
Medycyna akademicka nie zna przyczyny występowania chorób niezakaźnych przewlekłych. W związku z tym istnieje wielki problem leczenia tych chorób zarówna w Polsce, jak i w innych krajach. W Ameryce Jean Carter w książce pt" Cudowane kuracje" pisze: " Pewne autorytety z dziedziny problematyki zdrowotnej uważają, że marnotrawimy nasze narodowe środki odkąd straciliśmy kontrolę nad rozprzestrzenianiem się przewlekłych chorób łącznie z chorobami serca i rakiem." Dalej pisze - "Mamy do czynienia z prawdziwą epidemią nieodpowiednio leczonych przewlekłych chorób". W Wielkiej Brytani prof. M. van Straten w książce pt." Uzdrawiająca moc natury" podaje, że jest przeciwny filozofii leczenia iż "pigułka jest dobra na każdą chorobę".
Ja w swojej książce w oparciu i literaturę medyczną i naukową oraz znajomość metod badań naukowych zbudowałem hipotezę pozwalającą określić przyczyny występowania rozpatrywanych chorób. Przyczyną chorób reumatycznych, osteoporozy i niektórych innych jest niedokrwienie (niedożywienie) bolących miejsc organizmu. Potwierdzenie hipotezy sprawdziłem na wielu chorobach własnego organizmu. Podaje niektóre choroby ze spisu treści ksiązki: A) Choroby reumatyczne, występujące w kolejności: 1) Bóle kręgosłupa części lędźwiowej, 2) Bóle stawów kolan i stóp, 3) Chromanie przestankowe, 4) Rwa kulszowa (ischias), 5)Sztywność małych palców obu rąk, 6) Bóle prawego stawu biodrowego, 7) Bóle stawów łokciowych i stawu nadgarstka lewej ręki, 8) Bóle i opuchlizna palca wskazującego prawej dłoni, 9) Bóle stawów barkowych, 10) Choroba "ręki w górę" (trudności w utrzymaniu łyżki podnoszonej do ust), 11) Bóle kręgosłupa części szyjnej. B) Osteoporoza: 1)Osteoporoza w moim organiźmie, 2) Dlaczego stosowane leczenie osteoporozy zdaje egzamin?. C) Rak - jak wyleczyłem objawy raka jelita grubego. Stosowanie medycyny praw natury dotyczy chorób niezakaźnych przewlekłych, a nie ma większego związku z chorobami zakaźnymi. W natępnych odcinkach będę przedstawiał wiedzę związana z stosowaniem medycyny praw natury.

Malwina
27-03-2010, 11:46
Zapraszam do wątku GABINET NATURALNYCH METOD LECZENIA....aby sie nie powielać....

Leon-Gdańsk
07-04-2010, 10:05
W literaturze naukowej ogólnej znane jest tzw. Prawo rozwoju nauki Poppera. Według tego prawa aby nauka mogła się rozwijać w każdej dziedzinie wiedzy, winny być rozpatrywane i krytycznie dyskutowane alternatywne propozycje rozwiązywania danego problemu. Istnienie monopolisty w każdej dziedzinie działalności człowieka jest rzeczą szkodliwą dla społeczeństwa. A więc przedstawiam alternatywne metody leczenia niektórych chorób niezakaźnych przewlekłych, inne niż stosuje medycyna akademicka. Metody te są proste i oczywiste, gdyż opierają się na podstawowych prawach natury. Potrzebną wiedzę o prawach natury stworzyli przedstawiciele medycyny konwencjonalnej. I w tym wypadku będzie potwierdzać się powiedzenie, że najtrudniej jest przekonać ludzi do rzeczy najprostszych.
Należy przypomnieć, że w naukach przyrodniczych, a taką jest medycyna, jak twierdzą znawcy nie ma rzeczy udowodnionych. Są natomiast mniej lub bardziej potwierdzone hipotezy. Fakty udowodnione bezdyskusyjnie są tylko w matematyce. Hipoteza, że niedokrwienia (niedożywienie) komórek i tkanek w miejscach chorych organizmu jest przyczyną wielu chorób niezakaźnych przewlekłych znajduje szerokie potwierdzenie, wykazane w mojej książce.
Przy porównaniu leczenia np. chorób reumatycznych metodami medycznymi a własnym organizmem występują następujące różnice. Przy leczeniu naturalnym znana jest przyczyna choroby, będzie to więc leczenie przyczynowe. W leczeniu metodami medycznymi nie jest znana przyczyna choroby. W przyczynowym leczeniu choroby wysiłki są skierowane przeciwko czynnikom wywołującym przyczyny. Są nimi: a) zbyt mała ilość ruchu, inaczej niewystarczająca praca mięśni jako pomp mięśniowych, zmniejszająca tam ilość krążącej krwi, b) okresowe oziębianie narządów ruchu powodujące, że miejsca te krew omija.
W leczeniu zastosowania medycyny praw natury nie potrzeba żadnych lekarstw, a tylko codzienne podporządkowanie się naturalnym prawom organizmu, eliminującymi w/w czynniki. Nie występują również żadne skutki uboczne leczenia . Najczęściej chore narządy ruchu mogą powrócić do pierwotnej sprawności. Przy leczeniu metodami medycyny akademickiej, gdyż nie zna się przyczyny, jest to walka ze skutkami choroby. Będzie to nie tylko syzyfowa praca. Co gorsze nie marnuje się tylko sił i środków na takie postępowanie, ale powoduje jednocześnie groźne skutki w zdrowiu leczonych osób. Stosowane lekarstwa, w swym działaniu często przyczyniają się do powstawania nowych chorób. Wykonywane operacje narządów ruchu powodują niekiedy stałe kalectwo pacjenta.
Jak widać stosowanie medycyny praw natury nie wymaga bezpośredniego zaangażowania lekarzy. Zrozumiałe jest więc, że w ten sposób leczenia nie znajdzie większego uznania w środowisku medycznym. Jean Carter (Stany zjednoczone) podaje, że medycyna konwencjonalna jest imponująco skuteczna w zwalczaniu infekcji w dziedzinie chirurgii, pomocy w nagłych wypadkach, w przezwyciężaniu wad wrodzonych. Stosowanie w praktyce tzw. Prawa rozwoju nauki Poppera nie jest skierowane przeciwko medycynie akademickiej. Odwrotnie – posłuży jej rozwojowi, a co za tym idzie skuteczniejszemu leczeniu chorych ludzi. Ciąg dalszy nastąpi.

bronczyk
07-04-2010, 20:54
Co to jest leczenie metodą medyczną? Rozumiem, że sama mam się wykurować z każdej choroby. No, no czary będziemy stosować.

Leon-Gdańsk
28-04-2010, 19:27
Na poczatku odpowiadam p. Bronczyk na zadanie pytanie w sprawie okreslenia - leczenie metodami medycznymi.
W swojej wypowiedzi przedstawilem dwie metody leczenia. Metode naturalna inaczej medycyne praw natury oraz leczenie metoda medyczna w zrozumieniu jakie stosuje medycyna akademicka. Uzylem okreslenia w znaczeniu skrotowym.
Zwracam sie z goraca prosba o zadawanie pytan i wyrazanie uwag dotyczacyh moich wypowiedzi w internecie. To pozwoli mi latwiej przedstawiac swoja wiedze zainteresowanym. Wiem, że podjalem sie bardzo trudnego zadania. Podtytul mojej ksiazki brzmi - "Na podstawie własnych doświadczen". Ja naprawde jestem sprawny fizycznie, mimo iz reumatyzm atakuje wszystkie moje narzady ruchu od okolo 50 lat. Sprawnosc ta utrzymalem bez pomocy lekarzy, tylko przez stosowanie medycyny praw natury. Moj najwiekszy argument do przekonywania innych jaki przedstawialem na spotkaniach przy promocji ksiazki, obecnie odpadl.
Teraz przechodze do omawiania tematu jak w tytule. W napisanej ksiazce jest rozdzial "Fizykoterapia jako potiwerdzenie hipotezy", mojej hipotezy dotyczacej przyczyny reumatyzmu i niektorych innych chorob niezakaznych przewleklych. Zabiegi fizykoterapii poprawiaja krazenie krwi w chorych narzadach ruchu, a wiec sa korzystne dla ich leczenia. Fizykoterapia to postepowanie lecznicze polegajace na poddawaniu ustroju ludzkiego lub jego czesci dzialaniu roznych form energii. Jest ono jednym z najstarszych sposobow postepowania ludzkiego. Znana juz w starozytnosci (pismo Hipokratesa, Galena) glownie w formie kapieli slonecznych, masazy i okladow.
Stosowanie fizykoterapii nie moze byc dyskusyjne. Zawsze przynosi efekty przy leczenieniu reumatyzmu jako choroby niezakaznej przewleklej. Jak sama nazwa wskazuje chorob przewleklych nie da sie wyleczyc na stale, jak np. grype (choroba zakazna). Da sie je tylko zaleczyc na jakis czas, ona powroci znowu. To powinno byc wyjsciowym rozumowaniem przy stosowabiu fizykoterapii w leczeniu reumatyzmu. Teraz nasuwa sie pytanie - na jak dlugo moze wystarczyc taki zabieg? Zalezy to od trzech glownych czynnikow:
1) od jakosci krazenia krwi w organizme zwiazanej z wiekiem
2) stopnia lekcewazenia w codziennym zyciu praw natury, tworzacych anatomie i fizjologie organizmu czlowieka
3) skutecznosci wykonywanego zabiegu fizykoterapii
Organizm czlowieka zaczyna sie starzec od okolo 35 roku zycia. W trakcie przeeprowadzonych porownawnczych badan osob 30-letnich oraz 80-letnich stwierdzono u tych ostatnich obnizenie: a) maksymalnej wydajnosci oddechowej o 60%, b) przeplywu krwi przez nerki o 50%, c) sily miesni o 35%, d) sprawnosci serca do pompowania krwi o 25%. Poniewaz zdrowie czlowieka wiaze sie iloscia krazacej krwi, zabiegi fizykoterapii z wiekiem musza byc czesciej powtarzane. Czeste powtarzanie zabiegow moze doprowadzic do takiego stanu choroby reumatycznej, ze nie da sie juz uniknac operacji narzadow ruchu. Idziemy do lekarza gdy juz jest bol. Czyli jest juz choroba, nastepuja zmiany chorobowe w organizmie. W praktyce nigdy nie jest tak, ze odrazu po wystepowaniu bolu (pojawieniu sie choroby) mozemy zastosowac fizykoterapiee przypisana przez lekarza. Trwa to jakis czas, w ktorym nastepuja zmiany chorobowe organizmu. Podawane srodki przeciwbolowe nie zatrzymuja postepu zmian chorobowych. Choroba rozwija sie nadal. Stosowanie srodkow przeciwbolowych na choroby reumatyczne jest to wykonywanie przestepstwa na wlasnym organizmie.
Myslac logicznie po co z jednej strony robic fizykoterapie tracac pieniadze i czas, a z drugiej strony lekcewazyc w codziennym zyciu prawa natury, tym samym likwidowac efekty wykonywanego leczenia. Ja stosuje fizykoterapie domowa dla przyspieczenia likwidacji bolu, likwidacji choroby reumatycznej danego narzadu ruchu. Fizykoterapia domowa to czynnosci wykonywane przez mnie w domu, jak masaz, gimnastyka ruchowa, smarowanie mascia, nagrzewanie sloneczne.
Proponuje, aby osoby majace problemy reumatyczne z narzadami ruchu poddawali sie zabiegom fizykoterapii przypisywanym przez lekarza, a jednoczesnie przeszli na codzienne przestrzeganie praw natury. Wtedy efekt leczenia moze byc widoczny i trwaly. Pozowli unikac nawet zabiegow chirurgicznych i kalectwa z tym zwiazanego.

Alunia
28-04-2010, 19:39
Matko kochana! Toż to wykład cały!
Nie można by jakoś czytelniej. Krócej czy w częściach, jakoś tak - zagadnieniami??
Takich wywodów na forum nie chce się czytać.

Malwina
28-04-2010, 20:05
no właśnie Alu....ale ta osoba reklamuje swoją działalnosć...nie lubię tego w internecie....i po prostu ...przepraszam zlekceważę....

al-ka
28-04-2010, 21:06
Stres spowodowany bólem czyni większe spustoszenie w organizmie niż prawidłowo zastosowany lek przeciwbólowy.Korzyści stosowania fizykoterapii są bezdyskusyjne.W życiu bywają jednak nie tylko proste sytuacje i rzadko bywa tak,że istnieje w organiżmie tylko jedno schorzenie.I tak np:chory po zakończonym procesie leczenia onkologicznego ma zawsze zakaz stosowania fizykoterapii przez przynajmniej dwa lata.Ale jeśli ma taże dolegliwości reumatyczne?I co wtedy- nie podać leku p/bólowego???To byłby czysty sadyzm.Gdyby zdrowie człowieka zależało od "ilości krążącej krwi" to lekiem na wszystko byłaby transfuzja.A jak wiemy tak nie jest.
Poza właściwą dietą w chorobach reumatycznych(i innych takze) najważniejszy jest po pierwsze ruch,po drugie ruch i po trzecie ruch.
Szczerze mówiąc wypowiedzi są nie spójne i dość pokrętne,żeby nie powiedzieć bzdurne.Jakże bowiem rozumieć to:
""Przy porównaniu leczenia np. chorób reumatycznych metodami medycznymi a własnym organizmem występują następujące różnice. Przy leczeniu naturalnym znana jest przyczyna choroby, będzie to więc leczenie przyczynowe. W leczeniu metodami medycznymi nie jest znana przyczyna choroby""
Za pozwoleniem,ale podobnych bredni to nawet "najzdolniejsi" studenci nie wymyśliliby.....Takich perełek jest wiele.Uprzejmie informuję szanownego usera Leon-Gdańsk,że wprawdzie jest to forum Senior to jednak są tu ludzie wykształceni na prawdziwych uczelniach,posiadający oprócz wiedzy- wieloletnie doświadczenie (także medyczne) i z całą pewnością nie dotknięci demencją starczą.

Alunia
28-04-2010, 21:25
bronczyk pisze
Co to jest leczenie metodą medyczną? Też bym chciała wiedzieć;)

i al-ka
Za pozwoleniem,ale podobnych bredni to nawet "najzdolniejsi" studenci nie wymyśliliby.....Takich perełek jest wiele.Uprzejmie informuję szanownego usera Leon-Gdańsk,że wprawdzie jest to forum Senior to jednak są tu ludzie wykształceni na prawdziwych uczelniach,posiadający oprócz wiedzy- wieloletnie doświadczenie (także medyczne) i z całą pewnością nie dotknięci demencją starczą.
No to bęc!:mad:

Zapraszam do wątku GABINET NATURALNYCH METOD LECZENIA
Zapraszamy :D I tyle na ten temat...

Leon-Gdańsk
19-05-2010, 19:41
Ustosunkowuje sie do niektorych uwag dotyczacych moich wypowiedzi.

Pani Alunia - podziwiam konkretnosc, malo slow, a tak duzo tresci. Wszystkim dziekuje za uwagi. Jestem sam i nie prowadze zadnej dzialanosci.
Podkreslam kolejne moje wypowiedzi w internecie wzajemnie sie uzupelniaja i nalezy rozpatrywac je lacznie. Jezeli ktos jest naprawde zaintereseowany moimi doswiadczeniami w sprawie leczenia chorob przez stosowanie medycyny praw natury, najlepiej bedzie robic sobie z tych odcinkow wydruki i skladac razem.
Z demencja starcza, jak na moj wiek nie jest zle. Swiadczy o tym napisana ksiazka (wydana w 2006r.), w ktorej ustalilem przyczyne reumatyzmu i niektorych innych chorob niezakaznych przewleklych. Nastepnie sprawdzilem ja z pozytywnym skutkiem na wlasnym organizmie. Oczywiscie w moim wieku rozwiazanie tego problemu wymagalo duzo wiecej wysilku niz np. w wieku trzydziestu kilku lat. Ale to normalne.

JAK TO SIE STALO, ZE NAPISALEM TE KSIAZKE?
Na pewno nigdy nie planowalem jej napisania. Posiadam bardzo wrazliwy organizm na choroby reumatyczne, ktore zaczely atakowac mnie juz okolo trzydzietego roku zycia. Nurtowalo mnie pytanie - dlaczego moj organizm jest tak bardzo wrazliwy na reumatyzm? Zastanawialem sie czy moge na to pytanie znalezc odpowiedz w literaturze medycznej. Zaczalem pod tym katem zbierac potrzebna literature. I taka droga wkroczylem w wyjasnianie nurtujacego mnie zagadnienia, a znalazlem odpowiedz na pytanie - jak leczyc reumatyzm, osteoporoze i raka wlasnym organizmem. Odpowiedz ta miala byc tylko dla mnie. Stalo sie inaczej, sprowokowano mnie do napisania i wydania ksiazki.

Zdawalem sobie w pelni sprawe, co w zwiazku z tym mnie czeka. Na str. 7 ksiazki pisze - "Stary czlowiek porywajacy sie na zadanie budzace u kazdej zdrowo myslacej osoby usmieszek" i pytam - czy to mozliwe? Nastepnie podaje - "Jezeli przyjac, ze to mozliwe - nasuwaja sie dla mnie dalsze pytania: 1. Aby material byl wiarygodny i przekonywujacy jak go przedstawic i ujac? 2. Co pisac w podawanej informacji i jak ja ujac aby przemawiala do przecietnego czlowieka i jak rowniez byla zauwazona w srodowisku medycznym?

NOWE ZAGADNIENIA ZAWSZE WYWOLUJA REAKCJE LUDZI
Nalezy wiedziec, ze w swiecie nauki ludzie stawiajacy zagadnienia zawsze musza liczyc sie z szyderstwami ze strony srodowisk. Jest to zjawisko znane i podkreslane. Kaufmann A. Fuistier M, Drevet A. w ksiazce pt. "Metody poszukiwania tworczych rozwiazan" podaja: "Odkrywca jest wyzbyty przesadow inetelektualnych, podchodzi do rzeczy z umyslem swobodnym. Nie ma kariery do stracenia, nie obawia sie szyderstw profesorow ani smiesznosci, na zjawisko rzuca spojrzenie swieze i plodne"
Tak sie maja sprawy w srodowiskach naukowych. A co sie dzieje w internecie? Tutaj kazdy ma prawo glosu do krytyki, nawet w sprawach na ktorych sie nie zna, wystepuje incognito. Nalezy sie wiec liczyc ze szyderstwa beda czesto spotykane.

Rozwazajac zestawienie mozliwosci pojedynczego czlowieka (mnie) - a cale srodowisko medyczne sila rzeczy nasuwa sie pytanie. Dlaczego armia ludzi wyksztalconych w akademiach medycznych, z profesorami, instytutami naukowymi w Polsce i na Swiecie dotychczas nie ustalila przyczyny chorob reumatycznych? Mozna przypuszczac, ze nie chce tego uczynic. Obecnie leczenie skutkow choroby, a nie jej przyczyny, zapewnia lekarzom staly doplyw pacjentow. Nie musza bac sie o prace.

DLACZEGO CZESTO ODWOLUJE SIE DO KSIAZKI?
Jest to rodzaj mojej polisy ubezpieczeniowej na zycie przed roznymi atakami przeciwnikow. Nawet, takich ktorzy chcieliby postawic mnie przed sadem. Ksiazke napisalem zgodnie z porcedurami obowiazujacymi w badaniach naukowych i nikt nie moze zarzucic mi szalbierstwa.

Leon-Gdańsk
14-06-2010, 18:22
Leczenie naturalne
1. Codzienne podporządkowanie sie podstawowym prawom natury
2. Leczymy sie sami w/g zasady nasze zdrowie w naszych rekach
3. Bol jest dobrodziejstwem czlowieka. Jest aniolem strozem naszego zdrowia
4. Leczenie ze znajomoscia przyczyny choroby
5. Leczenie przyczyny
6. Nie wystepuja zadne skutki uboczne. Najczesciej chore narzady ruchu moga powrocic do pierwotnej sprawnosci
7. Zdrowia w aptece nie kupisz. Na zdrowie trzeba samemu zapracowac
8. Prawie nie wymaga nakladow finansowych a tylko znajomosci przez spoleczenstwo podstawowej wiedzy o anatomii i fizjologii organizmu czlowieka.

Leczenie medyczne
1. Glownie stosowanie lekarstw i operacji
2. Bol zwalcza sie srodkami przeciwbolowymi
3. Leczy lekarz
4. Leczenie bez znajomosci przyczyny chororby
5. Leczenie skutkow choroby
6. Zawsze sa skutki uboczne stosowania lekarstw. Kazda operacja narzadow ruchu zminiejsza ich sprawnosci, czesto prowadzi do kalectwa.
7. Medycyna akademicka wyznaje filozofie leczenia, ze pigulka jest na kazda chorobe.
8. Istnieje potrzeba nakladow finansowych ciagle wzrastajacych ze wzgledu na drozejace leki i drozejacy sprzet medyczny, a takze postepujaca (do przesady) specjalizacje w leczeniu chorych.

Leon-Gdańsk
29-06-2010, 17:46
Bol towarzyszy czlowiekowi od urodzenia. Jest nieodzowny w naszym zyciu. Wszystko w co natura wyposazyla czlowieka, co dal nam Bog jest gleboko celowe. Istnienie bolu musi wiec spelniac swoje okreslone zadanie. Chodzi o to abysmy umieli rozpoznac to znaczenie jakie powierzyla nam natura w walce z chorobami. Gdy znamy przyczyny wystepowania bolu i nie umiemy go bezpiecznie usunac, wowczas stanowi on utrapienie, przeklenstwo czlowieka. Natomiast gdy znamy przyczyny pojawienia sie bolu, naturalne czynniki, ktore pozwalaja usunac ten bol, jest on wowczas dobrodziejstwem czlowieka. Bol informuje o wystapieniu danej choroby i zmusza przez bol do walki z ta choroba.
Kiedy wystepuje bol? Bol wystepuje kiedy w miejscach chorych organizmu jest niedokrwienie. Taka definicje na wystepowanie bolu mozna znalezc w naukowej literaturze medycznej. Aby lepiej zrozumiec te definicje rozpatrzmy nastepujacy przyklad. Nie bierzemy goracego przedmiotu do reki gdyz wiemy z doswiadczenia, iz przez grzanie wystapi bol, w zaleznosci od nasilenia oparzenia, pojawi sie choroba reki. W kazdym przypadku walki z bolem niezbedna jest znajomosc dwoch rzeczy: przyczyny bolu (choroby) i czynnikow pozwalajacych usunac te przyczyne.
Przyczyna bolu (znana) tutaj bedzie - parzenie goracego przedmiotu ( w konsekwencji niedokrwienie tego miejsca)
Czynnikiem pozwalajacym usunac przyczyne bedzie - unikniecie brania goracego przedmiotu.
W moich chorobach reumatycznych przyczyna bolu (zgodnie z definicja) jest niedokrwienie (niedozywienie) bolacych narzadow ruchu. Natomiast czynnikami, ktore pozwalaja usunac te przyczyna sa:
a) eliminowanie okresowego oziebienia narzadow ruchu
b) przestrzeganie niezbednych ilosci ruchu tych narzadow
c) uwzglednianie w likwidacji bolu (choroba reka w gor) ciazenia grawitacyjnego.

Pojawienie sie pierwszego bolu reumatycznego

Pierwszy bol narzadow ruchu powstaje kiedy zostaje naruszona tzw. rownowaga zdrowotnosci naturalnej. Rodzace sie dzieci w przewazajacej wiekszosci sa zdrowe i posiadaja zdrowotnosc naturalna. W wyniku nieznajomosci i lekcewazenie podstawowych praw natury w/g ktorych uksztaltowana jest anatomia i fizjologia organizmu czlowieka, traci ta rownowage zdrowotnosci naturalnej. Pojawia sie pierwszy bol i zaczyna sie choroba reumatyczna narzadow ruchu. Choroba ta (przewlekla niezakazna) nie opusci nas do konca zycia.
W moich chorobach reumatycznych pierwszy bol pojawil sie w kregach ledzwiowych kregoslupa, gdy mialem okolo 30 lat. Ostatni zaatakowal gorne kregi szyjne w wieku okolo 69 roku zycia. W ksiazce choroby reumatyczne atakujace moj organizm sa opisywane w kolejnosci ich pojawiania sie. Najwiecej problemow bylo i jest z zapobieganiem bolu stawow kolanowych. W wielu narzadach ruchu reumatyzm nie pojawia sie juz po zlikwidowaniu pierwszego bolu. Np. chromanie przestankowe nie daje znac o sobie od 33 lat, a rwa kulszowa od 24 lat. Oczywiscie musze tutaj ciagle pamietac o zabezpieczeniu wlasciwiej temperatury i ilosci ruchu narzadow opanowanych przez te choroby.

bronczyk
29-06-2010, 21:14
Hm, zdrowotność naturalna to pojęcie do którego można wrzucić wszystko. A bolą niestety i zęby. Mnie się wydaje, że występuje tu pomieszanie z poplątaniem. Owszem ból jest ostrzeżeniem, ale wystąpi tylko wtedy gdy sygnał o jego istnieniu da mózg. Naprawdę lepiej więcej poczytać niż pisać myśląc jakim to się jest mądrym. Przecież nie tylko łapiąc gorący przedmiot odczujemy ból, kawał lodu w ręku i efekt ten sam. Ból. Już nie wspomnę, że przy stanach zapalnych następuje bolesne przekrwienie tkanek, więc czemu sugerujesz ból tylko przy niedokrwieniu.

hanka93
01-07-2010, 12:31
Zgadzam się z Panem co do przyczyn choroby.
Farmakologia zwalnia z myślenia.
Hanna

bronczyk
01-07-2010, 20:05
A czemuż to farmakologia zwalnia z myślenia. Skąd taki wniosek. Pewnie lepiej uwzględniać ciążenie grawitacyjne. Zaraz człowiek zdrowszy.

hanka93
01-07-2010, 22:18
Zagłusza myślenie o przyczynach chorób

Leon-Gdańsk
15-07-2010, 18:48
Gdy juz nawiedzi nas reumatyzm wtedy mozna wyroznic dwa rodzaje bolu, dlugotrwaly i krotkotrwaly. Roznia sie one okresem powstawania i potrzebnego czasu do ich likwidacji.
Bol dlugotrwaly, mimo zapewnienia odpowiedniej ilosci ruchu zwiazany jest z niewielkim, okresowym oziebieniem narzadow ruchu, ale trwajacym tygodnie, a nawet miesiace. Pojawia sie jakby bez widocznej przyczyny. Likwidacja takiego bolu moze trwac wiele tygodni. Wtedy dodatkowow ocieplam takie miejsca np. w nocy zakladam na kolano welniany rekaw swetra. Czynie tak, gdyz wystepujace niedokrwienie w miejscu bolacym, nie jest w stanie zabezpieczyc wlasciwiej temperatury ciala. dlatego musze ocieplic je z zewnatrz organizmu.
Aby przyspieszyc likwidacje bolu dodatkowo stosuje fizykoterapie domowa (poprzednio omawiana). Bol dlugotrwaly wymaga wiecej wysilku w jego pokonywaniu niz bol krotkotrwaly.
Bol krotkotrwalynatychmiastowy o wyraznej przyczynie powstawania. Pojawia sie najczesciej w czasie snu, po bezwiednym odkryciu sie i oziebianiu ciala chorych narzadow ruchu. Bol taki budzi mnie ze snu i zmusza do przykrycia miejsc. Najczesciej jest to lokiec jednej lub drugiej reki. Wystepowanie bolu w konczynach gornych wiaze sie z jakoscia wykonywanego spiworu. Jest to koc welniany zszyty na dwie trzecie swej dlugosci. Bol ustepuje w ciagu paru minut, wzglednie godzin. Zalezy to od zaistnialej dlugosci czasu i wielkosci oziebienia zwiazanego z twardoscia snu. Inny przyklad w ciagu dnia. Jade autobusem miejskim, zaczyna bolec kolano, przykrywam je dlonia lub beretem i po chwili bol ustepuje.
W takich sytuacjach mozna powiedziec, ze balansuje na granicy bolu reumatycznego. Znam jego przyczyne pojawiania sie. Jest nia niedokrwienie (nieodzywienie) bolacych miejsc narzadow ruchu. Czynnikiem pozwalajacyn usunac te przyczyne jest szybkie ocieplenie miejsc bolacych.
Znaczenie ruchu, drugiego czynnika, w likwidacji bolu reumatycznego jest rownie wazne. Bez odpowiedniej ilosci ruchu, a tym samym wtlaczania krwi do narzadow ruchu przez pompy miesniowe, nie da sie zlikwidowac bolu dligotrwalego. Rowniez bol krotkotrwaly pojawia sie czesciej, gdy mniej sie ruszamy. Ogolnie moge powiedziec, ze w mlodszym wieku wazniejsza role w likwidacji bolu odgrywa odpowiednia ilosc ruchu niz utrzymywanie potrzebnej temperatury ciala narzadow ruchu. Natomiast w latach starszych jest odwrotnie. Ja od wielu lat kazdego dnia staram sie chodzic pieszo raznym krokiem na odleglosc okolo 5 km. Musze podkreslic, ze w walce z reumatyzem sledze codziennie prognoze pogody i odpowiednio dostosowuje swoj ubior zarowno w dzien jak i w nocy. Zwyciestwo z bolem narzadow ruchu wymaga duzej dyscypliny wewnetrznej i wiary, ze moge z nim wygrac.

wawik
15-07-2010, 21:56
Madycyna akademicka odrzuca taką formę leczenia, a to dlatego, że chory pacjent jest (dojną krową) i zrobi wszystko, aby dać zarobić całej armii medyków i ogromnemu przemysłowi w produkcji leków.

eledand
16-07-2010, 00:10
Wawiczku w jednym zdaniu ująłeś to wszystko.
To samo jest z cukrzycą.???? napewno i do tego Tematu Leon dojdzie...........Pozdrawiam milutko.:D

magnetoterapeuta
25-07-2010, 19:19
Zgadzam się z Wawikiem,ale także z leonem/może nie we wszystkim/,aczkolwiek przeczytałem jego długie wywody bardzo pobieznie.Moje doświadczenia w walce z róznymi schorzeniami przy których medycyna akademicka jest bezsilna opisuję w swoim blogu ,więc nie będę tu ponownie pisał -podaję tylko adres -kto uzna za stosowne to przeczyta http://magnetoterapia.wa.pl/

Doc
25-07-2010, 19:39
[QUOTE=Leon-Gdańsk] Przyjdż z Matką bo Cię nie rozumiem. :mad:

bronczyk
15-09-2010, 21:07
Ło, matko głowa mnie rozbolała od tego balansowania bólem. Uznaję to za fakt najwyższego rzędu.

martucha_1
22-10-2010, 17:08
RUCH JEST ZYCIEM /Reumatyzm/

Ruch czlowieka jest jednym z pieciu praw natury decydujacych o chorobie narzadow ruchu. Jego znaczenie w krazeniu krwi /odzywianiu/ w organizmie wykazali w badaniach naukowych przedstawiciele medycyny akademickiej /H.Chlebus;A.C.Thrash/ Czlowiek jest czastka natury, ktora w drodze ewolucji uksztaltowala anatomie i fiziologie jego organizmu. Aby zdobywac zywnosc potrzebna do zycia czlowiek musi sie ruszac, ruszac najbardziej ekonomicznie.Widac to obecnie, zwlaszcza u ludzi zy-jacych w tzw. warunkach pierwotnych. Ekonomia wysilku jest wiec podstawa budowy i dzialania organizmu czlowieka. Glod wymusza szukanie pozywienia, zmusza do ruszania sie.

Miesnie w organizmie czlowieka

Czlowiek wykonuje ruch dzieki skurczom miesni, ktore poruszaja uklad dzwigni utworzonych przez kosci. Miesnie sa przyczepione do kosci narzadow ruchu poprzez sciegna /miesnie bierne/. U czlowieka oprocz miesni przytwierdzonych do kosci sa i inne wystepujace w calym organizmie. Jest ich la-cznie okolo 700 szt. Miesnie przy zginaniu i prostowaniu napinaja sie, naciskajac na zyly znajdujace sie w nich, przesuwaja krew do przodu. Pelnia wiec funkcje tzw. pomp miesniowych, wspomagajac prace serca w krazeniu krwi. Tak znaczna ilosc roznych miesni znajdujacych sie w organizmie czlowieka nie jest przypadkowa. Widac. ze posiadaja one szczegolne znaczenie w dzialaniu calego organizmu.

Ruch a krazenie krwi

Brak odpowiedniej ilosci ruchu - pracy pomp miesniowych w narzadach ruchu powoduje ich niedokrwienie. W wyniku niewystarczajacego okresowego krazenia krwi /niewystarczajacego okresowego odzywiania/ pojawiaja sie a narzadach ruchu choroby reumatyczne. Skutki jakie wynikaja z braku odpowiedniej pracy miesni /braku ich ruchu/ widac wyraznie golym okiem, gdy umiescimy zlamana konczyne w gipsie na kilka tygodni. Staje sie ona wtedy jagby ciensza. Po zdjeciu gipsu badania zlamanych kosci wykazuja osteoporoze. Po pewnym czasie, przy normalnej pracy miesni /ich ruchu/ osteoporozatych kosci zanika /B.Zachowska-Wachelko/.
Jak wynika z tych badan, krew jaka dostarcza tylko praca serca nie jest w stanie zabezpieczyc narzady ruchu w potrzebne skladniki odzywcze.Tak wiec wystepowanie osteoporozy jest nierozerwalnie zwiazane z ruchem miesni tych narzadow. Z pracy pomp miesniowych w narzadach ruchu widac jak cudownie, pod wzgledem ekonomii wykorzystania energi jest zbudowany organizm czlowieka. Dla narzadow ruchu mozna przyjac,ze jest stosowana zasada "nie pracujesz /nie ruszasz sie/ nie jesz".
Tak organizm czlowieka uksztaltowala natura. Aby zyc czlowiek musi sie ruszac, musza pracowac miesnie znajdujace się w calym organizmie. Nalezy wiec wlasciwie rozumiec znane powiedzenie "ruch jest zyciem" czy "zycie jest ruchem".Bez odpowiedniej ilosci ruchu organizm czlowieka nie moze byc zdrowy. Wszystkie funkcje zyciowe czlowieka dostosowane sa ruchu i aktywnosci. W wyniku wzmozonej aktywnosci ruchowej mozna uzyskac w kazdym wieku poprawe czynnosci, jak i lepsze ukrwienie narzadow. Ruch powodowany praca miesni /pomp miesniowych/ spelnia wiec bardzo wazna role w ukla-dzie krazenia krwi.

Malwina
22-10-2010, 18:10
W poście ostatnim Martucha opisała i to dość przystępnie.... rolę mięśni, krążenia krwi w naszym organizmie oraz ruchu dla naszego organizmu.... tak...."ruchem mozna zastąpic lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu"

martucha_1
11-01-2011, 17:11
ODPOWIEDZ UŻYTKOWNIKOM INTERNETU O NAZWIE al-ka i bronczyk.

A/ Sprawa proponowanej hipotezy dotyczącej przyczyny reumatyzmu.

Wszystkie moje wypowiedzi w internecie dotyczą tej sprawy. Hipoteza naukowa nie jest dowodem bezdyskusyjnym /post z dnia 07.04.10/. Tyle jest warta ile potwierdza się w praktycznym dzialaniu - w leczeniu. Ja to staram się pokazać w swoich postach. Oczywiście może być przedstawiona inna hipoteza umożliwiająca przyczynowe leczenie reumatyzmu, chorobę niezakazną przewlekłą. Dotychczas nie ma żadnej takiej hipotezy, dlatego występuję ze swoją propozycją. Istnieje problem leczenia chorób niezakaznych przewlekłych również w Ameryce . Mówi o tym Jean Carter /post z dnia 27.03.10/. Dziennikarka ta napisała kilkanaście książek o tematyce medycznej, przetłumaczonych na różne języki.

Niektórzy myślą, że zabieram głos w internecie, aby pokazać jak jestem ważny. W moim wieku, 81 lat spraw ta nie ma znaczenia. Ile lat jeszcze ja mogę pożyć? Trzeba być starym człowiekiem aby zrozumieć znaczenie tego problemu. Chcę przekazać innym osobom wiedzę, jaką zdobyłem w sprawie leczenia reumatyzmu, a tym samym pomóc ludziom cierpiącym ból. Człowiek tyle jest wart ile może pomóc innym.

B/ Znaczenie krążenia krwi /odżywiania/ w reumatyzmie.

Myślę, że wyjaśniłem tę kwestię w postach z dnia: 1/ 27.09.10, 2/ 22.10.10, 3/ 04.11.10, 4/ 27.11.10.

C/ Sprawa bólu.

1/ Definicja bólu.
W literaturze naukowej są różne definicje na temat bólu. W swojej książce podaję jedną z takich definicji ogólnych. Jednak przyjąłem inną, która jest przydatna dla moich celów. W poście z dnia 29.06.10. piszę - "Ból występuje kiedy w miejscach chorych organizmu jest niedokrwienie. Taką definicję można znalezć w naukowej literaturze medycznej". W poście nie wymieniłem tych autorów, podaję więc teraz - strona książki 58. "1/ Ból może być spowodowany chorobą niedokrwienną serca - Janicki J., Grzybek J., 2/ Przy wzniesieniu rąk do góry występuje ból z niedokrwienia - Chlebus H., 3/ Kiedy nastąpi miażdżyca tętnic doprowadzających krew do rąk i nóg, zaczynają one boleć, ponieważ zmniejsza się ilość dopływającej tam krwi - Van Straten M., 4/ W starszym wieku częstą przyczyną bólu głowy jest przewlekłe niedokrwienie mózgu - Żakowska-Wachelko B..

2/ Ból występuje podobnie gdy dotkniemy gorący przedmiot i kawałek lodu.
Człowiek należy do gromady ssaków , charakteryzujących się stałą temperaturą ciała - 36,6 stopni Celsjusza. Są pewne dopuszczalne odchylenia od tej wielkości, zarówno w kierunku ciepła jak i zimna. Po przekroczeniu takich granicznych wielkości krew przestaje płynąć i występuje ból /post z dnia 27.11.10/.

3/ Ból przy przekrwieniu tkanek. W Encyklopedii Powszechnej z 1975r czytamy: Przekrwienie - to nadmierne rozszerzenie i wypełnienie krwią naczyń krwionośnych. Przekrwienie żylne /bierne/ powstaje wskutek utrudnienia odpływu krwi żylnej, np. z powodu ucisku żyły. Jak widać z tej definicji, nie ma sprzeczności w moim przedstawianiu bólu.

D/ Ciążenie grawitacyjne.

Na kuli ziemskiej jak wiadomo istnieje ciążenie grawitacyjne. Człowiek jako cząstka natury, zamieszkujący tą ziemię musi jemu podlegać. Dlatego anatomia i fizjologia /budowa i działanie/ organizmu człowieka uwzględnia ciążenie grawitacyjne, posty z dnia: 1/ 11.12.10., 2/ 19.12.10.

E/ Określenie - zdrowotność naturalna.

Ten temat będzie przedstawiany szerzej w kolejnym poście.

Leon - Gdańsk

bronczyk
11-01-2011, 21:44
Ja tak czytam te twoje posty i coś mi się wydaje, że ty zbyt dużo problemów chcesz opisać przy jednej paskudnej chorobie. Czy wychodzisz z założenia, że im więcej wiadomości tym mądrzej.
A za tę kocią skórkę to ci się należy nagana. Może jeszcze napiszesz o psim smalcu.

Starsza
31-01-2011, 14:18
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że na bolące miejsca pomaga "kocia skórka". Trudno zrozumieć,że dorosły człowiek może coś takiego sugerować na poważnym bądź co bądź forum. KOTY TO NIE ZABAWKI CZY KOMPONENTY WYROBÓW MEDYCZNYCH!!!! Stwierdzono już dawno,że ŻYWY KOTEK przytulony do chorego miejsca uśmierza ból ciepłem swego ciała.Niektóre koty wręcz same wyczuwają takie miejsca u swych opiekunów i potrafią leżeć na nich długi czas.:) Sama się o tym przekonałam. Często bolą mnie okolice kolana i zauważyłam,że koty wybierają to miejsce na drzemkę, ciepło bijące od nich naprawdę koi ból. Pozdrawiam i życzę skutecznej walki z reumatyzmem:D

bronczyk
27-02-2011, 10:25
To jest fascynująca lektura. Dziwne pojęć przemieszanie i ten styl sprzed lat. Chyba zacznę kopiować i humor sobie poprawiać co niektórymi sformułowaniami. Czy nie cudownie śmiesznie to brzmi:"Szybki ruch powietrza powoduje wzmożone parowanie kropel potu. A wzmożone parowanie musi pobierać więcej ciepła, następuje więc szybkie oziębianie ciała. Jest to zjawisko znane z fizyki."

admin
02-03-2011, 10:13
Użytkownik martucha-1 - przypominam regulamin:

Jedna osoba nie może umieszczać kilku postów jeden pod drugim, chyba że stanowią one odpowiedzi na posty kilku użytkowników (choć w tym wypadku lepiej jest także zastosować wspólną odpowiedź zawierającą stosowne cytaty).


Na forum niedozwolone jest zamieszczanie bardzo długich tekstów, mających charakter felietonów czy samodzielnych artykułów (należy zamieszczać je w swoim profilu lub blogu a w dyskusji podać linka do tej treści). Dozwolone (i mile widziane) są oczywiście obszerne odpowiedzi współdyskutantom.

Sugeruję przeniesienie się z treściami jak wyżej na bloga. W ciągu 24 godzin posty zostaną skasowane.

Leon-Gdańsk
02-03-2011, 20:03
W takim razie zapraszam wszystkich na mój blog. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Pozdrawiam
http://www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdansk/blog/

Leon-Gdańsk
12-03-2011, 10:49
Zapraszam wszystkich na mój blog. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Pozdrawiam.
http:/www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdańsk//blog/

Eliza2
08-04-2011, 15:04
Ja tak czytam te twoje posty i coś mi się wydaje, że ty zbyt dużo problemów chcesz opisać przy jednej paskudnej chorobie. Czy wychodzisz z założenia, że im więcej wiadomości tym mądrzej.
A za tę kocią skórkę to ci się należy nagana. Może jeszcze napiszesz o psim smalcu.
Mój mąż dostał w prezencie kocią skórkę. Nosił ją do czasu upływu terminu gwarancj(4 lata). Nie wiem czy pomogła. Chorób reumatycznych to mamy chyba 200. Profilaktycznie zawsze mam w lodówce maść salicylową i Reumanol od Bonifratów. Moja ponad 80 letnia mama ratuje się polopiryną.

Leon-Gdańsk
12-04-2011, 17:50
Na moim blogu przedstawiłem ostatnio następujące tematy:
1/. 26.02.11. Choroby niezakazne przewlekłe mojego organizmu.
2/. 11.03.11. Choroba żołądka /choroba niezakazna przewlekła/.
3/. 13.03.11. Jak leczę chorobę krtani bez lekarstw.
4/. 22..03.11. Dlaczego będąc inżynierem odważyłem się zabierać głos na tematy medyczne?
5/. 11.04.11. Jak leczę objawy raka jelita grubego.

Zapraszam wszystkich do czytania i do dyskusji.
Pozdrawiam. http:/www.klub.senior.pl/moje/Leon-Gdansk/blog/

Leon-Gdańsk
18-05-2011, 18:27
14.05.11. napisałem na moim blogu post pt. Przyczyna raka piersi - ku rozwadze kobiet. Zapraszam Panie do czytania, dyskusji i zadawania pytań. Znając przyczynę raka piersi niejedna z Pań może zapobiec tej strasznej chorobie. Pozdrawiam.http:/www..klub.senior.pl/moje/Leon-Gdańsk/blog/

marti1956
30-11-2013, 05:37
to wszystko prawda ja tak mam w ciepłym ból całkowicie ustępuje

marti1956
30-11-2013, 05:59
Choroba jest wywołana prze anginę nieleczoną,są to paciorkowce i to trzeba leczyć.Uaktywnia się przy wilgotnym powietrzu i wtedy organizm się sam ochładza,nie ma to nic wspólnego z krążeniem,bakterie atakują nawet latem jak jest wilgotne powietrze.Choroba nie jest też dziedziczna,w mojej rodzinie nikt nie choruje na nią,mama ma 83lata i nie wie co to ból stawów.Zimą chodzi bez rękawiczek i w cienkich rajstopach,bo jej gorąco.

Leon-Gdańsk
23-03-2014, 15:04
Witam.
Marti 1956 napisał - "reumatyzm nie ma nic wspólnego z krążeniem".
Spróbuję przedstawić materiały, które jak sądzę nie będą budziły wątpliwosci, że właśnie ja mam rację. W medycynie można wyróżnić dwie drogi leczenia reumatyzmu - jako choroby niezakaźnej przewlekłej, trwającej do końca życia: drogę medycyny akademickiej i drogę medycyny naturalnej.

Droga leczenia medycyny akademickiej.

- Jak podaje angielski prof. Michael van Stratten, w książce pt. "Uzdrawiająca moc natury" - medycyna zachodnia /akademicka/ została ukierunkowana przez przemysł farmaceutyczny na filozofię leczenia - "pigułka jest dobra na wszystko", na każdą chorobę. Lekarze starają się opanować choroby reumatyczne stosując różnego rodzaju leki syntetyczne /chemiczne/.
- Przyjęta filozofia leczenia znalazła rónież swoje odbicie przy kształceniu studentów na wyższych uczelniach. Główne kierunki kształcenia to farmakologia i chirurgia, czyli leczenie za pomocą lekarstw i operacji chirurgicznych /źródło - prof. J. Aleksandrowicz w przedmowie do książki pt. "Medycyna naturalna""/.
- Lekarz K. Romanowski /internet/ informuje, że medycyna zachodnia od 19 wieku /szkoła wiedeńska/ jest ukierunkowana głównie na likwidację objawów choroby, czyli leczenie skutków a nie jej przyczyny. Podaje dalej, że współczesna medycyna akademicka tak naprawdę nie leczy choroby, lecz zwalcza jej objawy, co na dłuższą metę bardziej szkodzi niż pomaga człowiekowi.

Droga leczenia w/g medycyny naturalnej.

- Filozofia leczenia- kierunek leczenia w medycynie naturalnej brzmi - należy dążyć w chorobach reumatycznych do zapewnienia prawidłowego odżywiania, prawidłowego krążenia krwi w chorych /bolących/ komórkach narządów ruchu. Narządy ruchu, to kości połączone mięśniami poprzez stawy o różnym stopniu skomplikowania. Wszystkie komórki organizmu człowieka, których jest kilkadziesiąt bilionów, aby żyć i spełniać swoje funkcje , muszą być odżywiane. Odżywianie komórek zapewnia krążąca krew, życiodajna krew.

- Dlaczego chorują /bolą/ narządy ruchu?
Przeciwnicy medycyny naturalnej wysuwają argumenty, że obecne metody leczenia stosowane w niej, poza ziołolecznictwem, nie dają się obiektywnie zweryfikować, są naukowo nieuzasadnione. Jest to twierdzenie niesłuszne, gdyż istnieje naukowa literatura medyczna, korzystanie z której pozwala mi leczyć się samodzielnie, bez pomocy lekarzy i stosowania pigułek syntetycznych. Wiedzę naukową pozwalającą mi tak postępować przedstawiam poniżej.

- Na granicy połączenia tętniczo-żylnego wymiana krążącej krwi odbywa się w najdrobniejszych naczyniach krwionośnych, zwanych włosowatymi lub kapilarnymi. Do tych miejsc, gdy tkanki narządów ruchu są zbyt oziębione następuje mechanizm odcinający przepływ krwi. Wtedy połączenia tętniczo-żylne /anastomozy/ mogą rozszerzać się do tego stopnia, że krew przestaje płynąć tętniczkami do sieci kapilarnej, a mija je, kierując się bezpośrednio z tętniczek do drobnych żyłek, i żyłami powraca do serca/źródło: Agatha i Calvin Thrash - "Leczenie domowe"/. Należy tutaj wyjasnić, że tytuł książki "Leczenie domowe" może sugerować, że jest to pozycja nie mająca znaczenia naukowego.Na końcu podręcznika ci amerykańscy naukowcy dołączyli spis 275 pozycji literatury, z których korzystali opracowując tę książkę. A więc jest to dzieło naukowe.

- Znana jest wiedza z literatury medycznej i codziennej praktyki leczenia, że powstające zatory krążenia krwi w tętnicach z powodu ich miażdżycy, mogą prowadzić do śmierci człowieka. Natomiast zatory oziębiania, odcinające krążącą krew od najdrobniejszych naczyń krwionośnych- naczyń kapilarnych w narządach ruchu, powodują ich choroby reumatyczne.

- Z przedstawionych materiałów nasuwa się logiczne wyjaśnienie - jak należy walczyć z reumatyzmem narządów ruchu?
Należy zabezpieczyć taką temperaturę ciała w chorych /bolących/ miejscach narządów ruchu, aby było tam normalne krążenie krwi, potrzebne odżywianiu tkanek tych miejsc.
Choroby reumatyczne najczęściej swój początek mają w domu, zwłaszcza w czasie snu, gdy bezwiednie odkrywamy się. Po jakimś czasie takich zdarzeń następuje naruszenie r ownowagi zdrowotności naturalnej dla tej choroby i zaczyna się ból nadmiernie oziębionych narządów ruchu. Reumatyzm powstaje w domu ze względu na wyeliminowanie ruchu narządów ruchu, wpływających na krążenie krwi w tych narządach.
- Po tym naukowym, przydługim poście myślę, że wyjaśniłem rolę krążenia krwi w powstawaniu reumatyzmu narządów ruchu. Pozdrawiam.

Wandawa
06-06-2014, 15:11
Ostatnio czytałam, ze przyczyną produkcji przeciwciał skierowanych przeciwko własnym tkankom i stawom może być nadmierna reakcja układu immunologicznego na kontakt z jakimś produktem spożywczym (alergenem). Przy RZS oprócz typowych symptomów tj.: obrzęków i bólów stawowych pacjent może cierpieć z powodu objawów charakterystycznych dla alergii: pokrzywki, wyprysków, migren czy przewlekłego zmęczenia.

karolinaaak
30-06-2014, 19:29
Ostatnio czytałam, ze przyczyną produkcji przeciwciał skierowanych przeciwko własnym tkankom i stawom może być nadmierna reakcja układu immunologicznego na kontakt z jakimś produktem spożywczym (alergenem). Przy RZS oprócz typowych symptomów tj.: obrzęków i bólów stawowych pacjent może cierpieć z powodu objawów charakterystycznych dla alergii: pokrzywki, wyprysków, migren czy przewlekłego zmęczenia.

Wando czyli sugerujesz,ze RZS moze byc efektem na zle tolerowanie produktow?

OlKa1
13-08-2014, 23:08
Jeżeli chodzi o bóle reumatyczne mi osobiście na nie pomagaja nutraceutyki, te które w swoim składzie zawieraja olej z malz nowozelandzkich( nie w proszku, gdyz nutraceutyki w proszku nie działają przeciwzapalnie! I często nabiera się na to ludzi…) nutraceutyki biore już od lat i musze przyznac ze sa skuteczne. Lekarz mi je polecil, ponieważ skladaja sie z naturalnych produktow, nie sa szkodliwe na watrobe, żoladek a w moim wieku musze już na to uważać.