PDA

View Full Version : SENIOR PRASĘ CZYTUJE - CZASEM CHĘTNIE KOMENTUJE. cz.18


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

jolita
01-04-2010, 14:33
34962Otwieram kolejny tomik rozważań nad naszą rzeczywistością z życzeniem interlokutorom samych optymistycznych wiadomości

poprzednia część: http://www.klub.senior.pl/polityka/t-senior-prase-czytuje-czasem-chetnie-komentuje.cz.17-page26-6449.html#post610389

Kazik
01-04-2010, 16:26
No to mamy odświeżany pomysł Leppera, który chciał rezerwy NBP przeznaczyć na "tanie kredyty" dla rolników. Wytłumaczono mu wtedy, że to obowiązek mieć rezerwy. Dla bezpieczeństwa. Kto nie ma rezerw to rozchwieje złotego. Nawet mały bank może spekulować wtedy złotówką. Doświadczyliśmy przecież tego od Goldman & Sachs i Kazia[od Izabel]

A to Tusk robi skok na kasę. Pomysł Leppera kiedyś krytykował. Musi być kiepsko z finansami jak chce desperackiego kroku. No i w artykule pisze tak:

"Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, jego zdaniem "sytuacja w kraju jest nienajgorsza"

Zamiast dobra to nie najgorsza? Jak już takie sformułowanie Tusk używa to musi być sytuacja agonalna.

Jak to dobrze że Skrzypek nie ulega. Gdyby mieli "swojaka" to by wszystko ograbili i następcom zostawili spaloną ziemię. A jak dziennikarze byli zajęci szopką z kandydatami na kandydata, to co po cichu sprzedano? Mamy jeszcze Polską Miedź czy sprzedał zasoby narodowe? Podobno prywatyzacja [sprzedaż] idzie sprawnie. Teraz się wyprzedaje to co nie powinno być ruszane nigdy.

Pisano wiele że źle robimy dając USA wiercić w łupkach. Bo jak znajdą to oni będą eksploatować. Twierdzi się że nie mamy takiej technologii.

Ale miedź wydobywać i przerabiać potrafimy. Przed wyborami zarzekał się że nie sprzeda. Już puścił do 40% akcji. Powinno się Tuska pozbyć zanim nam zrobi nieodwracalną wyprzedaż.
http://biznes.onet.pl/spor-zarzadu-nbp-z-rpp-o-uchwale-ws-rezerwy,18494,3202085,1,news-detal
Podaję jeden link, ale na ten temat jest już sporo, chociaż temat świeży. Kto by się spodziewał, że Tusk kiedyś krytykant pomysłu Leppera [PiS też krytykował-więc pomysł Jędrka upadł] to teraz Tusk wróci do szaleńczego pomysłu.
================================================== =================
Konieczne oszczędności wprowadzane w 2012 r. dotkną całe społeczeństwo, obniżą poziom życia i konsumpcji zbiorowej. Tego się nie da uniknąć. Tym bardziej więc plany podatkowe i redukcji wydatków powinny zostać zawarte w najbliższej ustawie budżetowej - twierdzi prof. Andrzej Kaźmierczak, członek RPP http://www.dziennik.pl/opinie/article574094/Po_2012_roku_bedzie_zylo_sie_gorzej.html

A wyjaśnię że RPP jest pod kontrolą PO. To więc twierdzi prof. "przyjazny PO" Myślę więc że nie pozwoliłby sobie na "czarnowidztwo" bez POwodu.Tak więc jakby tak jeszcze i NBP w łapy PO to mielibyśmy dobre szambo. Dzieci Tuska będą zabezpieczone, to nasze i wnuki będą zaciskać pasa. Taka jest rzeczywiście "nasza zielona wyspa". Na razie na statystycznego Polaka [od staruszka do niemowlaka] jest dług trochę ponad 20 tys zł. Włosy dęba stają. A Tusk nie może już na PiS zwalić. Na kryzys próbował, ale jak raz mówi że jest źle ale jednak dobrze--to Wałęsy tok myślowy plusów ujemnych. Jak mu wierzyć?

amelia
01-04-2010, 17:09
Kazik

siejesz defetyzm a na ekonomii znasz sie jak pies na gwiazdach.
Nie rozrozniasz dodatnich zrealizowanych roznic kursowych od tych niezrealizowanych, (te od Lepera byly niezrealizowane).

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ryszard-Petru-o-konflikcie-miedzy-RPP-a-zarzadem-NBP-chodzi-o-pieniadze-2117575.html

a Slawomir Skrzypek zajmuje stanowisko polityczne i jest ignorantem ekonomicznym.

Kazik
01-04-2010, 20:22
Kazik
siejesz defetyzm a na ekonomii znasz sie jak pies na gwiazdach.

Można by zapytać czy Ty znasz się jak kura na pieprzu. Prawda jedyna [objawiona] nalezy do PO. Nawet Skrzypek nie jest ekonomistą profesor amelio?

Nie zapominajmy że NBP ma być niezależny. RPP przegłosowała coś czego wcześniej przez wiele lat nie było. Bo gdyby były zasady obowiązujące wcześniej-to nie trzeba by było coś zmieniać. Większością przegłosowali, ale to znaczy że byli też w RPP przeciwni pomysłowi.

Ja nie spekuluję, bo podałem linki do artykułów. A z artykułu pochodził ten cytat:

"Tusk zaapelował do prezesa NBP i członków RPP o zgodę i współdziałanie w najważniejszych kwestiach gospodarczych. Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, jego zdaniem "sytuacja w kraju jest nienajgorsza"

Dlatego napisałem, że to dziwnie brzmi "nienajgorsza" jak w TV mówi że dobra. Poczytaj ten artykuł który podałaś link. Pisze że to wygląda jak zamach na kasę NBP. To ekonomista powiedział. A ponadto jak bank miał waluty obce i zakupił złotówki to zabranie mu tego spowoduje że bankowi ubędzie. Przecież jak za emeryturę kupię dolary to mam dolary ale nie mam już złotówek. Zarobiłem coś, czy mam tyle samo? NBP robił to odwrotnie. Wyzbywał się € dla ratowania złotówki gdy Goldman & Sachs spekulowało. NBP wyzbył się części rezerw walutowych, a złoty "podskoczył" o 3 grosze, ale tylko na parę dni.

Nie pozwolono zmniejszać rezerw gdy rządził PiS a Lepper miał idiotyczny pomysł. Pamiętajmy że kryzysu nie było wtedy, a wzrost PKB ok. 7% a dziś 1,1%.

Tak więc ponieważ dług już przekracza 52% PKB, to Rostowski szuka kasy gdzie się da. A nowe zasady uchwalono teraz na doraźne zapotrzebowanie. Bo obowiązywały wiele lat gdy kryzysu nie było. Uszczuplanie rezerw gdy kryzys jeszcze nie skończony to dobre? Pod tym artykułem który podałaś ktoś dał taki komentarz. Widać że gość też pamięta zakusy Leppera na kasę. Wtedy zakusy krytykowane przez PiS i PO. A dziś rwanie kasy nie wychodzi to usiłują nam wmówić że sprawa "polityczna". Coś wcześniej krytykowane [w dobrej sytuacji] jest dozwolone w sytuacji nie pewnej? Standarty PO.

Taki komentarz ktoś napisał: [link który podałaś]

Re: Nie nazywajmy szamba perfumeria Autor: ~Jw 2010-04-01 15:52
Kiedys Lepper teraz Tusk. Niczym sie nie roznia.

amelia
01-04-2010, 21:30
Ale opozycyjni "fachowcy" wiedza lepiej

Ścieżka redukcji deficytu zaprezentowana przez rząd w planie konwergencji jest właściwa, gdyż zbyt szybkie zmniejszanie deficytu szkodziłoby gospodarce w odreagowaniu - powiedział starszy ekonomista Banku Światowego

http://www.rp.pl/artykul/5,455626.html

amelia
01-04-2010, 21:50
Można by zapytać czy Ty znasz się jak kura na pieprzu. Prawda jedyna [objawiona] nalezy do PO. Nawet Skrzypek nie jest ekonomistą profesor amelio?


Profesor? tajny jakis chyba

Polecam filmik z suflerka, bo kto wie co by pan Prezes naopowiadal:D :D

http://wiadomosci.onet.pl/2150154,11,item.html

Kazik
01-04-2010, 22:05
Ale opozycyjni "fachowcy" wiedza lepiej
http://www.rp.pl/artykul/5,455626.html
Dlaczego zaraz piszesz, jakby już ktoś był przeciw? Niektórzy tutejsi wyznawcy PO, napisaliby o "szukaniu wrogów" nawet jak ich brak. Nie napiszą tego bo to akurat pisze amelia aktywistka PO.:D Tak więc w odwrotnej sytuacji to każdego by zaraz obskoczyli watahą.

Znalazłaś że ktoś z opozycji krytykuje wolniejsze ograniczanie deficytu? Ja jestem za wolniejszym, więc popieram. Szczegółowo i ambitnie coś od rządu Tuska?:D Marzyciele są w tej KE.:D

A to cytacik z tego artykułu.


W zeszłym tygodniu Komisja Europejska stwierdziła, że Polska powinna podjąć się bardziej ambitnych reform, by poprawić sytuację fiskalną stwierdzając, że polski program ograniczania deficytu budżetowego nie zawiera wystarczająco szczegółowych informacji

Kazik
01-04-2010, 22:25
Profesor? tajny jakis chyba
To do Ciebie pisałem profesor amelio. No bo skoro nikt się nie zna na ekonomi poza Tobą, to zapewne masz jakieś tytuły naukowe? Szkoda ze taka prostą rzecz muszę tu Tobie wyjaśniać.

Ciebie tytułowałem prof. [może nie słusznie:)] a aktywistka PO zaraz pomyślała "tu cię mam":D bo Skrzypek nie profesor.
Dziękuję za porcję śmiechu. Przydała się.

A filmik też dobry. No ale ja nie podejrzewam Donka o kanibalizm. Żeby przy całowaniu w rękę chcieć odgryźć palec? A czy Tusk w ogóle całuje w rękę?

waclaw46
01-04-2010, 23:10
Kaziu nie zapominajmy że nasz prezes NBP z wykształcenia jest inz.budownictwa drogowego a nominację dostał od Kaczyńskiego na prezesa NBP.K.Marcinkiewicz dostał stanowisko dyrektora w EBR z wykształcenia fizyk nominacja Kaczyńskiego.Polityka personalna polega na starej zasadzie mierny ale wierny i za zasługi w PiS można zajść daleko. Co innego jeżeli o sprawach mówią fachowcy od bankowości,takim był Balcerowicz i jego opinię można było brać pod uwagę.Myślę że do kowala nie pójdziesz po poradę w sprawie zdrowia.Przypomnę ci że w sprawie cudu w Sokółce wypowiedział się profesor z Akadem i z Białegostoku który potwierdził ten cud.Nie każdy tytułem profesorskim może być ekspertem ,trzeba mieć dorobek naukowy. Dlatego w sprawie o której piszesz mamy tylko jedno stanowisko nieomylnego PiS-u i twoje.Bez szczegółowych danych trudno ocenić czy opozycja ma rację.

Kazik
02-04-2010, 00:12
W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie pobytu w USA odbył również praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz w Misji Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku.

Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnych.Pełnił także funkcje: wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska, przewodniczącego rad nadzorczych Mielec-Diesel-Gaz Sp. z o.o., PTE EPOKA S.A., Telekomunikacji Kolejowej S.A., sekretarza rady nadzorczej IX NFI im. E. Kwiatkowskiego, zasiadał w radzie nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ SA. Był także przewodniczącym rad nadzorczych: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Banku Pocztowego, a od maja 2006 – Telewizji Polskiej.

20 grudnia 2005 został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BP, a od 29 września 2006 do 9 stycznia 2007 pełnił obowiązki prezesa zarządu PKO BP.

wacławie46-czy wystarczy tych studiów i na dodatek dużej praktyki? No widzisz, że jak się ma klapki na oczach to tylko jedne studia się dostrzeże. A co to skrót EBR co pisałeś?

waclaw46
02-04-2010, 09:57
W 1997 uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin-La Crosse w La Crosse z rozszerzonym programem w zakresie finansów oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Swój dyplom nostryfikował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.W jakich latach i na jakim kierunku. W trakcie pobytu w USA odbył również praktyki w biurze kongresmena w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie (praca legislacyjna w zakresie bankowości i finansów) oraz w Misji Polskiej przy ONZ w Nowym Jorku.Coś wiesz o tej pracy legislacyjnej ,a w ONZ sprzątał?Ponadto ukończył studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania aktywami i pasywami w polskim systemie bankowym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a także kurs doradców inwestycyjnychKiedy w jakim okresie ..Czy kursy uważasz że to wystarczy?Pełnił także funkcje: wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Banku.... Po tych stanowiskach przelatywał jak bolid ciekawe jak podasz w jakich okresach bo to może się okazać że związane było z ekipami rządzących.20 grudnia 2005 został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu PKO BPod jakich spraw.Kaziu przestań wierzyć temu co się marketingowo się podaje tylko porozmawiajmy o szczegółach których nie znamy bo nigdzie nie podaje.A też dobrze wiesz że niektóre stanowiska to synekura zwycięskiej parti, a rady nadzorcze też.
EBR powinno być EBOR gdzie Polska ma jedno stanowisko które ma prawo obsadzać /Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju/ -dobra fucha można stanąć na nogi i poznać ludzi od których dużo zależy.

Kazik
02-04-2010, 19:07
Co można na taki post odpowiedzieć? Wystarczy przeczytać pierwszy cytat i co pod spodem piszesz. Masz napisane kiedy uzyskał dyplom-to pytasz w jakich latach studiował i na jakim kierunku. A nawet w wybranym do cytowania fragmencie to jest.

Co tak zapytujesz co wiem o pracy legisłacyjnej. Może chcesz wiedzieć czy pisał piórem czy długopisem? A nie zapytasz czy zna angielski-czy na studiach w USA wykładają po polsku? W ONZ Ciecie by nawet do sprzątania nie wzięli. Głupie te pytania. Zżera Cię że nie udało się wcisnąć bzdur o Skrzypka wykształceniu.

Jak ktoś jest tak zaślepiony jak Ty to drugie tyle uczelni w USA by Skrzypkowi nie wystarczyło. Masz instrukcję z PO aby wszystkiemu zaprzeczać? To z Wikipedii informacje podałem. Szkoda słów-wygłupiłeś się strasznie, a ten post #11 to dopiero pokazuje jak bardzo. Piszesz "porozmawiajmy o szczegółach których nie znamy" bo nie podają. Gdzie ty masz logikę? Rozmawiać o czymś czego nie wiesz lubisz?

Pluto odpisuje w tym samym stylu. Ale jest cwańszy, bo czeka aż post na który odpisuje jest już daleko. A tutaj trzy posty są kolejno i każdy może łatwo sprawdzić jak przekręcasz.

waclaw46
02-04-2010, 22:48
Kaziu zapominasz o dyskusji na jego temat gdy był nominowany na stanowisko prezesa NBP przez Kaczyńskiego.NBA to wejdź sobie na stronę to przeczytasz jakie są kierunki cenę i nawet listę osób które go ukończyły z polski.,Przecież nie jest tajemnicą kiedy podaje się lata pracy w przedsiębiorstwie.Znam takich obrotnych ludzi którzy nie w jednej radzie nadzorczej pracowali.W najlepszym roku pod względem finansowym pracowałem w dwóch firmach na pełnym etacie.Język obcy zdziwiony jesteś że się nie pytam ,przecież to nie Prezydent że nie zna ,Prezes NBP musi znać,to jak bym pytał czy umie liczyć do dziesięciu.W Parlamencie Europejskim był nabór na staż najlepiej trzy języki oprócz narodowego.Świat się zmienia nawet sprzątaczka Polka zna obcy język .Mnie zazdrość nie zżera że ktoś zarabia powyżej średniej tylko wiem jak się pisze curiculum vitae i co się pyta pracownika jak się go przyjmuje na stanowisko kierownicze w firmie.Pisałem że mało wiemy a dane z Wikipedii to dane dla mas Ty bronisz decyzji które podjęła twoja formacja partyjna ,według mnie nie jest orłem a inni specjaliści od bankowości nie chcieli z tą partią współpracować też mogła być taka sytuacja.A czy spory pomiędzy prezesem NBP a Rządem mają wpływ też na gospodarkę a koszty tego sporu poniesiemy my t.z społeczeństwo Polskie.Odsyłam cię do sprawozdania z posiedzenia RPP

Kazik
02-04-2010, 23:26
1] Twierdzisz że więcej w Polsce ma tak dobre wykształcenie jak Skrzypek. Pewnie tak. Ale prezes może być tylko jeden. Ten nie pasuje?

2] Mianował go ten co mógł mianować. Jak Tusk mianuje to masz sprzeciwy? Poczekaj na prezydenta z PO to też będzie mianował [długo poczekasz-może kilka kadencji:D]

3] Wikipedia Tobie nie wiarygodna? Tam są suche informacje jak w encyklopedii i nie PiS to redaguje. Poczytaj Wyborczą jak wolisz.

O jakim prezydencie mówisz że nie zna ang? Żona była i jest tłumaczką. A Lech zna dobrze. Nawet nie można powiedzieć że lepiej niż Tusk. Bo Tusk to zero w tym języku. A od zera to wszystko jest większe. Pamiętam jak witał C. Rice. Mógł się leń dwa zdania chociaż na pamięć nauczyć. Papugę nauczy-ale Tuska już nie.

A z tym językiem jak pytałem "czy nie zapytasz" To była kpina. Nie wyczułeś? Bo jak cytujesz z mojego postu fragment i akurat gdzie pisze: "W 1997 uzyskał dyplom uniwersytetu w...." To cytujesz bez czytania? Jak mam Ci "dojaśnić"-poczytaj to jeszcze raz?

Wróć do własnego #11 i przemyśl. Cytujesz akurat to o co następnie pytasz.
Pracowałeś w dwóch firmach na pełnym etacie? No to po 16 godzin dziennie. Pracuś jesteś? Odliczając dojazdy to na wszystko inne [w tym sen] mniej niż 8 godzin.

waclaw46
03-04-2010, 10:10
2] Mianował go ten co mógł mianować. Jak Tusk mianuje to masz sprzeciwy? Poczekaj na prezydenta z PO to też będzie mianował [długo poczekasz-może kilka kadencji] Czy chcesz się założyć że nie będzie Kaczyński?Ludzi oceniam za pracę jaką wykonują a nie za znajomości czy przynależność partyjną.3] Wikipedia Tobie nie wiarygodna? Tam są suche informacje jak w encyklopedii i nie PiS to redaguje. Poczytaj Wyborczą jak wolisz.
Zainteresuj się jak działa Wikipedia i jak się umieszcza wpisy a potem pisz.[/QUOTE]O jakim prezydencie mówisz że nie zna ang? Żona była i jest tłumaczką[/QUOTE] Te odkrywcze myśli.To ze żona czyjaś jest wykształcona to nie znaczy że wiedza jej spłynie na małżonka.Największy polski poliglota prof Andrzej Gawroński mówił i pisał w 40 językach a rozumiał 100.Język skraca dystans .W 1997 uzyskał dyplom uniwersytetu w...Kaziu mozna studiować 6 miesięcy można jak Gosiewski można i skonczyć kurs i się też ma dyplom.Nie ma sensu kruszyć kopi o to co skończył.Ludzi oceniamy po dobrej organizacji pracy i po rezultatach.Jeżeli się ma dobrych zastępców i podejmuję się decyzje które oni zasugerowali i słucha się RPP ,to można tak przetrzymać do emerytury.Ostatnio natomiast chce się wymądrzać a to może skończyć się źle.Pracowałeś w dwóch firmach na pełnym etacie?Na niektórych stanowiskach kierowniczych jest to możliwe,no i trzeba mieć kolegów.W prywatnych przedsiębiorstwach decyduje właściciel

Scarlett
03-04-2010, 11:35
Wielkanoc u posłów - teatr, ryby i plaża

http://dziennik.pl/
Na rybach, w teatrze, spacerując po plaży, ale przede wszystkim w gronie rodzinnym zamierzają spędzić Wielkanoc posłowie różnych ugrupowań. Deklarują też - niezależnie od przynależności partyjnej - przywiązanie do tradycyjnych zwyczajów świątecznych.

Stalin
06-04-2010, 22:25
bardzo dobry artykuł w sprawie Katynia, nawet dwa artykuły..
Warto przeczytać, sa niegłupie....

amelia
09-04-2010, 07:07
CBA PiS-u - kasa, kasa, kasa - a podobno tylko dobro ojczyzny sie liczylo;)

Za Sawicką - 700 tys. zł. Za aferę gruntową - choć Lepper się wymknął - 600 tys. Za kupno rzekomej willi Kwaśniewskich - blisko 300 tys. Tak nagradzał swoich ludzi Mariusz Kamiński, b. szef CBA

http://wyborcza.pl/1,75248,7747878,Jak_CBA_lapalo_nagrody.html

a podobno dobro ojczyzny a nie dobro PiS bylo wazne (odgrzewane kotlety), CBA mialo scigac nieprawidlowosci - tylko u konkurencji politycznej?

Ministerstwo Finansów skarży się, że CBA zastrasza inspektorów wywiadu skarbowego badających transakcje fundacji założonej przez Jarosława Kaczyńskiego oraz umorzenie przez rząd PiS długu Porozumienia Centrum


http://www.woda.elk.pl/_ministerstwo_finansow_skarzy_sie_ze_cba_zastrasza _inspektorow_wywiadu_skarbowego_

Scarlett
09-04-2010, 12:07
Qurna, kryzys nas jednak nie dopadł!!!!

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article582941/Dostana_cztery_miliony_za_bezczynnosc.html

jano43
09-04-2010, 13:53
Jak różni są ludzie.Jedni rozpoczynają dzień od modlitwy inni zaś od lektury GW.Żeby nie było wątpliwości czepiam się Amelii i Jipa.Dzisiaj ich ulubiona gazeta szokuje czytelników wielką czcionką opisując jak M.Kamiński szafował pieniędzmi podatników.Na nagrody rozdał 1600 tys.zł!!! I to za co?Faktem jest,ze takiej góry pieniędzy w życiu nie widziałem.
Jakżesz krzepiący przykład - w porównaniu z tym utracjuszem -dała nam pani HGW ze stolicy.Kiedy pod koniec roku chciwi urzędnicy magistratu podsunęli jej do podpisu wniosek onagrody

jano43
09-04-2010, 14:13
cd.#20; dla siebie(widocznie pensja nie wystarcza) na kwotę 58 mln ta gospodarna niewiasta bez wahania zredukowała tę kwotę do głupich 38 mln.Odebrałem ten gest jako zwiastun lepszych dla Polski czasów.
Amelio,jeśli CBA za czasów MK gmerało głównie w papierach konkurencji i -jak słusznie uważasz - to było złe to teraz z pewnością jest inaczej.Jeśli dzisiaj inspektorzy MF kręcą sie koło fundacji JK to pewno dlatego,że porzucił on PIS i przeniósł się do PO.Czy takie rozumowanie jest uprawnione?

Lila
09-04-2010, 14:24
Jak różni są ludzie.Jedni rozpoczynają dzień od modlitwy inni zaś od lektury GW.Żeby nie było wątpliwości czepiam się Amelii i Jipa.Dzisiaj ich ulubiona gazeta szokuje czytelników wielką czcionką opisując jak M.Kamiński szafował pieniędzmi podatników.Na nagrody rozdał 1600 tys.zł!!! I to za co?Faktem jest,ze takiej góry pieniędzy w życiu nie widziałem.
Jakżesz krzepiący przykład - w porównaniu z tym utracjuszem -dała nam pani HGW ze stolicy.Kiedy pod koniec roku chciwi urzędnicy magistratu podsunęli jej do podpisu wniosek onagrody

Ba, wszak o mistrzyni lansu można poczytać tylko tutaj..http://hgw-watch.pl/

I pomyśleć ile trudu włożyła biedna kobiecina,
aby namierzyć tego swojego pracownika, co potrafi prawdę o niej podeprzeć ksero dokumentów.:D :D

jip
09-04-2010, 16:01
Ba, wszak o mistrzyni lansu można poczytać tylko tutaj..http://hgw-watch.pl/

I pomyśleć ile trudu włożyła biedna kobiecina,
aby namierzyć tego swojego pracownika, co potrafi prawdę o niej podeprzeć ksero dokumentów.:D :D
Nooo i bardzo wiele ciekawych myśli i nie tylko można znaleźć tutaj:
http://www.naszdziennik.pl/
albo
http://www.radiomaryja.pl/

Lila
09-04-2010, 16:04
Nooo i bardzo wiele ciekawych myśli i nie tylko można znaleźć tutaj:
http://www.naszdziennik.pl/
albo
http://www.radiomaryja.pl/

Jakie porównanie?
Blog HGW piszą pracownicy Ratusza.:D :D

Ale oczywiscie, Ty zaraz wał obronny usypujesz.
Śmiszne.

Kazik
09-04-2010, 17:09
Nooo i bardzo wiele ciekawych myśli i nie tylko można znaleźć tutaj:
http://www.naszdziennik.pl/
albo
http://www.radiomaryja.pl/
Rzeczywiście ciekawe. Więźniowie pozywają o odszkodowania za ciasnotę itd. Podobno 100% głosowało na PO. No to nie powinno się lekceważyć tylu takich wyborców. A ten link: http://hgw-watch.pl/ znakomity. Takie zakupy dla ratusza robi HGW. Prokuratorzy na bezrobociu ale po 13 tys miesięcznie, to też wspaniałe posunięcie nowego szefa prokuratury. A jak się ma 1,6 mln nagród dla CBA porównując do 58 milionów HG Waltz?

jip
09-04-2010, 17:25
Jakie porównanie?
Blog HGW piszą pracownicy Ratusza.:D :D

Ale oczywiscie, Ty zaraz wał obronny usypujesz.
Śmiszne.
Jaki wał? Przecież to bardzo ciekawe myśli, a niektórzy za te myśli jeszcze płacą za te myśli... płacisz? bo nieraz podobne wyrażasz...:D

Lila
09-04-2010, 17:38
Jaki wał? Przecież to bardzo ciekawe myśli, a niektórzy za te myśli jeszcze płacą za te myśli... płacisz? bo nieraz podobne wyrażasz...:D

Jip, jak do mnie piszesz, to nie rżnij głupa.
Bo pomyślę iż nim jesteś.:mad:

jip
09-04-2010, 17:44
Jip, jak do mnie piszesz, to nie rżnij głupa.
Bo pomyślę iż nim jesteś.:mad:
Czemu? mam luz i będę się starał go mieć jak długo będzie można, i wszystkie wyciąganie takich myśli obłocznych jak nieraz wyciągasz, będę na luzie podchodzący, a może nawet porżnę głupa... ale tego jeszcze nie wiem..:D

Lila
09-04-2010, 17:50
Czemu? mam luz i będę się starał go mieć jak długo będzie można, i wszystkie wyciąganie takich myśli obłocznych jak nieraz wyciągasz, będę na luzie podchodzący, a może nawet porżnę głupa... ale tego jeszcze nie wiem..:D

Ależ rżnij co i kogo chcesz.
Nie mój cyrk.:D

A co to są myśli obłoczne?
I co na to Leszek Mazan i Stowarzyszenie Łysych?
Wiedzą już o Twoim postanowieniu?:D
A Chuck Norris?

jip
09-04-2010, 18:10
Ależ rżnij co i kogo chcesz.
Nie mój cyrk.:D

A co to są myśli obłoczne?
I co na to Leszek Mazan i Stowarzyszenie Łysych?
Wiedzą już o Twoim postanowieniu?:D
A Chuck Norris?
Stowarzyszenie wie, bo do nich należę, Mazan ? jeszcze go nie informowałem, a myśli obłoczne to takie obłokowe, no z obłoków wzięte, inaczej mówiąc bzdury.... ale tak dobitnie nie chciałem rżnąc głupa...

amelia
09-04-2010, 20:25
cd.#20; dla siebie(widocznie pensja nie wystarcza) na kwotę 58 mln ta gospodarna niewiasta bez wahania zredukowała tę kwotę do głupich 38 mln.Odebrałem ten gest jako zwiastun lepszych dla Polski czasów.

A moze jakis link, bym lepiej zrozumiala o czym piszesz?
HGW musi? liczyc sie z radnymi Warszawy, budzet, zadania, zatrudnienie - to ciagle chyba kontynuacja pracy Urzedu, ktory przejela od Lecha Kaczynskiego a on od poprzednika, itd.
Nawet nie chce mi sie szukac statystyki co do zatrudnienia urzednikow w warszawce ale ksiazka telefoniczna urzedu moze dac pojecie ze jest ich tam calkiem sporo. Duzo duzo wiecej niz w CBA.

http://um.warszawa.pl/v_syrenka/adresy/index_grupa.php?grupa=12


i jeszcze cos o ich zatrudnianiu w przeszlosci a pewnie i dzisiaj jest podobnie, bo czemu nie, wszak jestesmy ci sami co w PRL;) .

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,3657015.html

,jeśli CBA za czasów MK gmerało głównie w papierach konkurencji i -jak słusznie uważasz - to było złe to teraz z pewnością jest inaczej.Jeśli dzisiaj inspektorzy MF kręcą sie koło fundacji JK to pewno dlatego,że porzucił on PIS i przeniósł się do PO.Czy takie rozumowanie jest uprawnione?

Nie wiem co dzisiaj, ale WTEDY CBA nie pozwalalo tykac PiS i Kaczynskiego.

A PiS to mialo byc PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC.

amelia
09-04-2010, 20:27
Jak różni są ludzie.Jedni rozpoczynają dzień od modlitwy inni zaś od lektury GW.Żeby nie było wątpliwości czepiam się Amelii i Jipa.Dzisiaj ich ulubiona gazeta szokuje czytelników wielką czcionką opisując jak M.Kamiński szafował pieniędzmi podatników.Na nagrody rozdał 1600 tys.zł!!! I to za co?Faktem jest,ze takiej góry pieniędzy w życiu nie widziałem.
Jakżesz krzepiący przykład - w porównaniu z tym utracjuszem -dała nam pani HGW ze stolicy.Kiedy pod koniec roku chciwi urzędnicy magistratu podsunęli jej do podpisu wniosek onagrody

A skad ta kwota 1 600 tys?

pluto37
09-04-2010, 20:32
A PiS to mialo byc PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC.

Amelio!
Ladnie to ujelas:)
Powiem wiecej. Nawet bardzo ..ladnie!

amelia
09-04-2010, 20:33
Rzeczywiście ciekawe. Więźniowie pozywają o odszkodowania za ciasnotę itd. Podobno 100% głosowało na PO. No to nie powinno się lekceważyć tylu takich wyborców. A ten link: http://hgw-watch.pl/ znakomity. Takie zakupy dla ratusza robi HGW. Prokuratorzy na bezrobociu ale po 13 tys miesięcznie, to też wspaniałe posunięcie nowego szefa prokuratury. A jak się ma 1,6 mln nagród dla CBA porównując do 58 milionów HG Waltz?

KAZIK

Szef prokuratury jest pro PiSowski, wybrany przez Prezydenta Lecha Kaczynskiego, a o nagrodach CBA najlepiej pisac bzdury z palca wyssane;)

Kazimierz
09-04-2010, 22:11
"Dziś rano Lech Kaczyński ogłosił ambitny plan dla IV RP, plan dostał kryptonim AKCJA WISŁA.
Akcja ma polegać na pogłębianiu dna i trzymaniu się koryta."

Taką informację wyczytałem dziś w internecie. Czy to prawdopodobne ?

jano43
10-04-2010, 00:39
Amelio:
a/700 tys. + 600 tys. + 300 tys. = 1 600 tys.Tak mniemam
b/Od Ciebie dowiedziałem się,że wykorzystywanie służb do
gnębienia konkurencji politycznej co z upodobsaniem
czyniło PIS jest rzeczą nieetyczną i dlatego obcą PO.
Więc jeśli dzisiaj MF (to z Twojego tekstu) interesuje się
fundacją JK to pomyślałem,że -co umknęło mojej uwadze -
musiał się on przenieść z PIS-u do PO.Bo gdyby nadal był
konkurencją polityczną to wg standardów PO nie można by
tknąć.Nieprawdaż?
c/ Przypomniałem sobie właśnie co to było z tą p.HGW. Otóż
pod koniec ub.roku wyasygnowała ona na nagrody dla
swoich najwidoczniej fatalnie opłacanych pracowników 58
mln.Dopiero po interwencji czułego na punkcie sondaży
premiera,który jej,bankowcowi z wieloletnim stażem,zwrócił
uwagę,że właściwie to mamy kryzyś i nie wypada być tak
rozrzutnym zredukowała tę kwotę do śmiesznych 38 mln.

Kazik
10-04-2010, 01:42
Szef prokuratury jest pro PiSowski, wybrany przez Prezydenta Lecha Kaczynskiego, a o nagrodach CBA najlepiej pisac bzdury z palca wyssane;)
Nie wiem czy wiesz, że oddzielono szefa prokuratury od ministra sprawiedliwości. Nawet tu czytałem że tych których jego "widzi mi się" nie akceptuje, to do emeryturki mogą brać kasę za nic. Aby tylko nie przeszkadzać wykrywając coś w PO. Ale żeby PO mianowało pro-pisowskiego na takie stanowisko? To się w głowie nie mieści. Dobrze to przemyślałaś?:D

No a Palikot nie wykrył czy HGW do ratusza zamówiła jakieś alkohole? Może teraz nie ma czasu, bo w Lublinie nie chcą klowna, a do cyrku on nie chce. Woli sejm z którego też robi cyrk.

http://img260.imageshack.us/img260/913/53314370.jpg (http://img260.imageshack.us/i/53314370.jpg/)

Nasza elita jest poza kryzysem.

http://img547.imageshack.us/img547/7475/pery.jpg (http://img547.imageshack.us/i/pery.jpg/)

pluto37
10-04-2010, 06:07
Kaziku!
Gdybym byl zlosliwy[ a nie jestem] to spytalbym, czy ten element miedzy mikrofonami na pierwszym planie to Kaczynski w przebraniu?
Juz kiedys[w zeszlym roku we wrzesniu] jeden z jego podwladnych jeden z jego podwladnych taki stroj wdzial.
Chciales nam pokazac, ze powtorka z rozrywki jest jednak mozliwa w bardziej mistrzowskim wykonaniu?

pluto37
10-04-2010, 06:11
Kaziku!
Gdybym byl zlosliwy[ a nie jestem] to spytalbym, czy ten element miedzy mikrofonami na pierwszym planie to Kaczynski w przebraniu?
Juz kiedys[w zeszlym roku we wrzesniu] jeden z jego podwladnych taki stroj wdzial.
Chciales nam pokazac, ze powtorka z rozrywki jest jednak mozliwa w bardziej mistrzowskim wykonaniu?

Musialem poprawic, zebys nie mial wymowki i nie skarzyl, ze zrozumiec nie mozesz, bo ci sie literki zlewaja.

Kazik
10-04-2010, 06:47
Kaziku!
Gdybym byl zlosliwy[ a nie jestem] to spytalbym, czy ten element miedzy mikrofonami na pierwszym planie to Kaczynski w przebraniu?

To już się powtarzasz jak zdarta płyta? Dwa posty jednakowe-a może na czerwono zaczniesz pisać? Nie pisz więcej o sobie "gdybym był złośliwy-a nie jestem". Nie pisz też o sobie "gdybym był głupi-a nie jestem".
Pierwszy kwiecień już był, a kłamstw nie lubię.

Nie rozpoznajesz główną twarz PO z wibratorem w ręku? Zaczynasz się powtarzać i pisać czasem w postach na czerwono i dużymi literami.

Nerwy wysiadają? Za dużo pracujesz za kasę od wierszówki?

amelia
10-04-2010, 07:59
Amelio:
a/700 tys. + 600 tys. + 300 tys. = 1 600 tys.Tak mniemam
b/Od Ciebie dowiedziałem się,że wykorzystywanie służb do
gnębienia konkurencji politycznej co z upodobsaniem
czyniło PIS jest rzeczą nieetyczną i dlatego obcą PO.
Więc jeśli dzisiaj MF (to z Twojego tekstu) interesuje się
fundacją JK to pomyślałem,że -co umknęło mojej uwadze -
musiał się on przenieść z PIS-u do PO.Bo gdyby nadal był
konkurencją polityczną to wg standardów PO nie można by
tknąć.Nieprawdaż?
c/ Przypomniałem sobie właśnie co to było z tą p.HGW. Otóż
pod koniec ub.roku wyasygnowała ona na nagrody dla
swoich najwidoczniej fatalnie opłacanych pracowników 58
mln.Dopiero po interwencji czułego na punkcie sondaży
premiera,który jej,bankowcowi z wieloletnim stażem,zwrócił
uwagę,że właściwie to mamy kryzyś i nie wypada być tak
rozrzutnym zredukowała tę kwotę do śmiesznych 38 mln.

jano
robia na tobie wrazenie liczby bezwzgledne?
58 milionow to faktycznie spora kwota ale jak juz podzielisz to na 7 000 urzednikow to? (inna sprawa to te po co komu te 7000 biurw?)

Amnezja PiS

Wczoraj do krytyki dołączył PiS. - Ten temat doskonale opracowały media. Nie mogłem pozostać obojętny - mówi Paweł Poncyljusz, warszawski poseł PiS. Dlatego zorganizował konferencję prasową i wyliczał, na co można by przeznaczyć 58 milionów. - Np. kupić siedem nowoczesnych tramwajów, zbudować 16 kilometrów nowych dróg lub 200 mieszkań komunalnych - mówił.

Dyskretnie przemilczał, że kwartalne nagrody dawali poprzednicy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w tym Lech Kaczyński w czasie warszawskiej prezydentury. Zaś pod koniec lat 90., gdy Poncyljusz był warszawskim radnym z ramienia AWS, pensje warszawskich urzędników i diety radnych były tak wysokie, że zgorszeni samorządowym rozpasaniem posłowie wprowadzili ustawę kominową, która wyznacza górne limity płac w samorządach.

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,6431681,Gronkiewicz_Waltz_oberwala_za_nagr adzanie.html


a teraz jakies przyklady jednostkowe:

Lewica wytacza także inne argumenty przeciw Instytutowi: poseł Anita Błochowiak twierdzi, że prezes IPN Janusz Kurtyka przyznał sobie w zeszłym roku dwie nagrody - każda po 30 tys. zł.

Sprawa wyszła na jaw podczas badania przez komisję sprawiedliwości rocznego sprawozdania IPN. Wynikało z niego, że w 2007 r. pensja prezesa wzrosła aż o 38 proc.

http://wyborcza.pl/1,76842,5365802,Nagrody_Kurtyki_na_celowniku_Lewic y.html#ixzz0kfq0oZ7x

a teraz jeszcze raz specjalnie dla ciebie o CBA bo chyba nie czytasz linkow, pomijajac, ze ich nie podajesz w swoich postach - ciekawe dlaczego?

W 2006 r., gdy CBA dopiero raczkowało, fundusz "uznaniowy" wyniósł pół miliona złotych; w 2007 r. podskoczył do blisko 4,5 mln; w 2008 r. - do 6,4 mln. Po zmianie rządów podupadł - w 2009 r. wyniósł 2,2 mln (na ten rok zaplanowano 1,5 mln zł). W funduszu tym tkwią też zapomogi, dodatki mieszkaniowe i dodatki specjalne.

W 2007 r. CBA kosztowało podatników 92 mln zł; nagrody - 4,5 mln. Zatrudniało wtedy od 240 (styczeń) do 610 (grudzień) osób. Każda mogła więc liczyć średnio na tysiąc złotych nagrody.

Ale równe one nie były. W połowie lipca 2007 r. ok. 60 wybrańców Kamińskiego dostało do podziału 600 tys. zł. Była to wypłata za trud ścigania korupcji w resorcie rolnictwa Andrzeja Leppera. Skończyło się na złapaniu płotek, czyli pośredników powołujących się na wpływy. Po dwuletnim śledztwie prokuratura oceniła, że CBA stworzyło "fikcyjną sprawę", i postawiła zarzuty Kamińskiemu. A największe nagrody za "aferę gruntową" wyniosły 20-25 tys. zł.

Po paru miesiącach agenci CBA wręczyli łapówki posłance PO Beacie Sawickiej i burmistrzowi Helu; by "Polacy wiedzieli, na kogo głosować" - jak mówił Kamiński. Za tę operację nagrodził ok. 50 funkcjonariuszy. Dostali aż 700 tys. zł. Najwyższa nagroda - 28 tys. Takie pieniądze brali dyrektorzy Zarządu Operacyjno-Śledczego.

W sierpniu 2009 r. - po zakończeniu kompromitującej operacji poszukiwania rzekomo ukrytego majątku Kwaśniewskich - wypłacono 273 tys. zł (CBA zostało z kupioną przez agenta willą, z którą nie wie, co zrobić).


http://wyborcza.pl/1,75248,7747878,Jak_CBA_lapalo_nagrody.html#ixzz0k frFnCvr



Kamińskiemu nagrody uznaniowe przyznawał premier. W CBA nie ma o nich informacji.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,7747878,Jak_CBA_lapalo_nagrody.html#ixzz0k frhx6T2

amelia
10-04-2010, 08:05
"Dziś rano Lech Kaczyński ogłosił ambitny plan dla IV RP, plan dostał kryptonim AKCJA WISŁA.
Akcja ma polegać na pogłębianiu dna i trzymaniu się koryta."

Taką informację wyczytałem dziś w internecie. Czy to
prawdopodobne ?


Skoro w necie;) ;) to cos w tym musi byc

pluto37
10-04-2010, 09:24
Pierwszy kwiecień już był, a kłamstw nie lubię.
Kaziku! gdyby bylo jak mowisz i przy kazdej okazji kiedy sklamiesz dostawalbys tradziku, to musialbys jedynie wieczorami na ulice wychodzic:)

Nie rozpoznajesz główną twarz PO z wibratorem w ręku?
Twarzy kilka rozpoznaje, ale co do urzadzenia to w pierwszej chwili skojarzylo mi sie z przebraniem twojego kolegi partyjnego i z twoim wodzem, ale moglem sie pomylic.
Nie wzialem pod uwage, ze wspomnial supersenior dawnych wrazen czar:)

Nerwy wysiadają? Za dużo pracujesz za kasę od wierszówki?
Kaziku! Co ty z tymi nerwami? Masz jakies problemy? To zaparz jakies ziolka. Albo choc strzel sete. Pod ogora.
Od razu poczujesz sie lepiej i wibratory wywietrzeja ci z rozumu:)

Lila
10-04-2010, 09:37
Pluto...samolot Prezydenta jest w tej chwili gaszony w Smoleńsku...może wstrzymaj się, OK???

pluto37
10-04-2010, 10:59
Pluto...samolot Prezydenta jest w tej chwili gaszony w Smoleńsku...może wstrzymaj się, OK???
LilU!
Daj spokoj.
To nie czas na zarty i przepychanki.

eledand
10-04-2010, 11:17
Od rana po pierwszej informacji na okrągło słucham o tej strasznej katastrofie.
Cała śmietanka polityczna i rządowa zginęła.

Pan Prezydent z małżonką!!!!.

I wiele znanych nazwisk z pierwszych Partii Politycznych.

Czy nasz Kraj na tak Tragedię zasłużył.


Smoleńśk-Katyń pochłonął nowe ofiary,czyli następną inteligencję.

Reszta bez komentarza.Szkoda wszystkich Ludzi.
Cześć ich pamięci.

Matrix
18-04-2010, 12:57
Zobaczcie jakim dobrym wujem jest nasz kraj dla USA. Nie-do -uwierzenia.Jeśli to prawda to autorzy tego podarunku powinni być wskazani - po nazwisku.
http:///biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

Już zdjęto ten artykuł. Ale jest jeszcze tu:
http://www.hotmoney.pl/artykul/surowce-polska-oddala-zloza-gazu-za-bezcen-13003

amelia
18-04-2010, 19:03
Zobaczcie jakim dobrym wujem jest nasz kraj dla USA. Nie-do -uwierzenia.Jeśli to prawda to autorzy tego podarunku powinni być wskazani - po nazwisku.
http:///biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

Już zdjęto ten artykuł. Ale jest jeszcze tu:
http://www.hotmoney.pl/artykul/surowce-polska-oddala-zloza-gazu-za-bezcen-13003


Wszyscy juz sie ekscytuja, ciekawe kiedy ten prezent dostali, moze koncesje mial osebrac Barak Obzma, ale niestety nie przyjechal.

Tutaj cos na temat, jeszcze nie wiadomo ile mamy a juz rozdalismy?

http://forsal.pl/artykuly/401304,gaz_lupkowy_w_polsce_za_4_lata_dowiemy_sie_ ile_jest_go_naprawde.html

I jeszcze komentarz pod rozwage
http://www.adamduda.pl/2010/02/10/lupki-a-lupienie-polski/

pluto37
18-04-2010, 19:17
[QUOTE]Wszyscy juz sie ekscytuja, ciekawe kiedy ten prezent dostali, moze koncesje mial osebrac Barak Obzma, ale niestety nie przyjechal.

Tutaj cos na temat, jeszcze nie wiadomo ile mamy a juz rozdalismy?

W TOKu niedawno glowny geolog kraju dokladnie wyjasnial w czym rzecz, ale po co go sluchac. Kazdy musi wymyslic kunia na nowo i jeszcze odpowiednio go pomalowac.
To jest troche tak jak z mitycznym majatkiem narodowym. Niby byl, a jak przyszla pora sprawdzenia to go jakby nie bylo:)
A w tej materii, to rosyjski Daleki Wschod, Kanada i USA maja mnostwo mineralow. Maja przy tym jeden wspolny problem.
Technologie i ..koszty wydobycia.
Technologie sa rekach kilku firm na swiecie, bo od wielu lat pakuja w ich rozwoj miliardy dolarow.
W przypadku tych cudow pod Polska, to narazie wydano licencje na poszukiwania zloz. Tym, ktorzy maja sprzet i potrafia to robic.
I nic wiecej.

Matrix
18-04-2010, 21:16
Re: Pluto 37

Mnie jedno źródło informacji nie wystarcza.A na interesach z Amerykanami wychodzimy jak Zabłocki na mydle. Artykuł na Onecie został skasowany, a szkoda, bo stawiał sprawę w innym świetle niż przedstawił to geolog, na którego się powołujesz. Sądzisz,że jesteśmy wystarczająco informowani? Nie żartuj.
Majątek narodowy do którego tak kpiarsko się odnosisz to nie mit. Nie bez kozery tłumaczono ludziom w TV,że dlatego tak tanio go sprzedajemy,bo w/g nowych reguł "coś jest warte tyle, ile potencjalny nabywca chce za to dać, a nie tyle - ile jest naprawdę warte." To cytat z jednego z ówczesnych ekonomistów.A później , korzystając z nieczytelnych reguł i dziurawego prawa wielu obłowiło się solidnie.Niektórzy uwierzyli nawet,że pierwszy milion trzeba ukraść, aby do czegokolwiek dojść. Skąd kradli ?Z mitycznego majątku narodowego?

Kazimierz
18-04-2010, 22:10
Re: Pluto 37

Mnie jedno źródło informacji nie wystarcza.A na interesach z Amerykanami wychodzimy jak Zabłocki na mydle. Artykuł na Onecie został skasowany, a szkoda, bo stawiał sprawę w innym świetle niż przedstawił to geolog, na którego się powołujesz. Sądzisz,że jesteśmy wystarczająco informowani? Nie żartuj.
Majątek narodowy do którego tak kpiarsko się odnosisz to nie mit. Nie bez kozery tłumaczono ludziom w TV,że dlatego tak tanio go sprzedajemy,bo w/g nowych reguł "coś jest warte tyle, ile potencjalny nabywca chce za to dać, a nie tyle - ile jest naprawdę warte." To cytat z jednego z ówczesnych ekonomistów.A później , korzystając z nieczytelnych reguł i dziurawego prawa wielu obłowiło się solidnie.Niektórzy uwierzyli nawet,że pierwszy milion trzeba ukraść, aby do czegokolwiek dojść. Skąd kradli ?Z mitycznego majątku narodowego?
O ile wiem, w naszym kraju jest go dużo. Ale, węgla też mamy na 200 lat. A o gazyfikacji kopalń słyszałem w dziciństwie, kiedy jeszcze byłem niedużym głupkiem. Teraz to ja ci już jestem starym głupiem. Ileś tam lat temu, można byłoby zrobić kupe mydła. A gaz dam dobrowolnie, bez Amerykanów. Marnuje go teraz mnóstwo.
Mówie wam. Strzeżcie Amerykanów przynoszących wam technologie !

waclaw46
19-04-2010, 10:23
Mówie wam. Strzeżcie Amerykanów przynoszących wam technologie !Nie ma się czego bać,to nie polityka.W rozmowach biznesowych rozmawiać trzeba jak równy z równym anie z pozycji kundla,albo na kolanach.

Kazimierz
19-04-2010, 11:31
Nie ma się czego bać,to nie polityka.W rozmowach biznesowych rozmawiać trzeba jak równy z równym anie z pozycji kundla,albo na kolanach.
W rozmowach byznesowych rozmawiając o ...łupkach, trzeba rżnąć ...łupka,ale trzeba uważać na wydobywający się gaz z ...łupków. Nie wolno się zdradzać z tym, że czujemy ten gaz.

waclaw46
19-04-2010, 13:34
W rozmowach byznesowych rozmawiając o ...łupkach, trzeba rżnąć ...łupka,ale trzeba uważać na wydobywający się gaz z ...łupków. Nie wolno się zdradzać z tym, że czujemy ten gaz.Sprawa która jest obecnie głośna to sprzedaż przez Polskę prawa do eksploatacji złóż gazu zalegającego w łupkach firmie czy firmom Amerykańskim.Ci co sprzedawali prawa na pewno znali się na biznesie i korzystali z opinii specjalistów .Rozgorzała sprawa na forach o wysprzedawaniu sreber rodowych.Gaz zawarty czy ropa w łupkach wydobywa się metodą szczelinowania która to technologia jest własnością Amerykanów.Nic nie stoi na przeszkodzie aby polski kapitalista kupił licencje i spróbował wydobycia.Przecież zmieniliśmy ustrój i państwo tylko stwarza warunki a nie zajmuje się wydobyciem gazu,ropy itd.Faktem jest że Polska posiada duże złoża gazu zawarte w łupkach ale jest to gaz zawarty w szczelinach skalnych .Robiąc tradycyjnie odwiert w takim złożu jego eksploatacja trwa krótko dwa tygodnie do miesiąca.Taki sam odwiert na złożu w Rosji może być wykorzystywany 10 lat do 20 lat .

Matrix
19-04-2010, 14:08
Na jednym z portali publicysta napisał,że koncesja została sprzedana za 1% jej wartości zamiast około 20% jak to jest przyjęte. To jest w porządku? Inwestorzy zza granicy bardzo się cieszą,jak w Polsce jest coś do wzięcia.
Bo zwykle za bezcen. Albo z ulgami, o których im się nie śniło w macierzystych krajach.

jip
19-04-2010, 14:31
Na jednym z portali publicysta napisał,że koncesja została sprzedana za 1% jej wartości zamiast około 20% jak to jest przyjęte. To jest w porządku? Inwestorzy zza granicy bardzo się cieszą,jak w Polsce jest coś do wzięcia.
Bo zwykle za bezcen. Albo z ulgami, o których im się nie śniło w macierzystych krajach.
a jeden publicysta napisał, że Stara Marecka po pięćdziesiątce zaszła w ciążę, potem się okazało, że nie po pięćdziesiątce a po pół litra, i nie zaszła a nie mogła zajść, i nie w ciążę a normalnie wyobraź sobie nie mogła zajść do domu, kiedyś już to pisałem ale to warto powtarzać może się utrwali, że niektórzy publicyści .....

Stalin
19-04-2010, 15:30
Nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają, tylko kradną....:D:D
a polskich stoczni to dalej nikt nie chce - tak przy okazji mi się nasunęło, kolejne dobro trudne do zagospodarowania...
A Coca Cola przestała wysyłać transporty na Ukrainę bo im gaz z butelek kradli...

tadeusz50
19-04-2010, 15:40
Temat gazu w Polsce z łupków już tu był poruszany. Z tego co mniej więcej się dowiedziałem, ilości gazu są bardzo duże ale trzeba przeprowadzić dokładne badania i znać technologie odzyskiwania tegoż gazu z łupków. W Polsce ta metoda jest nie znana. Może poczekać ze sto lat w między czasie posłać jakiegoś J-23 by wykradł taką technologię od Amerykanów i nasze pra,-pra wnuki może będą miały własny polski gaz.

jip
19-04-2010, 15:44
Nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają, tylko kradną....:D:D
a polskich stoczni to dalej nikt nie chce - tak przy okazji mi się nasunęło, kolejne dobro trudne do zagospodarowania...
A Coca Cola przestała wysyłać transporty na Ukrainę bo im gaz z butelek kradli...
A może to jakoś nie do końca zamknąć, no te stocznie, i ktoś ukradnie? byłby spokój... a może Kazik kupi?

Stalin
19-04-2010, 15:53
jip - tez o tym myślałem, jak ukradną to nie trzeba będzie dopłacać, bo jakoś tłumu chętnych do zakupu nie ma...:D:D
Znaczy ten w Toruniu zbierał na wykup tylko że jakoś kasa sie rozeszła...

waclaw46
19-04-2010, 18:39
Nie wiem czy sprzedał prawo do złóż za ile ?Nie znamy umowy to nie wiemy ale od tego mamy posłów by to sprawdzono.Nie zawsze prasa ma rację ale też spotykamy się z dyletantami na eksponowanych stanowiskach.Co do stoczni w Niemczech to podam że sprzedają okręty podwodne i to nie robią stocznie wojskowe tylko cywilne.Na zbrojeniówce można zarobić a nie budować statek przez 10 lat ,i jeszcze sprzedawać, a nie dyskutować że to nie humanitarne.

Matrix
19-04-2010, 19:58
Jip i Stalin - no to za ile sprzedano prawa Amerykanom?
Potraficie odpowiedzieć ? Bo jeśli to prawda,że za 1% wartości to będziecie się śmiać, ale tym razem baranim głosem.

jip
19-04-2010, 20:35
Jip i Stalin - no to za ile sprzedano prawa Amerykanom?
Potraficie odpowiedzieć ? Bo jeśli to prawda,że za 1% wartości to będziecie się śmiać, ale tym razem baranim głosem.
Słyszałem, że za 26, 38 złotych polskich ale nie jestem pewien...
a na poważnie. czy Ty myślisz, że ludzie którzy sprzedaja są idiotami? nie wiedzą co robią i dlaczego to robią? jak tak uważasz no to już nie moja wina...

Stalin
19-04-2010, 20:42
Nie wiem za ile sprzedano ale zakładam minimum zdrowego rozsądku... Interpelacje poselska tez można by zrobić, fakt, to nie szkodzi. A co do reszty to trzeba się na tym znać - ponieść ryzyko poszukiwań, wyłożyć kasę na technologię a przede wszystkim - dokładnie znać warunki kontraktu...

Matrix
19-04-2010, 20:48
Ten artykuł był na Onet biznes.Przez dwie godziny.Potem wyleciał w kosmos, bo w archiwum go nie ma. To była informacja bardzo nie na czasie,przecież od dziś mamy już kampanię wyborczą. W każdym rządzie są idioci z certyfikatem.Uważasz że obecny jest od nich wolny? Zabawne.
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Więc wiesz czy nie wiesz?
Jeśli ta wiedza jest Ci obca, to z czego się śmiejesz?
A co - jeśli to prawda? Jankesi już nieraz wyrolowali Polaków. choćby w Iraku.

Stalin
19-04-2010, 20:55
Matrix - poczytaj linki z postu Amelii nr 48...
A najbardziej jankesi wyrolowali nas w Jałcie i to sie do dzis utrzymuje...

Matrix
19-04-2010, 21:09
Poczytałam wczoraj. Pogląd blogera mnie nie obchodzi. Chcę rzeczowej i prawdziwej odpowiedzi. Dlaczego 1% a nie około 20%? Kto za to odpowiada? Jaki był powód takiej decyzji?

pluto37
19-04-2010, 21:14
Jip i Stalin - no to za ile sprzedano prawa Amerykanom?
Potraficie odpowiedzieć ? Bo jeśli to prawda,że za 1% wartości to będziecie się śmiać, ale tym razem baranim głosem.

Skoro urzednikom z rzadu nie wierzymy kiedy mowia ze nie sprzedawali, to jedynie pozostaje Rydzyk i spekulanci propagandowi.
Ale w koncu skoro wszyscy sa zlodzieje narodowych dobr, to i im niekoniecznie trzeba wierzyc.

Stalin
19-04-2010, 21:16
To coś z kategorii zagadek wawelskich - nikt o nic nie prosił ani nie uzgadniał, samo wyszło po prostu...:D:D:D:D

Matrix
19-04-2010, 21:24
aaa no to wszystko jasne. Wierzcie dalej.:) Cześć.

pluto37
19-04-2010, 21:48
Re: Pluto 37

[QUOTE]Mnie jedno źródło informacji nie wystarcza.A na interesach z Amerykanami wychodzimy jak Zabłocki na mydle. Artykuł na Onecie został skasowany, a szkoda, bo stawiał sprawę w innym świetle niż przedstawił to geolog, na którego się powołujesz. Sądzisz,że jesteśmy wystarczająco informowani?

Nie wiem jak wychodzimy na interesach z USmanami, bo zdaje sie, ze te interesy sa niezbyt imponujace w skali naszej wymiany handlowej. W Mielcu ostatnio sie cieszyli z roboty przy smiglowcu..
A co do onetu, to jesli sie przyjrzysz, to "kazdy pisac moze" byle co, byle gdzie i na kazdy temat. Pismakowi latwiej nasmarowac i nie sprawdzic, bo sprawdzenie wodolejstwa jest zbyt uciazliwe. A z reszta u kogo musialby sprawdzic? W jakims urzedzie od tych spraw i wtedy...nie byloby "dziela" na onecie.
Nie żartuj.
- Czemu? Powazni to jedynie w kondukcie i to w deszczu i pod wiatr. Albo w miejscu spoczynku.
Majątek narodowy do którego tak kpiarsko się odnosisz to nie mit.
Nie? Podobno majatek narodowy to PKP. I co co widzimy? Pociagi syf, stacje syf, tory syf, tylko zwiazkowcy[chyba z 50 z.zaw.] i tylko bossow tego NARODOWEGO syfu to niesyf, tylko KORYTO:)
Tylko w takim razie co jest mitem. SYF, czy MAJATEK.
Nie bez kozery tłumaczono ludziom w TV,że dlatego tak tanio go sprzedajemy,bo w/g nowych reguł "coś jest warte tyle, ile potencjalny nabywca chce za to dać, a nie tyle - ile jest naprawdę warte." To cytat z jednego z ówczesnych ekonomistów.
I ekonomista ma racje. Glupio moze rzec, ale jesli kupisz sobie ferrari za 1 mln zlop to bedziesz mial cos o ksiegowej wartosci mln. Jesli nie bedzie cie stac na jego utrzymanie i bedziesz chcial sie go pozbyc, to mimo wartosci ksiegowej 1 mln jego realna wartosc bedzie taka jaka oferuje ci kupiec. A jesli i jego nie znajdziesz, to wartosc ceny ...zlomu. Taka jest oczywista oczywistosc. I zadne czary-mary tego nie zmienia.
A później , korzystając z nieczytelnych reguł i dziurawego prawa wielu obłowiło się solidnie.Niektórzy uwierzyli nawet,że pierwszy milion trzeba ukraść, aby do czegokolwiek dojść. Skąd kradli ?Z mitycznego majątku narodowego?
Jakies adresy, nazwiska znasz? Chetnie bym takich poogladal z bliska. Byc moze i tak bylo, bo swiat byl i jest pelen kombinatorow, ale jesli nikt im kradziezy tego miliona nie udowodnil, to tak po prawdzie jakim prawem piszesz o jakiejs kradziezy. Tak pierwsze co mi z takich ciekawostek w tym temacie przychodzi na mysl, to kombinacje Porozumienia Centrum w sprawie Fundacji Solidarnosc i nieruchomosci warszawskich w czym mial swoje trzy grosze niejaki Glapinski.
Ale zdaje sie, ze to sie ...przedawnilo. Jakies numery klepali w InterSterze dzialacze tzw Lewicy. Cos tam dziergali PSL-owcy. Ale oni nie KRADLI. Oni uchwalali odpowiednie prawa, zeby nie KRASC. I..sami sie nie wybrali do uchwalania tego prawa:)
Ale jakos przyschlo.
Znasz jeszcze jakies?

Matrix
19-04-2010, 22:39
Miałam na myśli wczesne lata 90-te, kiedy jeszcze dysponowaliśmy majątkiem narodowym.Owszem - niedoinwestowanym, źle zarządzanym, ale szybko dobrały się do niego różne grupy interesów korzystając z niespójnego prawa z minionej epoki. Dałeś za przykład PKP. Kiedyś było wyłącznie w rękach państwa .Po 20 latach kapitalizmu trzeba obu rąk, aby policzyć spółki i spółeczki, które go obsiadły.
Efekt? Dalej brud, smród i drożyzna. O take Polske my walczyli - mawiał pan W. bardzo dumny z efektów.
Oprócz wspomnianych przez Ciebie spraw była cała masa innych,Wybacz nie piszę pitavala na swoje potrzeby,zrób wycieczkę po archiwach prasowych, jeśli nie pamiętasz tego nagminnego złodziejstwa i powiązań polityków z mafią i szemranymi " osobistościami " w gospodarce. I procesy w których zapadały śmieszne wyroki w miarę upływu czasu - coraz śmieszniejsze. Bo mimo tego,że był efekt przestępstwa - nie było dowodów.A Ty chcesz, abym je wskazała?

pluto37
20-04-2010, 05:04
Wybacz nie piszę pitavala na swoje potrzeby,zrób wycieczkę po archiwach prasowych, jeśli nie pamiętasz tego nagminnego złodziejstwa i powiązań polityków z mafią i szemranymi " osobistościami " w gospodarce. I procesy w których zapadały śmieszne wyroki w miarę upływu czasu - coraz śmieszniejsze. Bo mimo tego,że był efekt przestępstwa - nie było dowodów.A Ty chcesz, abym je wskazała?

Nie wiem jak Ty, ale jakos nie przekonuja mnie "efekty przestepstwa". To jakas nowa kategoria kodeksowa musi byc.
A co do nagminnego zlodziejstwa, to dalej chcialbym wiedziec kto, kiedy i za ile co ukradl.
Zdaje sie, ze cos pisalas o jakichs roznych zrodlach informacji, bo w jedno nie wierzysz.
To podobnie jak ze mna.
Nie wierze w klepanie medialnych specow od puszczania bakow w eter bez podania numeru sprawy i sentencji wyroku.
Przypomne Ci, ze niejaka Anna Marszalek zarobila sporo szmalu i jej kolega Knittel tez na "sprawie" Szeremietiewa.
Szeremietiew glowny proces wygral i sad go uniewinnil.
Czytalas jakies przeprosiny ze strony pismakow?
Ja bym zmienil ten ladnie brzmiacy sloganik o kradziezy pierwszego miliona na ciut inny.
Taki, ze nawet kradziez pierwszego miliona trzeba najpierw udowodnic zanim sie zacznie klepac o kradziezy.
Osobiscie bardzo nie podoba mi sie numer robiony przez oglupialych politykow i sensatow-pismakow, ktorzy najpierw cos glupiego palna dla checy, a potem napuszczaja prokuratora, zeby udowodnil, czy im sie prawidlowo snilo.

jasinek123
20-04-2010, 09:45
pluto37
Przecież w rządzie D. Tuska za gospodarke
odpowiada W. Pawlak jest to prawdziwy Chłop /rolnik/
i ty uważasz że by Amerykanom odpuścił
to tylko teoria-tak myślę!

pluto37
20-04-2010, 10:23
pluto37
Przecież w rządzie D. Tuska za gospodarke
odpowiada W. Pawlak jest to prawdziwy Chłop /rolnik/
i ty uważasz że by Amerykanom odpuścił
to tylko teoria-tak myślę!

Nie wiem co mialby odpuscic. Bo pamietam jak Grzeskowial twierdzil, ze "chlop zywemu nie przepusci..."
Szczegolnie jak zywe.
A jak zywe w zielonych, to juz na 100% nie:)

waclaw46
20-04-2010, 10:37
Podam jak sprzedawał Irak prawo do eksploatacji złóż ,ogłoszony przetarg koncerny startowały przedstawiając swoje oferty ,wygrały koncerny Amerykańskie i Angielskie załapali się Rosjanie na mało znaczące złoża.Przetarg dla wszystkich koncernów mających kasę.Nie odgrywa nacja , kraj czy wyznanie religijne.Tak to jest na świecie cywilizowanym , nawet Arabskim.

Matrix
27-04-2010, 12:50
I ekonomista ma racje. Glupio moze rzec, ale jesli kupisz sobie ferrari za 1 mln zlop to bedziesz mial cos o ksiegowej wartosci mln. Jesli nie bedzie cie stac na jego utrzymanie i bedziesz chcial sie go pozbyc, to mimo wartosci ksiegowej 1 mln jego realna wartosc bedzie taka jaka oferuje ci kupiec. A jesli i jego nie znajdziesz, to wartosc ceny ...zlomu. Taka jest oczywista oczywistosc. I zadne czary-mary tego nie zmienia.



No Pluto, to pogląd godny handlarza samochodami. Ale nie w przypadku państwa.

Jak wynika z historii - podczas każdego przewrotu na wierzch w pierwszym rzędzie wypływają szumowiny. Jak się znajdzie wśród nich kilku sprawiedliwych, nic nie mogą już zrobić - szczególnie wtedy, gdy prawo kulawe i z innej epoki, zmodyfikowane z lekka tak, aby działania cwaniaków usprawiedliwić.

Nie bez kozery obowiązywała wtedy maksyma: co nie jest zabronione to jest dozwolone.Jakoś trzeba było stworzyć "klasę średnią" bez oglądania się na zasady i przykazania ,a sztandarowe hasło hurra patriotów z" plecami" niezależnie od opcji politycznej zabrzmiało znajomo: honorarium,Bóg, ewentualnie ojczyzna.
Nie bez kozery po katastrofie samolotu w lesie Kabackim jeszcze przed ratownikami pojawili się szabrownicy. Po 1989
ludzie o podobnej mentalności byli w pierwszym rzędzie do wyrwania dla siebie najlepszych kawałków z majątku narodowego. Co im się udało za pomocą wyreżyserowanych działań: doprowadzić do upadłości ,kupić za symboliczną kwotę a potem sprzedać z zyskiem : całość lub poszczególne elementy.W ten wypróbowany sposób obłowiło się wielu .
Wynajmowali prawników, aby wyszukiwali dziury w prawie, tak aby ich poczynania nie nosiły znamion pozaprawnych.
Bronisz takich działań? To daje do myślenia.

waclaw46
27-04-2010, 18:29
Poczytałam wczoraj. Pogląd blogera mnie nie obchodzi. Chcę rzeczowej i prawdziwej odpowiedzi. Dlaczego 1% a nie około 20%? Kto za to odpowiada? Jaki był powód takiej decyzji?Matrix-sie pisząc do ciebie jestem przekonany że możemy skorzystać z tego co myśmy wywalczyli aby w Polsce była demokracja Przygotuj zapytanie do posła i każdy z nas może go wysłać do tego na kogo głosował albo będzie chciał i niech to opublikuje na naszym forum.Interpolacje poselskie są i muszą oni namto podać a jak nie chcą to trzeba ich ol... Ale jak będziemy pisać o tym. to musi być to nie pomówienie.Przestańmy się wszystkiego bać i nie bądźmy owcami

Matrix
27-04-2010, 20:44
Re: Wacław

Lepiej posłużyć się "Ustawą o dostępie do informacji publicznej." Bez pośredników na początek.

http://www.bip.gov.pl/articles/view/41

To postrach urzędników państwowych i samorządowych. Zwykle korzystają z tego prawa dziennikarze. Obywatele zaś uprawiają tumiwisizm po polsku ograniczając się do wiary,że ten osobnik na szczytach władzy wie co robi. Zadziwiające. Im trzeba patrzeć nie tylko na ręce.......:)
Artykuł 23 w/w ustawy stoi po stronie pytającego.

pluto37
27-04-2010, 21:14
[QUOTE]No Pluto, to pogląd godny handlarza samochodami. Ale nie w przypadku państwa.
To moze zamiast udowadniac mi zem garbaty, to powiedz nam co panstwo powinno zrobic, zeby wyszlo na Twoje i jak powinno "swoje" skarby narodowe chronic przed "rozkradzeniem" i wyprzedaza za grosze.

Jak wynika z historii - podczas każdego przewrotu na wierzch w pierwszym rzędzie wypływają szumowiny. Jak się znajdzie wśród nich kilku sprawiedliwych, nic nie mogą już zrobić - szczególnie wtedy, gdy prawo kulawe i z innej epoki, zmodyfikowane z lekka tak, aby działania cwaniaków usprawiedliwić.
Nie czemu, ale zawsze po takich zdaniach przychodza mi na mysl dwie firmy: Interster i ...Telegraf.
Nie bez kozery obowiązywała wtedy maksyma: co nie jest zabronione to jest dozwolone.
Nie wiem kto, czego i gdzie Cie uczyl, ale jedna z naczelnych regul obowiazujacych na obszarach naszej cywilizacji opartej na zasadach demokracji mowi, ze jedynie stanowionePRAWO okresla PRAWA i OBOWIAZKI OBYWATELA

Jakoś trzeba było stworzyć "klasę średnią" bez oglądania się na zasady i przykazania ,a sztandarowe hasło hurra patriotów z" plecami" niezależnie od opcji politycznej zabrzmiało znajomo: honorarium,Bóg, ewentualnie ojczyzna.
Masz na mysli zatrudnienie katechetow w panstwowym szkolnictwie i finansowanie uczelni wyznaniowych przez panstwo?
Nie bez kozery po katastrofie samolotu w lesie Kabackim jeszcze przed ratownikami pojawili się szabrownicy.
Z kozera, czy bez ale to jest zjawisko wystepujace w kazdej spolecznosci. Moze to jest i brzydkie, ale panstwo wpisalo w swoje prawa i takie paragrafy, ktore zlapanych na takim niecnym czynie karze.
Po 1989
ludzie o podobnej mentalności byli w pierwszym rzędzie do wyrwania dla siebie najlepszych kawałków z majątku narodowego.
No to zadam Ci podobne pytanie jak wibiemu. Co bylo tym najlepszym kawalkiem i po czym oceniasz, ze to byl najlepszy kawalek.
Co im się udało za pomocą wyreżyserowanych działań: doprowadzić do upadłości ,kupić za symboliczną kwotę a potem sprzedać z zyskiem : całość lub poszczególne elementy.W ten wypróbowany sposób obłowiło się wielu .
Jak cos bylo upadle, to bylo upadle, a nie najlepsze. Ale moze jakies konkrety. Bo tak to mozemy sobie poklepac slogany jak sasiedzi ze straganow na targowicy.
Wynajmowali prawników, aby wyszukiwali dziury w prawie, tak aby ich poczynania nie nosiły znamion pozaprawnych.
Glupio tlumaczyc doroslym ludziom, ze prawo powinno byc spojne i nie miec dziur. A poczynania maja wtedy dzialania pozaprawne kiedy lamia prawo, a nie luki.
Najprostsza droga do tego, zeby nie bylo luk w prawie, to uchwalac je tak, zeby zaden prawnik nie mogl ich znalezc z powodu... BRAK.
Bronisz takich działań? To daje do myślenia.
Nie spytasz jeszcze gdzie bylem wtedy kiedy wtedy stalo ZOMO? Ja bardzo lubie takich dyskutantow, ktorym w braku costamcostam zadaja pytanie i nie czekajac na odpowiedz odpowiadaja na nie sami.Jesli to co napisalem dotad w "tem temacie" daje Ci do myslenia, to dobrze. Tylko przemysl to w calosci i bez fantazjowania w/g szablonow wzietych z programow partyjnych badz gazetowych fantazji.
Dobrze byloby zaopatrzyc sie w jakis podrecznik z zakresu Panstwa i Prawa. To dobrze robi przy takich okazjach.

Matrix
27-04-2010, 21:44
Eeeee Pluto - jestem rozczarowana. To nie odpowiedź,tylko rozrabianie zdania po zdaniu.Nie ogarniasz całości, czy co?
Podręcznik z zakresu Państwa i prawa - powiadasz. Ja mam. Kilka. A Ty?

pluto37
27-04-2010, 22:34
Eeeee Pluto - jestem rozczarowana. To nie odpowiedź,tylko rozrabianie zdania po zdaniu.Nie ogarniasz całości, czy co?
Podręcznik z zakresu Państwa i prawa - powiadasz. Ja mam. A Ty?

ja tez mam, ale tak dla wprawek do niego ...zagladam.
A co do rozdrabniania, to ...diabel tkwi w szczegolach.
Skoro powrzucalas wszystko do jednego wora, to ktos musial zrobic jakis porzadek wyciagajac po kawalku zeby nie opakowanie swiecilo lakierem, a zawartosc byla widoczna.
Latwo wrzeszczec zlodzieje, a ciut trudniej odpowiedziec KTO i CO ukradl.
Latwo krzyczec ONI, a trudniej po nazwisku.
Calosc to worek? Czy moze zawartosc?
Latwo wrzeszczec, ze GLUPI, a trudniej odpowiedziec dlaczego.
Spojrz na Nadwislanina. Spodobaly mu sie pomysly JKM-a. Kiedy zostaly sprowadzone do istniejacych ram i konkretnej rzeczywistosci spasowal.
I tylko nie wiem czy uznal zem ja glupi, czy ze realia przemowily mu do rozsadku.

Matrix
27-04-2010, 23:12
Re: Pluto

Sęk w tym,że manipulujesz faktami przykrawając je do własnego widzimisię i wyobrażenia .Jeśli chcesz zobaczyć diabła w szczegółach, to poczytaj trochę wspomnień ludzi ówczesnej władzy a jeśli jesteś leniwy to wystarczą autoryzowane wywiady. Najlepiej zacznij od Balcerowicza.
Sam Ci opowie z czym przyszło mu się zmierzyć i jak bardzo się pomylił z szacunkami. Poza tym bądź uprzejmy nie trywializować zagadnień, które poruszyłam.Należy spojrzeć na nie całościowo. Nie mam zamiaru pisać tu rozprawki aby się odnosić do Twoich poszczególnych zdań, z których każde samo w sobie jest tylko sloganem. Piszesz w kółko te same wyrazy w różnych konfiguracjach. Znudziło mi się to czytać. Daj coś bardziej sensownego.

pluto37
28-04-2010, 01:07
Re: Pluto

[QUOTE]Sęk w tym,że manipulujesz faktami przykrawając je do własnego widzimisię i wyobrażenia .
No to przyklady poprosze.

Poza tym bądź uprzejmy nie trywializować zagadnień, które poruszyłam.Należy spojrzeć na nie całościowo.
rozumiem, ze calosciowo to wszyscy sa zlodzieje i ci co trwonia majatek.
Czy w/g Ciebie napisac ze zlodzieje to juz zagadnienie czy pytanie o to ktorzy to juz manipulacja?
Nie mam zamiaru pisać tu rozprawki aby się odnosić do Twoich poszczególnych zdań, z których każde samo w sobie jest tylko sloganem.

Szkoda, ze nie reflektujesz na rozprawke. Moze wreszcie z rozprawki jakis konkret daloby sie wylonic. Bo inaczej, to uprawisz grzadke z cyklu rzekla pani jednej pani o trzeciej pani. Oczywiscie OGOLNIE:)
Ale jak sie blizej przysluchac to ona jest ruda, glupia i lafirynda.

Piszesz w kółko te same wyrazy w różnych konfiguracjach. Znudziło mi się to czytać. Daj coś bardziej sensownego.
Ogolnie to jest charaszo, ale szczegolowo, to nie calkiem.
A sensowne to juz jest calkiem nudne i do ....

Matrix
28-04-2010, 19:47
Nie marudź jak Katon Cenzor.:) Skrajny liberalizm to nie jest to, co misie lubią najbardziej. Widocznie bez względu na okoliczności tańczysz tylko " od pieca i tylko w jedną stronę".

pluto37
28-04-2010, 22:10
Nie marudź jak Katon Cenzor.:) Skrajny liberalizm to nie jest to, co misie lubią najbardziej. Widocznie bez względu na okoliczności tańczysz tylko " od pieca i tylko w jedną stronę".

Toz wiem.
Te misie, ktore Ty znasz lubia naomamiac, natruc i nabujac, a jak sie im to pokaze, to krzycza:
"Prose pani, bo Krzysiek jest gupi i sie przezywa"
A ten skrajny liberalizm, to misie Ci podpowiedzialy, czy sama wymyslilas?:D

Matrix
28-04-2010, 23:06
Co bardziej naprężyłeś: mózg czy muskuły?:D
Nie martw się, Arystotelesowi też to się kiedyś zdarzyło , a efektem było stwierdzenie:

" mężczyzna - produkując nasienie - łysieje, co jest dowodem jego rozumności ; kobieta zaś - nie produkując nasienia - nie łysieje co dowodzi,że nie jest rozumna."

Też wielki logik.

pluto37
28-04-2010, 23:23
Co bardziej naprężyłeś: mózg czy muskuły?:D
Nie martw się, Arystotelesowi też to się kiedyś zdarzyło , a efektem było stwierdzenie:

" mężczyzna - produkując nasienie - łysieje, co jest dowodem jego rozumności ; kobieta zaś - nie produkując nasienia - nie łysieje co dowodzi,że nie jest rozumna."

Też wielki logik.

Znam wiekszego znawce od dam!
Marek Hlasko. Zoolog tez. Jego odkrycie w temacie kroliki w mikscie z damami jest godne wszystkich starozytnych filozofow.
I na tym chyba zakonczymy te wdzieczna wymiane.
Zanim dojdziemy do ciekawszych wnioskow w temacie prezenie.

amelia
30-04-2010, 08:27
"Nasz Dziennik": Brali komunię, a popierają in vitro. Świętokradztwo?

W czasie żałobnych mszy, odprawianych po katastrofie prezydenckiego samolotu, można było dostrzec polityków, którzy przystępowali do Komunii Świętej, choć wcześniej deklarowali swe poparcie dla zapłodnienia in vitro, pisze "Nasz Dziennik".

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7831835,_Nasz_Dziennik___Brali_komunie__a_ popieraja_in_vitro_.html

Wielka Inkwizycja prawych a sprawiedliwych?

waclaw46
30-04-2010, 08:35
W czasie żałobnych mszy, odprawianych po katastrofie prezydenckiego samolotu, można było dostrzec polityków, którzy przystępowali do Komunii Świętej, choć wcześniej deklarowali swe poparcie dla zapłodnienia in vitro, pisze "Nasz Dziennik". Może doczeka.my powrotu Państwa nie wyznaniowego.A uroczystości nie kreowanych przez media na telenowelę.

amelia
03-05-2010, 21:58
Polska to naprawde dziwny kraj

Do incydentu doszło kilka dni temu w czasie spotkania z urzędnikami zorganizowanego przez Michałowskiego.

- Co pan tu właściwie robi? Pan nie ma moralnego prawa do pracy w tej kancelarii! - powiedziała jedna z urzędniczek zatrudnionych jeszcze przez tragicznie zmarłego prezydenta. Według "Wprost", Michałowski speszył się i zakończył spotkanie. - Takie reakcje nie mogą być dla mnie miłe, ale rozumiem te emocje. Smutek musi przecież znajdować jakieś ujście - powiedział tygodnikowi szef Kancelarii Prezydenta


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7838683,Urzedniczka_do_szefa_Kancelarii_Pr ezydenta__Co_pan.html

Minister w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin uważa, że marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał Jacka Michałowskiego na pełniącego obowiązki szefa prezydenckiej kancelarii zbyt pośpiesznie, a taki pośpiech był niepotrzebny. Zasugerował też, że Komorowski powinien był wybrać jego, Sasina, nie - Michałowskiego. - Stało się, jak się stało. Mi było trochę przykro - stwierdził.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7813348,Sasin__Bylo_mi_przykro__ze_Komoro wski_wybral_Michalowskiego.html

Lila
07-05-2010, 09:15
Nie ma to jak dobra wiadomość od rana..

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najslabsza-od-lat-sprzedaz-gazety-wyborczej

Towarzystwo adoracji czersko - rosyjskiej,
ten spadek będzie wspominało z łezką w oku.
To nie koniec, niestety.

Widać Polacy nie lubią mówić 'spasiba'.
Taki to dziwny naród.

waclaw46
07-05-2010, 10:49
W marcu 2010 roku ponownie spadła sprzedaż większości dzienników ogólnopolskich - najwięcej straciły "Gazeta Wyborcza", “Super Express” i "Parkiet". Szczegóły w raporcie Wirtualnemedia.pl.
Lilu nie wiem czy to dobra wiadomość że Polacy mało czytają książek prasy o różnym zabarwieniu politycznym i sami wyciągają wnioski z tego co przeczytają.Naród nam głupieje taka jest prawda,następuje powtórny analfabetyzm. jak moja koleżanka mówi bo była długoletnią nauczycielką Polskiego i wie co mówi.Co większość naszego społeczeństwa czyta to widać w zestawieniu A co Polacy czytają Fakt ,Super Expres te dwa nakłady pism w których treść zastępowana jest zdjęciami i nastawione są na sensację to 615 555 kupionych gazet.w tego typu gazetach kupuje się ją jedną bo tu grają przyzwyczajenia to wynika z badań . Gazety opiniotwórcze jak Gazeta Wyborcza 308 028 Rzeczypospolita 111 559,Dziennik-Gazeta Prawna 91 000, ich nakłady też o czymś świadczą.Przy czym DGP powstało po sprzedaży Dziennika przez Axelspringer przecież ten koncern medialny wiedział co robi .Nie będę się odnosił do gazet specjalistycznych czy niszowych bo tam grają inne reguły i jest nakład np 1000 egz. bo taką otrzymuję . Obecnie Newsweek można kupić ,jest do sprzedania tak to wygląda jeżeli chodzi o prasę.Obecnie można kupić prenumeratę czasopisma w wersji elektronicznej jest trochu tania od wersji papierowej tu też widać postęp.Ale ja lubię zapach druku i jakoś mi trudno przejść na wersję elektroniczną.Też nie wpadajmy w przesadę ta tendencja z obniżaniem nakładu jest na całym świecie w krajach uprzemysłowionych .Trudno powiedzieć czy jesteśmy w czołówce zmian,nie dysponuję danymi. Telewizja przejmuje rolę opiniotwórczą ale czy to dobrze ?
Nie ma to jak dobra wiadomość od rana..A dla mnie nie.

Kazimierz
07-05-2010, 11:10
Nie ma to jak dobra wiadomość od rana..

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najslabsza-od-lat-sprzedaz-gazety-wyborczej

Towarzystwo adoracji czersko - rosyjskiej,
ten spadek będzie wspominało z łezką w oku.
To nie koniec, niestety.

Widać Polacy nie lubią mówić 'spasiba'.
Taki to dziwny naród.
Lilu ! Co za towarzystwo wymyśliłać ? Czersko- rosyjskiej ? Co to je ?
A to "up and down" w byznesie to normalka. Przecież jesteś byznesłumen. nieprawdaż ?
Swoją drogą, jestem za ekologią i coraz mniejszym udziałem prasay drukowanej. Internetowe wydania gazet zato rosną w siłę,GW też niestety Lilu.

Lila
07-05-2010, 11:19
Kaziu, nie wiesz tego, że siedziba Agory mieści się przy ulicy Czerskiej w Warszawie?

Ja jestem była 'byznes-łomem',
ale wiem, że jak GW zawiadamiała policję w Poznaniu,
bo ludzie dodatek ' Metro' złośliwie oddawali na makulaturę bez czytania.
to oznacza iż się miota.
Dodatek bezpłatny, nie ma przymusu czytania.:)

ps. Rzepie wzrasta.

waclaw46
07-05-2010, 12:32
bo ludzie dodatek ' Metro' złośliwie oddawali na makulaturę bez czytania.
to oznacza iż się miota.
Dodatek bezpłatny, nie ma przymusu czytania.
Lilu nie ma przymusu czytania zgadzam się.Tego typu gazety bezpłatne żyją z ogłoszeń i dobrej dystrybucji.Dając ogłoszenie zastanawiasz się kto jest odbiorcą tej gazety bo do nich kierujesz tą reklamę , bo biznes to nie instytucja charytatywna bo nawet dając jej musi się tobie to opłacać .Przecież nie ma sensu reklamować w takiej gazecie sprzedaży brylantów bo sama wiesz kto ją dostaje.Nie ma tu nic z złośliwości i robieniu biznesu na makulaturze bo jak likwidowałem archiwum to menelom nie chciało się tej makulatury przewieść sprawdź w skupie ale myślę że od tego czasu kiedy robiłem porządki, dużo się nie zmieniło .Nic tu nie ma z miotania tylko z czystej kalkulacji pieniądze manager w prywatnej firmie otrzymuje dodatkowo jako procent z zysku i to są nieraz znaczne pieniądze.Nowe projekty finansujesz gdzie widzisz zysk i jest to w profilu twojej firmy osłabiasz albo przejmujesz konkurencję.Rada nadzorcza w prywatnej firmy to ludzie którzy pilnują interesu tych co w tą firmę zainwestowali .Kilka pomyłek brak inwencji i lecisz i nie pod skrzyła jakiejś partyjki tylko na bruk.ps. Rzepie wzrasta. zysk rok do roku nakład wielkość rynku.Sprawdź Lilu cyfry w materiale który załączyłaś bo miesiąc do miesiąca nic nie wskazuje na wzrost.Dla mnie Rzepa to Rzeczypospolita może ci chodzi o inną gazetę.

amelia
07-05-2010, 19:47
Nie ma tu nic z złośliwości i robieniu biznesu na makulaturze bo jak likwidowałem archiwum to menelom nie chciało się tej makulatury przewieść sprawdź w skupie ale myślę że od tego czasu kiedy robiłem porządki, dużo się nie zmieniło .Nic tu nie ma z miotania tylko z czystej kalkulacji pieniądze manager w prywatnej firmie otrzymuje dodatkowo jako procent z zysku i to są nieraz znaczne pieniądze.Nowe projekty finansujesz gdzie widzisz zysk i jest to w profilu twojej firmy osłabiasz albo przejmujesz konkurencję.Rada nadzorcza w prywatnej firmy to ludzie którzy pilnują interesu tych co w tą firmę zainwestowali .Kilka pomyłek brak inwencji i lecisz i nie pod skrzyła jakiejś partyjki tylko na bruk. zysk rok do roku nakład wielkość rynku.Sprawdź Lilu cyfry w materiale który załączyłaś bo miesiąc do miesiąca nic nie wskazuje na wzrost.Dla mnie Rzepa to Rzeczypospolita może ci chodzi o inną gazetę.

Waclawie
w przypadku METRA czasami sie zdarza, ze nieuczciwy pracownik od rozdawania gazety podrzuca gdzies cale paczki bo wydaje mu sie, ze jest taki cwany i moze zainkasowac kase za niewykonana robote.
Kolporter METRA ma zazwyczaj dobre uklady w punktach skupu makulatury wiec tego typu praktyki dosc szybko sa ujawniane.
Wbrew pozorom monitoring tych rozdawaczy dziala calkiem sprawnie.

Moj sasiad recista jezdzi codziennie kilka przystankow by zdobyc pare egzemplarzy METRA, ktore rozdaje innym mieszkancom.

Sama zazwyczaj prase czytuje wylacznie w wydaniach elektronicznych.
Zalozmy, ze z braku czasu.
Ksiazki wole drukowane.

Lila
10-05-2010, 14:04
- do naszych przyjaciół na wschodzie.

http://film.gazeta.pl/film/1,24464,4447411.html

Taki tytuł? 'Putin, ty morderco' ? A fe !!
Albo ...czekista?
http://wyborcza.pl/1,76842,7401751,Wyuczony_czekista.html

No i niedwuznaczna sugestia..
http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html

A potem mają pretensje, że społeczeństwo karmione taką propagandą, nie chce uwierzyć w przemianę wilka w owieczkę.

.....

Prefekt
10-05-2010, 15:10
ale wiedzę na temat wewnętrznych relacji w GW mam dość rzetelną. I z całą pewnością twierdzę, że panuje tam daleko posunięta swoboda wypowiedzi. Czasem kontrowersyjnych, nietrafionych, a nawet głupich... Na
szczęście są też teksty ciekawe, słuszne, przemyślane.
Nie da się podobnie określić wielu innych redakcji. Już
przeglądając stopkę GW można znaleźć kilka nazwisk
ludzi zasługujących na uwagę - choć niekoniecznie jednomyślnych. I bardzo dobrze! Nie zawsze się z nimi
zgadzam, także z naczelnym, jednak żywię przekonanie,
że warto poznawać język NAWET wrogów.

Dlatego (i dla powodów wyłuszczonych, kiedy zwracałem
się do Ciebie Lilu) sprawiają mi pewien dyskomfort Twoje gorące (zagorzałe?), nieprzychylne oceny GW...

waclaw46
10-05-2010, 17:36
Rosyjscy rycerze płaszcza i kindżału
Wacław Radziwinowicz
2006-12-09, ostatnia aktualizacja 2006-12-08 00:00
Wiele wskazuje na to, że zastrzelenie Anny Politkowskiej i otrucie Aleksandra Litwinienki to elementy zaciętej walki o władzę w Rosji przed zapowiadanym na rok 2008 końcem prezydentury Putina

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html#ixzz0nXcdeybc

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html#ixzz0nXa6sWUa
No i niedwuznaczna sugestia..
http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html

Lilu tylko bez wątków archiwalnych ,kiedyś dyskutowaliśmy na temat dziadka seniorzy na tym forum to nie ludzie co nie potrafią myśleć i kojarzyć faktów i patrzeć co czytają.Przeczytaj sobie książkę O złośliwej dyskredytacji-Manipulowanie wizerunkiem przeciwnika.Tam dowiesz się jak to się robi dobrze a nie byle jak.

Lila
10-05-2010, 22:01
Rosyjscy rycerze płaszcza i kindżału
Wacław Radziwinowicz
2006-12-09, ostatnia aktualizacja 2006-12-08 00:00
Wiele wskazuje na to, że zastrzelenie Anny Politkowskiej i otrucie Aleksandra Litwinienki to elementy zaciętej walki o władzę w Rosji przed zapowiadanym na rok 2008 końcem prezydentury Putina

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html#ixzz0nXcdeybc

Więcej... http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html#ixzz0nXa6sWUa
No i niedwuznaczna sugestia..
http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html

Lilu tylko bez wątków archiwalnych ,kiedyś dyskutowaliśmy na temat dziadka seniorzy na tym forum to nie ludzie co nie potrafią myśleć i kojarzyć faktów i patrzeć co czytają.Przeczytaj sobie książkę O złośliwej dyskredytacji-Manipulowanie wizerunkiem przeciwnika.Tam dowiesz się jak to się robi dobrze a nie byle jak.

OK, poczytam...:)
Szkoda tylko iż manipulacji mogę poddać tylko swój własny wizerunek.:D

amelia
11-05-2010, 20:42
Nie prowadźcie politycznej gry naszą żałobą

"Jesteśmy głęboko zasmuceni nieustającymi próbami wykorzystywania tragedii naszych rodzin do celów politycznych i medialnych. Dlatego zdecydowaliśmy się zabrać głos w tej sprawie.

Nie oczekujemy wiele. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby. To bolesne doświadczenie chcielibyśmy przeżywać we właściwej tak ogromnemu cierpieniu ciszy i zadumie. Każda z ofiar, niezależnie od swojej popularności czy wagi piastowanego stanowiska, pozostawiła zrozpaczoną rodzinę, żony, mężów, dzieci, matki, ojców, siostry i braci. Ukierunkowany politycznie szum medialny przypomina i pogłębia koszmar, daje też poczucie lekceważenia naszych uczuć.

Zwracamy się z prośbą do polityków i dziennikarzy: nie wykorzystujcie smoleńskiej tragedii do realizacji politycznych celów. Nie zawłaszczajcie wciąż świeżego bólu po śmierci naszych najbliższych. Teraz najważniejsza jest dobra pamięć o nich. Wszystkie sensacyjne i przedwczesne spekulacje na temat katastrofy uderzają w nasze uczucia i odbierają równowagę psychiczną, którą z wielkim trudem staramy się odzyskać.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7868932,Rodziny_ofiar__Nie_prowadzcie_poli tycznej_gry_nasza.html

http://wiadomosci.onet.pl/2168323,11,rozumiemy_apel_rodzin_ofiar__to_nie_my_ jestesmy_jego_adresatami,item.html

Posluchaja?

pluto37
11-05-2010, 22:06
[QUOTE=amelia][

Posluchaja?

No co Ty? W takie cuda to nawet sam Najwyzszy nie wierzy:D

amelia
12-05-2010, 21:29
Poncyljusz: list rodzin ofiar katastrofy to element gry


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7872120,Poncyljusz__list_rodzin_ofiar_kata strofy_to_element.html#ixzz0nkDelydH

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Izabela-Sariusz-Skapska

Lila
12-05-2010, 21:34
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rodziny_ofiar_katastrofy_pod_smolenskiem_prosza_o_ wglad_do_138145.html

To ich prawo.

amelia
15-05-2010, 21:26
miesiac miodowy sie skonczyl?

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/jestem-zniesmaczony-kampania-tu-nie-ma-czarnego-ko,1,3225582,aktualnosc.html

waclaw46
15-05-2010, 21:38
OK, poczytam...
Szkoda tylko iż manipulacji mogę poddać tylko swój własny wizerunek.
Odpowiedź z Cytowaniem Domyślnie Generalnie to Wyborcza siała nienawiść w narodzie
- do naszych przyjaciół na wschodzie.

http://film.gazeta.pl/film/1,24464,4447411.html

Taki tytuł? 'Putin, ty morderco' ? A fe !!
Albo ...czekista?
http://wyborcza.pl/1,76842,7401751,W..._czekista.html

No i niedwuznaczna sugestia..
http://wyborcza.pl/1,76498,3781631.html

A potem mają pretensje, że społeczeństwo karmione taką propagandą, nie chce uwierzyć w przemianę wilka w owieczkę.
Lilu czytaj co zamieszczasz

amelia
15-05-2010, 23:20
Nastepny, ktory chcialby byc wodzem, ale Indian mu zabraklo:D


Polaczek stwierdził, że decyzja Dorna wynika z tego, iż zajął on odmienne stanowisko niż Polska Plus i nie poparł w wyborach prezydenckich kandydatury prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zastrzegł jednak, że nikt nie domagał się od Dorna rezygnacji.

http://www.tvn24.pl/0,1656465,0,1,dorn-odszedl-z-kolejnej-partii,wiadomosc.html

pluto37
22-05-2010, 21:58
Ciekawy wywiad z min. finansow w temacie Grecja-UE i RO w tle.
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/258424,uratowalismy-zycie-wspolnej-europy-teraz-ratujmy-jej-zdrowie,id,t.html#material_3

pluto37
22-05-2010, 22:33
Ciekawy wywiad z min. finansow w temacie Grecja-UE i RO w tle.
http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/258424,uratowalismy-zycie-wspolnej-europy-teraz-ratujmy-jej-zdrowie,id,t.html#material_3

A to z rzepy. Ulubionego medium prezesa:D
http://www.rp.pl/artykul/482702_Prezesie_Kaczynski__w_jakiej_Polsce_pan_zyj e_.html

Do kompletu:D

pluto37
26-05-2010, 08:34
Niedawno pisalem, ze Jacek Kurski ma pecha od jakiegos czasu.

I nic mu nie jest oszczedzone i w PiSie i w zyciu:D
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7936225,Jacek_Kurski_przeprasza_Agore_i__G azete_Wyborcza_.html
Gdyby nie byl z PiSu to nawet bym go pozalowal, ale....:D

Stalin
26-05-2010, 16:00
Jak zawsze do śniadania kupiłem sobie Koszerną albo Wyrobczą
No i oczom nie wierzę, bo żydokomuna, masoni i inne sieroty po PZPR prawdziwego Polaka biją, proszę:
http://img84.imageshack.us/img84/2507/kurski.jpg
Narodzie, do Broni... Dobra, Hania też może być... :D:D:D

pluto37
26-05-2010, 21:54
[QUOTE]Jak zawsze do śniadania kupiłem sobie Koszerną albo Wyrobczą
No i oczom nie wierzę, bo żydokomuna, masoni i inne sieroty po PZPR prawdziwego Polaka biją, proszę:

I to czyjemy rencamy!!!
Wszak to m.in STARSZY KURSKI mlodszemu Kurskiemu co za podnozek prezesowi dorabia, ten paskudny los zgotowal:D

Narodzie, do Broni... Dobra, Hania też może być... :D

Se zarciska robisz z NARODU, kiedy prezes ani Hani, ani poszczypac nie chce. A oblubienica byla sie z wielebnym, a ochotnym w danse z kwieciem w zebach puscila.
Prezes kunia ujezdza, a Ty se cochones z powaznych rzeczy odprawiasz. Wstydzil bys sie:D

Lila
31-05-2010, 10:05
http://www.tvn24.pl/-1,1658604,0,1,izraelski-atak-na-konwoj-sa-zabici-i-ranni,wiadomosc.html

Paskudna sprawa.
Bardzo paskudna.

Lila
04-06-2010, 16:18
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Wegrom-grozi-bankructwo-Jestesmy-niewyplacalni,wid,12335067,wiadomosc.html?ticaid=1 a498&_ticrsn=3

Następny kraj unijny bankrutuje.

Szkoda.

pluto37
04-06-2010, 20:23
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Wegrom-grozi-bankructwo-Jestesmy-niewyplacalni,wid,12335067,wiadomosc.html?ticaid=1 a498&_ticrsn=3

Następny kraj unijny bankrutuje.

Szkoda.

Nie masz sie co martwi.
Jak wuc Kaczynski wygra wybory, to wszystko naprawi i poprowadzi nas z Rydzykiem na boj. Do G-20, a moze nawet jeszcze dalej:D :D

amelia
04-06-2010, 20:35
Nie masz sie co martwi.
Jak wuc Kaczynski wygra wybory, to wszystko naprawi i poprowadzi nas z Rydzykiem na boj. Do G-20, a moze nawet jeszcze dalej:D :D


G- 6:confused:

myslisz:D

Lila
04-06-2010, 20:41
Nie masz sie co martwi.
Jak wuc Kaczynski wygra wybory, to wszystko naprawi i poprowadzi nas z Rydzykiem na boj. Do G-20, a moze nawet jeszcze dalej:D :D

Chyba postawi raczej?

Przed Trybunał Stanu.

Ewunia
04-06-2010, 21:30
.. ale co innego zostało, jak rzecznik najjaśniejszej Panienki Jasnogórskiej takie facecje w związku z piątkowa głupawką opowiada...

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,7975444,Pytania_z_Jasnej_Gory__Czy_powodzi e_w_Polsce_powoduja.html

http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=5660 (dla brzydzących się GW)

bogda
04-06-2010, 22:00
.. ale co innego zostało, jak rzecznik najjaśniejszej Panienki Jasnogórskiej takie facecje w związku z piątkowa głupawką opowiada...

http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,7975444,Pytania_z_Jasnej_Gory__Czy_powodzi e_w_Polsce_powoduja.html

http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=5660 (dla brzydzących się GW)

No nie wiem czy to jest śmieszne ;)
A Rosjanie potrafią samolotami rozproszyć chmury, zawsze tak robią przed defiladą, to może i odwrotnie można.
Ktoś już kiedyś, chyba w ub.roku w KSC opisywał i dokumentował dokładnie takie sytuacje i zjawiska.
Nie wiem czy nie Bogda50

amelia
04-06-2010, 22:24
No nie wiem czy to jest śmieszne ;)
A Rosjanie potrafią samolotami rozproszyć chmury, zawsze tak robią przed defiladą, to może i odwrotnie można.
Ktoś już kiedyś, chyba w ub.roku w KSC opisywał i dokumentował dokładnie takie sytuacje i zjawiska.
Nie wiem czy nie Bogda50

To jedna z wielu teorii spiskowych

http://www.youtube.com/watch?v=ZLNmjUoQymg&feature=related

http://www.teksty.gildia.pl/kormak/chemtrail/chemtrails

pluto37
06-06-2010, 00:55
Mnie sie znalazlo takie "cus".
Ja sadze, ze to glos w sprawie nekrofilii jaka sie nam objawila od paru tygodni.
http://wyborcza.pl/1,95892,7976486,Nie_publikujcie_nagran_z_czarnych_ skrzynek___list.html

Honoratka
06-06-2010, 10:42
www.wyborcza.pl/1,75478,7976648....mamy ...

tadeusz50
06-06-2010, 13:01
www.wyborcza.pl/1,75478,7976648....mamy ...
Jakie parcie i kogo? Link nieczytelny

tadeusz50
10-06-2010, 07:44
Zgoda na Belkę

http://wyborcza.pl/1,75248,7995611,Zgoda_na_Belke.html

Komisja finansów publicznych zaakceptowała Marka Belkę jako kandydata na szefa NBP. Kandydat dobry, świetny, nie mamy zastrzeżeń, tylko nie ten czas i w domyśle sami byśmy Go wystawili ale trzeba dokopać przeciwnikom. Jest dobrze ale co będzie za tydzień, miesiąc nie wiadomo. Gdy coś się nie powiedzie z wyborami np. Sąd Najwyższy zakwestionuje ważność wyborów (teoretycznie możliwe- powódź, brak możliwości głosownia dla wszystkich) wybór szefa NBP odwlecze się na czas trudny do przewidzenia a gdy coś niedobrego sie wydarzy będzie powód do narzekania czemu nie ma szefa NBP.
Dziś zobaczymy co z tego wyjdzie.

waclaw46
10-06-2010, 10:33
Też uważam że Belka to odpowiedni fachowiec na to stanowisko po tragicznie zmarłym szefie NBP z wykształcenia specjalisty od mostów .Zresztą były prezydent kierował się dewizą mierny ale wierny.Natomiast nie jest pewne czy kandydatura na Prezesa NBP pod obrady sejmu wejdzie a głosowanie tez może być różne bo posłowie nie zawsze kierują się interesem Polski i Polaków.

araad
10-06-2010, 12:49
.Natomiast nie jest pewne czy kandydatura na Prezesa NBP pod obrady sejmu wejdzie a głosowanie tez może być różne bo posłowie nie zawsze kierują się interesem Polski i Polaków.
:D
Wacław gratulacje rozbawiłeś mnie do łez tym "nie zawsze" masz chłopie poczucie humoru jak Mont Everest brawo.:D :D
Nie zawsze dobre mnie się wydawało ze tylko interes partyjny się liczy.

pluto37
11-06-2010, 09:14
Też uważam że Belka to odpowiedni fachowiec na to stanowisko po tragicznie zmarłym szefie NBP z wykształcenia specjalisty od mostów .Zresztą były prezydent kierował się dewizą mierny ale wierny.Natomiast nie jest pewne czy kandydatura na Prezesa NBP pod obrady sejmu wejdzie a głosowanie tez może być różne bo posłowie nie zawsze kierują się interesem Polski i Polaków.

I nie wszyscy sie kierowali.
PiS zaglosowal jak zwykle, bo gdziezby mogli inaczej:)
A Pawlak po swojemy na nie, bo on Belki nie lubi za dawne koalicyjne zderzenia i czerwona kartke jaka dostal od Millera onegdaj.
Natomiast Napieralskiego wpuszcono w taki naroznik, ze nie chcial, ale ...musial, choc sie skrecal jak przy dolegliwosciach zoladkowych.
A przy oazji Kwasniewski z Tuskiem i Komorowski pokazali Napieralskiemu kto jest kim na jego podworku:D

Jesion
13-06-2010, 10:15
Chciałbym zwrócić uwagę Państwa na ten ciekawy wpis:
http://matejczyk.salon24.pl/193545,zakowski-we-wroclawiu-o-chamstwie-w-internecie
Dotyka problemu pojawienia się "nowych" form ekspresji w naszym życiu społecznym. Problem chyba jest ważny, bo nietrudno dojrzeć, że chamstwo zaczyna przelewać się z Internetu do telewizji, reklam, wystąpień politycznych,...

Pozdrawiam,
jesion

Doc
17-06-2010, 20:21
Może by i na "Seniorku" powalczyć z chamstwem???

amelia
17-06-2010, 21:03
Może by i na "Seniorku" powalczyć z chamstwem???

No to od podstaw zaczynajmy:D
http://superkid.pl/pl/postawy-chamstwo-opowiadanie

bronczyk
17-06-2010, 21:06
Chamstwo nie przelewa się znikąd. Ono jest obecne wszędzie. Internet jest mniej chamski niż ulica.

senior A.P.
17-06-2010, 21:44
O chamach i panach juz bylo .
Teraz czas na chlopow - wybija godzina dla Andrzeja Leppera.
Emeryci i rencisci glosuja na Andrzeja Leppera ,wtedy chamow i panow wezmie cholera !!!

Doc
18-06-2010, 15:52
O chamach i panach juz bylo .
Teraz czas na chlopow - wybija godzina dla Andrzeja Leppera.
Emeryci i rencisci glosuja na Andrzeja Leppera ,wtedy chamow i panow wezmie cholera !!!
Namawiasz do głosowania na niego że wtedy go weżmie cholera? Może i dobra metoda ale wtedy byś nie miał prezydenta.(nie mówię o nim pan);)

Kazik
18-06-2010, 18:46
Emeryci i rencisci glosuja na Andrzeja Leppera ,wtedy chamow i panow wezmie cholera !!!
Do kompletu dodaj jeszcze "wielkiej kultury" Łyżwińskiego i Hojarską.:rolleyes:

pluto37
18-06-2010, 20:02
Do kompletu dodaj jeszcze "wielkiej kultury" Łyżwińskiego i Hojarską.

Lyzwinski odpada.
Ale nad Hojarska to trzeba bylo sie wczesniej zastanowic.
Wist bylby nieglupi, bo kobita - to raz i parytet bylby zaliczony, a dwa, to gdyby tak na prezydentke sie wybila, to takiej "glowy panstwa" z zarosnieta klatka piersiowa- podaje za Majewskim - to NIKt na swiecie nie ma:D :D :D

waclaw46
18-06-2010, 20:23
Chamstwo nie przelewa się znikąd. Ono jest obecne wszędzie. Internet jest mniej chamski niż ulica.
Odpowiedź z CytowaniemRozszerzę o wypowiedzi jakie udzielili na pytanie Czy oszczercy na internetowych forach powinni być karani? Pro Stefan Bratkowski.
Każde przestępstwo w internecie podlega represji karnej,powinno być i na ogół jest ścigane.Natomiast nie do zaakceptowania posługiwanie się nickami w sytuacji atakowania,krzywdzenia ,opluwania ,zniesławiania innych.Oczywiście nie stanowi dziś problemu ustalenie,kto kryje się za takim oszczerczym wpisem,jednak jeśli się kogoś atakuje,zwłaszcza dopuszcza się stosowania takich brudnych metod,to nie należy chować się za pseudonimem,tylko występować pod własnym nazwiskiem .Tchórzostwo nie jest w Polsce przyjęte i jestem zdania,że z czasem wytworzy się w naszym internecie etos-każdy,kto wystąpi z ostrą krytyką,brutalnym atakiem,będzie mówić w swoim imieniu.
Kontra Dr Jacek Morawski
Najzdrowsze jest ignorowanie takich ataków i oczywiście blokowanie ekstremalnych zachowań przez administratora sieci Każda próba odpowiedzi czy obrony jest zachętą do kontynuowania ataku.Jeśli ktoś czuje się zniesławiony,może złożyć z odkażenia prywatnego wniosek do organów ścigania,one zaś,mam taką nadzieję,pomogą mu np.ustalić także ,kto się kryje pod internetowym nickiem.Ludzi,którzy kipią agresją,próbuje się uczyć zachowań alternatywnych,aby wyrażali swoje opinie zgodnie z zasadami i etykietą.Nie wykluczam jednak że źródła takich zachowań tkwią w partiach politycznych i grupach interesu,co już stanowi poważny problem którym trzeba się zająć.Przegląd 20 czerwca 2010 nr24

pluto37
19-06-2010, 00:30
Rozszerzę o wypowiedzi jakie udzielili na pytanie Czy oszczercy na internetowych forach powinni być karani? Pro Stefan Bratkowski.
Kontra Dr Jacek Morawski


Waclawie.
Bratkowski swoje doswiadczenia moze odnosic do mediow rownie wiekowych jak ...on.
Te jego propozycje "nie robia" krotko mowiac.
Straszenie prokuratorami i aparatem scigania wywoluje jedynie smich wsrod wybitnych przedstawicieli tego gatunku.
Zobacz ile wysilku wklada sie w sciganie blaznow z cyklu Red Watch. Polska juz wielokrotnie probowala zablokowac te strony takze z pomoca USmanow i nic z tego nie wyszlo.
Czestochowianie Ci potwierdza, ze na jednym z lokalnych forow wlasnie taki sympatyczny watek dla seniorow zostal kompletnie rozbity przez fachmana, ktory potrafil zonglowac uzywajac adresow z calej Europy sypiac juz takim zupelnym rynsztokiem.

waclaw46
19-06-2010, 10:06
Waclawie.
Bratkowski swoje doswiadczenia moze odnosic do mediow rownie wiekowych jak ...on.Jest seniorem jak wielu na tym forum i jego zacytowałem jako przedstawicielka tej grupy wiekowej.Przecież ci ludzie też mają swoje poglądy i nasze forum jest otwarte a Bratkowski jest osobą znaną naszemu pokoleniu .
Natomiast nie jest prawdą że nie można zlokalizować nadawcy w sieci internetu,jest to tylko sprawa czasu i nakładów.Natomiast nie wszyscy ci co obrażają innych to są guru znawcy internetu,większość z nich to prymitywni ludzie chcący odreagować ponieważ wydaje się im że są niewidoczni bo mają nicka.Natomiast bez korekty prawa i wysokości odszkodowań za pomówienia to nic nie ulegnie u nas zmianie.Przecież sami współczuliśmy że jeden z polityków miał zasądzone przeproszenie w telewizji a koszty tego były w wysokości wartości jego mieszkania i czy zrobił to co mu nakazał sąd?
Natomiast najwięcej do powiedzenia ma moderator i od niego w większości zależy czy będzie dopuszczał do wulgaryzmów czy nie.Natomiast też nie jestem za wciąganie Policji i Prokuratury do tak małych spraw .

pluto37
19-06-2010, 19:58
[QUOTE]Jest seniorem jak wielu na tym forum i jego zacytowałem jako przedstawicielka tej grupy wiekowej.Przecież ci ludzie też mają swoje poglądy i nasze forum jest otwarte a Bratkowski jest osobą znaną naszemu pokoleniu .

Waclawie. Ja tylko chcialem zwrocic uwage na to, ze to co z czym chce walczyc Bratkowski i proponowane przen metody sa w praktyce niewykonalne. Pomijam tu ludzi majacych specjalne umiejetnosci, zasoby i prawne instrumenty do scigania lobuzow, hackerow i podobnych. A jest ich w normalnych przestrzeniach niezbyt wielu.
Natomiast nie jest prawdą że nie można zlokalizować nadawcy w sieci internetu,jest to tylko sprawa czasu i nakładów.
W wielu przypadkach nie mozna. Od kiedy internet stal sie medium globalnym, to jest to czasami trudne, a czasem wrecz niemozliwe.
Natomiast nie wszyscy ci co obrażają innych to są guru znawcy internetu,większość z nich to prymitywni ludzie chcący odreagować ponieważ wydaje się im że są niewidoczni bo mają nicka.Natomiast bez korekty prawa i wysokości odszkodowań za pomówienia to nic nie ulegnie u nas zmianie.
Waclawie. Pojecie obrazy jest plynne, tak jak i pojecie chamstwa. Pomowienie, to juz jest dosc jasno okreslona prawem kategoria i tu faktycznie mozna sprawce -jesli sie go zlokalizuje - scigac. A co do reszty, to poniewaz jezyk polski generalnie sie splugawil i zwulgaryzowal i w praktyce publicznej wszystko wolno, to to co jeszcze dzis niektorzy okreslaja chamstwem z przyzwyczajenia weszlo do jezyka potocznego.
Przecież sami współczuliśmy że jeden z polityków miał zasądzone przeproszenie w telewizji a koszty tego były w wysokości wartości jego mieszkania i czy zrobił to co mu nakazał sąd?
Wiec skoro byly minister, prezydent, czlonkowie jednej z najwazniejszych partii maja wyroki sadowe w duzym powazaniu, to do jakiej kategorii mozna to zaliczyc? A uchlewanie sie wybrancow narodu z Wiejskiej i karczemne mordobojstwa na przesejmowych trawnikach, to juz chamstwo w czystej postaci, czy tylko pokazywanie maluczkim, ze sie ma prawo w .... odbycie.
Natomiast najwięcej do powiedzenia ma moderator i od niego w większości zależy czy będzie dopuszczał do wulgaryzmów czy nie.
Wulgaryzmy, to tylko jeden z elementow zagadnienia. I chyba niekoniecznie najwazniejszym.
Natomiast też nie jestem za wciąganie Policji i Prokuratury do tak małych spraw .
Jesli ktos uwaza, ze zostal pomowiony przez konkretnego czlowieka, poniosl straty w gotowiznie i na morale i da sie go zlokalizowac, to jest to jakas droga.

tadeusz50
30-06-2010, 08:32
W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8080231,W_TVP_sami_dyrektorzy.html

A kto będzie pracował? Wynik rządów PiS!!!!

Lila
30-06-2010, 09:20
W TVP zwolnienia. Zostają sami dyrektorzy


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8080231,W_TVP_sami_dyrektorzy.html

A kto będzie pracował? Wynik rządów PiS!!!!


Czytaj inne gazety, to zrozumiesz.

tadeusz50
30-06-2010, 09:21
Czytam, czytam i ND tyż

senior A.P.
30-06-2010, 17:10
Zwolnienia ?
Nareszcie !
Nie bedzie telewizji,bo dyrektorzy nie znaja sie na obsludze sprzetu .
Fajowo !!!

wankabor
30-06-2010, 21:11
Radosna wiadomość, cieszmy się emeryci i renciści. W przyszłym roku waloryzacja emerytur i rent będzie wynosiła 2,46 %. Taka to jałmużna postna.

pluto37
30-06-2010, 22:02
Radosna wiadomość, cieszmy się emeryci i renciści. W przyszłym roku waloryzacja emerytur i rent będzie wynosiła 2,46 %. Taka to jałmużna postna.

A ile bys sobie zyczyla?
I od kogo?

senior A.P.
01-07-2010, 18:05
A to ci dopiero seniorzy ,ciagle im malo !
Moze by tak prace chalupnicze podjac,dorobic aby wnuczeta mialy zapewniony byt ?
Waloryzacji chca ,albo inne zachcianki dla przykladu komputeryzacja i ploteczki przez internet .
A nie lepiej to z Radiem Maryja rozaniec i wieczne odpoczywanie ?
Buleczka,szklaneczka mleczka i do podusi koteczka - starczy Wam !
Rzad musi szukac pieniedzy na dlug zagraniczny !
Roszczenia pokryc,kamienice oddac ,a i ziemie na ktorej staly .

Spij seniorko/seniorze spokojnie po zyciu jest zycie - WIECZNE !!!

Scarlett
20-01-2011, 10:16
Pijany Polak uziemił samolot do Sztokholmu!


Sztokholm
Był pijany, agresywny i wulgarny. Kiedy obsługa samolotu zwróciła mu uwagę, zaczął jej grozić. Oczywiście nie chciał wysiąść z samolotu. I straszył, że wysadzi maszynę w powietrze. Ale na chojraka znalazł się sposób. Straż graniczna wyprowadziła go z samolotu w kajdankach

I taką mamy opinię na świecie.:rolleyes:
Do tego dołączyć wstawionego Błasika na pokładzie samolotu i obraz sam się tworzy.:rolleyes:

Scarlett
20-01-2011, 11:05
http://wyborcza.pl/1,75478,8972906,Radio_Maryja___Blaszana_ozdobka__d la_komunistki_Szymborskiej.html

Zdzisia
20-01-2011, 14:57
I taką mamy opinię na świecie.:rolleyes:
Do tego dołączyć wstawionego Błasika na pokładzie samolotu i obraz sam się tworzy.:rolleyes:
Bez przesady Luizko! Jest bardzo wielu Polaków szanowanych przez świat.A pijani ludzie zdarzają się w każdym narodzie. Nie wpadajmy w kompleksy.:)

Scarlett
20-01-2011, 15:01
Zdzisia, dorzucę jeszcze Janka Rokitę, który krzyczał, że Niemcy mnie biją, co prawda bez promili, ale poszło....:D

Zdzisia
20-01-2011, 15:03
http://wyborcza.pl/1,75478,8972906,Radio_Maryja___Blaszana_ozdobka__d la_komunistki_Szymborskiej.html
:D Ręce i nogi opadają.:confused: Doprawdy....Radio Maryja jest nie do przyjęcia.:confused:

Scarlett
20-01-2011, 15:31
http://www.fakt.pl/Kaczynski-zdradza-co-mowil-mamie-o-smierci-Leszka-,artykuly,93487,1.html

jolita
20-01-2011, 16:44
Luizko i Zdzisiu! Po pierwsze primo dzięki za przywrócenie życia wątkowi 4201942019
A kolejne "prima":
Z przykrością wysłuchałam opinii p.Bobera n.t. p.Szymborskiej która pokrywa się z powyżej przytoczoną (z przywołanymi tekstami!) Pozostało mi wierzyć że rolą limeryka jest kpienie z rzeczywistości.
Gdybym była spowinowacona z panią Nelly - kto wie jakie byłyby moje zachowania.
Każdą wzmiankę o niejakim "ojcu" omijam szerokim łukiem więc nie mam możliwości polemizowania na temat tego faceta.
Pozdrawiam (Zdzisię też!)

pluto37
20-01-2011, 20:15
I taką mamy opinię na świecie.:rolleyes:
Do tego dołączyć wstawionego Błasika na pokładzie samolotu i obraz sam się tworzy.:rolleyes:
Nie zapominaj o JezusMariaRokicie i "Ratunku Niemcy mnie biją"..... wprawdzie bezprocentowo, ale zawsze bojowo:D :D

jolita
20-01-2011, 21:10
Sprawy trzeźwości pana B. nie demonizowałabym. Wystarczy poczytać pamiętniki stewardessy żeby wiedzieć że na każdej linii międzynarodowej "na dzieńdobry" otrzymuje się flaszeczkę którą bez trudu można zwielokrotnić. Inną rzeczą jest że pan ten już od startu czuł się jak "dziedzic na włościach" o czym też prasa pisała.

Scarlett
21-01-2011, 10:28
Kaczyński walczył z Rosjanami o ciało brata



Udało mi się wywalczyć, by Rosjanie Leszka nie wzięli do Moskwy, choć bardzo chcieli i naciskali na to. Ale zdecydowanie się nie zgodziłem. Przez cały czas była tylko mowa o badaniach DNA, a nie o sekcji - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie "Naszym Dziennikiem". Raport MAK nazywa wprost - "bezczelnymi bredniami"


http://www.fakt.pl/Kaczynski-walczyl-z-Rosjanami-o-cialo-brata,artykuly,93492,1.html

Scarlett
21-01-2011, 11:29
Tomasz Tomczykiewicz: Schetyna kontra Tusk to marzenie opozycji


http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-tomasz-tomczykiewicz-schetyna-kontra-tusk-to-marzenie,nId,319581

Scarlett
21-01-2011, 11:52
Jarosław Kaczyński napisał list do samorządowców PiS, którzy zdobyli mandat w ostatnich wyborach oraz do pozostałych kandydatów, którzy startowali w wyborach samorządowych z list jego partii. Ocenił, że mimo trudności, PiS wyszedł z tych wyborów zwycięsko.


http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318619,kaczynski-pisze-o-jednej-niepokojacej-rzeczy.html

Zdzisia
21-01-2011, 12:37
Zdzisia, dorzucę jeszcze Janka Rokitę, który krzyczał, że Niemcy mnie biją, co prawda bez promili, ale poszło....:D
:D :D :D Ech, to jest nic w stosunku np.do "afery rozporkowej" z Billem Clintonem w roli głównej.

Zdzisia
21-01-2011, 12:40
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318619,kaczynski-pisze-o-jednej-niepokojacej-rzeczy.html
:rolleyes: Cały artykuł to łabędzi śpiew J.Kaczyńskiego i szukanie dziury w całym.

waclaw46
21-01-2011, 12:45
Jolita napisała-Sprawy trzeźwości pana B. nie demonizowałabym. Wystarczy poczytać pamiętniki stewardessy żeby wiedzieć że na każdej linii międzynarodowej "na dzieńdobry" otrzymuje się flaszeczkę którą bez trudu można zwielokrotnić. Inną rzeczą jest że pan ten już od startu czuł się jak "dziedzic na włościach" o czym też prasa pisała.
__________________ Problem widzę jeden to picie w pracy alkoholu to ciężkie naruszenie dyscypliny pracy i może być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego .Jak się jest na delegacji to przepisy też obowiązują.

Zdzisia
21-01-2011, 12:53
http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-tomasz-tomczykiewicz-schetyna-kontra-tusk-to-marzenie,nId,319581
Myślę Luizko,że słowa Schetyny były nieprzemyślane i niepotrzebne.A .Kopacz poniosły emocje.Reakcja i słowa Tomkiewicza wyważona i rozsądna.PIS oczywiście w to graj.Sprawa nabrała wielkiego rozgłosu,niewspółmiernego do wagi problemu.Media ( w tym TVN24) miały w tym niemały wkład, niestety.Ale cóż (i znowu niestety) nie robi się dla oglądalności i podgrzania emocji.

jolita
21-01-2011, 15:59
Problem widzę jeden to picie w pracy alkoholu to ciężkie naruszenie dyscypliny pracy i może być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego .Jak się jest na delegacji to przepisy też obowiązują.

Dla mnie nie jest jasne czy to była delegacja, wycieczka czy t.zw. "okazja"...Przecież np. pan Waserman w ostatniej chwili skorzystał z wolnego miejsca...

waclaw46
21-01-2011, 16:46
Dla mnie nie jest jasne czy to była delegacja, wycieczka czy t.zw. "okazja"...Przecież np. pan Waserman w ostatniej chwili skorzystał z wolnego miejsca... Wycieczka w ramach delegacji bo ktoś za tomusia łzapłacić ,przecież nie uczestnik.Do dzisiaj nie wiem po co poleciał prezes NBP,poza tym że na stanowisko powołał go Kaczyński.Nie wiem jak by wyglądała gospodarka jak w kryzysie Bankiem miał zarządzać inżynier po rocznych kursach.Powtórka z czasów powojennych za rządów Bieruta.

jolita
21-01-2011, 17:23
Do dzisiaj nie wiem po co poleciał prezes NBP,poza tym że na stanowisko powołał go Kaczyński.No właśnie...przecież zakwalifikowanie tego do delegacji "nie trzymało się kupy. Zastrzegam że nie bronię pana B. tylko dziwię się doborowi zarzutu.

waclaw46
21-01-2011, 17:32
http://www.tvn24.pl/-1,1690220,0,1,marczuk-bez-zarzutow-kaminski-nie-rozumiem-i-nie-akceptuje,wiadomosc.html
Jeżeli dowody były naciągane to urzędnicy powinni odpowiedzieć za przekroczenie kompetencji a najważniejsze powinni być zwolnieni z pracy bo najgorszy jest pracownik spolegliwy bo dalej będzie to robił .

wujek
21-01-2011, 22:54
Sprawa gen.Błasika została -prawdopodobnie - wypunktowana nie dlatego,że wypił w ogóle,co skądinąd niczym dziwnym nie jest,ale dlatego,że będąc w stanie wskazującym ulokował się w kokpicie by"asystować"załodze w trakcie operacji doziemniania samolotu.A tego na ogół pasażerowie nie czynią.

waclaw46
22-01-2011, 11:16
Przeglądając dzisiejsze portale informacyjne trafiłem w TVN24 na taki rodzynek ze sprawy z lotu trupolewka. http://www.tvn24.pl/-1,1690276,0,1,informacja-o-odszkodowaniach-ma-przykryc-kompromitacje,wiadomosc.html
specjalnie ożyłem takiego określenia samolotu bo po 9 miesiącach bicia piany wokół tego zdarzenia zrobiono z tego kompletną farsę z tragedii niektórych rodzin.Obecnie temat to wybory parlamentarne i znowu do dnia wyborów będzie to bicie piany i walka o odszkodowania i rozwadnianie odpowiedzialności naszych vipów ,bo ja to tak odbieram.Kiedyś denerwowały mnie media kiedy je to zawsze leciała zawsze słuszna ideologia .Już pomijam wielki show z pogrzebu i do tego dziwiło mnie że się chowa prezydenta z żoną jeszcze na Wawelu ale cóż można się spodziewać po kamerdynerze Dziwiszu ma to we krwi, dla każdego szefa spolegliwy,albo ktoś miał na niego informacje o papiery z IPN /wiadomość usłyszana w maglu/.Przecież każdy myślący obywatel wie że gra idzie o ustalenie winnego bo to on płaci ,z tond normalne przepychanki przed kamerami o znalezienie zwolenników jednej słusznej idei z pieniędzmi w tle.
Pomału zmieniliśmy naszą mentalność na amerykańską gdzie po pogrzebie każdy z członków rodziny walczy o zachowek i jest to normalne przecież to są pieniądze a tylko idiota ich nie bierze bo się na tym nie zna.

Scarlett
22-01-2011, 13:26
Gigantycznym skandalem nazwał w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński sposób wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Podkreślił, że samolot z polską delegacją rozbił się z winy Rosjan, ale - jak zaznaczył - polski rząd zgodził się na takie procedury badania tego "strasznego wypadku".

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318804,tajemnica-katastrofy-jest-we-wraku-tupolewa.html

slava
22-01-2011, 14:04
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318804,tajemnica-katastrofy-jest-we-wraku-tupolewa.html

Tak, mgłę rosjanie specjalnie rozpylili, bo leciał polski samolot. Nie dajmy się zwariować. Nie umiemy przyznać się do błędów.

pluto37
22-01-2011, 20:53
Tak, mgłę rosjanie specjalnie rozpylili, bo leciał polski samolot. Nie dajmy się zwariować. Nie umiemy przyznać się do błędów.

Wiesiu!
My sie nie damy zwariowac, ale nie mozemy odpowiadać za tych co sie dali.
To są dorosłe osobniki i Najwyższy też ich stworzył na podobieństwo swoje -jak twierdza niektórzy.
My sie umiemy przyznac ale do własnych.
Te-one chcą własne wrzucić do cudzego worka i rżną głupa, ale na swoje konto i nie mamy MY co im w tym kotle mieszać.
Kaczyński musi, bo się udusi i kto potem będzie jego rodzicielce lewą Rzepe drukował na małym drukarzu? Dubieniecki w porsche przerobinonym na karavan?

Scarlett
23-01-2011, 12:25
Uchwała PiS: Zachowanie premiera doprowadziło do katastrofy

Uchwała PiS: Zachowanie premiera doprowadziło do katastrofy.
Gdyby nie zniesławianie prezydenta Lecha Kaczyńskiego i współpraca premiera z Rosją, to katastrofa smoleńska nigdy nie miałaby miejsca - głosi uchwała Komitetu Politycznego PiS. Jarosław Kaczyński wini premiera za raport MAK.


http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318813,uchwala-pis-zachowanie-premiera-doprowadzilo-do-katastrofy.html

amelia
23-01-2011, 13:08
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/318813,uchwala-pis-zachowanie-premiera-doprowadzilo-do-katastrofy.html

Jarosław Kaczyński-kłamca recydywista

http://janekpradera.salon24.pl/198068,jaroslaw-kaczynski-klamca-recydywista

Czasami troche mi zal, ze jest tak niewielu pieniaczy (chociaz ich nie sznuje) poza PiSem, bo mam pewnosc, ze tych przegranych procesow nasz Jaroslaw mialby duzo wiecej:D

waclaw46
23-01-2011, 21:22
Tak przeglądając prasę w Nr2 Wprost Magdalena Środa poruszyła sprawę ustanowionego przez Sejm RP obecnego roku Rokiem Marii Skłodowskiej –Curie myślę że nasz Prezydent poświęci więcej czasu tej sprawie. Nie będę zajmował się życiorysem bo to sami znajdziecie informacje ale jej silnej osobowości jako kobieta że udało się jej zasiadać w Francuskiej Akademii Nauk i musiała ona przeciwstawić nagonce na nią że jest żydówką uczestniczącą w spisku przeciwko swojemu kontrkandydatowi. Też nie miała lekko w 1911 gdy przyznano jej nagrodę Nobla kołtuneria zaatakowała ją publikując jej prywatne listy aby ją oczernić i namawiać ją by tej nagrody nie przyjmowała. Nie mogła studiować w polskim uniwersytecie bo u nas nie było równego statusu kobiet i mężczyzn. Strona męska miała takich zwolenników o roli kobiety cytat „ Kobieta to nie mózg - pisał –to płeć i tak jest o wiele lepiej .Ma do odegrania w tym świecie tylko jedną rolę-uprawianie miłości, by zachować rasę. Kobieta nadaje się do miłości i rodzenia dzieci” Nie wszyscy muszą być zwolennikami takich poglądów ale ten rok może być rokiem refleksji o skutecznych mechanizmach emancypacji kobiet a nie ruchami establishmentu przy okazji wyborów.
Tu podam inny przykład pierwszej kobiety Polki http://www.ofeminin.pl/kariera/pierwsza-polka-ksiadz-janice-sevre-duszynska-pierwsza-polka-ksiadz-n63565.html stereotypy należy łamać ,tak trzymać Panie.

Scarlett
24-01-2011, 08:54
Za katastrofę smoleńską bezpośrednio odpowiada Rosja, a pośrednio polski rząd. Nie ma żadnych dowodów nacisku na załogę samolotu - wyliczał w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Skonfrontujmy te tezy z faktami

Więcej... http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,8992608,Siedem_prawd_prezesa_PiS_a_fakty. html?fb_ref=su&fb_source=home_multiline#ixzz1BwAaRmRS

pluto37
24-01-2011, 10:14
Luizko!
Zostawmy biedaka na chwilę, bo w innym kawałku prasy w Fakcie doznaje on wstapień w inne stany świadomości, ale na obrzeżach tych zjawisk są tez inne ciekawostki.
Otóż prasa doniosła, ze tenisowy klan Radwanskich zapalał miłościa do Kaczyńskich, PiSu i okolic. Niejaki Rychu Francis czarnecki dostaje wręcz orgazmu z radości, bo on jest znany znawca sportu i kibic.
Ja tez jestem kibic sportu i fan tenisa. Oglądam tez czasem występy Radwańskich obu. Oprócz sportowych wyczynów panienki i tatus demonstruja całkiem solidne pokłady zwykłego chamstwa, a jezyk jakim operuja przy tym nie wiele sie różni od tego jaki uzywają panienki narożne. I to w całym repertuarze i na full. bez znieczulenia. Starsza gwiazda w meczu z Chinką po skopaniu prostej piłki wydziera sie na caly stadion: "Ja pier.e!!!" A mikrofony to l
łapia. Kamery też. W ub. sezonie ojcu wydzierającemu sie z boku kazała wyp...ć" Mlodsza też juz dała się poznać nie tyle z wybitnych osiągniec, ile z awantur z sedziami. Niezła reklama... W końcu Ruskich sporo. Jugoli, Pepików na trybunach i na korcie.
Pamiętam karierę Fibaka. 0 wybryków, a potem to procentowało mu ...a Radwańskie jęcza w mediach, że ich sponsorzy olewają z Krauzem włącznie.... Nie dziwie sie.

pluto37
24-01-2011, 10:25
Jarosław Kaczyński-kłamca recydywista

http://janekpradera.salon24.pl/198068,jaroslaw-kaczynski-klamca-recydywista

Czasami troche mi zal, ze jest tak niewielu pieniaczy (chociaz ich nie sznuje) poza PiSem, bo mam pewnosc, ze tych przegranych procesow nasz Jaroslaw mialby duzo wiecej:D

Przecie od dawna bez wyroków sądowych wiadomo, że on nawet jak spi to kłamie.
nawet własnej matce gazety z kłamstwami preparował.
To co klepał w Fakcie na NIEMIECKIM!!! żoldzie wystarczyłoby, żeby normalnego obywatela do czubków odesłac, ale on ma immunitet:rolleyes:

Scarlett
24-01-2011, 13:07
Jarosław Kaczyński mówi dużo o katastrofie. Ale czy właściwie interpretuje fakty? Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zebrał kilka prawd prezesa PiS i zderzył je ze znanymi do tej pory danymi i dowodami zebranymi w sprawie przyczyn smoleńskiej tragedii


http://www.fakt.pl/Kaczynski-wypunktowany-Za-katastrofe-,artykuly,93842,1.html

stanley47
24-01-2011, 13:23
Kaczyński stosuje starą i czasem skuteczna metodę - iść do końca w zaparte. Czyli po naszej stronie nie ma żadnej winy, winni są Rosjanie . Nie sadzę aby wierzył w to co mówi.A może tak właśnie trzeba w polityce???

waclaw46
24-01-2011, 14:32
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8992893,Dzis_PO_konczy_10_lat.html?as=2&startsz=x
Mija 10 lat rządów Platformy Obywatelskiej i 45 000 jej aktywistów/dane ub.rok/, jak rocznica to można zrobić podsumowanie tych rządów jak i ocenić stan wojny polsko- polskiej która jest elementem naszych decyzji wybierania mniejszego zła.Każdy z nas może to zrobić bo to co obiecywano a co zrobiono to my wszyscy wiemy.http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dzien-bez-kaczynskiego-europosel-sprobujmy,1,4120225,kiosk-wiadomosc.html jest w tym apelu dużo racji ja bym dodał że propagandowo jest to wykorzystywane i na wszystkich blogach trwa dyskusja i się pianę bije. Na jednym z forów ktoś nie wytrzymał i podał adres takiego linku .. jak codziennie przez prawie 9 miesięcy trwa dyskusja i zapowiada się dalej bo wybory w IV kwartale roku to nie dziwię się że można różnie odreagowywać.Natomiast zamiar wypłaty odszkodowań http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odszkodowania-dla-rodzin-ofiar-katastrofy-smolenskiej-po-250-tys-zl-na-glowe-2275985.html dla najbliższych w rodzinach tragicznie zmarłych osób z pieniędzy budżetu bo to są niczyje bo podatników .Zwracam uwagę że dużo ludzi traci życie będąc w pracy i czy też państwo z podatków obywateli ma zamiar płacić po 250 000 zł najbliższym członkom rodzin?Co z rodzinami żołnierzy którzy oddali życie walcząc w Iraku i Afganistanie za Polskę i sojuszników? Nie mówiąc już o ofiarach wypadków drogowych.

amelia
24-01-2011, 18:47
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8992893,Dzis_PO_konczy_10_lat.html?as=2&startsz=x
Mija 10 lat rządów Platformy Obywatelskiej i 45 000 jej aktywistów/dane ub.rok/, jak rocznica to można zrobić podsumowanie tych rządów jak i ocenić stan wojny polsko- polskiej która jest elementem naszych decyzji wybierania mniejszego zła.

Waclawie
chyba cos Ci sie pomylilo:D, dotychczas byles rzetelny;)

Mija 10 lat istnienia PO, a nie jej rzadow.

Ty chyba pominales pierwsza strone mat. ktory nam linkowales powyzej.
http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,8992893,Dzis_PO_konczy_10_lat.html?as=1&startsz=x&startsz=x

Stalin
24-01-2011, 18:50
A ja w Angorze cytam o łoscypkach... Piykny temat. :D:D
A jaki smaczny... :D:D

pluto37
24-01-2011, 21:34
Kaczyński stosuje starą i czasem skuteczna metodę - iść do końca w zaparte. Czyli po naszej stronie nie ma żadnej winy, winni są Rosjanie . Nie sadzę aby wierzył w to co mówi.A może tak właśnie trzeba w polityce???

Stanley'u!
Może tak trzeba dla wierzących wyznawców wodza. Bo ciemny lud wszystko kupi, ponieważ im NIKT nie wmówi, że "białe jest białe", ale poza członkami tej sekty jest jeszcze trochę takich, którzy jednak wola trzymać sie faktów a nie majaków patentowanego kłamczucha i stada jego eunuchów. Z wyleniałym wezyrem kiszącym ogórki ...włącznie.

Zdzisia
25-01-2011, 09:38
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odszkodowania-dla-rodzin-ofiar-katastrofy-smolenskiej-po-250-tys-zl-na-glowe-2275985.html dla najbliższych w rodzinach tragicznie zmarłych osób z pieniędzy budżetu bo to są niczyje bo podatników .Zwracam uwagę że dużo ludzi traci życie będąc w pracy i czy też państwo z podatków obywateli ma zamiar płacić po 250 000 zł najbliższym członkom rodzin?Co z rodzinami żołnierzy którzy oddali życie walcząc w Iraku i Afganistanie za Polskę i sojuszników? Nie mówiąc już o ofiarach wypadków drogowych.[/QUOTE]
Masz rację Wacławie.Te odszkodowania budzą mieszane uczucia.Rodziny ofiar katastrofy hali w Katowicach jeszcze czekają na odszkodowania.A ile jest ofiar (kalek) wypadków drogowych,którzy nie mogą się doczekać pomocy finansowej na leczenie i rehabilitację.

waclaw46
25-01-2011, 10:37
http://www.finanse.egospodarka.pl/61353,Odwrocona-hipoteka-juz-w-Polsce,1,48,1.html
Tym razem informacja o odwróconej hipotece o której możecie przeczytać bo to jest nowy produkt finansowy na rynku.Bardziej propozycje będą korzystne dla emerytów jeżeli więcej instytucji finansowych będzie na rynku bo wtedy jest konkurencja.Prawnie też ta sprawa powinna być uregulowana ale sami widzicie czym posłowie się zajmują w naszym Sejmie.
Piszę dlatego ponieważ osoby prywatne oferowały na tym forum tą usługę warto wiedzieć o co chodzi a ja tylko uczulam na podpisywanie umów bez opinii biura prawnego ."wiedziały gały co podpisywały" -tak na marginesie bo diabeł tkwi w szczegółach.

Scarlett
25-01-2011, 12:02
Po 250 tysięcy złotych na głowę - taką ofertę dla członków rodzin każdej z ofiar smoleńskich ma rząd. Ale tym, którzy utracili najbliższych w kwietniowej katastrofie nie pieniądze teraz w głowie. Beata Gosiewska - wdowa PiS-owskim wicepremierze - właśnie opowiedziała o swoich rozterkach...


http://www.fakt.pl/Gosiewska-Zamiast-odszkodowania-wolalabym-,artykuly,93940,1.html

Scarlett
25-01-2011, 12:05
Wielka manifestacja pod Wawelem?

10 kwietnia 2011: pielgrzymka, Miedwiediew, pomnik?
Pielgrzymka do Smoleńska, wspólne obchody Bronisława Komorowskiego i... czytaj więcej »
Własne pomysły na obchody pierwszej rocznicy katastrofy ma już Prawo i Sprawiedliwość. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", kierownictwo partii ustala już dokładny scenariusz swoich uroczystości. Jednym z punktów ma być manifestacja pod Wawelem, gdzie pochowana jest para prezydencka.


http://www.tvn24.pl/0,1690562,0,1,obchody-rocznicy-katastrofy-manifestacja-pod-wawelem,wiadomosc.html

waclaw46
25-01-2011, 12:53
http://www.liberte.pl/kraj/1547-reforma-emerytalna-fakty-i-liczby-zamiast-bdow-i-mitow.html
Tym razem chętnych którzy zainteresowani są pośrednio reformą emerytalną bo ich dzieci uczestniczą w tym systemie podaję informacje na ten temat.Zgodnie z procedurą uchwalenia ustawy każda powinna być poddana konsultacją społecznym a nie uchwalana w ciągu 2 tygodni i się tym chwalenie już nie wspomnę o jej jakości .Gdzie jest idea społeczeństwa obywatelskiego?W opracowaniu podano zaniechania w kontynuacji reformy przez kolejne rządy i jej deregulacji.Winna jest klasa polityczna w sejmie i senacie bo tylko myśli gdzie ulokować swoje genialne dziecko w której spółce skarbu albo załapać się na odszkodowanie od państwowej spółki skarbu państwa w związku z obsadą tego stanowiska przez kolegów z opozycji i tak w kółko.PiS z swoim prawem i sprawiedliwością to pozory pod nierozumiejący zasad działania Państwa i całego układu w którym jest a elektorat swój można mamić.
Natomiast dzisiaj opublikował Balcerowicz opinię na temat próby zabrania środków przez rząd koalicyjny PO-PSL na załatanie dziury budżetowej przygotowana przez zespół ekonomistów zgrupowanych przy Fundacji Obywatelskiego Rozwoju.Czekam na stanowisko PiS ,SLD w tej sprawie a nie gadanie o bzdetach bo to towarzystwo myśli o miejscu na liście a nie o tym do czego zostało powołane.Przypominam dług który nam rośnie 769 710 000 000. a wszyscy zajęci PiS i katastrofą ,zacznijmy wszyscy myśleć a nie poddawajmy się taniej propagandzie by nie dyskutować o sprawach ważnych a tylko sprawach zastepczych.

Scarlett
25-01-2011, 13:15
Babcia z dziadkiem nie tylko oglądają telewizję i opiekują się wnukami. Wciąż przecież pozostają kobietą i mężczyzną, więc im też zdarza się pójść ze sobą do łóżka. Tak, i robią tam to samo, co młodzi. Uprawiają seks, i to nierzadko. Warto zdać sobie z tego sprawę i nie traktować seniorskiego seksu jako tabu.

Więcej... http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,91626,8980454,Babciu__a_czy_ty_jeszcze_robisz__t o__z_dziadkiem_.html#ixzz1C34l2sli


http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,91626,8980454,Babciu__a_czy_ty_jeszcze_robisz__t o__z_dziadkiem_.html

pluto37
25-01-2011, 20:13
Wacławie!
Pytałes co PiS w sprawie reform finansów i długu.
Jak to co?
Proponuje DODATEK drożyźniany i cos jeszcze wypłacany z kasy państwa.
A to w/g nich zrekompensować ma podatek nałożony na banki.
A te banki oczywiście z dobrego serca nie nałożą dodatkowych opłat na klientów.

zdzislaw.bedrylo
26-01-2011, 13:10
Ludzie....litości..W jakim czasie my żyjemy...Chyba w czasach głupoty,absurdu ...Ja już sam nie wiem choć mam 78 lat . Otóż grupa aktywistów PIS-u z Gdańska pisze petycje i składa deklaracje o...." Beatyfikację śp.Anny Walentynowicz" gdyż ona zmarła "śmiercią męczeńską" ...Z całym szacunkiem wobec tej zmarłej osoby ,ale taka inicjatywa trąci PARANOJĄ ADRESATÓW I ICH ADWERSARZAMI TJ.PIS-EM I " SOLIDARNOŚCIA W STOCZNI W GDAŃSKU" Proszę osądzić ten zamiar....czy im już całkiem odbiło,czy niektórym ludziom potrzebna porada psychiatry..Ten klan Kaczyńskich w Polsce narobił tyle zamieszania,że pewnym ludziom współczuć...

Scarlett
26-01-2011, 13:12
Janusz Palikot, Józef Oleksy, Kazimierz Kutz, Jan Widacki, Robert Biedroń - to tylko niektóre osoby, które odpowiadały na prowokacyjne pytanie "Jak skończy Jarosław Kaczyński". Wśród odpowiedzi można znaleźć szokujące opinie.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/319263,dzialacze-i-dziennikarze-o-szefie-pis-wypowiedzi-szokuja.html

waclaw46
26-01-2011, 15:58
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,9003257,Bedzie_pozew_zbiorowy_poszkodowan ych_w_katastrofie.html
Też powinni wystąpić poszkodowani w wypadkach górniczych czy drogowych i katastrof budowlanych.Jesteśmy zieloną wyspą i kwitnącą gospodarką w Unii i na świecie.Tylko nie rozumiem dlaczego tylko wąskie grono najbliższych a dalsi krewni też powinni być brani pod uwagę np. po 150 000 a przyjaciele tragicznie zmarłego po 100 000.Też można wypłacić po 50 000 ale wszystkim obywatelom III RP.Tusk ma wprawę w uchwalaniu szybkich ustaw a jak otrzymam zagłosuję na Platformę i PSL.

pluto37
26-01-2011, 20:51
Ludzie....litości..W jakim czasie my żyjemy...Chyba w czasach głupoty,absurdu ...Ja już sam nie wiem choć mam 78 lat . Otóż grupa aktywistów PIS-u z Gdańska pisze petycje i składa deklaracje o...." Beatyfikację śp.Anny Walentynowicz" gdyż ona zmarła "śmiercią męczeńską" ...Z całym szacunkiem wobec tej zmarłej osoby ,ale taka inicjatywa trąci PARANOJĄ ADRESATÓW I ICH ADWERSARZAMI TJ.PIS-EM I " SOLIDARNOŚCIA W STOCZNI W GDAŃSKU" Proszę osądzić ten zamiar....czy im już całkiem odbiło,czy niektórym ludziom potrzebna porada psychiatry..Ten klan Kaczyńskich w Polsce narobił tyle zamieszania,że pewnym ludziom współczuć...

Zdzisławie!
Po kolejności powiem tak:
W czasach przyszło nam życ ...ciekawych.... zgodnie z zaleceniem starochińskim.
Jeszcze ze 40 lat temu zapewne nie przypuszczałbys jak i wielu Twoich rówieśników, ze w aż tak ciekawych.
Okudżawa kiedys śpiewał, że "każda epoka ma swój własny porządek i ład."
I to się sprawdza. Na nas naszła epoka szaleństwa pod parasolem z napisem PiS. Ale skoro naszła, to i ....przejdzie.
I byc moze uda Ci sie doczekac ....epoki kolejnych szaleństw.
Co jest korzystne, bo wtedy człowiek się nie nudzi:D :D
Narazie w roli psychiatrów występują Palikot, Kutz, Wenderlich, Lepper i in. z Giertyche na dodatek, a ordynatorem oddziału samozwańczo mianował się dr Urban. Od czasu do czasu wizytacje oddziału przeprowadza euroSenyszyn. i ......szafa gra walczyka:D

pluto37
26-01-2011, 22:42
.Tusk ma wprawę w uchwalaniu szybkich ustaw a jak otrzymam zagłosuję na Platformę i PSL.

Wacławie!
Nie chcę Cie martwić, ale wydaje mi się, że bez gratyfikacji też zagłosujesz.
Chyba, że uwiodło Cię drożyźniane i czekasz na czek z tej strony sceny tzw. politycznej:D :D :D

Hypatia
26-01-2011, 23:03
Ludzie....litości..W jakim czasie my żyjemy...Chyba w czasach głupoty,absurdu ...Ja już sam nie wiem choć mam 78 lat . Otóż grupa aktywistów PIS-u z Gdańska pisze petycje i składa deklaracje o...." Beatyfikację śp.Anny Walentynowicz" gdyż ona zmarła "śmiercią męczeńską" ...Z całym szacunkiem wobec tej zmarłej osoby ,ale taka inicjatywa trąci PARANOJĄ ADRESATÓW I ICH ADWERSARZAMI TJ.PIS-EM I " SOLIDARNOŚCIA W STOCZNI W GDAŃSKU" Proszę osądzić ten zamiar....czy im już całkiem odbiło,czy niektórym ludziom potrzebna porada psychiatry..Ten klan Kaczyńskich w Polsce narobił tyle zamieszania,że pewnym ludziom współczuć...

Zdziśławie ,czy Cię nie nauczono,że ludziom chorym należy się współczucie , a szczególnie chorym na pewien typ chorób.:D

pluto37
27-01-2011, 01:00
Ponad 11,5 tys. euro ma zapłacić dwóch europosłów PiS za rajd wózkami golfowymi po Cyprze. Tamtejszy sąd wydał wyrok w sprawie poselskich ekscesów, które miały miejsce w 2008 roku. Wyrok zapadł pod nieobecność Polaków. Reporterom programu "Czarno na Białym" udało się dotrzeć do orzeczenia sądu.______________________________________-----
To na dzieńdobry, albo na rannonocne czytanko. Ku uciesze!
Zdaje się, że jeździec z rodowodem z ZSP, Ordynackiej i PRONie dostąpił zaszczytu wejścia do KC PiS-u:):):)

pluto37
27-01-2011, 10:45
nie wiem czy mieliście okazje odsłuchac poranka w TOK.fm pod dyrekcją moim zdaniem najlepszej prowadzacej w tej branży Janiny Paradowskiej.
Intersujący goście od b.premiera Millera począwszy po rozmowe z min.fin. Rostowskim. H,G Waltz.

waclaw46
27-01-2011, 14:14
http://www.for.org.pl/upload/File/OFE_25_01_2011/JakprzyspieszycwzrostgospodarczyFOR25012011.pdf
Podaję link do strony internetowej gdzie jest 25 stron raportu FOR Jak przyspieszyć wzrost gospodarczy,uzdrowić finanse publiczne i dalej budować II filar emerytalny. Tez ten tekst powinna przeczytać pani Hanna Gronkiewicz-Waltz i odnieść się merytorycznie a to co ona mówi to dobre do dyskusji w maglu albo przemowy do ciemnogrodu w IV RP.
Bardziej merytoryczna jest odpowiedz Rostowskiego ale też są elementy na siłę obrony stanowiska rządu PO-PSL bo brak pomysłu co zrobić z tym deficytem a przed oczyma słupki poparcia.Cała sprawa związana z likwidacją II filaru bo skądś trzeba wziąć pieniądze jak była przeprowadzona .Informacja Premiera 31 grudnia bo wszyscy zajęci zakończeniem roku i sylwestrem / elektorat pracujący/,opozycja zajmuje się dyrdymałami jak katastrofa samolotu a na temat ekonomiczny to się nie wypowiadają bo na to trzeba wiedzy i mówić o wynaturzeniach systemu a to tabu bo się to kiedyś uchwalało to szybka ścieżka do uchwalenia ustawy jak nam się udało z dopalaczami.Między czasie podamy informacje o wypłatach wysokich odszkodowań rodziną ofiar wypadku do tego informacja MAK i wszyscy w tym grajdołku zajmą się tymi sprawami a nie ekonomią.Przeliczono się , że ktoś może merytorycznie się wypowiedzieć. W środowisku FOR nie jest towarzystwo geriatryczne ,jak w szanowanym radio przez 10% społeczeństwa z dziewicą w tle i wiarą w cuda gdzie się dobrze dyskutuje bo nie myślą tylko słuchają.
W 1989 dokonaliśmy zmiany ustrojowej i przystąpiliśmy do budowy społeczeństwa obywatelskiego i o trudnych sprawach powinniśmy dyskutować a społeczeństwo powinno wiedzieć jaka jest sytuacja a decyzje związane z młodym pokoleniem podejmować rozważnie a nie że teraz się uchwali a za 40 lat co mnie to obchodzi ,będę zramolałym starcem to nie grozi mi odpowiedzialność.
Co do b premiera Millera czy Oleksego to sobie daruję ich odkrywczych stwierdzeń co by było gdyby mieli okazję na pokazanie co potrafią Miller próbował z Samoobroną a Oleksy pokazał nam swoją twarz przy obiedzie z lampką wina.

Stalin
27-01-2011, 14:31
Plus taryfa telefoniczna Mordo Ty moja.....:D:D

waclaw46
27-01-2011, 17:06
Trybunał Konstytucyjny Sygnatura akt K 3/09 termin rozprawy 31 Stycznia 2011 roku godz 9:00 http://www.trybunal.gov.pl/index2.htm Jest to data rozprawy przed Trybunałem Konstytucyjnym skargi w/s Komisji Majątkowej to że dopiero w 2011 roku miał czas na zajęcie się sprawą a wniosek był złożony od 2009 r dopiero nagłośnienie spraw KM przez ruch Palikota coś się ruszyło .Ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach, Kopycińskim twierdzi że debata TK nad Komisją Majątkową to próba zamiecenia tematu pod dywan i nie dopuszczenie do roszczeń samorządów od Kościoła Katolickiego.Zobaczymy kto ma rację, a przy władzy jest PO-PSL a wspierający poczynania w tej sprawie rządu PiS.
.....Ostatecznie TK zdecydował, że sprawa stanie na wokandzie 31 stycznia – dzień przed wejściem w życie ustawy, która likwiduje Komisję Majątkową 1 lutego.
Kilka dni po ogłoszeniu terminu rozprawy marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna (PO) wniósł o jej odroczenie. Uzasadnił to m.in. zagrożeniem dla finansów państwa. Według Kopycińskiego marszałek uznał, że SLD wygra sprawę, i część samorządów ruszy do sądów, by odzyskać przekazane mienie.
– Najwyraźniej Schetyna liczy, że jeżeli sprawa zostanie odroczona i w tym czasie Komisja Majątkowa przestanie działać, to Trybunał uzna naszą skargę za bezzasadną i samorządy stracą szansę na dochodzenie swoich spraw – mówi Kopyciński....

pluto37
27-01-2011, 21:08
Wacławie!
Z komisją majątkową problem jest ciekawy, a najwiekszy w sumie jest taki, że spadł na Tuska, choć ciągnie sie od 89 roku, a jak liczyc fundusz kościelny, to od komuny i to głębokiej.
Ciekaw jestem rozwiazań trybunalskich.
A w kwestii Millera, to czego by nie rzec, to był chyba jednym z mądrzejszych premierów. Tak generalnie. Trochę konkretnego wysiłku w wejście do struktur europejskich włożył, czego mu z życiorysu wykreślić się nie da. A że składał danine klerowi to w ówczesnym czasie jakoś da się wytłumaczyc potrzebami chwili, bo w końcu akcesyjne referendum było całkiem realnie zagrożone. Szalał nie tylko Lepper, ale i proboszcze, więc musiał te targi w koszta wliczyć.
Co zas do opinii HG, to w końcu ona sama wie co jej lepiej służy, bo o własnych wyborach ZUS-u mówiła i nie da się ukryć, z liczyć potrafi.

I jeszcze coś z Millera na dodatek, co zdecydowanie popieram:
Tak na marginesie, jeśli poważnie myśleć o zmianach w Konstytucji RP, to proponuję, by projekty ustaw wychodzące z Rady Ministrów traktowane były przez parlament zero-jedynkowo: Sejm i Senat mogłyby je uchwalać lub odrzucać, ale bez wprowadzania poprawek. Obecnie posłowie i senatorowie rządowe projekty „uszlachetniają” w taki sposób, że zwykle powoduje to ich destrukcję. Z zero-jedynkowej zasady wyłączyłbym tylko budżet.
A poza tym warto nie zapominac, o gilotynie progowej. Przekroczenie jej spowoduje cięcia, a to sporo ludzi może solidnie zaboleć.
Nie jestem przekonany, że gwałtowne wolty w/g recept Balcerowicza, Rybińskiego sa lepsze niż ...."wojniej" jediesz-dalsze budiesz Rostowskiego.
A poza wszystkim dalej pozostaje bez odpowiedzi pytanie o to KTO zamiast PO ma realną siłę, żeby w miejsce dzisiejszych propozycji rządowych zrobić rewolucję w/g np rad Rybińskiego.
Ale na zakończenie. Co by nie rzec, to szkoda, że nie dojdzie -narazie- do dysputy publicznej między Balcerowiczem, a Rostowskim. i druga sprawa, to ta, że nareszcie zaczęła się jakaś ogólna dysputa publiczna na tematy finansów, budżetu, podatków i wydatków państwa sprowokowana przez Balcerowicza.
To co prezentuje etnoekonomistka z PiSu, czy Grzes N z sld, z tajnymi współpracownikami, to kpiny.

Stalin
27-01-2011, 22:06
Pora spowaznieć wreszcie, fakt...

pluto37
27-01-2011, 22:37
Pora spowaznieć wreszcie, fakt...

Jeśli masz na myśli kpiarzy, to nie liczyłbym na sukces.
Z rozwielitki bigosu nie zrobisz:D :D :D

Scarlett
28-01-2011, 10:47
Polski raport o katastrofie smoleńskiej za miesiąc. "Oni nie chcieli tam wylądować, byli przekonani po rozmowie z jakiem, że tam nie wylądują. Ale dlaczego zeszli poniżej setki? Nie wiem" - mówi w pasjonującym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" min. Jerzy Miller, szef komisji badającej przyczyny i okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,9016876,Miller__Oni_nie_chcieli_tam_wylado wac.html#ixzz1CK12dEPR

Scarlett
28-01-2011, 10:51
Migalski rozgryza konflikty w partii Kaczyńskiego

Migalski rozgryza konflikty w partii Kaczyńskiego Fot. Radek Pietruszka / Polska Agencja Prasowa
Według europosła reprezentującego PJN, mocna pozycja Zbigniewa Ziobry w Prawie i Sprawiedliwości jest solą w oku dla samego prezesa lub grupy "młodych". Zdaniem Marka Migalskiego, w PiS wybuchła wojna frakcji.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/319633,migalski-rozgryza-konflikty-w-partii-kaczynskiego.html

waclaw46
28-01-2011, 12:32
Pluto37 napisał-A w kwestii Millera, to czego by nie rzec, to był chyba jednym z mądrzejszych premierów. Tak generalnie. Trochę konkretnego wysiłku w wejście do struktur europejskich włożył, czego mu z życiorysu wykreślić się nie daMożecie pozyskać w PO mądrego polityka zaproponu8jcie mu na liście miejsce mandatowe Słusznie zauważyłeś że się wyróżnia ,ja to też widzę. Pluto37 napisał -Co zas do opinii HG, to w końcu ona sama wie co jej lepiej służy, bo o własnych wyborach ZUS-u mówiła i nie da się ukryć, z liczyć potrafi. Gdzie mogę znależć jej wypowiedzi że system ZUS jest lepszy w momencie wdrażania reformy ? Wiedziała nie mówiła bo chciała zrobić karierę i nie być w opozycji niech szczerze powie to będzie wiarygodna.Jak PO zdobywało władzę i 2 lata rządziło o tym że trzeba likwidacji ZUS tez nie wiedziało? Dlaczego nie zrobilo eksperckiej oceny systemu i nie poinformowało społeczęństwa bo Partia nie miała pieniędzy na ekspertyzy? Przecież dostaje z budżetu pieniądze.To nie tylko środki na opłacenie rekolekcji.Przez 4 lata powtórnych rządów nic nie było wiadome dopiero licznik długu spowodował reakcje polityków bo też w tym jest wina posłów opozycji. Pluto37 napisał -Z komisją majątkową problem jest ciekawy, a najwiekszy w sumie jest taki, że spadł na Tuska, choć ciągnie sie od 89 roku, a jak liczyc fundusz kościelny, to od komuny i to głębokiej. Można było napisać prosto ,wpadka i ja to rozumiem. Przecież przez 6 lat rządów dopiero nagłośnienie sprawy spowodowało jej ruszenie z miejsca bo opinia społeczna jasno mówi co o tym sądzi.Przypominam że to nie zamyka spraw bo jeszcze są emerytury które fundujemy i zwalniamy z płacenia podatków.Czy nie Gowin jest w to ubabrany i trzeba zamieść pod dywan bo sprawy kościoła to tabu?...."wojniej" jediesz-dalsze budiesz Rostowskiego.
A poza wszystkim dalej pozostaje bez odpowiedzi pytanie o to KTO zamiast PO ma realną siłę, żeby w miejsce dzisiejszych propozycji rządowych zrobić rewolucję w/g np rad Rybińskiego. Jest to stanowisko zachowawcze i nie powinno być mottem żadnych rządów czy polityków bo jest to normalne KUNKTATORSTWO.Natomiast brak konstruktywnej opozycji i miernych posłów nie rozgrzesza nikogo od zaniechań i nic nie robienia.Tą miernotę musiało zastąpić FOR z grupą myślących ekonomistów i pracodawcy , ewenement na skalę światową ale u nas wszystko możliwe na tej zielonej wyspie z krzyżykiem w tle.Co by nie rzec, to szkoda, że nie dojdzie -narazie- do dysputy publicznej między Balcerowiczem, a Rostowskim. Ja rozumiem Balcerowicza i słusznie zrobił że się nie zgodził na farsę dyskusji.
Wyjaśnię że w TV był by to spektakl medialny specjalistów od public relations (PR) z głosowaniem esemesami by można było przy okazji zarobić kilka groszy i puścić reklamę a na dzień następny pisać w mediach papierowych i w TV dyskutować z mądrymi głowami od socjologi kto lepiej wypadł i czy " krawat czy muszka " i dyskusja narodowa.Przecież ma to być dyskusja na argumenty do tego ekonomiczne z specjalistami i na jednym spotkaniu nie powinno się skończyć bo na tym polega wybranie optymalnych rozwiązań dla około 15 milionów pracowników uczestników tego systemu /dane nie z rocznika statystycznego/. to ta, że nareszcie zaczęła się jakaś ogólna dysputa publiczna na tematy finansów, budżetu, podatków i wydatków państwa sprowokowana przez Balcerowicza. To ja też uważam że lepiej późno niż wcale należy dyskutować o gospodarce co jednokrotnie podkreślałem Trzeba zorganizować okrągły stół wszystkich sił politycznych aby określić kierunki które są tabu i je się realizuje. Na zasadzie umowy społecznej ustala się wszystkie sprawy związane z chorym systemem emerytalnym by jedni nie utrzymywali drugich bo chory psychicznie poseł chce bawić się w rozdawnictwo i deregulację systemu. Pisałem i powtarzam z powrotem że to powinien zrobić Prezydent jako najważniejsze gremium w Państwie i powołać zespół prawdziwych ekspertów a nie tych co im się wydaje że są mówię to o posłach.
Pluto37 aby była dyskusja to muszą być dane z którymi mógłbym się zaznajomić gdzie mogę znaleźć w sieci materiały dotyczące podobnych systemów emerytalnych w europie i ich omówienie ,nie sądzę że członkowie Platformy tego nie mają a bronią systemu w ciemno bo ekspert Fedak ekspert Bielecki bo akcjonariusze mu podziękowali za ciężką pracę w Banku .Ciekawy jestem ile płacą uczestnicy funduszu za jego obsługę? Czy fundusz jest dobrowolny czy obowiązkowy ? Ile pieniędzy przeznaczają na tworzenie tego funduszu? Czy z tego typu rozwiązań się wycofują? Jaki jest system nadzoru nad systemem emerytalnym państwa bo to rzutuje na koszty? Opinię wpływu środków ograniczenia pieniędzy na giełdę i tym samym na finanse przedsiębiorstw, bo ty dobrze wiesz że to jest sposób na pozyskanie środków ? Czy nie uważasz że społeczeństwo nie powinno tego wiedzieć?
Ty tu reprezentujesz stronę rządzącej koalicji to pewnie możesz na te pytania odpowiedzieć przedstawiając swoją opinię.

pluto37
28-01-2011, 22:44
Wacław:
Możecie pozyskać w PO mądrego polityka zaproponu8jcie mu na liście miejsce mandatowe Słusznie zauważyłeś że się wyróżnia ,ja to też widzę.
Wacek! Już Ci kiedys tłumaczyłem, że MY nie możemy, bo MY jestesmy jednoosobowe i BEZPARTYJNE w przeciwieństwie do WAS boście w partii co sie zowie SD. Więc jesli ktokolwiek może to WY. A teraz do rzeczy:

Gdzie mogę znależć jej wypowiedzi że system ZUS jest lepszy w momencie wdrażania reformy ? Wiedziała nie mówiła bo chciała zrobić karierę i nie być w opozycji niech szczerze powie to będzie wiarygodna
Nie wiem. Nie prowadze kronik. Może nic nie mówiła. Mówi co sama wybrała i co sama w/g własnych wyborów uważa za słuszne.

Przecież przez 6 lat rządów dopiero nagłośnienie sprawy spowodowało jej ruszenie z miejsca bo opinia społeczna jasno mówi co o tym sądzi.Przypominam że to nie zamyka spraw bo jeszcze są emerytury które fundujemy i zwalniamy z płacenia podatków.Czy nie Gowin jest w to ubabrany i trzeba zamieść pod dywan bo sprawy kościoła to tabu?
Opinia społeczna może mówic co chce, ale decyzje podejmuje w głosowaniu do sejmu. O ile mi wiadomo, to zagłosowała w taki sposób, że jej przedstawiciele narazie zlikwidkowali jeden element zastanej układanki, a do co reszty nie maja siły, żeby przegłosować reszte wymienionych przez Ciebie postulatów, bo inna część opinii wybrała takich, którzy zablokują każda propozycje w tym względzie. Ale tu wrzutek do twojego podworka. forsowany przez Ciebie Palikot póki był w sejmie mogł forsowac pewne propozycje w tej sprawie szukając wsparcia np Napieralskiego, ale mu sie zachciało ekstrawagancji pozasejmowych. Więc Gowin zajął puste miejsce dla siebie, a żeby było jeszcze śmiszniej, to na jego miejsce wpakował się typ z konkurencyjnego względem Palikota konwentykla:D

Ja rozumiem Balcerowicza i słusznie zrobił że się nie zgodził na farsę dyskusji.
A ja nie. W końcu chcesz dyskusji i wyjasnień stanowisk obecnego i byłego sternika finansów czy nie?
Chcesz, żeby ten co dziś odpowiada za finanse wyjasnił Ci co może a czego nie może spełnić z postulatów Balcerowicza, czy nie?
To ja też uważam że lepiej późno niż wcale należy dyskutować o gospodarce co jednokrotnie podkreślałem Trzeba zorganizować okrągły stół wszystkich sił politycznych aby określić kierunki które są tabu i je się realizuje.
Wacuś!!! Puk!puk! Jaki stół? Jakich sił? masz jeden duży i okrągły i ...SEJM się nazywa.
:D :D :D
Na zasadzie umowy społecznej ustala się wszystkie sprawy związane z chorym systemem emerytalnym by jedni nie utrzymywali drugich bo chory psychicznie poseł chce bawić się w rozdawnictwo i deregulację systemu.
A co wyjdzie jesli okaże się, że owa umowa społeczna [czyli kto z kim ma to społeczeństwo reprezentować i kto w imieniu społeczeństwa ma ja parafowac?] jest do kitu i prowadzi do katastrofy, bo po kilku latach okaże się, że albo wysokie strony czegos nie wzięły pod uwagę, albo sytuacja gospodarcza sie zmieniła i nastąpily kataklizmy?
Umowa społeczna to jest konstytucja i ustawa preparowana na jej podstawie i kazda z nich podlega zmianie w okreslony sposób. Uległes nowemu fetyszowi jaki sie pojawil w mediach pod nazwa "umowa społeczna", który to fetysz jest objawem bezradności i populizmu maskującym brak pomysłu i bezsiły w argumentacji.
Ty tu reprezentujesz stronę rządzącej koalicji to pewnie możesz na te pytania odpowiedzieć przedstawiając swoją opinię.
Ja tu reprezentuję wyłącznie SIEBIE i nikogo więcej. Czasem sie zgadzam z kims kto myśli podobnie, a czasem nie.
na politykę rządu patrze zgodnie z zasada "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje" a społeczeństwo w wyborach moze sobie zmienić krawca. A rządzenie to jest wykorzystywanie istniejących mozliwości i kreowanie zmian w miare posiadanych sił i środków. Tu cudów nie ma.
Tu jest twarde 231 głosów ZA w sejmie, 51 w senacie plus 1 prezydenta. I to jest skała na której rozbił się juz niejeden zbawiciel z Balcerowiczem włącznie.
Pisałem i powtarzam z powrotem że to powinien zrobić Prezydent jako najważniejsze gremium w Państwie i powołać zespół prawdziwych ekspertów a nie tych co im się wydaje że są mówię to o posłach.
A kto tych prawdziwych ma pięczętować stemplem "prawdziwy"? Dla jednych prawdziwy jest Balcerowicz, dla innych jest "Mendele..." Podobnie z Kołodką, Rybińskim i in..
Natomiast proponowałbym delikatnie popracować na jakością posłów. Bez nich NIESTETY wszelkie najgenialniejsze pomysły ekspertów moga sie znaleźć na półce w archiwum pod całkiem spora warstwą kurzu, żeby nie powiedzieć, ze w koszu z historycznymi śmieciami.

Hypatia
28-01-2011, 23:35
Wacław:

Wacek! Już Ci kiedys tłumaczyłem, że MY nie możemy, bo MY jestesmy jednoosobowe i BEZPARTYJNE w przeciwieństwie do WAS boście w partii co sie zowie SD. Więc jesli ktokolwiek może to WY. A teraz do rzeczy:

Nie wiem. Nie prowadze kronik. Może nic nie mówiła. Mówi co sama wybrała i co sama w/g własnych wyborów uważa za słuszne.


Opinia społeczna może mówic co chce, ale decyzje podejmuje w głosowaniu do sejmu. O ile mi wiadomo, to zagłosowała w taki sposób, że jej przedstawiciele narazie zlikwidkowali jeden element zastanej układanki, a do co reszty nie maja siły, żeby przegłosować reszte wymienionych przez Ciebie postulatów, bo inna część opinii wybrała takich, którzy zablokują każda propozycje w tym względzie. Ale tu wrzutek do twojego podworka. forsowany przez Ciebie Palikot póki był w sejmie mogł forsowac pewne propozycje w tej sprawie szukając wsparcia np Napieralskiego, ale mu sie zachciało ekstrawagancji pozasejmowych. Więc Gowin zajął puste miejsce dla siebie, a żeby było jeszcze śmiszniej, to na jego miejsce wpakował się typ z konkurencyjnego względem Palikota konwentykla:D


A ja nie. W końcu chcesz dyskusji i wyjasnień stanowisk obecnego i byłego sternika finansów czy nie?
Chcesz, żeby ten co dziś odpowiada za finanse wyjasnił Ci co może a czego nie może spełnić z postulatów Balcerowicza, czy nie?

Wacuś!!! Puk!puk! Jaki stół? Jakich sił? masz jeden duży i okrągły i ...SEJM się nazywa.
:D :D :D

A co wyjdzie jesli okaże się, że owa umowa społeczna [czyli kto z kim ma to społeczeństwo reprezentować i kto w imieniu społeczeństwa ma ja parafowac?] jest do kitu i prowadzi do katastrofy, bo po kilku latach okaże się, że albo wysokie strony czegos nie wzięły pod uwagę, albo sytuacja gospodarcza sie zmieniła i nastąpily kataklizmy?
Umowa społeczna to jest konstytucja i ustawa preparowana na jej podstawie i kazda z nich podlega zmianie w okreslony sposób. Uległes nowemu fetyszowi jaki sie pojawil w mediach pod nazwa "umowa społeczna", który to fetysz jest objawem bezradności i populizmu maskującym brak pomysłu i bezsiły w argumentacji.

Ja tu reprezentuję wyłącznie SIEBIE i nikogo więcej. Czasem sie zgadzam z kims kto myśli podobnie, a czasem nie.
na politykę rządu patrze zgodnie z zasada "Tak krawiec kraje, jak mu materii staje" a społeczeństwo w wyborach moze sobie zmienić krawca. A rządzenie to jest wykorzystywanie istniejących mozliwości i kreowanie zmian w miare posiadanych sił i środków. Tu cudów nie ma.
Tu jest twarde 231 głosów ZA w sejmie, 51 w senacie plus 1 prezydenta. I to jest skała na której rozbił się juz niejeden zbawiciel z Balcerowiczem włącznie.

A kto tych prawdziwych ma pięczętować stemplem "prawdziwy"? Dla jednych prawdziwy jest Balcerowicz, dla innych jest "Mendele..." Podobnie z Kołodką, Rybińskim i in..
Natomiast proponowałbym delikatnie popracować na jakością posłów. Bez nich NIESTETY wszelkie najgenialniejsze pomysły ekspertów moga sie znaleźć na półce w archiwum pod całkiem spora warstwą kurzu, żeby nie powiedzieć, ze w koszu z historycznymi śmieciami.


Pluciu ,Ty to prawie jak misjonarz ,masz zdrowie,masz...
Marzeniem przeciętnego Polaka jest pełny zakres świadczeń budżetowych(szkolnictwo,służba zdrowia,wojsko,policja,zasiłki,pomoc społeczna itp itd) ,przy jak najniższych podatkach,a więc zjeść ciastko i mieć ciastko.W naszym pięknym kraju wciąż rodacy nie chcą uwierzyć ,że od 4 nie można odjąć 6 bo jakby nie liczyć to zawsze wyjdzie minus 2 ,a więc debecik na koncie budżetu państwa.Przed chwilą w"szkiełku" na głos,na całą Polskę kilku moich rodaków właśnie w tym stylu wygłaszało swoje postulaty,a "szkiełka przecież jak wiadomo słuchają "wykształciuchy".Masakra.

pluto37
29-01-2011, 00:52
Pluciu ,Ty to prawie jak misjonarz ,masz zdrowie,masz... Nie chcem, ale muszem:D :D
Mając skromną nadzieję, że na drogę cnoty sprowadzę Wacława dzieje, bo zaczyna bujać w przestworzach tracąc z oczy matke Ziemięż żywicielke naszą jedyną:D



Marzeniem przeciętnego Polaka jest pełny zakres świadczeń budżetowych(szkolnictwo,służba zdrowia,wojsko,policja,zasiłki,pomoc społeczna itp itd) ,przy jak najniższych podatkach,a więc zjeść ciastko i mieć ciastko.W naszym pięknym kraju wciąż rodacy nie chcą uwierzyć ,że od 4 nie można odjąć 6 bo jakby nie liczyć to zawsze wyjdzie minus 2 ,a więc debecik na koncie budżetu państwa.Przed chwilą w"szkiełku" na głos,na całą Polskę kilku moich rodaków właśnie w tym stylu wygłaszało swoje postulaty,a "szkiełka przecież jak wiadomo słuchają "wykształciuchy".Masakra. Bo te nasze rodactwo kombinuje tak jak się nauczyło, że za to wszystko zapłacą te ONE z Tuskiem na czele.
Z Wacławem jest jedynie ten problem, że chce dobrze, tylko, że ponieważ nie widzi, że to nie działa, to robi zdziwione oczęta, że wychodzi ..jak zawsze.
Nie przyswaja, że komputera nie naprawia się młotem ino ....sposobem.:D

waclaw46
29-01-2011, 13:02
Pluto napisał-Opinia społeczna może mówic co chce, ale decyzje podejmuje w głosowaniu do sejmu. Pluto napisał -Tu jest twarde 231 głosów ZA w sejmie, 51 w senacie plus 1 prezydenta. I to jest skała na której rozbił się juz niejeden zbawiciel z Balcerowiczem włącznie.
Pluto możesz padać w zachwyt i cieszyć się władzą jak dziecko i dyskutować na temat kto co powiedział i oglądać codziennie słupki poparcia o bawić się w pingpong jałowych dyskusji pomiędzy PO-PSL i PiS a dług publiczny rośnie.Natomiast proponowałbym delikatnie popracować na jakością posłów. Bez nich NIESTETY wszelkie najgenialniejsze pomysły ekspertów moga sie znaleźć na półce w archiwum pod całkiem spora warstwą kurzu, żeby nie powiedzieć, ze w koszu z historycznymi śmieciami.Proponuję też tobie popracowaniem nad tym co piszesz bo też może się twoje demagogiczna propaganda jednej słusznej racji i popierania nieróbstwa skończyć też w koszu historii. Ja też rozumiem że jak się jest przy korycie to trudno z niego zrezygnować i o nie się walczy.To jest kierowane do MY i jest przenośnią.Natomiast WY w systemie demokratycznym może wyrażać swoje opinie które kieruje do myślącej części elektoratu.Natomiast ty Pluto37 reprezentujesz MY spółkę PO-PSL i ich zwolenników .

waclaw46
29-01-2011, 14:19
http://www.for.org.pl/pl/a/1624,Oswiadczenie-w-sprawie-debaty-Ministra-Jacka-Rostowskiego-i-prof-Leszka-Balcerowicza
Odsyłam do oświadczeń z 27 i 28 stycznia w sprawie debaty Rostowski-Balcerowicz prof.L.Balcerowicza o prób zdyskredytowania materiałów 80 stron analiz przekazanych przez FOR i L.Balcerowicza stronie stronie rządowej.
Pozwolę sobie zacytować słowa L. Balcerowicza ......"Nie byłaby to żadna debata, tylko jakiś kiepski, medialny show” - powiedział Leszek Balcerowicz. „Jeżeli mamy mieć coś, co będzie z pożytkiem dla ludzi, to oczekuję, że Ministerstwo Finansów i inne służby rządowe ustosunkują się na piśmie do naszych pisemnych propozycji, pokażą, gdzie my popełniamy błędy i dopiero na tym tle może być podstawa do jakiejś rzeczowej debaty.”....
Na pewno nasi specjaliści sympatycy PO-PSL i PiS którzy się na wszystkim znają nawet na ekonomi na pewno na tym forum bez czytania zabiorą głos konstruktywny tu cytuję ................Natomiast proponowałbym delikatnie popracować na jakością............ wszelkie najgenialniejsze pomysły ekspertów moga sie znaleźć na półce w archiwum pod całkiem spora warstwą kurzu, żeby nie powiedzieć, ze w koszu z historycznymi śmieciam......... Bo MY cytuję .......Tu jest twarde 231 głosów ZA w sejmie, 51 w senacie plus 1 prezydenta. I to jest skała na której rozbił się juz niejeden zbawiciel z Balcerowiczem włącznie....Ja wiem o tym Pluto37 i nie musisz mi to przypominać. Balcerowicz zwraca uwagę i kieruję do myślącej części społeczeństwa .Ja wiem że morze nasz rząd przetłumaczyć ustawę o mediach uchwaloną przez Węgierską prawicę i uchwalić w Polskim Parlamencie podobną i wprowadzić autocenzurę ale jeszcze cieszymy się wolnością wypowiedzi.

amelia
29-01-2011, 16:01
Niech startuje w wyborach i wygrywa:D

Ja go nie popre bo mi nie zrewaloryzuje emerytury,
a moja corka tez, bo bedzie musiala pracowac do 70 roku zycia.

Moj/nasz populizm wzial gore:)

jip
29-01-2011, 16:03
Niech startuje w wyborach i wygrywa:D

Ja go nie popre bo mi nie zrewaloryzuje emerytury,
a moja corka tez, bo bedzie musiala pracowac do 70 roku zycia.

Moj/nasz populizm wzial gore:)
A ja go poprę... raz się wykazał, może znowu mu się uda......

Scarlett
29-01-2011, 17:50
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział w Radiu Maryja, co będzie robić w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Tego dnia nie zamierza być w Smoleńsku


http://www.fakt.pl/Kaczynski-mowi-co-zrobi-10-kwietnia,artykuly,94443,1.html

pluto37
29-01-2011, 22:04
Ja wiem o tym Pluto37 i nie musisz mi to przypominać. Balcerowicz zwraca uwagę i kieruję do myślącej części społeczeństwa .Ja wiem że morze nasz rząd przetłumaczyć ustawę o mediach uchwaloną przez Węgierską prawicę i uchwalić w Polskim Parlamencie podobną i wprowadzić autocenzurę ale jeszcze cieszymy się wolnością wypowiedzi.

Wacek! Albo mi się zdaje, albo lecisz tanią propagandą i to w stylu .....Kazika.
Skup sie może na jednym temacie i zostaw węgierskie wyczyny dla Kaczyńskiego. Jak wygra wybory, to cie zmadziaryzuje i będziesz szczęśliwy.
A tera.. ad rem.
Skoro wiesz o tych cyferkach od których zależy sukces jakichkolwiek zmian, to po co mącisz wode w stawie?
NIKT dziś inaczej nie wprowadzi najgenialniejszych pomysłów Balcerowicza, bez sejmu, a na dyktaturę widoków nie ma.
TEN sejm tego nie zrobi i ten jego układ. Gdyby Balcerowicz kierował swoje propozycje do społeczeństwa w ramach dyskusji ogólnonarodowej, to byłoby OK, ale on wyraźnie chce, żeby to ten rząd jego propozycje dziś na jutro wprowadzał w życie. Doskonale wiedząc, że to nie przejdzie. Z powodów jakie już dość dokładnie omówilismy.
Ponadto B. doskonale wie, że osłabia w ten sposób jedyną partię, która może takie zmiany przynajmniej po części przeprowadzić, bo .....innej BRAK.

Hypatia
29-01-2011, 22:23
Ponadto B. doskonale wie, że osłabia w ten sposób jedyną partię, która może takie zmiany przynajmniej po części przeprowadzić, bo .....innej BRAK.[/QUOTE]


Właśnie ,i tu już kompletnie nie rozumiem poczynań pana B.Gdybym go nie znała i ogólnie rzecz biorąc nie szanowała za wszystko co dokonał i co go u nas za to spotkało , to bym pomyślała,że rozrabia ,ale to nie ten typ.Bo jeśli nawet zgodzić się ,że w tym co mówi jest dużo racji ,to jednak wziął się do tego jak słoń w składzie porcelany i efekt może być niemiłym zaskoczeniem dla wielu z nas.Tak sobie roję czy on nie mógł wprosić się do pierwszego na jakąś rozmowę sam na sam,ewentualnie w jakimś trójkąciku,no chyba ,że chce wrócić na scenę ,ale to wydaje mi się tak prawdopodobne jak wizyta Marsjan w naszym katowickim spodku.:rolleyes:

pluto37
29-01-2011, 22:55
Dla mnie ciekawie wygląda osłupienie w PiSie w tej kwestii.
Wydawałoby sie, ze to idealna okazja, zeby podpiąć sie pod Balcerowicza i przynajmniej część z tego w jakiejś wersji lajt" wykorzystac we własnej propagandzie.
jak narazie, to małpują sld z podatkiem bankowym, który ma być ponoć neutralny dla klientów.
A z drugiej strony, to moze w niedługim czasie doczekamy sie jakis poważniejszych krytyk propozycji Balcerowicza.
Chocby takich jak propozycja wydłużenia wieku emerytalnego...
Z jednej strony słuszna, z drugiej jest to jednak blokada miejsc pracy dla młodych...itd

Hypatia
29-01-2011, 23:04
Dla mnie ciekawie wygląda osłupienie w PiSie w tej kwestii.
Wydawałoby sie, ze to idealna okazja, zeby podpiąć sie pod Balcerowicza i przynajmniej część z tego w jakiejś wersji lajt" wykorzystac we własnej propagandzie.
jak narazie, to małpują sld z podatkiem bankowym, który ma być ponoć neutralny dla klientów.
A z drugiej strony, to moze w niedługim czasie doczekamy sie jakis poważniejszych krytyk propozycji Balcerowicza.
Chocby takich jak propozycja wydłużenia wieku emerytalnego...
Z jednej strony słuszna, z drugiej jest to jednak blokada miejsc pracy dla młodych...itd


Bo to wszystko nie jest takie proste jak się poniektórym siedzącym w kapciach przed tv wydaje.

pluto37
30-01-2011, 01:13
Bo to wszystko nie jest takie proste jak się poniektórym siedzącym w kapciach przed tv wydaje.
Może tez to jest powod, żeby nie odbywac publicznych sadów nad propozycjami Balcerowicza.

amelia
30-01-2011, 08:04
Wycięli Kaczyńskiego z filmu. Agentka aktora się tłumaczy

Na ekrany amerykańskich kin w marcu ma wejść nowy film twórcy "Szklanej Pułapki 2". W jednej ze scen miała się pojawić postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale wycięto ją z filmu. Dlaczego?

http://kultura.dziennik.pl/artykuly/319526,wycieli-kaczynskiego-z-filmu-agentka-aktora-sie-tlumaczy.html


To pewnie zwolennicy Tuska maja takie wplywy w tej fabryce snow :D :D

pluto37
30-01-2011, 09:26
Wycięli Kaczyńskiego z filmu. Agentka aktora się tłumaczy

Na ekrany amerykańskich kin w marcu ma wejść nowy film twórcy "Szklanej Pułapki 2". W jednej ze scen miała się pojawić postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale wycięto ją z filmu. Dlaczego?

http://kultura.dziennik.pl/artykuly/319526,wycieli-kaczynskiego-z-filmu-agentka-aktora-sie-tlumaczy.html


To pewnie zwolennicy Tuska maja takie wplywy w tej fabryce snow :D :D

A to się Kolczuga zmartwi.
Tera bedzie chyba sie z bidulem przenosic na Kamczatke ze zgryzoty.

waclaw46
30-01-2011, 13:49
Pluto napisał -Wacek! Albo mi się zdaje, albo lecisz tanią propagandą i to w stylu .....Kazika.
Skup sie może na jednym temacie i zostaw węgierskie wyczyny dla Kaczyńskiego. Jak wygra wybory, to cie zmadziaryzuje i będziesz szczęśliwy.
A tera.. ad rem.
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy.
Przestań ty prawić tanią propagandę i jak ci się nowy system nie podoba to napisz dlaczego a jak nic nie wiesz to nie pisz bo pisać na okrągło to każdy pismak potrafi.Wprowadzając zasady nowego systemu emerytalnego twórcy reformy czymś się kierowali?
Trzeba rozgraniczyć dwie sprawy dług publiczny od koncepcji i zasad wprowadzonej reformy emerytalnej.Rząd którym ty jesteś zachwycony nie przestawił żadnej koncepcji że system jest zły i umotywował to danymi ,nie przedstawił koncepcji naprawy , tylko - likwidujemy przenosimy do ZUS bo potrzebne nam są pieniądze .
Pluto wróć do sporów z zwolennikami PiS, PJN co kto powiedział niemądrego w Sejmie lub przybliż sobie i napisz na temat .

Hypatia
30-01-2011, 15:12
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy.
Przestań ty prawić tanią propagandę i jak ci się nowy system nie podoba to napisz dlaczego a jak nic nie wiesz to nie pisz bo pisać na okrągło to każdy pismak potrafi.Wprowadzając zasady nowego systemu emerytalnego twórcy reformy czymś się kierowali?
Trzeba rozgraniczyć dwie sprawy dług publiczny od koncepcji i zasad wprowadzonej reformy emerytalnej.Rząd którym ty jesteś zachwycony nie przestawił żadnej koncepcji że system jest zły i umotywował to danymi ,nie przedstawił koncepcji naprawy , tylko - likwidujemy przenosimy do ZUS bo potrzebne nam są pieniądze .
Pluto wróć do sporów z zwolennikami PiS, PJN co kto powiedział niemądrego w Sejmie lub przybliż sobie i napisz na temat .


Wacławie,nieładnie ,dlaczego mijasz się z prawdą.Rząd ma zamiar likwidować OFE ?Ty to słyszałeś z ust Premiera bądź innego członka rządu czy może od sąsiada na spacerze?Myślę ,że się chyba przejęzyczyłeś,prawda?

waclaw46
30-01-2011, 18:13
Wacławie,nieładnie ,dlaczego mijasz się z prawdą.Rząd ma zamiar likwidować OFE Hypatio to co według ciebie powiedział Tusk na temat funduszy emerytalnych i na czym ma polegać ten cud. Dla mnie zmniejszenie wpłat 7,3 do 2,3 procent to zmniejszenie ale nieraz spotykałem się w minionych czasach ze jest to zwiększenie dlatego jak wiesz to napisz.Przecież są konsultacje to możesz uzasadnić poczynania Tuska.W sławetnej wypowiedzi 30 grudnia poinformował nas że pod koniec stycznia skieruje ustawę do Sejmu jutro też dzień to poczekam.

waclaw46
30-01-2011, 19:47
Amelia napisała-Ja go nie popre bo mi nie zrewaloryzuje emerytury,
a moja corka tez, bo bedzie musiala pracowac do 70 roku zycia.
Moj/nasz populizm wzial goreReakcje na planowane zmiany w systemie emerytalnym
Decyzja rządu o obniżeniu z 7,3% do 2,3% części składki emerytalnej odprowadzanej przez pracujących do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE) spotyka się z raczej krytycznymi reakcjami społecznymi. Niemal połowa badanych (49%) jest przeciwna planowanym zmianom, popiera je niespełna jedna piąta (18%), a co trzeci respondent (33%) nie ma wyrobionej opinii w tej kwestii. Materiał- CBOS News 2/20011 27 styczeń 2011 ,z informacji otrzymanych droga internetową .Dodatkowych informacji udziela Ośrodek Informacji CBOS
ul. Żurawia 4a, 00-503 Warszawa
tel. (+48) 22 625 76 23; fax (+48) 22 629 40 89

Hypatia
30-01-2011, 20:20
Hypatio to co według ciebie powiedział Tusk na temat funduszy emerytalnych i na czym ma polegać ten cud. Dla mnie zmniejszenie wpłat 7,3 do 2,3 procent to zmniejszenie ale nieraz spotykałem się w minionych czasach ze jest to zwiększenie dlatego jak wiesz to napisz.Przecież są konsultacje to możesz uzasadnić poczynania Tuska.W sławetnej wypowiedzi 30 grudnia poinformował nas że pod koniec stycznia skieruje ustawę do Sejmu jutro też dzień to poczekam.
Wacławie ,jesteśmy rozsądnymi ludźmi mnie się ten pomysł też nie podoba ,choć mnie to już nie dotyczy,ale gwoli ścisłości i prawdzie nikt nigdy nie powiedział o LIKWIDACJI więc nie twórzmy bajek bo rzeczywistość jest wystarczająco barwna.:)

Scarlett
30-01-2011, 21:23
Joanna Senyszyn na swoim blogu w Onet.pl. pyta, "czy Jarosław Kaczyński jest nadal na prochach". Skomentowała w ten sposób wywiad prezesa PiS w Radiu Maryja.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polityk-sld-kaczynski-nadal-jest-na-prochach,1,4158677,wiadomosc.html

pluto37
30-01-2011, 22:00
Mącisz ty z całą ferajną skupioną w spółce PO-PSL w głowie.Ty uważasz że wódz twój w postaci Tuska to zjadł wszystkie rozumy ty się zapatrzyłeś na Kazika który ma też wodza któremu bezgranicznie wierzy..

Wacek! W co ja wierzę, albo nie to juz nie barrdzo twój biznes.
Uważam jak pisze, ale ty nie musisz sie z tym zgadzać.
Jeszcze raz powtarzam, mając nadzieję, że jak pomyślisz wolno, to moze zrozumiesz, że gaworzyć i mamrotać pod nosem o tym co to by sie zrobiło, bo sie wykoncypowało, ze tak byc powinno jest fajnie. I dobrze robi na płuca i nerwy.
i to NIC takie wymądrzanie sie nie kosztuje, bo sie samemu tylko mamrze.
Jak chcesz być wielki mądrala to nie mamraj pod nosem, tylko spraw, żeby te twoje mamrania weszły w życie.
Juz wiesz, że Tusk tego nie zrobi, Kaczyński też sie nie pali, Napieralski z Pawlakiem tez nie....
Zostało ci modlić sie do Palikota i czekać na cuda, bo same te twoje majaki sie zrobią.
A w kwestii guru, to jakos nie bardzo wiem kto jest twoim.
Milczacy kandydat ekonomista Olechowski, biznesman wódz SD Piskorski, czy moze jakis nowy.Jako funkcjonariusz partyjny udzielający sie publicznie powinienes na przedstawic w takiej dyspucie chocby stanowisko wlasnej partii. Jest takie?
I na koniec.
Jeśli twoje OFE zagrażaja mojemu ZUS-owi, bo wywrotka budżetu, to zagrozenie dla wypłat z ZUS-u, to z Tuskiem, czy bez jestem przeciw OFE. Przynajmniej w takiej formie jak obecnie a jesli Tusk chce zrobic korekte w tej branży to ma moje poparcie.
I tyle.

waclaw46
30-01-2011, 22:51
Wacławie ,jesteśmy rozsądnymi ludźmi mnie się ten pomysł też nie podoba ,choć mnie to już nie dotyczy,ale gwoli ścisłości i prawdzie nikt nigdy nie powiedział o LIKWIDACJI więc nie twórzmy bajek bo rzeczywistość jest wystarczająco barwna.
Odpowiedź z Cytowaniem Hypatio jak prześledzisz wystąpienia ,min Rostowskiego min Fedak doradców Boni,Bielecki i zapowiedzi Premiera Tuska to wyraznie z tego wynika próba demontażu systemu emerytalnego wprowadzonego okolo 10 lat temu przy rozbierznościach opini samych uczestników strony rządowej. Nie powiedział doslownie ale czy za 3 miesiące nie pokusi sie o zabranie pozostałych 30 % Obejmując rzady PO-PSL nie miało pojecia o systemie PO? przecież Rostowski to nie menel spod budki z piwem tylko były doradca Balcerowicza opłacany przez III RP Dlaczego 2x15 a może należało zając się systemem emerytalnym powiedzieć o jego niedomaganiach.Nie powiedział dosłownie bo nie może że likwiduje, bo rating .Fith i Ed Parker główny analityk tej agencji ratingowej oceniający naszą gospodarkę i ma wpływ na zakupi oprocentowanie naszych obligacji Natomiast powiem trochu , co się będzie działo czy ktoś się połapie na tym numerze.Ja sobie zdaję sprawę ze brakuje środków i trzeba skądś wsiąść i nie stracić wyborców.Tylko my nie możemy żyć w iluzji. X=2,3x100/7,3 to jest ok 31% które zostaje uczestnikowi II filaru modyfikacji przeprowadzonej przez rząd szukający oszczędności a pozostała kwota zasila ZUS.
Hypatio dostajesz 30 % emerytury resztę będziesz miała w papierach wartościowych wiedz ze nie stracisz my ci oprocentujemy.Pytasz nieśmiało jaki procent ? Nie zadawaj głupich pytań wierz nam nie stracisz PiS też ten system który był też krytykował.Nie zapominaj że nie od tego roku narasta dług publiczny bo cała elita jest ubabrana.Balcerowicza można nie lubić BBC,Lewiatan z Bochniarz też to związki krwiopijców jak się wyraził Lepper ale ekonomi nie oszukasz coś trzeba zrobić.Paradoks demokracji polega na tym że za prywatne pieniądze zakazane jest kupowanie wyborców a za obiecanki i realizacje pomysłów na których zyskują niektóre grupy społeczne z środków publicznych /przecież nie moje tylko publiczne co mi zależy ja się wyżywię/- stało się normą naszego systemu i naszych rządzących.Może nadszedł czas by z tym skończyć.

Hypatia
30-01-2011, 23:00
Hypatio jak prześledzisz wystąpienia ,min Rostowskiego min Fedak doradców Boni,Bielecki i zapowiedzi Premiera Tuska to wyraznie z tego wynika próba demontażu systemu emerytalnego wprowadzonego okolo 10 lat temu przy rozbierznościach opini samych uczestników strony rządowej. Nie powiedział doslownie ale czy za 3 miesiące nie pokusi sie o zabranie pozostałych 30 % Obejmując rzady PO-PSL nie miało pojecia o systemie PO? przecież Rostowski to nie menel spod budki z piwem tylko były doradca Balcerowicza opłacany przez III RP Dlaczego 2x15 a może należało zając się systemem emerytalnym powiedzieć o jego niedomaganiach.Nie powiedział dosłownie bo nie może że likwiduje, bo rating .Fith i Ed Parker główny analityk tej agencji ratingowej oceniający naszą gospodarkę i ma wpływ na zakupi oprocentowanie naszych obligacji Natomiast powiem trochu , co się będzie działo czy ktoś się połapie na tym numerze.Ja sobie zdaję sprawę ze brakuje środków i trzeba skądś wsiąść i nie stracić wyborców.Tylko my nie możemy żyć w iluzji. X=2,3x100/7,3 to jest ok 31% które zostaje uczestnikowi II filaru modyfikacji przeprowadzonej przez rząd szukający oszczędności a pozostała kwota zasila ZUS.
Hypatio dostajesz 30 % emerytury resztę będziesz miała w papierach wartościowych wiedz ze nie stracisz my ci oprocentujemy.Pytasz nieśmiało jaki procent ? Nie zadawaj głupich pytań wierz nam nie stracisz PiS też ten system który był też krytykował.Nie zapominaj że nie od tego roku narasta dług publiczny bo cała elita jest ubabrana.Balcerowicza można nie lubić BBC,Lewiatan z Bochniarz też to związki krwiopijców jak się wyraził Lepper ale ekonomi nie oszukasz coś trzeba zrobić.Paradoks demokracji polega na tym że za prywatne pieniądze zakazane jest kupowanie wyborców a za obiecanki i realizacje pomysłów na których zyskują niektóre grupy społeczne z środków publicznych /przecież nie moje tylko publiczne co mi zależy ja się wyżywię/- stało się normą naszego systemu i naszych rządzących.Może nadszedł czas by z tym skończyć.

Rozumiem Twój tok dedukowania,choć się z nim nie do końca zgadzam-moje prawo-nie zmienia to jednak faktu ,ze póki co są to Twoje przewidywania i domysły natomiast nikt z uprawnionych nie powiedział ,że OFE BĘDZIE LIKWIDOWANE.Może będzie ,może nie będzie ,ale to tylko nasze dywagacje ,a nie fakt.Będzie elegancko z Twojej strony jak przyznasz ,że nikt niczego takiego nie powiedział,bo taka jest prawda.:)

waclaw46
31-01-2011, 00:16
Wacek! W co ja wierzę, albo nie to juz nie barrdzo twój biznes.
Uważam jak pisze, ale ty nie musisz sie z tym zgadzać. Przeciwnie od ciebie ja mam dzieci a córka pracując zawierzyła temu systemowi nie ukrywam ja osobiście ją przekonywałem o wyższości tego systemu.Stąd jako ojciec i wiedzący na czym to polega dbam o finanse moich dzieci i stąd wszelkie zakusy na ich pieniądze które uczciwie zarobili powodują moja reakcję na nieprawidłowości.Dlaczego moich dzieci pieniądze mają być trwonione przez idiotyczne decyzje ludzi którzy dorwali się do rządzenia Wyjaśniam ci że mam podstawy do dyskusji o tym systemie nie teoretycznie bo z niego nie korzystam jako senior na emeryturze ale dbający o finanse dzieci.Wypłata odszkodowania moim dzieciom zamyka u mnie sprawę i nie muszę na ten temat pisać.
Pluto ja nie będę dyskutował na temat dobrych chęci polityków co zrobią przed wyborami czy mają szanse czy nie ,interesuje mnie przyszła emerytura moich dzieci i wtopione w system II filara środki.Nie wiem jakie obligacje proponuje rząd są przecież różne i jakie stopy procentowe według czego.Czy była robiona symulacja .Co będzie jak rząd ogłosi upadłość wzorem Argentyny lub hiperinflacja bo wszystko może się zdarzyć w obecnym świecie czy przewiduje jakież zabezpieczenia czy tylko słowo.To mnie Pluto37 interesuje system emerytalny jaki proponuje w kryzysie finansów publicznych rząd który otrzymuje wynagrodzenie i jego doradcy.
Pluto37 o czym mamy dyskutować kiedy nic nie wiemy jakieś wycieczki osobiste próbujesz mnie wciągnąć w jałową dyskusję, a moją opinię o PiS i PJN jest taka sama i jej nie zmieniam , ja się ciebie pytam jak ten system ma wyglądać przecież rząd nad nim pracował a min Fedak ma to w swojej gestii.Boni jako doradca pracował eden rok.Założenia systemu z opiniami doradców może opublikuje albo trzeba będzie szukać w NIE albo na WikiLiks

Stalin
31-01-2011, 00:32
Moje starsze dziecko jest od pół roku w Madrycie i chyba tam zostanie przez jakis czas. Młodsze dziecko wczoraj było na studniówce jako osoba zaproszona, bo swoja własną będzie miała za rok. każdemu dziecku zapewniłem własne mieszkanie.
Polityka mnie strasznie mało obchodzi bo za parę lat jak skończę prackę to sobie pojadę na Seszele albo na Tahiti, a dzieci sobie dadzą radę w Europie. I to chyba na tyle odnośnie polityki.
Po prostu oszczędzam kasę na własna rękę...

waclaw46
31-01-2011, 16:35
Trybunał Konstytucyjny -Sygnatura akt K3/2009 Komisja majątkowa . Rozprawa odroczona bezterminowo.
Od 2009 czeka wniosek o stwierdzenie legalności decyzji podejmowanych przez komisję a związanych z przekazywaniem majątku kościołowi katolickiemu i innym wyznaniom.
Działalność komisji niezgodna z konstytucją artykuł 190 ustęp 4

Stalin
31-01-2011, 17:35
Chyba kompletnie mnie to nie obchodzi, Pan wybaczy...:D:D

waclaw46
31-01-2011, 19:06
Chyba kompletnie mnie to nie obchodzi, Pan wybaczy..A co mnie to obchodzi ,Pan wybaczy.:D :D

pluto37
31-01-2011, 22:13
Przeciwnie od ciebie ja mam dzieci a córka pracując zawierzyła temu systemowi nie ukrywam ja osobiście ją przekonywałem o wyższości tego systemu.Stąd jako ojciec i wiedzący na czym to polega dbam o finanse moich dzieci i stąd wszelkie zakusy na ich pieniądze które uczciwie zarobili powodują moja reakcję na nieprawidłowości.



Po pierwsze primo, to kto poinformował cię, że jestem bezdzietny? Przecie taka informacja mojej produkcji na tym i w innych miejscach się nie ukazała.....wiec bądź łaskaw nie zajączkować bez potrzeby.
A tera ad rem jako mawiaja starożytni Rosjanie.
Po twoim zeznaniu mozna dojść do wniosku, że masz wyrzuty sumienia, bos wpuścił potomstwo w finansowy kanał. Bezmyślnie i po omacku. A teraz chcesz w to ubrać rząd, Boniego i kogo się da.
A to uczciwe nie jest.
Na jakiej podstawie wmawiałeś potomstwu emerytalny raj skoro dopiero teraz rozpoczęła się potężna dysputa ekonomistów w sprawie OFE? Dopiero dziś spece od tych spraw przerzucają się argumentami za i przeciw? A ponadto sami nie mogą dojść ze sobą do ładu.
Wpuszczanie potomstwa na finansowe pole minowe z wieloma niewiadomymi podczas gdy samemu się niczym nie ryzykuje jest niemoralne. I tyle.
A co do motywów osobistych, to Wacławie.....czyżbyś sam ich nie wplatał w swoje wywody?
A poza tym to mielenie wody na okrągło przy pomocy obiegowych i gazetowych sloganów to ja moge w gazetach poczytac. Dlatego pytam o twoje zdanie, bądz propozycje rozwiązań z twojego punktu widzenia. I jeszcze jedno. Sam sie tu przedstawiłes z przynalezności partyjnej, wiec zupełnie nie rozumiem dlaczego mam nie pytać członka partii o stanowisko organizacji do której należy.
Dla mnie to naturalne, że skoro jestem w jakimś gremium i wyznaje wartości zawarte w jego uchwałach, to je głosze i bronie ich na publicznym forum.
Gdyby Kazik zapodał, że jest czlenem PiSu, to też traktowalbym go w partyjnym sosie, a nie jak oczadziałego indywidualistę, bo nie mam żadnych podstaw do tego, żeby uznać jego kaczyzm za zboczenie organizacyjne.
[Kazek! pozdrowienia przy okazji]

waclaw46
01-02-2011, 15:27
Po pierwsze primo, to kto poinformował cię, że jestem bezdzietny? Przecie taka informacja mojej produkcji na tym i w innych miejscach się nie ukazała.....wiec bądź łaskaw nie zajączkować bez potrzeby.
A tera ad rem jako mawiaja starożytni Rosjanie.
Po twoim zeznaniu mozna dojść do wniosku, że masz wyrzuty sumienia, bos wpuścił potomstwo w finansowy kanał. Bezmyślnie i po omacku. A teraz chcesz w to ubrać rząd, Boniego i kogo się da.
A to uczciwe nie jest.
Na jakiej podstawie wmawiałeś potomstwu emerytalny raj skoro dopiero teraz rozpoczęła się potężna dysputa ekonomistów w sprawie OFE? Dopiero dziś spece od tych spraw przerzucają się argumentami za i przeciw? A ponadto sami nie mogą dojść ze sobą do ładu.
Wpuszczanie potomstwa na finansowe pole minowe z wieloma niewiadomymi podczas gdy samemu się niczym nie ryzykuje jest niemoralne. I tyle.
A co do motywów osobistych, to Wacławie.....czyżbyś sam ich nie wplatał w swoje wywody?
A poza tym to mielenie wody na okrągło przy pomocy obiegowych i gazetowych sloganów to ja moge w gazetach poczytacPluto37.Popisałeś sobie ale nie odpowiedziałeś na podstawowe pytanie dlaczego system obecny jest zły i co ma dać demontaż tego systemu.Poza zmniejszeniem długu publicznego który zwiększenie spowodował też obecny rząd . przez zaniechania reformy finansów publicznych. I retoryczne pytanie aby stwierdzić że obecny system jest zły potrzeba było aż 10 lat by o tym obecnie powiedzieć? Przecież inne kraje mające podobne systemy je modyfikowali i o tym dopiero w 2010 roku się nasi rządzący się dowiedzieli? Przecież reformę przeprowadza rząd i on powinien decyzje swoją uzasadnić jeżeli to demokracja a a przy rządach totalitarnych nie musi.. Dlatego pytam o twoje zdanie, bądz propozycje rozwiązań z twojego punktu widzenia. I jeszcze jedno. Sam sie tu przedstawiłes z przynalezności partyjnej, wiec zupełnie nie rozumiem dlaczego mam nie pytać członka partii o stanowisko organizacji do której należy.
Dla mnie to naturalne, że skoro jestem w jakimś gremium i wyznaje wartości zawarte w jego uchwałach, to je głosze i bronie ich na publicznym forum.
Gdyby Kazik zapodał, że jest czlenem PiSu, to też traktowalbym go w partyjnym sosie, a nie jak oczadziałego indywidualistę, bo nie mam żadnych podstaw do tego, żeby uznać jego kaczyzm za zboczenie organizacyjne.
[Kazek! pozdrowienia przy okazji]
Pluto37 czy ty pomyślałeś nad tym co piszesz myślisz że na tym forum są skretyniali jego uczestnicy i wierzą bezgranicznie w to co kto pisze bo się nikiem podpisuje a do tego nie wie co to internet. Skąd mogę wierzyć że nie jesteś zwykłym redaktorkiem który zarabia na życie pisząc na forach pod różnyminikami i wciskający kit propagandowy PR, przecież jest XXI wiek .Czy nawet jak podasz nazwisko i adres zamieszkania to właśnie jesteś a nie sąsiad za ściany. Ze nie jesteś członkiem partii to ja mam ci wierzyć na słowo bo ty wzór etyki przyszły święty ?. .Mnie nie interesuje przynależność partyjna uczestników na tym forum bo każdego prywatna sprawa . A na składki członkowskie musi uczestnika danej partii musi stać .Tu jest forum ludzi dyskutujących na różne tematy swobodnie a nie agitka partyjna i tuba propagandowa jakiejś słusznej partii. Przecież też w ramach partii istnieją frakcje i poglądy ludzi się ścierają a nie bezwolna masa idąca za wodzem partii. Zresztą nie będę tego ci wyjaśniał bo weżniesz sobie książkę z polityko-znawstwa i sobie przeczytasz o partiach politycznych i podejmiesz lub nie jakąś decyzję ......Co dla ciebie jest naturalne jak jesteś w jakimś gremium iwyznajesz jakieś wartości... .....to było myślenie jak za czasów Stalina o Hitlera bezmyślna masa idąca za wodzem i nie mająca swojego zdania. Chcesz się podlizac Kazikowi pisząc o indywidualizmie jego, w pewnym wieku łatwo nie zmienia się poglądów i na to u Kazika nie licz.
A co do SD i stanowiska w sprawach OFE zostawia to do indywidualnej oceny jej członków a od początku swojego istnienia jest za indywidualnym przez członków działań do zabezpieczenia się na starość i nie liczenia na jałmużnę społeczną,. Natomiast wiedząc że na pieniądze trzeba zapracować, inaczej podchodzi do ich wydawania i o nie dbania jak się je uczciwie zarobiło. III filar to zapożyczony pomysł SD. Jak posiadasz w Banku odpowiednią kwotę oszczędności to sam Bank do ciebie dzwoni i oferuje ci produkt na którym możesz zarobić więcej niż na odsetkach obligacjach i akcjach ,przesyłają ci materiały rozmawiasz indywidualnie z doradcą i w większości są to inwestycje udane.I tonie jakieś gigantyczne sumy . Zasada jest jedna nie lokujesz wszystkich pieniędzy Masz mniejsze pieniądze korzystasz z usług firm doradczych ,nie stać cię na firmę doradczą korzystasz z Ii II filaru przymusowo i III filaru bo jesteś młody na początku swego życia dbasz o swoją starość. I filar to obiecanki polityków i przymus ,II filar to twoje pieniądze i przymus ,III filar to twoje pieniądze ,twoje ryzyko i twoja decyzja.Państwo nie jest za prowadzeniem obywatela za rączkę.Natomiast jako SD jesteśmy za umożliwieniem funduszom PTE/OFE na bezpośrednie inwestowanie w podmioty gospodarcze bez pośrednictwa giełdy ,jako źródło kapitału dla sektora prywatnego.
A tak ten stary system oparty na ZUS i wypłat emerytur z środków które wpłacą ci co pracują musi wcześniej czy później paść i o tym piszą mądrzy ekonomiści i uczulają przed dalszym brnięciem w tak rozwiązany system.Też niektórzy ekonomiści uczulali , że to co robią banki i nsdmuchują balon udzielaja na prawo i lewo kredytów i system się zawalił i mieliśmy kryzys światowy finansów, tylko wydrukowanie pieniądza bez pokrycia całość systemu uratowała.
Zawsze większość ma rację a kawał dlaczego sejm jest okrągły a nie kwadratowy z powrotem wraca jak bumerang.

waclaw46
01-02-2011, 18:27
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polsk,1,4119472,wiadomosc.html Może aby wątek nie był monotematyczny a sprawa przyszłych emerytur to sprawa ludzi młodych to sprawa mieszkania na Ukrainie nie wiem czy by wszystkim podobała tym co mieszkają na spornych terenach.To że nacjonaliści ukraińscy mają pretensję do naszych ziem w obecnych granicach znajdzie oddźwięk u naszych patriotów zajmujących się katastrofą samolotu albo postanowili oddać te tereny w ramach pomocy bratniej Ukrainie. Natomiast możemy się cieszyć że aby być członkiem NATO i Unii muszą być uregulowane sprawy terytorialne - jeszcze dużo przed nami i naszymi sąsiadami.

waclaw46
02-02-2011, 08:54
W Przeglądzie ukazał się ciekawy artykuł też z intrygującym tytułem Kościelne państwo a Państwie.Rozmowa dziennikarki przeglądu z posłem SLD Kapuścińskim.Kapuściński opowiada że sprawą Komisji majątkowej zajął się gdy został posłem i systematycznie przez te lata kiedy nim jest starał się przybliżyć sprawę społeczeństwu.Jako poseł zwracał się do instytucji państwowych o wyjaśnienia ale zawsze spotykał się z zmową milczenia.MSWiA odesłała go do samej komisji a przecież w komisji zasiadali urzędnicy Państwowi a urząd powinien mieć nadzór nad urzędnikami i decyzjami związanymi z przekazywaniem majątku Państwa.Przez 20 lat nikt nie podsumowywał prac a jej likwidacja nastąpiła w sposób ekspresowy w Sejmie.Przed głosowaniem nie przygotowano raportu z jej prac i podsumowania,odnióśł wrażenie że obecnie na kolanie tworzy się dokumentację.
To by dalej tak trwało gdyby nie nagłośnienie spraw przez Palikota bo stało się jednym z jego haseł unormowanie stosunków Kościół- Państwo tak jak w Europie.Zresztą pisałem wcześniej o decyzji Trybunału Konstytucyjnego.PiS bo ma sprawiedliwość w nazwie ale ona nie dotyczy znajomych tej partii.Podaję link z całym wywiadem
http://www.sld.org.pl/aktualnosci/p-r-m-a-6716/blogosfera.htm

Scarlett
03-02-2011, 13:23
PiS donosi na ABW. Za inwigilację Lecha Kaczyńskiego
Politycy PiS zawiadomią prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW. Ich zdaniem Agencja mogła przekroczyć swoje uprawnienia w sprawie śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Gruzji.


http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/320439,pis-donosi-na-abw-za-inwigilacje-lecha-kaczynskiego.html
Znów wytropili spisek:D

pluto37
03-02-2011, 20:14
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/320439,pis-donosi-na-abw-za-inwigilacje-lecha-kaczynskiego.html
Znów wytropili spisek:D

Eeeetam! Zaraz spisek.
Mujajczyk chciał Watergate, a wyszło jak zwykle, czyli woda w gatkach...:D :D :D

Scarlett
05-02-2011, 09:58
To był wywiad dla partyjnego pisma, ale wyciekł do ogólnodostępnych mediów. Joanna Mucha mówiła w nim m.in., że starsze osoby wizyty u lekarza traktują jak rozrywkę. Poddawała też w wątpliwość sens operacji u 85-letniego pacjenta. Wypowiedzi posłanki PO nie pozostały bez echa w jej partii.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/320774,mucha-bardzo-podpadla-partia-ja-ukarze.html

Hypatia
05-02-2011, 11:12
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/320774,mucha-bardzo-podpadla-partia-ja-ukarze.html

Na pewno wszyscy pamiętamy z dzieciństwa zabawę w głuchy telefon.Z opowiadaniem co ktoś powiedział jest dokładnie tak jak w tej zabawie,gdzie na początku jest słowo grzyb,a na końcu muchomor ,niby to samo ,a jednak coś nie tak.....
Wypowiedź Muchy jest wysoce niefortunna ,bo nie dość precyzyjna .Uważam ,że absolutnie nie miała na myśli to co jej się dziś przypisuje,trzeba to tylko przeczytać uważnie i bez złej woli!
Poniżej przedruk z POgłosu-gazetki w której wywiad się ukazał.
"– A może jednak warto edukować społeczeństwo
tak, by było skłonne przyjąć takie
rozwiązania, jak w systemie singapurskim?
Bo to by rozwiązało problemy, o których
Pani mówi i zarazem ułatwiło życie pacjentom.
Teraz np. w związku z limitami
mieszkańcy Warszawy na operację usunięcia
zaćmy jeżdżą do Kalisza.
– To kolejny przykład braku i zarazem
potrzeby monitoringu. Znam
dyrektora szpitala, który jest w stanie
załatwić sobie w NFZ kontrakt na wykonywanie
operacji biodra na tak wysokim
poziomie, że nie może go
przerobić. W związku z tym zamierza
zwozić ludzi z domu spokojnej starości,
bo tam właściwie każdy kwalifikuje
się na operację biodra. Tylko jaki
jest sens wykonywania takiej operacji
u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie
chodzić, bo się nie zrehabilituje? Nie
chciałabym wyjść na kogoś, kto
w czambuł potępia polskich lekarzy. Są
wspaniali, ale system niestety skłania
do poszukiwania nieetycznych rozwiązań."

slava
05-02-2011, 11:47
Hypatio, a co z wypowiedzią Pani Muchy, na temat wizyt co dwa tygodnie u lekarza, dla rozrywki. Też żle zrozumiano.

Hypatia
05-02-2011, 13:16
Hypatio, a co z wypowiedzią Pani Muchy, na temat wizyt co dwa tygodnie u lekarza, dla rozrywki. Też żle zrozumiano.
Wiesiu, słowa bolą ,czasem nawet bardzo,ale zależy to między innymi od okoliczności.Jeśli jedna młoda dziewczyna do drugiej równie młodej powie :miałaś mi przynieść książkę i znowu zapomniałaś ,ty masz chyba sklerozę -obie potraktują to jako żart.Jeśli to samo zdanie powie jeden siedemdziesięciolatek do drugiego ,to ten z zarzutem sklerozy być może poczuje się dotknięty.Wypowiedź posłanki Muchy ta ,którą zacytowałam i ta o którą się dopominasz ,a którą zaraz umieszczę jest przede wszystkim nie fortunna bo niedelikatna,co nie znaczy ,że nie ma w niej pewnej prawdy życiowej ,a tą czasem nie chcemy przyjąć do wiadomości.
Rodzina wielopokoleniowa odchodzi w przeszłość ,coraz więcej ludzi starych cierpi oprócz niedostatków materialnych i zdrowotnych również z powodu samotności ,a jeszcze bardziej osamotnienia.Bo to nie to samo co samotność.Dzieci są daleko,lub nie mają czasu ,współmałżonek i rodzina odeszli ,przyjaciele również.Coraz więcej jest ludzi w takiej sytuacji i Ty na pewno też takie osoby znasz i być może wśród nas na tym forum tacy są.A człowiek jest istotą społeczną ,musi mieć kontakt z drugim człowiekiem i szuka go za wszelką cenę, podczas zakupów w sklepiku osiedlowym,na spacerze z psem ,zaczepia sąsiadów,a oni często nie mają czasu zaprzątnięci swoją gonitwą dnia codziennego.Gdzie można się pójść wygadać i muszą nas wysłuchać i poświęcić czas i uwagę?Do lekarza ,tam się możemy wyżalić ,że boli ,że węgiel podrożał,a córka jest w Anglii i rzadko dzwoni.Może masz jakiegoś lekarza lub pielęgniarkę w rodzinie to Ci opowiedzą jak to jest za drzwiami gabinetu,lekarz jest często terapeutą od stresu osamotnienia i nudy codzienności,bo "on przecież musi wysłuchać ,bo za to mu płacą".I tak to wygląda.
Myślę,że piękna młoda kobieta się zagalopowała,nie pomyślała jak to będzie odebrane ,że zaboli,ale nie miała złych intencji i powiedziała prawdę tylko nie "ubrała"jej w odpowiednie słowa.
Poniżej ten drugi cytat.
– Jeszcze raz zapytam o system singapurski, on
się wydaje odpowiedzią na większość bolączek
polskiej służby zdrowia. Skąd założenie,
że ludzie go nie zechcą?
–Moim zdaniem jest nie do wprowadzenia
w Polsce. On ma bardzo
wiele wrażliwych miejsc. Np. starsi ludzie
przyzwyczajeni do traktowania wizyty
u lekarza co dwa tygodnie jako
rozrywki.

slava
05-02-2011, 13:39
Hypatio, nie jestem osobą zdrową. Mam diagnozowaną chorobę przewlekłą, gdzie cały czas muszę brać te same
leki. Do niedawna pisałam karteczkę z nazwami leków, które od lat się powtarzają i zostawiałam w rejestracji. Na drugi dzień odbierałam recepty i po kłopocie. Ktoś mądry wymyślił, że tak nie może być i należy iść do lekarza, aby zapisał leki.
Z tej przyczyny teraz nie mogę się dostać do lekarza, tak jest kolejka, że o godzinie 8,oo już nie ma numerków.Więc jak to jest ja lubię chodzić , czy oni każą mi chodzić. A zażywam leki ratujace życie.

Hypatia
05-02-2011, 14:05
Hypatio, nie jestem osobą zdrową. Mam diagnozowaną chorobę przewlekłą, gdzie cały czas muszę brać te same
leki. Do niedawna pisałam karteczkę z nazwami leków, które od lat się powtarzają i zostawiałam w rejestracji. Na drugi dzień odbierałam recepty i po kłopocie. Ktoś mądry wymyślił, że tak nie może być i należy iść do lekarza, aby zapisał leki.
Z tej przyczyny teraz nie mogę się dostać do lekarza, tak jest kolejka, że o godzinie 8,oo już nie ma numerków.Więc jak to jest ja lubię chodzić , czy oni każą mi chodzić. A zażywam leki ratujace życie.
Wiesiu ,ja też mam przewlekłą ,nieuleczalną chorobę i wiem jak to jest w naszych przychodniach ,ile jest różnych idiotycznych przepisów często wewnętrznych-np w nzoz u mnie pod domem aby lekarz wypisał receptę bez wizyty muszę dostarczyć opakowanie z poprzedniego "razu",po prostu wariatkowo,a w starym zozie trochę dalej wystarczy ,że zadzwonię i recepta będzie przygotowana - ale nie zmienia to faktu,że wielu ludzi w podeszłym wieku często postępuje tak jak to opisałam,mało tego matka mojej koleżanki po kilka razy w miesiącu wzywa do siebie pogotowie i żąda zawiezienia do kliniki jeśli tylko trochę gorzej się poczuje,choć doskonale wie jakie ma schorzenia i ,że jest nieuniknione ,że czasem czuje się lepiej ,a czasem gorzej.Moja koleżanka boi się ,że kiedyś kiedy mama będzie naprawdę wymagała pilnej interwencji medycznej pogotowie może być zbyt opieszałe po tych wszystkich wezwaniach.
Dlatego Wiesiu ,myślę ,że pani poseł wyraziła się bardzo nie stosownie ,ale nie zmienia to faktu ,że powiedziała brutalną prawdę -bo to że Ty nie latasz do lekarza bez powodu -mnie tam trzeba wołami ciągnąć-nie znaczy ,że wielu naszych równolatków tego nie robi.:)

slava
05-02-2011, 14:09
Wiesiu ,ja też mam przewlekłą ,nieuleczalną chorobę i wiem jak to jest w naszych przychodniach ,ile jest różnych idiotycznych przepisów często wewnętrznych-np w nzoz u mnie pod domem aby lekarz wypisał receptę bez wizyty muszę dostarczyć opakowanie z poprzedniego "razu",po prostu wariatkowo,a w starym zozie trochę dalej wystarczy ,że zadzwonię i recepta będzie przygotowana - ale nie zmienia to faktu,że wielu ludzi w podeszłym wieku często postępuje tak jak to opisałam,mało tego matka mojej koleżanki po kilka razy w miesiącu wzywa do siebie pogotowie i żąda zawiezienia do kliniki jeśli tylko trochę gorzej się poczuje,choć doskonale wie jakie ma schorzenia i ,że jest nieuniknione ,że czasem czuje się lepiej ,a czasem gorzej.Moja koleżanka boi się ,że kiedyś kiedy mama będzie naprawdę wymagała pilnej interwencji medycznej pogotowie może być zbyt opieszałe po tych wszystkich wezwaniach.
Dlatego Wiesiu ,myślę ,że pani poseł wyraziła się bardzo nie stosownie ,ale nie zmienia to faktu ,że powiedziała brutalną prawdę -bo to że Ty nie latasz do lekarza bez powodu -mnie tam trzeba wołami ciągnąć-nie znaczy ,że wielu naszych równolatków tego nie robi.:)
Hypatio, co by nie powiedzieć o seniorach, Pani poseł bierze pieniądze z naszch podatków i winna baczyć na słowa