PDA

View Full Version : Para Prezydencka spocznie na Wawelu - komentarze


Strony : [1] 2 3

Mirosław
13-04-2010, 13:51
Komentarz do artykułu: Para Prezydencka spocznie na Wawelu (http://www.senior.pl/75,0,Para-Prezydencka-spocznie-na-Wawelu,8624.html)
--------------------
Przesada, GRUBA przesada. Czy ta rodzina (a zapewne tylko braciszek) musi dzielić Polaków również w takich okolicznościach?

maluna
13-04-2010, 14:08
Uważam, że para prezydencka powinna spocząć w Warszawie, na cmentarzu w alei zasłużonych. Wawel powinniśmy pozostawić królom Polski i nie zapominać, że wraz z Marią i Lechem Kaczyńskimi zginęło prawie sto bardzo wartościowych i oddanych Polsce osobistości.

Zdzisia
13-04-2010, 14:27
Uważam, że para prezydencka powinna spocząć w Warszawie, na cmentarzu w alei zasłużonych. Wawel powinniśmy pozostawić królom Polski i nie zapominać, że wraz z Marią i Lechem Kaczyńskimi zginęło prawie sto bardzo wartościowych i oddanych Polsce osobistości.
Zgadzam się z Tobą w 100%!

tadeusz50
13-04-2010, 14:32
Będzie dzielenie i jątrzenie Polaków.

Bianka
13-04-2010, 14:45
Uważam, że para prezydencka powinna spocząć w Warszawie, na cmentarzu w alei zasłużonych. Wawel powinniśmy pozostawić królom Polski i nie zapominać, że wraz z Marią i Lechem Kaczyńskimi zginęło prawie sto bardzo wartościowych i oddanych Polsce osobistości.
Ja również zgadzam się z Tobą w 100 procentach. Prezydent Polski powinien być pochowany (wraz z małżonką) w stolicy państwa, na cmentarzu Powązkowskim w Alei Zasłużonych.
Wawel jest miejscem królów polskich i tak powinno pozostać.
Tym bardziej, że państwo Kaczyńscy nie byli w ogóle w żaden sposób związani z Krakowem.

eledand
13-04-2010, 14:47
Zobaczymy co to dalej będzie.

Lila
13-04-2010, 15:12
Będzie dzielenie i jątrzenie Polaków.

Wawel to nie tylko miejsce królów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krypta_Zas%C5%82u%C5%BConych_na_Ska%C5%82ce

I naprawdę dajcie spokój, bo jakby On mógł mówić,
to wolałby koło Matki..

tadeusz50
13-04-2010, 15:29
Lilu, wyraziłem swój pogląd i jak widzę jest nas nieco więcej o takiej samej opinii.
ps.matka jeszcze żyje.

Mirosław
13-04-2010, 15:30
I naprawdę dajcie spokój, bo jakby On mógł mówić, to wolałby koło Matki..

Jadwiga Kaczyńska z tego co mi wiadomo jeszcze żyje. Wprawdzie przechodzi ciężką chorobę, ale żyje. Więc ze spoczynkiem koło matki byłby mały problem.

wankabor
13-04-2010, 15:33
Ja również uważam, że Wawel to niestosowny pomysł.

Jadzia_G
13-04-2010, 15:49
Ja również uważam, że Wawel to niestosowny pomysł.
Jestem tego samego zdania.

zen
13-04-2010, 15:58
Ja również uważam, że Wawel to niestosowny pomysł.

My jak zwykle, bez głębszego zastanowienia.Zostawmy Wawel Królom.

jasinek123
13-04-2010, 16:06
Nie zamartwiajmy sie na zapas
jest jeszcze Kardynał St.Dziwisz napewno sie nie
zgodzi !
to tylko kaczka dziennikarska!

waclaw46
13-04-2010, 16:12
Władza niektórym uderza do głowy.Wódz Kaczyński wymyślił sobie Kraków Wawel że to najlepsze miejsce dla jego rodziny,a wszelkiego rodzaju przydupasy mu potakują łącznie z kościołem katolickim.Myślałem że wśród hierarchów kościoła są mądrzy ludzie ale miernota na każdym kroku.

czarna
13-04-2010, 16:22
I naprawdę dajcie spokój, bo jakby On mógł mówić,
to wolałby koło Matki..

Lila ma na myśli rodzinny grobowiec......

Malwina
13-04-2010, 16:57
Rodzina głowy państwa(niezaleznie od czyichkolwiek preferencji politycznych)ginącej w takich okolicznosciach ma prawo wyrazić swoje oczekiwnia i powinny być one uszanowane,chyba ze względy ważniejszej wagi nakazują inaczej.

jip
13-04-2010, 16:59
Myślę, że na Wawelu to też dobre miejsce, wielu z nas nie będzie miało nic przeciw, ale wiele osób uważa, że ...
ale to nie jego wola, to wola rodziny, myślę tak jak Lila, sam chyba chciałby być bliżej matki, może też bardziej by mu leżała albo wolał by w niej leżeć, Warszawa, tu był i prezydentem miasta i prezydentem Polski...
ale oni tu nie decyduje...

Kazimierz
13-04-2010, 17:02
Władza niektórym uderza do głowy.Wódz Kaczyński wymyślił sobie Kraków Wawel że to najlepsze miejsce dla jego rodziny,a wszelkiego rodzaju przydupasy mu potakują łącznie z kościołem katolickim.Myślałem że wśród hierarchów kościoła są mądrzy ludzie ale miernota na każdym kroku.
Moim zdaniem, Lech Kaczyński, wraz z małżonką, powinni być pochowani w Warszawie, w świątyni Oparzności Bożej.

tadeusz50
13-04-2010, 17:03
Rodzina głowy państwa(niezaleznie od czyichkolwiek preferencji politycznych)ginącej w takich okolicznosciach ma prawo wyrazić swoje oczekiwnia i powinny być one uszanowane,chyba ze względy ważniejszej wagi nakazują inaczej.
Czyli umierając we własnym łóżku nie ma takich możliwości, mowa oczywiście o Prezydencie.

wuere'le
13-04-2010, 17:05
Też uważam, że Wawel, to zły pomysł.
To chora ambicja pysznego i butnego Jarosława. Wyborców mu to nie przysporzy.
Zgadzam się, że Powązki jak najbardziej.

wankabor
13-04-2010, 17:15
Nie zamartwiajmy sie na zapas
jest jeszcze Kardynał St.Dziwisz napewno sie nie
zgodzi !
to tylko kaczka dziennikarska!

Teraz czytałam na Onet.pl, że kard.Dziwisz powiedzial do dziennikarzy, że pogrzeb opary prezydenckiej na Wawelu byłby zaszczytem dla Krakowa i Krakowian. Ostateczną decyzję podejmie rodzina. Ale na Onet. pl był również bardzo duży protest przeciwko tej decyzji.

jip
13-04-2010, 17:22
No i już niepotrzebna młócka na forach i dzielenie ludzi, zwoływanie do protestów (dzisiaj na 20,00), czyżby to było specjalne? przecież już były protesty dotyczące honorowego obywatelstwa.. (sam z niego na tej podstawie zrezygnował), nikt o tym nie pomyślał? Nieraz sobie myślę, że ... już przestałem myśleć...

waclaw46
13-04-2010, 17:28
Rodzina głowy państwa(niezaleznie od czyichkolwiek preferencji politycznych)ginącej w takich okolicznosciach ma prawo wyrazić swoje oczekiwnia i powinny być one uszanowane,chyba ze względy ważniejszej wagi nakazują inaczej.Są pewne granice rządań ?Myślę, że na Wawelu to też dobre miejsce, wielu z nas nie będzie miało nic przeciw, ale wiele osób uważa, że ...
ale to nie jego wola, to wola rodziny, myślę tak jak Lila, sam chyba chciałby być bliżej matki, może też bardziej by mu leżała albo wolał by w niej leżeć, W lizusostwie jesteś niedościgniony, nie powołuj się na Lilę bo ona jasno napisała co sądzi.Myślę że Firer Kaczyński oferował Ci stanowisko w jakiejś Radzie Nadzorczej za obronę swoich decyzji,gdy się dorwie do władzy.Możesz nas oświecić czym się zasłużył L.Kaczyński tylko nie uzasadniaj nam że ma brata a brat zna Dziwisza Przecież wszyscy widzieli jakie były rządy L.Kaczyńskiego ,nie wszyscy mieli klapki na oczach jak ty?

eledand
13-04-2010, 17:34
Czym się różni inny człowiek na służbie,który zginął.

jip
13-04-2010, 17:36
Są pewne granice rządań ?W lizusostwie jesteś niedościgniony, nie powołuj się na Lilę bo ona jasno napisała co sądzi.Myślę że Firer Kaczyński oferował Ci stanowisko w jakiejś Radzie Nadzorczej za obronę swoich decyzji,gdy się dorwie do władzy.Możesz nas Kaziu oświecić czym się zasłużył L.Kaczyński tylko nie uzasadniaj nam że ma brata a brat zna Dziwisza Przecież wszyscy widzieli jakie były rządy L.Kaczyńskiego ,nie wszyscy mieli klapki na oczach jak ty?
Akurat zacytowałeś nie Kazia a mnie, i ja tak uważam, uważam, że on by wolał inaczej a, że ma brata takiego jakiego ma, z takimi decyzjami, które podzielą naród na nowo, to już teraz nie jego wina.. a w sumie co w tym złego, że będzie leżał, mimo, że wg mnie to nielogiczne, na Wawelu? Na innym wątku też o tym opisałem, może trochę inaczej.. a posądzać mnie o sprzyjanie formacji, z którą bardzo mi nie po drodze, to trochę przesadziłeś....

Malwina
13-04-2010, 17:42
No i Polaczki cholera...zaczęło się...ciału ostygnać nie dadzą....kłóćcie się, bo to niektórych pokarm codzienny...w dostojeństwie załoby i ciszy odchodzenia...

tadeusz50
13-04-2010, 17:49
No i Polaczki cholera...zaczęło się...ciału ostygnać nie dadzą....kłóćcie się, bo to niektórych pokarm codzienny...w dostojeństwie załoby i ciszy odchodzenia...
No i Polaczka cholera sama bierze w tym udział. Już zabrała głosik w #16, ot Polaczka.

cha_ga
13-04-2010, 17:51
Zostawiając wybór miejsca pochówku decyzji rodziny, nikt z decydentów chyba nie spodziewał się,ze wybór rodziny padnie na Wawel. Teraz nie wiadomo jak sie z tego wycofac. Ot, i mamy kolejny problem.

jip
13-04-2010, 17:54
No i Polaczki cholera...zaczęło się...ciału ostygnać nie dadzą....kłóćcie się, bo to niektórych pokarm codzienny...w dostojeństwie załoby i ciszy odchodzenia...
Zadziorna jesteś.. a nie zauważyłaś dlaczego taka zbędna dyskusja? może ktoś w tej żałobie z rodziny nie myśli o żałobie?
Bo nie wierzę, żeby po cyrkach z honorowym obywatelstwem z takimi wypowiedziami się nie liczył, nawet w dostojeństwie żałoby, osobiście nie mam nic przeciw pochówku na Wawelu, ale mam prawo być przeciw skłócaniu ... a na to wygląda..

waclaw46
13-04-2010, 17:58
Za pomyłkę z imieniem przepraszam poprawiłem w poście.Jest stare powiedzenie dasz palec całą rękę weżnie.Już raz próbowano z honorowym obywatelstwem.Godzenie się przez społeczeństwo na to co wymyślą politycy i mówienie w uzasadnieniach o szczególnych zasługach których nie było to jest całkowita paranoja.Natomiast usprawiedliwianie wszystkiego bratem to szukanie wymówek bo się samemu boi przeciwstawić głupocie.Nie możemy być stadem owiec dla polityków.

jip
13-04-2010, 18:02
Za pomyłkę z imieniem przepraszam poprawiłem w poście.Jest stare powiedzenie dasz palec całą rękę weżnie.Już raz próbowano z honorowym obywatelstwem.Godzenie się przez społeczeństwo na to co wymyślą politycy i mówienie w uzasadnieniach o szczególnych zasługach których nie było to jest całkowita paranoja.Natomiast usprawiedliwianie wszystkiego bratem to szukanie wymówek bo się samemu boi przeciwstawić głupocie.Nie możemy być stadem owiec dla polityków.
Uważałem i uważam, chociaż....., że to nie pora na zbyt ostre spory, ale nie zawsze się udaje, i w sumie oprócz braku logiki w pochówku na Wawelu, nie mam nic przeciw, no i oprócz tego, że ta decyzja znowu naród skłóci porządnie...

tadeusz50
13-04-2010, 18:03
Klamka zapadła pogrzeb pary Prezydenckiej na Wawelu.

araad
13-04-2010, 18:04
hmm proponuję w krypcie królów to stosowne miejsce

Scarlett
13-04-2010, 18:05
Bo u nas zawsze musi być tak cholernie górnolotnie. Zwyczajnie po ludzku się nie da.:rolleyes:

wankabor
13-04-2010, 18:05
No i Polaczki cholera...zaczęło się...ciału ostygnać nie dadzą....kłóćcie się, bo to niektórych pokarm codzienny...w dostojeństwie załoby i ciszy odchodzenia...
Nie zauważyłam aby ktokolwiek tu się kłócił, wyrażamy tylko swoje opinie, nie używamy też brzydkich słów jak np. Polaczki cholera, oj nie.

eledand
13-04-2010, 18:06
Skoro Wawel należy do kościoła to i tak go tam pochowają.

Mirosław
13-04-2010, 18:07
hmm proponuję w krypcie królów to stosowne miejsce

Gdyby jeszcze była krypta Cesarzy Galaktyki... To byłoby miejsce idealne! A może zbudujmy piramidę, taką 500-metrową! Ale, ale... z tego co pamiętam to faraonowie grzebani byli razem z całym dworem... tym żyjącym również.

araad
13-04-2010, 18:09
Jakiś cienki ten twój patriotyzm Mirosławie 500 m, wnioskuję 5000 m + jeszcze 200 m

Mirosław
13-04-2010, 18:22
Jakiś cienki ten twój patriotyzm Mirosławie 500 m, wnioskuję 5000 m + jeszcze 200 m

I skruszyć Tatry żeby usypać Kopiec! Usypywanie kopców to hobby Krakusów, a do Tatr mają w sumie niedaleko...

waclaw46
13-04-2010, 18:28
Nie wiem czy dla godnego uhonorowania rodziny Kaczyńskich nie powinno się zmienić jakiegoś miasta kiedyś był Leningrad,Stalingrad a my zmieniliśmy nazwę Katowic może członkowie PiS i KK coś zaproponują:D :D

Mirosław
13-04-2010, 18:31
Nie wiem czy dla godnego uhonorowania rodziny Kaczyńskich nie powinno się zmienić jakiegoś miasta kiedyś był Leningrad,Stalingrad a my zmieniliśmy nazwę Katowic może członkowie PiS i KK coś zaproponują:D :D

Kaczogród?

Bianka
13-04-2010, 18:36
Przestańcie. Prezydent Kaczyński zginął tragicznie, a decyzję o miejscu jego pochowania podjęła rodzina, najprawdopodobniej brat.
Takie rozmowy są nie na miejscu. Ośmieszanie zmarłego to paskudna sprawa. Wyrażanie do Niego nienawiści to też obrzydliwe. Niech spoczywa w spokoju, wszystko jedno gdzie. Jemu już wszystko jedno.

araad
13-04-2010, 18:37
Wawel do nie ogródek piwny koleżanko.

cha_ga
13-04-2010, 18:38
No własnie, brat zadecydował o miejscu , według ostatnich doniesien ma byc to krypta obok marszałka Piłsudskiego.

Bianka
13-04-2010, 18:44
Wawel do nie ogródek piwny koleżanko.
To do mnie? Ja uważam, że powinien zostać pochowany w Warszawie na Powązkach. Pisałam o tym wcześniej.
Jeśli jednak zdecydowano inaczej, to nie jest to powód do wyrażania swojej nienawiści do zmarłego.
A jeśli już mowa o ogródku piwnym - to rozmowy tutaj też nie powinny być takie, jak pod budką z piwem. Wszyscy tu się maja za kulturalnych, czyż nie?

Mirosław
13-04-2010, 18:56
... to nie jest to powód do wyrażania swojej nienawiści do zmarłego.

Raczej do jego nienawistnego, cynicznego brata-megalomana.

araad
13-04-2010, 19:01
Bianko "nienawiść" to Twoje nadużycie o uczuciu i mowy być nie może na uczucie trzeba sobie zasłużyć.

waclaw46
13-04-2010, 19:03
Wawel do nie ogródek piwny koleżanko.
Odpowiedź z CytowaniemTo jest racja nie możemy dać sobie "nas... na głowę ":dla świętego spokoju.Przecież oni nam się śmieją w nos.Czy tam wśród Kaczyńskich nie ma człowieka mądrego ? To ze J.Kaczyński ma różne pomysły to my to wiemy ale decydują dzieci a nie uzurpuje sobie brat decyzje brat?Jeżeli jesteś przekonana o zasługach to napisz bo ja nie wiem.

eledand
13-04-2010, 19:04
Będzie królem.

Czas już rozpocząć beatyfikację.

cha_ga
13-04-2010, 19:09
Kto lezy na Wawelu? Piłsudski, Sikorski, Sobieski, Marysienka,Ks. J.Poniatowski,Kosciuszko, Zygmunt Stary, Michał Korybut Wisniowiecki, Batory, Wazowie....

tadeusz50
13-04-2010, 19:14
Nic nie jest wieczne i życie nie jest wieczne. Niech Wawel szykuje miejsce dla Jaruzelskiego, Wałęsy, Kaczyńskiego i następców.

Jadzia_G
13-04-2010, 19:25
Nie mam zamiaru się rozwodzić ale jedno muszę powiedzieć... to jest poprostu jakas paranoja, komus chyba odebrała rozum ta (zrozumiała) rozpacz.
Najmniej chyba do powiedzenia w tej kwestii ma ta osoba która cierpi najbardziej córka, ją napewno nikt nie pytał gdzie chciałaby miec pochowanych rodziców, żeby móc przyjść na grób tak poprostu - pomilczeć. To jest chore. Takie jest moje zdanie, bo chyba każdy ma prawo sie wypowiedzieć co o tym myśli. :mad:

bronczyk
13-04-2010, 19:27
Ja też uważam ten Wawel za trochę dziwny pomysł. Tylko jak dzisiaj zobaczyłam w telewizji Jarosława Kaczyńskiego to serce mi się ścisnęło. Jeśli to ma pomóc temu człowiekowi w żałobie to niech będzie Wawel. Zwyczajnie po ludzku staram się taką decyzję zrozumieć.

maluna
13-04-2010, 19:29
Zostawiając wybór miejsca pochówku decyzji rodziny, nikt z decydentów chyba nie spodziewał się,ze wybór rodziny padnie na Wawel. Teraz nie wiadomo jak sie z tego wycofac. Ot, i mamy kolejny problem.
Podzielam Twoje zdanie. Władze powiedziały, że w tym szczególnym przypadku rodzina może wybrać miejsce pochówku i nikt nie przewidział, że Jarosław wybierze Wawel, a z danej obietnicy trudno było się wycofać w atmosferze, która jest obecnie po tej zbiorowej tragedii. Pozostaje tylko trzymać nerwy na wodzy, bo i tak nikt nas nie posłucha.

cha_ga
13-04-2010, 19:34
Tez myslę,że nikt nas nie posłucha, szkoda tylko,ze tragedia która tak nas zblizyła przez takie decyzje znów nas dzieli.

krystynka
13-04-2010, 19:42
To do mnie? Ja uważam, że powinien zostać pochowany w Warszawie na Powązkach. Pisałam o tym wcześniej.
Jeśli jednak zdecydowano inaczej, to nie jest to powód do wyrażania swojej nienawiści do zmarłego.
A jeśli już mowa o ogródku piwnym - to rozmowy tutaj też nie powinny być takie, jak pod budką z piwem. Wszyscy tu się maja za kulturalnych, czyż nie?

Może i mają się, ale kultury za grosz, a braku taktu w szczególności.

bronczyk
13-04-2010, 19:43
Cha_ga a musi dzielić. Chyba nie. Wybrano takie miejsce i już. Ja choć decyzja o miejscu pochówku mnie zaskoczyła nie będę się na ten temat wypowiadać. W końcu Zygmunt Waza nie był dobrym królem, ale spoczywa na Wawelu.

Matrix
13-04-2010, 19:43
Jarosław Kaczyński to cyniczny gracz polityczny. Oglądając zdjęcia z pogrzebu miałam wrażenie,że to skała,a nie człowiek. Przyjrzyjcie się jego twarzy. Wiedziałam,że coś wymyśli aby znów zarysować wyraźny podział, bo takim graczom jak on - spokój nie sprzyja. Nie przypuszczałam jednak,że posłuży się tragiczną śmiercią rodziny .I tak szybko. Zespół - wespół z Dziwiszem. Podłe.

Szczerze mi żal córki - Marty. Jedynej osoby z rodziny Kaczyńskich której współczuję .
I jestem przekonana,że gdyby Maria Kaczyńska żyła - nigdy nie dopuściłaby do pochówku męża na Wawelu.

krystynka
13-04-2010, 19:47
Tez myslę,że nikt nas nie posłucha, szkoda tylko,ze tragedia która tak nas zblizyła przez takie decyzje znów nas dzieli.

Jeżeli takie decyzje dzielą, to coż to było za zbliżenie...?

A może nie dzielą. Może to media znów robią burzę. Zresztą nie po raz pierwszy.

cha_ga
13-04-2010, 19:50
Bronczyk, ta decyzja już nas dzieli, internet aż wrze, w Krakowie zapowiadaja milczace protesty.I po co to? Nie mozna było inaczej? Powązki byłyby nieodpowiednie?

araad
13-04-2010, 19:51
Nie było nie ma i nie będzie zbliżenia to wszystko bajki.Krystynko nasze dyskusje są i tak bardziej taktowne niz kazanie z ambony wczoraj w Przemyslu.

Anielka
13-04-2010, 19:54
A moze jednak byłoby lepiej po prostu pomilczeć.

araad
13-04-2010, 19:57
Anielka milczałem ale w tej sprawie milczeć chyba nie wolno.Albo już nic nie ma znaczenia.

Anielka
13-04-2010, 20:00
Na pewno masz rację i wielu tu wypowiadających się,ale myslę,ze to nie pora ,nie teraz .Moze jednak poczekac i po żałobie,po pogrzebie.Takie jest moje zdanie.

cha_ga
13-04-2010, 20:02
Jedni mają pokornie milczec a drudzy robią co chcą?

Anielka
13-04-2010, 20:08
Jedni mają pokornie milczec a drudzy robią co chcą?
Niczego nie mają.Niech kazdy postępuje i wypowiada się zgodnie z własnym sumieniem.Jeżeli uwazasz,ze tak powinnaś zrobic,zrób to.
Ja nie jestem jeszcze gotowa ,a poza tem to niczego nie zmieni.

maluna
13-04-2010, 20:15
Uważam tak samo jak Matrix, że "Jarosław Kaczyński to cyniczny gracz polityczny".
Zastanawiałam się jak wykorzysta to co się stało i długo nie trzeba było czekać.
Dobrze wiedział, że taka propozycja wzbudzi kontrowersje, a jednak zaryzykował i postawił na swoim. Myślę, że cała reszta powinna to przyjąć do wiadomości i robić swoje. Protesty spowodują że Jarosław będzie miał nowe argumenty, które podzielą ludzi.

tadeusz50
13-04-2010, 20:22
Na pewno masz rację i wielu tu wypowiadających się,ale myslę,ze to nie pora ,nie teraz .Moze jednak poczekac i po żałobie,po pogrzebie.Takie jest moje zdanie.
Po pogrzebie to już będzie za późno. Teraz jest jeszcze możliwość wycofania sie, chociaż w to nie wierzę.

Bianka
13-04-2010, 20:24
Jasne, że tak. No cóż, może protesty pomogą. Ale czarno to widzę.
Szkoda mi jednak w tej chwili ś.p. Lecha Kaczyńskiego, a szczególnie p. Marii, którą naprawdę szanowałam. Bo w sumie chodzi o miejsce Ich spoczynku. Nie sądzę, aby p. Jarosławowi udało się jakoś i sobie załatwić miejsce na Wawelu.

Jadzia P.
13-04-2010, 20:30
Ja też uważam, że Państwo Kaczyńscy nie powinni być pochowani na Wawelu.
Zdecydowanie lepiej i dla córki i dla narodu byłoby gdyby pochowano ich na Powązkach...
Zdecydowano inaczej...a wszyscy wiemy kto podjął taką decyzje...:mad:

Mirosław
13-04-2010, 20:35
Ja też uważam ten Wawel za trochę dziwny pomysł. Tylko jak dzisiaj zobaczyłam w telewizji Jarosława Kaczyńskiego to serce mi się ścisnęło. Jeśli to ma pomóc temu człowiekowi w żałobie to niech będzie Wawel. Zwyczajnie po ludzku staram się taką decyzję zrozumieć.

Śmiem twierdzić iż w swej naiwności się poważnie mylisz. To raczej element cynicznej, politycznej gry. Jaki będzie następny? Śmierć matki Kaczyńskiego? Co jeszcze wykorzysta w swej chorobliwej żądzy władzy?

Scarlett
13-04-2010, 20:40
old_nick
»
Re: Para prezydencka spocznie obok królów 2010-04-13 12:45


Pierwszy prezydent Wolnej Polski, Gabriel Narutowicz, leży w katedrze warszawskiej. Prezydent Kaczorowski spocznie w Świątyni Opatrzności. W którymś z tych miejsc można by zapoczątkować tradycję pochówków prezydentów Rzeczypospolitej.
Ale do niesmacznej megalomanii Jarosława Kaczyńskiego najlepiej pasowałby Licheń.
Chyba właśnie pan prezes przerwał nastrój żałoby i zgody. Klasyczne. Niestety, Kaczyńscy tak mają. Jeszcze i Kraków z Warszawą skłócą.
Panie Komorowski - ratuj!!!

Vika
13-04-2010, 20:40
Czytam ,czytam.....i dziwię się tej dyskusji. Nie sądzę aby od decyzji Jarosława Kaczyńskiego zależało gdzie pochowany będzie śp.Prezydent.
I kolejne wyzwiska. Tyle ich musiał znieść Lech Kaczyński i żona.A teraz brat pozostał. Jeszcze jego trzeba błotem obrzucić.
Patrzyłam jak wiozą trumnę ze szczątkami Marii, masa kwiatów,
a ja widziałam kamienie.Za życia niczego Jej nie oszczędzono.

Prezydent na pewno wolałby pozostać w Warszawie.
Tak zdecydowano,trudno. To tylko doczesne szczątki i nie ma czego zazdroscić. Może komuś z Państwa równiez uda się załatwić miejsce na Wawelu,któż to wie? Tylko co to komu da? Bliżej nieba?

Mirosław
13-04-2010, 20:43
Nie sądzę aby od decyzji Jarosława Kaczyńskiego zależało gdzie pochowany będzie śp.Prezydent.

Kard. Dziwisz, opiekun Katedry Wawelskiej, wprost powiedział że to decyzja Jarosława Kaczyńskiego.

bronczyk
13-04-2010, 20:48
Wiesz Mirosławie niezbyt mnie decyzja Brata prezydenta uradowała, ale włos mi się na głowie zjeżył gdy pomyślałam,że można grę polityczną przy trumnie brata prowadzić. Z drugiej strony wszystko na tym świecie jest możliwe.

krystynka
13-04-2010, 20:49
Panie Komorowski - ratuj!!!

Saguela, chyba nie zastanowiłaś się, co piszesz.

Scarlett
13-04-2010, 20:49
Decyzja Jarosława Kaczyńskiego jest nie rozsądna, chociażby ze względu na Córkę Martę, która będzie musiała odbyć daleką drogę, aby złożyć kwiaty i zapalić znicz. Często jest potrzeba bycia na cmentarzu codziennie i co, będzie jeździła?
Inni członkowie rodziny też z pewnością nie są młodzi, więc to będzie tylko dla nich utrudnienie.
Jarosław przerwał żałobę tą decyzją, bo nie potrzebne są na ulicach protesty.
To tyle mojego.

Scarlett
13-04-2010, 20:51
Saguela, chyba nie zastanowiłaś się, co piszesz.
To nie moje słowa!!!!
To jest głos internauty!!!

eledand
13-04-2010, 20:53
A,co na to rząd.Albo już nie mamy nikogo?????

tadeusz50
13-04-2010, 20:54
Jest żałoba i kłótnia nic nie da. Myślę, że to już zaklepane.

BarbaraK
13-04-2010, 20:58
A,co na to rząd.Albo już nie mamy nikogo?????
Po słowach Komorowskiego,nie może się wycofać.Dopiero byłby krzyk prezesa,ze mimo wszystko nie uszanowano woli rodziny,zapewne tylko w jego osobie.

maluna
13-04-2010, 20:59
Wydaję mi się, że ten co tak zadecydował, nie brał pod uwagę potrzeb jedynej córki p.Kaczyńskich, tylko prestiż :mad:

Kazimierz
13-04-2010, 20:59
Kard. Dziwisz, opiekun Katedry Wawelskiej, wprost powiedział że to decyzja Jarosława Kaczyńskiego.
Dziwię się dziwnej decyzji Kardynała Dziwisza.
A wyglądał na tak mądrego i zrównoważonego człowieka. Wieloletniego Sekretarza Jana Pawła II.
Czyżby uległ woli silniejszej ? Zaczynam wierzyć,że śp.Prezydent też ulegał, moim zdaniem,tej woli do ostatniej chwili.
Zaczynam wierzyć, że będzie walczył o prezydenturę z Komorowskim.

Gabi K.
13-04-2010, 21:07
Kaczogród?

serdeczne dzięki...
ja rzadko się wypowiadam, swoje w internecie już powiedziałem kilka, a nawet kilkanaście lat temu a niektórych powiedzianych rzeczy do dziś się wstydzę :( dlatego wielokrotnie myślę, zanim cokolwiek napiszę teraz. Mam nadzieję, że komuś się to przyda

Przeczytałam ten wpis na Twojej stronie.
Dotrzymaj obietnicy
i rzeczywiście zamilcz...

Arti
13-04-2010, 21:08
Decyzję o miejscu spoczynku podjęła dziś w nocy rodzina. Bliskim proponowano także warszawską archikatedrę św. Jana,

no i o co chodzi? zaproponowano..rodzina wybrała i nic nikomu do tego.

Mirosław
13-04-2010, 21:09
Zaczynam wierzyć,że śp.Prezydent też ulegał, moim zdaniem,tej woli do ostatniej chwili.

"Panie Prezesie, melduję wykonanie zadania." - przypomnieć KTO i KIEDY wypowiedział te słowa?

Zaczynam wierzyć, że będzie walczył o prezydenturę z Komorowskim.

A ja jestem tego niemal pewny. Jak i tego, że wykorzysta w kampanii osobę matki. Bo że zmarłego brata to pewne.

Matrix
13-04-2010, 21:11
Dziwię się dziwnej decyzji Kardynała Dziwisza.
A wyglądał na tak mądrego i zrównoważonego człowieka. Wieloletniego Sekretarza Jana Pawła II.


Mało wiesz o Dziwiszu....Poza tym na mądrego się nie wygląda. Mądrym się jest. Albo nie.

amelia
13-04-2010, 21:16
Dziwię się dziwnej decyzji Kardynała Dziwisza.
A wyglądał na tak mądrego i zrównoważonego człowieka. Wieloletniego Sekretarza Jana Pawła II.
Czyżby uległ woli silniejszej ? Zaczynam wierzyć,że śp.Prezydent też ulegał, moim zdaniem,tej woli do ostatniej chwili.
Zaczynam wierzyć, że będzie walczył o prezydenturę z Komorowskim.

Pewnie ze bedzie walczyl, ale mysle, ze pomysl pochowku na Wawelu pogrzebal jego szanse w tej walce.
Po prostu zmarnowal caly kapital jaki uzbieral przez te kilka dni zaloby.
Przedobrzyl.
Ludzie nie lubia braku umiaru.
Czy to zadanie swiadczy o skromnosci, sluzbie ojczyznie i o oddaniu ludziom, czy moze o potrzebie zapewnienia nazwisku slawy i chwaly, budowanie kultu?

gagunia
13-04-2010, 21:16
Przeczytałam cały wątek,i zamurowało mnie.Możemy wyrażać swoje opinie,zgadzać się czy złościć ale nie jesteśmy w stanie nic zrobić.Decyzja zapadła i tak się stanie,czy jesteśmy za czy przeciw.

Ha_na
13-04-2010, 21:19
Przed chwilą oglądałam protest ludności, odnośnie pochówku na Wawelu.Krzyczeli: Na Powązki..Na Powązki. I jak to naród nie jest podzielony? Był, jest i będzie.

amelia
13-04-2010, 21:20
no i o co chodzi? zaproponowano..rodzina wybrała i nic nikomu do tego.


Czy pozostale rodziny tez mialy taki wybor?
Np rodzina Prezydenta Kaczorowskiego?

babciela
13-04-2010, 21:20
Czytam te posty i wlos mi się zjezył na glowie. A skad Wy znacie Jarosława Kaczynskiego( Wacławie - firer napisz orginalnie- wstyd)Boże , geriatria i polskie piekielko. Dajcie sobie spokoj. Mnie jest normalnie wstyd za Was. Rodzina miala wybór, to wybrała, a moze nie Jaroslaw , tylko córka.Zapomnieliscie , co pisaliscie na innych wątkach?
A kto walczył o to aby Katyn byl uznany za miejsce ludobójstwa, i zbrodni stalinowskich,kto starał się abysmy znalezli godne miejsce w Europie,kto nie kradł, nie szastal naszymi pieniedzmi, kto był na tyle skromny, ze nie upomnial się o dodatkowy samolot do przelotu pamietnego dnia,. Zapomnieliscie? Już?

Matrix
13-04-2010, 21:22
Przed chwilą oglądałam protest ludności, odnośnie pochówku na Wawelu.Krzyczeli: Na Powązki..Na Powązki. I jak to naród nie jest podzielony? Był, jest i będzie.

Ale ta decyzja sprawiła,że żałobę szlag trafił.

gagunia
13-04-2010, 21:25
Przed chwilą oglądałam protest ludności, odnośnie pochówku na Wawelu.Krzyczeli: Na Powązki..Na Powązki. I jak to naród nie jest podzielony? Był, jest i będzie.


gdzie oglądałaś ten protest? który kanał pokazał?

amelia
13-04-2010, 21:27
Po słowach Komorowskiego,nie może się wycofać.Dopiero byłby krzyk prezesa,ze mimo wszystko nie uszanowano woli rodziny,zapewne tylko w jego osobie.


Mam nadzieje, ze Rzad i p.o.Prezydent nawet nie skomentuja tej decyzji Jaroslawa.
Ze zrobia wszystko (cala to logistyke) by wszyscy zagraniczni uczestnicy tego pochowku zostali tutaj organizacyjnie bez zarzutu przyjeci a cala ceremonia odbyla sie sprawnie i godnie.
To naprawde wielkie zadanie.

Arti
13-04-2010, 21:36
Napisał halina6645
Przed chwilą oglądałam protest ludności, odnośnie pochówku na Wawelu.Krzyczeli: Na Powązki..Na Powązki. I jak to naród nie jest podzielony? Był, jest i będzie.gdzie oglądałaś ten protest? który kanał pokazał?


czytając co piszecie hmm
już jeden kanał widzę i mi wystarczy.

babciela
13-04-2010, 21:39
Artfilko, mnie też...I znowu dajemy pokaz swojej bezdennej polskiej głupoty.

jolita
13-04-2010, 21:39
Zaledwie 2 dni wytrzymaliśmy bez kompromitowania się...Wyobrażam sobie problem naszych Gości którzy nie wiedzą czy kupić bilet do Krakowa, Warszawy, czy...?

A propos: dzisiaj przeprowadzano wywiad z harcerką pełniącą dyżur przed pałacem prezydenckim a na pytanie co mówili ludzie? odpowiedziała bez zdziwienia: kłócili się! Ot - będzie miała co wspominać!

Mirosław
13-04-2010, 21:40
Rodzina miala wybór, to wybrała, a moze nie Jaroslaw , tylko córka.

Dziwisz mówił o Jarosławie. TYLKO Jarosławie.

...kto starał się abysmy znalezli godne miejsce w Europie

Miejsce będziemy mieli takie, jakie sobie wyrobimy własną ciężką pracą i mądrymi wyborami. NIKT nam go nie załatwi czy nie znajdzie.

...nie szastal naszymi pieniedzmi

Proszę przeanalizować budżet i zatrudnienie w Kancelarii Prezydenta.

... kto był na tyle skromny, ze nie upomnial się o dodatkowy samolot do przelotu pamietnego dnia.

Nie ma drugiego, dodatkowego samolotu - ten Tu-154 był chwilowo jedyny (jako większy - są jeszcze mniejsze Jak-i).

Każda, ale to każda struktura urzędnicza ma naturalną skłonność do pochłonięcia dowolnie dużych funduszy. Kancelaria Prezydenta nie jest wyjątkiem od tej reguły. gdybyśmy byli (finansowo!) drugą Arabią Saudyjską, to i prezydent miałby flotę pozłacanych Airbusów...

Arti
13-04-2010, 21:43
Ale ta decyzja sprawiła,że żałobę szlag trafił.

w takim razie to nie była żałoba.
Obłuda pokazała twarz.

Ha_na
13-04-2010, 21:43
Oglądałam na TVN 24 o dwudziestej ,dwadzieścia. Program " Polska i Świat"

krystynka
13-04-2010, 21:44
Czytam te posty i wlos mi się zjezył na glowie. A skad Wy znacie Jarosława Kaczynskiego( Wacławie - firer napisz orginalnie- wstyd)Boże , geriatria i polskie piekielko. Dajcie sobie spokoj. Mnie jest normalnie wstyd za Was. Rodzina miala wybór, to wybrała, a moze nie Jaroslaw , tylko córka.Zapomnieliscie , co pisaliscie na innych wątkach?
A kto walczył o to aby Katyn byl uznany za miejsce ludobójstwa, i zbrodni stalinowskich,kto starał się abysmy znalezli godne miejsce w Europie,kto nie kradł, nie szastal naszymi pieniedzmi, kto był na tyle skromny, ze nie upomnial się o dodatkowy samolot do przelotu pamietnego dnia,. Zapomnieliscie? Już?

I to z Jego inicjatywy 1-go sierpnia obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
Jako jedyny z prezydentów oddał tym samym hołd poległym uczestnikom Powstania i przywrócił należne mu miejsce w teraźniejszej historii Polski.
Był prawdziwym patriotą.

amelia
13-04-2010, 21:47
Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne. Może dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na późniejszy czas.

Wawel to też pewne tradycje. Ostatnie pochówki to generał Sikorski i Piłsudski. W katedrze leżą królowie, królowe, ale nie ma prezydenta. Prezydenci są chowani w stolicy, a stolica została przeniesiona do Warszawy i to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,Bp_Pieronek__O_pochowku_na_Wawelu _powinien_zdecydowac.html#ixzz0l0l6dKwE

jolka5652
13-04-2010, 21:51
Uważam, że para prezydencka powinna spocząć w Warszawie, na cmentarzu w alei zasłużonych. Wawel powinniśmy pozostawić królom Polski i nie zapominać, że wraz z Marią i Lechem Kaczyńskimi zginęło prawie sto bardzo wartościowych i oddanych Polsce osobistości.

zgadzam się z tobą w 100%, jest to lekka przesada, aby p. Kaczyńskich chować na Wawelu, należy też uszanować wolę, zmarłych, którzy chcieli być pochowani w Warszawie, jak to powiedziała rodzina, ale tak to jest, ktoś wyskoczy z nieprzemyślaną propozycją, ktoś to podłapie, jeszcze ktoś zatwierdzi nie licząc się z konsekwencjami

Matrix
13-04-2010, 21:52
Re: Artfilka

No rzeczywiście. Gdybyś zobaczyła płaczki rwące sobie włosy z głowy i zawodzące jak stado potępieńców to wtedy byłaby żałoba? Ona nie dotyczy tylko pary prezydenckiej jakbyś zapomniała, ile osób zginęło. ŻAŁOBĘ ZAWŁASZCZYŁ JUŻ JARO na własne potrzeby. Nie rozumiesz?

babciela
13-04-2010, 21:58
Matrixie , ja nie rozumiem. Mysle , ze gdyby to zalezalo od pp, Prezydentostwa to wybraliby Pcim Dolny.

A odnosnie naszego godnego miejsca w Europie, to istotnie, pracujemy na nie w wyjątkowo ciekawy sposob.

Arti
13-04-2010, 21:59
Re: Artfilka

No rzeczywiście. Gdybyś zobaczyła płaczki rwące sobie włosy z głowy i zawodzące jak stado potępieńców to wtedy byłaby żałoba? Ona nie dotyczy tylko pary prezydenckiej jakbyś zapomniała, ile osób zginęło. ŻAŁOBĘ ZAWŁASZCZYŁ JUŻ JARO na własne potrzeby. Nie rozumiesz?

Rodzina dostała propozycję..gdybym ja taką dostała aby chować bliskich też bym wybrała Wawel.

Mirosław
13-04-2010, 21:59
Dotrzymaj obietnicy
i rzeczywiście zamilcz...


Nie. Wizja narodowo-socjalistycznego państwa paratotalitarnego (czyli dążącego do państwowej kontroli jak najszerszych obszarów) jest mi tak obca, że nie zamilknę w krytyce tej wizji i ośmieszaniu zwolenników takiego państwa. Filozofia państwowa braci K. była i pozostanie mi obca. Historia nie nauczyła dokąd prowadzi narodowy socjalizm?

babciela
13-04-2010, 22:09
Mirosławie, cos chyba pomyliles pojęcia?A ktoż to w Polsce wspołczesnej chciał wprowadzac w Polsce narodowy socjalizm?

Matrix
13-04-2010, 22:11
Rodzina dostała propozycję..gdybym ja taką dostała aby chować bliskich też bym wybrała Wawel.

Eeeee... naprawdę? Megalomanii dno czy co?

Arti
13-04-2010, 22:21
Napisał artfilka
Rodzina dostała propozycję..gdybym ja taką dostała aby chować bliskich też bym wybrała Wawel.Eeeee... naprawdę? Megalomanii dno czy co?


a co? przcież godne miejsce na Wawelu.

tadeusz50
13-04-2010, 22:28
Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział udział w pogrzebie Lecha Kaczyńskiego.

eledand
13-04-2010, 22:30
Super Gest ze strony Ameryki.

Mirosław
13-04-2010, 22:32
Mirosławie, cos chyba pomyliles pojęcia?A ktoż to w Polsce wspołczesnej chciał wprowadzac w Polsce narodowy socjalizm?

Nie, nie pomyliłem. Nie mówię "nazizm" (bo to zbrodnicza, hitlerowska wersja narodowego socjalizmu), ale tylko "narodowy socjalizm" - w wydaniu oczywiście polskim. Czyli ze zgrabnie brzmiącą narodowo-patriotyczną retoryką, plus socjalistyczne podejście do gospodarki, plus skłonność do możliwie najszerszego kontrolowania aspektów działalności państwa tudzież obywateli. Oczywiście to wszystko dla naszego dobra, dla Ludu i w imieniu Ludu.

Ja jestem zwolennikiem państwa obywatelsko-liberalnego, czy nawet libertariańskiego (proszę nie mylić dla odmiany z libertyńskim - bom w kwestii moralności konserwatysta że aż boli).

babciela
13-04-2010, 22:35
Do Krakowa- jasne.
Przypominam panstwu, że takie same beznadziejne dyskusj e toczyly się przy wybieraniu miejsca dla Marszalka Piłsudskiego-tez byly protesty, a myślę , ze jego zaslug dla Polski szanowni panstwo nie podwazycie

Alunia
13-04-2010, 22:37
Matko kochana!
Namnożyło się wątków wokół podobnego, że już nie wiadomo który czytać :D
Nie moglibyśmy się skupić na 2 - 3???

babciela
13-04-2010, 22:39
Mam zgola inne zdanie Mirosławie szanowny- ale niech już tak zostanie, bo nie mam sily w tak trudnych chwilach ( dla mnie = szczególnie)wdawac się z Toba w jalowe dyskusje.

admin
13-04-2010, 22:55
Matko kochana!
Namnożyło się wątków wokół podobnego, że już nie wiadomo który czytać :D
Nie moglibyśmy się skupić na 2 - 3???

większość tych wątków to komentarze do artykułów na www.senior.pl - komentarze do każdego artykułu stanowią siłą rzeczy odrębny wątek

stanley47
13-04-2010, 22:55
No to mamy nowy problem.Do Domu Pana zaproszenie dostanie w przyszłości też Lech Wałęsa , nie mniej zasłużony dla Ojczyzny .Czy wystarczy dla wszystkich Wielkich miejsca na Wawelu?

liduszka
13-04-2010, 22:55
Wieksza Czescia Dyskutantow; Co Do Pochowku Prezydenta: Zostawmy Wawel Wspokoju.prezydent I Pozostali Czlonkowie Katastrofy Powinni Byc Pochowani W Warszawie : Tam Jest Ich Miejsce I Nigdzie Idziej. Napewno Inni Beda Pochowani W Grobach Rodzinnych: Ci Ludzie Z Rzadu; Mam Nadzieje ; Ze Przemysla Poki Czas I Wysluchaja Glosu Swojego Narodu I Tego Im Zycze: Jest Mi Bardzo Przykro;ze Musialo Dojsc Do Zgrzetow Narodu W Dniach Zaloby: Takie Jest Moje Zdanie:

eledand
13-04-2010, 22:57
Zbudują nowy i będzie kasa za oglądanie.

Arti
13-04-2010, 23:05
Zbudują nowy i będzie kasa za oglądanie.

żenujące....
a te swary nad pochówkiem dwóch trumien nad trumnami..brak słów.

maja59
13-04-2010, 23:06
Może jakaś Opatrznośc ochroni Wawel????? Stał sobie tysiąc lat i pewnie to przetrzyma tylko po co?

ewiko
13-04-2010, 23:09
Hm.......jak chowałam swoją Mamę chciałam mieć Ją jak najbliżej. I mimo że całe życie mieszkała w innym mieście pochowałam Mamę tu gdzie mieszkam . A wszystko to po to by móc jak najczęściej u Niej bywać....... Jak często Pani Marta będzie odwiedzać Rodziców?

ewiko
13-04-2010, 23:12
Państwo Kaczyńscy całe życie się nie odstępowali, mieli razem spocząć. Niestety nie będą razem pochowani.......gdzie tu sens.

Arti
13-04-2010, 23:18
Hm.......jak chowałam swoją Mamę chciałam mieć Ją jak najbliżej. I mimo że całe życie mieszkała w innym mieście pochowałam Mamę tu gdzie mieszkam . A wszystko to po to by móc jak najczęściej u Niej bywać....... Jak często Pani Marta będzie odwiedzać Rodziców?

To już p. Marty sprawa. Decyzja gdzie..została podjęta.

Mirosław
13-04-2010, 23:20
No to mamy nowy problem.Do Domu Pana zaproszenie dostanie w przyszłości też Lech Wałęsa , nie mniej zasłużony dla Ojczyzny .Czy wystarczy dla wszystkich Wielkich miejsca na Wawelu?


Eeeee tam... Za sto lat i tak na Wzgórzu Wawelskim będzie meczet :D

ewiko
13-04-2010, 23:20
Ależ oczywiście. Jednak z poprzednich postów zrozumiałam że jej akurat nikt o zdanie nie pytał......

Arti
13-04-2010, 23:30
Ależ oczywiście. Jednak z poprzednich postów zrozumiałam że jej akurat nikt o zdanie nie pytał......

rodzina zadecydowała.
posty to komentarze do artykułu.

Alunia
13-04-2010, 23:34
A na forum Seniorka?

Przykro to wszystko czytać :mad:
Jad, obelgi, drwiny...
Skrytykowałam na innym wątku "wolterkę" za negatywną opinię o Polakach....niesłusznie.

Wstyd mi...:mad:
Słuchałam dzisiaj wypowiedzi Anny Dymnej, która pięknie mówiła jak przeżywać żałobę.
O tym, że najlepiej płakać wspólnie, rozmawiać. Czytała słowa ks. Twardowskiego....

Tylu ludzi zginęło tragicznie, tak mi smutno!
Ale nie będę przeżywać żałoby na naszym forum...


Czy błąd nie tkwił u samego początku?
Dlaczego Komorowski zapowiedział, że wyboru dokona rodzina. Mądre to było w przypadku pogrzebu prezydenta?!
Protokoły dyplomatyczne tu nie działają?
Czego się spodziewał, ogólnonarodowej zgody na Wawel? Chyba nietrudno było przewidzieć wrzenie świata:mad:

ewiko
13-04-2010, 23:38
Tak, nic się nie zmieniło i nie zmieni...... Niestety i tu wyczuwa się agresję i nieprzychylność innym.

Lila
13-04-2010, 23:39
Czy błąd nie tkwił u samego początku?
Dlaczego Komorowski zapowiedział, że wyboru dokona rodzina. Mądre to było w przypadku prezydenta?!
Protokoły dyplomatyczne tu nie działają?
Czego się spodziewał, ogólnonarodowej zgody na Wawel? Chyba nietrudno było przewidzieć wrzenie świata:mad:

A na forum Seniorka?

Przykro to wszystko czytać :mad:
Jad, obelgi, drwiny...
Skrytykowałam na innym wątku "wolterkę" za negatywną opinię o Polakach....niesłusznie.

Wstyd mi...:mad:
Słuchałam dzisiaj wypowiedzi Anny Dymnej, która pięknie mówiła jak przeżywać żałobę.
O tym, że najlepiej płakać wspólnie, rozmawiać. Czytała słowa ks. Twardowskiego....

Tylu ludzi zginęło tragicznie, tak mi smutno!
Ale nie będę przeżywać żałoby na naszym forum...

Coś takiego właśnie przewidziałam Aluniu.



WSTYD.

pluto37
13-04-2010, 23:40
I to z Jego inicjatywy 1-go sierpnia obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.
Jako jedyny z prezydentów oddał tym samym hołd poległym uczestnikom Powstania i przywrócił należne mu miejsce w teraźniejszej historii Polski.
Był prawdziwym patriotą.

Nie pisz czegos co prawda w stu procentach nie jest.
Powstanie Warszawskie czczono na dlugo zanim Lech Kaczynski zostal prezydentem.
A co do holdow, to jakos niezbyt radykalnie przeciwstawial sie tym ktorzy robili zadymy na Powazkach w dniu rocznicy PW przeciwko tym z powstancow, ktorych jakos nie znielubil.
A w sprawie patriotyzmu, to tego akurat nikt nie podnosi.
Mam jedynie tylko tyle do dodania, ze patriotyzm Lecha Kaczynskiego nie powoduje zaniku patriotyzmu innych.
W tym jego przeciwnikow i krytykow.
Jego obecny nastepca postawami czynnego patriotyzmu wykazywal sie na dlugo przed poprzednikiem.
I to jakos ginie w odbiorze.

Karol
13-04-2010, 23:40
Sprawa jest przesądzona i nie ma o czym rozmawiać.

Mirosław
13-04-2010, 23:42
Czy błąd nie tkwił u samego początku?
Dlaczego Komorowski zapowiedział, że wyboru dokona rodzina. Mądre to było w przypadku prezydenta?!
Protokoły dyplomatyczne tu nie działają?

Ustawa z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

Art. 10.
1. Prawo pochowania zwłok ludzkich ma najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej,
a mianowicie:
1) pozostały małżonek(ka),
2) krewni zstępni,
3) krewni wstępni,
4) krewni boczni do 4 stopnia pokrewieństwa,
5) powinowaci w linii prostej do 1 stopnia.
Prawo pochowania zwłok osób wojskowych zmarłych w czynnej służbie wojskowej
przysługuje właściwym organom wojskowym w myśl przepisów wojskowych.
Prawo pochowania zwłok osób zasłużonych wobec Państwa i społeczeństwa
przysługuje organom państwowym, instytucjom i organizacjom społecznym.
Prawo pochowania zwłok przysługuje również osobom, które do tego
dobrowolnie się zobowiążą.

Karol
13-04-2010, 23:45
Jarosław zadecydował i koniec. jest zręcznym politykiem, który osiągnął wyznaczony cel polityczny.

iksigrek
13-04-2010, 23:54
Niech każdy mówi tak jak myśli. Ten tragizm nas odmieni. Pozbędziemy się złudzeń, że wilk czy lew stanie się owieczką.
Są ludzie dobrzy, uczciwi i majacy w sobie pokorę i oni nie jątrzą.
I są złe duchy. Ludzkie demony, którym wiecznie źle. W imię sprawiedliwości i dobra, używają oszczerstw, szyderstw i pomówień.
Pluliście na mojego Prezydenta za życia. Ukrywaliscie to, co było w nim piękne i wartosciowe. Jako zaszczyt poczytywaliscie sobie wyszydzić odwieczne cnoty i zalety ludzkie, które w sobie miał jako Przywódca, jako syn, jako brat, jako mąż i ojciec.
Jako człowiek też. Opluliscie każdy jego dzień z jego życia.
I mało wam. Teraz plujecie na niego po śmierci.
Przeczytałem nawet słowo filer pod jego adresem.
Jesteście demonami zła. Bo opluwacie go tylko dlatego, że nie jestescie w stanie dorosnąć mu do pięt.
Będzie dla mnie zaszczytem, gdy oplujecie także mnie, bo wasza aprobata i podziw warte są tyle, ile judaszowski pocałunek.

babciela
13-04-2010, 23:57
Jakim zręcznym, skoro na tak malym forum wywołał tyle szumu.

Karolu , w jednym z postów pisalam , że tyle samo emocji wywolał pochowek Piłsudzkiego


Ale wstyd mi.....I....CISZEJ NAD TA TRUMNĄ.

jakempa
14-04-2010, 00:03
Przeczytałam ten wątek i muszę powiedzieć, że wstyd mi, że żyję w takim kraju, gdzie pomimo przeżytych lat Polak pozostaje niekulturalnym, skłóconym, gorszym niż zwierzak stworem, Nie potraficie nawet w obliczu tragedii zachować klasy, jest czas skupienia i rozmyślań, Ludzie stracili najblizszych, a tutaj takie obrzucanie błotem, czy ktoś jest pewien kto podjął taką a nie inną decyzję? Nie wolno nikomu zarzucać czegoś bezpodstawnie, zostawcie te spekulacje na czas po pogrzebach, niczego nie zmienicie, a pokażecie swoje twarze w skrzywionym zwierciadle i po co to komu potrzebne? Przecież i tak głos na tym forum jest tylko zwykłą dyskusją, więc przynajmniej teraz szanujmy się wzajemnie niezależnie od poglądów,

Matrix
14-04-2010, 00:05
Dziwisz wbił nóż w plecy PO,proponując Jarosławowi pochówek brata na Wawelu. I dobrze im tak. Może wreszcie zrzucą tę pijawkę z siebie i zajmą się państwem zamiast czekać na dyrektywy sukienkowych i jeździć na rekolekcje.

Karol
14-04-2010, 00:14
To nie kard. Dziwisz zaproponował, ale Jarosław i przekonał władze kościelne do tego pomysłu. To co zrobił Jarosław, to majstersztyk... Jestem pełen podziwu, miał na to zaledwie kilkadziesiąt godzin. Bardzo skuteczny polityk.

Matrix
14-04-2010, 00:15
Ale wstyd mi.....I....CISZEJ NAD TA TRUMNĄ.

Właściwy adres to siedziba PIS-u : Nowogrodzka 84/86 Wa-wa

Arti
14-04-2010, 00:20
Niech każdy mówi tak jak myśli. Ten tragizm nas odmieni. Pozbędziemy się złudzeń, że wilk czy lew stanie się owieczką.
Są ludzie dobrzy, uczciwi i majacy w sobie pokorę i oni nie jątrzą.
I są złe duchy. Ludzkie demony, którym wiecznie źle. W imię sprawiedliwości i dobra, używają oszczerstw, szyderstw i pomówień.
Pluliście na mojego Prezydenta za życia. Ukrywaliscie to, co było w nim piękne i wartosciowe. Jako zaszczyt poczytywaliscie sobie wyszydzić odwieczne cnoty i zalety ludzkie, które w sobie miał jako Przywódca, jako syn, jako brat, jako mąż i ojciec.
Jako człowiek też. Opluliscie każdy jego dzień z jego życia.
I mało wam. Teraz plujecie na niego po śmierci.
Przeczytałem nawet słowo filer pod jego adresem.
Jesteście demonami zła. Bo opluwacie go tylko dlatego, że nie jestescie w stanie dorosnąć mu do pięt.
Będzie dla mnie zaszczytem, gdy oplujecie także mnie, bo wasza aprobata i podziw warte są tyle, ile judaszowski pocałunek.

Osobiście L.K. nie znałam więc nic na jego temat nie mam do powiedzenia.
Polityką się nie interesuję.
Natomiast obłudna żałoba ludzi po jego śmierci mnie zadziwia.
Śmierć jego i wszystkich co zginęli w tej katastrofie zszokowała mnie, że w jednej chwili tyle istnień ludzkich no i Polaków przestała istnieć.
Dla mnie to było tragedią.
Gdzie zostanie L.K. pochowany nie jest istotne dla mnie.

jip
14-04-2010, 07:49
Coś takiego właśnie przewidziałam Aluniu.

WSTYD.
Wstyd?, ale do kogo to kierujesz? Ty przewidziałaś, a brat nie mógł przewidzieć? Przecież już w Krakowie był cyrk z Obywatelstwem, a teraz to ja widzę działanie celowe brata prezydenta.. Prezydent naprawdę na to nie zasłużył... pozostając w Warszawie myślę, że przysłużył by się do spokojniejszego przetrwania żałoby... ale widocznie komuś o to szło, żeby tak było jak jest teraz..

solanka6
14-04-2010, 07:59
Zgadzam się ze słowami dziennikarza Jacka Deptuły, które umieścił na swoim blogu:

"Wiem jedno: decyzja Jarosława Kaczyńskiego i
kardynała Stanisława Dziwisza jest nie tylko arbitralna i
niestosowna. Przede wszystkim – megalomańska. Prezydent Lech
Kaczyński nie zapisał się w historii Polski tak, jak Kościuszko,
Słowacki, Batory czy Jan III Sobieski. Groteskowe jest to, że ktoś –
litości, kto? – w cztery zaledwie dni uznał, że Lech Kaczyński jest
niekwestionowanym bohaterem narodowym wszystkich Polaków. Zupełnie
tego nie rozumiem, ba – nie chcę przyjąć do wiadomości! Na karty
Historii nasi bohaterowie nie wkraczali do tej pory sami lub za
sprawą interwencji rodziny. Tam umieszcza ich Historia i wola narodu."

Jadzia_G
14-04-2010, 08:23
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7769034,Protest_pod_kuria___Powazki__nie_W awel__.html

Scarlett
14-04-2010, 08:40
Pieśni żałobne w obliczu awantury w sprawie pochówku, przestały brzmieć żałobnie.:mad: :mad:

neverending
14-04-2010, 08:55
A ja uważam że Watykan był by bardziej adekwatny :mad:

cha_ga
14-04-2010, 09:05
Pewnie ze bedzie walczyl, ale mysle, ze pomysl pochowku na Wawelu pogrzebal jego szanse w tej walce.
Po prostu zmarnowal caly kapital jaki uzbieral przez te kilka dni zaloby.
Przedobrzyl.
Ludzie nie lubia braku umiaru.
Czy to zadanie swiadczy o skromnosci, sluzbie ojczyznie i o oddaniu ludziom, czy moze o potrzebie zapewnienia nazwisku slawy i chwaly, budowanie kultu?

I to jest chyba jedyny jasny punkt w tej całej sprawie.

jasinek123
14-04-2010, 09:11
Smutno mi po stracie tylu wartościowych ludzi
ale decyzja Kardynała bardzo ale to bardzo mną
zatrzęsła jak tak można zapewnienie sobie
hołdu na kilkaset lat tylko za wykonanie zadania
Panie prezesie-to gruba przesada!!

Karol
14-04-2010, 09:16
To J.Kaczyński idzie po władze.

hannabarbara
14-04-2010, 09:46
Straszne! Kto zadbał o to, by skutecznie przerwać podniosły nastrój i chęć pojednania w narodzie.
Takich decyzji nie podejmuje się z marszu i pod ścianą, gdy zaprasza sie na uroczystosci tylu znaczacych polityków.
Nie pluję na prezydenta, a tym bardziej na jego żonę, ale też nie widzę, by miał aż takie zasługi, by spoczywał wśród bohaterów narodowych. I nie uważam też, by Lech Kaczyński zasłuzył na to, by nasze wnuki, za kilka lub kilkanascie lat przenosiły jego cialo gdzie indziej.

Ludgarda
14-04-2010, 09:49
Ja uważam podobnie jak Pani Profesor Staniszkis, iż Wawel to dobre miejsce...:) Ale nasunęła mi się właśnie taka refleksja, iż szkoda, że Pan Prezydent Kaczyński nie zostawił testamentu co do swego pochówku...:(((

Bianka
14-04-2010, 09:51
To J.Kaczyński idzie po władze.
I to dosłownie po trupach.
Ale chyba "przedobrzył". Wzbudził zbyt wiele nienawiści do swojej osoby.

Karol
14-04-2010, 09:59
Jarosław Kaczyński czuje się świetnie w takich sytuacjach, tylko w takich warunkach potrafi efektywnie działać.

babciela
14-04-2010, 10:15
To że męzczyzni działają tak a nie inaczej , i padają z ich ust nieprawdopodobnego kalibru slowa( Wacław!!!!-)to nie jest dziwne( testosteron- nie znajdujacy gdzie indziej ujscia- widac), Ale kobiety....Przestanmy się klócic- to jest czas zadumy,zalu, a nie wasni ( głupich!!!)

babciela
14-04-2010, 10:17
Karolu, zakład , ze Jarosław nie idzie po władze.

Karol
14-04-2010, 10:29
napisała babciela
Karolu, zakład , ze Jarosław nie idzie po władze.

Jasne, że tak.

Idzie po władze w takiej czy innej formie, ma tu na myśli wybory prezydenckie oraz późniejsze wybory parlamentarne. Być może sam nie będzie kandydował i wystawi swoich ludzi, a sam zadowoli się rolą szarej eminencji.

ewelina55
14-04-2010, 10:41
Lech Kaczyński urodził się w Warszawie. Był Prezydentem Warszawy i Prezydentem Polski. Warszawę kochał i większość ważniejszych wydarzeń w jego życiu miała tu miejsce. Doprowadził do zbudowania Muzeum Powstania Warszawskiego.
Nie jest godzien pochówku w ukochanej przez siebie stolicy?
Rozumiem, że ro...dzina nie chce miejsca spoczynku dla Prezydenckiej Pary na cmentarzu na którym pochowano Bieruta, a Archikatedra Warszawska wydaje się zbyt skromna... ale czemu nie mogą spocząć w Świątyni Opatrzności Bożej tak jak ostatni Prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski? Przecież ta Świątynia niesie ze sobą wyjątkowe przesłanie - jest realizacją złożonej ponad 200 lat temu obietnicy - podziękowania za uchwalenie Konstytucji 3-ego Maja.
Takie miejsce mogłoby z powodzeniem pełnić miejsce ostatniego spoczynku wszystkich współcześnie zasłużonych Polsce, a Wawel pozostałby królewski....
Takie jest moje zdanie. Szanuję jednak decyzję i jest mi wstyd za nasz naród....patrzy na nas świat.

babciela
14-04-2010, 10:54
Ewelinko, na Wawelu spoczywaja doczesne szczątki nie tylko królów.
Ja pisalam , że prezydent zadowoliłby się pochówkiem w pcimiu Dolnym, gdyby slyszał padające tutaj i na innych ( podobno forach- nie zagladam) slowami i tragicznymi w swej wymowie manifestacjami .Ale dalismy się zwariowac!!!!

babciela
14-04-2010, 10:59
Ewelinko ,na Powązkach spoczywa Bierut, ale też wiele osób, co do których mamy duze zastrzezenie- w zwiazku z wspólpraca z UB- ale niech im ziemia lekka bedzie- myslę, ze my nie mamy nic do tego, oni wszyscy zostali osadzeni przez Najwyzszego. Pokoj wszystkim zmarłym , zaginiętym, straconym.PAX< PAX< PAX.

Karol
14-04-2010, 11:00
Jarosławowi nie chodzi o duchowość, przesłanie itd., ale o uzyskanie kapitału politycznego, który umożliwi mu powrót do władzy.

POLA
14-04-2010, 11:09
Para prezydencka na pewno nie życzyłaby sobie ani takiego pochówku, ani całego tego zamieszania.
Współczuję córce, która grób swoich Rodziców będzie miała tak daleko, ale podejrzewam, że nie słuchano jej zdania.

Tak Monika rozmawiała dzisiaj z Kowalem.
Można odsłuchać tutaj: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Pawel-Kowal

waclaw46
14-04-2010, 11:13
To że męzczyzni działają tak a nie inaczej , i padają z ich ust nieprawdopodobnego kalibru slowa( Wacław!!!!-)to nie jest dziwne( testosteron- nie znajdujacy gdzie indziej ujscia- widac), W Krakowie salonów masażu nie brakuje.
To że się mitologizuje i robi bohatera na siłę o tym piszę.Mamy skłonność do przesady ,patosu ,dramatycznych gestów. Następny krok to w każdej miejscowości ulica potem pomnik a mając dobre chody w kościele to beatyfikacja.Czy coś zmieniła śmierć JPII ,jak kibole z sobą walczyli to dalej walczą,a o politykach nie piszę bo każdy to widzi,ile zapewnień i pustych słów.Gdy chciano pochować Miłosza na Skałce były problemy mimo że Noblista i osoba zasłużona dla kultury polskiej.Jak kiedyś uhonorujemy Wałęsę? Życzę mu najdłuższych lat życia ale życie na ziemi nie jest wieczne.Zastanówmy się wcześniej jak coś zrobimy.Ten co walczy o władzę każda droga dla niego jest dobra ,to wynieśliśmy z nauki historii.

POLA
14-04-2010, 11:14
Ewelinko ,na Powązkach spoczywa Bierut, ale też wiele osób, co do których mamy duze zastrzezenie- w zwiazku z wspólpraca z UB- ale niech im ziemia lekka bedzie- myslę, ze my nie mamy nic do tego, oni wszyscy zostali osadzeni przez Najwyzszego. Pokoj wszystkim zmarłym , zaginiętym, straconym.PAX< PAX< PAX.
Właśnie.
Cmentarze mają to do siebie, że łączą ludzi wcześniej podzielonych, a ziemia staje się domem wspólnym dla ofiar i tych, którzy zgotowali im ten los.
Takie jest życie.

waclaw46
14-04-2010, 11:24
Ewelinko ,na Powązkach spoczywa Bierut, ale też wiele osób, co do których mamy duze zastrzezenieCzy masz zastrzeżenia też do gejów lesbijek księże pedofilii .Coś mi zaleciało Częstochowską Dulszczyzną

Kazimierz
14-04-2010, 11:28
Solidaryzuję się z tymi, którzy uważają, że Prezydent Lech Kaszyński powinien być pochowany w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej (co wyrażałem zaraz po otwarciu tego wątku).
Decyzja o tym, żeby Go pochować na Wawelu jest, moim zdaniem, decyzją dziwną i fatalną, i obawiam się, że jeszcze bardziej podzieli Polaków, zamiast ich zjednoczyć.
Moim zdaniem, to była decyzja polityczna Jego brata, który nie spocznie w próbach objęcia prezydenckiego fotela w najliższych wyborach. "Po trupach, do władzy" to , być może, dewiza JK. W tym spojrzeniu zgadzam się w pełni z Karolem.
Wszystko w rękach Narodu w dniu 20 czerwca.

Idalka
14-04-2010, 11:28
Jak kiedyś uhonorujemy Wałęsę?



Ale masz problem,skad ta pewnosc,ze bedziesz bral udzial w tym honorowaniu,kto wie co za rogiem.

Pan Prezydent byl warszawiakiem,Pani Maria z Wilenszczyzny,gdyby moje zdanie sie liczylo optowalabym za Warszawa,nie dlatego, ze Wawelu nie godny lub cos w tym stylu,tylko najpierw to On byl synem i ojcem ukochanej Martusi,dziadkiem,ktoremu wnuki chcialyby przyniesc kwiatuszki,tak zwyczajnie, wracajac ze spaceru.Jemu i Pani Marii.

ewelina55
14-04-2010, 11:28
Wyżej w poście wyraziłam swoje opinię, ale na końcu dodałam, że szanuję decyzję i to uzasadnię:
Teraz wszyscy dali sobie upust zacietrzewieniu, zaślepieniu, pysze o którą oskarżali Kaczyńskiego. W tej dla nas, dla naszego Narodu tragicznej sytuacji trzeba taktu i wyważonych wypowiedzi.
Albert Camus w "Dżumie" napisał, że ludziom trzeba posłać tragedię, by byli razem, a następnie, że w ludziach więcej zasługuje na podziw niż na pogardę. Te optymistyczne przesłanie nijak się ma z Waszą reakcją, zdaje mi się, że teraz odzywa się w człowieku ta zła strona, ta zasługująca z mojej strony na pogardę...
Niech pochowają Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. Jestem za tym skoro tak zdecydowali. I naprawdę nie wypada teraz protestować, oburzać się, złościć. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, ale w poglądach na temat taki jak pochówek prezydenta Kaczyńskiego powinno się oczekiwać poglądów spokojnych i umiarkowanych.
"Bo tam leżą królowie, wielcy patrioci itd". Kiedyś inną miarą mierzyło się patriotyzm, co by nie mówić, prezydent Kaczyński patriotą był bez dwóch zdań, choć może się wydawać, że w niedostatecznie odpowiedni sposób go prezentował, ale nim był. A i spoczywającym na Wawelu nie brakowało wad, przewinień itd.
Ostatnią według mnie najważniejszą kwestią, która w pełni przemawia za pochówkiem Kaczyńskiego na Wawelu to sam fakt, że był prezydentem i zginął tragicznie w służbie ojczyźnie, w drodze do Katynia. Ta tragedia ma wymiar symboliczny i przez to Prezydent zasługuje na to miejsce.
Po śmierci Jana Pawła II kibice Cracovii i Wisły Kraków pięknie trzymali się za rączki i w górę je unosili do swojego przeukochańszego Papieża, a za tydzień może dwa lali się po mordach, aż miło było patrzeć.
Teraz podobnie...Granica została przekroczona. Można się było tego spodziewać.
Piłsudski miał rację: "Polska to piękny kraj, tylko ludzie k'''y"

A miało być tak pięknie, bez podziałów, bez animozji...

waclaw46
14-04-2010, 11:48
Zacytuje prof Andrzeja Romanowskiego;
"Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.
To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn.

Po pierwsze, na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.

Po drugie, trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie.

Po trzecie, gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów.

Po czwarte, zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca.

Po piąte, nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami."

podpis: palikir
Teraz podobnie...Granica została przekroczona. Można się było tego spodziewać.
Piłsudski miał rację: "Polska to piękny kraj, tylko ludzie k'''y" Za mocno oceniasz siebie.

Zdzisia
14-04-2010, 12:06
Pycha Jarosława Kaczyńskiego nie zna granic!!

ewelina55
14-04-2010, 12:07
Abstrahując od faktu, że moi rodzice pochodzą z Krakowa i stąd pochodzą moje korzenie, ja urodziłam i wychowałam się w mieście uznawanym za tolerancyjne, wzajemnego szacunku jakim jest Wrocław. Jestem również z tego pokolenia, które historię znają z podręczników. Ale wydarzenia współczesne potrafię ocenić i dać temu wyraz i nie ma to żadnego związku z samooceną.

bronczyk
14-04-2010, 12:08
Zawsze mi się wydawało, że Wawel to dobro wspólne i naród ma prawo wypowiadać się kogo chciałby uhonorować pochówkiem w tym miejscu. Okazało się, że nie, że kościół i jeden człowiek mogą decydować. A co będzie jeśli Jarosław po najdłuższym nawet życiu zażyczy sobie spoczynku obok brata. Tragiczna śmierć nie powoduje awansu na bohatera.

Idalka
14-04-2010, 12:12
Wawel to nie tylko miejsce królów.http://pl.wikipedia.org/wiki/Krypta_Zas%C5%82u%C5%BConych_na_Ska%C5%82ce





Sklalka to nie Wawel,ale Wawel to nie tylko miejsce krolow.Fakt.
W mrocznych latach 50 kiedy nioslo sie kwiatki do krypty Dziadka -Marszalka pod Srebrne Dzwony,uczestniczylo sie w misterium.
I krypta Wieszczow Narodowych

elizka
14-04-2010, 12:15
GRÓB - SYMBOL NA WAWELU

A może spróbujmy spojrzeć na ten nowy grób Marii i Lecha na Wawelu w innym wymiarze?
Może niechby to był grób-symbol śmierci tych wszystkich,którzy zginęli 10 kwietnia 2010?
Pochowani zostaną w różnych miejscach,ale na Wawelu byliby symbolicznie razem,tak jak w tym samolocie.
To katastrofa światowej wielkości.
Takich nigdy i nigdzie nie było- prezydent,żona i wszyscy ONI.
Dla mnie to będzie symbol
-kruchości ludzkiego życia,
-równości wszystkich wobec wyroków losu,
-miłości małżeńskiej i wierności do póżnego wieku,
-najwyższego urzędu w państwie,
-walki o konieczność poszukiwań w ujawnianiu prawdy-tej o Katyniu i każdej innej,
-wartości Polski jako narodu,który wielu staje ością w gardle,
-wiary w Boga ludzi prostych i tych,którzy zaszli wysoko,
-uczciwego patriotyzmu,
-siły wykształcenia i gadania bez kartki....


.....a co tam jeszcze kto chce i co właśnie tylko tam będzie pasować.

Nasz kraj to w ogóle symbol....
czasami tylko nie taki jakbyśmy chcieli...rzadko!Na szczęście!

Tak naprawdę to zadziwiamy świat.Tak będzie i w niedzielę.

bronczyk
14-04-2010, 12:17
A czy my musimy mieć tylko takie symbole. Smutne i niszczące.
A wieszczów nie wolno porównywać do polityków. Oni zostawili po sobie spuściznę, która będzie trwała nawet wtedy, gdy o prezydencie Kaczyńskim zostanie niewielka wzmianka w podręcznikach.

Zdzisia
14-04-2010, 12:19
Tragiczna śmierć nie powoduje awansu na bohatera! Napisała Brończyk. Właśnie.I jak tu się nie dziwić protestom.

elizka
14-04-2010, 12:20
To nie smutne,to także budujące-zobacz ....miłość,prawda,patriotyzm

Gabi K.
14-04-2010, 12:23
Nieważne, gdzie będą pochowani,
niech spoczywają w pokoju.
Ważne,jak my będziemy
uczestniczyć w pogrzebie
naszego prezydenta.

Był prezydentem całej Polski.
Ma prawo być pochowany tak w Warszawie,
jak i w Krakowie.
Ze zniczem można pojechać wszędzie
Ważne są symboliczne miejsca pochówku,
aby uczcić wagę zmarłego..

Gdyby był moim krewnym,
być może wybrałabym inne miejsce.
Ale tak nie jest .

Decyzja należała do rodziny
i należy to uszanować.
Choć i rodzina nie miałaby nic do powiedzenia,
gdyby nie zaproponowano jej
pochówku na Wawelu.
"Kard. Dziwisz: Pogrzeb prezydenckiej pary byłby zaszczytem dla Krakowa"

Dajmy im więc spokojnie odejść.

Obawiam się jednego
że na świecie będziemy postrzegani,
jako ludzie, których narodową tradycją
stała się kłótnia o miejsce dla trumny!
Połączmy się w smutku
a nie rozdzielajmy w bezsensownych sporach

elizka
14-04-2010, 12:30
To nie jest ważne! Kraków czy Warszawa!
Decyzja zapadła i czas pokaże jej wagę.

Tu czas na pokazanie twarzy Polaka. Naszej twarzy!
Dumnej i pełnej odwagi.Dostrzeżonej wreszcie na całym świecie.
Ostatnio dzięki IM WSZYSTKIM. Niestety....

http://www.voila.pl/414/o4t40/?1

Sza,cicho sza, czas na ciszę!!!!

ewelina55
14-04-2010, 12:31
Gabi podpisuję się pod Twoim postem
Gdzie by nie było..
Niech spoczywają w Pokoju

resca
14-04-2010, 12:53
Z całym szacunkiem dla ogromu tragedii, dla cierpienia rodzin... Nie ogarniam, nie pojmuję, ale przeraża mnie, że zaledwie po kilku dniach żałoby, decyzją miejsca pochówku pary prezydenckiej naród podzielony. Decyzja zapadła i nic tego nie odmieni, spekulacje kto i dlaczego akurat tak a nie inaczej niczego nie odmienią. Przyznaję, nie był to 'mój' (z racji oddanego głosu) Prezydent. Co nie zmienia faktu, że Człowiek to na szacunek wysoce zasługujący. Tragedia niewyobrażalna... i tak mi się to kojarzy, wespół zespół ze wszystkimi pozostałymi ofiarami tej katastrofy lotniczej.
Decyzja zapadła, miejscem pochówku pary prezydenckiej będzie Wawel...
Wiele razy tam byłam, komnatami, miejscami dla ogółu niedostępnymi (też). Wawel... symbol, Wawel... pamięć, Wawel... poczucie przynależności narodowej, Wawel... coś, co się czuje i odbiera całym sobą.
Nie pierwszy to pochówek w tym niezwykłym miejscu, który takie emocje wywołuje. Pan Prezydent Lech Kaczyński na zawsze mi się z miastem stołecznym Warszawą kojarzył będzie, decyzja o miejscu pochówku była zaskoczeniem, ale...
Decyzja zapadła i staram się ją uszanować, i coś głośno krzyczy we mnie... "ciszej nad tą trumną" (historia oceni). A kiedy na Wawelu będę, kiedy zatrzymam się w chwili zadumy... te dwie trumny... to symbol całego ogromu tragicznej katastrofy z 10 kwietnia 2010, to pamięć o prawie 100 duszach, nad Katyniem (a miejsce to szczególnie mi bliskie)... dopisanych do listy tych ponad 20 tysięcy 70 lat temu w bestialski sposób, strzałem w tył głowy zamordowanych.

Pochylam w pokorze głowę i... milczę.
Cześć Ich Pamięci.

waclaw46
14-04-2010, 12:57
Ale masz problem,skad ta pewnosc,ze bedziesz bral udzial w tym honorowaniu,kto wie co za rogiem.
Idalko ja dbam o zdrowie,zrobiłem badania genetyczne .Jak się nie boisz zrób sobie będziesz wiedziała co cię czeka i nad czym się skupić by nie przesadzić.Życzę ci dużo zdrowia,to jest najważniejsze.

Lila
14-04-2010, 13:03
Decyzja zapadła, miejscem pochówku pary prezydenckiej będzie Wawel...
Wiele razy tam byłam, komnatami, miejscami dla ogółu niedostępnymi (też). Wawel... symbol, Wawel... pamięć, Wawel... poczucie przynależności narodowej, Wawel... coś, co się czuje i odbiera całym sobą.
Nie pierwszy to pochówek w tym niezwykłym miejscu, który takie emocje wywołuje. Pan Prezydent Lech Kaczyński na zawsze mi się z miastem stołecznym Warszawą kojarzył będzie, decyzja o miejscu pochówku była zaskoczeniem, ale...
Decyzja zapadła i staram się ją uszanować, i coś głośno krzyczy we mnie... "ciszej nad tą trumną" (historia oceni). A kiedy na Wawelu będę, kiedy zatrzymam się w chwili zadumy... te dwie trumny... to symbol całego ogromu tragicznej katastrofy z 10 kwietnia 2010, to pamięć o prawie 100 duszach, nad Katyniem (a miejsce to szczególnie mi bliskie)... dopisanych do listy tych ponad 20 tysięcy 70 lat temu w bestialski sposób, strzałem w tył głowy zamordowanych.

Pochylam w pokorze głowę i... milczę.
Cześć Ich Pamięci.


Dla mnie to będzie także symboliczny grób tych z Katynia, Charkowa, Miednoje, Tweru ...i tych zatopionych w barkach na Morzu Białym, a których zamordowano w odwecie za wojnę bolszewicką.

Cześć Ich Pamięci.

nutaDo
14-04-2010, 13:04
Wisława Szymborska

Pogrzeb

Czaszkę z gliny wyjęli,
położyli w marmury,
luli luli ordery
na poduszkach z purpury.
Czaszkę z gliny wyjęli.

Odczytali z karteczki
a) był to chłop serdeczny,
b) zagrajcie, orkiestry,
c) szkoda, że nie wieczny.
Odczytali z karteczki.

A ty oceń, narodzie,
a ty szanuj tę zdobycz,
że kto raz się urodzi,
może zyskać dwa groby.
A ty oceń, narodzie.

Nie zabrakło parady
dla tysiąca puzonów
i policji dla tłumów,
i huśtania dla dzwonów.
Nie zabrakło parady.

Mieli oczy umkliwe
od ziemi ku niebiosom,
czy już lecą gołębie
i bomby w dziobkach niosą.
Mieli oczy umkliwe.

Między nimi i ludem
miały być tylko drzewa,
to tylko, co się w liściach
przemilczy i prześpiewa.
Między nimi i ludem.

A tu mosty zwodzone,
a tu wąwóz z kamienia,
z dnem gładzonym pod czołgi,
z echem do zadudnienia.
A tu mosty zwodzone.

Jeszcze pełen krwi swojej
lud odchodzi z nadzieją,
jeszcze nie wie, że z grozy
sznury dzwonów siwieją.

Jeszcze pełen krwi swojej.

Viki55
14-04-2010, 13:11
Żadko tu bywam, ale przeczytawszy większą część tych wypowiedzi zadaję sama sobie pytanie ... Jakim prawem ktoś proponuje komuś pochówek (niezależnie czy na to zasługuje czy nie) na Wawelu. Wawel według mnie jest spuścizną historyczną całego polskiego Narodu.Chcąc tam kogoś pochować powinno się wcześniej określić w referendum kto to powinien być, kto o tym decyduje....itd. Nie może przecież tak być, ze kliku panów, którzy są u steru rządu lub kościoła siada i ustala sobie to co im się podoba lub składa komuś jakieś propozycje pochówku.Takie decyzje mogą sobie podejmować tylko i wyłącznie ze swoją własnością.Wszystkie te wypowiedzi to wg mnie nie kłótnia, a wymiana poglądów na tę sprawę i tak je chyba należałoby odbierać. Wszyscy Ci,którzy podjęli taką decyzję będą winni dalszej dyskusji..bo powstaną pytania będące konsekwencją takiej decyzji..dlaczego nie prezydent Kaczorowski? dlaczego nie inni prezydenci, gdzie w takim razie pochować Wałęsę?.... I po co tak dokuczają temu znękanemu narodowi wydając takie kontrowersyjne decyzje? Czyżby Dziwisz i inni nie zdawali sobie z tego sprawy?...Ja w to nie wierzę. Skoro ja to widzę, to oni tym bardziej...wiec dlaczego????.. Z tym pytaniem poradzić sobie nie potrafię. A od pochówków ludzi są i powinny być CMENTARZE!

elizka
14-04-2010, 13:27
Viki!
Spójrz inaczej...będzie Ci lżej,znajdziesz nowy wymiar,wymiar grobu symbolu....to nie tylko chodzi o Marię i Lecha,to chodzi też o innych Polaków....może i tam napiszą ,że to nie tylko o ich dwojgu myślano chowając Ich właśnie na Wawelu?
No,ja tak przynajmniej myślę.
Broń mnie Boże od próby zmieniania Twoich myśli.Ja tak sobie z tym radzę.No i wszystko.

Na pewno sa potrzebne kontrowersje i dociekanie ,ale dajmy sobie i zmarłym czas...

Idalka
14-04-2010, 13:40
Idalko ja dbam o zdrowie,zrobiłem badania genetyczne .Jak się nie boisz zrób sobie będziesz wiedziała co cię czeka i nad czym się skupić by nie przesadzić.Życzę ci dużo zdrowia,to jest najważniejsze.



Dzieki za zyczenia ,jestem zdrowa.


Nikt nie wie co go czeka.
W samolocie byli mlodzi, zdrowi ludzie.Rocznik 72.

Lila
14-04-2010, 13:49
Z ostatniej chwili...

Z katastrofy, w stanie nienaruszonym, ocalał wieniec,
który Prezydent miał złożyć w Katyniu.

Został złożony właśnie w miejscu katastrofy.

Ta symbolika jest porażająca,
choć to przypadek.

Kazik
14-04-2010, 13:55
Są pewne granice rządań ?W lizusostwie jesteś niedościgniony, nie powołuj się na Lilę bo ona jasno napisała co sądzi.Myślę że Firer Kaczyński oferował Ci stanowisko w jakiejś Radzie Nadzorczej za obronę swoich decyzji,gdy się dorwie do władzy.Możesz nas oświecić czym się zasłużył L.Kaczyński tylko nie uzasadniaj nam że ma brata a brat zna Dziwisza Przecież wszyscy widzieli jakie były rządy L.Kaczyńskiego ,nie wszyscy mieli klapki na oczach jak ty?
Tak napisał wacław46 i zacytował Jip-a [z postu #17], ale obciął w cytacie jego nick. Tak więc poszukałem komu to lizusostwo zarzuca i na dodatek jeszcze pisze, że pewnie mu coś J. Kaczyński obiecywał.

Zrobiły mi się oczy jak koła młyńskie gdy zobaczyłem, że wacław46 krytykuje Jip-a i go lizusem Kaczyńskiego nazywa.:D Widocznie jak coś nie po myśli wacława-to nawet najwierniejszego sługę PO nazwie lizusem.
Myślę, że na Wawelu to też dobre miejsce, wielu z nas nie będzie miało nic przeciw, ale wiele osób uważa, że ...
ale to nie jego wola, to wola rodziny, myślę tak jak Lila, sam chyba chciałby być bliżej matki, może też bardziej by mu leżała albo wolał by w niej leżeć, Warszawa, tu był i prezydentem miasta i prezydentem Polski...
ale oni tu nie decyduje...
A o jakim "dorwaniu się" do władzy piszesz wacławie? Na prezydenta Jarosław nie startuje [nie słyszałem tego jeszcze], a władzę ma w PiS.

Jak cytujesz w swoim poście Jip-a i kogoś jeszcze to naucz się nie obcinać nicków. Bo w jednym poście umieszczasz cytaty DWÓCH osób i nie wiadomo które jest czyje [bo oba cytaty bezimienne]

elizka
14-04-2010, 14:07
Lilu!
Strach myśleć o dacie,miejscu,celu i uczestnikach zdarzenia.
Zagadka jest nieziemska.Może kiedyś przyjdzie czas jej wyjasnienia.
Ten wieniec ,który ocalał,to na pewno nie jest dzieło człowieka.
Racjonaliści na pewno powiedzą swoje.

Viki55
14-04-2010, 14:15
Elizko...ja się całkowicie z Tobą zgadzam w kwestii grobu symbolu..on POWINIEN stanąć... i to właśnie w nim powinni znaleźć się Państwo Kaczyńscy i wszyscy, którzy tam zginęli. ....ale na miłość Boską..nie na Wawelu....z bardzo wielu powodów! Teraz podali informację..że taką decyzję podjął kardynał Dziwisz z rodziną bez udziału władz rządowych (czyżby się bali?...ale kogo?) Nigdy tego Dziwiszowi nie wybaczę, że dla niego nie są ważni pogodzeni Polacy...tylko..jakieś tam inne względy, których ja nie znam. Wawel do niego nie należy..nie miał takiego prawa! A może ta biedna Polska nie ma już Wawelu, tylko jest on własnością księży? Jestem zdruzgotana jak widzę jaka ta moja ukochana Polska się staje.

Karol
14-04-2010, 14:23
Decyzja kard. Dziwisza jest aktem politycznym uwzględniającym interes Kościoła oraz pewnej części społeczeństwa, którą Kościół chce wspierać z różnych powodów.

Kazik
14-04-2010, 14:24
Akurat zacytowałeś nie Kazia a mnie, a posądzać mnie o sprzyjanie formacji, z którą bardzo mi nie po drodze, to trochę przesadziłeś....
A dlaczego mnie uzyłeś jako „przykładu”? Bo Cię wacław46 lizusem Kaczyńskiego nazwał. Coś w tym musi być. Mam na myśli wyłącznie lizusa.:D Ale innej opcji lizus jesteś.:D
Za pomyłkę z imieniem przepraszam poprawiłem w poście.
Pomyłkę zrobiłeś w poście #23 i jakoś nie widać aby coś było edytowane, aby napisać że Jip-a cytujesz. To gdzie ta poprawa?
Czym się różni inny człowiek na służbie,który zginął.
Tym że nie każdy jest prezydentem. Może JP II mieli w Wadowicach pochować? Obok innych?
A mylicie się że wyłącznie rodzina decyduje. Mnie na Wawelu nie pochowają. To jest uzgadniane z rządem. Biorą też pod uwagę organizację pogrzebu z Obamą, Miedwiediewem oraz wieloma prezydentami. Tak więc Świątynia O.B. mogła by się nie za bardzo podobać niektórym prezydentom innej religii. A Powązki ludzie by dosłownie rozdeptali. A nagłośnienie aby chociaż było słychać? A bezpieczeństwo prezydentów?

Tak więc nawet opinia BOR i Sekret Serwis jest tu omal że decydująca. Napisałem "omal", aby nie było polemiki.

Lila
14-04-2010, 14:27
Elizko...ja się całkowicie z Tobą zgadzam w kwestii grobu symbolu..on POWINIEN stanąć... i to właśnie w nim powinni znaleźć się Państwo Kaczyńscy i wszyscy, którzy tam zginęli. ....ale na miłość Boską..nie na Wawelu....z bardzo wielu powodów! Teraz podali informację..że taką decyzję podjął kardynał Dziwisz z rodziną bez udziału władz rządowych (czyżby się bali?...ale kogo?) Nigdy tego Dziwiszowi nie wybaczę, że dla niego nie są ważni pogodzeni Polacy...tylko..jakieś tam inne względy, których ja nie znam. Wawel do niego nie należy..nie miał takiego prawa! A może ta biedna Polska nie ma już Wawelu, tylko jest on własnością księży? Jestem zdruzgotana jak widzę jaka ta moja ukochana Polska się staje.



http://www.przk.pl/nr/historia/boj_o_wawel.html


........

elizka
14-04-2010, 14:34
Dzięki Lilu.

Cytat,który widnieje w pierwszym prawie zdaniu: "....podczas tak zwanego konfliktu wawelskiego, latem 1937 r., ujawniły się po raz kolejny polskie czy sarmackie wady narodowe, to bodaj po raz pierwszy w XX stuleciu domagano się publicznie postawienia przed sąd i wygnania z kraju polskiego biskupa

Nowe wiadomości dzisiejsze :

"Świątynia Opatrzności czy Wawel
Prezydent Kaczorowski spocznie na Wawelu?"

http://www.tvp.info/informacje/polska/prezydent-kaczorowski-spocznie-na-wawelu/1653728

"Z apelem o złożenie szczątków ostatniego prezydenta II RP na uchodźstwie w jednej z najgodniejszych polskich nekropolii wystąpili do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego kombatanci z Krakowa. "
*******************

„Obyś żył w ciekawych czasach” – starożytna chińska klątwa

POLA
14-04-2010, 14:36
Decyzja kard. Dziwisza jest aktem politycznym uwzględniającym interes Kościoła oraz pewnej części społeczeństwa, którą Kościół chce wspierać z różnych powodów.
Polecam taki oto zapis z wczoraj:
Jak informuje rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek, z inicjatywą pochówku na Wawelu wyszła rodzina prezydenta. Krakowski opozycjonista związany z PiS Stanisław Markowski twierdzi, że pomysł wyszedł od niego, a podchwycił go Jarosław Kaczyński jeszcze w poniedziałek wieczorem.

Wtedy też miały się toczyć rozmowy na ten temat z kard. Dziwiszem. Metropolita miał wstępnie wyrazić chęć współpracy.

- Do Jarosława Kaczyńskiego dzwonił Ryszard Terlecki, a z kardynałem sprawę załatwiał biskup Albin Małysiak - twierdzi Markowski. Terlecki nie chce komentować sprawy. Rzecznik kurii zaprzecza, jakoby w sprawie pochówku interweniował biskup Małysiak. - Przypominam, że kardynał nie jest tutaj stroną. Wszystko zależało od woli rodziny - tłumaczy ks. Nęcek.
http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnosci/244154,znamy-autora-pomyslu-pochowku-kaczynskich-na-wawelu,id,t.html

Dzisiaj wygląda to nieco inaczej, szczegóły tutaj: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/377866,w-niedziele-prezydencka-para-spocznie-na-wawelu,id,t.html?kategoria=663&sesja_gratka=f52cfa266e8df0fc4c35aea10d6dbbfb

Andrzej Wajda wraz z żoną złożył oświadczenie, w którym wyraża swoje zdanie na temat pochówku na Wawelu.
Powiedział głośno to, co wielu myśli, co wielu wyraża na forach internetowych w bardzo różnej formie.

Karol
14-04-2010, 14:37
Czy nie widzicie, że tu toczy się walka polityczna "czyje będzie na górze" i dlatego miejsce pochówku jest tak ważne.

Kazik
14-04-2010, 14:39
hmm proponuję w krypcie królów to stosowne miejsce
Gdyby jeszcze była krypta Cesarzy Galaktyki... To byłoby miejsce idealne! A może zbudujmy piramidę, taką 500-metrową! Ale, ale... z tego co pamiętam to faraonowie grzebani byli razem z całym dworem... tym żyjącym również.
Jakiś cienki ten twój patriotyzm Mirosławie 500 m, wnioskuję 5000 m + jeszcze 200 m
I skruszyć Tatry żeby usypać Kopiec! Usypywanie kopców to hobby Krakusów, a do Tatr mają w sumie niedaleko...
Nie wiem czy dla godnego uhonorowania rodziny Kaczyńskich nie powinno się zmienić jakiegoś miasta kiedyś był Leningrad,Stalingrad a my zmieniliśmy nazwę Katowic może członkowie PiS i KK coś zaproponują:D :D
Kaczogród?
Takie to są kolejne posty tych którzy nie jątrzą bo są za PO, a to „partia miłości”. Widać jakiej. Własnej-to się zgodzę. Bianka to też podsumowała.
A jeśli już mowa o ogródku piwnym - to rozmowy tutaj też nie powinny być takie, jak pod budką z piwem. Wszyscy tu się maja za kulturalnych, czyż nie?

Karol
14-04-2010, 14:46
Widocznie władze kościelne uważają, że PiS i związana z nim cześć społeczeństwa będzie lepiej zabezpieczać interesy Kościoła niż inne grupy polityczne.

elizka
14-04-2010, 14:50
„Obyś żył w ciekawych czasach” – starożytna chińska klątwa!!
Ja spadam.Przepraszam.
Jestem tylko starą nauczycielką.
Rozbolała mnie głowa.Przeokropnie.
Po co mi to wszystko?

POLA
14-04-2010, 14:56
Można mieć różne zdanie w tej konkretnej sprawie, ale można je wyrażać inaczej.
Jakże się cieszę, że w moje rodzinne sprawy nikt nie będzie się mieszał, nikt niczego nie będzie mi narzucał, że mam suwerenność w podejmowaniu decyzji. Wszystkich.

Mogę współczuć jedynie córce, że przez to piekło przechodzi, że do tragedii utraty Rodziców dołożono jej jeszcze i to.

Karol
14-04-2010, 14:59
Decyzja kard. Dziwisza podyktowana była wyłącznie względami politycznymi. Ocena czy ktoś zasłużył czy nie na pochówek na Wawelu ma znaczenie 2 a może i nawet 3 rzędowe.

Lila
14-04-2010, 15:11
Decyzja kard. Dziwisza podyktowana była wyłącznie względami politycznymi. Ocena czy ktoś zasłużył czy nie na pochówek na Wawelu ma znaczenie 2 a może i nawet 3 rzędowe.

Ponieważ pojawiłeś się tu z misją,
dedykuję ja Tobie taką piosneczkę,
dla przypomnienia PO CO oni tam polecieli.



http://www.youtube.com/watch?v=2Hjnsq9SIKY



I też spadam jak i Elizka.

Byle dalej stąd.

Kazik
14-04-2010, 15:19
Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne. Może dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na późniejszy czas.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,Bp_Pieronek__O_pochowku_na_Wawelu _powinien_zdecydowac.html#ixzz0l0l6dKwE [/I]
Sondaż pochodzi z tego artykułu co podałaś i jest w cytacie. Skoro podobno większość w RP to zwolennicy PO i PiS, to jak 69% jest za Wawelem, to wyraźnie widać jaki mały odłam jest przeciw. No cóż takich Palikotów i Niesiołowskich nie ma nawet wśród zwolenników wielu. Passent też się odezwał. Nie czytałem jeszcze nigdzie wypowiedzi Żakowskiego. Ale mogę sobie wyobrazić.

http://www.imagebanana.com/img/zxavlbn1/ScreenShot001.jpg (http://www.imagebanana.com/)

A co znaczy "tymczasowo" godne miejsce? To najpierw uroczystości z prezydentami w przypadkowym miejscu, a potem przenosiny? To już całkiem głupi pomysł. Albo robienie ludziom wody z mózgu.

Babcia Iwa
14-04-2010, 15:21
Myślę, że Lech Kaczyński i jego żona nie chcieli by być pochowani na Wawelu. Jest to przecież utrudnienie dla ich córki i rodziny. Wyobrażacie sobie dzień 1.11.bo ja nie.

tadeusz50
14-04-2010, 15:30
Sondaż pochodzi z tego artykułu co podałaś i jest w cytacie. Skoro podobno większość w RP to zwolennicy PO i PiS, to jak 69% jest za Wawelem, to wyraźnie widać jaki mały odłam jest przeciw. No cóż takich Palikotów i Niesiołowskich nie ma nawet wśród zwolenników wielu. Passent też się odezwał. Nie czytałem jeszcze nigdzie wypowiedzi Żakowskiego. Ale mogę sobie wyobrazić.

http://www.imagebanana.com/img/zxavlbn1/ScreenShot001.jpg (http://www.imagebanana.com/)

A co znaczy "tymczasowo" godne miejsce? To najpierw uroczystości z prezydentami w przypadkowym miejscu, a potem przenosiny? To już całkiem głupi pomysł. Albo robienie ludziom wody z mózgu.


Kazik

Przeczytaj ponownie tą ankietę bo ja widzę, ze za pochowaniem w warszawie jest 69% ankietowanych.

Karol
14-04-2010, 15:36
Wajda apeluje: wycofajcie się z tej decyzji

http://wiadomosci.onet.pl/2155123,11,wajda_apeluje_wycofajcie_sie_z_tej_decy zji,item.html

wuere'le
14-04-2010, 15:36
[14.04.2010]
bp Pieronek powiedział
[Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne.]

[14.04.2010]
Czy Wawel
Prof. Andrzej Chwalba, historyk z UJ:

- Nie bardzo wiem, kto negocjował tę decyzję. Czy została podjęta w porozumieniu z nuncjuszem papieskim w Polsce - w pewnym stopniu powinna być uzgodniona z Watykanem. (...) Doradzałbym zatrzymanie się i pochylenie nad tą decyzją.

Prof. Andrzej Romanowski: Kategorycznie nie Wawel

Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn.

Po pierwsze,
na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.

Po drugie,
trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie.

Po trzecie,
gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów.

Po czwarte,
zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca.

Po piąte,
nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.


[13.04.2010]

Z całym szacunkiem dla śp. Prezydenta ... W mojej opinii Wawel na miejsce pochówku to błąd !
( będzie to kolejny powód do awantury ! ten , kto podejmuje tak pochopne decyzje może i też jest dobrym człowiekiem , ale na decydenta się nie nadaje ! pomysł pochopny i zły )

Kazik
14-04-2010, 16:05
Jarosław Kaczyński to cyniczny gracz polityczny. Oglądając zdjęcia z pogrzebu miałam wrażenie,że to skała,a nie człowiek. Przyjrzyjcie się jego twarzy. Nie przypuszczałam jednak,że posłuży się tragiczną śmiercią rodziny .I tak szybko. Zespół - wespół z Dziwiszem. Podłe.
Jaką miał mieć twarz? Wesołą? Jak zginął brat i przyjaciele, a umierającej matce nawet nie może powiedzieć?

Cynizm i podłość to w Tobie aż kipi.

A widziałaś klęczącego Tuska w Pałacu przed trumną? Pocierał oczka powyżej nasady nosa. Nie miałem zamiaru o tym pisać, ale mnie zachęciłaś. To cynizm Tuska czy nie? Znawczyni twarzy?

Stalin
14-04-2010, 16:11
Moim zdaniem Wawel jest bez sensu, znaczy to był Prezydent Mojego Kraju i z tego względu zasługuje na szacunek ale niekoniecznie na Wawel...

Idalka
14-04-2010, 16:12
Z całym szacunkiem dla śp. Prezydenta ... W mojej opinii Wawel na miejsce pochówku to błąd !

Napisalam juz w innym, pewnie niewlasciwym ,watku,ta decyzja krzywdzi Prezydencka Pare.
To tylko moja opinia,nie protest,uszanuje co postanowi rodzina,,ale nie zrozumiem dlaczego Wawel.
On urodzony w Warszawie,Warszawa to stolica kraju ,ktorego byl Prezydentem.

Babcia Iwa
14-04-2010, 16:12
Też to zauważyłam. Może i więcej.Miałam wrażenie że Tusk miał ochotę skakać z radości. Oczka mu sie śmiały a twarz wykrzywiała z trudu utrzymania powagi. To samo ze Sikorskim. Usta w podkówkę a oczka w iskierkach. Jacy oni obłudni. Mam wrażenie i coś mi podszeptuje że ktoś miał interes i pomógł LK zniknąć z drogi do WŁADZY! Już historia pamięta takie niby wypadki.

Babcia Iwa
14-04-2010, 16:17
Tak nam współczuje gazeta belgijska van Antwerpen. Przedstawia polskiego orzełka z roztrzaskaną głową na tle biało-czerwonym tle flagi z napisem " ORZEŁ WYLĄDOWAŁ". Już zrobiłam ten wpis w innym temacie, ale widzę że został odsunięty do dołu więc powtarzam.http://i42.tinypic.com/bgcite.jpg

tadeusz50
14-04-2010, 16:22
Czytam komentarze na temat min polityków i bierze mnie obrzydzenie w najgorszym z najgorszych obrzydzenie. Tych podłości nie da się czytać.

Stalin
14-04-2010, 16:33
Taa, eksperci od komunikacji niewerbalnej dorwali się do głosu, kto miał jaka minę i komu się oczka śmiały. Co za brednie i kaszana... Ja widzę oczyma wyobraźni te wszystkie figlarne paluszki śmigające nad klawiaturką i wpisujące głupoty

A co do obrazka z belgijskiej gazety to niestety, mieści się on w konwencji wolności słowa i tyle...

Kazik
14-04-2010, 16:51
Kazik
Przeczytaj ponownie tą ankietę bo ja widzę, ze za pochowaniem w warszawie jest 69% ankietowanych.
Racja. To pod wpływem emocji tego co tu piszą nie doczytałem tego pod spodem.. Czytałeś mój #199 jak dałem same cytaty wacława46, Mirosława i araada. A to były cytaty nie z jakiś wybranych postów, ale z kolejnych i cytowałem całość.

Wyłączam kompa. Wolę się nie denerwować. Jak poważna twarz Jarosława to dla Matix jest cynizmem, to może ona na pogrzeby chodzi ze śmiechem i uśmiechem.

Ale sprawdziłem. Tak wygląda sondaż w gazecie. Nomen-omen Wyborczej

http://www.imagebanana.com/img/h9464r9n/ScreenShot002.jpg (http://www.imagebanana.com/)
No to zagłosowałem za tym Wawelem. A jak wygląda wynik:
http://www.imagebanana.com/img/w8l4mb45/ScreenShot001.jpg (http://www.imagebanana.com/)

Zwykle w sondażach jest po kolei [jak pytania] tak więc słupek najdłuższy bywa w środku. Tu ułożyli inaczej i w pospiechu-zrzut i upload-nie doczytałem.

tadeusz50
14-04-2010, 16:58
Kazik
Gdyby to był ktoś inni to miałbyś jazdę przez miesiąc. W krótkim czasie przyłapalem Cię na drugim poważnym błędzie. Bez komentarza.

Kazik
14-04-2010, 17:18
Jego obecny nastepca postawami czynnego patriotyzmu wykazywal sie na dlugo przed poprzednikiem.
I to jakos ginie w odbiorze.
Teraz odświeży ustawę, ze UB-cy poczytają swoje teczki w IPN. Może uszczuplą parę kartek jak Bolek W. Przecież na "nocnej zmianie" Tak się Bolek śpieszył. SLD była zachwycona. A Tusk brał w tym udział.

Teraz Ubecy będą mieli spokój, a uwłaszczanie się będzie sprawne i nie wykrywalne. To jest patriotyzm w wykonaniu PZPR, następnie SLD a teraz PO-SLD.

Czynny "patriotyzm" to u Komorowskiego "jaki prezydent-taki zamach", "snajper musiał być ślepy".

U Sikorskiego to wołajmy "były prezydent Lech K." i "może być niski-ale nie mały"

To dodaje nam powagi i prestiżu jak tak mówi Min.Sp.Zagr. o swoim urzędującym Prezydencie? To poszło w świat. To minister nie zastanowi się co chce powiedzieć?

Gdyby to taki powiedział w którymś z krajów E.Zachodniej-to dymisja pewna. Ale tu mamy standardy PO. Do PO on i Palikot pasują.

jip
14-04-2010, 17:20
"Wajda: Ta decyzja skłóci Polaków"
http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article587063/Wajda_Ta_decyzja_skloci_Polakow.html
A mogło być normalniej, ale to chyba u nas nie bardzo możliwe...
Kazik może Ty czasem się zastanowisz co pieprzysz?.... Proszę Cię postaraj się...

Kazik
14-04-2010, 18:38
Polecam taki oto zapis z wczoraj:

http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnosci/244154,znamy-autora-pomyslu-pochowku-kaczynskich-na-wawelu,id,t.html

Dzisiaj wygląda to nieco inaczej, szczegóły tutaj: http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/377866,w-niedziele-prezydencka-para-spocznie-na-wawelu,id,t.html?kategoria=663&sesja_gratka=f52cfa266e8df0fc4c35aea10d6dbbfb

Andrzej Wajda wraz z żoną złożył oświadczenie, w którym wyraża swoje zdanie na temat pochówku na Wawelu.
Powiedział głośno to, co wielu myśli, co wielu wyraża na forach internetowych w bardzo różnej formie.
No to już w końcu nic nie wiadomo. Czyją to propozycję podchwycił Jarosław? Bo "podchwytuje" się wyłącznie czyjś pomysł. Bo tu już opluwają go że to jego pomysł.

A tak przy okazji. To świadkowie rosyjscy, w tym były pilot myśliwca twierdzili, że samolot kilka razy okrążał lotnisko. Skrzynka zawiera, że lądowali za pierwszym razem.

Ciekawe czy zapisy badają też nasi eksperci. Przede wszystkim powinna być dla nas kopia ze skrzynki otwieranej wspólnie.

elizka
14-04-2010, 18:47
......... karawana jedzie dalej.....

Z Gazety Krakowskiej:Wywiad z metropolitą St.Dziwiszem:
http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/244078,kontrowersyjne-pochowki-w-katedrze-wawelskiej,id,t.html

Do tego artykuł jak to dawniej z pochówkiem bywało:
- ...Adam Sapieha, jako gospodarz katedry wawelskiej, odmówił Ignacemu Janowi Paderewskiemu pochowania autora "Trylogii"
-gospodarz katedry -kardynał Jan Puzyny uważał , że Wawel to nie miejsce dla wierszokletów. Przypominał, iż Słowacki miał konflikt z Watykanem i wadził się w swych poematach z Panem Bogiem.
-....Piłsudski w roku 1933 sam wskazał katedrę wawelską jako miejsce złożenia swych prochów. Gdy zmarł i środowisko legionowe chciało wypełnić jego wolę, abp Sapieha nie krył niezadowolenia.

http://www.gazetakrakowska.pl/krakow/244078,kontrowersyjne-pochowki-w-katedrze-wawelskiej,id,t.html

Z tego co czytam,widzę, że Kraków da sobie radę z tym ogromem spraw.


" Proboszcz Katedry na Wawelu, ksiądz Zdzisław Sochacki mówi, że prace w krypcie muszą zostać zakończone jutro. Wyjaśnia, że w tej chwili usuwany jest kamień i brud - naleciałości, które są wynikiem bardzo dużego ruchu turystycznego.

Para prezydencka zostanie pochowana w jednym sarkofagu. Jeszcze nie wiadomo, jak dokładnie będzie wyglądał - jego projekty zostały dziś przedstawione wojewódzkiemu konserwatorowi zabytków. Pod katedrą wawelską spoczywają między innymi: Jan III Sobieski, Książe Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko, Marszałek Józef Piłsudski i gen. Władysław Sikorski."


Jak dobrze,ze mogę sobie w kazdej chwili zajrzeć do Gazety Krakowskiej,chociaż tam nie mieszkam
Nie to co Krakowianie.

Kazik
14-04-2010, 19:16
http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article587063/Wajda_Ta_decyzja_skloci_Polakow.html#vote_586827
A tu umieścili sondaż. Zgodnie z kolejnością pytań-są podane wyniki. Wystarczy zobaczyć że 13% jest na dalszym miejscu niż 12%.

http://img541.imageshack.us/img541/28/screenshot003w.jpg (http://img541.imageshack.us/i/screenshot003w.jpg/) http://img80.imageshack.us/img80/2176/screenshot004s.jpg (http://img80.imageshack.us/i/screenshot004s.jpg/)

Matrix
14-04-2010, 19:18
Re: Kazik

Chcesz mi powiedzieć co mam widzieć ,czuć i pisać? Za mały jesteś Kaziu, specjalisto od Wikipedii i dzielenia włosa na czworo.
Podobno PIS potrzebuje rzecznika prasowego.Może zostałbyś zaakceptowany, dowiedz się. Może zdołasz się przebić ze swoją zaciekłością w tropieniu co , gdzie i kiedy coś powiedział a także w narzucaniu interpretacji tych materiałów - godną niektórych ichnich działaczy.Powodzenia! Szczerze!
Mściwój Kaczyński czeka.

Kazik
14-04-2010, 19:29
A w TV1 red. Ziemkiewicz powiedział, że to Dziwisz jest gospodarzem i miał prawo zaproponowac to rodzinie. Powiedział też że Wajda chociaż dobry reżyser, to nie powinien był mówić że "to podzieli Polaków".

Ja to zrozumiałem, że nawet wybitny reżyser powinien się puknąć w czoło zanim coś głupiego powie.
Ale Ziemkiewicz ma kulturę, więc nie powiedział o nim tego wprost.

List Wajda i jego żona wysłali do "Wyborczej". Sławniejszy chce być? http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article587063/Wajda_Ta_decyzja_skloci_Polakow.html#vote_586827

Kazimierz
14-04-2010, 19:39
Masz rację...karawan jedzie dalej.Nie rozumiem tylko jednego. Czy ten dobroduszny kardynał nie zdawał sobie sprawy z tego, że ta decyzja wywoła wprost odwrotny efekt od zamierzonego przez niego Jak powiedział :"Moim pragnieniem jest, by ten pogrzeb i to miejsce przyczyniły się do zjednoczenia wszystkich Polaków dla dobra naszego kraju i dla pokoju." Protesty , protesty i protesty.
Jeśli nie, to słabo jeszcze zna swoje owieczki.

krystynka
14-04-2010, 19:42
Re: Kazik

Chcesz mi powiedzieć co mam widzieć ,czuć i pisać? Za mały jesteś Kaziu, specjalisto od Wikipedii i dzielenia włosa na czworo.
Podobno PIS potrzebuje rzecznika prasowego.Może zostałbyś zaakceptowany, dowiedz się. Może zdołasz się przebić ze swoją zaciekłością w tropieniu co , gdzie i kiedy coś powiedział a także w narzucaniu interpretacji tych materiałów - godną niektórych ichnich działaczy.Powodzenia! Szczerze!
Mściwój Kaczyński czeka.

Za mały jesteś Kaziu...
Matrix, czyżbyś była uczniem ministra Skorskiego? Fuj...

tadeusz50
14-04-2010, 19:52
Kazik nie przeinaczaj faktów. Co najmniej dwukrotnie skłamałeś na czym Cie złapałem. Tłumaczenie w obu wypadkach godne tłumaczenia przedszkolaka.

elizka
14-04-2010, 19:57
Będzie dobrze.
Kaziku!
Dzięki za info z Krakowa.Ja tam nie pojadę,więc czuwaj i pisz jak jest.
Nie martw się ....karawana pojedzie mimo szczekających.
Ja dodam,za naszym Echem Dnia,ze nasi
drogowcy przygotowują świętokrzyskie trasy na przejazd setek tysięcy ludzi, którzy będą uczestniczyć w uroczystościach żałobnych i pogrzebowych w najbliższy weekend w Warszawie i Krakowie.

Ciekawy wywiad dziś był w radiu Zet na temat decyzji...kto i dlaczego.Słuchałam rano,a tu jest zapis:

http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Pawel-Kowal/

Matrix
14-04-2010, 20:01
[B]
Matrix, czyżbyś była uczniem ministra Skorskiego? Fuj...

Zgadłaś.Lubię inteligentnych ludzi.I wiesz co? Bez względu na opcję polityczną.

babciela
14-04-2010, 20:01
A jakimze dla mnie moze byc autorytet Andrzeja Wajdy- przeciez doskonale porozumiewal się zarowno z władzą komunistyczna jak i z terazniejszą.

Mirosław
14-04-2010, 20:01
Takie to są kolejne posty tych którzy nie jątrzą bo są za PO, a to „partia miłości”. Widać jakiej. Własnej-to się zgodzę. Bianka to też podsumowała.

Nie, Kazik, nie jątrzę. Obśmiewam raczej zjawisko które nazywam polskim dziadostwem.

Czy jest to jakieś przekleństwo ciążące nad Polską, że możemy zasłynąć głównie w okolicznościach typu "jak oni pięknie giną"? Czy niczego już do ciężkiej cholery poza tym pięknym ginięciem nie potrafimy? Niczego nie możemy wnieść do dziedzictwa Europy czy Świata poza naszą martyrologią, wypełnioną naszymi pięknymi zgonami, naszymi Golgotami, naszym poświęcaniem się "za wolność naszą i waszą"? Naszą rzekomą wyższość moralną? Nas - obmawiaczy, złodziei okradających się na wszelkie możliwe sposoby, obrzucających się radośnie gównem na wzelkie możliwe sposoby?

Nie dociera do Ciebie Kazik, oprócz niewypowiedzianego wręcz tragizmu tego wypadku lotniczego (tyle śmierci to jest po prostu straszne, właśnie oglądałem w TV jak wynoszą i wynoszą te trumny... każdy z nich miał, miał rodzinę, plany, marzenia), także swego rodzaju jego surrealizm? Że okoliczności tego wypadku to pochodna naszego polskiego dziadostwa? Bo się Prezydent z Premierem licytował który większy patriota i który lepszą imprezę w Katyniu zrobi. Bo Głowa Państwa telepała się tam starym samolotem. Bo nie można od lat kupić nowego, bo są pilniejsze wydatki, bo w przypadku próby zakupu pojawiały się w prasie zarzuty "rząd będzie się woził za nasze pieniądze". Bo nie można było rozłożyć tego na kilka lotów/samolotów. Bo piloci albo bezpośrednio zmotywowani przez któregoś z pasażerów (niekoniecznie ś.p. Prezydenta - przypominam że mieli na pokładzie również własnego dowódcę) albo nauczeni doświadczeniem słynnego lotu do Tbilisi, podjęli nadmierne ryzyko. Bo się Zwierzchnikowi Sił Zbrojnych wydawało, że może zawsze i wszędzie wydać rozkaz dowolnemu żołnierzowi, za nic mając bardzo ścisłe w lotnictwie procedury oraz prawo lotnicze? To właśnie pochodna tego dziadostwa, dzięki któremu prawie każdy Polak, gdy otrzyma choć trochę władzy, to myśli że stał się pomazańcem Bożym, którego nie tyczy prawo tworzone dla maluczkich.

Mamy tak na każdym etapie - władza szefa w pracy upoważnia go jego zdaniem do szmacenia pracowników, rozkazywania im do woli. Władza posła umożliwia mu jego zdaniem lanie na przepisy ruchu drogowego. Władza prezydenta umożliwia mu jego zdaniem lanie na przepisy lotnicze. Bycie Polakiem (taaaak, bo Somosierra, bo Katyń, bo Solidarność, bo...) umożliwia nam wszystkim zlewanie wszelkich praw, od tych najmniejszych - zasłane psimi gównami trawniki, zaszczane bramy, zasyfione petami ulice, po te większe - marudzimy wciąż, że jacyś "oni" kombinują i okradają nas z "majątku narodowego", że "władza" to czy tamto. Jacy do cholery "oni" czy "władza"? To są nasi sąsiedzi, bracia, synowie! To nie są kosmici, agenci, Żydzi, Niemcy czy "nieprawdziwi Polacy". Toć ci wszyscy "oni" są spośród nas, zaś władzę dającą im immunitet do okradania nas z pieniędzy i naszych marzeń o Państwie dla nas, Obywateli, to my im dajemy! Poczem, gdy odrobinę władzy otrzymają stają się kim innym, nie naszymi wybrańcami, mającymi nam SŁUŻYĆ, ale Pomazańcami Bożymi, których ziemskie prawa nie dotyczą.

Nie masz też Kazik wrażenia, że to zachowanie władzy to także emanacja takiej siermiężnej polskości, takiego naszego gównianego rodzimego dziadostwa? Można oczywiście winę zrzucić na brak elit, u którego źródła leży ot choćby potworny Katyń, Sonderaktion Krakau, Palmiry, Kadecka Góra. Ale do cholery, minęło ponad 60 lat! My zaś już po wojnie fundowaliśmy sobie czyszczenie kraju z elit i tych, którzy elitą mogliby zostać. 1968 - pozbyliśmy się Żydów, w tym takich którzy nawet do dziś są większymi polskimi patriotami niż spora część ludności pomiędzy Odrą a Bugiem. Ci nasi Żydzi tworzyli potem pierwsze komputery, superkomputery, rakiety kosmiczne, broń jądrową, dokonywali wielkich odkryć, byli sprawnymi i błyskotliwymi dowódcami wojskowymi. W 1980/81 znów. W 1990 po poluzowaniu granic również. Od 2004 również.

Z każdego pokolenia rozrzucamy co wartościowszych i bardziej pracowitych ludzi po całym świecie. Co jest w naszym kraju, że jest wrogi obywatelom i każdy chce z niego, przepraszam za wulgaryzm, spierdalać w podskokach jak najdalej? Ja właśnie twierdzę że to owe dziadostwo. Ten zbiór cech, który pozwala nam z grubsza jednoczyć się w walce i oporze, ale jednocześnie kompletnie uniemożliwia współdziałanie w rozwoju. Jako grupa jesteśmy zaprzeczeniem społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy stadem aspołecznych, egoistycznych jednostek. To dlatego uciekają stąd zdolni, pracowici i uczciwi. Sami ich wyganiamy promując szmaciarzy. Sami ich wyganiamy promując pewien typ patriotyzmu, wartości, relacji osobistych i społecznych, nie zwalczając lekceważenia prawa, lekceważąc i nie szanując pracy zarówno swojej jak i innych.

Elementem tego dziadostwa też jest - nie zrozum mnie proszę źle - swego rodzaju cyrk towarzyszący obecnej tragedii. I znów szczególnie promujemy tego, który pięknie zginął, tak wspaniale zginął że aż cały świat go będzie żegnać (to ironia dot. naszej postawy a nie drwina ze śmierci Prezydenta). Jako człowieka go nie znałem, więc ufam tym którzy go znali, że był ciepłym, wspaniałym człowiekiem. Za życia jako polityk i Głowa Państwa nie wykazał się niczym na tyle ważnym, żeby go szczególnie (podkreślam SZCZEGÓLNIE) honorować. Widzę jednak dwie rzeczy - zabrzmi to jak gorzki paradoks - śmierć zarówno Prezydenckiej Pary jak i wszystkich udających się do Katynia tym nieszczęsnym lotem osób może się z jednej strony przyczynić do pojednania z Rosjanami i Rosją, zaś po drugie - świat po tej katastrofie zadaje sobie PO CO ci ludzie tam lecieli. Teraz już wiedzą. Po 70 latach wreszcie wiedzą. I wychodzi na to że i Rosjanie powoli dojrzewają do Prawdy. A na Prawdzie możemy budować wzajemne zrozumienie i szacunek.

A wracając do twojego zarzutu jątrzenia - ja bym to nazwał raczej gniewem. Gniew mnie przepełnia, bo widzę że i tym razem nasze dziadostwo odniesie triumf. Przewalamy koncertowo kolejną szansę. Pozostaniemy socjopatami, indywidualistami nienawidzącymi innych i siebie. Cholera mnie bierze. Rzeczpospolitej wolnych i świadomych Obywateli chyba nie doczekam.

araad
14-04-2010, 20:03
No i proszę jeszcze wczoraj Wajda był autorytetem dzisiaj już nie .Czyli we wtorki Wajda autorytet w środe sługus komunistyczny.Czekam na na czwartek.

Kazimierz
14-04-2010, 20:10
A jakimze dla mnie moze byc autorytet Andrzeja Wajdy- przeciez doskonale porozumiewal się zarowno z władzą komunistyczna jak i z terazniejszą.
Sztuka porozumiewania się w każdej sytuacji, to wielka sztuka.A.Wajda to, moim zdaniem wielki reżyser i zawsze będzie autorytetem filmowym i moralnym. Był i będzie.

Matrix
14-04-2010, 20:11
Re; Mirosław

Zaraz tu wpadną prawdziwi patrioci. Cóż z tego ,że masz rację.
Cóż z tego,że chciałbyś być dumny ze swojego kraju, bo go najzwyczajniej w świecie kochasz.Szykuj się na lanie.

babciela
14-04-2010, 20:11
No popatrz, jak sie zmieniamy. O tempora , o mores. Ale uwazaj na slowa, nie napisalam SLUGUS.Autorytetem dla mnie jest jako genialny twórca- - reszta jest moja sprawą.

Kazik
14-04-2010, 20:21
Re: Kazik

Chcesz mi powiedzieć co mam widzieć ,czuć i pisać? Za mały jesteś Kaziu, specjalisto od Wikipedii i dzielenia włosa na czworo.
Podobno PIS potrzebuje rzecznika prasowego.Może zostałbyś zaakceptowany, dowiedz się. Może zdołasz się przebić ze swoją zaciekłością w tropieniu co , gdzie i kiedy coś powiedział a także w narzucaniu interpretacji tych materiałów - godną niektórych ichnich działaczy.Powodzenia! Szczerze!
Mściwój Kaczyński czeka.
Ja podałem "kulturne" cytaty trójki forumowiczów seniorka. Nawet nie warto mi było tego komentować. Jedynie Bianka podsumowała że to spod budki z piwem piszecie.

A może Palikot potrzebuje wspólnika? Nadawała byś się. Do Wyborczej też. Bo już słyszę dziś kilka razy w TV jak mówią że ta gazeta inspiruje to wszystko. Może należy do tego samego właściciela co w Belgii dali na naszej fladze rozbity samolot i napis "Orzeł wylądował".

Do tej gazety Michnik by takich jak Ty przyjął. Żadnych skrupułów i wstydu nie masz. Może jak jesteś w Krakowie to polecisz do tych kilkuset osób co podobno będą protestować.

bronczyk
14-04-2010, 20:24
Kurcze jak Wajda "Katyń" nakręcił to był reżyserem wielkim, godnym Oskara itd. A teraz te same osoby mają za nic jego zdanie. Już nie jest wielki?

herald
14-04-2010, 20:27
Katedra, Groby Królewskie, Dzwon "Zygmunt"
Ceny biletów:

* normalny: 10 PLN
* ulgowy: 5 PLN

Bilety do nabycia w kasie naprzeciwko Katedry.
Jak takie tłumy jak do Pałacu prezydenckiego, będą się ustawiały do kasy Katedry. To dlaczego pochówek nie na Wawelu? Biznes jest biznes.

Karol
14-04-2010, 20:27
Wajda był i jest Wielki, gdyż zawsze potrafił powiedzieć co myśli i za to go szanuje.

tadeusz50
14-04-2010, 20:28
Kazik
Może jak jesteś w Krakowie to polecisz do tych kilkuset osób co podobno będą protestować.
Już udowodniłem Ci jak kłamiesz czytając sondę do góry nogami. Teraz podobno bierzesz za pewnik. Jak łatwo rzucać słowami bez pokrycia. Mnie już kiedyś zrobiłeś nawet narkomanem. Tyle bo mnie skręca

babciela
14-04-2010, 20:28
Nie zrozumiałas- tworcą jest genialnym- tak napisalam.Autorytetem moralnym- nie- kazdy ma prawo do swojego osądu.

tadeusz50
14-04-2010, 20:29
Katedra, Groby Królewskie, Dzwon "Zygmunt"
Ceny biletów:

* normalny: 10 PLN
* ulgowy: 5 PLN

Bilety do nabycia w kasie naprzeciwko Katedry.
Jak takie tłumy jak do Pałacu prezydenckiego, będą się ustawiały do kasy Katedry. To dlaczego pochówek nie na Wawelu? Biznes jest biznes.
Tu jest pies pogrzebany. Kasa, kasa się liczy

Matrix
14-04-2010, 20:32
Re: Kazik

Kazio wzór cnót wszelakich ma oczywiście skrupuły i wstyd. Powyższe cechy nie przeszkadzają mu jednak w ustawicznym posługiwaniu się insynuacją i obrażaniu tych, którzy mają inne zdanie. Słuchaj własnego rozumu bo trafisz jak nic do "ND".

Ps. Gdybym mieszkała w Krakowie, oczywiście byłabym na właściwym miejscu.

Lila
14-04-2010, 20:39
Re: Kazik

".

Ps. Gdybym mieszkała w Krakowie, oczywiście byłabym na właściwym miejscu.

Pod kościołem dominikanów pewnie?

elizka
14-04-2010, 20:40
Nowe informacje:

http://www.tvn24.pl/-1,1652190,0,1,tu_154-ostatni-slad-na-niebie,wiadomosc.html

TU-154.Ostatni ślad na niebie

"....W pewnej chwili prezenter zauważa, że operator telewizji uchwycił w chwili wypadku wymowny znak: utworzyły go skrzyżowane ślad podchodzącego do lądowania samolotu i poziome, rozciągnięte pasmo obłoków.

- Na niebie, nad miejscem katastrofy obłoki ułożyły się tak, że podświetlone promieniami słońca wraz ze śladem zostawionym przez samolot ułożyły się w kształt katolickiego krzyża - brzmi komentarz prezentera do niecodziennego zjawiska"

Lila
14-04-2010, 20:40
Tu jest pies pogrzebany. Kasa, kasa się liczy

Tylko co zawinili ci zmarli?

Kazik
14-04-2010, 20:44
Kazik
Gdyby to był ktoś inni to miałbyś jazdę przez miesiąc. W krótkim czasie przyłapalem Cię na drugim poważnym błędzie. Bez komentarza.
No ale jak widzisz potrafię przyznać pomyłkę. Zapomniałeś już jak długo po mnie jeździli [Ty też] za napisanie w jednym słowie dwa "ó". To był "ten drugi" raz co pomyliłem.Tak napisał tadeusz50 pierwszy raz, ale już mamy następny raz dzisiaj [poniżej]
Kazik nie przeinaczaj faktów. Co najmniej dwukrotnie skłamałeś na czym Cie złapałem. Tłumaczenie w obu wypadkach godne tłumaczenia przedszkolaka.
Nie wiem jak długie miesiące to będziesz wałkował. Taka moja pomyłka że w sondażu pomyliłem że pierwsze pytanie i pierwszy słupek w wyniku to nie zawsze to samo.

To jest pomyłka która POTWIERDZIŁEM i wyjaśniłem. nawet dwa razy, bo podałem inny sondaż gdzie zachowują kolejność.

A Ty to KŁAMSTWEM nazywasz? Pomyłkę kłamstwem? Brak słów.

Poczytaj te dwa cytaty. Jak Tobie co nazywasz POMYŁKĄ już w godzinę potem zamienia się w kłamstwo.

tadeusz50
14-04-2010, 20:46
Tylko co zawinili ci zmarli?
Gdzie ja napisałem zmarłych? Mam żal do żywych. Kogo? Wiadomo!!

waclaw46
14-04-2010, 20:48
No popatrz, jak sie zmieniamy. O tempora , o mores. Ale uwazaj na slowa, nie napisalam SLUGUS.Autorytetem dla mnie jest jako genialny twórca- - reszta jest moja sprawą.A teraz informacja dla czujnych i tropiących,IPN wystąpił o uznanie kłamcą lustracyjnym 85 letnią Irenę Dziedzic ma zakaz pełnienia funkcji publicznych przez 10 lat nie może zostać Prezydentem IV RP szkoda ,musi poczekać 10 lat.Zmieniam zdanie IPN musi zostać i jeszcze zlustrować 90 latki bo może taki czy taka wcisnąć się na stanowisko premiera co potem.