PDA

View Full Version : J.Kaczyński – marsz ku władzy


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Karol
14-04-2010, 11:58
Pochówek na Wawelu, to genialna zagrywka J.Kaczyńskiego, który ma ambicje powrócić do władzy. Szybkość z jaką doszło do podjęcia takiej istotnej decyzcji, która wymagała przcież wielu godzin spotkań i ustaleń z całą rzeszą odpowiedzialnych za to ważnych osobistości jest godna podziwu, zwłaszcza że miało to miesce w kilkanaście godzin po tragedii. Budowany obecnie przez media obraz tragicznie zmarłego prezydenta jako Ojca Narodu i męczennika, to wielki kapitał polityczny, który zostanie wykorzystany w nadchodzących i przyszłych wyborach. Decyzja pochówku prezydenta podzieli oczywiście naród na My i Oni, ale to idealne sytuacja w której J.Kaczyński jest bardzo efektywny jako polityk.
Myśle, że J.Kaczyński ma już koncepcje walki o fotel prezydencki i niebawem ogłosi swoją kandydaturę lub kandydaturę kogoś z PiS-u.

Honoratka
14-04-2010, 12:07
Wcale mnie to nie zdziwi.Przecież musi być równowaga sił i jakaś opozycja w Panstwie.

bronczyk
14-04-2010, 12:14
Może dajmy spokój takim dywagacjom. Jeszcze nie czas na politykowanie, chociaż rzeczywiście Jarosław Kaczyński z decyzją pochowania brata i jego żony sam wplótł te tragiczne wydarzenia w nurt polityczny. Na jego życzenie została zerwana cienka nić łącząca nas jako wspólnotę przeżywających tragedię.

Karol
14-04-2010, 12:19
napisał bronczyk
Może dajmy spokój takim dywagacjom. Jeszcze nie czas na politykowanie, chociaż rzeczywiście Jarosław Kaczyński z decyzją pochowania brata i jego żony sam wplótł te tragiczne wydarzenia w nurt polityczny. Na jego życzenie została zerwana cienka nić łącząca nas jako wspólnotę przeżywających tragedię.

Jarosław już kilka godzin po śmierci brata, gdy jeszcze dopalały się szczątki samolotu zajął się budowaniem kapitału politycznego dla siebie i swojej partii.

inka-ni
14-04-2010, 12:25
Nic pokory nawet w obilicz smierci.!!!

Karol
14-04-2010, 12:28
Życie nie znosi próżni, szczególnie gdy chodzi o walkę polityczną.

nutaDo
14-04-2010, 12:29
Wstyd mi za ten wątek.

Karol
14-04-2010, 12:36
To są tylko fakty czy komuś się to podoba czy też nie.

maluna
14-04-2010, 12:39
Prezydent wybrany przez naród, chociaż prawdę mówiąc nie miał dużej przewagi głosów, wynoszony jest teraz jako bohater i męczennik, a o 94 osobach, które zginęły wraz z nim jakoś cicho. Tutaj walka o miejsce na Wawelu, a tam w Moskwie nierozpoznane, zmasakrowane ciała tych, którzy zginęli, tak samo tragiczną śmiercią, których rodziny, żony, mężowie, dzieci rozpaczają i nawet nie mogą pomyśleć jeszcze o pogrzebie...
Jakoś nie przystoi w tej sytuacji wykorzystywanie ludzkiej wrazliwości do celów politycznych, a jednak tak się dzieje.

Karol
14-04-2010, 12:47
Niestety inne są priorytety w polityce i w mediach. Smutne to bardzo i niesprawiedliwe.

nutaDo
14-04-2010, 12:49
Dlatego lepiej w takich chwilach milczeć....

Idalka
14-04-2010, 13:45
Bardzo przepraszam,czy te dywagacje o parciu na prezydenture maja jakies odbicie w konkretach.

JK gdzies cos powiedzial?Zasugerowal?

Kazimierz
14-04-2010, 14:47
Myślę,że Karol ma rację. Wypadki toczą się niesamowicie szybko. Czytałem przed chwilą, że pochówek na Wawelu zaproponował Kardynał , a JK, tylko ją zaakceptował. Przed chwilą czytałem też, że trwa, na polecenie Kardynała przemianowanie krypty Marszałka JP na kryptę Prezydencką,a Jk zastanawia się , czy zmienić swojej decyzji. Może zreflektował się, że protesty nie służą jego kampanii ?

POLA
14-04-2010, 15:05
...a Jk zastanawia się , czy zmienić swojej decyzji. Może zreflektował się, że protesty nie służą jego kampanii ?
Gdzie Ty powziąłeś tę informację?

Babcia Iwa
14-04-2010, 15:15
Czepiacie się JK, który jak na razie nie wspomniał o kandydowaniu. Przyglądnijcie się lepiej Komorowskiemu jak przebiera nogami i nie może doczekać się dorwania do władzy absolutnej nie patrząc na sytuację i depcząc ludzkie uczucia. Czyżby tak mu się spieszy do żyrandola i salonów? Te smutne miny to tylko poza. Ja widzę że oczka im się jednak z radości śmieją. Pożyjemy, zobaczymy jak będzie, a lepiej na pewno nie.Wszystko wskazuje na to że będzie gorzej. Ale co tam, najlepiej mieć dobre samopoczucie po dowaleniu komuś. Poczekajcie aż ziemia przyjmie wszystkich nieszczęśników, potem będziecie sobie prawić "komplementy".

Karol
14-04-2010, 15:20
Nikt tu się nie czepia p. Jarosława, uważam, że jest bardzo sprawnym i inteligentnym politykiem.

Stalin
14-04-2010, 15:38
Nie ma czegoś takiego jak władza absolutna w Polsce a Komorowski zachowuje się przyzwoicie, podejmuje tylko takie decyzje które musi....

POLA
14-04-2010, 15:42
rozliczeń w nie najlepszym stylu.
Ale co tam, najlepiej mieć dobre samopoczucie po dowaleniu komuś. .
Wolski, ten od satyry:
Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,
będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,
dzisiaj lekko pobledli i trochę strapieni,
jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie.
*
Nie potrzeba łez waszych, komplementów spóźnionych,
waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,
dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny,
wasze żarty i kpiny wylewane przez szkło.
Bo pamięta poeta, zapamięta też naród,
wasze jady sączone bez ustanku, dzień w dzień.
Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...
Karlejecie pętaki, rośnie zaś jego cień!
*
Fnał:

"Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.
Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą.
Na kolana, łajdaki, sypać popiół na głowę!
Dziś możecie go uczcić tylko wstydu minutą!"

Krasnodębski:
Zawsze obawiałem się, że jego prezydentura może zakończyć się tragicznie. Bałem się, że spotka Go los podobny do losu prezydenta Narutowicza, że znajdzie się jakiś intoksowany i indoktrynowany szaleniec, który będzie chciał zakończyć ten "obciach". Spotkał Go jednak inny los.
A od tych, którzy przy Nim stali i pozostali, wymaga się, by milczeli, by odkreślili przeszłość grubą kreską, by się pojednali, by nie zakłócali atmosfery żałoby. Ale ich - naszym - obowiązkiem wobec niego jest mówić. Grubej kreski tym razem nie będzie. I wy miejcie odwagę, pozostańcie sobą. Już zaczęliście dzielić łupy i dobierać się do szaf. Zróbcie kolejne »Szkło konktaktowe «, wyśmiejcie tę śmierć, wypijcie małpki. Zaproście Palikota i Niesiołowskiego. Krzyczcie »cham «, »dureń «, i »były prezydent Lech Kaczyński «”. Wyśmiewajcie i drwijcie. Bądźcie sobą. Gardzę wami. Jestem dumny, że go znałem.

Źródło: Rzeczpospolita i GP

Idalka
14-04-2010, 15:59
Gorzkie to slowa,ale czyz nie tak?
Szkielko kpilo ile sie tylko zmiescilo.

Babcia Iwa
14-04-2010, 16:08
Gorzka prawda, ale prawda.

POLA
14-04-2010, 16:28
Polecam całość wypowiedzi Krasnodębskiego w Rzepie.

Można też i tak, jak Zyta Gilowska:
W naszej kulturze jest silna tradycja, by o zmarłych mówić dobrze. Drugim powodem jest ogarniająca cały kraj żałoba. Taka prawdziwa i przenikliwa. Część wypowiadających się publicznie osób, nawet gdyby chciała powiedzieć coś krytycznego, to jednak nie może. Trzeba pamiętać powiedzenie Talleyranda, że hipokryzja jest hołdem, jaki występek składa cnocie. Jest jeszcze jeden powód - skala tego nieszczęścia. Wyrażając żal, szok, smutek, trzeba pamiętać, że rozmówcy mają na myśli także inne osoby, które zginęły wraz z prezydentem. To byli bardzo różni ludzie, ale prawie wszyscy istotni dla funkcjonowania państwa polskiego. Mieli licznych współpracowników, przyjaciół, krewnych. Oni wszyscy ponieśli wielką osobistą stratę.
Całość wywiadu tutaj:http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/244202,gilowska-chcialabym-by-dwie-osoby-powiedzialy-przepraszam,id,t.html#material_1

Kazimierz
14-04-2010, 17:38
Gdzie Ty powziąłeś tę informację?
Tutaj. Ale, być może to już nie aktualne. Może nie można było cifnąć tej decyzji ?
"Być może te wszystkie głosy spowodowały, że we wtorek po południu pojawiły się informacje, że brat zmarłego prezydenta waha się z decyzją o Wawelu.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7767981,Internetowe_NIE_dla_pochowku_na_Wa welu.html#ixzz0l5af6vp9

jip
14-04-2010, 17:44
Dlatego lepiej w takich chwilach milczeć....
Tylko, że takie milczenie wykorzystują inni.. więc chyba nie milczmy... mówmy, może o ton ciszej, ale pokazujmy, że tak się nie godzi, bo to perfidne,...
Słucham Tuska, mówi o tych co wrócili, co prawda w trumnach ale wrócili,.... jest jednak dużo takich co jeszcze nie wrócili, i są tacy co nie wiadomo kiedy wrócą, i w jakim stanie... i na tym tle gra się politycznie , .. mnie szlak trafia, po prostu szlak mnie trafia.... Przepraszam...
"Tą decyzją zniszczono mi żałobę po Lechu Kaczyńskim – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Romanowski"
podpisuje się pod tym...
i jeszcze dopiszę, że szlak mnie trafia słysząc wypowiedź o przebieraniu nogami przez Komorowskiego, zastanów się kobieto o czym Ty gadasz? Czy czasem Ci się coś nie przestawiło, bo wyglądasz na awatarze na mądrzejszą.... Przepraszam ale nie wytrzymałem....

amelia
14-04-2010, 17:51
Czepiacie się JK, który jak na razie nie wspomniał o kandydowaniu. Przyglądnijcie się lepiej Komorowskiemu jak przebiera nogami i nie może doczekać się dorwania do władzy absolutnej nie patrząc na sytuację i depcząc ludzkie uczucia. Czyżby tak mu się spieszy do żyrandola i salonów? Te smutne miny to tylko poza. Ja widzę że oczka im się jednak z radości śmieją. Pożyjemy, zobaczymy jak będzie, a lepiej na pewno nie.Wszystko wskazuje na to że będzie gorzej. Ale co tam, najlepiej mieć dobre samopoczucie po dowaleniu komuś. Poczekajcie aż ziemia przyjmie wszystkich nieszczęśników, potem będziecie sobie prawić "komplementy".


Babciu Iwo
Obrazasz naszego Premiera, MarszalKa Sejmu, p.o. Prezydenta Rzeczpospolitej wybranych w demokratycznych wyborach wola wiekszosci elektoratu i zgodnie z Konstytucja.
Obrazasz nas wyborcow, depczesz nasze uczucia.
Jaroslaw Kaczynski tez podeptal nasze uczucia bo mimo traumatycznych przezyc i zaloby postaral sie o budowanie kapitalu politycznego mimo iz wiedzial dokladnie jakie jest zdanie wiekszosci Polakow.
Wszyscy tutaj oddaja czesc zmarlym, a Rzad i opozycja w stosunku do PiS zachowuja sie naprawde bez zarzutu.
Prezydent zostanie pochowany zgodnie z wola Jaroslawa, a wladza (tak nienawistna dla ciebie) zrobi wszystko by odbylo sie to godnie.
Bedziesz w stanie to docenic? czy nienawisc cie zaslepi do konca?

Lila
14-04-2010, 17:56
Zamilczcie !

Ten wątek to prowokacja! Cisza !!, bo na Okęciu jest płacz!

pluto37
14-04-2010, 19:22
Gorzka prawda, ale prawda.

Tez prawdziwe. A czy gorzkie? Nie wiem.
A co do Wolskiego, to czerwony pajak wyglaszajacy propagandowe elegie i rozliczajacych tych co niezbyt nisko klaniaja sie jego nowym wladcom, to curiozum na miare tych co pisali mowy po smierci Stalina i Bieruta.
Wprawe w "poezji hymnicznej" ma. I protoplastow godnych. Nobel mu nie grozi. Za wazeline i wslizgi kazdej wladzy jeszcze nie przyznaja.

A co do meritum, to sie powtorze:
Jesli Jaroslaw Kaczynski chcial zrobic "dobrze" bratu, to nie
zrobil, bo pomysl z Wawelem jest skandaliczny. Pomysl ogupialego Dziwisza tym bardziej.
Ale jezeli Jaroslaw Kaczynski chcial wk....c spora czesc Polakow jak to ma w zwyczaju, to znowu mu sie udalo.

Ci wszyscy, ktorzy apelowali o godna zalobe i wyciszenie sporow politycznych powinni byli najpierw odizolowac od spoleczenstwa Jaroslawa Kaczynskiego i wypuscic go z izolatki dopiero w dniu pogrzebu.
Wtedy byloby sprawnie godnie i podniosle.
Bez Wawelu, ale jak na Wawelu.

Matrix
14-04-2010, 19:32
Ci wszyscy, ktorzy apelowali o godna zalobe i wyciszenie sporow politycznych powinni byli najpierw odizolowac od spoleczenstwa Jaroslawa Kaczynskiego i wypuscic go z izolatki dopiero w dniu pogrzebu.
Wtedy byloby sprawnie godnie i podniosle.
Bez Wawelu, ale jak na Wawelu.

Bardzo trafny wniosek.

pluto37
14-04-2010, 19:51
Zamilczcie !

Ten wątek to prowokacja! Cisza !!, bo na Okęciu jest płacz!

A dlaczego mamy milczec jak nas wkurzono w czasie zaloby?
Dlaczego nie skierujesz swojego apelu do tych co zlamali reguly zalobne i doprowadzili ludzi do niezalobnych reakcji?
Wyslij Lilu swoj apel do ...Wolskiego.
Ci ktorzy pojawiaja sie na Okeciu sa przyjmowani godnie i bez wzbudzania wrzawy bitewnej.
Bez wzgledu na ich polityczne wybory i zyciorysy.
Uspokoj sie przez moment i wstrzymaj sie z apelami.
Zastanow sie moze w skupieniu dlaczego wlasnie wokol pochowku bylego Prezydenta RP jest tyle negatywnych emocji.
Nie tylko wsrod takich jak ja, ktorzy nie cenili jego prezydentury zbyt wysoko.
Dlaczego taka Olejnik, ktora jest szczerze wzruszona zostaje obrzucona przez milujacych pokoj zalobnikow wyzwiskami?
A tak na marginesie,to spytam czy masz jakies permity na bycie jedyna sprawiedliwa w tej kwestii?
I czy sama nie uznalas sie za jedyna strazniczke cnut tych ktorych darzysz/as sympatiami?
Wez do serca jeden z postow Waclawa. Ten w ktorym pisze o prawie do sprzeciwu i niezgody, kiedy uwazamy, ze cos jest niezgodne z naszymi pogladami lub robione na sile wbrew przyjetym obyczajom i narodowym tradycjom.
A taka historia wlasnie ma miejsce.

Lila
14-04-2010, 20:01
czy sama nie uznalas sie za jedyna strazniczke cnut tych ktorych darzysz/as sympatiami?

Z cnut ukręcony knut,
gupoty jak zwykle plutł.

Żenada.

Karol
14-04-2010, 20:23
Niestety nie każdy potrafi uczestniczyć w dyskusji opartej na zasadach i trzeba się z tym pogodzić. Bezcelowe jest zajmowanie stanowiska wobec rzucanych inwektyw w myśl starej zasady cyt. „Jeżeli Cię Osioł kopnie, to przecież nie podasz go za to do sądu”

maluna
14-04-2010, 20:28
Zawsze można podać do sądu właściciela osła Karolu, a odnośnie Lili... to podgrzewanie garnka z którego i tak już kipi, chyba nie ma sensu:confused:

Lila
14-04-2010, 20:31
Też tak myślę.
Tym bardziej, że osioł wydaje mi się koniem przetłumaczonym na holenderski.

Kazimierz
14-04-2010, 20:34
Rozumiem, że bardzo przeżywasz tę wielką tragedię i nie podoba Ci się to nasze "przerywanie" ciszy. Moim zdaniem, to przerywanie prowokuje zachowanie wielu osób, którzy chcieliby, być może, aby owieczki sidziłały cicho i nie protestowały.
Moim zdaniem, zachowujemy się dosyć cicho na tym forum. Dyskusja trwa i jest spokojna. Kampania wyborcza trwa i jest spokojna.Peace (PIS).

bronczyk
14-04-2010, 20:34
Nie wiem dlaczego mam milczeć jak mi się robi z mózgu mydło. Żałuję, że tyle osób zginęło, ale jak mi się wciska bohaterską śmierć za ojczyznę, jak okazuje się, że prezydent był największym kibicem sportowym to mam dość. W tym poszukiwaniu wielkości zapędziliśmy się dość mocno. Brazylia ma trzydniową żałobę narodową z powodu tragedii w tym kraju. Zbieżność dat i już podano u nas, że to w związku z katastrofą w Smoleńsku. Lilu i nie pisz, że ludzie mający inne niż ty zdanie tylko głupoty plotą.

Lila
14-04-2010, 20:37
Rozumiem, że bardzo przeżywasz tę wielką tragedię i nie podoba Ci się to nasze "przerywanie" ciszy. Moim zdaniem, to przerywanie prowokuje zachowanie wielu osób, którzy chcieliby, być może, aby owieczki sidziłały cicho i nie protestowały.
Moim zdaniem, zachowujemy się dosyć cicho na tym forum. Dyskusja trwa i jest spokojna. Kampania wyborcza trwa i jest spokojna.Peace (PIS).

Kaziu, że użyję pieszczoty.
Chodzi mi o ten jad. Jeszcze trochę. Pogrzebmy ich.

ps. powiem ja Tobie, że jestem zachwycona postawą lewicy.
A dlaczego, to wyjaśnię innym razem i raczej zagłosuję.

wuere'le
14-04-2010, 20:45
Z cnut ukręcony knut,
gupoty jak zwykle plutł.

Żenada.

Ta poetyka, to żadne argumenty, raczej coś na zasadzie tonącego i brzytwy...

Lila
14-04-2010, 20:46
Zbieżność dat i już podano u nas, że to w związku z katastrofą w Smoleńsku. Lilu i nie pisz, że ludzie mający inne niż ty zdanie tylko głupoty plotą.

To tylko dlatego,że jestem tchórzem i nie piszę o warcholstwie i pieniactwie.
No i mam wzgląd na korzenie.

Lila
14-04-2010, 20:51
Ta poetyka, to żadne argumenty, raczej coś na zasadzie tonącego i brzytwy...

Taka z Ciebie brzytwa?
Za poetykę, dzięki.

bronczyk
14-04-2010, 20:59
Lilu jeśli to miała być złośliwość w moim kierunku- taki opis to muszę przyznać, że ci się nie udała. Wiem od dawna, że potrafisz bronić swoich racji. Wiem, że masz określone poglądy i nie robisz nic na pokaz. Zresztą niektóre z twoich przekonań sama mocno popieram. Nie jesteśmy monolitem, ludzie mają różne zdania i może zakończę Norwidem- "Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno".I ja Lilu z uwagi na szacunek do ciebie chciałabym się różnić z tobą pięknie. Jak urażę to zmyj mi głowę, ale i mnie daj to samo prawo.

Lila
14-04-2010, 21:04
Lilu jeśli to miała być złośliwość w moim kierunku- taki opis to muszę przyznać, że ci się nie udała. Wiem od dawna, że potrafisz bronić swoich racji. Wiem, że masz określone poglądy i nie robisz nic na pokaz. Zresztą niektóre z twoich przekonań sama mocno popieram. Nie jesteśmy monolitem, ludzie mają różne zdania i może zakończę Norwidem- "Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno".I ja Lilu z uwagi na szacunek do ciebie chciałabym się różnić z tobą pięknie. Jak urażę to zmyj mi głowę, ale i mnie daj to samo prawo.

O matko, matko...jakie sugestie.
Ja nawiązywałam do postu Honoratki ..http://www.klub.senior.pl/polityka/t-a-to-polska-wlasnie.-cz.1.-page8-7002.html

Sorki..

bronczyk
14-04-2010, 21:11
Hi, hi, a ja tak górnolotnie. A tam o pieniądzach i sprawach przyziemnych.

jip
14-04-2010, 21:22
To tylko dlatego,że jestem tchórzem i nie piszę o warcholstwie i pieniactwie.
No i mam wzgląd na korzenie.
Chciałbym, żebyś napisała i pokazała, gdzie tego warcholstwa i pieniactwa widzisz więcej, nie bądź tchórzem i pokaż dobitnie...

Lila
14-04-2010, 21:25
Chciałbym, żebyś napisała i pokazała, gdzie tego warcholstwa i pieniactwa widzisz więcej, nie bądź tchórzem i pokaż dobitnie...

Widzisz jip, nie mogę.

Jak mi ostatnio kazałeś pisać epitafium, co co się stało za parę godzin?:rolleyes:
Coś się wzdragam.:rolleyes:

sawana
14-04-2010, 21:27
Lilu
Podziwiam Twoj takt i opanowanie w tej dyskusji
Pozwól,że prześlę Ci fragment wiersza Stachury

Człowiek człowiekowi łomem

Człowiek człowiekowi gromem

Lecz ty się nie daj zgłuszyć

Lecz ty się nie daj skruszyć



Człowiek człowiekowi wilkiem

Lecz ty się nie daj zwilczyć

Człowiek człowiekowi bliźnim

Z bliźnim się możesz zabliźnić

Z wyrazami szacunku

POLA
14-04-2010, 21:29
PAP "odsłuchał" jednego z posłów PiS i doniósł, że Jarosław jest naturalnym kandydatem tej partii na prezydenta.
Nie ma żadnych wątpliwości, że gdyby się zdecydował, partia by go gremialnie poparła.
Na razie z wiadomych względów głośno się o tym nie mówi, stąd "odsłuch" jest nieoficjalny.

Lila
14-04-2010, 21:31
Sawana, z całego serca dziękuję..:):):)

Ale ja się do tych dziadków przyzwyczaiłam.
Nawet nie muszę się opanowywać,
bo to generalnie poczciwce są, tylko zgredy straszliwe.:)

Lila
14-04-2010, 21:32
PAP "odsłuchał" jednego z posłów PiS i doniósł, że Jarosław jest naturalnym kandydatem tej partii na prezydenta.

Na razie z wiadomych względów głośno się o tym nie mówi, stąd "odsłuch" jest nieoficjalny.

Ja poprę każdego z PiS w I turze.

Jak nie przejdzie, co podejrzewam, w II turze.....:confused: :confused: lewicę!!

POLA
14-04-2010, 21:45
Ja poprę każdego z PiS w I turze.

Jak nie przejdzie, co podejrzewam, w II turze.....:confused: lewicę!!
Wiem, od dawna masz ciągotki pisowsko-lewicowe.
Za Cimoszewiczem onegdaj wzdychałaś.:D
A jak wystawią Kwaśniewskiego - też? Albo Olejniczaka?
Ja zostaję przy Olechowskim, w I turze, a potem się zobaczy, co zostanie na placu boju.;)

jip
14-04-2010, 21:50
Widzisz jip, nie mogę.

Jak mi ostatnio kazałeś pisać epitafium, co co się stało za parę godzin?:rolleyes:
Coś się wzdragam.:rolleyes:
No i jak ja mam się z Tobą pokłócić?

Lila
14-04-2010, 21:57
No i jak ja mam się z Tobą pokłócić?

Ale koniecznie musisz się pokłócić?

A jak umrę z nerwacji, nie będzie Ci mnie brakowało ociupinkę?:rolleyes:

jip
14-04-2010, 22:06
Ale koniecznie musisz się pokłócić?

A jak umrę z nerwacji, nie będzie Ci mnie brakowało ociupinkę?:rolleyes:
Noooo będzie! (ale nie martw sie, "złego diabli nie biorą, jak mówi moja szwagierka o mojej teściowej") No ale z kim mam się kłócić? Poli się boję, za blisko... no dobra już jestem poważny,.....

eledand
14-04-2010, 22:10
Lubie Was obu czytać codziennie.Pozdrawiam i łeb schylam.

POLA
14-04-2010, 22:40
Poli się boję, za blisko.....
Przecież nie gryzę.:D Co najwyżej - łopatką przyłożę, ale tylko w obronie własnej albo cudzej.;)
Dla sportu - w żadnym wypadku, gdzieżby.:)

Karol
15-04-2010, 09:49
Partie szukają nowych kandydatów na prezydenta
http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/partie-szukaja-nowych-kandydatow-na-prezydenta,1465028

Kazimierz
15-04-2010, 10:33
Ja poprę każdego z PiS w I turze.

Jak nie przejdzie, co podejrzewam, w II turze.....:confused: :confused: lewicę!!
Lilu ! Chyba przemawia przez Ciebie rozgoryczenie, ale wolałbym, abyś do końca pozostała przy PISie.
Ja również, jak wiesz, w II turze, o ile tam bedzie kandydat z mojej lewicy, w co nie bardzo wierzę po śmierci Super-Szmaji,będę głosował na lewicę. Powiem jasno. Tylko Cimoszewicz. Mam nadzieję, że On się zgodzi w tej tragicznej sytuacji kandydować. Inaczej pozostaje mi głosować tylko na B.Komorowskiego. Nadal wierzę, że Jarosław przyrzekł nad trumną swego brata, że Go zastąpi. Cieszę się, że wróciłaś do nas. Dyskutujmy zgodnie z powagą chwili.
VOX POPULI VOX DEI !

pluto37
15-04-2010, 10:54
Ja poprę każdego z PiS w I turze.

Jak nie przejdzie, co podejrzewam, w II turze.....:confused: :confused: lewicę!!

Co sie krygujesz jak panienka przed pierwsza randka?
W koncu to lewica i to drugie tez.
To co za roznica:):D

Babcia Iwa
15-04-2010, 11:26
Moim kandydatek jak pisałam już dużo wcześniej, był J.Szmajdziński, mimo, że SLD to partia nie z mojej bajki. Teraz zostałam "w rozkroku".Na dzień dzisiejszy nie mam kandydata. Na Komorowskiego nigdy w życiu nie oddam swojego głosu, ponieważ on mieni mi się w oczach fałszem, obłudą i chciejstwem na siłę i po trupach. Jeśli dalej nie będzie nowych kandydatów pozostanie mi Olechowski - chociaż nie jestem jego zwolenniczką. Lepszy rydz niż nic. Nie iść na wybory to szansa dla Komorowskiego, a tego bym sobie nie życzyła.Jeśli chodzi o Cimoszewicza, to ostatnio wykazał cechy sprzedawczyka i pęd do partii u władzy. Nie lubię farbowanych lisów. To jest tylko moje zdanie.

Karol
15-04-2010, 11:58
Dlaczego nie Z.Ziobro, jest młody, ambitny i energiczny, tylko czy za bardzo samodzielny jak dla J.Kaczyńskiego.

Lila
15-04-2010, 12:26
Lilu ! Chyba przemawia przez Ciebie rozgoryczenie, ale wolałbym, abyś do końca pozostała przy PISie.
Ja również, jak wiesz, w II turze, o ile tam bedzie kandydat z mojej lewicy, w co nie bardzo wierzę po śmierci Super-Szmaji,będę głosował na lewicę. Powiem jasno. Tylko Cimoszewicz. Mam nadzieję, że On się zgodzi w tej tragicznej sytuacji kandydować. Inaczej pozostaje mi głosować tylko na B.Komorowskiego. Nadal wierzę, że Jarosław przyrzekł nad trumną swego brata, że Go zastąpi. Cieszę się, że wróciłaś do nas. Dyskutujmy zgodnie z powagą chwili.
VOX POPULI VOX DEI !

Ja konsekwentnie na PO nie dam głosu.

Tylko na jej opozycję. Jak diabeł będzie w opozycji, zagłosuję na diabła.

Stalin
16-04-2010, 09:14
A to diabeł nie jest w PO?? Dziwne...:D:D:D:D

maja59
16-04-2010, 09:45
Ja konsekwentnie na PO nie dam głosu.

Tylko na jej opozycję. Jak diabeł będzie w opozycji, zagłosuję na diabła.


I dzięki temu obie, jedna z prawa druga z lewa, zagłosujemy na lewicę, a diabeł nie taki straszny jak go malują:) .

pluto37
16-04-2010, 20:49
I dzięki temu obie, jedna z prawa druga z lewa, zagłosujemy na lewicę, a diabeł nie taki straszny jak go malują:) .

Dziewczyny!
to bedzie ubaw kiedy zwolennoczka PiSu i tzw lewicy pojda w duecie glosowac na LIBERALA i zalozyciela PO w jednej osobie, czyli OLECHOWSKIEGO:D
A na to sie zanosi.
Zycie przynosi czasami calkiem ciekawe rozwiazania.
I bywa przy tym ...kupa smichu.

maja59
16-04-2010, 20:55
Dziewczyny!
to bedzie ubaw kiedy zwolennoczka PiSu i tzw lewicy pojda w duecie glosowac na LIBERALA i zalozyciela PO w jednej osobie, czyli OLECHOWSKIEGO:D
A na to sie zanosi.
Zycie przynosi czasami calkiem ciekawe rozwiazania.
I bywa przy tym ...kupa smichu.
"Dziewczyny" pójdą głosować na Cimoszewicza, który obiecał, że w razie nadzwyczajnej sytuacji opuści swoje tereny łowieckie. Trudno tą sytuację uznać za zwyczajną.:)

jip
16-04-2010, 20:58
"Dziewczyny" pójdą głosować na Cimoszewicza, który obiecał, że w razie nadzwyczajnej sytuacji opuści swoje tereny łowieckie. Trudno tą sytuację uznać za zwyczajną.:)
Uważam, że takie rozwiązanie było by najlogiczniejsze, idę z Wami...

maja59
16-04-2010, 21:00
Uważam, że takie rozwiązanie było by najlogiczniejsze, idę z Wami...
Tylko czy Cimoszewicz opuści swoją knieję?

jip
16-04-2010, 21:07
Tylko czy Cimoszewicz opuści swoją knieję?
A nie masz na niego wpływu żadnego? Może Kwaśniewski mu przepowie.... przecież ja sobie nie mogę wyobrazić, gdyby mi wybrali prezydenta... nawet boję się pomyśleć, po wysłuchaniu Pospieszalskich, Błaszczykowskiego, Kowala....po Wawelu, ciarki mnie przechodzą.....

pluto37
16-04-2010, 21:13
Tylko czy Cimoszewicz opuści swoją knieję?

Juz kilka razy stwierdzil, ze ....nie chce, nie musi i ze lepiej mu w senacie i z boku polityki.
A w koncu na co mu to?
Piekielko przeszedl, partyjna lewca go niezbyt lubi co Napieralski dal mu pare razy do zrozumienia, a te dwa "nowe" gwiazdory lewicy w postaciach Oleksego i Millera tez za nim nie przepadaja, to KTO mu zrobi kampanie, zbierze 100tys podpisow i za to zaplaci?
Co do mnie gdyby byl wybor miedzy J Kaczynskim, to Cimoszewicz moglby liczyc na moja kreske.
Ale jedynie w takim dramatycznym przypadku.
Mam nadzieje, ze katastrofy i wulkaniczne ekstrawagancje mamy juz za soba.
I limit sytuacji nadzwyczajnych na ten rok Narod i Ojczyzna maja juz wyczerpane.

sellenhel
16-04-2010, 21:23
Napisał Pluto I limit sytuacji nadzwyczajnych na ten rok Narod i Ojczyzna maja juz wyczerpane.

Obyś miał Pluto rację bo ja też mam takie zbożne życzenie :rolleyes: żeby limit zła był już wyczerpany. :rolleyes:

eledand
16-04-2010, 21:57
Oby się Lewica złączyła.

pluto37
16-04-2010, 23:02
Oby się Lewica złączyła.

Tak jej [lewicy znaczy sie] ZLE zyczysz?
Tak z historii lewicowych zjednoczen wynika, ze sporo lewicowcow zjednoczonych konczylo, albo pod stienka, albo w lagrach, albo w katowniach organizowanych przez tych, ktorzy uwazali sie za LEPSZYCH lewicowcow od kolezenstwa.
W taki sposob Lenin ze Stalinem jednoczyli lewice w Rosji, Bierut u zarania PRL-u, Hitler w Germanii a podobni w paru innych miejscach.
Jako pacyfista z natury i nielewicowiec z przekonan wole jednak, kiedy Nalecz, Borowski i im podobni nie sa zjednoczeni z Napieralskim zbyt blisko.
Uwazam, ze Kazimierz powinien miec szanse wyboru miedzy np Borowskim, a Oleksym i Millerem, czy innym Napieralskim.
A Lila miedzy J.Kaczynskim i np kandydatem Iwinskim.:D

eledand
16-04-2010, 23:09
Napieralski i Olejniczak nie wchodzą mi w kości.
Borowski się odłączył i zaczęło się,reszte dokończył Milerocek.

Pozostaje żubr,gdyby się zdecydował to ludzie pokroju lewej nogi stanęliby na wysokości zadania,aby ratować kraj,przed.......
Reszta bez komentarza i tak dopiszą lepsi.

Karol
19-04-2010, 18:03
Skończyła się żałoba narodowa i dziennikarze licytują się jak wielki mit stworzono wokół zmarłego prezydenta i jak to się przełoży się na kapitał polityczny z którego będzie korzystał kandydat PiS na fotel prezydenta – prawdopodobnie Jarosław Kaczyński. Opadły emocje i jakby zaineresowanie Wawelem mocno spadło: nie ma kolejki do prezydenckiego sarkofagu http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/nie-ma-kolejki-do-prezydenckiego-sarkofagu,1466704. Czy mit stworzony przez fakt pochówku na Wawelu zagwarantuje Jarosławowi Kaczyńskiemu powrót do władzy?

jip
19-04-2010, 18:07
Napieralski i Olejniczak nie wchodzą mi w kości.
Borowski się odłączył i zaczęło się,reszte dokończył Milerocek.

Pozostaje żubr,gdyby się zdecydował to ludzie pokroju lewej nogi stanęliby na wysokości zadania,aby ratować kraj,przed.......
Reszta bez komentarza i tak dopiszą lepsi.
Ela masz rację - trzeba robić wszystko aby ratować kraj przed IV RP....

eledand
19-04-2010, 18:36
Witaj i musimy połączyć siły.Czwarta RP już była,a teraz szykuje się do Piątej Rp do wodzą Jarkacza.
Jeśli chodzi o Komorowskiego,to gdybym go nie widziała w Telewizorze,to odnosiłabym wrażenie,że przemawia wielki członek Pis-u.Padł na kolana!!!!!!!!! wiadomo????????????

Karol
19-04-2010, 18:47
Pytanie czy młodych przekonała retoryka romantyczno-patriotyczna, na ile kościól poprze PiS i jak się zachowają media. Politycy z pewnością z niecierpliwością czekają na pierwsze sondaże, gdyż pokażą one jaki jest aktualny układ sił i jaką przyjąć strategię w kampani prezydenckiej.

maja59
19-04-2010, 18:59
Jak do głosowania na kota przyjdzie tylu ilu przyszło na Rynek, Błonia i do Łagiewnik to spoko, kot obejdzie się smakiem, trzeba na jakiś pokarm się zrzucić.

Kazimierz
19-04-2010, 19:02
Tak jej [lewicy znaczy sie] ZLE zyczysz?
Tak z historii lewicowych zjednoczen wynika, ze sporo lewicowcow zjednoczonych konczylo, albo pod stienka, albo w lagrach, albo w katowniach organizowanych przez tych, ktorzy uwazali sie za LEPSZYCH lewicowcow od kolezenstwa.
W taki sposob Lenin ze Stalinem jednoczyli lewice w Rosji, Bierut u zarania PRL-u, Hitler w Germanii a podobni w paru innych miejscach.
Jako pacyfista z natury i nielewicowiec z przekonan wole jednak, kiedy Nalecz, Borowski i im podobni nie sa zjednoczeni z Napieralskim zbyt blisko.
Uwazam, ze Kazimierz powinien miec szanse wyboru miedzy np Borowskim, a Oleksym i Millerem, czy innym Napieralskim.
A Lila miedzy J.Kaczynskim i np kandydatem Iwinskim.:D
Ja nie mam problemu z wyborem od dawna. Poczekam na ostateczne oświadczenie Cimoszewicza. W razie czego, Komorowski.
Ty też nie masz problemu, moim zdaniem. Zachowasz całkowitą neutralność. Zresztą, tak się zachowa 50 % społeczeństwa.
Lila pójdzie za głosem prawdziwej kresowianki: "Ojczyzna w niebezpieczeństwie".

Karol
19-04-2010, 19:03
Maja rozmawiajmy poważnie zgodnie z zasadami, każdemu z z kandydatów na fotel prezydencki należy się stosowy szcunek.

maja59
19-04-2010, 19:11
Maja rozmawiajmy poważnie zgodnie z zasadami, każdemu z z kandydatów na fotel prezydencki należy się stosowy szcunek.
Karolu szanuję wszystkich kandydatów i nie ja zaczęłam pisać z pełnym szacunkiem, że z tymi innymi to wygra nawet kot Jarka, stąd ta konwencja żartobliwa, jeżeli sugestia, że kot Jarka jest lepszy od innych jest podyktowana szacunkiem to moje dywagacje na temat rzeczonego kota również.
Pewnie tragedia i późniejsza żałoba skutkują takim odreagowaniem.
Szanuję wszystkich i upraszam aby i mnie szanować, że o moim kandydacie nie wspomnę, jeden nie żyje też został pod Katyniem, a drugi jeszcze nie wyszedł z lasu.
Przepraszam urażonych.

bronczyk
19-04-2010, 19:12
Spokojnie poczekajmy na zgłoszenia kandydatów. Przyznam jednak, że zadanie trudne przed wyborcami.
Maju gdyby można było głosowałabym na kota. Bardzo mądre zwierzątko.

maja59
19-04-2010, 19:18
Spokojnie poczekajmy na zgłoszenia kandydatów. Przyznam jednak, że zadanie trudne przed wyborcami.
Maju gdyby można było głosowałabym na kota. Bardzo mądre zwierzątko.

Myślę, że tylko w tej chwili trudne, bo nie znamy następnych kandytatów, za moment wszystko się wyjaśni i będzie już prosty wybór. Pewnie zwyczajowo przeciw komuś, ale cóż taka nasza narodowa uroda.

Co do kota to jestem za.

Karol
19-04-2010, 19:31
PO przegrała, a właściwie przespała pierwsze starcie, co na to Tusk i pozostali - zobaczymy.

Matrix
19-04-2010, 21:05
Maja rozmawiajmy poważnie zgodnie z zasadami, każdemu z z kandydatów na fotel prezydencki należy się stosowy szcunek.

A dlaczego każdemu?

pluto37
20-04-2010, 05:21
Ja nie mam problemu z wyborem od dawna. Poczekam na ostateczne oświadczenie Cimoszewicza. W razie czego, Komorowski.
Ty też nie masz problemu, moim zdaniem. Zachowasz całkowitą neutralność. Zresztą, tak się zachowa 50 % społeczeństwa.
".

Kazimierzu!
powiem tak:
Komorowski ma moja kreske z ...urzedu. Ma dobrzy rodowod opozycyjny z czasow kiedy trzeba bylo skory nadstawiac.
Z charakteru tez mi odpowiada, wiec nic tej pierwszej tury mi nie zmieni.
Natomiast gdyby tak sie zlozylo, ze w II turze bylby wybor miedzy np Cimoszewiczem, a Kaczynskim, lub podobnym z PiSu to Cimoszewicz mialby moj glos.
Czyli odrobine odwrotnie niz w Twoim przypadku.
Pola faworyzuje Olechowskiego. Jej wybor. Gdyby sie ostal tragedii nie bedzie. Jakiegos skandalu nie zrobi, s..a na widok swiatowych oficjeli mu nie grozi. Natomiast jego histeryczne odzywki typu apeli do Komorowskiego o rezygnacje ze startu w wyborach sa ponizej klasy jaka probuje lansowac.
Mnie ten facet jakos nie lezy. Zupelnie nie wiem czego chce i o czym gada. Jak wycisnac to co opowiada, to nawet slady wody nie zostanie.
Jakis taki budyn polany olejem rzepakowym. Taki co czasem zabombluje. Niekoniecznie zbyt madrze.

pluto37
20-04-2010, 05:37
PO przegrała, a właściwie przespała pierwsze starcie, co na to Tusk i pozostali - zobaczymy.

Tzn co PO powinna byla zrobic w ciagu ostatnich 10 dni?
Moim zdaniem PO , czyli Tusk i rzad ten dopust jaki spadl na panstwo calkiem sprawnie "oporzadzili" dajac jasny sygnal, ze nawet taka nagla tragedia nie paralizuje panstwowych struktur i pod ich rzadami mozna liczyc, ze nawet w bardziej skomplikowanych sprawach sa w stanie sobie poradzic.
Zauwaz ze poradzili sobie z kryzysem finansowym calkiem niezle, a teraz zdali egzamin organizacyjny w zupelnie nietypowym i naglym przypadku.
Wronski dobrze to opisuje, ze takiej operacji logistycznej jeszcze w dziejach RP nie bylo.
I zauwazcie, ze nikt- nawet ci co krzywo patrza na rzad i PO- nie wytykal jakichs bledow, niedorobek czy wpadek.
Nawet pomysl pochowku na Wawelu wziety z ksiezyca dalo sie zrealizowac bez wpadki.
To tak byloby gdyby wybierac na rozum, a nie emocje.

pluto37
20-04-2010, 05:50
Nie znam specjalnie zyciorysu nieboszczyka Skrzypka z NBP, ale zaciekawil mnie ten fragment przemowienia pogrzebowego prezesa PiSu:
Dodał, że z przypomnianego na pogrzebie życiorysu prezesa NBP "mogłoby wynikać, że jego życie po roku 1989 było już proste". - Nie jest to prawda. Sławomir był czynnym uczestnikiem tej rewolucji ("Solidarności", red.), więźniem politycznym, był też jednym z tych, który do końca chciał realizować te ideały - stwierdził prezes PiS.

Kto zamykal Skrzypka w pudle po 89-tym i dlaczego z paragrafu o polityce.
Czyzby prezes jeszcze nie wyszedl z szoku ?

Kazimierz
20-04-2010, 11:11
Kazimierzu!
powiem tak:
Komorowski ma moja kreske z ...urzedu. Ma dobrzy rodowod opozycyjny z czasow kiedy trzeba bylo skory nadstawiac.
Z charakteru tez mi odpowiada, wiec nic tej pierwszej tury mi nie zmieni.
Natomiast gdyby tak sie zlozylo, ze w II turze bylby wybor miedzy np Cimoszewiczem, a Kaczynskim, lub podobnym z PiSu to Cimoszewicz mialby moj glos.
Czyli odrobine odwrotnie niz w Twoim przypadku.
Pola faworyzuje Olechowskiego. Jej wybor. Gdyby sie ostal tragedii nie bedzie. Jakiegos skandalu nie zrobi, s..a na widok swiatowych oficjeli mu nie grozi. Natomiast jego histeryczne odzywki typu apeli do Komorowskiego o rezygnacje ze startu w wyborach sa ponizej klasy jaka probuje lansowac.
Mnie ten facet jakos nie lezy. Zupelnie nie wiem czego chce i o czym gada. Jak wycisnac to co opowiada, to nawet slady wody nie zostanie.
Jakis taki budyn polany olejem rzepakowym. Taki co czasem zabombluje. Niekoniecznie zbyt madrze.
Twojej opcji ( Cimoszewicz-Kaczyński) nie biorę w ogóle pod uwagę. Olechowski mi się nie podoba od dawna. Być może, kobietom tak. Poza tym, że jest przystojnym, nic w nim nie widzę. Zaczynam mieć wątpliwości, co do Twojej bezideowości ? Zresztą , od początku "znajomości" z Tobą ją miałem. "Ojczyzna w niebezpieczeństwie" jednoczy nas. Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?

maluna
20-04-2010, 11:17
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję, ale myślę, że wybiorę mniejsze zło:confused:
Jednego jestem pewna, że pójdę głosować!
Wiem też na pewno, że nie zagłosuję na J.Kaczyńskiego.

wankabor
20-04-2010, 11:23
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuję,
Jednego jestem pewna, że pójdę głosować!
Wiem też na pewno, że nie zagłosuję na J.Kaczyńskiego.
Ja i moja najbliższa rodzina jest tego samego zdania co Ty.

pluto37
20-04-2010, 20:11
Zaczynam mieć wątpliwości, co do Twojej bezideowości ? Zresztą , od początku "znajomości" z Tobą ją miałem. "Ojczyzna w niebezpieczeństwie" jednoczy nas. Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?

-Kazimierzu! W kwestii bezideowosci to powiem tak. Ja jestem demokrata i panstwowiec. I tego sie staram trzymac wybierajac to [tych] co w/g mojej oceny najlepiej panstwu sluzyc moze.
A poniewaz ani bezbozna lewica w postaci SLD, ani pobozna lewica w postaci PiSu nie proponuja mi nic co moglbym zaakceptowac i poprzec kreska w czasie wyborow, to pozostaje mi PO i ludzie ktorzy mogliby sie miescic na tej platformie. Mogly tam byc i Cimoszewicz i Kalisz i Olejniczak z ich pogladami na panstwo. Wszyscy trzej zetkneli sie z rzadzeniem i maja pojecie o tym czym jest podejmowanie decyzji i odpowiedzialnosc za nie. Podobnie jak z drugiej strony taki Poncyliusz, ktoremu w PiSie juz od dawna ciasno i pasuje tam jak wiewiorka do stada gesi. W takim spectrum miescil sie tez Stasiak, ktoremu przyszlo wejsc do niewlasciwego samolotu.
Partie i ludzi powinno sie dobierac do celu jakich chce sie osiagnac.
W tym przypadku do modelu panstwa w jakim czulbys sie najbezpieczniej i najmniej przez to panstwo doswiadczony jako obywatel.
Zauwaz tez, ze te panstwa gdzie jest silne centrum sceny politycznej, a marginesy typu SLD i PiS najslabsze, odnosza sukcesy na zewnatrz i wewnatrz.
I moze to Twoje zawolanie o Ojczyznie w niebezpieczenstwie to lekka przesada, ale po doswiadczeniach z poprzedniego okresu szczesliwosci pod rzadami Kaczynskich to ja wole dmuchac na zimne.

amelia
20-04-2010, 20:36
Jarosław Kaczyński ma największe szanse w walce z Bronisławem Komorowskim w wyborach prezydenckich. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że na prezesa PiS w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,7795356,Wybory_2010__Sondaz__Jaroslaw_Kac zynski_najlepszym.html

amelia
20-04-2010, 21:27
tytul w rzepie

Dobrze miec te wszystkie(napewno sa ie wszystkie tylko wybrane) materialy w jednym miejscu, pod reka

http://www.rp.pl/artykul/464545.html


i jeszcze perelka w radia rmf

http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kontrwywiadkurski

pluto37
20-04-2010, 21:40
[I] [QUOTE]Jarosław Kaczyński ma największe szanse w walce z Bronisławem Komorowskim w wyborach prezydenckich. Z sondażu GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że na prezesa PiS w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów.[/I

Dokladniej to bylo tak:
Kaczyński w pierwszej turze głosowania zdobyłby 26 proc. głosów, a jego rywal z Platformy Obywatelskiej - 49 proc.

Czy prawie bez drugiej tury. Co jest mozliwe. i oby mialo miejsce w realu:)
Jesli Pola i Kazimierz dadza sie skusisic za "pierwsza razom", to panstwo zaoszczedzi troche grosiwa:)

pluto37
20-04-2010, 21:55
[QUOTE]tytul w rzepie

Dobrze miec te wszystkie(napewno sa ie wszystkie tylko wybrane) materialy w jednym miejscu, pod reka

http://www.rp.pl/artykul/464545.html

Amelio!
Spodobal mi sie Magierowski szczegolnie.
I Lis ze swoimi kategoryzmami.
Jak siegam pamiecia to dworskosc tego zawodu zawsze sprowadzala sie do tego komu lepiej sluzyc na kolanach.
Z Rzepa to jest o tyle dziwne, ze jakby nie bylo swoje uslugi swiadczy antyrzadowo.
Bo zdaje sie, ze rzad Tuska jeszcze nie pozbyl sie udzialow w tej firmie:)
A to wyraznie swiadczy o zamordyzmie Tuska:D

pluto37
20-04-2010, 21:58
Dalej z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz od biografow mojej ulubionej partii w jakich kazamatach i kto wiezil wieznia politycznego nazwiskiem Skrzypek przed powolaniem go przez PiS na szefa NBP.

amelia
20-04-2010, 22:00
[QUOTE=amelia]


Bo zdaje sie, ze rzad Tuska jeszcze nie pozbyl sie udzialow w tej firmie:)
A to wyraznie swiadczy o zamordyzmie Tuska:D


I caly w tym urok, a kto tego nie widzi, to jego strata;)

amelia
20-04-2010, 22:07
Tzn co PO powinna byla zrobic w ciagu ostatnich 10 dni?

I zauwazcie, ze nikt- nawet ci co krzywo patrza na rzad i PO- nie wytykal jakichs bledow, niedorobek czy wpadek.
Nawet pomysl pochowku na Wawelu wziety z ksiezyca dalo sie zrealizowac bez wpadki.
To tak byloby gdyby wybierac na rozum, a nie emocje.


Festiwal zarzutow w stosunku do PO dopiero przed nami.
Po pogrzebach ofiar wypadku rozpocznie sie zmasowany atak.
Wtedy zostaniemy przekonani ze wszyscy z PiS to kombatanci

pluto37
21-04-2010, 02:59
Tylko czy Cimosiewicz się do nas przyłączy ?

Nie! Co wyraznie oswiadczyl kolejny raz.
Z rozsadnych pozostaje NAM tylko Komorowski.
Sluchalem Olechowskiego w "Kropce na i"
"Glenda", ze sluchac przykro.
Budyn podlany olejem....
A kiedys byl to w sumie dosc roztropny facet.
Nie wiem czy to z wiekiem mu sie tak porobilo, czy co?

jip
21-04-2010, 10:50
A ja jednak pomyślał bym jeszcze o Kaliszu - już gdzieś pisałem, ale kawał chłopa z niego jest, byle kto mu nie przywali, rozsądny - jest, mądry - chyba też, nie upierdliwy - też, ma poczucie humoru - ma, Nawet na taka fotkę też by się nie obraził:
http://images50.fotosik.pl/286/b560f240938c41e8.jpg
obracał się koło Kwaśniewskiego czyli zna fach, doświadczenie też ma i wiele innych zalet... no i postawcie Jarosława Kaczyńskiego obok Kalisza - wyższy pod każdym względem jest Kalisz... ach dobrotliwy też jest, czyli dobry wujek, czy mąż to nie rozwiódł się, ale to może nie jego wina i ojciec to on sam nie wiem jeszcze, ale dobroć z niego się pokazuje...
Siwiec się upatruje, ale to nie taki człowiek na takim miejscu, nie dla mnie...

Kazimierz
21-04-2010, 11:11
Chyba już w I turze oddam głos na Komorowskiego. II tura tylko niepotrzebnie podroży koszty. Chociaż Kalisz też mi się podoba. Będzie miał wzięcie u "puszystych".
A zaletami intelektualnymi bije pozostałych zdecydowanie, moim zdaniem.

Lila
21-04-2010, 13:20
Chyba już w I turze oddam głos na Komorowskiego. II tura tylko niepotrzebnie podroży koszty. Chociaż Kalisz też mi się podoba. Będzie miał wzięcie u "puszystych".
A zaletami intelektualnymi bije pozostałych zdecydowanie, moim zdaniem.

No i nie ma żony. Już.

Nie tylko Jarek będzie bez pierwszej damy.

Idalka
21-04-2010, 14:25
Kalisz ..... Będzie miał wzięcie u "puszystych".




i jeszcze u tych co mowiom ,idom i myslom,ze myslom

jip
21-04-2010, 15:01
i jeszcze u tych co mowiom ,idom i myslom,ze myslom
E tam, nie bądź takom Idalnom....idealnom.

Kazimierz
21-04-2010, 15:32
No i nie ma żony. Już.

Nie tylko Jarek będzie bez pierwszej damy.
Pierwsze słyszę, Lilu. Chyba ją przytłaczał swoim "intelektem" ?
Przyszła Dama będzie początkowo puszysta, ale ładna, moim zdaniem. Piszę "początkowo", bo czuję, że już zdrowo się depuszystuje. Już w lipcu zobaczymy , moim zdaniem, efekty, kuracji prezdenckiej, Kwaśniewskiego.

Kazimierz
21-04-2010, 15:46
i jeszcze u tych co mowiom ,idom i myslom,ze myslom
Znałem kiedyś takich, co mówili : mówio, myślo, ido, organizujo itd, ale wolę jak mówio i piszo logicznie, ciekawie i z sęsem. Hiperpoprawnymi w mowie, którzy zamiast :"
dziekuje, mówio "dziękuję", nie zachwycam się. Wg. mnie "wszelki przesadyzm" jest niewskazany. Trza mówić z sęsem, prawda, Idalinko ?

Idalka
21-04-2010, 16:33
Znałem kiedyś takich, co mówili : mówio, myślo, ido, organizujo itd, ale wolę jak mówio i piszo logicznie, ciekawie i z sęsem. Hiperpoprawnymi w mowie, którzy zamiast :"
dziekuje, mówio "dziękuję", nie zachwycam się. Wg. mnie "wszelki przesadyzm" jest niewskazany. Trza mówić z sęsem, prawda, Idalinko ?


Szczegolnie z sęsem tlumaczyl swojego szefa z zajsc w Charkowie.
Ja twojego imienia nie znieksztalcam ,mam na imie Idalia,nie Idalinka.
Nazwisk tez,Kwasniewski to jest Kwasniewski a nie Kwach,Kaczynski to nie Kaczor.
Jezyk ojczysty to nasze dobro narodowe,niechlujnie mowiacych nalezy poprawiac ,jakiz to przesadyzm mowic dobrze Panie Najwiekszy Logiku na tym forum.

Kazimierz
21-04-2010, 17:31
Szczegolnie z sęsemtlumaczyl swojego szefa z zajsc w Charkowie.

Nie rozumiem, kto kogo tłumaczył ?
Ja twojego imienia nie znieksztalcam ,mam na imie Idalia,nie Idalinka.
Takie zniekształcenia, a raczej zdrobnienia, są tu forum akceptowane i Ty jesteś pierwsza, która temu oponuje. Więcej, w stosunku do Ciebie, nie będę. Mojego nie radzę, bo już było takie qui-pro-quo, gdy ktoś nazwał mnie Kazikiem, bo nick Kazik jest na forum politycznym bardzo aktywny.
Nazwisk tez,Kwasniewski to jest Kwasniewski a nie Kwach,Kaczynski to nie Kaczor.
Na forach, u nas też, jest to normalne i zgodne, moim zdaniem,z netykietą. O ile sie kogos nie obraża. A Kwach to moje nazwisko naturalne. Kwach sie nie obraża jak go nazywajo Kwach.
Jezyk ojczysty to nasze dobro narodowe,niechlujnie mowiacych nalezy poprawiac ,jakiz to przesadyzm mowic dobrze Panie Najwiekszy Logiku na tym forum.

Hiper-Idalko ! Pisania na forum, czasami specjalnie z błędami typu "om" zamiast "ą" uważam za przesadę. Błedy ortograficzne, niezamierzone, nie poprawiam, prawie nigdy, ale nie obrażam się , gdy ktoś mi delikatnie je wytknie.

Idalka
21-04-2010, 17:54
Idalka,to jest zdrobnienie

Nie rozumiem, kto kogo tłumaczył ?

Kalisz Kwasniewskiego.

Karol
23-04-2010, 09:22
Jarosław Kaczyński jest twardy:
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/migalski-jaroslaw-kaczynski-jest-twardy,1468906

pluto37
23-04-2010, 09:27
Jarosław Kaczyński jest twardy:
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/migalski-jaroslaw-kaczynski-jest-twardy,1468906

Karolu!
A moze Ty wiesz nad jakim dzielem pracowal Olek i je przerwal?

Kazimierz
24-04-2010, 11:17
Karolu!
A moze Ty wiesz nad jakim dzielem pracowal Olek i je przerwal?
Cytuje z tego linku:""Olek i Leszek wołają do nas: nie lękajcie się, róbcie swoje. Musimy podjąć ich tak nagle przerwane dzieło." i se mysle, że chodzi o bliźniaków: Leszek i Olek, Jarek i Olek . Obydwaj pracowali nad jednym dziełem IV RP. A o tym, czy to dzieło będzie kontynuowane zadecydują niedługo wyborcy, 55-60 % Polaków. Reszcie to najwidoczniej zwisa.

tadeusz50
24-04-2010, 18:57
Wybory 2010. Poncyliusz: Czekamy na decyzję. Nie naciskajmy na Jarosława Kaczyńskiego
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7809450,Wybory_2010_Poncyliusz__Czekamy_na _decyzje__ale_nie.html?skad=rss

tadeusz50
24-04-2010, 19:08
Polacy nie dopuszczą
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polacy-nie-dopuszcza-PiS-u-do-wladzy,wid,12204219,wiadomosc.html

pluto37
24-04-2010, 19:35
. Obydwaj pracowali nad jednym dziełem IV RP. A o tym, czy to dzieło będzie kontynuowane zadecydują niedługo wyborcy, 55-60 % Polaków. Reszcie to najwidoczniej zwisa.

O ile mnie pamiec nie myli, to Olek dzielnie zajmowal sie "dzielami" min. Kopacz i twierdzil, ze niezakupienie szczepionki na grype, to zbrodnia przeciw narodowi i tym czy szpital w Pikutkowie ma pieniadze na oplacenie portiera.
Jak na bossa od "BBN-u" to faktycznie dziela wazne dla ludu.
W tych dzielach wspomagala go dzielnie niejaka Fotyga -przypadkiem b. minister i specjalista Waszczykowski.:)))

Kazimierzu! Co do reszty, to byc moze masz racje.
Ale to ich wybor i ich prawo do swobodnego zwisu.
Byle potem nie jeczeli, ze im zle, bo rzadza ci ktorzy sie im nie pododbaja.

pluto37
24-04-2010, 22:10
Tylko Pan jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata, prezydenta Rzeczypospolitej, prof. Lecha Kaczyńskiego. Wierzymy, że w tych najtrudniejszych dla Ojczyzny chwilach, pan dźwignie ją z zapaści i chaosu" - napisali intelektualiści.
*Cus* mnie sie chyba zle zapamietalo. Kto w koncu wyznaczal kierunek i kto komu meldowal wykonanie zadania.
Bo oni podobne byli, wiec mogli mi sie pomylic.
Moze ktos wie gdzie ci "intelektualisci" zauwazyli "zapasc i chaos". Ja lubie kiedy intelektualisci wiecej widza niz zwykly lud, ale moze mogliby sie choc podzielic spostrzezeniami.

Poniżej podpisali się m.in.: Adam Macedoński (współzałożyciel Instytutu Katyńskiego), Andrzej Nowak (prof. UJ), ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski, Michał Kulenty (kompozytor), Ewa Dałkowska (aktorka), Waldemar Żyszkiewicz ("Tygodnik Solidarność"), Leszek Elektorowicz (pisarz), Lucyna Lubańska (Fundacja "Sacr Art."), Krzysztof Durek (Stowarzyszenie "Godność"), Piotr Batycki (reżyser), dr Barbara Niemiec.

A oni wiedza, ze sa intelektualistami?

amelia
26-04-2010, 20:19
czuje sie zaliczona do tej gorszej kategorii, chociaz sama nie wiem dlaczego


Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza.


http://jaroslawkaczynski.info/

wibi
26-04-2010, 21:27
amelia
Ludzie pokroju Śniadka i jego Solidarności (a w tle Krzaklewski i obecne solidaruchy) juz tyle "dobrego" dla Polski zrobili, że prawie juz jej nie ma a na naszym,sprzedanym Majatku Narodowym bogacą się inni.(najbogatszy człowiek w W.Brytani-własciciel Polskich Hut Stali)

pluto37
26-04-2010, 21:48
czuje sie zaliczona do tej gorszej kategorii, chociaz sama nie wiem dlaczego

Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza.


http://jaroslawkaczynski.info/

Amelio!
Czy to nie ciekawostka przyrodnicza, ze superboss zwiazkowy -czyli z natury rzeczy lewicowy- przykleja sie do podobno prawicowego bossa partyjnego?To jest najsmiszniejszy numer w tej kategorii sportowej jaki Sniadek z Kaczynskim mogli wymodzic.
Ja nie wiem czemu wibi wydziwia, ale w koncu i Sniadek i Kaczynski to samo mowia co on.
Tez jecza o wyprzedazy majatku co byl narodowy i podobne.
A w koncu, zeby rzec prawde, to Kaczynski nie wyprzedawal. Tak strzegl stoczni, ze sie same zapadly. Podobnie jak Miller z Belka:D

bronczyk
26-04-2010, 21:54
Wibi wydziwia prywatnie i nie robi politycznej kariery. Chociaż może zaczyna od forum , a potem dopiero na pałace wejdzie.

amelia
27-04-2010, 06:27
amelia
Ludzie pokroju Śniadka i jego Solidarności (a w tle Krzaklewski i obecne solidaruchy) juz tyle "dobrego" dla Polski zrobili, że prawie juz jej nie ma a na naszym,sprzedanym Majatku Narodowym bogacą się inni.(najbogatszy człowiek w W.Brytani-własciciel Polskich Hut Stali)

Wibi
trzymaj lapki daleko od Solidarnosci.
To byla piekna idea.
I bardzo, bardzo potrzebna. To ona zmienila swiat. Zmienila na lepszy - duzo lepszy. W tamtym juz nie dawalo sie zyc.

To prawda, ze w tej chwili Solidarnosc to jakas hybryda.
Podczepilo sie pod nia cale to talatajstwo, a jej bohaterow i tworcow pomowiono i postanowiono zniszczyc.

Sukces ma bohaterow wielu, ale ten "najwazniejszy" do dzisiaj nie ujawnil nam swoich SBeckich akt.

amelia
27-04-2010, 06:28
Amelio!
Czy to nie ciekawostka przyrodnicza, ze superboss zwiazkowy -czyli z natury rzeczy lewicowy- przykleja sie do podobno prawicowego bossa partyjnego?To jest najsmiszniejszy numer w tej kategorii sportowej jaki Sniadek z Kaczynskim mogli wymodzic.
Ja nie wiem czemu wibi wydziwia, ale w koncu i Sniadek i Kaczynski to samo mowia co on.
Tez jecza o wyprzedazy majatku co byl narodowy i podobne.
A w koncu, zeby rzec prawde, to Kaczynski nie wyprzedawal. Tak strzegl stoczni, ze sie same zapadly. Podobnie jak Miller z Belka:D

swiete slowa Pluto:)

jip
27-04-2010, 09:16
"Jeśli w boju ginie król, to kto inny, jeśli nie jego brat powinien dalej nieść sztandar? Kto inny lepiej nadaje się do tego, by walczyć o te idee i sprawy, za które poprzednik oddał życie?" to Migalski
Pospieszalski go poparł no i mamy króla i brata króla, czyli ....

pluto37
27-04-2010, 09:26
"Jeśli w boju ginie król, to kto inny, jeśli nie jego brat powinien dalej nieść sztandar? Kto inny lepiej nadaje się do tego, by walczyć o te idee i sprawy, za które poprzednik oddał życie?" to Migalski
Pospieszalski go poparł no i mamy króla i brata króla, czyli ....
Przecie juz dawno mowilem, ze krypta czeka na nastepnego i badzie familijna.
marszalka sie przesunie, albo wyniesie w mniej eksponowane miejsce.
Wprawdzie rocznica pochowku w maju sie zbliza, ale co tam.
IV Ro waniejsza niz ta z II-ka.

jip
27-04-2010, 09:36
Mam coraz większą obawę, że na tych trumnach JK wjedzie do Pałacu, widzieliście wczoraj -"solidarnych" Pospieszalskiego?, pewno będzie szereg powtórek, to są takie kroki duże po trumnach do pałacu....
"..... Kurski powiedział "Gazecie", że dostał zaproszenie do sztabu." no to będzie żałobnie i wesoło..

Karol
27-04-2010, 10:42
"Jeśli w boju ginie król, to kto inny, jeśli nie jego brat powinien dalej nieść sztandar? Kto inny lepiej nadaje się do tego, by walczyć o te idee i sprawy, za które poprzednik oddał życie?" to Migalski

Sądziłem, że Migalski jest trochę mądrzejszy, to nadętą retoryką tylko szkodzi J.Kaczyńskiemu.

Alunia
27-04-2010, 10:46
Sądziłem, że Migalski jest trochę mądrzejszy, to nadętą retoryką tylko szkodzi J.Kaczyńskiemu.
Ot! Dyplomaci, bez Bożej łaski :mad:

amelia
27-04-2010, 22:16
Jezus Maria, wraca IV RP!

http://www.rp.pl/artykul/2,467812.html

Panie Magierowski, czyzbys nie ogladal pan wczoraj Pospieszlskiego?

wuere'le
27-04-2010, 22:26
Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, wiec, jeśli się powtórzę, lub powtórzę czyjąś wypowiedź, to przepraszam.
Chce powiedzieć, ze dla mnie Jarosław Kaczyński czyni marsz do władzy, dosłownie po trupach.
Pozdrawiam przeciwników Kaczyńskiego, a jego zwolennikom, życzę opamiętania.

MarekNik
28-04-2010, 22:01
Czy ulica powinna mieć głos,
kiedy rzuca na trumien stos
kwiaty
a ochrypli śpiewacy
skrzeczą : To byle jacy ,
wskrzesiciele Polaka -Sarmaty ??!

Dla Polaka taka właśnie jest Polska !
Nie brukselska,paradą warcholska
z bujającą w obłokach elitą,
lecz poważna,milcząca,
pod Wawelem prosząca
jednym głosem: USZANUJCIE MI TO !

only
30-04-2010, 06:39
A może warto zajrzeć ?http://teczki.obserwowani.pl/8561.html#top

pluto37
30-04-2010, 08:19
A może warto zajrzeć ?http://teczki.obserwowani.pl/8561.html#top

Warto zajrzec.
Zyciorys przyzwoitego czlowieka z czasow kiedy bylo troche mniej przyzwoitych.
Nie ma wzmianki o tym, ze za manifestacje w Dzien Niepodleglosci do pierdka Komorowskeigo wsadzal niejaki Kryze - rezymowy sedzia, ktory byl zastepca ministra Ziobry w rzadzie kierowanym przez JAROSLAWA KACZYNSKIEGO.
I to tez warto wiedziec.

Karol
30-04-2010, 09:47
Marta Kaczyńska stanie w kampanii za stryjem. Pragmatyzm ponad wszystko.
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/marta-kaczynska-stanie-w-kampanii-za-stryjem,1472070

Żal mi Marty i jej dzieci...

pluto37
30-04-2010, 10:05
Marta Kaczyńska stanie w kampanii za stryjem. Pragmatyzm ponad wszystko.
[Żal mi Marty i jej dzieci...

No coz. Jesli ma takie zyczenie to bedzie musiala sie zmierzyc z kampania. I ze wszystkim jej skutkami. Takze negatywnymi.
Jest dorosla kobita i chyba rozwazyla wszystkie za i przeciw.

Zdzisia
30-04-2010, 10:32
Marta Kaczyńska stanie w kampanii za stryjem. Pragmatyzm ponad wszystko.
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/marta-kaczynska-stanie-w-kampanii-za-stryjem,1472070

Żal mi Marty i jej dzieci...
Mi też żal Marty i jej dzieci. Nie wierzę,że ona jest za swoim stryjem.Uważam też,że nie chciała,aby jej rodzice zostali pochowani na Wawelu.Uległa presji stryja i w żałobie nie miała siły z nim walczyć.

MarekNik
30-04-2010, 11:01
WYJEŻDŻAJCIE NA MAJÓWKĘ!
-Droga jest zbyt droga.
WYJEŻDŻAJCIE NA MAJÓWKĘ!
-Ktoś pragnie coś schować?
WYJEŻDŻAJCIE NA MAJÓWKĘ!
-Dom mój źle strzeżony!
WYJEŻDŻAJCIE NA MAJÓWKĘ!
KWIECIEŃ ZAKOŃCZONY!

Przyszedł maj-mają raj!
Jest pora festynów.
Ja tak szybko nie przeskoczę.
Zostań ze mną synu.

Zrobimy porządek w domu.
Wiele wyczyścimy,
tylko mnie staremu pomóż.
Do lipca skończymy !

Karol
30-04-2010, 11:38
Kolego, chyba pomyliłeś wątki...?

jip
30-04-2010, 11:55
Nie chyba nie pomylił. Każdy ma prawo pisać nawet wierszem, a nawet o deszcz się pomodlić i mszę zamówić jak PIS
http://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE&feature=autofb
Może teraz msza o wygranie JK w wyborach będzie, tylko pewno nie marszałek ja zapowie.....
A co do MarekNik chłopak ma talent, co prawda wątki poetyczne też tu są, ale może nie bardzo chcą takich prawie politycznych wierszy na tych wątkach, tam dziewczyny i nie tylko poezją poetyczna się zajmują a nie polityczną, więc.. co nam szkodzi zawsze coś można innego poczytać, a jak ktoś nie chce czytać to.. nie czyta..

Karol
30-04-2010, 12:01
A poeta... tylko szkoda, że nie na temat

tadeusz50
30-04-2010, 12:07
Marta Kaczyńska stanie w kampanii za stryjem. Pragmatyzm ponad wszystko.
http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/marta-kaczynska-stanie-w-kampanii-za-stryjem,1472070

Żal mi Marty i jej dzieci...
Bardzo zal mi Marty.

jip
30-04-2010, 12:09
Bardzo zal mi Marty.
Ale chyba ma swoją wolną wolę? Nie słyszałem, żeby ktoś ją ubezwłasnowolnił... wie w co wchodzi, więc czemu szkoda?..

tadeusz50
30-04-2010, 12:43
Ale chyba ma swoją wolną wolę? Nie słyszałem, żeby ktoś ją ubezwłasnowolnił... wie w co wchodzi, więc czemu szkoda?..
Nie jestem, nie byłem fanem Kaczyńskich to dla jasności. Na temat Mart. Zgoda jest dorosła i nie ubezwłasnowolniona. Staram się jednak wczuć w Jej obecny stan -straciła nagle oboje rodziców- i prawdopodobnie jest sterowana przez "życzliwe grono doradców".

pluto37
30-04-2010, 23:40
Nie jestem, nie byłem fanem Kaczyńskich to dla jasności. Na temat Mart. Zgoda jest dorosła i nie ubezwłasnowolniona. Staram się jednak wczuć w Jej obecny stan -straciła nagle oboje rodziców- i prawdopodobnie jest sterowana przez "życzliwe grono doradców".

Tadeuszu! Czemu sie tak zamartwiasz i sadzisz, ze jest sterowana. Wszak z polityka zapewne zwiazana jest od kolyski. Brala udzial w poprzedniej kampanii wspierajac wraz pierwszym mezem ojca. drugi raz wyszla zamaz za syna dzialacza partyjnego i bylego barona postkomunistycznego.
To jakie "grono doradcow" jej potrzebne?
Wie czym jest polityka i wie jak ona wyglada. Tak ona jak i jej maz i tesc i stryj. Wiec opowiadanie ze nie wie na co sie decyduje -jesli to co mowi Kluzik jest prawda - to delikatnie mowiac niemowleca naiwnosc.

waclaw46
01-05-2010, 09:27
Nie jestem, nie byłem fanem Kaczyńskich to dla jasności. Na temat Mart. Zgoda jest dorosła i nie ubezwłasnowolniona. Staram się jednak wczuć w Jej obecny stan -straciła nagle oboje rodziców i prawdopodobnie jest sterowana przez "życzliwe grono doradców".Straciła rodziców ale tydzień temu ,media prosiły o tydzień spokoju co chcecie od dziewczyny ,bierze się teraz za kampanię wyborczą może.Prawo nie zabrania uczestnictwa dzieci tragicznie zmarłych rodziców ,jest zresztą prawnikiem a mąż też.Spece od marketingu politycznego uważają że można wykorzystać wizerunek.

Honoratka
01-05-2010, 11:45
Za politykę bierze się również wdowa po ś.p.Jerzym Szmajdzińskim.Będzie wspierać sztab wyborczy Napieralskiego.
Dlaczego to nikomu nie przeszkadza?Tylko czepili się wszyscy Marty i Jarosława..

waclaw46
01-05-2010, 13:01
Za politykę bierze się również wdowa po ś.p.Jerzym Szmajdzińskim.Będzie wspierać sztab wyborczy Napieralskiego.
Dlaczego to nikomu nie przeszkadza?Tylko czepili się wszyscy Marty i Jarosława.. Honoratko nikt się nie czepia ,tylko z biegiem czasu zmieniają się mody i inaczej wygląda żałoba.Powinny te panie wystąpić w Tańcu z gwiazdami przy okazji by mogły dobrze zarobić.Każdy ma swoje 5 minut i każdą okazję należy dobrze wykorzystać.

Idalka
01-05-2010, 13:14
Nie jestem, nie byłem fanem Kaczyńskich to dla jasności. Na temat Mart. Zgoda jest dorosła i nie ubezwłasnowolniona. Staram się jednak wczuć w Jej obecny stan -straciła nagle oboje rodziców- i prawdopodobnie




jest sterowana przez "życzliwe grono doradców".


tak tak ,to zyczliwe grono doradcow wstawilo jej sterownik i jest sterowana,gdyby nie ten sterownik rzucilaby sie w ramiona
PO,przeciez 30 letnia kobieta ,po studiach,urodzona w 80 roku w takim domu,musi byc sterowana,ona nie moze byc za tym w czym wzrastala od niemowlectwa.

nie powiem co trzeba miec w glowie zeby tak myslec

MarekNik
01-05-2010, 13:23
Nic pokory nawet w obilicz smierci.!!!

Ten Duch...

Ten Duch co zstąpił,nie chce byś zwątpił i zamilkł w obliczu trwogi.
Gdy izba pusta i milczą usta,wciąż mogą głosować nogi !
Zabierz swą troskę.Idź na Krakowskie.Pod Grobem złóż ją na placu
a Duch co zmienia ludzkie sumienia zamieszka znowu w pałacu.

Ci, którzy dzisiaj wołać nie mogą,rzecz wielką już uczynili.
Choć serca wielką ścisnęli trwogą,to prawdzie drzwi otworzyli.
Dziś Twoje miejsce jest w tej kolejce,co Ducha gasić nie dała.
Stań za dziewczyną,co limuzynom drogę kwiatami tu słała.

Idalka
01-05-2010, 14:57
Ten Duch...

Ten Duch co zstąpił,.......


I ODMIENIL OBLICZE ZIEMI....TEJ ZIEMI.

jip
01-05-2010, 15:04
I ODMIENIL OBLICZE ZIEMI....TEJ ZIEMI.
No można jeszcze dopisać i zrobił świętych z nieświętych i królów z niekrólów i łagodnych z naburmuszonych i i ludzkich z niezbyt ludzkich i..., i .... jeszcze coś by się znalazło....
Podobno nadaremno nie należy wywoływać imię... więc nie mieszajmy Ducha bo on w polityce świętości nie znajdzie i szkoda Ducha a MarekNik papieżem też nie będzie...

Honoratka
01-05-2010, 15:44
Papieżem nie.....ale ma prawo zabrać głos i wyrazić swój pogląd..chyba że mu ktoś zabroni:)

weronika1
01-05-2010, 15:45
No można jeszcze dopisać i zrobił świętych z nieświętych i królów z niekrólów i łagodnych z naburmuszonych i i ludzkich z niezbyt ludzkich i..., i .... jeszcze coś by się znalazło....
Podobno nadaremno nie należy wywoływać imię... więc nie mieszajmy Ducha bo on w polityce świętości nie znajdzie i szkoda Ducha a MarekNik papieżem też nie będzie...
Swięta prawda.

jip
01-05-2010, 16:36
Papieżem nie.....ale ma prawo zabrać głos i wyrazić swój pogląd..chyba że mu ktoś zabroni:)
Nikt mu nie zabrania ale Ducha raczej w tych przypadkach niech nie przywałuje, bo tu nie na miejscu przywoływanie Ducha..
A wątek jest po to, żeby rozmawiać i ja też swoje poglądy tu uzewnętrzniam, czy mądre? nie wiem ale moje....
I przywoływanie Ducha co odmienił oblicze tej Ziemi ani nieuprawnione ani zasadne, bo ta Ziemia już jest inna, już odmieniona, no chyba, że ktoś tego nie zauważa....

pluto37
02-05-2010, 00:54
[/B]
tak tak ,to zyczliwe grono doradcow wstawilo jej sterownik i jest sterowana,gdyby nie ten sterownik rzucilaby sie w ramiona
PO,przeciez 30 letnia kobieta ,po studiach,urodzona w 80 roku w takim domu,musi byc sterowana,ona nie moze byc za tym w czym wzrastala od niemowlectwa.

nie powiem co trzeba miec w glowie zeby tak myslec

_Toz wymalowalas dokladnie to samo co zdarzylo mi sie wczesniej zauwazyc.:)
I powtorze com rzekl wczesniej.
Jesli majac swoje doswiadczenia z polityka wybierze sie na wycieczke w te tereny, to musi sie liczyc z konsekwencjami.
A te sa TEZ takie jakie sa. Takie jakie proponowal od dawna jej ojciec, stryj i grono z nimi zwiazanych towarzyszy partyjnych.

pluto37
02-05-2010, 01:03
Za politykę bierze się również wdowa po ś.p.Jerzym Szmajdzińskim.Będzie wspierać sztab wyborczy Napieralskiego.
Dlaczego to nikomu nie przeszkadza?Tylko czepili się wszyscy Marty i Jarosława..

Generalnie roznicy wielkiej nie ma, ale zdaje sie, ze wdowa po Szmajdzinskim juz w polityce bywala. I wczesniej w niej zdaje sie aktywnie uczestniczyla na jakichs nizszych poziomach.
I poza tym jest jednak roznica wieku.
Ale jak powiadam to wybory indywidualne.
i kazda/y podejmuje je na wlasne ryzyko.

MarekNik
02-05-2010, 03:22
Dawno chcę żeby żyło się po ludzku.
Tak normalnie,by nie było wiele zła.
Mogę wierzyć, że to wina krasnoludków,
tylko niech zniknie rządów durna gra.

Może to nawet głupie jest marzenie.
Może to tylko niespełniony sen.
Ja jurto pójdę,zagłosuję i ich zmienię,
bo już mnie wkurzył powtarzany refren ten:

Że kogoś zbudzą o szóstej nad ranem.
Mnie nie obudzi nawet z armat głośny strzał.
Że zrekwirują komuś konto uzbierane.
Niech moje biorą,byle bym coś na nim miał.

Może to nawet głupie jest marzenie.
Może to tylko niespełniony sen.
Ja jednak pójdę, zagłosuję i ich zmienię,
bo już mnie wkurzył powtarzany refren ten:

Że kogoś...

amelia
09-05-2010, 15:21
Diabeł przebrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,111198330,,Kaczynski_do_Rosjan_Na_Placu_Czer wonym_mial_st_.html?v=2

i nie uprzedzil Eli Jakubiak, ktora troche wczesniej....

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7858810,Jakubiak_w_Radiu_ZET__Dzis_Rosjani e_dyktuja_nam_to.html

Zdzisia
10-05-2010, 12:06
Czego to się nie robi i nie mówi,aby zostać wybranym na prezydenta:mad: :confused:

Lila
10-05-2010, 13:06
A ja rano myślałam, że to kaczka / nomen omen/ dziennikarska.
Cała prasa jest pod wrażeniem.
Szok !!!
http://www.fakt.pl/Szok-Michnik-poparl-Kaczynskiego,artykuly,71513,1.html

Oj Michniku, Michniku..
jużeś położył krzyżyku?
Na Donaldu i Bronisławu?

Aj ta przezorność. Internauci coś tam piszą o burcie i okręcie..
Ale ja tam nie wiem.:)

Kazimierz
10-05-2010, 13:28
A ja rano myślałam, że to kaczka / nomen omen/ dziennikarska.
Cała prasa jest pod wrażeniem.
Szok !!!
http://www.fakt.pl/Szok-Michnik-poparl-Kaczynskiego,artykuly,71513,1.html

Oj Michniku, Michniku..
jużeś położył krzyżyku?
Na Donaldu i Bronisławu?

Aj ta przezorność. Internauci coś tam piszą o burcie i okręcie..
Ale ja tam nie wiem.:)
Spoko, to jest fakt.pl i nic więcej. Fakt.pl zmienia się co godzine.

Lila
10-05-2010, 13:49
Spoko, to jest fakt.pl i nic więcej. Fakt.pl zmienia się co godzine.

Ależ Kaziu..http://wiadomosci.onet.pl/2167301,11,item.html

A onecik to ITI jest.

http://gazeta-codzienna.info/news/pokaz/tytul/michnik-poparl-kandydature-kaczynskiego/i/177518
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/419873,pod_kandydatura_jaroslawa_kaczynskiego_podp isal_sie_adam_michnik.html
http://www.wprost.pl/ar/194793/Nawet-Michnik-podpisal-sie-pod-Kaczynskim/

Szok!
:D

Kazimierz
10-05-2010, 14:48
Ależ Kaziu..http://wiadomosci.onet.pl/2167301,11,item.html

A onecik to ITI jest.

http://gazeta-codzienna.info/news/pokaz/tytul/michnik-poparl-kandydature-kaczynskiego/i/177518
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/419873,pod_kandydatura_jaroslawa_kaczynskiego_podp isal_sie_adam_michnik.html
http://www.wprost.pl/ar/194793/Nawet-Michnik-podpisal-sie-pod-Kaczynskim/

Szok!
:D
Jest to rzeczywiście sensacja dnia, ale to jeszcze nie przesądza wyniku. Może to nawet lepiej ,że sytuacja na czele stawki ulełga zmianie i nastąpiła zmiana lidera.

Idalka
10-05-2010, 16:00
"Nawet Michnik podpisał się pod Kaczyńskim"



...a jesli to dyskredytacja...wiem, wiem .....STD....ale ,razi mnie NAWET


http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

amelia
10-05-2010, 19:55
Czego to się nie robi i nie mówi,aby zostać wybranym na prezydenta:mad: :confused:


Zwlaszcza jak niedawno mowilo sie tak:


„Między państwami cywilizowanymi powinna istnieć pewna wspólnota aksjologiczna, ona jest podstawą współdziałania. W ramach tej wspólnoty ocena np. Katynia może być tylko jedna - bo to jest ludobójstwo” - powiedział szef PiS na konferencji prasowej. Jak mówił, „to nie może być tak, że polski premier przyznaje komukolwiek prawo do innego oceniania tego rodzaju wydarzeń”. „To był wielki błąd, moralny, polityczny” - dodał.

Zdaniem szefa PiS, w wystąpieniach Putina mieliśmy do czynienia z czymś, „co można potraktować jako stan w najwyższym stopniu niesatysfakcjonujący”. „Nie było przeprosin” - mówił Jarosław Kaczyński - które są przez Polaków oczekiwane, za to premier Rosji „snuł opowieść właściwą dla nacjonalizmu rosyjskiego”; były próby relatywizacji i „niestosownych, nieadekwatnych porównań”.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, obchody rocznicowe i wizyta Putina nie tylko nie przybliżyła Polski do normalizacji stosunków z Rosją, ale ją oddala.

Jarosław Kaczyński pytał też, po co premier Rosji został zaproszony. Według niego, „jest pytanie o profesjonalizm polskiej polityki zagranicznej, o profesjonalizm samego premiera i profesjonalizm ministra spraw zagranicznych”. „Ta ocena musi wypaść skrajnie negatywnie. To jest najniższa ocena. Nie ma żadnej racjonalnej odpowiedzi na pytanie po co tutaj został zaproszony, w tych warunkach, Putin” - stwierdził szef PiS.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=15723

maja59
10-05-2010, 19:59
Dobre Amelio mocne, właściwe spojrzenie na problem rosyjski przez prezesa PiS.

pluto37
10-05-2010, 21:46
Zwlaszcza jak niedawno mowilo sie tak:
.... „jest pytanie o profesjonalizm polskiej polityki zagranicznej, o profesjonalizm samego premiera i profesjonalizm ministra spraw zagranicznych”. „Ta ocena musi wypaść skrajnie negatywnie. To jest najniższa ocena. Nie ma żadnej racjonalnej odpowiedzi na pytanie po co tutaj został zaproszony, w tych warunkach, Putin” - stwierdził szef PiS. [/I]

http://www.pis.org.pl/article.php?id=15723

Do kompletu dodaj tez wystep prominentnego DZIALACZA PiSu z miejscowej organizacji podczas wizyty Putina na Westerplatte "przebranego" za to co kon pod brzuchem nosi z napisem Putin.
Prezes sie nie odcial i nie mial "dzialaczowi" za zle wystepu artystycznego. Milujacy blizniego swego promineci z PiSu rowniez.
W kontekscie niedawnych umizgow prezesa PiSu do Rosjan ten drobiazdzek tez powinien byc przypominany.
W koncu gdyby zostal prezydentem, a Putin nastepca Miedwiediewa, to relacje miedzy nimi bylyby na 100% serdeczne. Na poziomie takim jak przed koncem 2007.

Lila
10-05-2010, 21:56
""



...a jesli to dyskredytacja...wiem, wiem .....STD....ale ,razi mnie NAWET


http://www.polonica.net/czerwone-zyciorysy_Michnik.htm

Eee nie. Nie dyskredytacja.
Co najmniej 2 % przybyło.:D :D

MarekNik
10-05-2010, 22:07
Choćbym się starał naj naj naj
drażni mnie tytuł "Czarny Maj"!
Niech on będzie czarny dla mych adwersarzy!
Niechaj będzie czarny dla tej jednej twarzy,
która się wysoko pcha !
Dla mnie maj jest-chachacha-
wesolutki,bo już widzę skutki
kwietniowego milczenia.
Dla nich w czarny niech się zmienia,
a dla mnie jest cały w bzach.
Ach! Jeszcze trochę i ten krach
piarowców-fachowców zobaczę!
Prawda zawsze wypływa!Nigdy nie jest inaczej!

Lila
11-05-2010, 08:07
Rosjanie do Jarosława..

Z szacunkiem odnosze się do Lecha Kaczyńskiego i pamięci o Nim.
Zrozumiałem, że był wielkim patriotą swoje Ojczyzny.
Zyczę Jarosławowi, aby został Prezydentem Polski.
Prawo i sPRAWIEDLIWOŚC wygra, wierze w to

.......
Przepiekne słowa !

dziekuje za te piękne słowa.
Wieczna chwała bohaterom.
Wielki polski Naród cierpi.

Jarosław Kaczyński - Wielki Polak

.....Bardzo ciepłe, pełne godności i wzruszające przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, przenika duszę.

....
Очень импонир& Дональд Туск. Но сейчас -
не его время.

Bardzo imponuje Donald Tusk. Ale teraz - nie jego czas.

....
Туск меня впечатл& значите& меньше, чем Качиньс&

Tusk robi na mnie znacznie mniejsze wrażenie, niż Kaczyńscy.

....


...i inne..http://echo.msk.ru/blog/echomsk/678358-echo

maja59
11-05-2010, 09:31
Ludzie różne listy piszą.

Name: Jarosaw na prezydenta ...Wybrzeza Kosci Sloniowej!
Date: 2010-04-26 11:18:58

Lech byl katastrofa dla Polski. skandalicznie zepsul polityke i imie polski zagr, zantagonizowal wszystkich sasiadow i Unie Eur. Cieple stosunki dyplomatczne sa niezbedne do rozwijania handlu i dostepu do rynku zbytu itd. mieszal religie do polityki i panstwa, co dzieli od razu ludzi bo sa to sprawy prywatne itd Gdy Lech budowal Muzeum meczennictwa, Finlandia budowala Nokie a reszta nowoczesnych i funkcjonujacych panstw (do ktorych zreszta miliony polskich „patriotycznych” gastarbeiterow emigruje za chlebem ...) zdobywala wysokie pozycje w globalnym swiecie 21 wieku ... Poza tym to Lech byl tym sprawnym i uczciwym wykonawca zadan. Jaroslaw to tylko cyniczny i beswzgledny polityk (powtarzam polityk, jako czlowiek byc moze jest on marzeniem kazdej tesciowej ...) Glos na Jaroslawa to glos na nowa 5-latke sredniowiecza

http://www.dziennik.com/news/polska/10327

Lila
11-05-2010, 09:39
Ludzie różne listy piszą.

Name: Jarosaw na prezydenta ...Wybrzeza Kosci Sloniowej!
Date: 2010-04-26 11:18:58

Lech byl katastrofa dla Polski. skandalicznie zepsul polityke i imie polski zagr, zantagonizowal wszystkich sasiadow i Unie Eur. Cieple stosunki dyplomatczne sa niezbedne do rozwijania handlu i dostepu do rynku zbytu itd. mieszal religie do polityki i panstwa, co dzieli od razu ludzi bo sa to sprawy prywatne itd Gdy Lech budowal Muzeum meczennictwa, Finlandia budowala Nokie a reszta nowoczesnych i funkcjonujacych panstw (do ktorych zreszta miliony polskich „patriotycznych” gastarbeiterow emigruje za chlebem ...) zdobywala wysokie pozycje w globalnym swiecie 21 wieku ... Poza tym to Lech byl tym sprawnym i uczciwym wykonawca zadan. Jaroslaw to tylko cyniczny i beswzgledny polityk (powtarzam polityk, jako czlowiek byc moze jest on marzeniem kazdej tesciowej ...) Glos na Jaroslawa to glos na nowa 5-latke sredniowiecza

http://www.dziennik.com/news/polska/10327

W Polsce bardzo różne.
Po uścisku Jaruzelskiego, wręcz tragiczne.
http://www.tvs.pl/informacje/23728/play

Komentarz...uff..

Ale chyba nie o to chodzi?
Mnie chodziło o Rosję. A Tobie? O dokop, jak zwykle.

admin
11-05-2010, 09:48
Użytkownik MarekNik jest proszony o pisanie postów zgodnych z tematyką wątku. Ten wątek NIE DOTYCZY przyczyn katastrofy - na ten temat jest stworzonych kilka innych wątków.

maja59
11-05-2010, 10:14
W Polsce bardzo różne.
Po uścisku Jaruzelskiego, wręcz tragiczne.
http://www.tvs.pl/informacje/23728/play

Komentarz...uff..

Ale chyba nie o to chodzi?
Mnie chodziło o Rosję. A Tobie? O dokop, jak zwykle.
Mnie chodzi o listy, które piszą uprawnieni do głosowania.
Wysoko sobie cenię wspaniała postawę Rosjan po katastrofie w Smoleńsku. Nie wierzę w zmianę, całkowicie dotąd negatywnego, stosunku Jarosława Kaczyńskiego do Rosjan i Rosji, uważam jego wystąpienie za gadżet reklamowy z okazji wyborów, podobnie jak ocieplanie wizerunku pianinem i bliblioteczką. Wcześniejszy wizerunek jest mi znany, to przecież i ja stałam tam gdzie stało ZOMO i jeszcze długo będę o tym pamiętać i pewnie nie tylko ja.
Nie wierzę w ani jedno słowo okazjonalnie zmienionego Prezesa PiSu. Jeżeli to uważasz za dokop to niech będzie dokop. Każda z nas ma swoje preferencje wyborcze i swoje zdanie o pretendentach do pałacu.
Mój kandydat zginął w tej samej katasrofie, ale jakoś nie widzę rozdzierania szat przez jego nastepcę ani tworzenia PR z tragedii. Stosunek do Rosji formacji lewicowej tez jest od dawna znany i nie tworzy się go w ramach gry wyborczej. Jak mam pisać, aby nie być posądzoną jak zwykle o dokopanie.

Jadzia P.
11-05-2010, 10:26
Jak mam pisać, aby nie być posądzoną jak zwykle o dokopanie.


Witaj Maju :D
Pisz....pisz tak jak do tej pory, bo piszesz mądrze....pisz to co myślisz... bardzo lubie czytać Twoje posty....zresztą....chyba nie tylko ja :)

wankabor
11-05-2010, 10:37
Maju, czytam Twoje posty z zainteresowaniem, piszesz tak jak myślisz mądrze , spokojnie i z rozwagą. W pełni popieram Twoje stanowisko. Serdecznie pozdrawiam.

wankabor
11-05-2010, 15:22
wasz chór nie zagłuszy "BOŻE COŚ POLSKĘ...!
co się z Duchem tu z piersi wyrywa
NAJGŁOŚNIEJSZA,NAJSZCZERSZA,PRAWDZIWA !

Wasz czyli czyj chór nie zagłuszy powyższą pieśń? Jak wiesz pieśń "Boże coś Polskę" napisał Alojzy Feliński w r. 1816. Była to pieśń narodowa za pomyślność króla, w hołdzie dla cara Aleksandra I,z refrenem " Przed Twe ołtarze zanosim błaganie, naszego króla zachowaj nam Panie"

admin
11-05-2010, 15:50
Użytkownik MarekNik jest proszony o zapoznanie się z punktem regulaminu, który zaakceptował rejestrując się tu:

7. Uwagi i pytania dotyczące usunięcia konkretnego postu przez moderatora należy kierować do tegoż moderatora lub na adres cafe@senior.pl. Pytania i uwagi dotyczące decyzji o zabanowaniu lub przeniesieniu do grupy użytkowników z ograniczonymi prawami należy kierować do administracji serwisu, pod w/w adres. Nie przewiduje się publicznej dyskusji na temat przyczyn usuwania poszczególnych wątków i postów lub sankcji wobec użytkowników, zaś wpisy o takiej treści będą usuwane jako niezgodne z regulaminem.

lawenda
11-05-2010, 20:23
MAJU, podpisuję się pod Twoim postem nr 172. Wybory rządzą się swoimi prawami, ale bez przesady. Brak mi pewnie wiary w przemianę jastrzębia we wróbelka a sztuczność zawsze będzie jedynie erzacem i nawet nie pomoże ocieplająca scenografia.

Karol
11-05-2010, 20:50
Przesłaniem „do braci Rosjan” Jarosław Kaczyński wygrywa kolejną batalię w drodze do fotela prezydenckiego, natomiast po stronie PO ciągle zalega dziwna cisza, a może po prostu brak pomysłu na prowadzenie kampanii Bronisława Komorowskiego. Twardy pragmatyzm oraz nowy – złagodzony wizerunek lidera PiS-u plus wykreowany przez specjalistów od marketingu politycznego wprowadził chaos i zasiał niewiarę w szeregach PO. Jaki będzie kolejny krok Jarosława Kaczyńskiego i czy sztab Bronisława Komorowskiego dozna w najbliższym czasie przebudzenia?

Jadzia P.
11-05-2010, 21:01
Jak bardzo trzeba być naiwnym by uwierzyć w to, ze pan J. Kaczyński zmienił się na stałe ...:rolleyes:
Ci co uwierzą w jego przemiane, nie bedą musieli długo czekać by ponownie zobaczyć jego prawdziwe oblicze ....po wyborach wszystko wróci do " normy "...:rolleyes:

Karol
11-05-2010, 21:37
To czy się zmieni czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest tylko to czy przekona do swojej osoby wyborców w I i II turze głosowania, a to jest coraz bardziej prawdopodobne.

amelia
11-05-2010, 21:55
To czy się zmieni czy nie, nie ma żadnego znaczenia. Ważne jest tylko to czy przekona do swojej osoby wyborców w I i II turze głosowania, a to jest coraz bardziej prawdopodobne.

No nie wiem;)
Im sztab PiS bardziej sie uaktywnia tym wiecej absurdow.
Nie wierze, ze liczba dajacych wiare tym absurdom bedzie rosla.
Rozsadek nie jest dobra strona naszego spoleczenstwa, ale zeby az tak?

Karol X
11-05-2010, 21:57
Dlaczego osadzac czlowieka w ten sposob?
Chyba jako jedyny zachowuje umiar,skromnosc i "nie wypina piersi" do przodu.
Drazni tym przeciwnikow politycznych i zwolennikow PO.To zrozumiale.Czyhaja na kazde jego potkniecie.Przykladem niech bedzie oredzie do narodu rosyjskiego.Juz posypaly sie inwektywy,ze kameleon,ze nieszczery w swojej wypowiedzi,ze to farsa itd.
Teraz czas bolu po stracie brata i szwagierki,wiec czekaja cierpliwie.Wiedza doskonale,ze Jaroslaw Kaczynski przerwie milczenie,ze okres bolu stopniowo ustapi i bedzie niejako zmuszony do zabrania glosu.
A wtedy...."kamienie drgna i poleca jak lawina"...
Nie to jest jednak najgorsze.
Przeraza mnie wizja jego ewentualnej prezydentury w Polsce.
Przeraza mnie wizja ewentualnej prezydentury Bronislawa Komorowskiego.Tak jednego badz drugiego - w zaleznosci,ktory zostanie prezydentem - czeka nieslychanie ciezkie zadanie.
Kraj sklocony od gory do dolu,szczegolnie po tragedii smolenskiej i fatalnym zabezpieczeniu miejsca tragedii ze strony rzadowej,co dodatkowo wznieca nastroj niezadowolenia,straszenie Polakow kryzysem greckim,deklaracje politykow o mowieniu innym jezykiem,o potrzebie naprawy relacji polsko-rosyjskich, znalezienia wspolnej plaszczyzny porozumienia,"iskrzenie" miedzy ugrupowaniami,itd,itp.
Idzie stare pelna para - w jeszcze gorszym wydaniu.
Jak w takim klimacie bedzie mozna wykonywac swoja prace?
Jak najrzetelniej spelnic misje wobec kraju i jego obywateli?
Co uczynic,by zdobyc zaufanie przeciwnikow i jednoczesnie nie utracic zaufania u zwolennikow?
Kopie obrazu zatroskanego Stanczyka powinny wisiec w gabinecie premiera rzadu i kancelarii prezydenckiej - najlepiej na wprost biurek,tak by urzedujacy w kazdej chwili mogli je dostrzec i pomyslec:
Kraj potrzebuje spokoju i czynu w dzialaniach,nie slowach.
Ma racje poeta.
Czarny maj.
Dajcie mu tworzyc.Wyraza mysli wierszem i chwala mu za to.
Idzie jednak ku lepszemu,mimo wszystko.
W czerwcu dostaniemy prezydenta i w prezencie czarne skrzynki od Rosjan i byc moze jeszcze jakies zagubione ksiazki,ktore im sa juz od dawna niepotrzebne,a nam jak najbardziej.
I tym optymistycznym akcentem mowie:
Dobranoc.

Karol
11-05-2010, 22:31
Idzie stare pelna para - w jeszcze gorszym wydaniu.
Jak w takim klimacie bedzie mozna wykonywac swoja prace?

Nie wiem czy idzie ku lepszemu czy gorszemu...? Obserwuje scenę polityczną i widzę, że początek kampanii prezydenckiej należy do Jarosława Kaczyńskiego, a sztab Bronisława Komorowskiego oddaje pola i właściwie nie ma żadnej spójnej koncepcji działania.

Idalka
11-05-2010, 22:47
Karol X

Dlaczego osadzac czlowieka w ten sposob?



Poniewaz przeciwnicy P.Kaczynskiego "sa jak niewinne dziadki,co nie potrafia przelknac rycyny bez czekoladki?ze sie posluze Hemarem,on powiedzial dziatki,ale mnie lepiej pasuje przez D.


Masz racje,ktokolwiek zwyciezy bedzie mu ciezko z nami.

Babcia Iwa
11-05-2010, 23:12
Widzę że wychodzi na moje. W poprzednich wątkach pisałam, że Kaczyński wygra i coś mi sie zdaje, że moje trzecie oko się nie pomyli. I znowu PO nie wypije szampana jak w roku 1995. I dobrze im tak, pycha daje o sobie znać.

Honoratka
11-05-2010, 23:21
Widzę że wychodzi na moje. W poprzednich wątkach pisałam, że Kaczyński wygra i coś mi sie zdaje, że moje trzecie oko się nie pomyli. I znowu PO nie wypije szampana jak w roku 1995. I dobrze im tak, pycha daje o sobie znać.

Dzięki Ci za Twoje "trzecie oko"
jest super

pluto37
11-05-2010, 23:36
Nie wiem czy idzie ku lepszemu czy gorszemu...? Obserwuje scenę polityczną i widzę, że początek kampanii prezydenckiej należy do Jarosława Kaczyńskiego, a sztab Bronisława Komorowskiego oddaje pola i właściwie nie ma żadnej spójnej koncepcji działania.

Karolu!
pal diabli szczegoly.
Najwazniejsze ze pianino bylo prawdziwe, czajnik byl prawdziwy i prezes -kandydat wygladal jak prawdziwy.
Chciaz mam watpliwosci. Poncyliusz stwierdzil autorytatywnie, ze prezes sie odnowil, wiec trudno stwierdzic namacalnie, ze to jest oczywista oczywistosc.
Moze tez byc i tak, ze muzealne eksponaty sa autenyczne, a prezes nabierze cech eksponatu muzealnego na stale.
I drobna uwaga natury technicznej. Chwilowo wszelkie przewagi badz nie niekoniecznie naleza do Kaczynskiego.
Narazie to dzialaja sztabowcy w imieniu. Podobno.
Sam obiekt obserwacji sie nie udziela.
W ten sposob jedyne co wiemy, to kandydat ma byc...pozniej, ze kandydat sie zmienil bo tak orzekl sztab, ze ma byc bardziej centrowy, ale jedynie to stwierdzil glowny sztabowiec i nawet jest rodzinny co potwierdzila "przypadkowa "ustawka z tabloidem. Acha! I nagle kandydat polubil narod rosyjski. Co sadzi o wladzach i polityce Rosji tego jeszcze nie wiemy.
Jakie poglady na kilka zdarzen ma Komorowski to wiemy. Wypowiadal sie publicznie i w kilku waznych kwestiach.
Wiec tu niespodzianek byc nie powinno.

Karol
11-05-2010, 23:40
To czy wygra czy nie, tego jeszcz nie może być pewien ... Jeżli chodzi o tą fazę kampanii prezydenckiej, wydaje się bardziej zręcznym i przewidującym politykiem, ale czy tak będzie do końca?

amelia
11-05-2010, 23:57
To czy wygra czy nie, tego jeszcz nie może być pewien ... Jeżli chodzi o tą fazę kampanii prezydenckiej, wydaje się bardziej zręcznym i przewidującym politykiem, ale czy tak będzie do końca?


Nie ma sily by nie "wylazly" z prezesa prawdziwe cechy.
Chocby taka malostkowosc jak "czepianie" sie imienia.
"Mow mi Donek" zepsulo prezesowi cala konstrukcje obmyslonej strategii PiSu, ze nie zdazyl zadac pytania;)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1012497,title,Tusk-do-premiera-mow-mi-Donek,wid,9292078,wiadomosc.html?ticaid=1a25f

Lila
12-05-2010, 00:44
To czy wygra czy nie, tego jeszcz nie może być pewien ... Jeżli chodzi o tą fazę kampanii prezydenckiej, wydaje się bardziej zręcznym i przewidującym politykiem, ale czy tak będzie do końca?

Może już sobie pozwolić być niezręczny.
Ale raczej czasu mu braknie.

Idalka
12-05-2010, 00:51
Może już sobie pozwolić być niezręczny.
Ale raczej czasu mu braknie.



Michnik wg mnie byl potrzebny jak zajacowi dzwonek.

http://wyborcza.pl/1,76842,7869746,D...zynskiego.html



bal sie ze, demokracja sie zachwieje bez jego podpisu.

Lila
12-05-2010, 01:03
Ha, pewnie tak.:)

A teraz na wesoło.
Jeszcze jedna z odpowiedzi w tłumaczeniu z rosyjskiego portalu,
na podziękowanie Jarosława dla Rosjan.

Dobrego słowa nie powiedzieć, by upamiętnić 600 tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej poległych w obronie wolności Polski, nie wspomnieć jednym słowem o powstaniu Polski w jej obecnych, dawno wyśnionych przez wasz naród, granicach , nie wspomnieć, że ZSRR dał własne środki na odbudowę Polski, niedoczekawszy się kontrybucji od Niemiec.
Ogólnie pana słowa były wyważone i przyjazne, ale pozostał gorzki osad.

:):)

Coś mi umknęło,albo Rodzice zapomnieli powiedzieć.
Ach, ach ... te granice wyśnione.
Cóż,takie nauczanie historii....

MarekNik
12-05-2010, 11:45
Karol
Czasem zagląda


Cytat:
"Idzie stare pelna para - w jeszcze gorszym wydaniu.
Jak w takim klimacie bedzie mozna wykonywac swoja prace?"




Potwierdzam! - oto przykład:


Nie wypadało udawać Greka,
gdy Eureko na kasę czeka.
Paru cwaniaków kolejny raz
pieniądze dla nich ściągnęło z nas.
A my ponownie nie widzieć czemu
mamy się cieszyć...Jest po staremu!

Medal Tuskowi wręczy Angela,
że dla "nieznanych" tyle uzbierał.
A nas prostaczków jak do tej pory
walą wciąż jednym:
"Gdyby wybory...

jano43
12-05-2010, 15:21
Dzieją się rzeczy zdumiewające.Największe tuzy Platformy cały czas mówią tylko o JK.Objaśniają ciemnocie,która będzie wrzucać kartki do urn jaka to obrzydliwa i podstępna gadzina,zmieniająca poglądy jak rękawiczki.Jednym słowem faryzeusz.Nie wiedzą,że nie jest istotne czy o kimś mówi się dobrze czy żle?Ważne jest by o nim mówić.Bo najgorsze jest milczenie.A taka właśnie złowroga cisza zalega wokół ich kandydata.Czyżby doszli do konkluzji,że same tylko wąsiki to niewystarczająca rekomendacja do bycia prezydentem bądż co bądż średniej wielkości kraju w środku Europy?A może już zrozumieli,że wytypowali niewłaściwego kandydata.Wystarczy dostrzec jego - niezmącony żadną głębszą myślą - wzrok by zrozumieć ich rozterkę i co tu się oszukiwać - panikę.

amelia
12-05-2010, 21:03
Dzieją się rzeczy zdumiewające.Największe tuzy Platformy cały czas mówią tylko o JK.Objaśniają ciemnocie,która będzie wrzucać kartki do urn jaka to obrzydliwa i podstępna gadzina,zmieniająca poglądy jak rękawiczki.Jednym słowem faryzeusz.Nie wiedzą,że nie jest istotne czy o kimś mówi się dobrze czy żle?Ważne jest by o nim mówić.Bo najgorsze jest milczenie.A taka właśnie złowroga cisza zalega wokół ich kandydata.Czyżby doszli do konkluzji,że same tylko wąsiki to niewystarczająca rekomendacja do bycia prezydentem bądż co bądż średniej wielkości kraju w środku Europy?A może już zrozumieli,że wytypowali niewłaściwego kandydata.Wystarczy dostrzec jego - niezmącony żadną głębszą myślą - wzrok by zrozumieć ich rozterkę i co tu się oszukiwać - panikę.

Ale chyba ciebie to specjalnie nie martwi?

BarbaraK
12-05-2010, 21:17
Dzieją się rzeczy zdumiewające.Największe tuzy Platformy cały czas mówią tylko o JK.Objaśniają ciemnocie,która będzie wrzucać kartki do urn jaka to obrzydliwa i podstępna gadzina,zmieniająca poglądy jak rękawiczki.Jednym słowem faryzeusz.Nie wiedzą,że nie jest istotne czy o kimś mówi się dobrze czy żle?Ważne jest by o nim mówić.Bo najgorsze jest milczenie.A taka właśnie złowroga cisza zalega wokół ich kandydata.Czyżby doszli do konkluzji,że same tylko wąsiki to niewystarczająca rekomendacja do bycia prezydentem bądż co bądż średniej wielkości kraju w środku Europy?A może już zrozumieli,że wytypowali niewłaściwego kandydata.Wystarczy dostrzec jego - niezmącony żadną głębszą myślą - wzrok by zrozumieć ich rozterkę i co tu się oszukiwać - panikę.
Nie taka znowu cisza,słychać Go jednak trochę w porównaniu do kontrkandydata,ktory wogóle usta ma pełne wody.

Lila
12-05-2010, 21:22
Dzieją się rzeczy zdumiewające.Największe tuzy Platformy cały czas mówią tylko o JK.Objaśniają ciemnocie,która będzie wrzucać kartki do urn jaka to obrzydliwa i podstępna gadzina,zmieniająca poglądy jak rękawiczki.Jednym słowem faryzeusz.Nie wiedzą,że nie jest istotne czy o kimś mówi się dobrze czy żle?Ważne jest by o nim mówić.Bo najgorsze jest milczenie.A taka właśnie złowroga cisza zalega wokół ich kandydata.Czyżby doszli do konkluzji,że same tylko wąsiki to niewystarczająca rekomendacja do bycia prezydentem bądż co bądż średniej wielkości kraju w środku Europy?A może już zrozumieli,że wytypowali niewłaściwego kandydata.Wystarczy dostrzec jego - niezmącony żadną głębszą myślą - wzrok by zrozumieć ich rozterkę i co tu się oszukiwać - panikę.

Nie patrz na wzrok.
Tylko spojrzyj na wąsy.

Ja mam skojarzenia . Rocznica śmierci Marszałka,
a to też marszałek.:)
Na tym podobieństwa się kończą.:)

Jadzia P.
12-05-2010, 21:39
A taka właśnie złowroga cisza zalega wokół ich kandydata. Czyżby doszli do konkluzji,że same tylko wąsiki to niewystarczająca rekomendacja do bycia prezydentem bądż co bądż średniej wielkości kraju w środku Europy?

Piszesz ....ich kandydata...a ponieważ jest to kandydat którego ja też popieram więc pozwoliłam sobie zabrać ponownie głos...
Otóż mój drogi/droga jano43....nie tylko wąsiki są ważne, ale elegancja, mądrość i wyważone słowa które padają z ust tego kandydata....
Ani jeden ani drugi z głównych kandydatów nie wziął się nagle znikąd....są to osoby które od lat zasiadają w sejmie....zajmują się polityką i są nam bardzo dobrze znane....i dlatego mają tak duże poparcie ba zarówno jeden jak i drugi mają swoich przeciwników i zwolenników...
Pan Komorowski może nawet do końca kampani się nie odzywać ( jest marszałkiem sejmu i zastępuje nieżyjącego prezydenta i dlatego na wszystko nie starcza mu czasu ) a i tak ci co go popierają pójdą na niego oddać głos....
A teraz Ci napisze dlaczego zagłosuje na pana Komorowskiego....bo ja pragnę aby w naszym kraju wreszcie zapanował spokój...aby nie było waśni i sporów pomiędzy premierem i prezydentem....aby wreszcie zajęli się sprawami kraju i nas , obywateli, a nie utarczkami....
A ten drugi pan nie jest w stanie mi tego zagwarantować....

Lila
12-05-2010, 21:59
Jano to facet.

ps. tak, Komorowski jest przepracowany.
To widać zresztą.

amelia
12-05-2010, 22:05
Pi
Pan Komorowski może nawet do końca kampani się nie odzywać ( jest marszałkiem sejmu i zastępuje nieżyjącego prezydenta i dlatego na wszystko nie starcza mu czasu ) a i tak ci co go popierają pójdą na niego oddać głos....
A teraz Ci napisze dlaczego zagłosuje na pana Komorowskiego....bo ja pragnę aby w naszym kraju wreszcie zapanował spokój...aby nie było waśni i sporów pomiędzy premierem i prezydentem....aby wreszcie zajęli się sprawami kraju i nas , obywateli, a nie utarczkami....
A ten drugi pan nie jest w stanie mi tego zagwarantować....

Ja tez, z podobnych powodow, chociaz mam sporo zastrzezen.

Natomiast inni zaglosuja na tego drugiego pana bo potrzbuja igrzysk:
- codziennie z rana relacji, ze kogos w obecnosci kamer aresztowano (za trzy miesiace podstaw do przedluzania aresztowania juz nie bedzie)
- konfliktow miedzynarodowych bo Polak dumny jest;)
- czestych informacji o odnalezieniu nowych dowodow zdrady sprzed dziesiatkow lat na kogos kto wlasnie odwazyl sie na slowa krytyki.....

Lila
12-05-2010, 22:12
Ach, jak dobrze, że tu peryferie internetowe.
Bo to cios następny dla Jarosława byłby.
Swoją drogą iluż masochistów w tym naszym narodzie jest.

pluto37
12-05-2010, 22:16
Nie patrz na wzrok.
Tylko spojrzyj na wąsy.

Ja mam skojarzenia . Rocznica śmierci Marszałka,
a to też marszałek.:)
Na tym podobieństwa się kończą.:)

Niekoniecznie! Krewni Komorowskiego pod komenda Marszalka bijali autentycznie kogo trzeba bylo.
Krewna marszalka Rajmunda Kaczynskiego za bety spod kul za powstania wywlokla. Krewny Komorowskiego, to takze premier rzadu w Londynie w czasie kiedy Rajmund K. sluzyl innym niz skladal przysiege wojskowa.
W papierach nie ma, ze ojciec Komorowskiego do komunistow sie zapisywal.
W tym historycznym temacie faktycznie podobienstw miedzy kandydatami niewiele.

Mar-Basia
12-05-2010, 22:24
Piszesz ....ich kandydata...a ponieważ jest to kandydat którego ja też popieram więc pozwoliłam sobie zabrać ponownie głos...
Otóż mój drogi/droga jano43....nie tylko wąsiki są ważne, ale elegancja, mądrość i wyważone słowa które padają z ust tego kandydata....
Ani jeden ani drugi z głównych kandydatów nie wziął się nagle znikąd....są to osoby które od lat zasiadają w sejmie....zajmują się polityką i są nam bardzo dobrze znane....i dlatego mają tak duże poparcie ba zarówno jeden jak i drugi mają swoich przeciwników i zwolenników...
Pan Komorowski może nawet do końca kampani się nie odzywać ( jest marszałkiem sejmu i zastępuje nieżyjącego prezydenta i dlatego na wszystko nie starcza mu czasu ) a i tak ci co go popierają pójdą na niego oddać głos....
A teraz Ci napisze dlaczego zagłosuje na pana Komorowskiego....bo ja pragnę aby w naszym kraju wreszcie zapanował spokój...aby nie było waśni i sporów pomiędzy premierem i prezydentem....aby wreszcie zajęli się sprawami kraju i nas , obywateli, a nie utarczkami....
A ten drugi pan nie jest w stanie mi tego zagwarantować....

Piatka z plusem za ta wypowiedz. Mysle podobnie, choc jak Amelia mam pewne zastrzezenia ale zycze panu Komorowskiemu aby wygral te wybory...innego wyjscia nie widze dla naszego kraju, ktory potrzebuje stabilizacji, powazania wsrod sasiadow europejskich, Bruxelli i na swiecie.

Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak. Wierze, ze lud madry i bedzie glosowal jak trzeba...nie dla widowiska teatralnego ale dla dobra kraju.

Lila
13-05-2010, 04:48
Niekoniecznie! Krewni Komorowskiego pod komenda Marszalka bijali autentycznie kogo trzeba bylo.
Krewna marszalka Rajmunda Kaczynskiego za bety spod kul za powstania wywlokla. Krewny Komorowskiego, to takze premier rzadu w Londynie w czasie kiedy Rajmund K. sluzyl innym niz skladal przysiege wojskowa.
W papierach nie ma, ze ojciec Komorowskiego do komunistow sie zapisywal.
W tym historycznym temacie faktycznie podobienstw miedzy kandydatami niewiele.

Wiesz pluto.
Krewni akurat nie mają tu nic do rzeczy.
Już Ci kiedyś pisałam, że jeśli czyjś przodek biegał w pikielhaubie,
to czy to spowodowało by stanie na baczność przed każdym kanclerzem Niemiec -jego wnuków na ten przykład?

Z kolei jeśli chodzi o 'dobrze urodzonych',
to już kiedyś jeden hrabia patrząc na swego forysia,
rzekł był-
- my robimy ich, a oni robią nas.
Co może tłumaczyć chociażby 'gienierała' czy wygląd wójta jakiegoś hrabiego.

Daj przodkom święty spokój,
bo już ojcem grano bardzo brzydko w stosunku do Cimoszewicza.

pluto37
13-05-2010, 09:25
Wiesz pluto.
Krewni akurat nie mają tu nic do rzeczy.
Już Ci kiedyś pisałam, że jeśli czyjś przodek biegał w pikielhaubie,
to czy to spowodowało by stanie na baczność przed każdym kanclerzem Niemiec -jego wnuków na ten przykład?
Troche jednak maja. Co innego tworzyc bojowe historie familijne od nowa, a co innego od pokolen. Ale co tam ja. Jeden z pomocnikow Kaczynskiego jest wrecz specem od genetycznych patriotow:)

Z kolei jeśli chodzi o 'dobrze urodzonych',
to już kiedyś jeden hrabia patrząc na swego forysia,
rzekł był-
- my robimy ich, a oni robią nas. No to jeszcze mozna dlozyc o tym jak to hrabia uczyl Jana jak sie swiece trzyma:D I tez bedzie smisznie.
Co może tłumaczyć chociażby 'gienierała' czy wygląd wójta jakiegoś hrabiego. Psst! Niejaki Gosiewski chcial pomnik przodkowi budowac z czasow potopu. Nic z tego nie wyszlo, bo sie okazalo, ze przodek byl lobuz, gwalciciel i rabus:)

Daj przodkom święty spokój,
bo już ojcem grano bardzo brzydko w stosunku do Cimoszewicza. Tez, ale nie zapominaj o ...dziadku:D
A i prezes tez zupelnie niedawno o ...srodowisku KPP opowiadal chcac spostponowac "gazete kosherna"

MarekNik
13-05-2010, 13:22
mam pewne zastrzezenia ale zycze panu Komorowskiemu aby wygral te wybory...innego wyjscia nie widze ... (-) potrzebuje stabilizacji...

Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak.


Więc następnym ruchem pana Komorowskiego jest zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.Ja tak to widzę:

Pan p/o i PO zwołują Radę.

Zwołują się kleszcze
żeby pochwycić w kleszcze
RUCH tych ludzi spod okien,z ulicy.
Dziś gromada ich cała
pyta się generała
który kiedyś to dobrze przećwiczył.

Rady Radzie udzielił generał:
Ja bym trochę tu pozacierał !
Pewne słowa pozmieniał.
Zakryłbym -OCALENIA
najważniejszym dziś :BEZPIECZEŃSTWO

Potem stan wyjątkowy.
Gaz im puścić nad głowy
i rozgonić to całe szaleństwo.

Pan marszałek posłuchał
cicho szepnął do ucha:
Ach,dziękuję ci generale.
Zawsze przyjdę w potrzebie.
Nikt się nie czepi ciebie.
JA TO WSZYSTKO PO TOBIE OCALĘ !

MarekNik
14-05-2010, 10:36
z przykroscia stwierdzam, ze... lud madry i bedzie glosowal jak trzeba...nie dla widowiska teatralnego ale dla dobra kraju.



pozostało bardzo mało czasu ,więc:


Za każdego nieszczęśnika
Komorowski wtyki wtyka,
by ten co do domu wróci,
nie mógł wtyk za drzwi wyrzucić
i wtykami otoczony
pozostał osamotniony.

Kazimierz
14-05-2010, 12:37
Marbello !
"Z przykroscia stwierdzam, ze tego Polsce nie zagwarantuje osierocony blizniak. Wierze, ze lud madry i bedzie glosowal jak trzeba..."
Samotny Bliźniak,, który jeszcze zapowiada kontynuację rządów swego brata, bez najbliższej rodziny, bez żony i naturalnych spadkobiorców, to zagrożenie dla naszego kraju, to, zagrożenie z takim trudem zdobytego w ciągu ostatnich dwu lat uznania na arenie międzynarodowej, szczególnie UE i Rosji.
Tylko naiwni mogą uwierzyć w jego nagłą przemianę.
Tak jak nie można dzielić Polaków na prawych-prawdziwych-pisowskich, i resztę POparanych, tak nie można dzielić Rosjan. A to próbuje, moim zdaniem, robić JK swoją odezwą do "przyjaciół Moskali". To może tylko wyzwolić wśród Rosjan nieufność do Polaków,instykt obronny, antypolski.Może tylko jeszcze bardziej poróżnić nasze narody.
Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych.

MarekNik
14-05-2010, 15:47
gdy jeszcze dopalały się szczątki samolotu zajął się budowaniem kapitału politycznego dla siebie i swojej partii.

Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?



Ja pisuję,ty pochwalisz
-ktoś z nas pewnie wygra.
Spod afisza się zsunęła
rozdarta klepsydra.

Z tygodnika się uśmiecha
pod wąsem szyderca.
Ty się pytasz, czemu mamy
takie zimne serca .

Hipokryzją,arogancją
ktoś tu na nas pluje.
Jak tą gębę deszcze zmyją
lepiej się poczuję.

A jeżeli tej niedzieli
ominą nas burze,
wezmę sprayem zamaluję
tą mordę na murze.

enia60
14-05-2010, 15:59
cytat "Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych."


tak,tak,tak

wankabor
14-05-2010, 18:01
.
Jedynie Komorowski, PO,moim zdaniem, gwarantują dalszy, korzystny dla obojga narodów i UE, rozwój stosunków multilateralnych.
nie, nie, nie

pluto37
14-05-2010, 18:16
nie, nie, nie
A mozesz to jakos uzasadnic?

Karol
14-05-2010, 19:34
Napisał MarekNik
Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?

Założyłem ten wątek, nie po to żeby dawać wyraz swojego poparcia dla której kolwiek ze stron, ale żeby śledzić mechanizm rozwijającej się sytuacji politycznej w naszym kraju. Fakt że Jarosław Kaczyński buduje swój kapitał polityczny, nie jest niczym nagannym i tylko hipokryci próbują udawadniać, że coś jest nie tak. Cały szum medialny, że coś tam wypada robić lub nie, jest kiepskim przedstawieniem mających wywołać określone skutki polityczne i przysporzyć punktów określonej grupie politycznej.

Piszesz dalej o arogancji, hipokryzji itd. – łatwo obrzucić kogoś błotem, oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, ale elementarna uczciwość wymaga uzasadnienia swojego stanowiska i przytoczenia faktów.

wankabor
14-05-2010, 19:45
A mozesz to jakos uzasadnic?

Odpowiem słowami A.Mickiewicza

Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przenikaj z końca do końca"

pluto37
14-05-2010, 20:16
Odpowiem słowami A.Mickiewicza

Młodości! ty nad poziomy
Wylatuj, a okiem słońca
Ludzkości całe ogromy
Przenikaj z końca do końca"
To sprobuj jeszcze raz wlasnemy slowami.

MarekNik
16-05-2010, 14:29
Po staremu?

Konserwatywni społeczni patrioci
(zaścianek,ciemnogród,idioci ).
Z drugiej strony liberały i kosmopolici,
których się jeszcze post-komuch uchwycił
(postęp,swoboda,elita ).

A ja się Ciebie zapytam:
-Czy też tak to widzisz?
-Czy wolisz pomyśleć?
-Czy wolisz wyszydzić?

Przecież teraz chcieliśmy inaczej,
lecz ktoś krzyknął "Wy to po trupach"!
I znów pójdziemy do wyborów
w wykoślawionych starych butach.

Jeszcze jest szansa - do urny wrzuć NIE
na oszukane,kłamliwe,złe !

es55ca
16-05-2010, 14:46
W związku z tragedią Pan Jarosław Kaczyński mógłby odpuścić sobie tegoroczne wybory. Tak po ludzku, przeżywa przecież straszną tragedię, co komplikuje normalny start i kampanię. Trudno uwierzyć również w to, że liczy na litość wyborców. Marsz ku władzy Pana Kaczyńskiego w tej sytuacji wydaje się taki niejednoznaczny, niewiarygodny i nieprzemyślany. Ludzie ze swoim poparciem lub nie, też działają pod wpływem emocji. Czy to będzie dobre dla Polski? Może za 5 lat gdy emocje opadną, wybór mógłby być przemyślany i bardziej rozsądny, może i podziały między Polakami będą miały mniejsze nasilenie?

babciela
17-05-2010, 08:34
A ja jednak nie będę glosowala na Polska Zjednoczoczona Platform Obywatelską...Jakos tak mi się zle kojarzy
Obiecywala ta partia Polskę dla obywateli- i..... podwyzka emerytur taka ,ze chcialam tej partii oddac na kiepska wódeczkę.Podwyzki wszystkiego w zasadzie- bo za pradem , gazem idą wszystkie dalsze.jasne, że wolny rynek, ale bez przesady- dlaczego ministrowie odpowiednich resortów nie pozwolili stworzyc konkurencyjnych firm dla monopolistów( prąd ,gaz , NFOZ), maja tan króliczka i rodzinki króliczka???
Mnie nie obchodzi, czy lewica , czy prawica( chociaz poglady prawicowe- zdecydowanie) ale mnie obchodzi wlasciwy stosunek do obywatela, jego poziomu życia, i jego uczciwie zarobionych pieniedzy.

Zdzisia
17-05-2010, 11:33
A ja jednak nie będę glosowala na Polska Zjednoczoczona Platform Obywatelską...Jakos tak mi się zle kojarzy
Obiecywala ta partia Polskę dla obywateli- i..... podwyzka emerytur taka ,ze chcialam tej partii oddac na kiepska wódeczkę.Podwyzki wszystkiego w zasadzie- bo za pradem , gazem idą wszystkie dalsze.jasne, że wolny rynek, ale bez przesady- dlaczego ministrowie odpowiednich resortów nie pozwolili stworzyc konkurencyjnych firm dla monopolistów( prąd ,gaz , NFOZ), maja tan króliczka i rodzinki króliczka???
Mnie nie obchodzi, czy lewica , czy prawica( chociaz poglady prawicowe- zdecydowanie) ale mnie obchodzi wlasciwy stosunek do obywatela, jego poziomu życia, i jego uczciwie zarobionych pieniedzy.
A ja będę głosowała na PO.Nie chcę IV RP,bo wtedy między innymi już nic nie zostanie sprywatyzowane.Energetyka jest już częściowo sprywatyzowana.W tym roku ma być sprzedana prywatnemu inwestorowi "ENERGA".Solidarność i inne zwiazki zawodowe już zaczęły protestować.Chcą też podwyżek mimo,że zarobki maja dość wysokie,premie z zysku i 80% zniżkę na prąd.A liderzy w związkach zawodowych mają po 9tys.zł.brutto! Nie będzie konkurencji jeśli nie będzie prywatyzacji.Tak samo ma się sytuacja,ze służbą zdrowia.Ile mieliśmy przypadków,że jak w jakimś szpitalu dyrektor dyscyplinował załogę i wyprowadzał finanse szpitala na prostą to ludzie protestowali i żądali zwolnienia dyrektora.

maja59
17-05-2010, 12:02
A ja będę głosowała na PO.Nie chcę IV RP,bo wtedy między innymi już nic nie zostanie sprywatyzowane.Energetyka jest już częściowo sprywatyzowana.W tym roku ma być sprzedana prywatnemu inwestorowi "ENERGA".Solidarność i inne zwiazki zawodowe już zaczęły protestować.Chcą też podwyżek mimo,że zarobki maja dość wysokie,premie z zysku i 80% zniżkę na prąd.A liderzy w związkach zawodowych mają po 9tys.zł.brutto! Nie będzie konkurencji jeśli nie będzie prywatyzacji.Tak samo ma się sytuacja,ze służbą zdrowia.Ile mieliśmy przypadków,że jak w jakimś szpitalu dyrektor dyscyplinował załogę i wyprowadzał finanse szpitala na prostą to ludzie protestowali i żądali zwolnienia dyrektora.
I ja się podpiszę pod Zdzisią. Mam pytanie dotyczące służby zdrowia; dlaczego prywatne szpitale i ośrodki zdrowia realizują bezpłatne usługi zdrowotne na bardzo dobrym poziomie i osiągają sukces finansowy???????????
Tylko państwowym jednostkom zawsze za mało jest pieniędzy, a lekarze z głodu i nędzy pracując na czterech etatach w efekcie nie opiekują się nikim. Przykłady z zycia na każde życzenie.

babciela
17-05-2010, 14:27
Lekarze w szpitalach panstwowych tak znowu zle nie zarabiaja- bez przesady- oni tylko nie liczą wydawanych pieniedzy na badania. A wyprzedawanie majątku szpitalnego - Twojego mojego za przyslowiowy grosz do niczego nie prowadzi- to jest okradanie nas.Szpitale które podstawaly od podstaw , za wlasne pieniadze własciecieli sa dobre- owszem-bo szefowie ostro liczą- ale maja tak umowy podpisywane z NFOZ- że ich błedy muszą byc poprawiane w panstwowych szpitalach,za nasze pieniadze.Prywatyzacji prawdziwej chclał sp prezydent Kaczynski i prof Religa- nie dopuszczono go nawet do glosu na forum senatu.Ktos się bardzo bal takiej- prawdziwej prywatyzacji. Mnie nie chodzi o prywatyzację energii- mnie chodzi o konkurencje- bo jak na razie te prywatyzacje doprowadziły do drastycznych podwyzek - w imię czego i dlaczego ja mam pokrywac z wlasnej kieszeni nieudolnosc p. prezesów w czasie pamietnej zimy

krystynka
17-05-2010, 18:18
Pamiętam prof. Religę z tamtego okresu.
I było mi naprawdę przykro, gdy nie pozwolono mu zabrać głosu w Senacie, w imieniu Prezydenta - Lecha Kaczyńskiego.
Bo niby łamanie konstytucji.
A to PO nie chciała referendum w sprawe zmian w służbie zdrowia.
Mieli większość w Senacie, a Borysewicz startował przeciez też z listy PO.

amelia
17-05-2010, 19:14
Pamiętam prof. Religę z tamtego okresu.
I było mi naprawdę przykro, gdy nie pozwolono mu zabrać głosu w Senacie, w imieniu Prezydenta - Lecha Kaczyńskiego.
Bo niby łamanie konstytucji.
to PO nie chciała referendum w sprawe zmian w służbie zdrowia.

Referendum nie zmienia sytuacji w sluzbie zdrowia.
Potrzebne sa reformy, na ktore PiS niestety nie wyraza zgody.

http://prawica.net/node/437



Mieli większość w Senacie, a Borysewicz startował przeciez też z listy PO.

PiS w okresie 2005 - 2007 moglo przeprowadzic takie reformy i takie referendum jakie chcialo.

Ale widocznie wtedy gdy moglo to nie chcialo;)

babciela
17-05-2010, 20:24
Referendum do niczego nie doprowadziloby- pewnie dyskusje bylyby takie - jak na tym forum I pochłonełoby tylko olbrzmie pieniądze. Radykalne zmiany mialy polegac na uczciwej prywatyzacji-ale to nie moglo przejsc, ja za duzo nie bede mowila- bo akurat siedzę w temacie- i moja wiedza rozpętałaby niepotrzebne dyskusje.
P. minister zdrowia( PO ) zablokowala powstanie konkurencyjnych kas chorych- a to w znacznym stopniu uzdrowiloby sytuacje.

amelia
17-05-2010, 21:59
Referendum do niczego nie doprowadziloby- pewnie dyskusje bylyby takie - jak na tym forum I pochłonełoby tylko olbrzmie pieniądze. Radykalne zmiany mialy polegac na uczciwej prywatyzacji-ale to nie moglo przejsc, ja za duzo nie bede mowila- bo akurat siedzę w temacie- i moja wiedza rozpętałaby niepotrzebne dyskusje.
P. minister zdrowia( PO ) zablokowala powstanie konkurencyjnych kas chorych- a to w znacznym stopniu uzdrowiloby sytuacje.


Gdybys podala link do tych zablokowanych kas to moze wiedzialabym o co chodzi


Prywatne ubezpieczenia juz istnieja i maja sie dobrze, problem w tym by rozwalic do konca zmurszale struktury w szpitalach w ktorych na 600 lozek jest zatrudnionych 1700 pracownikow i mimo kilkakrotnych oddluzen sa zadluzone na setki milionow zlotych, a dlug z dnia na dzien przyrasta w zastraszajacym tempie.


http://www.medicover.com/plpl/99,Indywidualne-Ubezpieczenie-Medyczne-Medicover.htm

http://www.dbajoswojezdrowie.pl/

http://linemed.pl/nhealth_guide/details/id,422

a "nieuczciwa prywatyzacja" jest tylko pretekstem utrzymania ststus quo, bo przyzwyczajono sie nieuczciwego wyciagania kasy z NFZ za procedury, ktore nigdy nie mialy miejsca.
Pacjent sie nie liczy.

Jadzia P.
17-05-2010, 22:08
A ja zagłosuje na PO i na Komorowskiego....
To, że będzie premier z PO i byc może...prezydent z PO....może wreszcie coś ruszy z miejsca...
Ale dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to, by w Polsce wreszcie rząd rządził, a prezydent należycie reprezentował nasz kraj poza granicami ...

bronczyk
17-05-2010, 22:15
Ja taka pewna światowego obycia Komorowskiego to nie jestem. Do tej pory nigdzie poza krajem nie błysnął.

Jadzia P.
17-05-2010, 22:24
Ja taka pewna światowego obycia Komorowskiego to nie jestem. Do tej pory nigdzie poza krajem nie błysnął.

Dobrze.....p.Komorowski nie błysnął.... tylko oby w razie wygranej przez J Kaczyńskiego ten pan nie "błyszczał" za bardzo :mad: :mad:

babciela
17-05-2010, 23:34
Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło. Ja wiem ze sa prywatne kasy chorych, ale one nie są żadną konkurencją, bo na NFOZ i tak musisz płacic- więc co to za konkurencja,W Niemczech istnieje ponad sto konkurencyjnych kas chorych- ale płacisz tylko jednej. Moze to nie jest dobry przykład , bo u nich lecznictwo też leży. Najlepsza organizację mieli Czesi, ale coś u nich nie bardzo- tę cięcia w budżetówce, cięcia rent i emerytur. Ale chyba z nich należalby wziac przykład- tylko kto???
A z procedur ktore wykonuje lekarz- o, to bardzo kontroluje NFOZ- nie wiem, czy ktokolwiek odwazyłby się na takie numery. Pies jest zupelnie gdzie indziej pogrzebany....

Kazimierz
18-05-2010, 11:41
Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło. Ja wiem ze sa prywatne kasy chorych, ale one nie są żadną konkurencją, bo na NFOZ i tak musisz płacic- więc co to za konkurencja,W Niemczech istnieje ponad sto konkurencyjnych kas chorych- ale płacisz tylko jednej. Moze to nie jest dobry przykład , bo u nich lecznictwo też leży. Najlepsza organizację mieli Czesi, ale coś u nich nie bardzo- tę cięcia w budżetówce, cięcia rent i emerytur. Ale chyba z nich należalby wziac przykład- tylko kto???
A z procedur ktore wykonuje lekarz- o, to bardzo kontroluje NFOZ- nie wiem, czy ktokolwiek odwazyłby się na takie numery. Pies jest zupelnie gdzie indziej pogrzebany....
Jeżeli chodzi o sluzbe zdrowia to PO nie ma interesu, aby cos ruszyło.
Moim zdaniem, bardziej zależy od PO niż PIS. Od dawna za prywatyzacją służby zdrowia była PO, a opzycja torpedowała wszelkie próby w tym zakresie rękami prezydenta LK. Prywatyzacja nie jest dziedziną populistyczną, i będzie wymagać drastycznych cięć w strefie budżetowej, między innymi w sferze emerytur, co jest bardzo niepopulistyczne i antywyborcze. Wydaje mi się,że między innymi Ty dałaś się uwieść pisowskiej, "lewicowej" propagandzie. Bez prawdziwej prywatyzacji. i podwyżki potrąceń na służbę zdrowia, nigdy nie będzie jej poprawy , szczególnie dla dostająych "nasze pieniądze" z budżetu.
Kiedyś wybierając kapitalistyczną drogę rozwoju wybraliśmy też to, że za wszystko będzie trzeba płacić i to realne pieniądze.
I tu jest pies pogrzebany....

babciela
18-05-2010, 15:14
Kazimierzu , przeczytaj wyzej jak miala wyglądac prywatyzacja wg projektu PO. Jasne , ze prywatyzacja bedzie wymagala podwyzki swiadczen na cele zdrowotne, ale przeciez juz sa ludzie ubezpieczeni i w NFOZ i prywatnych kasach- co na jedno wychodzi. Utrzymuje się na siłę szpitale z olbrzymimi dlugami- obciazając nas płaceniem tych dlugów np obcinaniem kontraktow- i nadwyzki kierując do tych szpitali, czy tez obciążając sprywatyzowane przychodnie danina na rzecz tych szpitali. I to jest wymysł tegoroczny ministerstwa zdrowia. Wszystki odbywa się kosztem pacjentów- bo kolejki przy malych kontraktach są ogromne.Zresztą szpitale też maja nieduze kontrakty, ale oni moga pozwolic sobie na robienie długów, bo maja kozła ofiarnego w postaci przychodni nie przyszpitalnych, natomiasta przychodniom i POZ-tom nikt pieniędzy nigdy nie zwróci w razie nadwyzek tzw punktów kontraktowych.To est wszystko strasznie chore. , moze rzeczywiscie oddac te molochy prywatnym społkom z aprzyslowiowy grosz i wreszcie pomalu zaczniemy dochodzic do jakiegos konsensusu. nie wiem...

Idalka
18-05-2010, 16:16
A ja zagłosuje na PO i na Komorowskiego....
To, że będzie premier z PO i byc może...prezydent z PO....może wreszcie coś ruszy z miejsca...Ale dla mnie najważniejsze w tym wszystkim jest to, by w Polsce wreszcie rząd rządził, a prezydent należycie reprezentował nasz kraj poza granicami ...




co ma ruszyc?
Wczoraj w telewizji Daniel Olbrychski powiedzial....jak znajde to zacytuje.
W Polsce jest swienie,Polska jest doskonale odbierana za granica.



- Po tych kilku latach rządów koalicji z premierem Tuskiem jest w doskonałym stanie politycznym i gospodarczym - przekonywał Olbrychski. Jak podkreślał z jego licznych podróży po świecie wie, że nasz kraj cieszy się teraz ogromnym szacunkiem na świecie.



znalazlam,to P.Olbrychski,

wiec co ma ruszyc,ziemia z posad bryly swiata czy tez hazard,korupja lody o roznych skakach i indolencja w sprawach waznych ,mamy powodz.

babciela
18-05-2010, 21:40
Jdalko, Olbrychski- a na coż on ma narzekac?
Ale miał racje , mowiąc o tym, ze niezle się o nas mówi za tak zwana granicą.Ale co my z tego mamy????
Nikt nie zyje tutaj ,nie wie jak niektorym jest nieludzko cieżko. Ja ostatnio dostałaam gratulację od znajomych z Niemiec, w związku z otrzymaniem przez premiera jekiegos odznaczenia- polityka tak zwanie mi "wisi"- wiec nawet nie wiedziałam , co odpowiedziec. Tym bardziej , że osoba premiera nie jest mi szczególnie miła.Ale premier prestiż ma na zachodzie-obiektywnie.
Oczywiscie , nie zdradzam swoich poglądow- niech sobie mysla.

MarekNik
18-05-2010, 22:54
Wybory mogą się znacznie przesunąć. Rząd i konstytucjonaliści rozważają wprowadzenie stanu wyjątkowego.


Po co wyjątkowy? Od razu wojenny!
Znamy wasz ten zwyczaj przez lata niezmienny!
Przeszliśmy już tyle - więcej damy radę.
Nie dał rady z nami Ślepak nie da i Big Brother!

Nie pomogą kombinacje i obce ukłony
łatwo się nie przelękniemy jakiejś tam Platwrony.
Wyjątkowym nie ślizgnie dawne komuszysko
Czy szybciutko,czy powoli wyczyścimy wszystko!

amelia
28-05-2010, 06:37
.... Mogłoby się tak stać tylko w sytuacji, gdyby nastąpił jakiś wyjątkowy kataklizm w kampanii Bronisława Komorowskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie wróci też do władzy w przyszłym roku, a jej realny jego wpływ na polską politykę skończy się wraz z wyborami parlamentarnymi.

Jarosław Kaczyński nie nadaje się na stanowisko prezydenta z wielu powodów. Jest graczem i manipulatorem społecznym, który nie rozumie współczesnego, nowoczesnego świata. To nie jest człowiek i polityk XXI wieku. Kaczyńskiemu i jego otoczeniu brakuje zrozumienia, że inteligencja to także kwestia umiejętności nawiązywania relacji społecznych, tworzenia nowych kanałów komunikacji, umiejętności przezwyciężania stereotypów i negatywnych emocji. Tymczasem prezes PiS zbudował sobie tak ogromny elektorat negatywny, że jego szanse na odbudowę poparcia są minimalne.

http://www.wprost.pl/ar/196611/Kilka-slow-o-Jaroslawie-Kaczynskim/

babciela
28-05-2010, 08:35
A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i moze to jest klucz do zwyciestwa tej Partii- na p.Komorowskiego nie zaglosuję nnigdy, premiera nie lubię i jego zlotoustych wypowiedzi.Ale przeciez na forum nie bedę wylewała pomyj na partie, która mi nie odpowiada- to jest chyba ta kultura polityczna???Wyglaszając takie a nie inne poglądy w takim , a nie innym tonie-robicie dobra robotę Pis-owi- nie mam racji?

tadeusz50
28-05-2010, 08:46
Elu
Czy my czytamy to samo? tyle pomyj ile pewne osoby wylały na PO to strach nawet czytać i oglądać montowane zdjęcia. Przodownik w tym jakoś wybył ale to z innych powodów.

pluto37
28-05-2010, 08:48
A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i moze to jest klucz do zwyciestwa tej Partii- na p.Komorowskiego nie zaglosuję nnigdy, premiera nie lubię i jego zlotoustych wypowiedzi.Ale przeciez na forum nie bedę wylewała pomyj na partie, która mi nie odpowiada- to jest chyba ta kultura polityczna???Wyglaszając takie a nie inne poglądy w takim , a nie innym tonie-robicie dobra robotę Pis-owi- nie mam racji?

Elu! Jak mnie przylapiesz na wydumanych pretensjach do Kaczynskiego i jego partii to stawiam piwo, wino, albo lody w/g wyboru przy pierwszej nadarzajacej sie okazji:D
A w kwestii jadu w kontekscie PiSu i okolic proponuje uwazniejsze czytanie tego co wypisuja wielbiciele Twojej ulubionej partii. Na poczatek proponuje lekturke od "poeta".
Toz to nawet nie jad, a rzyg poranny z rozbryzgiem.:D :D

krystynka
28-05-2010, 08:57
Tadeuszu, kiedy ja odnoszę takie samo wrażenie jak Babciela.
Kpiny, drwiny, jakaś chora wesołkowatość - trudno mi to ubrać w słowa.
W każdym razie, żeby się już zbytnio nie irytować - czytając wątki polityczne - jednego z dyskutantów mam na ignore list.
No, inaczej się nie da.

Prefekt
28-05-2010, 09:20
choć wolałbym znaleźć opcję wyrazistą, pozytywną. Cenię
Cię Babcielu za wiele sensownych wypowiedzi. Jednak
odmawiam całkowicie racji w ocenie spokojnych, wyważonych(?) kwestii wygłaszanych - Twoim zdaniem -
przez zwolenników PISu i JK. Zwłaszcza po obejrzeniu
relacji rozmów z PISuarem napadającym na reportera w
programie T. Lisa. Tyle piany na ustach, tyle chamstwa
zaciekłego dawno nie widziałem. Nie chcę mieć NIC wspólnego z takimi ludźmi !!! :mad:

Alsko
28-05-2010, 10:04
A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i (...)nie mam racji?Nie masz, Elu.
Jestem zdecydowaną przeciwniczką PiS, ale pomimo iż nie wychwalam pod niebiosa PO, pomimo iż używany przeze mnie język nie upoważniał nikogo do tego - zostałam tu nieraz potraktowana przez zwolenniczki i zwolenników PiSu w sposób uwłaczający kulturze.
A że ja nic już nie muszę - nie muszę też znosić głupoty, chamstwa i osobistych wycieczek.
Przestałam się dziwić wrzucaniem brudnych kamieni do cudzego ogródka przez tych, którzy ich używają zamiast argumentów. Przestałam się nawet zastanawiać, skąd przekonanie zwolenników PiSu, że im wolno, a inaczej myślącym - nie.
Od kilku lat to trwa. I na forum, i w tzw. realu.

Ludgarda
28-05-2010, 10:11
A ja sobie obserwyje te wątki polityczne- tyle w nich jadu, niecheci do Pis-u, wydumanych nie-wydumanych pretensji- zauwazcie, ze w nas zwolennikach pis-u , nie ma tego jadu- i moze to jest klucz do zwyciestwa tej Partii- na p.Komorowskiego nie zaglosuję nnigdy, premiera nie lubię i jego zlotoustych wypowiedzi.Ale przeciez na forum nie bedę wylewała pomyj na partie, która mi nie odpowiada- to jest chyba ta kultura polityczna???Wyglaszając takie a nie inne poglądy w takim , a nie innym tonie-robicie dobra robotę Pis-owi- nie mam racji?

Masz rację:) podpisuję się pod Twoją wypowiedzią, albowiem myślę podobnie...:D

jip
28-05-2010, 10:22
Nie masz, Elu.

A Ty masz rację i ja się z Tobą zgadzam, szkoda, że Ela tak patrzy jednostronnie, ja zrobię wszystko a nawet więcej, żeby PiS nie wrócił, też nieraz wypalę może nawet i coś głupiego,też obrywałem, ale ..... mam to gdzieś, mój pies i ja boimy sie powrotu PISu..
A do poduszki można poczytać:
http://wyborcza.pl/1,75478,7945192,Egzekutor_z_Kwidzynia.html
może w kontraście do pokazywaniu klimatu rodzinnego, byłego i kandydata na przyszłego prezydenta...

Zdzisia
28-05-2010, 10:50
Napisał jip mój pies i ja boimy sie powrotu PISu..
I ja też!

araad
28-05-2010, 11:08
Każdy rząd akceptuję tylko nie PIS pokazali przez te dwa lata kim są i starczy, dotyczy to tez Prezydenta tutaj dłuzej niestety te rządy trwały.

Kazimierz
28-05-2010, 11:10
Napisał jip mój pies i ja boimy sie powrotu PISu..
I ja też!
Nie mam psa, ani kota,a ptoka mam tylko w internecie, ale POPIERAM Twoje i innych zdanie, którzy POpierają BRONKA.
Widzę, że POparcie tu na forum trzyma sie dobrze. Tylko niektóre babciele pisują o wylewaniu POMYJ na przeciwnika wyborczego, co nie jest absolutnie prawdą. POpierający słusznego kandydata nie znęcają się nad słabszymi.

maluna
28-05-2010, 11:18
Przeczytałam artykuł z Wyborczej. Włos się jeży:mad:
Też boję się powrotu PiS-u. :rolleyes:
To nie znaczy, że wierzę, że inni będą lepiej rządzili, ale może skończą się ciągłe kłótnie i wzajemne oskarżenia i ktoś pomyśli chociaż trochę o nas, szarych ludziach:confused:
Czy to w ogóle możliwe?

MarekNik
28-05-2010, 11:49
WYŁAŻĄ UKRYTE MOTYWY !
i ten najważniejszy-prawdziwy.
To obcych koncernów żądze.

To dzisiaj potwierdza się.
Gra była o wielkie pieniądze.
O skarbiec- o NBP !

Dziś wpadli znów w tarapaty
bo woda zabierze łup,
więc sprawcy - diabła psiebraty
musieli rozkopać grób.

Nie mogą już dłużej czekać
na wynik wyborów wątpliwy.
Decyzja szybka-Nie zwlekać!
I ZBRODNIARZ UKAZAŁ SIĘ CHCIWY.

Bianka
28-05-2010, 12:21
http://img517.imageshack.us/img517/2304/uwielbienie24maj2010.jpg (http://img517.imageshack.us/i/uwielbienie24maj2010.jpg/)

babciela
28-05-2010, 12:25
Ja nigdy nie napisalasm o pomyjach- sorry, pisałam o jadzie i nienawisci- a to zupełnie inne sprawy.I nie pisałam o napasciach na osoby piszące tutaj, tylko o nienawisci do partii- to też dwie rozne rzeczy.