PDA

View Full Version : Senior w Wielkim Mieście


ZiggiRosalsky
27-04-2010, 15:59
Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.

babciela
28-04-2010, 10:46
Zartujesz-miasta male i miasteczka sa przede wszystkim znacznie tansze.Drugie- w zwiazku z brakiem komunikacji miejskiej zmuszają do znacznie wiekszego ruchu. Trzecier- jak często korzystasz z tych zdobyczy cywilicacji- moi malomiasteczkowi znajom isa czesciej w tych przybytkach niż ja. Trzecie- wieksza zyczliwosc i samopomoc sąsiedzka. Czwarte-dostępnosc do usług medycznych większa jak w kolejkowyvh przepełnionych dużych miastach.Do szpitala jedziesz i tak pogotowiem, gdzie tak jak z duzego miasta zostaniesz natychmiastowo wyleczony i wypisany czesto w stanie nie nadającym się do użytku(przepraszam- ale mnie tez szlag trafia - jak tez patrzę na poczynania kas chorych- mimo, zem medykiem)

Arti
28-04-2010, 10:54
Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.

o ile są na to finanse :D
moim zdaniem gdzie senior przebywa nie ma znaczenia. Ważne jest czy ma kontakt z ludźmi.
W dużym mieście czy na wsi czasami jest on na "bezludnej wyspie".

Kasandra1
28-04-2010, 14:20
Witam, czy życie seniora w wielkim mieście może być lepsze niż np. w miasteczku czy na wsi? uważam, że większa dostępność uslug jak choćby medyczne czy baza rekreacyjna: baseny, fitness czy zdobyze technologii: telopieka, sieci komórkowe sprawiają, że lepiej zyje nam się w dużych miastach.

Może być, a nie musi. Wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma.
Każdy z nas ma inne zadnie na ten temat, ja osobiście wolałabym żyć na wsi. Czyste powietrze i natura, oraz cisza.
Miasto nie jest same w sobie złe, a na przyjemności trzeba mieć troche forsy.Pozdrawiam.

Doc
24-06-2010, 11:55
Witam. Uważam iż bardziej zależy od statusu materialnego niż od tego czy żyje w mieście czy na wsi(chyba że w jakiejś zapadłej dziurze zapomnianej przez Boga i ludzi) Temat by można snuć bez końca ale ja zakończę go życzeniem by Seniorom żyło się jak najlepiej niezależnie od tego czy mieszkają na wsi czy w mieście.Pozdrawiam. A propo.Ziggi R.to menager od boksu zawodowego a nie nasz Seniorek...skąd taka ksywa?