PDA

View Full Version : QUO VADIS...Polsko...XXIX cz.co z tą Polską


Strony : [1] 2

Lila
31-03-2010, 01:15
http://www.imagebanana.com/img/swk0xu02/flaga.gif (http://www.imagebanana.com/)


Witajcie w nowej części...

Hmm...dokąd ona idzie sobie? Przed siebie pewnikiem.:D

Lila
31-03-2010, 01:26
Partia Oszustów...

A tyle było tu gadania jak Miro bezpłatnie chleje na Florydzie.

Mirosław Drzewiecki będzie musiał pożegnać się z pieniędzmi otrzymanymi z Sejmu w czasie urlopu, który miał być bezpłatny - deklaruje szef klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Jak ujawnili reporterzy RMF FM, były minister sportu dostaje miesięcznie prawie 13 tysięcy złotych, mimo że od tygodni liderzy PO zapewniali: urlop Drzewieckiego nie obciąża kieszeni podatnika.

RMF-24

Gdyby nie wścibstwo dziennikarzy, następne kłamstwo Platformy byłoby tajemnicą dla ogółu.

Lila
31-03-2010, 01:35
Po tej nieco pesymistycznej wiadomości o fundowaniu Mirowi urlopu od dzikiego kraju,
następna baaardzo optymistyczna.:D :D
Otóż polityka zdrowotna PO zaowocowała dawno zapowiadanym CUDEM .

Kochani emeryci, umieramy sobie ślicznie.:D
Polska się cieszy! Wiwat patriotyzm!

http://biznes.onet.pl/zus-liczba-emerytow-w-ii-spadla-o-106-tys-osob,18490,3201280,1,news-detal

Gdyby nie Wielki Tydzień,
moglibyśmy chóralnie zaintonować...
w mogile ciemnej śpisz na wieki...:D

pluto37
31-03-2010, 01:51
[QUOTE=Lila]Partia Oszustów...

A tyle było tu gadania jak Miro bezpłatnie chleje na Florydzie.
QUOTE]

Lilu! Znowu kombinujesz.
Chleje za swoje.
To co znalezli dziennikarze, to zuzyl na zakup biletu w biznesklasie. I nie wykluczone jest, ze bilety kupowal w czasie.... platnego urlopu:)
I jeszcze ze swoich doplacil.
Ale to wszystko nic w porownaniu z Karskim zwijajcym reczniki i mydelka z moskiewskeigo hotelu:)
To byl dopiero numer.
Melexik, to przy takim wydarzeniu to drozbiazg.
I nie zapominaj ze sie kilka dni temu SKORUPA potrzaskala:)
Lilu! niesmialo proponuje, zeby przerwac te zabawy, bo jakos tak sie sklada, ze jest calkiem latwo na jakis kawalek przypisany ulubionej przez ciebie "Partii Oszustow" znalezc kilka ciekawszych znaczenie wydarzen zanurzonych po "uszy" w PiSuarze, ktore "pachna" mocznikiem na calkiem spora odleglosc.
I nie da sie tego zakrzyczec i zaklajstrowac zadnymi zaspiewami i tancami na linie. Zawsze wylezie jakis PERON, jakas skorupa spadnie i sie dotlucze, jakis dance macbre z Lepperem, czy balety z Giertychem. Do PiSuaru jak do basenu wskoczylo wystarczajaco duzo chetnych na "sanatoryjne" kapiele blotne, zeby jakas trudnosc sprawialo wyciaganie ich na swiezy powiew za kazdym razem kiedy zachodzi potrzeba.

pluto37
31-03-2010, 02:07
Po tej nieco pesymistycznej wiadomości o fundowaniu Mirowi urlopu od dzikiego kraju,
następna baaardzo optymistyczna.:D :D
Otóż polityka zdrowotna PO zaowocowała dawno zapowiadanym CUDEM .
Kochani emeryci, umieramy sobie ślicznie.:D
Polska się cieszy! Wiwat patriotyzm!
http://biznes.onet.pl/zus-liczba-emerytow-w-ii-spadla-o-106-tys-osob,18490,3201280,1,news-detal
Gdyby nie Wielki Tydzień,
moglibyśmy chóralnie zaintonować...
w mogile ciemnej śpisz na wieki...:D

Lilu! Jako zeszla byla emerytka, to z zaswiatow dosc kwieciscie dajesz dowody, ze zywot pozagrobowy jest faktem, co juz samo w sobie zakrawa na cud.
A teraz jak skonczysz dmuchanie balonika na podstawie tytulu i jednego zdanka, to poszukaj czegos wiecej w tej tomacie.
To moze oznaczac ze niekoniecznie ludzie zmarli, choc to naturalne zjawisko, ale ze RENCISTOW ubylo, a tego moga byc rozne powody. Mogli wyzdrowiec. Mogli osiagnac wiek emerytalny, a mogli tez zejsc. Niektorym ZUS cofa i zawiesza renty, bo ludzie podejmuja prace, lub zwyczajnie oszukuja.

Idalka
31-03-2010, 05:54
Liczba emerytów i rencistów na koniec lutego spadła.....
Rencistow moze i ubylo w inny sposob niz zejscie ,ale emeryci raczej nie cofneli sobie swiadczen.
Pamietamy apel do pokolenia naszych Rodzicow?
"Emeryci popierajcie partie czynem,umierajcie przed terminem".
My jestesmy w lepszej sytuacji ,bo mamy wiekszy wybor ,mozemy poprzec rzadzace lub opozycyjne,a nawet te w niebycie politycznym.Ale komfort.
Emerytur i tak niedlugo nie bedzie z czego placic,babcie i dziadkowie do poznej starosci beda pracowac,skoncza sie darmowe rodzinne zlobki i przedszkola,dzieci bedzie sie rodzic coraz mnmiej,opustoszeja szkoly i uniwersytety,dzisiejsi studenci uczelni pedagogicznych nie znajda zatrudnienia,wyjada,a gdy nie wyjada ,beda szukac pracy ponizej kwalifikacji i tak swietnie oceniany student matemetyki bedzie pracowal na wysmiewanym zmywaku u krajowego oberzysty.
Kolejne rzady beda przescigac sie w mnozeniu afer,a narod niby lawa zastygla ,siedzac przed telewizorami ,zagranicznymi , i przegryzajac chipsy z zagranicznych kartofli,albo orzeszki z tych dotowanych przez UE plantacji, bedzie podziwial kolejne gwiazdy tanczace na lodzie ,na wodzie , w przestworzach moze i nic... zero reakcji na kolejne gnioty legislacyjne.
Gdzie wola walki... chocby o zmiane ordynacji wyborczej.Tylko po co?
A jesli kolejni wybrancy narodu dojda do wniosku,ze wszystkiemu winien dziki kapitalizm i "se vrati"centralnie sterowane planowanie?
Czyz nie jestesmy na rowni pochylej?Do przepasci blisko ,jeden krok.
Ale to juz nie moja broszka.



Ps.Wiem wiem,pojechalam po bandzie.... przemowienie Gomulki,o Polsce sanacyjnej ,ktora stala nad przepascia a my zrobilismy krok do przodu w PRL.

jip
31-03-2010, 08:41
Kazik: No to już wiem komu podrzucono ten słownik.
Jak chcesz dokładnie wiedzieć - to pierdolenie wywiodłem od pierdoły słowo podstawowe z Twojego słownika i jego
"znaczeniePierdola
O kimś, kto gada bez sensu
Ten to tylko pierdola i pierdola :D"
To z podrzuconego przez Ciebie słownika...

Lila
31-03-2010, 09:52
[QUOTE=Lila]Partia Oszustów...

A tyle było tu gadania jak Miro bezpłatnie chleje na Florydzie.
QUOTE]

Lilu! Znowu kombinujesz.
Chleje za swoje.
To co znalezli dziennikarze, to zuzyl na zakup biletu w biznesklasie. I nie wykluczone jest, ze bilety kupowal w czasie.... platnego urlopu:)
I jeszcze ze swoich doplacil.
Ale to wszystko nic w porownaniu z Karskim zwijajcym reczniki i mydelka z moskiewskeigo hotelu:)
To byl dopiero numer.
Melexik, to przy takim wydarzeniu to drozbiazg.
I nie zapominaj ze sie kilka dni temu SKORUPA potrzaskala:)
Lilu! niesmialo proponuje, zeby przerwac te zabawy, bo jakos tak sie sklada, ze jest calkiem latwo na jakis kawalek przypisany ulubionej przez ciebie "Partii Oszustow" znalezc kilka ciekawszych znaczenie wydarzen zanurzonych po "uszy" w PiSuarze, ktore "pachna" mocznikiem na calkiem spora odleglosc.
I nie da sie tego zakrzyczec i zaklajstrowac zadnymi zaspiewami i tancami na linie. Zawsze wylezie jakis PERON, jakas skorupa spadnie i sie dotlucze, jakis dance macbre z Lepperem, czy balety z Giertychem. Do PiSuaru jak do basenu wskoczylo wystarczajaco duzo chetnych na "sanatoryjne" kapiele blotne, zeby jakas trudnosc sprawialo wyciaganie ich na swiezy powiew za kazdym razem kiedy zachodzi potrzeba.

No i to starczy za wszystko.

Widoczne gołym okiem oszustwo, winno być peanem.
Tylko inne partie mają monopol na naganne postępowanie swpich tuzów.
Tusk und Kameraden - nigdy.

O czym tu mówić?:rolleyes: Przekombinowałeś.

Lila
31-03-2010, 09:55
Kazik:
Jak chcesz dokładnie wiedzieć - to pierdolenie wywiodłem od pierdoły słowo podstawowe z Twojego słownika i jego
"znaczeniePierdola
O kimś, kto gada bez sensu
Ten to tylko pierdola i pierdola :D"
To z podrzuconego przez Ciebie słownika...

Jip. nie wierz słowu pisanemu.

Jak Cię najdzie chęć nieprzeparta użycia tak zwanego słówka,
to wstaw gwiazdki.
Będziesz robił za koniak.:)
Albo za gwiazdora.

Lila
31-03-2010, 10:03
Lilu! Jako zeszla byla emerytka, to z zaswiatow dosc kwieciscie dajesz dowody, ze zywot pozagrobowy jest faktem, co juz samo w sobie zakrawa na cud.
A teraz jak skonczysz dmuchanie balonika na podstawie tytulu i jednego zdanka, to poszukaj czegos wiecej w tej tomacie.
To moze oznaczac ze niekoniecznie ludzie zmarli, choc to naturalne zjawisko, ale ze RENCISTOW ubylo, a tego moga byc rozne powody. Mogli wyzdrowiec. Mogli osiagnac wiek emerytalny, a mogli tez zejsc. Niektorym ZUS cofa i zawiesza renty, bo ludzie podejmuja prace, lub zwyczajnie oszukuja.

O matko, o matko...:D

Jak pięknie to wywiodłeś. Popatrz, nie wiedziałam:D .
Pokornie dziękuję za wykład, przy okazji zamieszczając jeden z komentarzy do artykułu ( innego niż link).:D

spadek liczby emerytów...nie wykupują recept!nie dostają skierowań na zabiegi... - oto powód prawdziwy
umierajątuz przed emeryturą...
Podejrzewa się, że darmowe badania jakąs dziwną tu rolę odgrywa

pluto37
31-03-2010, 10:03
Ps.Wiem wiem,pojechalam po bandzie.... przemowienie Gomulki,o Polsce sanacyjnej ,ktora stala nad przepascia a my zrobilismy krok do przodu w PRL.Faktycznie. Po takim dictum jeno siasc wyc i ...pic, albo cpac:)
Powiem wiecej. Strach ...zyc:)
A tymczasem zdaje sie ze ci co mlodsi i madrzejsi niespecjalnie rozgladajc sie za emeryturami robia co moga, zeby zabezpieczac sie finansowo na stare lata.
Idalko. Oni sa madrzejsi od nas i bardziej rozgarnieci w kwestiach finansowych. Mlodsze od nas pokolenia wiedza juz, ze na socjalizm nie ma co liczyc. Sa bardziej mobilni, samodzielni, bardziej otwarci i lepiej sobie daja rade. Lepiej tez rozumieja swiat.
Pod tym wzgledem nie jestem pesymista, jak Ty.

Lila
31-03-2010, 10:09
A tymczasem zdaje sie ze ci co mlodsi i madrzejsi niespecjalnie rozgladajc sie za emeryturami

Jasne że nie.

Na ZUS płacą w czynie społecznym.

pluto37
31-03-2010, 10:13
O matko, o matko...:D

Jak pięknie to wywiodłeś. Popatrz, nie wiedziałam:D .
Pokornie dziękuję za wykład, przy okazji zamieszczając jeden z komentarzy do artykułu ( innego niż link).:D

Lilu! Uznajac twoja zonglerke za oczywista oczywistosc, to tego forum nie powinno juz byc.
Albo nadajesz tak dziarsko z innych przestrzeni:)
Dobrze tez wspomniec przy okazji ze w tych skladkach ZUS-owskich jakis czas temu maczala paluszki niejaka Zyta Gilowska z ulubionej twojej partii.
Czyzbym sie mylil?
Jesli sie nie myle, to chyba powinnas jej zadedykowac te Twoje spostrzezenia.

pluto37
31-03-2010, 10:15
Jasne że nie.

Na ZUS płacą w czynie społecznym.

Lilu! Nie kcom, ale muszom:)
Albo uruchamiaja szare, coby placic tam gdzie to mniej kosztuje.

Lila
31-03-2010, 10:20
Lilu! Uznajac twoja zonglerke za oczywista oczywistosc, to tego forum nie powinno juz byc.
Albo nadajesz tak dziarsko z innych przestrzeni:)
Dobrze tez wspomniec przy okazji ze w tych skladkach ZUS-owskich jakis czas temu maczala paluszki niejaka Zyta Gilowska z ulubionej twojej partii.
Czyzbym sie mylil?
Jesli sie nie myle, to chyba powinnas jej zadedykowac te Twoje spostrzezenia.

Sorki, o czym Ty piszesz?
ZUS jest od czasów Zyty?
Przecież to się kupy nie trzyma. Zdejmij klapki.
Młodzi też MUSZĄ płacić na ZUS.
I wg. Ciebie, mają liczyć na siebie.

Ps.naprawdę napij się wapna, bo masz uczulenie na jedną partię.
Jak napiszę, że Blikle podniósł ceny ciastek, to Ty zaraz wypalisz niczym z kolubryny,
że Gilowska lub Szczypińska maczały w tym coś tam ...coś tam.

..............

A tu kochany onecik.
Tefałenowskie dziecko, pozostające w gestii dziecka Jana Wejcherta.
Jeśli on, onecik straszy...to sama się boję.

http://biznes.onet.pl/deweloperzy-na-krawedzi,18490,3198115,1,prasa-detal

Kwint z esencją jest w środku artykułu.
Pociesza mnie fakt, że wg.Onetu, należę do bardziej rozgarniętych.
Ale to nie moja zasługa, tylko tego, że nadal się stykam z problemami biznesu.

jip
31-03-2010, 10:41
Napisała Lila do Pluto

Ps.naprawdę napij się wapna, bo masz uczulenie na jedną partię.
Jak napiszę, że Blikle podniósł ceny ciastek, to Ty zaraz wypalisz niczym z kolubryny,
że Gilowska lub Szczypińska maczały w tym coś tam ...coś tam.

Lila no toć przecież lustrzane odbicie, jak napiszemy, że Blikle podniósł ceny ciastek, to Ty zaraz wypalisz niczym z kolubryny,
że to Tusk albo Rostowski winien...
A wapno na uczulenie na tą partię nie pomaga, nic a nic... chociaż może Pluto by spróbował, mnie nie pomaga...

pluto37
31-03-2010, 10:50
[QUOTE=pluto37]

No i to starczy za wszystko.
Widoczne gołym okiem oszustwo, winno być peanem.
Tylko inne partie mają monopol na naganne postępowanie swpich tuzów.
Tusk und Kameraden - nigdy.
O czym tu mówić?:rolleyes: Przekombinowałeś.

Niczego nie przekombinowalem.
Wszystko jest jak byc powinno. Ino, ze po porzadku.
Od scigania oszustow sa odpowiednie sluzby. To raz. Wlasnie owa "Partia Oszustow" sprokurowala Ci prokuratora niezaleznego od roznych Ziobropodobnych macherow, co to wprost z biura politycznego sterowali "niezaleznymi" podwladnymi i ganiali w dyrdy na skinienie genseka ze sprawozdaniami i po rozkazy.
A co do monopolu, to chyba niedokladnie zrozumialas co napisalem. Wiec musze apiac wytlumaczyc co autor mial na mysli:)
Otoz po pierwsze primo w zadnej partii nie powinno byc zachowan natury kryminalnej, to zeby bylo jasne.
A po drugie primo jesli juz sa, to powinny podlegac takim samym ocenom i nie w/g sympatii partyjnych, a w/g wagi spolecznej.
Natomiast w przypadku dymienia propagandowego trzeba najpierw sprawdzic czy nasze smrody nie cuchna bardziej, niz te co zalatywuja po sasiedzku.
W przypadku PiSu da sie udowodnic naukowo, ze natezenie niezdrowych spolecznie waporow jest zdecydowanie wyzsze, niz u konkurencji.
I tu kolejny raz przywolam wiarygodne orzeczenie eksperta od szamba i perfumerii:) Ze nie mozna mylic....itd
I tu sie z nim zgadzam. Co do sensu i przedmiotu obserwacji.

pluto37
31-03-2010, 11:11
[QUOTE]Sorki, o czym Ty piszesz?
ZUS jest od czasów Zyty?
Lilu! Uspokuj sie. I MYSL!!!
Sprawdz laskawie, czy przypadkiem nie obnizyla ZUSowskiej skladki. Dobrze?
Ps.naprawdę napij się wapna, bo masz uczulenie na jedną partię.
Z tym wapnem tos zlosliwie przesadzila. Jeszcze takiego nie wymyslil, zeby zechcial w nim usta zamoczyc:) Wynalazkow nie pijam. Z zasady.
Jak napiszę, że Blikle podniósł ceny ciastek, to Ty zaraz wypalisz niczym z kolubryny,
że Gilowska lub Szczypińska maczały w tym coś tam ...coś tam.
Znowu cos mataczysz.
Blikle to sie zapewne ucieszyl z obnizki ZUSu przez Zyte, gorzej na tym wyszedl ZUS i klienci ZUSu, bo im zbraklo pieniedzy. STad Idalka wieszczy, ze sie renty i emerytury zawala, kiedy jej juz nie bedzie.
Gilowska juz odhaczona, a co do SZCZYPINSKIEJ, to sie jej zrobilo jakies costam costam po niekoshernych trunkach w Palestynie i Izraelczyki to wyczuly. Chcialy uzyc alkomatu uczulonego na niekosheryzm, ale rozwrzeszczala sie na cala Jerozolime, ze ona ma immunitet od Kaczynskiego i ze nie chce. To te kosherne uznaly, ze ona jest OK i puscily ja drugim samolotem.

Pociesza mnie fakt, że wg.Onetu, należę do bardziej rozgarniętych.
Ale to nie moja zasługa, tylko tego, że nadal się stykam z problemami biznesu.
To milo stwierdzic, ze jednak ten onet nie jest taki niedobry:)
I ja sie z ich ocena ...zgadzam.
Powiem wiecej. Ja sadze, ze nawet bardziej, niz ...bardziej:)

Lila
31-03-2010, 12:12
Pluto...na wszelki wypadek..

Znowu cos mataczysz.


Postaraj się nie używać takich sformułowań w stosunku do mnie.
OK???:mad:

Lila
31-03-2010, 12:14
CDN

Gilowska juz odhaczona, a co do SZCZYPINSKIEJ, to sie jej zrobilo jakies costam costam po niekoshernych trunkach w Palestynie i Izraelczyki to wyczuly. Chcialy uzyc alkomatu uczulonego na niekosheryzm, ale rozwrzeszczala sie na cala Jerozolime, ze ona ma immunitet od Kaczynskiego i ze nie chce. To te kosherne uznaly, ze ona jest OK i puscily ja drugim samolotem.



Sorry, bez sensu.

Nie zaniżaj lotów.

Spróbuj zbadać alkomatem na Okęciu Izraelczyka z parlamentu.
Możesz zarobić w zęby od ochrony. Jak każdy polaczek.

Kazimierz
31-03-2010, 12:50
http://img408.imageshack.us/img408/7268/promocjawielkanoc34e552.pngAlleluja miłość trwa
jak blask słońca nad nami wciąż trwa
Alleluja niech biją dziś dzwony
niech wielbi Cię cały świat Alleluja

Alleluja nuci świat
alleluja miłości to znak
Alleluja niech miłość nad nami
Złotymi strunami gra Alleluja

Alleluja płynie pieśń
Alleluja ku niebu ją nieś
tam gdzie słońce tam gdzie wiatr
gdzie radośnie śpiwa ptak
prostą nuci pieśń Alleluja


http://www.youtube.com/watch?v=PjaMKWEj9l4

POLA
31-03-2010, 13:23
Partia Oszustów...
A tyle było tu gadania jak Miro bezpłatnie chleje na Florydzie.
Gdyby nie wścibstwo dziennikarzy, następne kłamstwo Platformy byłoby tajemnicą dla ogółu.
Oszustów nie brakuje też w PiSie, PSL, SLD i...wymieniać?
A widzisz, dziennikarze to jednak pożyteczny naród...czasem.:D
Gowin rano w Trójce się dzisiaj z tego tłumaczył.
Zobaczymy, kto tu narozrabiał i kto był pewien, że Miro na urlopie był...bezpłatnym.

POLA
31-03-2010, 13:41
Ty masz zły dzień?:D
Emeryci i renciści odchodzą, normalne zjawisko, młodsi też. Los człowieczy.

ZUS - instytucja fatalna, wlecze się od czasów komuny niestety. Kto to wymyślił przed nami?:D
A po gromadzonych przez obecnych emerytów składkach nawet kurz nie pozostał i tak się to nakręca.
Nie trzeba było wysyłać młodych na emerytury, rencistów rzekomych na świadczenia. I tu już pretensje należy kierować pod inne adresy: wszystkie rządy po kolei. Z Twoim PiSem też. Ta spirala się nakręca i jedynie PO coś próbuje z tym zrobić. Nie idzie to łatwo.

Kazik
31-03-2010, 13:41
To z podrzuconego przez Ciebie słownika...
To tak niewiele postów wstecz, więc sprawdź kto zamieścił słownik. Nawet cytowałem "darczyńcę" i pisałem że to chyba dla Ciebie przesyłka. Masz już takie zaćmienia? Po tych fałszywych niebieskich tabletkach sprzedawanych w Poznaniu to mózg Ci stanął?:D

POLA
31-03-2010, 13:52
Pluto...na wszelki wypadek..
Postaraj się nie używać takich sformułowań w stosunku do mnie.OK???:mad:
A jednak masz zły dzień.
Mnie tu jeden taki zaPiSany na forum obraził znacznie gorzej, nie sądzisz?

Do tej pory nie odszczekał i nie przeprosił.
Tak zachowują się pisowcy, na szczęście nie wszyscy, ale jego to zastrzeżenie nie dotyczy.

Kazik
31-03-2010, 13:56
"Bezpłatny" urlop Drzewieckiego za 13 tysięcy zł miesięcznie"
2010-03-30 14:09
Mirosław Drzewiecki będzie musiał pożegnać się z pieniędzmi otrzymanymi z Sejmu w czasie urlopu, który miał być bezpłatny - deklaruje szef klubu Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Były minister sportu dostaje miesięcznie prawie 13 tysięcy złotych, mimo że od tygodni liderzy PO zapewniali: urlop Drzewieckiego nie obciąża kieszeni podatnika.
http://www.wprost.pl/ar/190993/Bezplatny-urlop-Drzewieckiego-za-13-tysiecy-zl-miesiecznie/?K=1&KI=197614
A pod spodem celna uwaga jakiegoś internauty-no to kopia tego:

Dlaczego akurat na tym blogu wszyscy... ... komentatorzy sa tak przeciwni zlodziejstwom Platformy? Badania opinii publicznej pokazuja, ze to sie narodowi polskiemu podoba
~amerykanin 2010--mnie się nie podoba. Lubi to pluto37? To jego rzecz.

Następna gazeta:

Były minister od miesięcy nie bywa w Sejmie. Ale kasę dostaje. Były minister sportu Mirosław Drzewiecki w dzikim kraju ostatnio już prawie wcale nie bywa. W Sejmie, gdzie poseł Drzewiecki wciąż pracuje, też go od dawna nie widziano. I nic dziwnego, skoro przebywa na urlopie. Urlopie, jak zapewniał, bezpłatnym…….
Liderzy PO są zdziwieni, że taka sytuacja w ogóle ma miejsce i zapewniają, że ich były minister prawdopodobnie nie miał pojęcia (sic!), siedząc w swoim domu na Florydzie, że na jego konto
wpływają jakiekolwiek pieniądze
z Sejmu.

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna powiedział radiu RMF, że sprawa zostanie wyjaśniona i Drzewiecki będzie musiał pożegnać się z pieniędzmi, które od nas dostał za "bezpłatny urlop".--bezpłatny Partio Oszustów stał się jak dziennikarze zapytali. Kłamstwo wyszło jednak.
http://www.pardon.pl/artykul/11237/byly_minister_od_miesiecy_nie_bywa_w_sejmie_ale_ka se_dostaje
Partia Oszustów...
A tyle było tu gadania jak Miro bezpłatnie chleje na Florydzie.
Tak napisała Lila. A pluto37 [specjalista od odwracania kotów-ogonem] pisze z „pełnym zrozumieniem”.-jak to u niego zwykle. Jakby się nie domyślił że nie chodzi o to co Miro pije i czy za swoje lub Sobiesiaka. Tu chodzi że Graś rzecznik [i dozorca wilii Niemca-za friko mieszkając] Podaje „urlop bezpłatny Mira na Florydzie”. A tu znowu taka wpadka. Bo gdy dziennikarze pytali czy na nasz koszt się Miro byczy-no to niby „bezpłatnie” miało być.

Chlebowski to robił, Piesiewicz brał jak się do senatu wstydził chodzić i teraz Miro. Kłamstwo znowu wyszło. Kolejne tylko. Można się przyzwyczaić do kłamstw PO. No to co napisał pluto37:
Lilu! Znowu kombinujesz.
Chleje za swoje.To co znalezli dziennikarze, to zuzyl na zakup biletu w biznesklasie. I nie wykluczone jest, ze bilety kupowal w czasie.... platnego urlopu:)
I jeszcze ze swoich doplacil.Ale to wszystko nic w porownaniu z Karskim zwijajcym reczniki i mydelka z moskiewskeigo hotelu:)
To byl dopiero numer.[/B]
Lilu! niesmialo proponuje, zeby przerwac te zabawy, bo jakos tak sie sklada, ze jest calkiem latwo na jakis kawalek przypisany ulubionej przez ciebie "Partii Oszustow" znalezc kilka ciekawszych znaczenie wydarzen zanurzonych po "uszy" [B]w PiSuarze, ktore "pachna" mocznikiem na calkiem spora odleglosc.I nie da sie tego zakrzyczec i zaklajstrowac zadnymi zaspiewami i tancami na linie.
To jakiś bilet na kartę płatniczą też był? I jeszcze ze swoich dopłacił na Florydę-do domciu na wczasy? No to częsciowo "złodziej":D . A Pitera nie sprawdzi że kartą słuzbową? To wylezie też.

Żenujące jest to że do grubszych przekrętów pełowcy wyciągają ukradziony ręcznik. Nawet muszą się POwtarzać. A to może być jakiś pomniejszy pisowiec-można go wtedy POrównać z przekrętem na duże pieniądze i to ministra Tuskowego rządu. Też mi porównanie.

Jak Ci PiS pacnie mocznikiem, to gorzej niż PO gównem? Bo tego "mocznika" używasz już kilka razy-to chociaż raz tak musiałem napisać. Siedzi PO w tym g***** po uszy i przebiera nogami, a to jeszcze bardziej wciąga. Czas PO się kończy.

jip
31-03-2010, 13:57
Pluto...na wszelki wypadek..
Postaraj się nie używać takich sformułowań w stosunku do mnie.
OK???:mad:
A ja mogę? no bo jak mataczysz, to mataczysz, a mataczyć można wszystkim, wszędzie, o każdym czasie i z wszystkimi, i czasem widzę, że Ty też mataczysz,
ja tam nie ukrywam - mataczę, a co sobie będę żałował, jak mam takie potrzeby.
a Kazik jeszcze mi znowu każe wędrować kilka, a może więcej postów nazad, jakby nie wiedział, że mam takie jego mataczenie w głębokim poważaniu, bo sam zamataczę i będzie to lepsze zamataczenie niż jego... co pies mówisz? masz rację cholernie teraz namataczyliśmy...

Kazik
31-03-2010, 14:00
Znalazlas jakies przypadki w moich postach nie polegajace na prawdzie?
Podalem jakies nieprawdziwe fakty?
Jesli tak, to masz prawo do sprostowania.
Ja znalazłem [Lila tez poszuka] Bo post piszesz po północy a tymczasem w dzienniku TV kilka godzin wcześniej--szef kancelarii prezydenta powiedział, że nie przydadzą się czcze spekulacje dziennikarzy. Prezydent weźmie Jaruzelskiego. Tak więc to sprostowanie do Twoich nieświeżych wiadomości. Nieświeże bywają nieprawdziwe. Ja słucham głównych wiadomości.

jip
31-03-2010, 14:00
"Po zaproszeniu Lecha Kaczyńskiego na moskiewskie obchody rocznicy zwycięstwa nad nazizmem, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wykonał kolejny gest wobec polskiego prezydenta. Miedwiediew wyśle bowiem swojego przedstawiciela na główną część obchodów katyńskich - informuje "Wprost" na swojej stronie internetowej."
Taki mały gest, może w dobrym kierunku, zobaczymy piesku czy się o to obrazimy? czy pomyślimy, że to jednak dobra droga....
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023301,title,Kolejny-propolski-gest-Miedwiediewa,wid,12127523,wiadomosc_prasa.html

POLA
31-03-2010, 14:07
Polu!
A pasowalby do PiSu Kurski gdyby zaczal obgryzac skarpetki Kaczynskim i buty Gesickiej?
Sama przyznasz, ze bezpardonowe atakowanie osoby nr 2 w partii zaraz po sporym wydarzeniu medialnym, to szalenstwo.
Albo zaplanowana z premedytacja prowokacja.
A na to sobie zadna partia nie pozwoli. ...Mamrot Rokita chyba jeszcze wisi na stanie partyjnym udajac "apolitycznego komentatora"
Niedawno podano, ze Palikotowi zapalilo sie pod podogoniem w jego wlasnym regionie.
Maja go tam dosyc. Podobno.
Moim zdaniem on wkrotce pozegna sie z PO.
I jako rzeklem problem jest jedynie w tym w jaki sposob.
To nie do końca tak, bo Palikot ogryzał skarpetki...Tuska właśnie, od początku krytykował niektóre jego posunięcia. Krytykował także podejście do sprawy hazardzistów.
On tak już ma, że musi.
Nie wiem, dlaczego przyssał się do Grzecha w tej chwili: brak przewidywania? Nie jest głupi, żeby nie wiedzieć, czym to się może skończyć, więc dlaczego? Może chce być wyrzucony i na to usilnie pracuje?
Co do "popularności" filozofa na Lubelszczyźnie: powinien zmienić region oddziaływania, to nie jest matecznik dla liberałów, dla ludzi niezależnych i do tego majętnych. Wschód tego nie lubi.:D No, nie tylko wschód.;)

PS Do Grzecha zaufania nie mam i nie pytaj dlaczego.

Kazik
31-03-2010, 14:16
Lilu! Jako zeszla byla emerytka, A teraz jak skonczysz dmuchanie balonika na podstawie tytulu i jednego zdanka, to poszukaj czegos wiecej w tej tomacie.
To moze oznaczac ze niekoniecznie ludzie zmarli, choc to naturalne zjawisko, ale ze RENCISTOW ubylo, a tego moga byc rozne powody. Mogli wyzdrowiec. Mogli osiagnac wiek emerytalny, a mogli tez zejsc. Niektorym ZUS cofa i zawiesza renty, bo ludzie podejmuja prace, lub zwyczajnie oszukuja.
Mnie się wydaje że jak rencista osiąga wiek emerytalny [i nadal żyje przechodząc na emeryturę] to ZUS-owi nie przybyło ani nie ubyło. Czy to logiczne? No może nie dla wszystkich.:D

Bo jak tytuł wskazuje liczą rencistów i emerytów razem.

jip
31-03-2010, 14:17
Ja znalazłem [Lila tez poszuka] Bo post piszesz po północy a tymczasem w dzienniku TV kilka godzin wcześniej--szef kancelarii prezydenta powiedział, że nie przydadzą się czcze spekulacje dziennikarzy. Prezydent weźmie Jaruzelskiego. Tak więc to sprostowanie do Twoich nieświeżych wiadomości. Nieświeże bywają nieprawdziwe. Ja słucham głównych wiadomości.
No widzisz, a Migalski go za to beszta:
"Panie Prezydencie - lepiej godnie przegrać, niż podle wygrać"
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7720992,Migalski__Panie_Prezydencie___lepi ej_godnie_przegrac_.html?skad=rss
skubany Migalski, .....

Kazik
31-03-2010, 14:24
To nie do końca tak, bo Palikot ogryzał skarpetki...Tuska właśnie, od początku krytykował niektóre jego posunięcia.
PS Do Grzecha zaufania nie mam i nie pytaj dlaczego.
Tusk przez Palikota zapowiada swoje posunięcia. Gdzieś z końcem kwietnia będą powtórnie wybierać Tuska. Przy tej okazji, Donek "zniweluje" Grzesia. To tylko uwertura, aby całość przebiegła koncertowo. Ludzi trzeba przyzwyczaić, że Grześ spada. Nie będzie szoku.

Kazik
31-03-2010, 14:30
Bo w Prezydencie nie ma chamstwa. Tusk nie proponował zabrania? A przecież Donek, a szczególnie Bolek Wałęsa chwali Jaruzelskiego.

jip
31-03-2010, 14:32
Bo w Prezydencie nie ma chamstwa. Tusk nie proponował zabrania? A przecież Donek, a szczególnie Bolek Wałęsa chwali Jaruzelskiego.
A w Migalskim?

Kazik
31-03-2010, 14:36
A w Migalskim?
Co tak dziwnie pytasz. Jakbyś zapytał czy jest chamstwo w Tusku-to odpowiem TAK. Zapomniałeś jakie cyrki wyczyniał z samolotem wobec aktualnie urzędującego prezydenta?

jip
31-03-2010, 14:40
"Jak dowiedziała się "Polska", grupa posłów PO właśnie skończyła prace nad nowelizacją ustawy o fundacjach politycznych. Gdyby tę nowelizację udało się wcielić w życie, partie zostałyby zobligowane do zatrudniania ekspertów, których wiedza byłaby wykorzystywana przy pracach parlamentarnych."
Chodzi o to, żeby kasę partyjna zamiast na Aniołłki Prezesa i inne głupie filmy wydano na ekspertów, którzy by doradzili partiom w sprawach Ustaw no i innych
http://wiadomosci.onet.pl/2149183,11,pomysl_po_moze_zmienic_diabelski_szczeg ol,item.html
A to moim zdaniem zamiar dobry, tylko czy komuś nie będzie szkoda Aniołków i Prezesa... no bo zawsze co gwiazda w filmie to gwiazda....

POLA
31-03-2010, 14:58
pierwszy raz mnie zaskoczył i pewno nie ostatni. Dzisiaj Monice powiedział tak o o.Rydzyku:
...ja go wysoko cenię wyjątkowo dobry teolog i moralista, natomiast polityk fatalny, robi tyle złego, że nie daj Boże.
Hmm...chyba jednak Lech nie słucha teologa i moralisty, bo teologii w tych wystąpieniach śladowe ilości, w moralizatorstwie - nadmiar polityki.
No, ale były prezydent widać zbyt zajęty, aby wsłuchiwać się w to, co o.R. mówi do radiosłuchaczy.:D

O obecnym prezydencie też było, że niereformowalny:
...tutaj się nic nie da zrobić, tu trzeba jak najszybciej o tym zapomnieć i przejść na wyższy szczebel, mądrzejszy szczebel demokracji.
Prawda, trzeba tylko uważać, żeby szczebel nie był...spróchniały.;)

POLA
31-03-2010, 15:06
Jakbyś zapytał czy jest chamstwo w Tusku-to odpowiem TAK.
Zapytaj tego poszukiwacza chamstwa w innych, czy do jego mierzenia przyjął własną miarkę?
Mogę przypomnieć, na co sobie pozwolił wobec mnie i do tej pory nie przeprosił.
To jak się to nazywa? wysoką kulturą rodem z grodu Kraka?:D :D

Kazik
31-03-2010, 15:10
Gdyby Tusk radził się ekspertów [a opłaca wielu] to:
1] nie podał by pomysłu aby prezydentów wybierali w sejmie. Na dodatek ZWYKŁA WIEKSZOŚCIĄ głosów. Czyli czyj sejm to i prezydent. Wycofał się z tych głupot.

2] Mówił o wprowadzeniu € gdy nie spełniliśmy warunków. A nawet już nadszedł kryzys. No ale to nie był brak wiedzy. To było robienie młodym wody z mózgu. Wyrachowany pijar.

3] Sprzedaż szpitali-to już głupota. Religa to tłumaczył, to go w senacie nie dopuścili do głosu.

A ponieważ w prywatnych wszystko kosztuje ponad dwa razy drożej, to NFZ nie chce z nimi podpisywać kontraktu. Przykład-nowo wybudowany szpital w W-wie.

Jak byś miał wszystkie prywatne-to połowa dzisiejszych usług by była. Bo kasa NFZ ta sama. Jakie by były terminy?

Długo by pisać o głupotach Tuska. Doradców ma dużo, ale jakiej jakości?

POLA
31-03-2010, 15:14
"grupa posłów PO właśnie skończyła prace nad nowelizacją ustawy o fundacjach politycznych. ....
Osobiście wątpię, żeby to się udało, opór materii jest spory tym bardziej, że patronuje temu PO, a nie PiS, ale zobaczymy, może przed wyborami "piskówka" będzie mniejsza?
Tylko te poprawki w komisjach są niebezpieczne, zawsze zamiast coś poprawić, coś się dziwnie psuje.:D

POLA
31-03-2010, 15:37
ze służbą zdrowia, państwową, żeby nie było wątpliwości.

Sposób jest prosty: płacić za wizytę, za pokwitowaniem. Należność zwraca pacjentowi NFZ, a ponieważ nie jest ono takie szybkie, pacjent zastanowi się, czy wizyta naprawdę jest konieczna.

Opinie niektórych lekarzy: bywają pacjenci, którzy przychodzą po poradę tylko po to, aby sobie "pogadać", zawracają głowę i jest to całkiem spora grupa.

Szpitale: niektórzy pacjenci zapisują się naraz do kilku placówek na zabieg, blokują terminy, stąd też wydłużone kolejki i odległe terminy. Brakuje centralnego systemu, który informowałby o wolnych terminach i miejscach (takie przypadki zapisów znam osobiście).

Dyrekcje państwowych placówek nie mają interesu w szukaniu oszczędności. Jest sprzęt, nie ma specjalistów do jego obsługi. To wszystko jest chore.

POLA
31-03-2010, 15:51
przebiegły jak lis?:D
Plan posła Przemysława Gosiewskiego wyglądał tak: Przy kamerach i z udziałem posłów podpiszemy list o współpracy samorządu województwa z TVP. Ludzie dowiedzą się, jak ratujemy media publiczne. Z planu nic nie wyszło.
Dlaczego nie wyszło, szczegóły tutaj: http://wyborcza.pl/1,75248,7719138,Plan_byl_sprytny__Tak_PiS_chcial_r atowac_telewizje.html

Kto ma media, ten przegrywa wybory.:D :D

Kazik
31-03-2010, 16:03
Zapytaj tego poszukiwacza chamstwa w innych, czy do jego mierzenia przyjął własną miarkę?
Mogę przypomnieć, na co sobie pozwolił wobec mnie i do tej pory nie przeprosił.
To jak się to nazywa? wysoką kulturą rodem z grodu Kraka?:D :D
Nie pamiętasz że przeprosiłem? Napisałem też że znalazłem linki sam, jak jedno Twoje zdanie mnie naprowadziło [w piątym poście jak się dopytywałem]. Nie było jednak łatwo. Ale przygrywałaś. Wiele razy pisałem, że albo podaj link, jakieś źródło, albo przyślij kawałek swojego sufitu jak to stamtąd pobierasz.

Dziś żałuję tej dyskusji. Trzeba było napisać krótko. Nie podajesz źródła-to uważam to za bzdury.Koniec. Hawk. Amen.

Widzisz jak to jest. Pluto napisze do Lili "poszukaj sobie" czy XY mieszała w tym palce. No i dostał odpowiedź mniej więcej tak: poszukaj kto mieszał z PO że u Bliklego pączki podrożały.

Czyli jakie pytanie-taka odpowiedź. Nic nie znacząca. Tak więc oboje by mogli szukać coś czego brak. Na tym polega dyskusja czy insynuacje? Na wiarę? Ja wolę sprawdzać. Oczywiście że to co słyszeliśmy np. w dzienniku, to linka się nie poda. Ale wiadomo skąd informacja i wielu słucha, to bzdur się nie napisze. Czy zauważyłaś ze ja zawsze podaje linki? Bo jak wyciągnę jakieś "smakowity kąsek" o przekrętach PO i kilka linijek zacytuję, aby zachęcić do czytania całości to daję link.

POLA
31-03-2010, 16:10
Wg najnowszych danych:
Komorowski 57%,
Tusk 53%,
Sikorski 52%
L.Kaczyński 40%
Olechowski, Pawlak, Borowski po 39%
Szmajdziński 32%

Brak zaufania:
J.Kaczyński 51%
L.Kaczyński 44%
Kopacz 33%
Tusk 29%

A ja chcę Olechowskiego na prezydenta.Wałęsa też stwierdził, że to najlepszy kandydat, ale już obiecał Komorowskiemu, że go poprze, więc nie chce, ale musi dotrzymać słowa, ja nie muszę, niczego nikomu nie obiecywałam.:D

POLA
31-03-2010, 16:39
Nie pamiętasz że przeprosiłem? Napisałem też że znalazłem linki sam, jak jedno Twoje zdanie mnie naprowadziło [w piątym poście jak się dopytywałem]. Nie było jednak łatwo. Ale przygrywałaś. Wiele razy pisałem, że albo podaj link, jakieś źródło, albo przyślij kawałek swojego sufitu jak to stamtąd pobierasz.
Nie przeprosiłeś, napisałeś tylko, że znalazłeś tekst, tlko na to Cię było stać, na nic więcej.
Nie tylko o sufit chodzi, nie tylko, przypomnieć, co jeszcze Twój kulturalny sposób traktowania dyskutanta o odmiennych poglądach mi zafundował?
Ani słowem się nie zająknąłeś, więc uważaj, bo jeśli tylko pozwolisz sobie na jakiekolwiek niekulturalne wypowiedzi pod adresem kogokolwiek tu na forum, przypomnę, co napisałeś do mnie. I będę robić to tak długo, aż nie naprawisz swojego nietaktownego zachowania.
Dziś żałuję tej dyskusji. Trzeba było napisać krótko. Nie podajesz źródła-to uważam to za bzdury.Koniec. Hawk. Amen.
Żałować to masz tego, co napisałeś, a nie dyskusji. I nie wykręcaj się tym, że nie podałam źródła, bo nie o to szło. Chodziło o to, że broniłeś Ziobry jak niepodległości zarzucając mi kłamstwa, a powinieneś wiedzieć, że opieram się na źródłach, prasowych w tym wypadku, sejmowych też, z kancelarii premiera i prezydenta, z innych mediów poza prasą.
Więc zanim zaczniesz kogoś obrzucać inwektywami, najpierw sprawdzaj, a jeśli tego nie potrafisz, powstrzymaj swój rozpasany jęzor.
Pluto napisze do Lili "poszukaj sobie" czy XY mieszała w tym palce. No i dostał odpowiedź mniej więcej tak: poszukaj kto mieszał z PO że u Bliklego pączki podrożały.
...
Po co to?
Nie mój pies, nie moje pchły:D i nie odwracaj uwagi od tego, za co powinieneś spłonąć ze wstydu, ale go nie masz, co nie świadczy o Tobie najlepiej, co jest przejawem braku dojrzałości i odpowiedzialności za słowo.
Tak zachowują się dzieci...te źle wychowane.:)

Aha, dyskusja polega na wymianie poglądów, własnych opinii wokół danego problemu, a nie na wymianie linków.

Kazik
31-03-2010, 16:41
Kto ma media, ten przegrywa wybory.:D
Wszystkie komercyjne były za PO jeszcze przed wyborami. Teraz coś się zmienia, ale delikatnie. Chcą zatrzeć złe wrażenie. Media publiczne-Tusk w końcu może przejmie jak się skończy kadencja poprzedników. Wtedy będzie miał wszystkie w komplecie. Na razie zapowiadając "nie płać abonamentu", obciął im kasę. Ustawa przewidywała że z budżetu TV dostanie, ale zapisu brakło. Był zapis "nie płać"-czyli to pół ustawy jak Pułtusk?:D

Ustawę medialną pisała Rapaczyńska-szefowa Agory. Ta do której chodził Rywin, a Michnik nagrał. Puścił to w obieg po pół roku. A prokurator zapytał dlaczego? Premier Miller wiedział i też nie zgłosił. Tłumaczył że uznał to za kiepski żart jak sprzedaż kolumny Zygmunta.

Rapaczyńska pisząc ustawę w sejmie zwolniła się z Agory. Oficjalnie niby OK. Ale to przecież wiadome że wróci szefować. Ustawę krytykowali wszyscy spece od RTV i dziennikarze. Komercyjne RTV miały nawet kasę brać z budżetu. Jak będą chwalić rząd to coś dostaną? Zapis był mglisty i sprzyjający nadużyciom. Prezydent zawetował bo były nawet podpisy protestujących przeciw.
A teraz obrazek. Powiedz dlaczego jakiś informatyk zrobił taki obrazek. Bo obrazek z papierem toaletowym na którym jest Tusk, TVN i Wyborcza to widziałaś i to też nie przypadek. Ludzie się orientują co się wyciska jak cytrynę, a co jest informacją kilku zdaniową w godzinach małej oglądalności.

http://www.imagebanana.com/img/qyiyfygy/sponsoruj261.jpg (http://www.imagebanana.com/)

jip
31-03-2010, 16:44
zaufanie ciekawe,
pies mi cholera zwiał jak zobaczył pierdoły Kazika, muszę go jechać szukać, ciekawy jestem co mu się stało, przedtem tylko się śmiał, a teraz poszedł w długą, doczytał do zdania: "Ja wolę sprawdzać." kitę podwinął i poszedł, cholerny pies, on ze śmiechu nie mógł wytrzymać - musiał się uspokoić, był pod drzwiami... przeszło mu , mnie jeszcze nie.....
dobrze, że pies nie zdarzył tego bzdurzenie niżej z fotka zobaczyć, nie znalazł bym go....

jip
31-03-2010, 16:49
"Plan był sprytny. Tak PiS chciał ratować telewizję publiczną"

Tego marszałkowi było już za wiele. - Nie pozwolę, aby politycy zastępowali samorząd. Marszałek ma określone kompetencje i będę ich bronił. To miało być merytoryczne, a nie polityczne działanie - twierdzi Adam Jarubas.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,7719138,Plan_byl_sprytny__Tak_PiS_chcial_r atowac_telewizje.html#ixzz0jlXLdi4Y
Ale się nie udało błysnąć, został tylko peron....

POLA
31-03-2010, 16:54
Rada Prokuratorów przy prokuratorze generalnym negatywnie zaopiniowała członków kierownictwa prokuratury z czasów ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W tajnym głosowaniu negatywnie zaopiniowano między innymi byłych zastępców Ziobry: Andrzeja Kryże i Jerzego Engelkinga, Józefa Giemzę.
Niktórzy nie poddali sie opiniowaniu.
Boją się czegoś?

Zobaczymy, co zrobi Seremet, jako że wyniki opiniowania nie są dla niego wiążące.

Kazik
31-03-2010, 17:08
Aha, dyskusja polega na wymianie poglądów, własnych opinii wokół danego problemu, a nie na wymianie linków.
Jednak żeby być wiarygodnym to podaje się linki. Inaczej pisz że to wyłącznie Twoje PRZYPUSZCZENIA wtedy będzie wiadomo.

Jak czytam jakiś artykuł to link nie jest fatygą pobrać jak to artykuł z internetu. Takie trudne? Wtedy wiadomo, że nie z sufitu lub z magla. A tak wtedy wiemy czy to z TV , czy jak piszesz że słyszałaś z RM. Jak własne przemyślenia to wystarczy dać coś w rodzaju "ja uważam że...." i już wiadomo że to nie jest na przykład informacja którą podał Graś.

Chociaż co Graś podaje to wszyscy widzą . Kolejne kłamstwo mu nie wyszło. Dziennikarze byli dociekliwi zamiast uwierzyć.:D No bo po wielu kłamstwach stracił wiarygodność. Cieć u Niemca co zataja swoje dochody.

A czy powinien być jeszcze rzecznikiem? Ja tu pisałem, że początkowo dziennikarzom powiedział że nie wie na jakim urlopie jest Miro, ale sądzi że na bezpłatnym. To słyszałem jak mówił.

Jak zasięgnął informacji to podał już, że na pewno na bezpłatnym. Ktoś go wprowadził w błąd, czy nakazał skłamać?

POLA
31-03-2010, 17:20
Tylko tyle masz do powiedzenia?
Weź przykład ze swojego guru: nie wiem, czy przeprosił "małpę w czerwonym", ale Monice Olejnik przesłał bukiet kwiatów. Na tyle było go stać, Ciebie nie stać na zwykłe przyznanie się do fatalnego zachowania, do przeprosin. Publicznie.

I już tego nie oczekuję, ale będę Ci przypominać Twoje zachowanie każdorazowo, kiedy przekroczysz granice dobrego wychowania wobec kogokolwiek na forum.

POLA
31-03-2010, 17:25
miała brata Tuska, ale nigdy nie została jego siostrą.:D
Wywiad z moją szybkosłowną ulubioną, z którą nie zawsze się zgadzam, w Rzepie.
Polecam, o Tusku krytycznie, a to woda na młyn dla odwetowców ...;) :D

Kazik
31-03-2010, 17:35
Rada Prokuratorów przy prokuratorze generalnym negatywnie zaopiniowała członków kierownictwa prokuratury z czasów ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W tajnym głosowaniu negatywnie zaopiniowano.... Niktórzy nie poddali sie opiniowaniu.
Boją się czegoś?

1] Oczywista oczywistość jak mawiają. Nowa miotła jako Generalny. Ledwo zasiadł w fotelu, to chyba te opinie mu wcześniej przygotowano? No ale to normalne że poprzedników PO zawsze krytykuje. Wszyscy inni też tak robili i będą.

2] Jak można się nie poddać opiniowaniu? Można odmówić pobrania krwi, ale jak się uchylić od opiniowania? Możesz Polu wyjaśnić, bo nawet tu nie widząc siebie i nie znając wyrażamy opinie.

3] Przy okazji-Piesiewicz poddał się opiniowaniu.:D Zwłaszcza jak odmówił badania wariografem, to aż huczy od opinii. Można by zdobyć włos z głowy Piesiewicza i na tej podstawie badać na kokę. Ale nie wiem czy taki dowód bez zgody byłby legalny.
Badano tak włos Napoleona na zawartość trucizny.

Kazik
31-03-2010, 17:50
Twoje zachowanie każdorazowo, kiedy przekroczysz granice dobrego wychowania wobec kogokolwiek na forum.
To może zadbasz też o innych granice? Czy pełowcom będzie wolno? Czyli jednemu będzie wolno, a drugi ma nie odpowiadać? To na zasadzie Palikota-jak gryzie "właściwych" to chamstwo się nazywa "ciętym językiem", ale jak swoich to inaczej? Jak to widzisz?

Zostań moderatorem to nawet nie wygodne posty będziesz mogła wycinać.:rolleyes:

Jak krytykowany był Giertych. Rzygali na niego w PO i SLD ile wlezie. Głupek to jest, to też potwierdzę. Ale jak ciepło się o nim Schetyna wyrażał. Dziennikarka była tym tak zdumiona, że kilka razy się dopytywała. Tak jest jak się szkaluje opozycję PO. Wtedy Giertych, Lepper to "kochane i miłe chłopy" dla PO. Hipokryci.

pluto37
31-03-2010, 19:27
Zapytaj tego poszukiwacza chamstwa w innych, czy do jego mierzenia przyjął własną miarkę?
Mogę przypomnieć, na co sobie pozwolił wobec mnie i do tej pory nie przeprosił.
To jak się to nazywa? wysoką kulturą rodem z grodu Kraka?:D :D

Polu! Jedna drobna uwaga.
Ja bym tego przypadku nie rozciagal na "grod Kraka".
To zbyt duze uproszeczeni.
Sadze raczej, ze ..lyzka dziegciu:)

pluto37
31-03-2010, 19:32
miała brata Tuska, ale nigdy nie została jego siostrą.:D
Wywiad z moją szybkosłowną ulubioną, z którą nie zawsze się zgadzam, w Rzepie.
Polecam, o Tusku krytycznie, a to woda na młyn dla odwetowców ...;) :D

Ale zwroc tez uwage na ciezka "prace" wywiadowczyni.
Zyta w paru miejscach dosc solidnie sie wykreca i stopuje przed pojsciem "na calosc".
To sie nazywa dziennikarstwo!!!! .....................dworskie:)

pluto37
31-03-2010, 19:56
[[QUOTE]B]"Plan był sprytny. Tak PiS chciał ratować telewizję publiczną"
[/B]

Taki karakan, a jaki spryciul?
A jaka kiepela? Jak u cadyka z Lelowa conajmniej:)

Lila
31-03-2010, 20:01
miała brata Tuska, ale nigdy nie została jego siostrą.:D
Wywiad z moją szybkosłowną ulubioną, z którą nie zawsze się zgadzam, w Rzepie.
Polecam, o Tusku krytycznie, a to woda na młyn dla odwetowców ...;) :D

Czytałam.
Nie cierpię odwetu. Tylko ....czegoś smutno.

ps.a premierowi szykuje się kłopot w Katyniu.
Podobno. Plotek nie będę powtarzać.
Zawsze uważałam, że słowicze dźwięki w Putina głosie,
a w sercu lisie zamiary.:mad:

pluto37
31-03-2010, 20:02
Rada Prokuratorów przy prokuratorze generalnym negatywnie zaopiniowała członków kierownictwa prokuratury z czasów ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

W tajnym głosowaniu negatywnie zaopiniowano między innymi byłych zastępców Ziobry: Andrzeja Kryże i Jerzego Engelkinga, Józefa Giemzę.
Niktórzy nie poddali sie opiniowaniu.
Boją się czegoś?

Zobaczymy, co zrobi Seremet, jako że wyniki opiniowania nie są dla niego wiążące.

Tez ciekaw jestem.
A te trzy tuzy, to faktycznie wybitne jednostki.
I jakie usluzne.
Kryze to nawet kombatant...mozna rzec. I az dziwne, ze najwyzszych prezydenckich odznaczen nie pouczyl jeszcze z paragrafu kombatanctwo.

Lila
31-03-2010, 20:03
Ale zwroc tez uwage na ciezka "prace" wywiadowczyni.
Zyta w paru miejscach dosc solidnie sie wykreca i stopuje przed pojsciem "na calosc".
To sie nazywa dziennikarstwo!!!! .....................dworskie:)


No jaaaaasne.
Nie po Twej myśli.
.....

Bezpłatny Miro tłumaczy się przed Moniką.

Lila
31-03-2010, 20:05
Kryze to nawet kombatant...mozna rzec. I az dziwne, ze najwyzszych prezydenckich odznaczen nie pouczyl jeszcze z paragrafu kombatanctwo.

Na jakiej podstawie tak napadło Cię to zdziwienie?

pluto37
31-03-2010, 20:23
Wg najnowszych danych:
Komorowski 57%,
Tusk 53%,
Sikorski 52%
L.Kaczyński 40%
Olechowski, Pawlak, Borowski po 39%
Szmajdziński 32%

Brak zaufania:
J.Kaczyński 51%
L.Kaczyński 44%
Kopacz 33%
Tusk 29%

Nic tylko przypomniec "dzoka" EUKaminskiego o krolu Midasie?
I tym co sie w co zamienia?
A tak sie biedactwa staraja, skrecaja, poca i wyginaja, a tu wredne ludziska co rusz pokazuja im ...fige i wlasciwe miejsce w szyku. Dla takiego Bielana to musi byc codzienny stres i bol zebow. Szczyglo na sejsjach u Blondiny juz nawet sie nie odzywa, a na zaczepki Zelichowskiego rozpaczliwie odpowiada z cala elegancja na jaka go stac, ze ten "glupoty gada".
Ja mysle, ze teraz pod skora trwa rozpaczliwe szukanie miejsca przy jakims korytku na zapleczu po zniknieciu ze sporej ilosci fuch.
A ja chcę Olechowskiego na prezydenta.Wałęsa też stwierdził, że to najlepszy kandydat, ale już obiecał Komorowskiemu, że go poprze, więc nie chce, ale musi dotrzymać słowa, ja nie muszę, niczego nikomu nie obiecywałam.:D

Ja jednak bede kreski stawial za Komorowskim.
Naprawde nie wiem o co facetowi biega. Slucham i ogladam Olechowskiego w roznych kawalkach i jakos nie bardzo wiem czy on chce cos kupowac, czy sprzedawac i dlaczego.
Narazie to on w sferze przekazu idei takie "ni to, ni sio, ani kukuryku" - ze zacytuje preiera-vice Pawlaka.
Moim zdaniem z tego znanego i przewidywalnego dzis zestawu kandydatow, to chyba Komorowski ma najbardziej skladnie uszyty garnitur na prezydencka miare.

pluto37
31-03-2010, 20:30
Na jakiej podstawie tak napadło Cię to zdziwienie?
Jak to na jakiej.
Przeciez ZASLUZONY!
Czyzbys miala jakas odmienna opinie?
Nie wierze!

Lila
31-03-2010, 20:32
Kandydat na polityczny katafalk,
jednak nań się nie wdrapie.
Szkoda tych 13 tysiaków miesięcznie. W końcu biedak zostawił zeznanie przed sądem USA iż jest bezrobotny.

Miro wrócił do dzikusów na dobre.

Lila
31-03-2010, 20:34
Jak to na jakiej.
Przeciez ZASLUZONY!
Czyzbys miala jakas odmienna opinie?
Nie wierze!

Negowałam Twoją zdolność przewidywania odznaczeń państwowych.
Nie fakt zasłużenia na nie.

pluto37
31-03-2010, 20:47
[QUOTE]No jaaaaasne.
Nie po Twej myśli.
.....

Lilu! To nawet nie o to chodzi czy po mojej mysli czy nie.
Mnie jakos specjalnie "milosci" Gilowskiej nie dziwia. W koncu z jakiego powodu zniknela z PO i to dosc efektownie, co sie ...zdarza. I to, ze sympatie trwaja dluugo tez mnie nie dziwi. Zyta ma taki styl.
Mnie zainteresowal sposob przeprowadzonej z Zyta rozmowy.
Wywiadowczyni znajac te 'milosci" Zyty do Donalda i jej szybki jezor wrecz naciska dosc bezpardonowo na Zyte, zeby jeszcze mocniej cos walnela na Tuska. Tak zeby miala swojego "njusa" na tytul i pierwsza strone. A Zyta zeby juz tak calkiem nie zostawic biedaczki na lodzie palnela wrzutke o "tajemnicy Tuska":)
Takie numery lubia robic spece z Twojej ulubionej TVN z Palikotem. Ten to lyka. I potem wszyscy maja radochy kupe komentujac swiatle mysli filozofa.
To sie daje wylapac.
Tylko jesli sie czyta to na spokojnie:)

pluto37
31-03-2010, 20:57
Negowałam Twoją zdolność przewidywania odznaczeń państwowych.
Nie fakt zasłużenia na nie.

Lilu! Ja jedynie niesmialo wyrazilem zdziwienie, ze tak zasluzonego czlowieka dla egzekwowania PRAWA i SPRAWIEDLIWOSCI zbraklo w przezacnym gronie nagrodzonych.
A moja zdolnosc do ... no coz ja biedny maly zuczek moge przewidywac?
Wszak w tej mierze nieodgadnione sa wyroki panskie
W koncu Ekselencja juz ponad trzy lata MYSLI jak tu przekazac Legie Honorowa dla HGW.
Zamyslil sie dawno temu i tak mu sie to spodobalo, ze zamyslil sie ...jeszcze raz:)
I tak trwa w tym stanie, a kancelisty nie smia mu zamyslenia przerywac:D

Lila
31-03-2010, 21:04
Lilu! Ja jedynie niesmialo wyrazilem zdziwienie, ze tak zasluzonego czlowieka dla egzekwowania PRAWA i SPRAWIEDLIWOSCI zbraklo w przezacnym gronie nagrodzonych.
A moja zdolnosc do ... no coz ja biedny maly zuczek moge przewidywac?
Wszak w tej mierze nieodgadnione sa wyroki panskie
W koncu Ekselencja juz ponad trzy lata MYSLI jak tu przekazac Legie Honorowa dla HGW.
Zamyslil sie dawno temu i tak mu sie to spodobalo, ze zamyslil sie ...jeszcze raz:)
I tak trwa w tym stanie, a kancelisty nie smia mu zamyslenia przerywac:D

Żuczku miły.:)

A za cóż to bufetowa ma dostać Legię Honorową?

jip
31-03-2010, 21:16
Żuczku miły.:)

A za cóż to bufetowa ma dostać Legię Honorową?
Tylko, że Legię przyznali jej Francuzi i za coś co oni wiedzą, on tylko miał podać, ale nie on dostał więc myśli czy podać już trzy lata, chociaż akurat do tej Legii nic mu...

Lila
31-03-2010, 21:21
Tylko, że Legię przyznali jej Francuzi i za coś co oni wiedzą, on tylko miał podać, ale nie on dostał więc myśli czy podać już trzy lata, chociaż akurat do tej Legii nic mu...

Ano pewnie.
Ja bym też jej nie podała.
A co ona tym Francuzom tak dobrze zrobiła,że jej Legię przyznali? I czemu sami jej na biuście nie przyszpilili?
Może w Legii walczyła, tylko Tobie się pomyliło?:D

jip
31-03-2010, 21:26
Ano pewnie.
Ja bym też jej nie podała.
A co ona tym Francuzom tak dobrze zrobiła,że jej Legię przyznali? I czemu sami jej na biuście nie przyszpilili?
Może w Legii walczyła, tylko Tobie się pomyliło?:D
Wiem, że jej nie podasz, ale Tobie też nic do jej Legii tak jak i temu co miał jej podać a nie zastanawiać się trzy lata....
A za co to Francuzi wiedzą bo jej dali...

Lila
31-03-2010, 21:35
Wiem, że jej nie podasz, ale Tobie też nic do jej Legii tak jak i temu co miał jej podać a nie zastanawiać się trzy lata....
A za co to Francuzi wiedzą bo jej dali...

Ba, może i nic mi do tego. Ale chciałabym wiedzieć.
Co takiego po francusku umiała zrobić?
Ślimaki czy co innego?

ps. może i Lech też chce wiedzieć.:D

POLA
31-03-2010, 22:20
To może zadbasz też o innych granice? .
Nie zachowuj się jak przedszkolak.
Może jeszcze na Twojej ulicy mam porządek zrobić, co?

POLA
31-03-2010, 22:27
Ale zwroc tez uwage na ciezka "prace" wywiadowczyni.
Zyta w paru miejscach dosc solidnie sie wykreca i stopuje przed pojsciem "na calosc".
To sie nazywa dziennikarstwo!!!! .....................dworskie:)

Naturalnie, że zwróciłam. Ten kąsek zostawiłam odwetowcom. Deser się im należy.:D
Nie, dziennikarz jest od tego, żeby "dociskać", to jego niezbywalne prawo.
Zyta zachowała się jak jej obecny "brat" ideologiczny: "a ja coś wiem, ale nie powiem".:D
Przypomina to sprawę tajnych okropnych;) wiadomości na temat Radka.
No cóż, szkoła PiSu, nie?

POLA
31-03-2010, 22:34
Czytałam.
Nie cierpię odwetu. Tylko ....czegoś smutno.

ps.a premierowi szykuje się kłopot w Katyniu.
Podobno. Plotek nie będę powtarzać.
Zawsze uważałam, że słowicze dźwięki w Putina głosie,
a w sercu lisie zamiary.:mad:
Dlaczego Ci smutno?

Lila, nie wPiSuj się w politykę a ja coś wiem.:D
Nie spodziewam sie oglądać Putina na kolanach, nie spodziewam się, aby lis przepoczwarzył się w słowika, dlatego mój szok będzie mniejszy.;)

POLA
31-03-2010, 22:41
Ja jednak bede kreski stawial za Komorowskim.
Naprawde nie wiem o co facetowi biega. Slucham i ogladam Olechowskiego w roznych kawalkach i jakos nie bardzo wiem czy on chce cos kupowac, czy sprzedawac i dlaczego.
Narazie to on w sferze przekazu idei takie "ni to, ni sio, ani kukuryku" - ze zacytuje preiera-vice Pawlaka.
Moim zdaniem z tego znanego i przewidywalnego dzis zestawu kandydatow, to chyba Komorowski ma najbardziej skladnie uszyty garnitur na prezydencka miare.
I słusznie, masz prawo:) .
A ja bym chciała, żeby do II tury wszedł Komorowski i...Olechowski. Debata byłaby interesująca i bez martyrologii - mam nadzieję.

Może nie tak często słuchasz dłuższych wypowiedzi Olechowskiego?
On ma bardzo dobrze skrojony garnitur na prezydenturę i nawet mój szef przyznaje mi rację, ale szans nie widzi. Optuje za merkantylnym podejściem do wyboru. Jedna tura i basta!:D

POLA
31-03-2010, 22:48
jeszcze.
Nagadała na Tuska w Rzepie i nie poszła na spotkanie z premierem.
Nie ze strachu, skądże, to odważna kobieta i jaka dzielna.:D
Pewnie niezręcznie jej jakoś było podać rękę byłemu bratu zwłaszcza, że obecnie ma aż dwóch.:D :D

POLA
31-03-2010, 23:15
mocno się zastanawiam nad kondycją posła Iwińskiego.;)
Lewica zamierza wystąpić do TK i zaskarżyć część nowelizacji KK w punkcie o propagowaniu komunizmu.
Kutz, jako lewicowiec z ducha a z przynależności platformes obecnie, popiera tę akcję podobnie jak inni sejmowi wolnomyśliciele niezrzeszeni.:D

Iwiński motywuje to...obroną Macierewicza przygotowującego w przeszłości pracę doktorską dotyczącą Che Guevary, której nie ukończył:D :
Gdyby dzisiaj przeprowadzić przeszukanie u niego to na pewno znalazłoby się wiele symboli Che Guevary. Występujemy więc w obronie Antoniego Macierewicza. To w jego interesie jest ten wniosek do Trybunału Konstytucyjnego.
O sojuszu medialnym Sojuszu wiemy, ale żeby aż tak dalece wykazać miłosierdzie wobec Antoniego?:D
Akcja obrończa ruszy po świętach.

pluto37
31-03-2010, 23:36
Żuczku miły.:)

A za cóż to bufetowa ma dostać Legię Honorową?

A Lilu! Czy to Twoj interes? Ze spytam grzecznie.
Skoro Francja poprzez swojego Prezydenta taki Honor Polce TO psim obowiazkiem poproszonego o grzecznosc LISTONOSZA jest te przesylke w imieniu Francuzow doreczyc.
Takie sa zwyczaje cywilizowanych ludzi.
Inne zachowanie uznaje sie za afront i BRAK szacunku dla nadajacego taki fawor w imieniu zaprzyjaznionego narodu.
A Ty zdaje sie masz do mnie jakies pretensje, ze ja dosc lekko traktuje panaprezydenckie wyczyny.
A jak mam skoro on sobie sam w swej malosci na buty brzydko robi:)
Nie mozesz wymagac ode mnie wiecej, niz on sam od siebie.

pluto37
31-03-2010, 23:39
jeszcze.
Nagadała na Tuska w Rzepie i nie poszła na spotkanie z premierem.
Nie ze strachu, skądże, to odważna kobieta i jaka dzielna.:D
Pewnie niezręcznie jej jakoś było podać rękę byłemu bratu zwłaszcza, że obecnie ma aż dwóch.:D :D

Albo ...nie dostala zezwolenia:)

amelia
31-03-2010, 23:40
Iwiński motywuje to...obroną Macierewicza przygotowującego w przeszłości pracę doktorską dotyczącą Che Guevary, której nie ukończył:D :

O sojuszu medialnym Sojuszu wiemy, ale żeby aż tak dalece wykazać miłosierdzie wobec Antoniego?:D
Akcja obrończa ruszy po świętach.

Ja bym nie wykluczala.
Grzes Nabieralski jest z mojego miasta, wiec wiem o nim co nieco. Za wladze dalby se....

pluto37
31-03-2010, 23:53
Naturalnie, że zwróciłam. Ten kąsek zostawiłam odwetowcom. Deser się im należy.:D
Nie, dziennikarz jest od tego, żeby "dociskać", to jego niezbywalne prawo.
Zyta zachowała się jak jej obecny "brat" ideologiczny: "a ja coś wiem, ale nie powiem".:D
Przypomina to sprawę tajnych okropnych;) wiadomości na temat Radka.
No cóż, szkoła PiSu, nie?

To, ze juz Zyta wlazla w buty podwojnych, to w koncu nic nowego. Chciala-wlazla i ma za to profity.
Nic novi pod sole:)
Natomiast do autentycznej szewskiej pasji doprowadza mnie blade ..... towarzyszy dziennikarzy roznej rasy wpuszczacych rozmowce do kanalu. I to dociskajacych o jakies istotne sprawy, tylko po to, zeby podszczuc rozmowce jeszcze bardziej. Tak dla wiekszych medialnych jaj i ku wiekszej uciesze motlochu.
I jesli to robia szmatlawce, to one z tego zyja, ale jak to robi tytul majacy w tytule Rzecz...itd to juz jest inna waga.
Gilowska jest jedna z tych osob, ktore mozna pytac o wiele interesujacych powaznych ludzi spraw, a nie o to, czy widziala pocerowane skarpetki Tuska i dziurawe podeszwy lakierek.
Mnie to hienizmem cuchnie na odleglosc.

pluto37
31-03-2010, 23:57
Ja bym nie wykluczala.
Grzes Nabieralski jest z mojego miasta, wiec wiem o nim co nieco. Za wladze dalby se....

I to robi. Co widac, slychac i czuc. Nieladnie.
Jesli ktokolwiek chcialby znalezc model aktywisty z "epoki", to on sie do tego idealnie nadaje.
Dowod na to, ze reinkarnacja, to nie sa fanaberie dzikich ludow:)

Lila
01-04-2010, 00:18
A Lilu! Czy to Twoj interes? Ze spytam grzecznie.
Skoro Francja poprzez swojego Prezydenta taki Honor Polce TO psim obowiazkiem poproszonego o grzecznosc LISTONOSZA jest te przesylke w imieniu Francuzow doreczyc.
Takie sa zwyczaje cywilizowanych ludzi.
Inne zachowanie uznaje sie za afront i BRAK szacunku dla nadajacego taki fawor w imieniu zaprzyjaznionego narodu.
A Ty zdaje sie masz do mnie jakies pretensje, ze ja dosc lekko traktuje panaprezydenckie wyczyny.
A jak mam skoro on sobie sam w swej malosci na buty brzydko robi:)
Nie mozesz wymagac ode mnie wiecej, niz on sam od siebie.

Ja do Ciebie pretensji żadnych nie mam, bo i mieć nie mogę.

Zwyczajnie.
Nie podoba mi się Twój sposób wyrażania myśli,
nader podobny do nadużywania paralizatora w Twoim kraju obecnym.
Krytykuj, ale nie flekuj. Bo to w naszym wieku nie jest śmieszne.

Psi, listonosz, robienie na buty...itd
Czy nasłuchałeś się opowieści ze spacerniaka,
bo ów Z.K to też Zawodzie.

......

I czemu nie słyszę płaczu, że Marcinkiewicz też czeka na Legię Honorową?

A byłaby nadzieja na Isabel w Pałacu Prezydenckim.
Bo jak Hanna bufetowa, to i Atrakcyjny Kazimierz?

Lila
01-04-2010, 01:14
Prezydentura L.K. ma wiele minusów.

Brak marketingu politycznego. Brak dystansu do siebie i łatwość wyprowadzenia z równowagi.
Ale zarzuty iż jest on prezydentem jednej formacji, są niesprawiedliwe.
Bo nie jest bardziej niż jego poprzednik, i nie łudźmy się co do jego następcy.

Nie ma na sumieniu ułaskawienia przestępcy ze swojej partii, jak Kwaśniewski Sobotkę. NIe ośmieszył także swojego urzędu,
jak to zrobił kilka razy poprzednik.

Miał także determinację, aby odznaczyć tych zapomnianych. Gwiazdę, Walentynowicz i Wyszkowskiego. Bez nich Lech Wałęsa by nie skakał przez płot, a o których raczył zapomnieć zadufany w swej wielkości. Odznaczonych zostało wielu anonimowych opozycjonistów, tych których ominęły jakiekolwiek zaszczyty. Może o tym pamiętajmy również.

Oczekiwania względem tego prezydenta były znacznie wyższe,
niemniej bilans tej prezydentury nie wypada ujemnie.
Ma on szansę na reelekcję, choć nieco wzburzy to niektórych.
Ale nijaki Komorowski raczej polegnie.
Bo szansę miał ogromną, nielubiany przeze mnie Sikorski.
I mało ważne, że nielubiany. Ale głosowali by na niego młodzi, którym imponował Afganistaniem.
I ludzie wykształceni, dla których był wzorem zdolności do robienia kariery.
...
I to na tyle. To jest to, co ja myślę o prezydentach Polski.
Jaki by nie był ten nowy prezydent, to obsikując go,
sikamy na siebie. Bo nie da się ustawić na zawietrznej, abyśmy się nie umoczyli.:)

.......

Mamy Wielki Tydzień.
Niebawem zasiądziemy do stołów z bliskimi.
Oby ten czas, był czasem zgody, wyciszenia się i radości dla wszystkich piszących w tym wątku.
Zwolenników PO, PiS, SLD i innych .:)

http://www.imagebanana.com/img/svj0nki9/kartkawielkanocna.jpg (http://www.imagebanana.com/)

pluto37
01-04-2010, 01:16
[QUOTE]Ja do Ciebie pretensji żadnych nie mam, bo i mieć nie mogę.

Zwyczajnie.
Nie podoba mi się Twój sposób wyrażania myśli,
nader podobny do nadużywania paralizatora w Twoim kraju obecnym.
Krytykuj, ale nie flekuj. Bo to w naszym wieku nie jest śmieszne.

Psi, listonosz, robienie na buty...itd
Czy nasłuchałeś się opowieści ze spacerniaka,
bo ów Z.K to też Zawodzie.

Lilu! A czy Ty sama w trosce o wysoki poziom przypadkiem nie uzywasz w opisie niedoszlej Legionistki uroczego slowka "bufetowa"?
A czy jedna z czolowych gwiazd Twojej ulubionej partii i bliska wspolpracownica Kaczynskich nie orzekla publicznie, ze to co ma Tusk zrobic to sie "nalezy jak PSU zupa"? Widac ten pies jakos jest w uzytkowaniu politycznym PiSu do przyjecia:)
Jak to Lilu jest?
Ty wraz z Kazikiem uzywacie sobie w dowolnym stylu lingwistycznym po tych co ich nie lubicie i jest OK, a okazuje sie, ze jesli uzyje sie tego samego w odwrotna strone, to NIE JEST flekowanie.
Wszak to zdaje sie listonosz powinien obsluzyc bufetowa i jak slusznie dopisalas Marcinkiewicza.
Bo im sie to nalezy jak psu zupa.
Gdyby tak sie stalo, to bufetowa Hanna i "Atrakcyjny Kazimierz" byliby zadowoleni, a media i my nie mielibysmy powodu do ...zwady i wyszukiwania adekwatnych do sprawy opisow przyrody.
Chcesz szacunku do Kaczynskiego? I poczuwasz sie do obrony jego postaci? To sprobuj namowic go, zeby zachowywal sie jak dorosly facet prezydent i maz stanu.
Bo to wlasnie takie jego postepowanie w duperlnych sprawach daje powody do kpin z niego.
Nie jako prezydenta, a faceta ktory postponuje urzad zachowaniem rodem z piaskownicy. Bo on jako Kaczynski moze nie lubic bufetowej, Kazika, Michnika, Tuska i kogo tam jeszcze chce, ale kiedy wystepuje jako prezydent, to ma wykonywac swoje obowiazki Glowy Panstwa rzetelnie i bez prywatnych fanaberii. A jesli tego nie robi to musi przyjac na klate komentarze oceniajacych go obywateli.
I tyle.
pssst Lilu! Jak ja lubie te Twoje glebokie wisty!
A czy pod basztami Murzynow nie bija klonicami? Sprawdzialas?

Idalka
01-04-2010, 05:43
Naprawde?
Polacy sie nie zgodza


by przestepczosc eliminowac zbyt restrykcyjnym i represyjnym prawem wobec winnych, zwlaszcza, ze podejrzewa sie wszystkich,


Ja sie zgadzam,nie czuje sie podejrzewana,wiec jednak nie wszystkich .....

Nie wiem kogo zacytowalam.
Pomylka to z prasowki,ale dotyczy Polski,wiec zostawiam

tadeusz50
01-04-2010, 06:00
Dziś Prezydent Lech Kaczyński podał się do dymisji.

Idalka
01-04-2010, 06:07
Wczoraj w poznych godzinach wieczornych zostala zatwierdzona ustawa w Sejmie ,za korupcje w sporcie grozi kara pozbawienia prawa do sexu.
W zaleznosci od wysokosci przekretow od jednego roku do dozywocia.
W przypadkach szczegolnie drastycznych,winni moga byc pozbawieni narzadow ...no zwyczajnie bedzie sie im obcinac jaja.
Poslowie zadziwili sprawozdawcow,wszyscy glosowali za.

Idalka
01-04-2010, 06:10
Dziś Prezydent Lech Kaczyński podał się do dymisji.



A mslalam ,ze bede pierwsza...

Kazik
01-04-2010, 21:22
Kancelaria Sejmu z kolei konsekwentnie twierdziła, że od 1 lutego Mirosław Drzewiecki pobiera i uposażenie, i dietę - i to bez żadnych potrąceń. Występując o kolejne urlopy, usprawiedliwiał bowiem nieobecności w Sejmie, a to uniemożliwiało odebranie mu poborów.
http://fakty.interia.pl/polska/news/tajemnica-26-tysiecy-drzewieckiego-ujawniona,1459616,6493
Cytat z tego artykułu pochodzi.

No to mamy radosny dzień. Miro przeprosił za słowa, ale będzie pozywał redaktora. Bo wypowiedź nie miała być publikowana w Polsce, lecz w kablówce tam na Florydzie. Czyli obrabianie dupy i plucie na własny kraj-jest w/g Drzewka dobre za granicą. Bo tu wyborcy nie powinni tego wiedzieć.

Obiecał kasę oddać na dom dziecka [26 tys] Tusk też wiele obiecał, dlatego Miro nie wierzę. Orliki chce budować i kasa polityczna mu już nie śmierdzi. O urlop jak pisał, to zawsze usprawiedliwiał. Dlatego kasy mu nie mogli zabrać. Dodał Miro jeszcze to:

Mirosław Drzewiecki zapewniał, że pieniędzy u niego nie ma, i dodawał, że nie czuje wstydu przed wyborcami, że bierze uposażenie, podczas gdy nie pracuje w Sejmie, a gra w golfa w Miami.

Kazik
01-04-2010, 21:35
A mslalam ,ze bede pierwsza...
Masz jeszcze inne możliwości. Np. że Tusk na stałe wyjechał do Irlandii.
Ja znalazłem wiadomość, że odkrył "wyjście z kryzysu".

http://www.imagebanana.com/img/f61iubfm/Wyj347ciezkryzysu1.JPG (http://www.imagebanana.com/)

POLA
02-04-2010, 14:58
To, ze juz Zyta wlazla w buty podwojnych, to w koncu nic nowego. Chciala-wlazla i ma za to profity.
Nic novi pod sole:)
Natomiast do autentycznej szewskiej pasji doprowadza mnie blade ..... towarzyszy dziennikarzy roznej rasy wpuszczacych rozmowce do kanalu. I to dociskajacych o jakies istotne sprawy, tylko po to, zeby podszczuc rozmowce jeszcze bardziej. Tak dla wiekszych medialnych jaj i ku wiekszej uciesze motlochu.
I jesli to robia szmatlawce, to one z tego zyja, ale jak to robi tytul majacy w tytule Rzecz...itd to juz jest inna waga.
Gilowska jest jedna z tych osob, ktore mozna pytac o wiele interesujacych powaznych ludzi spraw, a nie o to, czy widziala pocerowane skarpetki Tuska i dziurawe podeszwy lakierek.
Mnie to hienizmem cuchnie na odleglosc.
Nie złość się na dziennikarzy, nadal się upieram, że dociekanie to ich niezbywalne prawo.
Ponadto jakość stawianych pytań wystawia znak jakości pytającemu. Że on bywa kiepski u niektórych, wiemy nie od dzisiaj i to niezależnie od tytułu prasowego.

Wpuszczanie w kanał?
A dlaczego nie, skoro odpytywany jest kiepski i nie potrafi odpowiedni odpowiedzieć? Jak się jest osobą publiczną, trzeba się nauczyć rozmawiać z mediami.
Olechowski świetnie sobie z nimi radzi.:)

Jeszcze o Zycie. Ma dużo do powiedzenia, ale zahaczono ją właśnie o to: "wiem, ale nie powiem" i słusznie, że dziennikarze usiłowali dociec, jakie to wiadomości skrywa pod... czaszką. Ta jej odpowiedź, a raczej jej brak wystawił jej znak jakości w kategorii polityka i tym sposobem straciła u mnie kilka plusów.;)

POLA
02-04-2010, 15:14
Dziś Prezydent Lech Kaczyński podał się do dymisji.
Chwilo trwaj.:D :D

tadeusz50
02-04-2010, 15:20
Polu niestety to był tylko żart prima aprilisowy, wielka szkoda że tylko żart a nie stało się to naprawdę.

Idalka
02-04-2010, 15:22
Kazik

Masz jeszcze inne możliwości. Np. że Tusk na stałe wyjechał do Irlandii.
Ja znalazłem wiadomość, że odkrył "wyjście z kryzysu".
Pewnie ze mialam,ale mnie sport szczegolnie jest bliski,taki rodzinny sentyment,dorastalam wsrod pucharow,dyplomow ,wsteg,?wstag?/i to i to bez ogonka wyglada fatalnie/totez choc na prima aprilis wymyslilam ustawe o kastracji tych co ustawiaja,sprzedaja ,manipuluja forsa tam, gdzie powiniena byc czysta walka.
Taka jestem sportowa romantyczka.

POLA
02-04-2010, 15:40
który był premierem, ale już nie jest:
Są ludzie, którzy mają to coś, i to jest oczywiście polityka. Tylko że era wiecowych przywódców, którzy wyrastają na buncie mas, pomału mija. To już jest przeszła polityka. Teraz znaczenie zdobywają specjaliści od uwodzenia. Uwiedzeni mają zamknąć oczy i otworzyć szeroko ramiona.
Jarosław Kaczyński nie miał predyspozycji. A Donald Tusk doskonali się w mistrzostwie.
No i niektórym ostatnie zdanie na pewno się nie spodoba.;)
Jeszcze taka dość interesująca uwaga:
Żałowałem, że eksperyment polegający na tym, iż jeden brat bliźniak był prezydentem, a drugi premierem, trwał tak krótko. Czekałem na moment, w którym nastąpi konflikt i wojna. Bo nawet jeżeli prezydent i premier starają się ze sobą współpracować, to oni jeszcze mają swoje dwory, a one pchają ich do nieustannego konfliktu. Chodzi o używanie władzy, wyrywanie władzy, walkę o prestiż. I to jest nieuniknione.
Zatem jeśli Tusk myśli, że Komorowski będzie jego chłopcem na posyłki, to się głęboko myli. Komorowski bardzo szybko zobaczy, jakie ma możliwości i jeżeli będzie chciał budować swoją pozycję, to bardzo łatwo ją zbuduje, chociażby dlatego, że będzie miał o wiele więcej wolnego czasu niż premier. I będzie go mógł zagospodarować, budując swoje zaplecze polityczne..
A gdyby prezydentem został radek? to dopiero by się działo, dlatego nie zostanie, na razie.:D

Kto ośmielił się był zamówić na dzisiaj zimę? ze śniegiem?
No kto?:) Jak tak dalej posypie, karpia kupię.:D

POLA
02-04-2010, 15:47
wiem, stąd moja prośba do chwili.:D

POLA
02-04-2010, 16:39
którego Rada Prokuratorów oceniła negatywnie awansował do Prokuratury Generalnej, choć w środę wieczorem na liście go jeszcze nie było. Teraz już jest. Ponieważ wywołało to w środowisku konsternację, Seremet tak to skomentował:
Poza nieszczęsną multimedialną konferencją prasową nie mam mu nic do zarzucenia.
Kryże się nie załapał z wiadomych raczej względów i wielu innych też...z mniej wiadomych powodów.;)
Czym się kierował Seremet w doborze ekipy?
Tego - poza nim - nie wie nikt, a środowisko marudzi, że kryteria jakieś niejasne.:D
Ale środowiska tak mają, że zwykle marudzą.:)

POLA
02-04-2010, 16:51
Obama skontaktował się z Tuskiem i zaprosił go na obiad w Pradze, gdzie spotka się w czwartek z prezydentem Rosji, aby podpisać umowę rozbrojeniową. Będą też przywódcy państw z tzw. nowej Europy.

Hmm...prezydentowi będzie przykro, to już drugie zaproszenie od Obamy dla Donalda.:D

I kto ważniejszy?
Premier! oczywista oczywistość, a żyrandol w pałacu niech sobie wisi.:D

jano43
02-04-2010, 22:39
Pan Seremet wcześniej jeszcze popełnił -dla wielu -jeszcze inną niezręczność;pochwalił Ziobrę za to,że jako pierwszy zabrał się za korupcję.

pluto37
03-04-2010, 00:32
[QUOTE]Obama skontaktował się z Tuskiem i zaprosił go na obiad w Pradze, gdzie spotka się w czwartek z prezydentem Rosji, aby podpisać umowę rozbrojeniową. QUOTE]

Napisalas
Będą też przywódcy państw z tzw. nowej Europy.
I tu jest ten hund begraben.
Ale tez zauwaz, ze przywodcy o powaznych sprawach beda rozmawiac.
[QUOTE]Hmm...prezydentowi będzie przykro, to już drugie zaproszenie od Obamy dla Donalda.:D
- I nie jemu jednemu.
Jak sie rozejrzysz po tym forum, to sie kilku podobnych znajdzie.
I kto ważniejszy?
Premier! oczywista oczywistość, a żyrandol w pałacu niech sobie wisi.:D
Skoro Obama zaprosil przywodcow, to wie kto przywodca w RP nr III:)
A Zyrandol? Tez niezla ksywa. I niech wisi, a nawet powiem wiecej.
Niech sie ...buja:)

Kazik
03-04-2010, 03:22
Obama skontaktował się z Tuskiem i zaprosił go na obiad w Pradze, gdzie spotka się w czwartek z prezydentem Rosji, aby podpisać umowę rozbrojeniową.
Będą dwaj prezydenci i jak powiedział Graś jeszcze "przywódcy". Szkoda że nie użył nawet "premierzy". Kogo wyślą inne kraje to on jeszcze nie wie--zobaczymy. Może tylko Min. Obrony? Do Kordoby gdzie na "nieformalnym spotkaniu" ustalano stanowiska w UE, to Radek nie pojechał. Tusk uznał "że nie musiał", ale prasa pisała że był jedynym nieobecnym, który postawił na swój występ w Bydgoszczy zamiast sprawy kraju.

Gdy człowiek zostaje ministrem, a szczególnie szefem dyplomacji to należy od niego wymagać i to dużo więcej niż od zwykłego polityka. Okazuje się jednak, że „salonowiec” jak mówią o nim przyjaciele nie musi... Nie pojechał do Kordoby – przecież nie musiał - mówi Premier Tusk. http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/535459,Sikorski-nie-pojechal-do-kordoby-bo.html
Ale tez zauwaz, ze przywodcy o powaznych sprawach beda rozmawiac.
Dziwiłbym się jakby rozmawiali wyłącznie o obiedzie i kuligu. A tak Radek tłumaczył podobne spotkania na które nie pojechał z przyczyn "szopki" pseudo wyborczej. Przedłużą układ. Rosja kiedyś jednostronnie zmniejszyła ilość głowic [koszty pilnowania itp] Nie wymagając od USA nic w zamian. Tak więc nic nowego. Podpis między zupą i drugim daniem.

Zapytano kiedyś Forda jaki kolor samochodu będzie można wybrać. Odpowiedział że każdy, pod warunkiem że to będzie kolor czarny.

Może nie będę musiał tłumaczyć dowcipu, ale na wszelki wypadek proszę to kojarzyć z "walką:) " Bronek-Radek, gdzie każdy z nich głosuje "na przeciwnika". Cyrk i klowni.

A jakby "pod żyrandol" poszedł Komorowski, to też się będzie bujał?

pluto37
03-04-2010, 05:00
UojKazik! Czy ty myslisz, ze nie mam nic ciekawszego do roboty jak tlumaczyc ci proste na jeszcze prostsze?

[QUOTE]Gdy człowiek zostaje ministrem, a szczególnie szefem dyplomacji to należy od niego wymagać i to dużo więcej niż od zwykłego polityka. Okazuje się jednak, że „salonowiec” jak mówią o nim przyjaciele nie musi... Nie pojechał do Kordoby – przecież nie musiał - mówi Premier Tusk. http://www.redakcja.newsweek.pl/Tekst/Polityka-Polska/535459,Sikorski-nie-pojechal-do-kordoby-bo.html
Gdzie cie nosi? Uspokoj sie i zanotuj:
Tuska zaprosil Obama, bo Tusk jest przywodca RPIII
Zapytano kiedyś Forda jaki kolor samochodu będzie można wybrać. Odpowiedział że każdy, pod warunkiem że to będzie kolor czarny.
Prawie zrozumiales. Obama zaprosil przywodce z Polski pod warunkiem, ze to bedzie TUSK!!!
A jakby "pod żyrandol" poszedł Komorowski, to też się będzie bujał?
Gdyby zachowywac sie mial jak Kaczynski na "L" to tez powinien.
Ale Komorowski jest powaznym czlowiekiem i pajacowal jak Kaczynski nie bedzie. Wstydu nam wyborcom, Polakom i rodzinie przynosic nie bedzie.
On wie co to Ira i co znaczy siad!
I dlaczego prezydentowi nie wypada mowic o dziennikarce per malpa w czerwonym
Komorowski jest dobrze wychowanym czlowiekiem.
Z porzadnej rodziny i bez tatusia komunisty.

pluto37
03-04-2010, 05:04
Kazik:
Pisałeś do Poli, ale mnie zemdliły Twoje "cukierkowate".

Widzisz! To jest tak jak sie ktos pakuje miedzy wodke i zakaske.
A jak sie ktos czestuje bez pytania, na krzywulca i bez umiaru, to potem ma problemy z trawieniem.

Kazik
03-04-2010, 06:47
Przeczytaj mój #103 i #104. Są na ten sam temat, ale raz komentuję gazety i rzeczywistość a drugi raz Grasia.

Jak napisałem że Sikorski nie pojechał do Kordoby bo zaniedbuje obowiązki ministra, to mi odpisujesz że Obama zaprosił Tuska.Co ma jedno do drugiego? Jaśniej dla Ciebie: co ma piernik do wiatraka?
Aż strach coś napisać o Tusku, bo Twoja odpowiedź będzie "a u was negrów bijut". Nie przypiął-nie przyłatał, tak mówi przysłowie.

Dowcip z Fordem to użyłem do "walki gladiatorów" Bronek-Radek. Gdzie wygrana była tak pewna jak ustalony mecz przez PZPN.:D
A Ty odpisujesz o zaproszeniu Tuska przez Obamę. Jeszcze na czerwono. Zupełnie nie w temacie i "tomacie".

Cienko przędziesz jak pamiętasz "małpę w czerwonym", a o tym że ktoś tam [poseł z Pisu] ukradł ręcznik hotelowy to nie przypomnisz nam kolejny raz?

To duża zbrodnia kradzież ręcznika:D . Może aferę hazardową przykryje i stoczniową też. Niestety w to mogą uwierzyć wyłącznie cymbały.

pluto37
03-04-2010, 07:19
Przeczytaj mój #103 i #104. Są na ten sam temat, ale raz komentuję gazety i rzeczywistość a drugi raz Grasia.
Genialne! Nie mogles tak za pierwszom razom? Byloby jasniej.

Jak napisałem że Sikorski nie pojechał do Kordoby bo zaniedbuje obowiązki ministra,
To mogles jeszcze dolozyc, ze Putinowi wrotki sie zaciely. Tez byloby w temacie.
Puk, puk! O TUSKU i OBAMIE bylo!!

Jaśniej dla Ciebie: co ma piernik do wiatraka?
Znowu musze tlumaczyc jak temu z przedszkola:
Kaziku UWAZAJ: wiatrak to maka, a piernik sie robi z tej MAKI z wiatraka. A jak wiatrak robi prad, to mlyn na prad robi to samo. Czyli make, z ktorej potem piekarz robi pierniki:)
Ponial?

Aż strach coś napisać o Tusku, bo Twoja odpowiedź będzie "a u was negrów bijut". Nie przypiął-nie przyłatał, tak mówi przysłowie.
To nie pisz....glupot.

Dowcip z Fordem to użyłem do "walki gladiatorów" Bronek-Radek. Gdzie wygrana była tak pewna jak ustalony mecz przez PZPN.:D
Acha! To nie mozesz odrazu dowcipu z wyjasnieniem publikowac?
A Ty odpisujesz o zaproszeniu Tuska przez Obamę. Jeszcze na czerwono. Zupełnie nie w temacie i "tomacie".
To ci sie sie tez zrewanzuje i opowiem o czym mialo byc.
Uwazaj!
Obama zaprosil przywodce Polski pod warunkiem, ze to bedzie Tusk - czyli tak jak powiedzial Henry Ford odpowiadajac na pytanie o kolorach auta.
I zebys sie juz nie trudzil przy swiatecznej sobocie nadmiernie, to dopowiem, ze Obama nie zyczyl sobie NIKOGO innego poza TUSKIEM:)
Cienko przędziesz jak pamiętasz "małpę w czerwonym", a o tym że ktoś tam [poseł z Pisu] ukradł ręcznik hotelowy to nie przypomnisz nam?
To lap bo powoli tlumacze!
Prezydent KACZYNSKI jest zle wychowany, bo o kobiecie nie powinien mowic MALPA. Tego ucza w kazdym porzadnym domu.

To duża zbrodnia kradzież ręcznika:D . Może aferę hazardową przykryje i stoczniową też. Niestety w to mogą uwierzyć wyłącznie cymbały.

Kaziku! Recznik tylko czasami sluzy do przykrywania. Najczesciej przy wylazeniu spod prysznica. I wtedy kiedy postronne osoby sie szwendaja po okolicy. I pisanki trza okryc.
A problem jest o tyle powazny, ze posel Karski nalezy do czolowych postaci w partii PRAWO!!!! i SPRAWIEDLIWOSC!!!!
i byl zdaje sie wiceministrem u Poranionej vel Fotygi.
Przyznasz wiec ze kiedy taki czlowiek KRADNIE reczniki z hotelu, to nie jest dobra wiadomosc. Biedny w koncu nie jest.
Chyba, ze jak Skorupie brakuje mu do pierwszego.
Ja rozumiem, ze on by jubilera uszczuplil z precjozow, to jest co krasc, ale zeby recznik? I mydelka? Dobrze, ze rolki nie zabral.Fe! Jak ty mozesz jeszcze takiego bronic? Przecie zlodziej. Drobny. Na dodatek.

Kazik
03-04-2010, 08:51
Genialne! Nie mogles tak za pierwszom razom? Byloby jasniej.
Ani za "pierwszom razom" ani za "drugom razom". Tobie trzeba wyjaśniać wiele razy. Innym na seniorku nie potrzeba aż tyle razy. Jesteś mało rozumnym wyjątkiem.:D
Znowu musze tlumaczyc jak temu z przedszkola:
Kaziku UWAZAJ: wiatrak to maka, a piernik sie robi z tej MAKI z wiatraka. A jak wiatrak robi prad, to mlyn na prad robi to samo. Czyli make, z ktorej potem piekarz robi pierniki:)
Ponial?
Nawet ludowego przysłowia nie znasz? Gdzie się chowałeś? Ale jaki piękny wywód mamy, zakręcony i zapleciony. Jak to poczytają, to już wszystko o Tobie wiadome, że lekarz konieczny. Zwłaszcza to co napisałeś cytuję:

wiatrak to maka, a piernik sie robi z tej MAKI z wiatraka. A jak wiatrak robi prad

Czy to schizofrenik pisze? Źle się czujesz pluto?
Acha! To nie mozesz odrazu dowcipu z wyjasnieniem publikowac?
Od razu mogę, ale jak specjalnie wyłącznie Tobie tłumaczyć? Przecież nie chcesz aby Cie uważali za debila? To jak nie rozumiesz, to omiń temat. Dobra rada.
To lap bo powoli tlumacze!
Prezydent KACZYNSKI jest zle wychowany, bo o kobiecie nie powinien mowic MALPA. Tego ucza w kazdym porzadnym domu.

"Już lapię" a powiedzenia Sikorskiego w Bydgoszczy [chamskie] krytykowali nawet w PO. Posługujesz się "być może" Sprawdź i będzie pewniej. Sikorski z "dobrego domu"? Czy z lumpów? Zostaw tą małpę, bo tak eksploatowana, że czerwone się jej wyciera. Wiesz za co Kain zabił Abla? Bo mu tysiące razy opowiadał to samo. Prosiłeś aby kawał był z wyjaśnieniem.:D To spełniam.

O tym że ktoś ukradł ręcznik to może coś znajdziesz [link?] ale ja Ci WIERZĘ. Ale afera. Pewnie Wyborcza pisała. Ty nawet porównasz 26 tys Mira za balangę na Florydzie [gotówkę dostał na konto za nieobecność] do ręcznika.

POLA
03-04-2010, 16:01
- I nie jemu jednemu.
Jak sie rozejrzysz po tym forum, to sie kilku podobnych znajdzie.
Gdybym przewidziała, że informacja o imiennym zaproszeniu Obamy wysłanym do Donalda wywoła taką złość u pewnego forowicza, ukryłabym tę hiobową:D dla niego wiadomość, żeby nie musiał nadwyrężać swojego intelektu w obrzucaniu Ciebie przeróżnymi epitetami.:D
W końcu jak się tak wyeksploatuje intelektualnie, to określeń mu braknie, przestanie ludzkość forową obrażać, a to dla niego byłby dopiero dramat. ;)

Tusk poleci do Pragi, widać ważny on dla Obamy i dobrze. Uczestnikom obiadu - smacznego i owocnej konwersacji wypada życzyć.:)
Czesi już przygotowują się do zlotu ważnych głów.

ed-q
03-04-2010, 18:16
.......kilka ciekawszych znaczenie wydarzen zanurzonych po "uszy" w PiSuarze, ktore "pachna" mocznikiem na calkiem spora odleglosc.....

Od czasu do czasu czytam, co TU napisano i …..jak to dobrze, że się stąd „wypisałem”!
Nie będę oceniał merytorycznego poziomu „wymiany poglądów”, bo o tym już napisałem. Obsesyjna (a być może, że i płatna?) tendencja, fałsz, obłuda!!
Powyższy cytat wskazuje jednak na dalszą degrengoladę tego forum.
Gratuluję! To rzeczywiście wskazuje dobitnie i jednoznacznie, jacy „SENIORZY” i z jakiej „szkoły” tu „dyskutują”!
Życzę OPAMIĘTANIA!!! Szkoda czasu, którego – jak sądzę – nie zostało nam, (podobno?) seniorom, zbyt wiele!
Zostawmy „cudotwórcom”, te niewybredne inwektywy!

ed-q

Kazik
03-04-2010, 18:42
Gdybym przewidziała, że informacja o imiennym zaproszeniu Obamy wysłanym do Donalda wywoła taką złość u pewnego forowicza, ukryłabym tę hiobową:D .
Źle zrozumiałaś. Poczytaj posty. Zwłaszcza ten co na czerwono pisał.

Ja piszę o tym że Miro "łyknął" 26 tysiaków z sejmu za granie w golfa na Florydzie, to mam odpowiedź że ktoś w hotelu ukradł ręcznik

Jak napisałem że Sikorski nie jedzie na ważne spotkanie gdzie ustalają stanowiska dla krajów z UE--to pisze mi że Obama zaprosił Tuska.

Widzisz jakie zrozumienie tematu i treści? No to napisałem "co ma piernik do wiatraka", ale też tego powiedzenia nie zna. Poczytaj co mi odpisuje to się zdziwisz.

pluto37
03-04-2010, 19:56
Gdybym przewidziała, że informacja o imiennym zaproszeniu Obamy wysłanym do Donalda wywoła taką złość u pewnego forowicza, ukryłabym tę hiobową dla niego wiadomość, żeby nie musiał nadwyrężać swojego intelektu w obrzucaniu Ciebie przeróżnymi epitetami.:D
Polu!
A coz mu innego zostalo? Na kims musi to odreagowac. Stad te nieskoordynowane odruchy.
A cwiczy co umie, to jest jak jest.
Nie sluchal klasyka, ktory radzil, ze jak jest najpierw"lektura, spacery, [to] wikt inny ma smak" i teraz biedaczysko meczy sie "studiujac" na Wikipedia University w trybie korespondencyjnym i co dlan najgorsze, to bez tlumacza!.
W końcu jak się tak wyeksploatuje intelektualnie, to określeń mu braknie, przestanie ludzkość forową obrażać, a to dla niego byłby dopiero dramat. ;)
Nie wierze! W koncu to jest przy niemocy jest tresc jego zywota. Nie mozna zabierac czlowiekowi zabawek. "Niech sie babcia cieszy"- jak mawial niejaki Mlynarski za rezymu:)
Tusk poleci do Pragi, widać ważny on dla Obamy i dobrze. Uczestnikom obiadu - smacznego i owocnej konwersacji wypada życzyć.
Czesi już przygotowują się do zlotu ważnych głów.
W koncu jesli PRZYWODCY, to i karta dan powinna byc na odpowiednim przywodczym poziomie.
Ale sadze, ze bez knedlikow i piwa sie nie obejdzie.
Zas do wizyty na zaproszenie Putina Tusk bedzie musial jakis specjalny oboz kondycyjny zaliczyc:)

pluto37
03-04-2010, 20:55
[QUOTE]Od czasu do czasu czytam, co TU napisano i …..jak to dobrze, że się stąd „wypisałem”!
Odpowiem grzecznie, choc zes mnie zacytowal niegrzecznie.
I nie powinienes nawet od czasu do czasu zagladac. Zaoszczedzisz na zdrowiu.
Nie będę oceniał merytorycznego poziomu „wymiany poglądów”, bo o tym już napisałem. Obsesyjna (a być może, że i płatna?) tendencja, fałsz, obłuda!!
Powinienes skupic sie na "platna".
Powyższy cytat wskazuje jednak na dalszą degrengoladę tego forum.
Powyzszy cytat swiadczy jedynie o tym, ze jestes oburzony wlasna degrengolada, tendencyjnoscia, falszem i obluda.
Byc moze i platna.
Ale to, ze wygrzebales go z kontekstu toczacej sie wymiany zdan w archiwalnych starociach swiadczy o tym, ze nie tak przypadkowo zagladasz do tego dzialu. Powiem wiecej. Spodobalo ci sie bos zapamietal. I wciales tez kiedy uznales, ze wypada ci dac swiadectwo swietego oburzenia. Bo ty oczywiscie nigdy nie byles taki brzydki jak ci co falszuja, sa obludni itd. Ty z pozycji wyzszych racji moralnych wybrales PiSuar, bo przecie nie urazaja twoich salonowych manier takie ozdobniku jak "Partia Oszustow". To akurat nie narusza twoich organow wechowych i smakowych. W twojej szkole nie uczyli, ze to nie jest elegancko? Szkoda.

Gratuluję! To rzeczywiście wskazuje dobitnie i jednoznacznie, jacy „SENIORZY” i z jakiej „szkoły” tu „dyskutują”!
Ale tez jacy czytaja z wypiekami i co wycinaja, zeby sobie ulzyc.

Życzę OPAMIĘTANIA!!! Szkoda czasu, którego – jak sądzę – nie zostało nam, (podobno?) seniorom, zbyt wiele!

Jesli mialoby czytanie "polityki" zle wplynac na twoj czas, to faktycznie OPAMIETAJ sie i nie czytaj.
Po co przyspieszac co nieuniknione.
Wielka Noc zdarzyla sie raz i o powtorkach z rozrywki nie slychac.
A wymiana zdan w tej dziedzinie, to jak zawody zuzlowe.
Bywa ostro i czasem po bandzie.
A bywanie na stadionie czasem nieprzyzwyczajonym kibicom
na zdrowiu szkodzi.

POLA
03-04-2010, 22:22
Źle zrozumiałaś. Poczytaj posty. Zwłaszcza ten co na czerwono pisał.
Dobrze zrozumiałam.
Napisałam o zaproszeniu, pluto odpisał, a Ty napadłeś na niego zupełnie niepotrzebnie. Mowa o wizycie Tuska w Pradze, a Ty o Radku i nie wiadomo o kim jeszcze.
Po co to wszystko?
Postaw sobie pytanie: dlaczego Tusk, a nie L. Kaczyński poleci do Pragi?
Postaw sobie pytanie: w czyich rękach leży realna władza?

I o to głównie chodzi i dlatego uważam, że instytucja prezydenta jest zbędna obojętnie kto siedzi lub będzie siedział w pałacu.
Byłoby nie tylko oszczędniej, ale i spokojniej, i bardziej klarownie.

POLA
03-04-2010, 22:26
Zas do wizyty na zaproszenie Putina Tusk bedzie musial jakis specjalny oboz kondycyjny zaliczyc:)
Da radę, nie na darmo gania po boisku, o kondycję fizyczną się nie martwię.:)

POLA
03-04-2010, 22:39
Wypowiadał się Wajda, mówił mądrze, bez zajadłości, bez oczekiwań, że już, wtej chwili, film jego i prawda o mordzie dokonanym na Polakach rzuci Rosjan na kolana.
Powiedział to człowiek, który stracił tam ojca.
Nic, tylko uczyć się od Wajdy wyważenia, cierpliwości i mądrości w tej właśnie sprawie.

7 kwietnia leci z Tuskiem, ale nie ma żadnych wielkich oczekiwań, bo wie, że to wszystko wymaga czasu, a - jego zdaniem - fakt wyemitowania filmu przez tv rosyjską jest sygnałem, że coś się zmienia.

POLA
03-04-2010, 22:45
spokojnych świąt i wiary w odrodzenie.
Przecież kiedyś będzie, więc życzę więcej optymizmu.:)

bronczyk
04-04-2010, 11:20
Polu chylę czoło przed twoją wiarą w optymistyczne dzieje. Oby tak się stało.

Lila
06-04-2010, 13:55
Jutro Katyń !!!

Oglądając uroczystości, pamiętajmy iż właśnie w Trybunale w Strasburgu toczy się proces Rodziny Katyńskie kontra Federacja Rosyjska.
I Rosja nadal kłamie.


Ale pamiętajmy także o naszych partyjnych historykach,
którzy byli na usługach Sowietów.
Bo nie tylko W.J.

12 kwietnia 1943 r. goebbelsowska propaganda ogłosiła, że Niemcy natrafili w Katyniu na mogiły kilku tysięcy oficerów polskich, rzekomo rozstrzelanych przez Rosjan w 1940 r..

Rzekomo...tak napisał Longin Pastusiak.
I miał cześć udawać Polaka.

ps. nadal żyją bezpośredni wykonawcy. Rosja odmówiła postawienia ich przed sądem.

Kazimierz
06-04-2010, 15:13
W kwestii zbrodni katyńkiej, najbardziej rozsądne zdanie, moim zdaniem, wyraża, , Pola. Liczenie na to, że Trybunał w Strassburgu stanie,krótko mówiąc, po stronie Rodzin Katyńskich jest, moim zdaniem, złudne. O zbrodni, Zachód wiedział już w 1940 r. i jeśli do tej pory nic znaczącego, moim zdaniem,nie zrobił, to nadal nic nie zrobi. Nie jest to, moim zdaniem, w interesie jednoczenia Europy. Sprawa będzie przewlekana i przewlekana w nieskończoność.
Putin jutro uczyni jakiś krok w kierunku poprawienia wzajemnych stosunków np. ujawni tą "listę białoruską".
Tusk powinien, moim zdaniem, mieć w swojej delegacjii więcej takich "katyńczyków" jak A. Wajda. Ale, czy będą w niej PiSowcy ?

Lila
06-04-2010, 15:27
W kwestii zbrodni katyńkiej, najbardziej rozsądne zdanie, moim zdaniem, wyraża, , Pola. Liczenie na to, że Trybunał w Strassburgu stanie,krótko mówiąc, po stronie Rodzin Katyńskich jest, moim zdaniem, złudne. O zbrodni, Zachód wiedział już w 1940 r. i jeśli do tej pory nic znaczącego, moim zdaniem,nie zrobił, to nadal nic nie zrobi. Nie jest to, moim zdaniem, w interesie jednoczenia Europy. Sprawa będzie przewlekana i przewlekana w nieskończoność.
Putin jutro uczyni jakiś krok w kierunku poprawienia wzajemnych stosunków np. ujawni tą "listę białoruską".
Tusk powinien, moim zdaniem, mieć w swojej delegacjii więcej takich "katyńczyków" jak A. Wajda. Ale, czy będą w niej PiSowcy ?

Przecież tu chodzi nie o zajęcie strony, tylko o odszkodowanie!!
Jakim prawem zamordowano obywateli państwa, z którym Sowiety nie były w wojnie.?

ps.aby usatysfakcjonować takie głosy jak twój, to oczywiście najlepiej sprawę jeszcze raz zakopać.
A ty nie zabieraj głosu w sprawie Rodzin, bo nic cię do tego nie upoważnia.
PiSowcy będą z prezydentem i Rodzinami Katyńskimi,
bo nie wiem czy wiesz, ale oni nie chcą tego dnia święcić z Putinem.

http://www.tvp.info/informacje/polska/prezydent-zaprasza-do-samolotu-rodziny-katynskie/1425745

Bo prezydenta zaprosiły właśnie Rodziny Katyńskie i Rodzina Policyjna 39.

Kazimierz
06-04-2010, 16:00
Przecież tu chodzi nie o zajęcie strony, tylko o odszkodowanie.
Masz rację . Chodzi o satysfakcję pieniężną rodzin pomordowanych tam oficerów, a nie polski honor. Przypuszczam,że wcześniej, czy później rodziny dostaną odszkodowania, ale najpierw muszą ulec poprawie nasze stosunki polityczne, a tego, moim zdaniem, za Kaczyńskiego nie uda się tego dokonać. Już niedługo, być może już w przyszłym roku.
(O ile 10 tego te stosunki nie ulegną jeszcze bardziej pogorszeniu.)

Lila
06-04-2010, 16:55
Masz rację . Chodzi o satysfakcję pieniężną rodzin pomordowanych tam oficerów, a nie polski honor. Przypuszczam,że wcześniej, czy później rodziny dostaną odszkodowania, ale najpierw muszą ulec poprawie nasze stosunki polityczne, a tego, moim zdaniem, za Kaczyńskiego nie uda się tego dokonać. Już niedługo, być może już w przyszłym roku.
(O ile 10 tego te stosunki nie ulegną jeszcze bardziej pogorszeniu.)

Kaziu, honor?:D :D
A co to takiego dla Sowietów i następców?:D

ps. wyrok w Strsburgu się respektuje, niezależnie od stosunków.
Bo jakież to stosunki są między Państwem Polskim a ...np.Alicją Tysiąc? Chyba nie najlepsze, a jednak odszkodowanie dostała.

Ps. proponuję wejść na jej stronę.
Prosi o dalsze wsparcie.

Idalka
06-04-2010, 17:15
Alicją Tysiąc? a jednak odszkodowanie dostała.

Wiem ,wyrwalm z kontekstu i zbaczam z tematu.

Ciekawa jestem co powie dziecko jak juz zrozumie ,za co mamusia dostala odszkodowanie.
Przepraszam za zaklocenie dyskusji.

Kazimierz
06-04-2010, 17:16
Kaziu, honor?:D :D
A co to takiego dla Sowietów i następców?:D

ps. wyrok w Strsburgu się respektuje, niezależnie od stosunków.
Bo jakież to stosunki są między Państwem Polskim a ...np.Alicją Tysiąc? Chyba nie najlepsze, a jednak odszkodowanie dostała.

Ps. proponuję wejść na jej stronę.
Prosi o dalsze wsparcie.
Lilu ! Oni wiedzą, że nam zależy. Między nami nie będzie zgody, to nie będzie odszkodowań. Rosja nie musi, moim zdaniem, respektować wyroków Strassburga, bo nie jest członkiem UE. To UE zależy, i słusznie, na dobrych stosunkach z Rosją.
Polska powinna, bo się na zgodziła.
A Tysiąc mnie nie interesuje i jej blog też.

Lila
06-04-2010, 17:26
Lilu ! Oni wiedzą, że nam zależy. Między nami nie będzie zgody, to nie będzie odszkodowań. Rosja nie musi, moim zdaniem, respektować wyroków Strassburga, bo nie jest członkiem UE. To UE zależy, i słusznie, na dobrych stosunkach z Rosją.
Polska powinna, bo się na zgodziła.
A Tysiąc mnie nie interesuje i jej blog też.

I tak nie będzie.
To chodziło o to, aby się Rosja tłumaczyła, co też właśnie robi.
A jak myślisz, te akta białoruskie, to tak z siebie?
Z poczciwości wrodzonej, pewnikiem?:D

Niemniej coś drgnęło. Nawet będziemy mogli sobie wybudować hotel w pobliżu. Tyle ludzi przyjeżdża z Polski.
Cała nadzieja w Rosji niezależnej, a nie w jej władzach.

Kazimierz
06-04-2010, 17:38
I tak nie będzie.
To chodziło o to, aby się Rosja tłumaczyła, co też właśnie robi.
A jak myślisz, te akta białoruskie, to tak z siebie?
Z poczciwości wrodzonej, pewnikiem?:D
Lilu ! Rosja sie tłumaczy ? Napewno nie w trybunale. Akta są na chwilowe zaspokojenie "Polaczków". Oni o tym dobrze wiedzą, że nas to nie zadowoli.
Ale, liczenie na to,że Rosja padnie przed nami na kolana, jak tu niektórzy marzą ? :) :) :)

Karol X
06-04-2010, 18:45
Kazimierzu
Tu nie chodzi o padanie Rosji na kolana,tu chodzi o zwykly ludzki gest jakim jest oficjalne przyznanie sie Rosji do zbrodni wyjatkowo perfidnej,gwalcacej konwencje genewska,zbrodni zatajanej,klamliwej(posadzenie Niemiec) o powiedzenie jednego slowa - Przepraszamy
Jedno slowo,ktore wypowiedziane w tym miejscu przez pana Putina znaczyloby wiele,bardzo wiele.Mamy prawo takiego slowa oczekiwac.
Nie chodzi tu o usciski dloni,krzywe usmiechy ale o szczerosc,autentyczna skruche i wyrazony zal.

Wiem,ze Niemcy hitlerowskie dokonaly w ciagu wojny wiele zlego,w tym jednak przypadku,oddali Polsce wielka przysluge - przyczyniajac sie do tego,ze swiat ujrzal ten haniebny mord na polskich oficerach,policjantach,polskiej inteligencji.
Swiat sie dowiedzial i nic nie powiedzial.
Nie pierwszy zreszta raz - jesli chodzi o sprawy polskie.

Kazimierz
06-04-2010, 20:08
Kazimierzu
Tu nie chodzi o padanie Rosji na kolana,tu chodzi o zwykly ludzki gest jakim jest oficjalne przyznanie sie Rosji do zbrodni wyjatkowo perfidnej,gwalcacej konwencje genewska,zbrodni zatajanej,klamliwej(posadzenie Niemiec) o powiedzenie jednego slowa - Przepraszamy
Jedno slowo,ktore wypowiedziane w tym miejscu przez pana Putina znaczyloby wiele,bardzo wiele.Mamy prawo takiego slowa oczekiwac.
Nie chodzi tu o usciski dloni,krzywe usmiechy ale o szczerosc,autentyczna skruche i wyrazony zal.

Wiem,ze Niemcy hitlerowskie dokonaly w ciagu wojny wiele zlego,w tym jednak przypadku,oddali Polsce wielka przysluge - przyczyniajac sie do tego,ze swiat ujrzal ten haniebny mord na polskich oficerach,policjantach,polskiej inteligencji.
Swiat sie dowiedzial i nic nie powiedzial.
Nie pierwszy zreszta raz - jesli chodzi o sprawy polskie.
Karolu !
"Borys Jelcyn pierwszy i jedyny Prezydent Federacji Rosyjskiej z ludzką twarzą, który;
- przeprosił Polskę za zbrodnie ludobójstwa w Katyniu,
- uklęknął pod Krzyżem Katyńskim,
- przekazał Polsce dokumenty z podpisami, świadczące o zbrodni katyńskiej."
Rosja zatem przyznała, że Katyń to ich zbrodnia, a nie niemiecka. Czyli słowo "przepraszam" już kiedyś padło i Rosja padła na kolana pod krzyżem katyńskim.
Być może, podobne słowa i gest powtórzy jutro Putin ?
Nasze stosunki muszą naprawdę się poprawić. Narazie nie są dobre. Chcemy postawić wszystko na swoim i chcemy , moim zdaniem, aby Rosja ukorzyła się przed nami. Świat będzie się zawsze liczył bardziej z Rosją niż z nami, czy nam się to piodoba, czy nie.
Masz rację: "Swiat sie dowiedzial i nic nie powiedzial." Tak było w 1940 i tak będzie może teraz.Świat polityki, a nie zwykłych ludzi. Świat polityki wie dobrze, kto jest winien.
Zastanawiam się, dlaczego Niemcom wybaczyliśmy tyle zbrodni, a Rosjanom nie możemy uwzględnić okoliczności łagodzacych w stosunku do tej jednej ?

Karol X
06-04-2010, 21:07
Bo ta zbrodnia boli szczegolnie.
Bo o tej zbrodni nie wie nic lub wie bardzo malo mlodziez szkolna mieszkajaca w poblizu lasku katynskiego,calej Rosji i Ukrainy choc uplynelo juz tyle lat.
Bo nie robi sie nic,by te zbrodnie wpisac do podrecznikow szkolnych w Rosji i ujawnic w koncu prawde.
Bo ludzie nadal boja sie o tej zbrodni mowic,choc czasy juz inne i zsylka do lagru nie grozi.
Bo latami nas oklamywano,a miasto w Polsce jak na ironie nazwano imieniem oprawcy katynskiego.
Bo zal tych dzieci z Warszawy,ktore pisaly list do Stalina,by uwolnil ich tate z obozu w Kozielsku.
Nadaremnie.
Bo zal tych mlodych chlopakow w wagonach towarowych,ktorzy w ostatnich chwilach zywota usmiechali sie do malej dziewczynki ukrainskiej,stojacej na stacji Gniezdowo...
Bo zal i wstyd przed rodzinami katynskimi,gdy glowa panstwa chwieje sie na nogach w miejscu tak szczegolnym...
Bo...lzy zalewaja oczy.
Dlatego tak trudno wybaczyc.

Lila
06-04-2010, 22:47
Bo ta zbrodnia boli szczegolnie.
Bo o tej zbrodni nie wie nic lub wie bardzo malo mlodziez szkolna mieszkajaca w poblizu lasku katynskiego,calej Rosji i Ukrainy choc uplynelo juz tyle lat.
Bo nie robi sie nic,by te zbrodnie wpisac do podrecznikow szkolnych w Rosji i ujawnic w koncu prawde.
Bo ludzie nadal boja sie o tej zbrodni mowic,choc czasy juz inne i zsylka do lagru nie grozi.
Bo latami nas oklamywano,a miasto w Polsce jak na ironie nazwano imieniem oprawcy katynskiego.
Bo zal tych dzieci z Warszawy,ktore pisaly list do Stalina,by uwolnil ich tate z obozu w Kozielsku.
Nadaremnie.
Bo zal tych mlodych chlopakow w wagonach towarowych,ktorzy w ostatnich chwilach zywota usmiechali sie do malej dziewczynki ukrainskiej,stojacej na stacji Gniezdowo...
Bo zal i wstyd przed rodzinami katynskimi,gdy glowa panstwa chwieje sie na nogach w miejscu tak szczegolnym...
Bo...lzy zalewaja oczy.
Dlatego tak trudno wybaczyc.



Karol, 100 razy TAK.
Pięknie napisałeś.!

POLA
06-04-2010, 22:52
Widzę, że temat wraca, od jutra spodziewam sie burzy, od soboty - przetargu, która wizyta ważniejsza.

Jutrzejsza jest ważna z całkiem innych względów niż ta sobotnia. Jedzie Wajda, jadą też przedstawiciele rodzin pomordowanych. Wizyta ma całkiem inny charakter niż ta sobotnia. Wiemy już, że dokumentów białoruskich nie będzie, ale ważne, że się odnalazły, ważne, że o nich się mówi. Trzeba czasu.

Nie spodziewam się niczego wielkiego, przyjmuje gest Putina jak uchylenie furtki do czegoś, co jest także bolesne dla Rosjan, w końcu Katyń to zbiorowa mogiła także Rosjan. 6 tysięcy podobno.
Staram się rozumieć, że z tą prawdą będą się jeszcze długo zmagać. W końcu przez dziesiątki lat wmawiano im, jaki Stalin był wielki, jak wspaniały był system, który stworzył.

Jest jeszcze jeden problem: odszkodowania wypłacane nie tylko Polakom, rodzinom pomordowanych Rosjan też, a to jest coś, czego to państwo może nie udźwignąć.

Lila
06-04-2010, 22:53
Lilu ! Rosja sie tłumaczy ? Napewno nie w trybunale. Akta są na chwilowe zaspokojenie "Polaczków". Oni o tym dobrze wiedzą, że nas to nie zadowoli.
Ale, liczenie na to,że Rosja padnie przed nami na kolana, jak tu niektórzy marzą ? :) :) :)

Kazimierz, został Ci bałwochwalczy podziw dla Rosji i dlatego jesteś tak straszliwie pewny, że Rosja nie będzie się tłumaczyć.

Otóż mylisz się.

Te pierwsze pozwy są przypadkowe, bo tyle na szybko udało się zebrać dokumentów.
W przygotowaniu jest 500 pozwów z Izraela, bo w Katyniu zamordowano oficerów żydowskiego pochodzenia.

A dlaczego o odszkodowanie, choć krew nie ma ceny?
Ano, bo jak mówi stare rosyjskie przysłowie -wstyd oczu nie wykole , więc i Rosja poradzi sobie bez problemu z odpowiedzialnością moralną.
Tak jak zresztą nasi obecni przyjaciele,
którzy po Katyniu zrobili sobie grilla w Jałcie.

Lila
06-04-2010, 22:56
Poluś..Jest jeszcze jeden problem: odszkodowania wypłacane nie tylko Polakom, rodzinom pomordowanych Rosjan też, a to jest coś, czego to państwo może nie udźwignąć.


To jest ich problem.
Zresztą udźwigną jak nic, bo już widzę te rosyjskie rodziny zgłaszające się po odszkodowanie.:):)

POLA
06-04-2010, 23:07
Bo ta zbrodnia boli szczegolnie.
Bo o tej zbrodni nie wie nic lub wie bardzo malo mlodziez szkolna mieszkajaca w poblizu lasku katynskiego,calej Rosji i Ukrainy choc uplynelo juz tyle lat.
Bo nie robi sie nic,by te zbrodnie wpisac do podrecznikow szkolnych w Rosji i ujawnic w koncu prawde.
Bo ludzie nadal boja sie o tej zbrodni mowic,choc czasy juz inne i zsylka do lagru nie grozi.
Bo latami nas oklamywano,a miasto w Polsce jak na ironie nazwano imieniem oprawcy katynskiego.
Bo zal tych dzieci z Warszawy,ktore pisaly list do Stalina,by uwolnil ich tate z obozu w Kozielsku.
Nadaremnie.
Bo zal tych mlodych chlopakow w wagonach towarowych,ktorzy w ostatnich chwilach zywota usmiechali sie do malej dziewczynki ukrainskiej,stojacej na stacji Gniezdowo...
Bo zal i wstyd przed rodzinami katynskimi,gdy glowa panstwa chwieje sie na nogach w miejscu tak szczegolnym...
Bo...lzy zalewaja oczy.
Dlatego tak trudno wybaczyc.
Karolu, wyciągasz żale z przeszłości.
Nie wiem, ile masz lat i co wiedziałeś o Katyniu wcześniej, co zrobiłeś, żeby tę wiedzę upowszechniać.
W szkole się o tym nie mówiło, w domach, niektórych - tak.
Rachunek za krzywdy należy wystawić również Polsce Ludowej, ich przywódcom. Winnych jest wielu.
Tę historię tworzyli silniejsi od nas niejako poza wolą przeciętnych Polaków.

Popatrz, ilu żarliwych obrońców ma system, który odłożyliśmy do archiwum, a przecież trudno porównywać Rosję do Polski, w której swoboda była daleko większa niż za wschodnią naszą granicą.

Taka jest polityka, w niej nie ma miejsca na sentymenty, są tylko interesy, nic ponadto.

Lila
06-04-2010, 23:10
I dlaczego Strasburg?

Bo
śledztwo katyńskie zostało umorzone na mocy kodeksu stalinowskiego, na mocy którego było to przestępstwo pospolite,
które
przedawniało się po 10 latach!!!
Tak orzekł prokurator Władimir Chomczik.

POLA
06-04-2010, 23:11
Poluś..
To jest ich problem.
Zresztą udźwigną jak nic, bo już widzę te rosyjskie rodziny zgłaszające się po odszkodowanie.:):)
Tak, masz rację, ich problem, ale niemały.
Rosja się zmienia, bardzo wolno, ale się zmienia. Spróbuj oczami wyobraźn dostrzec coś na kształt naszej Solidarności, coś na kształt zbiorowego buntu społecznego. To wielki kraj, nad którym ani Putin, ani inny może nie zapanować. Oni biorą to pod uwagę i trudno im się dziwić.

Lila
06-04-2010, 23:13
Taka jest polityka, w niej nie ma miejsca na sentymenty, są tylko interesy, nic ponadto.


Już ktoś powiedział, że robienie polityki i parówek,
powinno być objęte tajemnicą.

Ale trudno mieć pretensję do Polaków co myślą jak Karol,
że chcą poznać rzeźnicze metody do końca.
Może też chcemy być parówkożercami.

Lila
06-04-2010, 23:16
Tak, masz rację, ich problem, ale niemały.
Rosja się zmienia, bardzo wolno, ale się zmienia. Spróbuj oczami wyobraźn dostrzec coś na kształt naszej Solidarności, coś na kształt zbiorowego buntu społecznego. To wielki kraj, nad którym ani Putin, ani inny może nie zapanować. Oni biorą to pod uwagę i trudno im się dziwić.

Naprawdę, mają wielką wprawę po Rewolucji.:D
Myśmy byli samoukami.:D

POLA
06-04-2010, 23:18
młyny historii mielą wolno.
Czekać trzeba.
Cieszę się, że cenzura rosyjska z półki zdjęła "Katyń". Poczekajmy, ale nie oczekujmy zbyt wiele i zbyt szybko.

U nas działają przepisy wydane za Bieruta podobno? czy jakąś tam inną mumię socjalistyczną? Tak słyszałam.

POLA
06-04-2010, 23:20
Naprawdę, mają wielką wprawę po Rewolucji.:D
Myśmy byli samoukami.:D
Oj, nie, powtórzyć się nie da, inne czasy. ;)

POLA
06-04-2010, 23:58
Na pewno?
Było podobno takie hasło.

Święta sprzyjają obżarstwu za przeproszeniem, sprzyjają też przeróżnym dysputom nad talerzem. Starły się właśnie podczas jednego z dni wolnych dwa fronty: zwolenników tłuszczu naturalnego i tego sztucznego w postaci margaryn wszelkiej maści, które to obniżają cholesterol, chronią przed zawałem i czymś tam jeszcze.

Zdania były podzielone, jak zwykle, jak i w klimatach politycznych, konsensusu nie osiągnęliśmy, a wszystko przez prasę.
Bo jak nie wiadomo kto winny, to winna GW:D,która nie miała nic lepszego zamieszczając w DF wywiad z prof. biochemii.

No i co? Co tu jeść? na czym pichcić te nasze smakołyki, żeby było i smacznie, i zdrowo?

Problem zamieszczam tu, bo od tego co i jak jemy, zależy, dokąd ta nasza kochana Polska zabłądzi.:)

Dobrej nocki z masełkiem od gospodyni lub margarynką w brzuszku.
Na zdrowie.:D

Kazik
07-04-2010, 01:54
Zachód wiedział już w 1940 r. i jeśli do tej pory nic znaczącego, moim zdaniem,nie zrobił, to nadal nic nie zrobi. Nie jest to, moim zdaniem, w interesie jednoczenia Europy. Sprawa będzie przewlekana i przewlekana w nieskończoność.
Putin jutro uczyni jakiś krok w kierunku poprawienia wzajemnych stosunków np. ujawni tą "listę białoruską".
Tusk powinien, moim zdaniem, mieć w swojej delegacjii więcej takich "katyńczyków" jak A. Wajda. Ale, czy będą w niej PiSowcy ?
Już przed napisaniem Twojego postu, wiedzieliśmy że tej listy nie przywiezie. Ale nie rozumiem Twoje pytanie o "pisowców" w delegacji. Powinni być czy może "katyńskie rodziny" podzielasz na PO i PiS?

W TV politolodzy mówią: Putin użyje słowa "zdarzenie", "sprawa" , ale nie "zbrodnia".

Ponadto jak już Niemcy myślą, że Hitler jest wszystkiemu winien, ale ich ojcowie i dziadkowie tylko wykonywali rozkaz--to to samo tyczy Rosjan.

Będą się odwoływać w nieskończoność. Bo mocarstwo chce być "czyste". A obawiają się odszkodowań pieniężnych. A czy wiesz, że 30% nas tu w Polsce nie wie kto mordował w Katyniu? Gdzie są nauczyciele? Czy pytano młodych poniżej 18? Tego TV nie podała-ale to szokujące dane o braku wiedzy.

Ludzie którzy do tego stopnia maja taki brak wiedzy, to są w stanie wybrać Kononowicza, jeżeli przeczyta z kartki obietnice i zmieni sweter na garnitur. Zgroza.

Lepsza wiedza jest u Rosjan. Takie sondaże że 10% uważa-mord niemiecki, ale więcej wie że sowiecki. Reszta -nie wie.

amelia
07-04-2010, 06:51
Będą się odwoływać w nieskończoność. Bo mocarstwo chce być "czyste". A obawiają się odszkodowań pieniężnych. A czy wiesz, że 30% nas tu w Polsce nie wie kto mordował w Katyniu? Gdzie są nauczyciele? Czy pytano młodych poniżej 18? Tego TV nie podała-ale to szokujące dane o braku wiedzy.

Ludzie którzy do tego stopnia maja taki brak wiedzy, to są w stanie wybrać Kononowicza, jeżeli przeczyta z kartki obietnice i zmieni sweter na garnitur. Zgroza.

Ja bardziej o ten brak wiedzy obwinialabym rodzicow.
Prominentny, wyksztalcony posel PiS nie wiedzial jak dlugo trwalo Powstanie Warszawskie, wiec wiadomo, ze nie mozna opierac sie wylacznie na szkolnym wychowaniu.
Rodzice sa od wychowywania i moze kosciol?

wiedza jest u Rosjan. Takie sondaże że 10% uważa-mord niemiecki, ale więcej wie że sowiecki. Reszta -nie wie.

Ja sie nie dziwie niewiedzy Rosjan.
Jlu Polakow jest pewnych, ze Jedwabne to sprawka Niemcow?, ze nie bylo pogromu kieleckiego?
Nielatwo jest przyznawac sie do swoich mrocznych postepkow.
Niektorzy nie robia tego nigdy.
Ida w zaparte.

Idalka
07-04-2010, 07:07
Margaryna zrobi z ciebie Gagarina
Było podobno takie hasło.


"Tylko margaryna mleczna
Przeciw ciazy jest skuteczna"
takie pamietam z piosenki

.....żeby było i smacznie, i zdrowo?

juz starozytni Indianie mawiali ,ze jesli cos smaczne to niezdrowe,jesli zdrowe to niesmaczne.

Nic dziwnego ze Twoja rodzina konsensusu nie osiagnela.

POLA
07-04-2010, 10:14
Ja bardziej o ten brak wiedzy obwinialabym rodzicow.
Prominentny, wyksztalcony posel PiS nie wiedzial jak dlugo trwalo Powstanie Warszawskie, wiec wiadomo, ze nie mozna opierac sie wylacznie na szkolnym wychowaniu.
Rodzice sa od wychowywania i moze kosciol?

Ja sie nie dziwie niewiedzy Rosjan.
Jlu Polakow jest pewnych, ze Jedwabne to sprawka Niemcow?, ze nie bylo pogromu kieleckiego?
Nielatwo jest przyznawac sie do swoich mrocznych postepkow.
Niektorzy nie robia tego nigdy.
Ida w zaparte.
Z ust mi wyjęłaś.
Nie mam zaufania do instytucji czy to oświatowych, czy kościelnych.
Dzieci dokształcać należy w domu, dzisiaj też, a przynajmniej uczyć myślenia, bo jak mówi mój znajomy, dwie instytucje ostały się na poziomie średniowiecza. Przez szacunek dla niektórych - nie wymienię które to.:D

Pretensje do młodego pokolenia? a za co? Ono jest takie, jakie to starsze, ujmując rzecz - że tak powiem - statystycznie.

Amelio, dla porządku dodam, że tych niedouczonych posłów mamy we wszystkich opcjach.;)

POLA
07-04-2010, 10:25
juz starozytni Indianie mawiali ,ze jesli cos smaczne to niezdrowe,jesli zdrowe to niesmaczne.

Nic dziwnego ze Twoja rodzina konsensusu nie osiagnela.
Ba, zakazany owoc zawsze lepszy, tylko nie wiem, czy z powodu smaku, czy zakazu.:D :D

Ha, u nas pełna demokracja i choć sztućce w rękach były, krew się nie polała, nikt nikomu ślepiów nie wydłubał., nie udusił, co najwyżej z miłości czystej.:D

O mlecznej - dobre, nie słyszałam, puszczę w obieg z klauzulą: nie sprawdziłam, kto chce, niech testuje.:)

Lila
07-04-2010, 13:58
Czyli wszystko jasne...

Ci co drżeli z niecierpliwości aby ucałować rączkę naczelnego kagiebeowca Rosji,
nie będą mieć tej parszywej sposobności.
Nie ma za co. Historia nie zachichotała przeproszeniem potomków ofiar, przez potomka czekisty.

Natomiast ukręcono głowę wiadomości, że dyrektor Memoriału- Grigoriew, jest synem enkawudzisty, który bezpośrednio uczestniczył w egzekucjach.
Ot, ciągłość historii.

ps. szkoda mi Premiera. Bo musiał przyjąć ten zaszczyt.
I przemawia pięknie. Bardziej pięknie, niż się spodziewałam.

Kazimierz
07-04-2010, 14:21
Czyli wszystko jasne...

Ci co drżeli z niecierpliwości aby ucałować rączkę naczelnego kagiebeowca Rosji,
nie będą mieć tej parszywej sposobności.
Nie ma za co. Historia nie zachichotała przeproszeniem potomków ofiar, przez potomka czekisty.

Natomiast ukręcono głowę wiadomości, że dyrektor Memoriału- Grigoriew, jest synem enkawudzisty, który bezpośrednio uczestniczył w egzekucjach.
Ot, ciągłość historii.

ps. szkoda mi Premiera. Bo musiał przyjąć ten zaszczyt.
I przemawia pięknie. Bardziej pięknie, niż się spodziewałam.
Szybka jesteś.
Ale, moim zdaniem, Polacy i Rosjanie wstąpili na drogę do pojednania. Być może, do prawdziwego pojednania dojdzie jeszcze za kadencji Tuska.

Lila
07-04-2010, 14:24
Szybka jesteś.
Ale, moim zdaniem, Polacy i Rosjanie wstąpili na drogę do pojednania. Być może, do prawdziwego pojednania dojdzie jeszcze za kadencji Tuska.

A z czym szybka?

Z właściwą oceną?

Tę samą sobie poczytasz w prasie. Bo innej być nie może.

Kazimierz
07-04-2010, 14:41
[QUOTE]A z czym szybka?Mam na myśli, że zaraz po uroczystościach w Katyniu.
Z właściwą oceną?Ocenę każdy ma swoją. Ty np. wspominasz coś jakimś Grigoriewie ?
Tę samą sobie poczytasz w prasie. Bo innej być nie może.Na ocenę prasy chyba jeszcze za wcześnie.

POLA
07-04-2010, 14:49
Ci co drżeli z niecierpliwości aby ucałować rączkę naczelnego kagiebeowca Rosji,
nie będą mieć tej parszywej sposobności.
Nie ma za co. Historia nie zachichotała przeproszeniem potomków ofiar, przez potomka czekisty.
Nie znam tych drżących, a Ty?
Nie spodziewałam sie przeprosin. Zrobił to Gorbaczow i Jelcyn w przeszłości. My też każdorazowo przy zmianie rządów nie przepraszamy, a byłoby kogo i za co, choć winy naszenieporównywalne z rosyjskimi czy niemieckimi.
Przyjmuję wystąpienie Putina spokojnie. Furtka została uchylona. Zaledwie i tego właśnie się spodziewałam.
ps. szkoda mi Premiera. Bo musiał przyjąć ten zaszczyt. I przemawia pięknie. Bardziej pięknie, niż ię spsodziewałam.
Mnie go nie żal, wszelkie tego typu "dobrodziejstwa" ma z urzędu niejako wpisane w urząd, który sprawuje.

Czekam teraz na wszelkie podwórkowe burki polityczne, które skoczą mu triumfalnie do gardła z satysfakcją ujadając, że niepotrzebnie tam poleciał, że nic się nie zmieni itd.
I wtedy będzie mi żal, ale nie premiera, tylko tego, że tak wiele mamy niemądrych burków.
A może nie będę musiała żałować?:)

Lila
07-04-2010, 14:51
Kaziu, nie wiesz kim jest Grigoriew?
To właśnie dyrekcja cmentarza. Swój człowiek. Może podziwiać owoce pracy swego tatusia.
Tatuś miał na imię Wiktor. Zwycięzca.

Lila
07-04-2010, 14:57
Nie znam tych drżących, a Ty?
Znam, Wyborcza. Przedwczorajszy artykuł.

Nie spodziewałam sie przeprosin. Zrobił to Gorbaczow i Jelcyn w przeszłości
W Katyniu? O czymś nie wiem?
Czekam teraz na wszelkie podwórkowe burki polityczne, które skoczą mu triumfalnie do gardła .
Patrz, a ja czekam tylko na dokumenty, które miały być,
a ich nie ma.
Widać mam inne oczekiwania.

ps. Po raz drugi piszę, że Tusk mówił pięknie.
Aby tak przemówił Kwaśniewski w Charkowie,
byłabym zadowolona.
Ale on cudem nie zarył się w grobie, choć był żywy.

POLA
07-04-2010, 15:01
jak się do tego doda Putina, spadkobiercę KGB, które było spadkobiercą NKWD - mamy komplet, nie?

Cywilizacyjne procesy są długotrwałe.;)

Lila
07-04-2010, 15:14
Aaaa i zapomniałabym...

To jest prawdziwy chichot historii.

To wygląda jak zemsta dyktatora zza grobu. Wnuk Józefa Stalina wytoczył proces rosyjskiej gazecie, która opisała zbrodnię na polskich oficerach w Katyniu z 1940 roku. Jewgienij Dżugaszwili twierdzi, że artykuł zniesławia jego dziadka. Dlatego żąda gigantycznego odszkodowania.



Konkretnie 10 mln rubli.

Tak się walczy o dobre imię praszczura.:):)

POLA
07-04-2010, 15:17
Znam, Wyborcza. Przedwczorajszy artykuł.

W Katyniu? O czymś nie wiem?

Patrz, a ja czekam tylko na dokumenty, które miały być,
a ich nie ma.
Widać mam inne oczekiwania.

ps. Po raz drugi piszę, że Tusk mówił pięknie.
Aby tak przemówił Kwaśniewski w Charkowie,
byłabym zadowolona.
Ale on cudem nie zarył się w grobie, choć był żywy.
Aha, ale jeden artykuł czy nawet kilka o niczym jeszcze nie świadczy.

W Katyniu nie, ale Putin widać poczuł się zwolniony z przeprosin. Niektórzy w ogóle nie potrafią przepraszać, zwłaszcza ci, którzy przekonani są o swojej nieomylności, wielkości itd. i to nie dotyczy tylko polityków.;)

Oczekiwania mamy podobne, ale cierpliwość - zgoła różną. Być może kiedyś te dokumenty dostaniemy, być może.

ad. PS
Doceniam Twoje uznanie dla wystąpienia Tuska, ja go nie chwalę. Pewno powiedziałabym to inaczej, choć w podobnej tonacji. a Może by mnie poniosło?
Kwaśniewski miał problem, Tusk go nie ma, stąd zachował się przyzwoicie.

Zaraz będzie konferencja prasowa obu premierów. Posłucham. też bez specjalnego oczekiwania na coś, co mnie pozytywnie zaskoczy.

I jeszcze jedno: ciekawe było miejsce przemówień obu premierów. Dla mnie symboliczne.

POLA
07-04-2010, 15:21
Aaaa i zapomniałabym...
To jest prawdziwy chichot historii.
Konkretnie 10 mln rubli.
Tak się walczy o dobre imię praszczura.:)
Wnuk jest idiotą?:D
Przerżnie jako żywo, ale to nie mój pies, nie moje pchły.;)

Idalka
07-04-2010, 15:57
Dobrze,ze Lenin nie znosil ucisku czlowieka przez czlowieka i dlatego nie mial dzieci/innych pozycji nie znali?/.
Prawnukowie tez mogliby chciec czyscic imie ,polerujac rublami albo inna waluta.

Kazik
07-04-2010, 16:13
To jest potwierdzenie, że 30% nie wie czy w Katyniu to zbrodnia NKWD i Stalina, czy może NSDAP i Hitlera.
To że podobnie jest z Jedwabnem-to tylko potwierdza brak wiedzy. Brak jej u naszych synów i wnuków. To straszne. Bo takimi można manipulować.

Jak z takim porozmawiasz o ekonomi [dzisiejszej] i historii, jak on słyszał Katyń , że strzelano, ale nie wie kto do kogo.

Nic dodać i ując. Ale nauczyciele są?

Lila
07-04-2010, 16:15
Rosja się tłumaczy w Strasburgu, bo wbrew temu co sądzą niektórzy, tłumaczyć się musi.
Dokument liczy 17 stron i będzie można poczytać o nim w Rzeczpospolitej.

Ale warto już poznać niektóre argumenty.

Rehabilitacji zamordowanych nie przewidują, gdyż - jak tłumaczą - nie udało się potwierdzić okoliczności schwytania polskich oficerów, charakteru postawionych im zarzutów i tego, czy je udowodniono. Nie ma nawet pewności - pisze rosyjski rząd - czy Polaków rozstrzelano.

Moskwa przekonuje, że Trybunał nie powinien zajmować się tą sprawą. Argument? Rosja jest związana europejską konwencją praw człowieka, czyli podlega jurysdykcji Trybunału, dopiero od 5 maja 1998 r. "Władze Federacji Rosyjskiej nie miały obowiązku przeprowadzenia śledztwa w związku z katyńskimi zdarzeniami, które miały miejsce w 1940 roku" - czytamy w piśmie.

Ponadto Moskwa nie chce przekazać Trybunałowi m.in. kopii postanowienia o umorzeniu śledztwa katyńskiego z 2004 roku, gdyż "zawiera tajemnice, których ujawnienie mogłoby przynieść uszczerbek bezpieczeństwu kraju". Polakom także dokumentu nie przekazano.



Bez komentarza.To świeżutki dokument.

I...

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/iar/?id=152566

Kazik
07-04-2010, 16:33
Jak pieszczotliwie piszesz do Kazimierza, to nazywaj go tak bo ktoś pomyśli, że to mnie odpisujesz.
A ja nie z tej paczki komunistycznej. Użyłaś zdrobnienia do seniora.

Kaziczku- Lila pisała do Ciebie.

Kazimierz
07-04-2010, 18:45
Jak pieszczotliwie piszesz do Kazimierza, to nazywaj go tak bo ktoś pomyśli, że to mnie odpisujesz.
A ja nie z tej paczki komunistycznej. Użyłaś zdrobnienia do seniora.
Kaziczku- Lila pisała do Ciebie.
Lilu ! Pisz do mnie jak Ci się podoba. Nie obawiam pomylenia mnie z tym pisowcem. Tylko idiota może mnie z nim pomylić. Najważniejsze , abyś cytowała do jakiego mojego postu i czego się odnosisz.

Idalka
07-04-2010, 18:53
A moglibyscie panowie oponenci mnie doinformowac ktore okreslenie jest bardziej obrazliwe?
Komunista czy pisowiec?


A ja nie z tej paczki komunistycznej.


Nie obawiam pomylenia mnie z tym pisowcem. Tylko idiota może mnie z nim pomylić

Lila
07-04-2010, 19:04
Idalka, a bo to trafisz za nimi?:):)

Wszystkim zacietrzewionym przypominam, że / jak ktoś to dzisiaj powiedział/, na słowo KATYŃ niech milkną spory.

ps.dzisiaj byłam dumna z premiera mojego kraju.
Mam nadzieję, że i prezydent wypowie się w tym duchu.
Bo bez prawdy nie ma pojednania.

ps.pieszczot nie będzie, skoro są pomyłki:)

Scarlett
07-04-2010, 19:07
Tak, ja także słuchałam pilnie co mówił Donald Tusk.
Uważam, że wypowiedział się tonem dość dosadnym
i niczego nie było za mało, ani za dużo.
Dobry pijar, chociaż raz przyniósł jakąś korzyść dla nas.:)

jip
07-04-2010, 19:09
A moglibyscie panowie oponenci mnie doinformowac ktore okreslenie jest bardziej obrazliwe?
Komunista czy pisowiec?


.
Ponieważ jestem dzisiaj wyluźny stawiam na Pisowca, ale chyba wsio rawno i to i to do dupy....

Lila
07-04-2010, 19:10
Tak, ja także słuchałam pilnie co mówił Donald Tusk.
Uważam, że wypowiedział się tonem dość dosadnym
i niczego nie było za mało, ani za dużo.
Dobry pijar, chociaż raz przyniósł jakąś korzyść dla nas.:)

A gdzie Ty Elu widziałaś ten pijar?

Bo ja zobaczyłam polskie serce.

Lila
07-04-2010, 19:12
Ponieważ jestem dzisiaj wyluźny stawiam na Pisowca, ale chyba wsio rawno i to i to do dupy....

Nie wyrażaj się, bo sam dostaniesz po dupie.:)

ps. fajnie było w Świnoujściu?
Nie spaliłeś się na Andy Warchoła?

Kazimierz
07-04-2010, 19:19
Rosja się tłumaczy w Strasburgu, bo wbrew temu co sądzą niektórzy, tłumaczyć się musi.
Dokument liczy 17 stron i będzie można poczytać o nim w Rzeczpospolitej.

Ale warto już poznać niektóre argumenty.

Rehabilitacji zamordowanych nie przewidują, gdyż - jak tłumaczą - nie udało się potwierdzić okoliczności schwytania polskich oficerów, charakteru postawionych im zarzutów i tego, czy je udowodniono. Nie ma nawet pewności - pisze rosyjski rząd - czy Polaków rozstrzelano.

Moskwa przekonuje, że Trybunał nie powinien zajmować się tą sprawą. Argument? Rosja jest związana europejską konwencją praw człowieka, czyli podlega jurysdykcji Trybunału, dopiero od 5 maja 1998 r. "Władze Federacji Rosyjskiej nie miały obowiązku przeprowadzenia śledztwa w związku z katyńskimi zdarzeniami, które miały miejsce w 1940 roku" - czytamy w piśmie.

Ponadto Moskwa nie chce przekazać Trybunałowi m.in. kopii postanowienia o umorzeniu śledztwa katyńskiego z 2004 roku, gdyż "zawiera tajemnice, których ujawnienie mogłoby przynieść uszczerbek bezpieczeństwu kraju". Polakom także dokumentu nie przekazano.



Bez komentarza.To świeżutki dokument.

I...

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/iar/?id=152566
Myślę, że Rosja, czy Putin, odpowiedziały na pismo, a nie stawały przed Trybnałem. Odpowiadają rosyjscy prawnicy prawnikom strassburskim-językiem prawniczym. Prawnicy słyną z prawniczych kruczków. Ciekawe, jak długo ten prawniczy ping-pong będzie trwał ?
Tylko dobra wola z obydwu stron może przyczynić się do postępu w sprawie Katynia.
No i widzę, że cmentarz katyński powiększył się o rosyjski segment, a wkrótce o cerkiew.Do tej pory nic nie wiedziałem o części rosyjskiej Katynia.
Napewno zwróciłaś też uwagę na ekumeniczność modłów na polskim cmentarzu ? Podobała mi się ta ekumeniczność.

Scarlett
07-04-2010, 19:24
A gdzie Ty Elu widziałaś ten pijar?

Bo ja zobaczyłam polskie serce.

LILU, CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ NA 100%, ŻE TO NASZA POLSKA DUMA I NASZE WIELKIE POLSKIE SERCE.
OBY TAK BYŁO.:rolleyes: Chociaż....

Lila
07-04-2010, 19:25
Kaziu...uuuuups...Kazimierzu..

Naprawdę nie bądź dzieckiem.[/QUOTE][/QUOTE]
Od czego są prawnicy?
Czy sądzisz, że władze jakiegokolwiek kraju,stawiają się przed Trybunałem?:):)

ps.komu Ty dobrze życzysz?
Katyńczykom czy Rosji?

ps2.Napewno zwróciłaś też uwagę na ekumeniczność modłów na polskim cmentarzu ? Podobała mi się ta ekumeniczność

A jak mogło być inaczej, skoro leżą tam polscy oficerowie czterech wyznań?

Kazimierz
07-04-2010, 19:25
A moglibyscie panowie oponenci mnie doinformowac ktore okreslenie jest bardziej obrazliwe?
Komunista czy pisowiec?


.
Idalko !Ani jedno, ani drugie nie jest, moim zdaniem obraźliwe.

Kazimierz
07-04-2010, 19:36
Kaziu...uuuuups...Kazimierzu..

Naprawdę nie bądź dzieckiemOd czego są prawnicy?
Czy sądzisz, że władze jakiegokolwiek kraju,stawiają się przed Trybunałem?:):)

ps.komu Ty dobrze życzysz?
Katyńczykom czy Rosji?
ps2.
A jak mogło być inaczej, skoro leżą tam polscy oficerowie czterech wyznań?

Ty też, Lilu ! Przed Trybunałem staje przedstawiciel państwa, ale najpierw ktoś musi złożyć pozew.
Rodziny Katyńskie procesują z państwem rosyjskim o odszkodowania, a nie o ukaranie winnych zbrodni. Mylę się, Lilu ?
Dobrze życzę poprawie stosunków polsko- rosyjskim i rodzinom polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, co moim zdaniem nastąpi wcześniej czy później.

amelia
07-04-2010, 20:15
Tylko dobra wola z obydwu stron może przyczynić się do postępu w sprawie Katynia.
No i widzę, że cmentarz katyński powiększył się o rosyjski segment, a wkrótce o cerkiew.Do tej pory nic nie wiedziałem o części rosyjskiej Katynia.
Napewno zwróciłaś też uwagę na ekumeniczność modłów na polskim cmentarzu ? Podobała mi się ta ekumeniczność.

Postepu szybko nie bedzie.
Rosja w tej kwestii odcina sie od ZSSR. Boi sie roszczen finansowych, wszak ofiar z roznych stron swiata bylo miliony.
Putin nie dopusci do precedensu bo Rosja nigdy nie udzwignelaby ciezaru tych roszczen.

amelia
07-04-2010, 20:36
To jest potwierdzenie, że 30% nie wie czy w Katyniu to zbrodnia NKWD i Stalina, czy może NSDAP i Hitlera.
To że podobnie jest z Jedwabnem-to tylko potwierdza brak wiedzy. Brak jej u naszych synów i wnuków. To straszne. Bo takimi można manipulować.

Wyjatkowo:) z toba sie zgadzam co do powszechnego braku wiedzy.
Stan wiedzy wiekszosci dzieci odzwierciedla stan wiedzy ich rodzicow.
Rodzice wiedza sporo na temat swoich wlasnych przezyc i czasow w ktorych te przezycia wystapily.
Dzieci tez, chyba ze z domu wyniosly potrzebe poszerzania swojej wiedzy.

z takim porozmawiasz o ekonomi [dzisiejszej] i historii, jak on słyszał Katyń , że strzelano, ale nie wie kto do kogo.

Nic dodać i ując. Ale nauczyciele są?

Ja spotykam roznych mlodych ludzi. Z szeroka wiedza tez.
I bardzo dojrzalych niedoukow.

Natomiast co do nauczycieli to sa dwa problemy.
Jeden to przypadkowosc wykonywania tego zawodu, dobor negatywny do zawodu, tumiwisizm i olewatorstwo, brak szacunku dla uczniow to cechy niektorych nauczycieli.
Drugi to powszechny obowiazek nauczania.
Jezeli ktos nie chce wiedziec, nie wyniosl takiej potrzeby z domu, nie dostrzega korzysci z nabywania wiedzy, traktuje to jako upierdliwy obowiazek to nawet najbardziej zaangazowany nauczyciel nie pomoze.

Lila
07-04-2010, 20:57
Ty też, Lilu ! Przed Trybunałem staje przedstawiciel państwa, ale najpierw ktoś musi złożyć pozew.
Rodziny Katyńskie procesują z państwem rosyjskim o odszkodowania, a nie o ukaranie winnych zbrodni. Mylę się, Lilu ?
.

No a jak myślisz?:D
Jakich winnych? Nie ma winnych przecież.

jip
07-04-2010, 21:41
Nie wyrażaj się, bo sam dostaniesz po dupie.:)

ps. fajnie było w Świnoujściu?
Nie spaliłeś się na Andy Warchoła?
No pewnie, że kapitulnie było, wlazłem nawet 300 stopni na latarnię, pogadałem z Kwintą i Holuobkiem w Międzyzdrojach, wyczaiłem ducha w forcie Anioła no i prawie sie pokąpałem w morzu, i pies był na wczasach....

Kazimierz
07-04-2010, 22:03
No a jak myślisz?:D
Jakich winnych? Nie ma winnych przecież.
Ponoć żyją jeszcze ci nkwdziści co rozstrzeliwali.
Rzecz w tym, że ta zbrodnia musi być uznana za ludobójstwo, nie tylko przez nas.

POLA
07-04-2010, 22:03
Wilczek ma parcie na wyparcie? Napieralskiego?

Słownego namaszczenia walorów Arłukowicza dokonał Kwaśniewski, mimo że wilczek do stada SLD jeszcze się nie zapisał.:D
Populrność nieugiętego a obiektywnego śledczego zdaniem jednych winduje go wysoko, sceptycy w jego działaniach upatrują dążenie do kariery.
Sam "obgadywany" tu i tam zdradził kiedyś w wywiadzie, że apetyt ma na najwyższe stanowiska.
Szczery był.:D

Giertych dzisiaj zeznawał, ale kto by tam Romkowi wierzył, kiedy kwitów żadnych nie ma, a jego słowo honoru dane przed śledczymi jest tyle warte, ile ważyły zapewnienia, że nie spotkał się tam, gdzie się swego czasu z kimś spotkał.:D
Ot, taka przewrotność adwokacka?

Do jednego ze śledczych zwrócił się "kolego", jako że tenże też po studiach prawniczych, ale kolega zaprotestował przeciwko nazywaniu go w taki sposób.
Widać z innego podwórka był.:D

amelia
07-04-2010, 22:08
Giertych dzisiaj zeznawał, ale kto by tam Romkowi wierzył, kiedy kwitów żadnych nie ma, a jego słowo honoru dane przed śledczymi jest tyle warte, ile ważyły zapewnienia, że nie spotkał się tam, gdzie się swego czasu z kimś spotkał.:D
Ot, taka przewrotność adwokacka?

Do jednego ze śledczych zwrócił się "kolego", jako że tenże też po studiach prawniczych, ale kolega zaprotestował przeciwko nazywaniu go w taki sposób.
Widać z innego podwórka był.:D


Powinien byc proces o pomowienie.
Jaroslaw zniesie taka potwarz ze spokojem?

POLA
07-04-2010, 22:14
procesy już w toku, obustronne że tak powiem. Panowie się pozwali.:D

iksigrek
07-04-2010, 22:15
......Do tej pory nic nie wiedziałem o części rosyjskiej Katynia.......


Trzeba było słuchać i czytać tych, co mają inne poglądy od leninowskich, marksistowskich i stalinowskich, to wiedziałbys więcej.
A tak!?
-ciemny jesteś chłopie jak tabaka w rogu, albo głupka strużesz.

iksigrek
07-04-2010, 22:25
Rodziny Katyńskie procesują z państwem rosyjskim o odszkodowania, a nie o ukaranie winnych zbrodni. Mylę się, Lilu ?
.

Rodzinom Katyńskim chodzi o poznanie prawdy, wskazanie winnych i uznanie tej zbrodni jako zbrodnia wojenna i ludobójstwo. Chodzi im o wskazanie miejsca pochówku swoich bliskich, oraz o wydanie akt dotyczących procesów i egzekucji.
Więc z łaski swojej nie pieprz człowieku farmazonów.

POLA
07-04-2010, 22:29
powzięta po świętach, czy prezydent stanie na trybunie w Moskwie.
Decyzji w tym tygodniu raczej nie będzie, obwieścił Wypych, ponieważ jeszcze nie wyznaczono miejscówki dla naszego prezydenta, a chodzi o to, żeby to nie był trzeci rząd, musi być pierwszy. No i nie wiadomo, czy władze wschodnie zechcą zaznaczyć w przemówieniu, że polskie wojsko u boku armii wtedy bratniej walczyło z hitlerowcami.

Coś ci Rosjanie niemrawi jacyś. Dzisiaj podczas konferencji obu premierów nagłośnienie też takie było, jakby go w ogóle nie było.

POLA
07-04-2010, 22:32
nie pieprz człowieku farmazonów.
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.

Kazimierz
07-04-2010, 23:01
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył. On nie musi strugać ... z siebie.Takich mądrali na o.2 jest pełno. Ale, już dawno to olewam.
Pozdrowiam Cię, Polu

Kazik
07-04-2010, 23:58
Lilu ! Pisz do mnie jak Ci się podoba. Nie obawiam pomylenia mnie z tym pisowcem. Tylko idiota może mnie z nim pomylić. Najważniejsze , abyś cytowała do jakiego mojego postu i czego się odnosisz.
Z pisowcem Cię nie pomylą. Ale ja nie chcę być mylony z komuchem, który łzy lał po śmierci Stalina.

iksigrek
08-04-2010, 00:43
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył. On nie musi strugać ... z siebie.Takich mądrali na o.2 jest pełno. Ale, już dawno to olewam.
Pozdrowiam Cię, Polu

Nigdy tchórzem nie byłem i nie jestem. Gdybym nim był, zapisałbym się do PZPR.
A to, że się mną brzydzisz, to mi schlebia.
Obelgą byłoby dla mnie, gdym cieszył się u ciebie szacunkiem.

A to forum, jest nasze, a wiec nie twoje i nie wasze.
Paniał???

iksigrek
08-04-2010, 00:53
Oj, nieładnie się wyrażasz, nieładnie.

Tak uważasz???
Ciekaawe jak byś zareagowała na idiotyzmy wypisywane na temat rodzin Ofiar Katyńskich, gdyby któryś z Twoich przodków został tam stracony przez sowietów.
No i nadal uważasz że nieładnie sie wyrażam?
- bo skoro jednym zwracasz uwagę, to może wypadało by i komuś jeszcze zwrócić uwagę.

Lila
08-04-2010, 08:41
Krew nie ma ceny.
Zresztą Rodzinom Katyńskim nie zależy na pieniądzach,
bo ich nie doczekają.
Ale jak było postawić Rosję przed Trybunałem?
Przed samymi obchodami wpłynęła już trzecia skarga.


Ale ja o czym innym.
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
Obama ...niestety. Z dużej chmury, mały deszcz.
Co ja będę Wam pisać. Wczytajcie się dokładnie,
z czego będą się rozbrajać Amerykanie i Rosjanie.

Tylko dopowiem, że w porównaniu z 2002, głowic jądrowych przybędzie .
Ubędzie tych przestarzałych.

jip
08-04-2010, 10:53
Trzeba było słuchać i czytać tych, co mają inne poglądy od leninowskich, marksistowskich i stalinowskich, to wiedziałbys więcej.
A tak!?
-ciemny jesteś chłopie jak tabaka w rogu, albo głupka strużesz.
No to tak jak z Tobą, teraz też powinno się wszystko czytać nie tylko prawostronne instrukcje i ubliżać komuś, co coś nie do końca wie... może Ty teraz jesteś ciemny jak tabaka w rogu w innych sprawach, takich co to Twoi mocodawcy nie czytają i Tobie nie każą czytać ..... różnie to z czytaniem bywa w życiu,.....

pluto37
08-04-2010, 11:08
Idalko !Ani jedno, ani drugie nie jest, moim zdaniem obraźliwe.
Wprawdzie to do Idalki, ale dorzuce w tem tomacie zdarzenie z przeszlosci dosc odleglej ktorego bylem swiadkiem.

Otoz dwie damy od drobnej wymiany uprzejmosci przeszly na wyzszy stopien elegancji i zaczely uzywac coraz bardziej konkretnej polszczyzny.
W pewnym momencie jedna z nich potraktowala "kolezanke" skrotem od panienki naroznej.
Na to ta odparla krotko a tresciwie:
-Moge byc k....a, ale nie ...komunistka!!!!!

Taka byla owczesna prawda czasu i prawda ekranu:)

Kazik
08-04-2010, 12:20
Pluto37 przeciw Kazimierzowi? Zgadzam się z Tobą pluto. Jak mnie nazywasz Pis-+++ to jeszcze Ci ujdzie. Bo komuchem to by było gorzej.
A już myślałem że jest Ci taki bliski i kochany, jak Giertych od wczoraj. Czekam jak go podsumuje Palikot.

Kazimierz
08-04-2010, 12:32
Krew nie ma ceny.
Zresztą Rodzinom Katyńskim nie zależy na pieniądzach,
bo ich nie doczekają.
Ale jak było postawić Rosję przed Trybunałem?
Przed samymi obchodami wpłynęła już trzecia skarga.
Ale ja o czym innym.
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
Obama ...niestety. Z dużej chmury, mały deszcz.
Co ja będę Wam pisać. Wczytajcie się dokładnie,
z czego będą się rozbrajać Amerykanie i Rosjanie.
Tylko dopowiem, że w porównaniu z 2002, głowic jądrowych przybędzie .
Ubędzie tych przestarzałych.
Lilu ! Masz rację o honor, a nie o pieniądze tu chodzi.
Grunt, że jednak wstąpiliśmy na drogę ku pojednaniu. Mam nadzieję, że z tej drogi nie zejdziemy, chociaż trzeba się liczyć z tym, że nie wszystkim droga pojednania się podoba.

Sprawę rozmów START 2 w Pradze, nie uważam za ściemę tylko poważną sprawę dalszej poprawy stosunków USA-ROSJA.
Obama, moim zdaniem, konsekwentnie realizuje swoje zamiary ogłaszane przed wyborami, konsekwentnie zmierza do świata bez broni nuklearnej,poprawy socjalnej sytuacji Amerykanów i innych zamiarów. W USA okrzyczano go nawet socjaslistą.
Masz rację, rzeczywista redukcja nowoczesnych głowic będzie rzędu 20%. Ale, likwidacja "starych" to też, moim zdaniem, wielka sprawa. Oczyści międzynarodową atmosferę.
Lepszy chodzić poświecie w mały deszcz, niż patrzeć na zbliżąjcą się burzę na horyzoncie.
Przez 50 lat, żyłem z widokiem wielkiej burzy na horyzoncie.

Stalin
08-04-2010, 12:53
Zawsze to coś jednak, po pierwsze rozmowy, po drugie mechanizmy wzajemnej kontroli, po trzecie - jednak lekkie rozbrojenie, mniej głowic - mniej szans że coś się spieprzy...:D:D:D:D

POLA
08-04-2010, 14:34
Tak uważasz???
Ciekaawe jak byś zareagowała na idiotyzmy wypisywane na temat rodzin Ofiar Katyńskich, gdyby któryś z Twoich przodków został tam stracony przez sowietów.
No i nadal uważasz że nieładnie sie wyrażam?
- bo skoro jednym zwracasz uwagę, to może wypadało by i komuś jeszcze zwrócić uwagę.
A dziwisz się?
Sądzisz, że zdolność do współodczuwania mają tylko ci, których przodkowie zginęli w Katyniu?
A wiesz, ilu moich przodków zginęło w obozach koncentracyjnych?
Mamy się licytować rozmiarem tragedii czy długością i rozmiarem przedśmiertelnych cierpień?
A obozy pracy?
A ofiary rodzimego socjalizmu?

Komuś tu zwróciłam uwagę, nie pomogło, przeprosin nie ma do dzisiaj, obelg pod moim adresem też...na razie.:D

I jeszcze jedna uwaga: nie jestem moderatorem, nie śledzę ani wszystkich wątków, ani nawet wszystkich wypowiedzi tutaj, ale obiecuję, że będę interweniować dla zasady, jeśli coś nieładnego wpadnie mi w oko.;)

POLA
08-04-2010, 14:59
przynajmniej tutaj.;)
Brzydzę się takimi tchóżami jak xy, którzy nie podają min. informacji o sobiel, buszują po naszym forum, a później przedruki naszych postów pojawiają na o.2 z epitetemi podobnymi do tych jakimi mnie obdarzył.
Zarzut tchórzostwa jest bezpodstawny, bo nie masz na to dowodów materialnych.
To, że ktoś niczego o sobie w profilu nie napisał, nie świadczy o tchórzostwie.
Nie on jeden, jak sądzę, nie napisał.
Czyż nie lepiej poznawać człowieka w oparciu o to, co i jak pisze? jakie ma poglądy? To daleko cenniejsza wiedza niż ta pozyskana z autoprezentacji w profilu.

Wspominasz o jakimś forum o2. Kiedyś ktoś mnie przekierował na ten "salon" sfrustrowanych, obrażonych?
Bardzo interesująca lektura, bardzo, jakże wiele mówiąca o charakterach tych, którzy tam właśnie dają upust swojej agresji i braku kultury.
Ale nie sugeruj, że xyz tam buszuje i ewentualnie robi jakieś aluzje pod Twoim adresem, bo - jak sądzę - dowodów też na to nie masz.
Tyle mam do powiedzenia.:)

POLA
08-04-2010, 15:13
Przyznajcie się seniorzy, kto nabrał się na dzisiejszą ściemę o częściowym rozbrojeniu w Pradze?
...
Mam taką zasadę, że dość nieufnie podchodzę do słów polityków, dlatego mniejszy potem przeżywam szok z powodu niedotrzymania słowa czy umów...nawetych na piśmie.:D
Czasu nie mam, ale poczekam.;)

POLA
08-04-2010, 15:24
Trzy pytania do Tuska, bo za chwilę odfrunie do Pragi.
O 17:00 Sikorski dla mediów, dzisiaj w sejmie "pranie" Radka za politykę zagraniczną, którą PiS, zanim RS dzióbek otworzył, orzekł, że jest źle.:D
No, ale opozycja tak ma, że musi narzekać, w końcu też od tego jest. Od chwalenia - koalicja.:)

K.K Z. zadała trzy pytania, ale oddzielone przecinkami, więc premier musi potraktować jako jedno.:D

POLA
08-04-2010, 15:52
prezydent z przytupem ogłosi, że będzie się jednak ubiegał o stolec.
Kto będzie tupał, nie podano, ale będzie to impreza, jakiej podobno jeszcze w Polsce nie było.
Już się boję, co nam sztab szykuje.:D:D

I czego ja mam tu słuchać, kiedy natura dała dwoje uszu?
W sejmie debata nad Radkiem i jego poczynaniami, czekam na zapowiedziane pranie, w hazardowej - odpytywanki moich ulubionych śledczych, konferencja Tuska między...chyba się zwolnię.:D

Karol X
08-04-2010, 17:52
,,,,"Ze spuszczona glowa,powoli idzie zolnierz z niemieckiej niewoli" - tak pisal kiedys lewicowy poeta.
Ten przynajmniej wrocil...z niemieckiej
Zatem tamci tez by wrocili....

A drzewa w Katyniu juz wysoko porosly...
Zwrocil na to uwage operator kamery - kilkarotnie przenoszac kamere na wierzcholki owych drzew.
Licza sobie dokladnie tyle lat ile zbrodnia katynska,czyli 70.
Przywieziono je kiedys jako sadzonki i posadzono tu w najglebszej tajemnicy.
Dzis szumia tym,ktorzy spoczywaja pod nimi....

Stalin
08-04-2010, 19:03
Ale wreszcie parę istotnych i prawdziwych rzeczy zostało powiedziane

Lila
08-04-2010, 19:52
prezydent z przytupem ogłosi, że będzie się jednak ubiegał o stolec.
Kto będzie tupał, nie podano, ale będzie to impreza, jakiej podobno jeszcze w Polsce nie było.
Już się boję, co nam sztab szykuje.:D:D

I czego ja mam tu słuchać, kiedy natura dała dwoje uszu?
W sejmie debata nad Radkiem i jego poczynaniami, czekam na zapowiedziane pranie, w hazardowej - odpytywanki moich ulubionych śledczych, konferencja Tuska między...chyba się zwolnię.:D

Zastanawia mnie ten język.
Z przytupem. Kto niby będzie tupał? I czym?

No nic. Zawsze to lepsze, niż taniec go go,
jaki odstawili Jamajka razem z watażką.:D

A i tak koalicja będzie z języczkiem.
Ma na myśli języczek u wagi, czyli PSL. A jego członkowie nader pozytywnie oceniają prezydenturę Lecha Kaczyńskiego.

Może się okazać, że przytup i tupot/ niekoniecznie białych mew/ czeka tych tak pewnych siebie przedstawicieli klientów CBA.

pluto37
08-04-2010, 20:43
Pluto37 przeciw Kazimierzowi? Zgadzam się z Tobą pluto. Jak mnie nazywasz Pis-+++ to jeszcze Ci ujdzie. Bo komuchem to by było gorzej.
A już myślałem że jest Ci taki bliski i kochany, jak Giertych od wczoraj. Czekam jak go podsumuje Palikot.


Alez mnie laskawstwo spotkalo:)
Ale musisz sie pilnowac, bo .... pomylic sie latwo.
I to nie tylko przy okazji imion i formy.

Lila
08-04-2010, 20:48
A jak Wam się widzi ten punkt widzenia??

http://edmunddantes.salon24.pl/168252,wybory-2010-demokracja-albo-bialorutenizacja

jip
08-04-2010, 20:55
A jak Wam się widzi ten punkt widzenia??

http://edmunddantes.salon24.pl/168252,wybory-2010-demokracja-albo-bialorutenizacja
Widzi mi się, że to bzdurzenie jakiegoś kogoś w depresji....
i tak nie chcę Kaczyńskiego, słuchałaś dzisiaj Kwaśniewskiego u Olejnik? Warto było posłuchać, bo jak zwykle mądrze i logicznie....

Lila
08-04-2010, 20:58
Widzi mi się, że to bzdurzenie jakiegoś kogoś w depresji....
i tak nie chcę Kaczyńskiego, słuchałaś dzisiaj Kwaśniewskiego u Olejnik? Warto było posłuchać, bo jak zwykle mądrze i logicznie....

Jak zwykle mądrze i logicznie....:D :D

Niech to starczy za komentarz.

pluto37
08-04-2010, 21:42
A jak Wam się widzi ten punkt widzenia??

http://edmunddantes.salon24.pl/168252,wybory-2010-demokracja-albo-bialorutenizacja

Lilu! Alez Ty masz jakis dziwny fart do wyciagania dziwolagow:)
Jeszcze powiedz, zes sie tej czarnej wizji z PO tak wystraszyla, ze po nocach spac nie mozesz:)
Az mi sie nie chce przypominac Ci, ze ledwie dwa lata temu z kawalkiem przezydent byl z PiS, premier byl z PiS rzecznik praw byl z PiS, Skrzypek jest z PiS i parlament byl tanczacy jak PiS zagral. Dotad az sie glowny strateg z PiSu nie zakiwal na smierc:)
Gorsze nam sie juz trafic nie moze:)
Komorowski nie Kaczynski, Tusk nie Kaczynski, Kwiatkowski nie Ziobro, Sikorski nie Fotyga, a Wojtunik nie Kaminski.
Nie zapowiada sie megatsunami, ani na jakies trzesienie ziemi w okolicach 9 Richtera.

Lila
08-04-2010, 21:54
Ależ ja nie prosiłam o ocenę mnie ani autora tego blogu,
lecz o ocenę myśli cudzych,
słowami własnymi.:)

Przecież ani ja, ani Wy nie znacie autora.
Skąd wiadomo, że on głupszy od Was?:):)

http://blogmedia24.pl/node/27190

To też interesujące.:)

iksigrek
08-04-2010, 22:10
A dziwisz się?
Sądzisz, że zdolność do współodczuwania mają tylko ci, których przodkowie zginęli w Katyniu?
A wiesz, ilu moich przodków zginęło w obozach koncentracyjnych?
Mamy się licytować rozmiarem tragedii czy długością i rozmiarem przedśmiertelnych cierpień?
A obozy pracy?
A ofiary rodzimego socjalizmu?

Komuś tu zwróciłam uwagę, nie pomogło, przeprosin nie ma do dzisiaj, obelg pod moim adresem też...na razie.:D

I jeszcze jedna uwaga: nie jestem moderatorem, nie śledzę ani wszystkich wątków, ani nawet wszystkich wypowiedzi tutaj, ale obiecuję, że będę interweniować dla zasady, jeśli coś nieładnego wpadnie mi w oko.;)

Sz. Polu.
Ja się nie licytuję, lecz bronię czci ludzi i ofiar, które nie zasłużyły sobie na to, by kupczyć ich cierpieniem, poświęceniem i niepamięcią .
To tyle i tylko tyle.
Winny się nie czuję, do przeprosin się nie poczuwam, a nawet ich nie oczekuję.
A to tylko dlatego, że jedną z moich zasad jest to, iż staram się mówić prosto w oczy swoje zdanie temu, do kogo je adresuję.
Tak więc wszelkie szemrania, tu jak i gdziekolwiek indziej przeciwko komukolwiek, są w moim wydaniu nie do przyjecia.

Z życzeniami miłych, rzeczowych i profesjonalnych konwersacji na forum.
iksigrek:)

iksigrek
08-04-2010, 22:15
No to tak jak z Tobą, teraz też powinno się wszystko czytać nie tylko prawostronne instrukcje i ubliżać komuś, co coś nie do końca wie... może Ty teraz jesteś ciemny jak tabaka w rogu w innych sprawach, takich co to Twoi mocodawcy nie czytają i Tobie nie każą czytać ..... różnie to z czytaniem bywa w życiu,.....

Z Tobą to sobie pogadam w Starym Browarze.
I Twoje powiedzenie " ja się nie boję, bo ja mam psa", zda się psu na budę.:D

POLA
08-04-2010, 22:39
,,,,"Ze spuszczona glowa,powoli idzie zolnierz z niemieckiej niewoli" - tak pisal kiedys lewicowy poeta.
Ten przynajmniej wrocil......
A ilu nie wróciło?

POLA
08-04-2010, 22:42
Zastanawia mnie ten język.
Z przytupem. Kto niby będzie tupał? I czym?
Określenie padło na konferencji prasowej.
Kto? pewno organizatorzy.:D

POLA
08-04-2010, 22:45
A jak Wam się widzi ten punkt widzenia??
http://edmunddantes.salon24.pl/168252,wybory-2010-demokracja-albo-bialorutenizacja
Dokładnie takie teksty słyszę w RM.
Lila, zmień salon.;) :)

POLA
08-04-2010, 22:55
Sz. Polu.
Ja się nie licytuję, lecz bronię czci ludzi i ofiar, które nie zasłużyły sobie na to, by kupczyć ich cierpieniem, poświęceniem i niepamięcią .
To tyle i tylko tyle.
Winny się nie czuję, do przeprosin się nie poczuwam, a nawet ich nie oczekuję.
A to tylko dlatego, że jedną z moich zasad jest to, iż staram się mówić prosto w oczy swoje zdanie temu, do kogo je adresuję.
Tak więc wszelkie szemrania, tu jak i gdziekolwiek indziej przeciwko komukolwiek, są w moim wydaniu nie do przyjecia.

A kto tu kupczy ich cierpieniem?
Nie namawiałam Cię do żadnych przeprosin.
Popieram mówienie prawdy, wprost, nie poza plecami. Problem jednak w tym, jakich się używa do tego narzędzi.
Tylko tyle. Niedużo, prawdaż?:)

iksigrek
08-04-2010, 23:07
Popieram mówienie prawdy, wprost, nie poza plecami. Problem jednak w tym, jakich się używa do tego narzędzi.
Tylko tyle. Niedużo, prawdaż?:)

Tylko że widzisz Polu.
Z niektórymi kłócić się jest przyjemnością, a z innymi niektórymi zgadzanie torturą:)
To też tak niewiele, a jednak cóś:)

POLA
08-04-2010, 23:27
start prezydenta tak ma wyglądać wg doniesień Rzepy, która powzięła tę informacje ze źródeł dobrych lub złych, ale zawsze prawdziwych:
Politycy ze ścisłego kierownictwa PiS, bo to oni mają tworzyć sztab obecnego prezydenta, planują tam wynająć wielką nowoczesną halę sportowo-widowiskową Atlas Arena. Hala może pomieścić kilkanaście tysięcy osób, więc szefom regionów partii zasygnalizowano już, że będą musieli zorganizować i przywieźć odpowiednio liczne delegacje ze swoich okręgów.

Organizatorzy chcą, aby inauguracyjną konwencję uświetnili też goście z zaprzyjaźnionych organizacji społecznych, m.in. przedstawiciele NSZZ "S".
Teraz już jasne, na czym ten przytup ma polegać. Takie pospolite ruszenie będzie.:D

PSL od lat robi jako języczek.;)
Poprzednio poparło LK, teraz też tak zrobi, bo ich sikawkowy nie ma szans. Ich bytność w następnej kadencji też niepewna, więc zanim ewentualnie odejdą czy zejdą ze sceny, trochę zamieszają, bo oni tak już mają.:D

Rozbawił mnie dzisiaj Aleksander chwiejny, obecnie stabilny, jeśli o golenie chodzi.
Otóż przestrzegał przed głosowaniem na Komorowskiego (polecał Szmajdzińskiego), bo to niebezpieczne jest: premier i prezydent z jednej paczki partyjnej. Cała władza w rękach...PO.
Zapomniał, że kiedyś była cała władza w rękach SLD, potem PiSu.
Hmm...z goleni przerzuciło się na pamięć:D ?

POLA
08-04-2010, 23:34
Tylko że widzisz Polu.
Z niektórymi kłócić się jest przyjemnością, a z innymi niektórymi zgadzanie torturą:)
To też tak niewiele, a jednak cóś:)
Jeśli kłótnia niepodparta inwektywami - smakowite.
Zgadzanie torturą?
Nie poddaję się torturom. Dobrowolnie nigdy, a przymusu - nie uznaję.:)

iksigrek
08-04-2010, 23:52
Jeśli kłótnia niepodparta inwektywami - smakowite.
Zgadzanie torturą?
Nie poddaję się torturom. Dobrowolnie nigdy, a przymusu - nie uznaję.:)

Nie z kazdym jak widzisz, można dojść do konsensusu.:)

POLA
09-04-2010, 00:00
Nie z kazdym jak widzisz, można dojść do konsensusu.:)
Wiem to aż za dobrze...poobijana przez niektórych łopatkami i czym się da.:D
A różnić się można tak pięknie.:)

Kazik
09-04-2010, 03:09
Ładnie napisałaś o goleniach "chwiejnego". A jak Ci się podobał Giertych i jego "prawdopodobnie" i "przypuszczalnie"? Nawet Czuma tego nie mógł strawić. Ale trzeba przyznać, że dobrze stara się Romek. Ciekawi mnie tylko co Palikot powie. Czy adwokat żony Palikota to jego jedyna fucha? Ja bym nie chciał takiego adwokata, gdybym był oskarżony o kradzież batoniku.
=====================================
A konsensus jest znowu modny? Często używał to obecny euro-osioł-Czarnecki. Bo to jedyne słowo po angielsku które znał i rozumiał. Uciekał gdy mu zadano pytanie po ang. a on nawet "ni be i nie kukuryku" [Wałęsowskie]
Wiem że ten cymbał jest teraz w PiS. Przedtem ZChN i "samo-brona". W programie "Młodzież kontra" to się wygłupił. Nie cierpię "tego luda".

Chciałaś coś na krytykę PiS? No to masz. Duraków nigdzie nie brakuje. Ale nie ma ich na najwyższych szczeblach. Miro wraca do gry?

Bardzo wątpię. A Schetyna też na boczny tor w maju. No to już organizuje sobie sforę. Będziemy mieli szopkę wyborczą? Tusk kontra [Kononowicz?]:D

Schetyna ma już "swojaka". To jest Radek S. i grupa. Pożywiom-uwidim. Będzie ciepło-jak to w maju.

jip
09-04-2010, 08:37
Tak można sobie pożyć:
"Za Sawicką - 700 tys. zł. Za aferę gruntową - choć Lepper się wymknął - 600 tys. Za kupno rzekomej willi Kwaśniewskich - blisko 300 tys. Tak nagradzał swoich ludzi Mariusz Kamiński, b. szef CBA"

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,7747878,Jak_CBA_lapalo_nagrody.html#ixzz0k a87uVMT
Cysorz to miał klawe życie, i dziwić się, że chciał premiera sprawdzić... no nie wiem czy to było takie sprawiedliwe, bo prawe chyba tak, przecież prawnie można wygładzić, ale ze sprawiedliwością wspólnego to nic nie ma... no to takie moje zdanie...

Lila pisze:
:
Ależ ja nie prosiłam o ocenę mnie ani autora tego blogu,
lecz o ocenę myśli cudzych,
słowami własnymi.
Trudno nie oceniać myśli autora i wstawiającego tak kapitalnie obiektywnego obiektywizmu i taką poważnej swoją powagą "analizy"

Stalin
09-04-2010, 10:26
Kaczyński nie ma szans na reelekcję, po cholerę mi taki prezydent który po wyborach melduje prezesowi partii ze zadanie wykonane?? To kto on jest??? :D:D:D:D

Lila
09-04-2010, 10:29
JipTrudno nie oceniać myśli autora i wstawiającego tak kapitalnie obiektywnego obiektywizmu i taką poważnej swoją powagą "analizy":)

No i o to mi chodziło. Myśli, nie autora.

Oczywiście nikt nie ma prawa myśleć inaczej niż Ty.
To jest poza dyskusją.

Lila
09-04-2010, 10:31
Kaczyński nie ma szans na reelekcję, po cholerę mi taki prezydent który po wyborach melduje prezesowi partii ze zadanie wykonane?? To kto on jest??? :D:D

Tobie może faktycznie po cholerę.

A jak sadzisz, komu będzie meldował Jamajka:D ,
choć wcale na razie nie jest skazany?
Na stołek pod żyrandolem.

ps. dopiszę słowa nader przystające, szefa Trójki swego czasu.

Będziemy tu gospodarzyć.
Tu posiejemy żyto, tu konopie, tu postawimy ul, a tu mały domek dla kozy.

No właśnie.
Będziemy, bo kozy nie ma.

jip
09-04-2010, 10:39
Jip:)

No i o to mi chodziło. Myśli, nie autora.

Oczywiście nikt nie ma prawa myśleć inaczej niż Ty.
To jest poza dyskusją.
Każdy ma prawo i myśleć inaczej i ocenić moje myślenie jak i myślenie autora czegoś tam co pokażę, no np takiej wypowiedzi pana min. Szczygły: "Fotyga miała większe osiągnięcia niż Sikorski", ja oceniam jako bzdurzenie, a Ty? również każdy ma prawo oceniać dokonanie prezydenta, premiera, a nawet mojego psa..... tylko, że te oceny mogą się znacznie różnić... według własnego obiektywnego obiektywizmu...
No i
Kaczyński nie ma szans na reelekcję, po cholerę mi taki prezydent który po wyborach melduje prezesowi partii ze zadanie wykonane?? To kto on jest???
z tym stwierdzeniem się zgadzam i moja ocena jest zgodna z oceną Stalina

Lila
09-04-2010, 10:44
Każdy ma prawo i myśleć inaczej i ocenić moje myślenie jak i myślenie autora czegoś tam co pokażę, no np takiej wypowiedzi pana min. Szczygły: "Fotyga miała większe osiągnięcia niż Sikorski", ja oceniam jako bzdurzenie, a Ty? również każdy ma prawo oceniać dokonanie prezydenta, premiera, a nawet mojego psa..... tylko, że te oceny mogą się znacznie różnić... według własnego obiektywnego obiektywizmu...

Tym gorzej dla Sikorskiego.

ps. ja myślę, że każdy ma większe osiągnięcia od Sikorskiego.
Ale to moje mniemanie.
I wierzę w ludzi, więc może i coś tam osiągnie, bo ambicję ma.

Stalin
09-04-2010, 12:55
Kto to jest jamajka bo nie kojarzę? A co do elementarnego bon tonu to brat powinien zadzwonić do prezydenta z gratulacjami, tak się to normalnie na świecie robi, nie??? :D:D:D:D

Kazimierz
09-04-2010, 13:50
Kto to jest jamajka bo nie kojarzę? A co do elementarnego bon tonu to brat powinien zadzwonić do prezydenta z gratulacjami, tak się to normalnie na świecie robi, nie??? :D:D:D:D
Lila zwykła pisać krótko i posty pełne zagadek, rebusów itp jolek.Ja też nie kojarzę , kto to jest Jamajka, bo go jakoś nie mogę skojarzyć Jamajki z Komorowskim, ale nie chcę wyjść na ćwierćinteligenta. A może Lila myśli o kimś innym, i wtedy wyszedłbym na kompletnego głupa.

POLA
09-04-2010, 15:50
Ładnie napisałaś o goleniach "chwiejnego". A jak Ci się podobał Giertych i jego "prawdopodobnie" i "przypuszczalnie"? chciał takiego adwokata, gdybym był oskarżony o kradzież batonik. ...Ale trzeba przyznać, że dobrze stara się Romek. Ciekawi mnie tylko co Palikot powie. Czy adwokat żony Palikota to jego jedyna fucha?...
O opowiastkach Romka już się wypowiadałam.
Giertych stracił posadę u żony filozofa dość dawno, z tego co mi wiadomo. Widać nie sprawdził się w roli papugi;) albo zarzuty byłej jakieś wyssane się okazały, a o innych jego zajęciach nie wiem.
Podobno są wolne wakaty... na pieski gończe... w policji, ale to poniżej jego...wzrostu.:D

POLA
09-04-2010, 16:09
w komisji hazardowej. To harcownicy dziennikarze tłuką szkło, a lampy drogie jak nie wiem co.

Szalenie fascynujący jest dzisiaj Przybyłowicz. Zabawia mnie swoimi opowieściami od rana.
Idealne źródło przecieków wszelkich, bo jęzor ma długi jak chiński mur, nie do ogarnięcia;).
Co o nim wiem?

Nigdzie nie należy, do żadnej partii, jest patriotą, bo na czubku nosa ma interes państwa, jest katolikiem, co oczywiście podkreślił, ale po co, skoro nikt go o to nie pytał?
Aha, z zawodu jest architektem, więc na hazardzie zna się, jak mało kto.:D

Arłukowicz magluje go metodycznie do bólu, a świadek dużo mówi, choć nie zawsze wie, co mówi.;)

Kempa dzisiaj nieobecna, szkoda, ale wilczek - jak zwykle dociekliwy, choć rośnie mu aktorska konkurencja w postaci Przybyłowicza - komedianta.
Dawno nie było już tak widowiskowo jak dzisiaj. Żal, że Polsat News przerwał transmisje i został mi tylko net.

Lila
09-04-2010, 16:09
Lila zwykła pisać krótko i posty pełne zagadek, rebusów itp jolek.Ja też nie kojarzę , kto to jest Jamajka, bo go jakoś nie mogę skojarzyć Jamajki z Komorowskim, ale nie chcę wyjść na ćwierćinteligenta. A może Lila myśli o kimś innym, i wtedy wyszedłbym na kompletnego głupa.


Eee tam. Każde dziecko w internecie wie, kto jest Jamajka Komorowski.:D
Przecież kiedyś się wyraził, że o Polsce głośno nawet na Jamajce. Z okazji jakiejś afery.:D Akurat.

Ostatnio nazywa się go Jabłonną Komorowskim.
Ale nie będę Wam wykładać dlaczego.
Dzieci neostrady wiedzą, to można się dowiedzieć.:D

Stalin
09-04-2010, 16:12
Czasem żałuję, że juz dawno utraciłem dziecięca niewinność i ciekawość świata...:D:D:D:D

Lila
09-04-2010, 16:15
Kto to jest jamajka bo nie kojarzę? A co do elementarnego bon tonu to brat powinien zadzwonić do prezydenta z gratulacjami, tak się to normalnie na świecie robi, nie??? :D

Tu masz coś o dziadku Jamajki.:D :D
http://referent-bulzacki.blogspot.com/2010/03/piraci-marszaka-jamajki-komorowskiego.html

Warto poczytać. Nie jestem złośliwa, dziadek był git chłopak.:D
Oby wnusio mu dorównywał.

ps. Styl taki, jakbyś to Ty pisał.

POLA
09-04-2010, 16:17
Kaczyński nie ma szans na reelekcję, ...
I tu nie mam pewności w temacie reelekcji.
Wszak lud nasz nieprzewidywalny często bywa, a wieś? jak to wieś, potęgą jest i basta!:) :D

POLA
09-04-2010, 16:23
Przybyłowicz do wilczka:
Ja w ogóle mogę się mylić we wzystkim, co mówię.
Czyżby lekcje pobierał u Urbana, który mówił więcej, niż wiedział?:D :D

Lila
09-04-2010, 16:23
I tu nie mam pewności w temacie reelekcji.
Wszak lud nasz nieprzewidywalny często bywa, a wieś? jak to wieś, potęgą jest i basta!:) :D

Wieś w której ja mieszkam, jest za Kaczyńskim.
Ale to nie z mojego powodu, przysięgam!:D

POLA
09-04-2010, 16:25
Wieś w której ja mieszkam, jest za Kaczyńskim.
Ale to nie z mojego powodu, przysięgam!:D
Wiem, ale nawet gdyby...wybaczę, wszak błądzić jest rzeczą ludzką.:D :D

Stalin
09-04-2010, 16:45
Lila, styl trochę podobny ale stanowczo za mało detali z domu uciech...:D:D:D:D

jip
09-04-2010, 17:31
Wieś w której ja mieszkam, jest za Kaczyńskim.
Ale to nie z mojego powodu, przysięgam!:D
Wcale się nie dziwię, a Ty robisz jako sołtys?
U mnie odwrotnie - Kaczyński poparcie 0%, a ja tylko prawie w radzie sołeckiej jestem...dobra chciałem być, oni wszyscy wiedzą co chcą ...

Kazik
09-04-2010, 17:45
Kaczyński nie ma szans na reelekcję, po cholerę mi taki prezydent który po wyborach melduje prezesowi partii ze zadanie wykonane?? To kto on jest??? :D:D
Powiedział to przy pełnej sali i telewizji do swojego brata. To żart był, ale PO przekuła to na "meldunek". Dzieciuchy uwierzyły. Najpierw wygrało PiS. Kandydaci na prezydenta walczyli w drugiej turze. Tak więc prezydentem został później niż brat szefem zwycięskiego PiS.

To było coś jakby powiedzieć, melduję że wróciłem z tarczą a nie na tarczy. Jak człowiek inteligentny jak Ty może pomyśleć, że to był meldunek złożony na dodatek przy tysiącu ludzi na sali i milionach przed telewizorem?

Pomyśl chwilkę. Czy musiał to mówić z mównicy, bo brat nie wiedział jeszcze kto został prezydentem? Jak to była feta właśnie z tej okazji? A czy ja nie wiedziałem siedząc w kapciach przed telewizorem? Czy nie wiedziałem [Ty też] tego chociaż dzień wcześniej?

Melduję że zadanie wykonałem.:D Pamiętam to jak ze śmiechem powiedział. Może uznasz że dostał rozkaz wykonania zadania? Brat mu kazał startować w wyborach na prezydenta? Jesteś dorosły, a przyjmujesz pewne rzeczy dosłownie jak dziecko.

Lila
09-04-2010, 17:53
Wcale się nie dziwię, a Ty robisz jako sołtys?
U mnie odwrotnie - Kaczyński poparcie 0%, a ja tylko prawie w radzie sołeckiej jestem...dobra chciałem być, oni wszyscy wiedzą co chcą ...

U nas jest wójt.

A Ty w Radzie za pisarza Zołzikiewicza jesteś?:D
Bo tak mi się wydaje.

ps.pies czasem nie wabi się Kruczek?

jip
09-04-2010, 17:54
Kazik
To żart był,
Żartem była cała prezydentura Kaczyńskiego..... a nie tylko meldunek, - to moje zdanie i moje myśli ale nie tylko moje, można je krytykować, można się z nimi nie zgadzać, można też próbować wymienić osiągnięcia tej prezydentury, ja ich nie widzę... i na temat osiągnięć można podyskutować - były - czy ich nie było?

Lila
09-04-2010, 17:58
Kazik

Żartem była cała prezydentura Kaczyńskiego..... a nie tylko meldunek, - to moje zdanie i moje myśli ale nie tylko moje, można je krytykować, można się z nimi nie zgadzać, można też próbować wymienić osiągnięcia tej prezydentury, ja ich nie widzę... i na temat osiągnięć można podyskutować - były - czy ich nie było?


To coś jak ze smokiem wawelskim, był czy nie?:D

A wg. Macieja Giertycha to dowód na nieprawdziwość teorii ewolucji..:D Bo był
świadek - szewczyk Dratewka.



I taki to byłby dyskurs.

jip
09-04-2010, 18:07
To coś jak ze smokiem wawelskim, był czy nie?:D

A wg. Macieja Giertycha to dowód na nieprawdziwość teorii ewolucji..:D Bo był
świadek - szewczyk Dratewka.



I taki to byłby dyskurs.
Czemu smoka wyciągasz? wystarczy osiągnięcia obecnego prezydenta wyciągnąć, ale nie dziwię się, bo ich brak....
I nawet Giertych Maciej i teoria ewolucji Kaczyńskiemu nie pomoże, bo osiągnięcia typu wynegocjowanie traktatu w Lizbonie i zwlekanie z podpisem, wycieczki w Gruzji, Litewska przyjaźń (ostatnio uwypuklona), amerykańskie czołganie się po kolanach w sprawie tarczy, obrażanie o kartofle, potrząsanie szabelką, co tam jeszcze?... myślę, że nie sukcesy to...

Lila
09-04-2010, 18:17
Czemu smoka wyciągasz? wystarczy osiągnięcia obecnego prezydenta wyciągnąć, ale nie dziwię się, bo ich brak....
I nawet Giertych Maciej i teoria ewolucji Kaczyńskiemu nie pomoże, bo osiągnięcia typu wynegocjowanie traktatu w Lizbonie i zwlekanie z podpisem, wycieczki w Gruzji, Litewska przyjaźń (ostatnio uwypuklona), amerykańskie czołganie się po kolanach w sprawie tarczy, obrażanie o kartofle, potrząsanie szabelką, co tam jeszcze?... myślę, że nie sukcesy to...


Noo, po czyich on się kolanach czołgał i czym potrząsał?:D

No i te wypukłości..:D

Na takie dictum, jak podpis pod traktatem, to ja mogę tylko powiedzieć iż...
Jip jesteś WIELKI.
I jakbyś był kobietą, nie używałbyś tamponów, tylko śpiwory marki 'alpinus'.:D

Kazimierz
09-04-2010, 18:21
Tu masz coś o dziadku Jamajki.:D :D
http://referent-bulzacki.blogspot.com/2010/03/piraci-marszaka-jamajki-komorowskiego.html

Warto poczytać. Nie jestem złośliwa, dziadek był git chłopak.:D
Oby wnusio mu dorównywał.

ps. Styl taki, jakbyś to Ty pisał.
Dzieki, Lilu, za wyjaśnienie. Teraz będę za Super-Szmają, choć w ostatecznośi pojadę na Jamajkę,
Masz rację, referat w stylu Stalińcia.

Stalin
09-04-2010, 18:25
W trakcie swojej prezydentury Kaczyński nie dał się poznać od strony poczucia humoru, poza tym wiadomo, kto rządzi, jak prezydent był na negocjacjach w sprawie traktatu lizbońskiego to Sarkozy dzwonił do jego brata w sprawie ustaleń. A moim zdaniem właśnie w takim momencie NIE MUSIAŁ mówić w ten sposób, powinien poczekać aż brat mu złoży gratulacje
Zresztą w ostatnim Newsweeku bardzo ideologiczny koleś z prawicy, niejaki Marian Piłka tez mówił, ze Kaczyński nie ma szans na reelekcję - co prawda z innych przyczyn niż te które ja podałem....:D:D:D:D